Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Én már kicsit régebben 98.' szültem a Szt.Imrében, kizárólag azért, mert az orvosom ott volt akkor. Semmilyen jó tapasztalattal nem szolgálhatok! Tudom ugyan hogy azóta már teljesen felújították és újjáépítették, de nekem nem igazán az állagával volt bajom. Hanem inkább a higiéniával, és a nővérek hozzáállásával. A zuhanyzó és a Wc kritikán aluli! Az osztályos (ügyeletes orvos) nem hitte el, hogy folyik a magzatvizem, ezért 4 napot töltöttem bent feleslegesen, úgy hogy a babám, nem lévén magzatvíz, ki volt téve az életveszélynek. Mikor ő is tapasztalta, közölte: "-sajnálom hogy eddig nem hittük el." Ezek után, mikor nagy nehezen meglett a baba du.5-kor, elvitték és aznap nem is láttam többet. Rettenetes sok tejem volt már a második napon. Mikor a lányom szopizott az egyikből, a másikból sugárban ömlött a tej. Mivel nem igazán voltam erre felkészülve, természetesen jól eláztattam azt a rengeteg -egy db textil pelust amit adtak. Jött a nővér és úgy lebaltázott, hogy mit képzelek hány pelust fog nekem adni!? Ez után kértem hogy hozzanak be otthonról párat. De a legjobban akkor háborodtam föl, mikor muszáj volt meglátogatnom a Wc-t, s közben hozták a gyerkőcöket szopizni. Mire visszaértem, már el is vitték az én picimet. Mentem szólni, hogy adják már oda, hát úgy elhajtottak mint annak a rendje! Most a kilencedik hónapban vagyok a második gyerkőccel és ha fizetnének érte, akkor se mennék még egyszer oda! Szerencsére az orvosom is besokallt valamiért, úgyhogy ő megmaradt nekem.

Ja, egyébként akkor még nem lehetett bemenni a látogatóknak a folyósóra se. A babákat csak monitoron keresztül nézhették meg.

Lehet hogy az én példám egyedi és valószínüleg bármely más kórházról is létezik rossz tapasztalat! Azért minden jót kívánok azoknak akik a Szt.Imrében vagy máshol fognak szülni!!

eper
eper
 
 


Sziasztok!
Eddig még csak olvasgattam a topicban, de most gondoltam én is megírom Nektek, hogy Balogh doki nagyon nagyon jó, és mindenkinek csak ajánlani tudom. Én már 8 éve hozzá járok a magánrendelésére, így mikor jött a baba már régi ismerősként vágtunk neki a várandóságnak. Havonta jártunk hozzá a férjemmel, és minden vizsgálatról teljesen feldobódva, boldogan jöttünk el. A férjem is egészen megkedvelte őt. Június 27-én szültem nála, és az élményeim nagyon hasonlóak Barbiéhoz. Szóval Balogh doki kedves volt, bíztatott, segített és közben sokat poénkodott, így nagyon jó hangulatú, boldog szülésem volt.
Amíg bent voltunk a kórházban minden nap meglátogatott, még vasárnap is bejött utcai ruhában, hogy megnézze hogy vagyunk. Negyedik nap úgy búcsúztam el tőle, hogy remélem még sok (legalább kettő) ilyen közös élményünk lesz.
A magánrendelője egyébként a Kende utca 8-10-ben van (XI. ker.), ott már jövőhéttől rendel kedden és csütörtökön fél 5-től. (tel: 209-6838)

Sziasztok!

Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Szia Bogárka!

XI.kerületi vagy?? Mert ismerkednénk XI.kerületi babákkal és kismamikkal...esetleges közös séta céljából Kép

Bocs az OFFért Kép

Barbi
Barbi
 

 
 

Sziasztok,

erdeklodtem a korhazban dolgozo doktornok rendelesi idejerol, es helyerol. Igazandibol csak azt a valaszt kaptam, hogy Kocsis Éva tuti jo, de rajta kivul meg ott dolgozik Urbán Márta, és Rabóczki Marietta is. A korhaz honlapjan a rendelointezetnel, es rendelesi idonel ok nem voltak feltuntetve, csak ferfiemberek. Szoval kerdesem az lenne, hogy a doktornok mikor, es hol rendelnek?
Koszi, es udv,

Moni(c)
monic
 
 


Sziasztok!

Monic,
én Urbán Márta doktornőnél szültem, és tényleg nagyon jó fej, ahogy Barbi is írta! Figyelmes, gondos, szóval ajánlani tudom. A magánrendelője szeptember 1-től új helyre költözik, a Szt. Imre kórház főbejáratával szemben lévő házba: Tétényi út 25-27. VI. em. 38. Telefon: 203-2148
Rendelési idő: hétfőnként 16-20 óráig. Előjegyzés hétfőtől péntekig 7-15 óráig, 06 20 446 8052.
Nem tudom, addig a régi helyén elérhető-e, lehet, hogy szabin van, de megpróbálhatod: 209-68-38, ez a Kende u. 8-10.

Franyó
franyo
 
 


Koszi Franyo, egyenlore csak infokat gyujtok, szeptember korul lesz aktualis.

Csupan kivancsisagbol megkerdeznem, hogy a doktornoknek csak maganrendelesuk van? Valahogy sehol nem talaltam a neten a rendeloknel oket.
Udv,

Moni(c)
monic
 
 


Monic,
nem, Urbán doktornő szerdánként rendel a Bártfai úti rendelőben, reggel 8-tól 12-ig, ha jól emlékszem, de telefonon biztos meg tudják neked mondani. Sajnos elég szerencsétlenül van megoldva ez a rendelés, még az orvosok neve sincs kint az ajtón Kép, csak annyi, hogy Nőgyógyászat.

F.
franyo
 
 


Sziasztok,

Koszi Franyo az osszes segitseget, akkor majd telefonok.

Idokozben meg egy kerdes felmerult bennem. En eddig mindig a parommal mentem nogyogyaszhoz, mert pl. sokszor segitett o elmondani, mi a bajom (en sokszor zavarba jovok, es inkabb nem mondok semmit), meg mert megnyugtatott a jelenlete. Sokszor viszont hallottam, hogy a ferfiembereket nem engedtek be valamilyen vizsgalatra. Ez hogy megy a Szent Imreben, hova nem engedik be a batorito parokat? Es a rendelobe bejohet velem? Milyen tapasztalataitok vannak ezugyben?
Udv,

Moni(c)
monic
 
 


Sziasztok!

Moni(c), szerintem ha babás leszel, egyből megszűnik a zavarod, mert a baba lesz a fontos! Egyébként én még sosem láttam, hogy a kísérő is bemegy a vizsgálatra, de magánrendelőben esetleg elképzelhető. A terhesség végén az NST-kre együtt mentünk a párommal, annyira meleg volt akkor is (tavaly nyáron) hogy rosszul voltam, féltem egyedül menni. Igaz az NST-n a választott szülésznőm volt ott mindig, így jókat beszélgettünk hármasban. Ha a Kocsis doktornőt választod, csüt. de. rendel a Bártfaiban, a magánt mélben meg tudom adni.

Évica, ne haragudj hogy csak most válaszolok, de nem jártam erre. Én tavaly nyáron szültem, és csak azért nem szóltam a nővérnek, mert sajnáltam ezt a romániai lányt, két napig szült, végül vákum lett belőle, és nagyon nem bírt lábra állni. Csak az volt rossz, hogy nem egy fő női családtag jött be hozzá, hanem az egész családja.

Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Sziasztok!
en meg nem fogok szulni, mert sajnos mar a teherbeesesnel el;akadtunk, de ugy tudom az orvosom a Szt Imreben praktizal,de a kh honlapjan nem talalom a nevet sem.Hallott mar vki, vagy van tapasztalata dr.Bardoczy Zsolt-al?
Evi
Névtelen
 


Szia Moni(c)!

Igaz, én magánrendelésre járok (ott mindig bejöhet velem a párom, sőt ez a természetes), de úgy tapasztaltam, hogy a kórházi UH-on is beengedik, még most nyáron is, amikor csak délelőtt van rendelés, és nagy a zsúfoltság. Legfeljebb ha a Te vizsgálatod kész van, őt kiküldik, amíg szedelőzködsz, hogy a következő tudjon vetkőzni Kép

Alocasia
alocasia
 
 


Sziasztok,

Conti, ha babas leszek a baba is fontos lesz, de mar annyi rossz tortenetet olvastam, hogy mik tortentek kismamikkal, hogy akkor ugy erzem meg inkabb kellene a parom, mert akkor mar nemcsak ram kell vigyaznia:-))) Jo, tudom, a Tetenyiben csucsszuperek az orvosok, de mit csinaljak, en egyenlore bizalmatlan vagyok:-(

Alocasia, ez nagyon jol hangzik, es szerintem is az a termeszetes, hogy az ember parja is jon. Meg az is lehet, hogy bizonyos esetekben neki is kell gyogyszert adni a te teljes gyogyulasod erdekeben, nehogy visszafertozzon teged.

Moni(c)
monic
 
 


Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy hol és mikor lesz legközelebb kismama klub a Szt. Imrében?
Köszi!
Menta
menta
 
 


Sziasztok,

vegigolvastam a topicot, es lenne egy-ket kerdesem. En XXII. keruleti vagyok, akkor most nekem kell fizetnem a Bartfai utcai rendeloben? A XXII. keruletben tudomasom szerint nincs szuleszet, es igy a legkozelebbi a Szent Imre...

A kovetkezo kerdesem, hogy ugyan nem fizetosok a szobak, mert az osszes egy-ket agyas, de nem lehet esetleg megoldani, hogy egy ketagyas szobaban a masodik agyat ,,megvesszuk'', es akkor apuka megiscsak ott lehet a babaval? Az ok, hogy a latogatast meg kell tiltani, de ha mar beengedik az apjat a szulesre, akkor hogy van szivuk utana eltiltani a gyereketol?! Ezt teljesen ertelmetlennek tartom, megha a professzor rendelte is el. Nem tudom, hogy most ez miert erdekes ebben a pillanatban szamomra, lehet, hogy mire en szulok megint mas lesz a helyzet:-))) Na mindegy.

Na aztan meg egy kerdes, szuloszoba latogatas a kismamaklubbal van, de kismamaklubba is lehet menni elore, marmint igazolt terhesseg nelkul? Azt mar korabban mondtatok, hogy szulesfelkeszitore mehetek igy is.

Ezen kivul mar korabban vegigneztem a korhaz honlapjat, es a szulesfelkeszito eloadasok kozott van olyan, amelyiknel kb. ot nev szerepel eloadonak. Ez ugy megy, hogy aki az otbol epp nem vezet szulest, az bemegy, vagy mindig csak egyikuk lesz ott? Ha igy van, akkor nem tudjatok veletlenul, hogy szeptember-november tajekan ki a soros eloado?

Hu, elegge hosszu voltam, bocsanat.

Moni(c)
monic
 
 


Sziasztok!
Szült valaki Tasi Róbertnél? Ő is a Szent Imrében dolgozik, de még semmi infót nem találtam róla.
Köszi,
Betti
Névtelen
 


Sziasztok!
Barbi, sajnos nem a XI-ben lakom, hanem a XXII-ben, és annak is a XI-től elég távol eső részén.
Igy Monic kérdését is meg tudom válaszolni: a XXII kerületnek is a Szent Imre a hivatalos kórháza, igy természetes, hogy a Bártfaiba kell menni a vizsgálatokra (UH, NST). Sőt én a vérvételekre is a Fehérváriba jártam és nem Budafokra. Egyébként ha van fogadott dokid, és ő szentimrés, akkor mindegy hogy hol laksz.
Szerintem szobaügyben nem lehetséges, amit szeretnél, de ezt csak gondolom. Tényleg elég rossz, hogy még a papa se jöhet be, erről az egyik előadáson volt egy nagy vita a Bálint Sándorral. Ezt ő is jó ötletnek tartotta volna, hogy ha a papa végigcsinálja velünk a terhességet és a szülést, akkor ne legyünk elszakitva arra a 4 napra, de erre szólt valaki, hogy neki van már egy nagyobb gyereke, akkor jöhessen ő is, erre a Bálint mondta, hogy neki van egy paciense, akinek már 7 gyereke van, ha mind bejön, az már kicsit sok, és akkor hol húzzuk meg a határt. Mindenesetre megszavaztatta a jelenlevőkkel a kérdést, és természetesen elsöprő többséggel nyert a "papák bejöhetnek" verzió, és Bálint doki megigérte, hogy értekezleten felterjeszti a profnak. Szóval lehet, hogy lesznek változások, csak ki tudja mikor. Szerintem érdemes az előadásokon újra és újra felvetni a dolgot és ha látják, hogy elég rámenősek vagyunk/vagytok, akkor hátha lesz valami.

Sziasztok: Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Sziasztok, én már 2x szültem (mindkettőt itt) és meg kell mondanom nektek, egyáltalán nem találom jó ötletnek, hogy férfiak is legyenek egyes szobákban. Szülés után az anyukák nem szívesen mutatkoznak szerintem idegenek előtt, ez pedig elkerülhetetlen lenne. Azt nem tudom, hogy lehet-e kialakítani egy teljesen elszeparált szobát, de ha valakinek ez az igénye, hogy szülés után is a párjával legyen ebben a bizonyos négy napban, annak inkább születésházat, vagy magánkórházat kéne választania.
Bocsi, de ez a véleményem.
Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Sziasztok,

Conti, nem ferfiak, hanem az apak. En ugy erzem (sajna meg nem sajat tapasztalatbol, hanem tobb beszamolobol), hogy az apanak ott kene lennie az anya mellett az elso par napban is, ha mar a szulesnel jelen volt. Ezt tudomasom szerint a Peterfy korhazban pl. megoldottak, es nem hallottam panaszt. Jo tudom, akkor menjek a Peterfybe...
Udv,

Moni(c)

Ui: Remelem azert kismamaklubos, es elokeszitos kerdeseimre is tud valaki valaszolni. Az eddigi kerdeseket meg koszonom:-)
monic
 
 


Sziasztok!

Az előkészítő előadásokra vihetem a páromat is? Általában a kismamák egyedül érkeznek vagy a férjükkel együtt?

Különben, pl. a Péterfyben elméletileg tényleg megengedik, hogy ott aludjon az apa, de a kórházi dolgozók nem szeretik, na meg az apák is csak egész nap téblábolnak, hiszen egy újszülött kb 20 órát alszik egy nap (tavaly ott szültem). a Szt Imrében csak azt sajnálom, hogy az apák nem foghatják meg a 4 napban a gyereküket. Remélem, amit Bogárka írt, hogy előterjeszti Bálint doktor az apák bemenetelét, az év végére megvalósul.

sziasztok
Babicskó
 


Sziasztok!
Papák a gyerekágyas osztályon:
Jó lenne annak az anyukának akinek benn van a párja, bár tényleg nem tudom mit csinálna mondjuk az én hiperaktív párom amíg én pihizek és a baba is alszik... De sokfajta kispapa van, persze.
De azért az az osztály igen zsúfolt is tud lenni, főleg egy keményebb front után. Volt olyan hogy a tehespatológián is frissan szült mamák, még császárosok is feküdtek, van hogy a mama szülés után a vajúdóban lakik míg megürül egy ágy.. A veszélyeztetett koraterhesek a nőgyógyászaton fekszenek az " egynapos vendégek " mellett.. Hát ha ez a helyzet benn fekvő kispapák miatt súlyosbodna, nem tudom milyen visszhangja lenne Kép Persze egyetértek, kellene ilyen lehetőség, csak a mostani körülmények nem elégségesek hozzá... Kellene egy fizetős rész, pároknak Kép
Bálint doktorral nem értek egyet, szerintem a hétgyerekes mamát aznap vagy másnap haza kell engedni, nyilván nincs gátmetszése, tapasztalata viszont mint a tenger, a babán és magán is gyorsan észreveszi ha valami nem oké, nem? Visszajön kontrollra! Nem gondolom hogy aki 7 gyereket szült és nevel az a kórházban túl sok időt akarna tölteni! Ez tipikusan az első (esetleg a Második) gyerek születése után igény a nőknél, hiszen akkor lesznek CSALÁDDÁ!
üdv csicser
csicser
 


Sziasztok!

Monic, nekem egy idegen férfi elsősorban férfi és nem apuka. De hidd el, nekik (az apukáknak) lenne a legkellemetlenebb, ha olyan dolgokat látnának, amit nem kéne. De azzal max. egyetértek, hogy kéne olyan "látogatós" szoba, ami elég védett, és az apukák kezükbe vehetnék a csöppségeket. De tényleg, az ujszülőttek szinte egész nap alszanak, el sem tudom képzelni mit csinált volna benn a párom. Én viszonylag hamar kijöttem, a negyedik nap reggel, de van aki 48 óra után elmegy. Csak akkor még vissza kell vinni a babát vizsgálatokra. 1x nekünk is kellett.
Boldog terhességet és sima szülést kívánok nekedKép
Csicser, amikor szültem, annyira tele volt az osztály, hogy a vajúdóban is minden ágy foglalt volt, egy nap után tettek át engem is az osztályra.
Pusz, Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Sziasztok!

"nekem egy idegen férfi elsősorban férfi és nem apuka"....ezzel a mondattal maximálisan egyet kell értenem. Szerintem ez így jó, ahogy van. Az a 4 nap nem olyan tragikusan sok....a látogatási időt pedig nem korlátozzák. Elképzelem, ahogy az apukák egy sarokban kártyáznak amíg az anyukák és a babák pihennek....szerintem a kórház nem szálloda. Ahhoz, hogy ilyen lehetőség legyen, át kellene építeni az egészet újra. Az pedig, hogy megvegyék a másik ágyat, azért nem túl jó, mert adott esetben egy kismama elől vennék el a helyet.
Szerintem ezt a 4 napot (esetleg még kevesebbet) mindenki kibírja. Amikor én szültem nagyon sokan voltunk...a babákat sem tudták már elhelyezni. A szennyeskosárban is baba volt, meg a fürdőkádban...pelenkázókat toltak össze...
A papák elszállásolása elég képtelenül hangzik...
A másik dolog meg, hogy tényleg nem kell a kispapáknak mindent látni...értem az idegen kismamákra...engem pl. baromira zavarna. Még azis, ha a wcre kéne várnom, vagy rám várnának.

Bocsi akinek nem tetszett a hozzászólásom, de ez a véleményem.

Sziasztok: Barbi
Barbi
 


Sziasztok!

Sokáig nem tudtam olvasni az írásaitokat így volt mit pótolnomKép

Hajni,
örömmel olvasom, hogy minden rendben volt a legutóbbi Uh-on és már észlelhető a szívverése a picidnek!El tudom képzelni a boldogságot 3 év várakozás után. Látod, dec8 is megerősített, hogy jó választás a Szt. Imre.

Menta,
Kismamaklub minden hónap 2. csütörtökön van. F épület 1.em Tanácsterem. Ezt a tájékoztató füzetből olvasom ki, de érdemes előtte rákérdezni. Ahogy nézem a legközelebbi időpont szeptember 11. Csak nem aktuális??

Conti,
így már telejes a kép, bár a tömeges látogatás akkor sem indokolt. Viszont nem csoda, ha inkább elviselted!

Monic,
látom sok jó ötletet kaptál női orvosokra, remélem és kívánom, hogy sikerüljön is a számodra legjobbat választani. Viszont, ha megengeded, nem osztom a véleményt (feltételezést), hogy azért lehet jobb egy női orvos mert fizikailag is tudja miről van szó (pláne, ha még nem is szült). Nekem férfi orvosom van, akinek anatómiai felépítéséből adódóan ugye esélye sincs megtapasztalni ezt a csodálatos dolgot, és mégis sikerült neki olyan körülményeket teremteni első babánk születésénél, hogy a másodikat is szeretném nála/vele szülni. Még, ha ezért dupla annyit is kell utaznom majd, mint első alkalommal. Én miatta jövök ide szülni a város másik végéből!
Ez szól Evinek is! Ugyanis Bardóczy Zsoltról van szó. Ha ő az orvosod, akkor maradjon is! Nagyon kedves, tapintatos, megnyugtató(és még sorolhatnámKép) embernek ismertem meg. Bár, ha orvosod, akkor ezt Te is észrevehetted. A szülésnél is ilyen. Kívánom, hogy minél előbb megtapasztald erről az oldaláról is!
Visszatérve Monichoz, nem akarlak eltántorítani az elképzelésedtől a női orvosokról! Csak biztos vagyok benne, hogy nem feltétlenül azon múlik egy orvos szakértelme, empátiája, hogy ő maga átélte e már a szülés élményét. Mindkét nem képviselői között akad jó és kevésbbé jó, ne adj Isten rossz szakember.
Üdv, Évica
Évica
 
 


Sziasztok!
Lassan 2 napja olvasom ezt a fórumot, eddig az esküvő fórum lelkes látogatója voltam, de most beindult a baba projekt. Sok jót hallottam a Szent Imre kórházról és persze én is szeretnék itt szülni. Most épp még a "gyártási" folyamatnál tartunk, de szükségem lenne dokira. Hallottam a Bálint doktorokról, esetleg róluk meg tudnátok írni a véleményeteket? Mihálynál szült valaki? Bálint Sándor doktor tényleg nem vállal új pácienst? Dr. Kocsis Éva doktornő elérhetőségét meg tudnátok adni? Kit válasszak?
Köszönöm válaszotok!
Üdv,
Manós
manós
 
 


Sziasztok!

Manós: én 2001 szeptemberében Bálint Mihálynál szültem, és most októberben is nála fogok. Én nagyon meg vagyok vele elégedve.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok! Évica meg Evi! Dr Bardóczyval kapcsolatban csak annyit, hogy első babámat nála szültem 3,5 éve, még a Klinikán, és bár nem csak rajta múlott, de a szülés horror élmény maradt, az utána következőkről inkább nem beszélve. Pedig nagyon jóban voltunk, és tkp. kedvelem azóta is, de másodszorra máshol és másnál szültem, és ég és föld volt. Csak azért írom, mert ugye semmi nem csak fekete vagy fehér...
klara
 
 


sziasztok!
Bárki tud valami infót Dr Vajda Róbertről?
Köszi
Angel
 


Sziasztok!
Tud valaki valami infót Dr Vajda Róbertről?
Köszi
Angel
 


Sziasztok!
Én - ha a Pocaklakóm is úgy akarja - karácsonykor fogok szülni a Szent Imrében Dr. Barna Istvánnál. Van valakinek tapasztalata vele kapcsolatban?
Köszi,
Panna
Panna
 


Sziasztok,

nemreg ket csikos tesztet produkaltam, amit nagy meglepetessel fogadtunk, mert nem igazan szamitottunk ra. Mivel a kislanyom meg csak 11 honapos es naponta x+1-szer szopik meg, raadasul ra ket evet vartunk, meglepodtunk rendesen.

Most viszont bajban vagyok a dokivalasztassal. A lanyomat a MAV korhazban szultem, de oda most nem tudok vissazmenni, mert egy kicsit messze van igy egy picivel es a dokit amugy is le akarom cserelni. Nem nagyon van segitsegem (a ferjemen kivul senki, o meg allandoan dolgozik) a Szent Imre meg itt van egy ugrasra, igy aztan gondoltam, kezenfekvonek tunik, hogy ide jarjak.

Most mar csak orvost kellene talalnom, meg kesobb szulesznot (mondjuk ez meg arrebb van Kép )

Tudnatok nekem ajanlani valakit? Egy fiatal dokira /dokinore gondoltam, akar maganrendelesen, akar SZTK-ban.

Surgos lenne a dolog, mert mar volt egy mehenkivulim es nagyon felek, hatha ez is kapufa esetleg. Ha jol szamolom, mar a 8. heten vagyok, szoval elkelne egy UH.

Esetleg tudnatok nekem irni a terhesgondozarol, vervetelekrol miegyebrol a korhazban? En meg csak egyszer voltam ugyeleten itt, igy aztan semmit nem tudok rola. Elvileg a Fehervari uti rendelohoz tartozom, akkor majd ide kell menni ezekre a viszgalatokra? Vagy mindent a Bartfaiban csinalnak? Es ott hol?

Szoval egy csomo minden kavarog bennem es egyelore meg orulni sem merek.

Elore is koszi a segitseget:

macsek
matsek
 
 


Szia macsek!

A Bártfairól a nőgyógyászat, terhesgondozás átköltözött a Fehérvári rendelőintézetbe a 4-dik emeletre, oda kell menni. UH és vérvétel van a Bártfaiban is, én oda jártam Kép
Dr. Balogh Tibornál szültem, és a következőt is nála szeretném. Nagyon jófej, van humora, élmény volt vele szülni. Persze szinte minden Szt. Imrés dokit dícsérnek a kismamik Kép Biztos mindegyik jó Kép

Barbi
DBarbi
 


Szia Panna!
Dr Barna István Praxis magán rendelőből?
Ha fő orvos idősebb szakállas akkor tudok neked írní róla bár nem sok pozitivat.
Angel
 


Szia Klára,

örülök, hogy Evi más véleményt is kap Bardóczy dr-ról, bár nem könnyíti a helyzetét... Teljesen igazad van abban, hogy "semmi nem csak fekete vagy fehér..." de én csak a saját tapasztalatomat írhattam le. Ahogy elnézem nem ő az egyetlen orvos itt a Babaneten, akiről többen többfélét írtak már. Én továbbra is vállalom a fent írtakat, azért viszont le a kalappal előtted, hogy egy horror élményű szülés után hittél magadban és mertél újabb babát vállalni.(Van közeli ismerősőm, akit a szülés borzasztó élménye riaszt vissza egy újabb babától!)
Üdv,Évica
Évica
 
 


Kedves Évica! Bizony, én is nagyon csodáltam ezért magamat :-))) szerencsére a 2. szülés visszaadta a hitemet az orvosokban meg a kórházakban, az elsőnél azt hiszem, nagyobb gond volt, hogy B. akkoriban nem volt népszerű az 1 klinikán, ezért a betegeivel kvázi direkt kiszúrtak. az ő hibájának, ha mondhatom ezt, inkább azt tartom, hogy utána nem ellenőrzött rendesen a kontrollon, és maradt valami ronda dolog a varrás után, amit most, a 2. szülés után kis műtéttel kellett megoldani. lényeg, hogy megoldották. azóta az archivokban olvastam negatívokat is B-ről, de én tkp abszolút nem akarom szidni, csak épp isteníteni sem. ja, és nem is tudtam, hogy a Szent Imrébe ment. szia, minden jót. Klára
klara
 
 


Sziasztok,

jo reg jartam erre, sok munkam volt/van/lesz:-(

Cory, meg mindenki, igazatok van reszben az apakkal kapcsolatban, bar ha jol belegondolok, szinte ugyanezek a szavak hangzottak el annak idejen az orvosok szajabol, amikor az apas szules kezdett teret hoditani... Na sebaj, zarjuk le. En nem akarok itt senkivel osszeveszni. Tiszteletben tartom a velemenyeteket, es megtartom magamnak az enyemet:-)))

Evica, tudom, hogy vannak minden nem kepviseloi kozott jo es rossz szakemberek, es tulajdonkeppen a ,,tud szulni'' kriterium nem az elsoszamu indok, ami miatt not keresek, de az elso szamu indokom nem igazan akarom orszag vilag elott leirni. Azert nem fogunk osszeveszni, a te dokid is biztos nagyon klassz:-)))

Meg egyszer koszi mindenkinek minden segitseget. Minden jot kivanok nektek!

Moni(c)
monic
 
 


Szia Angel!
Igen, szakállas, őszes, és főorvos. És igen, a Praxisban magánrendel. Mi a nem sok jó? :-)
Köszi, Panna
Panna
 


Sziasztok!
Lassan aktuális lenne elmennem orvoshoz, de sajnos én béna elhagytam a választott doki rendelőjének címét, meg telefonszámát és, hogy mikor rendel. Meg tudná nekem valaki írni? És még arra lennék kíváncsi, hogy ő csinál-e ott helyben UH-ot, vagy arra külön kell mennem?
A doki neve dr Fülöp Tamás.
Köszönöm!
Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Menta: nekem úgy rémlik, hogy Fülöp Tamás a Praxisban rendel. Ott van uh is, és a 30/414-8886 szám ott csörög elvileg.
Jövő hét kedden meg az előadás a csecsemősökkel lesz meg a gyerekorvossal. Megpróbálom belőlük kiszedni ezt az első éjszakát...

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory! Köszi! Kép
Menta
menta
 
 


Sziasztok
Macsek: ha fiatal orvost akarsz választani én is mindenképpena Bardóczyt javaslom. Mert bár minden orvosról hallhatsz jót és kevésbé jót is, de a legfontosabb a szaktudás mellett a bizalom. Én úgy gondolom mindkét szempontból ideális. Úgy 35 év körüli, tehát már volt ideje tapasztalatot gyűjteni, bár nyilván ha egy idősebb orvoshoz kerülsz akkor a korházi hierarchiában egy kicsit feljebb kerülsz. Tapasztalatom szerint teljes lelkismerettel törődik az emberrel, volt hogy a magánrendelése után este 9-kor bejött ellenőrizni a korházba hogy rendben van e minden,mert úgy gondolta az ügyeletes orvos esetleg nem szentel kellő figyelmet nekem. A vizsgálatok alatt figyelmes és borzasztóan megnyugtató hangon beszél tőled és minden kérdére abszolútt kimerítő választ ad.
nekem szakmailag egy orvos barátom javasolta őt ami azért számomra sokat jelentett. Azt állította róla, hjogy az összes kollégája közül Ő az aki legjobban figyel a szüléskor arra is, hogy a szülés után is nőnek érezhesd magad és a szexuális életet is élvezhesd.
Szóval nekem csak jó tapasztalatom van vele, persze a legfontosabb, hogy te mit érzel egy személyes találkozó során.
Sok szerencsét
Gigi
 


Sziasztok,

MentaKépKépKép

Monic, nem volt szándékomban veszekedősen írni, bocs,ha így "hangzott", csak nem először olvasok orvosválasztással kapcsolatban ilyen indokot. Remélem már találtál megfelelő női orvost?!

Cory, a jövő keddi előadás fedi valamennyire a Babaklubot? Ott nem szerepelnek gyermekorvosok. Talán elmegyek még erre, csütörtöki Babaklubról most lemaradtam. Amúgy hogy vagy? És Balu? Hogy bírod a nyüzsgését??

Klára, az a lényeg, hogy minden rendben! Mikor született a 2. gyerkőc?

Gigi,KépReméltem, hogy lesz még valaki, aki hasonlóan vélekedik Bardóczy dokiról, és nem tűnök nagyon elfogultnak vele kapcsolatban. Most már csak arra lennék kíváncsi, hogy Evi (aki rákérdezett), mit szól hozzáKép

Évica
Évica
 
 


Szia Panna!
Én ügyeletes orvosként találkoztam vele!
Ill pár nappal elöbb feküdtem be a kórházban és ő volt a kezelő "orvosom".
Azért írom idéző jelbe mert számomra nem hogy orvosnak nem tekintem de még embernek sem!!
Tudnék mesélni a személyiségéről amit az alatt a pár nap alatt láttam.
De a szülésem a lényeg.
Este 11 óta vajúdtam a dr úr megérkezett reggel és ő vette át szülésem vezetését.
Igazából nem szeretném leírni az egészet mert horror élménnyé tette a legszebb pillanataimat.
Egy két dolog és ezek a töredékei amik az ő szájából hangzottak el:NYOMJA MÁR KI AZT A GYEREKET ÉS NE RABOLJA AZ ÉN IDŐMET!
Hozzá teszem 17 órás hosszú kemény vajudásom volt.
AMIT MAGA CSINÁL AZ NEM SZÜLÉS!
És még sorolhatnám egy jó szava sem volt hozzám.
Amikor tágitotta méhszájamat rám ordibált hogy mi lenne ha nem mozognék!
Amikor fájásaim voltak soha nem várta meg míg elmúlnak szerencsére a többiekkel ellentétbe.
Be rontott mint az isten forduljak meg azonnal ahogy ő fefelsége kívánja és csinájam azt amit ő mond!!
Pedig már alig voltam magamnál a fájdalomtól.
Végül is császárra került sor mert nem voltak toló fájásaim!
A mütét előtt csak ennyit mondott:A MAGA HIBÁJA HOGY NEM TUDJA MEGSZÜLNI A GYEREKET!!
Szerencsére a műtétet egy másik orvos végezte aki embernek és egy kismamának tekitett. Ezért nagyon hálás vagyok neki!
A műtét után kiderült hogy egy 4000gr és 60cm es babát szültem többszörösen nyakára csavarodva a ködök zsinór.
Én nagyon alacsony és vékony vagyok alul mérte az ultra hang a babámat.
Másnap bejött annyit mondott Hát ez van de az ultrahang alul mérte a gyereket és kiment.
A mütétet végzett orvos odajött hozzám gratulált elmondta hogy másképp meg se lett volna ez a baba.
Igaz hogy én nem fizettem a Barnának de a szoba társnőm igen mégis hasonló élményei voltak.
Hát természetesen ez az én élményem bíztos van aki jót is tud róla mondani.ÉN NEM!!!!
Neked jó és könnyű szülést kívánok!
Remélem csak egyszer megy át ha mégis többször menne át akkor mindenkitől bocsi!
Angel
 


Hello lányok!
Én ugyan nem is a Szt Imrében szültem, de azért idesunnyogok néha.
Évica! Fél éves a kisebbik. Még egyszer Dr Bardóról, amit Gigi írt, az nálunk nagyon nem jött be, mármint hogy figyel arra, hogy a szülés után menden rendben legyen. Viszont tényleg kedves, tényleg figyel a betegeire, lelkiismeretes. Biztos csak 100-ból 1x baltázza így el, mint nálam, ami statisztikailag nem is rossz, de azért én inkább máshoz mentem... nem is írok többet ez ügyben, találja meg mindenki a neki legmegfelelőbb orvost. sziasztok Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Évica: Babaklubon még sosem voltam Kép Én leginkább a gyerekorvossal akarok beszélni, hogy megtudjam, mi kell ahhoz, hogy 2 nap után haza jöhessünk, meg hogy ne adjanak semmit a babámnak...
A rohangálást jól bírom. Hétfőn Gellérthegyen jártam, kedden Margitszigeten, holnap Millenáris Kép Sokkal fittebb vagyok, mint Baluval ilyentájt Kép

cory 33+2

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok,

koszi a hozzaszolasokat. egyelore elmentem az SZTK-ba, ahol dr Balogh volt ott es elsore eleg szimpatikusnak tunt. Adott beutalot UH-ra megcsinalta a rakszurest es meg ezen a heten visszahivott magahoz. Nem eppen fiatal, de hat ... csak azert gondoltam fiatal dokit keresni, hogyha bevalik, ne kelljen elorol kezdeni par ev mulva, ha nyugdijba megy. Kép
MOst azt szeretnem kerdezni, hogy meg tudnatok-e mondani, hogy hol van a maganrendelese, vallal-e szulest, tud-e UH csinalni vagy arra tovabbra is a Bartfaiba kuld (mert ra kellett jonnom, ez is fontos, igy 2 de kellett itthon maradnia a ferjemnek, mig talan meg lehetne uszni egyszerre is, mondjuk egy este vagy du-n) es kb mennyi ez az egesz? Ja es mennyire felkapott orvos?

koszi

macsek
matsek
 
 


macsek

Én Dr. Baloghnál szültem. Nekem nagyon bejött, mint doki, szuperaranyos volt végig...és jó humora van Kép(ez nekem fontos). Nem jártam a magánrendelőjébe (ő mondta is, hogy nem tesz különbséget a páciensei közt...semmivel sincsenek jobb helyzetben, akik a magánba járnak). UH-ra a Bártfaiba jártam (Szentesiné Urning Mártához - remélem jól írtam a nevét) és mindig esti időpontot kértem, hogy család is jöhessen. Ált.a férjem és anyum jött, de volt, hogy apum is...sőt, volt, hogy a párom késett és ígyis simán bejöhetett. Videora is fel lett véve 4 alkalom.

Mindenképp nála szeretném szülni a következőt...asszem/remélem még jópár évig nem megy nyugdíjba Kép

Barbi
DBarbi
 


Szia Angel!
Hát ez kemény volt, azért remélem, velem nem lesz ilyen durva, mondjuk már járok hozzá egy ideje, talán az is számít. Meg remélem, hogy inkább a szülésznő fog velünk foglalkozni, vagyis nem lesz nagyobb gond se a babával, se velem.
Mindenesetre köszi a tájékoztatást, és remélem, hogy legközelebb szebb élményeid lesznek...
:-)
Panna
Panna
 


Szia Panna!
Abba igazad van hogy a szülésznő van veled leginkább de sajna soha nem lehet tudni mikor lép fel komplikáció.
Az én terhességem is komplikáció mentes volt és lásd mégis csasziba fulladt.
Én kívánom neked hogy legyél vele megelégedve.
A szoba társnőm a magánba járt hozzá az első pillanattól fogva.
Mondta is hogy semmi gond nem volt odáig ameddig ugyhitte megindult a szülés és telefonált neki.
Azt mondta hogy éppen hogy csak el nem küldte melegebb éghajlatokra hogy telefonálni mert neki.
Pedig ilyenkor a bizalom a legfontosabb hogy ha bármi van nyugodtan felhívhasd főleg hamár ennyi pénzt kifizetsz.
Végül is csak jósló fájásai voltak és haza engedték.Kérdezte hogy elinduljon e a kórházba?
Mire arogánsan válaszolt hogy miért mit képzelt majd oda megy magához a kórház?
Ott sírt hogy nagyon megbánta de nem gondolta volna hogy így fog vele viselkedni.Ekkor még mit sem sejtettem hogy nála fogok szülni.
Aztán megszülettett a babám és bejött hozzám ez a lány és elmondta hogy reggel arogánsan hazaküldte hogy majd akkor jöjjön vissza ha szülnie kell.
Mondta hogy ezek útán lehet hogy nem tart igényt mint szülészre.Nem tudom mi lett vele nála szült vagy sem.
Igazából én nagyon szomorúnak tartanám ha egy orvos csak a magánbetegeivel foglalkozik emberien bár ez még azzal sem.A következő szülésem remélem tényleg jobb élményű lesz.Azt az orvost választom majd aki pénz nélkül is mindennap bejött hozzám érdeklödött felőlem és a babám felől a csecsemősöknél leült mellém és beszélgetett velem.
Ezt igazi embernek és orvosnak tekintem.
Ha még nem választottál szülésznőt érdemes!
Én abba is kifogtam amerikát pedig még fizettünk is neki.
Továbbra is jó pocakoskodást kívánok neked!
Angel
 


Sziasztok!

Angel nagyon igazad van Kép
Szülésznőt tényleg érdemes választani, mert én nem tettem....és nemis lett túl szimpi a néni Kép

Amikor anyumnál a fotelban ülve nagyon elkezdtem ficeregni, és torzult a fejem, anyu mondta, hogy talán menni kéne a kórházba. Áááádehogy, mondom ez még úgysem az Kép aztán késöbb najó menjünk...de úgyis hazajövök. Na nem jöttem, mert 2 ujjnyira voltam nyitva (egy nagyon kedves dokinő vizsgált meg)...aztán jött a szülésznő (anyuval azt hittük valami takarítónő)...hogy üljünk le a padra (a váróban)...leültünk. Éreztem, hogy elfolyik a magzatvíz, de nem úgy, hogy zutty az összes, hanem jött egy adag aztán szivárgott. Mondjuk a szülésznőnek, hogy elfolyt a magzatvíz...erre ő: És most én mit csináljak???
Ha nem fájt volna baromira tuti felkenem a falra! Még egy ágyat sem kaptam, az utcai ruhámban voltam és a folyosón kellett várakoznom Kép Hozta az aláírnivalókat, én addigra már csillagokat láttam....erre közli anyukámmal (mert közben szegény agyon aggódta magát), hogy nemis fáj ám nekem annyira, csak úgy csinálok!!!!!! Ha a halálos ítéletemet teszi az orrom elé, azt is aláírtam volna....nemis láttam a betűket sem. Aztán nagynehezen bevihettük a cuccomat egy szobába, de nem ülhettem/fekhettem le sehova! Ott is ácsorogtam egy darabig, majd nagykegyesen hozott egy hálóinget vagy mi volt az...na azt meg kapásból fordítva vettem föl, azt hittem, hogy hátul kell nyitva lennie (a mandulaműtétemnél így volt Kép).
Utána bevitt a szülőszobára....ott mondtam, hoyg betétet kéne cserélnem, mire ő arrogánsan, hogy akkor igyekezzek és jöjjek vissza ide. Naigen, visszamentem a szobába, elintéztem a dolgot....és nem emlékeztem, hogyhonnan jöttem. Persze ez sem volt jópont részemről. Felfeküdtem az ágyra rámtette az NST-t és ott hagyott magamra több, mint fél órára!!! Iszonyúan szenvedtem, dobáltam magam, az sem érdekelt, hogy félrecsúszik a korong, majd megőrültem Kép
Aztán nemsokra rá befutott dr. Balogh és a férjem és onnantól kezdve a szülésznő nemis érdekelt tovább, innentől kezdve úgy ment minden, mint a mesében Kép
Anyukám még utólag mesélte, hogy vele is bunkó volt, de nem érdekes már....csodás kislányunk van és a doktorúr fantasztikus volt, mint orvos és mint ember egyaránt Kép

Barbi
DBarbi
 


Szia Macsek!

Én is dr. Baloghhoz járok és szerintem szerencséd van, hogy pont őt fogtad ki. Igaz még nem szültem nála (napokon belül aktuális és kb. a 6. héten mentem hozzá először), de eddig nagyon meg vagyok vele elégedve.
Én a magánrendelőjébe járok, mert ott be lehet jelentkezni konkrét időpontra és ált. tényleg nem is kell várni, legfeljebb egy pár percet. A magánrendelője a Kende utcában van, kedden délután/este és szerda délelőtt rendel, de néha csütörtökön is.
Szerintem biztos vállal szülést, legalábbis engem simán elvállalt tök ismeretlenül.
A rendelőjében van UH, azzal mindig megnézi a babát, de a hivatalos nagy UH-okra a Bártfaiba kell menni (ez nekem 3-4 db volt).
Ha van még kérdésed szívesen válaszolok!

Alocasia
alocasia
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: