Új privát üzeneted érkezett!

Hello Kekapu!

Szomoru amit irtal, s annak kulon nem orulok, hogy ha jol ertettem, egy haldoklo
szenvedesein segitett a penz. Ez nagyon nem jo dolog. Ilyenkor a tulelo
egeszsege sem teljesen vigasztalo, bar a felepulesenek orulunk; a hasnyalmirigy-
gyulladas nagyreszt halalos betegseg.

Nem tudom mit irjak errol, szerencsere az en szakmam (szuleszet) ritkan, de sajnos
annal elementarisabban talalkozik az elmulassal.

Orulj edesanyadnak, s hosszu egeszseges eletet kivanok Neki magam is.

Tamas
K Tamas
 


Az off, a nem egeszen a targyalt temahoz tartozo megjegyzeseket jeloli (ha elnezest kersz erte, azert elsutheted), a Bojtarban, nos az talan vmi debreceni dolog lehet, en is kivancsi vagyok ra.

Tamas
(a pecsi)

Van meg valaki fennt rajtunk kivul??
K Tamas
 


K. Tamás

Köszönöm, amiket írtál de úgy érzem ezzel tényeleg tisztában voltam, kaptam jó okítást már kölyökkorom óta.

A te szakmádról annyit, hogy az tényleg még megrendítőbb, ha egy újszülöttnek készülő valaki elmegy, mert akármi történik. És ezzel az orvos sem tud mit kezdeni, mert nagyon törékeny az élet. Én még az első évben is nagyon féltettem a kiskoboldunkat, mert azt érzem, hogy egy kismanó pont annyira kiszolgáltatott, mint egy fáradt öreg ember. Bármi ledönti a lábáról és nagyon nehéz rájönni mi az, mert még el sem tudja mondani mi baja van. most már kicsit megkönnyebbültem, de a féltés sosem fog elmúlni.
És tényleg ezt nem lehet megoldani pénzzel, meg azt sem, hogy egy terhesség rndben menjen, ha vkinek pénze van. De sokat nyom a latba, ha valakire jobban odafigyelnek. Amit most csak pénzzel lehet megoldani többnyire. Na ez a nagy baj.
Most már nekem is nagyon lassan pörög az agyam, ezért inkább lefexem aludni. Na jó éjt mindenkinek.
kékapu
 
 

 
 

Most, hogy már mindenki mindenben egyetért KépKépKép, marad a nagy kérdés: hogyan tovább? Mit tudunk csinálni, mi akik használnánk a jól működő eü-et, és mit ti, akik működtetitek? Valljuk be: (és most ismétlek vkit) A parás orvosok zöme (megkockáztatom, 95 %-a?) ágál a változtatás ellen, mert ő még az angol vagy svéd fizetésnél is többet tesz zsebre, ráadásul nettóban. Van néhány fehér holló, akik hasonlóan a fecskékhez, nem csinálnak nyarat. Ti, azok az orvosok, akik valóban szégyellik elfogadni is a hálapénzt, hogyan gondoljátok, hogy az összes többi orvos megváltozik, és belenyugszik a sokkal kevesebb fizetésbe? Gondoljátok, hogy az orvoslobbi eléggé erős ahhoz, hogy fenntartsa a jelenlegi rendszert? (Ez most komoly kérdés, nem támadó, hanem érdeklődő.) És akkor nem kell majd félnünk az istenek bosszújától? (Mondjuk, ha privatizálnák az összes ilyen osztályt, akkor nem volna könnyű bosszút állni.)

És mi? Mit tudunk csinálni? Mi is kimehetünk sztrájkolni. Tudunk itt a neten némi hatást gyakorolni. És még? Van vkinek még ötlete?

Virág
Virág
 


Dr. Nagy László!
Volt egy pár kérdésem tegnap, talán nem vetted észre. Ezért idemásolom. Kérlek benneteket, többi orvos, hogy ha van kedvetek, ti is fejtsétek ki. Köszönöm.

"Én nagyon örülök, hogy leírtad a fentieket. Emellett még kíváncsi volnék a véleményedre vmivel kapcsolatban. Ez pedig a 80/20-as arány. Szerinted az orvostársadalom összességének 80 %-a él-hal a szakmájáért, és a 20 százalék nagyjából arányosan szórva fordul elő a különböző szakorvosok között, vagy tapasztalatod szerint a parás osztályokon sokkal több a pénz, nem pedig a munkája iránt lelkes orvos?

És még egy kérdés: 2 napja több ember, többekközt egy belgyógyász is állította, hogy az orvosoknak mindössze 5-8 %-a van abban a helyzetben, hogy hálapénzt elfogadhasson-kikövetelhessen. Én ezt nevetségesen kevésnek gondolom. (A férjem mikrobiológus orvos, van egy kis rálátásom, bár valóban nem nagy.) Pláne, hogy ha belegondolunk, ki nem kap: röntgenorvos, laborovos, mikrobiológus. Kihagytam valakiket? Mostanság már az anesztest is kenik rendesen. A műtősfiúk is kapnak olykor, a nővérek között is van, aki semmit nem csinál, amíg pénzt nem kap, tehát én úgy látom, hogy az arány jóval magasabb. Szerinted?"

Mara,
azt tapasztaltam, hogy névtelenek szurkálására soha nem szabad reagálni. Nincs értelme. Kép Ha nem épít, hanem csak fikázik, soha nem reagálok, és legtöbben így teszünk. Kép Esetleg érdemes legközelebb megfontolni. Kép (Csak egy 5let volt, nem akartam beleszólni. Meg lehet spórolni néhány kört, és némi idegeskedés. Az ilyenek sokszor kiforgatják a szavainkat, csúsztatnak, és csak azért, hogy idegesítsenek téged.)

Virág
Virág
 


SZiaztok!
Nem szóltam még hozzá, de nagyon kikívánkozik belőlem ez-az.
Szerintem ez az egészségügyi rendszer nem reformálható, csak teljesen átalakítható. Annyi egymással ellentétes érdek, egymással ellentétes szakmai és etikai szempont működteti, hogy nem lehet csak egy elemét megváltoztatni, hanem az egészet kell lebontani és újra strukturálni. Ez rengeteg pénzbe kerülne, de egyszer rá kellene szánni, mert ez így tarthatatlan. (megnézve az orvosi felvételi pontszámait...nem jó jövő elé nézünk) Hogy miért nem szánja rá magát egyik kormány sem? Ebbe en menjünk bele, ez a politika topik témája lehetne...
Szóval: át kellene alakítani a finanszírozást (hogy nea kórházi benntfekvés hozza a legtöbbet, hanem pl. a prevenció). De előtte szanálni kéne a kórházakat, modern technikával, felújítva, modeern szállodai szolgáltatással, stb. Ha mindez kész, akkor a fizetések rendezése - nem a sztrájkokkal kikényszeríthető +2, 3, 4%-ok, hanem pl. duplázni (vagy háromszorozni, négyszerezni - én csaka tanári béreket ismerem: a legszegényebb Eu. országban, POrtugáliában 4x-es a szorzó! - gondolom az orvosoknál - ápolóknál sem lehet rosszabb az arányKép)Ha jó bérek vannak, akkor lehet válogatni is a dolgozók között (jelenleg sok eü végzettségű ember szakmán kívül dolgozik), ha kialakul egy álláshelyért a sorban állás, akkor ijesztőbb az esetleges utcára kerülés. De ehhez át kell alakítani a közalkalmazotti tv-t, mert jelenleg tkp. nem lehet megszabadulni közalkalmazottól, csak peres úton.
Ha egy ilyen horderejű változás elkezdődne (lassan felébredek az álmodozásbólKép), akkor az a társadalom minden részében megmutatná, hoyg változás van, talán így a betegek korábbi rögződései is változnának. Persze kellene számtalan ellenőrzés, minőségbiztosítás (nem olyan álcselekvés féle mint az oktatásabn), egyértelmű szerződések és munkaköri leírások, hogy lehessen tudni, pl. pénzt elfogadni tilos, a büntetés meg nem súlyosbított ejnye-bejnye, hanem pl. fegyelmi, tartalékba hekyezés, elbocsátás stb. A feltételek legyen ismertek az orvos és a beteg sazámára is.
Azt hiszen ehhez keményen szemléletvlátásra is szükség lenne, ehhez viszont gyanítom át kéne aéakítani az egyetemi oktatás és a középfokú szakmai oktatás tartalmát is.
Ha kihagytam valamit a szisztémából, szóljatok...

Ez szinte lehetetlennek tűnik, de ha meg lehetett csinálni ellenkező előjellel az 50-es években, akkor talán most is, de........Kép
Bocs a hosszúságért, nem tudtam tömöríteni.
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Tamas!
Na, csakhogy észrevetted!!!
Vendég
 


Kékapu, tényleg nagyon hülye neved van. Mér vagy Kék??? Születési rendellenesség??? (Hupikék Törp???)

Igen, minden IDE irkalo 1etért, Viragom abban, hogy halapénzt lehet adni, de csak annak, aki megérdemli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! De vajon olvassa-e a sok pénzéhes bunko??? Vagy a smucig betegek???
Vendég
 


Zsuzsa,
ez szép volt! De szt hiszem, erre az őrült nagy áttekintést igénylő munkára nem vagyunk még felkészülve... Mindaddig, amíg az itt hozzászólók nagyobb része, vagy - nem számoltam utána - nem elhanyagolható része úgy gondolja, hogy a hálapénz jár az orvosnak, sőt, ha fogadott orvos, akkor még inkább, itt nem lesz komoly változás. Már az sem tetszik nekem, hogy fogadott orvos. Miért kell azt külön megfizetni, aminek teljesen természetesnek kellene lennie, nevezetesen azt, hogy aki a terhesgondozást végezte, lehetőség szerint az vezesse le a szülést is? Ennek így kellene lennie magától értetődően, hiszen ő ismeri legjobban a kismamát és az adott terhességet, neki van a legtöbb fogalma arról, milyen komplikációk léphetnek föl. De persze nem kell elvárni, hogy éjt nappallá téve csak a kismamáié legyen az orvos, ha nem akkor szül a mama, amikor ő éppen az intézményben van, akkor neki kellene gondoskodnia arról, hogy a helyettesítő kolléga mindenről pontosan informált legyen. És ennek munkaköri kötelességnek kellene lennie, plusz pénz nélkül!
Ha már valaki az ügyvédes példát említette, olyan ez, mint amikor egy ügyvéd elvállal egy ügyet a feltárási szakaszban (nem vagyok jártas a témában, nem tudom az ide vonatkozó szakkifejezést), de a tárgyalásra nem megy el, ott védje az ügyfelet a kirendelt ügyvéd, hacsak nem fizet neki egy újabb nagyobbb összeget... (Egyébként is sántít az ügyvédes hasonlat)
K Tamas,
ez a hivatkozásod, hogy a gyógyítás miatt nem jut idő lobbyzni a saját érdekeitekért, ne is haragudj, de mellébeszélés. Nem neked kell a szülő nő lábai közül kiszállva érdekérvényesítened, arra való a szakszervezet, amely a ti érdekeiteket képviseli. Csakhogy úgy látszik, a ti érdeketek távolról sem az, hogy ez a kérdés rendeződjék... Nem akarlak én is bántani, teszik ezt itt elegen, de muszáj elmondanom, hogy farizeus duma a másik írásod is, miszerint a sztrájk veszélyezteti a betegek életét, meg hogy szenvedni hagynátok őket. Na ne... Te is tudod, hogy minden sztrájknak vannak szabályai, egy eü sztárjknak pontosan az az alapszabálya, hogy emberi élet emiatt nem károsodhat. Vannak még eszközök bőven a kezetekben, csak használnotok kellene őket, már ha tényleg zavarna titeket ez a helyzet... (Habár sok rendelőben ma is úgy érzem, hogy lassítósztrájkot tartanak az orvosok!KépKép)
Kékapu,
hogy is van ez? A hálapénz ne jelentsen előnyt számodra, de azért adod, hogy mégiscsak...? Egyrészt értem, mert utólag adtad, mint írtad, és mert persze hálás vagy a gyereked és a feleséged egészségéért, de vajon adnál-e akkor is, ha nem szeretnél legközelebb is ugyanahhoz az orvoshoz fordulni, és mert aggódsz, ha nem fizetsz MOST, akkor nem lesz veled szívélyes KÉSŐBB? Nem arról van-e szó, hogy előre bebiztosítod magad? El nem ítéllek, azt ne hidd, magam is így vagyok vele...Csak sajnos aztán a későbbiek nem igazolnak teljes mértékig.
És még egy, amitől lúdbőrős leszek (különben szeretem, ha írsz, tudod Kép): "Ha nem tetszik, ne fizess adót. Az sem jó és jól tudod, mások jólétét fedezed belőle. De gondolom mégis fizetsz, mert ha nem pórul jársz." Na ez aztán tényleg a dolgok teljes kiforgatása! Csak nem azt akarod mondani, hogy a hálapénz egy újabb adónem? Csak van egy kis különbség: nem folyik be az államkasszába, és jottányit se gazdagít téged, meg engem, meg a rászorult fogyatékosokat, meg... meg... tudod te. Itt az egyik fő baj az, hogy a hp után még csak adózni se kell.
Csi,
sajnos, igen, ez van. Én is egyre inkább érzem, hogy csak verjük itt a habot, de a tortára sose kerül föl, mert torta nincs és nem is lesz még egy jó ideig.
Az viszont nagyon klassz, hogy nálatok nem így folynak a dolgok! Nem jelentnél be hozzátok ideiglenesen? Kép
Virág,
"És mi? Mit tudunk csinálni? Mi is kimehetünk sztrájkolni." Na ezt most nem értem. (Mostanában semmit, mi? Kép) Hogy érted ezt? hogy lassabban látjuk el a gyerekeineket? Ritkábban cserélünk pelenkát?
Eddig volt a hihi, de most kérlek, magyarázd el bővebben, mit értesz ez alatt?
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Mi az hogy smucig beteg? Aki nem tud adni? Vagy aki esetleg nem is akar, mert úgy érzi hogy ez így helyes? (a mai törvények alapján a hálapénz adása is illegális, vesztegetésnek minősül!)
Névtelen
 


Hölgyeim.
Képzeljük el az idealis rendszert.Alapbiztositás,tb alapon,ingyenes.Ha extrát akar,személyhez kötődően szülni vagy jónevü sebésszel operáltatni magát,az plussz,un. minőségbiztositás megkötése után lehetséges.Ez a rendszer világszerte működik.Ha a minőségbiztositás helyére a tiszteletdij kifejezést illesztjük,előttünk a magyar modell.Hogy átalakuljon minőségbiztositássá,közös akarat,társadalmi akarat szükséges,nem pedig egymás szidása.Kende Péter az orvosokról is irt,Orbán Vktorról is.Mindkettőt olvstam,melyiket higyjem el.Hasonló stilusu pletykakönyv,mint némelyik magvas hozzászólás.
orvos.
 


Névtelen Lelkem!!! Fentebb irtam, hogy van, aki nem tud adni, akinek nincs miböl, öt is ugyanugy kötelessége ellatni az orvosnak, mint azokat, akik tudnak halapénzt adni!!! A smucig beteg az az, akinek ha van, sem ad, ha nem kérnek töle!!! Akkor sem, ha meg van elégedve az orvosaval. Ilyenböl is van sok!!!Kép

Orvos! Itt nem mindenki hölgy!!! Na jo, én igen... De Kékapu??? Vagy Tamas???Kép

Zsuzsi! Teljesen egyetértek Veled, nagyon jol fogalmaztad meg azt, amin én csak gondolkodtam... De vajon meg lehet-e valositani az elképzeléseidet??? Igen, ez bizony mar politika...Kép Mail majd megy!!!

Assssszem, nincs mit irnom többet... Mar mindent 685-ször végigragoztunk, ugyanazt fujjuk, ugyanazon vitatkozunk: eredmény nélkül!!!
Vendég
 


Sziasztok

Szerintem itt MO-on nem tudják átalakítani az egészségügyi rendszert.
Szerintem annyi fog történni, hogy az APEH jobban az orvosok körmére fog nézni, kötelezik Őket a számlaadásra, így nem kell az államnak költenie semmire, viszont plussz bevétele lesz az államnak ...mindenképp csak az állam fog jóljárni .

Én nem írigyeltem az orvosoktól a pénzt, ha munkaidejükön kívűl jönnek be ellátni minket, akkor valahol megértem, hogy pénzt kérnek, várnak valamit .
Szóval egyetértek , viszont az összeggel nem... azért túlzásnak tartom, hogy min. 40-50 ezret kérnek el azért, mert bejönnek 1-2 órára. S akkor ez a minimum. Van aki 100-150 ezer forintot kér. Pedig a szülésznő van ott velünk a legtöbbet, s az orvos tényleg már csak a szülésre érkezik meg.

Én a hálapénzt is elfogadom, aki nem az ügyeletesnél szeretne szülni, hanem felfogad egy másik orvost, aki végigkiséri a terhességét, bármikor lehet ugrasztani, akkor valahol természetes, hogy valamit úgyis adunk, hiszen hálásak vagyunk.
De ha úgyis ügyeletes idejében vezeti le a fogadott orvos a szülést, akkor azért tényleg nem kéne előre tarifát mondani, hanem fogadja el, s örüljön annak az orvos, amit adni tudunk.
Sokan nem tudnak annyit adni az orvosnak , amennyit Ő kért. Akkor már el sem vállalja az orvos, hogy bejön a szülést levezetni .

Én első babámat szültem választott orvosnál, utána a következő két babámat ügyeletes orvosnál szültem meg, szerencsére én semmi megkülönböztetést nem éreztem . Mindenki ugyanolyan kedves volt velem is, mint azzal az anyukával, aki borítokot csúsztatott.

De mindezek mellett úgy gondolom, ha valakinek nem elég az, hogy ügyeletes orvosnál szüljön, akkor fogadjuk el, hogy az orvosoknak is van magánéletük, s ha miattunk eljön a családjától, akkor valahol természetes, hogy valamit várnak az orvosok.

Sysy
szilvy73
 
 


OFF

Csi, köszi, hogy írtál a Misszióról. Én is meg szerettem volna említeni, de megelőztélKép. Mi augusztus óta lakunk a szomszédságában és már megfordultunk ott betegrendelésen. Több szakrendelést gyermekeknek is igénybe lehet venni.
Nagyon elégedettek vagyunk a hellyel. Tényleg, miért nem lehet ezt a modellt máshol is bevezetni?

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Kíváncsi,
állapotodra való tekintettel elnézem neked. Kép SZtárjkolni nem csak azt jelenti, hogy beszüntetjük a munkát! Van éhségsztrájk is, nemde? Na eszem ágában sincs iylesmihez folyamodni. KépKépKép Imádok enni. Kép De pl. ki lehet menni az utcára! Lehet tüntetni! Ugyan én nem vagyok egy forrongó, lázadozó valaki, de ilyesmi miatt bizony kimennék. (Még sosem tettem.)

orvos,
konkrét ötletek?

Mi van, senki nem ébredt még fel Zsuzsát leszámítva? Kép Zsuzsa,
teljesen egyetértek veled! De én hiszem, hogy meg lehet csinálni! Ha elég nagy a felháborodás országszerte, ha valaki, aki intelligens, van a szavának súlya, és képes az érdekérvényesítésre, az ügy élére áll, akkor menni fog! De ki az??? Hol találnánk meg az illetőt? Tudom, messzi példa, meg már idealizált is talán, de 1848 tavaszán vajon többen voltak-e a Pilvaxban, mint ahányan koptatják a klaviatúrát ma? Sokkal kevesebben! És az esélyük, hogy bármit is elérjenek, nevetségesen kisebb volt, mint most nekünk. És mégis mennyi minden sikerült! Ne legyünk már ennyire pesszimisták! Fel a fejjel! Nem azon kell gondolkoznunk, hogy vajon X és Y vajon mit gondol, vajon milyen a jövőképe, hanem azon, hogy ha kell, én, te, mit vállalunk. Nem ő. Én. És akkor menni fog!

Virág
Virág
 


Kékapu!
Írtál a munkahelyedről, és én arra kérdeztem rá. De mire elment az üzenet, nagyon sok másik hozzászólás is érkezett, így igen bután nézett ki a mondatKép. Az off nálam is annyit tesz: témától eltérő. Bocsánatot azért nem kérek, mert maga az "off" is azt jelzi nekem, hogy tudom-tudom, de azért mégisKép Normálisan így szólt volna: "A Bojtárban dolgozol?" De ez személyeskedés is, úgyhogy hagyjukKép

Kíváncsi!
GyereKép!

Pirus!
Örülök, hogy nem csak én látom rózsaszínben ezt a programotKép. Persze, talán itt is megjelent már a paraszolvencia, ezt nem tudhatom...Viszont én, mint beteg egyszer sem éreztem, hogy ezen a helyen KELLENE, vagy ELVÁRNÁK, hogy fizessek. Komolyan jó érzésKép.
Az egy más történet, hogy szülni itt nem lehet, és az itt dolgozó nőgyógyászoknak is van magánpraxisuk valahol...
Mikor bevezették ezt a rendszert, akkor sok eü. intézmény ellene volt. A Misszióval kapcsolatban álló kórházak is ágáltak, de több elemzés szerint,(ami a neten olvasható) már ők is belátták, hogy működik. Több település nem akart csatlakozni a kezdetekkor, mára már ők is csatlakoztak, és ezt a példát követve már Heves néhány települése is újjászervezte az ellátást.

Virág!
Azzal tudjuk a legtöbbet tenni, hogy olyan dolgokról beszélgetünk itt, ami egy műsor szerkesztőjének felkelti a figyelmét. Szomorú, de ez van. Ha a Népsz. egyik szerkesztője nem ír egy kicsi cikket az újság hátoldalán december elején, akkor mindezekről még csak nem is beszélnek az "illetékesek". Akkor még kevesebb az esély a változásra. Most viszont talán akkora port vert fel ez az egész, hogy talán......de csak talán!


Fentebb írtam, hogy VAN működő példa.
És az is kiszámolható, hogy a MÁV NN emeletén való ellátás hosszú távon kevesebbe kerül a biztosítottnak, mint a "hálapénz".

Még egy apróság: a jog választott orvosról beszél, és nem fogadottról. Csak látszólag kicsi a különbségKép.

És mi a véleményetek arról, hogy bemegyünk egy kórház rendelőjébe, beülünk egy orvos székébe anélkül, hogy tiszába lennénk azzal, hogy ő azt a helyiséget bérli, azaz nem is kórházi rendelést veszünk igénybe...
Rendben: nem tudja megoldani a hálapénzt a rendszer, de akkor ne is támogassa. Nekem az sem tetszik, hogy a főállású orvos mellékállása a kórházban van. Sok cég ezt eleve kizárja, a munkaszerződésben leírják, hogy hasonló tevékenységet NEM lehet folytatni. Sőt, nekem azt is alá kellett írnom, hogy bejelentem, ha v.mely családtagom hasonló vállalkozásba kezd.
Nálunk ezzel előzik meg az összeférhetetlenséget.

Csi
csii
 
 


Szilvia!
Ez az orvos-szülésznö kérdés azért nem ilyen egyszerü. Volna egy ügyvédes hasonlatomKép : Ügyvéd baratom szokta mondogatni, hogy ö azért kér x ezer Ft-ot egy adas-vételi szerzödésért, mert a végére ranyomja a pecsétjét, nevéd adja az ügyhöz és felelösséget vallal érte. Pedig a szerzödés szövege ott van a szamitogépében, többnyire csak a neveket és egyéb adatokat cseréli ki. Van vagy 10 percnyi munkaja vele. Lehet, hogy soha többé nem talalkozik az illetövel, de lehet, hogy még évek mulva is perbe keveredik az ügy.
A szülésznö mellé is kell egy orvos. Függetlenül attol, hogy a szüléskor, idönként, tényleg eltörpül a szerepe a sznö mellett. Ha komplikacio lépne fel, ra lesz elsösorban szükség!
Tudom, vannak orszagok, ahol a terhesgondozast is a sznök (védönök) végzik és nalunk is vannak hasonlo probalkozasok, de talan korai lenne még ezt a célt kitüznünk Mo-on.
Bucka
Bucka
 


Kukacz!

Ezt írod:
A smucig beteg az az, akinek ha van, sem ad, ha nem kérnek töle!!! Akkor sem, ha meg van elégedve az orvosával. Ilyenböl is van sok!!!

Te még mindig nem érted! Ha valaki meg van elégedve az orvosával akkor kötelező pénzt adnia utólag, mert ez a szokás?? Ha meg nem teszi, akkor smucig? Szerinted olyan nincs aki elvből nem ad?
Te általánosítasz és véded a hálapénz rendszert. Sokkal jobb lenne az olyan megoldás, ahol nem KELL még csak megszokásból sem hálásnak lenni...(hiába nem kérik előre, ha elvárják! Még te is a hálapénz jogosultságát erősíred, pedig nem is vagy orvos)

Nem értem az egészet. Tehát az előre kért pénz nem korrekt, az utólag adott meg igen? Miért? Miért a betegek finanszírozzák zsebbe az orvosokat így adva fizetéskiegészítést?
NN
 


Kati!
Nagyon örülök a hozzászólásodnak újfent! Megint a lényegre tapintottál! Igen -saját bőrömön tapasztaltam meg- ,hogy azok az emberek akiknek szent kötelességük a gyógyítás volna (de legalapvettőbben,hogy NE ÁRTSANAK) financiális okokból szükségtelen műtéti beavatkozásokat végeznek.
Alig voltunk két hetes házasok amikor a feleségem elment a gégészetre,hogy fáj a torka..... nem hinném ,ha nem velünk történik....két óra múlva sírva csomagolt,hogy cisztája van és kórházba kell mennie.
Gyerek voltam még.
Másnap kikaparták,volt minden ...ráncolt homlok ,hála-boríték,kontroll hetente... hagyjuk.
Fél év múlva újra fájt a torka. És hidd el bepróbálkoztak ugyanazzal.
Ciszta.
Nem engedtem.Elmentünk egy másik kórházba. Lepődj meg...nem volt se ciszta se más!
Ideírjam a gégész,a rendelő ,a kórház és a "nőgyógyász nevét?
Igen sajnos! Létjogosultságuk igazolására akár ÁRTANAK is!
mester jános
 


Már hosszú évek óta az egészségügyben dolgozom mint diplomás , de nem orvos. Szinte minden nap találkozom betegekkel, próbálom a rám bízott munkát tökéletesen ellátni. A múlt évi összes parám 30 ezer forint körül volt.Az ami az eü-ben folyik undorító és hányingerkeltő lassan be kell vezetni az új munkaruhát a farzsebes köppenyt. Úgy vélekedem, ha van borravaló akkor legyen mindenkinek aki ebben a fertőben dolgozik, ha nincs akkor meg annak se legyen akinek a neve dr.-el kezdődik. Ha valakivel beszélgeteg és kérdezi, hol dolgozom miután válaszoltam már sok jót nem nagyon tud mondani az egészről. Most elég mérges és ideges vagyok ahhoz, hogy a hálapénzt védő szegény orvos kollegákkel fel tudjam a párbeszédet de ha lehiggadok még visszatérek és ecsetelem a nehézsorsú orvosok életét.
Névtelen
 


Csi
Nagyon egyetértek veled:
"Rendben: nem tudja megoldani a hálapénzt a rendszer, de akkor ne is támogassa. Nekem az sem tetszik, hogy a főállású orvos mellékállása a kórházban van. Sok cég ezt eleve kizárja, a munkaszerződésben leírják, hogy hasonló tevékenységet NEM lehet folytatni. Sőt, nekem azt is alá kellett írnom, hogy bejelentem, ha v.mely családtagom hasonló vállalkozásba kezd.
Nálunk ezzel előzik meg az összeférhetetlenséget.
"
Igen ez az én munkahelyemen is így van.
Arról már ne is beszéljünk, hogy a maszekoláshoz használt eszközöket a kórháztól lopja. A magyar egészségügyben sajnos a pénz dominál, a beteg érdeke huszadrangu kérdés. Ezzel mindenki tisztában van mégsem tesz senki semmit.
A hálapénzt én is szükséges rossznak tartom, de sajnos egyenlöre ez tartja fenn az egészségügyet. Én is adok hálapénzt, de az, hogy pl. v.ki sorozatban indítson meg szüléseket az ügyeleti napján, és utána sír, hogy neki ezért pénz jár, mert a szabadideje..... Ez pofátlanság és ha most nem lépnek ezügyben, félö hogy csak még lejjebb süllyedünk. A hálapénzböl nem hálapénz lesz, hanem követelt pénz, és ezentul ezt sem utólag, hanem elöre fogják kérni és persze egyre magasabb összegeket. Meddig süllyedhetünk még?? Ma egy orvos nyiltan kijelentheti a TV-ben, hogy igen is neki jár a hálapénz? (kedves doktor úr, ha olvassa, nem jár és tudtommal jogilag nem is fogadhatná el, de ha v.ki jószívvel adja és ezt mégis elfogadta efelett a hatóság szemet hunyt. De, hogy csak azért dolgozik, hogy ezt kikövetelhesse, efelett nem kéne szemet hunyni. Miért nem mondta, hogy nem hagyja ott az esküvöt????? Csak nem egy fix pénzt fizetö kismama szült? Vagy annyira önzetlen lenne, hogy egy nem fizetö betegéhez rohant be?)

Kriszta
Nyanya
 


Helyesbítek elfogadhatja, de nem határozhat meg fix összeget.
Nyanya
 


Csi,
nem értek egyet! Nem hiszem, hogy csak ennyit tehetünk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nyanya,
én is hallottam ezt! Kiakadtam! Ha a férjem elmegy az esküvőnkön szüleszteni, esküszöm, be is adom a válóperes papírokat azonnal! Hogy lehet valaki ennyire barom??? Hülyének néz több milló embert! Én nem tartom azt embernek, aki a kis feleségét otthagyva rohan egy szülésre!

Virág
Virág
 


Virág!
Ez nem "csak ennyi"!
Ez bizon nagyon sok. Szerintem.
Csi
csii
 
 


Legyen igazad.

Virág
Virág
 


Annyira orvosellenes a hangulat,hogy a régi apróhirdetés jut eszembe: "albérleti szoba kiadó orvosnak, vagy rendes embernek." Teljesen igazságtalan általánositani, az egyetemről frissen kijött fiatalok pl.nagyon is lelkesek,tiszteségesek, okosak, övék a legtöbb fizetetlen túlóra, és hétvégi ügyelet, alig kapnak parát, 107 ezer bruttónál többet érdemelnének. /Majd elmennek külföldre, vagy gyógyszercéghez/ Más: nemrég lakáshitellel kapcsolatban kötelezően, és nem választott! közjegyzőnél jártunk, 5 perc alatt 100 000 Ft-ot hagytunk ott! Megértem a szakértelemre, felelősségre való hivatkozást, de akkor miről beszélünk?
Névtelen
 


Sziasztok!
Kivancsi!

"...ez a hivatkozásod, hogy a gyógyítás miatt nem jut id? lobbyzni a saját
érdekeitekért, ne is haragudj, de mellébeszélés, .. arra való a szakszervezet,
amely a ti érdekeiteket képviseli. Csakhogy úgy látszik, a ti érdeketek távolról
sem az, hogy ez a kérdés rendez?djék..."

Hol van az a szakszervezet, (es melyik az?) amely aztan most tenyleg kiall
mellettunk. Eddig egyszer, egyetlen egyszer sem allt ki, miert most tenne? Pedig
a helyzet megvaltoztatasa a mi erdekunk is lenne: ld korabbi irasomat. En
kulonben is magamrol beszeltem, nem vagyok en mar olyan harcos alkat.

"...farizeus duma a másik írásod is, miszerint a sztrájk veszélyezteti a betegek
életét, meg hogy szenvedni hagynátok ?ket. Na ne..."

Csak pelda arra, hogy mi veszelyeztetheti a betegek eletet, egeszseget:
A mai nap megneztem kb. 120 beteget (terhest, nogyogyaszatit vegyesen) ultrahangon.

Sajnos volt koztuk elhalt kis terhesseg (missed ab), ami nem feltetlenul akut
ellatast igenyel, de barmikor atmehet imperfekt vetelesbe, ami eros verzessel,
gorcsokkel jarhat. Ha pld egy sztrajk miatt nem vesszuk eszre, akkor ez az eros
verzes barmikor, barhol fellephet, mig ezzel szemben a missed ab-t tervezett
korulmenyek kozott be lehet fejezni.

Szoval a szuleszeti tenykedes nem kis resze akut ellatast jelent. Hol huzzuk meg
a hatart? Elhalt terhesseget megnezunk ultrahanggal (az elobbi peldanal
maradva), de normalt nem?

Arrol nem beszelve, hogy legyen barmi, mondom barmi egeszsegkarosodas a sztrajk
kovetkezmenyekent, ugyvedek hada lesi az alkalmat, egy-egy jobb millios per
remenyeben. Az orvos biztositasa 5 M Ft-ig ad fedezetet, e folott sajat
vagyonaval felel az esetleges penzesitett karert. Ad abszurdum, a lakasa is
ramehet a karfizetesre. Ne tessek muhibara, szandekos trehanysagra gondolni,
eleg ha a munkahelyen, ugyeletben toltott 30. oraban nem vesz eszre egy mehen
kivuli terhesseget.

Tudod inkabb fogalmazok farizeusan, mint pld most is: kart se betegnek, se
magamnak nem ohajtok okozni. Az hogy a halapenz az orvosoknak sem jo, mert
megalazo, kiszolgaltatott helyzetbe kenyszeriti oket, nem kerdeses. Ennek
ellenkezojet gondolni lehet, de ez nem biztos hogy a problema kozos megoldasat
segiti.

Tamas
K Tamas
 


Miért nem lehet egy kicsit jobb indulattal közeliteni a kérdéshez? Valószinüleg nem kizárólag a pénz miatt hagyta ott a doki a saját programját, hanem mert 9 hónappal előtte bevállalta ezt a szülést,és nem akarta cserbenhagyni a kismamát! Milyen ember lehet az, aki ismeretlenül azonnal a legrosszabbat feltételezi a másikról? Hozzám is kijött Karácsonykor a villanyszerelő, különben nem lett volna ünnepi vacsora /igaz,hogy felárat kért, de mondhatta volna, hogy nem jön,mert neki is ünnep van/.
Névtelen
 


Miért nem lehet egy kicsit jobb indulattal közeliteni a kérdéshez? Valószinüleg nem kizárólag a pénz miatt hagyta ott a doki a saját programját, hanem mert 9 hónappal előtte bevállalta ezt a szülést,és nem akarta cserbenhagyni a kismamát! Milyen ember lehet az, aki ismeretlenül azonnal a legrosszabbat feltételezi a másikról? Hozzám is kijött Karácsonykor a villanyszerelő, különben nem lett volna ünnepi vacsora /igaz,hogy felárat kért, de mondhatta volna, hogy nem jön,mert neki is ünnep van/.
Névtelen
 


bocs,véletlenül 2x nyomtam be
Névtelen
 


14:56-os névtelen! Ha ennyire paraellenes vagy,miért fogadtad el a 30 ezret? Vagy csak az a baj, hogy kevés volt?
Névtelen
 


Most érettségiző gyermekem osztályából sem az orvosira, sem bölcsészkarra nem jelentkezik senki,érdekes, nem? Pár év. és jöhetnek a vendégmunkások gyógyitani!
Névtelen
 


Névtelen (19h 43-as)!

Azért szerintem ennek most semmi köze a hálapénz-botrányhoz! Egyszerűen és nagyszerűn nem "sztár" szakma! Tavaly pl. volt olyan felvételiző ismerősöm, aki az orvosira bekerült volna a pontszámai alapján, oda ahova jelentkezett, nem vették fel!

Süti
süti
 
 


Kedves János! Nem egészen értem, hogy mi köze a torokfájásnak a cisztához, de lehet, hogy tájékozatlan vagyok ez ügyben.

Azt viszont elmesélhetem, hogy mikor kórházban voltam, és kiderült, hogy kisfiam fütyije begyulladt fitymaszűkület miatt (elég gyakori, sokszor magától rendeződik), akkor az orvosok tanakodtak, végül a főorvos közölte hogy "megkegyelmeznek", nem műtik meg a kicsit (és ez vajon min múlott?). Ha már nem műtötték, akkor kamillateás borogatást ajánlott. Csak néztem. Egy nap múlva megkérdeztem, hogy nincs erre komolyabb gyógyszer? Erre adott az orvosnő 1 kenőcsöt, ami nem ért annyit, mint a kamillatea. Ez a választék? Műtét vagy kamillatea? Hát akkor legyen inkább a kamillatea, ma és holnap is.

Arra, hogy esetleg fölöslegesen műtéteket végeznek és az egyszerűbb gyógymódot elhallgatják, arra én a tengerentúlon jöttem rá, ahol a másik gyerekem akarták megműteni. Erre én beleástam magam az orvosi egyetem könyvtárába, és kiderítettem, hogy az a műtét fölösleges, mert a probléma megoldódhat évek során magától, ráadásul az a műtét annyi kárt csinálhat, mint amennyi hasznot. Nem engedtem meg a műtétet és jól tettem, a gyerekem rendbejött.

Ott úgy jártam egy innen kiszármazott fogorvossal, hogy beültem a székébe azzal a tudattal, hogy 1 v. 2 lyuk van az egyik fogam oldalain. Mikor kész volt a fúrással és megmutatta munkáját a tükörben, majd elsírtam magam: a fogam körbefúrrta, úgy nézett ki, mint egy homokóra. Nem kell ide 20 év tanulás, hogy valaki rájjjön, el fog törni derékban. El is tört egy pár hét múlva. És akkor persze koronát kellett rá tenni. És tudod mennyibe került az? 2000 dollárba. Nem a semmiért rontotta el a fogam a drága. Szóval van efféle nyugaton, és attól félek, ide is beszivárgott. Ez a probléma szerintem még kritikusabb, mint a hálapénz.
kati1
 


Hová a lópimpilibe tűnt a hsz-om???

Na, megismátlem (sacc/kb).

1. Kukaczcal ne tessen foglalkozni. Neki szvsz tömérdek pénze van, amivel nem is tud mit kezdeni, csak az orvosok zsebébe tömködni. El nem tudja képzelni, hogy vki nincs lyan anyagi helyzetben, hogy tudjon adni. Sőt, továbbmegyek, van, aki nem is akar adni. A doki elvégzi a munkáját, a munkaidejében, miért kéne adnom???

(Isdmétlem: nekem jkó az ügyeletes, nekem senki ne jöjjön be a gyereke szülinapi bulijáról.)

Ehhez az utsó ponthoz kívánkozik, amit szintán nagyon emg kellene reformálni: Az ügyeleti rendszer. Egy doki ne legyen ügyeletes 24-36-akármennyi órában, legyen ügy. 12-bwen. Vagy inkább nyolcban., Kinek hiányzik egy olyan orvos, aki a fáradtságtól mág alig lát??
Hol van az a töméntelen orvos, aki a viziteken tülekszik a kórtermekben, néha annyian vannak,hgy be sem férnek. Hol vannak ők akkor, amikor ügyelni kellene?? Ügyelet ideján meg látni egy-két rovost, amint félig nyitott szemmel, mert műár alig él, lézeng a kórteremben vagy a műtőben...
Ehh...

Zsóka
zsóka
 
 


Felesleges műtétekhez: regneteg felesegles beavatkozást végeznek. Többek között olyat is, ami az ember életábe kerülhet,. VAgy a magzatáéba.
A második terhességemnél el akartak végezni egy magzatvíz-vizsgálatot, mondván, esély van rá, hogy beteg a baba. (rémes, öreg, 30 !!! éves életkorom volt az egyik rizikótényező... no comment) Amikor a genetikussal leültünk beszélgetni, én sírva, a férjem idegesen, kiderült, hogy annak esélye, hogy a baba beteg, 1 ezrelék. Annak esélye, hogy a beavatkozástól elmegy a baba, 1 százalék. Mindenáron rá akartak beszélni.
A tb nagyon szépen fizet a magzatvíz-vizsgálatért...

Zsóka
zsóka
 
 


"csi"-nek.
Igazad van és a magam módján ezt csinálom kicsiben és központi támogatás nélkül fehérváron!
Csak van egy bökkenő és ez már a magyar virtus: amióta a kormány az "irányított betegellátási modellt" (ez volt veresegyháza...) meghirdette porgramként, azóta akórházak (!) menedzsmentjei lekaszálták a modell-szervezési helyeket, mert a valóságban az ő érdekük az "irányított" ellátás: hogy hozzájuk kerüljön a beteg!
A jó ötletből egy olyan rendszer lett, amit épeszű ember kilométerekre kerül el! És a kormány meghirdette: ezt fejleszteni akarja. Nos: én 48 vagyok, ha kirúgnak, életemre állás nélkül maradok. De ennek árán sem viszem bele kicsiny cégemet az irányított modell mai inkarnációjába, főleg addig, amíg tudom, hogy a heliy szervezőknek vagy kapcsolatuk vagy (pszichiátriai) diagnózisuk van...!!! Nem vagyok hülye. Tanultam menedzsmentet. Sőt, ellentétben sok mostani, szintén "végzett" vezetővel: én tudom is. Az ötlet jó volt: ott és akkor. És nem az első, hogyha kormányprogram lesz belőle, akkor jobb menekülni.
Dr. Nagy László
 


Lányok és fiúk! Játszunk el egy gondolatkísérlettel!
Mostantól egyetlen szülőnő nem ragaszkodik "fogadott" orvoshoz, bemegy, letagadja az anyja nevét is és szül az ügyletesnél. Csak akkor ad valamit - utólag - ha úgy érzi, többletet kapott. Nincs választott orvos, nincs hálapénz. Csak a magánrendelésen kell fizetni, aki od amegy, hiszen az magáncég- a Tescoban is fieztünk a pénztárnál, vagy nem megyünk oda.
Mit tippeltek, holt tartanánk fél-egy év múlva? = Hol tartanánk, de a freudi "t" talán nem véletlen...
lacus
 


Dr. Nagy László!
Értsem ezt úgy: a szándék, az akkori megvalósítás adoptálása más térségre azért bukott meg, mert ebben az esetben is valakik/valahol jól profitáltak belőle, azaz a beteg csak eszköz maradt továbbra is?
Mert ez azt a félelmet erősíti bennem, hogy jobb nem lesz-belátható időn belül. Sőt.
Azzal egyetértek, hogy ami kormányprogram lesz, azt....

Csi
csii
 
 


Jó volt Lacus! Holt tartunk majd hamarosan?:D
Névtelen
 


K Tamas,
én ezt egyénileg megértem, de mire megyünk azzal?
Szomorú, ha valóban nincs érdekképviseletetek. Erre a legjobb válaszom az, amit persze senki nem fog, mert senki nem mer betartani: vonjuk meg tőletek a hálapénzt. Majd lenne érdekképviseletetek, lefogadom! Kép
Egyébként: mennyi lenne az a havi jövedelem, amennyi szerinted megfelelő ellenértéke lenne a tudásotoknak és a munkátok felelősségének?
Másik kérdésem: vajon egy hídépítő mérnök munkája kevésbé felelősségteljes-e, mint egy orvosé (nem költői kérdés!), avagy az ő bérezése arányban áll-e az elvégzett munkájával?
Az, hogy ennyit kell ügyelni, valóban megváltoztatható lenne, mert ez már csak nem is anyagi kérdés: lehetne rövidebb ügyeletekre beosztani a hetet, vagy nem? Javíts ki kérlek, ha van szakmai indok arra, hogy a napi munka után 36 órás ügyeltet kelljen vállalni! Egyébként mennyi az ügyeleti díj? (százalékban gondolom, nem a zsebetekben vájkálni akarok, csak a tisztánlátás végett)
Nos, az pedig, hogy mi legyen része a sztrájk alatti alapellátásnak, valóban szakmai kérdés, ezt nektek kell eldöntenetek, beleszólni nem tudok. De az is biztos, hogy egy magzat elhalhat sajnos a soron következő UH előtt egy héttel is, és akkor éppúgy megtörténhet a görcsös vetélés - ezeket a dolgokat nem lehet előre kiszámítani. De értem az aggodalmadat.
lacus,
én azért kipróbálnám! Valahogy működik ez a dolog a világ csaknem minden táján, lehet, hogy mi, magyarok is képesek lennénk kibírni? Nem gondolod, hogy ugyanaz az orvos, akit te megfogadsz, rendszeresen ügyel is? Vagy feltételezed, hogy akkor direkt elhanyagolja a nem fizetős beteget, hogy aztán jól perre lehessen vinni az ügyet?
Ja, modortalanságra felkészülhetsz. De a rendrakásnak ára van. Többek között még fárasztó is.
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Meg tudja nekem valaki mondani, hogy mennyit utal a TB a kórháznak egy szülés után, mennyit fizetnek egy kórházban eltöltött napért, ill. mennyit fizet a császármetszés után a kórháznak a TB?

És valami még nagyon érdekelne:
A császármetszést darabra fizetik, vagy van árbeli különbség, ha más a császárm. indoka?

Nagyon köszönömKép
Csi
Névtelen
 


Csi!

Csak az ár arány miatt! Kökény Mihályunk azt mondta, hogy egy hat napos korházi ottlét műtéttel 1.200.000,-Ft-ot ér a kórháznak! A császármetszés műtétnek számít, a komplikáció mentes szülés gondolom kb. ambuláns ellátásnak. De ez az utolsó csak találgatás a részemről! Többet gondolom orvosaink tudnak mondani!Kép

Süti
süti
 
 


Amig Tamás válaszol, és ha a nem szülész is érdekel:
1.:A 36 óra általában úgy jön ki,hogy pl.vasárnap reggeltől hétfő reggelig, az ugye 24 óra, hétfő reggeltől pedig a normal műszak estig,vagy amig nem végez az ember a dolgával.A 48 óra az sima szombat-vasárnap. Az ügyeleti dij az alapbér százalékában megy. /tehát siralmas,24 órára néhány ezer Ft. /
2.Ha rövidebbekre szabdalnánk az ügyeleteket, akkor havi darabszámra lenne több,tehát gyakorlatilag minden másnap bent alhatnánk, /ez mindig az osztály dolgozói létszámától függ./
3.Úgy tudom, a kezdő mérnökök alapbére jóval magasabb az orvosi fizetéseknél már évek óta.
4.Az EU-s átlag negyedével szerintem már nagyon sokan boldogok lennénk, és akkor végre eldobhatnánk az undoritó boritékot.
A szülészek nevében nem beszélhetek.
Névtelen
 


NN-(névtelen nulla???Kép)Nem, nem vagyok én sem oda meg vissza a halapénz-rendszertöl, de ha végigolvastad volna, miket irtam fentebb, talan megérted. Miért engem emlitesz, többen is irtak, hogy nincsenek TELJESEN ellene a halapénznek!!! De összefoglalom: mint sokan irtak, nem keresnek eleget az orvosok!!! Sokuknak éjjel is ugrani kell, ha hivja öket a kötelesség. Ez a munkajuk, ok, de ha Valaki segit rajtam, lelkiismeretesen, miért ne kapjon tölem semmit??? Nem Otthon élek, itt jobban keresnek az orvosok, nem nagyon kérnek halapénzt. Ha igen, és kiderül, repülhetnek!!!Ajandékot szoktam adni, megprobalom kitalalni, minek örülnének. Nem Mercedes-röl, vagy maganrepülöröl van szo!!!
Es sokszor Otthon bizony szükség van a halapénz adasra, olyan esetekben is, amikor az illetö orvos, vagy növérke meg sem érdemelné. Az unokanövérem éveken keresztül feküdt élet és halal között a korhazban, és bizony, odatartotta minden eu dolgozo a markat. Nagynénémnek rament a gatyaja!!! Az ILYEN halapénzzel nem értek egyet!!!

Virag, az utcai tüntetés szerintem is jo 5let!!!

Csi! A beteg nem mindenkinek eszköz. Csak sajnos még sokaknak!!!
Vendég
 


22h17Névtelen kérdésére a válasz engem is érdekelne
Nyanya
 


22h17-es Csi volt, nem??? Vagy 1 masik Csi??? Amugy a valaszok engem is érdekelnének, de nem tudom, kiteregethetöek-e???
Vendég
 


Én voltam az a Csi is, csak nem írtam azonosítót.
Nem hiszem, hogy kiteregetés lenne.
Sőt. Miért lenne az?Kép
Csi
csii
 
 


lacusra reagálva: a nőgyógyászat (szerintem a fogászat után KépKépKép) a legintimebb orvosi szegmens. Egyáltalán nem bízom meg minden orvosban, és nem engedem meg, hogy akárki bennem matasson. Ezt csak annak engedem meg, akiben megbízom. De! Ha lenne olyan, mint pl (asszem) az USA-ban, hogy 4 főből álló orvosi teamek vannak, és a gondozás során a nő mindegyiket megismeri, de tovább megyek, mert a svéd rendszer jobban tetszik: ha békénhagyna engem mindenki a vajúdás alatt, orvost csak akkor látnék, ha komplikáció adódik, na az lenne a legjobb. Hogy tudjuk ezt kiharcolni??? (Na jó, nem állítom tovább, hogy nem vagyok rebbelis. KépKépKép)

Virág
Virág
 


Csi
Nem néztem az aláírást, bocsánat.
Szerintem sem kiteregetés. Én fizetem a TB-t, ezért úgy érzem jogom van tudni ezeket az adatokat.
Kriszta
Nyanya
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: