Új privát üzeneted érkezett!

SZiasztok!

Nitacska,
Nem babazsúrra gondoltam, csak, hogy nem- e jön rokonság stb.?

Lányok,
Volt már aki figurás tortát rendelt a gyerkőcének? Pl. hercegnős vagy ilyesmi? Vikiét gondoltam megcsináltatom, csak árakat nem tudok, meg cukit ahol csinálnak ilyet.
Eszti, azt hiszem Te vettél Bencének ilyen tortát. Végülis hol találtál?
Szandra, nem nektek volt hercegnős tortátok egyszer? Azt te csináltad, vagy vetted valahol?
Aki tud ilyenben segíteni az írna pár sort?
Előre is köszi.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Szasztok Csajok!
Egy db elveszett bárányka jelentkezik!!

Hát, mondanom sem kell ugye, hogy mennyi a dolog. Úgy elrepült a nyár, elkezdődött az ovi. Kész vagyok, hogy rohan az idő!

Nyaralásunk jó volt, gyerekek nagyon élvezték. A repülő úttal sem volt gond, mivel lehetetlen időben ment a gépünk, szerencsére végig aludtak mindketten oda is meg vissza is.

Bencém már nagyfiú, várta az ovit. 4 csontfoggal büszkélkedhet, melyek akkorák, mintha lapátok volnának 8) És hát elkezdtük az iskolát keresni. Totál kész vagyok tőle! Még csak most született!!!! Kíváncsi vagyok hogyan lesz, mert a körzetes iskolába nem akarom járatni, az gáz suli. Amit kinéztem az nem körzetes, ugyan itt van a kerületben, majd meglátjuk. Addig is októberben kezdődik ott az előkészítő, oda el fogom vinni. Remélem majd számít, mikor a felvételről döntenek.

Réka is már nagylány. Nyomatja az ovi, szerenécsre hasonlóan jól viseli, mint tavaly. A kaka kérdés úgy látszik megoldódott, igaz fordulnak elő balesetek néha, de annyira lelkis, hogy az csak na. Pl. ha hangosabban rászólok - ne adj Isten - rákiabálok, tuti hogy aznap van kakás bugyi :)

Ja, egyébként én az egész nyarat végig babáztam!! Nővérkémnek megszületett Levi babája, akinek keresztanyuja lettem, és így ki tudtam elégíteni a babázhatnékomat.

Nálam kivizsgálások után kiderült, hogy pajzsmirigy problémáim vannak, szerencsére nem gáz semmi, de L-Thyroxint kell szednem. Egyenlőre csak kicsi mennyiségben, szóval semmi komoly. Ez sajnos családi örökség (anyukám, nagymamám). Állandóan azt kérdezi a dokim, hogy biztos nem akarok-e harmadik gyermeket :lol:
Modnom én mindig, hogy most tuti hogy nem :wink:

Fini!
Ovi? Majd írj, hogy milyen volt, ha sikerül elindulnia az intézménynek. Anyudat sajnálom, előbb-utóbb biztos jobban lesz!
Tesó-viszonyról: nálunk minden formája előfordul. Van, hogy imádják egymást, nem csinálnak semmit a másik nélkül, ugyanakkor a másik pillanatban jól behúznak egymásnak. Ez van, egyébként szerintem ez teljesen egészséges, attól még nagyon jó testvérek.
Ja, és végül nem vettem Bencének forma-tortát. Csepelen találtam egy cukit, ahol isteni ilyen tortákat csinálnak. Volt is neki Verdás, 15000ért. Hát annyiért kösz nem...

Mazsuzs!
Meló? Sikerült kicsi fiadtól elválni? Tetszik neki a felvigyázás?

Szandra!
Nálatok suli keresés? Melózol?

Most aztán írtam sokat :P Olvassatok!!
Pá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok!

Szia Eszti, Te "elveszett bárányka"!!! :wink: :D
Ovival kapcsolatban ma hívtak, hogy hétfőn kezdődik, de mivel sok a kicsi így még mindenki ebédig maradunk aztán jövünk haza. Ha Vicus jól viseli akkor kedden tovább is maradhat. Más itt a beszoktatás, mint a magánoviba, hisz amikor odamentünk ott már egy összeszokott érett csapat volt, itt viszont mindenki új. Sok kis hároméves lesz, így lesz bőven majd sírás. Az egyik óvónénit a főépületből rakták át, melléje a tegnapi napon vettek fel valakit ideiglenesen s.o.s-ben. Káosz a köbön még mindig. Kíváncsi vagyok, hogy milyen lett az ovi, meghogy Vicus hogy viseli.
A pajzsmiriggyel kapcsolatban megkérdezhetem, hogy túlműködésed van-e, mert az egyik barátnőmnek az van és elég erős gyógyszereket kap és így most nem lehet gyerekük, pedig már két éve próbálkoznak épp mentek volna beültetésre, de aztán lett ez a pajzsmirigy gondja. Te hova jársz ezzel a problémával?

A testvérféltékenységről annyit, hogy Viki egyfolytában nyúzza a hugát. Tudom, hogy szereti, de még egy ölelése is folytogató Szofi számára, látom hogy szinte lilul tőle Szofika. Állandóan harcolunk vele, borzasztóan szemtelen lett, visszabeszél, tele van méreggel, indulattal, néha még agresszióról is beszélhetünk. Hogy mitől azt nem tudom.Már az oviban is voltak ilyen jellegű megnyílvánulásai, hogy mindenféle ok nélkül bántotta a gyerekeket. Ez még sajnos mindig meg van. Uralkodni akar mindenkin, ha nem azt csinálják amit őt akar üt-ver. Egy kisfiú a minap véletlenül neki ment biciklivel (egy picit), és ő jól belecsípett. Próbáltam neki elmondani azonnal, hogy ezt nem verekedéssel kell megoldani, hanem mondja el neki, hogy ez fájt és hogy figyeljen oda jobban, vagy szóljon nekem és megoldjuk. Mindig mondja, hogy jó, de sosem csinálja ezt, azonnal bánt. Ha az oviban ez tovább folytatódik nem tudom mi lesz. Rengeteget kiabál, erőszakosan kér-válaszol szóval a nap végére zúg a fejem. Próbálunk türelmesek lenni, de ezt már nagyon nehéz kibírni. Annyiszor örjöng, és néha olyan buta dolgokon mint a cipőfelvétel, vagy ruhafelvétel. Ha nem megy, neki áll örjöngeni, kiabálni, pedig ha arról van szó, hogy megyünk valahova pl. játszótér egyből felöltözik mindenféle gond nélkül. Tehát megy neki, csak néha nem akarja és tombol. Szerintetek vigyem el nevelési tanácsadóhoz? Sokan mondják, hogy majd elmúlik, de valahogy ez már egy éve tart és nem múlik hanem inkább fokozódott. Komolyan nem tudok már vele mit kezdeni. Van, hogy büntiszékre ültetjük, de nem igazán hat nem érdekli, később újra örjöng valami miatt. Teljesen tanácstalanok vagyunk. Ehhez jön még a féltékenység és a türelmetlenség szóval kész vagyok, tanácstalan. Minden este ez a téma a párommal, hogy hogy tudnánk megoldani, de nehéz. Ma úgy döntöttünk, hogy összefogunk (bár eddig is ezt tettük, de most aztán keményen fellépünk), mert ez nem maradhat így van hogy néha meg akar ütni, szóval veszélyes is. Sokszor emlegetjük, hogy ez az utolsó ha mégegyszer akkor..... de aztán valahogy sosem következik be amivel fenyegetünk, na most ennyi. Most 1x fogunk figyelmeztetni, és utána ha megint csinálja megtesszük amivel fenyegettük, csak így még több hiszti lesz az is biztos, de lehet, hogy hosszú távon kifizetődik majd ez (legalábbis remélem).
Ha van valakinek valami jó tanácsa leírná?

Bocsi, hogy így kijött belőlem, csak ma is mentünk ki a játszótérre három hisztiroham kíséretében. Nem földhöz veri magát vagy ilyesmi, hanem örjöng.... Nehéz leírni....
Na abba is hagyom, biztos mindenkinek meg van a maga problémája...

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 

 
 

Finike max anyuék jönnek...:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


szülinapi képek:)

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Barninak nagyon boldog születésnapot!!
Aranyosak a fiúk a képeken, szuper a torta.

Finike!
Itt Vecsésen van egy néni aki Barbie tortát tud csinálni. Barbie-t kell vinni és akkor csinál egy ilyet. Az árra már nem emlékszem de ha érdekel a dolog akkor megkérdezem.
Kép

szép hétvégét mindenkinek

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Bocs

Én is régen babaneteztem, de nincs egyáltalán időm rendszeresen írogatni, úgy meg nem látom értelmét.Inkább csak olvasok.

Most Finikének üzenném, h a marcipánt úgy kell kinyújtani, h be kell porcukrozni a deszkát és a szobahőmérsékletű marcipánrudat azon ki lehet nyújtani.

Amúgy az uramék cukijában kispesten lehet rendelni egy csomó formatortát és nem horror áron.Verdásat is, "barbisat" is, babával együtt.
Dudi-cuki a nevük, neten van honlapjuk képekkel!

Minden babának és gyerkőcnek jó egészséget kívánok! :D

KépKép
tibicsoki75
 
 


Szandra köszönjük:)))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Tibicsoki,
Köszönöm a tanácsokat, meg a honlapot is meg fogom nézni.

Nitacska,
Nagyon cuki, ahogy Barni beleveti magát a tortába. Biztos fini :lol: lehetett.

Ma volt az első nap az oviban. Ebédig maradtunk aztán jöttünk haza, és én teljesen fel voltam háborodva....
Még mindig ott voltak az asztalosok, a villanyszerelők, még igazán játékok sem voltak, mert nem maradt rá pénz, az udvaron semmi játék, csak fű van, motorozni nem tudnak sehol, szóval még egyáltalán nincs készen. Nem volt elég pad az átöltözéshez, tiszta kaotikus állapotok voltak. Az egyik óvónéni nagyon aranyos volt, ő az akit átettek a fő épületből, de akit felvettek ideinlegesen... hát mint egy csöves alkoholista. Bocsánat hogy ilyet mondok egy óvónénire, de ahogy kinézett.... halk volt észre sem lehetett venni, hogy ott van. Semmilyen "sírós" helyzetet nem tudott megoldani. Biztos nincs még tapasztalata, de valami érzéke lehetne, hamár óvónőnek ment. Biztos szereti a gyerekeket, de hogy nem fog sokáig maradni az is biztos. Van még két dadus, ők nagyon aranyosak.
Viki nagyon jól érezte magát, már barátot is talát Bálint személyében. A sorakozásnál egyenlőre nem kellett egymás kezét fogva sorba állni, de az én lánykám Bálinttal kézenfogva sorakoztak. Nagyon édesek voltak. Nagyon kevés játék van, úgy hogy alig van mivel játszani. Majd a csoportpénzből megpróbálunk gyűjteni. Hát nem ezt ígérték, hanem hogy új játékok stb...
Nagy csalódás volt. De holnap már Vicust reggel viszem és délután megyek érte. Több anyuka is így otthagyja a gyerekét. Sok bölcsis van. Vicus is azt mondta, hogy jó ott alszik. Sajna pont vasárnap este óta vízként folyik az orra Vicusnak, láza nincs de folyamatosan fújja az orrát. Már teljesen ki van sebesedve. Én ettől még viszem, hisz most szoknak be a gyerekek nem szeretném, ha pont az elején kimaradna. Amíg nincs láza megyünk.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 



SZiasztok!

Szandra,
Ne haragudj, tényleg valahogy úgy emlékeztem, hogy neked már megköszöntem..... :oops: :oops: :oops: KÖSZÖNÖM SZÉPEN!!!!!! Mostanában el vagyok varázsolva....

Ne haragudj mégegyszer!!!!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike bizony nagyon ízlett neki csak úgy habzsolta:)))))
egy orr folyással nyugodtan viheted Vicust oviba!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik, több nem telik tőlem mert mint látom, két hete jelentkeztem utoljára.
Örülök, hogy ti azért írtatok, mert volt mit olvasni. 8)

Nitácska! Aranyosak a szülinapi képek, hogy megy az idő! Nagyon aranyos Barni a képeken és Máté is! A torta is tetszik, egy egyszerű de mégis vidám gyereknek megfelelő.

Finike! Végre elkezdődött az ovi nálatok! Nem gondoltam, hogy egy új épületbe, ahol mindennek "új illata van" ilyen nehéz munkaerőt találni. A sógornőm meg most végezte el a dadaképzőt és ő meg nem talál munkát bár még csak nagyjából nézett körül.
Sajnálom, hogy anyukád nincsen jól, jobbulást kívánok neki!
A testvérféltékenységhez nem nagyon tudok szólni, lehet hogy mi meg sem fogjuk tapasztalni...vagy mert nem lesz tesó vagy pedig azért mert Nándi már olyan nagy lesz mire tesója lesz, hogy nem lesz ilyen...
Vicussal kapcsolatban sincs jó tanácsom. El tudom képzelni a helyzetet, hogy van már olyan pont amikor nem tudod mit tegyél de szerencsére csak elképzelem mert még nem volt ilyen tapasztalatom. Lehet, hogy egy próbát megér a nevelési tanácsadó. Ha már végképp el vagy szánva.

Ezt most elküldöm aztán folytatom....

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!!!!!

Mazsuzs köszönjük!!!!!!!!!
szép volt és finom is a torta de kértem hogy tegyenek rá szines cukrokat....hát azt elfelejtették....... :x :x

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Itt a folytatás....

Finike azt hiszem kicsivel több következetesség nem fog ártani hiszen te is írod:
" Sokszor emlegetjük, hogy ez az utolsó ha mégegyszer akkor..... de aztán valahogy sosem következik be amivel fenyegetünk, na most ennyi. Most 1x fogunk figyelmeztetni, és utána ha megint csinálja megtesszük amivel fenyegettük, csak így még több hiszti lesz az is biztos, de lehet, hogy hosszú távon kifizetődik majd ez (legalábbis remélem). "
Tudom, hogy nem valami egyszerű betartani, mert nekem is vajszívem van
:D és kicsit könnyebb a dolgom Nándival.

Eszti! Hogyan derült ki a pajzsmirigy probléma?

Kérdéseket köszönöm, munkahely jó lenne ha tudnék dolgozni, de Nándi
szeptemberben eddig öt napot volt csak oviba. Három nap után elkezdett folyni az orra (csak a vízszerű) de egy hétig otthon voltam vele betegállományba. A rákövetkező héten visszament az oviba, igazán nem volt sem láza sem más baja csak a száján vette a levegőt mert ő mindig nagyon lassan megy ki a náthából. Bár a fül-orr gégész doktornőnk már az orrmandula kivételt javasolta többször de nem nagyon lelkesedem érte, vagy lelkesedtem eddig...Szóval Nándi visszament az oviba és két nap után meg kruppos rohama volt éjjel. Elég borzasztó és ijesztő dolog. Két napot kórházban is voltam vele. Mivel augusztusban majdnem négy hétig szabin voltam és bejöttek ezek a betegségek is, már lassan másfél hónapja nem dolgoztam így aztán a héten anyukám maradt itthon Nándival betegállományba hogy legalább egy hétig folyamatosan be tudjak menni a munkahelyemre és a jövő héten sem megy még oviba mert még mindig nincs jól. Azt üzenték az oviból, hogy lehet nem is baj, hogy nem megy mert sokan betegek. A jövő héten a keresztanyám vigyáz majd rá. Elég borzasztó ez a betegség mert nem jön szinte semmi az orrából - váladék - de nem kap levegőt rajta lassan egy hónapja. Ha tudnám, hogy az orrmandula műtéttel ez javulna akkor nem hezitálnék annyit. De mi a biztosíték? Ráadásul mikor voltunk vele legutóbb a fül-orr gégészeten, akkor azt mondta a doktornő, hogy most nincs is megnagyobbodva az orrmandulája.
Akkor most mi a gond??

Ezen kívül velem is van valami, együtt járunk Nándival a dokihoz mert én meg a bal orrlyukamon nem kapok levegőt lassan három hete. Ha mégis kidugul akkor meg a jobb dugul be. Voltam már allergia vizsgálaton de negatív lett.
Azt mondanom sem kell, hogy mindezt magánba, mert elmentem én a helyi egészségházba is de ott ránézésre felírt a doki allergia elleni gyógyszert és sprayt ami nem használt. Utána két hétre saját magam és barátnőm segítségével - aki kórházban dolgozik- elmentem az allergia vizsgálatra ami negatív lett. A magán fül-orr gégész még arcüreg gyulladásos lerakódást is talált de ezt a helyi egészségházban például nem is vette észre a doki.
Igy most itt szenvedünk Nándival a levegőért.

Nándi beszél, jópofa szövegei vannak. A szobatisztaság is nagyon jól megy,
sajnos az egyedül öltözés, vetkőzés és WC-re menés nem igazán, ezt már az oviban is mondták. Hiába próbálom itthon szoktatni, nem járunk nagy sikerrel.
Nem akarja csinálni. Még a fogát is nekem kell megsúrolni.
Szóval mindenhol van kisebb-nagyobb gond!

Röviden ennyit, majd jelentkezem még.

Mindenkinek jó hétvégét!

mazsuzs
[/quote]

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs!
Edóval én is hasonló cipőben járok. Mindig nagyon meg van duzzadva az orr mandulája és majdnem horkolva alszik, nyitott szájjal ami az egyik legrosszabb mert a torok ilyenkor teljesen tönkre mehet. El akarom vinni egy nagyon jó dokinőhöz aki tényleg profi és gyerekekkel foglalkozik mindig. Ő majd megmondja mit csináljunk. Az a bajom, hogy nagyon orrhangon is beszél.

Te nem vettél észre a Nándin olyat, hogy nem tisztul eléggé a füle? Edónak szerintem ez is van de ez is a mandula miatt van, és egy pár napja nem is hall jól ami szintén ezeknek a következménye lehet.

Mikor én gyerek voltam (18 éves és azt mondom, hogy gyerek voltam ez azt jelenti, hogy öregszem :o ) akkor ki kellett venni a garat mandulámat mert sokat voltam vele beteg és utána mint ha elvágták volna az összes betegségemet.

Szerintem ha javasolja egy doki akkor kérdezz meg egy másikat is és ha az is ezen az állásponton van akkor ne várjatok tovább.

szandrakiss
 
 


Sziasztok! (Már aki olvas...)

Szandra! Mi újság Edóval? Voltatok a dokinéninél?

Nálunk sajnos elég rossz a helyzet, mi ma megyünk a Péterfy S. kórházba egy dokihoz akit a fül-orr gégészünk ajánlott. Nagyon félünk az orrmandula műtéttől és itt majd kiderül, hogy muszáj lesz-e, de valószínűleg igen.
Nándi nem kap éjjel levegőt, sokat felébred, nem alszik mélyen csak felületesen és mióta kruppja volt behoztuk az ágyát hozzánk, így mi sem alszunk hiszen felébredünk arra, hogy mennyire erősen horkol és persze arra is amikor motyog félálmában, vagy nyüszög mert nem kap levegőt. Napközben egész nap a száján szedi a levegőt. Ez már körülbelül két éve kezdődött. Mikor még itthon voltam vele GYES-en, évente kétszer volt beteg de minden megfázás után egy-két hónapig a száján vette a levegőt de aztán visszaállt az orrlégzésre.
Most a kruppos roham után mintha nem akarna gyógyulni pedig már három hete történt a roham és nagyon rosszak az éjszakák.
Szerencsére nálunk a fülére nem megy rá azzal nincsen gondunk és remélem nem lesz akkor sem ha végül meg kell műteni. De így nem mehet tovább mert ez borzasztó még nekünk szülőknek is hallgatni ahogy küzd a levegőért.

Röviden ennyit, lassan készülődünk mert indulunk.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Ja, és a doktornő azt mondta, hogyha a száján veszi a levegőt akkor sokkal nagyobb az esélye a kruppos rohamra, hiszen a kruppot vírus okozza ami így akadálytalanul bejut a gége alá, vagyis igazad van abban hogy a torka sokkal védtelenebb az állandó szájon át való légzés miatt.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs!
Mi volt a dokinál? Mit mondott? Nekem nem sikerült a múlt héten beszélnem a dokinővel mert szabin volt de holnap megpróbálom hívni, hátha elérem mert ma későn jutott az eszembe. Bár holnap műtéti nap lesz így nem tudom sikerrel járok-e. Nagyon szorítok, hogy nem kelljen műteni a kis legényedet, hátha jobban lesz. Különben nekünk most egy kicsit segített a lámpázás ( minden nap lámpázzuk reggel és este), meg sokszor be szoktam vetni a bioparoxot ami nem túl kellemes de nagyon hasznos.

jó éjt

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Látom nem nagyon csordogál itt a történés....

Szandra! Mivel hétfőn már úgy mentünk oda a dokihoz, hogy egy másik dokitól kaptuk meg a nevét, telefonszámát (az nem műt itt Magyarországon) így gondolta, hogy valószínűleg azért megyünk hozzá mert műtét van kilátásban.
Megnézte Nándit és ő is azt mondta, hogy szerinte is ki kell venni az orrmandulát.
Nándi most sincs valami jól, napközben végig a száján veszi a levegőt, néha köhög sőt ha kint futkározni kezd akkor néha még fuldoklik is. Sajnos nem nagyon van lehetőség másra. Olvastam a neten a lámpázásról, de én nem tudom megcsinálni ezt mert napközben dolgozom így ez teljesen elmaradna, csak este lenne rá mód így pedig elég kevés lenne. Voltunk már tavasszal homeopátiás dokinál is hátha tud segíteni de nem jött be. Pedig egy állítólag "tuti" dokit ajánlottak aki kikezelt egy kislányt (már nem hallott egyik fülére) és nem kellett kivenni az orrmanduláját. Ezen hírek után én is bizakodó voltam ( a párom szkeptikusan állt a homeopátiához) de valamiért nem jött be.
A munkahelyemen több kolléganőm gyerekét műtötték és végül is 10 percig tart az egész szóval annyira nem lenne gáz de mégis fél az ember mikor a műtét szót hallja.
Szerintem Eszti fiának is volt ilyen műtéte nem? Vagy rosszul emlékszem?

Finike! Veletek mizújs? Bírsz Vicussal vagy változatlan a helyzet?

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Nem tudjátok, hogy a régi babafalvás vonalzó miért nem működik?

Kép
mazsuzs
 
 


Mzsuzs Máté is horkol éjjelente hol erősebben hol gyengében.....meg amikor eszik akkor olyan mintha el volna dugulva az orra.....pedig nem....nekem is ki kéne vetetnem a manduláját????rettegek de nagyon!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitácska!
Ezt ki kell vizsgáltatni lehet, egy gyógyszeres kezelés is elég neki.

Mazsuzs!
Én még bizakodom ebbe a SOTE I. számú gyerek klinikás dokinőbe. Egy nagyon jó barátnőmnek a gyerekét kikezelte pedig már nagyon nem hallott (ez gyógyszeres kezelés volt). Egy másik barátnőm is hozzá vitte a gyerekét és nekik is a műtét a legvégső de addig mindent megpróbál a dokinő. Ha érdekel az elérhetőség akkor privi szívesen megadom. Állítólag a szakma csúcsa, én mondjuk még nem találkoztam vele. Viszont az a barátnőm akinek meg is gyógyult a gyereke ő védőnő és azért biztos volt tapasztalata egy-két okos tojással :wink: akikre nem bízta volna a gyerekét. Ha gondolod...., de tényleg nem erőszak.

Finike!
Anyud hogy van?

Jó hétvégét mindenkinek

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Szandra,
Köszönöm kérdésed, anyu változatlanul van. A forgói és izületei még mindig fájnak neki, a veséje sem javul, pedig iszik gyógyteát amit természetgyógyász írt fel neki és rémes.

Mazsuzs,
Nagyon sok gyereknek ki kell venni a manduláját, de tényleg vannak veszélyei mint ahogy minden műtétnek. Én teljsesen megértem, hogy így félsz tőle én is így tennék, elvinném minél több orvoshoz és ha mindenki azt mondja, hogy ki kell venni akkor kivetetném. Sajnálom, hogy ilyen híreket kaptál attól az orvostól is.
A szemüveget hordja még Nándi?
Vicussal változatlan a helyzet, talán most valamivel könnyebb, hogy napközben oviban van, és délután van itthon. Mondjuk most egy hétig nem ment oviba, mert csúnyán köhögött/köhög. Elvittem doktornőhöz, minden oké a tüdejével, ez valami vírus, de iszonyatosan köhög. Mélyről jön neki, borzalmas hallgatni is. Már javul egy kicsit, de már egy hete benne van. Holnap még azért vissza viszem a doktornőhöz és majd meglátjuk mit mond rá. Köhögés elleni szirupot kap meg multivitamint, és rengeteg mézes-citromos teát.

Na most mennem kell Vicus felébredt....

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!

Nitácska! Nem kell mindjárt megijedni, hiszen nagyon sok gyerek horkol éjjelente -mint az elmúlt hetekben megtudtam, csak persze nem mindegy hogy hogyan. Mi Nándi mellett nem tudtunk már aludni. Most egy kicsit jobb neki és emiatt mi is gondolkodóba estünk, hogy akkor muszáj-e ez az egész műtét dolog de nem jutottunk dűlőre. Egyszerűen nem tudom, hogy mikor csinálok jót.... Emellett anyukám is nagyon ellenzi az egész műtétet így ő sem segít csak elbizonytalanít mikor éppen azt gondolom, hogy akkor legyen mégis műtét. Nem is értem, hogy azt a 10 perces beavatkozást miért hívják műtétnek....az altatás miatt...?
Próbálom magam nyugtatni, hogy helyesen cselekszünk.
A fül-orr gégész doktornőnk mondta, hogy nem jó a légzéskimaradás sem ami gyakran előfordul ilyen orrmanduláknál.
Eszti! Jó lenne ha írnál pár sort, a fiadnak volt ilyen műtét a Heim P. kórházban, nem?

Szandra! Köszi a felajánlást de az az igazság, hogy nekünk már meg is van az időpont a műtétre a jövő héten. És persze ezzel az erővel akár másik homeopátiás orvosnál is próbálkozhatnánk mert a barátnőmnek más volt a homeopátiás orvosa mint a miénk aki "nem jött be", de kicsit elegem van abból, hogy senki nem segít ténylegesen és semmi nem használ közben pedig beszedik a majd 10 eFt-os konzultációs/vizsgálati díjakat alkalmanként amikor visszük hozzá a gyereket.
Bár gondolom a te általad ajánlott doktornő a kórházban tudna fogadni....???
Remélem sikeretek lesz nála, és tud segíteni Edónak.

Finike! Nándi hordja még a szemüveget, most kell majd októberben visszavinni. Valami változás biztosan van nála mert már nem akarja egész nap hordani mint az első időkben. Abban reménykedünk, hogy majd kisebb dioptriával kell neki csináltatni a következő vizsgálat után. Le kellett volna ragasztani az egyik szemét az elmúlt két hónapban de sajnos eléggé light-osra sikeredett a dolog...

Mindenkinek jót éjt!


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 



Sziasztok Csajok!
Gyorsan, mert sajna meghalni sincs időm mostanában.
Bencének elkezdődött az iskola előkészítő, totál ki vagyok, hogy már itt tartunk.
Rékával minden OK, szerencsésen átvészeltük az egész nyarat.

Mazsuzs!
Igen, nekünk Bencének lassan egy éve, hogy kivették a manduláját (csak az orr). Nála is volt hallás romlás, idült középfül gyulladás miatt. Sokszor megbetegedett felső léguti betegségekkel. Próbáltuk fülgyertyával, cseppekkel, nem javult. Kérdezték, hogy mi legyen, én egyértelműen a műtét mellett voltam. Nálunk a családban a nővérkémnek nagyon sok problémája volt a fülével kiskorában, többször fel is szúrták neki. Ebből kifolyólag a nővérkémnek a bal fülén 30%-os halláskárosodása van. A többszöri felszúrás, majd gyógyulás miatt megvastagodott a dobhártyája.
Nekem is szintén kivették anno az allergiám miatt az orrmandulámat, hogy szabadabb legyen a légutam. Semmilyen negatívum nem ért az életben azért, mert nincs orrmandulám.
Bencének az egy nap volt gáz, amikor műtötték, már másnap, mintha mi sem történt volna.
Magáról a műtétről ill. a kórházról nem mesélnék neked, mi sajnos ebben is a 10%-ba tartoztunk. Legyen elég annyi, hogy kb. 15 gyereket műtöttek aznap, akik egytől-egyig rohangásztak már aznap este az osztályon, és mentek is haza. Szóval ha a műtét mellett döntesz, ne aggódj, semmi baj nem lesz!
Ellenben azóta nem fájt a füle Bencének, a hallása is rendeződött. Szóval nálunk teljesen pozitív volt a műtét.

Remélem mindenkivel minden OK! Most mennem kell, mert vacsizni szeretnének :wink:

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok!!!!!!!!

Máté szinte folyamatosan horkol csak hol jobban hol kevésbé....de ami ijesztő hogy evésnél szinte küzd a levegővételért.........majd beszélek a dokinővel..bár ez elég hülye...............

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Még csak most olvasom a heti bejelentkezéseteket!

Szandra, sajnálom hogy ide jutottatok de a "füles" gyerekek nagy részét tényleg megműtik, hogy ne legyen hallásromlás.

Eszti, köszi az infót, most már saját tapasztalatról is tudok írni.

Mi ma jöttünk haza a kórházból.Mivel nem kifejezett gyerekkórházban voltunk mint Esztiék (ha jól emlékszem a H.P volt nekik) így nálunk nagyon nyugisan ment minden. Tegnap mikor átöltöztettük a gyereket pizsibe a műtéthez akkor ment el egy kislány akit előző nap műtöttek szintén orrmandulával de ezután egyedül voltunk Nándival egy hat ágyas kórteremben ami nagyon jó mert nem kellett igazodni senkihez (villanygyújtás, hangzavar stb.) 2 eFt-ot kellett fizetnem azért, hogy ott tudjak a Nándival aludni de ebben benne volt, hogy én is kaptam ételt.

Szerintem ez az egész a szülőnek trauma mintsem a gyereknek, mert meg vagyok győződve arról, hogy Nándinak most sincs fogalma arról, mi történt vele ugyanis olyan jól "elkábították", majd altatták és mikor felébredt már mi voltunk ott. Egy picit fájlalta a száját az intubálás (?) miatt és persze amiatt, hogy ezt a műtétet a szájon keresztül végzik igy jól "kitátották" neki a műtét alatt. Más fájdalomról nem panaszkodott.
Az altatás miatt délután hányt egyet de azóta teljesen jól van.
Nekem még mindig "nyüzsög" a lelkiismeretem hogy tényleg ez volt-e a jó megoldás pedig már nincs visszaút. Pillanatnyilag jelentős javulást nem tapasztalok, vagyis még megvan az a problémánk de azt mondta a doki, hogy 4-5 nap után fog visszaállni és lenyugodni az nyálkahártya. Szóval most türelmesen várok bár azért bennem van az ideg, hogy tényleg megoldódik-e a gondunk és ezután a szájon át való légzésről áttér-e az orron át való légzésre.

Szóval ennyi! Szandra, fel a fejjel, mint mondta a szülőnek (legalábbis nekem) nagyobb trauma volt mind a gyereknek.


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 



Mazsuzs reméljük hoy ez a műtét segít Nándin:))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Tegnap Edót is megműtötték, hát így anyaként nem csinálnám végig még egyszer. Sz@r volt nagyon. Mi még aznap haza is jöhettünk, délután már úgy kellett visszafogni, hogy ne akarjon a sógorom hátán lovagolni :). Jól aludt este, így reggel kipihenve kelt. Most Tami is itthon marad mert kicsit folyik az orra és nem akarom, hogy benyaljon mást is és Edó elkapja tőle. Most tömöm őket vitaminnal, Bioparoxot nyomok Edónak napi 4x.

Mazsuzs!
Nektek is kell Bioparox? Edó még orrhangos de azt mondták 4-5 nap mire helyre jön. Nálatok mi a helyzet? Van változás Nándinál?

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Szandra, csak miattatok jöttem fel, hátha írtál valamit, igaz a múlt héten nem írtad a hozzászólásaidban, hogy mikor lesz Edó műtéte.

Nekünk nem ajánlottak semmilyen szert, pedig pont van itthon Bioparoxom, sőt még a dokit én megkérdeztem arról is, hogy a sima tengervizes orrspray-t sem lehet? Nasivin és társaira gondoltam, mivel mikor eljöttünk a kórházból Nándi orra teljesen tele volt váladékkal amit nem tudott kifújni, mert beszáradt nagy része stb. De a doki azt mondta hogy a tenger
vizes orrspray-t se használjam. Nekünk holnap már egy hete lesz, hogy volt műtét, pénteken megyünk vissza kontrollra.

Nándi néha tüsszentett az elmúlt napokban és akkor sikerült egy-két nagyobb lerakódott csúnyaságot kiszedni az orrából de egyébként még most is lehet -érdekes módon csak nappal - hallani, hogy lesz még mit orrszívózni ha már holnap lehet bár lehet megvárjuk vele a kontroll napját és majd ha megjöttünk a dokitól és engedélyt ad rá, akkor tisztítom ki neki alaposan.
Nándinak talán a mai napra múlt el teljesen az orrhangja. Köhögni alig köhög, pedig nagyon gyakran köhögött, főleg a műtét után. Az éjjelek nagyon jók, olyan jól alszik hogy kezdek én is megnyugodni és lenyugtatni magam, hogy mégis jó, hogy a dokikra hallgattunk és megvolt ez a műtét. A többi pedig még a jövő zenéje, hogy mi lesz ha visszamegy az oviba...
Vasárnap hétfőre virradóra 13 órát aludt és tegnap éjjel is 11 órát aludt és teljesen nyugodtan mert kap levegőt az orrán.
Nappal még a száján lélegzik nagyrészt de a doki mondta és persze nem kellett volna mondania mert én magamtól is csináltam volna - hogy többször figyelmeztetni kell egy nap, hogy csukja be a száját és az orrán lélegezzen.

Meglepődtem, hogy titeket még aznap haza is engedtek, ezek szerint Edót egyáltalán nem viselte meg - szerencsére - a műtét .
Ti a Heim Pálba voltatok?
Ugye altatták Edót, mert úgy tudom, hogy a kötelező protokoll azt írja elő.
Azt hittem, hogy alapból mindenhol megfigyelik egy éjjelen át de ezek szerint akkor nem így van...
Milyen vitamint adsz a lányoknak? Van valami jól bevált?
Én most először vettem Immuno Kid-et mert egy ismerősöm dicsérte.
Nem tudom mennyire "szintetikus" mert meglepődve láttam, hogy xilit-tel édesítik és nem valamilyen édesítőszerrel (aszpartam, szacharin és tsai.).

Finike! Régen jelentkeztél! Mi van veletek, a csajokkal?

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Bocsi, rosszul írtam az orrspay nevét, Sterimar és társaira gondoltam.
Nem mintha nagy jelentősége lenne de azért javítom....

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs!
Edót a SOTE I. sz gyerek klinikán műtötték. Ott az orrmandulások (ha délutánra nincs semmi komplikáció) haza is mehetnek a műtét napján. Őt is altatták, mikor kihozták akkor már nem tudott vissza aludni és akkor szegénykém eléggé sírt és szenvedett ez kb 1 óra hosszat tartott. Mikor már ihatott akkor sokkal jobban kezdte magát érezni ( 1 órával a műtét után) majd még egy órával később mikor már joghurtozhatott is, meg minden ilyen fincsiség (puding, túró rudi) na akkor már tényleg tök jól volt. Szerencsénk volt mert pont akkor jöttek a Bohócdoktorok így mosolyogni is mosolyogtak a gyerekek, sőt még bohóc orrot is kapott mindenki :).

Hát tényleg ahány doki annyi félét mond :roll: , nekem egy héten keresztül kell adnom a bioparoxot a nóziba 2-2 nyomást 4 alkalommal naponta. Mondjuk ezt reálisnak gondolom, mert csak egy seb van benne az meg fertőtleníti a területet de lehet, hogy rosszul gondolom. Bár nem hiszem, hogy baj lenne az is ha nem kapná.

Egyébként most Bérest adok nekik és C vitamint (aszkorbinsav formájában teába és szörpbe teszem), szedtük egy időbe a Flavon lekvárt de az egy idő után nem volt elég így áttértünk erre és ez tavaly jól bevált.

Edónak is szörcsög még a nózia egy kicsit de hiába szívta meg a dokinő is és én is nem jön belőle több mint mikor kifújja így abba maradtunk, hogy fújja. Nem néztem meg van-e benne olyan száraz cucc amit írtál, hogy Nándinak van de holnap megnézem. Most viccesen fürdik mert Tamival szeretne fürdeni de a fülére vigyázni kell így bedugtam vattával és húztam a fejére egy úszó sapit :lol: , így tuti nem lesz vizes a füle.

Tényleg mindenki nagyon eltűnt....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szandrakiss 2010.10.22 21:01-kor.

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

De idegesítő(ek) ez(ek) a hangos reklámok....Ezek nélkül már a babanet nem tudna létezni? Alig lehet kiiktatni őket....

Szandra! Én olyan "paraanya" vagyok, hogy örültem, hogy egy éjjelt bent kellett maradnunk, persze elég nehezen ment el a nap, hiszen délelőtt 10-re már meg is volt a műtét és még a délután aztán az este....másnap délelőtt 10-kor mehettünk is haza. Ezen kívül a műtét előtt egy nappal a kocsink is elromlott és ha valami gond lett volna éjjel - abban az esetben ha hazajöhetünk - akkor nem tudtunk volna azonnal rohanni. Még azt is elég macerás volt megszervezni, hogy valaki hazahozzon a kórházból mert természetesen a rokonok közül senki nem ért rá... Ma voltunk a dokinál és mindent rendben talált. Nándi éjjelente nagyon jól alszik és mélyen. Sokkal jobban bírja a nappalokat is.
Örülök, hogy a Béresről te is jókat mondtál, még azt adtam Nándinak de csak egy fél üveg fogyott még el mert elkezdtem ezt az Immuno Kid vitamint és nem akartam, hogy "vitamin túladagolása" legyen már ha lehet ilyen, hiszen a Béresben azt hiszem nyomelemek vannak inkább.

Többiek merre vagytok?


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 



Helló!

Szerintem maximum egy hét ameddig jobban vigyázni kell a fülére de én ezalatt is azért egyszer kitisztítottam.
Most mi kezdünk kicsit "betojni" mert Nándi tökre orrhangon beszél ami eddig nem volt. Még tegnap sem pedig legalább rákérdeztünk volna a dokitól, hogy mi ez?? Kicsit elbizonytalanodtam....
Nektek kell kontrollra mennetek?

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs!
Hülyén hangzik de bízzunk benne, hogy csak egy kis megfázása van Nándinak. Biztos semmi komoly...., egyébként ez Murphy mert nálunk is mindig tuti másnap van valami gebasz mikor beszéltünk a dokival, múltkor kint volt a gyerekdoki Tamika tejérzékenysége miatt, mindent megbeszéltünk de a csajok aludtak mikor itt volt így őket nem nézte meg de nem is tartottam fontosnak mert nem volt semmi bajuk. Mondanom se kell, köv. nap mind a ketten tök taknyosak voltak és köhögtek mint a kutyák. Hétfőn azért hívd fel nyugodtan a dokit, hátha tud valami megnyugtatót mondani.

Én szerdán viszem vissza Dodit, remélem minden rendben lesz. Majd meg akarom kérdezi mikor vihetem usziba, mert nálunk az az egyik fő sport.

Ja és apa megjegyezte ma, hogy annyira cuki lett Edó hangja a műtét óta mert sokkal tisztábban beszél, nem annyira d betűsen mindent :lol: .

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Itt van egy eltűnt bárányka... :wink:
Edónak és Nándinak gyors felépülést kívánok. Nándi jobban van már? Jó gyorsan lementek a műtétek...
Nálunk sincsenek jobb helyzetek.
Szófia bárányhimlős lett, amit egész jó bír, egész nap alszik mivel fenistil cseppeket kap és az altatja. Ez mellé társul még egy megfázás, vagy valami olyasmi inkább valamiféle hurutos- torok- valami. A doktornő sem tudta igazán elmondani. Szívjuk az orrát kap antibiotikumot, meg antibiotikumos orrcseppet is. Kap béres cseppet is meg citromos babateát. Tegnap kihívtam hozzá a gyerekorvost és teljsen kiakadtam tőle. Közölte a végén hogy mennyi lesz, hogy kijött. Az hogy én eldöntöm, hogy adok az egy dolog, de hogy ő mondja meg hogy mennyit, és nem is keveset kért... nagyon felháborodtam. Viki be van oltva bárányhimlő ellen, úgyhogy rajta csak egy-két pöty jelent meg. Az oviban sincs bárányhimlős így fogalmam sincs hogy honnan kaphatta el, sehova nem viszem, most meg aztán pláne.
Már kezdenek leszáradni, de most annál inkább viszket neki. Főleg a fején van sok pöty némelyik hatalmas dudor, de már leszáradt a teteje. Már a kezénél fogva sétálgat, és nagyon élvezi, hogy így más a világ.
Viki még mindig szeret oviba járni, van már barátja is. Még mindig elég sokszor verekszik, de kértem tanácsot az oviban lévő gyerekpszichológustól és ő világított rá, hogy igazából ez a verekedés a testvérféltékenységre vezethető vissza, és hogy mindent jól csinálunk, csak ahhoz hogy látványos eredménye legyen annak amit csinálunk, ahhoz idő kell. Hosszú távon fog megtérülni. De már kezd alakulni. Megpróbálok vele többet foglalkozni. A szülinapjára kapott sok társasjátékot, így most tudunk azt is játszani együtt. Meg most sok őszi dolgot csinálunk együtt. Levél, toboz, magok, gesztenye gyűjtése és ezekkel való játék. Szóval próbálok több időt vele együtt lenni. A pszichológus azt is mondta, hogy Vikivel most ebben az évben nagyon sok minden történt jött a kistesó aztán ment oviba, aztán másik oviba ment ez már elég sok minden egy négy éves számára. Neki is fel kell dolgozni ezeket, úgyhogy csak türelem.

Megvolt a szülinapi buli is ami nagyon jól sikerült. A párom nagyon meglepődött és nagyon meg is hatódott. Viki is meglepődött, de aztán lazult, hogy meglátta a szomszéd gyerkőcöket. Jó hogy már túl vagyunk rajta, mert már annyit kellett titkolóznom, hogy talán ez volt a legnehezebb, hogy mindent titokban tartani.

Ja és ha valakit érdekelne bábelőadás ami egyáltalán nem unalmas végig szórakoztató zenés éneklős, szóval nagyon élvezhető, nem egy szokványos bábelőadás, az menjen a el a Budapesti Bábszínházba és nézze meg a Marcipán cicát. Mi nemrég voltunk és Vicus nagyon élvezte, pedig ő egy izgága, de végig ülte és nagyon nem akarta hogy vége legyen. Ez csak egy ajánlás volt....

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike!
Jobbulást a csajoknak.
Az jó, hogy Vikin is kijött pár pötty mert akkor így már teljes a védettsége.
Boldog szülinapot neki.
Mi is bulizunk már egy jó ideje, most hétvégén is de most jól beosztottuk mert nagy a család és múltkor annyi ajándékot kaptak egyszerre, hogy nagyon nem is tudták ki mit hozott most meg 3 részre szedtük így sokkal jobban örülnek.

Húúú a Marcipán cica tényleg nagyon szuper, mi kétszer néztük már meg annyira szeretik a lányok és simán bevállalná mind a kettő még egyszer.

Anyukádról nem írtál, jól van?

Mazsuzs!
Tegnap voltunk kontrollon, minden oké volt (egy hetes műtétnek megfelelő a hallása). Remélem azért még javul a dolog, még nem százas. az tuti, hogy jobban alszik és végül is az sem egy nagy hátrány :) . 3 hét múlva kell visszamenni megint és akkor már méri is a hallását. Nálatok?

Szép napot mindenkinek

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Nálunk is ma volt Nándi névnapi bulija, még a műtét miatt toltuk el, de látom mindenkinél zajlanak a ünneplések.

Finike, nem semmi hogy most kaptatok bárányhimlőt de azt hiszem, hogy ősszel és tél végén (február körül) szokott "tombolni". Egyébként azt szeretném kérdezni, hogy Vicus mennyi bárányhimlő elleni oltást kapott, mert Nándi is kapott de csak egyet és tavaly olvastam, hogy még egyet kellett volna belőle beadatni az újabb ajánlások szerint. De mikor beadattam neki akkor még csak egy kellett az ajánlások szerint...azóta ez is változott...

Szandra! Biztosan még fog javulni Edó hallásvizsgálati eredménye, hiszen egy hét eltelte a műtét óta még nem olyan nagy idő, ezt én is látom már - utólag. Jól van, aludni ő is nagyon jól alszik, 10 vagy 11 órákat teljes nyugalomban, mélyen.
Elmúlt az orrhangja is szerencsére. Állítólag a műtét után előfordulhat, hogy a zárt orrhang ami műtét előtt jellemző, műtét után nyílt orrhangra változhat, de aztán - ha más egyéb gond nincsen (rejtett szájpad hasadék ) akkor elmúlik.
Szóval ne legyél ideges, tisztulnak még a "dolgok", a műtét helye és javulni fog Edó hallása !

Nálunk az oviban is volt bábelőadás, de sajnos Nándi lemaradt róla. November 8-án megy újra oviba, kicsit félek, mert nem szeretném ha újra kruppos rohama lenne. A doktornőnk felírt egy immunerősítőt (Ribomunyl), ismeri valaki? A neten olvastam róla jót is rosszat (v. inkább semlegeset) is.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs!
Én is úgy hallottam, hogy két oltás kell de amiatt jó, hogy ha 1 oltása van és összeereszted egy bárányhimlőssel akkor kijöhet rajta egy pár pötty és így már tuti a teljes védettség. Én összeeresztettem a csajokat bárányhimlőssel de nem lettek pöttyösek pedig azért jó lett volna egy-két pötty.

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Nagy hírem van.... Szófia elindult önállóan. :D Már három -négy lépést megtesz magától. Nagyon kis ügyi.

Mazsuzs,
Viki még a régi oltási szabály szerint egyet kapott, de az megfelel a mostani gyerekeknek beadott kettővel. Vikin néhány pöty még kijött, úgyhogy teljes a védettsége. Mostanában már kettőt adnak, hogy miért nem tudom.

Szandra,
Köszi a köszöntést.
Szofin már csak néhány pöty van.
Anyunak a vérképe nagyon pocsék, de mind a veséje miatt. Nem akarnak működni, és emiatt már egy valag gyógyszert szed. Lassan elkerülhetetlen lesz a dialízis.

Eszti, veletek miújság?

Valaki nem tud még ajánlani valamilyen jó színházielőadást, bábelőadást amit már látott? Szívesen elmennék Vikivel megint, de jó lenne valami tutira menni.
Előre is köszi!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


sziasztok!!!!!!
most csak beköszönök.később írok is......puszi..........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Mi újság van veled Nitácska! Régen írtál és két napja is csak benéztél!

Szandra, hogyan telt a hétvégétek?

Finike! Gratulálok az ügyes "nagylányodhoz". Nem hiába mondják, hogy a lányok sokkal előbb kezdenek el mindent mint a fiúk. Csak tudnám, hogy miért? De nem is ez a lényeg, gratula Szófinak hogy már önállóan fedezi fel a világot.

Köszi a bárányhimlős infókat mindenkinek akkor annyira nem aggódom. Bár nálunk azért aggodalomra ad okot, hogy a párom nem volt bárányhimlős gyerekkorában...és ugye még nem második gyerek...Gondolom mindenki tudja mire akarok kilyukadni... :shock: Ha szerencsénk lesz akkor Nándi sem kapja majd el.

Kicsit félek, mert holnap lesz Nándi első napja az oviban lassan két hónap után. Annyira félek ettől a krupptól és nagyon reménykedem, hogy nem lesz.
Elkezdte szedni az immunerősítőt amit a doktornő felírt de még nagyon az elején járunk. Olvastam a másik Jahn F. topikot is, és ott két anyuka is írta, hogy kruppos a gyereke, az egyik manojoco a másik pedig talán csilla (?),és az egyik kisgyerek éppen csak egy éves elmúlt. Nagyon rossz lehet ez ilyen kisgyereknél.

Röviden ennyit, megyek nézek egy kis tévét. Irjatok ha tudtok!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs!
Az a jó, hogy ezeket a kruppos rohamokat ki tudják nőni, hidd el Nándinál sem lesz.
Hál istennek nem sokat tudok erről a betegségről csak annyit, hogy ha télen van akkor ezerrel rá kell nyitni a gyerekre az ablakot (persze a testét be kell takarni) nyáron meg a hűtő elé ültetni (nyitott ajtóval :wink: ) de ezen kívül semmit. Nem is szeretném azt hiszem.

Dög fáradt vagyok, húzós volt apa nélkül bulizni, kiszolgálni mindenkit (sütni, főzni) jövőre ezt sem vállalom be. Lassan már semmit :).

Nitácska!
Hahó!!!!!!!!!!!!! Mi újság, nagyon eltűntél. Kikészített anyós?

Finike!
Sajnálom anyukádat, kitartást és jobbulást kívánok neki.

jó éjt

szandrakiss
 
 



Sziasztok! Írtam egy könyvet, amivel segítőkezet szeretnék nyújtani az úttalan utakat járó, babára hiába váró embereknek és a környezetüknek. A saját történetemet osztom meg, csupasz-őszinteséggel, mert hiszem, hogy csak így lehet adni. :) Akik olvasták azt mondják, együtt sírtak és nevettek velem. Hosszú, túl hosszú ideig éltem(éltünk) a gyermek utáni sóvárgásba, és szeretném, ha másnak nem kellene éveket várnia a kisbabájára, ha valamilyen egészségügyi, vagy lelki okból várat magára a gyermekáldás. A könyv címe: Soha fel nem adni! a neten is több helyen megvásárolható, csak be kell ütni a keresőbe és feljönnek a lehetőségek. Segíts, hogy segíthessek. A könyv bevételéből pont a kiadását finanszírozom, a célom, hogy minél több emberhez eljusson!!!
ilduci76
 
 


Sziasztok!

Szandra,
Köszi az infót, akkor a Diótörőt nem nézzük meg.
Most hétvégén megyünk a Jégszínházba megnézni a Pinocchiót. Remélem Vicusnak tetszeni fog, már nagyon várom. Majd leírom, hogy milyen volt.

Szofika is gyógyulgat a bárányhimlőből. Már csak a nyomát látni, de remélem egy hét múlva már nem nagyon fog meglátszani rajta. Olyan édes amikor valaminek nagyon örül pl. hazajövünk valahonnan akkor elkezd egyhelyben körbe-körbe mászkálni, mint azok a kutyák akik kergetik a farkukat. Nagyon muris. Egy nagy bohóc. Nagyon bújos, sokszor jön oda csak hogy rámdölhessen, nagyon édes, Viki nem volt ilyen, ő inkább ellökött magától.

Eszti,
Veletek mizújs? Nagyon el vagy tűnve!!!

Na megyek kidőlök....

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: