Új privát üzeneted érkezett!

Szia Zizien! :)
Nálunk jól alakulnak az éjszakák, még szoptatom Flórát és 3 körül szokott enni éjjel, de ez valószínűleg szomjoltásként funkcionál nála. Egyébként teljesen kiszámítható baba, nagyon nevetős és nagyon cukik Nócival.
Sok kismama van most az ismerettségi körünkben és nosztalgiázok. Megbeszéltük a férjemmel, hogy nem zárkózunk el a harmadik baba project elől, de csak Flóra 2 éves korában beszélünk újra a dologról.
Mi pénteken voltunk játszóházban, ahol utoljára kb. 36 hetes pocakosan jártunk. Akkor szegény Nóci csak apával játszhatott, na de most én is csúszdáztam vele! :) Annyira jó buli volt, szerencsére másik anyuka is volt rajtam kívül, de azért pár nagymama megmosolyogta, hogy én is annyira élveztem, mint a lányom. :)
Vigyázzatok magatokra! Reméljük jön egy kis enyhülés!

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Hahó, Kismamák?! Anyukák?! Ki hogy van?
Mi voltunk nyaralni, remekül sikerült, ma Lacusom 8 hónapos, Dórim ma 25, és pár napja szobatiszta. Kipróbáltuk és nem teljes 24 óra alatt megértette a dolgát. Annyira büszke vagyok és nagyon jó csak egy gyereket pelusozni :) Mondjuk Õ meg harcol ellene rendesen :)
Ja, Lacusom meg felállt, de remeg, mint a nyárfalevél :)
nyuszika85
 
 


Nyuszika! Gratulálok : ) Nagyon ügyes manócskáid vannak. ;)
Mi még egyben,de már célegyenes. Viszont ha a hétvégéig semmi, akkor a jövõ hét végéig még várhatna, hogy visszajöjjön a dokibácsink :D
segreta
 
 

 
 

Segreta, már várom a híreket! Nagyon ügyesen bírod!

Nyuszika, mázlista vagy! :) Nóci bilizik, de vagy késõn ér oda, vagy épp nem akarjaa elengedni a produktumot, nem akarja kidobni, kiönteni. A védõnõ szerint ez természetes folyamat. De azért vannak biztató jelek is szerencsére :)
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Segreta, de izgi, hajrá!!!! :D Kérünk majd részletes beszámolót!!

Nyuszika, ez tök jó, ügyesek a manócskáid :)

Mi a bilizéssel SEHOGY nem állunk, Áron nagy ívben le..arja a kérdést ... Nem tudom erõltetni, remélem, azért egyszer észbe kap ...

Andi, megértem a nosztalgiázást :) Most én is úgy érzem, jó lenne majd még egyszer babát várni, pedig még a jelenlegi is itt van a pocakban ...

És, valljuk be, ez a babavárás sem könnyû. Rengeteget feszül, fáj, keményedik a hasam, derekam ... Nyilván nem tesz jót az emelgetés, Áron után rohangálás.
De azért imádom az állapotomat! :)
zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Segreta, várjuk akkor a legkisebb Lackót :) Majd jössz és mesélsz, ugye? Drukkolok, hogy a dokiddal szülhess!!!!

Zizi, Te is már a végét taposod!!! Nem semmi :) Nálatok mit lehet tudni a pocaklakóról?

Én bilizés kapcsán a régi módszert alkalmaztam, levettük a pelust és slussz. Jött pár pisi, de ráérzett hamar. Nincs olyan, hogy egyik nap van pelus, másik nap nincs stb. Bejött. Kedd óta a pisi kizárólag bilibe ment, ma péntek van. Kaki hol ide, hol oda, de ma pl. ment ki is, majd egy késõbbi már bilibe. Ezt a pukival keveri. De alakul. Nagyon örülök, olyan jó, hogy nagy és nem a pelus recseg, fõleg a nyár miatt is,jobban szellõzik :)

Én is szívesen lennék várandós, bár most elég a két gyermek, na meg elindult lefelé a mérleg nyelve, így ezt élvezem, végre alakul a testem. Most erre koncentrálok. A holmikat lelkesen pakoljuk el, de hogy leszek-e még valaha várandós.... Passz.....
nyuszika85
 
 


Segreta?????? Már babázol?????

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok csajok!

Bocsi, de mostanában keveset vagyok gép elött. na akkor jöjjön egy kis élmény beszámoló :D
Július 13-án 3:47 perckor 4190 grammal és 57 cm-rel császármetszés útján. Sima szülésnek indult. Vagyis... Rutin vizsgálatra mentem be, de a vizsgálat után elfolyt valamennyi magzatvíz, amire az orvosom azt mondta ez a nyákdugó szerinte, de azért csináljunk egy tesztet és egy UH utána. A teszt után kiderült, hogy mégis magzatvíz, így nem lett UH csak NST,ami rendben volt, de fájásaim nem voltak. 22:00-kor bekötötték az oxitocint és nagyjából 1/2 1-1 körül lettek fájások. 2 óra alatt kitágultam 4 ujjnyira és el tűnt a méhszáj is (igazuk volt azoknak akik azt mondták elképzelni sem tudom, hogy milyen fájdalmas lesz). 2 ujjnyinál eljutottam az EPI gondolatáig, de pechemre a meglévő 2 aneszteziológusból az egyik operált, a másik újraélesztett, így nem tudtak jönni. Kaptam fájdalomcsillapítót, de semmit (és ez szó szerint) nem használt. Mondta a szülésznőm, hogy elfogok kábulni, 20-30 perc múlva megkérdezte na, hogy állok, mondtam, hogy nem érzem a hatását. Fél 3 körül megkérdeztem (amikor már csillagokat láttam), hogy nem tudnak e jönni az anesztesek? Na akkor megvizsgáltak mikor is kiderült, hogy már nem lehet. Viszont mégsem haladtunk előre. Ekkor forognom kellett a bal oldalamra (ez volt a legrosszabb póz,így fájt a legjobban) hátha beilleszkedik a buksija a helyére. Nem így lett. Ekkor mondta az orvosom, hogy valószínű nem fog menni és császár kell, de ehhez kell még egy orvosi szakvélemény. Na ez is megvolt, Ő is ezt mondta. Ekkor már csak ez tartotta bennem a lelket (na meg az, hogy a tervezettel ellentétben Laci végig ott volt és szorongathattam a kezét. Soha nem hittem volna ennyit ér, de örökre hálás leszek neki ezért. Iszonyatosan sokat segített). Szinte folyamatosan kérdezgettem a dokit (már amennyire az 1 perces és fél percig tartó fájásoktól tudtam), hogy mikor jönnek már az anesztesek. Kiderült kb. 15 perc. Végül betoltak a műtőbe és ha nehézkesen is, de megértettem végül, hogyan is kell elhelyezkednem ahhoz, hogy megtudjanak szúrni. Mozogni ugye nem szabad, de ez nem is olyan egyszerű ilyen szituációban. Azért imádkoztam, hogy csak 1 percig ne jöjjön újabb fájás. Na egyszer ez is eljött. A szúrásból SEMMIT nem éreztem, hihetetlen volt, hogy egy fogászati érzéstelenítés 100 X rosszabb. Azt pedig amikor a fájdalom megszűnik az valami csodálatos érzés. A műtét kb. 30-40 percig tartott, azt mondták amikor kiemelik akkor nyomó, feszítő fájdalmat /nem éleset, hanem tompát/ érezhetek. Na én semmit nem éreztem és egyszer csak megmutatták 1 percre az én drága kis buborkámat . Legközelebb már csak a szülőszobán láttam, apa előbb találkozott és foghatta meg, szinte oda sem adta  Reggel 6-ig velem volt, aztán elvitték. 9 óra leteltével (addig semmi mozgás, fejemelgetés) "pattanás" ki az ágyból. Na ez nem volt egyszerű, de a vajúdáshoz képest bakfitty. Aznap sétálgatnom kellett, de másnaptól és azóta is egyre jobb. Viszket és húzódik a seb, de régen volt ennyi energiám mint most. A bent létről azért nem írok, mert alig vártam, hogy hazajöhessünk. A délelőtti csecsemősök kritikán aluliak voltak, azt nem is említem (mert nem kéne, hogy szempont legyen), hogy annak ellenére, hogy tudták ott dolgozom. Semmi segítség, max. ha kierőszakoltad, de akkor is olyan stílusban magyarázták el, minta ez lenne (első szülő nőnek) a világ legtermészetesebb módja. Annyi szerencsém volt, hogy pelenkázni, büfiztetni már volt szerencsém babákon gyakorolni, de a szoptatás új élmény volt (így az is, hogy milyen az amikor van tejem, milyen "állagú" a cicim). Segítettek kideríteni van e, amikor is panaszkodtam, hogy szerintem nincs,mert a gyerek szopi után is sír. Kiderült,van. A jobb mellemen megmutatták, hogyan kell masszírozni, a bal oldalon (szerencsére) már én csináltam. 2 óra múlva a jobb oldali 2x akkor volt,mint a bal és csupa kék-lila. Szóval a helyzet magaslatán voltak. Az éjszakás nem is akarta elhinni, hogy ezt a nappali műszak csinálta. Hétfőre besárgult a kincsem, na akkor végképp kiakadtam, nem is a sárgaság miatt, hanem azért, mert féltem, hogy nem mehetünk haza kedden. Szerencsére az értékei nem voltak olyan rosszak, így jöhettünk. Itthon ég és föld megy minden, bár néha kell egy kis tápszer utánpótlás, de remélem beindul jobban a tejtermelődés. Jelenleg, így 2 hetesen 120-130 ml eszik és sajna csak a fele mennyiség ami tejcsiben megvan. Plusz a terhességi csíkjaim begyulladtak, valószínű napallergiám is lett,mert mindkét combom, lábszáram csupa kiütés és iszonyatosan viszket :( Volt valakinek ilyen? Mi használt?

Kép
segreta
 
 



Kép
segreta
 
 



Kép
segreta
 
 


Segreta, de jóóó, akkor voltaképp a szülésed előtt pár órával írtam, hogy drukkolunk :) És akkor nem is tudtam, hogy van is miért :) Szívből gratulálok Lackóhoz, nagyon jóképű :) A szülésedben szerintem az a lényeg, hogy egészségesek vagytok. Tej kapcsán, ha kérdés van, szívesen segítek, két gyerek mellett mindent kipróbáltam, mégsem lettem tejcsárda.... De tapasztalat az van. És mivel óriás baby lett, így na ná, hogy ennyit eszik. Igazából egy nagyon aranyos csecsemős van, aki tud és kedves, segít, de egyik másik oltári bunkó, és ez baromi rossz egy éppen tejtermelésre készülő nővel szemben. Én mindig hiper érzékeny voltam........... Mindkét szüléskor sírtam a csecsemősöknél.... Na, amikor meg jól le is izélnek..... Na mindegy, otthon vagytok, ott jobban megy majd a tej is. Éjjel gondolom még megy a műszak, első babaként, ha a gyerek már 4-4,5 kg, akkor ne keltsd éjjel enni. Hátha hamar átalussza az éjszakát. Nálunk bejött, Dórim 1,5 hónaposan, Lacusom 2,5 hónapos kora óta átalukája az éjjeleket.
Gyere még és ha segíthetek szólj!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Segreta, gratulálok csodaszép kisfiú! :)
Tejcsi ügyben én azt mondom, hogy érdemes felhívni egy laktációs tanácsadót. Nócival sokat szenvedtünk, nem volt elég neki a tej, majd egy éves volt mire kiderült, hogy rövid volt a nyelvféke, ezért nem ment rendesen a dolog. Flórával rutinosabb voltam és neki korán felvágattam a dokival. Elmúlt fél éves és gond nélkül szoptatom, bár már óvatosan megkezdtük a hozzátáplálást is.

Hogy bírjátok ezt a hőséget? Én előre félek a következő napoktól... :(

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Akkor Ti szerencsések voltatok, mert nálunk semmi elváltozás nincs, genetikailag lusták..... Így egyikük sem szopizott sokáig, csak én fejtem...

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Az a baj, hogy tök véletlenül jöttünk rá a dologra, addigra már rég nem tudott szopizni, én meg jó sokszor borultam ki és éreztem magam szar anyának. Sokan szeretik az anyukákat hibáztatni, ha nem megy a szoptatás, főleg az olyanok, akiknek szerencséjük van és simán megy a dolog. Pedig elég hosszú lista van, hogy milyen problémák miatt nem sikerül...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


ur isten
amugy hogy vagy
viki
 
 


sziasztok!
szül közületek valaki mostanában_? aug 18-ra vagyok kiírva, a 3. kisbabám fog ott születni.
3lanyosanyuka
 
 


Sziasztok :D Nem felejtettelek ám el Titeket, csak ritkán vagyok gép elött. Tegnap óta Lackóka nem akar szopizni. Bimbóvédőt használok, mert másképp nem megy, de üvölt ahogy a szájába teszem és el sem kezdi szívni. Pótlásként eddig is kapott tápszert üvegből, de eddig minden dimán ment. Igaz 2 napja vettem észre, hogy szájpenésze van (már csak a nyelve kétoldalán,atöbbi elmúlt), de a cumisüveget simán szopizza. Nem tudom mi lehet a baj.Próbálok fejni is, de úgy nemjön le annyi(legalábbis az avent-os mellszívóval) mint ha Ő csinálná. A barátnőmtől kapok kölcsön egy medellátremélem az jobb lesz :( Éjfél óta nyüglődünk alig-alig alszik, én semmit. Eddig minta baba volt, remélem csak a meleg teszi ilyenné :(

Kép
segreta
 
 


Szia! Sajnálom a nehézséget! Remélem megoldódik, most nálunk is van egy kis nyűglődés, bár mi már hozzátáplálunk. Borzasztó ez a meleg!

Zizien! Merre vagy?

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Segreta, nyugalom. Szerintem cumizavaros, ha az üveg kell, más nem, akkor nem akar küzdeni. Ismerős.... 2x játszottam el. Ha most van annyi erőd és kitartásod, biztos lesz pityergés, de küzdjetek meg és próbáld a szopit. Ha nem, akkor sem dől össze a világ, marad a fejés. Én medela swinget használtam, szuper!!!!! Biztos, hogy a babó másképp dolgozik, de így is normálisan ment az anyatej, kiegészítéssel. A lényeg, hogy legyetek nyugodtak. Ha szopival, ha anélkül, de szebb az élet nyugalomban!!!!! Mit teszel most? Hogyan próbálkozol???? Tuti lusti manó. Ezek a Lackók ilyenek :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Segreta, szívből gratulálok Neked a kis Lackódhoz! Nagyon édes baba!
Sajnálom a szopis nehézségeket, de ne add fel. Minden korty tejcsi számít, viszont a tápszerre se ellenségként tekints. Ha kell, akkor kell, gondolj arra, mennyi gyönyörű, okos, ügyes, tökéletes baba nőtt fel rajta. 
Nekem is Medela Swing-em van, Áronnál rengeteget fejtem, most is tervezem, csak gondolom, időm nem lesz rá

Ne haragudjatok, hogy ennyire eltűntem, de hetekig internetmentes övezetben voltunk, nyaralgatunk ...  Ígérem, teljesen nem tűnök el, adok hírt magunkról. Tegnap voltam dokinál és uh-n, minden oké, leszámítva a vérszegénységemet, az ájulékonyságomat, az időnként felugró cukromat Szinte folyamatosan iszonyú gyengének érzem magam, persze Áron mellett nincs pihenő. Mégis élvezem a babavárást még mindig, imádom, ahogy szétrúgja a hasamat. Az uh szerint nagy baba, 2400 grammosnak becsülték pont 34 hetesen ... Kicsit félek ettől, én az "alulfejlett" babákhoz vagyok szokva. Nálatok mennyire jött be a becsült súly?

Próbálok egy kicsit visszaolvasgatni és rendszersebben jönni!
Vigyázzatok magatokra és a babákra

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Zizien! Hűha alig pár hét van vissza! Olyan hihetetlen gyorsan telik az idő! :)
Szerintem ne aggódj az uh miatt. Nócit a születése napján 4000 g-ra tippelték uh alapján. 3630 g lett végül. A buksi átmérője és a combcsont hosszúsága alapján becsülik általában a súlyát és ha épp nem olyan szögben tudják mérni az okozhat eltérést.
Áron készül a tesóra? Tudja, hogy érkezik? Tudsz azért pihenni?

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Szia Andi!

Igen, sajnos repül az idő Várom persze a nagy találkozást, de tudod, ennek az állapotnak is megvan a megismételhetetlen varázsa! Én más most elkezdtem pedzegetni a páromnál a 3. babát
Hányinger, kinlódás, szenvedés ide vagy oda, pontosan tudom, hogy majd a szülés után, pláne, a 6 hét letelte után, amikor már újszülött babám sem lesz, vissza fogom sírni megint az egészet. 
(Közben remélem, majd megváltozik a hozzáállásom, mert az agyammal meg tudom, hogy elég lesz a 2 gyereket is normálisan nevelni, gondozni.)

Áront nem igazán érdekli a tesó-kérdés. Nem foglalkozik vele ... Ma annyi megjegyzése volt, amikor Túró Rudit evett, hogy a hasamra mutatott, és közölte, hogy "a baba is fog enni"
Talán képben van, de látszólag nem foglalkoztatja a kérdés. Én meg nem erőltetem ...
Pihenés ... Csak annyit írok ehhez, hogy költözésben vagyunk, még az alap-takarítási stádiumban.
El tudod képzelni, mennyit pihenek

Remélem, mindenki jól van! És azt is, hogy olyan nagy meleg nem lesz már ... Nem hiányzik!

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Megértelek! Nálunk is beszédtéma a harmadik baba. Mégha ésszel tudjuk is, hogy sok, de azért ha a lányokra néz az ember, elgondolkodik... :)

Most 4 napra Pécsre utazunk, jó lesz nagyon. Épp megint üvölt a hülye szomszéd, Flóra ma 4-szer ébredt miattuk. Talán szegény kicsikém is kipiheni magát.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Zizi, de jó, hogy jöttél, már többször kérdeztelek Téged is!!!!
Azért emlékszem, mennyire féltél a tesó dologtól, de látom, helyreállt a lelked, örülök neki :) Most, hogy itt a hidegfront, sokak biztosan szülni mennek. Ilyenkor én is vágyok 3. babára, de az eszem nekem is tudja, két gyerekkel kerek az élet. Nekünk.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Na megoldódott (legalábbis a nem szopizás). A szájpenésze miatt nem csak a micros sterilizálót használtam, hanem sterilizáló folyadékot is és valószínű (bár alaposan elöblítettem utánna) nem tetszett neki az illata,mert amikor felhagytam ezzel (jaa bimbóvédővel tudunk csak szopizni) utánna megszünt ez a gond. Most a hasfájással és a kakilással küzdünk, most tartok a 3. tápszernél (Lactogen harmony),remélem ez beválik, mert így elég hosszúak a napok :( Veletek mi újság?



Kép
segreta
 
 


Segreta, csodaszép Lackó! :)
Nálunk is volt gond anno a kakilással és hasfájással Flónál. Igazából nem használt más, csak az idő. Kinőtte. Talán leginkább a Biogaia és a Colief segített, de azok sem oldották meg a problémát teljesen. Ja és a cukrozott kamilla tea, amitől meg hasmenése lett kicsit, de legalább kijött, aminek ki kellett jönnie.

Mi megvagyunk, jó volt a hosszú hétvégénk, és a lányok is nagyon örültek Apa jelenlétének. Fura volt, hogy ma hajnalban ment megint dolgozni és 7 után ért csak haza. De visszarázódunk újra a hétköznapokba.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Segreta, nagyon drága a kis Lackód. :) Ügyesek vagytok a megoldással, mindegy mi, legyen megoldás személyre szabottan :) A kaki kérdés igen, megoldódik idővel. Bár én mázlista voltam, egyik gyerekem sem volt hasfájós, csak azt hittem... Holott éhes volt..... De miután rájöttünk, megoldódott a kérdés.

Nálunk most Apa 2,5 hetet volt itthon, de fárasztóbb volt, mint egy átlag hétköznap. Persze nem amiatt,hogy itthon volt, hanem a sok teendő miatt, amit ilyenkor, két felnőttel könnyebb intézni, mint egyedül 2 gyerekkel.

Nálunk gyerekek kapcsán semmi extra, Dórim megy heti két délelőtt bölcsibe, nagyon igényli a társaságot. Hétfőn kezdjük. Lacus fejlődik szépen és elhülök, ha belegondolok, itt az ősz és jön a szülinap is...... Durva.....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Segreta, nagyon drága a kis Lackód. :) Ügyesek vagytok a megoldással, mindegy mi, legyen megoldás személyre szabottan :) A kaki kérdés igen, megoldódik idővel. Bár én mázlista voltam, egyik gyerekem sem volt hasfájós, csak azt hittem... Holott éhes volt..... De miután rájöttünk, megoldódott a kérdés.

Nálunk most Apa 2,5 hetet volt itthon, de fárasztóbb volt, mint egy átlag hétköznap. Persze nem amiatt,hogy itthon volt, hanem a sok teendő miatt, amit ilyenkor, két felnőttel könnyebb intézni, mint egyedül 2 gyerekkel.

Nálunk gyerekek kapcsán semmi extra, Dórim megy heti két délelőtt bölcsibe, nagyon igényli a társaságot. Hétfőn kezdjük. Lacus fejlődik szépen és elhülök, ha belegondolok, itt az ősz és jön a szülinap is...... Durva.....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok :D Kivel mi újság? A hasfájás még mindig megvan sajna és a nehezen kakilás is. A dokinéni javaslatára ma elkezdtük a barackot, hátha segít. Remélem fog. A tápit kissé hígabbra csinálom, hátha nem viseli meg annyira így a pociját, mert nagyon sokat eszik a "csöppöm" 8. hetesen 5980gr volt. A dokinéni szerint többet híztunk mint kellene és a 150ml sok egy evésre, de nem bukja vissza és ha kevesebbet kap akkor nyüglődik, így most megkapja a 150-et, de hígabban :D

Kép
segreta
 
 



Kép
segreta
 
 


Szia Segreta!
Nagyon szépséges Lackó! :)

Nálunk nyugi van, bújnak elő a fogacskái Flórának, de egész jól viseli. Kúszik-mászik, de nem siet el semmit. Ő inkább az intellektuálisabb fajta. Egész nap molyol valamivel, mindent megnéz, kipróbál. Gond nélkül átszokott a gyerekszobába mióta nem szopizik éjjel. Imádják egymást Nórival, már most igazi kis szövetség alakult ki közöttük.
Nálunk nincs bölcsi és az ovi mini csoportjához is kicsi még. Hetente kétszer járunk gyereprogramra, egyszer Pöttöm tornára, egyszer Ringatóra. Imádja, de még tényleg csak inkább csak a gyerekek mellett játszik, mint velük.
Nekem elkezdődött az egyetem és mellette tanfolyamra is járok, szóval nem unatkozunk, de élvezem nagyon! :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Andi, mit tanulsz?

Segreta, tényleg nagyon édes Lackó! És jóóóó húsban van, de a fiúk már csak ilyenek, mint én is megtudtam :) Ámbár az én Lacusom nem nagy darab, de persze ha ránézel, nem éppen pici :) Amúgy "csak" 8600-8700 gramm, pontosan lemérni már lehetetlen.

Nekünk bejött a bölcsi heti két alkalma, Dóri szereti, együtt is játszik a gyerekekkel, figyel, tanul és sok jót mondanak róla (szeretgetős ott is, simogatja a kislányokat stb. ). Most takonyban úszik a család, de sok vizet nem zavar. Lacusom, baromi akaratos és erőszakos, néha meg hisztis..... De tényleg. Ég és föld a két gyerek, rá már most igaz, hogy skorpió. Szerintem vele keményebb lesz, mint Dórimmal... De ezt is átvészeljük :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Jogra járok, és mellette most virágkötészetet tanulok, hogy valami kreatívat is csináljak :)

Nóci ma reggel hányt életében először, most meg hiába diétáztatnám, farkas éhes... Simán szaladgál, azt hiszem engem viselt meg jobban a dolog.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Vajon hogy vannak Zizienék? Lassan babázik ő is. :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


És mikor tanulsz a két gyerek mellett? Én is tanulnék, de fogalmam sincs, hogyan egyeztetném össze a családot, férjet, éjszakai alvást.....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Ja, és én soha nem voltam eszes, azaz mindig sokáig kellett tanulnom, mire megmaradt a dolog a fejemben.... Nem vagyok szivacs agyú.

Zizi, igen, bármár nagyon régen írt...... :(

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nagyon kevés időm van tanulni mellettük. Illetve nagyon meg kell találni azt az időpontot, amikor akkora nyugi van, hogy tényleg oda tudok figyelni. Főleg akkor tudok koncentrálni, amikor alszanak. Nekem csak úgy megy a tanulás, ha rájövök a dolog logikájára. Magolni nem tudok.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Minden elismerésem, Andi!!!!!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Bocsánat-bocsánat El vagyok tűnve, dehát lakásfelújítunk-költözünk ...
Járok NST-re szorgalmasan, 23-a előtt nem szülhetek, a Párom akkor érkezik Bírom a hajtást, muszáj, bár mindenki riogat a leszállt hasammal ... Igyekszem kevesebbet cipekedni, hajolgatni, dehát Áront nem érdekli, hogy terminustúllépő szeretnék lenni
A hányinger még mindig fel-fellángol, pláne most pár napja iszonyú, amióta a frontok jönnek-mennek. Szécsényi doktor már csak röhög rajtam
Szóval még nem szülök, de ígérem, jelentkezem!

Örülök, hogy mindenki jól van, Segreta, meglátod, hamarabb elmúlik a nehéz időszak, mint gondolnád, és nemsokára visszasírod ezt a finom, puha babakort

Andi, le a kalappal előtted! Csodállak!
Nyuszika, én is úgy vagyok vele, mint Te, hogy szívem szerint azonnal teherbe esnék megint, de tudom, hogy valószínűleg két gyerek lesz ... Csak arra kértem a Páromat, hogy hagyjuk nyitva a kérdést, ne mondjuk ki, hogy nem leszek többet kismama

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Zizien, szorítok, hogy bent maradjon a babuci! A nemét tudjátok már? Vagy titok? :)

Mi már beszélünk a harmadik babáról, de nagyobb korkülönbséget tervezünk, mint a csajok között van.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Szia Andi!

Még mindig meglepetés a neme, mi nem akarjuk előre tudni Olyan jó izgulni, találgatni. Kimostam, kivasaltam Áron újszülött cuccait, ha kislány lesz, talán megbocsátja, hogy főleg kékben fog virítani Van persze sok unisex színű is, aztán ha tényleg lány, úgyis mindenki lányos cuccokat fog vásárolni.

Hát, kiváncsi leszek, mikor jön nálatok a 3. bébi! És persze arra is, milyen tapasztalatokról számolsz majd be

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Szorítok Zizien :D Kiváncsi vagyok kispasi vagy kiscsaj lesz e. Remélem ez a hasfájós időszak tényleg hamar elmúlik, mert annyira sajnálom amikor szenved és nem tudom megszüntetni :( Mi is tervezgetjük a másodikat, de kitoltam jövő április tájára. Muszáj elöbb felturbóznom magam fizikailag, mert most minden kijött rajtam :( Talán Lacus is jobban feltalálja addigra magát ;) Imádom, de nem iagzán van el egyedül. Nagyon igényli a figyelmet, törödés, na és persze anya szívhangját ;) Ez a kép a 2. hónapos szülinapján készült :D <3

Kép
segreta
 
 


Zizi!!! Minden elismerésem, na meg a dokiknak is, hogy nem szólták el magukat!!!!! Annyira jó, de aztán gyere mesélni!!! Gondolunk Rátok!!!!

Mi most szüneteltetjük a baba projektet, de nem zártuk ki. Nincs belőve, hogy mikor lesz baba, ha lesz, majd jön az érzés. Vagy nem. Szóval, addig pakolom a ruhákat, babakocsit stb. és kiderül!! Egyenlőre így szép és jó minden :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Köszönöm a drukkokat! Muszáj még húznom, meg akarom várni a Páromat, haza kell érnie ...
Persze hozom majd a híreket, én is kiváncsi vagyok, de jó izgulni!

Segreta,a Gripe Water-t próbáltad? Áronnak az segített anno, meg persze az idő ... Addig is élvezz ki minden percet, mert hamar elmúlik, meglátod

Nyuszika, szerintem most mi is szünetelni fogunk, annak ellenére, hogy a szívemmel vágyom az újabb bébire, az eszem mást mond. És tudom, hogy fizikailag sem lesz könnyű a két gyerekkel sem. 
Aztán majd meglátjuk, nekem túl sok időm már nincs, de 40 éves koromig talán még nem kell lehúznom a redőnyt ...

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Zizien mi újság? Többiek? most váltottunk tápszert (megint), mert a Lactogen Harmony amit eddig használtunk valószínű nem laktatja annyira, mert 11. hetes lesz szombaton, de eddig 20:00-tól aludt 3:30-ig, de pár napja 1:30-kor is és megeszi az adagját ami 150 ml (de vacsira még többet kb. 180-at) és 1 hét alatt hízott 500 gr-ot ami szerintem is nagyon sok, hát még  a doki szerint. Most 6500 gr és 60 cm. Nálatok mikor aludt többet (napközben alig-alig alszik), hányszor evett éjszaka?

Kép
segreta
 
 


Zizi biztosan már babázik, remélem azért mesél is nekünk és nagyban hordozza a kisbabáját :)
Segreta, ezt gyereke válogatja... Dórim újszülöttként sem volt egy nagy nappali alvó, pár hetesen vígan nézelődött fél órákat is.... És ha féradt volt, alig bírt elaludni. Nos, most 2 éves már, de ez idő alatt nem aludt sokat, többet kellett volna. Éjszakák jók voltak mindig, de a nappal...... És ez nem változott a mai napig, bár most már a korához képest nem gáz, hogy másfél órát alszik nappal. Maximum. Lacusom egy hulla nyugodt gyerek, eszik- alszik újszülött volt és a mai napig éjjel 13 órát huny, nappal 2*1,5-2,5 órát. Ő ilyen. Szerintem a csodás kis Lacusod nem lesz egy nagy alvó, de ne legyen igazam. Amúgy nagyon kis édes, a súlygyarapodás meg nem érdekes, lesz, amikor meg semmit nem hízik. Akkor meg az lesz a baj....... :/ A lényeg, hogy nő, eszik és kiegyensúlyozott.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Kicsit megkésve, de annál boldogabban tudatom veletek, hogy szeptember 26-án 10.03-kor megszületett az én kicsi LÁNYOM (akit annyira fiúnak vártam)
24-re voltam kiírva, apuci 22-én este érkezett, de én már napok óta fájdogáltam, folyamatosan keményedtem, így nagyon féltem, hogy lemarad a szülésről. A lényeg, hogy végül is sikerült terminustúllépővé válnom, és 26-án is indítani kellett, bár a méhszájam már bő 2 ujjnyira nyitva volt. 
Reggel 8.40-kor történt a burokrepesztés és indult az oxitocin, EDA, és 10. 03-kor már meg is érkezett az én gyönyörű kislányom, Kata, 3250 grammal és 52 cm-rel. Annyira gyorsan és simán ment minden, hogy mindenki csak hűledezett, a páromat is beleértve (pedig Ő is látott már néhány szülést)
És, ami a leghihetetlenebb számomra, sikerült megúsznom a gátmetszést is!! A szülés utáni regenerációm az első szüléshez képest most villámgyors volt, rögtön tudtam ülni, sétálni, este már guggolni is. A kicsikém lelkesen szopik, tejcsi van bőven szerencsére. 

Nyuszika, nekem is sikerült újra a SÁRGA szülőszobában szülnöm, hihetetlen élmény volt újra ugyanazon a helyen átélni a csodát. Ráadásul ugyanaz a csecsemős nővér jött Katáért, mint anno Áronért ... Szóval volt nosztalgiázás rendesen, és persze sírtam, mint a záporeső

Remélem, mindenki jól van, írjatok, ha írni ritkán is szoktam, de azért be-benézek én is

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Zizien! Gratulálok és nagyon sok boldogságot kívánok Nektek! Olyan szépen írtad le a történteket, hogy kicsit megkönnyeztem én is. :)
Mesélj, hogyan telnek a napok? Áron hogyan fogadta a hugit?

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Jajjjj, Zizi, ráz a hideg!!!!!! Annyira, de annyira jó volt olvasni a soraidat! Szívből gratulálok mindkettőhöz: kibírtátok és meglepetés lett a neme, na meg Katához, mint emberkéhez és a gyönyörű nevéhez :) A sárga szülőszoba meg................................................ Örök emlék, mindkét gyermekem ugye ott született, IMÁDOM :)
Szuperul jött ki minden, ügyesek voltatok, és ezek szerint csodás élmény lett a szülés :) Sok sok boldogságot, tejet még és aztán gyere, mesélj, mutass. Ha kérdés van hordozásban, szólj :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Gratulálok Zizi! Sok örömet a kislányodban (is) :D

Kép
segreta
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: