Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, anyukák, apukák és leendő szülők!

Számomra rendkívül felháborító, hogy a www.halapenz.hu nem elérhető. Az adatvédelmi ombudsmanunk, Péterfalvi Attila, ezek szerint előbbre értékeli az adatvédelmi törvényt az élethez, az egészséghez való jognál. De íme a mai cikk:

"Az adatvédelmi biztos, Péterfalvi Attila szerint más elbírálás alá esett volna, ha ezek az információk nem egy adatbázisban, hanem egy internetes fórumon jelennek meg. Ilyen fórum egyébként több is található a világhálón.

A hálapénz.hu oldal jelenleg nem működik, készítője csak akkor indítja újra, ha rendeződik a jogi háttér.
Bár a hálapénz.hu oldal most éppen szünetel, az interneten számos helyen lehet hasonló információkat találni. A különböző fórumokba beírók jellemzik az orvosokat, megírják, hogy szerintük mennyi hálapénzt kérnek vagy fogadnak el az orvosok.

Az adatvédelmi biztos ma vizsgálatot indított a hálapénz.hu ügyében. Péterfalvi Attila szerint az oldal adatbázisnak minősül, egy ilyen létrehozásához pedig törvényi felhatalmazás vagy az érintettek hozzájárulása szükséges. Az oldal készítője korábbi nyilatkozatában nem említi, hogy rendelkezne ezek közül bármelyikkel. Az adatvédelmi biztos azt mondja: ha a személyes adatok egy internetes fórumon jelennek meg, vagyis az emberek leírják a véleményüket, az nem feltétlenül jogellenes. A fórumok tartalmát ugyanis a szolgáltató ellenőrzi.

"A résztvevők nyilvánvalóan azzal a tudattal vesznek ebben részt, hogy az általuk elmondottakért felelősséggel tartoznak, és nyilván ugyanígy van ez, ha nem internetes fórumról beszélünk, hanem más médiumról, itt viszont egy adatbázis létrehozásáról van szó" ? mondta Péterfalvi Attila, adatvédelmi biztos.

Péterfalvi Attila azt mondja: hasonló adatbázisokba számos ellenőrizetlen, esetleg jogsértő adat is bekerülhet, és alkalmas lehet akár a lejáratásra is. A hálapénz.hu készítője egyébként azzal a céllal hozta létre az oldalt, hogy kismamák segítséget nyújtsanak egymásnak a szülészorvos kiválasztásában."


Az apuka, aki elindította ezt az oldalt, azért tette, mert ők maguk is futottak lyukra szülésszel, és segíteni kívánt a többi babát várónak, hogy tudja, kinek milyen tapasztalata volt az általa ismert szülész- nőgyógyászokkal.

Ha kedves ombudsmanunk szerint egy fórum nem minősül jogellenesnek, akkor szerintem érdemes lenne itt és most folytatni ezt a tevékenységet.

Kérlek benneteket, akik már szültetek, hogy az orvosotok nevét, hol, melyik órházban dolgozik, és hogy mennyit kért előre (!) a szülésért, továbbá, hogy a magánrendelőjében mennyit kér, és hogy ha a kórházban, a munkaidejében, a kórház eszközeivel viszgál, akkor mennyit kér, ha kér. Továbbá minden tapasztalatot, észrevételt. És nagyon kérek mindenkit, hogy felelőssége teljes tudatában írja le a véleményét, csak és csakis az igazat! Ezt a topicot nem azért indítom, hogy itt bárki egymásnak essen, ha eltérő véleményük van esetleg ugyanarról az orvosról. Ha valakinek ez a szándéka, legyen szíves magánban elintézni, vagy nyisson ennek egy újabb topicot.

A topicot szeretném a regisztrált oldalak közé tenni, hogy ne legyen lehetőség név nélkül felelőtlenül lejáratni orvosokat.

A továbbiakban tervezem, hogy táblázatba foglalom (vagy vki más) az infókat, hogy pótoljuk a halapenz.hu-t.

Ombudsmanunk szerint ez nem törvényellenes, így kérlek titeket, hogy bátran vállaljátok a véleményeteket, tapasztalataitokat!

Virág
Virág
 


Szerkesztőként nagyon várom az ombudsman állásfoglalását, mert nekem ahhoz kell igazodnom. Azt gondolom, hogy az adatvédelmi aggályokat nem az okozza, ha névtelenül írnak valamit, ez a hitelességet rontja, hanem az, hogy az érintett engedélye nélkül. Kérlek benneteket, ne írjatok olyat, ami veszélyeztetné a társalgó létét.
Gabi
Gabi
 


Gabi,
nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen hamar létrejött ez a rész! KépKépKép

Egyetértek veled, én sem szeretném, ha veszélyeztetné valami a társalgót. Ezért akár azt is el fogom fogadni, ha törölni kell a topicot. Addig viszont ne tartsuk visza magunkat. Egyébként az ombudsman a fent idézett cikkben elmondta, mit gondol, nem? Kép

És tisztában vagyok vele, hogy nem a névtelenség a probléma - hiszen akkor nem lett volna gond az említett weboldallal, oda mindenki csak teljes névvel tehette fel a véleményét (már az adatbázisba). Kép Én ezzel a névtelen fröcsögést szeretném kizárni.

Virág
Virág
 

 
 

Egyet nem értek az ombudsman nyilatkozatával kapcs.
Ha az orvos MAGA KÖZLI ELŐRE A BETEGGEL, hogy mennyi nála a vizitdíj, mennyi a szülés, és ezt egy internetes oldalon feltüntetik, akkor az vajon miért jogsértő??? Főleg, ha netán a rednelőjében ki van függesztve az árlista. A különbség csak annyi, hogy így többen értesülnek az árról...

Zsóka
zsóka
 
 


Szia Zsóka,

ha az orvos legálisan a rendelőjébe kifüggeszti az árlistáját, pénzt kér, azután szépen leadózik, ugyebár... ha ezen összeget hálapénzként kapja, az nem jelenik meg a költségvetésben.. szerintem itt a titok nyitja. Kép

Üdv.: Fruzsi
cinderella
 
 


Virág!
Tetszik ez a topik, remélem sokan írtok majd. Én személy szerint nem szolgálhatok adattal, mert tényleg hálapénzt adtam. Amiröl itt szó van az a kismamáktól jogtalanul követelt pénz, amit nem neveznék hálapénznek, bár sokan így hívják. Speciel én nem szeretném, ha a dokim megmondaná, mennyire legyek hálás. Ha valaki fix tarifás, azaz megmondja mennyit kér adómentesen a kismamáktól, az vállalja a következményeket, vagyis hogy nyílvánosságra kerül. Hallott már v.ki olyat, hogy a doki megmondta, mennyit kér a szülésért és erröl számlát is adott? Nem a magánkórházakra gondolok.
Kriszta
Nyanya
 


Szerintem nagyon sok doki szívesebben venné a legálisan pénzes rendszert, mert a zömük becsületes, és nyilván nem szívesen dönt a balekság (vagyis hogy nem fogad el semmit) és a "becstelenség" között. Mert harmadik lehetőség egyelőre nincs. A jó az lenne, ha pénzhez juthatnának úgy is, hogy utána belenézhessenek a tükörbe nyugodt lelkiismerettel.
Az, hogy nem ingyen vállalnak szüléslevezetést a munkaidejükön kívül, szerintem jogos. Az is, hogy a kismama ha extra odafigyelésre vágyik, akkor extra összeget fizet. Ebben semmi rosszat nem látok. Persze nem ez az ideális, de még mindig jobb, mint a mostani létező rendszer.
Ha ez az egész legálisan menne, akkor szabályoznák is, és például limitálhatnák, hogy hány szülést lehet vállalni évente. Amellett igenis kell egy fórum, ahol az ember tájékozódhat. De olyan, amelyben megbízhat az is aki olvassa, meg az is, akiről szól. Vagyis hivatalos adatbázis. És nem csak a tarifát kellene tartalmaznia, hanem még rengeteg fontos info-t.
Persze ezt nem fogja az állam csak úgy magától bevezetni, szóval ez megint olyasmi, amihez alulról szerveződő komoly érdekképviseletre lenne szükség. Ilyen Magyarországon nem lesz a közeljövőben, ehhez mi magyarok túl kishitűek és túl passzívak vagyunk sajnos. Mi hagyjuk, hogy a rossz rendszer fennmaradásában érdekelt kisebbség érdekei győzzenek továbbra is. (Hiszem, hogy a becstelen orvosok kisebbségben vannak.) Pedig jobban járnánk mi kismamák is, és a becsületes orvosok is, ha tiszta rendszer állna föl.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Zsóka,
itt szerintem 2 bibi van, ami miatt jogsértőnek kiáltják ki.
1. Azon orvosok(messze nem csak nőgyógyászok, hanem sebészek, ortopéd orvosok, háziorvosok egy része stb...), akik nem szégyellenek átlagfizetésnyi vagy ennél is magasabb összeget elkérni a kismamáktól, azért nem biztos, hogy szeretnék, hogy ország-világ (pl. a többi kolléga, szülésznők, nővérek, átlagemberek...)tudomást szerezzen arról, mekkora vagyonokat dughatnak és dugnak zsebre. Pl. azért nem, mert egy országos méretű felháborodás, ha levetjük magyar mentalitásunkat, gyökeres változást hozna, és ez nem volna ínyére eme általam kevéssé tisztelt orvosi rétegnek.
2. A kormánynak elemi érdeke, hogy ne változzon semmi. Ehhez a fekélyes részhez még egy kormány sem nyúlt a rendszerváltás óta. Gondoljuk bele, vajon hová a fenébe tűnik az a rengeteg pénz, amit a TB-nek fizetnek a munkáltatók??? El. De nagyon. És ez kényelmes a mindenkori kormánynak. De nem nekünk.

Fruzsi,
teljesen egyetértek veled. De gondolkozzunk tovább: hallottál már arról, hogy az APEH egy dokit ellenőrzött, hogy leadózta-e a parát? Nem is fogsz még egy jó ideig. (Ne legyen igazam.) A fent említett ok miatt.

Adrienn,
szeretném, ha igazad lenne, ami a pénzéhes orvosok arányát illeti. Attól félek, Budapesten ez az arány nem túl pozitív. Ha csak a MÁV-ot nézem, ahol 4 gyerkőcömet szültem, találkoztam pár orvossal, jónéhány ismerősöm szült ott, így közvetlen és közvetett tapasztalatom is van elég, háááááááát... nem úgy tűnik nekem, hogy a szakmájuk iránt lelkesek vannak többen. Komolyan: ne legyen igazam. Persze biztos vagyok benne, hogy vidéken más a helyzet.

Írtad: "Szerintem nagyon sok doki szívesebben venné a legálisan pénzes rendszert, mert a zömük becsületes, és nyilván nem szívesen dönt a balekság (vagyis hogy nem fogad el semmit) és a "becstelenség" között. Mert harmadik lehetőség egyelőre nincs." Talán van. Hadd hozzam fel a saját dokimat. Engem a kórházba hívott mindig, sosem a magánrendelőjébe (azt nem is tudtam volna kifizetni). Soha nem kért pénzt, és csak nagyon ritkán fogadott el. Természetesen tudom, hogy a TB nem fizeti, hogy ha munkaidőn kívül jön be az orvos. Kép Ezt meg kell fizetni. De soha nem kérdeztem meg, mennyiért jön be. Féltem, hogy megmondja. Kép (Utólag kiderült, soha senkinek nem mond árat.) 2000-ben 10ezret adtunk. Ez ugye pesti viszonylatban nevetségesen kevés. Aztán a 4. babánk 2002-ben született, és mégis végig lelkiismeretesen ellátott. A szülésre előre megbeszélve akkor hívtam be, mikor elindultam otthonról. És amit most a másik lényegnek érzek: EZ A PASI NAGYON JÓL KERES ÍGY IS!!! Nem hal éhen szegénykém. Ő nem zsarolt, mint sok más orvos teszi, ő nem diszriminált. És mégis jól él.

Talán idealista vagyok, mikor azt mondom: ha nagy szar van, azért a magyarok is összeszedik magukat. De idealisták nélkül még soha semmi nem változott. Mint mondani szokták, a pesszimisták realisták. Én veszettül optimista vagyok. Kép

Virág
Virág
 


Szösszenet: vajon miért nyílt itt a babaneten ez a topic: Tudsz olyan jo szulesz -nogyogyasz orvost , aki nem csak a penztarcam utan erdeklodik hanem en is erdeklem ?

Hmmm?
Virág
 


Sziasztok!

Én 2002 decemberében szültem. Az orvosom magánrendelőjébe jártam, és fizettem a vizsgálatokért. (a rendelőben ki van függesztve az árlista)
Úgy gondolom, hogy ha nem lett volna módom kifizetni, mmentem volna a SZTK-s rendelésekre, és szülni az épp ügyeletben lévő orvosnál szültem volna. Ez a doki természetesen utánna ne tartsa a markát a pénzért.
Azon meg ne háborodjunk fel ki mennyit kér (főleg ha előtt elmondja mennyi nála a szülés), mert nem vagy rákényszerítve, hogy őt válaszd! Ha drágának találod menj máshoz!
Viszont a hálapénz.hu azért jó, mert hallhatsz véleményeket az orvosról. Más helyen már én is írtam a szülésznőmről (akinek szintén fizettem), aki fabatkát sem ért. És tudja meg más is, hogy őt nem érdemes "megfogadni", mert egy ügyeletben lévő szülésznő is többet segített volna nekem!

Klári
klári
 
 


Sziasztok! Azt hiszem, veszélyes vizekre eveztetek. Nem azért, mert betilthatják. Az én saját véleményem: választok egy orvost, megbízok benne 1000%-ig; /az én esetemben/ ő is megbízik bennem 1000%-ig; kettőnkre tartozik, hogy mennyit kér s én mennyit adok; ráadásul saját szabad akaratomból választottam, szabad akaratomból fizetek; ez olyan, mintha szerződést kötöttünk volna, ő sem árul el rólam semmit /titoktartás/, én sem róla. Az én szememben ez afféle szövetségként működik. Szerintem mindenkinek vannak olyan ismerősei, akik nőgyógyászhoz járnak /ez természetes!/, lehet úgy is informálódni, hogy közben ne teregessük ki ország-világ előtt a "megállapodásunk" részleteit. Én például sosem adnék ki ilyen adatot az orvosomról. Ez olyan, mintha az orvos leközölné a páciens nevét egy olyan oldalon, ahol azt kérdezik, kinek hányszor volt gombás fertőzése. Ennek senki sem örülne! Hangsúlyozom, ez a saját, különbejáratú véleményem!!! Senkit nem akarok vele megbántani, sem ítélni!!!
beatrix28
 
 


Beatrix, ismét egyetértünk. Én sem adnék ki ilyesmit az orvosomról. Azért sem, mert nagyon megkedveltem, elégedett voltam vele, és tényleg hála-pénzt adtunk neki. Innentől kezdve egyáltalán nem írnék róla semmit, mert nem valószínű, hogy szívesen szerepelne nyilvánosan bárhol, bármilyen összefüggésben. A kabátlopási ügy olyan, hogy az ember szeret belőle totál kimaradni. Szóval ilyen oldalon az ember akkor se szívesen látja viszont a nevét - szerintem -, ha jó példaként hozzák fel.
Nos, ha mások is úgy gondolkoznak, mint én, akkor csak a negatív vélekedések jelennek majd meg, és ráadásul azoknak is csak egy része. Ha pl. egy orvossal csak két embernek van apró baja, amit esetleg mérgében felnagyít, az a kettő meg is írja, a maradék száz meg hallgat, mert minden oké volt, nincs mit írnia, akkor nyilvánosan csak a két rossz eset jelenik meg.
Amellett egy kisvárosban internet nélkül is híre megy, hogy ki milyen orvos, de sokszor mégsem mernek a nők rosszat mondani a dokira akinél szültek, mert legközelebb is ugyanabban a kórházban szülnek majd, és ő akkor is ott lesz, és "mi van, ha bosszút áll?" Sőt, van, aki újra ugyanazt a dokit választja, mert ha nem, akkor a doki megsértődik "és mi van, ha bosszút áll?" Ez persze csak vidéken igaz. Ezzel a dokik vissza is élhetnének akár, de szerintem sokan azért sem teszik, mert ők meg azon aggódnak, hogy az amúgy is kevés kismamából még kevesebb jut majd annak, akinek a rossz híre szétszalad. Én bizony nem egy dokit a rossz híre miatt kerülnék ki, ha a helyi kórházban szülnék.
Egyébként a pesti orvosokról már nagyon sok rosszat hallottam.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn! Örülök, hogy rajtam kívül más is gondolkodik ÍGY! Kicsit félve írtam le az előbb a véleményemet, de gondoltam, majd csak nem "utál ki" senki! Persze, ha mégis, hát legyen, nem vagyunk egyformák. Amúgy saját orvosomról én is hallottam negatív dolgokat, de az én bizalmamon már ezek a dolgok nem változtatnak. Úgy gondolom, nem vagyunk /mi nők/ egyformák. Ha megyünk együtt az utcán, lehet, hogy a szembejövő ember nekem szimpi, neked nem! Miért lenne ez másképp az orvosoknál?
Hidd el, a vidéki kismamák meg Pestre vágynak, ezt elég sokat hallom.
beatrix28
 
 


Adrienn!
Egyetértek abban, hogy a legtöbb orvos becsületes. Ettöl nekem még nem tetszik, ha megmondja mennyi "hálapénzt" kér. Azt viszont nem értem, mi abban a rossz, ha leírod a pozitív véleményed a dokiról. Szerintem neki is jólesik, ha ide téved és jókat olvas magáról.

Beatrix28!
Orvosi titoktartás létezik. Beteg titoktartásról nem hallottam.
Ha v.ki tájékozódás céljából kérdezné, hogy mennyit adtam, azért hogy tisztában legyen a szokásokkal, hogy mennyit illik adni hát elmondanám, de egy adatbázishoz, vagy egy azt helyettesítö oldalhoz nem adnám ki a nevét, mert tényleg hálapénzt adtam. Ráadásul nem is lenne hiteles, mert én ennyit adok a másik kismama többet vagy kevesebbet ezért ez nem az Ö tarifáját tükrözné. Mivel elsö babámat szültem fogalmam nem volt az árakról és nem akartam túl keveset vagy túl sokat adni ezért én is megkérdeztem a többi kismamát, hogy mennyit adtak. Az orvost azért nem, mert mint már említettem utálom, ha fix árat mondanak egy állami kórházban. A fix tarifa számomra olyan, mint egy kifüggesztett árlista. Miért ne lehetne kifüggeszteni az internetre is. Én úgy érzem, ha én határozom meg az árat, az nem illegális, mert ha szabad egy tábla csokit vagy egy üveg piát adni ajándékba akkor miért ne lehetne vastag borítékot is. Egyébként, ha nem határozunk meg árat az is lehet olyan mint egy szerzödés. Azzal, hogy személy szerint felkérem, hogy legyen az orvosom, már megállapodtunk és Ö is tudja (sejti), hogy nem ingyen várom.
Hallottam olyan esetet, hogy a fix tarifás doki a kismama elött megszámolta a pénzt és folyton mondogtta a kismamának, hogy adjon már valamennyi aprót a növéreknek is. Szerintem ez undorító és igenis ismerje meg a világ. Tényleg mások vagyunk éppen ezért nem érzelmeket, hanem tényeket kell írni.
Kriszta
Nyanya
 


Az Élet és irodalom legutóbbi száémában az utsó odlalon jelent meg egy nagyon jó cikk erről az egészről. Sajnos a neten nincs meg, belinkelném pedig. Asszem az a címe, hogy "Kismamák összeesküvése" (nem biztos, vmilyen Kismamák, az tuti). Szóról szóra egyetértek vele. AKi teheti, olvassa el.

Virágom, igazad lehet - mint mindig Kép.
pussz
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Bocsi, de kicsit szerintem felreertes van.
A www.halapenz.hu oldalon az szerepelt, hogy csak akkor irjon valaki konkret osszeget, ha azt az orvos KERTE. Tehat ha az orvos nem mondott konkret osszeget, azt nem is kellett beirni a honlapra. Tovabba azt sem kellett, ha valaki a maganrendelesre jart, es ott a magan vizitert fizetett. Viszont oda lehetett irni, ha az orvos a korhazban, normal rendeles, vizsgalat alkalmaval KERT penzt.
Mivel az en orvosom nem mondott a szulesert osszeget, es fizetni csak a maganrendelesen fizettem (a korhazban nem fogadta el -szerintem helyesen- a penzt), igy en nem is irtam be arra a honlapra, hogy mennyit adtam a segitsegeert. Szerintem korrekt volt az a honlap.
Udv,
Gombóc
gombóc
 
 


Nyanya! Az orvos a saját rendelőjében függeszti ki az árlistát, ha kiteszi. Ha akarná, kitehetné a netre is, de nem akarja. A beteg titoktartást nem kötelezőnek írtam, én magamra nézve tartom kötelezőnek! Én adok a dokinak, sőt, a nővérnek is akartam adni /önszántamból/, de az nem fogadta el. Ilyen is van! Véleményem szerint, ha valakinek nem tetszik, hogy pénzt kér a doki, ne adjon, és menjen másik orvoshoz. Az is kérni fog! Ha maszek úton intézik a dolgokat. És mi van akkor, ha az orvos a munkaidején kívül rohan be hozzám szüleszteni?
Te mit szólnál, ha a neten bárhol név szerint olvasnád Magadról a véleményeket? Nem kérdeznéd meg, hogy mi jogon adnak Rólad infót? Lehet, hogy nagyon máshogy gondolkodom, mint a többség. Ismétlem, ez a saját véleményem, a Tiéteket is tiszteletben tartom.
beatrix28
 
 


vIRÁG!

Ne legyél demagóg, az egészséghez való jognak semmi köze nincs a hálapénzről szóló infókról. Azelőtt sem volt ilyen honlap, az egészséged nem sérül egy ilyen honlap nemlététől. Még azt sem mondhatnám, hogy a tájékozódáshoz való jog sérül, mert millió egyéb fórumon megtudható egy-egy orvos tarifája.
Nekem személy szerint nem tetszett az oldal, az orvosokról szóló jellemzés teljesen szubjektív, mégis úgy tűnik, mintha ez valami félhivatalos álláspont lenne, a tarifákról pedig az a véleményem, hogy ami ki van függesztve, ahhoz nem kell honlap. Ha azt mondja a doki, hogy annyit adok, amennyit akarok, az is személyes ügy. Az pedig, hogy sztk-ban fix összeget kér-ettől hányok igazán- nem egy külön weblap témája sztem.
Amúgy azt hiszem, hogy a para adóügyi szempontból annak is tilos, aki adja. Legalábbis a korrupciónál így van, nem csak a rendőr nem fogadhatja el, én sem adhatom. Bár lehet, hogy ez nem u.az.
Mindegy, a lényeg az, hogy én nem érzem magam megrövidítve attól, hogy szünetel a honlap.
rjuli
 
 


Beatrix28!
Semmi baj a gondolkodásoddal, nekem nagyon tetszik, és sokmindenben egyetértek. Nekem is természetes, hogy nem ingyen dolgozik a szabadidejében. Én az orvosomon kívül az anesztesnek és a szülésznönek is adtam nem kevés pénzt, mert Öket is választottam és nagyon meg voltam velük elégedve. Meg természetesen a növéreknek is adtam. De a lényeg, hogy ez az én döntésem volt, én akartam adni, mert megérdemelték és megdolgoztak érte. Arról ugye nem esett szó, hogy a fixáras doki akkor is kér pénzt, ha a szülés az ügyeleti napjára esik. Sok esetben ezt elöre lehet tudni (programozott császár). Na jó ettöl még megérdemelheti, az én dokim és az anesztesem is pont ügyeletben volt.

"Te mit szólnál, ha a neten bárhol név szerint olvasnád Magadról a véleményeket?"
Itt most nem a véleményekröl van szó, hogy szimpatikus-e az orvos vagy nem, hanem arról, hogy mi az a fix összeg amiért hajlandó levezetni egy szülést (akár szabadidejében akár ügyeletben) egy állami kórházban. Ha én árulok v.mit és megmondom az árat, nem tartom helytelennek, ha nyilvánosságra hozzák, hisz én sem titkolom.

Azt én sem tartom helyesnek, hogy a valóban hálapénzt elfogadó dokik is a listára kerüljenek. Nem tartom helytelennek, ha elfogadják a hálapénzt. Igazad van, akinek nem tetszik választ másik orvost, de a lista ezeknek a kismamáknak nagyon megkönnyítené a dolgát, mert lehet, hogy fel se kérik a listán szereplö orvosokat, így megspórolják maguknak a felesleges köröket.
Azért remélem nem értesz félre, én tiszteletben tartom a véleményed, söt egyet értek veled. Ha alapvetöen helyesnek tartod, hogy elöre megmondja az árat, akkor az a tisztességes, ha nem adod ki, de én már az elörre meghatározott árral nem értek egyet. Egyébként itt is vannak különbségek, mert ha a doki a terhesség elsö pillanatában közli az árat, akkor még nálad a döntés, hogy elfogadod vagy tovább mész, de van olyan aki a szülés elött közli és akkor a kismama kényszerhelyzetbe kerül.
Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok!
Még nem olvastalak itt benneteket, amikor ezt irtam 1 masik topicba:
"Nehéz ügy a halapénz-dolog, hiszen ha az ember elégedett valakivel, tulajdonképpen miért ne adjon pénzt??? Vagy valamilyen ajandékot??? A baj csak az, hogy VALOBAN nagyon sok nögyogyasz elöre megmondja: ennyi és ennyi a szülés ara, de NALAM ennyivel és ennyivel több... Vagy nem mondja, de ha nem ad neki az ember 1 kis pluszmoney-t, undok lesz, és nem törödik rendesen az emberrel... Mert sokan elvarjak, hogy minden vizsgalat utan adjon valamit a kedves paciens...
Az elsö krapekombol szülész-nögyogyasz lett... 4 évig voltunk együtt, még tanult... Aztan idönként ujbol talalkoztunk, barati alapon, kajalni, meg dumalni... Nos, a lelkiismeretes, rendes, tündéri, érzékeny fiubol 1 ramenös, beképzelt hülye lett, akinek sokkal fontosabb a pénz, mint a paciensei, vagy akar a felesége... Miért lett ilyen? Mert ö is hülyére dolgozta magat, mint fentebb irtatok, s ugy gondolta, ha éjjel-nappal dolgozik, neki jar a halapénz, igy el is kérte... Rajött, hogy sokan istenitik az orvosokat, igy istennek kezdte képzelni magat... Mivel alig jart haza, ugy gondolta, neki az is jar, hogy jopar növérkére ramaszhat. Szomoru...Beszélgettem vele a szülésekröl, és teljesen ledöbbentett, mennyire csak 1 eset a sok közül 1 szülés... Ha jo a vége, ha rossz. Az az eszébe sem jutott, hogy az éppen szülö maminak mennyire fontos,késöbbi életét meghatarozo élmény a szülés... Utalom azokat a dokikat, akik csak a pénz, vagy a tarsadalmi statusz miatt lettek orvosok, nem pedig azért, hogy életük végéig (vagy legalabbis a nyugdijig) lelkiismeretesen szolgaljak a betegeiket, segitsenek rajtuk, stb..."
Hozzatenném, hogy ok, becsületes dolog, ha valaki megmondja elöre a szülés arat, de ez nagyon kellemetlen is lehet... Hiszen TUDJA az ember, hogy ennyit és ennyit oda KELL adnia, de azt nem, hogy illik-e ehhez még valami pluszt adni, vagy ennyi is elég...??? Kérdés még az is, hogy ebben az arban mi van benne? Csak a szülés maga, vagy a terhesség végigkisérése is??? Svajcban csak szülésznök vannak jelen a szüléskor, doki csak akkor jön, ha baj van. (Csak a maganklinikakon vezetnek le szüléseket orvosok). Viszont nagyon sok nögyogyasz igy is nagyon sokba kerül... Ezt most nem fejtem ki, hiszen nem az itteni dokikrol van szo, bar én is végigjartam 4 nögyogyaszt, mielött raakadtam volna az én SZUPPPER orvosomra!!!Jartam 1 vén kecskénél, aki elöre megmondta, hogy csak akkor kiséri végig a terhességem, ha nala szülök (maganklinikan), és az ennyibe, meg ennyibe kerül. Pedig ehhez nem volna joga.
Nyanyanak igaza van, én is adtam ajandékot a szülészcsajoknak is. Nagyon aranyosak voltak!!!
Az a lista érdekes dolog... Viragnak igaza van, sok doki nem szeretné, ha mindenki tudna, mennyit kérnek el 1 szülésért... Kérdés: mindenkitöl ugyanannyit??? Nem biztos!!! Nyanyanak is igaza van: jo, ha elöre tudja az ember, kihez megy, és az illetö mennyibe kerül...Az viszont egyaltalan nem biztos, hogy ezt valoban ki szeretné teregetni az illetö orvos...
Na, leallok, mert nagyon sokat tudnék még erröl irni.
Kép
Vendég
 


Kukacz
Itt ha a szülésre fix árat mondanak, nem szokás többet adni és ez az összeg csak maga a szülés. A terhesség alatti vizsgálatok más, az külön mani. Én is hallottam már olyat, hogy nem mindenkitöl u.annyit kért egy doki. Ez is érdekes, merthogy mi alapján dönt. Honnan tudja, ki milyen körülmények közt él és ki mennyitt engedhet meg magának?
Az, hogy a szülés csak egy eset a sok közül szerintem természetes, hisz naponta több szülést vezet le, a lényeg, hogy ezt ne éreztesse. A kismama úgy érezze, hogy abban a pillanatban minden körülötte forog és Ö a legfontosabb. Képzeld, ha minden szülés felzaklatná, vagy erös érzelmeket keltene benne.
Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok!

Ezek jutottak az eszembe:
--Ma az Orvosi Kamarától egy ember azt nyilatkozta, hogy a "hálapénz" tartja össze az egészségügy humán erőforrását.
--Ne beszéljünk a befizetett TB hollétéről, arról akkor lehetne, ha az adózási fegyelem olyan lenne itthon, ami értékelhető BEFIZETÉST eredményezne. Ez off, ennyit erről.
--Ha nekem a doki nem mond összeget a szülésre, hanem a kismamáitól tudakolom meg a "szokásos árat", akkor az különbözik valamiben a kifüggesztett lista után fizetett "ártól"? Szerintem nem. És sokan ettől az információtól tesszük függővé, hogy mennyire leszünk "hálásak".
--Természetesen nevetségesnek tartom az orvosok havi fizetését én is. De azt gondolom, hogy a mostanában folyamatosan elhangzó ár/szülés közel sem az "el kell tartanom a családomat valahogy" összegét hozzák eredményül.
--Kicsit furcsa, hogy jogellenesen szerzett pénzről szóló oldalt jogellenesen működőnek nyilvánítanak.
--Én sem szeretném, ha az én zsebemben turkálnának úgy, hogy míg én azonosítható vagyok, a beíró nem az.
--Tökéletesen egyetértek azzal, hogy az orvos nem ingyen tölti az ágyam mellett a szabadidejét. De azt is gondolom, hogy nem ez a forma a megfelelő, ez senkinek sem jó, max. még minimálisan működőképes marad az eü. Durva, de amíg van kinek fizetni, nagyobb biztonságban érzem magam, mintha nem lenne kinek.
--Nem tetszik, hogy mindenki ujjal mutogat mostanság a szülészekre. Minden területen szabott árak vannak (hú, most újat mondtam miKép?)
--Az sem tetszik, hogy hátulról kell megtudni, hogy mi-hol-mennyibe kerül. Emiatt kicsit jó volt a hálapénz.hu.
--Az orvosok annyit tudnak kérni, amennyit kifizetünk nekik. Átvitt értelemben mi verjük fel az árakat.
--Nem tetszik, hogy míg minden orvos elfogadja ezt a rendszert (nincs más választása), érzékenyen érinti őket, ha beszédtéma lesz.
--Nagyon sokszor úgy vagyunk az SZTK-snak hitt rendelésen, hogy nem is tudjuk, valójában az ott minket fogadó orvos magánrendelését látogatjuk. Ez kórházra is igaz.
--Most elhangzott hír: "A győri kórház etikai kódexszel szabályozná, hogy az orvosok milyen feltételekkel fogadhatnának el hálapénzt. Az intézmény igazgatója és a Magyar Orvosi Kamara elnöke szerint is bűncselekmény, ha egy orvos előre(!!) kér pénzt a pácienstől...." Nálatok nem az volt, hogy előre megmondta, hogy mennyit fog kérni szülés UTÁN a szülésért? Mert akkor minden rendben, EZ nem bűncselekményKép.
Hír tovább: "A győri kórházigazgató és a kamarai elnök is úgy látja: a hálapénz elfogadható, ha a páciens önként adja." Olyan esetről sem hallottam még, hogy valakit kényszerítettek volna...
--Én olyan orvoshoz kerültem majdnem, aki szemtelenül sokat kér. Jó, hogy kiderült időben, mert még a végén nem adták volna oda a gyereket a kasszánálKép.

Sziasztok
Csi

ui.: senkit sem szerettem volna megbántani, ne vegye senki magára a fentieketKép
csii
 
 


Jövök majd, most reggeli. Kép

Virág
Virág
 


Kukacz, szerintem az orvos ismerősöd alapján még nem lehet véleményt mondani az orvosokról. Egyrészt ők is emberek, tehát éppoly különbözőek, mint a mérnökök vagy a tanárok. Másrészt miért épp az orvosoknak vagy a pedagógusoknak kéne a munkaidejük minden másodpercét mélységes elhivatottságban tölteni? Amíg az ember fiatal, kezdő, addig talán megy, de akkor sem várom el. Aztán családja lesz, az idő is eltelik, megszokja a munkáját, már nem "csoda". A pénzért jár dolgozni, mert otthon várja a család, és eléggé el nem ítélhető módon számára is a család a legfontosabb.
Azért is vagyok ilyen "elnéző" az orvosok emberi gyarlóságaival kapcsolatban, mert egyrészt a legjobb barátnőm orvos, és látom, hogyan él, hogyan viszonyul a munkájához, hogyan viszonyulnak a kedves betegek a munkájához, stb. Ismerem őt, és hiszek neki. A másik az, hogy az orvosok is csak olyan emberek, mint mi, de tőlük valahogy mégis többet várunk. Én meg azt gondolom, több és jobb munkáért több és jobb megbecsülés is jár. Ha az nincs meg, hogyan legyen kedvük sokat, megbecsülés nélkül, mégis egyenletesen jól és lelkesen dolgozni?
Persze az orvosok közt is - mint minden más szakmában - vannak kóklerek, becstelenek, stb. Nagyobb bajt tudnak okozni, mint a más szakmabeliek, mert állandóan emberéletek vannak a kezükben. (Ámbár ez sem biztos, hogy helyes összehasonlítás, hisz a bakternek vagy a mozdonyvezetőnek is életek vannak a kezében, és bizony sok élet ment rá arra is, hogy némelyik közülük is képes figyelmetlenkedni.)
Szerintem egyszerűen annyi lenne a feladat, hogy ha az állam nem tesz semmit az eü. dolgozók jobb hangulatáért, vagyis jobb munkafeltételeiért, akkor saját jól felfogott érdekünkben sajnos nekünk kell tenni ezért, akár tetszik, akár nem. Hogy az adónk nem oda megy, ahová kéne, annak az orvosok csak a kárvallottjai, éppúgy, vagy még jobban, mint mi. Ezügyben nem őket kell szidni, hanem azokat, akik a befizetett adónkat elkótyavetyélik. Na és azokat, akik nem is fizetik be az adót, vagyis a köztől (tőlünk) lopnak. És azokat, akik ezt lehetővé teszik, akik efölött szemet húnynak, mert azért kapják a mellékest. No, ők az igazi felelősök, nem az orvosok. Az egészségügy jelenlegi rendszere épp az egészségügyben dolgozók számára a legnagyobb szívás.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Jaj, a kedvenc gumicicámat még elfelejtettem: a TB azokra is megy, akik csak az államtól várják, hogy az életmódjukkal összeszedett nyavalyáik és sokszor csak képzelt betegségeik kezelését finanszírozza. Meg azokra a "rokkantnyugdíjasokra", akik csalással szerezték a papírt a rokkantságukról. Meg az iszákosokra, akiket a mentő visz be az utcáról. Meg azokra, akik a betegségük megelőző életmód-szigorításait nem tartják be, aztán hónapokig ápolják őket újra és újra a kórházakban. Nos, ezeket a - magukat általában ártatlan áldozatnak érző - honfitársainkat is lehet szidni. Többnyire nem a saját generációnkban találjuk őket, megsúgom.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Sok mindennel egyetértve és sokban vitázva most csak annyit mondanék: azért az mégis durva, akárhogy nézzük, hogy egy szülésre a szabadidejéből befáradó orvos 50-70 ezer forintot kérjen el! Akármennyire én kértem föl rá, hogy gondozzon, akármennyire a nászi ágyból kell kiszállnia a kedvemért, ez az összeg (ezek a halapenz.hu-ról származó adatok!!!) mindenképpen aránytalanul magas! És akkor még fizess a személyzetnek is... Ez nem fair.
Szerencsére eddig sikerült elkerülnöm azokat az orvosokat, akik ennyire meg akarják szedni magukat rajtam.
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Ezek a pesti árak. A pesti élet szerintem külöün téma, úgy egészében véve. Arról, hogy a pesti orvos ilyet megengedhet magának, arról a pesti emberek is tehetnek, mert ők szoktatták rá a dokikat erre. A nagyon magas fizetésűek kezdték adni a nagyon nagy összegeket.
Vidéken nem kérnek ennyit, sőt, sokan semmit se kérnek, bár ettől függetlenül nyilván várják. És vidéken sok szülő nőtől esélye sincs kapni a dokinak, főleg ha mondjuk zömmel hátrányos helyzetű családok lakják a környéket.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Még eszembe jutott valami. Szerintem az ilyen szabályozatlan nyitott fórumok, mint a Halapenz.hu nem oldanak meg semmit, hanem inkább valami normális és működő érdekképviselet kellene, hisz a szülőség a kismamasággal és a szüléssel csak kezdődik. Utána még számtalan olyan dolog van, amiben egyelőre szülő és gyerek egyaránt kiszolgáltatott, holott ennek nem lenne muszáj így lennie. Egy csomó mindent meg kéne oldani, amihez csak összefogás és szervezett érdekképviselet lenne szükséges. Már írtam valahol, hogy pl. az anyák négyórás munkaideje simán megoldható lenne, ha pl. egy könyvesbolti vagy akármilyen állást két anyuka feloszthatna időben egymás között, akár úgy hogy délelőtt négy óra az egyiknek, négy a másiknak, akár úgy, hogy egyik nap az egyik jön, másnap a másik, stb. Ilyen állami állások is lehetnének, nem csak a magáncégeknél. Aztán az iskolákkal is sok baja van a szülőknek, hisz a szülők kilencven százalékát szerintem aggasztja a nagy liberalizáció, hisz lassan félünk a kölköt elengedni a suliba vagy az oviba. A szülők utálják pl, hogy az oviban a gyerekek videót néznek, mert az olyan pihentető az óvónők számára. De semmilyen eszköz nincs a kezükben, hogy ne így legyen. Pedig nem ezt várnám az ovitól. És még csak választási lehetőség sincs, mert elterjedt ez a szokás, hisz látták, hogy senki nem emeli fel komolyan a szavát ellene. Csak egymás közt durrognak a szülők. Szóval igenis kéne hosszú távra egy érdekvédelmi szervezet, amely a szülőket fogja össze, amely a politikát következetesen kizárja, csak a gyerekek érdekeit nézi. Úgy értem, nyilván bizonyos alapelvek kitalálásakor az elvi politika elkerülhetetlen, de konkrét párthoz igazodni nem volna szabad ennek a szervezetnek. Mindig ugyanazt az értékrendet kéne képviselnie. Annak az értékrendnek pedig közmegegyezéssel kéne megszületnie. Ennek része lehetne az is, hogy le kéne valahogy szabályozni az orvosokról való informálást.
Na, bocs, hogy ilyen hosszú lett, és hogy néhol off volt egy kicsit, de szent meggyőződésem, hogy valami ilyesmi oldaná meg a helyzetet.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn!
Ha jól sejtem te egy más országot akarsz Kép
Ezzel talán többen így vagyunk, de ez van.
Sokmindenben egyetértünk, de van ahol magaddal is ellentmondásba kerültél.
"Ezügyben nem őket kell szidni, hanem azokat, akik a befizetett adónkat elkótyavetyélik. Na és azokat, akik nem is fizetik be az adót, vagyis a köztől (tőlünk) lopnak."
Melyik orvos adózik a hálapénz után? Ha legális lenne a hálapénz, talán az adót is befizethetnék, és az összeget is szabályozhatják. Akinek nem tetszik nyisson magánrendelöt.
Miért lenne külön téma a pesti élet. Más fizetés más tarifa. Talán annyiból mégis más, hogy a kismama nem tud mit tenni, mert nincs választási lehetösége. Én ugyan nem szoktattam rá senkit, hogy elöre megmondja mennyire legyek hálás.
Ja és ezentúl a mozdonyvezetőnek is adok hálapénzt, ha balesetmentesen elértem a célba. Vagy adjam inkább elöre, nehogy gond nélkül odaérjek? Kép

Az orvosnak is joga van a magánélethez és az is igaz, hogy nem köteles a munkaidején túl ingyen dolgozni. Ez nem is várható el tölük. De, akkor miért nem beszélik meg azt, hogy a hálapénz csak akkor jár, ha tényleg a munkaidön túl dolgozik. Én azt látom, hogy sok orvos megpróbálja az ügyeleti napjára irányítani a fizetös "betegeit". Így a családra is jut idö, meg pénz is áll a házhoz. Mint te is írtad sokan mások is megérdemelnék, és most nem csak a tanárokról, soförökröl (magamrólKépKépKép) stb. beszélek akiknek szintén emberi sorsok vagy életek vannak a kezében, de orvosok között is csak bizonyos orvosoknak "jár" (vagy járatják) a hálapénz. Körzeti orvos, belgyógyász, ideggyógyász, mentös stb. Nekik miért nem jár???
Ja és képzeld el, ha a tüzoltó csak akkor oltaná el a házad, ha kap egy kis plussz pénzt. Különben ott hagyja az égö házat mikor lejár a munkaideje, mert várja a családja Kép
Kiváncsival egyet értek az aránytalanul magas hálapénzben, tényleg nem fair.
Kriszta
Nyanya
 


Tegnap az rtl-híradóban a győri kórház igazgatója azt találta mondani, hogy etikai kódexet akarnak kiadni, amelyben az lesz, hogy pénzt kérni, pláne előre tilos, utólag viszont el szabad fogadni, mert a betegnek is így jó.
Hát...
rjuli
 
 


Egy mai cikk:

http://www.origo.hu/itthon/20040107ahalapenz.html

Szerintem botrányos, hogy egy jogállamban nem hagyják, hogy az emberek elmondják (leírják ) saját véleményüket tapasztalatukat.

Az oldal elindítója egy fiatalember, Nyírő Balázs , ha jól tudom egy sima apuka (úristen lehet hogy most letartóztatnak, mert leírtam a nevét, és sértem a személyiségi jogait), nem pénzes oldalt indított, hanem csak egy olyan portált, ahol mindenki leírhatja a véleményét (ugyanúgy mint itt) a szülészorvosáról, hogy ezzel segítsen olyan kismamáknak, akik most keresnek orvost.

Én látogattam azt az oldalt, és a hozzászólások 99 %-a pozitív hangvételű volt. Kb 1 héttel ezelőtt az oldal készítője a hozzászóló adatait elkérte, hogy a hozzászólás mellett az is látható legyen. Mellesleg az ott leírt dokik és azok telefonszámai nem titkosak (Matáv on-line tudakozóban megnézegettem), így nem hiszem, hogy olyan baromira sérteném bárki jogait is. valószínűleg a botrányt egy unatkozó ujságíró pattantotta ki, azzal a címszóval, ha már égetjük azt a MÁV-os nőgyógyászt vegyük górcső alá a többit is. Az oldal lényege az volt (szerintem), hogy mindenki leírhassa, hogy mit gondol a szülészorvosáról, és neki mennyibe volt a szülése.Volt egy táblázat ahová be lehetett írni, ha a doki szabott árat (mennyit) kért a terhesgondozásért, valamint a szülésért. Ha nem volt szabott tarifa, csak elfogadott ajándékot vagy pénzt azt nem kellett sehol feltüntetni. Az ottani hozzászólások nagyon meglepőek voltak: A MÁV-ban, az Istvánban, a Péterffyben volt elég sok bejegyzés (megjegyzem főleg pozitív csengésű), ahol állítólag szabott tarifák voltak. Kiváncsiságképp megnéztem a SOTE 1-t is, ott egy orvosnál sem találtam szabott árat...

Az oldalon az utóbbi egy hétben volt egy olyan lehetőség, hogy egy felhívás megjelent: amennyiben ön az említett nőgyógyászok valamelyike, névvel lehet reagálni a beérkezett hozzászólásokra. Érdekes módon egy doki bejegyzését sem láttam, nem kapkodtak, hogy védjék magukat. Mondjuk nem is értem, hogy a pozitív hangvételű írásokkal szemben miért kellene védeni magukat.


Egy utsó hozzáfűzés az összegekhez (kért vagy nem kért az illető): nem zörög a haraszt, ha a szél nem fújja...

Bocsi hogy ilyen hosszúra sikerültem, de ki kellett magamból ezt írni, mert majd szétvet a pipa, hogy ilyen Magyarországon megtörténhet, és meggátolnak központilag abban, hogy ebben a fene nagy demokráciában véleményt nyilvánítsak!
goczane
 
 


Írtam ide, de most inkább törlöm.
BocsánatKép
csii
 
 


Sziasztok! Két gyors megjegyzés: a TB-ben Magyarországon nincs benne az orvos honoráriuma. Ha pld. egy szülésért az orvos kap egy kreditpontot. a tb. ezt pénzre váltja át, egy szülés "értéke" kb.100ezer forint. Ebben benne van a kórházi tartózkodás (fűtés, kaja, mosás), a gyógyszerek, az EDA, császárnál a tű, cérna, stb. Külföldön a doki honoráriuma is benne van. Másik dolog: jogellenes, ha egy orvos akár csak 1000 forintot is, de pénzt kér a klinikán vagy a kórházban a vizsgálatokért. Lehet adni, nem adni, szeretni v. nem szeretni a dokidat: ha nem magánrendelésen van és pénzt kér, akkor bűnt követett el ellened.
triste
 
 


Sziasztok! Adrienn! Nem, nem itélem meg az összes orvost az én ismerösöm alapjan, jaj dehogy!!! Tudtommal nem irtam semmi ilyesmit!!! Csak elmeséltem valamit!!!
Az én nögyogyaszom (az orvosom) is 1 szuper valaki, de itt nem arrol van szo, hogy mi a jo, hanem, hogy mi nem. Nyithatunk 1 doki-dicsérö topicotKép, oda is lenne böven mit irnom, és nem csak nekem!!!

Nyanyus!!! Hihihi, mar megint irtam 1 masik topicba, pont, amit Te fentebb, hogy megértem, hogy 1 orvosnak 1 szülés csak 1 a sok közül, viszont emberien kell(ene) minden dokinak viselkedni minden egyes kismamival!!!

Csi! Szerintem is ezekben a forumokban, vagy mi a fenékben, az a legborzalmasabb, hogy névtelenek néven neveznek és kritizalnak masokat. Ez nem fair, viszont nagggyon sok ember nem az... Nem vallalja a véleményét, inkabb sutyiban, névtelenül mond véleményt. En utalom az ilyet!!! Persze, ez nem biztos, hogy azt jelenti, hogy a névteleneknek sosincs igazuk, csak éppen a modszer gusztustalan!!!

Angyal!!! Mi van Veled??? Nagyon szeretném tudni!!! Irsz mashova, vagy küldesz 1 mail-t??? Puszi!!! Ja, ez OFF volt.

Virag! Miért kelsz Te mindig 5-kor???
Vendég
 


Virág
Halat reggelizel? Kép
Kriszta
Nyanya
 


sziasztok!

Az én véleményem, hogy ez az egész ami a szülészetek körül forog az egy nagy kupac kaki.
Csak egy teljes reformálás tudna csask itt rendet tenni.
Az én orvosom nem közölte velem, hogy előre mennyit kér, csak úgy szépen minden vizsgálatnál eltette a pénzt persze szemrebbenés nélkül, 9 hónapon keresztül. Utolső alkalommal amikor találkoztunk a szülés előtt másfél héttel volt amikor rákérdeztem, hogy húsvét alatt elérhető lesz-e (aminek természetesnek kellett volna lenni), de Ő azt válaszolta, ogy majd holnap megbeszéljük persze a pénzt hang nélkül eltette. Majd másnap közölte, hogy egy hétre el megy konferenciára és nem lesz és ne haragudjak , de nem tud másnak átadni mert akire rá tudna bízni az is vele lesz a konferencián.(Szerintetek egy klinikán lehet olyan egy hét amikor nincs egy megbízható orvos??)Tehát ott maradtam egyedül a folyosón és nem tudtam, hogy most kihez forduljak.
Hát én így jártam, hiába a hála pénz én akkor is az ügyeletes dokinál szültem és sajnos nem is probléma mentesen.
Szerintem az át reformálással ezt kellene megszüntetni.
Ez Debrecenben történt

Krisztaa
krisztaa
 
 


Kriszta, Te szegény!!! Hat, ez elég ciki, ami Veled történt... Ha rosszat irok egyes dokikrol, az ILYENEKRE gondolok...
Nyanya! Ezt a Virag halat reggelizik-et nem értem!!! Mééé???Kép

Kép
Vendég
 


Kukacz
arra szokták mondani aki nagyon lassan eszik, mert a halat szálkázni kell Kép
és Virág ezt írta "Jövök majd, most reggeli."
KépKépKép
Kriszta
Nyanya
 


Kriszta
Ez az orvos megérdemelné, hogy vastag betüvel megjelenítsd a nevét a történet mellé.
Hol vagytok, akik szóbeli szerzödésröl beszéltetek. Ez akkor szerzödésbontás? És hová mehet az ember reklamálni, mert bizonyíték ugye nincs a kezében. Ezzel a szóbeli szerzödéssel csak az a baj, hogy a kismamának nagyobb a kára szerzödésbontáskor.
Kriszta
Nyanya
 


Lanyok! Na, igy mar értem, Nyanyus!!! Mar kezdtem masra gondolni... Ezt nem ismertem...
Szobeli szerzödés nem szerzödés!!!
Vendég
 


Most olvastam egy masik forumon ezt a web cimet. Megneztem es meglepve tapasztaltam, hogy ez az!

http://halapenz.tripod.com
gombóc
 
 


Kukacz, tévedsz!
A jog ismer olyan fogalmat, hogy szóbeli szerződés.
névtelen
 
 


Mai reggelinek is vége, de beteg Abus, és ma el is megyünk. Amint tudok, jövök. Kép Esténél nem hamarabb. Hal: KépKépKép

Virág
Virág
 


Kukacz!
Igen én is úgy tudom, hogy létezik szóbeli szerzödés, csak azt nem tudom, hogy szerzödésbontáskor ez hogy bizonyítható, mert ezeknél álltalában csak 2 fö van jelen ebböl az egyik állít a másik tagad.
Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok! Nyanya! Itt vagyok, ki szóbeli szerződésről beszélt. Ez tényleg egy szomorú ügy, de nem lehet általánosítani. Az ilyen viselkedés az orvos részéről valóban megérdemelné a nyilvánosságot, de nem azért gondolom így, mert pénzt fogadott el. Hiszen amiért elfogadta, a gondozásért, azt megtette. De hogy így cserben hagyjon egy szülni készülő nőt, az valóban felháborító és elítélendő szerintem is. Én amúgy azt gondolom, hogy az egészségügy reformja sem tudná ezt a dolgot rendbe tenni. Szinte ösztönösen nyúlunk a zsebünkbe, ha orvost látunk, persze azért, hogy biztonságban érezhessük magunkat, hogy tudhassuk, tényleg figyelnek ránk. Azt sem hiszem, hogy a magánklinikák talán megoldást jelenthetnének, mert ott sokkal drágább volna minden és persze a legtöbb kismama azt nem tudná igénybe venni, tehát a többségnek megmaradna a probléma. Szerintetek mennyi fizetés lenne elegendő az orvosoknak, hogy ne kelljen zsebből adnunk? Annyit sosem fognak kapni! Nekem szerencsém van egy áldott jó orvosom van, nálam ezek a dolgok nem okoznak problémát, de értelek Titeket, értem a felháborodásotokat, csak szerintem nem szabad mindig a rossz példákból kiindulni.
beatrix28
 
 


Sziasztok,
Kriszta, én is így jártam, mint te. Az első babámnál magánrednelésre jártam, a doki szépen elvette a pénzt (megjegyzem, hat hónap alatt 3-szor!!! emelte a díjakat). Vasárnap szültem, nem jött be. Állítólag kedden (!!!) kapta meg az üzenetet... (no comment).
Utóbb kiderült, hogy (ha jüól rémlik) Jehova tanúja, és csak a gyülekezeti betegeihez jár be "szüleszteni".
Le merem írni a nevét: dr Juhász György. Kispesten van magánrendelője.

Sote I: ott a dokiknak ki van adva, hogy nem kérhetnek pénzt, nem nevezhetnek meg összeget. Elfogadhatnak, de nem kérhetnek. és be is tartják.
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


X vidéki kórház(nem írom ide melyik) nőgyógyászatán történt 4 éve, hogy a fiatal pár kijött a rendeőből, mentek volna el a folyosón, majd kirobbant utánuk a nőgyógyász és azt mondta: "Nem ennyit beszéltünk meg".A pár megszégyenülten állt és suttogtak valamit az orvosnak.Talán nem volt több pézük.Ez lenne tényleg a hálapénz?!
Hálapénz az, amit önként, hálából, utólag, minden kényszer nélkül adnak. Gondolom ez a nőgyógyász most mélyen meghurcolva érzi magát és jogaiban sértve a halapen.hu által, hogy ország-világ előtt kiteregethetik, hogy ő menyit is kért egy csóró házaspártól előre Kép Kép Kép Gyalázat
phajni
 
 


Nem tartom korrektenek, hogy az alacsony fizetésre hivatkozva ekkora összegeket zsebelnek be az orvosok, illetve az orvostársadalom egy töredéke. Kevés a fizetése a szemésznek, az ortopédorvosnak, a gégésznek is, hogy ne soroljam föl az összes szakmát, mégse tudják így megszedni magukat. Szép is lenne, ha a tanárok is azt mondanák, ezt kapod az állami fizetésért, de ha azt akarod, hogy a gyereked megnyugtató körülmények között, a kellő figyelem mellett, mérhető eredményességgel tanulhasson, akkor oké, odafigyelek rá, de ez neked évi 2-4 százezer forintodba fog kerülni. Csak hogy arányos legyek. (Épp most olvastam, hogy a MÁV-ban egy orvos már 70-100 ezret kér egy szülésért, és kb ugyanennyit gombol le a páciensről a terhesgondozás alatt!)
Szerintem nem ez a helyes út, hogy mi egészítjük ki a fizetésüket, és ezt még el is várják, hanem nekik kellene kiharcolniuk maguknak a méltó bérezést.
Idealista vagyok? Lehet, de ez a helyzet nem tartható, illetve akár olyan tragédiákba is torkollhat, és pont a hálapénz-hajhászás miatt, mint ami miatt a MÁV-os topik felbolydult.
kíváncsi
 
 


Miért nem lehet az illető orvos nevét leírni, ha ekkora bunkó? Ha vidéki kisvárosban élnék, és attól tartanék, hogy nekem származna ebből kellemetlenségem, akkor inkább én írnék névtelenül (vagy új nicken), de az ilyen nagy szemetek nevét jó, ha ismerik azok, akiket érinthet a dolog.
rjuli
 
 


Kíváncsi! Igazad van abban, hogy ez nem tartható, de meglátásom szerint ez nem csak a nőgyógyászokra igaz. Az élet más területén is mi pénzeljük a szakembereket, látható, hogy már az iskolákban sem úgy van, mint pl. az én gyerekkoromban. Jártam suliba (ált. isk-ról beszélek), a tanár lelkiismeretesen odafigyelt minden gyerekre, stb. Most azt látom (még konkrét tapasztalatom nincs), hogy a tanár a fogadó órán felajánlja a szülőknek a plussz órákat, természetesen pénzért. Nekem ez sem tetszik!!! Hiszen ha a plussz órán meg tudja értetni a gyerekkel az anyagot, vajon miért nem megy a suliban? Persze, mindent máshogy látunk, mindig az bánt bennünket, ami akkor történik velünk. Én komolyan úgy gondolom, hogy a hálapénz dologra nem lesz megoldás. Semmi esélyt nem látok rá, főleg azért, mert az illetékesek csak beszélnek róla, és azt is komolytalanul teszik. Mi meg rágjuk magunkat, puffogunk, és sajna minden szavunk süket fülekre talál.
beatrix28
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: