Új privát üzeneted érkezett!

Szia Macskasi!

SOTE I-s fórum: Topikok -> szülészetek, klinikák -> SOTE I. Klinika.

Ott most épp az Ádám Zs. magánéletéről (ha van még neki ilyen) folyik a csevegés...
goczane
 
 


Megyek, köszi.

Kép
Kép
macskási
 
 


Virág!
Szerintem ezt a témát már nem lehet a szőnyeg alá söpörni...
Egyfelől tény, hogy az orvosok többsége tisztességes, sokszor önfeláldozó munkát végez, nem tőlük kell félteni a pácienseket. Azt meg, hogy "elszabadult az a bizonyos ágyúgolyó a magyar egészségügy hajóján", talán még az annyira zárt, összetartó orvostársadalom is észreveszi.
Az egészségügyi kormányzatnak a dolga az új rendszer kidolgozása és életre hívása. Nekünk betegeknek és majdani betegeknek jogunk van a tájékozódáshoz és a véleménynyilvánításhoz. Amennyire kultúráltan és törvénytisztelően tesszük ezt, annyira járulunk hozzá a helyzet megváltoztatásához.
De minden erőfeszítés hiábavaló az orvosok nélkül! Nagyon sok tisztességes orvost ismerek, ismerünk, bízom abban, hogy inkább az ő hangjukat fogjuk hallani és nem annak a néhány szennyes alaknak a sara fogja bemocskolni az orvostársadalmat.
Virág, bocs, ha túl komolyra sikeredtem, de szerintem a nyilvánosság akkora fegyver, hogy nincs okod izgulni. Féljenek azok, akiknek okuk van rá! Kép
Üdv, apa
apa
 
 

 
 

Kukacz
Batkamano Uj-Zelandon el, fentebb írta.
Olvastam, hogy apa irta a hétföt, de valahogy azt gondoltam, hogy csak egy megbeszélés vagy próbafelvétel vagy tudomisénmi, mert elég határozottan élt bennem a csütörtök. Akkor hétfö, most már tuti megjegyeztem.
Hajrá Virág és apa Kép
Kriszta
Nyanya
 


Nyanya, jajjajjjjajjjj, Hat, akkor Batkamano nem a szomszédom!!!Kép

Apa! Mintha Lenint olvasnam, csak mas témaban...KépKépKép
Vendég
 


Fel, fel, ti rabjai a földnek...! KépKépKépKépKép

Kukacz,
na jó, élőben sem vagyok csendes, de ha beszélgetek vkivel, tudok hallgatni. Kép

macskási,
ne emészd magad, előfordul az ilyesmi. Kép

apa,
én is ebben bízom, hogy egy konstruktív vita alakul ki, és az ott lévő orvosok a tisztességes részhez tartoznak majd. Kép

Nyanya, Kép

Virág
Virág
 


Kukacz, hogy jön ide Lenin? Ő is orvos volt??!Kép
Virág, én is remélem, bár nem lenne rossz, ha lenne a műsorban egy a "vadtulkok" közül is... Legalább feltehetnénk neki a kérdéseinket!
apa Kép
apa
 
 


Remélem, olyan határozott és informált leszel ebben az esetben, mint a telefonban. Kép

Virág
Virág
 


Apa! Tulajdonképpen igen, viszont mast akart orvosolni...KépKépKép

Amugy meg drukkolok!!!Kép
Vendég
 


Azér' az egy mondatér' igazán nem kellett volna idegeskednem. KépKépKép Köszi mindenkinek a drukkot, ideértek!!! Kép Apa is jó volt. Kép (Hajrá babanet! Kép)

Virág
Virág
 


Sziasztok!
Virág, hol ültél a műsorban? A következőben is szerepelsz?

Kép
Kép
macskási
 
 


Baloldalon. A legtöbbet a cicim látszott. Kép A háziorvos mögött ültem. Kék-fehér csíkos pulcsiban voltam, és egyszer szóltam csak hozzá, a végefelé, a 10 évig szülésznőként dolgozó nőcire reagálva. A következőben nem. Holnap nem a hálapénzről lesz szó, ha jól tudom, hanem a műhibaperekről.

Virág
Virág
 


Virág!

Egy csomószor mutattak!!! Úgyhogy nem csak mellesleg látszottál!

Süti
süti
 
 


OK Köszi, képben vagyok. Sokat segített csíkos pulcsi.. :-)))))
Mennem kell lerakni a kisfiút. Jó éjszakát Mindenkinek, szerbusztok!

Kép
Kép
macskási
 
 


Nem is mutattak csomószor! Komolyan nem! Az nem én voltam. (Végignéztem azóta videón. Hacsak nem a nagy kék-fehérségre gondoltak arc nélkül Kép)
Virág
 


Virág
Már azt hittem el se mentélKépmíg hozzá nem szóltál. Sajnos a közönség soraiban az ellenoldal volt túleröben.
Az a szülésznö nagyon ellenszenves volt. Szerintetek az orvos hány tanu jelenlétében kéri a lóvét vagy szól be a kismamának? Az orvos feleség is érdekes hozzászólás volt, az a doki amelyik jobban örül a sütinek mint a pénznek, vagy hazudik vagy nem normális.
A meghívottak viszon mind jók voltak.

Apa
Jó voltál, örülök, hogy végre láttalak is Kép

Kriszta
Nyanya
 


Virag, Apa, jajjjjjaj, de kivancsi vagyok mar Ratok!!! Virag, ezek szerint egész estet betöltö tzitzid van??? Ha mindent eltakart???KépKépKép
Vendég
 


Sajnos, nem sikerült megnéznem a műsort, csak foszlányokat láttam belőle. A lányom épp "produkálta" magát. Volt valami érdekes? Valami előrelépés? Normálisak voltak a hozzászólók? Persze, nem kérem, hogy hosszasan leírjátok a műsorban elhangzottakat, csak egy-egy véleményt várok.
Köszönöm!

Panu
panu
 
 


panu
elörelépés szerintem nem volt. A meghívott vendégek normálisak voltak, de a közönség (Virág és egy fiatal dokinön kivételével) nekem nem tetszett. Lehet, hogy másnak más a véleménye.
Kriszta
Nyanya
 


Hello! Nyanya! Irtam am méleket.Kép Hogy hova varom a kazit (nem is vagyok 1 profitalos fajzat, mi???)
Pusz!
Vendég
 


Kukacz
válaszoltam, kazi megy Kép
Nyanya
 


Nyanya,
azzal az orvosfeleséggel én beszélgettem műsor előtt. Nagyon határozott, de szimpatikus volt. És minden szavával egyetértettem. Én is orvosfeleség vagyok, ha parás szakmában dolgozna a férjem, én is jobban örülnék házi sütiknek, mint zsebekbe dugdosott borítékoknak. (Persze a szükség nagy úr. Az ő férje elfogadott pénzesektől olykor hálapénzt, de pl. nyugdíjasoktól, nehéz sorsúaktól soha. És nem részesített előnyben senkit.)

A védőnő meg ugye... Én is pont erre gondoltam. Majd az orra előtt. Hahahahaha....

Kukacz,
nem panaszkodhatok, van mit fogni rajtam (ott is KépKépKép), azért nem takart el mindent, csupán puha háttér volt. Kép Mennyi idős a picid és mi a neve? (Tudod, hogy én is imádom Cyranot? Kép)

Virág
Virág
 


Virág
Na látod erröl beszélek, vagy hazudik vagy hülye. Csak pénzesektöl fogad el hálapénzt aztán megünnepli egy kis süteménnyel Kép És mégis hogy állapítja meg, hogy pénzes, fizetési kimutatást kér??? Ha szakadt farmerban megyek az orvoshoz akkor elnézi, hogy nem adok pénzt??? Hogy is van ez??? Ne nézzük már hülyének a közönséget is.
Kriszta
Nyanya
 


Nyanya,
azért az látszik, hidd el. Nem minden a ruházat. Egyébként én nem tartom hülyének. Inkább gerincesnek, tisztességesnek. Szomorúnak találom, hogy az ilyen embereket lehülyézed. Kép

Virág
Virág
 


Virág
ne legyünk már álszentek, mindenki a pénzböl él, bár éhen halni nem fog a család, van elég süti Kép Nekem senki ne próbálja bemesélni, hogy jobban örül a sütinek mint a pénznek vagy ha igen nyisson cukrászdátKép
Tudod mit nem hiszem el, hogy v.kin látszik az anyagi háttér. Ezzel kapcsolatban személyes tapasztalataim is vannak, de ez most nagyon OFF lenne. Egyébként láttad a "Micsoda nö"-t?
Najó egy faluban lehet, ott mindenki ismer mindenkit.
Kriszta
Nyanya
 


Akkor én hülye vagyok. Én nem tűrném, hogy pénzt dugdossanak a zsebembe. Csak és kizárólag akkor, ha megélhetési problémáim volnának. Utána nem.
Virág
 


Virág
Én nem a nöt hülyéztem le, hanem álltalánosságban beszéltem. Téged sem tartalak hülyének de nézd már reálissabban ezt a helyzetet.
Vagy eltüröd vagy nem. Nincs csak.... ezek elvi kérdések. Én nem tartom rossz embernek azt aki eltüri, hogy pénzt dugdossanak a zsebébe, amit a családjára költhet. Egyáltalán mit jelent a megélhetési probléma? Ha v.ki dolgozik legalább a minimálbért megkeresi, akkor ugyebár nem hal éhen, lehet, hogy üres kiflin él de legalább van mit ennie. Egy orvos soha nem küzd megélhetési problémákkal.
Lehet, hogy aki a pénzt dugdosná a zsebébe az viszont igen de nem kötelezö dugdosni. Szerintem azokat kell kiirtani a rendszerböl akik tisztességtelen módon szinte kizsarólják a pénzt vagy utólag követelik átgázolva mindenkin és nem tisztelve a másik ember érzéseit. Nekem pl senki ne nézegessen a zsebembe, hogy van-e elég pénzem. Az én dolgom megítélni, hogy hová sorolom magam, mit engedhetek meg és ennek mértékében adok vagy nem adok. Ha adok, nem sírok, hogy elfogadták és nem türöm, hogy azt mondják, nem fogadom el mert neked erre nem tellik. Lehet, hogy szegénynek érzem magam, mert nincs libamáj az asztalon, közben mások a párizsit sem engedhetik meg maguknak. A lényeg, ha nem dolgozol akkor lehetnek megélhetési problémáid, de akkor senki nem akar pénzt dugdosni a zsebedbe.
Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok! Régóta olvasom ezt az oldalt, de még eddig nem szóltam hozzá.
Nekem fél éve született a Kisfiam, jártam magánorvoshoz, mégsem szülhettem nála, mert szabadságra ment, és egyáltalán nem állt rendelkezésemre, ahogyan ezzel sok orvos védekezik. Nekem ezzel egyébként nincs is semmi bajom, jó orvoshoz kerültem végül.
A tegnapi műsorban az a hozzászólás nem tetszett (és ezt már sok ember szájából hallottam), hogy a hálapénzre a beteg szoktatta rá az orvost. Nekem az a véleményem, hogy még mindig nem értik a lényeget, hiszen nem a hálapénzről van szó. Nem hinném, hogy a betegek szoktatták rá az orvost az előre kért pénzre. Ez az igazi probléma.
Ami nekem ellenszenves dolog, de talán ezáltal is meg tudják az orvosok állapítani a beteg anyagi helyzetét, hogy "egyszerűbb" ember. Legalábbis sokszor hallani a tévében, hogy a szegénység helyett arról beszélnek, hogy kinek milyen a végzettsége, mit engedhet meg magának. Ez viszont egyértelműen látszik v.kin. Lehet, hogy tévedek...
Mindenkinek a legjobbakat!:-)
dorc
 
 


B.Mónika
Jól látod a dolgot, engem is nagyon bosszant, hogy nem a lényegröl beszélnek. Valószínü azért mert nem akarják megoldani a problémát.
A másik ami nekem nem tetszik, hogy anyagi helyzettöl függöen kérik el a pénzt. Miért? A közértben 180 Ft 1 l tej, ha én szegény vagyok megkapom féláron? Legyen fix ár és aki nem tudja fizetni kérjen segélyt. Egyébként meg számlát adjanak. A magas végzettség még nem feltétlen jár jó anyagi helyzettel. Egy szakmunkás pl a sokszorosát keresi mint egy tanárnö vagy akár az orvos. Másrészröl meg lehet, hogy a szülök gazdagok és akkor lehet akármilyen végzettsége.
Mi lenne, ha a menö orvosnak nem fizetnék, mert ugyis jó anyagi körülmények között él? Mi az a pár10ezer forint neki, meg sem érzi, akkor meg minek. Kép
Kriszta
Nyanya
 


Tökéletesen egyetértek Veled, de a megítélés sajnos akkor is ez alapján történik... én így tapasztaltam.
Én is a számla és a fix ár híve lennék. Emellett viszont fontos lenne, hogyha az ember nem tud és nem akar fizetni, akkor az ügyeletes orvos emberként bánjon a kismamával, beteggel... ingyen, hálapénz reménye nélkül.
dorc
 
 


ok persze ezt nem is firtattam
Nyanya
 


Hahó! Tényleg nekem volt csak ekkora mákom, hogy pénzről szó sem volt a szülész és köztem. Nem kell számla nekem: nem akarok fizetni, azért ami ingyen jár! Maszekrendelésen fizetek(fogorvos, allergológus), de egy kórházban nem akarok és kész! Ha valaki pénzt említett, akkor odébbálltam. És az eredeti hozzáállásom nem ez volt, amikor kiderült, hogy babát várok. A párom mondta, hogy a házfelújításra és a megszületendő babára akarja a pénzt költeni, nem pedig arra, hogy magánrendelésre járok, amikor úgyis van időm üldögélni a Klinikán. Kicsit veszekedtem vele, aztán rájöttem, hogy igaza van. Na és utánna indult be a dokikereső project.
Persze, ha valakinek tellik és igényli, akkor ott van a Telki(oda én is mentem volna szívesen a netn látottak alapján)...

Kép
Kép
macskási
 
 


Szia macskási!

Meséld már el nekünk! Munkaidőben szültél? Vagy bejött az orvosod, de nem adtál pénzt? Ha így volt nagyon bátornak tartalak. Én félnék tőle, hogy megjegyzik a pofám, és legközelebb én iszom meg a levét, ha nem adok.

Egyébként meg tök igaza van a férjednek.

Na jó, egy sima sztk-s rendelőben nem adok pénzt, de ha munkaidőn kivűl velem foglalkoznak, én azt meg szoktam hálálni.

Happy
happy
 
 


Névtelen: Van egy sanda gyanúm, hogy nem vagy nő, vagy legalábbis, egész biztosan nem vagy anya. Ha így lenne, ismernéd milyen az az érzés, hogy a babád a részed, Ti ketten egy vagytok, Ő teljes egészében hozzád tartozik úgy, hogy közben egy külön egyéniség tud maradni. Én is használom néha a többes sz. 1-es személyt, ha a Kisfiamról beszélek. Ő még nem beszél, helyette én teszem.

Macskási: Én úgy tapasztaltam, hogy a fiatal szülészorvosoknál nem probléma, ha nem fizetsz (persze, ha nem fogadott orvos). Nem akarok általánosítani, ez csak a saját tapasztalatom.

Annyiban kiegészíteném az előző véleményemet, hogy talán akkor nem lenne szükség fix hálapénzre (furán hangzik), ha az orvosok megelégednének annyival, amennyit az ember akar és tud adni.
dorc
 
 


Sziasztok!
Csak azért szólok hozzá, mert én is ügyeletesnél szültem, és nem volt amúgy sem fogadott orvosom. Nem éreztem semmi negativat. Viszont sok esetben jött ki úgy, hogy a fizetős kuncsaft előnyöket élvezett munkaidőben a kórházban. Pl az UH-ra nekem a Jánosba kellett mennem. Átlagosan 2 órát ültem ott. Mert vagy az abortuszosokat hozták le, vagy a magánpraxisok jöttek be soron kivül. Az UH-s orvos meg nem fogja a kolegájának azt mondani, hogy várja ki a sorát. Ez már azért is bosszantó, mert csak egy napon 8-12-ig van hivatalosan UH a magamfajta nem problémás esetnek. Igazán nem értettem miért ilyenkpr hozzák be a magánprxisukat. Na mindegy. A doki akinél szültem korrekt volt, kedves, nem sok és nem kevés. Minden nap bejött, hogy hogy vagyok. Én pedig nem fizettem. De mindketten tudtuk, hogy az én szülésem könnyű volt, és neki gyakorlatilag nem sok dolga volt. Ha legközelebb szülök, akkor már fel fogom fogadni. De nekem az nem info, hogy X-nek bejött Z doki. Nekem magamnak kell látnom. Ez a fickó ugyan fiatal, de teljesen egy hullámhosszon voltunk. Amig varrt nagyon jót dumáltunk.

A neve a Szüléstörténetek topikban van. Kép)
Zsunya

zsunya
 
 


Zsunya: Én ott tapasztaltam kivételezést, amikor jöttek az orvosok vizitelni. Akinek az orvosok között volt a saját fogadottja, az odament hozzá és megvizsgálta, akinek nem volt, azt gyorsan letudták. Néha azt sem kérdezték, hogy hogy van. Én éreztem magam rosszul, hogy hozzám odajött a dokim. És persze a többiek orvosa hozzám nem jött oda. Lassan így megismertük, hogy kinek ki a szülésze.
dorc
 
 


Zsunya,
Mit nem értesz ezen. Nem írhat ki külön idöpontot a magánbetegeire, mivel nem hivatalos rendelés. Vagy gondolod a kórház bérbeadná neki az ultrahang vizsgálót. Még az is lehet, de így már nem érné meg Kép Azért a párezer forintért meg megérdemlik, hogy elörekerüljenek a pórnép meg csak várjon.
Kriszta
Nyanya
 


Virag, én sem lennék képes elfogadni pénzt!!!!! De ez az én feneette, soxxxor felesleges büszkeségem!!!Kép
A Fiam 16 honapos. Ha akarod, priviben küldök képet. ITT nem. Csok mindenkinek!!!
Vendég
 


Na mit szóltok a hálapénzes 6. ponthoz? Szerintem most adtak a szarnak egy pofont! Nem elég, hogy így is le vannak terhelve az orvosok , nővérek, most ezzel a plusz számlás dologgal még a nyakukba vágtak egy halom adminisztrációt is!
Aztán jól megversenyeztetjük a kórházakat, orvosokat! Na ez is szép. Mi ez, lóverseny?? Meddig alázzuk még őket!?? Jó, persze fel lehet ezt fogni pozitívan is, hátha emelkedik a kórházi ellátás színvonala, de akkor is. És akkor a csúcsok csúcsa, mostmár teljesen legális a választott orvos felé a hálapénz! Gyönyörű, ha ők nem tudják kifizetni a béremelést (azaz azt is mi...csak nem közvetlenül), akkor majd kifizetjük mi. Csak nem a bal zsebből hanem a jobból! Gratulálok...Kép

Süti
süti
 
 


Süti
Én nem így látom. Végre elkezdödött v.mi.
Vagy te tudsz jobb megoldást? Eddig is versenyeztek, csak eddig azon, kihez kerüljön a pénzes beteg.
Nyanya
 


Nyanya!

Szerintem is elkezdődött vmi! Pozitív, hogy egy internetes honlapból ez sült ki!
Csak kicsit gusztustalan ez a hárítás. Megint az orvosokra és a betegekre pakoltuk át a problémát! DE azt is remélem, meggyőztök, meggyőznek arról, hogy én látom rosszul!

Süti
süti
 
 


Süti
Ez a hárítás tényleg gusztustalan. Én remélem, hogy ennél azért több fog történni, de ez nem megy egyik napról a másikra.
Kriszta
Nyanya
 


Nekem ott bűzlik ez a hálapénz.hu-val elindított cirkusz, hogy hetek óta húzták, mint a rétestésztát és most egy huszárvágással le akarják rendezni. " Nesztek kutyák, itt van a hat pont, aztán csönd legyen!" Nem fura? Tudom, hogy már átbeszélte mindenki a fórumon, de most azért a saját tömör véleményemet lefirkantanám.
Nem igazán az a honlap fáj az orvosoknak és a betegek legtöbbjének a hálapénz(a szó szoros értelmében: a szolgáltatás végén juttatott hímzés, whiskey, Tokaji vagy esetleg a boríték). Igazából ezt a problémát valakik most azért vették elő és fújták fel, mert az orvosokról le akarják húzni,amit nem vallottak be eddig. Vagyis szerintem akarják azt a pénzt az államnak. Nem függ párttól a dolog mostani kirobbantása(szintén csak az én véleményem), de nehogy már csak most jöttek rá, hogy ejnye, de sokat elraknak ezek az orvosok.
A honlap pedig igenis kellene, hogy legalább azok a kismamák tájékozódjanak, akiknek van lehetőségük a netezni. A többség úgyis szájhagyomány útján terjeszti az infót. Akkor nem jobb egy olyan fórum, ahol pontos infókat lehet megtudni.
Nem hiszem, hogy mindenki csak hazudott, aki oda beírt (ráadásul névvel).
Még tudnék írni, de nagyon be sültkolbászoztam és kezd elnyomni az álom. A fiam is elszundított, úgyhogy nekem az első rekcióm ez a 6 pontos "megoldásra". Megint kitaláltak valami okosat az okosok... :-((((

Kép
Kép
macskási
 
 


Szerintem is a kaki kapott 1 pofont, ha lehet is ebböl 1 kis lassu haladas...
Vendég
 


Haladást azért nem látok, mert a nem becsületes orvosok szemében a sok lázadó beteg lesz a közellenség, nem az APEH ellenőr. És ez nem üldözési mánia, asszem.

Kép
Kép
macskási
 
 


Happy!
A listámon szereplő utolsó névhez értem, akit ajánlottak szülésznek. K***a nagy mákom volt Vele. Nem titok, hogy a Klinikán dolgozik. A terhesrendelésért tudtommal nem kér más orvos sem pénzt. És egyébként sok múlik a hozzáálláson is. Mindkét részről. Nekem rögtön szimpi volt és a frankót is megmondtam, veszteni valóm nem volt, mert legfeljebb, ha Ő sem úgy reagált volna rám, akkor nem megyek többet. Péntek délután elindult a családjával Balcsira, nekem volt még több, mit 1 hetem hátra. Persze nem kell mondanom, hogy elment a magzatvíz éjjel.
Holnap folytatom, mert ki kell kapcsolnom a gépet. Jó éjszakát mindenkinek!

Kép
Kép
macskási
 
 


Nyanya! Köszönöm a választ! Kép
Mi az a 6 pont, amiről beszéltek?? Most ültem le a gép elé, és nem találom sehol, pedig keresem Kép

Macskási!
Hát persze, hogy húzták-vonták ezt a témát, mert
1. a média folyamatosan írt róla - és ugye erre kell válasz
2. nemcsak a hálapénzről, hanem az állampolgári szabadságról is szó van - ld. interneten megjelenített adatok, kinek érdeke, kinek nem Kép
3. nincs a megoldásra pénz
...és még sorolhatnám. Pár hónapja olvastam egy összeállításban (Tallózó), hogy az orvosok nem a pénzt kérőt, hanem ellenkezőleg a pénzt nem elfogadót közösítik ki, mert hogy rontja a renoméjukat. Nem állítom, hogy ez így van. A hálapénz adása függhet attól, hogy milyen azon az osztályon, kórházban az orvosi gárda, milyen a főnök.
panu
 
 


Bocsi, megtaláltam a 6 pontot. A gondom továbbra is az, hogy nem különül el pontosan, miért kell fizetni és miért nem. Például csak azért, mert ragaszkodom az egyik orvoshoz, fizessek?? És mennyivel többet? Ki határozza meg? És ezért csak azt kapom, hogy más orvos nem nyúlkál bennem, vagy valamivel többet is? Szóval, jó-jó ez a 6 pont, mert tényleg elkezdődött valami, de azért még nagyon gyerekcipőben totyorog Kép
Az Apehról meg annyit: és honnan tudja majd a hatóság, hogy az adott bevallást beküldőnek mi a foglalkozása, mert az aztán sehol sincs feltüntetve!
Üdv, Panu
panu
 
 


Macskasi! Teljesen igazat adok Neked abban, hogy a nem becsületes dokik sajat maguk szerint becsületesek,normalis, amit csinalnak, megérdemlik, amit elkérnek, igy a betegekre haragszanak majd. Vagy mar most mérgesek...
A 6 pont sem tul vilagos...
Az APEH TUDJA, mivel foglalkozol. Ha nincs is a papiron, a szamitogépekben ott benne van!!! Lattam!!!
Na, de azt az APEH sem tudhatja, mennyire igaz, amit beirkalsz a bevallasodba... (Letagadasodba...-egyesek...)
Vendég
 


Kukacz!!

Bocsi, nem vitatkozni akarok, de az APEH nem tudja...mivel a bevallásodon nincs feltüntetve és a munkáltatótól érkező papírokon sincs rajta a neved, csak az, hogy hány embert foglalkoztat, ezért a kettőt igen nehéz összekapcsolni! Az egyéni vállalkozóknál tudják, mivel ott engedélyköteles minden!

Süti
süti
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: