Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Én 23 hetes vagyok, májusban fogok szülni a Flór Ferenc kórházban. Járok a szülésfelkészítőre (kismamaklub...) is. Szeretnék másoktól is tapasztalatokat gyűjteni :)
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Szia!
Még csak 15 hetes vagyok, de én is Tarcsán fogok szülni. Milyenek ezek a szülésfelkészítők? Van választott dokid? Voltál már szülőszoba látogatáson? Bocs a sok kérdésért, de annyira semmit nem tudok a kórházról. Nincs dokim se, olyanhoz járokj aki ott dolgozott, de már nem vezet le szüléseket.
hugika333
Kerepes
 
 
 
 


Szia!
Ma is lesz szülés felkészítő. Mindenféléről van szó, én járok folyamatosan, ma pl baba masszázsról lesz szó. Szülőszobába minden aalkalommal felmegyünk, és ott elmondják, mi a menet, meg lehet kérdezni. Oda is mindig megyek, hogy megismerjek minél több szülésznőt, de ott a téma mindig ugyanaz :lol:
Választott dokim még nincs, de én oda járok terhesgondozásra is, mindig a dr. Szabó Lászlóhoz, de még nem kértem fel, nem tudom, akarom-e, mert rendes, de semmi extra kötődés nincs, nekem mindegy, ki lesz ott orvos, ha midnen oké, úgyis alig van ott..
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 

 
 

Szia!
Ma sajnos nem jó, mert mennem kell suliba, de legközelebb szeretnék menni. :) Én nem akarok saját dokit az első szülés elég sokba került..:( Most nem szeretnék csak akkor adni, ha úgy gondolom, meg annyit amennyit én akarok :)
hugika333
Kerepes
 
 
 
 


Ha van ilyen doki akkor jöhet :) Sokan mondják, hogy jobban járok ha fogadok. Ha esetleg lesz akkor szerintem Krasznay Zsuzsát választom. A következő sz.felkészítőt Ő tartja. Egyedül jársz amúgy, vagy megy a férjed is?
hugika333
Kerepes
 
 
 
 


Egyedül járok, a férjem nem akarja tudni a részleteket :lol: bár mondtam neki, hogy nem konkrétan a szülésről van szó lépésről lépésre :-D de neki elég ha elmesélem, ami őt is erdekli :-) az hogy mi van kiírva programnak, meg, hogy mi van, az általában nem fedi a valóságot... Eddig vagy a szülésznő vagy az orvos vagy a dietetikus éppen nem tudott jönni, szóval mindig van változás, de érdemes jönni mindig! Én jövő héten megkérdezem a Szabó dokit, hogy mennyi lenne, ha fogadottnak szeretném, majd megírom, hogy mondott-e összeget..
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Ma volt szó az őssejt levételről, az nem volt kiírva szerintem, a többi programot tartották. De majdnem 6-ig tartott most is. Jövő héten kedden 3-kor kezdődik egy 4 részes baba masszázs tanfolyam, ha érdekel, akkor gyere te is! Arra viszem a férjemet is :-) amúgy vannak apukák többen is, szóval, ha a tiéd bírja, akkor hozhatod :-D
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Miért nem lesz bent a szülésen? Mert ha bent lesz, jobb előbb tisztázni a részleteket, mintha a padlóról vakarják majd fel :D
Ok az érdekel milyen árak vannak mostanában. A jövőhét se jó..vagyis igazából egyik kedd se lenne jó, mert mindig suli van. Próbálok minél kevesebbet kihagyni, mert lemaradok. Két éves így sem tudom a hogy szeptembertől egy kisbabával, hogy lesz :)
Jön a férjem 17.-én, Ő nagyon lelkes, meg érdekli is. Tudja, hogy én milyen paragép vagyok, ezért jön velem mindenhová ahová tud. :D
Gondolom Te már tudod a nemét...mi lesz?
hugika333
Kerepes
 
 
 
 


Bent lesz szülésnél, de szeretné az altestemet nem összekötni azzal, hogy az másra is ki van tálalva, nem csak szexre :lol: elég lesz neki ott szembesülni a véres valósággal, addig nem akar gondolni rá. Úgyis én is irányítok :-P én nem vagyok parás, nekem elég, ha ott van, és simogat vagy csak fogja a kezem. Ha nagyon nem bírja, időközben, majd kimegy a vajúdóba pihenni :lol:
Én már 28 hetes vagyok, kislány lesz :-) most kezdtünk el ruhákat venni :-)
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


 Jah értem...ez teljesen jogos és férfias felfogás.  Irigyellek, én is kislányt szeretnék, de úgy néz ki fiú lesz. Bár ezt még 13 hetesen mondták, és a lányomat is egy darabig fiúnak nézték...még reménykedem...
Mennem kell tanulni, ma dolgozat..már 3hete minden héten írunk..már unom picit. 
hugika333
Kerepes
 
 
 
 


Sziasztok! Én is bekapcsolódhatok a beszélgetésbe? Én 11 hetes kismama vagyok, szóval nemsokára menni kell a 12.hetes kombinált tesztre. Választott dokim nincs, vagyis járok egyhez Budapesten, de ő sajnos csak a Róbert Károly magánklinikán vezet szüléseket és sajnos mi ezt nem engedhetjük meg magunknak. A védőnőm javasolta a kistarcsai kórházat és ahogy olvasgatok róla, egyre szimpatikusabb. Igazából azt szeretném megkérdezni, hogy nektek lesz-e választott orvosotok és/vagy szülésznőtök a Flórban? És ha igen ki? Már olvastam olyat is, hogy ha nincs választott dokid akkor szülésznőd sem lehet. Illetve szerintetek az úgy lehetséges, hogy maradok az eddigi orvosomnál, ő megcsinálja az ultrangot, rákszűrést amit tud, de a kötelező vizsgálatokra (mint most pl a 12 hetes kombinált)a tarcsai kórházba megyek? 
kitke1982
Maglód
 
 


Hugika, tegnap voltam dokinál (Szabó László), rákérdeztünk, azt mondta, nincs olyan, h mennyibe kerül, nem mond összeget, azt megmondja, menyit szoktak (80), de ránk bízza. Szülésznő valóban csak akkor lehet, ha van választott doki is.. Én nagyjából ezért kérem fel a dokit... Amúgy különösebben nem ragaszkodnék hozzá, bár, ha már felkérjük, akkor megbeszélem vele, hogy nem akarok epit, végig kádban szeretnék vajúdni, meg hogy a gátmetszést is hanyagoljuk, ha lehet, mert lesz gátmasszázs a 32. héttől.. 
A körházban nem is fogad el pénzt egyébként, szóval végülis nem fáj annyira kifizetni azt a pénzt neki, főleg, ha egyeztethetem vele a nézőpontjaimat 
Kitke, Kombinált nincs a körházban, az uh-t megcsinálják, de vérképre máshova kell menned, mert állambá nem fizeti.. Én a 12. meg 18. heti uh-ra mentem csak máshova 5D-re, és ott kértem a kombináltat is.. A többire a körházba. Vérképet is csinálnak ott, de csak amik kötelezőek. Én ajanlanám, hogy járj oda, egyrészt megismered a dokit, másrészt tényleg minden vizsgálat megvan ott, illetve nem kell fizetni, és akkor több pénzed marad a választott doki-szülésznő kombóra
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


@spurigambrigi:


És te hol csináltattad a 12 és 18 heti vizsgálatokat? Az fizetős volt, vagy az is állami?
kitke1982
Maglód
 
 


A 12. hetit a Mátyasföldiklinikán (igazából egy magánrendelő, csak ez a neve..), ott volt kombi teszt is helyben, 26.000 volt azt hiszem, vagy 32.. már nem is tudom, fent van  a honlapjukon. Viszont nem kapsz cd-t, és csak 2-3 képet küldenek mailban... Az uh szép volt,  a leletet is megkaptam, de nem mennék oda mégegyszer... 
A 18.hetit a Hepinetnél (XIII. kerület, azt hiszem, 5Dultrahang.hu az oldaluk), ez 18.000 volt, kaptunk cd-t az összes képpel és DVD-t a teljes uh-ról !!! Nagyon meg voltam velük elégedve. Azt nem tudom, náluk van-e kombi teszt... 
Azért mentem profi helyre, mert lombik volt, és nem akartam magzatvízvételt, illetve csak akkor, ha nem jók az eredmények.. 
Az istenhegyit dícsérik még nagyon.

Viszont az időpontok a mátyásföldin és az istenhegyin csak 2-3 hét múlvára vannak általában...
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Szia! Nagyon hálás vagyok a sok információért, de tényleg! És ne haragudj, hogy zavarlak még a sok kérdésemmel, csak most kicsit összekuszálódtak a dolgok a fejemben. Megnéztem a Hepinet oldalát, és szimpatikusnak tűnnek nekem, náluk is van 1. trimeszteres kombinált vizsgálat. Azt szeretném megkérdezni, hogy ennek az intézménynek az eredményét elfogadja a védőnő? A sógornőm tavaly szült, és ő mesélte nekem, hogy mikor ő ment erre a kombinált vizsgálatra, találkozott egy másik nővel, aki hiába lobogtatta a méreg drágán megvett papírját, nem fogadták el és ha GYED-et, GYES-t akart kapni később, akkor kénytelen volt "állami" intézménybe is elmenni. Neked volt ilyen vagy hasonló tapasztalatod? Egyébként most hívtam fel a kórházat, és megerősítették amit te is írtál, hogy ők nem végeznek kombinált tesztet, elirányítottak a Mátyásföldi szakrendelőbe vagy a Bolgárkerék utcaiba. Eddig tartottuk magunkat ahhoz, hogy nem kérünk fel dokit, mert azt a pénzt inkább a babánkra szánjuk, de egyszerűen annyira megnehezít mindent ha nincs doki... Mikor mondtam a védőnömnek, hogy nincs dokim és már lassan menni kell a kombinált tesztet csináltatni, akkor majdnem dobott egy hátast...
kitke1982
Maglód
 
 


Nem zavarsz a sok kérdéssel  Nem tudom, hogy elfogadják-e, nekem úgy volt, hogy amikor megjött a vérkép eredménye is, akkor kellett mennem, és megnézte az eredményeket, beírták ők is a gépbe, onnantól biztos hivatalos.. Ezért javasolnám, hogy kezdj el oda járni dokihoz... Akkor is, ha nem akarod felkérni. Nem tudom, te a amúgy oda tartozol-e a körházba, én nem ,de azt mondták, ha oda járunk vizsgálatokra, akkor nem fognak elküldeni szülésnél, akkor sem, ha nincs fogadott doki.. No meg, a szülés eyébként is sürgősségi eset, ezért sem küldhetnek el, de biztos, ami biztos..  Nem kell sokat várni, kicsit szokod a közeget, stb.. Illetve nem fizetsz magánrendelést, és akkor azt a pénzt félreteszed, és eldöntöd majd, hogy felkérsz-e dokit. Persze nekem sose volt igazán saját nődokim, én egyhez sem ragaszkodom..
Azt is megteheted, hogy felhívod a körházat, kérsz időpontot a 12.heti uh-ra (mondani kell, mert a 12.,18.32. heti másik vizsgálóban lesz, és oda kell kérni az idópontot), és akkor mehetsz az eddigi magán dokidhoz is, tuti meglesz a megfelelő papírod. 
De! Hogy mégis próbáljalak rábeszélni a kórházba járásra , szülés után leadod az összes papírod, és ők intézik a baba lakcím és taj kártyáját, illetve az igazolást, hogy megvolt a 4 alkalom a nődokinál, na ha ez utóbbi nem a körházban lévő dikinál volt, akkor lehet, hogy ezt nem tudják elintézni, és mehetsz még pluszban ahhoz, akihez végig jártál.. Ezt nem tudom, mert én oda járok amúgy is.. Ezeket a haszos infókat a szülésfelkészítőn gyűjtögetem, érdemes járni rá..
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


@kitke1982:


Szia!
 Nekem pont, így van...a kötelezőkre a kórházba megyek, amúgy nincs és szerintem nem is lesz választott dokim.
hugika333
Kerepes
 
 
 
 


@kitke1982:


Szia!
 Nekem pont, így van...a kötelezőkre a kórházba megyek, amúgy nincs dokim, de gondolkodom rajta... Én is a hepinetnél voltam kombinált teszten, csak ajánlani tudom és a védőnő is elfogadta. Bár volt kórházim is. Nagyon jó az uh gép. A Péterffíben voltam. De ahol Brigi volt ott van a legjobb uh fejük, azt mondta a nő, aki csinálta. 

Brigi: 
Akkor ő lesz a dokid? Mész holnap szülésfelkészítőre? Én megyek tuti. Kíváncsi vagyok már. Lehet a férjem nem tud elkísérni :( Majd megpróbállak megtalálni, ha jössz.
hugika333
Kerepes
 
 
 
 


Ja Kitke, én, ha lesz választott, akkor Dr. Krasznai Zsuzsát választom. Nagyon dícsérik és van egy csajszi, aki hozzá jár és soha nem fogad el pénzt. Én már 2x találkoztam vele és nagyon kedves, szimpatikus. Holnasp elvileg ő tartja a szülésfelkészítőt. 3tól lesz a kórházban.
hugika333
Kerepes
 
 
 
 


Sziasztok!Én is Tarcsán fogok szülni augusztusban.Nekem a Szentágotai a dokim.Őt csak ajánlani tudom mindenkinek!Már van két fiam és őket is ott szültem,bár nem tudom milyen változások vannak a szülőszobán és az árakban,mert 1996 és a másik 2003-ban született.Szivesen beszélnék bárkivel!:))
nono36
 
 
 
 


Szia!
Én is augusztusban fogok szülni :) Megkérdezhetem, hogy 2003ban mennyi volt? :)
hugika333
Kerepes
 
 
 
 


Nono, gyere el holnap 3-5-ig a kismama klubba, vagy szülésfelkészítőre, vagy minek hívjuk.. És a végén van szülőszoba látogatás, akkor.láthatod, hogy mi változott. Elvileg már Bababarát a kórház, de a minősítést még nem kapta meg, ha jól tudom, februárban volt talán a vizsgálat ez ügyben, nem tudom, mennyi idő, mire.hivatalosan is adnak ki erről valamit..
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


@hugika333:
Szia!2003-ban a fogadott orvosom nem jött be a szülésre.Csak mikor már rendbe kellett rakni.Ezert orvost váltottam.Amugy 50e.Egy Katalin nevű szúlésznő volt velem,de már nem emlékszem a teljes nevére.A mostani orvosomat még nem kerdeztem meg mennyi lesz.Hányadikára vagy kiirva?
nono36
 
 
 
 


@spurigambrigi:
Szia!Köszi az infót!Mikor vannak ezek a látogatások?Minden héten?
nono36
 
 
 
 


Jár valaki a Szentágotai dokihoz?Amúgy most pénteken mk uh-ra a Tarcsára a kórházba.
nono36
 
 
 
 


Szia!Már van két fiam,de erről infót nem tudok adni.Nem jartam felkészítőre.:((
nono36
 
 
 
 


@nono36:


Minden hó első és harmadik keddjén van szülésfelkészítő. Elvileg augusztus 26.-ra vagyok kiírva, de egy héttel nagyobb a baba. Te mikor?
hugika333
Kerepes
 
 
 
 


Köszönöm!Én Aug.13-ra,de szerintem hamarabb egy héttel,nekem is nagy a baba.:))
nono36
 
 
 
 


A szülésfelkészítő ingyenes, szerintem hugika a szülésre gondolt, hogy mennyi a fogadott doki.. Nekem a Szabónál 80...
2 hetente kedden van, és szinte mindig fel is lehet menni a szülő szobára.
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Orvost váltottam és a Szentágotait még nem tudom mennyit kér.2003-ban az akkori orvosom nem jött be a szülésemre csak amikor rendbe kellett tenni.A szülésemet egy Katalin nevű szülésznő vezette le.Amúgy 50 ezer lett volna.
nono36
 
 
 
 


@spurigambrigi:


Na eldöntöttem, hétfőn megyek a dokimhoz és megemlítem neki, hogy lehet inkább a kórházba járnék tovább orvoshoz, aztán meglátjuk mit szól. Nagyon elkezdtem ezen parázni, hogy mi lesz, ha nem lesz választott dokim..:)
hugika333
Kerepes
 
 
 
 


Sziasztok! remélem mindenki jól van! A múlt héten pénteken, miután végigtelefonáltam a fél napot (féltem is, hogy a munkahelyemen megszólják) sikerült elintézni a Péterfybe az első trimeszteres genetikai vizsgálatot. A kórházat is felhívtam, megérdeklődtem, hogy elfogadják-e a papírokat, bejelentkeztem a kórházba terhesgondozásra is. Tényleg nagyon köszönöm az információt amit adtatok. Kicsit pánik hangulatom volt a hét vége fele, hogy kicsúsztam az időből, de most talán már minden sínen van. Van időpontom fogászatra, genetikai vizsgálatra, védőnőhöz, terhesgondozásra Zavarban van Krasznai doktornőről én is sok jót hallottam, kíváncsi vagyok ő mennyiért vállal szülést?! Szeretnék elmenni én is szülésfelkészítőre, de nekem olyan rossz időpontban van. Még mindig délután 3-5 -ig tartják? És minden alkalommal más-más a téma? Találtam egy pdf dokumentumot a kórház oldalán, de az februárig tartalmazza a szülésfelkészítők témáját. Legyetek jók és vigyázzatok magatokra :D
kitke1982
Maglód
 
 


@kitke1982:


Na örülök, hogy sikerült időpontot intézni, nem fogsz csalódni nagyon jó az uh is, meg kedvesek nagyon.
Mit dolgozol? Én úgy tudom nem fogad el pénzt. Van egy csajszi hoxarol, aki hozzá jár és mondta, hogy mindig megkérdezi mivel tartozik és sose fogadott el pénzt. Névnapra egy doboz bonbont fogadott el, de ennyi. Viszont azt is mondta, ha szabadségon van akkor nem baj, ha másnál szül...
Ha küldesz nekem egy emailcímet akkor át tudom küldeni. Mindig más a téma és 3-5ig van,de mondta Brigi, hogy múltkor 6ig is eltartott. Én ma megyek először, nagyon kíváncsi vagyok, főleg, mert a Krasznai doktornő tartja.
hugika333
Kerepes
 
 
 
 


Na, remélem sikerül ide feltölteni a programot.. Szülésfelkészítő
hugika333
Kerepes
 
 
 
 


@hugika333:


Irodai munkát végzek, pénzügyi asszisztens vagyok. A melóval nincs is gond, inkább  a későbbiekben a Pestre való bejárással lesznek gondok, főleg nyáron. De ameddig bírom, addig dolgozok. 
Nagyon szépen köszönöm, hogy elküldted ezt a doksit. Majd ha nem lesznek sokan az irodában, kinyomtatom. Egyelőre itt bent még csak a főnököm tudja, a kollégák egyelőre nem. Ti, a Brigivel előrébb jártok már mint én, de neked volt a terhesség alatt székrekedésed? Olvastam több oldalon, hogy ez is a terhesség velejárója, én gyakorlatilag kín szenvedek, és nem tudom már mit egyek/igyak egyszerűen semmi se használ. Nincs vmi jó praktikád, ami beválhat? 

kitke1982
Maglód
 
 


@kitke1982:


Én már nem dolgozom, időseket gondoztam az otthonukban, de sajnos terhesen nem lehet. Volt székrekedésem, amíg abba nem hagytam a terhesvitamin szedését. Amióta nem szedem azóta nincs és az akkori  hányingerem is sokkal jobb lett (ami már nagyjából meg is szünt). Sőt ha reggel iszom tejes kávét (maci kávét) akkor pár óráig még hasmenésem is van. :)
hugika333
Kerepes
 
 
 
 


Én már 30 hetes vagyok :-P én is háznál dolgozok gyógytornászként :-D de már csak napi 1-2 betegem van, és max a 34-36.hétig csinálom.. Plusz nemrég kezdtem kismama jógára járni, nagyon élvezem :-P
Én perfect prenatalt szedek, amellett nincs székrekedésem, az elevitet szedtem az elején, akkor volt.. Illetve én iszom reggel egy emóció nevezetű cuccot, és ha addig nem voltam, akkor max fél órával utána már tudok menni. Ha érdekel, írok róla, vagy küldök linket..
Szabó doki se fogad el pénzt, de a szülésre igen... Már ha fogadott lesz.. Én szülésznőt szeretnék fogadni, de azt meg csak akkor lehet, ha dokit is fogadsz.. Én a mai szülésznő előadóra vagyok kiváncsi, őt ajánlották.. :lol:
Kitke, ügyes vagy, hogy mindenhova intéztél időpontot, a 18.heti kötelező genetikai uh már rutinból fog menni!!
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


@spurigambrigi:


Azta..ki sem számoltam...akkor Neked alig van már hátra..:) Nincs útban a pocakod? Izgulsz a szülés miatt?

@kitke1982:

Most a legújabb, amit hallottam, volt egy kismama, akinek nem ért be a dokija és Krasznai doktornőnél szült, de szülés után nem fogadott el pénzt. 
Ha mész terhesgondozásra, már akkor kérj időpontot a 18.heti uh-ra, mert sokan vagyunk azt mondták :D Nekem már a 12.heti után rögtön adtak.
hugika333
Kerepes
 
 
 
 


Én amúgy azt.gondolom, hogy ha annál szülsz,aki épp ott van, és minden rendben volt, nem is kell adni, vagy max 10-20 ezret.. A szülésznő ha ott van végig, es w tényleg segítsegedre van, neki is adnék 20-at.. De ha válogatni akarsz, akkor mindez többe kerül... Nekem a doki pl 80 körül, a szülésznőt még nem tudom, de nekik is 30-40 körül van a tarifájuk... Még mindig nem vagyok benne biztos, hogy ennyit akarok fizetni :lol: pedig nekem már lassan dönteni kéne :-P
Nincs még útban a nagy poci, egyelőre élvezem, hogy már más is észreveszi :lol: néha fáj tőle itt-ott, a hátam vagy a csípőm... Meg a kabátot már alig bírom felhúzni, de szerencsére egész jó idő van..
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


@spurigambrigi:


Nagyon izgalmas, hogy már ott vagy a finishbe! Én még csak szokom a gondolatot, néha elbizonytalanodok, de aztán eszembe jut a kis dobogó szive és elönt a boldogság :)
Legelején, úgy indultunk, hogy nem lesz választott dokim a szülésnél, megtartjuk a pénzt és a picire költjük. De a védőnőm elbizonytalanított, hogy választott doki nélkül minden körülményes, nincs aki beutalót írjon... stb stb. A terhesség előtt jártam egy doktorhoz, hozzá jártam rákszűrésre, a kötelező vizsgálatokra. Nagyon aranyos, kedvelem, de már akkor is tudtam, hogy szülésnél szóba se jöhet, mert ő csak a Róbert Károly Magánklinikán vezet szülést. Ott a legalapabb szülés is már több százezer, plusz még a vizsgálatok. Egyelőre az ultrahangot ő csinálja még, most csinált rákszűrést is, de sajnos anyagi okok miatt elválnak útjaink. Most a genetikai ultrahangra is adott egy telefonszámot, hogy hívjam fel és kérjek időpontot, de a kórház honlapján megnéztem és 40 ezer forint náluk az a vizsgálat....  Csajok, ma megtettem mindent, hogy mennem kelljen a wc-re. Ittam cserpes joghurtot, ettem almát, meggszószt ebédeltem, rá egy kávét. Ha ez sem hozza meg a várt eredményt...  Ti a szülés alatt festettétek a hajatokat? Kicsit már leharcolt a fejem és annyira de annyira ráférne egy festét, de nem merek elmenni megcsináltatni, féltem a picit. Most reklámozzák az ammónia mentes festéket, esetleg vélemény? 
kitke1982
Maglód
 
 


A szüléstől nem félek (még? :lol: ), tesómmal én voltam bent 2szer is, és nem elrettentett, hanem.erőt adott :-)
Plusz! Ma fogadtam szülésznőt :-P úgyhogy mosmtár tuti, h a doki is fel lesz fogadva, mert csak úgy lehet... Doki 80, sszülésznő 40..

Én nem festem a hajam már évek óta.. Egy éve meliroztattam, és pont most gondolkodtam, hogy megint elmennék... Jól szellőző fodrászat kell, és akkor nem lélegzed be. Illetve, a fejbőrödre ne menjen, és akkor nem gáz sszerintem.
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Ezt találtam: 3. tévhit “Terhesség alatt tilos a hajfestés”
Akik ezt állítják, azok azzal indokolják a felvetésüket, hogy a hajfestékben található anyagok felszívódnak a fejbőrön keresztül. Nos a hír igaz. Valóban felszívódnak. Azonban olyan kis mennyiségben és olyan kevés káros anyagot tartalmazva, ami nem károsítja a magzatot. Valamivel veszélyesebbek azok a gázok, amik hajfestéskor keletkeznek, ezek belélegzése biztosan nem egészséges, de a babát ez sem károsítja.
Aki nagyon aggódik, válassza a melírozást vagy természetes alapanyagú hajfestékeket.

Már nekem is látszik a lenövés, sötétbarna a hajam és gesztenyére volt festve. Lehet majd egy szinezőt kipróbálok...

Na sikerült a WC? 

Tegnap mondták, hogy a programfüzet régi ami nálam volt és adtak újat, mindjárt feltöltöm.
hugika333
Kerepes
 
 
 
 


@spurigambrigi:


 Nem láttalak tegnap...Lehet ez az egy fénykép nem segített :) Te láttál minket?
Jó volt a szülőszoba látogatás, ez a szülésznő nagyon aranyos...Őt választottad? Nekem első ránézésre ijesztő volt a szülőszoba...
Amiket mondott a szülésznő az elég meggyőző volt, hogy lehet fogadott doki, meg szülésznő nélkül is, csak nem fognak akkor 5percenként rádnézni. Én ezt nem is igénylem. De még mindig nem döntöttem el. 
Az tük jó lehet, hogy voltál már szülésen, legalább tudsz sokmindent. Nekem az ikrekkel semmi bajom nem volt a végéig..még akkor sem izdógultam mikor elfolyt a magzatvíz...de amikor lementem a szülőszobára..ott végem volt..:) úgy izgultam, hogy nem is vettem tudomást a fájásokról..:) (egy darabig) :D
Azért 120ezer az jó sok lesz....de persze ezert sok pluszt kapsz. Mi most sajnos ennyit nem tudunk fizetni.
Épp a babakocsikat nézegetem, de azok is olyan horror áron vannak....
hugika333
Kerepes
 
 
 
 


Ez a jó.
hugika333
Kerepes
 
 
 
 


Nekünk nem lesz babakocsink :lol: csak hordozókendő, a férjem kerekes székes, úgyhogy vagy az ő ölében lesz, vagy magamra kötöm...
Én az első sorban ültem, telóról ráadásul nem is látok képet.. Meg maradtam a baba masszázsra, úgyhogy második körben mentem a szülőszobásra.. Miért ijesztő a szülőszoba? Olyan szépek? Sok helyen még mindig olyan a szülészet, hogy csak egy függöny választ el a szomszéd ágyon szülőtől... :shock:
Őt választottam amúgy, már másodszor láttam/hallottam, szimpi nagyon.. Nekem a férjem nagyon császár párti, ő nem fog bíztatni, amikor azt mondom, h nem bírom, hogy jaj drágám dehogynem, hanem azt mondaná, hogy akkor műtsenek :roll: :lol: úgyhogy nekem jól jön, ha valaki magam ellen beszél kicsit, hogy igenis kibírom.. A férjem nagyon lelkes, hogy ott legyen, de jobban tart az egésztől, mint én :lol:
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


@spurigambrigi:


Nekem muszáj, mert a két gyerek mellett, meg ha még kell vinni valami cuccot is...inkább lesz. :)
Nem úgy ijesztő..inkább végigfutott rajtam mi is lesz itt. :) 
Miért császárpárti? Meg itt a kórházba én úgy tudom, hogy nagyon természetes szülés pártiak.
hugika333
Kerepes
 
 
 
 


Azért császár párti, mert akkor 8-kor.bemegyünk, 9-kor ott a gyerek, nincs izgulás.. Az első gyereke így született előző házasságból, ez így lenne neki kényelmes, meg szerinte akkor tuti nincs oxigén hiány.. Szeritnem meg ezért vagyunk kórházban, ha baj van, cselekedjenek.. Elfogadja, hogy sima szülés lesz, de nem tudom, hogy viseli majd, hogy ott szenvedek.. :lol: szerencsére a doki és a Szülésznő is természetes párti, mint ahogy a kórház, majd ők megnyugtatják őt is, hogy kibírom, és minden rendben lesz :lol:
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok! Ki hogy van? Remélem mindenki jól van ebben a szép napsütéses, napfogyatkozós délelőttön. Nálam elmúlt az émelygés, egyre jobban vagyok. Hétfőn a főnököm bejelenti a cégnél a nagy hírt, kíváncsi leszek a fogadtatásra. Ma hívtam a kórházat, volt egy kis kavarodás. Múlt héten az egyik hölgy beírt ápr. 10-re terhesgondozásra, de mondta, hogy a héten még csörögjek rájuk, hogy biztos jó lesz-e az időpont. Erre a "mai" hölgy azt mondta, hogy be sem vagyok írva 10-re. Ő most 21-re adott időpontot. Ezeken a terhesgondozáson mi szokott történni? Milyen vizsgálatok? Vagy csak elbeszélgetés? Szerencsére adott időpontot májusra a 18 hetes vizsgálatra. És hogy történik a kórházban?
kitke1982
Maglód
 
 


Lányok! szerintetek tenger gyümölcseit vagy grillezett libamájat lehet terhesség alatt enni? Ma vendégségbe megyünk, egy étterembe leszen megvendégelve. És ott a menük között van ilyen lehetőség is. A májtól azért félek, mert ha kicsit is nyers marad a közepe... A tenger gyümölcsiről meg nem is tudom lehet-e?
kitke1982
Maglód
 
 


Hm, Kitke, ez érdekes... Nekem nem szokott lenni ilyen gondom. Bár, kb 2szer kértem telefonon időpontot, azóta, amikor ott vagyok, akkor kérek rögtön, és látom, hogy hova, mikorra írnak be, az a tuti :lol: de nem igazán tartják az időpontot... Legalábbis az én dokim.. Odamész, be kell jelentkezni lent a betegfelvételen!!! Utána fel az 5.re, és ott is bejelenkezel a dokihoz, és odaadod a matricákat, amit lent kaptál, na akkor bekerül a dokihoz, és úgy hívnak be sorba. Szabónál max 1 órát szoktam várni. Nála mindig van hüvelyi vizsgálat, és uh is. Ha kell vérvétel, akkor arra is küld ott helyben.
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: