Új privát üzeneted érkezett!

@spurigambrigi:


Szia Brigi!
Graqtulálok a gyönyörű hajasbabádhoz!Nagyon szép nagy babuci!Jó egészséget,kitartást,boldogságot kívánok nektek!Annyira megható volt számomra ez a pillanat,h felnéztem ide és a babádról kép és írás!Már vártam nagyon pedig nem is ismerjük egymást személyesen!Szívből kívánok minden jót nektek!



Ne haragudjatok Csajszik,h eltűntem,de még most is beteg vagyok!Borzasztóan folyik az orrom torkom fáj ,tegnap egésznap feküdtem,ma keltem fel kicsit,mert már muszáj.Nem tudom meddig birom ágy nélkül!A multheti cukorterhelésem eredménye is tökéletes lett.Éhgyomi 3.7 evés után 4.8 .Senmmi baj a cukrommal.Az az egyszeri alkalom volt amikor meg kellett inni azt a borzalmat.Majd még jelentkezem,ha kicsit több erőm lesz.

Sziasztok!
nono36
 
 
 
 


Sziasztok!
Brigi gratulálok a kisbabátokhoz! Nagyon gyönyörűséges! 
Nagyon sok örömetek, boldogságotok legyen benne! Igazán irigyellek, hogy már a kezedben foghatod, mi még nagyon messze vagyunk tőle.

Kicsit eltüntem, de most elég stresszes az életünk. Több gond is felmerült a mindennapjainkban, de há'Istennek nem a babával.
Jövő héten elmegyünk kicsit kikapcsolódni, utána belevetjük magunkat a babavárás "örömeibe": házat festünk, meg ilyen finomságok. 
Sajnos az utolsó laboreredményem elég rossz lett, nagyon sok csillagos eredményem van. Még nem tudtam megmutatni egyik dokinak sem, remélem nem lesz belőle gond?! 
Múlt pénteken voltam a Hepinetnél a Péterfy Sándor utcában, megint megnézték a picikémet. A doktornő azt mondta, hogy szerinte felszívódott a folyadék a cisztából, most már csak egy pici tágulat van, ez a ciszta helye, de ez is el fog múlni. Remélem ezt a Kistarcsai kórházban csak megerősíteni fogják, hazudnék, ha azt mondanám nem idegesít ez a cisztás dolog. 
Velünk egyelőre ennyi, legyetek jók és gyógyuljatok!
Puszi
Kitti

kitke1982
Maglód
 
 


Sziasztok Csajszik!

Brigi:Hogy vagytok?Hogy bírjátok a meleget?Babóca,h viselkedik?Van elég tejecskéd?Annyira szép kislány!Picit irigy vagyok,h Te már a kezedben tarthatod őt!Annyira gyönyörűséges babácska!Mesélj,ha van elég erőd hozzá és persze,ha a kicsike engedi!


Kitke:Hogy vagytok?Mikor mész megint Tarcsára?Voltál felkészítőn?Sok csillag miatt nem minden esetben kell megijedni!Nekem is volt pár!Azt mondták csak egy kicsit vagyok vérszegény iszom a Vas+c vitamin + folsavas pezsgőtablettát napi egyet.Ennyi!Nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolnod!Pozitivan tessék hozzáállni mindenhez és akkor nem lesz semmi gond!Látod a ciszta is eltűnt a babuci fejecskéjéből!Remélem kipihened majd magad ezek a stresszes dolgok után!Fel a fejjel,minden rendbe lesz! 

Velem mostmár lassan minden okés lesz lassacskén.Már csak kicsit köhögök és fujom az orrom,de ez már nem vészes!Ami nagyon megijesztett az volt,h tegnap nem tudtam lábraállni.Nagyon megijedtünk.Ezt ugy kell érteni,h a bal lábam csak huzni tudtam magam után mintha el lett volna törve.Nem aludtam egész éjszaka,mert sugárzott a cimbomba,vádlimba majd a végén a lábfejembe a fájdalom és ez igyí szépően sorba egymás után nem szűnt.Aztán bevettem egy 500-s magnéziumot nem hazsnált,aztán magneb6 lett a vége 3x2 na ez rendbehozott ugy,h ma már főztem is.Nem trudom mi volt ez ilyen még nem fordult velem elő.Ugyhogy mindent leszámítva jól vagyok!-és egész jól bírom a meleget.!Ha van kedvetek,időtök írjatok!Mindenki vigyázzon magára!
Sziasztok!
nono36
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Brigi: én is kíváncsi vagyok hogy vagytok? Hogy telnek napjaitok? Milyenek az estéitek? Te hogy vagy? Hogy regenerálódsz? Minden érdekel bennünket.

Nono: nem voltam mostanában Kistarcsán, május 16-án kell mennem megint ultrahangra, addig várakozunk. Most már kezd jobban látszani rajtam a terhesség, eddig inkább jóllakott óvodásként néztem ki :) Reggelente az az új szokása a kislányomnak (mikor még tele a hólyagom) hogy kidugja a kis fejét (vagy popsiját). Olyan édes, olyankor van egy kis dudor a pocakomon és lehet érezni, hogy ott van bent a kislányom  Olyan boldogság, el sem tudom mondani. 
Nonó, nem lehet, hogy a baba nyomott vmi ideget és attól nem mozgott a lábad? Bár ez azt nem magyarázza, hogy a MagneB6 rendbe hozta a dolgokat. Azért figyelj nagyon oda magadra, mert ez nem hangzott túl jól. Nekem nem túl régen volt olyan, hogy éjszaka arra ébredtem, hogy egy fájdalmas nyilalást érzek a derekamban. Nem tudom a baba nyomott-e meg valamit, vagy csak álmodtam... :) De nem volt kellemes....
Te mész szülésfelkészítőre valamikor? Van már új programterv? Te mész valamikor? 
Borzalmas ez a hirtelen jött forróság. A reggelt még elviselem a vonaton, utána az irodában is elvagyok, ott megy a klíma (inkább már a hideg ellen kell védekezni) de délután 4 kor hazafele a troli és vonat kombón, az már tegnap megviselt. Jövő héten elmegyünk pihizni egy hétre Gyulára. Remélem sikerül kipihennem magam és végre döntésre jutok a "hol szüljek?" kérdésben.
Vigyázzatok magatokra ebben a hőségben és írjatok!

kitke1982
Maglód
 
 


Nono, szuper, hogy azóta is jó a cukrod! Tartassz valami diéta felséget azért? Vagy úgy eszek, ahogy eddig?
Kitke, drukkolok, hogy valóban megnyugtassanak a cisztával kapcsolatban!!! A vérképen meg lehetnek csillagok, mivel ilyenkor hígul a vér, és már ettől is
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Szarabbnak tűnik a vérkép, pedig nem az. Mondjuk nekem alig volt csillag... Én perfect prenatal vitamint ettem... Nem tudom, attól volt-e, h csak ámultak, h milyen jó a vérképem..
Nono, a láb probléma viszont abszolút lehet a baba miatt, ő is nyomhat ideget, illetve lazulnak a szalagok, ízületek már most, és amikor sokat mozogsz, bizony megterheltlheted, és attól is van ilyen..
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 




Szuper tündér rendes gyerek Réka. A szopizás inkább csak bimbó védővel megy, de tej van bőven szerencsére, az a fontos!!! Néha már 1 óra múlva újra kéri, de elvileg ha szomjas, akkor is ez van.. Én nem adok neki külön vizet.. Védőnő ugyan mondta, a kórházban, meg pont, h ne.. Az utolsó 2 este már csak 1x voltunk fent, mondjuk utána 5-kor keltünk, és már nem feküdtem vissza.. Csak gyönyörködünk benne, nem bírunk alduni :D

spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!

Brigi Nagyon szépek vagytok és szép a kórházi fotó is, meglestem :) Voltunk ma komplett ultrahangon Gyömrőn. Köszönöm hogy javasoltad, szerencsére minden rendben volt a csípőjével is. Hétfőn pedig voltunk a szívzörej miatt, ott sajnos találtak egy 2mm-es kis "kaput" ami nyitva maradt, de azt mondtak nem kell aggódni, ez simán bezáródhat. Fél év múlva lesz egy kontrol ott megint megnézik. Semmi teeendő nincs vele. Én se adok neki vízet, bár ma kivételt tettem. nagyon meleg van és autóztunk az ultrahang miatt. Mi azt beszéltük meg a védőnénivel, ha nagyon nagy meleg van, akkor lehet érdemes egy pici vízet is adni. Így tettem és úgy láttam jól esett neki.


monap79
 
 


Monap, örülök, hogy rendben vagytok!! Remélem, az a kis kapu is becsukódik neki szépen!!!
Hogy adod a vizet? Mi nem cumis üveg ezünk.. Emiatt vegyek elő egyet... Bár remélem, hogy elég neki a cici, illetve, hogy jelez, akkor is, ha szomjas..
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


@spurigambrigi:


Szia BrigiIgen,próbálom betartani a 180-as diétát!Eddig 7 kg jött fel,dehát van még idő augusztusig!Remélem már nem sok fog!Holnap megyek megint Tarcsára vérvételre.Éhgyomi és evés utáni is van minden alkalommal.Általában reggel 6.45-9.30-ig a kórházban vagyok mire végzek.Akkor még nincs annyira meleg,hála ég!Genetikaira megyek majd 19-én,mert aznap van bent a dokim is és meg akar nézni.

Gyönyörű a Réka!Annyira jó,h már babázhatsz,annyira vártátok őt!Szerintem is pici vizet lehet adni a bébinek,ha elfogadja,bár én is ugy tudom,h az anyatej a legjobb ivásra és evésre is.Nyári babákkal nincs tapasztalatom,nekem mindkettő téli baba volt.Nekem ez egy új helyzet lesz.Félek is egy kicsit tle.
Remélem jól viselitek a meleget!Vigyázzatok magatokra!
nono36
 
 
 
 


@kitke1982:


Szia Kitti!
Most volt szülésfelkészítő Tarcsán 2-án.Én nem mentem,mert épphogy jobban vagyok és kilábaltam a betegségből,plusz a lábam miatt sem.Úgy tudom minden hónap első és 3. hetében van felkészítő Tarcsán.Én lemaradtam egy-két előadásról!Hogyan döntöttetek,fogadtok orvost?Én majd 19-én megyek genetikára a "kedvenc" szonográfusunkhoz!Remélem kicsit másképp fog viselkedni,ha ott lesz a dokim is.Külön az orvosom kérte,h aznapra kérjek időpontot amikor ő van bent.Most vagyok a 30.hétben.Hogy állsz a hízással?Én 7 kg-nál tartok jelenleg.Reménykedem,h nem leszek bálna mire a szülés ideje eljön!
Jó pihenést kívánok nektek és vigyázz magatokra!
nono36
 
 
 
 


Brigi, mi se használtunk cumisuveget, de most befogtam egyet. Sima víz forralva aztán lehutve vagy babaviz adható. Azt is mondtak amit te is, hogy az anyatej elég evésre es ivasra is, de ha 30 fok van próbáljam ki a vizet ha gondolom. Ha nem kell úgyse fogadja el. Van amikor fel órája evett de megint ker. es eszik 10 percet. Erre a védőnő mondja ilyenkor lehet csak szomjas volt. Továbbra se akarok neki nagyon vizet adni,csak ha nagyon meleg lesz, ma tényleg csak az autó miatt adtam.
monap79
 
 


Sziasztok! 
De gyönyörűek vagytok! Jézusom, milyen kis picurka! :) Annyira kis törékeny cukorfalat.
Monap te is tegyél fel képeket, a te kicsidben is elgyönyörködnénk. Csajok, én vagyok aki utoljára fog közülünk babázni, én oktoberre vagyok kiírva, de már úgy megpuszilgatnám a kislányomat :)

Nono: Tudom hogy mikor van a szülésfelkészítő, inkább a témák érdekeltek, mikor miről van/lesz szó. Bár ha ilyen meleg lesz, te meg ugye augusztusra vagy kiírva, nem hiszem hogy össze fogunk futni. Mi most töltöttük be a 21. hetet szerdán, de már én is érzem, hogy ebben a nagy melegben jönni-menni nagyon fárasztó, kimerítő, szerintem neked sem tenne jót, nem? 
Reggel nincs is semmi gond, bejövök dolgozni, egész nap itt az irodában megy a légkondi (bár néha már az ellen kell védenem magam) de mikor délután 4 kor megyek haza.. hát az borzalom. Trolival, aztán a vonattal. Nem tudom meddig fogom birni. 
Nono mi 16-án megyünk a kedvencünkhöz ultrahangra,remélem jó kedvében fogom találni (ha egyáltalán van neki olyan  ) és jókat fog mondani, ránkférne már egy kis öröm.
Én eddig nem sokat híztam, bár szerintem ez becsapós, mert a kezdő súlyom már eleve magasabb volt. Az első mérésen még csizmában, pulcsiban voltam lemerve, utána egyre kevesebb ruha volt rajtam, igy igazából a súlyom stagnálást mutatott. Azt mondta a védőnő, hogy nem gond, nem is kell nagyon elhízni. Az utolsó mérésnél volt 1 kiló plusz. Az előző hetekben kicsit elengedtem magam, rámtört az állandó ehetnék, nagyon falánk lettem és persze nem a legegészségesebb kajákat kívántam meg. Állandóan croissant, meg kakaóscsigát ettem volna... :) de most a héten már visszafogtam magam, nincs zaba, nincs csoki, nincs péksüti. 
Legyetek jók, vigyázzatok magatokra és a picikre! 
Akinek van kis ideje, töltsön fel képeket!
Kitti


kitke1982
Maglód
 
 


Én is töltök fel egy képet a pocaklakómról. Csenge 20 hetesen és borzalmas fáradtan, kimerülten, éppen alváshoz készül, nagyokat ásítva 
kitke1982
Maglód
 
 


Kitke, nagyon szép kis manócskát vársz :) Köszönjük a képet, nagyon aranyos vagy hogy megosztod velünk. Nagyon elcsípték a pillanatot,nagyon tetszik :)Megprobálok én is feltenni egy képet, remélem sikerül.
monap79
 
 


monap79
 
 


Kitke, nagyon édes Csenge!!! Biztos, csodaszép baba lesz!!!!
Én kb 16 kg-t hiztam, 8 ment le a szüléssel. de én már csak 5 kg.t szeretnék leadni max, mert nagyon gebe voltam terhesség előtt. 
Nagyon örülök, hogy volt fogadott dokim, meg szülésznőm, nem tudtam volna nélkülük végig csinálni! Lehet, hogy ha komplikáció mentes a dolog, nem bántam volna, hogy kinél szülök, de igy ngy segitség volt, hogy már ismertek, főleg a szülésznő, mert ő csinálta az nst-ket, és akkor mindig beszélgettünk, nem volt ismeretlen. Tudta, hogy minél termszeteseben szeretném, és segitettek benne, annak ellenére, hogy oxis lett a dolog, hogy legalább ahhoz képest, amennyire csak lehet, úgy történjen mindne, hogy én is elégedett legyek. És tényleg az is vagyok! Ha más van ott, akkor miután 10 őrája folyt az oxi és nagy fájások mellett is csak 1 ujjnyi volt a tágulás, már tuti, megcsászároztak volna...
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


egyelőre akkor nem vizezünk... én szivesen cicire teszem inkább gyakrabban.. Tejcsi is attól lesz még több... Aztán, ha tudnék lefejni, akkor simán mehetek jógazni mér, amikor 6 hetes, mert férjem is tud enni adni neki, ha pont akkor lenne éhes...
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Brigi képzeld el, nyitva hagytam kislányod képét..mert megint néztem, olyan szép. Szép nagy kép van róla és épp a manót dajkáltam amikor láttam nézi a monitort :) Neki is tetszett :) Már nézi a színeket, fordítgatja utánuk a kis fejecskéjét..Nem lehet elég korán kezdeni :)
monap79
 
 


:D hát igen, na majd, ha már Réka is többet lát a világból, megkérdezem, neki hogy tetszik a pasi ;-) majd lehet, kérünk friss képet :lol:
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Milyen szép Babócád van neked is! Tündéri, az a mosoly! Meg kell zabálni, már igazi nagylegény, pedig még csak most született. Nagyon kis cukibogár mindkettőtök babája! Akkor most 5 perc pihiszünetet tartok és megsimizem Csengét
kitke1982
Maglód
 
 


@monap79:


Szia ! 
Gyönyörű a pocibabád!Gratulálok!Már nem sok iső és én is kezemban tarthatom a kicsikémet!Olyan érzékenyen érint a babátok látványa.Olyan gyönyörűek!Vigyázzatok magatokra!
nono36
 
 
 
 


Köszönöm szépen :)

Lányok, ma ahogy pakolásztam megtaláltam a Motherlove gátregeneráló permet-et. Mivel császáros lettem nem használtam fel. Nagyon szívesen odaadom nektek ingyen, ha igényt tartotok rá. Nekem nem kell már ugye, meg szavatossága is lejár sztem a közeljövőben. Ha jelzitek megnézem az adatokat pontosan rajta, mikor jár le. Nono mikorra is vagy pontosan kiírva? Már várom, hogy én is láthassam a picibabát. Jó lesz majd amikor már Kitke és te is felteszitek, csatlakozva hozzánk :)
monap79
 
 


Brigi: Nem tudom intéztétek e már a családi pótlék, egyszeri támogatás stb...mert én ügyfélkapun keresztül intéztem mindent és pikk-pakk ment. Miután beküldtem online a nyomtatványokat..egy hét alatt folyósították. Így nem kellett sehol sorban állni stb...Ami nekem viszotn még mindig nem tiszta, az a 40eft-os manónak nyitott számla. Én arról semmi értesítést nem kaptam, az hogy működik? Hol lehet ehhez start számlát nyitni és hogyan? Próbáltam neten olvasni, de elvesztem benne...Mert ahhoz kell valahol előbb regisztrálni..meg kérni időpontot stb...
monap79
 
 


@monap79:


Szia!
Én Aug.13-ra vagyok kiírva!Azért még van időm!Holnap megyek 4D-re!Ha ott is azt mondják kislány,akkor már elhiszem!Mindenki azt mondja körülöttem,h fiús hasam van!Eddig mindenki lányt látott bennem,most,h tudjuk,h lány fiút mondanak!Remélem lány lesz!
Nagyon aranyos vagy,h felajánlottad ezt a gátregeneráló sprayt.Még nem is hallottam erről,h ilyen van!Hiába ez már 2015!Én az első fiamat gármetszéssel szültem 1996-ban,a másodikat 2003-ban szültem és ott már gátvédelemmel és nem kellett vágni.Bizom abban,h a harmadiknál sem fognek vágni!Igaz nehezebb a szülés,mert alátámasztással történik,de megéri!Én átadom a lehetőséget Kittinek,mert neki első baba lesz,ha igényt tart rá!Ha nem akkor szivesen elfogadom!Hol is laksz Te helyileg?

Köszi!Kellemes napot kívánok!
nono36
 
 
 
 


Minap! Ez szuper, van nekem is ügyfélkapum! Akkor ott intézem! Még nem jött meg a taj kártya, bár taj száma van már, mert a recepteken is az van... Akkor lehet, elkezdem intézni...
Én Stadelmann féle rózsa-teafa hidrolátummal fújkáltam a gátat.. De csak amíg fájdogált, max 1 hét.. És ezt használtam a köldök csonkra, most utána is ezzel törlöm ki, ha nedvedzik, nate már alig-alig.. No meg a popsira is ezt fújom, ha eszembe jut.. Sokat használom :) Réka már. 2 hetes! Olyan édes!! Azon kívül, h pöttyös a melegtől, minden tökéletes!
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!
visszatértem, kicsit nem voltam, elutaztunk. Pont kifogtuk ezt a hőséget, sajnos már megérzem a nagy meleget. Pedig én nagyon bírtam régen, képes voltam a hasamat süttetni egész nap, most meg csak pihegek. Nem is jártunk nagyon semerre, inkább hűsöltünk, max. árnyékban voltunk, ahol lengedezett a szellő. Vízbe se mertem bemenni, nem szerettem volna vmi fertőzést elkapni, mindenki azt mondta, hogy hülye vagyok, igazán bemehettem volna. De én nem mertem kockáztatni, hogy még a végén vmi fertőzés miatt is orvoshoz kelljen járnom. 
Múlt héten elkezdett a picim élénken mocorogni. Most már szinte biztos vagyok benne, hogy nem bélmozgásról, vagy idegrángásról van szó, itt Csenge baba lögdösi a "ház" oldalát 
Jövő héten kedden megyünk vissza Kistarcsára, eltel a 4-5 hét, ismételten menni kell kontrollra. Nagyon remélem, hogy a hepintesek jól látták és tényleg felszívódott az a fránya ciszta és minden rendben van odabent?!
Monap: nem tudom meddig jó az a gátregeneráló permet?! Lehet októberre már le is fog járni?! Nono ha neked szükséged lesz rá, nyugodtan használd fel, legfeljebb, ha a szavatossága is jó lesz és neked sem fog kelleni, akkor megkapom én 
Nono: minden rendben a cukorral? Lassan nekem is mennem kell, nem tudom vajon milyen lesz az eredményem?! A legutóbbi vérvételre úgy mentem, ahogy a védőnőm mondta, vérvétel előtt 1 órával megettem egy zsemlét és tejet ittam. Így lett a cukrom 6. Persze csillagos lett, de ugye azt nem tudhatták, hogy én nem éhgyomorral mentem. Ez jónak számít, vagy sok?
Mondjuk a héten kicsit elszalatt velem a ló, nem is hogy sokat ettem, inkább össze vissza és nem figyeltem se a cukor se a fehér liszt fogyasztásra. Jövő héten ha lentebb menne a hőmérséklet akkor nekikezdenék tornázni, kicsit mozogni kell vmit. 
Brigi: hogy repül az idő, már két hetes! Még most született Réka!  Csak rajtuk keresztül érzékeljük, hogy repül az idő, hipp hopp és már egy éves lesz.
Remélem ti jól vagytok és bírjátok a hőséget!
Vigyázzatok magatokra
Kitti
kitke1982
Maglód
 
 


Sziasztok! :)

Ha lehet, akkor csatlakoznék én is a beszélgetéshez. 
Első babás vagyok, és én is Kistarcsán fogok majd szülni, októberben. Lassan betöltöm a 23. hetemet. :)
Eddig más dokihoz jártam, de az utolsó két alkalommal Szabó Lászlóhoz mentem, - ő nekem emberségesebbnek tűnik, mint az előző dokim. 
Ahogy olvasgattam a beszélgetéseket, épp tegnap mondta nekem is, hogy a "Szülésnek nincs ára :D ", de hogy adjunk annyit, amennyit gondolunk,- egyébként 70-100eft között szoktak.... 
Kérdeztem tőle a szülésznőt is,- hogy ő kit ajánlana, de azt mondta, mivel ő vette fel őket, így név szerint tisztességtelen lenne bárkit ajánlania... Úgyhogy ez a feladat még hátra van. :)
A genetikai uh-t én is a 16. kerületben csináltattam, de voltunk 5d uh-n is a Hepinetnél, a 13. kerületben, 17eft volt,- az nagy élmény volt, és a-tól z-ig átnéztek mindent, nagyon meg voltunk elégedve, nagyon rendesek, készségesek voltak.
Egyébként kislányt várunk. :)

Lassan eljön a terheléses cukorvizsgálat ideje is,- attól tartok egy picit.

A szülésfelkészítő tanfolyamra jártok? Hogyan lehet jelentkezni rá? :)

Előre is köszönöm a válaszokat :)
Kriszta
kiki79
 
 


Kitti, a 6-os cukor jónak számit, asszem 7-ig okés!! Drukkolok, hogy tarcsán is jö hireket kapj kedden! (de azért ahány doki, ahány gép.. annyi féle mérés.. Réka pl 52 cm-rel született, de a védünü csak 49-et mért 2 héttel késöbb :D és ez csak egy mérőszalag, nem is uh gép...)

Kriszta, én végig Szabóhoz jártam, ő lett a fogadott dokim is, és Pintérné Zsuzsát választottam szülésznőnek. 80 és 40 ezret kaptak. Nekem hatalmas segitség voltak!!! Egyrészt az ő türelmüknek s kitartásuknak köszönhetem ,hogy nem lett császár (oxis inditás is nagyon nehezen inditott be, nem ment a tágulás,de nem adtuk fel, egy ügyeletes doki már rég megcsászározott volna, nem próbálkozik izomlazitóval vagy a káddal és vár még...)

Én jártam végig szülésfelkészitőre, meg lehet ismerni a körházat, a szülésznőket, érdemes járni (és nem az alapján, hogy mi lesz a téma, mert általában nem sikerül tartaniuk magukat a programhoz :lol: ) Nem kell rá jelentkezni, csak menni, minden hóap 1.és 3. keddjén... fent van a körház honlapján, kismamaklub néven.
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


@spurigambrigi: "Kitti, a 6-os cukor jónak számit, asszem 7-ig okés!! Drukkolok, hogy tarcsán is jö hireket kapj kedden! (de azért ahány doki, ahány gép.. annyi féle mérés.. Réka pl 52 cm-rel született, de a védünü csak 49-et mért 2 héttel késöbb és ez csak egy mérőszalag, nem is uh gép...)Kriszta, én végig Szabóhoz jártam, ő lett a fogadott dokim is, és Pintérné Zsuzsát választottam szülésznőnek. 80 és 40 ezret kaptak. Nekem hatalmas segitség voltak!!! Egyrészt az ő türelmüknek s kitartásuknak köszönhetem ,hogy nem lett császár (oxis inditás is nagyon nehezen inditott be, nem ment a tágulás,de nem adtuk fel, egy ügyeletes doki már rég megcsászározott volna, nem próbálkozik izomlazitóval vagy a káddal és vár még...)Én jártam végig szülésfelkészitőre, meg lehet ismerni a körházat, a szülésznőket, érdemes járni (és nem az alapján, hogy mi lesz a téma, mert általában nem sikerül tartaniuk magukat a programhoz ) Nem kell rá jelentkezni, csak menni, minden hóap 1.és 3. keddjén... fent van a körház honlapján, kismamaklub néven."



Szia Brigi! 

Köszönöm a választ. :)
Igen, én is a Szabóhoz fogok most már járni. A szülésznő még kérdéses, ki lesz - elvileg ajánlott egyet a védőnő, majd vele beszélek még,- de ha ő nem vállalna esetleg, akkor keresnem kell majd egyet. Mindenképp szeretnék szülésznőt is felfogadni, mert első babásként vannak bennem kételyek, kérdések, stb.... :)
Hű, köszi a babaklub infot. Nagyon vaksi vagyok, mindig nézem pedig a kórház honlapját, és eddig nem láttam ezt az infot rajta. A júliusira biztos, hogy megyek! :) Már várom! :)
kiki79
 
 


Sziasztok Csajszik!
Bocsi,h eltűntem,de ez a meleg kiborított!Most tök jó idő van és ahogy néztem az előrejelzést nem is lesz nagyon meleg a július max 28-29 fok lesz.Amugy kevesebb időm van a géphez,mert már nincs suli!

kitke 1982:Na,hogy sikerült az uh?Mit mondtak Tarcsán?A 6-os cukor tökéletes evés után!Nincs miért aggódnod! Nekem a terhelés volt kicsit magas,8.,de még ez sem olyan hű de gáz!-csak kicsit jobban oda kell figyelnem mit és mikor eszem.Én most 19-én megyek Tarcsára genetikára a kedvenc szonográfusunkhoz 13-ra.Amugy meg multhéten szerdán voltunk 4D-n és kislány!Akkor volt 1390gramm.Kiványcsi leszek Tarcsán mit mérnek majd!Ha a permet eljut hozzám és esetleg nem fogom felhasználni és a szavatossága sem jár le,akkor természetesen majd átadom neked!Egyenlőre még nem tudjuk,hogyan jut majd el hozzám,valószínű postán.



nono36
 
 
 
 


@monap79:


Szia!
Remélem megkaptad a privát üzimet!Hogy vagytok?Bocsi,h így eltűntem!
nono36
 
 
 
 


Sziasztok lányok!

Én is eltűntem, de itt vagyok :)
A permetre az van írva, hogy 11/16, tehát sztem 2016 11 hó-ig jó :) Egyébként brandonba is lehet kapni, ott elolvashatjátok mire jó. Hogyan jut el tényleg kérdés, de szerintem is marad majd a posta vagy maglódi auchan parkoló?


Brigi jól vagytok? 
Kitke mit modtak tarcsán?
Nono36: igen , ma láttam, válaszoltm is. Jó hogy írtad , mert nem vettem volna észre.

monap79
 
 




Remekül vagyunk :)



Néha kicsit nyűgös, de sokan egész éjjel küzdenek, meg nappal se tudják lerakni a hasonló korú babát (a frontok miatt..), ahhoz képest nekünk max annyi, h a mellkasomon altatom el, aztán leteszem..

spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Kitke csak jövő hét kedden megy tarcsára...
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!
Üdv Kriszta a caspatban :)
Ahogy olvastam a bejegyzésed, mi egy idős terhesek vagyunk, tegnap töltöttük a 23. hetet. 

Képzeljétek mi történt: kedden a közös kedvencünk egy órás várakozás után kegyesen fogadott. Addigra már tövig rágtam a körmöm az idegességtől. De a végén legszívesebben megpusziltam volna, ugyanis azt mondta, hogy teljesen felszívódott a ciszta, már nem is látszik. Én annyira de annyira boldog vagyok, ki sem tudom fejezni. Erre végképp nem számítottunk, abban mertem reménykedni, hogy kisebb lett, de tényleg nem is álmodtam, hogy teljesen meg is szünt. Egyébként a szonográfusból ismételten egy szót sem lehetett kihúzni, kérdeztem, hogy akkor minden rendben? Jól van a baba? Válasz: jól. Hú, mondom, nem esett túlzásokban a magyarázattal  Még azt kérdeztem tőle, hogy merre van a feje és a feneke. Azt mondta kicsit ferdén fekszik, de a feje már lefele van. És a szeánsz végén, még megkérdeztem, hogy mi a további teendő? Azt felelte, hogy legközelebb már csak a 32. heti kötelező vizsgálatra kell mennem. 
Kimondhatatlan boldogság van. Szerintem most szabadultam fel egy picit, a hetek óta tartó stresszből.
 
Következő nagy "megmérettetés" a cukorterhelés lesz, lehet azért feszültem rá erre a témára is, mert a védőnőm állandóan csak a rossz kimenetlet ismételgetni. "Ha rossz lesz, akkor menni kell diabetológiára, diétázni kell, de már most készüljek előre: ne egyek lisztes dolgokat, ne igyak cukros üdítőt." Én ezt tudom, és eddig sem tettem...

Nono, Monap, Brigi hogy vagytok? Hogy vannak a pici babák? 
Ha lesz egy kis időtök írjatok, most már gyakrabban tudlak benneteket olvasni.
Kitti
kitke1982
Maglód
 
 


@spurigambrigi:


De gyönyörűek vagytok!! Nem tudok betelni! Nagyon szép baba! Milyen cuki kis meztelen csóka 
kitke1982
Maglód
 
 


@spurigambrigi:


De gyönyörűek vagytok!! Nem tudok betelni! Nagyon szép baba! Milyen cuki kis meztelen csóka 
kitke1982
Maglód
 
 


.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kiki79 2015.06.18 08:10-kor.
kiki79
 
 


Sziasztok! :)

Kitti, köszönöm az üdvözlést. :) Igen, akkor egyidősek vagyunk majdnem,- én szombaton fogom a 23. hetet tölteni. :)
Örülök, hogy felszívódott a cisztád, biztos, hogy eléggé idegőrlő időszak lehetett... Nekem az elején voltak gondok,- utrogestant kellett szednem,- na attól olyan voltam, mint egy kómás... :) Kb semmit nem bírtam csinálni, ha beszedtem, csak aludni... De hála égnek, a 12. hét után elhagyhattam. 

Én 30-án megyek cukorterhelésre, nagyon félek tőle, hogy magas lesz a cukrom... Persze, próbálok odafigyelni az étkezésekre, dehát... Engem is ijesztgetnek egyébként, de hallottam már olyat is, hogy valakinek a családjában több cukros is volt, neki pedig tökéletes lett a terheléses... Meg olyan ismerősöm is van, aki egyébként is egészsgésen étkezik, mégis magas lett neki... Szóval, van esély :D De azért félek... 

Brigi: nagyon szép a kis csöppséged! :)
kiki79
 
 


Brigi: Olyan jó látni a kicsi manód :) Nagyon szép :) Ahogy nézem a képeket, átérzem szinte a mozdulatait. Gyönyörű :)
Kitti: nagyon örülök, hogy rendbe volt az ultrahang :) Micsoda védőnőd van, miért a rosszat kell mondania? Tuti ott is minden rendebn lesz :)
Az meg szerintem hülyeség, hogy ne egyél ne igyál előre cukros, lisztes dolgokat szerintem. Én ettem és ittam is, mégis rendben volt. 
Mi is rendben vagyunk. Olyan nagyokat alszik már éjszaka. Annyit mosolyog, úgy szeretem :) Olyan gyorsan nőnek..már igazi nagyfiú.
Kriszta én is köszöntelek közöttünk :) 

monap79
 
 


@monap79:


Szia Móni!
Küldtem megint privit!Remélem jól vagytok!
nono36
 
 
 
 


@monap79: "



Köszönöm :) :)
A cukros dologgal én is egyetértek. Volt olyan ismerősöm, aki egyébként nagyon odafigyelt az étkezésekre, ételekre,- mégis magas lett a cukra... a másik ismerősömnél pedig sok cukros volt a családban, az ő eredménye mégis jó lett...  Szóval, ez egyén függő szerintem is.
Bár a sajátomra nagyon kíváncsi leszek, mert bármennyire szeretném megállni, eléggé szeretem az édes dolgokat...na meg a kenyeret,- bár, rozs vagy korpás szokott lenni...de akkor is kenyér...  



nono36: olvastam a másik fórumban a hozzászólást. :) Megyek majd júliusban, amint lesz az első alkalom. Nagyon kíváncsi vagyok rá,- első babásként lehet, jó sok hülyeséget fogok majd kérdezni :D de inkább felteszem majd őket, minthogy bizonytalan legyek. Te már akkor rutinos vagy, a harmadik babával. :) A Szentágotai milyen doki egyébként? Azért kérdezem, mert róla nem túl jókat hallottam eddig, bár, teszem hozzá, a Várkonyiról sem,- de én voltam már nála, és velem normális volt. 
A Szabóval eddig meg vagyok elégedve,- remélem, ez marad is így. :)
kiki79
 
 


Sziasztok! Teljes tanácstalan vagyok! Az elmúlt két alkalommal csak másfél napokat volt meg. Végre rávettem magam hogy elmenjek dokihoz, akihez járok gödöllőre az csak július 13-át tud fogadni addig idegbeteg leszek. Holnap megpróbálok tarcsára a kórházba kérni általános vizsgálat időpontot. Remélem sikerül.

Kb 3-4 hete nagyon fel vagyok puffadva de nem tudom mitől. Hízni nem híztam inkább fogytam.

Valaki valami tanács??
linda88
Dány
 
 


Fekve
linda88
Dány
 
 


Álva. Így durvább :(

linda88
Dány
 
 


Gratulálok mindenkinek a babázáshoz :)
linda88
Dány
 
 


Gratulálok mindenkinek a babázáshoz :)
linda88
Dány
 
 


Linda, nem tudom,  apuffadás mitől lehet, a rövid mensi szeritnem hormon probléma, majd biztos elküld a nődoki ilyen vizsgálatra. Nekem is volt, 2x kell menni, 1x a ciklus elején (3. vagy 4. vagy 5. napon) meg egyszer a vége felé (19. vagy 20. vagy 21. napon) különböző hormonokat néznek, és abből meg lehet mondnai, hogy mi hibádzik.. Majd mesélj, ha voltál már dokinál, mit mondott!
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


@spurigambrigi:


Szia Brigi!
Nagyon aranyos a meztelenkedő picikéd!Már igazi kishölgyike!Nagyon pici és nagyon cuki és meg tudnám gyurmázni!Olyan kis törékenyek még ilyenkor!GYönyörű és gratulálok!Nagyon szép baba!Van tejecskéd is?Ahogy olvasom még jó baba is!
nono36
 
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: