Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Judy! :D :D :D

Majd jövök......

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Itt is nagyon rossz idő van, csúszik és minden csupa köd. :evil:
Semmi kedvem kimenni a lakásból, de a csekkeket fel kell adni. Valószínűleg megvárom amíg a lányom haza jön a suliból, hogy vigyázzon addig Ginára.
Legalább őt nem kell a hidegbe kivinnem. :wink:

Nem tudom mi van vele mostanában, de minden éjjel egy rémálom. Óránként fent vagyunk, sírdogálás, cumikeresés, néha kicsit ölelgetem, akkor megnyugszik és alszik. De csak egy óra hosszat. :cry:
Már úgy nézek ki mint egy zombi! :roll:

Lehet, hogy a foga miatt, mert most nagyon beindult. Egy hónap alatt a harmadik jön.

Szegénykémet nagyon sajnálom, rág mindent amit elér. Még az üvegasztal szélét is csócsálgatja.

Na, megyek mert megint hiszti van! Nem tud leülni már egy ideje ácsorog a fotel mellett....

Szép napot, sziasztok.

Judit

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


sziasztok,

bocsi, most csak egy pillanatra jöttem, hogy elújságoljam Barbika ma elindult :lol: :lol:

Olyan boldog voltam, csak sajna apa nem látta élőben.

Lsd link:
http://www.youtube.com/watch?v=D6Jv8Ajwoa4

Az örömködésemet meg se halljátok, mint egy idióta olyan hangokat adtam ki örömömben :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Judy!

Hatalmas gratula Barbikának :!: Nagyon ügyes kislány :!: :!:


Délelőtt már írtam egy hosszabb hsz-t, de elszált mikor elküldtem. Olyan mérges lettem, hogy kikapcsoltam a gépet. :evil:

Valami olyasmit írtam, hogy nagyon klassz, hogy sikerült levideózni ezt a pillanatot és örök emlék marad!

Remélem majd én is leszek ennyire ügyi, és leveszem Ginust amint elindul.
Amint látom már neki sem kell sok. :lol:

Sokszor olyan türelmetlen, annyira menne de nem jön össze neki és a csalódottságtól sírni kezd. :shock:
Barbika nem csinált ilyesmit :?:

Sajnos most van egy kis hőemelkedése, remélem a fogzás miatt és nem lesz beteg.

Szép napot mindenkinek :!:

Judit

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok közétek.....?!

Többeteket már ismerem,igaz Judy,Boeske,Alziza?! :wink:

Úgy néz ki mi is majd szeretnék még egy babát de csak 1-2 év múlva..(hátha lyány lesz :wink: )

Judy!

Gratula Barbikának!

Yusz!

Látom majdnem egyidősek a legkisebbek nálad meg nálam :wink:

Olivér is már 8 hós korától feláll-leül egyedül és megy a bútorok mentén és járássegítő játékkal lépeget is.Kivi leszek mikro megy egyedül...nekem ez olyan furi mert a srácaim jóval később csinálták ezeket :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


No akkor....

Judy!
Honnan tudtad, hogy szerdán vizsgázom?
Köszönöm, hogy hiányoltál.
Ügyes kislányod van, pillanatok alatt szaladni fog. :D

Yusz!
Remélem nem lett beteg Gina. Fogacskák?
Andris is rosszul alszik, mióta a fogai jönnek (kb. fél éve :roll: ), de már 2 örlőfoga is kibújt a 7 metsző mellé. (A 8. metszője még sehol. Hmmm.)

Panny!!!!!!!
Ugye-ugye, azok a fodros szoknyácskák.... :D
Mi is pont így gondolkodunk. :D

Jó éjszakát!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


sziasztok,

Köszönjük a gratulációkat, azóta is rendíthetetlenül gyakorol a kis csaj. :lol: :lol: Ezek a percek olyan gyönyörűek, ezért érdemes élni és anyának lenni. :lol: :lol:

Yusz,
Szerintem is legyél felkészülve egy videóval vagy fényképezővel, mert Ginus is hamar menni fog. Nálunk is mindig kéznél van, csak most a hülye kamerából kifogyott a kazi, még jó hogy a fényképező ott volt. :lol: :lol:
Szegény Ginus, Barbika nem szokott sírni, ha valami nem sikerül, fenékre esik utána feláll és nekirugaszkodik újra. :lol: :lol:
Remélem a hőemelkedése elmúlt már. :roll: :roll:
Panny,
Üdv köztünk, örülök, hogy csatlakoztál.Szoktalak ám olvasni benneteket és nézegetni a képeket.Csak mióta meg van Barbika azóta kevesebbet tudok fórumozni, mint a várandóság alatt, amikor egyedül voltam itthon. Így le kellett csökkentenem a topic-ok számát ahova írogatok.
Látom Oli is nagyon ügyeskedik és hamarosan ő is elindul. Nálunk is a fiúk 1 évesen indultak el, nem ilyen korán. :lol: :lol:
Boeske,
Onnan tudtam, hogy olvasgatom a Várandóság/4. kisbabámat várom....topic-ot, csak írni nem mertem. :lol: :lol: :lol:
Szegény Andris, biztos nagyon megkínozták az őrlőfogak, ilyen korán kibújt neki. :roll: :roll: Nem mindennapi dolog.

Ma elég sűrű napunk lesz, ki kell takarítanom a lakást mert már 2 hete halogatom és már cikis. Bazsival meg verset kell tanulni, meg mondtam , hogy a körmére nézek ma, miből mennyit tud. Kikérdezem a környezetet mindent amit a leguccsó doga óta tanultak, meg angolból a szavakat. Rettentően tudja hanyagolni a sulit, ha nem ülök mellette. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Egy-pár dögönyözős képet is hoztam.

Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy!

Nagyon édik a képek!! :wink:

Nálunk is szoktak a srácok hárman bírkózni:)Olika nagyon benne van,jobban élvezi mint a nagyok.

Most néztem a vonlazókon h egy nap híjján pont egy hónap van Barbika meg Oli között :wink: :wink:

Hát nem fogsz ma unatkozni az tuti!!

Nekem most a nagyok anyuval templomban vannak utána viszem őket korizni ,addig Olika anyuval és még az ebédet is anya készíti vasárnaponként..szal jó dolgom van ma :wink: ...üröm az örömben h apa viszont melózik :(

Boeske!

Ja-ja azok a fodros szoknyácskák :wink: ......jó lenne tutira menni :wink: ..olvasgatom néha azt a topicot is ahova te is írsz,ahol arról a nemmegválasztós módszerről írnak a csajok...sztem mi is bepróbálékozunk azzal,úgy látom elég sokaknak bejött.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Hú, most jó sokat írtatok.

Panny, üdvözöllek én is! Jó hogy egyre többen vagyunk.
Mikorra tervezitek a 4. babát?

Sajnos Gina beteg lett, köhög, náthás és nagyon nyűgös. Holnap megyünk dokihoz.
Már 4. napja nem alszunk éjszaka. :cry:

Judy! Aranyosak a gyerkőcök. És nagyon klassz, hogy eljátszanak együtt. Apa látta már milyen ügyes a nagylánya?

Majd én is teszek fel pár képet, csak még fel kell töltenem a gépre. Ami idő, és pont abból van kevés.

Nálunk is dolgozott apa mindkét nap, ilyenkor több a dolgom. Tegnap megfőztem két napra, hogy csak a gyerekekkel kelljen foglalkozni. Tanulás, lelkizés miegymás. :shock:
A fiammal is holnap megyek dokihoz, már egy hónapja fájlalja a derekát, lassan fel sem tud egyenesedni. Kezdek aggódni mi lehet????
És persze csak most szól. Nehogy már beleszóljon az anyja a kamasz dolgába. Nehéz időszak :!: :evil:

Na, kezdődik az esti műszak!

Sziasztok

Judit

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


sziasztok,

Panny,
Ez a bírkózás nálunk minden napos. Imádják és legtöbbször Barbika kezdeményezi a dolgot,. :lol: :lol: Félek is hogy jövőre a bölcsiben is ő fogja kezdeményezni a verekedést. :lol: :lol:

Jól elfáradtam ma, és még a fürdő meg a wc kimaradt, mert 5 körül még kimentünk anyuékhoz is.Majd holnap megcsinálom.

Nálunk hála istennek apa hétvégén mindig itthon van. Hétfőn megy vissza Tatabányára és szombaton érkezik. Mondjuk elég nehéz a 3 gyerekkel hétköznap egyedül, de már megszoktuk, csak állandóan cirkusz van a táskába bepakolás körül. :lol: :lol:
Totál igaz az hogy minél nagyobb egy gyerek annál több gond van vele. :lol: :lol:
Yusz,
Sajnálom, hogy Ginus megbetegedett. Remélem semmi komoly. Én a terhesség előtt ettől féltem a legjobban, hogy ugye a nagyok már nem olyan betegesek és meg tudják mondani mi fáj, de egy pici ugye még sokszor megbetegszik és meg sem tudja mondani mi a baja.
Na meg kezdődik előröl a mandula kivétel, bárányhimlő etc...aranyos kis gyerekbetegségek. :lol: :lol:

Már produkálta magát apa előtt is, egyre többet gyakorol és egyre ügyesebb.

Remélem semmi komoly nincs a fiaddal. Lehet csak nő, fejlődik és ezt érzi meg.

Jövő héten anyukám szabim lesz, így elég sokat leszünk kint nála. Legalább Barbika jókat alszik a teraszon, ha jól tudom nem lesz olyan nagyon hideg sem. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Először is köszi a szíves fogadtatást :wink.Sztem nagyon kis szimpi csapat van itt :wink:

Yusz!

Hát h mikorra terveznénk a 4.babát??Eddig 3 év volt minig a srácok között...nekünk ez így bevált,szal úgy két év múlva.És ti?

Fiaddal mi volt a dokinál??

Ismerős a betegeskedés...a srácok sajna állandóan hazahozzák a náthát az oviból:(..Olikának meg ráadásul Obstruktív Bronchitise(asztmatikus hörgőszűkület) van..Októberben derűlt ki és folyton előjön neki...inhaláló gépet is írtak fel nekünk,azon kell a hörgőtágítót porlasztva belélegeztetni neki ha épp fullad......állítólag jobb esetben 2-3 év múlva kinövi..hát remélem.A tesóm kisfiának is ez van,szal valószínű genetikailag örökölték...


Judy!

Szal akkor Barbika megy bölcsibe jövőre?Ti h is szeretnétek a 4.babát?Ha jól látom a vonalzódon kb.3 év múlva ugye?

Végülis nem ment a férjed külföldre melózni?Mert emlékszem h anno szó volt róla...

Szal akkor te meg hétköznap vagy egyedül a lurkókkal...én meg általában hétvégén.Hétköznap apa nálunk elég jó időben jön haza,általába 5 körül már végez és ő viszi a nagyot úszni,karatéra..stb.Ez nekem nagy segítség és este is együtt fürdetünk,játszunk velük. :wink:
Hétvégén meg általában anyu főz nekünk és a nagyok ott is alszanak általában.

Anyukádék hol laknak?Kertes házban?Akkor tényleg jó lesz ott a napsütésben Barbikának :wink:

Nekem is Oli nem is tud bennt aludni napközben...a terszon alszik rendszeresen.

Tök jó napsütés van aminek örülök :wink: viszont a másik szemem sír mert elolvad a jég és a srácaim oda leszenk h nem korizhatnak :(

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


sziasztok,

Tök jó idő volt ma, Barbika jó nagyot aludt a teraszon anyunál, holnap is megyünk, kihasználjuk a "meleget" :lol: :lol:

Megkaptuk a félévi bizit is, Bazsinak a matekja 3-as lett a többi 4-es,5-ös. Meg voltam elégedve vele. Én sem voltam soha egy matek zseni. :lol: :lol: Danika meg a rajz kivételével kitűnő. Sajna nem egy Picasso, így a rajz csak 4-es lett.Kicsit szomorú volt, de megbeszéltük, hogy év végén abból is 5-ös lesz. :lol: :lol:
Ő nagyon maximalista, ezért is viseli meg a kudarc.

Panny,

Hát én szeretném, hogy 2011-ben eladni a lakást, erre szánom az egész évet, és 2012-ben venni egy nagyobbat és annak az évnek a végén teherbe esni. Persze ez még csak terv. Ebbe azért apának is van beleszólása. :lol: :lol: Egyenlőre ő csak egy jót akar aludni. Barbika a nagy ágyban alszik és állandóan rugdalja, szóval egyenlőre szó sem lehet 4. babáról. Persze elég nagy a rábeszélő készségem, szóval szerintem pár év múlva már nem lesz gond. :lol: :lol:

Nekem sajna semmilyen segítségem nincs. Apa nem az a fajta aki kiveszi a részét a dolgokból. Ő csak dolgozik. De ez van. :cry:

Anyuék kertesben laknak, mi is velük éltünk 8 évig. Hát elég is volt.Volt veszekedés rendesen.Persze nekik marha nagy a ház, anyu ma említette, hogy el kellene adni, de ezt már sokszor mondta. Nekünk mondjuk nagy segítség lenne anyagilag ha eladnák. :roll: :roll:

Nálunk Bazsinak van terheléses asztmája, amit gyógyival jól tudunk kordában tartani. Neki is van befújója de csak ritkán kell használni. (hála a jó égnek) :lol: :lol:

Yusz,
Mi volt a dokinál?Mit mondott a nagy fiadra??
Ginus jobban van már?

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Lányok, köszi az érdeklődést, jól esik.

Már kidühöngtem magam, tudok obektívan nyilatkozni.
Szóval, nem tudni mi van a fiammal, tapintásra semmit nem érzett a doktornő.
Viszont kaptunk beutalót ortopédiára (hátha idegbecsípődés) és hasi ultrahangra(hátha vese).
Remekbeszabott egészségügyünk előírja, hogy nem elég a beutaló, IDŐPONTOT KELL KÉRNI!!!!
Természetesen időpont csak a jövő hétre van. :evil:
Na rögtön össze is vesztem az előjegyző nővel, miszerint a fiamnak fájdalmai vannak, nem tud felegyenesedni, ülni, feküdni stb... Ráadásul rajta van a beutanón nagy betűkkel, hogy SŰRGŐS!

Erre a nőci közli, hogy ő akkor sem tud senkit kihúzni a listából. Mondon én nem is ezt kérem, csak szorítsák be valahogy, mert nem bírja ki egy hétig fájdalomcsillapítókkal.
Na erre nagy kegyesen megkaptuk a péntek délutánt. :evil:

Arra már rájöttem, hogy nem szabad betegnek lenni.

Ginus a most aktuális nátha vírust kapta el. Köhög, folyik az orra, lázas.
Kapott egy speciális orrcseppet, amit természetesen ki kell keverni a patikusnak, csak holnap délutánra lesz kész.

Szóval ez nem az én napom. Az egyedüli jó hír, hogy Melinda lányom az éneket leszámítva kitűnő lett. Ötödikesnek nagyon jó bizi.

Panny!

Mi ősszel szeretnénk belevágni a babázásba. Úgy tervezem, hogy 2010 május körül jönne a pici, két év lenne köztük.
Tudod, engem az idő is szorít, idén leszek 38 éves. Negyven felett már nem merném bevállalni.

Férjecském néha nagyon várja már hogy "nekilássunk", máskor meg parázik, hogy hogy fogunk megélni.
Így is dolgozik szegény két műszakban, van a rendes állása 3-ig, aztán megy a bátyjához autót szerelni.

Megyek aludni mert összeesek lassan a fáradságtól, Ginával 4. éjszakája nem alszunk.

Szép álmokat nektek és a picuroknak!

sziasztok, Judit
yusz
 
 


Sziasztok!

Judy!

Gratula a srácok bizijéhez!!Szuper!!

Nálunk is ez a szitu...az én férjem se akar még hallani egyenlőre a 4.babáról, de nekem is jó a beszélőkém és rá tudom dumálni majd a kellő időben :wink:

Én úgy tervezem h megint 3 év legyen a kicsik között.
Nekünk hál'istennek a ház gond már letudva...bár csak 3 gyerekszoba van, de valamit kiokoskodnánk majd.

Szal akkor te is képben vagy az asztmval kapcsolatban.

Yusz!

Nektek is gratula a bizihez!!!

Hát ismerős a helyzet..az én férjem is két állásban melózik..Hétköznap az egyik helyn minden nap 10 órában,ráadásul elég stressez,aztán hétvégáén a másikban szintén napi 10 órában :( Egyenlőre muszáj a rohadt lóvé miatt :x
Szal ezért néha az én férjem is parázik a 4.babával kapcsolatban az anyagiak miatt...

Miért vetted le a vonalzókat??

Én is megjártam egyik nap a hazai az egészségügyet Krizsikémmel..van két nagy szemölcs az újján..elmentünk h szedjék le..erre a bőrgyógyász közölte h kenjük valami vacakkal két hétig és majd utána meglátjuk mit tud tenni..ja és fertőző(vírusos szemölcs).És addig h járassam oviba???Erre elmentem a magándokihoz aki két ezer forintért azonnal lefagyasztotta és kész.Ezt miért nem tudják a rendes SZTK-ban??? :x :evil:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Yusz,
Hát nem csodálom, hogy kiakadtál. Ami néha ebben az országban folyik az kiakasztó. Mi is nap mint nap futunk össze hasonlóval.

Remélem kisfiad péntekig még toleráns lesz, és nem borítja rájuk az asztalt. :lol: :lol:

Remélem Ginus azért javulgat. Kiváncsi vagyok mi mikor leszünk újra betegek. Tavaly szeptember és december között 4x volt taknyos szegényke. Doki mondta, hogy fiúk hozzák haza a suliból és szegénykémnek még nem olyan erős az immunrendszere.Most majd fel is ír neki valami immunerősítőt.

Tényleg, miért vetted le a vonalzókat?
Panny,
Akkor úgy látom egy cipőben járunk, mármint a rábeszélést illetően. :lol: :lol:
Remélem sikerülni fog, ha eljön az idő. Bár néha nagyon ki vagyok akadva a fiúkra, és akkor azt mondom soha többet, aztán 5 perc múlva már azt tervezgetem, mikor is kellene a következő babaproject-be belevágni. :lol: :lol:

Igen sajnos képben vagyok az asztmával kapcsolatban, de azért reménykedek hogy kinövi, mert ugye neki csak terhelésre jön elő igazán.

Ma Barbika több mint 2 órát aludt megint kint anyunál a teraszon. Ilyenkor annyira jó, mert én is tudok pihizni egy kicsit, mert amúgy Barbika nincs el egyedül. Állandóan követ, még a konyhába sem tudok kimenni úgy, hogy ne lenne a sarkamban.
Ha a srácok hazajönnek onnantól nincs gond, mert mint a kis kutyus le sem száll róluk. :lol: :lol:

Hallottátok, hogy mit akarnak csinálni a családi pótlékkal??Kiakasztó. :twisted: :twisted:

Holnap megyek be a céghez új munkaszerződést aláírni, mert tavaly egy másik cég vett meg minket. Legalább meglátogatom a kollégáimat, meg felmérem a terepet egyáltalán lesz-e hova visszamennem. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Panny!
Az én két nagyomnak is voltak szemölcsei, mégpedig ez a vírusos fajta. Az SZTK-ban szépen lefagyasztgatták nekik. Négyszer kellett visszamenni, mire teljesen elmúlt.
Nem értem, hogy nálatok ez miért nem tudták megoldani? Lehet, hogy a dokinak nem volt aznap kedve hozzá! Még ezt is el tudom képzelni.

A húgom például nemrég beoltatta a középső gyerkőcét a háziorvossal aki ezért 1000 ft-ot elkért. Mivel nem kötelező oltást adott be, fizetni kellett a "szolgáltatásért". Szép mi?

Judy!

Igaziból az én párom is vonakodik baba ügyben, de vannak pillanatok amikor meg ő hozza szóba.
Nem tudom, ha itt lenne az idő, melyik verziót szeretné. De talán inkább az igen mellett dönt majd.

Nálunk talán idén indulhat a házprojekt. Jelenleg panelban lakunk, ami 60 m2 vagyis kicsi ötünknek.
Vettünk egy építési telket nem messze, a tervek most vannak engedélyezés alatt.
Aztán kezdhetem árulni a lakást, tavasszal meg el kellene kezdeni az építkezést.

Nem tudom, mi fog megvalósulni, de ha szeretném a 4. babát, ide már nemigen lehetne.

Köszi az érdeklődést, a fiam talán picit jobban van szerencsére a fájdalomcsillapítóknak. Péntekig ki fogja bírni.

A családi pótlékkal kapcsolatban én már semmin sem csodálkozom. Nemrég meg akarták adóztatni, most meg elveszik a nagyobb jövedelműektől.
De kérdés, hogy nekik mi a nagyobb jövedelem? Gondolom aki havi 5-600 ezret keres, annak nem fog hiányozni 16000 ft.
De kétlem, hogy ilyesmire gondoltak.

Majd szépen megint a kisemberek szívják meg.

Na jó, nem mérgelődöm. Ilyenkor mindíg ránézek a gyerkőceimre és lenyugszom.
Főleg, ahogy elnézegetem Ginust, amint felfedezi a körülötte lévő világot, ahogy nyiladozik a kis értelme és ennek kézzelfogható bizonyítékát is adja. Vagy amikor megüti magát és egyből engem keres a szeme vigasz miatt....

Azt hiszem tudjátok miről beszélek. Főleg, hogy mindkettőtöknél van pici baba.

Nagy igazság, hogy a nőt az anyaság teszi teljessé, és minél többször éljük át ezt az élményt annál boldogabbak lehetünk.

Szép estét, sziasztok

Ja, és a vonalzókat nem vettem le, csak a laptopom sz@rakodott megint.
Judit

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Hali!

Yusz!

Tök egyet értek veled...nálunk is akad gond bőven de mindig úgy érzem ha a sráciam mindennél fontosabbak és az h ők vannak és egészségesek az a lényeg..Van egy mondás:Csak egészség legyen,a többit megvesszük!!

És tényleg ahogy Olika is ragszkodik hozzám és napról napra felfedez dolgokat..sztem ebben a hülye,rohanó,felszínes világban nincs is nagyon másnak értelme csak a gyereknek...és elkeserít h amikor megtudja valaki h 3 gyerekem van szinte hülyének néz :?

Remélem sikerülnek az építkezéses terveitek!!Hitelt is vesztek fel?Legalább a szoc.pol azért némi segítség lesz...
Mi 10 millát vettünk fel,2 gyrekre kaptunk szoc.plot de mikor Olika megszületett a hitel törzstőkéjéből jóváírták a 3.gyrek után járó szoc.pol-t is,szal 1.400.000ft-ot :D

Nem tudom h itt Gödöllőn miért nincs fagyasztásos eljárás a bőrgyógyászaton,de tényleg nincs,mondta a doki...ezért is viszem magánba mert tavaly a Márknak is attól múlt el végleg(mi is 3x mentünk)

Judy!

Én is utálom ami itt folyik ebben az országban... :x
Amúgy a CSaládi Pótlékot sztem tényleg csak a nagy jövedelműektól veszik el..sztem nekünk/nektek nem kell ettől aggódni.Nekünk legalábbis tuti nem mert a férjem minimállal van bejelentve és így az egy főre eső jöveleme a családnak nagyon alacsony...persze természetesen nem annyiból élünk,de hát maszekoknál ez dívik h nem jelenti be rendesen a dolgozót :?

Nálunk is pont ez van h délután amikor megjönnek a nagyok Olika utánuk járkál mint egy kiskutya :wink:

Rajtam is lóg a drágám...mindenhova követ :lol:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!
Már régóta olvasgatlak benneteket, sztem angyon hasonló gondolkodású társaság gyűlt itt össze. Remélem befogadtok!

Magamról röviden. A vonalzóim elárulják a gyerkőceimet. Én is szeretnék 4.-et, mivel sztem párosan szép az élet! :lol: De nálunk is apa az, aki vonakodik. Igazából a 3.-at se nagyon akarta már, de siekrült meggyőznöm. Igaz nehezen jött össze, a végén már én mondtam azt, hogy hagyjuk, nem szeretném, és ő tartotta bennem a lelket. Most abban egyeztünk meg, hogy nincs védekezés, ha lesz lesz, ha nem nem, de semmit nem teszünk érte. Na jó egy dolgot azért igen! :wink: :lol: Nálunk a házprojekt már megvalósult, most az autócsere ami szükséges ahhoz, hogy minden adott legyen. De hát ugye jött ez a válság, ami nagyon megnyomta a törlesztőrészleteinket, így nem tudom mikorra sikerül a csere.

moni
 
 


sziasztok,

Panny,
Én csak azért félek ettől a CSP megvonástól, mert ha vissza tudok menni dolgozni akkor ugye ugyanazzal a fizuval vesznek vissza mint amivel eljöttem, az meg 200 ezer fölötti volt, és ez már szerintem kiesne a min kategóriából. Apa nálunk is minimálbéres. Persze azért vagyok mérges, mert megint a színes bőrüek járnak jól, akiknek nincs is jövedelme. Mintha annak nem lenne szüksége a pénzre aki mondjuk többet keres. :twisted: :twisted: Rettentő igazságtalanság ez az egész. Abban reménykedek, hogy jövőre nem nyer az MSZP és talán a FIDESZ jobban odafigyel a családokra. :lol: :lol:
Bár ha jön a 4. baba utána tuti fel sem vesznek sehova dolgozni, ami megint csak nagyon igazságtalan és akkor tuti megkapjuk a CSP-t.
Talán előbb is jön mint kellene. :wink: :wink: :wink:

Nagyon félek attól, hogy Barbika mivel állandóan a fiúk körül koslat, eltanulja tőlük a rosszaságot és verekedést. A fiaim rettentően elevenek tudnak lenni és mivel ők már nagyon, néha a csúnya szavak is repkednek a szájukból, mert azt hiszik, hogy ezzel milyen nagyfiúak.

Yusz,

Azért így egyszerűbb a helyzetetek, hogy tudtok majd építkezni, kell a hely a 4 gyerkőcnek. Nekünk erre esélyünk sincs. :lol: :lol:

Örülök, hogy egy kicsit jobban van a fiad, és remélem hamar kiderítik mi a probléma vele. Nagyon rossz lehet fájdalommal suliba járni és koncentrálni. :cry:

Kicsi lányod meggyógyult már?? :?: :?:

Moni,
Üdv itt nálunk.Láttalak már és olvastalak is más topic-ban, örülök, hogy csatlakoztál. Édesek a gyerkőceid.

Hát igen ezeknek az apuciknak fogalmuk sincs milyen érzés babát hordani a szívünk alatt, megszülni és nevelgetni. Lehet ha ők is átélnék ezt nem lenne olyan nehéz rávenni őket a több gyermekre. Mondjuk anyagilag viszont racionálisabban tudnak gondolkodni, ezt aláírom. Remélem azért nálatok is öyyzejön a 4. babóca.

Szerdán voltam bent a munkahelyemen, olyan volt mintha el sem jöttem volna. Semmi nem volt furcsa. Jó volt újra találkozni a kollégákkal. Igaz nagyon nehéz most ott is, és küldözgetik el az embereket, de remélem ez a válság már nem tart sokáig és minden helyreáll.

Barbika most már nagyon sokat gyakorol, egyre ügyesebben jár, még azért az egyensúllyal gondok vannak, de szerintem a szülinapjára már szaladni is fog tudni. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Móni, üdv közöttünk! Látom, neked is van kamasz gyerkőcöd. :lol:

Érdekesek ezek a pasik, olyan egyformák! Vonakodnak, bezzeg amikor megvan már a baba akkor imádják őket és nem emlékeznek, hogy ők nem akarták. Szerencsére!!! :P

Judy! Én is reménykedem, hogy jövőre kormányváltás lesz, mert a fidesz mindíg gyerekcentrikus volt. Persze ők sem angyalok, de legalább a gyerekeseket támogatják.

Sokszor eszembe jut Barbikád amior Gina méricskéli a távolságokat két bútor között.
Olyan aranyos volt a lánykád, ahogy felemelt kezecskékkel elindult feléd!!!
Már nagyon várom Ginusomat is.
Ő most már szerencsére jól van, kemény egy hét van mögöttünk.

Panny!

Igen nagyon valószínű, hogy hitelt is veszünk fel, hiszen a panel ára meg a szocpol még kevés. Gondolom, hogy 3 milla körüli összegre lesz szükség, hogy a két szint teljesen kész legyen és beköltözhető állapotban álljon a ház.
Aztán majd apránként, ahogy sok más hasonló család is csinálja.

Éppen az jutott eszembe, ha nyár végén szeretnék teherbe esni, akkor pont az építkezés közepében leszünk.
Vajon lesz a férjecskémnek ereje rám is :?: :twisted:

Majd ösztönzöm valamivel. :oops: Egy csinos fehérnemű (esetleg harisnyakötő) sokszor csodákra képes és a legfáradtabb férfiembert is feléleszti! :twisted:

Tényleg csajok, ti használtatok már hasonló praktikákat :?:
És ha igen, milyen sikerrel :?:
Nálunk apa nagyon szereti, de csak ritkán alkalmazom. Nehogy megúnja!! :lol:

Szép napot mindenkinek, most rongyolunk a dokihoz a fiammal!

sziasztok, Judit

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Elöször is BUÉK!!! így megkésve :oops: :oops:

Üdv az újaknak!! Örülök,h gyűlünk szép számmal! :D

Sajna én az utóbbi időben nem tudtam jönni, volt a télapói, karácsonyi hajtás, aztán az ünnepnapok, sütés főzés, családlátogatások... Most meg itt az új év, pörgés ezerrel.

Olvasni nem mindig tudtalak titeket, így van 1-2 pótolni valóm.
Azért jelentkeztem be, h tudjátok, vagyok, élek, csak még egy darabig nem tudok jönni gyakran/bban.

Olyan jó, h mindig lesz pocakosunk, akiért lehet, izgulni.

Amit tudok, még jövök! :D

üdv, babér

Lilypie First Birthday tickers
babérlevél
 
 


Olyan jó, h mindig lesz pocakosunk, akiért lehet, izgulni.


Már van is!
Na nem én. :D

Anna!!!
Gratulálok!!!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Igaz h én is új vok itt de üdv az újnak :wink: szal Üdv.Móni!!

Móni!

A ház nekünk is már megoldva(bár csak 3 gyerekszoba van),de a kocsit nekünk is scerélni kell a 4.előtt...nálunk is majd anyagi akadályai lesznek a hülye válság miatt..de remélem sikerül majd.


Judy!

Hát igen abban igazad lehet h ha visszamész a melóba és ilyen jól vagy bejelentva akkor esteleg elvehetik a CSp-t...DE addigra megint a FIDESZ lesz hatalmon(legalábbis én is nagyon bízom benne!!)és akkor nem lesz gond :wink:

Na ja...a kisebbségtől nem veszik el mert azok nagy része csak kizárólag azért szül h a csp-ből éljen..(tiszt a kívételnek)Igazságtalan..az tuti...

Hát Olika is hamarab fog mindent megtanulni a srácoktól..a jót is és a rosszat is :?

Yusz!

Tényleg érdekesek a pasik...nálunk is apa vonakodott a 3.-nál is és most meg rajong érte :wink:

Figyi,mi is Krizsi"készítése"alatt épp építkeztünk és kicsit aggódtam h sikerül-e..és képzeld elsőre sikerült :wink: Pedig apa nagyon paffon volt..nappal a melóhelyén volt,utána meg nyomta az építkezésen...hulla fáradt volt,lefogyott..stb...de azért az összebújás minden pasinak kell,így neki se volt ellene :wink: ..igaz kicsit zavarta h ha kell-ha nem teljesíteni kell,de nem kellett sokáig időre szeretni egymást.

Üdv,Babér!!

Neked miért nincsenek vonalzóid??
Azért visszakereslek h kicsit képben legyek rólad is :wink:

Boeske!

És ki az Anna??Visszakeresek... :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


csajok,

Most nem tudok jönni, mert apa ma hazajött holnap helyett :lol: :lol: :lol: :lol: Így övé a hétvége.

Anna,
Tudom, hogy mostanában nem jöttél, de[color=red] ÓRIÁSI GRATUL A A 9. BABÁHOZ.[/color]
Hát nem lesz könnyű dolgod, de gondolom eddig sem volt. :lol: :lol:

Jó hétvégét, hétfőn jövök. :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Szia Panni!

A Fogjunk össze, hogy megválaszthassuk a 3. gyermek nemét topicban találkoztunk. Elsőnek is gratulálok a kisfiadhoz.

Le vagyok döbbenve, hogy egy ember 1-2 év alatt ennyit változik.
Most arról beszélek, hogy abban a topickban amelyben reménykedő leendő anyukák álmodoztak, próbálkoztak azért,hogy megszülessen a vágyott kisfiúk vagy kislányuk Te úgy írogattál nekik, nekünk mintha mi nem emberek lettünk volna, azért mert le mertük írni, hogy mi az amire vágyunk.
Emlékszel mit írtál? Ha nem akkor idézek


"Aki gyereket akar az ne valamilyen nemű gyereket akarjon,hanem GYEREKET!!!!!!!Minden gyerek más és más személyiség(én tudom két fiam van)És tudod mit(biztos nem hiszed el és belemagyarázod az emberbe a te véleményed)vároma 3.babámat és egy cseppet sem leszek elkeserdve ha kisfiú lesz."

Te most nem lányt szeretnél negyedik babának? De érdekes.!

NE ITÉLKEZZ MÁSOK FELETT!! (legközelebb) GONDOLKODJ!

Kívánom neked, hogy egy egészséges, szép kislányod szülessen, és igazad van, ha a negyedik kisfiú lesz, azt is ugyanúgy fogod szeretni!

Szami
szami1108
 
 


Szami!

Vitatkozni nem szeretnék, majd Panny reagál, ha akar.
Te kisfiút, vagy kislányt szeretnél? Kívánom, hogy sikerüljön (ha még nem sikerült)!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék hozzátok, bár azt hiszem, most tényleg tartok egy nagyobb szünetet :lol: (Mindegyik után ezt mondom :lol: ) De jó lenne hasonló gondolkodású anyukákkal értekezni az élet nagy dolgairól :)
Vendég
 


Szami!

Amit akkor írtam és te idézetként ide bemásoltad ma is vállalom és minden szavát magaménak érzem és egy cseppet sem szégellem és NEM VÁLTOZTAM MEG!!!!!

Ha figylemesen olvasol akkor értenéd és értelmeznéd amit írtam 4.baba nemét illetően....mindent el fogok követni h hőmérőzéssel esetleg lánykánk legyen csakis TERMÉSZETES úton....de ti ott nem erről beszéltetek...ti ott arról beszéltetek h mesterséges úton beavatozni és úgy kiválasztani az áhitott nemű gyereket...tudod most én is idézgethetnék de úgy gondolom nem ér annyit.....ma is tartom magam hozzá h soha nem választanék mesterséges utat a gyerek nemének kiválasztásához!!!!!!!!És ez pedig nem fair hogy csúsztatásokkal idézel tőlem és lehurrogsz itt egy olyan topicon ahova amúgy nem is írsz....

Gira!

Üdv.itt is :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Lányok!

Amúgy bocs a OFF-ért..remélem nem riasztottam el senkit :( :( :(

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Gira! Üdv, közöttünk! A vonalzóidat nézve tényleg nem "lustálkodtatok" a pároddal!!!

Panny!

Ne foglalkozz a rosszindulatú beszólásssal. Nem értem hogy képes valaki arra, hogy csak azért írjon egy általa idegen topicba, hogy beszóljon vagy elrontsa mások hangulatát?

Ha van is nézeteltérésem valakivel, arra való a privát üzenet lehetőség. És nem próbálom meg lejáratni mások előtt, mert könnyen előfordulhat, hogy saját magát járatja le az ember.

Gondolom sokan idiótának tartanak minket csak azért mert 4 gyereket szeretnénk. Sokszor látom, hogy a 3 miatt is "lesajnálnak". De nem zavar. Mindenki úgy hülye ahogy akar. Ettől nekem nem lesz rosszabb.

Abban is igazad van, ha már van két egyforma nemű gyermekem, harmadiknak szeretnék mást. De nem minden áron. És itt van a lényeg.
Az, hogy próbálkozunk Jónás naptárral, vagy esetleg más házi praktikákkal, az nem hasonlítható össze a drasztikus művi uton való beavatkozással.

Judy!

Hogy telt a hétvégétek? Gondolom a gyerekek lógtak az apjukon.
Nálunk is az van, ha a párom sokáig nincs itthon, megrohamozzák.

És végül de nem utolsó sorban GRATULÁLOK ANNÁNAK A 9. BABÁHOZ! SOK-SOK ERŐT ÉS EGÉSZSÉGET KÍVÁNOK NEKTEK!

Szép napot, sziasztok

Judit

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz!

Kösz h ezt írtad :wink: teljesen kiforgatta a szavaim..igen akarok egy kislányt 4.-nek de ez itt a lényeg h NEM MINDEN ÁRON!!És ők ott igenis minden áron gondolták és ezért írtam meg a véleményem mert ez egy nyílt fórum és így gondolom a mai napig is...soha nem tenném ki se a babámat,se magamat a művi beavatkozás veszélyeinek...és tudom miről beszélek mert van inszeminációs és lombikos barátnőm is.

És ha 4.-nek is kisfiam lesz/lenne akkor is úgy fognám fel h Isten ezt adta nekünk és minden erőnkkel imádjuk és szeretjük!!

Na erről ennyit és tényleg bocs az OFF-ért!!!

Süt a nap :wink: Olika kinnt alszik a teraszon.

Azon gondolkodtam h ne legyen szeptemberben túl nagy kiadás a sulikezdés..szép lassan megvenném Márknak a dolgokat..Szerintetek miket kéne vagy lehet így előre??
Íróasztala már van.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


sziasztok,

Végre ideértem, nem tudom mi van Barbikával, abszolut nem akar eljátszani, ha nincsenek itthon a fiúk. Egyfolytában nyafog, hogy vegyem ölbe. Remélem hamar elmúlik ez a korszak, mert semmit nem tudok mellette csinálni. Még jó hogy nem kell főznöm, csak ha apa itthon van. nem tudom hogy oldanám meg.

Hétvége gyorsan elszállt, ha a párom itthon van mindig ilyen gyors, bezzeg a hétköznapok vánszorognak mint a csiga. :lol: :lol:

Gira,
Üdv köztünk, örülök, hogy csatlakoztál. Írjál kicsit magatokról.
Yusz,
Engem már most is idiótának tartanak a 3 gyerek miatt, de nem érdekel ki mit mond.Az tény hogy nem könnyű, de az élet csak akkor ér valamit ha sok kis apró lábacska topog a lakásban, és sok szerető karocska öleli át a nyakamat. :lol: :lol:
Kis betegeskedő jól van már?? Nagyfiad?
Panny,
Szerintem a füzeteket, ceruzákat, tolltartót, tesi cuccot és apróbb dolgokat nyugodtan megveheted.Akár a táskát is, elég nagy kiadás ez mindig még akkor is ha a könyvekért nem kell fizetni.
Szerintem nyár elején nyugodtan elkezdheted a beszerző körutat. :lol: :lol: Ha az utolsó pillanatra hagyod, akkor baromi nagy tumultussal találod magad szemben, az emberek majd fel lökik egymást a dolgokért. Kész katasztrófa szokott lenni. :lol: :lol:

Én meg dilemmázok a 4. babaproject idején. Egyre többet gondolok arra, hogy lehet előbb kellene. Attól félek, hogy visszamegyek dolgozni és esetleg 1 hónap után lapátra tesznek (folyamatos elbocsátások vannak nálunk)és mi van ha utána nem találok melót. GYES-en nem akarok lenni.
Na meg most benne vagyok az éjszakai nem alvásban, már tök jól megszoktam, hogy keveset alszok, többször kelek éjjel, rucik is megvannak, kiságy, kocsi etc. Szóval nem tudom mi legyen. Mindenesetre elkezdtem szedni "C-E-vitamint" meg folsavat, hogy jöjjön rendbe a ciklusom meg legyek kész ha arra kerül a sor, hogy mégis előbb belevágunk.Na meg ezt a hónapot végighőmérőztem, csak hogy tudjam milyen a ciklusom és nekem akinek mindig tökéletes, könyvbe illő hőgörbéje volt, a mostani valami katasztrófa. Szerintem normális pé-em sem volt. Ezért is kezdtem el az "E-vitamint, hogy tegye rendbe a ciklusomat.
Na, majd meglátjuk, mi lesz.

Teszek 2 videót is. :lol: :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=sBWkmxJ_0mE
http://www.youtube.com/watch?v=DbM8oorV5RY

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judyt!

Tök igazad van...én is gondolkodtam már ezen.Én is úgy látom h míg benne van az ember lánya a strapában addig jobb megint picit vállani...sokat agyalok én is ezen..ha rajtam múlna már vállalnám is :wink:

Csak apa kér még egy kis időt h kicsit anyagilag jobb legyen...bár ezt a válságot nézv ez még egy darabig eltart :?

Én is kivi vok a ciklusomra meg a pé-re..lehet én is hőmérőzök kiváncsiságból a köv.hónapban.

Jó ötlet..a táskát meg a ceruzákat sztem megvesszük nyár elején..aztán a többi marad nyár végére...úgyis a suliban mondják meg h pontosan mi kell,nem?!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Panny!
Ahány tanár, annyi féle dolgot kér, tehát megveheted az alapcsomagot, de nem biztos, hogy kell. Majd ők kitalálnak mást.
Példa: lányomnak elsőben feles füzet kellett. Lejártam a lábam, mindenhol hülyének néztek és nem tudta senki mi az. Mígnem a suli melletti kis papírboltban felvilágosítottak, hogy vonalas és sima füzet összefűzve. Vagyis szét kellett szednem mindkettőt és összefűzni úgy, hogy egy vonalas, egy sima.
Agyrém! :evil: Az eladó is csak azért tudta, mert a fia anno ehhez a tanítónénihez járt.

Nálunk még egy évben sem jött össze, hogy az osztályának megfelelő tanfelszereléseket használják. Mindíg mást, másképp. :evil:

Most még drágábbak a tancuccok, nagyobb leértékelések augusztusban lesznek. Lehet, hogy jobban jársz, ha inkább a pénzt teszed félre rá havonta.
Meg akkor nagyobb a választék is.

Beiskolázási segély nem jár nektek? Munkahely adja. Máramelyik.
De önkormányzatnál is lehet kérni a 3 gyerekre való tekintettel.

Ja és a tankönyvek ingyenesek a gyerkőcök száma miatt.

Judy!

Köszönöm a kérdésed, gyógyulgatunk. A fiamnak 10 alkalom gyógytorna van előírva + fájdalom csillapító + tornafelmentés. A többi csak a rtg. után derül ki, ami februárban lesz.

Barbika nagyon tündéri!! Úgy totyog mint egy kiskacsa. Írtó aranyos. Nekem kicsit Gina lányomra emlékeztet. Van bennük hasonlóság külalakra. :lol:
De ahogy olvaslak természetre is. Ginustól nem tudok lépni sem.
Mászik az ölembe, sír ha kimegyek a szobából, a járókában már kezdetektől nem marad meg, egyedül meg nem merem hagyni még egy percre sem.
Szóval áll a házimunkám addig, amíg vagy elalszik, vagy hazajön valaki és vigyáz rá. :shock:

Lányok! A babaprojektekhez csak drukkolni tudok, és én is ezekből az okokból várok csak két éves korig.
Különben próbálkozni lehet, nem ? Ha összejön hurrá, hiszen ezt akartuk, ha nem akkor legalább marad idő a további próbákra.
Lehet, hogy nyár elején én is "nekilátok", hiszen nem biztos, hogy elsőre összejön.
Még van 3 havi tablettám, aztán leállok vele, és elkezdem én is a vitaminokat.

Szép napot, sziasztok!

Judit

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!
Szeretnék én is csatlakozni hozzátok, ha lehet.
3 nagyfiam van és 4 éve határozott vágyam egy kislány.
Nem gyerek, hanem kislány.
Nem tudom, hogy ezzel megbotránkoztatlak-e benneteket, de ha nem és megértetek, esetleg tudok pár lehetőséget elmondani.
Nekem az első 3 gyermekem abban a hónapban fogant amikor nekiálltunk a projektnek, de sajnos a 4. már 3 aktív év óta nem akar bekopogni.
Azért 3-at írok, mert az első évünk nagyon óvatos próbálkozásos volt, pl: pé elött 4 nappal és utána semmi, de nem volt eredményes.
Köszi, ha befogadtok.
Mina
baba1973
 
 


Panni!

Szia! emlékszel még rám az ÁEK-es topicról? Hú,de megértelek,nekünk a 4. babánk lányka lett végül! És szerintem nem állunk meg! :lol:

Szóval itt az elveszett bárányka! :oops:

ne haragudjatok,csak gyakorlatilag karácsony óta betegek vagyunk! Most megy végig a 2. kör a gyerekeken,hát nem szeretem a telet emiatt! Nálunk már hozzátartozik a szentestéhez a hűtőfürdő is! De nem baj,csak sajnálom szegény manóimat!
Kárpótlásul hoztam képeket és mától minden nap benézek ide! :lol:

Márti

Kép Tesók...
borossné becz márta
 
 


Kép A legnagyobb és a legkisebb

Kép Csajosan...

Kép Csinosan

Kép Csupaszem Kamilla
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

Hát akkor magunkról egy kicsit. 27 éves vagyok, amióta az eszemet tudom, sok gyereket szeretnék. Fogalmam sincs, hogy miért alakult ki ez bennem. A férjemmel nagyon betaláltuk egymást ez ügyben is. Ők 9-en vannak tesók, és nagyon jó dolognak tartja. Mondjuk én 9-cel nem bírnék, én a 4-et céloztam be (+1-2 véletlen gyerek :lol: ) A kicsi korkülönbség sem véletlen, szeretném ha már kicsi korukban közel állnának egymáshoz, és később pedig ugyanolyan típusú programok jönnének be nekik, ne legyen az, hogy mondjuk én otthon maradok a kicsivel, míg a nagyokkal sátorozik apa. Szóval as "bulikat" mindenki élvezze. :wink:
Az egy másik kérdés, hogy nem tébolyodok-e meg előbb 8) Mert így ennyi kicsivel egyszerre nem könnyű az élet. De az éltet, hogy később megtérül.
Hát ennyit rólam.


Baba1973!

Üdv! Nem mondom, hogy megértelek, de megbotránkoztatni semmiképp sem botránkoztatsz meg :wink: Nem tudom, hogyan éreznék, ha csak fiaim lennének... hiszen egy sincsen. Biztosan mások, mint a lányok. Mesélj te is magatokról! Mennyi idősek a fiúk?

Panny!

:) De jó, hogy minden lépcsőfokon találkozunk :D

Márti!

Gyönyörűek a gyerekeid!
Vendég
 


Gira!

Azért nem lehet könnyű Neked,egyik kicsi,másik pici,de nagyon jó,amikor az ember körül nyüzsögnek. Én most azt mondom,tuti várok,míg Kamilla bő 3 éves lesz,csak azután merek újabb babára vállalkozni,mert most tényleg kemény néha 4felé figyelni 100%-osan! Nálunk 2-2 év van a gyerekek között és szerintem is jó a kis korkülönbség az általad említett okokból. Viszont úgy érzem,hogy ha többen lennének 1-2 éven belül,hát a nagyokra irányuló figyelem akartlanul is lanyhulna kicsit,márpedig azt nem akarom! Csabi,a legnagyobb fiacskám ősszel megy iskolába,hát úgy izgulok,mintha én mennék! :lol: Szóval szeretném Őt,meg a nagyobbik öccsét is nyugodtan elindítani iskolába,aztán még visszamennék dolgozni is és mire Berci kezdi a sulit,akkorra szeretném,hogy már újra itthon lehessek az újabb picivel! Aztán,ha az élet közbeszól,akkor majd hamarabb jön a kistesó! :lol: Ember tervez...

Panny!

Ha jól emlékszem,anno a másik topicban megbeszéltük,hogy a legnagyobb fiaink gyakorlatilag napra egyidősek,szóval látom,Ti is készültök a sulira! Márk várja már? Énn aggódok,komolyan,hogy Csabi hogy tud mjd megülni a fenekén nyugodtan az iskolában! :lol: És én is azon agyalok,hogy mit lehetne apránként előre megvenni,hogy ne egyszerre kelljen! A táskát már kinéztük,most az a tervem,hogy elmegyek egy volt évfolyamtársamhoz,aki papír-írószerben dolgozik és kifaggatom,hogy mit érdemes megvenni előre. Azt már tudom,hogy a színes papírba csomagolt tankönyvek ideje lejárt,valami átlátszó öntapadós borítót kell a könyvekre tenni.

Baba!

Szia! Én nem ítéllek el és meg is értem,csak én úgy gondolom,hogy oka van annak,hogy miért azok a gyrerekeink,akik! És annak is,hogy fiúk vagy lányok. Mondhatod,hogy könnyen beszélek,mert van már egy kislányom,de mindenképpen így gondolom.és remélem,hogy sikerül és lesz egy kis hercegnőd! Drukkolok érte! Én nem voltam hajlandó semmit tenni azért,hogy kislányom legyen,mert úgy gondolom,hogy nem az én dolgom,jogom eldönteni a babáim nemét. De megértem,ha valaki mindent megtesz azért,hogy ilyen vagy olyan nemű babája legyen! A lényeg,hogy sok-sok boldog kisgyeremeket neveljünk fel! :lol:

Márti
borossné becz márta
 
 


Márti!

Persze hogy emlékszem rád!!! :wink:
Látom jött az a kislány.És milyen szép neve van..nekünk is Kamilla lett volna ha lány...

Igen emlékszem ha egy nap születtek a nagyok és mindketten a MÁV-ban,ugye?!
Jaj én is úgy izgulok a suli miatt..jobban mint márk :shock: :wink:
Én is kivi vok h hogy fog a kis sejhaján megülni :wink:

Yusz!

Igazad van a sulis cucokkal kapcsolatban..ahágy suli,annyi szokás..sztem azérta táskát lehet megvesszük,de legalábbis kinézzük.

Igen az Önkormányzattól ingyen kapjuk a tankönyveket nagycsaládosok lévén.
De jó ötlet a munkahelyi segély is?majad megkérdetem apával.

Ismerős a járóka szitu...nálunk egyik sem volt hajlandó huzamosabb ideig játszani benne..gyakorlatilag játéktárolónak használjuk :lol:

Szépek a gyerekek!!!

Baba!

Hát én se tudlak sajna megérteni nagyon...főleg azért a mondatodért hogy nem gyerek kell hanem lány...ez nekem nagyon fura hozzáállás...de te tudod természetesen.
Teljesen egyet értek Mártival hogy mindennek oka van és ha Isten így adja akkor ezt kell elfogadni...és sztem se nagyon van jogunk dönteni..ez egy felsőbb hatalom dolga...de én bevallom h ami a rendelkezésre áll természetes módot ki fogom próbálni...de semmiképp sem semmi mesterséges dolgot!!!
Ha 4.-nek is kisfiam lesz akkor is boldog leszek h negyedszerre is anya lehetek és megélhetem ezt a csodát!!!

De neked én is azt kívánom teljesüljön a vágyad!!!
Érdekes hogy 4 évig nem sikerült....
Úgy próbálkoztatok h pé előtt akció aztán semmi??Gondolom igen...Hőmérőztél is?Gondolom így tudtad a pé-t megállapítani..vagy LH teszttel?

Gira!

Végülis a 3 lány is olyan mint a 3 fiú :wink: ...egyneműek :wink:

Tényleg le a kalappal előtted a kis korkülönbség miatt..de nagyon iagazad van h így hamar összenőnek időben és egy csomó helyre már együtt lehet velük menni.Csak a kezdet nehéz :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny!

Azt hiszem,pár óra eltérés azért van köztük! :lol: Csabi ma 7.30-kor lett 6.5 éves! Szóval igen,egyszerre voltunk a kórházban! Neked Olivér már a Klinikán született Kisfalvinál,ha jól emlékszem? Milyen volt ott szülni? Annyi rémséget hallottam,de a Rókusról még rosszabbakat és mégis mentem a dokim után,amikor a 3. babámat szültem! De Kamilla az ÁEK-ben született ismét és jó is volt az egész,csak kicsit változott a szemlélet. Van amiben jobb,van,amiben rosszabb lett a kórház! De tartom,hogy azért leginkább a dokin+szülésznőn,meg a hozzáállásunkon múlik,hogy milyen élmény a szülés és hogy jövünk ki belőle.

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

Mi a férjemmel már elsőre lányt vártunk. Persze örültünk Martinnak, nagyon imádjuk. Aztán másodikra nagyon lányt szerettünk volna, 8 hónapot kellett várni rá, de a végén már azt mondtam mindegy miylen nemű, csak legyen már. A 3.nál igazából teljesen mindegy volt, de a férjem akkor is lányt szeretett volna, aztán én is. Ramira 2 évet vártunk. Én még szoptatom Ramit, de nem védekezünk. Én nem sok esélyét látom annak, hogy így sikerüljön, mert célirányosan is 2 évbe telett. :lol: Viszont senkinek nem kívánom azt a 2 évet, így úgy döntöttünk, hogy Istenre bízzuk magunkat, és ha ad még egy báránykát, akkor örömmel fogadjuk, de ha nem, azt is elfogadjuk. Nem fogunk semmit tenni érte, és ellene se. Elegem lett az időzített együttlétekből, hőmérőzésből, LH tesztekből. Hiszem, hogy a gyerekek választanak minket, és ők nagyon jól tudják, hogy mikor és hova kell érkezniük.

Suli
Panny! Én a helyetekben nem vennék meg semmit, inkább borítékban félretenném azt az összeget amit az adott hónapban erre szánnék. De sztem a táskán kivül nincs nagy kiadás. Meg májusban úgyis ad a leendő tanító néni egy listát,hogy mt kell ebszerezni. És aug-ban tényleg nagyobb a választék. Bár én tavaly se a Metro, se a Tesco, se az Interspar kínálatával nem voltam elégedett. A könyvek úgyis ingyenesek. Ha megfogadod a tanácsomat Budmil táskát válasszatok, a lányoméra 7 év garancia van. Nagyfiam első óta nyúzza a táskáját, pontosabban ami most van azt harmadik óta, mert akkor kellett venni egy póttáskát, és az első Budmil lett a kirándulós. AZ ilyen összehúzós+csatos elejű,és az összehuzós anyag felfeslett, azt cseréltettük kirajta, azon kivül semmi baja. AZ én Budmil zsákom 16 éves,és még mindig használatban van. A feslés miatt csak cipzárosakat néztünk.

moni
 
 


Moni!

Mi is Budmilt néztünk ki,Csabi már választott is,2 csatos,kék,kutyus van rajta! Tetszik,mert olyan igazi iskolatáska-kinézetű,de főleg,mert önmagában nem nehéz és nem mindegy a gerincének,hogy mennyit cipel.
Még valami érdekel,akinek már iskolás gyereke van! Szerintetek különórákat mikor érdemes beiktatni a gyerkőc életébe? Megvan erről a véleményem,megkérdeztem egy tanítónő barátnőmet is,de kíváncsi vagyok a tapasztalatokra,kinek mi jött be?

Márti
borossné becz márta
 
 


Márti!

Igen Olikát a SOTE II-n szültem a dokimmal.A körülmények elég szarok..mármint a gyermekágyas rész elég lepukkant...a szülőszobák extra szuperek!!De én is azt vallom h a szülésznőn és a dokin múlik h ott a szülőszobán mit"engednek"miben partnerek...az én dokim és szülésznőm szuperek...minden igényemet és elvárásomat figyelemebe vették!!A csecsemős nővérek alapjában elég gázosak...hozzátáplálni akarták meg cukros vízezni...na én gyorsan leállítottam őket és ki nem adtam Olikát a kezemből:)

Moni!

Ja nekem is van olyan Budmilon ami kb.közel 16-17 éves lehet és még jó.Megfogadom a tácsot mert tényleg ahoyg íram is ahány suli annyi szokás...végülis tényleg..a tankönyv a nagy kiadás,ami nekünk nem lesz.

És nagyon iagazd van a babákkal kapcsoltban...ők tudják h kihez,mikor érkeznek mert ők választanak:)

Én el se tudom képzelni milyen lehet 2 éven át várni és mérni és időzített akciók..le a kalappal előttetek...nekünk mindhárom elsőre sikerült,de én azért hőmérőztem és negyeedszer is fogok.Sajna olyan vok h szeretek biztosra menni...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!
Hogy miért ragaszkodnék a kislányhoz?
Mepróbálom röviden leírni.
Az én szüleim nagyon elfoglalt emberek voltak, a nővéremre és rám sosem értek ra.
Az egész gyermekkorom arról szólt, hogy leadtak a nagymamihoz, elhoztak a nagymamitól. 16 évesen megfogalmazódott bennem, hogy nekem mindenem a családom lesz, a gyerekeimnél semmi nem lesz fontosabb a világon.
A nagymamim megbetegedett, gerincvonalon csontja között tele volt rákos daganattal. Sajnos fél év alatt mozgásképtelen lett, de teljesen tudatánál volt. Nagy fájdalmai voltak, én ápoltam, odaköltöztem hozzá. Mindig azt mondta, hogy akkor nem fáj neki semmi, ha ülök mellette, a kezem a kezébe van és arra gondol, hogy én játszom az én gyönyörű kislányommal aki ugyan olyan mint én voltam kicsibe, de a nagymami szeretete van benne.
Azt mondta, hogy ő tudja, hogy nem megy el tőlem és nyugodjak meg nem fog hiányozni, mert ott lesz a kislányom. Annyira megnyugtatott ezzel, hogy a következő fél év az ápolásával már nem volt számomra sem olyan fájdalmas lelkileg, mert tudtam, hogy ha meghal is velem lesz.
baba1973
 
 


Aztán sajnos bekövetkezett a legszörnyűbb dolog, meghalt. Még elötte nap azt mondta, hogy a kislányomról Julcsiról álmodott, elötte sosem mondott nevet. Azt mondta, hogy ne sírjak, hanem ami szeretetet neki adtam, fordítsam a kislányom felé.
A halálába belebetegedtem, a családomat vesztettem el, nekem ő volt a minden. Az akkori barátomhoz gyorsan férjhez mentem, és vártam a csodát Julcsit.
Attila született, de nem bántam, boldog voltam.
De ha babáról vagy családról álmodtam ott volt a szőkehajú kislány.
Vágytam rá, de nagyon.
Akövetkező babám is kisfiú lett, gyönyörű, imádnivaló, de nekem egyre nagyobb űr lett a lelkemben.
Állandó hiányérzetem volt.
baba1973
 
 


A férjem nem akart több gyereket, én kiborultam, fizikai fájdalmaim voltak a kislány hiányától. Lelkileg összetörtem, hullott a hajam, fogytam hiába ettem, a férjem is érezte, hogy én hiába próbálom mutatni, hogy boldog vagyok velük, valami nincs rendben.
Álmomban szinte minden éjszaka volt egy kislányom és reggel az étkező asztalnál nem ült velem ott. Sírógörcseim voltak.
Úgy éreztem, hogy megbolondulok. 8 évre a második fiam születésére a férjem belement, hogy legyen még egy gyermekünk.
Az ultrahangon mikor közölték, hogy kisfiú fekve elájultam. 2 hét kórházi kezelés után úgy éreztem, hogy rendbe rakták az idegeimet. Megszületett Mátyás és én boldog voltam. A három gyerek elfoglalt, pszihológus segítségével próbáltam elfogadni a helyzetem. A nagyfiam egyszer azt mondta, hogy anya nekem tudom, hogy lesz egy hugom. Olyan jó volt hallani, bár tudtam, hogy a férjem erre már nem vehető rá.
És 4 éve karácsony előtt beteljesűlt a vágyam, a férjem megkért, hogy szüljek neki egy kislányt. Érezte, hogy a mi családunk Julcsival lesz teljes.
baba1973
 
 


Sajnos azóta nem sikerül. 4X voltam már álapotos, de a 6 és 10. hét között leszakad. Annyira szomorú vagyok. Lehet, hogy a korom, mert 36 éves vagyok, de az orvosok szerint ez nem lehet oka. Voltam már minden vizsgálaton, van egy nagy miomám amit nem lehet műteni, de ez sem kizáró tényező.
A doki inszemet, vagy lombikot javasolt, mert ott a jól tapadást tudják befolyásolni. Én már mindent megtennék csak jöjjön, igy túl vagyok 10 napja egy ilyen beavatkozáson. Nem tudom, hogy sikeres lesz-e, de higyjétek el, ha 18 éve lebeg a szemetek elött egy kislány megálmodott arcocskája, bármit megtennétek, hogy beteljesűljön a vágyatok.
Most, hogy négy év próbálkozás mögöttünk van, arra gondoltam, hogy nem véletlen, hogy mindig ugyanazt az arcocskát látom.
Elmentem intézetekbe, végignéztem a kislányokat, hátha rámmosolyog a kislányom. Nem találtam meg.
Nem adom fel, próbálkozunk és közben járom az intézeteket is, meg kell találnom.
baba1973
 
 


Baba!

Ha megálmodtad, akkor lesz lányod. Amit így megálmodtam, nekem minden valóra vált. Még gimis koromban megálmodtam mindhárom gyerekem születését (csak 3-mat :( ) többször is. És a harmadiknál még várni akartam, de jött az álom: megszületik a 3. lányom. 1 évre rá megszületett :) Szóval higgy az álomban, és ne aggódj!
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: