Új privát üzeneted érkezett!

SZia dec8!

Gratulálok és sok boldogságot Hanna babához!!! Megnéztem a képeket is, gyönyörû baba. Mekkora haja van!
Pontosan mikor is született? (Az oké, hogy három hete, de dátumra.Kép)
És ki is volt végül a doki?

A honlapon nagyon jó a szöveg.KépKépKép

Szoptatással kapcsolatban, ha segítséget szeretnél, keresd meg Ibolyt a Szoptatás topicban. (LLL szakember, hót profi a témához, tuti tud okos tanácsokat adni).

Addig is sok puszika, és mihamarabb átaludt éjszakákat, no meg persze tengernyi boldogságot kívánok Nektek:

Dia
Dia
 


Szia dec8!

Gratulálok gyönyörû lányodhoz! Kép A fiam pont egy évvel elõtte született ugyanott Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Én az 5. hónapban vagyok és Barna doktorhoz járok, de szülésznõt még nem találtam. A havi egy csütörtöki találkozóra eddig nem sikerült odaérnem és nem tudom, hogy kihez menjek? Ti kit ajánlanátok?

Köszönöm
Mimimama
mimimama
 
 

 
 

Mimimama

Én januárban Dr.Fülöp Tamásnál szültem,Fantha Zsuzsa volt a választott szülésznöm, aki kedves, figyelmes,szerintem jó döntés volt, bátran tudnám ajánlani!

Üdv. Dzsili
dzsili
 
 


Mimimama!

Én júliusban szültem Molnár Gabinál és nagyon tudom ajánlani. Végig tartotta bennem a lelket és mindig max. kedves volt, pedig nem lehetett könnyû elviselni amit produkáltam. Ha érdekel a telcsiszáma mélben megadom. Ja, és nem kért konkrét összeget, annyit adtam, amennyit gondoltam.

Szia, Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Dzsili, nekem anno a kórházban annyira dícsérték a Fülöp doktort, állítólag õ az az ember aki nem fogad el pénzt ha õ az ügyeletes a kórházban és hozzá kerülsz.
és láttam is hogy milyen kedves volt a betegeihez.
az egyik abortusos betegét benn tartották mert elég sápadt volt, és este bejött hozzá, hogy megnézze mi is van vele, és civilben volt, tehát látszott hogy miatta jött csak be.
hát ilyen egy jó doki.

Én sajnos akkor tavaly egy kreténhez kerültem, akkor még nem volt nõgyógyászom, a vizsgálat is jobban fájt (mint ahogy késõbb a választott orvosom csinálta) a nézetei meg a hozzáállása meg kiakasztott. arról nem is beszélve hogy mennyire várta pénzt.
ági
 


Lanyok, akik itt szultetek!

Egy masik topicban beszelgettunk az EDA elterjedtsegerol, mar ugy altalaban. A Tetenyiben mennyire propagaljak, vagy beszelnek le rola titeket?
Csak kivancsisagbol....
A honlapon azt olvastam, hogy 24 oras EDA szolgaltatas bizonyos esetekben kerheto. Ez vajon mit jelent? Ti kertetek? Nem nagyon olvastam errol ebben a topicban.
Szidi
Szidonia
 


Szia Szidi!

Hát, én csak arról az idõrõl tudok beszélni, amikor szültem, tehát 2000-es állapotokról. Akkor még csak egy anesztes volt, tehát este, éjjel, hajnalban nem volt elérhetõ az EDA sem.
Mellesleg nem zárkóznak el tõle, de nem bíztatják a kismamákat ennek igénybevételére sem. Szerintem elég objektíven elmondták a felkészítésen az elõnyeit és a hátrányait is.
Alkalmazzák, ha kétujjnyira ki vagy tágulva, és még nem érted el -talán- az ötujjnyi tágulást. Császárhoz is inkább ezt adják, mint a teljes altatást.

Nálatok mi újság babaügyben?

Puszi:

Dia
Dia
 


Szia Dia!

Dolgozunk rajta, de nem akar oszzejonni..

Szidi
Szidonia
 


Szia Dia!

Dolgozunk rajta, de nem akar osszejonni..

Szidi
Szidonia
 


Sziasztok!

Én Urbán Mártához járok. Szült-e nála valaki közületek. Az is érdekelne, hogy ha kérem, akkor elkerülhetõ-e a borotválás és a beöntés a Szent Imrében. Úgy tudom, hogy nem kötelezõ, de ez mitõl függ, az orvostól, a szülésznõtõl, a helyzettõl...stb. Arra is kiváncsi vagyok, hogy van-e lehetõség EDA-ra, vagy elõre be kell jelenteni.

Köszi!

Kata
Névtelen
 


Kata
Urbán Mártával én a terhességem alatt találkoztam. Epe görcseim miatt vittek be és az orvosom szabin volt. Nagyon rendes voltvelem. Mindent megtett értem is és a babáért is. Mindent elmagyarázott, kedves volt, és amikor megvizsgált az sem fájt. Úgyhogy szerintem ok.

A beöntés teljesen elkerülhetõ, a borotválás is ha kéred.
EDA csak a nappali mûszakban van, de nem tudom, hogy elõre kérni kell-e, vagy csak úgy mehet.

Üdv
dec8
dec8
 
 


Szia Kata!
Én február végén fogok Urbán doktornõnél szülni. Te is babát vársz? Ha igen, mikorra?
Velem is mindig nagyon figyelmes, törõdõ, én bízom benne, hogy a szülésnél is minden rendben lesz. Aki nekem ajánlotta, nála szült, és maximálisan elégedett volt vele.
Üdv
Franyo
franyo
 
 


Sziasztok !

35. hetesen, tuuudom, elég rendesen elkésve, de most foglalkoztat a "szüljünk normális körülmények között" gondolat. Eddig "A Nõgyógyászom" iránt érzett lojalitás akadályozta meg a tetteket, de lévén Õ annyira jófej, megért, sõt dr. Barnát ajánlotta is maga helyett, amennyiben a Szent Imrében szülnék, így komolyan fontolóra veszem a lehetõséget. Kérek szépen valakit, aki nála szült a közelmúltban, hogy meséljen róla. Az lenne még egy gyakorlati jellegû családi óhaj-sóhajunk, hogy a Párom bent szeretne velem (VELÜNK :-)!) maradni a hazajövetelig. Szerintetek erre van valahogy lehetõség ?!

Köszönöm, elõre is

Zoe
Névtelen
 


Zoe!

Én csak az utolsó kérdésedre tudok felelni. Asszem, erre nem igazán van lehetõség a Szent Imrében (én maximum a fizetõs szoba esetében tudom elképzelni, de ezt meg kellene érdeklõdni), de látogatni bármikor bemehet. Bõvebb info vagy közvetlen kérdés a kórháznak itt: [url=http://www.imreszul.itx.hu" TARGET="_top]http://www.imreszul.itx.hu[/url]
Egy kórházról tudom biztosan, hogy a papa bent is aludhat a mamával és a kicsivel a fizetõs szobában, ez a Péterfy. Amikor a barátaimnál született az elsõ gyerkõc, a férj is ott aludt, onnan járt dolgozni is.

Az viszont tuti, hogy a Szent Imrében szülni jó, sõt nagyon jó, és tényleg próbálnak hagyni háborítatlanul szülni, partnernek vesznek.

Jó pocaknövesztgetést.Kép

Puszi:

Dia
Dia
 


Szia Dia :-)!

Köszönöm válaszod, amin felbuzdulva Párommal személyes látogatást tettünk a "Tétényiben"... A körülményektõl tény, hogy hanyatt estem... színek (!!!) és nem a szokásos fehér csudiszép olajzölddel :-))). Nagyon tetszett. A "pultos" nõvérke kissé fáradtan, de abszolút korrekten felvilágosított minket a lehetõségekrõl. Megmutatott egy- ill. kétágyas szobákat (elõtte TERMÉSZETESEN a bentlévõk megkérdezésével... ezt azért fûztem hozzá, mert nem mindenhol (VII.ker. :-(!) találkoztam ezzel a tapintattal, ott a nõvér felcsapta a kórterem ajtaját... esküszöm még én voltam leginkább zavarban, a Páromat ellöködve, hogy szegény "látogatottak" ne essenek ki az ágyukból meglepetésükben a kínos helyzettõl!).
Szinte minden elnyerte tetszésünket a Szent Imrében (összehasonlíthatatlanul kiemelkedik a többi átlag magyar kórház közül !!!), de sajnos az alapkérésünk, kérdésünk, miszerint a Papa is velünk lakhat-é, egyértelmû elutasítást nyert, este 7 után :-(((((( minden "látogatónak" (hisz a Papa az új Kiscsalád tagja és nem csak a hagyományos értelemben vett látogató !!!) el kell hagynia a kórházat, fizetõs verzió nincs, mindenkinek alaphangon jár a jó körülmény. Ráadásul egy picit pechünk is van a kiírást tekintve, mert dec. elsõ dekádját céloztuk meg (ha igaz :-)!) és épp dec. 15-tel adnak át egy újabb szárnyat (minek következtében - persze teljesen logikusan - amíg mi ott voltunk, mindvégig fúrtak, faragtak, köszörültek a jó mesterek), s ebben a szülészet is kap még szobákat, ami legalább az "egyágyast tudok kapni" lehetõségét megnövelné... Errõl ennyit, ne haragudj, hogy be nem áll a szám, de pár hét és jujujujjj, szóval már nem illenõk lacafacáznom :-)))!!! Biztosan azért vagyok ilyen (többek számára nyilván nagggyon ellenszenves) kis maximalista-elvárású, mert 32 évesen, elsõ gyermekét váró mami-palántaként, még tapasztalat híján a legjobbat szeretném a Babának, a Papának, s mit tagadjam jómagamnak szintúgy :-))))))!!!!

Puszi, jó egészséget Nektek... gondolom Te is a közelmúltban szültél egy Ééédes KisVacakot... :-)))

Zoe
Névtelen
 


Szia Zoe!

Hát, nem csodálom, hogy a legjobbat szeretnéd magatoknak! Szerintem ez a természetes. Végülis ez életünk legnagyobb eseménye, vagy mi a szösz.Kép Na, jó, saját születésünket leszámítva.
Ahol még tutira tudom, hogy bent aludhat a papa, az a Telki, a körülmények maximálisak, hotelszintûek, á la carte étkezés, stb., a gond csak az, hogy egy szülés + a négy napos benttartózkodás majd félmillió forint.
Ha mégsem találnál más lehetõséget, azért szerintem gondolkodj még el a Szent Imrén, és ha odamennél, és dokit választanál, válaszd valamelyik Bálint dokit a három közül (Sándor, Mihály, Balázs). Tuti nem bánod meg.

Az az Ééédes KisVacak meg már 2,5 éves minitornádó, egy minden hájjal megkent kisördög.Kép Ja, és mindez egy angyali kislány külsõ mögött rejlik.

Puszi, és kellemes utolsó heteket.Kép

Dia
Dia
 


Sziasztok!

Én Dr. Faludi Pál után érdeklõdnék, ha esetleg van itt olyan aki nála szült.
levi
 


Sziasztok,
Van a kórházban koraszülött osztály? Ha, ne adj' Isten valami baj van a babával, hova kerül? Közvetlen a szülés után látja õt orvos?
Anikó
Névtelen
 


Szia Aniko!

Ha valami baj van a babaval a Tüzolto utcai klinikara viszik.Az én babamat is oda vitték.Elôbb megvizsgalta a gyermekorvos,majd a Peter Cerny alapitvany koraszülôtt mentôje vitte at.
Szülés utan két orat együtt lehetsz a babaddal,megszoptathatod,gyönyörködhetsz benne.Utana ôt elviszik megvizsgalni,téged pedig pihenni.

Edit
edith16
 
 


Kedves Zoe!

Már régen írtam ebbe a topikba, én is a Szt. I.ben szültem Rákóczi profnál. Még a régi szárnyban. Óriási élmény volt és a 15 hetes pocaklakómat is ott fogom szülni.

Barna doki: az unokahúgom szült nála 2 hete. Jó orvos a prof õt ajánlja maga helyett, ha nincs ott, de én nem biztos, hogy õt választanám. A természetes szülés híve vagyok, de nem minden áron. Õ pedig nagyon ragaszkodik hozzá. Csak annyit szeretnék írni, hogy az unokahúgom több órán keresztül 2-3 perces fájásokkal vajúdott és egy ujjnyi volt (érts ez alatt 7-8 órát). Addig semmi kicsi segítség. Szenvedett, kifáradt õ is a baba is. Aztán megkapta az oxitocint (orvos édesanyja kérésére, aki a lánya szenvedése miatt kérte) és lõn 3 óra múlva baba lett. Engem vizsgált a Barna doki, nagyon kedves ember, nem szültem nála, de én örültem, hogy az 5 órás szülésem alatt 2x kaptam oxitocin injekciót, hogy "gyorsabban" menjen minden, mert így korántsem fáradt ki úgy a babám, mint egy 24-30 órás szülésnél lett volna. Mellesleg ez a 24-30 órás szülés az unokanõvérem volt szintúgy a Barna dokinál. De ez régen volt. Ha nem muszáj, akkor nem vajúdnék sokáig, bár tudom, hogy a természet rendjébe ez is beletartozik és nem vagyunk egyformák. Én nem féltem a szüléstõl, könnyen tágultam, puha méhszájjal mentem szülni. Lehet, hogy ezért volt gyors, nem tudom.

remélem nem voltam túl zavaros és nem bántottam meg senkit.

Anikó
Gerianikó
 


Én úgy tudom, hogy a Tétényiben ez a "módszer" ezt már több dokiról hallottam, pl. Marietta, Urbán dr, Balogh, sõt még a Bálintoknál is.

Biztosan van rá orvosi magyarázat szerintem meg kellene azt is hallgatni, hogy miért hagyják "szenvedni" a mamát.
Névtelen
 


Miert baj az, ha termeszetesen szulunk?
A szulesgyorsitasnak is megvan a maga kockazata, higgyetek el, az esetek 90-95 szazalekaban a termeszet "jobban tudja"! Ez nem "modszer", hanem a termeszet rendje. Nem a dokik hagyjak, hanem a te tested akarja ugy!
Névtelen
 


Egyetértek a feljebb szólókkal. Manapság azt hiszik a lányok, hogy a szülés egy fájadolmmentes dolog? hogy hipp hopp és kicsusszan belõlem a gyerek?
Nem! a szülés fájdalommal jár. és ezt el kell viselni.
a fájdalomcsillapítóknak nem feltétlenül van jó hatása pl. a babákra. erre senki sem gondol?
azt orvost kivéve persze.
LÁgi
Névtelen
 


Elégedetlenek meg mindenhol vannak.
Akik most szülnek elõször nem is tudják mennyivel jobb dolguk van mint 10-15 évvel ezelött. Azóta jobban figyelembe veszik az anyákat és a szükségleteiket mint akkor, vagyis társként kezelik õket a szülés közben is.
Névtelen
 


Sziasztok!
Olvasgattam az elõzõ hozzászólásokat.
Nekem is van tapasztalatom a Szt. Imre kórházról, bár még nem szültem. Szeptemberben 8 hetes terhesen spontán vetélésem volt. Dr. Rabóczki Mariettához (egy barátnõm ajánlására) aznap este mentem volna vizsgálatra a magánrandelõjébe.
Sajnos délelõtt elkeztem görcsölni és erõsen vérezni. Így felhívtam Marietta rendelõjét, ahol az aszisztens nagyon készségesen segített. Azt mondta azonnal menjek kórházba. Õ közben odatelefonált és az ügyeletes orvos már várt mikor beértünk a párommal. Mûszeres befejezésre volt szükség. A mûtéten az ügyeletes doki (Dr. Bálint Sándor) és Dr. Reizer Ágnes volt benn. Mindketten nagyon kedvesek, segítõkészek és megértõek voltak, bár a Bálint doktortól eleinte "féltem", de kellemesen csalódtam az összes orvosban és nõvérben. A párom is velem maradhatott. Kaptunk egy külön szobát.
Hát ennyi.
Most a vetélés utáni 3 hónap letelte után ismét próbálkozunk. :-)
Van esetleg valaki aki MOST a Mariettához jár? Esetleg a magánrendelésére?
Üdv.
nyuszimaci
 
 


Szisztok4
Egy barátnõm kérdezi, hogy Bálint Balázsnak van-e tarifája a szülésnél. Köszi
anita (anita)
 


Van. Mindenkinek van -sajnos-, meg kell kérdezni. Doktorúr, mennyibe kerül a szülés?
Aztán ha mégis azt mondaná, hogy rábizza a leendõ szülõkre akkor meg tényleg annyit adsz amennyit gondolsz. A Tétényiben általában 30 e Ft-nál indulnak a szülések, orvostól függõen.
Névtelen
 


Az én orvosom -Faludi dr.- a ritka kivétel. Neki nincs tarifája, és ez becsülendõ azok után, ami a Tétényiben megy. Mármint hogy tarifa van. Mert milyen jogon mond egy orvos konkrét összeget állami kórházban?? Honnan tudja, mennyire voltam/ leszek elégedett a közremûködésével?
Azért is kérdeztem Bálint Balázst, mert az nyilvánvaló, hogy a két idõsebb Bálintnak van tarifája. De tudomásom szerint neki még nincs szakvizsgája, ergo nem vezethet egyedül szülést.
Anita
anita (anita)
 


Én Bálint Sándor elérhetõségét szeretném megtudni, ha valaki tudna ebben segiteni.
Elõre is köszönöm.
csilla
 
 


Ki tudja miért szûnt meg a Szent Imre Kórház honlapja? Nekem nem jön be!Regi
Névtelen
 


Hello,
szerintem (remélem)csak idõlegesen nem mûködik, valszeg most aktualizálják 2003-ra.
Elka
Elka
 


Sziasztok! van valaki, aki Dr. Balogh-nál szült, és megosztaná a tapasztalatait?
Rita
Rita
 


Szia Rita!

Én csak jót mondhatok róla, kedves figyelmes, nekem nagyon tetszik a humora, ... szóval jó fej.

A szülésem napján voltam benn nála a rendelõben, és õ már tudta hogy este szülni fogok (de nem mondta meg :-)) ) csak annyit mondott ha görcsölnék azonnal menjek be. Még kérdeztem is és honnan fogom tudni hogy az a görcs olyan görcs lesz amivel érdemes bemenni? (mert elõtte már hébe hóba görcsölgetett a hasam).
Azt mondta tudni fogom hogy ez már az a görcs.

Este 1/2 6 fele elkezdett görcsölni a hasam és olyan iszonyúan, hogy tényleg tudtam ez az! Bementünk és ott az ügyeletes szülésznõ kérdezte is, maga a Balogh doktor betege? mondtam igen, honnan tudják? válasz: mert szólt a Balogh doktor hogy valószínû estefelé bejön az XY kismama szülni. :-))))
És nagyon hamar jött is a Balogh doki, pikk pakk lezavarta a szülést - császáros lettem, mert nem fordult meg a lányom és rossz volt a lábtartása odabenn - szülést követõen is nagyon kedves volt, gyönyörûen behegedt a sebem azóta, alig látszik ...

Nemrég jártam nála, mert lehet hogy szeretnénk még egy bébit, és örömmel tapaztaltam, hogy semmit sem változott a hozzáállása a dolgokhoz.

szóval szerintem jól választottál!
Ha van még esetleg kérdésed .... írjál!!!!
mikorra vagy kiírva?

Míra
Míra
 


Szia Mira!
Köszi a gyors választ! Júliusra várjuk a csöppséget. Mikor is szültél? Mennyi idõre vállaljátok a második babát?
Rita
Rita
 


Szia Rita, én is a Balogh dr-hoz járok, Jún.-ban szülök, remélem Nála. Eddig nagyon elégedett vagyok Vele! (az árnyalt, igazán kifinomult sajátos humora már csak ráadás!)
Elka
Elka
 


Szia Rita! Én 2001 szeptemberében szültem p(ont a szülinapomon KépKép) és remélem hamarosan rendszeres látogatója leszek a doktor bácsinak Kép

Míra
Míra
 


Újra működik a Szent Imre kórház honlapja! [url=http://www.imreszul.itx.hu/index.php" TARGET="_top]http://www.imreszul.itx.hu/index.php[/url]
Elka
 


Köszi Elka, látom résen vagy Kép Regi
Regi
 


Szia Elka!
Engem a határozottsága fogott meg. Nem beszél mellé, nem szépít, nem túloz. Jó pocakosodást!!!!
Rita
Rita
 


Szia Rita!
Balogh Dr-ról itt még csak jót irtak. És ez nem véletlen!
Nekem is volt szerencsém Nála szülni. A szüléstörténetemet megirtam 2001. dec. 2-án Geszter néven itt a topicban. Ha érdekel visszakeresheted.
Kellemes pocakosodást!
Cappuccino
Cappuccino
 


Sziasztok!

Dr. Holba Sándorról szeretnék megtudni minél többet. Még csak 16 hetes vagyok (elsõ baba), de rettenetesen berezeltem, mert vki rámijesztett, amikor megtudta, hogy ki a dokim.

Kösz a segítséget!


 


Szia Dé !

Én Nála szültem, igaz nem volt választott orvosom, a kinézete miatt megijedtem kissé, de különben kedves volt végig velem, mindent elmagyarázott. Normálisan viselkedett velem. Nem ismerem , mert tényleg csak a szüléskor, meg amikor hazajöttem, találkoztam vele, mert éppen szabadnapos volt, de amikor bejött a szabadnapján valamiért, akkor megkeresett engem, megkérdezte, hogy vagyok ...stb.
Így ezek alapján nem tudok rosszat mondani róla.
Egyedül a kinézete nem volt bizalomgerjesztõ.

Szilvy
Szilvy
 


Szia Szilvy!

Köszi a választ, remélem nálunk se lesz semmi gond. Te mikor szültél?
Most megyek és meglátogatom a dokibácsit, és próbálom összeszedni magam.


 


Szia Dé !

A harmadik babámat szültem nála, 99. decemberében. A szülésznõ pedig Viola volt, Õ egy tündéri szülésznõ, nekem nagyon szimpatikus volt.
Kiváncsi leszek a benyomásodra, majd írd le, hogy mi lett a véleményed róla .

Szióka

Szilvy
Szilvy
 


Szia Szilvy!

Ma negyedszer találkoztunk a dokival, nekem egyelõre nincs vele bajom. Szerintem úgy néz ki, mint a Mikulás, és segítõkésznek tûnik. Remélem a szüléstõl való félelem idõvel enyhül majd, és ha egy jó szülésznõhöz kerülök, az biztos sokat segít.
Egyelõre várom, hogy megérezzem végre Tökmag mocorgását, és elhessegessem a negatív gondolatokat magamtól.


 


Sziasztok!

Egy kicsit beugranék ha nem bánjátok szeretnék két kedves embernek egy képet küldeni akik éppen egy éve segítettek nekem hogy kicsi lányom Napsugár a világra jöjjön.
2002.Január 28.-án szültem a Szt. Imrében, Fülöp Tamás dr. úr és Fantha Zsuzsa szülésznõ voltak velem.
Tudom hogy sok orvos is olvassa/ta a topicot ezért örülnék ha eljutna hozzájuk ez a kis üzenet!
A profilomban a fiaim is láthatók akik szintén itt születtek a Fülöp dr. segítö keze alatt.

Íme Napsugár 1. évesen:

Kép


Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!

Én egy boldog ifjú apuka vagyok, és 2 napja "szültünk" együtt a párommal a Szt Imrében.
Bár nem véletlenül választottuk ezt a kórházat és az orvosunkat, Dr Bálint Sándort, utólag fogom csak fel igazán, hogy mennyire csodálatos emberek dolgoznak itt, és milyen fantasztikus a hozzáállásuk a kis jövevények érkezéséhez!

Bátorítani szeretnék minden kismamát aki itt készül a nagy eseményre, hogy nagyon jó helyen jár, biztos vagyok benne, hogy az a szellemiség ami áthatja ezt a szülészetet példaértékû!

Sok boldogságot kívánok mindannyiótoknak:
Ádám
Névtelen
 


Tudnátok nekem segíteni?
Dr. Fülöp Tamás elérhetõségét szeretném tudni, hogy mikor és hol rendel, hogy tudom õt elérni?

Elõre is köszönöm!

Mandula
svm
 
 


Ádám

Sok boldogságot kívánok a kicsihez! KépKépKépKépKépKép

Mandula

Dr. Fülöp Tamás
Praxis rendelö / Bartók Béla út 92-94 IV.em.20. /
Tel.: 385-8495

Rendelés: szerda de., csütörtök du.

Dzsili
dzsili
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: