Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
légyszi segítsetek!
Érdekelne,hogy mi a tapasztalatotok a szegedi szülészetekről ill. a szülészorvosokról.Előre is köszi: Graemy
Névtelen
 


Névtelen
 


Sziasztok!
Hozzuk fel ezt a topicot, hasznos lehet, hátha segít vkinek!
Úgy gondolom, hogy ha valaki névtelen akar maradni, az is érthető, de ha vállalja névvel az irományt úgy is jó.
BEszélgessünk orvosokról,a korházról, a klinikáról. Előnyök, hátrányok, tapasztalatok, stb...

.:ANGI:.

.:Angi:.
angiszeged
 
 

 
 

KEzdem is a sort:
klinika-korház
Azt gondolom, hogy az, h klinika városban élünk, nagy előny. Ezért voksolok minden esetben a klinikára. Szülészet terén is. Mivel, ha a korházban egy kismamával komplikáció adódik, átszállítják a klinikára, aholis választhat új orvostKép. EZ nem túl jó dolog. Képzettebbek, jobban felszereltek a klinikán.
HA a babával gond van, PICre (újszülött intenzívre) viszik. NEm mind1, nagyon nem mind 1 adott esetben, h a PIC 2percre, vagy 15percre van. Hogy a mentő 2perc alatt, vagy 15perc alatt ér oda.
A klinikán szülés után 2órával a mamájával lehet a baba, a korházban éjszakára be kell adni.
De sajnos mind2 helyen adnak "pótlást", rutinos kismamák ráirathatják a korlapra, h tilos pótlást adni. Ebből a szempontból is jó, ha a baba az anyukával van.
ENnyi jut eszembe hirtelenKép
És szerintem lehessen itt vitatkozni is, meg beszélgetni is, ne csak véleményt nyilvánítani. Jó?

.:ANGI:.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi: Én is klinika-párti vagyok. De nem vagyok benne biztos, hogy ha én kérem, hogy ne adjanak pótlást nem is adnak. A második lurkót nemis adom be a csecsemőrészlegre. Csak ha orvosi indok van rá. De hát a babának a mama mellett a legjobb a helye.
Gabi
inecsg
 
 


Persze, nem lehetünk biztosak benne akkor semKép. És én is magam mellett tartom majd, ha lesz babám, de ha besárgul, muszáj odaadni. Remélem bízhatunk bennükKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


A klinika mellett vagyok én is, igazatok van.

Lehet, hogy csak karakán módon erőteljesebben kellene hatni a pótlás kérdésében.

És még azt remélem, hogy lesz elegendő pénz a fejlesztésre, nem csak a műszerek tekintetében, hanem hogy tisztább környezetben töltik el a babák és a mamák az első közös napjaikat.

Ahogy elnézem a magyar egészségügyet, meg amit hallok, hogy megint kevesebb pénz jut, lehet, hogy csak remény marad.

Babamama
babamama
 
 


Sziasztok,

én asszem kórház-párti vagyok, bár most belegondoltam, a klinikán akkor jártam utoljára, amikor én születtem ott...
Barátságosnak, otthonosnak éreztem a kórházat. Igaz, nem is volt szükségünk PIC-re szerencsére.

Helga

Kép

Kép
kobudo
 
 


Sziasztok Lányok!

Nem szegedi vagyok, de lennének kérdéseim. Szerintetek a kórházban és/vagy a klinikán mennyire szopibarátok a személyzet tagjai? Orvosok, nővérek, csecsemősök?
A pótlás -dolog nem nagyon hangzott jól. Mivel adják? Gondolom nem pohárból, hogy megelőzzék a cumizavart?! Írnátok ezekről a tapasztalataitokról? Mennyire kellene küzdenetek, hogy ez a hozzáállás megváltozzon? Van-e olyan nővérke, vagy orvos, aki magáévá tette a szopi mindenekelőtt alapgondolatát? Mennyire segítenek, ha kéritek, a mellrehelyezésben, tudnak-e igazán jó szopis tanácsokat adni? Tápszerrecept ott lapul-e a popsikrém receptje mellett?

A másik vonal, ami érdekelne, hogy ha az otthoni szopihoz valamilyen kiegészítőre, mellszívóra, szopis segédeszközre lenne szükségetek, akkor azt meg lehet valahol kapni a városban?

Szokták-e akár a PIC-en, akár máshol tanácsolni az anyukáknak, hogy tegyenek a baba (korababa, vagy más miatt veszélyeztetett baba) alá légzésmonitort?

Köszönöm, ha segítetek nekem.

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Snoopy:Gyakorlatom nincs az első kérdésben, csak a védőnőtől ill. az ismerősöktől hallottakról tudok szólni. Teljesen vegyes a csapat a klinikán. De nem szopi ellenesek, csak erélyesnek és magabiztosnak kell lenni. A személyzet biztosan segít az eslő mellrehelyezénél, főleg ha szólsz. Ha fogadott szülésznőd van ő tuti segít. A pótlást elméletileg kispohárból adják. Szerintem jó lenne, ha a kismama távozása előtt egy névnélküli tesztet töltenének ki, ill. megjegyzéseit, javaslatait is kikérnék. Így javulhana, nem kerül sok pénzbe, a szopizáshoz való hozzáállás. De már az nagyon pozitív, hogy éjjel-nappali rooming-in van a klinikán, míg a kórházban nem. De ha fáradt vagy nyugodtan beviheted a babát és ha megkéred a csecsemőst, hogy ha sír a baba, szóljanak, biztos nem hagyják bömbizni. Azt tudom, hogy mivel az én első gyerkőcöm nem volt velem a 3. napon tévedt oda az egyik csecsemős és megnézett, de egyébként nem törődtek velem, hogy legyen tejem. Ha nem ismertem volna a járást, akkor nem is tudtam volna hol a fejőszoba. Azt tudom, hogy a gyermekkórházban a zárójelentéssel együtt tápireceptet kaptunk, pedig kétszer annyi tejem volt, mint amennyi kellett volna. Meg sem kérdezték, kell-e. Persze soha nem váltottam ki.

2.?-re válasz: Meglehet kapni a legjobbtól a leghasználhatatlanabb dolgot is, bababoltokban, gyógyszertárakban és orvosi műszerboltban, sőt még a klinikán is.

3.Nekünk szerencsére nem volt rá szükségünk, így nem is ajánlották!


Gabi
inecsg
 
 


Snoopy!
1. segítenek, de azt tapasztaltam (utóbbi időben sokat látogattam a korházba), hogy inkább adják a pótlástr, mint segítsenek mellre helyezni, pedig az kevesebb időt venne igénybeKép. Klinikás tapasztalatom nincs. NEkem is fejni kellett, abban egy keveset segítettek, az tulképp elég is volt.

2. bármit, bárhol meg lehet kapniKép. TErmészetesen.

3. igen, mi a picről légzésfigyelővel jöttünk haza, amit 10000ft letéétésrt kaptunk, amit az alapítvány számlájára kell befizetni, és vissza lehet kérni, mikor 1év után visszavisszük (remélem seni nem kéri vissza azt a pénzt)

.:ANGI:.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Az én tapasztalataim a következők:
1. 4 napos ünnep utolsó napján (kedd) szültem, és ekkor vhol természetes, hogy az emberek a maradék napokat kiveszik szabinak, ebből kifolyólag én a klinika védőnőjével a hazamenetel előtt 2 perccel találkoztam; egy vénasszony volt szinte állandóan szolgálatban, olyan (hülyeségeket) mondott, amit egy naív előszor szülő anyuka el is hisz (pl:"anyuka ezek rossz mellek, ezekkel nem lehet szoptatni"; a lány besárgult (tömték a pótlást belé), én sírtam a fény mellett, ahol egy kis édes fiatal bige, avval nyugtatott, hogy "más is felnőtt már tápszeren"; a fejést 3 perc alatt mutatta be egy kiscsaj. Én ha a gyerekágyas osztályon eltöltött időre gondolok, rosszul vagyok, lényeg, nem a segítségüktől sikerült szoptatni a lányomat 10 hónapig.
2.sok helyen lehet kapni
3. nekünk hála nem kellett

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Az orvosomat (D.J) imádom, köszönet neki mindenért.

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Snoopy:
Pohárból láttam pótlást adni, de akad ott cumisüveg is.

Légzésmonitort öcséméknek a netről rendeltem.
Feldobtam a kérdést, és a csajok ajánlották.(TIVA-MED)Kép

Nina
nina74
 
 


Snoopy!

Azért ennyire nem rossz a helyzet. Szerencsére nekem a második gyerkőccel nem volt gondom a szopival, de a szobatársaimnak igen, és mindig jöttek a védőnők, megnézték. Ha éppen nem volt ott senki, elment szólni az anyuka, és egyből jöttek. Mindent megpróbáltak, az egyik szobatársamnak felismerték, hogy rosszul van a baba szájában a mellbimbó. Sajnos nem csak rajtuk múlik, mert volt olyan szobatársam is, aki nem hagyta, hogy segítsenek.
Azt viszont nem értem, miért kell a jól szopizó babáknak pótlást adni. Kép
Én egyik alkalommal sem kaptam tápszerreceptet.

Ja, ez a Klinika volt.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!
A klinikan szultem, a korhazat nem ismerem, nincs osszehasonlitasi alapom. Az orvosom (Dr.K.A) nagyon rendes volt, rola csak jot tudnek irni. Szulesznot szerintem erdemes fogadni! Sajnos en keson kaptam eszbe, es mar nem vallaltak el, ugyhogy maradt az eppen ugyeletes, aki egy szemet dog volt. Kép Semmit nem segitett, amikor a legnagyobb kinok kozott voltam, csak annyit tudott mondani, hogy: ˝Nem mosolyog valami sokat.˝ Tehat, hogy nem mosolyogtam, mikozben mar az orulet hataran voltam. Addig tatott a segitsege, amig megmutatta, hogy kell szivni a gazt. Utana ugy elhuzta a csikot, hogy keresni kellett, amikor jott a gyerek. A ferjem szolt neki, hogy mar latja a fejet...Biztos vannak rendes szulesznok is, talakoztam is eggyel, de nem lehet tudni, ki lesz eppen szolgalatban, mikor szulunk.
A kovetkezo csalodas akkor ert, amikor megmutattak az agyat, es mondtak, hogy nemsokara hozzak a gyereket. Vartam, vartam, aztan egy ora mulva elmentem megkeresni a gyerekemet. Az ujszulott osztalyon meg csak nem is hallottak rola, ugyhogy visszamentem a szuleszetre, es ott fekudt szegenyke egy inkubatorban. Kivancsi vagyok, mikor szoltak volna nekem az anyanak!, hogy baj van. Arrol nem is szolva, hogy csak masnap reggel tudtam meg, mi is tortent. Miutan kikerult az inkubatorbol atkerult az ujszulottekhez, megfigyeles alatt volt, de igazabol senki sem figyelt ra. Nalam biztos jobb helye lett volna. Aztan amikor megkaphattam volna, akkor meg besargult. Tk mindig csak etetesre kaptam meg, de ez is problemas volt az aluszekonysag miatt. Nalam aludt, bent meg tomtek tapszerrrel. Javaslom az anyukaknak, hogy kerjek, hogy megszoptathassak a gyereket, ha sir!
Meg a klinika tisztasagarol, ill. annak hianyarol lehetne beszelni. Orulet, hogy milyen korulmenyek kozott kell tisztalkodia frissen szult noknek! Kép
Arrol nem is szolva, hogy volt, hogy arra ebredtem ejszaka, hogy egy csotany esett az arcomra. Valoszinuleg a csovek mellett setalgatnak unalmukban. Szornyu volt latni, hogy a pici babak alatt futkaroznak ezek a bogarak.
Sajnalom, hogy ilyen hosszura sikeredett, de ezek mar nagyon kiivankoztak belolem. Mindezek ellenere legkozelebb is a klinikan szeretnek szulni, egyreszt az orvosom miatt, masreszt pedig most mar okosabban talan maskepp fogom viselni, ill. iranyitani a dolgokat.
Ja meg annyi, hogy senki nem kerdezte, hogy tudok-e szoptatni, igaz nem is kertem segitseget. Szerencsere ugyes kisfiam van, tudta magatol mi a jo neki!

Udv: Agi
agi77
 
 


Ági! Ez szörnyűKép((. Csótány??? pfujj, őrület!
K.A. az én orvosom isKép. Szülni még nem szültem nála, de remélem nálam is minden ok lesz. MEsélnél róla egy kicsit. A terhesgondozásról, a szülésről, hogyan állt hozzá, mindent elmagyarázott...?
Köszi
.:ANGI:.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm a segítségeteket. Tulajdonképpen azért kérdeztem, mert felmerült az ötlet, hogy esetleg nyitnánk boltot Szegeden szopis segédeszköz, légzésmonitor (babysense), digit lázmérő, Fixies, esetleg Philips ordibátor témakörben (TIVA-MED)Kép. Azt szerettem volna tudni, hogy egyáltalán lenne-e igény rá.

Angi!
A légzésfigyelő milyen típus volt? Megtanították, hogy mit kell csinálni, ha riaszt és a baba tényleg nem vesz levegőt?

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Snoopy! IGen, megtanították. MEdicorunk van, és nem is láttam beby senset, pedig az okkal jobb, és nem sokkal drágább. Illetve megéri a különbség. A medicor gyakran riaszt, ha nincs gond, akkor isKép. Pl 4kiló alatt nem érzékel tökéletesen, és a mi lányunk 2és fél kiló volt, mikor hazahoztuk, így igen gyakran riasztottKép.
Sajna egyszer tényleg nem vett levegőt, és tudtam a dolgom.
Mijaza az ordibátor?
VAn SZegeden Brendn, Micimackó (mega toys), faktum, és sok kis bababolt még. NEm tudok jó tanácsot adni, h mellettük meg lehet e élniKép, és olyan területet sem, ahol ne lenne bababolt.
.:ANGI:.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Szia Angi!

Az ordibátor hivatalos neve a bébiőr. Tudod, a ded üvölt tőled távol és te pont úgy hallod, mintha a fejed mellett tenné. Minő élvezet! Kép
Amiben jó, hogy a légzésmonitor riasztását éppen úgy hallod. Bár ez egy Medicornál nem biztos, hogy olyan remek, hiszen sok a téves. Bizony, a Medicor nem annyira eltalált darab.Kép

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Snoopy,
szerintem lenne helye egy olyan boltnak, ahol szakértők magyarázzák el, és tudják mire való a holmi, amiért bemegy a leendő anyuka, meg apuka, mert az újságban, meg a reklámban látták, de hogy mire való...nekem az a tapasztalatom, hogy a szegedi boltok jól felszereltek, de az eladók szaktudása...Főleg ezekben a technikai cuccokban.Kép
Fontos lenne, hogy itt is hozzá lehessen jutni a szoptatást segítő eszközökhöz, mint pl. szoptanít, ujjetető, Softcup stb. De SZAKÉRTELEMMEL!
Akár lehetne szoptatási tanácsadás is adott időpontokban. Ahogy hallom, és látom, nagyon nagy szükség lenne rá!!!!

Tetszettek a Szoptatás topikban az utóbbi hozzászólásaid, miért nem ilyen a gyerekorvosok többsége???
Minden jót:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szia Ágci!

Azt sajnos nem tudom. De az anyukák azért gyakran jobban járnak egy valódi gyermekorvossal Kép
Ugyanis eredendően aneszteziológus, intenzíves orvos vagyok. Köszönöm az elismerést!!!! Kép

Ezenkívül a tanácsokat is. Jól meg fogjuk fontolni.

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Sziasztok!

Csak idetaláltam én isKépKépKép

Szvsz nagyon jól jönne egy ilyen bolt, hiszen nagyon sokan nem is hallanak olyanról, hogy légzésfigyelő. Nem ártana a klinikán, ill. a kórházban is ilyesmiről beszélni. Én is csak onnan tudom, hogy anyuék vettek Annának. Én is tőletek bérlem, és én nagyon meg vagyok vele elégedve. Még egyszer sem riasztott (csak amikor elfelejtjük kikapcsolni, és nem lélegzik az ágyKépKépKép), csak egy bajom van vele. Szvsz halk, és mindig attól félek, hogy ne mébrednék fel rá. De bizti olyan frekvenciája van, hogy zavaró, igaz???

Zsófi

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Angi! Ez mind igaz amit irtál a klinikárol de azt nem emlitetted hogy tervezett császárnál a kismama nem választhat altatást! Pedig erre a törvény is lehetöséget ad, mégsem kérhettem ezt. és barátnöim sem. Engem ez viszont maximálisan felháborit ha az altatásnak nincs orvosilag kizáro oka akkor miért nem dönthetem én el hogyan akarok szülni. Miért kell eröltetni az EDA-t?

Snoopy! Korházban szültem tudod 2 hete, sajnos a baba sokszor kapott pótlást, még akkor is amikor a hütöben ott volt a tejcsi. Persze nem volt annyi amennyire szüksége lett volna, de nekem kellett szolni ha már van tej akkor elöször azt egye meg a baba. Amugy legalább pohárbol itatták, nem cumibol. Szoptatásban velem nem voltak segitökészek, nehezen de belejöttünk.
Szerintem is jo lenne Szegeden is egy ilyen bolt.

Nekem nagy csalodás volt hogy Orsi 8:20-kor született meg de én csak 15 ór aután láthattam akkor is ugy, hogy már sirva könyörögtem hozzák már oda megmutatni.

Nekem S.T az orvosom, én is maximálisan elégedett vagyok vele, söt a hálát amit érzek nem tudom szavakkal kifejezni.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


KArmen! NEM tudtam, h nem lehet altatást választani, bár nem is tartom jó dolognak. Ui az altatószer átmegy a baba szervezetébe. NEm hiszem, h jó így kezdeni a kinti életét, egy adag altatóval...
Én kértem, h altassanak, de nem altattak el, mert NAGYBAN befolyásolta volna a babáim állapotát az altatás. MEgnyugodtam, tudtam, ha ez így jó nekik, nem ragaszkodom hozzá. TÚléltem, és útolag nagyon örülök, h így történt, ui hallottam Őket felsírni, amit 2hónapig sem utánaKép, és megmutatták Őket egy pillra.
Más a véleményed? Írd le lécci!
.:ANGI:.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi! az altatás lényege, hogy eléeinte kevesebb altatot kap a kismama kb. 5 percig hat, azalatt a babát ki tudják emelni. Én meg attol borzongok hogy ébren vágjanak na meg a gerincemet szurkálják. Engem csak az háborit fel hogy a törvény is lehetöséget ad a választásra és ezt egyes helyeken mégsem engedélyezik.
Amugy egyes esetekben igazad van, mert pl. nálam is komplikáltabb volt a császár. lassabban lehetett haladni igy a baba valoban bealudt. De én nem hiszem ez ártana, nekem igy viszont szép emlék a szülés.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Attól, mert te nem hiszed, még árthat.
fhh
 


Lotti 13.40-kor született, és másnap reggel hozták oda szopizni. no comment, én nem védem a klinikát semmiben

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Melinda Lotti is császáros volt????
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Én sem védem a klinikát!!! Semmiképp! A kisebb rossznak tartom. ÉN. SZóval ez csak az én véleményem, az érveimet fent leírtam.
Elég szomorú, h nincs egy klinika városban olyan szülészet, ahová szívesen megy szülni egy kismamaKép

fhh! Gratulálok! Mi lenne, ha a reg neveddel vállalnád fel a véleményed?

.:ANGI:.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Fhh! Hiszek az orvosomnak hogy ha ártana nem csinálnák altatásban a császárt. Amugy az EDA-nak nincsenek veszélyei szerinted? Nekem nagyobbnak tünik az hogy egy picit mellészurnak és ott idegek vannak. Minden beavatkozásnak van bizonyos veszélye, ezt el kell fogadni igen az altatásnak is. De lehet hogy ezek nem akkorák hogy aggodni kéne miatta.

Angi! Egyetértek sajnos egy ekkora városban tényleg nincs olyan hely ahova én is szivesen mennék szülni.

Melinda! Akkor ne panaszkodjak, nekem du. 3-kor hozták oda a babát, akkor már sirva kértem. De legalább nem másnap. Azt hittem a klinikán hamarabb láthattam volna.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Most várom az elő babámat, a választott orvosommal eddig meg voltam elégedve (Dr.M.G.B.-Klinika), de mostanában igen sűrűn nem lehet elérni, külföldön, üzleti úton van. Attól félek, hogy nem lenne jelen a szülésnél. Tudnátok nekem ajánlani egy jó, korrekt orvost a Klinikán? Ha lehet, szeretnék szülésznőt választani, de nem ismerek senkit. Tudnátok azt is ajánlani? Válaszotokat előre is köszönöm!
Lu.Réki
 


Lu.Réki!
Regisztráld magad és gyere az anyságról: Szegedi babák, anyák, kismamák topikba. Szeretettel várunk, ott meghallgathatsz sok véleményt sok orvosról és dönthetsz! Kép Gyre várunk! Puszka
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Lu.Réki!

Szerintem a lehető legjobb dokit választottad és ez sok ember véleménye. Sajnos akármelyik dokival előfordulhat, hogy a szülésnél pont nem lesz otthon.

1 anyuka
Névtelen
 


Réki! Ha elégedett vagy, kérdezd meg a dokid, h van e állandó helyettese. HA jó a kapcsolat köztetek, akkor mond el neki a félelmedet, és kérd meg, ha van helyettese, mutasson be neki, és ha szimpi, akkor adhatsz neki sanszot...
Én leg ezt tennémKép
Sok sikert!

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi,
szijjjja KépKépKép
(Tudod, ki vagyok? Kép)

Zsóka
zsóka
 
 


Szia! NEm mondod? Zsóka a szülésznő?
MEgy a mél!!!
Angi

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Nincs emil címedKép Hová írhatok NEked? De igazolj mielőbb, h jól gondolom, h TE vagy!
NAgyon izgatott vagyok, ui azóta szeretnék VEled beszélni!!!
.:ANGI:.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Sziasztok!

Zsófi!
Ha egy szobában alszotok, akkor biztosan felébredsz rá, annyira más, mint a megsazokott neszek. Ha másikban, akkor érdemes kiegészíteni egy bébiőrrel, saját használatban ordibátorral, ami közvetíti a szobátokba a baba sírását és vész esetén a légzésfigyelő riasztását is. Bővebben a honlapunkon. Oktatást lehetett szerezni a légzésfigyelőhöz? Az sem lényegtelen része a dolognak...

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


BG! Mondhatni értelmetlen légzésfigyelőt használni, ha az ember nem tudja, mi tévő legyen riasztás esetén. Nem?
Én hallottam már ilyet, az ANyuka éjjelente 10szer rázta meg a babát, mert riasztott a medicorKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Sziasztok

Zsóka tényleg te vagy az?
Amikor meglátom a nevet mindig az jut eszembe hogy talán te lehetsz.
Lehet hogy megérzés?
Ja egyébként Szilvi vagyok (Makó)
Egy Ádám fiúval aki most lesz egy éves.

Puszi
Szilvi
szedem
 
 


Lotti símán született, nagyon gyorsan, pedig elős baba. Az okot tudom, hogy miért nem kaptam meg a gyerekem "időben", priviben megírom.

MGB jó doki.

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Sziasztok!
Ismeri valaki a klinikáról Dr Czank Zoltánt? Mi a véleményetek róla? Jó orvos? Szült nála valaki? Egy ismerősöm a betege, és ha minden igaz, majd nála is fog szülni. Ő érdeklődik iránta!
Köszönöm
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikö! nekem nagyon szimpi volt, de a védönöm egyik anyukája nála szült és most hagyta ott. Kérdeztem, de csak annyit tudott a védönö hogy szakmailag kifogásolt valamit.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Zsóka! Rendesen mellényúltamKép)). Már tudom, ki vagy! Derszu ugye?

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Enikő!
A hugom kolleganője a napokban szül a Czank-nál (tegnap feküdt be), ha megtudok vmit, szólok.

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Melinda: Oké, Köszi! Kép Rendicsek vagy!

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Angi,
utóbbi válaszod talált KépKép. Végül miből jöttél rá? Kép

Szilvi,
sajna azt hiszem, nem ismerjük egymást Kép.

üdv
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Zsóka

Sajna, szerintem se.
Angival először másra gondoltunk.

De azért Üdv.

Szilvi
szedem
 
 


DerszuKép)). ELőször is erősen gyanakodtam, hogy mellényúltam, mivel elolvastam Zsóka utolsó néhány hszét a többi topiconKép. De nem ugrott be. Derszu Uzala=Zsóka, hát, nem utalt rá a másik nicked. Aztán az indexen a hogyan szólítsuk a szülőt topicban kiírtad a neved, hogy a férjed Zsókának, a gyerekek meg Anyának szólítanak. És ekkor ugrott beKép
.:ANGI:.

.:Angi:.
angiszeged
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: