Új privát üzeneted érkezett!

A májra mondhatod, hogy legyen jól átsütve, mert kismama vagy... Tengeri cucc is belefér szerintem egyszer. Májat se kéne sokszor enni, de egész terhesség alatt 2-3szor simán belefér szeritnem.
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


@spurigambrigi:


Brigi! És ha nincs még választott dokim, akkor csak beküldenek vkihez vizsgálatra aki éppen ott van? Most tőlem azt nem is kérdezte a csaj, hogy van-e választott dokim. Én magyaráztam neki, hogy még nem jártam náluk, de hogy ott szeretnék szülni. Szeretnék a májusi szülésfelkészítőre menni, ott kicsit ismerkedni. De az első terhesgondozásom már április 21-én lesz. Szóval null infó és ismerettség nélkül fogok odamenni.
kitke1982
Maglód
 
 


És akkor kihez írtak be?? Mert tudtommal 2 doki rendel mindig... Lehet, hogy be voltál írva 10.-ére is be vagy írva, csak másik dokit néztek... Én attól még mert nem volt választott a doki, ugyanahoz jártam, és csak most döntöttem el, hogy vválasztott lesz. Szerintem hívd fel őket és kérdezd meg, egyáltalán kihez írtak be... Ha már egyszer voltál ott, nem lesz bbonyolult, ne izgulj!
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 

 
 

Ez jó kérdés! :) Látod, nem tudom, hogy szokott egy ilyen terhesgondozás zajlani, igy eszembe se jutott ezt megkérdezni. Azt hittem lesz ott vki ügyeletes és majd hozzá kerülök. Tőlem doktorral kapcsolatos információt nem kérdezett, csak hogy hány hetes vagyok, TAJ szám, név, telefonszám. Ennyi volt. Ma már nem, de lehet hétfőn felhívom őket és megkérdezem, ennek hogy van a menete.
kitke1982
Maglód
 
 


Én pl tudom, h szerdánként van a Szabó doki, és mondom, h mikorra és kihez szeretnék időpontot :-D végülis mindegy, kihez írtak be, max ott megtudod ;-)
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!Én tegnap voltam a genetikai uh-on Tarcsán.Szentágotaihoz volt időpontom és közölték,h nincs bent.Egy Judit nevű orvos vizsgált meg helyette.Ennyit a fogadott orvosról.Most el vagyok keseredve.
nono36
 
 
 
 


Sziasztok. Kistarcsán fogok én is szülni :) jók ezek az infók amiket irtok a dokikról, bár nem hiszem, hogy fogadok vkit. Viszont a szülés felkészítő jó lehet.


 

gigi123
 
 


Nono, én úgy tudom, hogy a genetikai uh-ra külön szonográfus végzi, én eddig ezekre fizetősben mentem, most megyek először oda a 32.hetire, de másik szobába kell mennem, nem a dokimhoz, és utána az ott kapott eredménnyel megyek a saját orvosomhoz, direkt úgy kértem időpontot, hogy szerdán legyen, mert akkor van a Szabó doki, akihez járok. Rögtön uh után megyek is hozzá.
Gigi, én sem akartam fogadott dokit, de szülésznőt igen, és csak azt nem lehet... Sokat agyaltunk rajta, de végül kifizetjük, mert egyébként magán rendelésre járnék, csak Szabó doki rendes volt, és mondta, h mehetek a kórházba, és ott el sem fogadta a pénzt... No meg amúgy területileg nem tartozom oda... De fogadott dokival ez nem gond (bár állítólag nem küldhetnek el, ha bemész szülni... De így nem izgulok, hogy esetleg mégis át zavarnának a máv kórházba...)
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Spurigambrigi, értem a doki választásod. Mondjuk én területileg is oda tartozom, az uh-kat is ott csinalták. A kombitesztre meg a Péterfybe mentem a Hapinethez. Nagyon kedvesek segítőkészek voltak, hamar kaptam időpontot is.
gigi123
 
 


Sziasztok! elkezdődött az a rohangálós hét. Ma reggelt már a védőnőnél kezdtem, kicsit megijedtem, mert első mérésre 140 volt a vérnyomásom. Egyből mondta, hogy ez igy nem lesz jó, figyeljek oda nagyon és ha tudom otthon is mérjem. Szerdán megyek a kombinált tesztre a Hepinetbe (én is a Péterfybe) csütörtökön fogászat Vigyor
Gigi123: a Hepinet melyik épületben van a Péterfy kórházban? Arra szoktam járni trolival, nekem úgy tűnik, hogy nagyon sok épület van ott egy rakáson. Ma szerettem volna, ha a védőnő kiállítja a családi adókedvezményhez a papírt, de ilyeneket kérdezett, hogy mikor volt a fogantatás? Ezt én nem tudtam pontosan megmondani, azt hittem ez a 90 nap is az utolsó mestruációtól számolódik... de akkor ezek szerint nem. Az eddigi két ultrahang mind a kétszer mást mondott. Mind a két alkalommal hétfőn voltam, csak két-három hét eltéréssel. Az egyik alkalommal 6 hetes 6 napos volt, három héttel később pedig 10 hetes 2 napos.... És persze a legvégére a védőnőnél kiderült, hogy nem is neki kell ezt kiállítani, hanem a doki bácsinak. De hogy mikor lehetett a fogantatás időpontja, még mindig nem tudom.
kitke1982
Maglód
 
 


Kitke: ha szembe állsz a kórházzal, akkor a jobb oldali legszélső kapun kell bemenni. Mar ott lenn kiis volt írva.
Az adókedvezmenyhez nekem is a doki állította ki az igazolást.
gigi123
 
 


@spurigambrigi:


Szia Brigi!Ezzel az uh-gal csak az volt a bajom,h a dokim mondta,h ő végzi az uh-ot a genetikait.Ezért lepődtem meg,h nem volt bent és felhivtam erre ő szabin volt.Jelen pillanatban semmilyen infóm nincs mikor kell mennem megint hozzá.Amugy holnap 25-én mk terhesgondozóba,hátha többet megtudok.A következő szülésfelkészitőre mk Tarcsára,h én is jobban megismerjem az orvosokat illetve a szülésznőket.

nono36
 
 
 
 


Sziasztok! Tegnap voltam a Hepinetnél, nagyon kellemes élvémény volt. Minden rendben van a kisbabánkkal, mindene helyén, mindene megvan. Persze még várjuk a véreredményt, de most az ultrahang szerint minden okés. Olyan ksi tündér volt, néha ugrott egyet, a kis kezével kalimpált, aztán a legvégére megunta a banánt, előrször hátatfordított majd felvette a babapózt, mondta a doktor nő, hogy szerinte elaludt.  Ma már sokkal kellemetlenebb helyre megyek, fogászatra... jaj nagyon nem szeretem. Ráadásul kicsit kapar a torkom is, nem lenne jó ha délutánra eldugulna az orrom is, mert akkor nehezen fogok levegőt kapni. Remélem veletek is minden rendben, jelentkezzetek :) Kitti
kitke1982
Maglód
 
 


Én jövő héten már a 32.heti uh-ra megyek :) gondolom lesz kenet vétel is.. Aztán lassan össze pakolom a kórházi tatyót :-P
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


@spurigambrigi:


Jaj de izgalmas. Akkor te már tényleg a finishben vagy :) Nagyon drukkolok! Tegnap éreztem először, hogy úgy siettetném az időt. Ugye ezek a képek még csak kezdetlegesek, mondta is a doktor néni, hogy még elég picike, de én már úgy látnám a kis arcát.
kitke1982
Maglód
 
 


@spurigambrigi:
de jó, én két hét mùlva megyek a 32. heti uhra. Meg van az esély, hogy majusban találkozunk a kórházba :)
gigi123
 
 


Sziasztok!
Csatlakozom hozzátok. 39 hetet átléptem, ott fogok szülni, most már tulajdonképpen bármikor. Izgulok is rendesen Nekem van fogadott szülésznőm, de azt nem nagyon értem, hogy miért írjátok, hogy muszály mellé orvos is. Nekem van orvosom is igaz, viszont ő sajnos nem biztos be tud jönni, éppen ezért kértem fel szülésznőt, ő lesz a biztos pont. Nagyon aranyos kedves és a legfontosabb, hogy lelket önt belém mindig amikor találkozunk. Ő végzi az nst-ket is és most legutóbb egy ultrhangon voltam bent , ott is ott volt velem. Elmondott mindent, és amikor elsőnek találkoztunk már akkor elmondtam neki, hogy ő lesz a biztos pont és jót mosolygott :) Tehát sztem nem fontos orvost is :)
monap79
 
 


Hm, a szülésfelkészítőn azt.mondják, hoyg ilyet már nem lehet. Nekem a Pinterné lesz a Szülésznőm, ő is azt mondta, hogy régen még lehetett, de sokan nem is kértek dokit, és ők ennek.nagyon nem örültek, szóval mostmár csak akkor lehet, ha doki is van.fogadva... Neked ki a Szülésznő?
Te vagy igazán a finsihben :lol:
Én amióta érzem, hogy.mocorog, nem akartam siettetni, onnantól élvezem igazán a terhességet. Imádom,hogy ott van! És már hihetetlen, hogy csak 8.hét!!! Mona, neked meg 1, vagy bármikor, az az igazán izgi!!!
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


@spurigambrigi: "Hm, a szülésfelkészítőn azt.mondják, hoyg ilyet már nem lehet. Nekem a Pinterné lesz a Szülésznőm, ő is azt mondta, hogy régen még lehetett, de sokan nem is kértek dokit, és ők ennek.nagyon nem örültek, szóval mostmár csak akkor lehet, ha doki is van.fogadva... Neked ki a Szülésznő? Te vagy igazán a finsihben Én amióta érzem, hogy.mocorog, nem akartam siettetni, onnantól élvezem igazán a terhességet. Imádom,hogy ott van! És már hihetetlen, hogy csak 8.hét!!! Mona, neked meg 1, vagy bármikor, az az igazán izgi!!!"


Hát... nem tudom. Ami biztos, hogy nálam a szülésznő a tuti :),Gabriella a neve.Én nem járok felkészítőkre, tehát nem tudom , hogy ott mit mondanak. Ápr 1-re vagyok kiírva nagyon a vége már. De még mindig nagyon ficánkol, úgy fest még jól érzi magát. Izgulok is rendesen, mert első szülésem lesz...nem tudom mire számítsak..A szülőszobák tényleg nem rosszak, jó, hogy csak egyedül tudsz benne vajudni.
monap79
 
 



Mi a véleményetek a málnalevél tea, svédcsepp stb..lehetőségekről szülés előtt? Nagyon izgulok már és iszonyat lassan telnek ezek a napok.
monap79
 
 


Én a málnalevél teát tervezem inni a 36-37. héttől, elvileg lazítja az izmokat, nem is ajánlják előbb inni, mert beindíthatja a szülést.. A svéd cseppről semmit nem tudok.. De majd ha elkezded valamelyiket, írd meg, hogy mi is tudjuk ;-)
Én pl nagyon szeretem a csípőset, de attól is óva intenek, hogy bírjam ki még egy kicsit, az utolsó 2 hétben már szabad, de addig ne, mert az is indíthat..

Gondolom, már alig várod!! Ezzel.biztos, mi is így leszünk, már én is ezen agyaltam, hogy a 39.héten mit csináljak majd, hogy eltereljem a figyelmem.. De azt hiszem semmit nem tudunk tenni.. Nekem.is első baba. De tesóm a másodiknál is nagyon be volt sózva már a végén, hogy na mikor?!?
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


@spurigambrigi: Málnalevelet iszogatom, de elbizonytalanodtam, ezért is kérdeztem :) . Sok érvet láttam fórumokon ami mellette volt meg olyat is olvastam akiknek nem használt. Nekem most fogy el az első csomag nem tudom vegyek e még..eddig semmit nem segített..Én csípőset végig ettem, de csak óvatosan. Svédcseppről is csak fórumon olvastam, állítólag az is segítheti a tágulást...hát attól picit azért félek..nem tudom merjem e..Akármit csinálok már nagyon nehéz nem erre gondolni és így meg iszonyat mennyire lassan telnek a napok ..

monap79
 
 


@monap79:


Lányok! Nagyon drukkolok nektek!  és aztán tessék beszámolni mindenről!
kitke1982
Maglód
 
 


Köszönjük :) Képzeljétek még húsvéti díszek is vannak a szülőszobán :) Én úgy tudok ilyen apróságoknak is örülni. Még mindig várat magára pici babám, pedig jó lenne  húsvétkor már itthon babázni.
monap79
 
 


Kitartás Monap! Ennyi frontra csak beindul  A málnalevélről azt gondolom, hogy használhat annál is, aki azt gondolja, hogy nem, a vajúdásban is segít, ha lazábbak a dolgok, igazából nem tudhatod, hogy nélküle nem-e lenne nehezebb. Persze attól még nem biztos, hogy ettől majd beindul a szülés, ahhoz amúgyis sok-sok tényező egybeesése kell, max rásegít. Azért nem kellett befeküdnöd még, ugye??
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


@spurigambrigi: Nem kellett még befeküdni, itthon vagyok. Kivárják a 40 hetet és ha akkor is minden rendben még valamennyi napot utána is. Köszönöm a tanácsot, akkor még iszogatom hátha...

monap79
 
 


Sziasztok!Hát már tényleg a finishben!Kitartás monap79 ez már a vége tényleg!Lehetséges,h Húsvétkor már babázol!Iszogasd a málnalevél teát!Annyira együtt tudok veled érezni!Én még csak a 21. hétben végyok,tehát még csak a fele.
Április 7-én megyek szülésfelkészitőre Tarcsára.
Valaki jön?
Szép estét kivánok mindenkinek!
Mindenki vigyázzon magára és babájára!
nono36
 
 
 
 


Én megyek! Azt hiszem, most utoljára, nekem az már majdnem a 34.hét, és már amúgy is voltam sok előadáson, szerintem már hallottam mindent, no meg amúgy is.mindig van valami változás a programban.. Már lesz fogadott doki, szülésznő, tudom a kórházi napirendet, stb..
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok! Múlt héten megfáztam, vendégségbe voltunk hívatalosak és ott elég hideg volt. Most folyik az orrom és rekedtes a hangom. Nem szedek semmi gyógszert, de szerintetek azzal ártok a babámnak, hogy nem otthon nyomom az ágyat? Nem vagyok lázas és a hangulatom se rossz, csak folyik az orrom, ez okoz kellemetlenséget. Azt hittem pár nap alatt elmúlik, de már múlt hét csütörtök óta tart és tényleg most kezdek azon aggódni, hogy rosszat teszek-e, hogy az irodában vagyok?
kitke1982
Maglód
 
 


Szerintem csak magadnak teszel rosszat, mert így nem fogsz meggyógyulni...
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


@spurigambrigi:


Szia!Én még nem voltam egy felkészitőn sem.Most mk először.Hova kell menni?Az 5-re?Kit kell keresni?Vagy ez hogyan müködik?Tudnál nekem valami támpontot adni?
Hát,ha már a 32. hétben leszel valószinűleg felismerlek a kép alapján!Biztos nagy a pocakod már!
nono36
 
 
 
 


@kitke1982: Miért nem pihensz inkább? Így nem fogsz meggyógyulni és nagyon vigyázni kell nehogy belázasodj stb...

monap79
 
 


@kitke1982:


Szia!Szerintem nem ártanál azzal,ha megmutatnád magad a háziorvosodnak!Volt ez az influenza járvány...!Irtad,h lázad nem volt,de egy nátha is elég kellemetlen lehet két héten keresztül!Azzal,hogy dolgozol nem igazén értek egyet,főleg igy!Szedsz valami vitamint?Javasolnám a c vitamint elsősorban.Most sokkal gyengébb az immunrendszerünk,még egy kis náthát is nehezebben dolgoz fel a szervezet.Pihenned kellene!Jobbulást kivánok!
nono36
 
 
 
 


Én azért írtam a lázat, mert  3 hónaposan így jártam. Náthás voltam, aztán egyik napról a másikra jól belázasodtam. Jött a para meg a gyógyszer...:(
monap79
 
 


spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Ez még múltheti, de kb így nézek ki :lol:

Csak a poci nő, mint a bolondgomba, napról napra látszik a különbség most.

A szülésfelkészítő az elsőn van!!! Ha lépcsőn jössz fel, akkor balra, amerre a pénztárt írják, ott a folyosón van egy flór ferenc terem, oda kell menni.
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Szia!Köszönöm!Igazán csinos kismama vagy!Én teltebb vagyok!Ez van.Alkati kérdés.:))
nono36
 
 
 
 


Hú én nagyon gebe voltam, már 11 kg-t híztam :lol: , szeretném is, hogy rajtam maradjon majd 4-5 kg, ne lógjon ki mindenhol a csontom :-P

Kitke hogy vagy?
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


@spurigambrigi:


Sziasztok! De jól nézel ki!!  tényleg nagyon csinos vagy!  Én is teltebb vagyok, így egyelőre kevésbé látszik rajtam a terhesség, szerintem mindenki azt hiszi, hogy csak hízok-hízok :) Az egyik ismerősöm is elég vékony, így rajta a 7-8 hetes terhesség is látszik. Jobban vagyok köszönöm, most már nem kell annyit fújni az orrom, szerintem még egy-két nap és totál meggyógyulok. Tegnap volt időm netezni egy kicsit, elkezdtem babakocsit és kiságyakat nézni. Akkora választék van, a végére csak belekavarodtam. Nektek milyen van?
kitke1982
Maglód
 
 


Én kiságyat kölcsön kaptam.. Állítható a magassága, hogy, amíg pici, ne kelljen mélyre hajolni, illetve lejjebb engedhető a rács is.
Babakocsink nem lesz, hordozókendőzünk :-D
Viszont van baba hinta :-D remélem, fogja szeretni.. Olyan, mint a pihenő szék, csak hintáztatni is tud..
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok! Tudnátok -e segíteni abban, hogy Dr. Surányi Tibornál mennyibe kerül a terhesgondozás, ultrahang és mennyit kér a szülésért? Nagyon köszönöm!!!
veragi
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Sajnos nem indult még meg a szülés, így ma be kell feküdnöm. Szorítsatok, mert már idegileg nem bírom. Viszont a 40 hét után minden nap kellett mennem, így nagyon sok dokival és szülésznővel találkoztam. Vannak nagyon kedvesek és sajna van rossz tapasztalatom is. Láttam Krasznai doktornőt emlegettétek, na ő a nagyon kedvesek közé tartozik :). Többször is találkoztam vele, vizsgált is, nagyon kedves és aranyos volt és mindenkitől ugyanezt hallottam. Ha lesz kérdésetek nyugodtan írjatok, majd megpróbálok rá válaszolni, bár titokban nagyon bízom abban, hogy a tabletta amit ma adnak segíteni fog és megindítja végre a folyamatokat, bár ahogy utána olvasgattam sokaknak nem jött be :(. Brigi már te is nagyon közel vagy, gondolok rád :)
monap79
 
 


Veragi, én Suranyi dokiról nem tudok sokat, epidurális párti, azt tudom, tartott egyszer szülés felkészítőt.. De nekem nem volt szimpi..

Monap, sajnálom, hogy be kellett feküdni! Én is olvasgattam, hogy sokaknak nem használ, de én addig nem szoktam feladni a keresést, amíg 3-4 sikersztorit nem találok :lol: eset találtam, úgyhogy reménykedj!! És közben képzeld el sokszor, hogy jönnek a fájások, és nézed az órát, hány percenként, aztán menni kell a szülőszobára ;-) rossz tapasztalat kivel volt? Engem a Szabó doki meg a Pinterné Zsuzsa Szülésznő érdekel, ők lesznek a fogadottak 8-) remélem, nem velük volt bajod :lol: én pénteken töltöm a 34.hetet, innen nézve még annyira nincs közel :lol: de azért már hihetetlen, h csak pár hét.
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Pinterne csinált nst-t, kedves, aranyos volt. Szabó dokit sikerült egy zsúfolt napon kifogni. Olyan semmi extra, nagyon kapkodott, sok kismama volt. Surányi dokihoz meg nem volt szerencsém,
monap79
 
 


Monap, mi a helyzet???
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok! Jelentkezzetek! Mi a helyzet? Én voltam dokinál, betöltöttük a 15.hetet, de nem mutatta meg hogy fiú-e vagy kislány. Talán majd legközelebb. Csak nehéz kivárni a következő alkalmat :)
kitke1982
Maglód
 
 


Sziasztok :)

Lehet nem ide tartozik de kíváncsi vagyok.

Március 26-án jött meg,elvileg egy hete hétfőn volt Pé-m,Kb szombat óta fájdogál a hasam olyan mindjárt megjön csak enyhébben és olyan vagyok mint egy lufi.Ja és múlt hét pénteken egész nap sírógörcsöm volt de olyan szinten hogy nem szólt hozzám senki és sírtam.

Szerintetek bizakodhatok :)

Barátnőm most 5 hetes ő nagyon mondja hogy bizti terhes vagyok és hogy neki is voltak ilyen tünetei.

Szerintetek?? :)

linda88
Dány
 
 


A sűrüsödő pisilést elfelejtettem :)
linda88
Dány
 
 


Kitke, nekünk is csak a 18.hetin mutatta meg magát, hogy kislány :-D mi is alig győztük kivárni a következő uh-ra :-P amióta tudom, hogy csajszi meg amióta érzem hogy mozog, már nem érdekel annyira, mikor van a köv vizsgálat. Mostmár csak alig tudom elhinni, hogy pár hét, és itt lesz velünk :lol: (34 hetes vagyok már 8-) )
Linda, teljesen esélyes, hogy baba van ott, pár nap, és tesztelhetsz ;-) dokihoz majd utána 2 héttel érdemes csak menni.
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Köszi a bíztatást :)

Most csütörtökön kell mennem rákszűrésre, attól nem lehet baj ugye?

Gratulálok neked a kicsi lányhoz :) Nevét eldöntöttétek már??
linda88
Dány
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: