Új privát üzeneted érkezett!

Süti! En sem vitatkozni akarok, DE tudja, mert bizonyos emberek szamitogépén rajta van. Onnan tudom, hogy Anyukam föfövalaki ott, és a szamitogépén nézegettem (jaj, én kivancsi) par évvel ezelött, hogy pld. melyik volt osztalytarsambol mi lett... Vagy gondolod, hogy ez azota masképp van??? Majd megkérdezem Töle!!!Kép
Vendég
 


Kukacz!

Hááát, nem tom, az enyémen nem volt rajta...Kép Csak a vállalkozókról számla adókról tudtuk ki fia borja...Kép

Süti
süti
 
 


A bevallásokon valóban nem írjuk be a foglalkozást, és csak a bevallást ellenőrizve (számszakilag) nem lehet tudni, hogy ki fia borja adta be azt. Azt is elhiszem, hogy van az adóhatóságnak olyan programja, vagy adatbázisa, amelyik tartalmazza az adószámhoz, névhez tartozó foglalkozást, illetve munkahelyet. De szerintem ezt a kettőt nem vetik egybe állandóan, hiszen akkor sosem fejeznék be a munkát Kép Ha valakit ellenőrizni akarnak, akkor veszik elő az összes tudnivalót róla. Hozzáteszem, nem feltétlenül azokat ellenőrzik, akiknek állandó munkahelyükön kívül nincs más bevallott jövedelmük, hacsak a szomszéd fel nem jelentette.
panu
 
 

 
 

csak érdekességképpen:
http://index.hu/gazdasag/magyar/hala040121/

panu
panu
 
 


csak érdekességképpen:
http://index.hu/gazdasag/magyar/hala040121/

panu
panu
 
 


Panu, holnap felhivom a Mamamat. Ha igazad van, boccccccs!!!!!Kép
Vendég
 


A déli rtl-hírekben láttam, hogy a győri kórházban le kellene adni az orvosoknak a hálapénzt, és annak 60%-át adókötelesen kapják majd vissza, a többi az intézményé marad. Arról azonban nem szólt a fáma, hogy az intézmény mire fordítja azt a pénzt. Az adósságok csökkentésére (ha van ilyen), fejlesztésre, eszközbeszerzésre, vagy mire?
Kukacz! Kíváncsi vagyok, mit mond a mamád. Mert egyre többen (értsd több médium) emlegeti az orvosok adóellenőrzését. Ez csak annyiban érdekes, hogy például én 5 hónapja nem dolgozom, 4 hónapos a lányom, és még mindig csak gyás-ELŐLEGet kapok, mert havonta újabb és újabb adatokat, papírokat kér tőlem az egészségbiztosító. Ha ennyire nehéz megnézniük, hogy mennyi tb-t fizetett be utánam a munkáltató, akkor mit várunk a másik ellenőrző hatóságtól az apehtől. Jó, persze ez túlzás, mert köztudott, hogy az oep nehézkesebb, de mégis elgondolkodtató.
Panu
panu
 
 


Sziasztok!Süti!Részben igazad volt.Valaha lehetett tudni,kinek hol a munkahelye,de ha az illetö idöközben allast valtoztatott,és többet keres, meg ilyesmi, nem lehet tudni, hogy most hol dolgozik. Micsoda hülyeség!!! Csak a vallalkozokat lehet tudni BIZTOSAN, a többieket nem nagyon, ha valtoztattak a mh-ükön az évek soran. Biztos forrasbol Hallottam. Süti, ha van kedved, irj:nouakchott@freemail.hu
Itt is elköszönök.Nem megyek minden topic-ba elköszöngetni, de itt még volt 1 beszélgetésem Sütivel!
Vendég
 


Néztétek mostanában a hálapénzes oldalakat? Mert újra működik a halapenz.com, csak megújult formában. Egyfajta fórum oldalként.Több témában is lehet írni, már nemcsak szülészekről van szó, hanem egyáltalán a hálapénzről. Az eredeti oldalról elmentett adatok a szokásos cjb.net kiterjesztéssel még megvannak.
Üdv, Panu
panu
 
 


Kedves Panu !
A hálapénzkampánnyal kapcsolatban három észrevételt tennék:
1, Az egész országot átszövő hálapénzrendszerből
nem szerencsés dolog az orvosokat ezen belül
is a szülészeket kiemelni.Ezen évtizedek óta
létező féllegális rendszerrel sem az orvosok
sem az orvosi kamara nem ért egyet. Ezen beteg
és orvos számára egyaránt megalázó és
igazságtalan rendszer megszüntetése akkor
lehet sikeres, ha pótcselekvések helyett a
kiváltó okot szüntetjük meg a biztositási-
járulékfizetési - finanszirozási reformok
végrehajtásával és az egészségügy
szerkezetátalakitásával, természetesen ez
az átalakitás feltételezi az európai szintü
orvosi fizetést.
2, Egyetértek azzal, hogy minden jövedelem
adóköteles. Vagyonban dúskáló orvossal én még
nem találkoztam ( annak ellenére sem, hogy a
fővárosban köztudottan jobban keresnek. )
A hálapénz megszüntetésével kapcsolatosan az
orvosok vagyonfelmérésére és megadóztatására
tett javaslatok köszönőviszonyban sincsenek
annak megszüntetésével,sőt ellenkező irányba
hatnak, legálissá teszik azt , ezzel kvázi
most már államilag kényszeritik ki a betegtől.
Az orvosi dijazás dolga pedig legyen a
létrehozandó több-biztositói rendszeré , ahol
meg kell állapitani mi az a szolgáltatási
csomag, amely a kötelező egészségbiztositás
terhére jár az állampolgárnak és e csomagon
felüli szolgáltatásért kiegészitő biztositást
lehessen kötni, kinek-kinek igénye és
pénztárcája szerint.
3, Magyarország nem az a hely , ahol a fizetések
az elvégzett munka társadalmi hasznosságával
lennének összhangban.Elegendő itt megemlitenem
a Tv-hirmondó havi 2 millió forintos , vagy a
bankárok havi 2-5 millió forintos fizetését,
az orvosok fizetése ennek csak egy tizede !
Ennek maximális figyelembevételével lehet
és szükséges az orvosi hálapénzről vitatkozni
Egy olyan rendszerben ahol a beteg tisztában
van azzal, hogy az ellátás szinvonala és
mikéntje nem a boritékba tett forintjaitól
függ és az orvos a biztositóktól megkapja
a konkrét kezelésekért , ellátásokért járó
orvosi diját nincs szükség hálapénzre.
gordiusz
 
 


Kedves Dr. Gordiusz! A másik topicban válaszoltam az itt felvetett gondolataira. Megjegyzem, azért a szülészeket emeltük/tem ki, mert ez egy babás oldal, amit kismamák olvasnak, és nekik/nekem ebből a merítésből van szükségem információra. A biztosítási rendszer megváltoztatásával egyetértek, ezt már leírtam. Vagyonban dúskáló orvossal találkoztam, függetlenül a keresetüktől, igaz, nem azt nem tudom, hogy magánrendelésből (értsd: plusz munkával) vagy más módon jutottak hozzá. NEM is erről szól ez a topik. Abban viszont maximálisan egyetértünk, hogy az egészségügyi helyzet, és a fölötte őrködő szervezetek kvázi legalizálják a hálapénzt, amiről nem feltétlenül csak az azt elfogadók tehetnek. Viszont azt a véleményemet továbbra is fenntartom, hogy ezek a fórumok többek között arra szolgálnak, hogy SEGÍTSÉGET, adott esetben információt adjak más kismamának, ahogyan ezt például az ismertségi körömben is megteszem és viszont.
Üdvözlettel: Panu
panu
 
 


Az egészségögy körül a mára kialakult helyzetért természetesen nem az e topicokon információt váró és adó kismamákat hibáztatom. Viszont jobbitó szándékú orvosként ( és a döntő többség
ilyen mentalitásu ) nem titkolt szándékom az, hogy a demarkációs vonalat oda szeretném áttenni ahová az való(egészségügyi politika/társadalom ) és nem az orvosok és a betegek közé meghúzni azt. Szeretném ha a jóirányú változások kikényszeritésében partnerek lennénk. Maradok öszinte tisztelettel : dr.gordiusz
gordiusz
 
 


solya
 
 


panu
 
 


Szerintem nem kellene szidni a nőgyógyászokat. Vannak köztük olyanok is akik, szívesen segítenek és mindent meg is tesznek azért, hogy egészséges gyermekünk születhessen. Nagyon is megérdemlik a hálapénzt! Csak azok mondanak ilyeneket, akik csupa olyan orvossal találkoztak akik nem voltak korrektek. Én biztos, hogy nem hagynám, hogy a hálapénz megszünjön, mert megérdemlik, hogy valahogyan kárpotoljuk azt, hogy olyan sokat segítettek...

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Sziasztok!

Tudjátok,nekem az a fura,hogy a halapenz.hu július vagy augusztus óta működik, és akkor miért most robbant ekkorát?Csak nem azért mert így fel lehet hívni a problémákra,a pénzhiányra a figyelmet és esetleg könnyebb lesz magánkézbe juttatni az egészségügyet???

Én is magánorvoshoz járok és igenis vannak olyan dolgok,amiket pluszba kapok a pénzemért,ráadásul megnyugtat,hogy egy emberhez tartozom,aki az elejétől fogva ismer és tud rólam mindent.

Kinga
nyinike
 
 


Kinga

EGYETÉRTEK VELED!

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Én kb. 2 hete szültem és öszinte hálát érzek az orvosom iránt, aki végig törödött velünk, akár éjjel is lehet hivni. Igy valoban hálával adtam azt az összeget neki, amit szülés után kapott, de azt gondolom bármelyik orvosról is, hogy ha munkaidön kivül foglalkoznak egy beteggel akkor igenis azért külön juttatás kell járjon. És ha emelnék az orvosok fizetését akkor se lenne másként mert a plusz munkának bármilyen foglalkozásnál is külön juttatása kell legyen.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Teljesen igazad van Karmen,én is erről beszéltem,hogy el lehet dönteni,hogy akarunk-e saját orvost,aki éjjel sem kapcsol ki,akihez akkor megyek,amikor akarok és végig egy ember vizsgál.Bizonyára kell szerencse is,de ha a fogadott orvosod nem olyan,amit vártál,akkor át lehet menni másikhoz,ha meg elhanyagol a végén a szülésnél,akkor meg nem tett semmi pluszt,tehát nem kell külön fizetni.
Én örülök,hogy 100%-ig megbízom benne és tudom,hogy számíthatok rá.

Kinga
nyinike
 
 


Kinga! Én nagyon sokat köszönhetek az orvosomnak, de sajnos látva a barátnöim példáját sok orvos van aki eleinte igen figyelmes az új beteggel és ahogy közeledik a szülés egyre kevésbé törödik a beteggel. Ez viszont felháborit. Persze a legtöbben a szülés elött már nem hagyják ott, hiába elégedetlenek. Inkább fogadtak szülésznöt.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok! Egyetértek Békánéval és Kingával!

Kármen!
Kinél szültél, és hol? Csak kérdezem , nem muszáj válaszolni! Üdv: Micimackó
mézescsupor
 
 


Micimacko! Mivel szerintem a legjobb orvos kezében voltunk, és nagyon elégedett vagyok vele igy el merem árulni. Szegeden szültem a II. Korházban, Dr. Sári Tamásnál.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Békáné,Micimackó,örülök,hogy egyetértünk!

Karmen,én is hallottam már ilyent,remélem,én nem ilyent fogtam ki,de egyelőre úgy néz ki, hogy szerencsém van.

Kinga
nyinike
 
 



rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 


Mindenki sajnálja az orvosokat, mert a munkájukhoz képest milyen alacsony a fizetésük, de arról nem szól senki, hogy mások is jóval kevesebbet keresnek, mint amennyiből akár egy átlag szinten meg lehetne élni.
Márpedig mi ebből az igen alacsony bérből, illetve ellátásból spóroljuk ki a hálapénzt, pont abban az élethelyzetben (szülés után), amikor a leginkább szükségünk lenne rá.
Próbáljuk viszont nem megtenni, megnézhetnénk az ellátást, amit pedig a hosszú évek alatt megfizetünk, amikor a TB-t levonják a fizetésünkből.
Nem az orvosokat akarom bántani, ennek a helyzetnek a megoldása teljes egészében az államé kell legyen.
szabonehjudit
 
 


Szabóné H. Judit!
Gondolom nem én vagyok az első akitől hallod, hogy lehet egy fillér hálapénz nélkül is szülni. A területileg illetékes terhesgondozónak az a dólga,hogy ellása és gondozza a terheseket.Ingyen Kép. A területileg illetékes kórházban az ügyeletes orvosnál /vagyis munkaidőben/ szintén ingyen lehet szülni.Kép És ez miatt nem kell kevesebbnek éreznie magát senkinek.
Vendég
 


Kedves Erika!
Tisztában vagyok vele, hogy ez lehetséges, de elég sok beszámolót hallottam olyanoktól, akik így szültek, mondhatom, nem volt túl bizalomgerjesztő.
Azt hiszem, te félreérettél engem.
Nem arról van szó, hogy pénz nélkül nem látják el az embert, de amikor a páciensek 90%-a ad hálapénzt, nálam jóval szerényebb körülmények között élők is, akkor az ember ezt szinte kötelességének érzi.
Nyugaton az az orvos, aki ezt elfogadja, a diplomájával játszik.
Én azon az állásponton vagyok, hogy mindenkinek olyan szinten kellene keresnie, hogy egy gyermekvállalással kapcsolatosan ne adódjanak anyagi problémái, és az orvosokat még ennél is jobban meg kellen becsülni, az igen nehéz, felelősségteljes munkájukért.
Az az állam, amelyik mindenféle módozatokat kitalál a hálapénzel kapcsolatosan, csak a saját szerepét nem vállalja ebben a témában, attól persze nem számíthatunk semmiféle belátásra.
szabonehjudit
 
 


Sziasztok!

Én egyetértek avval,hogy fizessék meg jobban az orvosokat,de akkor másokat is ugyanugy,legyen az utcaseprő vagy ápolónő vagy akárki!

Szerintem aki elvárja egy orvostól az fizessen is neki,hogy éljel nappal a rendelkezésére álljon. De utánna ne a hálapénz.hu-ra orkáljon,mert ezt saját maga vállalta!
Nem tudom miért kell ezen felháborodni,egy spontán szülésnél a kismamának kell szülnie és nem az orvosnak,és ezt az ügyeleten simán levezetik.Szerintem ma már annyira divat lett ez,hogy a kismamával ha valaki találkozik biztos hogy a második kérdés az hogy kihez jár és mennyit fizet illetve mennyit fog fizetni neki!
Ha valakinek nincs orvosa,arra már furcsán néznek! Én kibirtam a szülésemet fogadott orvos nélkül is,és ettől nem lettem sem több,sem pedig kevesebb!!!
De persze ez az én véleményem!
barany
 
 


Kedves Judit!

Az egészségügy finanszirizását alapjaiban kellene megváltoztatni,nem csak tóldozni-foltozni. Amíg erre nem kerül sor nincs mit beszélni a hálapénzről.Kép
Erika
Vendég
 


Erika!
Igen mindenki tudja,hogy lehet ingyen is szülni!
Az más kérdés milyen bánásmódban részesül majd
szerinted az emberek többsége miért fizet a szülésért?
Ápolónő vagyok vagyis az lennék úgy,hogy nem akarok vitatkozni és nem is ezért írok csak olvastam ezt a lehet ingyen szülni stb....
Én is így szültem életem legszőrnyübb és legmagalázobb élménye volt.
Persze vannak kivételek aki nem fizet és mégis max ellátást kap.
De valószínű legközelebb nem kísérletezek inkább fizetek,hogy soha ne alázhassanak meg úgy mint ahogy velem tették csak azért mert nem fizettem.
Bea
 


Erika!
Akkor egyetértünk.
Bea!
Neked is igazad van, de sajnos az, hogyha saját orvosod van még nem garancia semmire sem.
Én ugyan meg voltam elégedve az orvosommal (csak azzal!), de a kórház körülményei is sokat számítanak.
Judit
szabonehjudit
 
 


Sziasztok!

Nekem nem volt fogadott orvosom, nem volt előre kialkudott összeg, nem lehetett biztos abban, hogy egy forintot is kap tőlem, MÉGIS...
Mégis rendes, kedves és segítőkész volt az egész terhesség alatt, a császár után is. Nem éreztem, hogy mással kedvesebb, lelkesebb, vagy segítőkészebb lett volna. Számomra mondhatom, hogy tökéletes volt, és a mai napig tisztelettel és mondhatom szeretettel gondolok vissza arra az emberre, aki gondozott a terhesség alatt és világra segítette a kislányomat.
Vannak még orvosok, akik emberek tudtak maradni ebben a pénzhajszoló vacak világunkban.
Üdv:
Erika
n_erika
 
 


Sziasztok!
Igen ez igaz garancia nincs, arra hogy jobb lesz minden!
Lehet, hogy elutazik az orvos stb….
A barátnőm ugyanabban a kórházba szült, mint én volt fogadott orvosa, aki a pénz ellenére is bunkó volt vele.
Természetesen garancia nincs, de legalább mindent elkövetek annak érdekében, hogy a megfelelő bánásmódot kapjam és így mégis csak több az esélyem!
Én egyetlen dologgal voltam megelégedve a kórház állapotával.
Tisztaság volt 1-2 ágyas szobák wc fürdő saját szobába volt gyönyörűen át épített kórház.
De ez sem minden!
Bár tény és való,hogy legalább a rossz élményeket legalább egy kicsit ez tompította.
Amit Erika írt az nagyon jó és azt kívánom legyen még több hasonló orvos!
Igazából én kis naivan mentem szülni úgy voltam vele, hogy azt a pénzt inkább a babára szánom.
Meg se fordult a fejembe hogy majd megkülönböztetnek ez miatt és rosszabb bánásmódban részesülök majd.
De előbb be kellett feküdnöm és nagyon éreztem a fogadott orvos hiányát ill éreztették is.
A szülésnél meg még inkább!!!!!!!!!!!!!
Így tanulva az esetből soha többé nem szülök így!
Ez nem azt jelenti, hogy mindenkinek ilyen a véleménye én így jártam és „irigylem” azokat akik pozitívan távoznak a kórházból annak ellenére hogy nem fizettek.
De azért ez azt jelenti, hogy vannak még emberséges orvosok, akik nem felejtették el, hogy mire esküdtek fel.
Bea
 


Bea!

Borzasztóan sajnálom, hogy ennyire negatívan élted meg a szülésed.Kép Azt írtad, hogy ápolónő vagy. Ha esetleg még abban a kórházban is szültél ahol egyébként dolgozol nem értem miként történhetett veled ez. Vagy bárki mással.
Ha ugy érzed megaláznak, semmibe vesznek egy osztályon, minden kórházban kell lennie betegjogi képviselőnek akihez bizalommal fordulhatsz. Ezt ki is kell használni ha szükséges. Kérlek ne az elveidet add fel!! Minden jót a következő szülésedhez.Kép
Vendég
 


Kedves Erika!
Köszönöm a jó kivánságodat én is remélem,hogy a következő szülésemnél már pozitiv élménnyekkel
távozhatok a kórházból.
Nem dolgozom ápolónőként a végzettségem az és ezt csak azért írtam mert nem akartam az egészségügyről vitatkozni hisz tudom,hogy milyen nehéz ott dolgozni és megértem az ott dolgozókat is orvosokat ill az összes embert aki ott tevékenykedik.De ha ott is dolgoztam volna szerintem ezt az orvost az se érdekelte volna ha a holdról jövök.De lényegtelen ki mivel foglalkozik a bánásmódban ez nem játszhatna szerepet.Gondoltam a betegjogi képviselőre útolag.
De mit is értem volna el vele?
Elgondolkoztam azon ,hogy jó jó hogy ilyen dolgok megtörténtek velem de mások komoly műhiba perekkel küzdenek,én meg holmi lelki nyavalyák miatt küzdjek.A lényeg,hogy van egy gyönyörű egészséges 20 hónapos kisfiam és tanultam az első szülésemből!
Bea
 


Sziasztok!Nekem nagyon jó a tapasztalatom ...én intenziv th-ás asszisztens vagyok velem a kórházban úgy is viselkedtek...pénzt az orvos egyáltalán nem fogadott elKépÜdv.Vera
Kelemenné Vera
 


Bea!


Kívánom, hogy még nagyon sok egészséges gyermeket szüljél.Kép Idővel talán képesek leszünk változni. Gondolom a profilomban láttad, hogy szülésznő vagyok. Ilyenkor nagyon szégyenkezem minden nem közénk való nevében.Kép Üdv.: Erika
Vendég
 


Bea
Nekem sem volt fogadott orvosom, annál szültem, akihez már évek óta jártam nőgyógyi vizsgálatra.
Vagyis majdnem minta fogadott lett volna, de nem pénzzel lett felfogadva, csak megkérdezte, hogy nála is szeretnék-e szülni. én összeget nem kérdeztem, ő nem mondott, így a 9 hónapon át úgy találkoztunk, hogy egy fillért nem kapott tőlünk. én úgy gondoltam, majd a szülés után, amikor tényleg ott van a végeredmény.
a szüléskor sem tudhatta, hogy kap-e vagy sem, mégis végig bent volt a szülésemnél, a 9 hónap alatt a vizsgálatokat maximálisan elvégezte, mindent elmondott, bármikor hívhattam. tehát pénz nélkül is a tudása legjavát adta és nem éreztem magam sosem megalázva.
a szülésznőm szintén nemválasztott volt, hanem éppen műszakváltás volt, amikor szültem. ott találkoztunk először és ő is nagyon nagyon rendes, segítőkész volt velünk, sőt a végén még ő segített, hogy az éppen teltházas gyermekágyi rész helyett, ne a vajúdóban kelljen a szülés utáni éjszakát töltenem, hanem szólt, hogy van üresedés az alapítványi szobák egyikében.
a dokim másnap reggel bejött hozzánk, érdeklődött hogy vagyunk, megnézte a kisfiam és gartulált, és csak délután, amikor jött a férjem látogatni, akkor adtuk oda a pénzt.

szóval látod lehet pénz nyomkodása nélkül is olyat kifogni, aki nem csak teli zsebbel hajlandó szóba állni vkivel.

kívánom, hogy a következő szülésed sokkal szebb élményekkel telibb legyen.

gumicukor

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Gumicukor!
Valószínű, hogy félre értetted kissé a levelem vagy én a tiéd!

"szóval látod lehet pénz nyomkodása nélkül is olyat kifogni, aki nem csak teli zsebbel hajlandó szóba állni vkivel."

Ez a mondatod számomra egy kicsit érdekes. Tudom, hogy vannak ilyenek és igazából ha észre vetted én is pénz nélkül mentem szülni mert valami ilyesmire számítottam.
Tehát nem vagyok, az üldözzünk minden orvost vagy nőgyógyászt típus.
Azt, hogy neked ilyen szép élményeid voltak annak én tiszta szívből örülök. Írtam ,hogy legyen ilyen minél több orvos, mint a tied!
De én nem azt írtam le, hogy te vagy éppen xy,hogy Szült ill, hogy bántak vele és végképp nem kérdő jeleztem, meg azt hogy ez pénz nélkül nem lehetséges.
De az általam át élt eseményeket nézve én nem szeretnék próbálkozni mivel még egy gyermeket szeretnék és hát lehet ,hogy kevés ídő a kísérletezésre.
Tehát ez az én tapasztalatom volt az én élményem nem vonom kétségbe, hogy vannak ilyen klassz orvosok!
Én nem akarok bele menni semmiféle vitába sem az egészségügyről sem a hálapénzről sem az orvosokról kialakult képről én csak egyszerűen leírtam a tapasztalatomat ahogy velem történtek.
Remélem, elfogadod hogy ilyen is van.
Egyébként a dokihoz akihez jártam terhesség gondozásra teljesen megvoltam vele elégedve de ő pénzért jött volna be a szülésre.
Amit szerettem volna elkerülni ill azt az összeget, amit kért volna. De ezzel sincs semmi bajom miért ne kéne pénzt a szabadideje feláldozásáért?
Teljesen tisztába voltam vele, hogyha megkérem akkor ki kell fizetnem a tisztelet díját amit kér és én egyáltalán nem vagyok ezen megbotránkozva!
De én inkább úgy döntöttem, hogy az ügyeletesnél szülök.
Az ÉN esetemben hibás döntés volt! Lehet ha másnap szülök vagy éppen nem agusztus van minden tündér orvos ill szülésznővel találkoztam volna aki abba a kórházba dolgozik.
De nem így történt
Bea
 


Erika!
Nem hiszem, hogy bármiért is kéne szégyenkezned főleg neked!
A profilodat most néztem meg én is csináltam.
Tudtam ,hogy szülésznő vagy, mert benéztem a kútvölgyis topicba ahol, dolgozol.
Azt a kórházat néztem ki a kistesó érkezésének ill mint lehetséges helyet. Ez még odébb van.
Ott láttam már a neved így ismerős voltál.
Egyébként nem ismerlek de fantasztikus dolognak tartom, hogy kommunikálsz az emberekkel
Így a neten keresztül. Biztos klassz szülésznő lehetsz nekem sajna azzal se volt túl nagy szerencsém de ez már nem túl meglepő!
Ill most nem mondtam igazat, mert szegény nem sok vizet zavart. Nem segített de nem is ordibált velem.
Már ez is valami! De találkoztam egy tünemény szülésznővel, aki felvett az osztályra és ő tényleg egy tündér volt!
Az én szülésznőmről annyit, hogy szerintem egyébként is egy zárkózott ember lehetett így a háttérbe vonult. Pedig néha elkelt volna egy kis bátorítás vagy egy jó szó vagy valami főleg hogy ő egyébként is hallotta a doki viselkedését.
Egy jó dolgott tett a vajúdásom vége felé be nedvesített egy törcsit és odaadta páromnak, hogy törölgessen!
Olyan jó olvasni sokan írják hogy mennyit segített nekik a szülésznő és ma már tudom hogy tényleg rengeteget tud segíteni hisz nekem nagyon hiányzott az hogy nem bátorítottak meg hogy nem nagyon szólt hozzám17 órát vajúdtam egy orvossal akiről no comment és egy szülésznővel aki nem szólt túl sokat hozzám. De legalább a párom bent volt és ő segített.
Na majd legközelebb remélem minden jól sikerül bár a lényeg az,hogy mindegy hogy hogy de egészséges legyen a gyerekem.
Bea
 


Szia Bea!

Örülök, hogy már nem vagy annyira elkeseredve. Remélem mi is hozzájárultunk, hogy kezdesz bizakodni a "jobb" szülésben.Kép Amint örömmel láttam a profilodban, Ádámot nem viselte meg a hosszu vajúdás. Gyönyörű a kisfiad. Kép Kép
Valószínűleg legközelebb már a párod is jobban fog tudni segíteni, mint tapasztalt apuka. Való igaz mi bábák csak akkor tudjuk meg mennyit jelent egy bíztató mosoly vagy egy röpke simogatás, amikor szülés után átbeszéljük a születést az anyukával./Persze ezt nem igényli mindenki, " szerencsénkre" Kép/ Kérlek bárhol is fogod szülni a következő babátokat legyél nagyon határozott, de kedves. Remélhetőleg kedvességet és határozottságot váltasz ki vele.
Üdv.: Erika
Vendég
 


Sziasztok!
Teljesen naivan állok itt, mert még sosem szültem, de ha minden igaz, nemsoká' (cidricidri)
fogok. Tudnátok nekem segíteni abban, hogy elmondjátok, ha orvost szeretnék fogadni, és szülésznőt, mikor és mennyit fizessek, mikor kérdezzem meg, stb...
Előre is kösz: Kispele viorica@excite.com
kispele
 
 


Ha rám hallgatsz, olyan orvost keresel, aki nem kér pénzt. Aki a (nem sok) fizetéséért tisztességesen, kedvesen, odafigyelve ellát. Aki partnerként kezel. (Emellett persze általában megfizettetik egy konkrét összeggel, ha munkaidejükön túl be kell menniük.Ez úgy 40 és 100 között van legutolsó információim szerint. De hát ugye az a csúnya infláció...) Az én orvosom soha nem kért pénzt, soha nem mondott összeget, és csak nagyon ritkán fogadott el. Ilyet érdemes keresni szvsz.

A szülésznőt 3-4 héttel a szülés várható időpontja előtt érdemes megkeresned. Általában nem mondanak árat. De 10-15-20 ezret szoktak adni nekik.

Virág
virág78
 
 


Ez a 100ezer azért kicsit durva. Van ilyen is, de messze nem az átlag. Tudom, hogy Virág sem ezt írta, de sztem 30ezret adni sem ciki, és extra esetben sem adnék 60 ezernél többet.
rjuli
 
 


Sziasztok!
Én csak október végén fogok szülni, de már most megvan, h ki lesz az orvosom. Győri vagyok, jó sok rosszat hallani az itteni kórházról, így egy tapasztalt orvost választottunk, így jobban érzem magam. Az első 3 hónapban volt egy kis problémám a hormonjaimmal, úgyhogy meggyőződhettem róla, h jó választás volt az orvos - eddig. Azért elég drága, vizsgálatonként ötezret fizetek. Azt nem tudom, mennyi nála a szülés, de ismerősöm felesége is itt szült (más orvosnál), és nyolcvanezret perkáltak. Úgyhogy a százezer, bár durván hangzik, egyáltalán nincs a valóságtól annyira elrugaszkodva. Ami a szülésznőt illeti, semmi infóm nincs, de ezt majd ősszel megbeszélem az orvossal. Jobb lenne persze, ha ezt a pénzt a babára költhetném inkább, és nem olyasmire, amit elvileg a keresetemből már régesrég kifizettem, és tulajdonképpen járna.
Szívesen hallanék még a győri helyzetről, ha valakinek van információja.
holly
 
 


Nézd, két variáció van: az egyik, hogy nincs szabott ár(ez a normális), és akkor annyit fizetsz, amennyit tudsz, gondolsz, a másik, hogy közli az orvos, hogy mennyit kér, és akkor én személy szerint elköszönnék tőle. Sőt, meg is tettem, ennél kisebb összegért. Így tehát a 80e mindenképp horror, és nálam sosme jöhetne szóba.
rjuli
 
 


Holly,
en 2002 nyaran szultem Gyorben. Mivel szeretem a tiszta helyzeteket, en elore megkerdeztem a dokit, mennyiert szokta felaldozni egy estejet. Kb. 10 mp-ig adta a szegyenlost, majd azt mondta, 4-5 "vizitdij" az altalanos. Akkor ez 15-20e Ft volt. Nem hiszem, hogy ekkora inflacio lenne, a 80e brutal egy osszeg. Nem lehet, hogy a havi vizsgalatokkal egyutt 80? Mert az ugy realis.

Van egyebkent gyori topic is, a lakhelyek kozt, ott van frissebb infos anyuka is. De ha varsz 2 honapot, en is naprakesz leszekKép

-Afonya
afonya
 
 


Köszönöm a véleményeket!
Szemezek a győri topickal is, csak mostanában kevés az időm, szombaton költözünk nagyobb lakásba, kell majd a hely, addigra talán be is rendezzük majd. Úgyhogy egyelőre szívesen várok 1-2 hónapot az infóra, remélem, kedves Áfonya, minden úgy alakul, hogy kellemes élményként fogod megélni az egészet.
holly
 
 


RJuli,
szerintem is horror! De van ilyen. Kép Sajnos. Pl. a MÁVban nem ritka. Kép De tényleg nem ez az átlag.

Holly,
normális esetben nem azt kell megfizetni, hogy az orvos és a szülésznő a munkaidejében dolgozik, hanem azt, hogy azon kívül.

Afonya,
nem. Kép Sajnos.

Virág
virág78
 
 


Sziasztok!
Én az Istvánba fogok szülni Brúnónál.
Szeretném megkérdezni,hogy tudja-e valaki,hogy van-e tarifája.Én mindenképpen adok neki,csak nem tudom,hogy mennyit adjak.?Segitsetek!Köszi.

Kép
Kép
lldicsi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: