Új privát üzeneted érkezett!

KrisztaKép

Azt nem tudod véletlenül, hogy az apuka is jelen lehet az UH-ozás közben?

Henci
henci
 
 


Sziasztok!
A rendelő (labor) ajtajára ki van függesztve, hogy mikor ki csinálja az UH-t. Azt hiszem, össz-vissz 4 doki szokott uh-zni. A tarifákról nem tudok nyilatkozni, eddig még nem kértem felvételt. De! Van rá lehetőség, csak az elején kell szólni, hogy szeretnél, akkor kell odaadni a kazettát is, mert utólag már nem veszik fel.
De pölö én nyomtatott képet ingyért kaptam.
t
toy
 
 


Henci!

Amikor én voltam simán be jöhetett velem apuka is, sőt amikor kis félénken elővettem a video kazit, hogy hát hoztam ezt is, nem tudom lehet-e, a doki mondta, hogy persze persze, de 1000 Ft-ért, ha az nem gond. ha jol emlékszem dr. Lázár volt akkor, tök laza, rendes dokinak tűnt. még kérdeztünk is tőle néha, hogy mikor mi látszik, de magyarázott magától is.

Zsuzsi
zsisske
 
 

 
 

Nálunk is bent lehetett az apuka.
Szerdán mentek szülésfelkészítőre? Én ezen a héten nem tudok, majd meséljetek.
Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 


Köszi Csajok!

Henci
henci
 
 


Sziasztok lányok megérkeztem a téliszünetről, meg egy kis vírusszünetről.
Henci,
Én már háromszor voltam az Istvánkórház vendége a gyermekeimmel, AZ UH valószínű hüvelyi ultrahang lesz, ezt sem árt tudni, a 4D ára 8000 Ft körül van,Dr Ruttner is szokott ultrahangozni, meg Dr Lázár is, a kazettát érdemes előre odaadni.
Hát ennyi kérdezzetek bátran, már ujra elérhető vagyok itt is és az emilemen is.

Rita dula
boksay_rita
 
 


Szia Rita!
BUÉK!
Egyébként a dokim a Dr. Ruttner.

Szerinted két csaszi után lehetséges hüvelyi szülés? Szeretnénk egy harmadikat, de majd csak jövőre kezdünk bele a projektbe. És annyira szeretném hüvelyi úton megszülni. A csaszik egyébként nagy méretik miatt voltak.

A mandula nöóütét jól sikerült, a kalóz műtésfiú még mindig nagyon kalózos, hihetetlenül ért a gyerekek nyelvén.
Ines
Ines
ini
 
 


Szia Rita!
Örülök, hogy újra itt vagy:-) Bár még nem ismersz, mert eddig inkább csak olvasgattalak Titeket, most én is "zaklatnálak" egy kérdéssel.Én is az István kh.-ban fogok szülni, most vagyunk 33 hetesek:-) Régebben láttam kiírva, hogy tartottak a kórházban gátizomtornát, de amikor legutóbb a kórházban jártam, már nem láttam semmilyen infót ezzel kapcsolatban. Nem tudod véletlenül mi a helyzet ezügyben? Egyébként nem túl késő most elkezdeni? Nem okozhat méhösszehúzódásokat? Ne haragudj, hogy ilyen hülyeségeket kérdezek.
A többi kérdésemet inkább emilben tenném fel, ha nem bánod.
Válaszodat előre is köszönöm
Virág
villes
 
 


Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy szült e valaki közületek Dr. Lázár Gábornál, s ha igen, milyen tapasztalatai voltak. Ha nem kellemetlen, akkor a szülés tarifájára is kíváncs lennék.

Előre is köszönöm!

Bogi
bogi_8
 
 


Virág,

Bár Ritát kérdezted, de én is tudok infót a gátizomtornáról, pontosabban láttam vele kapcsolatban kiírást, csak nem írtam fel, hogy milyen nap van. A B épület alagsorában vannak a gyógytornászok (ott van a terhestorna is), és az ő ajtajukon volt kírva a gátizomtorna időpontja (talán kedd délelőtt, de nem emlékszem biztosan).

Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 


Ini!
Bocs, hogy beledumálok, tudom, hogy a Ritát kérdezted, de asszem egy cipőben járunk. Nekem is két császárom volt eddig (4150, ill. 4800g-os leánykák plusz fájásgyengeség, először 30 órás vajúdás ujjbegynyi tágulással, másodszor elektív császár), és ugyanazt kérdeztem a dokimtól, amit te is most, hogy de mégis, nem lehetne-e egy "rendes" szülésem is. Az ő álláspontja az volt, hogy a nőgyógyászati protokoll nem enged két császár után hüvelyi szülést, mert akkora a veszélye a kböző sebek sérülésének, hogy azt nem szabad vállalni. Ezen kívül ha nem harántfekvés vagy valami hirtelen grimbusz miatt kellett a császár, hanem a nagy baba miatt, akkor az később sem lesz másképp, sőt, a gyerekek sorrendben egyre nagyobb súllyal születnek általában.
Amikor felvetettem, hogy legalább várjuk meg, míg spontán beindul a szülés, ne csak egyszerűen befektessenek és megoperáljanak egy terminusközeli napon, azt mondta, hogy ebbe simán belemegy, ha nekem ez fontos. Azonban figyelmeztetett, hogy az ilyen helyzetekben már annyira elvékonyodik a méhfal, hogy egyszerűen alig vagy nem marad ereje spontán összehúzódásokat kezdeni, tehát ebből lesz a kéthetes túlhordás... Mit mondjak, visszakoztam...
Ettől persze még bármi történhet, mert a szervezet csodákra képes, de sok illúzióm nem maradt. Én is sajnálom, hogy kimarad a szülés élménye, viszont mindig arra gondolok, hogy egyébként egy elektív császár a fájdalom és a gyógyulás tempója szempontjából az árengedményes módja egy gyerek világra hozatalának.
Kr.
krtek
 
 


Nebula,
köszi az infót, utána járok a dolognak, talán még nem késő elkezdeni a 33. héten?? ha pontosan megtudom az időpontokat, közkinccsé teszem, hátha valaki még kedvet kap hozzá:-)
V.
villes
 
 


Sziasztok, volt valaki tegnap a szülésfelkészítőn? Sajnos nem értünk oda. Írjátok le légyszi, milyen okosságokat mondtak, ami esetleg újdonság lehet! Köszi!
ditti1977
 
 


Villes, a gátizomtorna időpontok engem is érdekelnek, ha megtudtad!
Nem lenne rossz, ha valakinek eszébe jutna, hogy az ilyen állandó időpontokat kitehetnék az István kórház honlapjára. Pedit olyan szép naptáruk van...
toy
 
 


Kedves kismamik
8 hetes terhes vagyok és sajnos a dokim nem tud vállani mert szabadságon lesz.
Ha ismeritek Gajdos Edit doktornőt kérlek írjátok meg a véleményeteket.
Előre is nagyon köszönöm.
monny
 
 


Lányok ! Hallottátok, hogy petíciót írtak az nlc-s lombikos lányok ?

http://www.PetitionOnline.com/IVF2005

Sztem érdemes elolvasni és csatlakozni. Kérlek segítsen mindenki, csak egy aláírást kérünk !!

mniki
 
 


Sziasztok,

Én is olvastam a gátizomtornát még mosolyogtam is, hogy vmi 3 óra 55 perckor kezdődik, de nem írtam fel. Holnap megyek be és felírom. Soha nem késő elkezdeni, de ha nem tudsz bejárni, és van rá keret érdemes beruházni egy Kriston intimtorna kazettára, illetve ha később időd engedi elvégezni a tanfolyamot, én most végeztem el az utolsó manót várva 36 hetesen és rengeteget számított, amikor a fájások alatt ellazítottam a teljes alsó fertályt ahelyett, hogy görcsösen összerándultam volna. Persze még viselhető fájások alatt... Az is jó ha egy kis orbáncfű olajat masszírozol a gátba. Na meg a szülésznőddel is érdemes egy két szót váltani a gátvédelemről.

Bogi, kisértem is szülést Lázár dokival, türelmes, szimpatikus ember, meg az unokahugim is nála szült 3 manót, megkérdezem és megírom emilben, írd meg a címed az enyém a profilomban van.
sziasztok

két csaszi után én sem sok jót hallottam, a harmadik szülés esélyeiről, és az is igaz volt nálam is hogy a manó egyre nagyobbak lettek. De csodák azért lehetnek
Rita dula
boksay_rita
 
 


Sziasztok!

Tegnap megnéztem a gátizomtorna időpontjait: H-K, és CS, 9:55 perc.
Na ez az, ahová dolgozó kismamák nem valószínű, hogy eljutnak túl gyakran.

Rita, a Kriston intimtorna kazetta jó ötlet, de egyenlőre sehol nem találtam (bevásárlóközpontok). Norbi feleség baba-mama torna viszont mindenhol van. Hol lehet ezt beszerezni, van tipped?
toy
toy
 
 


Sziasztok!
Én új vagyok még itt és amiért főként írok az egy fontos kérés lenne. Gajdos Edit doktornőnél szeretnék szülni, és jövő hétre megbeszéltem vele a magánrendelésén egy időpontot, de elvesztettem a cetlit, amire minden adata fel volt írva. Valaki meg tudná nekem írni a pontos címét (házszám, kapucsengő?)
Előre is nagyon köszi!

É&P&G
Kép
Kép
vuka
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk szülésfelkészítőn, és utána a szülőszobákat is megnéztük. Nagyon tetszetek! Olyan barátságos, egyáltalán nem kórházi hangulatuk van. A szülésznő is nagyon helyes volt, aki körbevezetett minket. Sokan mondták, hogy ilyen a hely, de azért nagyon jó volt a saját szememmel látni.
Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 


Bogi-84
Ha még aktuális, a másik topikon megírtam a címem.
schk
 
 


Vuka! József krt. 36 III/13, csengő 148, a rákóczi térnél egy nagy sárga ház
schk
 
 


Köszönöm Schk!!!

É&P&G
Kép
Kép
vuka
 
 


Szívesen.
Persze a nagy betűs Rákóczi térnél keresd!
schk
 
 


Sziasztok!
Nebula hány szülőszoba van az Istvánban és ugye mindegyik egy ágyas?!

É&P&G
Kép
Kép
vuka
 
 


Vuka! Bocs, hogy beleszólok, de neked hány ágyas szülőszoba kellene? Vagy hallottál anyukádtól valamit?:o))))
(1-ágyas mind !)
schk
 
 


Igen, csupa 1 ágyas szülőszoba van. Ebből 1 alternatív (káddal, bordásfallal stb.), a többi állítható szülőszékkel.

Kép
KépKép
nebula
 
 


Sziasztok!
Volt valaki tegnap szülésfelkészítőn? Milyen volt? Én sajnos nem tudtam elmenni, pedig elvileg a szülésről volt szó....
V.
villes
 
 


sziasztok, itt is megkerdezem:
Bábinszki Ágota istvános orvos? valaki, segitseg!

Kép
babarozsa
 
 


Igen, én ismerem! Mit szeretnél tudni róla?

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


hat csak, hogy ott van-e, mert valaki azt mondta, hogy a Kutvolgyiben van
esetleg az elerhetosege kellett volna

en elvileg a Kutvolgyiben szulok...

Kép
babarozsa
 
 


Mindkét helyen van, valóban. A magánrendelőjének tudom a számát. Küldöm priviben.

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


igy mar ertem!
azt megkoszonnem nagyon!

Kép
babarozsa
 
 


Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy manapság mennyibe kerül Bábinszky Ágotához és Gajdos Edithez járni terhesgondozásra, uh-ra, stb. Egyelőre vacillálok a két doktornő között (ha tudtok még más jó doktornőt az Istvánban, aki hagyja az embert saját ösztönei szerint szülni, írjatok akkor is), de nálunk sajnos meg kell gondolni az anyagiakat, ezért az is közrejátszik a választásban. A kórházba csak úgy nem mehetek sajnos, mert nem oda tartozunk, de mindenképpen ott szeretnék szülni. Címem: kobor1@freemail.hu. Köszönöm előre is!

Kóbor
kóbor
 
 


szerintem mehetsz csak ugy...
csak akkor az ugyeletes orvoshoz

Kép
babarozsa
 
 


en is a sajat osztoneim szerint szeretnek, csak az orvosom ezt nem dijazza
ezek szerint Agota ilyen orvos???

Kép
babarozsa
 
 


Sziasztok,
Kóbor, Babarózsa....Mit értetek azon, hogy a saját ösztöneitek szerint szeretnétek szülni??
Sode
sode
 
 


hat ahogy azt kellKép
a sajat ritmusaban

nem ugy, hogy az orvos kitalalja, hogy 8kor van egy masik szulese, es akkor kossunk be egy kis infuziot, es akkor hamar tul leszunk rajta, sarkitva persze

Kép
babarozsa
 
 


Sziasztok,
Elmondom, hogy nekem ezzel mi a bajom. (saját ösztön szerint szülni)
Amit írtál azzal teljesen egyetértek, az nagyon gáz, hogy ha az orvos olyan ütemet diktál a szülésnek ahogy az pont neki a legjobb, ahogy a leghatékonyabb lehet a napja.
Viszont azt is elhiszem, hogy néhány szülésnek lehetnek olyan pontjai, amikor az a legbiztonságosabb a baba és aaz anya szempontjából is ha valamilyen beavatkozás történik a természet rendjébe. ( tudom a természet úgy találta ki, hogy az működjön, mégis szerintem az orvostudomány fejlődésével olyan gyermekek is megszülethetnek ma már, akik talán régebben meghaltak volna, vagy sérülten jöttek volna világra)
Szóval szerintem olyan orvost kell találni akiben teljesen meg lehet bízni, viszont azután, mindent amit tesz el kell fogadni.
Sode
sode
 
 


Sode,
teljesen igazad van.Kép Én ugyanígy gondolom, háborítatlanul szülni, amíg nincsen semmi gond, ha meg van, akkor ott a doki, akiben muszáj bízni, hogy tényleg és tényleg csak akkor avatkozik be, ha a baba vagy az anya szempontjából szükséges. De szerintem ezt általában kevesebbszer kéne, mint manapság szokás. Pl. én azért nem szülök otthon, mert még szükségem van arra a tudatra, hogy van rögtön segítség, ha gond van. Most elkezdtem írni egy litániát, aztán kitöröltem, mert rájöttem, hogy felesleges. Mindenkinek úgy kell szülnie, ahogy jól érzi magát, akinek kell az orvos, annak orvossal, akinek nem kell, annak nélküle. Én gondolatban hajlok az otthon szülés felé, de még nem jutottam el odáig, hogy meg is tegyem. Talán majd a harmadiknál.Kép Hozzátartozik az igazsághoz, hogy az első szülésem előtt teljesen felelőtlennek tartottam az otthon szülőket.Kép

Babarózsa,
én eddig ezt hallottam róla, de ugye személyes tapasztalatom nincsen.

Kóbor
kóbor
 
 


Kobor,
en nem szeretnek otthon szulni...
igazabol az orvos csak akkor kell, ha van valami gond, es akkor eleg, ha ott van a hatterben, a legnagyobb munkat Te vegzed, meg a babad, es a szuleszno az, aki segit ebben, ha kell.
Az csak illuzio, hogy az orvos az isten, es mindent neki koszonhetsz. Persze, ha ugy allitja be, hogy ugy nezzen ki, hogy a baba erdekeben , es a Te erdekedben be kell kotni az infuziot, csaszar kell stb., akkor Te is ugy erzed, hogy hat igen, az orvos nelkul mi lett volna? Hat mi? Egy szep szulesed esetleg. Nem azt mondom, hogy neha nem kell beavatkozni, de tul sokszor teszik, es tul feleslegesen.

Kép
babarozsa
 
 


Én szerettem volna otthon szülni, de az elsőnél nem mertem, másodjára fel sem merült, mert eladtuk az otthonunk, így nem volt hol. Harmadiknál, ha lesz, nem vállalnám már be, mert az előző két szülésem merőben más volt ugyan, de egy dologban vészesen hasonlított. Mindkét esetben fájásgyenge voltam. Első szülésemnél, azt hittem azért, mert kértem egy fájdalomcsillapító szurit a fenekembe... Másodjára elvből elutasítottam, hátha a fájdalomcsillapítás miatt fájt hiába. De nem, folyamatosan leállt a szülés másodjára is, azzal a külömbséggel, hogy most a fájások is elmúltak, nemcsak nem tágultam. Másodjára is szükség volt az oxytocinos infúzióra. Elsőre 1 óra alatt pokoli fájdalmak között tágított ki, másodjára 20 perc enyhe fájások után jöttek a tolófájások. Ebből kifolyólag ha lesz 3. baba, eleve úgy kezdem a dokinak, hogy 2 ilyen szülésem volt, jól kifáradtam mindkettőnél (1-nél a fájásokba, 2.-nál meg a kb 16 órába), most rövidebbet szeretnék. Mert mindkettőnél gyorsan tágultam, csak ne állt volna le mindig...

Ja másodjára az oxy 20 perc alatt 4 cm-t tsegített a tágulásban.

sasha

Kép
sasha
 
 


Babarózsa
Miért ezt az orvost választottad, ha ennyire nem bízol benne? Vagy alapból az orvosokban nem bízol?

Én úgy látom, ma már lehet orvost (és kórházat) találni, aki támogat az elképzeléseid megvalósításában, talán érdemes lett volna egy ilyet keresni.

Én is - annak ellenére, hogy ragaszkodom a kórházhoz - szeretném minél természetesebben átélni a szülést, de bízom annyira a dokimban, hogy ha javasolni fog bármilyen beavatkozást, arra tényleg szükség lesz.
Túl naív lennék???
zsana75
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szorsi 2012.08.14 12:54-kor.

Kép

Kép
szorsi
 
 


Zsana
most derult ki eleg sok minden!
sajnos!

Kép
babarozsa
 
 


akartam orvost valtani, de alapvetoen megbiztam ebben, mar volt ket mutetem nala
igaz szulesem nem, es a vegen derult ki, hogy hogy all a dolgokhoz
egesz vegig haritotta a temat, es a vegen amikor mar tuti volt a halapenz, akkor kezdett feny derulni sokmindenre

Kép
babarozsa
 
 


Babarozsa!
Ha nem túl indiszkrét a kérésem, megírnád, hogy hogy volt az, hogy amikor már tudta, hogy kap hálapénzt, akkor mi ? meg azt hogy tudta meg ?Menet közben ? stb. Szóval légyszi írjál erről egy kicsit részletesebben. Azt megkérdezhetem, hogy ki volt az orvosod ?
Sode
sode
 
 


nem Istvanos orvos...

szoval akartam mar regebben is beszelni a szulesrol, hogy milyen lehetosegek vannak, es akkor mondta pl. labda, szuloszek
kb. ennyi az alternativ lehetoseg, de ez is valamiKép
es aztan valasztottam szulesznot, es beszelgettunk, hogy hogyan kepzelem az egeszet, es beszelgettunk a homeopatias szerekrol, hogy majd azokat is hasznaljuk, ha kell stb.
a szulesznom felvilagositott, hogy mindez szep es jo, de az orvosom kicsit mas elveket vall, es jo lenne vele beszelni

a halapenzre rakerdeztem, mert a baratnom nala szult, es mondta, hogy elvarja
na, utana miutan megmondta, csak megemlitettem, hogy milyen kemeny volt a szuloagy, mert rajta fekudtem egyszer fel napot, mert nem volt szabad agy a korhazban
erre az orvos: foldon fetrengest azert nem engedek meg...
maga a stilus is furcsa volt
es , hogy alternativ igy ugy amugy, de azert megse
meg miert gondolom, hogy ugy kenyelmesebb?
de egyelore akkor meg nem is beszeltem arrol, hogy mit szeretnek
a mult heten probaltam vele beszelni, hogy nem szeretnek , ha muszaj rutinbol oxitocint kapni
rutinbol!
erre, hogy O az aktiv szulesvezetes hive, hogy minel gyorsabban menjen az egesz, de ha en 8 orat akarok szulni, akkor szivem joga, mindezt eleg lekezelo stilusban, na mindegy
a tobbi mondandomat nem is hallgatta meg, mert sietett a mutobe
lehet, hogy igy leirva nem olyan veszes

aztan ma megynomta a hasam felul, es kicsit fajt alul, es mondtam neki a vizsgalat kozben..erre O, hogy fogja meg jobban is nyomni meg, na, hat igazan kedvesKép

Kép
babarozsa
 
 


Babarozsa!
Elárulod nekünk is, hogy ki ez a nagyon kedves orvos?
Előre is köszönöm
monny
 
 


Kedves Babarozsa !
Hát igen...ez azért így nem hangzik túl jól. (még leírva sem)
Azt hittem, hogy Istvános...bevallom megkönnyebbültem, hogy nem az, mert az enyém igen és nem örültem volna ha valakinek vele volna ilyen rossz tapasztalata, ( hisz én elégedett voltam vele )
Amikor én szülni mentem úgy álltam hozzá, hogy semmit nem fogok kérni ( fájdalom csillapítást) de semmit nem fogok ellenezni sem ha az orvos vagy a szülésznő úgy ítéli meg. Egyébként én kaptam oxitocint, mivel fájásgyengeségem volt. Jó régóta vajúdtam, de nem nagyon tágult, viszont azért már nagyon fájt is, meg az éjszakát is átvirrasztottuk, úgyhogy nekem a szülésznő javasolt epidurális érzéstelenítést és csak utána adták be az oxi-t...aminek nagyon örültem mert valószínűleg csillagokat láttam volna már a végére, így viszont a szülés utolsó 3 órájában szenzációsan éreztem magam és gyönyörű de fájdalommentes élmény volt a kisfiam világrajövetele. Nem volt hasnyomás, hasba könyökölés, egyetlen egyszer mondta a doki, hogy most egy nagyon picit rásegít és tényleg inkább csak egy kis masszírozás volt a hasamon....
Köztünk nem volt téma a hálapénz.
Sode
sode
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: