Új privát üzeneted érkezett!

Lilla

Jujjjj de jóóóóó mondtam én,hogy ott az a baba!!!  Látod mennyire veletek akart maradni! :) Most Tapolcán voltál? Nekem is 6. hét után volt szívhang!Jaj annyira örülök,úgy aggódtam értetek!Vigyázz magatokra most nagyon!Nehogy menj dolgozni pihenj,feküdj sokat!Had kapaszkodjon meg mégjobban és erősödjön a kis embrió!Szedsz vitamint,aspirin protectet?19+4 hetes vagyok most.Pont ma voltam védőnőnél.Mondtam neki nem mozog még... :( Azt mondta nem baj az.Nézte szívhangot 140,mondta erős a szívhangja biztos hamarosan megmozdul.Mikor kell menned legközelebb dokihoz?Én jövő szerdán megyek majd a 2. genetikai uh-ra.
bea8383
 
 


Lilla!
Gratula! Megy a drukk tovább!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Köszi, hogy szorítatok, rám fér továbbra is. Egyenlőre a barna megszűnt, boldog lennék, ha már nem jönne vissza. Kopp-kopp-kopp.

Bea
Igen, Tapolcán voltam. Jövő csütörtökön kell újra menni. Boldog lennék, ha hallhatnám a szívhangját. Nem dolgozom, ha marad velünk a baba, a 12. hét végéig táppénzen leszek, csak akkor megyek vissza, ha utána minden rendben velünk. És te dolgozol, vagy otthon vagy? Nem szedek már régóta aspirin protectet. A vérzés miatt abbahagytam, az vérhígító, gondoltam jobban véreznék tőle, meg amúgyis azt hittük, hogy nincs baba. Csak gravidát szedek, meg az utro+duphastont. Az utroból meg hiány van, nem lehet kapni. Tapolcán egyáltalán nincs, itthon még jövő hét végéig való adagot össze tudtam szedni.
Nem baj az, ha nem érzed még, hogy mozog. Lehet, hogy a vastag hasfalad miatt. A lényeg, hogy a baba és te is jól vagy. Gyorsan megy az idő, már a fele letelt neked. Hogy számolják ezeket a napokat amúgy? Annak idején tudtam, de már nem. Ha október 27-én volt a 14. dpo-m, akkor az már 5+0, vagy 4+6? Akkor 6+0 hetesen voltam Tapolcán. Marcinál 6+3-nál volt szívhang.

Kép
p__lilla
 
 

 
 

Lilla

Hallani fogod a szívhangját!  Az utroból a kórházba is mindig hiány volt,sokszor a sajátunkat kellett beszedni mert nem volt.  Én ahány dokinál voltam az mind mást mondott/mond hány hetes/napos vagyok.Emlékszel sokat számolgattunk a kórházba is hogy van...  Nekem a kórházba úgy jött ki,hogy a mestruációtól számolták.Mióta kijöttem,Kornél+Bencsiknél is úgy jött ki az idő,hogy a menses után egy héttől számolják.Én az eleje óta táppénzen vagyok nem is engedtek volna dolgozni!Lombikosok amúgy is veszélyeztetettek és 9-es kóddal vesznek táppénzre! ( többes is fizet mint a sima táppénz ). Meg nem is mentem volna vissza dolgozni,mert nem is bírtam volna sok idő volt mire helyre jöttem.Bőven a 12.hét után lettem teljesen jól. 
De téged most se "viselt meg" a lombik nem?
Pihengess csak szorítok is továbbra is!!!! 
bea8383
 
 


Bea
Ma voltunk uh-n. Hát, nincsenek jó híreim. Most már nem egy, hanem kettő petezsákot látott. Hogy lehet ez, hogy múlt héten még csak egy volt? Mindegyikben van embrió, az egyiknél van szívhang, a másiknál nincs, vagy még nincs. Viszont nagyon picik. Amelyiknél nem volt szívhang, le sem mérte, de nem is nagyon látszik az embrió az uh képen, szóval ott még kisebb az embiró. Amelyiknek van szívhangja, az meg csak 2 mm-es. Nézegettem a neten a méreteket, ilyenkor már 1 centisnek kéne lennie. Szerintem kb. 1-1,5 héttel le vannak maradva. Utró már nincs, még 5 napi adagom van, aztán crinone-t kell használnom. Amúgy a leszívás, meg ami utána volt, nem viselt meg, de ez a 4 hét már teljesen kikészít. Jövő csütörtökön kell visszamennünk. 
Örülök, hogy te már jól vagy, és hogy minden rendben a babával. Majd azért írj magatokról, meg ha már érzed, ha mocorog. Puszi!

Kép
p__lilla
 
 


Lilla! 2 petezsák!? :) Jééé! Jobb,mintha egyse lett volna! Továbbra is azt mondom NE ADD FEL,bízni kell!Produkál csodákat az élet!Én biztos vagyok bent,hogy amelyiknek van szívhangja az össze fogja szedni magát és végre megnyugodhatsz majd!A kórházba a végén pont ilyen csaj volt velem majdnem ugyanez volt a története,mint neked.Őt azzal küldte be a Csongrádi,hogy méhen kívüli terhes.Erre neki is láttak 1 embriót ( méhen belül! )de szívhang nélkül.Rá egy hét múlva újabb embriót láttak,bár végül se az elsőnek se a másodiknak nem lett szívhangja. :( DE A TIÉDNEK VAN!!! és ez a lényeg!Nagyon-nagyon szurkolok érted továbrra is!Miért kellett áttérned a crinone-ra? Nálunk is megvolt a 20 hetes uh.Hát megint háttal volt Milánka...  Nehezen látta a doki,de úgy látja minden rendben van,de azért dec.11--én menjek vissza megnézi mégegyszer biztos ami biztos.Hát már meg sem lepődök az lenne furcsa,ha egyszerre simán menne... Amúgy már érzem,hogy mocorog! :)  igaz ritkán főleg este.
bea8383
 
 


Bea
Ezek után már nem tudom, hogy jobb-e a kettő pici, mint ha egyse lett volna. Persze, produkál csodákat az élet, de mi általában nem tartozunk a szerencsések közé, meg akikkel csoda szokott történni. Hát, a szívhang dolog érdekes volt tegnap. Mérte az embriót, mutatta, hogy hogy dobog a szíve, de hallani nem hallottuk, valahogy nem tudott ráállni, de mondta, hogy dobog, nézzem meg az a fehér pici pötty, ahogy mozog. Azért kell a crinone, mert az utró hiánycikk az országban. De itt, ahol lakom, tudtam szerezni még egyet, ez elég jövő csütörtökig, sőt, még egy volt a gyógyszertárba, eltette nekem a csaj, ha esetleg kell, akkor nem adják másnak, ha nem, akkor szóljak oda, hogy nem kell. Szóval rendesek voltak. Már azon is gondolkodtam, hogy hétfőn elmegyek itt magánrendelésre, nézzék meg, hogy fejlődik-e, dobog-e a szíve. Hát, nálam akkor ugyan az a helyzet, mint annál a csajnál. Nem fejlődik rendesen. Emlékszel esetleg arra, hogy hány hetes volt az uh-knál, meg amikor az egyik, meg a másik embriót meglátták?
De jó, hogy már érzed a babát, majd egyre sűrűbben fogod, ez már nagyon jó. Vigyázz magatokra!

Kép
p__lilla
 
 


Lilla! Nagyon szorítok nektek! A Crinone jobb, mint az utró, szóval nyugodtan nyomhatod. Én is elmennék a helyedben egy jó ultrahangoshoz, csak a nyugalom kedvéért. Egyébként lombiknál tökre nem lehet adni a fejlődésre, simán belefél egy hét lemaradás.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi Tudom, hogy jobb a crinone, már egyszer használtam. De az nem ürül úgy ki, mint az utró. Akkor nem sikerült a lombik, mikor használtam, és mikor megjött a menstruációm, egy tojás nagyságú összegyűlőtt crinone jött ki. Hát elég gáz volt, gondolom már felszívódni sem tudott rendesen. Senki nem mondta, hogy valahogy ki kéne szedni. Te hogy oldottad meg? A másik dokin nagyon gondolkodom, csak ha hétfőn azt mondja, nincs szívhang, mit csináljak csütörtökig, amikor kéne mennünk Tapolcára? Megműttessem magam addig, vagy várjak, hogy csütörtökön ott is megerősítsék és utána? Szóval nem tudom, sehogy nem jó.  Nekünk asszem ez volt az utolsó lombik. Én most ebbe nagyon belefáradtam lelkileg, testileg, anyagilag, idegileg, mindenhogy. Nem tudom, miért nem volt elég nekünk egy gyerek és akkor 1,5 év kínlódástól, vetélésektől megmenekültem volna, és élhetnénk boldogan hárman.  Csak az embernek meg ott a fejében, hogy hátha a következő sikerül. Szóval ez egy ördögi kör.

Kép
p__lilla
 
 


Irrigálni kell 2-3 naponta. Nekem a dokim ezt mondta is, amikor felírta a Crinonet.

Ne gondolj a legrosszabbra, de ha mégis bekövetkezik, akkor sem kell feltétlenül műtét. Mivel ha abbahagyod a progipótlás, jó eséllyel egy sima menzivel ürül minden. Nekem sem kellett műtét anno.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Sziasztok!

Lilla,

olvasom, hogy milyen izgalmakon mész át, remélem, jó lesz a vége. Szerintem teljesen érthető, hogy " nem volt elég egy gyerek" és nagyon becsüllek, hogy ennyi mindent megtettél, és azt is megértem, hogy most elég volt. De én remélem még, hogy hátha mégis jól alakul ez a terhességed.

Egyszer már elköszöntem Tőletek, Lányok, de azért gondoltam, megírom, hogy mi befejeztük. Augusztusban volt egy utolsó lombikunk, aminek már úgy mentünk neki, hogy ez az utolsó, bármi lesz a vége. A beültetés napján megtudtuk, hogy elmarad a beültetés, mert a 2 embriónkból az egyik leállt a 3. Napra, a másik kórosan osztódott. Ez nagy kegy volt a természettől, így megúsztunk még 2 hét gyógyszerezést - ami nálam különösen nem mindegy- és várakozást.
Nagyon megkönnyebbültünk a döntéstől és attól, hogy nem lesz több tortúra. 11x mentünk neki, ebből 9x volt leszívás és 8x beültetés, mind az összes stimulált volt, nekem, nekünk ennyi elég; testileg- lelkileg nagyon megviselt. 
Nagyon szomorúak vagyunk persze, de szomorúak eddig is voltunk, most már viszont nincs semmi feszültség és ez jó. 

Minden jót kívánok Nektek!
Zsó

mmzs75
 
 


Bumi
Én még soha nem irrigáltam. Azt sem tudom, hogy kell. 
Ennyi idős terhesség sima mensivel még kiürül? Nem volt fájdalmas, görcsös? Neked mekkora volt?

Zsó
Köszönöm, hogy jelentkeztél, és megírtad mi van veled. Nagyon sajnálom, hogy az utolsó lombikotok sem sikerült, de ez tényleg jó, hogy a sors megkímélt titeket 2 hét hiábavaló reménykedéstől, és egy csomó gyógyszertól. Velünk nem volt kegyes a sors, mert már 4 hete tömöm magam gyógyszerekkel, és táppénzen vagyok a semmiért. Ez még annál is rosszabb, mintha nem sikerült volna a lombik. 
Nehéz lehetett meghozni ezt a döntést, hogy befejeztétek, de teljes mértékben megértelek, én most ugyanezt élem át, annyi a különbség, hogy nekem van egy gyerekem, szóval azért könnyebb. Elhiszem, hogy belefáradtál, de jó, hogy tovább tudsz lépni, én még egyenlőre nem. És akkor nektek most hogyan tovább? Maradtok ketten, vagy megpróbáltok örökbe fogadni?
Minden jót és sok erőt kívánok én is neked!

Kép
p__lilla
 
 


Zsó!
Sajnálom az augusztusi lombikot. Tudod, hogy mi is hasonló cipőben járunk, így nagyon megértelek. DE! Azt gondolom, hogy ti se voltatok még alloimmun vizsgálaton. Most egy nőgyógyász barátom rávilágított, hogy bizony érdemes lenne, mert a megtapadással van a  gond nálunk is.
Sajnos ezzel a problémakörrel nemigen foglalkozik senki az országban, így egy lehetőség van Dr.Fülöp Vilmos.
Most jelentkeztem be hozzá, február 19-ére kaptunk konzultációs időpontot. Tudom, hogy nagy levegőt kell venni, mert minden  vizsgálatunkat újra fogja kérni, de csak uátn a küldenek el az alloimmunra, ami így is drága, de nagy esély van rá, hogy itt a bibi, és ennélkül nem fognak kezelni se.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Lilla!
DM-ben vagy gyógyszertárban veszel irrigátort, meg hozzá való tablettát. Olyan, mint egy intimzuhany, így ki tudod mosni magadból a felesleges cuccot.

Tavaly mi nem jutottunk el a szívhangig, csak petezsák, embriócsomó volt. De simán elég volt a gyógyszer abbahagyása, utána 2-3 nappal egy fájdalmasabb, vérzősebb menzim volt és annyi. Utána elmentem nőgyógyászhoz kontrollra, és rendben voltam.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Lilla,

maradunk ketten.

Bumi,

köszi az ötletet. Nekem valószínű azért nem javasolta ezt senki, sem a klinikán, sem a pécsi doki, sem a forgácsosok, sem a háziorvosom, akivel kimerítően átbeszeltem a témát többször ( nem az a szokásos semmiheznemértek- háziorvos), mert nekem még vetélésem sem volt soha, minden esetben 0 volt a hcg. Nálam valószínűleg az embriók minőségével volt gond. Hogy ennek van- köze pl. A kemoterapiához, azt soha senki nem fogja tudni megmondani. Nekem annyira elegem lett és most úgy meg vagyunk nyugodva, hogy még egyszer neki nem állok semmilyen vizsgálódásnak. De azért köszi és Neked is drukkolok továbbra is. És Te még fiatalabb is vagy nálam 4 évvel és ez esetben ez rengeteget jelent! Ha van még erőd, csináld bátran! 

mmzs75
 
 


Zsó!

Pont azért valószínű ez a fajta eltérés, mert soha nem indult el semmi nálad. 2 féle kezelés is van, az egyik a habiltuális vetélőknek, a másik pedig azoknak, akik el sem jutnak idáig.


Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Első Andrologiai vizsgálat. Sziasztok! Melyik kórházban lehet viszonylag gyorsabban sorra kerülni? Jó lenne nem fizetős :(
zizi1
 
 


Lilla

Mizu?Már nagyon izgulok érted!Várlak a hírekkel.

Zsó

Sajnálom,amin keresztül mentél!Bele lehet fáradni ebbe az egészbe az biztos!De ezt csak az tudja megérteni min megyünk keresztül,aki ebbe bent van!Én őszintén becsüllek és csodállak,hogy ennyiszer bevállaltad.Ti aztán tényleg megpróbáltatok mindent.Én már a 4.-nek is sok gondolkodás után mentem neki.Mi is befejeztük volna,ha ez most nem sikerül.Bár még mehetnénk 5.-re akár 1 kistesóért,de amin keresztül mentem most is utoljára nem hiszem,hogy bevállalom.Valószínű a második örökbefogadott lesz,mert azt se mondtuk vissza.
Minden jót,egészséget kívánok én is Nektek és csodálatos szép éveket a pároddal!!!

Bumi

Ti mikor vágtok bele?

Jucussal mi van tud valaki vmit?
bea8383
 
 


Köszi, Bea!


mmzs75
 
 


Bea
Sajnos nekünk ennyi volt. Ma már nem volt szívhang, nem is nőttek az embriók. Holnap megyek a kórházba megbeszélni a dokimmal, mi lesz, de úgy készülök, hogy meg is műt. Mondta is, hogy ne egyek semmit.
Mi többször nem fogunk menni, örülhetünk, hogy van egy gyerekünk. Ebbe a 4 lombikba belefáradtam szinte 1 éven belül és a 2 vetélésbe, főleg ez az utolsó 4 hét várakozás, húzós volt. Nálunk úgy látszik megtapadási gondok nincsenek, csak életképtelen embriók. Említette, hogy esetleg menjünk el genetikára, de nem sok esélyt lát, hogy valami kiderül, mert van már egy gyerekünk. Szóval itt valamelyikönk sejtjével van a baj. Most már egyre inkább az felé hajlik, hogy a petesejtekkel, mert az nem normális, hogy 5 lombikból 4-nél a huszon valahány petesejtből csak pár db érett van. Sosem tudtunk fagyasztani sem. MOndta, hogy Pesten meg lehet vizsgáltatni a petesejteket, spermiumokat, petesejtenként kb. fél millióért. Hát, nekünk erre nincs pénzünk. Maradunk hárman, és próbálom elfelejteni a dolgokat és leállni a babatémáról, mert az utóbbi évünket csak ez tette ki, készülés a lombikokra, milyen vitamint együnk, mikor jön a szuri, állandó eljövetel a munkahelyről, stb. Elég volt. 

Mindenkinek minden jót kívánok a jövőre!

Kép
p__lilla
 
 


Lilla,

sajnálom, hogy így alakult! Teljesen megértelek, ugyanezeket gondolom a belefáradásról, rettenetesen megterhelő ez a történet. Kiegészíteném még azzal, hogy nem is tudom, mit ér egy ilyen genetikai vizsgálat, ha papírt kapsz róla, hogy mondjuk nem jó minőségűek a petesejtjeid, azzal sem érsz semmit, gondolom, változtatni nem lehet rajta. Nálunk is vsz. Ez a gond, a megtapadáshoz szükséges nyálkahártya minden alkalommal gyönyörű volt, ahogy a dokik fogalmaztak.

Annnyira de annyira jó, hogy van egy gyereketek! Kívánom, hogy szépen heverd ki a történteket testileg- lelkileg és legyetek boldog család!
mmzs75
 
 


Lilla

Jaj annyira sajnálom!  megműtöttek már hogy vagy?Tök megértelek,hogy elég volt és belefáradtál Te is! :( De tényleg örülhetsz,hogy már van egy csodás kisfiad és így is boldog család vagytok!Kívánok nektek is erőt egészséget és sok-sok boldog éveket!!!
bea8383
 
 


Már túl vagyok rajta. Ma már dolgozom. Árulom a fiam ruháit, nem rakosgatom már. Csak a helyet foglalja. Én meg legalább lekötöm magam vele. 
Mondjuk most annyira nem ért váratlanul, hogy ez lesz a vége, ilyen előzmények után lehetett rá számítani, csak könnyebb lett volna, ha akkor a vérzéssel be is fejeződik, nem egy műtéttel. 
Most készülünk a Karácsonyra, jó figyelem elterelő, aztán hogy mi lesz januárba, még nem tudom.
A genetikai vizsgálat nem állapítja meg, hogy milyenek a petesejtjeim, csak hogy van-e köztünk valami összeférhetetlenség. De ha van egy közös gyerekünk, akkor nagy valószínűséggel nincs ilyen gond. Arra meg hogy bevizsgáltassuk, milyenek a petesejtek, spermiumok sajnos nincsenek fél millióink, főleg ennyi lombik után.

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok,

Lilla, Zsó, nagyon sajnálom, hogy nem sikerült Szomorú arc 

Annyira megértelek bennetek, nem egyszerű talpra állni a folyamatos kudarcok után, egyre nehezebb, és végül azt mondja az ember, hogy ez nem megy tovább...

Sajnos velünk sem úgy alakulnak a dolgok, ahogy mi azt elképzeltük. Először kiderült, hogy az AMH-m 1 év alatt 0,8-ról 0,3-ra csökkent, szóval lombikról lombikra romlik az állapotom. Most az 1. lombikhoz képest, amikor is elég volt 18 doboz gonal a a stimuhoz, most 66-ot kellett szúrnom!!! Ebből is csak 5 petesejtem lett, 3 termékenyült meg, végül a 2. napon ismét mind leállt a fejlődésben, így most elmaradt a beültetés. Rettenetesen magam alatt voltam, ez már a 2. eset zsinórban, hogy ez történik. Valami nem stimmel... De mi? Velem van a baj? Vagy a párommal? Van már gyerekünk (akit azóta már csodának tekintünk, és minden nap hálát adunk érte, hogy Ő van nekünk!) lehet így is gond a petesejttel? Nem tudom. Mindenesetre most úgy vagyunk vele, hogy kell egy kis szünet, vissza is megyek dolgozni, januárban kezdek, Dani megy oviba, de közben próbáljuk kideríteni, mi lehet a gond. Most kaptunk időpontot immunológiára, ilyen vizsgálaton még nem voltunk, kíváncsi vagyok rendben van-e minden. Aztán úgy döntöttünk, hogy most kicsit hagyjuk Tapolcát, megpróbálunk más irányba is elmenni, így január 6-án megyünk Pestre, a Versysbe, egy konzultációra, + első körben kivizsgáltatjuk a párom, hogy lássuk, nála minden rendben van-e. Első sorba a töredezettség vizsgálat eredménye érdekel, ez azért tud gond okozni... Aztán annak függvényében, hogy nála mi derül ki, esetleg majd az én petesejtem is megnézetjük, de én is úgy vagyok ezzel, hogy ha baj van, akkor az ellen már úgysem tudunk mit csinálni. Ha pedig úgy alakul, hogy valaha még elmegyünk lombikra, nálam már csak a stimu nélküli jöhet szóba. Az AMH-m gondolom már 0,1 körül van az utolsó lombik után, nem látom értelmét magamba tömni a sok hormont több százezer ft-ért, hogy 1-2 petesejtem legyen. 1 most is van minden hónapban, ezután azzal próbálkozunk...Hát itt tartunk, mi még nem tudtuk azt mondani, hogy vége, még megpróbálunk válaszokat találni...

 

Bea, örülük, hogy veled minden rendben! Mosolygó arc

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Sziasztok!

Lilla!
Nagyon sajnálom.


Jucus!

DHEA-t nem szedtél még? Magas FSH-ra ajánlják.
http://ezustmacko.blogspot.hu/2012/04/d ... sh-ra.html
És mi van az inozitollal?
Ezt meg most már minden meddőségis doki javasolja.


Meséltem már, hogy a férjemnek leszívták a heréje körüli hidrokelét, és tök jó spermaképet produkált 2x is? Gyakorlatilag a normál tartományban van minden értéke, ilyen még sosem volt.


Elkezdett egyre jobban foglalkoztatni az immunológiai háttér, februárban megyünk Fülöp dokihoz. De közben azért megpróbáljuk azt, hogy 6 hónapig óvszerrel védekezünk, mert így van esély, hogy kitolódik az immunválasz a szervezetben és így van esély, hogy a szervezet nem pusztítja el az idegen anyagot. Valamint meg akarom beszélni a dokimmal, hogy már a lombik kezdetekor kezdjük el a szteroidot szedni, ezzel is növelve az esélyeket.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Szia Bumi, sajnos én már abban a helyzetben vagyok, hogy mindent kipróbáltam, de semmi nem használt :(
DHEA-t is szedtem, én is ebben a blogban olvastam, sőt még a kapcsolatot is felvettem Ezüstmackóval. Tulajdonképp 4 hét DHEA szedés után a tesztoszteron szintem az egekig nőtt, hatalmas pattanások borítottak mindenhol. Ezen kívül a DHEA és prog. szintem is nagyon megemelkedett, és én nem mertem tovább szedni, leszívás előtt 3 héttel hagytam abba.
Inofolicot 3 hónapig ittam, napi 2 tasakkal, ez sem használt.

Január végén megyünk párommal immunológushoz, kiváncsi leszek ott találnak-e valamit.

Ami most még foglalkozta, az a fél évvel ezelőtti IR vizsgálatom, amire minden doki, akinek mutattam, azt mondta rendben van, és most elkezdtem nézegetni, és lehet, h gond van vele.

Ért itt valaki IR-es erdemény kiértékeléséhez?
A HOMA indexem, amiről a napokkban hallottam először, 3,5 lett, és ez állitólag maga, 2 körül kéne lenni.
Az értékeim ezek:

Glülóz 0 perc: 4,8mmol/l
Glülóz 120 perc: 5,4mmol/l
Inzulin 0 perc: 16,6
Inzulin 120 perc: 32,8

Köszi előre is!

Bumi, nagyon szuper, hogy a férjednek ennyit javultak az értékei!!
Akkor ti most 6 hónapot vártok a következő lombikig?
A szteroid az miben segit?



Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Jucus!
A HOMA index nem tudom mi, de az inzulin eredményed eléggé rossz. Erre már rég metet kellene szedned, nem is keveset. A 0. percesnek legalább 10 alatt kellene lenni, de sokkal inkább 5 körül, míg a 120 percesnek 20 körülinek.


A szteroidot azért kapjuk, hogy elnyomjuk az immunrendszert, hogy az embriót ne lökje ki a szervezet.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Köszi Bumi!
Ez csak azért érdekes, mert a nődoki és endokrinológus szerint is ez igy teljesen renben van.
Akkor ezek után most kihez forduljak????

Tapolcán sajnos semmit nem hallunk a szteroidokról és hasonlókról, amikkel meg lehetne támogatni a lombikot :(



Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Jucus!
Nem tudom milyen endokrinológusnál jártál, de ez mindenki szerint rossz eredmény. Én több  endokrinológust is megjártam, és mind a met szedést javasolta. Nekem a 0. percesem 12-13 körül volt és azt is nagyon rossznak mondták, a tied meg 16!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi, nem vitatom, hogy magas és gond van . Egyszerűen csak el vagyok keseredve, hogy nincs itt egy orvos, aki segítene nekem.. :(
Most úgy döntöttem, hogy első körben csináltatok a héten egy új IR vv-t, ez végülis júliusi, bár ha gond van gondolom hasonló lesz az eredmény, vagy rosszabb...
Januárban pedig megyünk a Versysbe, ott megmutatom, bízom benne, hogy ők majd segítenek...

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


A  január már késő, mert a metet alapból legalább 3 hónapig kell szedni, hogy bármi hatása lehessen, és még akkor sem biztos, hogy javul az eredmény. Annyi magán endokrinológus van, biztos talánátok valakit. TSH értéked milyen? Ezeket kompletten együtt kéne nézni, mert hatnak egymásra.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Én 3 x 850 mg metformint szedek, és erre minden doki bólogatott, hogy kell.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Szia Bumi,
a Versysbe januárban csak kivizsgálásokra megyünk, jobban mondva csak a páromat vizsgáltatjuk ki, legingább a fragmentáció eredménye érdekel minket. Lombikot nem tervezünk mostanában, január végén - 3év után- megyek vissza dolgozni, kb 1-2 év múlva jöhet leghamarabb szóba.
Tegnap végülis elmentem itt egy magánlaborba, megcsináltatni újra az IR vv-t, hisz ez júliusi eredmény, és augusztus óta elég sokmindenen változtattunk: Azóta Avivázom heti kétszer, ittam az inofolicot (ami szintén jó az IR-re), egészségesen élünk, szóval kiváncsi voltam, hogy ha a 3-as szabályból 2-t bertartok, az változtat e valamit az erdményen, vagy tényleg kell a gyógyszer.
Hihetetlen, de tegnap este már emailben megküldék az eredményt:


Éhgyomri glucose 4,7mmol/l

60 perces glucose 5,1mmol/L

120 perces glucose 4,3 mmol/L

 

Inzulin 5,9mIU/L

Inzulin 60 perc 26,3mIU/L

Inzulin 120 perc 23,7 mIU/L

 

Inzulin rezisztencia (HOMA index) 1,23


Szóval most kicsit megnyugodtam, úgy tűnik nálunk nem ez a gond. A TSH-m is rendben, 1,5 hónapja nézték akkor 1,9 volt.
Még az immunológiai és genetikai vizsgálat van hátra, ahol esetleg kiderülhet valami.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Szió Jucus!

Ez már tényleg sokkal jobb eredmény. Az 1,9-es tsh még egy kicsit magas, de jó úton vagy.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Köszi Bumi! :)
Reméljük a következő év Mindenkinek szerencsésebb lesz az ideinél!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Sziasztok!
Boldog Új Évet Kívánok nektek!

Egy kis segítség kéne. Bumi, te biztos tudsz valamit mondani. Voltam IR vérvételen. Megmondanád, hogy ez nagyon rossz-e? Nekem minden értékem nagyon alacsony. 

Glükóz 0 perc 5.0 (3,8-6,0)
Glükóz 60 perc 3,3
Glükóz 120 perc 3,7 (4,1-7,8) itt minuszba vagyok
Inzulin 0 perc 4,1 (2,6-24,9)
Inzulin 60 perc 16,7
Inzulin 120 perc 13,6
HOMA index 0,9

Luteinizáló hormon 7.04 (2,4-12,6)
Follikulus stimuláló hormon 8,06 (3,5-12,5)
Prolaktin 386,8 (102-496)
Ösztradiol 186,1 (46-607)
Totál tesztoszteron 0,777 (0,278-1,73)
Szexuál hormon kötő fehérje (SHBG) 97,7 (18-114)
Kortizol 671 (171-536)
DHEA-S 3,98 (1,65-9,15)
D-vitamin 55,5 (50 alatt hiány, 50-75 elégtelen, 75 fölött megfelelő)

Szóval a D vitaminom elégtelen, a kortizolom magas (ez nem tudom, mi), a prolaktin határértéken belül van, de igen a teteje, nem tudom ez nem sok-e, a cukrom meg biztos rossz, mert az nem hinném, hogy jó, hogy az éhgyomri magasabb, mint a terhelt, de az inzulinom is nagyon alacsony. 
Csak februárba megyek endokrinológushoz, mert még megyek 21. napi vv-re is.

Kép
p__lilla
 
 


SZiasztok! Lilla! Én sem értek hozzá, csak mivel IR-em van, így már elég sokat foglalkoztam a témával. Az inzulinod szép, azzal semmi gond. A cukornál is jók az ertedményeid, de a lefutása nem szokványos. Elvileg harangörbének kellene lennie. Ugyanis a cukor bevitelére a cukorszint meg szokott ugrani, a szervezet inzulint termel, az leviszi. Ha valakinek alacsonyabb a terhelt értéke ott általában fokozott inzulintermelés áll a háttérben, de nálad ez nem igaz, hisz az inzulin értékeid nem emelkedettek. Nem ártana, azért ha látná szakorvos a leletedet, mert azért a 3,5 alatti érték a hipoglikémia határát súrolja. Prolaktin alapértelmezetten nem gond még a felső határ közeli érték sem, viszont stimulációnál alapból is megemelkedik ez a szint és rontja a petesejt minőségét.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi
Köszi, akkor az inzulin az rendben van? Mert valahol olvastam, hogy a 120 perces értéknek a 0 perces 2,5 szeresének kell lennie. Mindenképpen látni fogja szakorvos, csak még megyek 21. napi vérvételre és annak az eredménye után megyek hozzá, hogy átnézze az értékeimet. De az még kb. 1 hónap. És a hipoglikémiára tudnak gyógyszert adni? Szerinted ettől lehetett vetélés? Nézegettem amúgy a neten, azt javasolják, hogy 2 óránként egyen az ember és legyen benne szénhidrát, és izomtömegnövelés is javasolnak még valahol, és fokozottabb fehérje és szénhidrát bevitelt. Hát, még nézegetek. Lehet, hogy a prolaktinomra majd ad valamit, ha ez tényleg így van, mert nálunk szerintem gond lehet a petesejt minőséggel, mert nagyon rossz a megtermékenyülési és osztódási arány. Amúgy kikértem a férjem eredményeit. Hát a legrosszabb értéke 2008-ban volt, mikor Marci készült 12,5 millió, de volt 10-15-20 is. Olyan szempontból örülnék, hogy ha kiderülne valami bibi, hogy megtaláljuk az okát a vetéléseknek, én ílyen előzmények után egy következő stimulációnak, terhességnek nem mernék nekiállni.

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok, tudnatok segiteni egy kicsit?
Lilla a kortizol egyfajta stresszhormon, ees koze van a prolaktinhoz is mivel az is akkor magas ha stresszes vagy. azt nem tudom hogy viszonyulnak egymashoz ill van e vmi ami kivaltja meg ezen kivul az ertekek valtozasat. A kortizolt a tesztoszteronnal kell nezni. Azt tudom hogy ez segit at a hirtelen problemakon, de ha magas sztem nem jo. Allitolag ugy lehet csokkenteni hogy a fejed fole teszed a kezed es ugy tartot 2 percig.. nem tudom :D

Amiben a segitsegeteket kerem: mivel jartunk bmcbe csinaltak tobb spermavizsgalatot is. es a legutobbi is hasonlo: amit nem ertek az a morfologia: 6 % volt az ertek es a referencia >=4%. Szigoru kriteriumok alapjan. Erre ugye normasperma elbiralast kaptunk, de ez azt jelenti hogy alakilag csak a 6% jo ? nem ertem, mert sztem az marha keves, es ezzel sikerulne termeszetes uton? Igazsag szerint en attol tartok h. nem jo ertekeket irnak refre. vagy nem ertem..

Elore is koszi..
reginand1pont0
 
 


Ami azt illeti, en is enyhe IR es vagyok :( azt mondtak h. nem lehet ez akadalya a terhessegnek.
Az endokrinologus ertekeli a ffi leleteket is? Marmint ranezett de nem mondott semmit..
Es megyek nemsokara mandulamutetre..
Gennyes mar , es ki tudja miota.. szoval ez is lehet ok..
reginand1pont0
 
 


Reginand
Hát, a 6%-ra nem tudok neked mit mondani. Ha az tényleg morfológia, nem hinném, hogy 4%-tól jó az érték. Az nagyon kevés. Ez le van írva valami papírra? Vagy csak szóban mondta? És mennyi a spermiumok száma ml-ben, és a mozgás? Az endokrinológus szerintem spermaeredményeket nem néz, ő csak hormonokkal foglalkozik.
Jobbulást neked. Műtéted lesz? És ti most lombikoztok vagy inszemeztek?

Leírtam az eredményeimet egy webes endokrinológusnak, a cukor-inzulinra nem írta azt sem, hogy jó, azt sem, hogy rossz, a kortizolt írta, hogy meg kéne ismételni, és szedjek D vitamint.
Én meg már kezdek ott tartani, hogy nem is a férjemnél van a bibi. Kikértem az összes lombikos papírunk, mindenhol 10-30 ml/ml, 50-70% mozgó, és utána írtak törteket, gondolom a morfológiára, azok nem tudom, mit jelentenek. 

Bumi
Te milyen injekciókat szoktál kapni? És szoktak változtatni a stimuláláson és injekciókon? Nekem ez annyira nem tetszik, hogy állandóan csak a hosszú protokoll megy suprefacttal és gonallal. És mikor mondtam a dokinak, hogy lehetne-e változtatni rajta, teljesen elzárkózott. De ez így nem jó, hogy van 26 petesejtem és csak pár érett, és hiába a hosszú protokoll, sosem tudja úgy belőni, hogy el tudjuk vinni őket 5 naposig, mert persze hétvégén nincs se leszívás, se beültetés. Milyen injekciók vannak amúgy, ami nem patkánypisiből van?

Kép
p__lilla
 
 


Hali, Mindez papiron van. A ml/ 19m/ml 45%mozog, 40 nagyon.
Csak feltunt ez az ertek es tokre nem ertettem.. Erre mar azt irtak h. normal, de sztem elegge alatta van, es kisse beparaztam h. feleslegesen remenykedunk ( dokik azt mondtak lehet termeszetesen is) es ha ez igy van elmentunk mas iranyba is h. miert nem jon letre. De ugye ha egyszeruen nem jo a mintaja, csak nem mondtak el normalisan akkor minek jarunk mashova, irany a lombik. Most semmit nem csinalunk, Lombikra kellett volna menni, de novemberben begyulladt a mandulam, most jan. kivizsgaltattam es ki kell venni. Szoval ezzel ez ugrott egy kis idore. Aztan csinaltattam immunologiai panelt ahol egy csomo minden pozitiv, igy eselyes egy autoimmun betegseg vagy lehet hogy ez a mandulatol van. de ha a mandula allando gyulladast okoz, en nem fogok bele egy ketseges lombikba.. sztem felesleges. Szoval itt tartunk..

Jah, mehpemporol van tapasztalat? nem probaltatok? igaz en a mutet miatt neztem, de kitudja.. akkor lehet vennek tobbet a paromnak is..
reginand1pont0
 
 


Szerintem a párod eredménye rendben van. Nálad amúgy minden rendben? Mármint a mandulagyulladáson kívül. Lombikkal várjatok a műtét utánig. Nem tudom, hogy az immunológiát mennyire befolyásolja a betegséged, de szerintem nem.
Mi nem szedtünk méhpempőt. Vagyis én igen az első lombik alatt a stimulációs szakaszban, és a másodiknál is. Az első sikerül, a következő nem. Szerintem nem ezen múlt. De ha előre szeded hónapokig, biztos ér valamit.

Kép
p__lilla
 
 


Koszi, egyelore semmi kulonoset nem talaltak. Amhm most 1.3 ami nem szuper de dztem jo, sztan a mensmentisben enyhe irt mondtak most dietazom. Prolaktin emelkedesem van de azt kezeljuk bromit szedek, legutobb 279 volt, szoval jo ez is..mist kapadzkodunk rbbe a mutetbe, hogy talan a manfula volt az ok. Azt nem tudni higy miota, kerdeztem a dokit de azt mindja lehet a nov. Tuszosbol is de lehet regebbi is...
Az inzulinom nulana kb 6 fejbol irom... a 60 p 39.8 120 p 39.1...a cukor nyilvan jo volt ill az sem csokkent, maradt 6.9es 6.2 nel...
A lombikkal varunk is, ezt mindenkepp el kell tuntetni a torkombol...
Lehet kiproszalom a pempot, igazabol felepulesre kene..
reginand1pont0
 
 


Reginand
Hát szerintem a terheléses inzulinod elég sok. bár nem értek hozzá. Erre nem kell gyógyszert szedned?
A pempő biztos nem árt.

Kép
p__lilla
 
 


LiLa,
Voktunk mensmentisben ott mondtak ra h enyhe es csak dieta.
reginand1pont0
 
 


Reginand!
Itt erre már gyógyszert szedetnének. Persze tetszik az a hozzáállás, hogy neked nem kell, mert lehet tényleg a diéta mozgással segít.

Egyébként azt modnják, hogy a 120. perces nem lehet magasabb, mint a 0. perces ötszöröse.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Ezt múltkor egy másik fórumon olvatam:

"először mindig a cukorgörbét nézzük meg! Azt könnyebb értelmezni.

- éhomi vércukor-szint normális? Ha 5.5 mmol/l felett van, ott MÁRIS baj van. Károsodott éhomi vércukor-szintről beszélünk (IFG), ez egy súlyosabb IR-es állapot. A 7-es szint már visít, az cukorbetegség.
- a két órás vércukorszint alacsonyabb, mint az éhomi? Ha alacsonyabb, akkor ez azt jelenti, hogy nagy inzulinválasz történt a terhelés hatására - olyan nagy, hogy a termelődő inzulin lenyomta a vércukorszintet (hipózás!) IR-ról beszélünk.
- a két órás vércukorszint elérte vagy meghaladta a 7.8 mmol/l-t, de kisebb, mint 11 mmol/l? Baj van, károsodott a szénhidrát-anyagcsere (IGT), súlyosabb IR-es állapot.
- a két órás vércukorszint elérte vagy meghaladta a 11 mmol/l-t? Fordulj orvoshoz, mert ez cukorbetegség.
- a vércukorszintjeid a fenti számoknak megfelelően tök normálisak? Ne aggódj, attól még lehetsz durván IR-es.
b. inzulingörbe
- éhomi inzulin legyen 8 mIu/ml alatt, 10 körül már nem olyan elegáns, 13 fölött meg egyáltalán nem. Tudni kell, túlsúly esetén ezek a számok mindig magasabbak.
- sokaknál néznek korai inzulincsúcsot (30 perc körül), mert vékonyaknál ez a púp másképpen viselkedik, mint a nem vékonyaknál. Ezek lehetnek olykor extrém magasak is
- éppen ezért, ha korai inzulincsúcs van (vagy feltételezhető), akkor már könnyen lehet, hogy a 60 perces inzulinnál már nem a csúcsot látjuk....
- 120 perces inzulin: általánosságban elmondható, hogy "elvárt", hogy visszatérjen ilyenkorra a normál tartományba, 30 mIu/ml alá, DE az éhomi ötszörösét ne is haladja meg.
- az inzulinértékeid a fenti számoknak megfelelően normálisak? Gratulálunk, de ez sajnos MÉG MINDIG NEM ZÁRJA KI AZ IR-t! (álnegatív lelet)
c. Banánhéj ez....
... mert könnyen elcsúszhatunk ilyenkor. Az IR-t kizárni csak leletből nem tudjuk. Ha a tünetek és esetlegesen a hormonális eltérések utalnak rá, akkor egy álnegatív lelet esetén is fenn kell tartanunk az IR diagnózisát, különösen akkor, ha még a családi anamnézis is utal rá."

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Sziasztok,

mivel itthon nyomom az agyat, gondoltam irok, hogy tulvagyok a mandulamuteten. Remenykedem benne hogy ez volt a gond, es ezutan rendbejon minden. Persze meg van egy csomo vizsgalat amit meg kell tenni, az immonulogus javaslatara, remelem ezek utan azok az eredmenyek is negativak lesznek..

szep napot mindenkinek!
Udv
R
reginand1pont0
 
 


Reginand
Szuper, hogy túl vagy a mandulaműtéten. Most akkor gyógyulgass, aztán hajrá baba.

Bea
Légyszíves írj magatokról!!!! Hogy vagy? És a bébi? Mikorra vagy kiírva?? Írnál nekem egy kicsit Zalaegerszegről? Ott kinél voltál? Immunológiát, genetikát is csináltattál? Milyen eredményeitek lettek? Hogy volt az egész? Ki mondta neked, hogy végig injekciózni kell terhesség esetén? Mikor kezdted? A pozitív tesztkor, vagy már előtte? Egész terhesség alatt kell?

Bumi, mikor kezdtek újra lombikot?

Kép
p__lilla
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: