Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! A pécsi nõgyógyászokról és kórházakról érdekelne mindenkinek a vélemenye.
Ágica
 


Sziasztok!!! Engem is érdekelne mindenkinek a véleménye a pécsi helyzetrõl!!!


Marcsi
Marcsi
 


Sziasztok!

Orulok, hogy valaki elinditotta ezt a topikotKép!
En a nagyobbik lanyomat Pecsett szultem es a rokonaim jelenleg is ott elnek es ott szuletnek az ujabb babocak a rokonsagba. En a Megyei Korhaz szuleszeten szultem, szivesen irok a tapasztalataimrol. Igaz nem a legujabbak, hisz a lanyom mar 8 eves. De ha valakit regi tapasztalatok is erdekelnek szivesen irok.

Andysj
andysj
 
 

 
 

Sziasztok!

Engem is erdekelne a tema! Bar ugy tunik en az Edesanyak utjan fogok szulni, u.hogy ha esetleg valaki ottani tapasztalatokkal rendelkezik, nagyon szivesen vennem! Kép

norkini

(10+6)
norkini
 


Andysj

Most nezem,hogy jo messze elkerultel Pecsrol!! Kép Gratulalok a ket szep lanyodhoz! A masodik babad mar kint szuletett?

norkini
norkini
 
 


Norkini!

Eloszor is gratula a szuletendo babadhoz!!Kép
A nagyobb lanyom meg Pecsett szuletett, de a picuri mar itt kint. Igy megtapasztalhattam a kulonbsegeket is.
Nalunk a rokonsag tobbsege mint a Megyei Korhazban szult. Igy tobbnyire csak ottani tapasztalatokrol tudok meselni. Igaz en anno az Edesanyak utjan szulettem.Kép

Mostanaban nem jovok surun sajna, de a picuri elegge lefoglal. Egyre aktivabb es igenyli a tarsasagotKép.

Szia,
Andysj
andysj
 
 


Andysj

Koszonom! Mar nagyon varjuk! Kép
Gondolom,hogy van vele dolog boven! Kép
Es mi volt a tapasztalatod az Edesanyak utjan? Kinelsz szultel? Bar azt hiszem azota fel lett ujitva (vagy mar akkor?) ,omst mindenesetre nagyon szep. Persze ez messze nem minden...de remelem jo is!
En mult7en voltam ott UHn es nagyon rendesek voltak. Nem a sajat dokim vizsgalt de igy is mindent megmutattak a feje bubjatol a kis labaig, nameg persze szivhang! Kép
Szoval kivancsi lennek a velemenyedre!
norkini
 
 


Szoa Norka!!!


Nahát még itt is összefutunkKépKép
Én is örülök annak, hogy elindult ez a topicKépKép Engem is az Édesanyák útja érdekelne, hogy kinek milyen tapasztalata van...tényleg fejleszették mostanság egy kicsit, azért hagy méág némi kívánnivalót...de a környezet nagyon szép...és szerintem jók az orvosok is.
De konkrét tapasztalatok érdekelnének kismamáktólKépKép

Hermi
Hermi
 


Szia Norkini!

Azt hiszem felreertettelKép, en a Megyeiben szuletem, de anno nagyon regen az Edesanyak utjan szulettemKép. De jartam mar az Edesanyak utjan is. Te kihez jarsz? S mikor fog szuletni a babad?

Andysj
andysj
 
 


Sziasztok!
Én a Megyei kórházban szültem július végén Dr.Bédi Beatrixnál,aki nagyon odafigyelt mindenre.Nagyon meg voltam elégedve.A szülés elhúzódott,de mondhatni végig ott volt velem az ügyeletes szülésznõvel és a párommal együtt.
A gyerekágyon a csecsemõsök nagyon kedvesek voltak, megmutattak mindent,amit egy kezdõ anyukának tudni kell.Ha aggályaim voltak magammal,türelmesen végighallgattak és megnyugtattak. Az elsõ naptól ott volt mellettem a baba,bár az éjszakát 10-tõl a többi babával töltötte,csak etetni hozták be hajnali 2-kor és 4-kor, amiután velem maradt egész nap.
Bár az apósom az Édesanyák útján szülész-nõgyógyász és biztosan emiatt "kivételes" figyelemben részesítenének,a következõ babát is a Megyeiben a doktornõnél szeretném világra hozni. Évi
Névtelen
 


Sziasztok!

Hermi de jo,hogy erre jarsz! Kép En itt szoktam "logni" a Friss kismamak topicban.

Andi
Akkor tenyleg elerthettem valamit, bocsi! Kép De jo,hogy Te szulettel ott! Igy nem csodalom,ha nem emlexel sokminenre belole....Kép
En Panka Tiborhoz jarok (Ifj.) amiota babas vagyok. Elotte meg SZTKba jartam . Februar 20ra vagyok kiirva. Szept.9en megyunk ultrahangra Kispapaval. Mar nagyon varjuk! Kép

Evi

Koszi a beszamolot! Bar en nem ott fogok szulni,de tenyleg eleg biztatoan hangzik ahogy odafigyeltek rad! Kép Es hogyhogy ugy dontottel,hogy a Megyeiben szolsz, ha az Edesanyak utjan garantalt volt az odafigyeles? Vagy dokid utan mentel? Gratulalok a kis gyerkocodhoz!!!

Tovabbi jo nyarveget mindenkinek! Kép

Norkini
norkini
 


Sziasztok!

Hermi de jo,hogy erre jarsz! Kép En itt szoktam "logni" a Friss kismamak topicban.

Andi
Akkor tenyleg elerthettem valamit, bocsi! Kép De jo,hogy Te szulettel ott! Igy nem csodalom,ha nem emlexel sokminenre belole....Kép
En Panka Tiborhoz jarok (Ifj.) amiota babas vagyok. Elotte meg SZTKba jartam . Februar 20ra vagyok kiirva. Szept.9en megyunk ultrahangra Kispapaval. Mar nagyon varjuk! Kép

Evi

Koszi a beszamolot! Bar en nem ott fogok szulni,de tenyleg eleg biztatoan hangzik ahogy odafigyeltek rad! Kép Es hogyhogy ugy dontottel,hogy a Megyeiben szolsz, ha az Edesanyak utjan garantalt volt az odafigyeles? Vagy dokid utan mentel? Gratulalok a kis gyerkocodhoz!!!

Tovabbi jo nyarveget mindenkinek! Kép

Norkini
norkini
 
 


Bocsi, egy orat szenvedtem mig vegre el ohajtott menni az uzcsi,de latom most mar rogton 2 valtozatban....:o/
norkini
 


Szia Norkini!

Köszönöm a jókívánságokat.
Mivel elég erõteljesen kötõdöm az egészségügyhöz (munkám miatt),ezért az Édesanyák útján szinte majdnem mindenkit ismertem és kellemetlenül érintett volna,ha ott szülök.Igaz tuti odafigyelés,mert X dr lesz a nagypapa,de nem akartam ezt a nagy figyelmet.
A dokin sokat gondolkodtam és egy kolleganõm ajánlotta Beát.Egy kicsit vacilláltam,hogy nõi nõgyógyász,ami nem megszokott,de az elsõ találkozás eldöntött mindent és nála maradtam.
Akkor már tudtam,hogy Megyeis.
Az egészben a látogatók tömege volt a legrosszabb,mert mindig jöttek és számomra kevés idõt tölthettem a kicsivel és keveset pihentem,de nem akartam megbántani senkit.

Akkor további kellemes napokat a kicsivel.HA tehetitek nézzétek meg 4 D-ben is.

Évi
Névtelen
 


Kedves Evi!

Mar ertem,es kicsit sem csodalkozom,hogy igy dontottel!! Kép
Pecsett is csinalnak 4Ds UHt? Meg semmikepp sem most szeretnek, de mar gondolkodtunk rajta kispapaval,hogy ezt nem hagynank ki! Kép

Lanyok, volt valakinek a terhessege alatt ajulasa? Nem tudjatok mivel elozheto meg?

Udv. mindenkinek! Kép

Norkini
(aki ma 15 hetes!)
norkini
 
 


Sziasztok!

Nem tudom olvastatok-e a szeptemberi Kismama ujsagban a Pecsi Szuleszetet mutatjak be (Edesanyak utja). Nektek mi a velemenyetek a cikkrol?

Norkini
15+1
norkini
 


Sziasztok!

Én 27 hetes vagyok most, a Megyeiben fogok szülni a Varga Tamásnál, ha minden rendben lesz az alternatív szülõszobán. Már az új helyen szültek ismerõseim és azt mondják, hogy nagyon jó. Fõleg, hogy a sima szülõszobák is egyszemélyesek, és a kórtermek is 2-4 ágyasak, külön fürdõvel. A klinikán még közös, fülkés a szülõszoba. A Megyeiben 24 órás a rooming.


Van Pécsett is 3D uh, a kilinikán, a Vízer doktort kell keresni. A védõnõ talán tudja a közvetlen számát. Minél elõbb érdemes jelentkezni, én a 9. héten jelentkeztem, és 30.-ra kaptunk idõpontot! Felveszik videóra, kb.15 perc és 5000 Ft.

Sziasztok, jó babavárást!

Imola
imolka
 


Szia Imola!
Ez dobbenet,hogy ennyit kell varni a 3D-re!!!! Akkor azt hiszem en is hirtelen feliratkozom! Kép
Jovo7en megyek AFPre, szoritsatok, kicsit felek a csapolastol.....:0/

Norkini
norkini
 


Sziasztok!

Mi ma jelentkeztunk be 3D-s UHra es december 11re kaptunk idopontot. Szoval tenyleg ennyit kell varni...
Viszont ma fizetni kellett a sima 2Ds UHert is, pedig ugy tudom eddig nem kellett. Kb. 2es fel percert elkertek 1000Ft. ot! Meg jo,hogy nem volt nalunk penz....kisse soknak tartom!!!!

Norkini
norkini
 
 


Szia Norkini!

Hogy hogy fizetni kellett érte? A sima ingyenes,ha jól tudom.. vagy magándokid van és ezért kellett? Nekem soha nem kellett fietni ezért.
Évi
fannus
 
 


Sziasztok!

A Megyei Kórház szülészetérõl osztanám meg veletek a - szerencsére csak jó- tapasztalataimat.
Júniusban szültem Dr. Tóth Zsoltnál. Éjszaka mentünk be, szerencsére nem volt front, így épp akkor csak egy kismama volt még bent rajtam kívül a szülõszobán, de õ hamarabb megszült.A szülõszobák nagyon szépek, az alternatív szülõszobának pedig egyáltalán nincs kórház hangulata.A dokik, a szülésznõk , a gyerekorvosok és a csecsemõsnõvérek mind nagyon rendesek voltak, mindenre odafigyeltek, annak ellenére, hogy elég kevesen vannak.A szobák is nagyon szépek, barackszínû falakkal, függönyökkel. Minden szobában van babakád és pelenkázó, ahol a nõvérek be tudják mutatni a fürdetést. Én legalább ötször végignéztem (elsõ babás vagyok), hogy itthon minden részletét jól csináljam.A baba is annyit volt velem, amennyit szerettem volna. Egy kicsit nekem az volt nehéz, hogy a pici a kórházban nem szopott annyit, mint az adagja (antibiotikumot is kapott, meg be is sárgult), ezért üvegbõl kellett pótlást adni, amit nem mindig akart megenni, de ennek ellenére meg kellett vele etetni, 3 óránként ismétlõdõen.
Amit legközelebb másként csinálnék:
-nem kérnék gázt érzéstelenítésnek, mert teljesen elkábultam tõle, és bizonyos részek kiestek az emlékezetembõl, meg ráadásul nem tudtam úgy nyomni, ahogy kellett volna
-lehet, hogy kipróbálom az alternatív szülõszobát, mert a szülõágy fekvõ pozíciójánál a szülõszék egészen biztosan jobb.Egyébként a kórházban az ágy volt az egyedüli kényelmetlenség, mivel olyan magas volt, hogy fájó testtel kínszenvedés volt felkelni és lefeküdni.
- a látogatók számát a minimálisra csökkenteném, mivel annyira lefoglaltak a 3 óránkénti etetések, hogy a köztes idõben alig maradt idõm a pihenésre és az egyéb dolgokra (pl. gátkezelés, evés, vizit a babának és nekem, a tej lefejése, tisztálkodás stb).Tudom, hogy mindenki nagyon kíváncsi a picúrra, de nem kell naponta és ráadásul sokáig ott ülni a látogatóknak (amikor a kismama nem is tud rendesen ülni),ezt jó elõre tisztázni mindenkivel.
Bejja
 


Sziasztok!

Ti jártok szüléselõkészítõ tanfolyamra, a Megyeibe? És kismama tornára? Október 7-tõl indul a Nevelésiben is kismamatorna!! Én szeretnék járni a Megyeibe is, de még mindig nem jártam utána a pontos idõpontnak. A jövõ héten pénteken megyünk a 3d-re, már nagyon várom! A sima Uh-n lánynak tûnik, aminek én nagyon örülnék!

15-én bababörze lesz a vásárcsarnokban.

Norkini!

szerinted újra telcsizzek a Vízernek az idõpont megerõsítése miatt, vagy akkor tuti, az amit hónapokkal ezelõtt adott?

sziasztok

Imola
imolka
 


Sziasztok!

De jo,hogy ilyen sokan irtatok, miota nem jartam erre!! Kép

Fannus

Nem tudom, hogy miert kellett. Az Edesanyak utjan voltam 16 hetes UHn es egy kicsit sem volt maszek a dolog. Ugy tunt neke,hogy ez egy teljesen uj dolog, mert mi is kozoltuk a noverrel,hogy mivel eddig nem kellett fizetni, nincs is nalunk penz!! Erre lazan azt mondta,hogy na majd legkozelebb legyen nalunk. Szoval ugy tunik tajottek,hogy ebbol is lovet lehet csinalni.....Kép


Bejja

Nagyon gratulalok a babohoz! Kép Es koszi a tortenetet!! Bar en nem ott fogok szulni, de mostanaban tudod egyre inkabb etetnek az emberek a kis remtorteneteikkel.... Jo volt vegre egy pozitivat is olvasni!! Kép
Bar en meg nem szultem, de azt hiszem a latogatokkal kapcsolatben igazad lehet. Olyankor csak az a fontos,hogy Te es a babo jol erezzetek magatokat! A Kispapan kivul pedig mindenki varja ki a sorat, nem?? Kép
Es hogy birod otthon? REndben van minden? Szoptatsz meg?


Imola

En multkor UHn irtam fel,hogy mikor van kismama torna, de azota sem talalom a cetlit....Kép Pedig erdekelne a dolog. Jo volna raszanni magam egy kis mozgasra!! Az Edesanyak utjan nem lattam kiirva kulon szulesfelkeszito tanfolyast. Nem tudjatok letezik? Szerintem nekem oda kellene jarni, mert gondolom a Megyeiben azt mondjak el, ahogy ott lehet szulni?!
Hol olvastad ezt a Nevkos kismamatornat? Vicces, mert en ott (is) tanitok, erre nem tudok rola....Kép

Szerintem, amikor mesz sima 2Ds UHra (Addig talan meg lesz 1,nem??),szoval akkor ra tudsz kerdezni a novernel. Van egy kulon naptaruk 3D-re. De ha Te nem az Edesanyakra jarsz UHra (mert miert is jarnal oda....)akkor ha elarulod a neved (akar mailben is) akkor esetleg legkozelebb ha megyek, rakerdezek. (Most voltam mult heten, nem tudom mikor kuldenek megint.)

Bababorze
Ti voltatok mar? Sokan vannak? Megeri kimenni? Es ugye lesz meg karacsonyig? Nekunk meg kicsit koran lenne most bevasarolni, mert csak februarra varjuk a kis maszatot.

Bocsanat,hogy kisregenyt irok, de ezt meg meg szeretnem osztani veletek!
Tegnap este szenvedtem a szokasos allergias tusszeges-orrfujas duotol, mikor is megmozdult a kis babszem! Kép Kép Eloszor azt hittem kepzelodom, de amikor harmadszor rugott ugyanoda, rajottem,hogy ez csak O lehet. Ugy orulokneki!!! Kép

Na jo pihenest mindenkinek
Norkini
17+1
norkini
 
 


Hihi, most latom,hogy fokozatosan ebredtem fel, es az elejen jo nagy zoldsegeket is irtam...bocsi!

N
norkini
 
 


Szia Bejja !

Gratuláció a babához, június óta már biztosan nagyot nõtt.
Nagyon örültem a levelednek, mert én is a Megyei Kórházban fogok szülni Dr. Tóth Zsoltnál.
Én még eddig nem írtam inkább csak rendszeres olvasója voltam a forumnak.
Rólam annyit, hogy 30 éves vagyok az elsõ babámat várom és most vagyok 15 hét végén.
Szeretnélek megkérni, amennyiben a pici baba mellett jut egy kis idõd írd le milyen volt a szülés a Zsoltnál milyen tapasztalataid voltak vele kapcsolatban.
Nagyon jó volt olvasni, hogy pozitív élményeid vannak a kórházzal és a személyzettel kapcsolatban.
Szülés elött választhattál, hogy hagyományos vagy alternatív módon szeretnéd megszülni a babát?
Igaz, hogy a kórtermek 2-4 ágyasak külön fürdõvel, s a baba ott maradhatott melletted vagy elvitték?

Elõre is köszönöm válaszaidat.
Ildikó
Névtelen
 


Kedves Norkini és Ildikó!

Ne haragudjatok, hogy csak ilyen sokára válaszolok a leveleitekre, de eddig akárhányszor leültem írni,Ármin mindig pár percen belül felébredt, az esti elalvások pedig mostanában mindig késõbb voltak a mainál, és tudtam, hogy ahhoz, hogy mindent leírjak, idõ kell.

Eddig én is csak olvastam a babás témákat, meg ezt a rovatot kerestem a szülés elõtt. Mivel nem volt,(az internetezést csak akkor kezdtem, így nem jutott eszembe, hogy én elindítsam)ezért most, már némi tapasztalattal felvértezve azért írtam, mert gondoltam, hogy hozzám hasonló információra éhes kismamák talán hasznosnak találnak belõle valamit. (A válaszleveleiteket olvasva pedig úgy örültem, mint amikor kisiskolásként a levelezõpartnerimtõl jött a válasz.)

Mivel több barátnõm szült a Zsoltnál,így nem véletlenül mentem én is hozzá, õk csak jókat mondtak róla.Azthiszem egy mondattal minõsíti õt , ha azt mondom, hogy a következõ babát is nála fogom szülni.A terhesség alatt terveztem, hogy megnézem a szülõszobát, meg elmegyek az elõadásokra, de a 31. hétig dolgoztam, és nem volt hozzá lelkierõm munka után, aztán meg házat újítottunk fel, szerencsére a picúr nem jött sokkal elõbb, egy nappal csak a kiírás elõtt, így be is tudtunk költözni.A terhestorna is ugyanezen okok miatt maradt el, meg ráadásul úgy tudtam, hogy az csak munkaidõben van. Így otthon , könyvbõl gyakoroltam a légzést, pedig azt jó lett volna gyakorlottan tudni, talán könnyebben ment volna a kitolás (bár, mint írtam, a gáztól elkábulva lehet, hogy a begyakorlott légzés sem sikerült volna.)
Úgy tudom, hogy a Zsolt fogékony az alternatív módszerekre, meg az érzéstelenítésnek nem nagyon híve.Én ezekrõl valójában nem is beszéltem vele, mert az egyik barátnõm akart elõször így szülni, aztán végül mégis hagyományosan szült, és azt mondta, hogy "ha már szülsz, nem azzal fogsz foglalkozni, hogy milyen színû a fal, vagy éppen hol fekszel, mert akkor van más bajod is".Így utólag ezt a véleményt nem osztom, mivel számított a szülõszoba milyensége, hiszen órákon át vártam a fájdalmakra (csak a magzatvíz folyt el otthon), másrészt majdnem vízszintesen fekve elég természetellenes nyomni, térdet fogni úgy, hogy hatalmas has is ott van az "útban".(Bár a szülõszékkel kapcsolatban meg a doki pozícióját nem tudom elképzelni.)
Az érzéstelenítéssel kapcsolatban pedig az volt a hozzáállásom, hogy az epidurálist nem kérem, a gázról meg azt mondták, hogy nem árt a babának, meg nekem sem, és ráadásul én tudom szabályozni, hogy mennyit kérek belõle, hát én szívtam is rendesen.

Visszatérve a terhességre, a Zsolt már akkor nagyon jó fej volt (most nem csak a humorára gondolok), mert pl. mindig úgy hívott be ultrahangra, hogy a férjem is ráérjen,és szinte havonta ultrahangozott, pedig semmi gond nem volt.
Mivel a szülésnél a kitolásról a kábaságom miatt nincs meg minden emlékem, de egyvalami élesen megmaradt:a Zsolt nyugodt és megnyugtató hangon beszélt hozzám, hogy most hol tartunk, és mit kell csinálnom. A férjemet is kérdeztem, hogy milyen volt, és õ is azt mondta rögtön, hogy nyugodt.A szomszéd szobában szült egy nõ, én akkor még a fájásokra vártam, és nagyon kiabált, nem tudom, hogy ki volt a dokija, de azt hallottam, hogy mérgesen mondta neki, hogy ne kiabáljon már annyira.

Egyébként a férjemmel úgy mentünk el szülni, hogy õ nem lesz bent, mert még a vérvétel gondolatát sem bírja, és csak addig kértem, hogy legyen ott, amíg megjönnek a fájások, mégis "ottragadt", amikor felgyorsultak az események, velem szült és nagyon izgult, hogy minden rendben legyen. Én sem a szüléstõl féltem( inkább azt csak kíváncsisággal vártam) hanem attól, hogy a kisfiamnak elég nagy buksija látszott az UH-on, és izgultam, hogy kifér-e, de szerencsére elég könnyen kibújt.

A Zsolt a kórházban is többször megnézett(a sebem kicsit szétnyílt), meg utána is még jártam hozzá a magánrendelésre kezelésre úgy, hogy soron kívül behívott, a picire tekintettel.

A kórtermek tényleg 2-4 ágyasak, külön fürdõvel(az elég pici, de szép, egy javaslat: azthiszem én azt nem olvastam sehol a kórházba szükséges kellékek között, csak sógornõm javasolta a papír Wcpapír ülõkét, de tényleg nagyon jó szolgálatot tett)

A szobákban a babágyak kerekeken gördülnek, így oda lehett húzni, ahol a legjobb volt.A babát akkor vettem magamhoz a szobába, amikor akartam.A szobatársam minden etetést- az éjjel 1 órásat is maga végzett, mert volt elég teje. Én, mivel, nagyon fáradt is voltam, meg tejem is még kevés volt, az éjjeli etetést kihagytam, akkor a nõvérek cumiztatták az õrzõben.Egyébként ez is azt jelentette, hogy hajnali 4-tõl este 11-ig ott volt velem a baba, csak ha látogatók jöttek, akkor vittem ki az õrzõbe.

A szobatársam már a második babáját szülte, így õ sok tapasztalatot át tudott adni. Ezért szerintem a négyágyas szobák is jók.

Egyébként én terhesnek is nagyon szerettem lenni, mert abszolút semmi panaszom nem volt( a gyomorégést kivéve), de az, hogy megvan a baba, ennél nincs csodálatosabb érzés a világon. A nap 24 órájában nézni tudnám, még akkor is aranyos, ha sír.Szerencsére a kórházból hazajövet a tejem beindult, és azóta is folyamatosan van, annyi, amennyit Ármin megeszik, de úgy fejlõdik tõle, hogy van, hogy a heti "nagykönyv szerinti" hízásnak a dupláját hízza. Az elsõ idõben persze megvoltak a nehézségek, amíg beállt a napirendünk, addig hulla fáradt voltam, de most este 10 körül elalszik, és reggel 6, fél 7-ig egyfolytában alszik. Napközben már sokat fennvan, de akkor csak nevetgél, nézeget.Szóval eddig mintagyerek, remélem, az is marad.

Azthiszem, mindent leírtam ,amit az utóbbi napokban fejben összeállítottam.Bocs, hogy ilyen hosszú lett, és nem csak azt írtam, amít kérdeztetek, de olyan klassz volt így utólag a szülés is (de tényleg!):az, amikor a kezembe adták azt a kis nedves, meleg gombócot, és azóta is élvezem minden pillanatát annak, hogy õ van nekem.

Nektek is hasonló szép élményeket kívánok, és ha nem felejtitek el, légyszi írjátok meg, ha megszületik a baba.
Az e-mail címem: scheibner@freemail.hu


Bejja
Bejja
 


Sziasztok!

Egy kicsit bennfentesként szólnék hozzá a témához. Pécsett végeztem el az orvosi egyetemet, úgyhogy volt alkalmam alaposan megismerni a klinikát. Miután felavattak, ott szültem a kislányomat. Engem végig a terhesség alatt megnyugtatott az a tudat, hogyha bármi baj történne, akkor a klinikán vagyok a legnagyobb biztonságban, mert ott vannak a leginkább (mindenre) felkészült szakemberek. (Gondolok itt pl. a koraszülésre.) Ezzel nem azt mondom, hogy a Megyeiben nicsenek olyan jó orvosok, hanem, hogy bizonyos dolgok megoldására csk a klinika képes. Talán nem mindenhol a legmegfelelõbbek a körülmények (lásd régi szárny), a vezetés azon igyekszek, hogy minden jobb legyen. Nekem sokkal inkább az volt fontos, hogy szakmailag a legjobb ellátást kapja a pici is, és én is. Éppen ezért nem zavart, hogy pl. a szülõszobán függönnyel választják el az ágyakat. (A szülõszoba is a régi szárnyon van, valószínüleg késõbb ez is felújításra kerül.)
Én úgy gondolom, hogy az a fontos, hogy a kismama nyugodt legyen. Ha a körülmények nagyon fontosak, akkor tájékozódjon az adott kórházról, ha pedig az orvos a fontosabb, feltétlenül olyat válasszon, akiben teljes mértékben megbízik.

Nokini!
Amikor fizetnetek kellett volna az UH-ért, nem kértetek videofelvételt? Én úgy tudom, csak akkor kell fizetni, ha videót kértek, vagy képet.

A 3d-s UH-hoz: azért adnak olyan késõi idõpontot, mert egyrészt sokan várakoznak (de nem ez a fõ ok), másrészt kb. a 25. hét elõtt nincs nagyon értelme. A magzat ui. ekkor kezd "hasonlítani" ahhoz, amikor megszületik, azaz a laikusok számára ekkor néz ki úgy mint egy kisbaba. Ha pl. az 1. trim.-ben csinálnák, akkor inkább rémisztõnek látná a kismama, mintsem egy kis formás babának.

Sziasztok!
Orsi
 


Sziasztok!

Bejja!
CSuda jo,hogy igy elted meg a szulest!! Kép Komolyan, olyan jo olvasni!

Orsi!

Eloszor is nagyon gratulalok a babadhoz!!!! Kép

Volt video felvetel, csak elotte kerdeztem kismamakat akik ugyanoda jartak UHra es ok azt mondtak, hogy nem kell fizetni a videoert, csak majd a 3D-ert! Ezert erintett varatlanul... Azt tudom,hogy nem erdemes tul hamar menni 3Dre, nem is terveztem sokkal elobb, csak mar olyan jo volna, ha december lenne.....Kép
Te jartal terhestornara? Esetleg tudsz-e valamit a felkeszito tanfolyamrol,hogy van-e a klinikan? Bocsi,hogy ennyit kerdezek....de tudatlan vagyok!
Ja es kinel szultel?? Na megyek, pihizek egyet. Mit szoltok ehhez a pocsek idohoz?? Kép

Sziasztok

Norkini
norkini
 
 


Sziasztok!!
Merre jartok? Olyan csond van itt mostanaban....Kép

Norkini
norkini
 
 


Sziasztok!
Én a klinikán fogok szülni, oda is jártam lombikra. Megjegyzem elsõre sikerült és mindjárt kettõ. December 24-re lettem kiírva
ami lehet, hogy kicsit korábbi idõpont lesz. Majd megírom mit tapasztaltam. Eddig 100%-os volt az ellátás. Szerintem az egészségügy rossz helyzetét elég jól kompenzálja az orvosok és a nõvérek hozzáállása. Legalábbis én így látom. Merem mindenkinek ajánlani. Az UH vizsgálattal kapcsolatban én már számítottam rá, hogy elõbb-utóbb pénzes lesz a kép és videó,
ha jól emlékszem a közlönyben volt róla szó, hogy ez plusz szolgáltatásnak minõsül és a TB nem támogatja.
Üdv mindenkinek sussi
sussi
 
 


Szia Sussi!

Gratulalok a kis pocaklakohoz! Es orulok,hogy elsore osszejott!! Kép Hat ez a dec. 24 sem hangzik rosszul!!! Kép

Orulok,hogy jo velemennyel vagy a klinikarol! Mar kezdtem elbizonytalanodni..

Kepzeljetek csutortokon be akartunk menni Kispapaval UHra,mar biztosan latszott volna,hogy kisfiu-e vagy leanyzo a kis mocorgo! Erre 1000en voltak...Kép Meg sosem volt ilyen! Eddig vagy senki nem volt, vagy altalaban 1,2 kismama. Szoval jol megszivtuk. Na sebaj, legkozelebb!!! Kép

Mindenkinek szep (esos...) 7veget!! Kép

Norkini
21
norkini
 
 


Sziasztok!

Én még a Dischkában szültem, de láttam már az új megyei szülészetet is. És hallomásból a klinikát is ismerem. Mindenkinek voltak jó és rossz tapasztalatai is mindkét szülészettel szemben, de általában a jó tapasztalatok voltak elõnyben. Aki mindkét helyen szült, annak a megyei tetszett jobban. Szülésre felkészítõ tanfolyam és terhestorna, valamint csecsemõgondozási tanfolyam is van mindkét helyen. Hogy mikor annak utána kell kérdezni az ott dolgozóktõl.
Mindenkinek kívánok további jó egészséget és babavárást!

Dandy
Névtelen
 


u.i. Ha valaki a klinikán szül attól még nyugodtan mehet a megyeibe is felkészítésre, nagyjából ugyanazt mondják el. Amiben különböznek az a szülõszoba.
Dandy
Névtelen
 


Lanyok!
Ma hallottam,hogy tegnap volt borze a Nevkoban....Jol lemaradtunk. Nem tudjatok,hogy legkozelebb honnan lehet megtudni az idopontot?? (Raadasul itt lakunk 3 lepesre...)

Dandy
Eszembe sem jutott,hogy esetleg a megyeibe is el lehetnem menni tanfolyamra! Kép Jo 5let. Koszonom!

Norkini
norkini
 
 


Sziasztok!

Én is jó régen jártam erre.

Norkini!

Hétfõn 4-5-ig van a kismamatorna a Nevkóban. Ha ott dolgozol, akkor 1250 Ft egy hónapban, ha nem akkor a duplája.
Mi már járunk a Megyeibe a szüléselõkészítõre, és nagyon tetszik.
Gyere le egyszer a tornára nézd meg, szerintem jó. Ott elmondom a szüléselõkészítõt. Most megyek enni, mert éhes vagyok.
Ja a 3D tök jó volt, és kisláááány! Janka

Na ennyi, sziasztok: Imola
imolka
 


Sziasztok!

A megyeibe ingyenes volt 2 éve a torna.
Börze nov. közepén lesz legközelebb a vásárcsarnokban.
A Navkóban legközelebb mérc.-án lesz

Dandy
Névtelen
 


Szóval a Nevkóban márc. 8-án lesz.
Az Uh-ról én már 2 éve is hallottam, hogy ha valaki videót kért azért fizetni kellett, a sima UH-ért nem.
Dandy
Névtelen
 


Helló!

A Megyeiben is, és a Klinikán is van kismamatorna, mindkét helyen ingyen. Nekem megéri a Nevelésibe járni, mert részben féláron van (ott dolgozom), másrészt Rózsadombon lakunk, így csak legurulok. Aki tartja, védõnõ, nagyon kedves, és mindenfélét meg lehet vele beszélni.
A Megyeiben egyébként kedd és csütörtök délután van 15.30-tól, a C épület könyvtárban.
Az Uh-ról csak a Klinikán csinálnak videót, és azért fizetni kell. De ott a sima fénykép is 500 Ft. A Megyeiben ingyen van a fénykép, viszont nincsen videó.

Sziasztok!

Imola

Ui: Egyébként a Nevelésiben nagyon jó turkálók vannak, pl. a csütörtöki Gizus-turiban szokott lenni gyerekruha fillérekért.
imolka
 


Sziasztok!!

Imola, gratulalok a leanyzohoz!!! Kép Lassan mar en is megtudom! En is a Nevkoban dolgozom, ugyhogy kozel is van,es a vedonenim ajanlotta,hogy kollegaja csinalja es nagyon kedves (marmint aki tartja! Kép
Sajna nekem a hetfo du. most meg nem jo, de ugy terveztem,hogy decembertol mar teljes gozzel szeretnek ide jarni!
Vedono tegnap mondta,hogy a Klinikan indult szept.24en egy felkeszito tanfolyam, majd odacsorgok,hogy hol tartanak es,hogy lehet-e csatlakozni. Na meg persze,jo-e az idopont...

Dandy
Koszi az idopontokat! Ezexerint a novemberire el kell mennunk ,mert marciusban mar meglesz a picur. Ugye a borzeken nem csak ruhakat lehet venni? Mert azt kaptunk mar 1000 darabot....Kép

Holnap megyek dokihoz es a jovo7en szerintem UHRa! Kép Mar olyan reg lattam a kis manot, es mar biztosan megtudnank a nemet!!!!!


Sziasztok
Norka
norkini
 
 


A Börzén mindent lehet kapni ami babával kapcsolatos.
Dandy
Névtelen
 


Sziasztok!

Tegnap megneztunk egy hasznalt babakocsit es nagyon megtetszett! Egy Hartan markaju, konnyu, annyi,hogy nincsenek bolygo kerekei, ennyi a hatrany, de majd meglatjuk,hogy milyen nehez vele navigalni, ugy hogy a babo is benne lesz! Kép 16E-ert vettunk, illetve meg csak foglalot hagytunk ra. Ugy orulok neki!!

Lanyok
Ha esetleg valakit erdekel ,ma megkerdeztem a Klinikat a felkeszito tanfolyamokat. Mar csak csecsemogondozas van hatra, keddenkent 11kor (nov. 12,19,26 es dec.3) Kismama torna kedd-csut. 10h. Hat ennyi. Ez ugyan tenyleg ingyenes, de azt hiszem a tornat kihagyom, Kertitol nagyon messze van a Klinika...

Dandy
Koszi!

Sziasztok!
Lassan 7vege! Kép

Norkini
norkini
 
 


Sziasztok lányok!
Elég régen jártam itt. Köszönöm a jókívánságot. Voltunk a mult héten pénteken mészájvizsgálaton, azt mondta az orvos, még mindig zárt a mészáj, úgyhogy kaptam még egy kis határidõt. November 6-án kell befeküdnöm, és már nem is jöhetek haza, csak majd a gyerkõcökkel együtt. Megkérdeztem az orvost, hogy mi, hogy fog történni a szüléskor. Nagyon rendes volt, mindent tövirõl-hegyire elmondott. Sajnos a szüléselõkészítésrõl mi lemaradunk, mivel Balatonföldvárrol járunk be. De remélem a Joga elég lesz az öszpontosításhoz. Megtenné valamelyikõtök, hogy megkéredezi nekem egy foglalkozáson? Az orvos szerint elég, sõt néha jobb is. A bababörzérõl annyit, hogy tényleg nagyon jó dolgok vannak, bár én csak a Pestin jártam, hát nem könnyû megállni, hogy ne vegyek semmit. Még jó, hogy a párom is figyelemmel kaíséri a
beszerzéseimet, így legalább nem veszem meg a huszonharmadik
ugyanolyat. Na de megyek, mert úgy néz ki a hójagom roppant
jó kosárlabda lenne.
Mindenkinek jó egészséget és babavárást: sussi
sussi
 
 


Sziasztok!

Sussi, mindent bele! Kép Biztosan jo a joga! Bar nem tapasztalatbol beszelek de en is csak jokat hallottam rola. De ha megyek dokihoz esetleg megkerdezem! (Ha nem felejtem el ,amilyen szita agyam van mostanaban...)

Mi 30an megyunk UH-ra (ha epp nem lesz telt haz delutan). Remelem mostmar kiderul a babo neme! Nagon szeretnenk tudni! Kozben kaptunk meg egy kiskadat, etetoszeket. Mar csak egy kisagyat kellene venni. Ti mennyiert lattatok itt Pecsett?

Jo pocakosodast mindenkinek:

Norkini
norkini
 
 


Sziasztok!
Megint milyen csond van itt! Kép

Ma hozzuk haza a babakocsit! Mar nagyon varom!! Kép

Tegnap voltunk UHn, a dokim ugyeletes volt, igy jo sokaig vizsgalhatta a babot! Akivel minden a legnagyobb rendben! De nem utatta meg magat, a kis szegyenlos! Szoval a nemet meg nem tudjuk. Legkozelebb decemberben 3D, hatha ott!!!

Lanyok!
Merre jartok?

Norkini
norkini
 
 


Helló!
Tényleg régen jártam erre... Már készítgetem Janka ruhácskáit, varrok sok mindent, meg mosok, vasalok. Betöltöttem a 36. hetet s így már készen kéne lennem sok mindennel, de nem nagyon haladok.
Tegnap voltam Uh-án és kiderült, hogy a popsija van lefele. Nagyon elkeseredtem, mert alternatív szülésre készültünk... Évek óta erre készülök, orvost is úgy választottam homeopátiás szereket szedek, jógázom, tai-chi-zek, szóval nagyon fel akartam készülni... Na mindegy , talán még megfordulhat, vagy Õ akarta így, nem akar szenvedni, és a császárt választja. Apukám szerint máris tiszta nõci, és rögtön szép akar lenni, ahogy kijön. Szóval mindenki vígasztal, de nehezen tudnám feldolgozni, ha tényleg császár lenne. Annyira szeretném megélni a szülést. De a faros szülésnek elég nagy a kockázata a babára nézve. Szóval ennyi. Most ezzel vagyok elfoglalva. A jövõ héten is megyek Uh-ra, meglátom, addig megfordul-e.

Sziasztok:
Imola
imolka
 


Szia!
Tudod, hogy vannak technikák arra, hogy megforduljon a babád?
És azt, hogy így is megszülheted normál úton, császár nélkül?
Dandy
Névtelen
 


Sziasztok!

A vásárcsarnokban valószínûleg jövõ szombaton, 17-én lesz legközelebb Babaruha börze. Sajnos az idõpontot nem hallottam jól a vásárban ,amikor bemondták a hangosba.

Dandy
Névtelen
 


Sziasztok!

Dandy Kép
Koszi!! Majd csak hirdetik meg valahol biztosan!

Imola!
Mi ujsag veletek? Nem fordult meg meg a kis maszat?

Lanyok
Olyan mazlim volt, sikerult turiznom 3 kismamanacit 1000 ill 1450Ft/db! Fulig ert a szam!

Ja a Siptarba erkeztek babahordozokendok 4600 penzert, meg nem lattam oket, de azt mondjak nagyon szepek, ha valakit erdekel!!
Norkini
norkini
 
 


Helló!

Eddig nem fordult meg... A passzív hidat csinálom, mit tudtok még ami segíthet?
De ma már eléggé görcsölök, mindjárt megyek a dokihoz, hogy mi van. Talán nem bújik ki még, amíg nem fordul meg...

A Vásárcsarnokban 24-én lesz a bababörze, láttam az újságban.

Hordozókendõt én varrtam flanellbõl, és tök jó lett, s így fele áron megvan. A flanell puha és nem nyúlik.

Na "lemegyek hídba" aztán megyek a kórházba.

Imola
imolka
 


Szia Imola!
Most lattam,hogy irtal! Mit mondott a doki??
Valahol itt a babaneten polvastam multkor egy cikket a baba megforditasarol, probalj rakeresni, sajna mar nem emlekszem hol volt pontosan. De eleg sok infot irtak!!

Ugyes vagy,hogy varrtal kendot! En is gondoltam ra,hogy varratok, nem egy nagy ugy, de ez annyira megtetszett,hogy megvettem!

Borzere szerintem kinezunk, bar nagyon honap vege lesz....Kép

Norkini
norkini
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: