Új privát üzeneted érkezett!

@kitke1982: Nagyon sajnálom, hogy már megint találtak vmit :(. Nem is értem..Én mátyásföldre jártam, ott nagyon aranyos hölgy nézett mindig. Csak a "kötelezőkre" jártam. Ami biztos és nagyon utálom az egészségügyben, hogy én még két azonos véleményt egy egészségügyi problémáról nem hallottam. Mindig minden orvos mást mond :(. Ne kenődj el, tuti minden rendben lesz :), egyszerűen csak így védig magukat, hogy inkább minden dolgot leírnak ami feltűnik nekik. Szerencsére jobb az idő, remélem jól vagytok .

monap79
 
 


@cinkepongo: "Sziasztok L??nyok!V??gigolvastam az eg??sz topikot ??s mindannyian nagyon szimpatikusak vagytok. Els?? bab??mat v??rom, 22. hetesek vagyunk,?? ??n is a Fl??rban fogok sz??lni, ??s rengeteg hasznos tapasztalatot olvastam itt n??latok. Sz??vesen csatlakozn??k a kis csapathoz, ha szabad?? "


 Szia Cinke! Köszöntelek én is :)
monap79
 
 


Brigi: Babakötvényről tudsz valami infót? Esetleg valaki más tud róla valamit? Köszönöm :)
monap79
 
 

 
 

Monap, köszi! Nem is tudtam, h az államkincstár is.külön van.. 2-t kitöltöttem már :) a gyes-hez meg még várok egy papírt (kb 2 hónapja... :oops:)
A baba kötvény hez kell a baba adó kártyája, és bankban is meg lehet nyitni azt hiszem. Én nagyon lassan állok neki az ügyintézésnek :lol: (2 éve nem bírok lemondani 1 biztosítást, ami a cégemre van kötve, ami már nem is létezik :lol de mindig befizetem azt az évi 10 ezret, aztán egész évben nem csinálom meg a le mondást :roll: )
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


@kitke1982:

Nálam is nemrég  jelentkezett a gyomorégés és a puffadás és a legújabb, egy borzasztóan kellemetlen köldöktáji fájdalom (valakinek esetleg volt/van hasonló?). Már sokmindent kipróbáltam gyomorégésre (rennin, optacid, salvus víz ) de ami nekem bevált és merem ajánlani az az almaecet. 1 evőkanálnyi 3 deci vízbe, akár napi 3x. Egy próbát megér

Olvastam hogy a babódnál találtak valamit és javasoltak genetikust. Én mindenképpen javaslom, hogy saját magatok megnyugtatása érdekében menjetek el egy ilyen tanácsadásra. Múlt héten voltunk mi is, mert néhány hete egy elég komoly vírusfertőzésen esetem át, ami egy hétig tartó lázzal párosult, így volt izgalom rendesen. A genetikus doki magabiztos volt, korrektül elmondta mik a lehetséges kockázatok, mire lehet legrosszab esetben számítani, de ugyanakkor meg is nyugtatott, rendesen megnézte a babát is (pedig a tanácsadásban az uh vizsgálat nem volt benne), és mindent rendben talált, de hogy végleg megnyugodjunk javasolt egy kontroll vizsgálatot ami jövő héten lesz.

Minden rendben lesz, csak pozitívan!

Adri

cinkepongo
 
 


@spurigambrigi:
Szia Brigi!
Jó nagyot nőttetek!Nagyon cukker a kislányod!Szépen növöget!Azt áruld el,hogyan fogytál így le?
Nekem most ugranak fel a kilók...olyan vk mint egy bálna!:))
Milyen jó nektek!...már babakötvényről beszélgettek!:))Nekem még van időm...aug.13-ig!-már 2.5kg-os Lilu!:))
Örülök,h minden okés veletek!Szia!:))
nono36
 
 
 
 


@cinkepongo:
Szia!-Üdvözöllek a topikban én is!:))
nono36
 
 
 
 


Monap, a Babé samponjában an sok oda nem való cucc... Plusz nem is akarom elrontani az öntisztuló mechanizmust, amig müködik.. Amig ne muszaj, nem használok semmit. A fejecskéjén nem is lett túl sok, és mostmár az arca is sokkal szebb! 2 napja elkezdtem dupla adag halolaj kapszulát szedni (mármint rögtön napi 4 szem, eddig nem szedtem..), valaki ezt tanácsolta, azóta nem is kenem Rékát, és mégis egyre jobb  tök jó, ha ez beválik!!!
Nono, ne izgulj, a végén rohannak a kilók fel szépen, én már mérlegre sem álltam 17 plusz kg után.. A szoptatás a legjobb fogyiszer  4 kg pluszt meg akartam tartani, de sztem nem fog menni, h most megálljak... A végén, nekem is totál durva volt a lábam, combom, arcom, mindenem :)
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok, szia Cinke, üdvözöllek :)

Nekem is volt köldöktáji fájdalom, sőt, épp a mai napon is van, -de nem állandó, csak néha érzem,- gondolom, a kislányka úgy helyezkedik el.... most épp rugdosódós kedvében van. 


Én most a hétfő miatt izgulok nagyon... egyrészt a cukoreredmény miatt, hogy lesz-e diéta, vagy sem,- de ami jobban aggaszt, a vérkép....  De remélem a legjobbakat..... 
kiki79
 
 


Sziasztok!
Adri, köszöntelek én is! :)
Nekem is van/volt köldökfájdalom. Én azt vettem észre, hogy olyankor szeles a hasam. Amikor a dokit kérdeztem, nekem is azt mondta amit Kiki is irt, hogy biztos úgy helyezkedik a baba, hogy nyomja azt a részt.
Szerintem ki kell tapasztalni, de látod, nem egyedi eset, szerintem ne ijedj meg.
Tegnap visszamentem a Hepinethez kontrollra, hogy akkor most mi a helyzet ezzel a "hosszúkás a feje a gyereknek" témával. Egy "doktor bácsi" volt bent nem a szonográfus, ő nézte meg Csengét (azt leszámítva, hogy nem volt kedves és nem is kapcsolta be a velem szemközti képernyőt, hogy én is láthassam a babám), azt mondta, hogy szerinte ez nem abnormális, kicsit hosszúkás a feje tényleg, de szerinte ettől nincs baja a gyereknek. Sőt mikor említettem, hogy a szonográfus hölgy szerint ez porcosodási probléma lehet, akkor láttam, hogy elkerekedett a szeme és látszott rajta, hogy nem ért egyet vele.
Szóval most azt mondta ő is, hogy legközelebbi vizsgálat már csak a 32. heti kötelező legyen. Én eldöntöttem, hogy tartom is magam ehhez és élvezem a kismamaságot. Elég volt a dokikhoz járásból, az aggódásból. Végre egybecsengenek a vélemények, most nem keresek már egy harmadik dokit aki majd újabb teoriával fog előállni.  
A párom ma kezd hozzá a gyerekszoba kifestésének, ha készen leszünk majd teszek fel képet, milyen lesz a szobája a hercegnőnknek. 

Nekem a gyomorégésem most mérséklődött, ott az a tapasztalatom, hogy a sok gyümölcstől és a múlt heti "otthonról dolgozok egész héten és össze-vissza eszek"-től volt. De nem is szeretném hogy visszatérjen, bár most a rendes evés nekem elég rosszul megy, ma is épp egy Princess-ben vásárolt kakaóscsigával indítottam a napom..... , pár napja zabálhatnékom van. Lehet ez attól van, hogy Csenge nagyot nőtt az elmúlt időben. A tegnapi mérés szerint a becsült súlya elérte a 1100 grammot, 27 hetesek leszünk holnap. Az utóbbi pár hétben kapta össze magát ennyire, két héttel ezelőtt még "csak" 800 gramm volt. 

Nono: épp gondoltam rád az elmúlt napokban, ugyan hogy vagytok, neked is lassan eljön a finish?! Minden rendben van? 

Legyetek jók, vigyázzatok magatokra, jön a hőség megint, hétvégére 36 fokot jósolnak!

Kitti

Ui: közületek volt vki a 28. hét körül babamozizni? Azt mondják, akkor már annyira kialakult a kis pofija, hogy már jól látható, és még van annyi helye, hogy jól kivehető legyen. Most azon gondolkozok, jó lenne egy fotót kapni vagy DVD-t, olyan régen láttam már a kis babókámat 
kitke1982
Maglód
 
 


Sziasztok!

Jól van, akkor megnyugszom ha nektek is van ilyen köldöktáji fájdalmatok. Hihetetlen milyen 'tüneteket' tud produkálni odabenn a baba, meg eleve az egész terhesség, egyszerűen nem vagyunk urai saját testünknek.
Annyira fura, többen is írjátok, hogy az uh vizsgálat alatt nem engedik nézni a babát. Tényleg az van hogy ha az ember nem nyitja ki a pénztárcáját, akkor már csak a legminimálisabb szolgáltatást kapja? Pedig látni a babát amig tart a vizsgálat, az valami fantasztikus! Tegnap voltunk a kontroll genetikai vizsgálaton, kb 30 percig vizsgálta a doki a babát - mindent rendben talált, úgyogy most már mi is fellélegeztünk -  amit természetesen apával mi is végigkövethettünk egy külön tévén. A kislányunk imád nyitott szájjal aludni, és rendkívül szégyellős Alig hagyta magát fotózni - mert hogy a vizsgálat végén még 4d-s fotót is kaptunk, sőt az egész vizsgálatról fotódokumentációt. Igaz, fizetős rendelőben voltunk, ott ezt el is várja az ember. Mi eleve félreraktunk a férjemmel, mert úgy terveztük, hogy ha jön a baba mi magánrendelésre szeretnénk járni, nem akartuk magunkat kitenni annak a sok megaláztatásnak és kételkedésnek amit egy kórházban sajnos mai napig rendszeresen elszenved egy kismama.

Én még csak most állok a cukorterhelés előtt, de látom mindenki nagyon izgul/izgult miatta, úgyhogy most már én is kezdek parázni. Mi van akkor ha normál értéktől rosszabb lesz az eredmény? Szigorú diétás étrend? Az nem lenne olyan jó...

Bizony, jön a kánikula, szóval elő a jégkrémmel!

Adri
cinkepongo
 
 


Sziasztok! :)

Hála ég nem kell diétáznom :) :) mivel azt mondta a doktor úr, hogy 7.8-7.9 felett küldi el csak a kismamákat diabetológiára... Picit megnyugodtam, igaz, a vizit előtt benyomtam egy fagyit.... hátha az utolsó lesz :D de szerencsére nem :)
A vérképemmel sem volt annyira gáz helyzet, mint amit a nővér mondott,- vasat kell szednem.

És már 860grammos a kisasszony, tehát növekszik rendesen.  :)

Igen, a hétvégétől tartok én is picit...bár, az előzőt is átvészeltem bajok nélkül, de nem nagyon szeretem.... De azért a jégkrém biztos bejátszik majd. :D :D 

Kitti: babamozin a húgom volt, azt mondta, hogy nagy élmény... én is gondolkodom rajta, mert anno az 5d-n (szintén Hepinetnél) mondta a szonográfus, hogy 30. hét környékén érdemes visszamenni, mert akkor nagyon látványos már a fejlődés.... De még megbeszéljük párommal. :)


Kriszta
kiki79
 
 


Sziasztok Kismamik!
spurigambrigi:Van min izgulnom!Nekem muszáj mérlegre állni!Heti vérvétel plussz mérlegelés a terhességi diabétesz miatt!!!Ez rendszeres!Sajna.Igaz a cukrommal semmi baj nincs,azóta sem volt 8..nem is értem igazából!Vettünk cukormérőt is és nem magas.Na mindegy!

kiki:Milyen lett a cukoreredményed?

kitke1982:Jó munkát a festéshez és kitartást a takarításhoz!Ha súghatok valamit azt súgnám,h semmiképp ne egyél kakaóscsigát éhgyomorra reggilre csak du-n!Nagyon sokáig magasan tartja a vércukrot és ebből eredően éhséget produkál a szervezet!Délután lehet enni ilyesmit.Nem akarok beleszólni csak egy súgás volt!
Bizony!-már a finish felé tartok 36.hét!Ma megyek CTG-re és a streptococcus szűrésre.Pénteken pedig az utolsó nagy labor!
Én is biztatni tudlak...tessék végre élvezni a várandósságot!-és a pici mozgását növekedését!

Sziasztok Kismamik,vigyázzatok magatokra!
nono36
 
 
 
 


@cinkepongo:


Szia!
Sajnos a mai világban az embert semmibe veszik,ha nem fizetős  rendelésre megy!Ez elég szomorú!
Ne aggódj a cukor miatt!Nekem magas lett az érték,pontosabban 8 lett.Terhességi diabéteszt állapítottak meg ez az egy eredmény után.Kaptan diabetológiai oktatást és füzetet és mindenféle olyan dolgot ami segítségül jöhet,h a 180-as ch diétát tartani tudjam.Elsőre én is kiakadtam,de már belejöttem!Nem túl bonyolult!Ja és nem kell éhezni!Mivel el van osztva,h mikor mennyit ehetsz ezért füzetet vezettem még az elején.Hatszor lehet enni,ha az utóvacsit is beleszámítom.A célja nem a jóllakás,hanem a cukor szinten tartása.Van olyan amikor éhes vagyok,van olyan amikor a hátam közepére sem kívánom az ételt!Úgyhogy ne aggódj a cukor miatt!
Szép napot neked!

nono36
 
 
 
 


@linda88:


Szia!
Na mi a helyzet?Hogy vagy?Mit mondtak 13-án?Kiderűlt mi van a pociddal?
nono36
 
 
 
 


Kitti, gratulálok a jó eredményhez!! Végre!! Mi nem voltunk baba mozin, csak a 12 meg 18.hetin..
Adri, mi bizony a kórházba jártunk vizsgálatra, és abszolút meg voltunk elégedve. Ott ugyan nem láttam a babát, de elég vacak is a felbontás ott.. És csak a 28.héten kértük fel a dokit a szülésre, és nem adtunk pénzt neki egyszer sem. A szülésnél bent volt csóri egész nap, és amíg bent voltam 1 hetet a kórházban, minden nap megnézett! Illetve miután megvolt a baba, utána is...
A súly becslés meg nem igazán szokott bejönni, nekünk már a 36.héten 3200g volt, szóval több, mint 4kg-val kellett volna születnie.. De 3200 lett :)
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


@spurigambrigi:
Szia Brigi!Végül adtatok a dokinak pénzt?-és a szülésnőnek?
nono36
 
 
 
 


Nono, igen, mert fogadottak voltak. Nem is dolgoztak volna, amikor szültem, a szülésznő reggel 7-től este 11-ig velem volt. A doki is sokat jött, a végén ő is ott volt már végig. A doki 80-at kapott, a szülésznő 40-et.
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


@spurigambrigi:
Húú Brigi!Reggel 7-től este 11-ig nagyon hosszú idő!Auu.
nono36
 
 
 
 


Nono, nem vajúdtam olyan sokat.. 7-kor kötötték be az oxitocint, és már majdnem feladtuk, amikor 2-kor jöttek az első igazi fájások.. Na aztán persze nem tágultam.. Szóval többször is ott lebegett a császár, de nem adtuk fel, 8-kor született a lányom, 10-ig voltunk a szülőszobán, utána még segített a szülésznő bepakolni a szobába..
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


@nono36:
Szia! Nem vagyok babás :( De azt mondta a doki hogy minden rendben minden szép, látta hogy van peteérésem is úgyhogy a héten belehúztunk :)
Arra a következtetésre jutottam hogy a pocim valószínűleg azért ilyen mert kb heti 2x megyek WC-re és valószínűleg besokalt a szervezetem.Most nagyon figyelek hogy sok rostosat egyek meg búzakorpát iszok esténként hátha segít.

Mindenkinek kitartást erre a jó időre :) :)
linda88
Dány
 
 


@linda88:
Szia Linda!
Örülök,h nem lett baj!Szorítok,h a babaprojekt összejöjjön!A rostos evés nagyon jó ötlet!!!
Jó pihenést!
nono36
 
 
 
 


Linda, az jó, h.nincs baj! Az étkezésen megéri vátoztatni.. Illetve én pl.Elevitet kezdtem szedni, mert sokan mondták, h azt szedték, amikor nem jött a baba, illetve 1 csaj nem is akart babát, csak vitamin tuning miatt szedte, és terhes lett :) mindenesetre az első 2 lombik előtt nem szedtem, a 3.előtt igen, és az sikerült... A perfect prenatalt tartom amúgy a legjobbnak, úgyhogy később váltottam arra, most is azt szedem szoptatás alatt.. De talán az elevit segített, h megmaradjon a szépségem.. Próbáld meg!
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Pocakosok, hogy bírjátok a meleget??
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!

Nono: 7.5 lett a cukorterhelés eredménye, de szerencsére a doktor úr nem küldött diabetológiára... :) Próbálok odafigyelni azért, hogy ne egyek túl sok cukrosat, de azért a csoki és fagyi lecsúszik.....  

Brigi: én nálam ma van a mélypont.. eddig elvoltam, de a mai nappal érzem, hogy bármit csinálok, izzadok, mint egy ló... :D a hasam is fájdogált picit, meg feszült,- vettem is Magnerotot, mert eddig Béres féle magnéziumot szedtem, és az elég kevés mg-ban tartalmazta.... 

Ti hogy bírjátok?
kiki79
 
 


Réka kapott fülbevalót :)


Már 7 hetes :-P és egy igazi tündér!! Tegnap nagyon küzdött az elalvással.. Ma is délelőtt, aztán kocsiban volt, ott mondjuk jól nel lehet aludni :) de most is sikerült jól elcsípni, mikor akar aludni.. Lehet, az volt a baj, h már túl fáradt volt.. Vagy a.fülbevaló. ilyen jó helyre n lett lőve :D
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok Kismamik és Anyucik!
Kiki:Az eredményed teljesen jó!Értékhatár alatt van!Azert az édességet kerülnöd kéne!:))

Kitti:Hogy vagy?Kész a festés?

Brigi:Nagyon nagyot nőtt a Réka!Nagyon szép!A fülbevalót alvás közben lövettétek?

Velem minden ok!Mindjárt indulunk a fogorvoshoz a kitört fogammal.
Akisebbik fiam belázasodott,de a fején kívűl semmi nem fáj neki.38.9 volt a láza.Ni lehet ebbe a melegbe?
Ja..kész a légkondi!-bár nincs bekapcsokva mert a fiam fázik.Úgy kb.ennyi.
Mindenkinek kitartás ebben a melegben!
nono36
 
 
 
 


Sziasztok!

Kész vagyunk a festéssel, épp jó időt választottunk alig volt 35 fok odakint. De meg kellett csinálni :)
Mindjárt küldök képeket, szerintem nagyon aranyos lett. Most már csak a kiságyat és a pelenkázót kell beszerezni. Ha bírom a meleget, lehet szombaton el is megyünk és beszerezzük.
Egyébként minden ok velünk, holnap leszünk 28 hetesek, tegnap voltam dokinál. Már 1300 grammos a kislányunk, minden rendben van vele. (nem tudom egy 28 hetes babánál ez sok vagy kevés, mindenesetre ma a védőnő azzal jött, hogy: jó súlyban van... most szerintetek ez sok? A doktor azt saccolta, hogy ha ilyen ütemben növekszik akkor 3300 grammos babát várhatunk )
Annyit mondott még a doki bácsi, hogy sajna farfekvéses. Jó lenne, ha megfordulna. Igy minden este négykézlábra kell ereszkednem és lógatnom a pocim, hogy a hasizmom elernyedjen és hátha akkor megfordul. 
Jók legyetek, vigyázzatok magatokra!
Kitti
kitke1982
Maglód
 
 


@kitke1982:
Szia Kitti!
Nagyon szép lett a szoba!Izléses!:)
A bébid nagyságával minden oké szerintem!Ha még nem fordult be a baba a 28.héten az nem gond!-hiszen még van idő arra,h beforduljon a picike!Ne stresszelj!Élvezd a várandósságot!Ezt a négykézláb dolgot ki mondta neked,ha megkérdezhetem?!Ilyet sem hallottam még!
nono36
 
 
 
 


Ja!Kitti!Eljutott hozzám a gátspray!-a mai napon!Köszi Moncsi!
Ha nem lesz rá szükségem továbbküldöm neked!:)
nono36
 
 
 
 


Nono, nem alvás közben lőtték, még előtte, de addig szerencsétlenkedtünk, hogy addigra már álmos volt, úgyhogy nem örült túlzottan, hogy le lett fogva a feje meg a keze.. De utána pikk pakk aludt is.. Szóval szeritnem jól viselte..
Kitti, a baba súlyával ne törődj, csak becslés a többi mért adatból, ami szerint at én babámnak 4200-vel kellett volna születni :shock: de csak 3200 lett!! Aztán a Védőnő volt még vicces, mert ő 2.5 hetesen 49cm-nek mérte, pedig a kórházban 52-t mondtak :lol: aztán az 1 hónapos vizsgálaton meg 53cm-t :lol: na most, reméljük, h nem 4cm-t nőtt 3 hét alatt, hanem csak 1-et :lol: a négykézláb azért jó, mert több helye van, és könnyebben meg tud fordulni. Az sokkal viccesebb, h elemlámpával világítsd meg a pocak alját mert állítólag a fényre mennek :lol: :lol:
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok Kismamák és Anyukák!
Szeretnék csatlakozni a topikhoz, ha megengeditek. Első babámat várom, jelenleg a 18. héten tartok, és én is Kistarcsán fogok szülni. December 20-ra írtak ki, így nálunk karácsonyi ajándék lesz a pici.
Olvastam, hogy többen is jártok a kórház szülésfelkészítő tanfolyamára. Erről tud nekem valaki infót adni? például, hogy hányadik héttől érdemes/lehet elkezdeni, hol kell rá jelentkezni és mikor szokott lenni, stb.
Előre is köszönöm a segítségeteket,
Jó babavárást és babázást mindenkinek!
Adri
csiga1
Budapest
 
 


@csiga1:
Szia!Köszöntelek a topikban!Igen minden hónap második és harmadik keddjén van szülésfelkészítő Tarcsán az első emeleten délután 15-i kezdettel!Nem kell külön jelentkezni,névtelenül járhatsz amikor szeretnél! :-D
nono36
 
 
 
 


@csiga1:
Van fogadott orvosod?Nekem a Szentágotai az orvosom és a 37.héten vagyok.:))
nono36
 
 
 
 


@cinkepongo:
Szia Adri!
Veled mi újság van?-hogy vagy?
nono36
 
 
 
 


Sziasztok!

Nono: háááát... igyekszem az édességmennyiséget visszaszorítani, de néha nem sikerül... mondjuk, én babavárás előtt sem vetettem meg, úgymond... 

Kitti: nagyon szuper lett a szoba.  :) Mi augusztusban kezdünk hozzá, majd teszek ki én is képet, hogyan sikerült. :)

Brigi: nagyon cukorfalat a kislányka :)

Szia Csiga-Adri :) Üdv a csapatban. Én úgy tudom, minden hó első és harmadik keddje a szülésfelkészítő. Én voltam már, igaz, most a héten kihagytam, mert iszonyat meleg van,... az előzőn is az volt, és nem volt bekapcsolva a légkondi, amitől a végére már majd szétfolytam  úgyhogy a héten inkább hanyagoltam. A legelsőn amin voltam, az pont ilyen "kezdő" pont volt szerintem, - mert a szülés folyamatáról beszéltek, volt babamasszázsról is szó, és a végén felmehettünk a szülőszobákat is megnézni. Nagyon jó volt egyébként.
A részvétel ingyenes és ahogy Nono írta, névtelen, - tehát nem kell előre bejelentkezni. Az első emeleten van, három órától.
Amúgy a kórház honlapján fent van a részletes program, hogy mikor milyen előadások vannak (a babaklubban). 


Hű lányok, ti hogy bírjátok ezt a hőséget?.... én egyre nehezebben... ha tehetném, egész nap a zuhany alatt állnék :D 
Kitti: a bejárást hogy bírod ilyen melegben a munkahelyre?


Kriszta
kiki79
 
 


Sziasztok kismamik és Brigi :) 
Ági: nagyon szívesen :)
Brigi nagyon szép a pici lányod! Olyan gyorsan nőnek, hogy bírjátok? Mi nagyon nehezen :(
Brigi voltatok már kötelező oltáson? Nekem a szívem szakad meg..Kötelezőn kívűl adatsz be még oltást?

Kitartás mindenkinek..vasárnaptól már kicsit jobb időt mond.

monap79
 
 


@csiga1:
Szia!
Igen!-én tévedtem!Minden hó első és 3.kedd a szülésfelkészítő!
Köszi kiki!-tényleg elírtam!
BOCSI!:))
nono36
 
 
 
 


Sziasztok!
Csiga1-Adri: üdv a csoportban! 
Nono: Annyira izgi,máskor Brigiért izgultunk most te következel! Nagyon szorítok, gondolok rátok! 
Biztos ez a forróság megvisel, kitartást. Aztán ha meglesz a pici, te i jelentkezz be minél többször! Ha nem kell a gátspray akkor megbeszéljük később, hogy fog hozzám eljutni 
Monap és Brigi: ti hogy viselitek ezt a forróságot a picikkel? Minket felnőtteket is megvisel a nagy meleg, gondolom a gyerkőcöket is. 
Kiki: te hogy vagy? minden ok? 
Most hűlt le egy kicsit az idő, bár nálunk Maglódon nem esett egy szem eső sem... , de végre nem 31 fok van a lakásban.
Egyébként van valamelyikőtöknél légkondi? Ki mennyire bírja ezt, gyerek mellett ilyen melegben jó használni? 
Csak azért kérdezem, mert én most nagyon szenvedek. Igaz, megint itthonról dolgozok már második napja, de itthon is forróság van, ma a hőmérő mutatott 31 fokot is. A párom ragaszkodik hozzá, hogy szereltessünk be egy légkondit, hogy nekem és a babának is jobb legyen. Kíváncsi vagyok a véleményetekre. 
Illetve azt szeretném még megkérdezni, hogy ki milyen kiságyat vett? Két vagy három pozícióba állítható, rácsai kiszedhetőek-e? Kell-e hogy kiszedhető legyen? Illetve ki milyen matracot választott? Kókusz vagy síma matrac? 
Most ez lesz nálunk a következő projekt, ezért vagyok kíváncsi 
A múltkor a munkatársam mondott egy mondatot, ami beleégett az agyamba: kevesebb van előre mint hátra. Kezd izgalmas lenni a dolog, ha belegondolok borzongás fut át rajtam, hogy nem sokára megszületik a pici lányunk Hihetetlen! 
Jók legyetek! Vigyázzatok magatokra!
kitke1982
Maglód
 
 


@kitke1982:


Szia Kitti!
Aranyos vagy,h izgulsz értünk!Bár valójában egy kis közösség lettünk itt a babaneten!Mindenki tudja a másik baját-bánatát-örömeit!
Holnap megyek Tarcsára vérvételre reggel és utána NST 10.20-kor.37.hétben vagyok!Tényleg én vagyok a következő szülő jelölt!Ha nem fog kelleni a spray,kicsit könnyebben tudom eljuttatni hozzád,hiszen mi majdnem szomszédok vagyunk!Én Rkoscsabán lakom Te pedig Maglódon.10 perc kocsival és átjárunk az egyik barátunkhoz Maglódra elég sűrűn.Ezzel nem lesz gond!
Mi most szereltettük be a légkondit,mert már nagyon nem bírtunk aludni,sem én sem a párom sem a gyerekek.Így tehát pontosan kettő napja van légkondink!-és nagyon örülünk,h ez az elhatározás mellett döntöttünk.Mi is nagyon sokat gondolkodtunk rajta!Arra kell figyelni,h ne haladja meg a kinti és a benti hőmérsékletkülönbség a 10 fokot,akkor nem lesz baj!
Nekünk mindegyik gyerkőcnél az állíthatós kiságy volt/van!Három pontra lehet állítani.A matraca sima Ikeás matrac volt/van.Szerintem nem igazán van különbség  a sima és a kókuszmatrac között.Max.árban.Ez az én véleményem.Azt hiszem válaszoltam minden kérdésedre Kitti!
Végül,h döntöttél?Választottás nőgyógyászt Tarcsáról vagy nem?Minden elismerésem neked,h még dolgozol!
nono36
 
 
 
 


Szia Kitti!

Mi a Mini-Manóban vettünk kiságyat, állíthatót, levehető ráccsal.Szerettem volna, hogy sokáig használni tudja, ne keljen majd újból beruházni rá. Mi is sima matracot vettünk, nagyon sokat gondolkodtam rajta mire emellett döntöttem. Kókuszmatracról a neten sok olyan véleményt olvastam, hogy bepenészedik. Lepedőt pedig olyat használok, ami matracvédős. Nagyon nehezen viseljük ezt a meleget :(. Babához mi beállítottunk egy ventilátort, de semmit se ér. Sokszor kelünk éjjel és leizzadva. Nonoért már tényleg lehet izgulni, mindjart kezében tartja a picilányt :) és neked is miylen hamar eltelik majd ez az idő..észre sem veszed és már megszületik:)

monap79
 
 


@kitke1982:


Szia!
Az ágyról, ha még nincs kész a beszerzés: nekünk örökölt ágyunk van, három pozícióba lehet állítani a mélységét, ez szerintem fontos, mert az elején egy nyeklő-nyakló babát császár után én nem tudtam volna mélyre tenni. Később meg kipottyanhat, ha nincs elég mélyen a matrac. Amúgy mi már jó ideje nem használjuk, nem alszik benne a tulajdonosa, inkább játszik benne néha. Baráti körben van olyan, aki egész oviig használt rácsos ágyat úgy, hogy az egyik oldalát leszedték, így ha hosszú távra és egy gyerekre terveztek, akkor ez hasznos funkció lehet, mert többnyire elférnek addig benne. Mi most a másodiknál sem veszünk új ágyat, ha nem feltétlenül szükséges nem akarok 1-2 évig használható babacuccra költeni és szerencsére örökölni is van honnan :)
nyanya83
 
 


@csiga1:


Szia! Én is decemberre vagyok kiírva, picit járok előtted. Te hova jársz terhesgondozásra?
nyanya83
 
 


Sziasztok Lányok!
Köszönöm szépen a felkészítővel kapcsolatos infókat, szeretnék majd én is eljárni, bár ez a délután három óra kicsit korai nekem, munka mellett egyelőre nem nagyon tudom megoldani.

Nono, akkor te már nagyon közel jársz, hogy meglegyen a pici. Milyenek az utolsó hetek? Izgulsz már nagyon? Megvagytok az előkészületekkel?

Nyanya, én Várkonyi Péterhez járok, a tarcsai magánrendelésére. Meg vagyok vele elégedve, mindig nagyon rendes, udvarias. Összehasonlítási alapom mondjuk nincs, mert mindigis hozzá jártam, és más nődokit nem ismerek személyesen. Hivatalosan még nem kértem fel, majd most a héten szeretném megkérdezni tőle, hogy elvállal-e, ha majd csütörtökön megyek hozzá. Te már fogadtál dokit? Nem nagyon tudom, hogy megy ez, csak amolyan szóbeli megegyezésről van szó? te mikorra vagy amúgy kiírva? Nekem a legutóbbi vizsgálaton december 15-re módosították a korábban mondott december 20-i időpontot, úgyhogy úgy néz ki, még előbb jön a pici. Akiről mostmár biztosan tudjuk, hogy kisfiú 


csiga1
Budapest
 
 


@csiga1:
Szia!
Bizony közel járok!Igen izgalmasak a napok már!:))Várom már a kicsi lány születését!Nekem két fiam van akiket a Várkonyinál szültem.A harmadik babámat a Szentágotainál fogom szülni nemsokára.Decemberk a két fiam nekem is!:)
nono36
 
 
 
 


Nono, ismeretlenül is szorítok, hogy minden rendben menjen!
Ha pár kérdést megengedsz: te elégedett voltál Várkonyival? vagy esetleg rossz tapasztalatok miatt váltottál a harmadik babánál? Az orvos felfogadása csak annyi, hogy megkérem, és kész? szülésznőt is kell/ érdemes választani? köszönöm szépen
csiga1
Budapest
 
 


@csiga1:
Szia!
A Várkonyi a múltammal együtt távozott életemből!A volt férjem ismerőse volt.:))Elvált vagyok és a harmadik babám másik kapcsolatból van.Elismert orvos,tudja mit csinál!Én nem kértem őt fel külön a szülésre.Autómatikusan hívták be mindkétszer,mert ő volt s kezelőorvosom.Én akkoriban annyit adtam amennyit gondoltam.Most más a helyzet,úgy tudom,ha felkéred a szülésre 80-100 körül van plussz kell szülésznő aki 30-40-et kér el.Minden nőgyógyásznak megvan kivel dolgozik!Nyugodtan kérdezz bármit szivesen válaszolok!:))
nono36
 
 
 
 


@csiga1:
...ja a mostani orvosomat sem kértem fel,mert 80 plussz 30vagy 40 nem fér a keretbe.Ugyan megkérdeztem tőlem,h van-e szülésznő és mondtam neki,h nincs.Annyit mondott nem baj.Ezzel ellentétben jelenleg szabin van és mondta hívjam nyugodtan,ha bármi van.Tök rendes!Aug.5-ig van szabin.Én 13-ra vagyok kiírva,úgyhogy bármikor megindulhat a kislány!:))
nono36
 
 
 
 


Sziasztok!
Nono, de szorítok! Hogy elröppent az idő, mikor elöször bejelentkeztem még Briginek és Monapnak is pocaklakója volt. Azóta már megszületettek a Babócák, most neked szoríthatunk :)
Kitartást és ha bármi van írj! 
Megvettük kiságyat és pelenkázót, szépen apránként beszerzünk mindent. Éjjel a kislányommal álmodtam, hogy már megszületett és éppen a szopizást tanultuk. Természetesen álmomban is kérdések merültek fel bennem, evett-e eleget, felébreszem-e mert itt az idő az evéshez... 
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem most ez az idő tökéletesen megfelel, csak most álmos vagyok állandóan. Nagyon megnőtt az alvásigényem, két nappal ezelőtt este 7-től szunyókáltam, tegnap este 9-ig bírtam. 
Jók legyetek, vigyázzatok magatokra.
Kitti

kitke1982
Maglód
 
 


Sziasztok! Én már megint nem kapok mail,amikor ír ide vki
:shock:
Aránylag jól bírta Réka baba a meleget, csak az elalvás ment nehezen nappal, és rövideket is aludt, 15-20 perceket csak. Az éjszaka jól működik,egyszer kel általában, 4-5 körül :-) szerencsénk van.vele!!
Holnap megyünk az első kötelező oltásra.. Izgulok is.. Én szívem szerint a kötelező oltást se adatnám be.. Szóval nem lesz semmi plusz...
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: