Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ilba! Gratula a kisfiúhoz. Szoktam olvasni az Istvános topikot is. Ügyes voltál.

Szia Omo! Örülök, hogy itt vagy, bár ez nem olyan pörgős topik, mint az Istvános. Én is épp ma töltöm be a 18. hetet. Tegnap hívtam föl a doktornőt az AFP eeredményért, 1,2Mom lett, azt mondta ennél jobb nem is lehetne. Kép Neked milyen lett? UH-ra pedig előtted egy nappal , nov 30-án megyek. Kép Sajnálom, hogy még mindig vannak rosszulléteid, biztos hamar el fog már múlni. Szerencsére nálam már minden oké. Sőt, néha megijedek, hogy terhes vagyok én egyáltalán, mert annyira semmi különös nincs. De azért már picit nekem is mozgolódik valaki odabenn. Kép Csak még nem olyan gyakran, és intenzíven...

Mancs! Hogy vagy mostanság? Minden rendben?

Prüntyi! Tündike változatlanul jókislány?

Hogy bírjátok ezt a vacak időt? Olyan hideg van!brrr...

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Andi!
Nekem 1,6 Momlett az AFP ezt is jónak mondta, de majd csak mikuláskor megyek hozzá.
Tegnap és tegnap előtt nem hánytam, ma reggel mondtam is a férjemnek, hogy nem akarom elkiabálni. Hát elkiabáltam, oda lett a reggelim.
Jó hogy majdnem egykoruak vagyunk. Te mikorra vagy kiirva?
És mekkora a pocid? Nekem most két hét alatt nagyot nőtt, elötte nem látszott semmi.

Ezt az időt nem szereti az én magzatom. Nagyon sokat vándorol. Olyan érzés mintha nem tetszene neki hogy véget ér a helye, mert hol az egyik oldalt, hol a másikat szeretné kitágítani.
O.

http://babafalva.hu">http://babafalva.hu/tickers/g4.png" alt="babafalva.hu vonalzó" border="0"/>
omo
 
 


Sziasztok,
Most már egyre ritkábbak a nappali sírások, de még nem felhőtlen a dolog! Kép De ennivaló kislány! Kép És már gügyög sokat, nagyon kommunikál, pár percre magára hagyjuk komolyan unatkozik...Kép tiszta terror, Õ valóban 24 órás kislány.

Kép

Örülök, hogy mindenki jól van! Kép

Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 

 
 

Sziasztok!

Eloszor is gratula minden edes Babanak es Mamajanak! :-)

Egy ideje olvasgatom ezt a forumot, mivel en is a Doktornohoz jjarok, de most konkret kerdessel fordulok hozzatok. Tudnatok tanacsot adni, h mennyi penzt es hogyan adtatok a Doktornonek a varandossag ideje alatt es a szuleskor?

Mivel altalaban itt nyilvanosan penzugyekrol nem szokas irni, kerlek, jelezzetek vissza az editkeee@hotmail.com cimre!

Elore is koszonom a segitseget!
editkeee
 
 


Sziasztok!

Köszi, jól vagyunk, eltekintve az immár vagy 3 hete húzódó náthámtól ill. enyhe torokfájásomtól Kép Semmit nem szedek, csak vitamint. Meg orrcseppet használok. Nem merek mást, azaz nem is akarok...
A pici is jól van, már elég intenzív a mozgása, ahogy leülök egy picit vagy ledőlök, már rá is kezd Kép Eygszer fenn, egyszer lenn, jobb oldalt, bal oldalt Kép Mondtam neki, hogy használja ki, amíg ennyi helye van Kép Legtöbbször már kívülről is lehet érezni ahogy piszkál. Karácsony előtt megyünk legközelebb vizsgálatra meg UH-ra, kíváncsi vagyok, mennyit nőtt. Azt olvastam, hogy ilyenkor heti 10 dkg-ot híznak Kép

Prüntyi, Még mindig olyan aranyos a Tündike! Sokat nőtt, ez látszik a képen, és az is, hogy figyel. Tök jó az a színes bigyó, ami körülötte van. Babahordozó, és benne vmi állatka, vagy mi az? Nagyon tetszik!

Ez az idő nekem sem tetszik, bár azt mondom, hogy még mindig jobb a hó, mint a -20 fok. Kíváncsi vagyok a 7végére, +10-et jósolnak. Olyan érzékeny lettem a frontokra, hogy csak na! Ja, tegnap kicsit meglepődtem. Az aluljáróból futottam felfelé a lépcsőn a villamoshoz. Úgy ahogy rég: kettesével szedve a lépcsőfokokat. Kb. 3-at sikerült, aztán nem ment több. Mintha 100 kg-os lennék... Jót nevettem magamon, meg a hülyeségemen Kép

Szép (kevésbé fagyos) napot Nektek!

Mancs

Kép
mancs
 
 


Sziasztok kismamik. Szia Prüntyi!
Ennivaló a kislányod és milyen rengeteg haja van!
Dorka már három és fél hónapos és nagyon eleven, gyügyőrésző kisbaba.
Kép

Üdv mindenkinek
Monny
monny
 
 


Sziasztok,
Sziaaaaaaaaaaa Monny
Örülök, hogy jól vagytok ti is, édes a kis Dorka, hogy telt ez a pár hét, volt valami "említésre méltó" gondolok itt a koszmó, sírás, kaja, vagy alvás gondokra. Leírnád a tapasztalataid, hátha még tanulhatok valamit belőle.

Szia Mancs,
Ez egy játszószőnyeg, nagyon sok kütyüvel (a Corában vettük 15.000-ért) amit Karácsonyra vettünk neki, de nem bírtuk ki addig és megnéztük milyen Kép Bár vissza dobozoltuk, mert még nem tud mit kezdeni vele, de talán karácsonyra már tényleg jó lesz.

Editke,
Ne csinálj nagy ügyet a pénzből, eddig a vizitdíj 5000,- volt és én ennek 10x-ét beszéltem meg a doktornővel. Én megkérdeztem úgy középtájt, hogy mire lehet számítani anyagilag.
Szerintem, nyugodtan beszélj vele, annyira aranyos és közvetlen.

Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Prüntyi!
Eddig minden nagyon szépen alakult nálunk.
Dorka nagyon jó baba, semmi gondunk nem volt eddig. Se koszmó, se hasfájás sem túl sok sírás.
Ötször eszik naponta, tápot kap sajnos mert nincs tejem. Szépen átalussza az éjszakát. Az első evés általában hatkor van, az utolsó este kilenckor.
Lassan kezdjük bevezetni a gyümileveket aztán pedig a pépeket stb.
Nálatok mi a helyzet? Hogyan alakul a napotok?

Editke!
Csatlakozom Prüntyihez. Mi is ennyit fizettünkKép

Moon
monny
 
 


Monny,

Nálunk sajnos az elején volt sírás, meg hasfájás, de igazábol a pukik is nagyon nyomják a hasát, egyik szer sem használt igazán ami erre való. Én igény szerint szoptatok, így volt hogy 1-1,5 óránként evett, éjszaka is. Most kezd kitolódni ez az idő 2-3 órákra, és már nem annyira pukis, lehet, hogy másképp szopizik már, de ha mohón eszik akkor még vannak pukis-sírós órák. Éjszaka is ha felkel, előbb pukit maszírozok, és ha nem alszik vissza csak akkor adok cicit, így van, hogy egyszer, de van hogy 3x eszik éjszaka. De zömmel, már jó baba, sokat nevet és gügyög, éééééés cumizza az ujját elalvás előtt (ha nem a cicin alszik el)Kép

Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Prüntyi!
Tetszik a szoptatos szemléteted. Én is így szeretném. De mostanában folyamatosan hallom a siker sztorikat, hogy már milyen hamar átalussza az éjszakát. Én azt szeretném, ha szépen növekedne és ehhez szerintem kell az éjszakai evés. Nagyon aranyos Tündike.

Mancs! Sajnos én is csatlakozom a hozzád. Nagyon megfáztam. Bár remélem te már jól vagy. Én úgy érzem az egész fejem egy gyulladás. Fáj a torkom, a fülem, bevan dugulva az orrom, és vagy mély basszus hangom van vagy pedig nincs. Hársfa teát iszok, mézet eszek.
Nem tudom, mit lehetne még?

Editke!
Én nem régen járok a doktornőhöz és ő maga mondta nekem azokat az összegeket, amit a többiek is leírtak. 5000 vizsgálatra, de csak a magán rendelőbe, és a 10x-e szülésre.

Sziasztok: O.+18+2

http://babafalva.hu">http://babafalva.hu/tickers/g4.png" alt="babafalva.hu vonalzó" border="0"/>
omo
 
 


Szia Prüntyi!
Gratulálok a kitartásodhoz.!
Mindig is tudtam, hogy jobb távol tartani magam ezektől a helyektől. Egyáltalán nem vagyok kiváncsi az ilyen Omo-féle beszólásokra!!! Azért mert nekem nem volt tejem és tápot kap a baba egyáltan nem fejlődik kevésbé mint a szoptatott babák.
Ez volt az utolsó, hogy írtam ide. Ha gondolod írj priviben.
Üdv,
Monny
monny
 
 


Szia Monny,
Nem tudom mire gondolsz!? Szerintem félreértettél valamit! Senki nem hibáztat, hogy nincs annyi tejed, csak arra volt a megjegyzés gondolom, hogy sokan maradnak a 3-4 óránkénti etetéseknél (csak anyatejesekre gondolok)mert így jobb nekik. Nekem is mondta a gyerekorvosunk, hogy várjam ki a 3 órát, de nem mondtam neki, hogy akkor jöjjön ki és várja meg az 1-1,5 órás bömbölés végét! Kép De kaptam már olyan tanácsot is, hogy adjak neki valami keserű szar teát éjszaka, és akkor majd rájön, hogy nincs értelme felkelnie, és majd végigalussza az éjszakát!

Általában a tápszereseknek szerencséjük van, mert a tápszer mindik ugyan olyan minőségű, míg az anyatej hol zsírdúsabb, hol szegényebb, és ezért sem esznek a babák egyforma mennyiségeket, egyforma időközönként!

Ettől nem vagy rosszabb anya!
Ne hagyj itt engem! Kép

Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Szia Monny!
Sajnálom, hogy magadra vetted amit irtam, pedig meg sem említettem a tápszeres babákat.
Amit prüntyinek irtam az felé volt dicséret és senki felé sem elmarasztalás.
Egyébként minden magyarázkodást elkerülve azt gondolom, hogy mindenkinek az a jó, ha azt csinálja amiben hisz és a legjobbnak tart ezért tudok elfogadni más szemléteket. Hiszen az a legjobb a babának ha nyugodt.
Azt hiszem pont azért irtam, mert egyedül éreztem magam, mint ahogy lehet hogy te is érzed magad.
O.

http://babafalva.hu">http://babafalva.hu/tickers/g4.png" alt="babafalva.hu vonalzó" border="0"/>
omo
 
 


Koszi az infokat!
Hat en sem nagyon szeretek a penzbol nagy gondot csinalni, de mindenki telebeszeli az ember fejet, h csak akkor foglalkoznak rendesen az emberrel, ha dugdossa a penzt...

Nektek mi a tapasztalatotok: valoban jo szulesznot is elore valasztani? Valami javaslat, tanacs?

koszi:
Edit 20+5
editkeee
 
 


Sziasztok!

Én sem gondolom azt, hogy attól, mert vki tápszert ad a babájának, az már nem jó anyuka. Ezt sajnos nem nagyon tudjuk irányítani, hogy mennyi és milyen tejünk legyen Kép Az a gusztustalan, amikor megszüli a mama a babáját, és kéri, hogy neki ne is hozzák ki, inkább kifizeti a tápszert, csak rendezzék ezt is le a csecsemősök. És szülés után amint elviszik tőle a babát, már jegeli is a mellét, hogy apadjon el (a még ki se csordult) teje. Erről egyik most szült ismerősöm mesélt.
De van a közvetlen környezetemben olyan "anyuka" is (őt tényleg csak idézőjelben lehet így hívni, ennek egyéb okai is vannak), aki az újszülöttjét pár napig szoptatta, aztán elkezdett fogyózni, napi 1 pohár joghurt volt a kajája. A gyerek meg állandóan üvöltött, és fogyott. Amikor kórházba vitték a kicsit, ott megállapították, hogy a gyerek alultáplált, és egy utolsó senkinek nem szokott ilyen állapotban lenni a gyereke. A nő pedig tehetős, (elvileg) jól szituált! Aztán tejelapasztó teákat ivott literszámra, hogy apadjon el végre a teje. A mai napig nem tud (és nem is akar) azonosulni az anyaszereppel, magasról tojik a gyerekére. Persze, a férje mindezt ráhagyja...
Mindezt csak azért írtam le, hogy van sajna ilyen is Kép

Editke,
én is a szülésznőválasztás előtt állok, dec. közepén megyek a dokihoz, majd akkor megkérdezem, hogy ő kit javasol. De a lányok itt már túl vannak ezen, úgyhogy ők majd biztos többet tudnak segíteni Kép

Sziasztok:
Mancs (22+1)

Kép
mancs
 
 


Sziasztok!

Én választottam szülésznőt, és nekem sokat tudott segíteni! Az általában szokásos pénzről tudtam (10-20 e.között mozog). De az én szülésznőm, csak azt mondta, ha adok adok, és annyit amennyit gondolok! Nekem ez elég volt a szimpátiához!

Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Kár, hogy itt is vita van, meg sértődés.... Kép A másik topikban is épp ez a szitu, ahová írok.

Azokról az "anyukákról", akiket Mancs leírt megvan a véleményem... Viszont aki próbálta szoptatni a babáját, de nem ment valami miatt, az nem hibáztatható szerintem sem. - Ahogy szerintem Omo sem Monnyt akarta megbántani.
Az én kislányom most töltötte be a 2. évét, és annak idején én is nagyon szenvedtem a szoptatással. De nagyon sok segítséget kaptam és támogatást, így végül Boga 14 hónaposan választotta el magát. De a szopi mellett ő kapott tápszert is már a végefelé, mert fogyott a tejem. Szóval én egyáltalán nem vagyok tápszer-ellenes sem. Sőt nemrég hagytam el teljesen a tápszer dását, mert már szívesen megitta a sima dobozos tejet is, és semmi baja nem volt tőle. De ez a mi történetünk. Mindenki másmilyen. Biztos azzal a babával, akit most várok is teljesen más lesz, bár azért így már tapasztaltabb vagyok bizonyos dolgokban. Pl tudom, hogy nekem a Laktoherb teát nem szabad innom... Kép Olyan hascsikarásom volt tőle, hogy szenvedtem rendesen... De másnak ez is bejött...

No, szülésznő: én már kérdeztem a doktornőt, hogy ajánl-e valakit, de azt mondta, hogy neki teljesen mindegy, hogy ki lesz az. Így én maradok Böröndi Zsuzsinál, aki Bogánál is segítkezett anno. Szóval Editke, azt tanácsolom, hogy te is szimpátia alapján válassz majd. Azt hiszem a felkészítő előadások során van lehetőség ismerkedni velük - bár én nem jártam még, de így hallottam ismerősöktől.

A pénzügyek nagyon kényes téma. Én nem is szeretek beszélni róla, így Boga születésénél se kérdeztem meg a dokit/ szülésznőt, hogy mennyit kérnek. Egyébként aki már megszabja a tarifát, és ezzel kezdi még az elején, azt gusztustalannak tartom. "pl, nálam 100ezerbe kerül egy szülés!" na hogy hangzik? szörnyű, nem? Mikor nincs az leírva sehol, hogy köteles a "beteg" plussz pénzt kifizetni a normális és színvonalas ellátásért. Persze az más, ha többet kérünk, hogy szabadidejében is ugorjon, ha valami bajunk van, vagy éppen szülni megyünk... Természetesen az meghálálni való dolog. De hogy az orvos szabja meg az én hálám mértékét???
Szóval anno én nem kérdeztem, hogy mennyi a tarifa, hanem annyit adtam, amennyit gondoltam, amennyire elégedett voltam, no meg legfőképpen, amennyire telt...

Bocsi csajok a monológért. Csak úgy kijött belőlem. Persze személy szerint senki ellen nem állt szándékomban beszélni, remélem nem sértődik meg senki. Én így gondolom. De a végére is csak annyit: nem vagyunk egyformák.

Andi

Azért egy fotó a kis kétévesemről: (a barna hajú kislány bal oldalon Boga, a nagymama ölében, a kis 1,5éves keresztlányunk a másik oldalon)
Kép

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Andi,
nagyon édesek a gyerkőcök!p

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Andi, aranyosak a lányok Kép Tök jó Neked, hogy már van némi tapasztalatod! Bár én is optimistán tekintek előre, néha elfognak kételyek. Pl. azt se tudom, hogy kell megfogni egy babát, lesz-e tejem, jó anya leszek-e stb. Kép Amikor ez rámjön, akkor picit aggódom, de amikor nem (pl. most) akkor meg jót mulatok a hülyeségeimen.

Mancs

Kép
mancs
 
 


Sziasztok lányok!
Ebbe topic-ba is benézek, ha nem baj. Én életemben tegnap találkoztam először Boross doktornővel és nagyon aranyos volt. Igaz, még nem vagyok terhes, de nagyon szeretnénk bevállalni a második babát. Kisfiam most 2 és fél éves és egy hónapja hagyta abba szopit, erre kicsit rosszult a szervezetem, így gyógyszert kellett rá felíratnom. Irtó kíváncsian olvasom véleményeteket a doktornőről.
titianya
 
 


Szisztok!

Voltam a 18 hetes uh-n, és minden rendben volt. Kép A Mészáros doktor csinálta az uh-t, és nagyon kedves és szimpatikus volt. (Eddig még csak a Horváth dokihoz volt "szerencsém", így ez most + egy jó élmény volt. A férjem és Boga is bejöttek, így családi mozi kerekedett. Kép A baba nemét biztosra nem tudta megmondani a doki, de azt mondta, hogy ő inkább most lánynak nézi. Igazából az se lenne baj egyáltalán, ha két lányunk lenne, mert akkor nagy valószínűség szerint bevállalnánk majd később még egy babát, hátha az fiú lesz... vagy nem. Kép Majd meglátjuk.

A doktornőhöz meg jövő héten kell majd menjek. Most éppen egy gondom van. Elkezdtem gyorsan hízni. Kép Sajnos ez nálam nem olyan kicsi probléma, mivel eleve túlsúlyos vagyok. Igazából betett nekem az utóbbi 2 hét ünneplés... Vigyáznom kéne már, hogy mennyit eszek. Kép

Többiek? Mancs, hogy vagy? Omo, te is voltál uh-n, ugye? Prüntyi, Tündike hogy van?

Jó mikulásozást!
Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Andi,
Örülök, hogy minden rendben van! Nekem Horváth doki is bejött, sok UH-ot Õ csinált, az egy más kérdés, hogy a szüléshez bizti nem választottam volna! Kép 4D UH-ra nem akartok menni? Van egy szuper hely ahova én jártam, most a nővéremet is elvittem (33.hetes). Nagyon aranyossak, precízek, szakorvos vizsgál, tehát nem csak mozi...ha majd érdekel megadom a címet.

Sajnos a súlyproblémához nem tudok hozzászólni, nekem szerencsém volt ezen a téren. Fogyózni bizti ne fogyózz, inkább válogasd meg mit eszel!

Tündike jól van, csináltam albumot itt a babaneten: Prüntyi/Tündi baba és Prüntyi/Esküvő névvel, ott sok képet nézegethettek! Kép

Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Andi, gratulálok, örülök, hogy minden rendben van Kép Engem eddig mindig a Mészáros doki UH-zott, szerintem tündéri. Nagyon aranyos! Most viszont egy másik nap kell mennem, ez jövőhét péntekre esik, nem tudom aznap ki fogja csinálni az UH-t.
Mennyit híztál eddig? A fogyókúra semmiképp nem jó ebben az időszakban, szerintem is meg kell válogatni hogy mit eszel. Mondom ezt én, akinek eddig tök jól ment a dolog (+3 kg) és most rákaptam a Snickersre. Nem falom ezerrel, de majdnem minden nap lecsúszik egy szelet Kép De olyan fiiinooommm! Kép
Prünty, remélem akkor Te tudsz segíteni a 4D UH ügyében Kép Ajánlj egy jó helyet, ahova érdemes menni! Nekem pont ezek a kritériumok számítanak, amiket leírtál. Precízek, pontosak, szakorvosok. Mert ugyebár rengeteg ilyen rendelő van már, de nem mindegy, hogy az ember mire adja ki azt a pénzt. Olyat is hallottam, hogy aludt pont a baba amikor vizsgálták, és kiküldték az anyukát hogy picit pihenjen, simogassa, ébresztgesse. De olyan is van, ahol tesznek az egészre. Leírnád hogy hova jártál és hogy mennyibe került a vizsgálat? Plusz felvétel, cd, dvd, foto, vagy akármi Kép Előre is köszi!

Mi jól vagyunk, tegnap moziban voltunk, a Harry Potteren, de a Babucinak nem nagyon tetszett. Minden nagyobb ordításnál, robajnál rúgott egyet. Szerintem jó volt a film, de majdnem 3 órán át egy helyben ülni, nekem ez az utóbbi időben maga a rémálom. Már minden bajom volt, fájt a lábam, a hátam, a fenekem a sok üléstől Kép Kínlódás volt Kép

Megyek, megnézem a Prüntyi képeit Kép

Mancs (23+1)

Kép
mancs
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok megint, megnéztem a képeket.
Prüntyi, nagyon édi a Tündike! Olyan cuki, amikor olyan kis komolyan néz Kép
A lagzis képek is tetszettek, hol volt a mulatás? Ha jól láttam, a templomi a Vajdahunyad várában volt, nem? Kedvet kaptam én is ehhez a fotóalbum-dologhoz, majd lehet, hogy csinálok egyet.

Most láttam, hogy a Praxis UH rendelőt "nyomják" nagyon a Babaneten, erről mondjuk jókat hallottam Kép

Kép
mancs
 
 


Szia Mancs,
Igen a Praxist nyomják sokan, de én mikor felhívtam őket nagyon flegmák voltak és csak 10-15 percig tart.
Ahol én voltam az http://www.informed.hu/informed_site-ok/biovital/ ez a Mammut II. 5. emeletén van. Itt 10.000 ft, és jó 20 percet vesznek fel, és kapsz kb 5-6 képet, nem fukarkodnak. Az áraikat a honlapjukon megtalálod! A doktornő neve, akit ajánlok: Dr. Puhl Mária, végtelenül aranyos nő! Képzelheted, ha 3x is elmentem hozzá!!! (16. 23. és 32. héten). Õt nagyon merem ajánlani. És az időpontot is ált.betartják, nagyon ritka a csúszás!

Örülök, hogy tetszettek a képek! A fotózás volt a Várnál, a templomi, egy kis kápolnában csillaghegyen, a lagzi meg fent a Normafánál.

Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Szia Prüntyi!

Köszi a választ! A bejelentkezés során mondani kell, hogy kihez, melyik orvoshoz szeretnénk menni?

Kép
mancs
 
 


én már mondtam, mikor a nővéremet jelentettem be, de nem mondták, hogy probléma lenne. Igazából azt sem tudom, hogy ezt csinálja e másik orvos, vagy nem, mert én mindig hozzá mentem.

Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Remélem mindnyájan jól vagytok, a nagy hallgatások ellenére!

Szeretnék mindenkinek kellemes karácsonyt és boldog újévet kívánni!

Andi (22)

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Uhh, rég voltam... Hiába, a karácsonyi készülődés úgy nézem, mindekinek elveszi az idejét Kép Mindenki jól van? Anyukák? Babák?

Mi jól vagyunk, szerdán voltunk UH-n, minden OK. A kórházban a szokásos várakozás, ülőhelyhiány stb. Rákérdeztem a dokimnál a szülésznőre, hogy kit ajánl, ő Böröndi Erzsikét (asszem így hívják) ajánlotta. Épp nem volt bent, de megbeszéltük, hogy majd az ünnepek után visszatérünk a dologra, és összehoz vele. Ismeri őt vmelyikőtök?

BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK!!! Kép

Mancs (25+3)

Kép
mancs
 
 


Sziasztok!

Nagy a pangás... Kép Bár ha kinézek az ablakon, akkor nem is csodálom, olyan lehangoló, álmosító az időjárás Kép

Kinek hogy teltek az ünnepek? Volt "nagy" szilveszteri bulizás, mi? Kép

Mancs

Kép
mancs
 
 


Sziasztok!

Nálunk minden oké. Kép Jól teltek az ünnepek, Boga nagyon élvezte a karácsonyt, az ajándékbontogatást. 26-án elmentünk Szegedre kikapcsolódni, 30-án jöttünk haza. Nagyon klassz volt, hogy nem kell végre házimunkát végeznem... Kép

Pocaklakóm már nagyon mozgolódik, néha olyan, mintha már ki akarná rúgni az oldalam. Kép

Szilveszterkor Bogát a nagyiékra bíztuk, és elmentünk barátokhoz bulizni. De csak olyan öregesen... Kép Klassz volt.


Veletek mi újság?
Üdv mindenkinek!

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Andi!

Gondoltam, hogy tetszeni fog a kis törpének az ajándékbontogatás Kép Mi is utazgattunk egy kicsit, szülők látogatása stb. Hát igen, a házimunka... Nem is kellett nekem az ünnepek előtt kismamatorna, annyit kellett takarítani, hiába a rendszeres takarítás, ilyenkor mindig elkapja az embert a gépszíj Kép De a férjem sokat segített Kép

A szilveszter nekünk is "öregesen" telt, beszélgetősen házibuliztunk. Igazából nem is rajongok ezért a napért, ugyanolyan, mint a többi, csak rákényszerítik az emberre, hogy bulizzon, érezze jól magát, és már hetekkel előtte mindenki erre készül. Sose szerettem ennyivel előre kitalálni, hogy ekkor és ekkor hol akarok lenni és mit akarok csinálni.

Pocaklakó nálunk nagyon nyugodt baba lesz, mindenki azt mondja. 2-3 nap rugdalózik, aztán 2-3 nap csak éppen simogat belülről, hogy csak én érzem, az apukája nem. Az "erősebb" rúgásait is csak akkorra tartogatja, amikor lefekszem, és pár perce már pihenek. Ha jövök-megyek, akkor békénhagy, legfeljebb simogat. Anyukám azt mondja, én pont az ellenkezője voltam, bukfenceztem, kirúgtam a belső szerveit és a bordáit Kép Na, a mi fiunk kímélő üzemmódban működik Kép

Üdv,
Mancs (27+4)

Kép
mancs
 
 


Sziasztok!

Kérdésem lenne, hogy szerintetek a 38. hétben (37 hét és 5 nap) milyen méretű az átlagos, normális BPD (fejátmérő)?
Ma voltam ultrahangon, és nekem 98 mm-t mértek.
Január 25.-én, azaz 2,5 hét múlva fogok szülni, az orvos szerint.
A tankönyv azt írja, hogy 100 mm felett nem fér ki a baba, ebben az esetben császárral jön a világra.
2,5 hét alatt, ha így növöget lazán átlépi a 100 mm-t. Hogy lesz erőm megszűlni?
Tudtok valamit a fent leírtakkal kapcsolatban?

zsupolice@freemail.hu

ZSUZSA
38.hét
veletek
 
 


Sziasztok!
Már jó régen voltam erre.
Minden rendben van velünk, ill. szigorú pihenésre vagyok felszólítva. Sajnos keményedett a hasam, meg fájt is. Most már jobb egy kicsit.

Andi!
Hát súlyilag velem is ugyanez a helyzet. Én is túl súllyal kezdtem. A rosszullétek miatt fogytam 6 kilót ami mostanra jött rám vissza. (3 karácsonykor). Nem tud már annyira izgatni, amikor sokszor ugy érzem egy egész bölömbikát fel tudnék falni. Persze aztán mindig csak a szemem kivánja. A gond nekem az édesség és kenyér. Nagyon szeretem őket és nem tudom nélkülözni. Úgy csodálom azokat, akik úgy féken tudják tartani magukat.

Igen, voltunk ultrahangon. A doki nagyon hamar elintézte. De minden rendben volt. Nem tudta megmondani hogy hogyan szólitsuk babucot, ezért el mentünk 4D-s UH-ra is.
Nagy élmény volt. Marcink lesz. Olyan jó azóta a nevén szólítani. Õ nem nagyon szerette a dolgot, mindig elfordult. De profilból tiszta apja (aki persze mérhetetlenül büszke rá).
Eélg nagy babának tűnik, 21 hetesen majdnem fél kiló volt!
Sokat mocorog, játszadozunk.
Megprobálok feltenni egy képet, ezen a köldök zsinorral játszik.
Andi te mikorra vagy kiirva?
Valaki nem fog járni,. felkészítőre?
O.+Marci24+1
Kép

http://babafalva.hu">http://babafalva.hu/tickers/g4.png" alt="babafalva.hu vonalzó" border="0"/>
omo
 
 


Sziasztok!

Mi is voltunk 4d uh-n. Lánykánk lesz másodjára is. Kép A neve talán Csilla lesz, de még nem 100%. Nálunk se nagyon volt nyerő a 4d, legalábbis én és a férjem is többet vártunk tőle. Sajnos a babó úgy aludt, hogy szinte belebújt a lepénybe és még a kezeivel is takargatta az arcát. Persze ez nem a vizsgálatot végzőn múlt... Azért egyszer jó volt kipróbálni ezt is. A 30. heti uh még olyan messzinek tűnt, pedig már nem is az annyira.
Amúgy sajnos mostanában időnként nekem is keményedik a pocakom, és ilyenkor tényleg csak a pihenés segít rajta. A házimunka meg csak vár és vár...
A felkészítőre én is szívesen eljárnék, csak igazából lusta vagyok... De ha rábeszélsz, Omo...

Zsuzsa, sajnos a kérdésedre én sem tudok válaszolni, szerintem a dokitól kéne kérdezned. Csak annyit, hogy ennyire a végén már nem nőnek olyan nagyon a babók odabenn, úgyhogy ne izgulj.

Mancs, igazán rendes a kisfiatok, hogy nem püföl annyira odabenn. Kép Remélem jól vagytok.
Sajnos nekem a 3. és 4. csigolyám már elkezdett meszesedni, és ezért a derekam, csípőm mostanában már fájogat. Kép

Prüntyiék! Jól vagytok?

Andi (25+3)

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Andi,
a felkészítővel én is így vagyok Kép Nem sok kedvem van hozzá, ami érdekel, azt úgyis el tudod olvasni, a szülőszobát stb.-t meg a dokid és a szülésznőd is megmutogathatja. Nekem ma ígérte be az orvos a tárlatvezetést, remélem, a jövőheti UH után sor kerül rá Kép
Van választott szülésznőd?
Mi pénteken megyünk 4D UH-ra, a Brendonba. Már nagyon kíváncsi vagyok a kis törpére.
A súlyom... A védőnő "megszidott" Kép mert az ünnepek alatt felugrott rám 4 kiló, és most ott tartok, hogy eddig jött rám összesen 7 kg. Ez nem sok, pláne, hogy abszolút nem is látszik rajtam, csak a hasam nő, de az rendesen Kép Szóval paráztatják az embert a sok hülyeséggel Kép

Prüntyi,
mi van Veletek? Jól vagytok? Tündike?

Mancs (29+7)

Kép
mancs
 
 


Andi,
utánaolvastam, és láttam, hogy Böröndi Zsuzsa lesz a szülésznőd. Nekem is őt ajánlotta az orvosom, nekem végülis mindegy, ha ő mondja, akkor OK. Személyes találkozóra még nem került sor, de a doki mondta, hogy mindenképp összehoz majd vele. Tudsz róla írni vmit, hogy milyen, mennyire lehet rá számítani a vajúdás ill. a szülés során, otthon van-e az alternatív és kevésbé alternatív fájdalomcsillapítási módszerekben, gátvédelemben, stb. Minden érdekel!

Előre is köszi! KépKépKépKépKép

Mancs

Kép
mancs
 
 


Sziasztok!!!

Én újnak vagyok mondható itt a fórumon.Hiszen csak pár hete ajánlotta az egyik ismerősöm, hogy nézzek szét itt és kérdezősködjek. Mivel május közepére várom a második babinkót. És az első szülésem eléggé negatív élményei miatt nem szeretnék mégegyszer abban a kórházban szülni.
A dúlám javaslatára felmerült az ötlet, hogy a Szent István kórházban szüljek. Eddig bogarásztam szerte a neten infókért és végül két név maradt orvosok tekintetében az egyik Dr. Boros Judité. Az érdekelne, hogy mennyi nála egy szülés, és a vizsgálat?
Hiszen akkor februártól már mindenképpen Pestre kéne orvoshoz is mennem.
Előre is köszönöm!!
Röviden rólam/rólunk:Varga Éva vagyok 24 éves Keszthelyen élek. Van egy 21 hónapos kis/ nagy fiam ;).Most vagyok a 23. hétben, pocakbaba leányzó.

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Sziasztok!

Mancs, te akkor tényleg nem híztál sokat, nem tudom, miért kell még ezzel is idegesíteni a kismamákat. Én eddig 6 kg-nál járok, de nekem is úgy tűnt, hogy ez az ünnepek alatt ugrott meg.
Szülésznő: igen én Bogát Böröndi Zsuzsinál szültem, és meg voltam vele elégedve, de egyelőre még nem beszéltem vele a mostaniról. Majd később. Én 100%-ig úgy érzem, hogy a vajúdás és szülés alatt lehet rá számítani, végig kedves és segítőkész volt. Nálam anno fájdalomcsillapítás terén 1-2 alkalommal valami injekciót bökött belém - kérés nélkül, amitől őszintén szólva nem éreztem, hogy jobb lett volna, úgyhogy majd most nem fogok kérni belőle. Más nálam nem jött szóba - EDA vagy ilyesmi, és most se szeretnék. Akkor még én jóval tapasztalatlanabb voltam, és őt a gátvédelemről nem is kérdeztem. Most majd ez is másképp lesz, mivel a gátmetszés- illetve nem is a metszés, inkább utána a varrás és a gyógyulás is elég kellemetlen volt és sokáig fájt még a heg is.

Üdv itt, Blackrose. Szerintem ha körülnézel a babaneten, akkor az István kórházról jókat fogsz olvasni. Ezt én is megerősíthetem, mert 2003 novemberében itt szültem meg Bogát, a kislányomat. Azt nem mondom, hogy minden tökéletes, de nem véletlenül baba-barát kórház. A doktornőnél a magánrendelőjében eddig 5000 Ft volt egy vizsgálat, azt nem tudom, hogy emelte-e az új év miatt, én jövő kedden megyek hozzá legközelebb, akkor majd kiderül. A szülés "áráról" én nem nyilatkozom, ha visszaolvasol, egy hozzászólásban már kifejtettem a nézeteimet erről.
Szuper, hogy van dúlád, biztos sokat fog majd segíteni neked. Akkor ez azt jelenti, hogy a férjed helyett lesz a dúla, vagy azt, hogy mellette? Tudom, hogy a negatív élményekre nem jó visszaemlékezni, de pár szóban elmondod mi történt a kisfiad születésénél, ami miatt még ilyen messzi kórházba is eljönnél?

Andi (26+1)

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Andi!!Sziasztok!!!

Köszi a választ, a hálapénzzel kapcsolatos Hsz-at megkerestem s végülis meggondolva igazad van. Mondjuk nálunk itt a kórházban van aki megmondja mennyi, és van aki nem, de ha nem annyit kap, mint amennyi a nem mondott tarifája akkor besértődik. Szóval... egyik se jobb.
Az 5000 Ft-os vizsgálat Kép Mármint akihez eddig jártam 4500-at kért idén meg már 5000-t.
Én is reménykedem benne hogy a dúlám sokat tud majd segíteni, hiszen a párom nem szeretne bejönni. Egyedül meg nem tudom hogy végig tudnám-e csinálni. A negatív élmények miatt is döntöttem amellett, hogy dúla segítségét is kérem, hiszen a párom szintúgy ha nem jobban bevolt ijedve... és nem nagyon tudott segíteni, viszont azt mondta mégegyszer nem nézi végig hogy kínlódok. Szóval a második babóca azzal a feltételel jöhetett, hogy ő nem lesz benn szüléskor.
Lényegéban cím szavakban elmondva:
-A fogadott orvosom nem tudott bejönni.
-A szülésznőbe(és sajnos ahogy a benn töltött időszakra visszagondolok, max 2 ember aki normális volt) egy cseppnyi empátiás készség nem szorult.
-Kötelező beöntés, kötelező borotválás,kötelező gátmetszés, és rutin szerűen alkalmazott máhszáj tágítás, hasba könyöklés, és oxitocin nélkül nincs szülés. Ja és kötelező hanyadt fekve szülés.(még szerencse hogy az elejé legalább sétálhattam)
-Amint a baba kinn van elvágják a köldökzsinórt, és huss el vele, felöltöztetik, és jószerivel meg sem mutatva elviszik az újszülött osztályra. És ha olyan szerencsétlenül jön össze,hogy este születik meg( mi 17.45-kor) akkor másnap reggel hatig ki sem hozzák.
-A csecsemős ránézésre megmondja, hogy tud-e az ember lánya szoptatni, ha az az ítélet, hogy nem akkor te attól kezdve nem szoptatsz... vagyis megpróbálhatod, de nem segítenek... csak különféle indokkal nem hozzák ki. Vagy ha kihozzák is alszik mint a bunda mert előtte megetetik. DE aki tud is valamicskét szopni, annak is adnak tápszert, mert nem létezik, hogy csak 10-20 grammokat eszik. Éhen hal a gyerek.
-És akkor minden garnitúra csecsemős mást mond, hogy csináld.
-A gáttájék lemosása meg úgy megy, hogy ha bemész bemész, de az a legjobb ha nem mert akkor nincs dolguk. De ha nem mész akkor szóvá teszik, hogy miért nem jársz... Ha magadnak megcsinálod, akkor meg nem jó, mert elfertőződik.-mondják ők!!!
Kép szóval hosszan lehetne sorolni. És ami a vicc, hogy egy olyan dolgot sem említettem ami az anyagi kereteken múlik...Hiszen a kórházak az anyagi helyzetükről nem tehetnek, de hogy az emberrel hogy beszlnek, az nem pénz kérdése. Szerintem!!
Jó persze tisztában vagyok azzal, hogy nncs tökléletes kórház, s tökéletes személyzet, de azt a megalázottságot, és kiszolgáltatottságot senkinek nem kívánom.
Reménykedem benne, hogy talán a Szent István kórházban csak egy fokkal normálisabb a hozzáállás akkor már jobb lesz.
Amúgy eddig sok-sok jó élménnyel, találkoztam, s pár nem jóval(mondván, hogy állandóan kinn kell lenni a babának és nem lehet pihenni. stb.) De én úgy vagyok ezzel, hogy a babinkómat kilenc hónapig várom, ábrándozok, hogy milyen lesz, hogyan meg mint.És mint az igazi szerelmesek nem tudok betelni vele. Éppen ezért is választottam ezt a kórházat, hiszen nálunk csak 3 óránként 30 percre hozzák ki, ha rooming-in es akkor is csak nappalra,DE ha a csecsemősöknek olyan a kedve akkor nem hozzák ki arra hivatkozva hogy alszik. Jó persze lehet hogy azért gondolkodom így mert már van egy gyerkőcöm, így nem rettenek meg attól, hogy egész nap én pelusozzam, meg gondozzam. De jól meggondolva, annyi időm mint ott a kórházban itthon már nem lesz rá, mert azért a nagyobbal is kell lenni. Meg olyanokat is panaszkodtak páran, hogy nem segítettek maguktól a nővérek csak kérésre. Mivel egészségügyben dolgozom tudom, hogy vannak emberek akik elvárják hogy segíts, és vannak akiket zavar, ha állandóan a nyakukon lóg az ápoló, hogy de nem kell-e segíteni.

És végül(mert már egy regényt írtam szinte) igaz nem hozzám szólt a hozzászólás első része. Én a kilókkal úgy állok, hogy egyenlőre eddig 2 kiló jött fel vagyis vissza, mert az első hetek hányogatásából kifolyólag, meg étvágyam se nagyon volt akkoriban 6 kiló lement. szóval még mindig 4 kiló minuszban vagyok az induló súlyomhoz képest. És a karácsonyi kajálás tespedés, meghozta a hatását és híztam 1,5 nyanvadt kilót... január elején elmentem a soron következő terhesgondozásra nagy arccal eldicsekedtem, hogy máááár csak néha vagyok rosszul. Erre hazafelé menet már szédültem, és hazaérve már hánytam. És utána 2 napig a vízen kívül semmi nem maradt benn. Szóval... ennyit a karácsonyi kilóimról. A párom már viccesen meg is jegyezte, hogy ha így folytatom, akkor kevesebb kilóval fogok szülni, mint amivel várandós lettem. Kép DE már kezdem megszokni, hogy Adél-babával igencsak sokszor vagyok rosszul, most pótlom azt, hogy Tomival semmi ilyesmi nem volt.

Húúúúúúha nagyon hosszú lettem bocsika!!!Kép

Évi(24+1)

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Sziasztok!

Andi,
köszi az infókat KépKépKép
Pont most jöttem haza a kórházból. Vizsgálatok, szülőszobanézés stb. Vagyis nézni nem tudtunk, mert mindegyik foglalt volt épp, de nekem már az is elég, hogy láttam, milyen gyönyörű, otthonos és tiszta az egész részleg Kép Elég nagy volt a tumultus a szülőszobán, ráadásul pont akkor rohantak le a parkolóba, mert egy kismama lent szült meg a kocsiban. Szegényke, ilyen hidegben! Brrr! Sajna az osztálylátogatsára nem került sor, majd legközelebb. Bár gondolom, az nem ilyen szép Kép Neked mik a tapasztalataid az osztályról?A doki bemutatott a Böröndi Zsuzsinak, ő lesz a szülésznőm, nagyon szimpatikus volt már elsőre. Megbombáztam egy csomó kérdéssel, de gondolom, már hozzá van szokva Kép Bár van, amit elfelejtettem megkérdezni (pedig előre felírtam mindent) de remélem, Te tudsz segíteni Kép
A baba anyakönyvezéséhez hány hónapnál nem régebbi házassági akvi kivonat kell? Vagy elég az apasági nyilatkozat? És ennek a nyilatkozatnak van vmi formája?
Az újszülöttet mondták, hogy már a szülőszobában a saját ruhájába öltöztetik. Te, mint lassan kétgyerekes, tapasztalt istvános anyuka Kép mit javasolsz, mit vigyünk be neki? Pelus, popsitörlő stb. ilyenkre is gondolok, ezek is kellenek?

Blackrose,
szia, üdv nálunk. Kép Hol született az első babád? Keszthelyről fogsz feljárni Pestre a vizsgálatokra? Én is voltam hasonló cipőben, arról az esetről a negatív oldalas topicban olvashatsz. Más város, már kórház, más orvos. Mi alapján döntöttél az István mellett? Vagyis amellett, hogy a lakhelyedtől elég messze szülj?

Sziasztok Kép
Mancs (31+2)

Kép
mancs
 
 


Sziasztok!!

Mancs: Házassági anyakönyvi kivonattal kapcsolatosan nem emlékszem, hogy milyen frissnek kell lennie(de ha pl. ugyanott anyakönyvezik ahol a házasságot kötötték akkor nem is kell),vagy az egyik kell vagy a másik vagyis ha férjnél vagy akkor nem kell külön apasági. De az apasági 3 hónapnál nem lehet régebbi. Be kell menni az anyakönyvezetőhöz és az anyukának nyilatkozni kell hogy nincs férjnél, az apának meg hogy tényleg elismeri-e hogy az a baba aki a pociban van tőle van és a nevére veszi. Aláirni a papírokat és annyi.(csak azért vágom ennyire, mert a párommal nem vagyunk házasok)? nekünk például adott olyan papírt is hogy mi legyen a pontos vezeték neve, mert 2004 jan. 1 től van ugye az, hogy a férj is felveheti a feleség nevét. És ílyen elven a gyerkőc is kaphatja mindkét szülő vezetéknevét(pl. Nálunk így lett Bayer-Varga a csimota)


És hogy arra is válaszoljak amit tőlem kérdeztél, és ne csak itt okoskodjak ;).
Az első gyerkőc Keszthelyen a városi kórházban jött világra. Igen, úgy van hogy havonta járok fel terhesgondozásra, aztán majd szülés előtt egy héttel kb. megyek fel, és ott várom be a szülést.
Végülis az alapján döntöttem, hogy a dúlám ezt javasolta, hogy ha belevágok akkor itt szülhetnék. Szóval két alternatíva volt vagy az István kórházban szülünk és ott segít, vagy maradok Keszthelyen ő jön le és itt szülök, és itt segít abban amiben hagyják és tud.
Az hogy ennyire messze? Itt a környéken egy kórház van... legközelebb csak Zalaegerszegen(46 km innen) de ott ugyanaz megy mint itt a városi kórházban csak pepitába(sőőőőőőt valami oknál fogva mintha fújnának is egymásra így volt hogy az itteni eredményeket ott nem fogadták el és újra csináltak vizsgálatot és fordítva az ottani UH-ot itt Keszthelyen is elvégezték mégegyszer). Szóval legközelebb Veszprémben van olyan kórház ahol normálisan állnak a dolgokhoz (emlékeim szerint) de ott nincs szabad szülész orvos választás vagyis az ügyeletesnél kell szülni(és hát azért ott sem mindenki olyan akiben megbízom)
Így maradt Budapest. Egy időben gondolkoztunk azon, hogy Pécsett szüljünk, mert igaz az is távol van de Pécsváradon élnek párom szülei így szülés előtt lenne hol lakni, és a gyerekmegőrzés is megoldott lenne tutira, csak sajnos nekik nincs autójuk és a szomszédoknak se így ha éjjel jönne rám a szülhetnék akkor nem tudnék bemenni a kórházba.

Minden jót!!

Évi(24+3)

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Sziasztok! Nekem ugyan nem Boros doktornő az orvosom, de az Istvánban szeretnék majd szülni és mivel az utóbbi hozzászólásokban szó volt dúlákról, szeretnék kérdezni tőletek erről. Én már eldöntöttem, hogy szeretnék majd dúlát, de nem ismerek senkit, ezért megköszönném, ha megírnád, Blackrose, és akinek még volt vagy lesz dúlája, mi alapján választottatok.
Egyébként nagyon becsüllek, hogy nem vagy hajlandó eltűrni azokat a körülményeket, amikről írtál és ezért vállalod az ideutazgatást. (Plusz infoként: a sógornőm Veszprémben szült kb. másfél éve az ügyeletesnél - ahogy írod, ott nincs is szabad orvosválasztás - és meg volt elégedve, bár nem vagyunk túl közeli kapcsolatban és nem tudom, mennyire igényes ilyen téren, mindenesetre semmilyen baj nem történt).
Köszi előre is a választ!
füge
 
 


Sziasztok!

Füge,
sajna ebben a dúla-témában nem tudok segíteni, nekem nem lesz. Te mi alapján döntöttél úgy, hogy szeretnéd, ha dúlás szülés lenne? Engem vhogy taszít, hogy a férjemen, a dokin, a szülésznőn ill. egyéb orvosokon vagy asszisztenseken kívül egy "idegen" is bent legyen. Ez nem szégyenlősség, csak vhogy én úgy gondolom, hogy ez egy családi esemény, melyben a férjem és a kórházi személyzet van segítségemre, és ebbe a dúla nem fér bele. A lelki támogatást a férjem kiválóan megadja, ha jó a szülésznőd, akkor a többit pedig rábízhatod. Rajta is sok múlik, meg a párodon is, hogy a szülőszobában miben tud segítségedre lenni. Szoktatni kell hozzá Kép Ez csak a véleményem a dúlákról, nem ítélet fölötted, és a véleményed fölött Kép

Blackrose,
ez gáz, hogy még mindig vannak olyan kórházak (pláne megyei) ahol nincs szabad orvosválasztás Kép Akkor magánrendelésre se érdemes járni, mert úgyse biztos, hogy annál szül az ember... Na, ez szép... Kép

Fáj a hátam, ez nem igaz... Eddig semmi bajom nem volt, most majd' széthasad Kép

Kép
mancs
 
 


Mancs, a kérdésedre:
Nekem a kórházi személyzet pontosan olyan idegen, mint egy dúla, és ha valaki időben felkér egy dúlát, ő az egész terhességén végigkíséri és minden hülye kérdéssel lehet zaklatni, amivel az orvost nem szívesen hívod. Mindenképpen találkozik többször a szülés előtt velem is, a párommal is, hogy megbeszéljük, mit hogyan képzelünk.
Számos érv közül, ami mellette szól (és ami a róluk szóló honlapokon fel van sorolva) nekem az volt a fontos, hogy független a kórháztól és kizárólag a baba és az én érdekeimet képviseli. Nem biztos, hogy a szülés közepén, egy kiszolgáltatott helyzetben, fájdalmak között tiszta fejjel tudnék dönteni és úgy ki tudnék állni az elképzelésem mellett, ahogy egyébként. Pl. ami a szégyenlősséget illeti (én az vagyok), nekem éppen az "egyéb orvosok és asszisztensek" tűnnek feleslegesnek és ő a nevemben mondhatja azt, hogy nem akarom, hogy orvostanhallgatók tanulmányozzák szülés közben a külső-belső nemi szerveimet, amit én nem biztos, hogy az orvos kérésére - ha egyáltalán megkérdeznek - meg mernék tagadni. Az orvosén kívül további objektív véleményt tud adni, meg tudja magyarázni, hogy mit mond az orvos és minek milyen következményei lehetnek; befolyásolhatja az orvos és a szülésznő döntését úgy, hogy az jobban (biztosan) tükrözze a baba és az én érdekeimet (ne rutinszerűen történjenek dolgok). Tudnak olyan ötleteket, amivel segíthetik a szülés folyamatát és megakadályozhatják, hogy rossz irányba forduljon (jógagyakorlatok, légzés, homeopátiás bogyók, amit az orvos akkor sem ajánlhat, ha egyetért vele). Felmérések szerint a vajúdási idő átlagosan feleannyi dúlás szüléseknél. Eddig akárhol olvastam olyan nő beszámolóját, aki dúlával szült, mindenki azt mondta, hogy leközelebb is így fog.
Nekem az is fontos, hogy bár egyedül a párom nem lesz idegen a szülésen jelenlévők közül (nekem nagyjából az orvos is az, hiába voltam nála tízegynéhány vizsgálaton), ő lesz az egyetlen, akinek fogalma sincs (mivel a férfiak többsége nem született ápolónő típus), hogy egy ilyen helyzetben mit kellene csinálni, hogyan tudna segíteni, és a dúla őt is támogatja ebben.
Egyébként én is kínosnak érzem, hogy szinte már egy sereget vonultatok fel a szülésemhez, és ezért valószínűleg külön szülésznőt már nem kérek fel.

A veszprémi kórházról: ott nem még, hanem már nincs szabad orvosválasztás, és többek között a hálapénz különösen undorító gyakorlatát szeretnék megszüntetni ilyen módon. (Egyébként a legtöbb állami nyugati kórházban szintén nicsen szabad orvosválasztás.) Ez szerintem azért jó, mert a legtöbb nő iszonyú kevés info alapján kényszerből választ szinte ugyanannyira véletlenszerűen valakit ugyanazokból az orvosokból, akikhez szülésnél kerülne, abból a félelelmből kiindulva, hogy akinek nincs saját orvosa, az semmi figyelmet nem kap. Ha egy kórházban senkinek sincs saját orvosa, ez elkerülhető. Ugyanakkor hátránya, hogy mégicsak dolgoznak jobb és rosszabb, különböző szemléletű orvosok egy kórházban, és ezért ha valaki meg van győződve arról, hogy ő tényleg nagyon jó orvost tud választani, akkor ez sokkal megnyugtatóbb és valószínűleg tényleg közelebb fog állni a szülése ahhoz, amit elképzelt. Szóval nekem fogalmam sincs, mi a jó megoldás (én nem mertem nem választani orvost, bár igyekeztem alaposan tájékozódni), csak valószínűleg a veszprémi példa nem egy az egyben elítélendő.

Hátfájásra biztosan jó megoldás a torna. Van több ilyen dvd, videó vagy könyv (szívesen ajánlok, ha érdekel); én ha egy nap kihagyom, nekem is állatira fáj, úgyhogy már csak ezért is csinálom.
füge
 
 


Sziaztok!!!

Füge: Nekem is hasonlóak az érveim a dúlás szülés mellett. És én speciel, a születés hete portálon találtam rá a dúlámra. Ott a dúla rovatban jó sok emberkének a fényképes bemutatkozása ott van elérhetőséggel. Hogy mi alapján választottam? A dúlám Keszthelyen nőt fel így van egy közös pont így megkérdeztem elvállal-e akkor még úgy hogy itt Keszthelyen történjen az esemény. Aztán szépen átbeszélgettük a dolgokat, hogy én mit szeretnék, vagyis inkább hogy mit nem szeretnék. És elmondta hogy neki mi a tapasztalata, mivel már nem egy szülésen vett részt itt a városi kórházban. És meghánytuk-vetettük, hogy azok tervek elgondolások amit én szeretnék, az itt nem igazán kivitelezhetőek(mármint, hogy ne legyen gátmetszés-> mert egyszerűen a szülésznőknek nincs akkora tapasztalatuk és gyakorlatuk ebben, mint mondjuk az István kórházban; vagy hogy ne legyen hasba könyöklés, mert ő akkor nem állhat neki oda kardoskodni, de ne legyen, mert ő végülis azért van ott hogy engem segítsen, de nem mondhatja meg a tutit az orvosnak)Én így indultam neki a dolognak, de csak úgy ha sikerül egy normális szülés lehetőségét előrevetíteni, de pl szülési tervvel a keszthelyi kórházban eddig nem sokan próbálkoztak, nem is nagyon tudják mi fán terem, éppen ezért szítani a kedélyeket nem mertem, mert sajnos még ennél is jobban lehet bunkózni egy anyukával. És ki tudja mit hoz az élet, nekem még ide ebbe a kórházba akár milyen bajommal el kell hogy menjek. Viszont ahhoz túl kis város Keszthely, hogy az ember ne kerüljön közszájra(tapasztalat, hiszen volt olyan osztálytársam aki azzal hívott fel még mikor benn voltam, hogy: Hallom nagyon megszenvedted a szülést!! Mert hogy ettől és ettől hallotta, és neki ez meg ez mesélte). Így viszont megmondom az orvosomnak, hogy vele meg vagyok elégedve, amit eddig segített, mert ez így is van, de itt nem olyan a helyzet, és sokak hozzáállása, amibe én partner tudnék lenni. Viszont akármennyire is szeret engem a párom és igyekszik segíteni, a szégyenlősség meg a zavarba jövés nála is előfordulhat, no nem azért mert szégyell engem, hanem mert egyszerűen az ami köztünk van nem tartozik másra, és pl. itt a kórházban az orvos valóban nincs ott állandóan(más dolga is van) de a szülésnő igen és olyan közelségben, ami azért zavaró lehet ha az ember csak a párjára akar koncentrálni, viszont nem vesz úgy részt a dologban hogy rá mint olyan támaszkodni lehessen és lelki segítségnyújtást adna. Neki csak egy eset az ember, egy beteg akit akkor és ott el kell viselnie. És akkor még arról nem is beszélve, hogy a páromon láttam hogy szenved attól, hogy azt kell látnia hogy szenvedek, és nem tud mit segíteni. Viszont egy dúla nem csak a szülőnőt, de az apukát is támogatja lelkileg, mert ő is a születő család része. De a dúla végülis végig kíséri a terhességet, komolyan minden kérdéssel fordulhatsz hozzá, DE mégis olyan szinten kívül álló, hogy nem fog azért zavarba jönni, hogy más is ott van, és attól sem riad meg hogy neked fájdalmaid vannak, hanem segít abban, hogy elviseld, és megnyugtat. Míg a párom éppen olyan ijedt volt mint én és abban a helyzetben ő éppen úgy támaszra szorul volna mint én. Ez nem szemrehányásként mondom, hanem tény.
És ha már az ismerettségról van szó. Én például dolgoztam együtt azokkal akikkel a szülésem kapcsán összehozott a sors. Ismertem őket. És ennek ellenére történt az ami történt. Mert az ember más mikor csak kolléga-kolléga viszony van, mint mikor ápoló és ápolt.
Magam is gondolkodom azon, hogy elvégzem a dúlaképzőt, de eddig soha nem úgy alakult, hogy meg tegyem, meg addig kicsit tartok is belevágni amíg a fiam születésének negatív élményei kísértenek.Mert persze abban is vannak csudi szép dolgok, csak ott vannak a rosszak is amik megkeserítik.

A Veszprémi kórházban még akkor volt szerencsém "dolgozni"(szakmai gyakorlat), mikor még szabad orvos választás volt. És amit akkor láttam 1998-2000 ben( egész napos rooming-in jó pár szoba). Szóval nem mostanság volt mindez. Csak ott egyetlen olyan doki van akiben maximálisan megbízom, de mi a garancia, hogy pont akkor ő az ügyeletes. Kép DE ahogy hallom másoktól ez sem teljesen számolja fel a hálapénz nyavalyát, vagy azt hogy a "sztár" szülészek legyenek. Mert akkor is voltak olyanok sajnos, akinek a saját szájából hallottam, hogy nem adott annyit az anyuka mint amennyit ő elgondolt így nem fog bejönni, vagy bement, de mivel nem kapott annyi zsetont, az anyuka ha kért sem kapott semmi fájdalom csillapítást. De ezek csak magányos példák. Pl. ez ott egyetlen ember volt. Így most is lehetnek olyanok akik tudják, hogy mikor lesznek ügyeletesek akkor behívják a kismamájukat és érdekes módon megindul/megindult a szülés. ;) Szóval erre a dologra nincs teljesen jó megoldás.

No megint hosszú lettem!!

Minden jót!!

Évi(24+5)

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Sziasztok!

Kedden voltam a doktornőnél. Sajnos már vérszegény lettem egy picit, így napi 2 Maltofert kell szedjek. Emellett a pocakkeményedéseimre Magnézium is kell, ha érzem hogy görcsöl, akkor 2, de azt nem kell rendszeresen. Megvizsgált, és jól megijedtem, mert azt mondta, hogy a külső méhszájam fellazult, de a belső jól tart. Nyugtatgatott, hogy ez a többedszer szülőknél előfordul. Na ja...
Dúla témához csak annyit tudok szólni, hogy tök jó dolognak tartom. Ha a férjem nem jönne be velem, akkor biztos hogy én is fogadnék dúlát. így én úgy érzem, hogy a szülésznő meg a párom elég kell legyen. Végülis akárki van ott, szülnöm nekem kell, és Bogával a végén már olyan lelkiállapotban voltam, hogy szinte nem is hallottam a külvilágot, csak belülre koncentráltam.
Csajok, a hátfájás tényleg gáz. Szerencsére mióta az új ágyunkban alszunk (kb 2 hete vettük), én sokkal jobban vagyok ezen a téren. Azelőtt már háton feküdni egyáltalán nem tudtam, most az újban simán. Tényleg erről jut eszembe, valahol olvastam, hogy a 3. harmadban már nem ajánlott háton aludni. Ti erről tudtok valamit?

Andi (27+2)

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!!!

Hátfájás témakörben:most perpill nekem is hasogat, de szerencsére nem olyan durva most. Van amikor egészen a lábamba lesugárzik és lezsibbad és nem bírok lábra állni sem de szerencsére ez nem állandó csak jön és akkor meg kell kapaszkodnom.
Háton fekvésről: szülészetórán tanultunk erről és valami olyasmire emlékszem, hogy végülis háton fekve a terhesméh súlya( baba, magzatvíz,lepény...stb) nyomja a nagy vénákat és ettől kevesebb vér áramlik vissza és leesik a vérnyomás, és elájul az ember lánya. De ha az oldalára fordul akkor megszűnik a panasz. Azért nem ajánlott. Tomival ilyen nem volt velem így tapasztalati infóm, hogy milyen nincs, bár nem is egész éjjel aludtam háton fekve szerintem.

Évi(24+5)

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Sziasztok!
Boros Juditnál szeretnék szülni, tud valaki segíteni magánrendelő ügyben? Cim, telefonszám érdekelne. Meg esetleg egy jellemzés mire számítsak a magánrendelőben.
Köszi, szomki.
Szomki
 


Sziasztok!

Andi,
a háton fekvésről én is azokat olvastam, amiket Blackrose írt, plusz még azt, hogy a beleket is nyomja, és így kialakulhat székrekedés is. De sztem egyszerű a dolog, én simán elvagyok háton fekve, aztán amikor érzem, hogy már kezd nyomni, akkor oldalra fordulok, lábaim közé párnát teszek, a derekamnál is kitámasztom magam párnával, és kész Kép A múlt héten tettem fel Neked egy pár kérdést az osztályról, hogy mi kell bentre a babának stb. tudnál egy picit írni róla? Ezen parázok, hogy nem tudom, mit és mennyi kell neki bentre, és hátha elfelejtek vmit. Kép
Jobban vagy már?

Füge, Blackrose
köszi a válaszokat Kép Abszolút elfogadom a véleményeteket és a hozzáállásotokat. A szabad orvosválasztásról nekem az a véleményem, hogy ha elvileg nincs, akkor is van, pláne a szülészeteken. Mert nekem is van jónéhány anyuka ismerősöm, akiknek volt választott orvosuk, és csodák csodája, épp akkor indult meg a szülés, vagy romlott a magzati szívhang vagy bármi, amikor a doki ügyelt. Senki sem hülye Kép Arról pedig, hogy milyen az ellátás, ha nincs saját orvosod... Erről jobb nem is beszélni. Sztem orvosa válogatja. Aki lelkiismeretes, az a más betegét is ugyanúgy ellátja. Aki meg nem, azzal nem lehet mit kezdeni, akár adsz neki pénzt, akár nem. Ezt megtapsztaltam Kép

Szomki,
én nem a doktornőnél fogok szülni, de a többiek asszem igen. Ha visszaolvasol az archívumban, párszor már leírták, hogy hol és mikor rendel a doktornő Kép Hol tartasz?

Kép
mancs
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: