Új privát üzeneted érkezett!

Szia Girmike!

Gratulálok! KépKépKép
Én Balogh Tibornál szültem az elsõ babámat, most várom a másodikat (10 hetes), és õt is nála szeretném. Csak ajánlani tudom. Szakmai és emberi szempontból is csak jókat tudok róla mondani.
Én nem jártam a magánrendelésére, de úgy tudom van neki, errõl majd biztos ír más, hogy hol van, hogyan kell bejelentkezni, mennyit várni, stb. De ha megkeresed a Fehérvári úti rendelõben, szerintem tõle magától is megtudhatod ezeket.
Így külön helyekre jártam/járok UH-ra, vérvételre, rendelésre.
Szülésznõt nem választottam, (nem is voltam túlzottan megelégedve vele), így ebben nem tudok tanácsot adni.
Örömteli terhességet, könnyû szülést kívánok és sok boldogságot a kisbabádhoz!
Ági
Ági
 
 


Szia Girmike, gratulálok!!! én is a balogh Doktornál szültem és nagyon tudom ajánlani, majd a következõvel is hozzá szeretnék járni.
Az Urbán doktornõrõl is csak jót tudok mondani,az egyik barátnõm nála szült.
szóval mindenképpen jól jársz.

Maya
Maya
 


Sziasztok, Ági és Maya!

Köszönöm a gratulációkat.
Maya, Te a magánrendelõjébe jártál Balogh doktornak? Tudszt valamit az árakról? (Azért nem mindegy)

Girmike
girmike
 
 

 
 

Szia Girmike,

én ide is oda is jártam. A magánrendelése 3000 Ft. ebben benne volt az ultrahang is. A Fehérvári úti rendelõben is sokszor voltam. A hivatalos "nagy" ultrahangra a Bártfai utcába (tétényi kórház mellé) jártam sztk beutalóval.
A maszek rendelésre havonta kb. 1x menem, akkor jött a férjem is és õ is tudott ilyenkor beszélni az orvossal, meghát õ is látta a picurt :-)

Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok, segítek ha tudok.

Még valami: Én ugyan császáros voltam, mert nem fordult meg a leányzó, de ha kellett volna szülésznõt választanom az Újvári Borit választottam volna.

Szia, Maya
Maya
 


Azt elfelejtettem írni, hogy a maszek rendeléseken az ultrahang az nem ad olyan ponos képet, mint a kórházakban található nagy gépek. Úgyhogy valószínû külön is el kell majd menned. Viszont délutánra kérhetsz idõpontot. Ha nem akarsz sokat várni a Balogh doktornál, próbáld meg elsõnek vagy nagyon az elejére kérni magadat ha az idõdbe belefér, mert sokan vannak nála, és gyakran van csúszás. (de szinte mindenhol, ahová sokan járnak)

maya
Maya
 


Szia Maya!

Köszi a sok infot. Valahol máshol olvastam a magánrendelõ számát: 209 68 38 (lehet, hogy pont Te írtad).
Jól tudom, ez az?

És mi a cím?
Újvári Borit már máshol is láttam, hogy ajánlják...

Mivel Te már szültél, még egy csomó kérdésem lenne (ha nem fárasztalak).
A terhesgondozás az egy és ugyanaz, mint a havi orvosi vizsgálat? Vagy ez két külön dolog?
A védõnõ a terhesgondozáson van, vagy az is külön dolog?

Ja, és még a dokiról: hány éves?

Köszi
Girmike
girmike
 
 


Szia Maya,

Még egy dolog jutott eszembe: van a dokinak a szülésre tarifája, ha igen mennyi? Vagy annyit adsz, amennyit gondolsz?

Köszi
Girmike
girmike
 
 


Sziasztok!

Megnéztem a Szent Imre honlapját ([url=http://www.imreszul.itx.hu/" TARGET="_top]http://www.imreszul.itx.hu/[/url]) és az orvosok között nem láttam Balogh Tibort.
Hogy lehet ez?

Girmike
girmike
 
 


Szia Girmike!
Gratulálok a pici pocaklakódhoz! Én is a Balogh dokinál szültem, és csak ajánlani tudom, nagyon rendes, kedves, mindent megtesz, amit lehetséges. A magánrendelõje címét majd elõkeresem, de sajna most nem tudom. Én kb. három éve szültem nála, és akkor elõre megbeszéltük a szülési tarifát, ami akkor 20 ezer forint volt. Mondhatom, egyáltalán nem sokalltam, fõleg utólag nem. Császáros voltam ugyanis, és ha lett volna, többet is adtam volna. Pontos életkort nem tudok mondani, de 45-50 körül lehet. Tehát elég tapasztalt, mégsem túl idõs. Sok sikert és élményt a babaváráshoz!
Szilvi
Szilvi
 


Szia Szilvi!

Köszi az infókat.

Üdv
Girmike
girmike
 
 


Szia Girmike,

lehet hogy nem fõállású orvos a kórházban, csak negyed állást vállal. De nagyon gyakran ügyeletes a hétvégeken a kórházban, úgyhogy én sem értem hogy miért nincs a listán rajta.
Az biztos, hogy a kórház orvosi szobán ki van téve a neve.
Szerintem is 45 év körül lehet.
Magánrendelõ: Kende utca 10. a telefonszám az jó. (azt hiszem már heti 3 nap is rendel, de kettõn biztos)

Az elején az a normális, ha havonta 3-4 hetente jársz az orvoshoz. A védõnõhöz is el kell emnned, oda, ahová a lakóhelyed tartozik. A védõnõ adja oda pl. a terheskönyvet. Hozzá nem kell olyan gyakran járnod ( független a nõgyógyásztól.) de fontos hogy õ is lásson, mert minden olyan dolgot õ mond el, amire a dokinak nincs ideje.
A szülési tarifát én konkrétan nem kérdeztem, úgyhogy szerintem kérdezd meg rögtön az elején én ezt sajnos nem tettem meg a végén meg már nem akartam.

Az email címem: m.m@freemail.hu, egyáltalán nem fárasztasz, sõt ... ha van kedved írjál, örülnék neki.

Maya
Maya
 


Sziasztok!

Én is a Szent Imre-ben szültem egy hónapja Dr. Urbán Mártánál és csak jókat tudok mondani a személyzetrõl és a doktornõrõl is. Ha valakit érdekelnek a részletek, szívesen megosztom a tapasztalataimat.

Igika
Névtelen
 


Igika!
Nagyon érdekelnek a részletek! Írd meg légyszi milyenek voltak a szobák, a szülõszoba, de a legfontosabb, hogyan zajlott a szülésed!

Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Szia Conti!

Szóval, a szülészet– biztos hallottál már róla - a korház új szárnyában van, minden modern, új és szép, tényleg "európai" színvonalú, nem úgy mint a régi lepattant részleg. Két- és háromágyas szobák vannak, fürdõszobával, WC-vel, ami ugye nem elhanyagolható, tekintve, hogy a szülés utáni napokban nem igazán mozgásképes az ember lánya.
Az szülésem eleinte "normálisnak" indult, ám hamar kiderült, hogy a babám feje nem illeszkedett be a szülõcsatornába, és ahogy a fájások jöttek, inkább feljebb aztán pedig haránt irányba került az egész gyerek. Így a hüvelyi szülésre egyre kevesebb esélyem volt az idõ elõrehaladtával. Hálát adok a doktornõmnek, hogy nem hagyott sokáig kínlódni ebben az egyre kilátástalanabbá váló helyzetben, így gyorsan és határozottan a császár mellett döntött. Így mindössze 5 órát vajúdtam. Szerintem többek között itt van fontos szerepe a megfelelõ orvos kiválasztásának, mert hallottam, hogy hasonló helyzetben másokat akár egy napig is hagytak vajúdni, mondván, hátha a természet megoldja a problémát és elõbb utóbb megfelelõ helyére kerül a bébi.
Sajnos nem volt szerencsém az Ikea-szobához, mivel aznap éjjel éppen nagyüzem volt, a hidegfront miatt hatan szültünk egyszerre. Ezért egy kétágyas szülõszobában voltam, a szoba másik felében is volt egy párocska, de egyáltalán nem volt zavaró, hiszen ilyenkor ugye más dolgod van, mint az, hogy másokra figyelj.
A mûtét gyorsan és fájdalommentesen, spinális érzéstelenítéssel zajlott. Mindenki, aki a mûtõben volt, kedves volt és segítõkész, az aneszteziológusnõ és az asszisztens végig beszéltek hozzám, minden egyes lépésrõl folyamatosan tájékoztattak. A mûtét utáni lábadozás sem volt olyan rémes, ahogyan sok helyen hallani és olvasni lehet. Hála a kifogástalan betegápolásnak és gondoskodásnak. A szülésznõk egyfolytában az ágyunk körül szorgoskodtak - hárman voltunk császárosok egy szobában -, lelkiismeretesen cserélgették az infúziós palackokat, mosdattak, itatattak, ami nagyon jól esett, hiszen a mûtét után elképesztõen esetlen és gyenge az ember.
Az egészben csak az volt a rossz, hogy – császáros – lévén, sajnos nem kaphattam meg azonnal a kisfiamat, csak a mûtét utáni este láttam néhány percre, szoptatni pedig csak másnap kaptam meg, de hát ez nem csoda, hiszen két napig folyt a karomba az infúzió, így még megfogni sem tudtam szegénykét. Ezt leszámítva, tényleg nagyon jók a tapasztalataim a kórházzal, az orvosokkal, szülésznõkkel, a második babámat is mindenképpen itt szeretném szülni. Az orvosom – Dr. Urbán Márta – napjában többször is benézett hozzám, még azt is megmutatta, hogyan tudom a leghatékonyabban kifejni a mellemet.
Nem volt választott szülésznõm, mintha csak valahol legbelül éreztem volna, hogy a császár miatt amúgy sem lesz szükség rá. Ettõl függetlenül a rövidke vajúdásom alatt sem kaptam kevesebb figyelmet az éppen ügyeletes szülésznõtõl, mint azok, akiknek fogadott szülésznõjük volt.
A csecsemõsnõvérek alapjában véve normálisak és segítõkészek voltak, ám ha te nem mentél oda hozzájuk kérdezõsködni, maguktól nem igazán jöttek oda segíteni. Ez talán azért van, mert elég kevesen vannak a gyerekekre. Ha itt fogsz szülni, akkor nagyon tanácsolom, hogy „nyüstöld” õket, bármiféle kételyed, kérdésed van.
Nos, nagyjából, elsõ nekifutásra ennyi, ha kíváncsi vagy valamire részletesen, szívesen segítek.

Conti, Te is itt fogsz szülni? Mikorra várod?

Igika
igika
 
 


Igika!

Nagyon köszi a beszámolót. Én július közepére várom a babát.(még nem tudom fiú vagy lány)Dr. Kocsis Éva a dokim, akivel max. meg vagyok elégedve. Én szeretnék szülésznõt választani, még nem tudom kit. Az elsõ babám az utolsó hónapban fordult meg, és a mostani is medencevégû eddig. Szóval esetleg van esélyem a "problémás" szülésre.
Lenne néhány kérdésem: Hogyan kezdõdött a szülésed? Bent volt-e veled valaki a vajúdás alatt? Járkálhattál, vagy csak fekve lehetett vajúdni? Hogyan megy a látogatás, fõleg a császárosoknál? Van e még egyáltalán egyágyas fizetõs szoba? Jártál szüléselõkészítõ tanfolyamra?

Bocs a sok kérdésért, és köszi a választ!

Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Igika!

Az Urbán doktornõhöz kell visszamennem 6hetes kontrollra, mert a sajat dokim elutazott konferenciára mikorra ki voltam írva, így nála szültem. De nem tudom van-e magán rendelése (inkább odamennék) és hogy mi a tel.száma, ill. mennyibe krül, és hogy hol van.

Köszi a választ: Pintér Edina
Pintér Edina
 


Szia Edina!

Íme a kért adatok. Urbán doktornõ magánrendelõjének címe: Kende utca 8-10. I. 4. Tel: 209-68-38, rendelés hétfõnként 16 órától késõ estig van. Én is most megyek 6 hetes kontrollra és úgy tudom, hogy a gyermekágyasokat - a szoptatás miatt - soron kívül beengedik, várakozni sem kell. De mehetsz hozzá szerda reggel fél kilenctõl is a Bártfai utcai rendelõbe.

Üdv: Igika
igika
 
 


Conti!

Mint írtam, a szülésznõkkel nincs sok tapasztalatom, nekem nem volt fogadott. A védõnõm is és többen is Ujvári Borit ajánlották, állítólag õ nagyon jó.
A kérdéseidre visszatérve: a szülésem "normálisan" kezdõdött. Az ominózus napon éjjel 1-kor kimentem a WC-re, visszatérve éppen be akartam mászni az ágyamba, mikor egy nagy platty és ömleni kezdett a magzatvíz. Ezután persze öltözés, összepakoltunk, irány a kórház. Ott az ügyeletes szülésznõ megvizsgált és közölte, hogy még csak 1 ujjnyit vagyok kitágulva, a baba feje pedig még csak "alig" illeszkedett a szülõcsatornába. Kaptam egy "mutatós" kis kórházi hálóinget és betessékeltek egy kétágyas szülõszobába. A férjemet hazaküldte a szülésznõ, mondván, hogy még jó ideig úgysem lesz itt semmi, inkább menjen haza pihenni, tartogassa az energiáit késõbbre. Ekkor még fájásaim sem voltak. Ahogy felfeküdtem a szülõágyra és rám kapcsolták az NST-t, rögtön jöttek a görcsök. Az ügyeletes doki megvizsgált és közölte azt, amit a doktornõm is mondott a pár nappal azelõtti vizsgálaton, nevezetesen, hogy a gyerek feje nagyon fent van. Közben behívták az orvosomat is, aki sûrû fejcsóválás mellett megerõsítette az ügyeletes kollégája diagnózisát és végül abban maradtunk, hogy várunk, hátha a fájások lejjebb tolják a babát és így beilleszkedik, ahová be kell. Nos, vártunk, vártuk, a fájások jöttek, hol 5, hol 10, hol 2 percenként, össze-vissza. Közben a doktornõ többször is megvizsgált, de helyzet egyre inkább romlott. A babával nem volt semmi gond, õ jól bírta, csak épp rossz irányba haladt a kicsike. A fájások elõbb felfelé aztán pedig oldal irányba vitték. Én ekkor még mindig hittem benne, hogy megszülhetem "normálisan", mert a fájások alatt határozottan éreztem, hogy a gyerek elindul. Csak mint kiderült ugye, rossz irányba. Késõbb a doktornõ behívta a fõorvost és behoztak egy ultrahangos készüléket is. A fõorvos és az UH is megerõsítette, hogy a babám most már teljesen lehetetlen helyzetbe került, ebbõl császár lesz.
Szóval aztán jött a mûtét, amirõl már írtam.
Kérdezted, hogy a vajúdás alatt egyedül voltam és hogy járkálhattam-e. Mint említettem, a férjemet hazaküldték, ez hiba volt, most már tudom, de hát nem lehetett elõre látni a dolgok kimenetelét. Jó lett volna, ha az alatt a pár órás vajúdás alatt azért ott van velem. Járkálni pedig sajnos nem járkálhattam, mert ugye a baba feje nem illeszkedett be, ezért félõ volt, hogy elõre esik a köldökzsinór, a kicsi pedig megfullad, így sajnos végig feküdnöm kellett. Ha ez a probléma nem lett volna, természetesen nyugodtan mászkálhattam volna.
A látogatókat csak a társalgóba engedik be, a kórtermekbe sajnos nem, ez állítólag azért van, mert a szülészet ideiglenes helyen van, ha a végleges helyére költözik - talán mikor Te szülsz már ott lesznek - akkor már nem lesz akadálya a látogatásnak. Ez a szigorúság a császárosok esetében nem volt túl szerencsés, hiszen nekünk csaknem 2 napig feküdni kellett, így látogatót sem fogadhattunk ez idõ alatt.
Úgy tudom, hogy pont a fenti okból kifolyólag most éppen nem lehet "egyágyas-fizetõs szobát" igénybe venni, de jobb, ha ezt inkább megkérdezed, mert nem vagyok biztos benne.
Jártam szülés-elõkészítõ tanfolyamra, szerintem nagyon hasznosak voltak az elõadások, mindenkinek csak javasolni tudom.

Conti, az elsõ babádat is a Szent Imrében szülted? Õ kisfiú vagy kislány? Mennyi idõs?

Igika
igika
 
 


Igika!

Nagyon köszi a válaszodat! Lányom 12 éve született itt, de még teljesen más rendszer volt. Hiába volt beilleszkedve a feje, gyakorlatilag este 8-tól feküdnöm kellett. Hajnalban született 5-kor. Az volt a legrosszabb, hogy semmit sem közöltek velem. Milyen infúziót kapok, hol tart a gyerek. A kórtermek 8 ágyasak voltak.
A látogatókról csak annyit, hogy nem is engedném meg, hogy bejöjjenek a szobába. Elég kellemetlen, ha például fejek, a szobatársnõmhöz meg bejön a familia. Viszont az egyágyasra azért gondoltam, mert ha császáros lennék, oda behívnék egy családtagot segíteni.
Kórházi hálóing van a szülés alatt? A lányomnál még sajátban szültem.
Irhatok neked magánba? Van néhány kérdésem ami nem publikus.
Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Conti!

Írjál bátran az e-mail címemre, a profilomban megtalálod.

Igika
igika
 
 


Sziasztok!

Ma délután elmentem Balogh dokihoz a magánrendelésére.
Szimpatikus volt nagyon, úgyhogy egyelõre maradok nála.
Az most már tényleg biztos, hogy terhes vagyokKép
Egy problémám van, hogy hátrahajló a méhem. Állítólag ez semmi külölöset nem jelent, csak sokat kell hason feküdnöm.
(Elolvastam az errõl szóló topic-ot, ott is ezt erõsítették meg)
3 hét múlva megyek legközelebb, akkor már állítólag a szívhangok is kimutathatóak. Már alig váromKép

Girmike
girmike
 
 


Girmike!

Gratula a picihez, aki a hasadban "lapul". Nekem is hátrahajló méhem volt, az orvosom, akkor még itt Dunaújvárosban két alkalommal "felemelte". Egyébként a baba növekedésével ez is megszûnik, nem lesz hátrahajló méhed. Nincs jelentõsége.

Anikó
Gerianikó
 


Girmike!
Gratulálok a babához, és ne aggódj a hátrahajló méh miatt. Nekem is az van és problémamentes volt a terhességem.
Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Szia Dia!
Febr. 13-án megszültem a lányomat, 4 kg és 60 cm-el hála neked és Corynak Bálint (M.) dokinál, A neve Édua. Látod milyen szerencse, hogy nagyobb ruhákat vettem? Már így is majdnem kinõtte õket. Mindenképpen kereslek az ujabb ruha szériákért.
Mindenkinek!
Fantasztikus a Szent Imre kórház teljes személyzete a csecsemõsöktõl az orvosokig, mindenki abszolut jó fej. Mivel tudom hogy olvassák az Internetet mégegyzser köszönet nekik mindenért, a valóban baba és mamabarát hozzáállásukért. Külön köszönet orvosomnak Dr. Bálint Mihálynak, aki abszolút profi, ajánlom mindenkinek.
Sziasztok
Bea
beatrix (beatrix)
 


Szia Dia!

Gratulálok a kislányodhoz, nagyon szép neve van! Irjál többet a szülésrõl, ha van idõd!

Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Sziasztok!

Conti! Nem én szültem, hanem Bea!Kép Azért köszönöm.Kép

Bea! Gratulálok! Nem semmi súlya és hossza van a kisasszonynak! Milyen volt a szülés maga???

Örülök, hogy jók lettek a ruhák, és ha tényleg jönnél újakért, csak szólj!

Puszi és sok tejcsit, boldogságot, egészséget:

Dia
Dia
 


Sziasztok!

Bea: gratulálok a lányodhoz! KépKép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Egy kis info kellene. Én jelenleg a 17 hétben vagyok, és nem sokat tudok az egész kórhazról. (Bár volt már ott egy mûtétem és akkorról jó tapasztalataim vannak) Tud valaki valamit mondani Vajda doktorról? Én hozzá járok egy ideje, de igazán csak most lett fontos a dolog. Ugye. Van valakinek élménye a dúlákkal kapcsolatban. Készen lesz õszre az új szárny?
Köszi
dec8
dec8
 
 


Szia Luca!
Én is Vajda doktorhoz járok, június elején fogok szülni Nála és Újvári Borinál. Sokat persze nem tudok róluk, de én bízom bennük, annyit olvastam itt egyik másik "sztár" szülészrõl, majd amikor ismerõsöm szült nála egészen más, jellemzõen negatív tapasztalatokat szerzett.
Nekem szimpatikusak, kedvesek, a többit majd ott meglátjuk. Amennyiben a Vajda dokor mellett döntesz, ígérem, részletesen beszámolok róla a szülés után.
Üdv.
truncus
truncus
 


Szia Truncus, ki volt az a sztár aki nem jött be végül a barátnõdnek? Szerintem ha nem titok, írd le. Köszi.
K.Nóri
Névtelen
 


Kedves Dia!

Bocsi!

Kedves Bea!
Még egyszer gratula!

Remélem most nem kevertem össze!

Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Nóri!

Truncus talán Zsuzsára gondolt. Õróla írtunk sokat és én csak jót írhatok róla. Egyébként pedig hozzállás kérdése minden. Mindenkinek az jön be, amit õ szeretne. Másnak pedig az Újvári Bori negatív. Bár itt nem nagyon olvastam ilyen jellegû írásokat, de hallani én is hallottam róla negatívot, mielõtt szülésznõt választottam. Személyes tapasztalatom az, hogy Zsuzsa nagyon jó. Nem mézes-mázas, az biztos és nekem nem is arra volt szükségem. Megbízható, kedves és melletted áll, ha szükséged van rá.

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok!
Nem a Zsuzsára gondoltam. Én nem hallottam rosszat még egyetlen szülésznõrõl sem, eddig mindenki dicsérte a sajátját. Én igazából a Bálint doktorra és a nagyon természetes módszereire gondoltam. Amikor terhes lettem egy ideig fontolgattam, hogy jó lenne megkeresni, mert itt sok jót olvastam róla és õket favorizálják a kórházban is, aztán az egyik ismerõsöm hozzá járt, de ezt csak a szülése után tudtam meg és neki nagyon negatív élmény maradt a hosszú, segítségnélküli szülés.
Egyébként a mézes-mázas emberek hozzám sem állnak túl közel...
truncus
 


Sziasztok!

Hát, igen, senkirõl nem lehet mindenkinek jó véleménye, élménye.
Nekem pont ezért tetszett Bálint doki, hagyott szülni, nem avatkozott közbe, megvolt a saját ütemem. És nekem csak rosszabb lett volna, ha közbeavatkozik valaki.
Truncus! Lehet, hogy a barátnõdnek inkább olyan orvost kellene legközelebb választania, aki kevésbé vonul a háttérbe. Ha mást nem, azért annyit legalább profitált ebbõl, hogy már tudja, milyen elvárásai vannak, neki mire van szüksége. Ez szerintem nem feltétlenül az orvost minõsíti, inkább csak nem találkozott a barátnõd igénye Bálint doki hozzáállásával, módszereivel.

Mindenkinek további jó pocakosodást és babázást:

Dia
Dia
 


Sziasztok!

14 hetes kismama lennék, és az emlékezetem nem a régi úgyhogy szeretnék nagy- nagy butaságot kérdezni ami lehet hogy off, de hol máshol tegyem fel ha nem itt.

Kb. 2-3 nappal ezelött a hiradóban mintha azt hallottam volna hogy a Sz. Imre kórházban rajtakaptak egy ápolót aki (ellesleg a felfüggesztettjét vagy valami hasonlóját töltötte) valamit csinált csak nem nagyon figyeltem és azóta is ez foglalkoztat, mert eddig úgy gondoltam a Sz. I.-ben szülök. Hozzátennm hogy nem szeretnék senkit megijeszteni, csak érdekelne hogy vajon igaz-e és hogy tudtok e valamit??

üdvözlet
Sasha
14+2
sasha
 


Sziasztok,

az a baj, hogy ilyen teren szules utan lesznek az emebrek tapasztaltabbak. Mint pl. a Balint doki nem volt sokat ott a szulesnel. Ez azert szomoru hogy akkor derul ki nem?
Errol miert nem lehet elotte beszelni? es ez az orvos hibaja is. Neki kellett volna elmondani ha a kismama nem kerdezte hogy mikent is mukodik egy szules vajudas ...

Nori
Névtelen
 


Nóri!

Nekem anno Bálint doki el is mondta, hogy õ nem lesz ott, csak ha kérem, hogy jöjjön be. Vagy ha vizsgálnia kell. És persze a kitolásnál. Ezt elõre lebeszélte velem. De a szülésfelkészítõn is elhangzott ez párszor.

Puszi:

Dia
Dia
 


Kedves Sasha!

A hir igaz, egy mutossegedet kaptak rajta, hogy fertotlenitot ontott a lelegeztetogepbe, mert az aneszteziologuson bosszut akart allni valamiert. Idejeben eszrevettek, a betegnek nem lett semmi baja.
A fickorol valoban azt mondtak, hogy valami eljaras volt ellene, sajnos csak fel fullel hallottam az esetet. Ilyen Isten barmai mindenhol vannak, nem csak a Szent Imreben.
Szidi
Szidonia
 


Szia Szidi!

Közben én is informálodtam és ugyanezt hallottam hát nem mondom... de azt is mondta az illetõ hogy 2 éve volt, akkor viszont meg nem értem miért most adta a hiradó?

na mindegy sziasztok
sasha
sasha
 


Szia Sasha!

2 éve is lement ez a hír a tv-ben, és most meg azért, mert most volt ítélet. De ilyen bárhol elõfordulhat. Az illetõt elkapták, nem történt baj. Akkor ott most biztosan nincsen. Persze, azt nem lehet tudni, hogy van-e más ilyen ember, de ezt a többi kórházban sem lehet tudni. Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok lányok!Jelenleg 18 hetes terhes vagyok,és én is a Szent Imrében fogok szülni.Most az érdekelne,hogy Dr Lovas Péter ismeri-e valaki,nekem õ az orvosom.Nagyon elégedett vagyok vele,de mint szülészt nem ismerem,és jó lenne "elsõ kézbõl" hallani valamit róla.Köszi!
mimo
 
 


Szia Krisztina! Gratulalok!!!!!!

En jokat hallottam rola, csak egy kicsit sokat ker.

Tavaly marciusban egy baratnom, polipot mutetett vele. Azt mondta, ha sztk aron az ugyeletessel akarja mutettni magat akkor 3 e Ft ha azt akarja hogy o mutse akkor 15 eFT.
Ez azert nem a legszimpatikusabb kozles volt, de szakmailag oke.

Marea
Marea
 


Köszi Marea!Ha szakmailag OK,akkor talán összekaparjuk majd a szülés árát,bár még nem deritettem ki...Nem tudja valaki véletlenül?
mimo
 
 


Tudtok valamit a szülés elõkészítõ tanfolyamokról? Van ilyen a kórházban, vagy ehhez köthetõen?

Köszi

dec8
dec8
 
 


Nekem a Bártfai utcában ultrahangon adtak egy tájékoztatót,vannak elõadások,klubok,és kismamatorna.
mimo
 
 


sziasztok!

dec8: Mikor én voltam terhes, akkor minden kedden volt 18 órától az F épületben.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Kedves Krisztina!

Nekem Lovas volt a dokim a szülésem elõtt évekig, azóta nem tettem be hozzá a lábam.

Archívban olvashatsz a szülésemrõl (elhúzódó vajúdás semmit nem csináltak ami jó lett volna, viszont az ígéretek ellenére minden kórházi rutin borzalmat végig kellett élnem pl. kézzel tágítás, hasnyomás, hátonfekve szülés, kiszíjazott lábak, amikor elõtte alternatív szülésrõl volt szó), valamint arról, hogy már másvalakinek is leírtam, hogy nem megbízható (barátnõm is tapasztalta nem csak én, de itt nem részletezném), és mindemellett nagyon nyíltan a pénzre megy rá.

Ez szerintem szinte minden nõgyógyászról elmondható persze, de én nem ajánlom.

Emesemama
emesemama
 
 


Ez elég rémesen hangzik.A terhesgondozáson nem volt semmi probléma?Mert velem nagyon lelkiismeretes,pedig ingyen járok hozzá,SZTK-ba.
mimo
 
 


dec8
A következõ cimen mindent megtalálsz: www.imreszul.itx.hu/szulesfelk.html#eloadasok
mimo
 
 


Szia Mimo!

Én leginkább magánba jártam hozzá, ott nyilván kedves volt, az SZTK-t ha végig bírtam ülni nyilván kedves volt mert tudta hogy sokat fogok fizetni hiszen õ a választott orvosom, szakmailag is nagyon nagyon jó nõgyógyásznak tartom ma is, azonban soha többet nem szülnék vele. Azért ne döbbenj meg ha a vége felé "rátér a lényegre" kõkemény forintokban számolva, mert ingyen senki nem vállal szülést. Ingyen az ügyeletes doki van. A probléma ott van amikor a sok-sok pénzedért nem azt kapod empátiában, segítségben amit elvárnál vagy megbeszéltél. Velem ez történt. Még ha esetleg objektíven orvosilag nézve nem is tehet róla, mert nagyon nehéz szülésem volt, nálam akkor sem kap több esélyt. Ilyen szar szülésem lehet akár ingyen is, máshol is. Én nem a hasbakönyöklésért, kikötözött lábakért, háton fekve szülésért akartam ennyit fizetni, hiszen ingyen is ezt kapod rutinból, hanem éppen ennek az ellenkezõjéért. Hát ez nagyon nem jött be.

Emesemama
emesemama
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: