Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Hozzaszolok!!!Kép

EZT GORDIUSZ IRTA:
"A hálapénzrendszert meg kell szüntetni.Első lépésként a tisztességes óradijat kellenne megállapitani ( amelyik eléri a jogászokét)
Majd a biztositási rendszert átalakitani ahol
megjelennek a magánbiztositók is. A jelenlegi
rendszer kárvallotjai pontosan azok akikről az szól ( betegek és orvosok ) Méltánytalan e két
kárvallott csoportot egymásnak uszitani. Rend
csak akkor lesz ha a társadalom (és a politika)
felismeri, hogy az orvosok és az egészségügyiek
fizetését nem a betegekre kell átháritani."

Teljes mértékben egyetértek Vele, azért is masoltam ide az üzenetét!!!Kép En is valami ilyesmit szerettem volna irni, de nem sikerült ilyen Röviden, frappansan, érthetöen fogalmaznom!!!

CSI! Amikor azt irtam, nem vagyok a halapénz ellen, akkor arra gondoltam, hogy ha valaki akar adni valamit, mert meg van elégedve a dokival, az adjon, aki nincs, az meg ne. Svajcban igy van. A KOTELEZO halapénzzel nem értek egyet!!! Otthon sajna nem keresnek eleget a dokik, igy MEGERTEM, hogy sokuknak szükségük van a pluszmoney-ra. Ha megértem, az nem azt jelenti, hogy jonak is tartom!!! Es amikor a smucigokrol irtam, arra gondoltam, hogy szerintem (de ez az én egyéni véleményem), ha 1 doki sokaig, jol kezelt valakit, akar iccaka is, (OK, ez a dolga), valami kis ajandékot (nem feltétlenül pénzt) megérdemel. Igy mar érthetöbb???

Virag! Titok, hogy milyen orvos a férjed???
Vendég
 


Kukacz!
Virág férje mikrobiológus. Már írta neked fentebb.Kép
Vagyis azt hiszem, ő olyan doki, aki nem találkozik páciensekkel, csak a sejtjeikkel.Kép
Jól tudom, Virág?
Márti
T-Márti
 


Jól értetted, Márti. Kép Köszönöm. Kép (Sejtek helyett inkább váladékokat írnék. KépKépKép Torok, orr, likvór, fül, szem, stb... + vizelet és széklet. KépKépKép) És imádja. ??? Kép

Kukacz,
újra írom: nem értek egyet. Pontosabban félig. Nyilvánvalóan tisztességesen kell bérezni az orvosokat (tanárokat etc.). DE! Ez önmagában nem oldja meg a helyzetet. Attól fog kihullani a férgese, és alakul ki egészséges versenyhelyzet, ha privatizálják a kórházakat. Addig szabadrablás fog folyni. Szvsz. Kép

Virág
Virág
 

 
 

Martuccy!!!Kép Bocccs, ha vakegér voltam...Kép
Varom, hogy irj!!! Vagy varhatom???Kép Fruzsi jol van??? Te???Pajzsmirigy hogy viselkedik???
Puszik!!!

Viragom! Bocccs!!!KépKépKép Szoval ilyet csinal az Uracskad???Kép

A VakegérKép
Vendég
 


Sziasztok!

Szerintem a szules es kornyeke (elotte 9 honap es utanna 6 het), illetve a gyermekgyogyaszat teljes mas mint az egeszsegugy barmely mas terulete. Ezt nem privatizalni kellene, hanem megreformalni... ahogyan a teljes korhazi szemelyzet es (sajnos) a kismamak, paciensek gondolkodasmodjat is. En kifejezetten megalazonak tartom a boritek-csusztatast, szerencsere nem sokszor volt ra szuksegem.

Uj-Zelandon elek, itt szultem par honapja. Szerintem az itteni rendszer nagyon jo, ezert gondoltam leirom. A lenyeg, hogy itt mindent ami a "gyerekkel" kapcsolatos, az allam fizeti. Ide tartozik a pocakos-gondozas, a szules, vedonoi-szolgaltatas (konyvtarral, videokkal, eloadasokkal), orvos, de meg a kesobbi gyogyszerek, gyogyszertari furdeto, popsikenocs... is. Ezek mind-mind ingyenesek. Mindenkinek. Ugyanolyan ellatasban reszesul mindenki, fuggetlenul az anyagi helyzetetol.

Itt a tobbnyire szulesznok kiserik vegig, vezetik le a szulest, es foglalkoznak az ujdonsult csaladdal (igen, az egesz csaladdal!) meg 5-6 hetig. 24-oraban elerhetoek, es havi 4-5 szabadnapjuk van. "Parban" dolgoznak, akit termeszetesen megismertetnek, tehat tutira olyan foglalkozik veled, aki ismer es akit te is ismersz. Ha komplikacio van, akkor megjelenik a korhazi doki is, de csak annyi idore, amig feltetlenul szukseges. Ami fontos: semmilyen halapenz, csuszopenz NINCS! Megis mindenki kedves, segitokesz, es tenyleg ott es akkor (ezalatt nemcsak a szulest, hanem az utanna ott toltott idot is ertem) te vagy a legfontosabb.
Persze mint az elejen irtam, mindezert az allam fizet: a 9 honap gondozas kb. 100.000, szules + utanna 6 het kb. 200.000 Ft-nak megfelelo osszeg. Ezt persze leadozzak, mint mindenki Kép (itt nem szukseges elhallgatni a bevetel nagy reszet, azaz nem divat az adocsalas)
Ja, es erdekes... az itteniek ezt nem ugy gondoljak, hogy az allam fizeti, hanem hogy ok fizetik, hiszen ezert fizetik az adot. Es tenyleg!

Jo lenne, ha egyszer eljutna ide Magyarorszag is. De en realista (vagy pesszimista) vagyok, szerintem ehhez meg min. 50-100 ev kell Kép

batkamano
batkamano
 
 


batkamano
De jó lenne nálunk is valami hasonló.
Itt is sokan gondolják, hogy Ök fizetik az orvosi ellátást, többekközt én is, mert a TB-t én fizetem. Bosszant is mikor ingyenes orvosi ellátásról beszélnek.
Kriszta
Nyanya
 


Hat, TENYLEG nem ingyenes...Kép
Vendég
 


"Megnéztem azt is, ami az otthonszülésről szólt. Na azok közül a nőgyógyászok közül egyikhez sem mennék, akik ott voltak.
Az amelyik állandóan a WHO-s idézésen lovagolt, azt le tudtam volna rúgni a székről. Szerintem ő egy paraszt."
"Ádám Zsolthoz hasonló arrogáns barmok (isten ments, orvosok!) "
Szerbusztok! Hetek óta olvasom a különböző hozzászólásaitokat, de ezt a kettőt nem hagyom megjegyzés nélkül. Akit Ti ilyen egyszerűen lebarmoztok: az egyik legérzékenyebb és legudvariasabb szülész, abból a kb. 50-ből,akiket személyesen ismerek, vagy közvetlen elbeszélésből barátnőim által. Nem nála szültem tavaly, hanem a LEGJOBB-nál (számomra), de a doktor úr járt be vizitelni és Ő engedett haza bennünket. Ha nem ismeritek személyesen: nem kellene így beszélni róla.
Virág! Hallottad már azt a mondást, hogy amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten? A műsorban a hozzáálásod pont olyan volt, hogy ezt váltotta ki minden olyan orvosból, aki félti a születendő gyermek életét, egézségét és nem támogatja az otthonszülést. Csak megjegyzem: én is mindenáron otthon akartam világra hozni a fiamat, mert annyira félek a kórházaktól és utáltam minden orvost. De ha nem találtam volna egy becsületest(hosszú keresés után) akkor bizony itt haltam volna meg én is és a baba sem éli túl a szülést. Csak ennyit szerettem volna mondani. Bocs. Vannak különböző vélemények is. Ja, és én nem fizettem a SOTE I-n a szülésért.

Kép
Kép
macskási
 
 


Macskási!

LEgjobb tudomásom szerint Virág nem az otthon szülős műsorban szerepelt, hanem a hálapénzesben!!!!

Süti
süti
 
 


Lehet, hogy már votl erről szó korábban is, akkor elnézést. Nekem az a gondom ezzel a cirkusszal, hogy úgy tűnik, mintha az orvos-társadalom csak és kizárólag fogadott szülészekből áll. Az ortopédsebész nem a szabadidejében operál, és nem hívom fel hétvégén, hogy fáj a lábam, a hálapénzt mégis elvárja/elteszi. A rtg-orvosnak ki ad? Szóval nem csak privát- nőgyógyász kérdés ez az egész, mint ahogy ez a médiában meg itt a babaneten is lejön.
Sajnos a lényeg az, amit v.ki már korábban is írt: sosem fognak -még bérrendezéssel sem- annyi pénzt keresni, mint amennyit hálapénzzel lehet. Így aztán persze, hogy a hangadóknak nem érdekük a jelenlegi rendszer megpiszkálása.
rjuli
 
 


Szia Süti!
Nagyjából egyetértek minden hozzászólásoddal.
Két napon belül három ilyen témájú műsor volt.És én tényleg mindent megnézek, mert kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a vége. De úgy értelmeztem, hogy a Virág erősködött a gátvédelemmel kapcsolatban a WHO ajánlással és (gondolom)lámpaláza volt-ezért csak azt hajtogatta. Az Ádám dr. ( és a kollágái is )meg nagyon ugrik az olyan kismamákra,akik csak a maguk igazát mondják és nem látják be a másik oldal érveit. Tudom, hogy most sikk utálni minden orvost, de én maximálisan meg vagyok elégedve az egész SOTE I. gárdájával. Már akit megismertem személyesen. Üdv, macskási.

Kép
Kép
macskási
 
 


Macskási!

Mégegyszer leírom: én úgy tudom, hogy Virág nem abban a műsorban szerepelt, hanem abban, ami a hálapénzről szólt!!!

Süti
süti
 
 


Na, ezt én sem hagyhatom szó nélkül. Eddig csak olvasgattalak benneteket, és egyet is értek hálapénz ügyben.

Úgy gondolom azonban, hogy kicsit elszállt veletek a ló. Virág, Boglárka: Mért kell lebarmozni, leparasztozni valakit, akit nem is ismertek? (Á.Zs.) Nem tetszett amit mondott? Vagy ahogy kiállt az igazáért? Ezt kultúráltabban is meg lehetne fogalmazni azért!

Nos, én nála szültem, ő egy nagyon kedves, megbízható és a szakma által is elismert orvos. Általában visszafogott, mosolygós, én is meglepődtem, hogy ilyen határozottan kiáll valami mellett, de maximálisan egyetértek az otthonszülés ellenzésével.

Úgyhogy legközelebb finomabban, ha lehet!
happy
 
 


Ácsi, Ácsi!
Macskási!
Akire Te gondolsz, az a várandós anyuka, aki az OTTHONSZÜLÉSről szóló műsorban a jobb szélén ült, az NEM a VirágKép
Ő a hálapénzről szóló műsorban szerepelt, ahol -ha jól emlékszem- nem volt ott Ádám doki.
(Privát véleményem, hogy Ádám doki nagyon jól beszélt az otthonszülésről szóló műsorban)...
Már csak azért sem lehetett az a hölgy Virág, mert ha az emlékeim nem csalnak, ő nem az otthonszülés híve, de ezt majd elmondja ő...
Macskási, a fenti idézeteket honnan másoltad ide? Ez valahogy elkerülte a figyelmemet, persze ebben a nagy forgatagban ez könnyen előfordul. Légyszi' mutasd meg...
KöszönömKép
Csi

Kukac!
Szerintem összekeveredtem valakivel, mert nem tudom, mire írtad azt, amit fentebb nekem írtálKép
Csi
csii
 
 


Matcskási!
Aki erősködött a gátvédelemmel, az Noll Andrea volt, másnéven Nandu, nem Virág.

Virág nagyon helyes volt, de egy másik műsorban szerepelt. (Hálapénz)
happy
 
 


Macskási!

Aki a gátvédelemmel kapcsolatban erősködött, az Noll Andrea volt, nem Virág. A műsor témája otthonszülés volt.

Virág a hálapénz című műsorban szerepelt!
happy
 
 


Szia, macskási és Happy!!

Akik ismernek, tudják, hogy ritkán vetemedem arra, hogy valakiről írásban így nyilatkozzak. Semmi bajom nincs a kh-ban szüléssel. Én csak ott szültem és szülnék, vagyis egy véleményen vagyok az említett orvossal. Engem az a mérhetetlen arrogancia és maró gúny ütött szíven. Rátett egy lapáttal, hogy 2 nap múlva volt a hálapénzes adás, és én nagyon megijedtem, hogy ilyen is lehet. Hogy legjobb meggyőződésem ellenére jöhet vki, aki a mindenható úristennek képzeli magát, és megaláz. Nem tudtam, hogyan fogok reagálni, és féltem. De alapjáratban is felháborított ez a hozzáállás.

Nézzük a másik felét. Ma reggel várt egy mél, amit dr. Ádám Zsolt írt nekem. Ha beleegyezését adja, közkinccsé teszem. Pozitívan csalódtam benne. Elmagyarázta, miért viselkedett úgy, ahogy. Továbbra sem tetszik, amit ott csinált, de én sem vagyok tökéletes, én sem viselkedem mindig úgy, ahogy a legjobb volna, bár őszintén és mindig törekszem erre. A leveléből világossá vált számomra, hogy ő általában nem ilyen. Ezért bocsánatot kértem tőle a válaszlevelemben a szóhasználatomért, és itt is megkövetem.

Virág
Virág
 


Kedves Virág!
Akkor tényleg nem tudlak hova tenni az adásokból. Elnézést, de nem emlékszem mindenki arcára. De így, hogy mondjátok, tudom, hogy kivel ugrott össze a doki bácsi.De elhiszed, hogy tele van a rendes orvosoknak a t**-e már az összes fórummal, ahol egyfolytában mindenki mindenkit pocskondiáz?
Happy! Végre egy Sote I-s sorstárs. Mikor szültél? Csecsemős nővérkékkel való kapcsolat? :-))))
A másolt szövegek jan. 12-éről származnak.

Kép
Kép
macskási
 
 


Macskási!
1 éve szültem Ádám dokinál. Hogy a témánál maradjunk, soha nem kért pénzt, nem is kapott a vizsgálatokkor, csak a szülés után. Szóval tényleg hálapénz volt, amit nem azért kapott, mert tisztességesen ellátott, hanem mert rám áldozta a szabadidejét, megadta az elérhetőségét,...stb.
A csecsemősök....hát....volt 1-2 rendes, segítőkész, de a legtöbb flegma volt, le se sz..tak. Te kinél szültél?

Virág,

hogy találkoztál Ádám dokival, ha nem egy műsorban voltatok?

Üdv
Happy
happy
 
 


Hahó Happy!
Újházy doktornál szültem, de az Ádám doki volt az osztályos, amíg bennt voltam a babával.
I'm happy :-))) , hogy találkoztam végre valakivel, akinek jó emlékei vannak az orvosáról. De sokáig kellett keresgélnem, amíg rátaláltam az enyémre. A kórház meg olyan, amilyen. Én vagy otthon vagy a Szent Imrében akartam szülni, mert a legtöbb fórumon meg a Kismamában ezeket kapacitálták. Aztán szerencsémre nem sikerült egyik orvossal sem időpontot egyeztetnem a Tétényiben(mert nem voltam hajlandó magánrendelőbe menni!) és az utolsó orvost felhívtam az ajánlottak listájáról: így kerültem én a terhesség közepén az Újházy dokihoz. Imádom! Az is egy külön sztori, ahogy én nála jelentkeztem először, de olyan rendes és türelmes volt az első perctől kezdve, hogy csak na. És a Te orvosoddal is mindig összefutottam. Na Ő is egy bűbájos pasi. Anyámmal csak Szív Doktornak hívtuk ( mert olyan, mintha egy Romana újságból lépett volna elő :-))
Most sajna távozom, mert ki kell vennem a kiskorút a kádból.
Jó éjszakát mindenkinek.
Macskási(ldi)

Kép
Kép
macskási
 
 


Sziasztok,
kérdésekre most nem futja, csak egy bemásolásra. Íme dr. Ádám Zsolt levele:

"Kedves Virág,

Bocsásson meg, hogy ?ismeretlenül? levelemmel zavarom, itt a Jakupcsek show-ban látott ?barom? próbál magyarázatot találni Önnek nem tetsző viselkedésére. Kezdem azzal, hogy az alaptermészetem oly békés, hogy azt már néha ?papucsnak? is nevezné egy erősebb jellemű nő, tehát az adásban látott, vagy látni vélt agresszió nem a sajátom. Akkor az Ön részéről jogos a kérdés: miért viselkedtem ÚGY, ahogy tettem. Kérem értse meg a hozzáállásomat: az életem az, amivel foglalkozom, a szenvedélyem, a szerelmem, a hobbim, mindenem. Nem akarok nagy szavakat használni, de tényleg nagyon szeretem azt tenni, amiért minden reggel felkelek. Igyekszem a nők javát szolgálni, és ? bár Önnek ez az adásból biztos nem ÍGY derült ki ? talán néha ez sikerül is. 13 éve dolgozom szülészként, 6 éve szülőszoba vezető vagyok: nap, mint nap találkozom (évi 3400 szülésünk van...) gondokkal, problémákkal, szövődményekkel, melyek megoldása komoly csapat-munkát, összefogást, jól működő orvosi és technikai hátteret igényel. Az évek tapasztalata alapján hitelesen kijelenthetem, hogy a szülés ? sajnos! ? tartogathat igazán váratlan, előre nem látható és sejthető komplikációkat, melyek haladéktalan megoldása nélkül az anya, a magzat, esetleg mindkettőjük állapotának jelentős romlása, súlyos károsodása, vagy elvesztésük következhet be. Nehezen látom be tehát, hogy miért nem azért küszködünk EGYÜTT, ÖSSZEFOGVA, hogy a kórházi körülményeket javítsuk, az Önök jogos igényeinek megfelelően, tesszük otthonossá a kórházakat, változtatjuk az orvosok gondolkodását. Így a biztonságosság mellett a jogos igény is kielégülne, miszerint legyen minden szülés szent, és meghitt.

És vitatkozni valóban csak higgadtan lehet: mindkét partner megfelelő és hiteles felkészültsége esetén. Ne állítson senki sem olyan ? demagóg ? ?tényeket?, melyek a laikus hallgatóságot meggyőzik a partner igényei alapján. Ilyen hibák a műsorban sorozatban elhangoztak (l. WHO ajánlás ? nincs ilyen! ? l. ausztriai halálozási mutatók ? nagyságrenddel tévedett az Úr!) és ezekre reagáltam valóban kissé túl hevesen, de sajnos az igazat mondva.

Elnézését kérem tehát, ha az egyébként mindig magas színvonalú műsor nívóját stílusommal ez esetben megrontottam, és az Ön ízlésvilágában is kért tettem. Valóban nem szoktam ilyen stílusban érvelni, hacsak a vitapartnerem ki nem kényszeríti belőlem.

Őszinte tisztelettel



Ádám Zsolt
Virág
 


Virág:

köszi, hogy bemásoltad a levelet, nekem nagyon szimpatikus. Ettől csak még jobban szeretem.
Ha időd engedi, lszi írd meg, hogy akadtatok egymásba. Vagy olvassa a babanetet, és megkeresett????

Üdv
Happy
happy
 
 


Idi,
gyere át a Sote1 topicba (is). Én irogattam ott már korábban is, csak most meg kellett változtatni a nickem.

puszi
happy
 
 


Nekem már a müsorban nagyon szimpatikus volt a doki, de most méginkább az. Köszi, hogy idemásoltad a levelét. Noll Andreának már a tekintetéböl is áradt a butaság.
Nyanya
 


Lanykak!
Csi! Valami olyat irtal valahol, hogy én a halapénz mellett vagyok, és mégis, hogy képzelem, stbstbstb. Erre irtam, amit irtam!!!Kép

Virag! Nagyon köszi, hogy bemasoltad a levelet!!! El vagyok aaajulva Töled!!! Komolyan!!! Jo, kissé önfejü vagy, és, ha valamiröl van valami véleményed, nem lehet meggyözni, hogy az nem ugy van, vagy, hogy masképp is lehet, mint ahogyan Te latod(jo, jo, ez lehet azért, mert igencsak fiatal vagy!!!)!!! Ennek ellenére teljesen elvarazsolsz!!! A harciassagoddal, a batorsagoddal, stb!!! Hogy kiülsz a TV-be mindenki elé, meg, hogy még levelet is kapsz ettöl a dokitol!!!Kép Hogy tartott Téged annyira fontosnak, hogy levélben mentegetözzön!!! Gratulalok!!! Komolyan!!! A Doki amugy levélen keresztül nagyon szimpatikus, remélem, majd latom is kazettan, mert mar nagyon kivancsi vagyok Ra!!! Téged, Virag, lattalak 1 képen. De nagyon picuri volt!!!Kép
Vendég
 


Happy,
én láttam őt a J. showban, itt, ebben a topicban lebarmoztam, ő elolvasta, és írt. Kép Vagyis személyesen nem akadtunk össze. Kép

Nyanya,
szivi. Kép

Kukacz,
na azért annyira nem kell. Kép Egy kis megjegyzés vagy útmutatás hozzám: sokmindenről van véleményem, rendszerint csak akkor ha elég tájékozott vagyok a témában ahhoz, hogy állást merjek foglalni. Nem vagyok önfejű, sokkal inkább magabiztos. És észérvekkel bármikor meg lehet győzni, ha azok az érvek ülnek. Nem vagyok elfogult semmivel kapcsolatban, és gyakran gyakorlok önkritikát. Korom miatt valóban van egy jó adag lendületem, tenniakarás, gyorsan járó száj pl. A harciasság nem korfüggő. Kép Egyébként szerintem nem engem tartott fontosnak, hiszen nem is ismert. Kép Számára a róla kialakult kép fontos, az én, a ti, és a sok olvasgató orvos és nem orvos véleménye. Ezzel az emberek 99 %-a így van, fontos, mit gondolnak az emberek. És az ő helyében (értsd szakmájában és hogy közismert) ez érthető is. És mindent köszi. Kép Aranyos vagy. Kép

macskási,
messze vagyok én és ez a topic attól, hogy mindenkit mindig pocskondiázzunk!
Végtére pedig: a válaszlevelemet az ÁZS válasza követte, amiben már mindenben egyetértettünk.

Mégegy legvégül Kép: lányok, valaki csak van olyan bátor, hogy eljöjjön a Jakupcsekbe jövőhéten! Naaa! Valakiiiii! KépKépKép Megint egyedül menjek??? Kéne egy babanetszakasz. Kép De most komolyan! Jöjjön már valaki! Kép

Virág
Virág
 


Nyanya,
Noll Andrea evek ota foglalkozik "A TEMAVAL". Talan ha ismerned, mas lenne a velemenyed. A www.nandu.hu -n informalodhatsz arrol a rengeteg "butasagrol", ami arad belole (itt nem a tekintetebol, hanem a billentyuzetebol).

Virag,
Mirol lesz szo, hogy megint hivatalos vagy Jakupcseknel? Kép
Szerintem mar minimum a fel orszag olvassa a babanetet...de lehet, hogy tobben!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok
Heppy,Macskási
én is a SOTE 1 szültem és én is megvoltam elégdve velük .

csics
csics
 
 


Zsuzsi74
Köszi, de miután én az otthonszülést felelötlenségnek és a babával szemben igazságtalannak tartom, így most nem olvasom el. Ami miatt ez a vélemény alakult ki bennem az az, hogy ha nekem határozott véleményem van egy dologról és így a földbedöngölnek mint öt, talán megvédem az igazam. Vagy nem voltak érvei? Mindegy, hagyjuk is, mert tényleg nem ismerem a csajt, csak egyszerüen leírtam a benyomásom. Lehet, hogy nem kellett volna, bocs.
Kriszta
Nyanya
 


Nyanya,
Nemcsak otthonszulessel foglalkozik a nandu.hu. Mindennel, ami a varandossagot, szulest, gyermekagyat kellemesebbe, "egeszsegesebbe" teheti!
Nem tudom eszrevetted e a musorban (otthonszulos), hogy mindenki elmondhatta a velemenyet, aki eleg hangosan orditott, ellenben akinek ez nem stilusa, azt- hogy a te szavaiddal eljek- foldbedongoltek. Valoszinuleg ezert nem ment el a show-ba dr. Gereb Agnes sem. O sem az a mediasztar tipus, hanem a foldbedongolheto. Pedig neki is vannak ervei- de talan ez nem ferne bele a show-ba. Ha mar ugyis ennyire off voltam, akkor meg elmondom, hogy legjobban Haas Gyorgy hozzaszolasai es velemenye tetszett!
Ha valaszolsz meg ezzel kapcsolatban, menjunk at legyszi valamilyen "otthonszulos" topikba! Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi,
a hálapénzről. KépKépKép De most a nézők között leszek, utamban egy mikrofonnal, szemben orvosokkal, és komoly vita várható. Kissé tele a gatyám.

Virág
Virág
 


Virag,
Neked? Nem hiszem! Kivagod te magad mindig es mindenhol! Kép
Elvarom, hogy melton kepviseld a babanetet! Kép Kép Kép
Lehet tudni, hogy milyen dokik lesznek ott? Fokent nogyogyik, vagy masok is? Hogyhogy talaltak olyanokat, akik fel merik vallalni a halapenz temat?

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi,
ismered azt a szót, hogy kontrafóbia? Amit a leginkább hangsúlyozunk, annak a nemlététől félünk leginkább. Ha valakiről úgy látod, hatalmas az önbizalma, akkor az attól fél, hogy eltiporják. Őszintén mondom, lehet, hogy meg sem szólalok. Nem tudom még. Attól félek, hogy ha vmiben állást foglalok, akkor jön egy fehérköpenyes atyaúristen (!!!nem minden orvos az szerintem, senki ne vegye magára, csak akinek szól!!!), és azzal a jelszóval, hogy neki orvosi diplomája van, hülyének és nem kompetensnek fog kikiáltani. Mert sok-sok diplomás lenézi azt, akinek nincs, és azt hiszik, a többi szerencsétlen félnótás nem ér egy hajítófát sem. Állandóan szemeim előtt lebeg Noll Andrea képe, és nagyon nem szeretnék úgy járni, mint ő.

Mindenféle orvos lesz, pl. háziorvos. Majd megkérdezem, hogy találtak ennyi orvost.

Nem bánom egyébként, hogy félek, attól függően, hogy értelmileg és érzelmileg mennyire lesznek intelligensek a meghívottak, kidolgoztam egy stratégiát. Alapállásom az, hogy legyünk konstruktívak. Ha nem erre menne a beszélgetés, akkor jön a hallgatás vagy valami más. Kép

Virág
Virág
 


Virag,
Ez igy van, ahogy leirtad...pedig sokan tanulnak legalabb annyit, mint a dokik.
Nem erzed ugy, hogy Noll Andreat meg Jakupcsek is igyekezett lejaratni? Pl. az a kerdese, hogy "ugy tudom On is kismama" (nem szo szerint)...szerintem ebbe egy atlag no belevorosodik, es szohoz sem jut.
Annyira ne felj, egyreszt mert marhara talpraesett vagy, masreszt mert ha ket szonal tobbet akarnal mondani, ugysem fognak hagyni!
Kivancsi leszek, milyen lesz a musor, majd megnezem itt a neten, felteve, hogy felrakjak!
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi74
OFF utoljára, sajnos nem emlékszem a dokira, csak félszemmel néztem a müsort. Hát igen nem lehet mindenki médiasztár, én speciel el sem mernék menni. Azért, ha már elment és meghazuttolják, legalább védje meg magát, vagy vállalja, hogy utána hülyének nézik. Lehet, hogy tényleg létezik az a WHO ajánlás, de nem kétséges, hogy én kinek hittem Kép

hálapénz: szerintem nyugodt szívvel felvállalhatja minden doki a hálapénzt, de arra kiváncsi vagyok, hány doki lesz, aki azt is felvállalja, hogy Ö kérte el a kismamától (akár elöre akár utólag) és nem önként adták.

Virág
Ismét drukkolok neked.
Nem kérdeznéd meg, hogy szerintük mi tartozik a hálapénz fogalmába, mert egy kalap alá veszik az elöre követelt pénzzel, ami mint ez már többször elhangzott nekik jár. Arra is kiváncsi lennék, hogy milyen megoldást látnak addig is, amig a bérek nincsenek rendezve. Gondolok pl. olyasmire, hogy hivatalos engedélyt kérni a megbízásos szülések levezetésére és ennek tarifáját kórházanként kifüggeszteni, mert tényleg nem várhatjuk ingyéé. És persze leírva a megbízás feltételeit mindkét fél részéröl. Mi van, ha munkaidön kivül történik, más eset, ha ügyeleti napra esik stb. Ezeket kéne átgondolni.
Nekem nagyon tetszet az egyik idegenben élö lány elbeszélése, miszerint 2 orvos tartozik egy beteghez és váltómüszakban vannak. Így a kismama bizalmas kapcsolatot alakíthat ki mindkét kezelöorvosával és biztonságban érezheti magát, nem kell attól félni, hogy nem ér be, mert egyikük tuti ott van és ismeri a terhessége történetét.

Kriszta
Nyanya
 


Zsuzsi74
bocsi, hogy válaszolok nem tölem kérdezted
Én büszke voltam a terhességemre és nem éreztem volna ezt a kérdést sértönek. Persze, ha nem terhes, akkor tényleg nagyon kellemetlen, de ebben az esetben nem hiszem, hogy szándékos lett volna. Az igaz, ha Jakupcsek nem biztos benne ne kérdezzen rá, mert csúnyán mellétrafálhat.
Kriszta
Nyanya
 


Szerintem a Jakupcsek nagyon felkészült műsorvezető. Virág! Szerintem ne félj attól, hogy kellemetlen helyzetbe hoznak. Egyrészt a Jakupcsek is nő és anya, tehát inkább áll a mi oldalunkon, mint az orvosokén. Másrészt, a felkészültsége azt is jelenti (normális televíziósnál így szokás), hogy megszorongatja kellemetlen kérdésekkel az interjúalanyokat, azaz az orvosokat is. Te egyet tehetsz, szerintem: a saját véleményedet mondd, mert azt nem nehéz alátámasztani érvekkel, hiszen abban hiszel... Kép)
Üdv, Panu
panu
 
 


Jut eszembe... Az eü-minisztérium is indíthatna fórumot (internetes)Kép, mint tette azt az új, leendő pénzügyér: kérdezze meg a "népet", milyen javaslatai vannak, például a hálapénzről.
Panu
panu
 
 


Sziasztok Csajok!!! Igen, Virag, kérdezd meg, mi szerintük a halapénz!!!??? Orvosok szerint? Jakupcsek szerint???(Az elöre kért, az utolag kért, vagy az önként adott is annak szamit?????) Ne izgulj, ha a multkor kibirtad (Nyanya!!! Varom a kaziiit!!!Kép), most is ki fogod. Es én Veled vagyok, és fogom a kezed!!! Szeretnék személyesen is Veled lenni, de az kicsivel komplikaltabb...KépTalpraesett vagy, nagypofajuuuKép, Aki kiall a véleménye mellett!!! Ne aggodj!!! Még a végén tv-sztar lesz Belöled!!!Kép Es ne hagyd magad!!! Nagyon drukkolok!!! Nem is tudtam, hogy Jakupcsek mama!!! Nyanyuska, ezt is felvennéd nekem??? Igy lesz 2 VIRAGOS müsorom!!! Köszike!!!
Pussz.

Panu! Nem rossz 5let, de mindent azért nem var6unk el...KépKép

Nyanyoka!!! Ilyesmire nem nagyon illik rakérdezni!!! Na jo, baratok között!!! Képzeld, ha ez a valasz:nem vagyok terhes, csak kövér... Jajdetziki!!!Kép Mélben pedig nem tilos 1 mondatnal többet irni!!!GRRR!!!
Vendég
 


Zsuzsi,
Noll Andreáról én is azt hittem, hogy várandós. Olyan furcsán kövér, és ehhez előnytelen ruha volt rajta. Engem várandósnak nem lehet nézni, szimplán dagi vagyok. Kép Szóval szerintem ez nem rosszindulatból volt a Jakupcsektől. Kép Írtad: " ha ket szonal tobbet akarnal mondani, ugysem fognak hagyni!" KépKépKépKépKépKépKépKépKép Ez a mondatod végképp megnyugtatott. Kép

Nyanya,
nekem adták át úgy a helyet, hogy nem is voltam babás. Kép Elfogadtam. KépKépKép

Panu,
köszönöm szépen, amit írtál, segít. Komolyan. Kép Igazad van! Kép

Kukacz,
továbbítottam a kérdéseidet a főszerk-nek. (Nyanyus, a tiédet is. Kép) Köszi, hogy fogod a kezem. Majd elképzelem. Kép Nem is vagyok nagypofájú. KépKépKép Kép Nem célom tvsztárnak lenni. KépKépKép Egész életemet beosztottam már, annyi tervem van, hogy abba ez már nem nagyon férne bele. Kép

Olyan kedvesek vagytok. Komolyan, nagyon sokat jelent ez nekem. Kép

Virág
Virág
 


Lányok,

nem is biztos, hogy helyes, hogy írok, egyik műsort se láttam, de TÉNY, hogy én FORDITOTTAM a WHO ajánlás egy részét magyarra kb. egy-másfél éve. Olyan nagy anyag volt, hogy sokan fordítottunk. Nekem a lepényi szak jutott. Mikor kell, és kell-e gyógyszer, minek mi a hatása, stb. Tele volt adatokkal, amit pontosan követett felmérések alapján állítottak. Sajna tavasszal elszállt a gépünk, így nincs meg NÁLAM, (erre be lehet szólni, hogy ezt mindenki mondhatja), viszont akkor is VAN ilyen ajánlás. Nem otthoszülés-párti, egyébként, hanem a beavatkozások csökkentését tartja fontosnak, pontosan megindokolva, miért.
Ennyi.

szilvi

U.i.: Noll Andreát lehet szeretni vagy nem szeretni, de "butának" titulálni, hogy is mondjam, butaság.
h_szilvi
 
 


Szia Virág!
Látom nagyon készülsz a hétfőre...Kép
Nyugi, nem leszel egyedül. Én kb. 15.30-ra megyek be, hogy előtte beszélhessek néhány ismerőssel. Utána meg majd az adásban, a vita, a beszélgetés során meglátjuk mit tehetünk. Így szerintem a babanetes csapat lesz a legerősebb!!! Kép
apa
apa
 
 


Szilvi
Ok ok bocsánat, lehet hogy tényleg nem az, de nekem sem lehet mindenki szimpatikus. Hagyjuk már ezt a NAndrea témát
Kriszta
Nyanya
 


Nyanya,
Kép
sz
h_szilvi
 
 


Kukacz
Felveszem ezt is a kazettára, de ha nem küldesz címet akkor hiába várod Kép

Virág
Ugye jól tudom, hogy csütörtökön lesz?
Ügyes légy most is és ne izgulj Kép
Hehe milyen könnyü itthonról beszélni Kép

Kriszta
Nyanya
 


Nyanya,
en irtam kulfoldrol, es valamit biztos felreolvastal (ha nem ram gondoltal, akkor bocs) Kép
Itt 2 szuleszno, nem pedig orvos tartozik egy kismamara. Szerintem nem mindegy. Orvos csak akkor van, ha tenyleg szukseges (komplikacio).
Semmilyen halapenz nincs, az allam fizeti oket. (Persze az egeszsegugy tobbi terulete privatizalt.)
Megis 24 oraban elerhetoek (tenyleg!), egy honapban 4-5 szabadnapjuk van, ezt jo elore megmondja, es akkor a "parjat" lehet hivni (szinten 24 oraban).

Szoval en halapenz-ellenes vagyok. O valasztotta ezt a szakmat, elore lehet tudni, hogy ez nem a 9-17-ig munka. VISZONT az allamnak kotelessege lenne megfizetni oket (a TB-bol, adobol).

batka
batkamano
 
 


apa,
nagyon. Kép Görcs a gyomromban pl. Kép Legyen úgy. Hajrá babanet! Kép Nekem 15:45-re kell mennem. (Nem gondolod, hogy a zsebüket féltő orvosok jobban összefognak majd?)

Nyanyus,
hétfőn lesz fél 5-kor. Jaja, ne izguljak. KépKépKépKépKép

Virág
Virág
 


batkamano
huu tényleg, visszaolvastam és igen rád gondoltam Kép
szerintem az ötlet azért nem lenne rossz, mármint orvosokkal is megvalósítani ezt a két emberhez tartozást.
Kriszta
Nyanya
 


Virag! Igazad van, nem lehetsz szamomra nagypofajuuu Kép, hiszen sohasem beszéltünk még!!! Hogy mondjak a nagypofajut arra, aki nagypofajuuu stilusban ir???KépKépKépKépKép

Batkamano! Honnan, honnan???Kép Megirod??? Nalunk is ugy van, ahogy Nalatok. Hol van az a Nalatok???Kép

Nyanya! Kukacz-Kukacfalva-Hernyo otca 9
Na jooo, aszittem, mar megirtam...Kép Cukor vagy, ahogy megkérdezed, hogy csütörtökön lesz-e az elöadas, amikor 1-2 hozzaszolassal elöbb irta valaki, hogy hétfön...KépKépKép Amugy nekem ugyis mindegy, Rad vagyok utalva, Kedvesem ezügyben...Kép
Vendég
 


Sziasztok! Eladtam a gyerekem egy pár órára, úgyhogy benéztem hozzátok megint.
Már alig varom az újabb Jakupcsek műsort. És most nagyon fogok figyelni(ha Szabika hagyja) és megjegyzem a Virágot! Restellem még mindig magam, hogy összetévesztettem a N.A.-val. Bocsánatért esedezem.
Happy, ha jársz erre: légyszíves írd meg, hogy hol van a Sote-s fórum, mert másfél órája keresem a babanetes topicok között és nem találom. Vagy a sima SOTE I. nevezetűre gondoltál? Köszike előre is.
macskási

Kép
Kép
macskási
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: