Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Csajok!

Ági nagy-nagy gratula a Kisasszonyhoz! :D Ha lesznek képek, örülnék neki! :lol: :lol:


Jami, frankók a bicajok, sajnos én nem tudok feltenni képet, mert mindig azt írja ki, hogy hiba van. Ez mitől lehet? Pedig megmutattam volna, nekünk mit hozott a nyuszi! Cserni egyre ügyesebben megy vele már, bár még szoknia kell a féket.
Szerencse, hogy ilyen szép idők vannak mostanában, lehet gyakorolni!

Kép
Kép
kata_77
 
 


Sziasztok Lányok!

Látom mindenki jól van és élvezi a remek időt...klasszak a bicajok :D Nálunk is bicót hozott a nyuszi Julinak...egész jól megy már vele, csak az indulás és a megállás gond kicsit :D a kettő között profi :D gyakorol rendesen

Nagy kérdésem van megint :shock: mivel Orgoványi volt a dokim, most úgy tűnik váltanom kell :( tudja valaki, hogy Máthé dokinak van-e, (és ha van, akkor hol, mikor) magánrendelése? a gyerekek mellett esélyem nincs a kórházban kivárni a soromat...

Nagy köszi előre is


mindenkinek jó egészséget
Dana

Kép
danaaia
 
 


Sziasztok!

Ági!
Én is gratulálok! Legyen sok örömötök a kicsi leányzóban! :)

Remélem a húsvét mindenkinek jól telt!

A bicók szuperek!
Az én csajszim mos meg van őrülve a görkorcsolyáért, tegnap kapott egyet védőfelszereléssel, le se akarta venni....

Danaaia,
Sajos Máthé elérhetőségét nem tudom, neki nincs még magánrendelése a posta mellett? Esetleg nézd meg.

Közérdekű:
A Manó Tanyában indul zenebölcsi/zeneovi, ha valakit érdekel. Asszem csüt. 4-kor lesz az első óra és megbeszélés az ovisoknak....
ilduska
 
 

 
 

Ja, és Ági!
Szoptatáshoz kitartást kívánok, bíztatásként: nekem az első babónál 3 hónapos korára lett elég a tej! Annyi lett, hogy elhagyhattuk a tápszert teljesen.

Berzkat,
Zita gyönyörű és nagyon édes! :)
ilduska
 
 


Sziasztok!
Ági! Szilvi!
Gratulálok a legkisebb családtagokhoz!

Danaaia!
Máthé dokinak Dorogon van magánrendelése. Ha jól tudom, akkor csütörtökönként, de az aszisztense uaz mint a Zámborinak, így ha a Zámbori rendelési idejében ( Hétfő és szerda 4-8 ) felhívod a rendelőt akkor bizti tudeak neked segíteni. 33 431-583.

Kép
mirosz
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, meg a telefonszámot, akkor ma próbálom hívni a rendelőt.

Olyan jó, hogy itt lehet számítani rátok!!!

Nagy pussz

Dana

Kép
danaaia
 
 


Danaaia!

A Máté doki mobil száma: 06-30-348-1117. Csütörtökön délután van magánrendelése Dorogon. (Az OTP melett lévő sváb pékséggel szemben.)

Köszönöm a gratulációkat a babához, és a bíztatást a tejcsi miatt, de sajnos úgy tűnik, hogy az a kevés is ami volt elapadt.

Tud nekem valaki segíteni, hogy hogyan tudok képeket feltenni, mert nekem is mindig hibát ír ki.

Kép
gubi (ági)
 
 


Köszi mirosz!

Ági!
Ez sajna nem jó hír. :( De TE MINDENT MEGTETTÉL!!! Esetleg, ha Szoptaníttal adnád a pótlást, akkor az összebújás megmaradhatna... :wink:

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Sziasztok!

Ági, gratulálok a babához :)) Sajnálom, hogy a szoptatás így alakult :(

Nálunk is van bicajos hír, KORNÉL MEGTANULT PÓTKERÉK NÉLKÜL BRINGÁZNI :) Nagyon büszkék vagyunk rá!

Manóba gyertek zeneoviba, mi is megyünk :) A kézműves is nagyonjó szokott lenni keddenként ;)

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Sziasztok!!!
Mióta jóidő van, nem nagyon lehet Emmát becsalogatni a kertből.
Képzeljétek, végre elindult egyedül.
Bár még csak néha néha, de azért már egész ügyesen totyog.
Majd meg zabálom, olyan édi!!
Csütörtök 16:00 -től van a Máté, és még sokkal imádnivalóbb magánrendelőben, mert nincs annyi gyagyás, meg nem stresszelik szét. :lol:

KépKép
spanda
 
 


Hoztam pár képet is:
Emma Leila, nem irígy a bátyóra,megosztja vele a banánt:
Kép
Együtt szöszmötölnek:
Kép
Együtt játszanak:
Kép
Lazul a lány:
Kép :lol: :lol:

KépKép
spanda
 
 


Spanda!
Gratula! :lol:
A képek nagggyon jók! :wink:

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Sziasztok!

Spanda,
ezek a képek zseniálisak:)
pedig én nem vagyok nagy kutyabarát, de akkor is!!!
Spanda,
Máténál lehet olyat, hogy csak úgy odamégy a rendelőbe és megvizsgál? Vagy mindenképp előre be kell jelentkezni? Hívtam a rendelőt és az asszinsztensnéni elég szűkszavúan elutasított, szóval nem mehettem csütörtökön, nekem meg elég sürgős volt nem tudtam várni 1 hetet sajnos...lehet ha közvetlenül Mátét hívom akkor sikerül...talán majd legközelebb ha nem ilyen s.o.s. gondom lesz, akkor bejelentkezem hogy felvegyen a paciensei közé.

ecsv,
Gratula Kornélnak,hogy megszabadult a pótkerekektől, szuper, ez nagy fegyvertény, nálunk is az volt a lányoknak, igazi szabadságélményt ad nekik...hajrá, tessék együtt kerekekzni :D

Puszi
Dana

Kép
danaaia
 
 


Ági+

nekem van szoptanít... ha ki akarod próbálni írj privit.

és Petike anyatejen nőtt fel, holott nekem sem volt saját. Azért lehet szerezni ha akarsz anyatejet.

pl Eszterlánc. országos és nonprofit. de biztosan a környéken is van, csak meg kell keresni. ha kell segítség csak szólj. tuti találunk valakit, akinek sok van és szívesen odaadja.

Petike most már másfél éves elmúlt és azt kell mondjam, hogy szinte örülök, hogy nem tudtam szoptatni, mert olyan jó barátság lett az egyik anyatejadó anyukával és családjával, hogy ezt biztosan odafönt rendezték így el. az anyatej-ügy híján tuti nem lettünk volna barátok. És ez a kapcsolat rengeteg mindenre megtanított.... szavakba nem foglalható. hiába próbálom.

Többieknek is legjobbakat

Zs.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Sziasztok!

Spanda, nagyon helyes a kislányod és gratula az önálló járáshoz :)

Mi voltunk szerdán tanácsadáson, és még engem is "sokkolt" Dénes súlya :) 7,3 kg és 58 cm :) (szül: 3,75 kg és 51 cm)

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Áginak!

iwiw-es üzenőfalra is fel lehetne tenni, hogy keresel anyatejet és a bababoltokban is lehet szólni, hogy ha valaki fejőt vásárol, akkor adják meg a telefonszámodat, hátha...

merre laktok?

Zs.

Fellépek május elsején a Váralja néptáncegyüttesben, ha van valakinek kedve jöjjön el. Jó idő esetén ott lesz az egész pereputty.

Helyszín: Egom, Mária-Valéria hid Egomi hídfőjénél a parkoló környékén lévő színpad

Időpont: 16 óra =bár az újságok szerint csak 17 órakor :roll:

15.30-kor Kaláka gyerekkoncert lesz :D :D :D
aztán Váralja
és végül de nem utolsósorban a Pengő zenekar (népzene)

Zs.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Csajszik,
kukk meg, aki tud, jöjjön (menjen) el:
http://www.szuleteshete.hu/szuleteshete ... ity_id=503

Vero,
a kicsi :P fiad akkora kilóban most, mint a 8 hónapos Angi :shock:

Zsu,
mi Csolnokon majálisozunk :)
jamina
 
 


danaaia!!!

Hívd a Mátét közvetlen!!Asszem valaki megadta már a számát, de leírom, az a bizti!!
30/348-1117

Na megyek is mert nem otthonról netezek.

Sziasztok.
Remélem jól telik a hosszúhétvége.

KépKép
spanda
 
 


Halihóó!!
Jajj de kihalt a topic, mi történt??
Meséljetek mi volt a városba hétvégén??
Úgy halottam hogy a lampionos nem volt az igazi.
Én jól megfáztam, és felszedtem 2 kilót a nagy rokonlátogatásba.
Emma nagyon élvezte hogy a csajok csak vele foglalkoztak:
Kép
Jól elfáradt!!
Ma voltunk 15 hóbapos oltáson és nagyon büszke vagyok rá, mert alig sírt 1 picit.
Már nagyon bír teperni, és a boltban sem marad el a kocsiba már közlekedik a saját lábán, csak az a baj hogy nem arra amerre én akarom.
Asszem itt az ideje hogy elkezdjünk többet játszira járni.Van valami jó játszi a Máltain kívül??
Juteszembe, tud valaki valami bővebb infót az otp meletti nem is tudom mi az, babaklub, vagy gyermekmegőrzö, vagy mi??

KépKép
spanda
 
 


Sziasztok,

Elég új vagyok és én csak érdeklődni szeretnék az Esztergomi korházról és arrol, hogy ott hogy is álnak a szülésekhez ill. hogy bánnak a szülővel. Kinek milyen élménye van volt ezzel kapcsolatba.

Elég közel járunk mi is az élmény megtapasztalásához és sokat segítenétek azzal ha el tudnátok mondani kb. mire is lehet számítani.

Persze azzal tisztában vagyok, hogy minden élethelyzett más és más, de azért hasonlóságok lehetnek.

Hogy álnak az alternatív szülés kérdéséhez?
Mennyire lehet ráhúzni a "bababarát " címet?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv.
maci1981
 
 


Sziasztok lyányok! :D

Spanda,
Emma édes, nagyon jók a képek. :)
A lampionos tényleg nem volt az igazi, mert az elején fél óránként jött egy hajó, de a végére belejöttek és tömegben érkeztek, a fiam nagyon élvezte, azóta is mondja, hogy hajó és tűz. :) a lányom nagyon unta, de a végén a sárkány és a templom tetszett neki is. Minden évben nagyon vontatott, nem tudom, hogy mirt nem tudnak jönni gyorsan egymás utána hajók..... ez számomra rejtély, de a ki tudja írja meg nekem :)
Játszi témában azt hallottam, hogy 15 játszóteret tervez az önkormányzat, olyan Máltai-félét, de hogy ez mikor lesz kész, nem tudom, egyelőre Máltai és állítólag van egy a Tesco felé a lakótelepen, de azt még nem láttam, biztos jönnek a lányok és mondanak valamit.

Maci,
Gratula a jövevényhez és ne csak érdeklődj, hanem írj is. :) Én nem itt szültem, de a többiek igen, jönnek és mesélnek, de a csecsemős rész bababarát, csak jót hallottam. :) A szülés részét remélem elmesélik, én is kíváncsi vagyok. Amúgy Egomi vagy? és hányadik hétben vagytok?

Zsu,
Mi láttuk a fellépésetek elejét, de csak találgattam, hogy melyik lehetsz, kendőben voltál?

Vera,
Kornél nagyon ügyes! :) Dénes baba súlya nem semmi! :) de még mindig jobb, mintha nem enne.... :D és nagyon édes!

Katahetvenhét,
Hogy vagytok? Hogy megy a bicajozás Cserninek?
ilduska
 
 


Helló

Ildus, tényleg kendőben voltam. Naná, mert most teljesen rövid már a hajam. Ha megmutatnám egy hullámcsattnak, akkor betegre röhögné magát. Klassz így utólag, hogy ott voltál. :D

Egyébként szerintem a Kaláka koncert nagyon jó volt, a fellépést én élveztem, annál inkább, mert a színpad, az olyan volt, mint egy trambulin. Azok a lányok, akik a Méhkerékit táncolták (nehéz ritmikájú) nagyon panaszkodtak, hogy nehéz volt tartani a ritmust menet közben, mert a színpad deszkái fel-fel dobálták őket menet közben.

Utánunk pedig egy 40-50' es évekbeli rock'n rollt játszó csapat volt, nagyon tudtak..... zselés haj, meg minden, de a zene is nagyon rendben volt.

Skacok is élvezték.

Maci! nekem első Egomban volt 3 éve , és csak akkor mennék vissza, ha elkerülhetetlen. Sem a szülés, sem a csecsemős részleg nem jött be. Egy ismerősöm nemrég szült ott, neki a szüléssel nem volt baja, de a csecsemőosztályról nem mondott "sok" jót.
Jó lenne, ha megírnád, hogy tuti ott szülsz-e, mert akkor nem látom értelmét, hogy negatív töltetű történetekkel spanoljalak.
Másodikat otthon szültem, nekem az NAGYON bejött. Ha érdekel e topic-ban van feljebb, valahol 2005. nov.-dec. táján.
És van külön topic-unk is a szülészetek/kórházak - otthon szültünk

Ha mindenképp ott szülsz, akkor majd a többiek felvérteznek mindenféle praktikákkal.

Nekem vajúdóolaj-receptem van, ami nagyon bejött.

A kórházról majd érdeklődök olyanoktól akik nem rég szültek Esztergomban.

Jami!

Megvagy iwiw-en!!! :wink:

Zs.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Sziasztok!

Maci1981, én kétszer szültem itt Esztergomban, igaz császárral, így az alternatív szülésről nem tudok semmit mondani. (mindkét fiam haránt volt, így nem is volt kérdés a császár-nem császár) Viszont most a szülés után voltak komplikációk és mindenki nagyon rendes volt és oda is figyeltek rám. Nekem a csecsemősökkel sincs rossz tapasztalatom, bababarát hely.

Spanda, az OTP feletti játszóházról nem tudok semmit, a Manó Tanyáról viszont igen (www.manotanya.hu) és nekünk nagyon bejött. Keddenként van "kézműves" foglakkozás, de ahhoz talán Ti még kicsik vagytok, viszont a nagyobbaknak csak ajánlani tudom, Kornél imádja. Csütörtök délelőtt pedig van az ilyen kicsiknek, mint Emma, zeneovi, délután a nagyobbaknak (ovisoknak).

Ildus, volt már Dorkáék fellépése?

Kata77? Berzkat? Többiek?

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Sziasztok!!
Ecsv: köszi a tippet ha hazajöttünk megnézzük, csütörtökön hányórától??
Valami kéne mert nbagyon imád gyerekek köüzött lenni, úgyhogy mindenképp legalább heti 1x elmennék vele társaságba.

maci1981:Én is császárral szültem, minden klasz volt, de tényleg imádtam, bár lehet hogy közrejátszott a 18 órás vajudásom(nem akaródzott tágulnom) bár mikor ott voltam épp átépítették a elsőt és minket a 2-on. helyeztek el, de semmi rosszat nem tudok moindani a nővérekről, meg a bánásmódról.
MOst elköszönök, meséljetek sokat, hogy legyen mit olvasnom ha hazajöttem osztrákoktól.
csővi!!!

KépKép
spanda
 
 


Jó reggelt Csajok!

Panda, tényleg tünemény Emma, el is hiszem, hogy már társaságra vágyik. Mi sokat jártunk fel a Máltai játszótérre, ott tudtak homokozni, szaladgálni, motorozni, mászókázni, és ami nálunk nagyon fontos hintázni. mostanában ritkábban megyünk, mert inkább csak a parkba megyünk, mert ott tudnak bicajozni-motorozni, és még akad egy hinta is ott! :lol: Nem bánnám, ha már felújítanák, mert eléggé gázul néz ki, ahhoz képest, hogy játszótérnek van nevesítve! :cry:

Cserni már remekül teker, igaz még csak pótkerékkel, de nem is nagyon bánom, mert így lépést tudok tartani vele. Vera, neked nagyon ügyes Kornél, hogy már így két keréken halad.

A lampionosról én csak rosszakat hallottam, igaz, mi nem voltunk, nem nagyon bírom a tömeget. A Kalákán viszont mi is ott voltunk, csak nagyon sokan voltak, így inkább hátulról szemlélődtünk.

Maci, én is itt szültem, igaz mindkettőt császsárral, de én elégedett voltam a szülésznőkkel és a dokikkal. A csecsemősök nem igazán jöttek be, de ha jól tudom, akkor ez sajnos máshol is így van. Bababarát annyiban, hogy nonstop veled van a baba, nem kapnak tápszert (elvileg...) és törekednek arra, hogy az anyuka tudja szoptatni a csemetét (ebben volt valami ).

Lenne egy körkérdésem: Mostanság szeretnénk venni gyereküést Cserninek, mert a régi már elég szűkös.
Olyan ülést szeretnék, ami saját övvel van felszerelve. Szerintetek van ilyen 15 kilós gyereknek? Eddig csak itt néztem az interneten, de úgy vettem észre, hogy ami 9-36 kilóig van, ott már le kell szerelni az övet, ha nagyobb gyerek ül bele.
Vera, Jami, Ildus, Dana, Ti milyet vettetek a nagyobbaknak? Az is érdekelne, hogy hol vettétek, és mennyire vagytok vele elégedettek.

Kép
Kép
kata_77
 
 


Tothzsu

Nagyon aranyos vagy, hogy így próbáűlsz segíteni anyatejcsi ügyben, de a gyerekorvos egy kicsit elbizonytalanított. Állítólag csak akkor jó, ha azonos korú babát szoptató anyukától van, mert az összetétele a baba fejlődése során változik. Ugyanakkor, mivel az én babámnak testidegen, attól is lehet allergiás, hasfájós.....
Elég rémisztő! Egyébként Tokodon lakom, a környékbeli falvakban több csatornán megmozgattunk mindent, de nincs olyan hasonlókorú babát szoptató anyuka, aki tudna tejet adni. (egyvalakit találtunk Bajóton, de az életvitele miatt inkább nem kérek tőle)

Ez a tápszer a dokibácsi szerint már annyira korszerű, hogy szerinte nem fog hátrányt szenvedni, azért mert nem anyatejet kapott. Úgytűnik neki is ízlik, szépen fejlődik, nem okoz semmi problémát.

Maci1981
Én 1 hónapja szültem természetes úton Egomban. Volt fogadott orvosom, de mégis az ügyeletesnél szültem. (A szülés hirtelen 24 nappal korábban indult meg, és a dokim éppen szabadságon volt) A szülésznők és az ügyeletes ovos is nagyon rendesek voltak, nem hagytak magamra, mindenben segítettek.
A csecsmősök között is van nagyon kedves, segítőkész, és van 1-2 mogorvább, kevésbé rendes. (A többség azért aranyos) Ha elég talpraesett, határozott vagy, akkor mindenkivel meg lehet találni a közös hangot. Nekem összességében nincs rossz tapasztalatom.

Kép
gubi (ági)
 
 


Sziasztok!
Bocs, nem igazán szoktam írni, most is csak Macit akarom megnyugtatni... :)

Maci1981!
Én 4x szültem, spontán Esztergomban. Nekem nagyon bejött. A szüléseim gyönyörű emlékként élnek bennem, aranyos szülésznőkkel, jó hangulattal! A csecsemősökkel is meg voltam elégedve. Igaz, így hogy írják a lányok, nekem is beugrott, hogy volt egy-két kevésbé szimpi közöttük, de az nem sok vizet zavart nálam. A többiekkel viszont nagyon jól kijöttem. Nekem a kórház is tényleg bababarát volt (vagy én voltam kórházbarát????)

Gi
gi_anya
 
 


Szia Ági, Téged is látni? :D

Maci,
én 3x szültem Egomban, a szüléstörténeteimet ebben a topikban meg is találod, ha visszalapozol. Szerettem az egomi kórházban szülni mindig :) és a csecsemősökkel is ki lehet jönni, meg kell találni velük a hangot.

Kata,
nálunk is fent van még a pótkerék, bár az az igazság, hogy nem is nagyon igyekeztünk még őket 2kerékre tanítani. Majd júniustól, úgysem lesz ovi 3 hónapig :evil:

Ülés: sajnos nekünk is olyan a legnagyobb, aminek nincs saját öve, az autó biztonságijával kell bekötni. Megfizethető kategóriában nem is láttam még saját öveset.
A miénk Marco márkájú, kis kényelmes, szinte pont úgy néz ki, mint ez a Graco:
Kép
Árban is ugyanaz a kategória, 15ezer körül.

Én is most leszek bajban, mert Angi minjárt kinövi a hordozót, és megkapja Szaffi 9-15-ig Brevijét -de Szaffinak is saját öv nélkülije lesz akkor, mint amilyen Ádinak van. Ráadásul középen hátul, ahol 2 pontos a bizt. öv :roll:

Tegnap tartottuk Ádi szülinapját, pár kép:

A torta
Kép

A nagyok elfújják a gyertyát
Kép

Angi pedig így csodálkozik az egészen
Kép
jamina
 
 


Jami. csodálatosak a gyerkőcök! :D És az a torta!!! Csak nem saját kreáció? :roll:

Pont ez okokból nem veszem le én sem a pótkereket, mert nálunk is most tanult meg csak biciglizni, és hát a fékezés még nem az igazi!

Tennék fel képet, arról az ülésről, ami nekem tetszik, csak valahogy most sem sikerül.

A www.bambino.hu -n van, a 9-36 kilós kategóriában, a Pierre Cardin PS279-es. És az ára sem vészes, mert postával együtt 20 körül van. Szerintetek érdemes ilyet venni, vagy csak olyat, aminek nincs saját öve?

Még valami: hogy lehet képet kicsinyíteni? Nekem mindig azt írja ki, hogy nagy a kép! :(

Kép
Kép
kata_77
 
 


Idemásolom Neked az ülést, amit kinéztél:
Kép

Nekem a kép alapján tetszik, és tök jó, hogy saját öve van. Majd figyelem, látom-e máshol, mert ennyiért tényleg megéri.

Tortát legnagyobb sógornőm csinálta :) csokipudingos belül.

Képet én máshová szoktam feltenni, ide meg csak bemásolom az url-jét, és akkor nem gond, ha nagyobb.

Ha pl. az anyatanya.hu oldalon csinálsz egy albumot, az azért jó, mert automatikusan lekicsinyíti az ő programjuk a nagyobb képeket.
jamina
 
 


Sziasztok,

Köszönöm szépen a sok hozzászólást és tanácsot.

Dorogi vagyok és a 34. hetet taposuk. :D

tothzsu
Ha meg tudnád adni a vajúdóolaj-receptet azt nagyon megköszönném.
Igen 99% hogy Egon-ba fogok szülni.
Én is fontolgattam az othon szülést még a kezdetek kezdetén, de valahogy hanyagoltam az ötletet. Meg sokan le is beszéltek róla.

gubi (ági)
Megkérdezhetem, hogy ki volt a fogadott orvosod és végül kinél szültél?
Volt előre fogadott szülésznőd is vagy azt a véletlenre bíztad?
Volt-ál, -atok szülés előtt körülni nézni a korházba, szülőszobába?
Vagy a szülés közben, alatt, után ismerkedtél meg a környezettel?
Apás szülés volt?
Mi azt tervezzük.

köszönöm még egyszer mindenkinek a válszokat.

Üdv.

Üdv.
maci1981
 
 


A nagylányok egyedül esznek
Kép
jamina
 
 


Jami regisztráltam az anyatanyán, így most megpróbálom feltenni a nyuszihozott bicajunkat! :lol: Kép

Kép
Kép
kata_77
 
 


Köszi Jami, sikerült!!!! Nagyon örülök neki, ezek után mindig így teszek!

Valaki másnak esetleg véleménye ülés ügyben??? Még mindig megoszthatjátok ám a tapasztalatokat! :roll:

Kép
Kép
kata_77
 
 


SZiasztok!

Jami! Olvasni szoktam a topikot. Ha nagy ritkán tudok szólni valamihez, akkor megteszem! :)

Gi
gi_anya
 
 


Kata,
szuper, örülök, hogy sikerült :D Hú, mekkora már a lányod :shock: És jó a biciklitek.

Ági,
és hogy telnek a hétköznapok? Otthonról dolgozol? Kislány-ügyben mi a helyzet? :P
jamina
 
 


Helló!
Most látom, hogy van, akinek tegnap is sikerült hozzászólnia! Nekem ma sem jöt be még eddig a babanet. Már nyílnak is a topikok máshol, azt hittem mindenkinél galiba van...

Jami!
Igen, itthonról még mindig! Kicsit ki tudok fáradni, nehéz másfél év van mögöttünk. Ahogy nőnek a gyerekek, úgy nőnek a feladatok is :)!
Kislány: lottózom. Megvan a klinika címe, telszáma, mindene, ahova lehetne menni, de a rávalót meg kellene nyerni! Aztán máris szülhetném!

Gi
gi_anya
 
 


Lányok!
Szenzációsak a gyerkőcök! Olyan jó látni, hogy milyen szép, boldog gyerek!

Mi a Boglárkámmal még ismerkedünk. Ő a nagyvilággal, és velünk, mi pedig vele. Már kialakult a napi rendszeres ritmusunk a 4 óránkénti evéssel. Nagyon rendes baba, egyáltalán nem sírós, nyugodt. Éjszakánként is csak egyszer éjfél és 1 között kel fel. Utána már csak hajnalban eszik. (a párom is akkor megy dolgozni, úgyhogy én is kelnék)
Nagyon gyorsan eltelt ez az hónap, már 4 cm-t nőtt, és 90 dkg-ot hízott! Délelőttönként nézelődik, kezdi felfedezni a kis kezét. Nagyon tündéri.....

Megpróbálok képet feltenni:
[Alszom]
[Jóllakottan]

Maci
Fogadott orvosom a Máté doki volt, az ügyeletes akinél szültem pedig a Horváth Magda doktornő. Szülésznőt én nem fogadtam.
A terhesgondozás alatt a Máté doki mutatta meg a szülőszobát, így nem volt ismeretlen a helyszín.

Neked van orvosod?

Kép
gubi (ági)
 
 


Szia Gubi!

Nagyon aranyos a kislányod.
Biztos jó érzés, hogy már kint van és láthatod hogy hogyan fejlődik.
Én is már alig várom, hogy végre megszülessünk. :)

Én Zámborihoz járok és szeretnék nála szülni is.

Üdv.
maci1981
 
 


Sziasztok!

Ági, Boglárka már egy hónapos????? Hogy telik az idő, mintha most született volna. Nagyon aranyos kisbaba!

Maci, szerintem nagyon jó dokit választottál, én csak jókat hallottam róla! Hamarabb itt lesz a szülés ideje, mint gondolnád! Tudjátok már mi lesz? Nevek vannak már?? :lol:

Egy barátnőm megkért, hogy értesítsek akit tudok: Ő a Mikkamakkában dolgozik, és mivel mostanság nyílt, ebben a hónapban ingyenesen lehet menni. Én még nem voltam, de azt hiszem az Aranyhegyen van, a régi idősek otthona helyén. Jövő héten teszünk egy próbát. Reggel 9től van nyitva délig, majd délután 4től este hétig. Ha gondoljátok, kukkantsatok be és referáljatok!

Amúgy a többiek merre járnak??? :( Megint kihal a topic?? :cry:

Kép
Kép
kata_77
 
 


Sziasztok!
Mi is vagyogatunk. A 2 gyerkőc eléggé leköt, így csak olvasó üzemmódban működöm. :lol:
Íme néhány kép:
Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Sziasztok!

Kedves GubiÁgi!

Ne csodálkozz, hogy az anyatejről lebeszéltek.

Gondolkozz el csak józan ésszel:

testidegen az embercsecsemőnek: embertej másik anyától vagy tehéntejből iparilag előállított termék. (vajon mennyi idős az a kisborjú aki a tejtesója a gyerkőcömnek?)

A tápszerlobbiról sok mindent nem tudsz sajnos, és ez nem a Te hibád. Csak a döntés a tiéd. Persze a semmiből nem lehet anyatejet teremteni.
Én a részemről az égvilágon mindent megmozgattam, hogy anyatejet kapjon a kisfiam.

Ha a körzetes orvos adja a tanácsokat, akkor pedig már mindent értek...

Egyébként a fent említett aggályokra az anyatejjel kapcsolatban választ lehet találni az eszterlánc tájékoztatójából, egyébként zömmel megnyugatóak ezek a válaszok.

A tápszerek korszerűségéről talán Rózsa Ibolyát érdemes megkérdezni, aki szoptatási tanácsadó és Esztergomban havonta tart szopis csoportot. Tán múlt héten volt egy.


Tényleg... volt ott valaki???


Maci!

Ha kacérkodtál az otthonszülés gondolatával, akkor azért nem biztos hogy azokra kell hallgatni akik le akarnak beszélni róla. Ez most, ma olyan közeg, hogy zömmel lebeszélnek róla. Ez van.
Javaslom, hogy nagyon-nagyon mélyen nézzél magadba, legbelülre, az idegenek és főleg közeli személyek véleményénél is mélyebbre. És ha végül döntöttél, és mély megkönnyebbülést érzel, hogy igen, megtaláltam, azt a helyet és embert, akivel biztonságban érzem magam, akkor szinte biztos, hogy jól döntesz. Bármelyik a kórház és bármelyik a szülész.

EGy közeli ismerősöm most van túl ezen a döntésen és szemmel jól látható a változás. Minden bizonytalanság és félelem eltűnt belőle. Jó volt látni. Én magam is így voltam ezzel és minden kismamának ezt kívánom.


Minden jót a többieknek is!

Zs.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Hétvégén csolnoki búcsú!
jamina
 
 


Szilvi,
jó nagy kisfiad van (Dorka meg bebarnult?) :)
jamina
 
 


Sziasztok!
Jami!
Köszi! :lol: Apa tegnap mérte, minimum 59 centi a drágám. És túl vagyunk a bűvös 5 kilón. :wink:
Dorka barna születésétől fogva. De nyáron kicsit kivilágosodik, télen besötétedik. :lol: Ő ilyen volt picinek:
Kép

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Ezek szerint akkor én nyári időszakban láttam Dorkát utoljára :lol:

Úgy látom, Neked is elég egyformák voltak kicsiknek a gyerekek!
jamina
 
 


Sziasztok,

Ha minden igaz akkor kisfiuk leszünk és Máténak fogják hívni.

Megkérdezhetem hogy hogyan is működik az Egomi korházban a hálapénz?
És hogy kb mennyit szoktak adni a dokinak szülés után?
Sajnos nem igazán vannak olyan ismerőseim akik a közelmúltba szültek és a dokitól meg szivesen kérdezném meg kerek perec, hogy mennyit adjunk.

Mindenkinek kellemes hétvégét. :lol:

Üdv.
maci1981
 
 


Maci!

Előttem vki megkérdezte az én dokimat, hogy mennyi az annyi és azt válaszolta, hogy amennyit gondol.

Én 30-50 körül hallottam eddig hireket.

Fogadott szülésznőknél 10-15.

De valószínűnek tartom, hogy nagyobb a szórás az összegekben.
Ezenkívül szerintem az is számít, hogy előtte a magánrendelésen mennyit hagytál nála.

Bár akivel szültem anno, ő beleszámolta azt is és nem túl kellemes meglepetés érte, amikor odaadta az orvos szemével nézve "szolid" összeget.....no comment.... :cry:


Zs.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Sziasztok!
Már rég jelentkeztem, de folyamatosan olvasom a fórumot!

Maci!
Én 28 hetes vagyok és én is a Zámborihoz járok Dorogra. S természetesen nála is szeretnék szülni. Jártam szülés előkészítő programra, aminek az utolsó előadása keretében férjeinkkel együtt bemehettünk a szülőszobára is, ahol egy nagyon kedves szülésznő mindent megmutatott és részletesen elmondott minden a leendő szülők számára fontos infót. Rám és a férjemre is nagyon pozitív hatással volt ez a látogatás.

Én már nagyon sok Egomban szült anyukával beszéltem és szinte mindenki meg volt elégedve a körülményekkel.

Te Dorogra jársz Zámborihoz vagy be a kórházba?
Én egyébként úgy hallottam, hogy a Z-nak nincs fix tarifája, de fogalmam sincs, hogy mennyit illik adni, mert azért az se kis pénz amit a terhesség alatt otthagyunk a magánrendelőjében.
És vannak olyanok, akik a kórházba járnak hozzá havonta és ott nem fizetnek.
Szóval úgy gondolom, hogy a magánrendelősöknek nem kell annyit fizetni a szülésért, mint aki a terhesség alatt ingyen járt hozzá.

Tényleg, Lányok, ha én havonta járok a Zámbori magánrendelésére, akkor számára egyértelmű, hogy nála is akarok szülni, vagy ezügyben még beszélnem kell vele? Vagyis meg kell kérdeznem, hogy elvállalja-e a szülésem levezetését?

Kép
mirosz
 
 


totzsu!
Légyszi küldd el nekem is a vajúdóolaj receptet!
mirosz
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: