Új privát üzeneted érkezett!

nono36
 
 
 
 


@nono36:


Szia Nono!
Lilu baba egy kis drága gyönyörűség! Milyen szééépp!!! 
Felírtam a számod, holnap rádcsörgök és megbeszélünk egy időpontot jövő hétre :)
Az NST-n minden rendben volt, én is úgy jártam, hogy hiába ettem előtte jó cukros sütit, Csengét ez nem izgatta fel. 20 percet ültünk ott, többször az asszisztens nő bejött és elkezdte mozgatni a hasam, utána én is próbáltam ébresztgetni a babócát de nem hatott semmi   De szinte gondoltam, hogy az lesz, mert vasárnap akkora buli volt a pocakban! Egész nap meg sem állt, járt keze, lába. Akkor sejtettem, hogy meglesz ennek a bőjtje másnap, hát be is jött! Azt mondta a doktor bácsi, hogy 2800 grammos lehet most a nagylány. 3 hét alatt jól összekapta magát, három héttel ezelőtt 1900-ra becsülte. Most már azért érzem erősen a "jelenlétét", ülni már nem az igazi, és az alvással is gondok vannak. Nagyon gyorsan elfekszem a vállam és a forgóm, így másból se állok egész éjszaka csak forgolódok. Persze igy az alvás sem az igazi. Szerintem holnap nekikezdek összepakolni a böröndömet, most mondta épp a párom, hogy olvasta: mostmár bármikor jöhet a baba! 
Kezd izgalmas lenni.... némi drukk kezd rajtam úrrá lenni! 
Többiek ti hogy vagytok? Nem jár erre senki más?! 
Kitti
kitke1982
Maglód
 
 


Lenne kérdésem a szülőszoba-látogatások kapcsán. Elvileg a Kismamaklubnak már csak két alkalma van, ebből a szeptemberin nem lesz látogatás, az októberire meg nem tudunk menni (Vekerdy előadáson leszünk Egerben). Van lehetőség elmenni foglalkozáson kívül is, vagy akkor mi erről lecsúsztunk és majd a szülésnél látunk mindent először? Nem halunk bele, ha így lesz, csak azért jót tenne a lelkemnek, ha nem tök idegenbe mennénk oda. Vagy a 32. és 36. hetin próbálkozzunk be, mert azt úgyis ott csinálják, hátha benézhetünk, ha épp nem szül senki?

Kitti, drukkolok nagyon, hogy ez a kis idő eseménytelenül teljen :)

Lilypie Pregnancy tickers
edesmezes
 
 

 
 

@kitke1982:
Szia Kitti!
Hogy vagytok?Sokszor eszembe jutsz!
Írj valamit magadról!!!Örültem,h személyesen is megismerhettelek!:)
Vigyázz magsdra!!!
nono36
 
 
 
 


Sziasztok Kismamik!
Hogy vagytok?-senki nem ír már?
nono36
 
 
 
 


@nono36:


Sziaa!
Én is nagyon örülök hogy találkoztunk, olyan szép család vagytok! <3 A leányzó is olyan gyönyörű! 
Mi még egyben vagyunk, pénteken voltunk a kórházban CTG vizsgálaton. Minden rendben volt, Csenge kicsit mocorgott, nem úgy mint az előzőnél, mikor esze ágában se volt megmozdulni. 
Egyelőre nem szülök még, jövő héten csütörtökön megyek legközelebb vizsgálatra. Most hogy jött a lehülés, azért megfordult a fejemben, hogy hatással lesz ránk, de úgy tűnik (egyelőre) Csenge még maradni akar odabent. Vannak napok mikor nagyon mocorog, főleg a jobb oldalamat, jobb bordámat, tüdőmet preferálja a leányzó, de vannak napok mikor alig mocorog. 
Börönd becsomagolva, elkészítve. Ha úgy alakul, akkor csak menni  kell. Kíváncsi leszek, hogy fog majd megindulni, egyelőre semmit sem érzek. Nincsennek jósló fájások, inkább csak kellemetlenségek vannak, amit már a több mint 3 kilós baba miatt van. Nyomja a hólyagom, nehéz már felkelni, ágyban megfordulni, pár napja éjjelente felébredek és nem tudok aludni... szóval inkább ez a megterhelő, de fájás még nincs. 
Többiek ti hogy vagytok? Jucus ti hogy vagytok? Voltál mostanság vizsgálaton? 
Nono, ha tudsz tölts fel még egy két képet a piciről. Monap, Brigi: ti hogy vagytok? A babócákkal mizujs?
Vigyázzatok magatokra!
Kitti
kitke1982
Maglód
 
 


nono36
 
 
 
 


nono36
 
 
 
 


nono36
 
 
 
 


nono36
 
 
 
 


Aztaaaa meghülyült a mobilom!
nono36
 
 
 
 


Aztaaaa meghülyült a mobilom!
nono36
 
 
 
 


Hú, de drágaság ez a baba, nono! nagyon széép!
csiga1
Budapest
 
 


@csiga1:
Szia!Köszönöm!Te mikorra vagy kiírva?
nono36
 
 
 
 


@csiga1:
Szia!Köszönöm!Te mikorra vagy kiírva?
nono36
 
 
 
 


@edesmezes:


Majd mesélj, mit derítettél ki! :)
szutigabi
 
 


@nono36:


De drága ez a babóka! Milyen szép! Azok a szemek, az a haj  Meg kell zabálni! Jól vagytok? minden rendben? 

Mi még egyben vagyunk, egyelőre Csenge baba nem szeretne megszületni. Pénteken voltunk dokinál, azt mondta, hogy nincs tágulás, a méhszáj kezd felpuhulni. De nincsenek még jósló fájásaim se, azt mondta a doki, hogy egy héten belül még biztos nem lesz baba. Most várakozunk... 
Többiek nagyon el vagytok tűnve, ki hogy van?
Kitti

kitke1982
Maglód
 
 


Nono, én december 18-ra vagyok kiírva. Egyelőre még dolgozom, és még csak mostanában fogunk nekilátni a babaszoba kialakításának. Már alig várom, hogy végre csak a készülődéssel kelljen foglalkozni :)

Kitke, hányadik hétben jársz? Ha jól sejtem, már nagyon a finisben. Nagyon izgulsz?
csiga1
Budapest
 
 


@csiga1:


Én már nagyon a finishben, szept. 30 vagyok kiírva  Szóval rajtam van már a drukk, néha arról álmodok mi-hogy fog történni. De mint írtam, egyelőre semmi jele annak, hogy meg szeretne születni a kislányunk. Jövő héten csütörtökön megyek újra, remélem addig történni fog előrelépés. 
Kicsit most már nehézkes a mozgás, van súlya a gyerkőcnek. Sehogy se jó, nem jó ülni, feküdni, hajolni, ha valamit csinálok gyorsan elfáradok... a végét most már elég rosszul viselem. 
De közben az izgalom fog el ha arra gondolok (lehet) egy hét múlva már itthon lesz a lányunk 
És veled mi újság? Hogy vagytok? Meddig fogsz dolgozni? Én egészen augusztus 31-ig húztam, de akkor már elég is volt, örültem, hogy befejezhetem. A babaszobát mi is ilyen idősen kezdtük el csinálni, szerintem felesleges is hamarabb. Most is olyan állapotában van, hogy minden beszerezve, kimosva-vasalva és szépen elpakolva a szekrénybe. Nem akartam még kivenni, minek porosodjon kint?! 

kitke1982
Maglód
 
 


@kitke1982: És mit/miket pakoltál össze magatoknak?
szutigabi
 
 


@nyanya83:


Szia, elég régi a kérdésed, de hátha még érdekes a válaszom. Én végül nem Kistracsát választottam (sajnos nemcsak a szülésfelkészítőn/szülészettel voltak rossz tapasztalataim - ez ne vegye el senki kedvét, nyilván mindenki mást vár egy kórháztól, szülészettől -  hanem a kórház egyéb osztályán is, úgyhogy én úgy döntöttem hogy ide nem jövök többet).
Ellenben az általános hozzáállást el tudom mondani a csázsár utáni helyzetről (elég sok dokival beszéltem mire kiderült hogy a második babát hol és kinél szülöm). Elég sok orvos azt mondja meg lehet próbálni a természetes szülést  császár után, de egyik sem lelkesedik igazán az ötletért. Sokmindenre kell figyelni, nem egyszerű dolog ha valaki ilyet szeretne. Túlhordani nem lehet, esetleg 1-2 napot, ez orvosa/kórháza válogatja hogy pontosan mennyi napot engednek, de nagyon keveset, semmiképpen sem 1-2 hét. Indítani sem lehet a szülést, így ha ilyen esetben nem indul meg időben a szülés, akkor császár ismét. Epidurális érzéstelenítés sincs, de speciel ezt itt Kistarcsán alapból sem támogatják, úgyhogy talán nem annyira kiemelendő. 
Ennyit tudtam írni, remélem segít. 
További vidám babavárást mindenkinek :)
almisajt
 
 


@csiga1:
Szia!Jaj de jó!Ha jól emlékszem a te dokid a Várkonyi?!Akkor karácsonykor már otthon lesztek!:)Az én kózépső gyermekem dec.18-i a nagy pedig dec.11.Hú minden elismerésem,h még dolgozol.Jó kondiba lehetsz!Jó k3szúlődést!
nono36
 
 
 
 


@kitke1982:
Szia!
Köszi aranyos vagy!
Hogy érzed magad?Már a finishben vagy.Szorítok érted!Mindenképp jelentkezz msjd!Holnap már betöltöd az 40.hetet.Izgulok érted!Vigyázz magatokra!
nono36
 
 
 
 


@nono36:


Sziaaa!
Mindig megcsodálom a kislányod fényképét, olyan édes. Meg kell zabálni. 
Mi még mindig egyben vagyunk, holnap megyünk dokihoz megint. De már úgy indulunk el, hogy berakjuk a kocsiba a cuccokat. Kíváncsi vagyok mit fog látni. Kicsit úgy érzem, hogy elkezdődött odabent vmi. Néha kicsit fáj alul a hasam, mintha menstruálni kezdenék. Az egyik ismerősöm azt mondja, hogy szerinte méhösszehúzódás jele mikor Csenge egyik oldalra elhúzódik és olyan mintha kitolná a fenekét. Azt mondja az ő kisfia is így tologatta a fenekét, aztán kiderült hogy méhösszehúzódások voltak. 
Azért már nem bánnám ha kint lenne, eléggé érzem a súlyát, nyomja a szeméremcsontomat is, nehézkes a mozgás. 
Ha bármi van értesítelek benneteket 
kitke1982
Maglód
 
 


@nono36:


Igen, én járok Várkonyihoz. Kíváncsi vagyok, itthon leszünk-e karácsonyra, nagyon remélem, hogy igen. Melózni egészen november közepéig tervezek, ha nem lesz semmi különösebb panaszom, eddig hálistennek semmi gond nincs, jól birom még.

Kitke, szorítunk! írj, ha történik valami. Kinél fogsz szülni?


csiga1
Budapest
 
 


@kitke1982:
Szia Kitti!Na mi újság mit mondott a doki?Bent kellett maradni?A menstruációs görcsök jót jelentenek!Vigyázz magatokra!Írj ha tudsz és van valami...! :lol:
Korábban is írtam csak SQL hiba volt a rendszerben és nemnküldte el a társalgóba amit írtam.Mostanában elég sűrűn előfordul sajnos.Szia!
nono36
 
 
 
 


Sziasztok Drágáim! 
Még egyben vagyunk, de azt mondják már nincs sok hátra. Egészen pontosan azt mondták, hogy holnap már babázni fogunk. A nyákdugó elment, és picivel több mint két ujjnyira nyitott a méhszáj. Ha ma éjjel nem lesz semmi, akkor holnap reggelre be kell menni a kórházba. De már napok óta alig alszom, pedig mindenki azt javasolta, hogy pihenjek még tudok, de sajnos már nem nagyon megy. Meglátjuk hogy telik az éjszaka és jelentkezek! Drukkoljatok, már a zabszem se menne fel... 
kitke1982
Maglód
 
 


@nono36:


Nono, a kislányod olyan szép  Úgy elgyönyörködök benne mindig <3
kitke1982
Maglód
 
 


@kitke1982:
Szia Kitti!
Ne félj!Minden rendben lesz!Apás szülés lesz?Nagyon szorítok érted!Én is ugyanilyen állapotban mentem be szülni 2ujnyira tágulva
nono36
 
 
 
 


Kitke, megvan a picur??
csiga1
Budapest
 
 


@kitke1982:
Szia Kitti!
Hogy vagytok?mi újság?
nono36
 
 
 
 


Ma vagyunk két hónaposak! :lol:
nono36
 
 
 
 


Milyen hatalmas szemei vannak es nagy haja! :oops:
Gratulàlok,Nono,csodas baba! :) Isten éltessen benneteket!

Minden nap többször fellesek,hàtha van màr hìr Kittirõl..:)

Dorimummy,jobbulast es nyugodt napokat kivanok! Ezt a kicsit màr kibìrjuk...! :)
szutigabi
 
 


@nono36:


Sziasztok!
Bemutatom Csenge Babát :) 3-án szombaton, úgy döntött a kislányunk, hogy egy nagyon gyors szülés után világra jön. Délután 2-kor elkezdett folyni a magzatvíz, rohanás a kórházba. Fél 3-ra beértünk és délután 5 előtt már megvolt a kislányunk, természetes szüléssel (mindenkinek ilyet kívánok). Most ismerkedünk egymással, kezdődnek a hasfájós napok-esték egybefolyása  de nem mondhatok egyelőre semmi rosszat, nagyon kis angyalka. Sajnos a tejem most kezd csak beindulni, ezért tápszert kap a kicsi, ennek beállításával még küzdök. Mikor mennyit kellene ciciztetni, mikor mennyit tápszert kapjon?! Remélem hamarosan már csak tejcsit fog kapni és akkor kicsit könnyebb lesz eltalálni az adagot. 
Lányok, ki a következő szerencsés? 
Jók legyetek
Kitti
kitke1982
Maglód
 
 


@nono36:
Elmaradt a kép 


kitke1982
Maglód
 
 


Még egy kép  hazafelé vezető úton 

kitke1982
Maglód
 
 


@kitke1982:


Gratulálok, nagyon kis cuki a lányod :)

Lilypie Pregnancy tickers
edesmezes
 
 


@kitke1982:


jaj, de drága! én is gratulálok, és örülök, hogy gyors, természetes szülésed volt. Milyen súllyal született a kicsike?
csiga1
Budapest
 
 


@kitke1982:
Szia Kitti!
Szívből gratulálok,Édesanya lettél!
Gyönyörűséges a Csenge baba!
Kívánok Nektek nagyon jó egészséget,türelmet,boldog napokat sok szeretettel a Kedves Családodnak!
Örömmel olvastam,h természetes szülésed volt és gyors,igazán szerencsés vagy!Mekkora súlyú lett Csenge baba?A tejecske be fog indulni,ne aggódj!Sok tejecskét kívánok!Mégegyszer gratulálok sokboldogságot hozzon Csenge baba nektek!Ha tudsz,majd isőnként jelentkezz!
nono36
 
 
 
 


@szutigabi:
Köszönjük szépen!
nono36
 
 
 
 


@kitke1982:
Apás szülés volt?
Kinél szültél,ha szabad megkérdeznem?
nono36
 
 
 
 


Micsoda egy gyonyoruseg! Gratulalok Kitke, buszke lehetsz magatokra! :-) Izgultunk ertetek nagyon.
(Irigykedünk a gyors szülést illetöen. ) :oops:
szutigabi
 
 


@szutigabi:
Szia!Te mikorra vagy kiirva?
nono36
 
 
 
 


December 9.
szutigabi
 
 


@almisajt:


Szia, köszönöm, még aktuális, van még kb. 2 hónapunk :)
Sajnos te is megerősítetted, amit én tapasztaltam eddig. Nekem a legnagyobb parám a sima szüléshez a kiírt dátum-túlhordás kérdése. Az annyira nem zavar, hogy indítani nem indítanak, sőt inkább örülök neki, mert azt rosszabbnak tartom, mint a tervezett császárt. Valahogy az az érzésem, hogy az igazi horrorszülések esetleg sürgősségi császárral sokszor indított szülésekből lesznek és ahhoz képest egy programcsászár jobb választásnak tűnik, még ha a felépülés utána tovább is tart, mint egy sima szülésnél.
Ha kérdezhetek ilyeneket, melyik kórház mellett döntöttél? És mi volt a gondod az itteni szülészettel? Sajnos most még nem jutottam el szülésfelkészítőre a munkám miatt, így az élményeim már nem frissek.
nyanya83
 
 


@nyanya83:


Szia!
Én végül a Péterfy-t választottam. Ott született az első babám is, nagyon meg voltam elégedve velük. Roppant felkészült hely, tényleg baba- és mama-barát. Ott tényleg jönnek a szoptatási tanácsadók és segítenek, illetve tényleg csak akkor kap pótlást a baba ha a súlya és a szopott mennyiség indokolja, de akkor pluszban jön újra a szoptatási tanácsadó segíteni, újabb szoptatási pozíciókat mutatni. Mondjuk második babánál ,ár azért talán megy az embernek, de akkor is... Illetve ott bármelyik szobába (a nem fizetős sokágyasba is) bemehet a látogató, nem csak folyosó végén, vagy üvegfalon át láthatja a picit pl apuka amíg benn vagyunk. Nekem ez is fontos volt, én egy kétágyasba szeretnék majd kerülni ott. Saját aneszteziológusa van a szülészetnek a Péterfyben, szerintem ez is fontos. (Kistarcsán nincs ilyen, kifejezetten elhangzott a szülésfelkészítőn hogy nagyon kevés az aneszteziológus, és ez probléma)

Nekem nagyon nem tetszett a szülésfelkészítő tanfolyamon amit itt láttam. Roppant felkészületlen védőnő beszélt nagyon sok dologról, de amikor konkrét kérdés volt (pl. mit is kell vinni a babának az osztályra), a vége az volt "azt hogy a valóságban ez hogy megy, azt én nem tudom". És tényleg nem tudta... Illetve egyéb szerintem komoly szakmai hiányosságai is voltak, nem tudta a különbséget pl. ösztrogén és adrenalin között... Legalábbis több helyen kb szinonimaként használta ezeket a szavakat... Könnyen lehet hogy ez laikusnak ez fel sem tűnt, de én tanultam ilyesmit és eléggé fájtak a mondatai... 
A gyógytornász aki jött, szintén egy nulla volt, hápogott róla hogy "ej de fontos mozogni". Kb ennyi volt. 
Én azt éreztem hogy igen, ez "csak" egy felkészítő, de ha ők ilyenek, engem nem győzött meg róla hogy a kórház többi dolgozója nem ilyen. (Ezeket fokozták a további tapasztalatok amik egy családtagommal történtek itt, de az nem szülészet, a lényeg hogy borzalmasan félrekezelték, most egy másik kórházban fekszik, előreláthatólag még 3-4 hetet...)

De ez tényleg mind csak én rossz élményem, én elvárásaim, van ismerős aki itt szült és most várja a másodikat és azzal is idee jön mert neki nagyon szimpatikus volt, szóval lehet hogy én vagyok (mi vagyunk a férjemmel) túl kekeckedőek...
almisajt
 
 


@nono36:


Sziasztok Drágáim!

Nagyon köszönjük a jókívánságokat! Egyébként 3400 grammal született és 56 cm-rel.
Megvagyunk, ahogy mondani szokás küzdünk mint malac a jégen. Sajnos tejem még mindig nem sok van, alig tud szopi a drágám, így tápszerrel kell kiegészíteni az etetéseket. Hiába iszom a Laktoherb teát, meg szedem az Urtica Urens 5-öt, szegénykém max 10-20 ml-t tud csak szopni, max 30-at ha nagyon összejön minden. 
Egyébként nagyon drága Csenge, sokat alszik, jó kisbaba. Akkor szokott nyűgösködni, ha fáj a pocak. Nektek lányok, akiknek már megszületett a babója, van valami jó tanácsotok hogyan, mivel lehet a görcsöket csökkenteni? 
Én is szépen gyógyulok, már alig fáj a sebem. Nono, nem tudod véletlen hogy ezt a gátpermetet mikortól lehet elkezdeni használni? Eddig nem mertem, mégiscsak egy nyílt seb, de lehet lassan már eljön az idő? 

Egyébként apás szülés volt ha úgy vesszük, ugyanis a tolófájásoknál kiküldtem a párom. Nem tudom miért, akkor úgy éreztem, jobb ha nincs bent és nem látja. De nem bántam meg, visszajöhetett elvágni a köldökzsinort. 
Lányok, akik még előtte vagytok, kitartást, akiknek meg már megvan még több kitartást 

Nono: Brigiről és Monapról van vmi híred?
Legyetek jók
Kitti
kitke1982
Maglód
 
 


@kitke1982:


Mennyi a napi folyadékbeviteled? Lehet persze alkati kérdés is, hogy kinek mennyire van teje, de a dietetikusom azt is mondta, ha túl sokat iszik az anyuka, akkor az pont úgy gátolja a termelődést, mintha keveset inna.

Lilypie Pregnancy tickers
edesmezes
 
 


@edesmezes:


Szia.

hát nem is tudom, majd jobban ráfigyelek erre, mert van, hogy csak rohanok és legurítok egy pohár vizet, vagy teát... De igazából mérni még nem mértem. Köszönöm a tanácsot, ráfigyelek és meglátjuk 

kitke1982
Maglód
 
 


SZiaszok!
Ezer éve nem jrtam erre.. Bocsi, teljes a babás szerelem. Már 5 hónaoos lesz lassan, van tejem, de csesztetnek, hoogy sovány, mert nem hizza meg a havi 400grammot, ógyhogy elkezdüt a hozzátápálást, de nem kapkodom el :) Jókedvü, mosolygós kislány Réka, imádjuk 
Az éjszalát 2 hónapos korától végig aludja, addig 2x, majd 1x kelt. Már jön  a foga is, rengeteg haja van, nagyon mozgékony. Már hasra fordul meg visza, kicsit kúszik is előrefele. Imádom, ahogy nevet, magyaráz, szuperjó babánk van!!
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: