Új privát üzeneted érkezett!

Pajzsmirigyem szuper, heti egyszer minden vasarnap mondta a doki, h szedjem, de szerintem varok holnapig es megnezetem azt is a veremben, ugyis megyek prolaktinra.
Ecsibe neked is az orvos irta? Te hogy vagy, izgulsz?
Maminti, nekem mas mertek van a dobozra irva, ampulla 25000IU. Tegnap azt olvastam, h a baratcserje csokkenti a prolaktin szintet. Tudsz errol valamit?
7andrea7
Görögország
 
 


@7andrea7: Igen, én is szedtem barátcserjét enyhén emelkedett prolaktin szintre. Szeptember végén nézettem meg, mert észrevettem, hogy nyomásra folyik egy kis előtej-féle... Viszont endokrinológushoz csak november végére kaptam időpontot, gondoltam addig se teljenek el csak úgy a napok, hetek, kereken egy hónapig szedtem, amíg pozitívat nem teszteltem. De valamikor ovu környékén volt levéve újból vér (az endokrinológus is elküldött, először a nőgyógyásznál voltam) és már akkor alacsonyabb volt a prolaktin szintem. A váladék termelődés is kb. úgy 2 hét szedés után múlt el, szerintem ez nagy szerepet játszott abban, hogy pár nappal később megfogant Patrik. Utólag megemlítettem a nőgyógyászomnak, hogy szedtem, szóval vagy az segített, vagy csak úgy magától helyreállt...Hát szólni nem szólt rá semmit, de a nézése mindent elárult, ahogy írtad, orvosa válogatja, na, ő nem tartozik azok közé, akik a homeopátiás szereket támogatják, ajánlják.

Lilypie Pregnancy tickers
sjucus13
 
 


@7andrea7:


Nem, nekem nem doki írta, voltam általános vérvételen és ott derült ki. Önszorgalomból szedtem :)

Holnap megyek a következő uh-ra. Remélem már többet fognak mondani és esetleg meg is lesz az időpont. Igen, kicsit izgulok. De szerencsére sok minden van, úgyhogy próbálom a figyelmem elterelni.
Remélem, hogy 5 naposan ültetik majd vissza. Mikor már erősek. De bárhogy is lesz, úgy lesz jó. :D
ecsibe
 
 

 
 

Sziasztok!

Én még új vagyok ebben a csoportban, de szeretnék "belépni", mert rengeteg kérdésem (is) van, na meg problémám... és jó ezt olyanokkal megbeszélni, akik hasonló dolgokon mennek keresztül...

Mi a párommal 2-3 éve szeretnénk babát, de csak 2016 augusztusában jutottunk el meddőségi központba... Korábban kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem van és magas a prolactin hormonom, így addig max. magándokikhoz mentem el, amíg nincs kezelve a bajom...
A hormonjaim kezelve vannak, nőgyógyászatilag rendben vagyok... annyi, hogy a hormonjaim nem mindig esnek egybe, és nem mindig van a megfelelő tartományban ahhoz, hogy természetesen teherbe tudjak esni...
Mint kiderült, a páromnak meg alacsony a spermaszáma...
Inszeminációval próbálkoztunk januárban, és elsőre sikerült is.. addig annyi vitamint szedett a párom, hogy jó lett a spermaszáma... de 5 hetesen elvetéltem... :(
Március 22-én volt a 2. inszeminációm... a 2 között már nem szedte a vitamint a párom, így megint alacsony volt a db száma, és ma a tesztelésem negatív lett.. :( (bár nemtudom miért ma rendeltek be tesztelésre, pontosan 2 hét múlva szokták megnézni, ami ápr.5-e lesz). Azt mondta a doki, hogy teszteljek itthon 5-én... bár nem sok esélyt látok arra, hogy + legyen...
Ha negatív lesz, még most áprilisban megcsináljék a 3. inszemet.. ha az sem sikerül, akkor júniusban lombik...
Az volt már köztetek valakinek? (olvasgattam az írásaitokat, de nem tudtam mind végigolvasni, meg elvesztettem a fonalat).
Nem tudjátok, hogy a lombik mennyire szokott sikeres lenni, ill. mennyibe kerül hozzá a sok szuri és/vagy gyógyszer?

A másik dolog pedig, hogy olvastam, hogy beszéltek az életmódváltásról/diétáról...
Én már 4-5 éve híztam vagy 20 kilót, amit azóta sem tudok leadni... nagyjából mert feladom a diétát...
Most meg, hogy lelkileg kicsit rottyon vagyok, nem érzek magamban erőt hozzá...
Illetve a sportra nekem azt mondták, hogy mesterséges megtermékenyítés után, ill. amúgy is a 12. hétig nem ajánlott...
Pedig, -biztos azért mert azt hallottam nem lehet- kedvem lenne elmenni futni, szobabiciklizni.. és gondoltam terhestornát talán lehet csinálni...
Kb. azóta, hogy próbálok teherbe esni, a mozgást sokszor azért hagytam abba és adtam fel, mert azt hittem terhes vagyok, és nem mertem...
Annyira vágyunk a babára, hogy félek, hogy azzal nem jót, hanem rosszat teszek, ha nekiállok mozogni... nemtudom, hogy ha nekiállok, akkor mennyire terhelhetem magam, mennyire mehet fel a pulzusom, lehet-e pl.hasizmozni, hajolni, mire kell figyelni...

Tudtok segíteni nekem?

ui: Mindenkinek drukkolok, és akinek már összejött, azoknak meg gratulálok!!! :)



panda888
 
 


@maminti73:


Nagyon szépen köszönöm a segítséged! :)
Az oldalt meg is találtam és csatlakoztam... agyban már nagyjából megvan az elhatározás, ez meg talán jó lesz az utolsó lökésnek..
panda888
 
 


Sziasztok!

Megvolt az uh. 4-5 pete kb. A jobb petefészkemet megint nem találta. Csak annyit mondott, hogy kevés lett.
El is vagyok keseredve. Tudom, hogy nem kéne, mert nem a mennyiség a lényeg, hanem a minőség.
Azt nem értem, hogy amikor inszem volt, akkor 6 vagy több tüsző is megérett, most miért nem?


@panda888:


Üdv itt. :)
Nekünk 4 sikertelen inszeminációnk volt. Éppen most kezdtünk bele a lombikba. Eddig nem tudok sok infóval szolgálni.
Pénzben kb. a gyógyszerek 100-120 ezer, TB támogatottan, anélkül olyan 300 ezer. Nekem nem is kellett a kezdeti adagon felül mást kiváltani, úgyhogy ez ebben meg fog állni. Emellé jön az utazás költsége.
A gyógyszerektől szerencsére semmi bajom, mellékhatást sem véltem még felfedezni.
Bocsi, hogy most nem vagyok túl pozitív, de elkenődtem a reggeli UH-tól. 
Viszont Neked sok sikert és hajrá! :) És mindenképpen számolj be a fejleményekről!

ecsibe
 
 


@ecsibe:

Nagyon szépen köszönöm az infókat! Elhiszem, hogy el vagy keseredve... 4-5 petével is megcsináljék a lombikot?
Nem tudom mennyi kell, hogy legyen, de nem tűnik kevésnek...

Nekem az első inszemnél 3 petém volt, a másodiknél csak 1... én is tök kivoltam.. de azt mondta a doki, elég az...

Remélem nem kerül rá sor, de azért így számolok akkor a lombikkal... Most én se csattanok ki a boldogságtól.. azthiszem mára "esett le" a tegnapi negatív teszt...
Ma már egészségesen táplálkozom, natúrjoghurt, banán, csirke, sok víz... és ma (is) gyötör a hányinger... azt mondta a doki, teszteljes holnap is, mert a 14.nap a tuti, és még lehet + a teszt... de nemtudom, merjek-e reménykedni... nem akarok megint pofára esni...

@maminti73: köszi a bíztatást, igyekszek nagyon... odaqfigyelni, egészségesnek lenni és babásodni is.. :)

De olyaaan türelmetlen vagyoook, hogy áuuu.. :( :)
panda888
 
 


Sziasztok, lanyok nekem mar megint nem jott meg 14 napra... :( meg az a jo, h tavasz van es sok a dolog a kertben, igy kicsit elterelem a figyelmem...
Udv koztunk Panda :) remelem segitsegedre lesznek a tobbiek, en meg nem jutottam el az inszemig, de jo uton haladok sajnos.
7re megyek a legutobbi vervizsgalat eredmenyekert, kivancsi vagyok. Ha ez sem mutat bibit, akkor motyogott az endosom mellekveserol meg agyalapi mirigyrol...
15.dpo a hom minden nap egyre alacsonyabb, barcsak megjonne magatol...
7andrea7
Görögország
 
 


@7andrea7:


Nekem sem 14. napra szokott megjönni. Csak 16-ra. Sokan azt hiszik, hogy a luteálisnak 14 naposnak kell lennie, de az csak a nagykönyvben van. Az is normális, ha 16. napra jön meg. A lényeg, hogy mindig egyforma legyen. Szóval ne kenődj el. Mi van, ha esetleg baba van a dologban? Vagy arra most kicsi az esély?


@panda888:


Az a fura, hogy inszemnél 6-7 is volt. Pedig ott elvileg gyengébb  a cucc. Most meg 4, max 5. Végül elég nekem, ha egy megtermékenyül és meg is tapad. Csak többől lehet nagyobb lenne az esély! Hát majd kiderül. Majd megbeszélem velük, hogy viselkedjenek jól és legyenek ügyesek :)

ecsibe
 
 


Ecsibe 10. Es 12. Dpon csinaltam gyonyoru hofeher teszteket. Plusz a hom is nagyon alacsony, meg progi sem volt mult heten a veremben. Kizart. :)
Amugy en ugy erzem ossze fog ez neked jonni ezuttal :wink:
7andrea7
Görögország
 
 


Az amugy miert van, h nem talalta az egyik petefeszked?
7andrea7
Görögország
 
 


@7andrea7:
Ó, történnek még csodák :)
Volt egy lány, a legelején, akivel egyszerre teszteltünk. Mindkettőnknek nega lett a 14. dpo-n. Nekem késett 5 napot, Neki meg az 19. dpo-n pozi lett a tesztje. Szóval...

De persze tudom, én is mindig tudtam fejben, csak a szív remél minden hónapban!
Kíváncsi vagyok milyen lesz a mostani eredmény. Telefonálnod kell?

Nem tudom miért nem látja. De már múltkor is szenvedett vele. Most is vagy 2 percig keresgélte, de annyira nem mond semmit. Azt kérdezgette, hogy hova dugtam? Mondom sehova, én csak itt fekszek, nincs rá befolyásom, hogy látja vagy sem. Felszívódni meg csak nem szívodott fel!
Szóval jó kérdés. Lehet ennek utána is olvasok :) 

ecsibe
 
 


Hat hallod, ha holnapra sem jon meg, akkor lovok neked egy tesztet :)
Most hallok eloszor ilyen szegyenlos petefeszekrol. :)
Maminti ti azert meg adtok eselyt a termeszetnek ugye? Szoval van azert egy csoppnyi esely nalatok is?
7andrea7
Görögország
 
 


Csajok!Minek a rövidítése a dpo? :)

@ecsibe: Nagyon drukkolok, meglátod, összejön.. még az is lehet, hogy ikrek lesznek.. :)

@maminti73: Ma már nem busszal jöttem haza, hanem gyalog.. gyorsban... így fél óra alatt értem haza, és nagyon jól esett.. :) persze hazaérvén szembesültem vele, hogy az irodában hagytam a lakáskulcsom, így felültem egy buszra és visszamentem érte... :) 

Tök jó, amiket írtál! Találkoztam én is ma a buszon egy ismerősömmel, aki mesélte, hogy ikrei születtek a tesójának, lombikkal... egyből mondtam, hogy mi is szenvedünk, mert nem akar összejönni a baba...
És kérdeztem, nekik mikor lesz, mert már vagy 20 éve együtt vannak a párjával és lassan 40 éves... azt mondta, lassan nekiállnak, nem siet sehova... bár ő kifuthat az időből... és hogy a tesójának is akkor jött össze, amikor feladta...
Hülyén hangzik, mert feladni nem adja fel az ember.. de vmilyen szinten el lehet engedni ezt a rástresszelést... és azon gondolkodtam én is, hogy jah, végülis "ráérek"... így egy kicsit erősen hangzik... de azért egy jó érzés fogott el, nem az a görcsös ráfeszülés...

Bár már megint kezdek izgulni, hogy reggel pohárba kell pisilni... nagyon várom.. :)


panda888
 
 


Maminti mindig csodaltam es irigyelltem a hozzaallasodat.
Megkaptam az eredmenyeket, alacsony a prolaktinom is, mintha nem lett volna rendes peteeresem, pedig az lhteszt es az utana kovetkezo 3 napi hom azt tamasztja ala, hogy volt. Na megvarom inkabb a doki valaszat, a dvitaminom amugy rendben van, csodaltam is volna, ha az itteni idojaras ellenere hianyom lenne :))
7andrea7
Görögország
 
 


Jah es en is mozgok minden masnap sizek 15 percet egy hete mar, de lecsuszik neha egy csokibonbon :P
7andrea7
Görögország
 
 


En is kivancsian varom, h ezuttal milyen penztarcaurito vizsgalatokra kuld el :) de legalabb haladunk valamerre.
A teszt meg .... a remeny hal meg utoljara :)
7andrea7
Görögország
 
 


@7andrea7:
Mikor mész dokihoz?

Holnap reggel várunk a hírekkel!
ecsibe
 
 


@panda888:


Üdvözlet körünkben :)


@maminti73:


hidd el, ez az "elengedés" fogja meghozni az eredményt :)



@ecsibe:


ne aggódj, nekem mindössze 1 db tüszőm volt februárban :D


@7andrea7:


várjuk a beszámolót Tőled is :)

CSjaok, a sportról annyit, hogy én is minden alkalommal, amikor megvolt a PE, leálltam a sporttal, mert "jaj, mi van, ha ezzel ártok".
ugye, ahogy meséltem, január vlgén nekiálltam a kardiós edzésnek, mert lefoglaltuk a nyaralást, és hát mégiscsak fürdőruhát kell felvenniem, és egy laza 15kg van rajtam pluszban.
Tény és való, hogy a súlyzós edzéseket kihagytam, de a doki is azt mondta, hogy az ellipszis tréner meg a szoba bicikli a beágyazódást nem akadályozza meg :)

És láss csodát :):):):)
Tényleg nem akadályozta meg :D

Viszont, terméeszetesen most a 12. hétig mindenről le vagyok tilva, 0 sport, 0 együttlét, 0 melegvízes fürdő :D:D:D





Lilypie Pregnancy tickers
dinyus
 
 


Teszteltél?
ecsibe
 
 


Sziasztok!

teszteltem reggel, és negatív lett... :( Még álmodni is ezt álmodtam éjjel... úgy látszik, nagyon rá van gyógyulva az agyam a témára... nem tudom, hogy gyakoroljam az "elengedést"...
Tesztelés után bevágtam egy túrórudit, meg egy energiaitalt (hetek óta nem ittam koffeint)...
De ha megjön a mensim, megcsinálják egyből a 3. inszemet, aztán ha az se, akkor júniusban lombik...

Köszi a dpo-s infót, nem tudtam, mit jelent.. :)

Meg köszönöm az üdvözléseket is... :)

A mozgásra meg ráállok rendesen én is akkor... bár Murphy figyel, és hozta is az esőt.... de nem tol ki velem.. :)
panda888
 
 


Hofeher, de nem lep meg.
Az endokrinologussal emailben es telon beszelek, majd delutan hiv fel, a d vitamint viszont irta kezdjem el heti egyszer amit vettem. A nogyogyaszomhoz felpakolva az ehavi eredmenyeimmel meg pentekre van idopontom fel 11re.
A mensi meg sehol, de ma mar volt egy kis vizes folyasom hatha...
Dinyus akkor az ellipszis marad nalam is :)) es a 3. Honaptol mar szabad ujra mozogni? Gondolom azt is mertekkel ugye?
7andrea7
Görögország
 
 


@7andrea7:


igen, biztos, hogy mértékkel, de majd ha ott tartunk, rákérdezek :)

EGyelőre hízásról nem tudok beszámolni, sőt, ugyanis az állandó hányinger nem túl sok kaját bír el :)

Lilypie Pregnancy tickers
dinyus
 
 


@sjucus13:


Nagyon cuki a kisfiad!


@7andrea7:


Szedtem D vitamint, és még néha-néha ebben a jó időben is szedek, de szerencsére semmi rossz tapasztalatom nem volt vele. A Premensben barátcserje van, nem tudom, hogy attól vagy sem, de nem fáj a mellem, aminek nagyon örülök, mert néha nagyon érzékeny, fájdalmas volt mensi előtt. Elvileg ez a tabletta jó a cikluszavarokra (gondolom a barátcserje miatt). Egy próbát szerintem megér.

@ecsibe:


Szerintem nem baj, hogy kevés tűsző van, mert erősek, és rögtön megtapadnak majd. Tudod, csak pozitívan!



@panda888
:



Üdv a csoportban! Sajnálom a negatív tesztet. Fel a fejjel!


@dinyus:


Talán sejtetted, hogy napok óta úgy jövök haza, hogy írni akarok neked? Csak sajnos nem jutottam gépközelbe. Minden nap: na majd megkérdezem, hogy hogy is volt neked ez a kardio edzés, meddig edzettél, a pozitív tesztig, vagy ovu után abbahagytad? És tessék, ma már nem kérdés a kérdés.

@maminti73:


Örülök, hogy továbbra is itt vagy!

Május végéig talán 2 szabad hétvégénk van, úgyhogy szerintem a figyelemelterelés nálam megvan. ennek ellenére adódnak időszakok, amikor mégis foglalkozom a témával. Főleg az elmúlt 2-3 napban. Hol jobb, hol bal oldalon hasszurka van, illetve alkalmanként mindenhol fura "nem éreztem még ilyet" érzés. Ma olyan brutál hőhullámok jöttek rám... Elgondolkodtam, és megállapítottam, hogy elment az eszem. Kb. fizikai képtelenség, hogy baba legyen. Március 27-én volt "majdnem" pozitív az ovu tesztem, akkor elvileg 8. dpo-n vagyok, ha jól számolok (de javítsatok ki, ha tévedek). Elvileg lehetne bármi, de kizárom ezt a tudatot az agyamból, nem is foglalkoztat a téma, hogy "jaj, mikor lehetne már tesztelni?" Ha az eddigi menetrendet nézem, akkor hétvégén el kell kezdenem barnázni, és 3-5 napon belül megjön.





Lilypie Pregnancy tickers
marcsika86
 
 


@marcsika86:


látod, kérdés nélkül is megválaszolom :) ez a telepátia :)
Igen, ha márc. 27-én volt a +ovu teszt, akkor a 8-9. dpo-n lehettél tegnap.
Nagyon helyes, hogy ennyi progi van :)


Tegnap voltam dokihán :)
Minden rendben van, már 2,7cm :D:D:D
Magánrendelésre mentünk, így a férjem is bejött, hát volt nagy elérzékenyülés :)

Csajok, itt a tavasz, lehet sétálni nagyokat, élvezni a jó időt (jó, nem ezt a mostanit :D), közös pillanatokat megélni a párotokkal, barátaitokkal, családokkal :)

Lilypie Pregnancy tickers
dinyus
 
 


@dinyus:


Szívből örülök, hogy minden rendben van veletek. Növögessetek szépen!


@maminti73:


Köszönöm a drukkot, de ma nagyon rossz voltam, és nem terelte el a figyelmem semmi, sőt...
A részletek: nem fenyeget leépítés a munkahelyen, de mégis akad mostanság elég probléma. Egy ideje foglalkoztat, hogy visszamennék a régi csoportomba, de ott jóval kevesebb a pénz. Ma kaptam egy hírt, hogy lesz hely. Gondolkodtam, hogy beszéljek-e a terület vezetőjével. De mi van ha babás vagyok (majd elkergettem a gondolatot, tudva a hormoneredményeket). Aztán a nagy semmin eltört a mécses, és elkezdtem sírni. Ne kérdezzétek miért, nem tudom. Jól esett és pont. Ciki, de ez van. Aztán hazajöttem, mérgemben előkaptam a tesztet (15-ös), hajrá. Ha jól forgatom, akkor látok egy elmondhatatlanul halvány csíkocskát, de szerintem csak odaképzelem. Délutáni pisiből, 9-10. dpo-n, 15-ös teszttel szerintem esélytelen bármi is. Nem is értem magam, hiszen tegnap még csak meg sem környékeztem gondolatban sem a tesztet. Tuti elment az eszem. És most rávetem magam az ellipszis trénerre, és teljesen másfelé terelem a gondolatom.


Lilypie Pregnancy tickers
marcsika86
 
 


@maminti73:


Reggel megpróbálok picit hamarabb felkelni, és tesztelni. Hétvégén megint elutazunk szülőkhöz, ott ugye nem kivitelezhető a dolog. Ha hétvégén nem kezdek el barnázni, ahogy "várom", akkor hétfőn újabb teszt, hétfőn ugyanis nem dolgozom, megvárom, hogy a férjem elinduljon dolgozni, és utána szépen nyugodtan tesztelgetek.
Nagyon keményen nyomtad ma a mozgást, csak így tovább!

Lilypie Pregnancy tickers
marcsika86
 
 


Szep estet lanyok,
Latom nagy nap lesz a holnapi nehanyunknak :)
Na marcsika lehet te vagy a kovetkezo szerencses :) nagyon kivancsi vok en is, varom a teszt eredmenyet.
Ecsibeeeee izgiiii, irj am majd te is.
Maminti en meg rajottem, h az elliptikus gepem kijelzoje ele oda tudom biggyeszteni a tabletet, igy nem olyan uncsi es ketszer annyi idot is eltekerek. Ket fajta kimenetele lehet pillanatnyi eletemnek, hogy anyuka leszek, vagy bikini modell :D
Delelott nogyogyasz majd jovok en is a hirekkel.
Jo ejszakat
7andrea7
Görögország
 
 


Jó reggelt! :-)

Öröm olvasni titeket, olyan pozitívak vagytok :-)
Én már menetre készen, ma leszívás. Amint tudok, jelentkezek a hírekkel. Addig is izgulok értetek.
Marcsika drukkolok!
Írjatok!
ecsibe
 
 


Jó reggelt lányok! Szerintem továbbra is odaképzelek dolgokat. Vagy száradási csík. Vagy elindult valami, de már be is fejeződött. Nem tudom. Igazából nem lettem okosabb. Kíváncsian várom a következő napokat, hogy elkezdek-e barnázni (nem lepne meg).

Andrea, Ecsibe, mindenképp írjatok, kíváncsian várjuk a fejleményeket.

Legkésőbb hétfő este jövök. 8-)

Lilypie Pregnancy tickers
marcsika86
 
 


Sziasztok Csajok!

Várom én is nagyon mindenkiről a híreket :)

Lilypie Pregnancy tickers
dinyus
 
 


Sziasztok csajok! Mindenkinek megy a drukk ezerrel! Remélem csupa jó híreket kaptok, hoztok, én is kíváncsian várom. :-)

Lilypie Pregnancy tickers
sjucus13
 
 


Nah megjottem
Kaptam megint egy listat, most megint duphastonkura ket hetig, h megjojjon, aztan majd termeszetes progi minden honapban,sargatestelegtelenseg. 3. Es 21. Napi osztrogent nezunk, atjarhatosagi, meg a ferjemnek vizsgalatok(ultrahang, labor...h kideruljon miert a kisse alacsony spermaszam), ha minden rendben, a kovetkezo ciklusban kovetjuk a peteeresem es ha kell tuszot repesztunk, m az is lehet, h nem csak a sargatestelegtelenseg miatt nincs progim.
Szoval legalabb nem egy helyben toporgok, es igy kevesbe idegorlo a babaravarakozas.
Nagyon felek az atjarhatosagitol, de sikerult meggyoznie a dokimnak, es vegtelenul halas vagyok, hogy ratalaltam.
7andrea7
Görögország
 
 


@7andrea7:


ez szerintem jó hír, anno már én is úgy voltam, amikor a méhtükrözés bejött a képbe, hogy midnegy már, csak haladjunk, ne toporogjünk. :)


Lilypie Pregnancy tickers
dinyus
 
 


@7andrea7:
Nagyon jó, haladtok. És jó, hogy a doki odafigyel rád. Nekem uh-s átjárhatósági volt, önszorgalomból. De azt mondják a másik sem vészes.

Mi már itthon vagyunk. 5 petécske lett, hétfőn kell telefonálni, és ha minden jól megy akkor szerdán visszakapok min 2-öt :-)

Marcsika, kíváncsi lennék a tesztre. Nem tudod lefotozni?
ecsibe
 
 


Ecsibe az uh-son gondolkozom en is, m minel tobb tapasztalatot hallok a simarol, annal ijesztobbnek tunik. Azt mondjak, hogy az uh-s nem olyan hatasos elzarodas eseten. Igaz ez? Vagy neked nem volt elzarodva?
Dinyus, en is orulok, hogy halad a szeker, az egyetlen dolog amit hianyolok pillanatnyilag talan a ferjem tamogatasa, mikor kiontom a lelkem es mondom mi all elottem, nem szol semmit, nem is erdeklodik, nem kerdez, csak hummog... plusz akarhogy is nezzuk nekem legalabbis lelikleg eleg megterhelo ez az egesz es ugy erzem ezt a szekeret egyedul tolom...
Maminti ennek nagyon elkoszonos szaga van :) nem orulok neki, hianyozni fognak a batorito, nyugtato szavaid... de ha ugy erzed es gondolod hogy igy jobb lesz neked, am legyen...remelem, h majd egyszercsak felbukkansz egy pozi teszttel a kozeljovoben :P minden jot kivanok neked es orulok h igy anoniman is de megismertelek. Cupp
7andrea7
Görögország
 
 


@maminti73:


Ölelés <3 Megértünk, de azért ne örökre menj el!


@7andrea7:


Ha nagyobb gond van, akkor az UH-al nem lehet megoldani. Viszont egy kicsi tapadás esetén azzal is meg lehet nyitni. Nekem a bal oldalon nehezített volt az átjárás, de a doki aztán szépen átfolyatta ott is a cuccot. 
Amúgy ez olyan, kb, mint egy sima nőgyógyászati vizsgálat. Én nem bántam meg, hogy "csak" ezt vállaltam be. Bár most, hogy túl vagyok életem első altatásán és leszívásán, már nem tűnik a laparoszkópia sem olyan vészesnek. A röntgeneset, semmiképpen nem vállalnám be. 

Andrea nem ismerem a párodat, de azt elmondhatom, hogy a férfiak egészen biztosan máshogy élik ezt meg, mint mi. Ők sem érhetnek meg teljesen minket, de mi sem őket. Az elején én is úgy éreztem, hogy páromat annyira nem is érdekli a téme. Oké, próbálkozunk, aztán majd lesz valami... Na, most azért már más a helyzet. De ehhez kellett azért sok minden. 
Lehet, hogy nem tud mit mondani. Úgy értem, hogy szeretne megnyugtatni, vagy azt mondani, hogy minden rendben lesz és lesz kisbabátok, és Te is rendben leszel, és nem lesz az olyan rossz. Csak nem tudja hogyan mondaj, mert lehet kicsit kételkedik benne, ismeretlen utakon jár ő is...

Na, ezzel most nem védeni akartam 
Viszont, ha úgy érzed, hogy egyedül tolod azt a szekeret, mi itt vagyunk. És itt kiöntheted a szívedet, meghallgatunk! (Persze tudom, azért nem ugyanaz!)

Jaj, lányok, türelmetlen vagyok! Olyan jó lenne már tudni, hogy hogyan vannak a kis bogyócskáink! De még 25 óra, mire hívhatom a biológust :(

ecsibe
 
 


@ecsibe:


Hazaérkeztünk szülőktől, pénteken mikor írtál, addigra a teszt a kukában landolt (még regge), amit el is vittek. Úgyhogy nincs fotó róla. Viszont van más fotóm:



Lilypie Pregnancy tickers
marcsika86
 
 


Ez a ma délutáni.


Lilypie Pregnancy tickers
marcsika86
 
 


@marcsika86:
Ez bizony pozi! Gratula :-)
Mesélj, hogy alakult ez a hónap!
ecsibe
 
 


@ecsibe:


Köszönöm!
Leírom összességében az egészet, hogy egybe legyen meg minden.
Március 13-án dokinál voltam konzultáción (2. ciklusnap), május közepére beszéltük meg a következő "randit". Addig szénhidrátmentes diéta plusz mozgás. Először csak a diétát tartottam, 2 hét után kezdtem el ellipszis trénerezni (igazából akkor vettük meg). Március 27-én volt majdnem pozitív az ovuteszt, és mivel nem volt egyértelműen pozitív, így nem is igazán foglalkoztam vele. Többé-kevésbé sikerült elkapni a férjem, amikor a munka és a fáradtság engedte. De kb. biztos voltam benne, hogy ha volt is tüszőrepedés, akkor lekéstünk róla.
A legfeltűnőbb dolog az volt, hogy pozitív ovuteszt után mindig fájnak a mellbimbóim. Ez abszolút nem volt most meg. Kb. 5 napja viszont a mellem kezdett el fájni. Múlt héten szombaton a férjem szüleinél voltunk, ott is volt egy jóleső sírásom, igaz, ott volt egy kis beszólás felém, amin úgy gondolom, hogy alapesetben jót nevettem volna. De a csütörtöki sírás már gyanús volt, tudjátok, akkor csináltam az első "láthatatlan" pozitív tesztet. Pénteken ugyanez, akkor azt mondtam, hogy csak annyira szeretném, tuti beképzelem, ezt mondogattam magamban egész nap. Tegnap nagyon halvány rózsaszínű lett a wc papír, na itt voltam benne biztos, hogy elkezdek barnázni és meg fog jönni. És nem kezdtem el barnázni még ma sem. Ahogy hazajöttünk, rohantam a wc-re tesztettel a kezemben, és a végeredményt már láttátok.
Holnap reggel elmegyek magánvérvételre (hcg, progeszteron, és a saját magam megnyutatására toxoplazmózis), délelőtt pedig hívom az orvost, hogy amint lehet fogadjon. Tudom, hogy 6 hétig nincs igazán értelme menni, de mivel a tesztoszteron nagyon magas és a cukor is határeset, úgy gondolom, hogy inkább beszéljük át még egyszer a hormoneredményeket, és ha szükséges, akkor kapjak gyógyszert.


Lilypie Pregnancy tickers
marcsika86
 
 


Szépen összeszedetten akartam írni, erre csak sikerült két dolgot kihagynom. Az egyik, hogy a petefészkem-méhem környékén néha éles szúrások voltak/vannak, néha folyamatos tompa fájdalom. A másik, hogy többször jött rám hőhullám, utána szinte megfagytam. Többször mondtam a férjemnek, hogy fogd meg a fejem, olyan, mintha hőemelkedésem lenne, és ő is melegebbnek érezte. De a reggeli hőmérőzésig nem jutottam el. Egyrészt, mert 1-1 értékből nem lehet következtetést levonni, másrészt meg nagyon nehezen ébredek reggelente, többször lenyomom a szundit a telón, és amikor tényleg "magamhoz térek", az valójában már nem az ébredési hő, és az nem lenne valós.

Lilypie Pregnancy tickers
marcsika86
 
 


Marcsika86:
A mindenit, gratulálok :):):):)
Mondtam én, hogy az ellipszis tréner meg a diéta csodákra képes ;)
Várom a fejleményeket :)

Ecsibe:
Nagyon nagyon drukkolok Neked is, és szívemből kívánom, hogy most sikerrel jarjatok :)

Maminti73:
Nekem is búcsú szaga volt , de remélem, nem az :)

7andrea7:
Én is nagyon sokszor éreztem, hogy egyedül tolom azt a szekeret, és sokszor nem éreztem a támogatást a férjemtol, de rájöttem, hogy ő egészen máshogy éli meg és dolgozza fel, mint én.
Arról nem beszélve, hogy itt voltatok nekem, és rengetegszer kiírhattam magamból az érzéseket :)

Lilypie Pregnancy tickers
dinyus
 
 


@dinyus:


Köszönöm szépen! Te hogy vagy?


@ecsibe:


Holnap mikor kell telefonálnod? Reggel? Délután? Majd számolj be a részletekről.


@7andrea7:


Igaz, hogy nekünk a március csak a 7. próbálkozós hónapunk volt, de én nagyon türelmetlen vagyok. Nekem ez a 7 hónap 7 évvel ért fel. Hajtottam az orvosokat, amelyiknél azt éreztem, hogy nem akar még foglalkozni velem, otthagytam, mentem másikhoz. Bármit megtettem volna, csak történjen valami. De gondolom ezzel itt mindannyian így vagyunk/voltunk. Mint ahogy ti is írjátok, sokszor egyedül toljuk azt a bizonyos szekeret. Hiába próbáltam a férjemnek részletesen elmondani, hogy mi mivel jár, "aha, értem" volt a válasz, majd hozzátette, hogy nyugodjak meg, hamarosan összejön a baba. Szerintem ez a részéről csak egy leplezési, "védekezési" módszer volt, nyilván látta rajtam, hogy mennyire szeretném, hogy mennyire elszomorodtam néha. Igazából próbált erős lenni, és próbálta tartani bennem a lelket. Most már azt mondom, hogy ha ő, mint erős férfi nem tartja magát, hanem belemélyed velem a neten való keresgélésbe, szomorkodott volna velem, akkor szerintem rég a pszichiátriára járnánk depresszió miatt.
Ma amikor megmutattam neki a pozitív tesztet, bepárásodott a szeme, de mondta, hogy ő nem éli magát még bele, majd ha a doki is azt mondja, hogy igen, tényleg baba van, akkor talán elhiszi. De szerintem valójában akkor kezdik a férfiak felfogni, amikor elkezd nőni a pocak, amikor már tényleg látható jelei vannak.
Andrea, mi itt vagyunk neked, meghallgatunk. Írd ki magadból a dolgokat, sokkal könnyebb lesz (akár privátban is)!


Lilypie Pregnancy tickers
marcsika86
 
 


Sziasztok. Nagyon régen írtam már, de próbáltam nyomon követni az eseményeket itt a fórumon. Örömmel olvastam a jóhíreket, és szomorúan a kevésbé jókat.
De most már mégpróbálok majd itt is lenni...aktívabban :-D

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kicsititi
 
 


@kicsititi:


Üdv újra itt!

Lilypie Pregnancy tickers
marcsika86
 
 


@marcsika86: De jó! :-D Már annyira vártam ezt a képet, annyit nézegettem, hogy mikor írsz már, csak aztán írni nem volt időm eddig. Hát gratulálok! Úgy tudtam, érződött az utóbbi írásaidból, hogy Te is tudod már, csak nem mered leírni, kimondani kerek perec, nehogy elkiabáld.
Furcsa ez az érzés, tudni, hogy ez most más, mint a reménykedés, hogy nem csak szeretnénk, hogy igaz legyen, hanem zsigerből tudjuk, hogy valóra vált az álom. :-D
Ecsibe, holnap majd írj nekünk mihamarabb, nagyon szorítok a kicsi pöttyöknek, remélem jól telt a hétvégéjük! ;-)
Maminti, ne tűnj el! Ha ritkábban jössz ok, de néha kérünk egy kis helyzetjelentést! Hiányoznál ám innen! ;-)
Andrea, kitartást! Igen, a pasik máshogy viszonyulnak ehhez az egészhez, szerintem valamilyen szinten mindegyikünk tapasztalta ezt, részben így kerültünk a fórumra. De valahol jobb ez így mégis, kicsit visszafogják a rágörcsölést, máskülönben minden együtt töltött időben erről beszélgetnénk velük. A lényeg, hogy próbáld nem úgy felfogni, hogy őt nem érdekli annyira a téma, mint téged, csak neki jobb nem beszélni róla. Nekik valamiért jobban megy az a bizonyos elengedés, ami nekünk általában csak véletlenül jön össze. :-)

Lilypie Pregnancy tickers
sjucus13
 
 


Ahh nagyon koszonom a rengeteg kedves szot. Sokat segitett, de tenyleg. Most raadasul ez a progiadag is jol fejbevag, szedulok kicsit, meg olyan kedvingadozasaim vannak, hogy... igazatok van, de neha annyira nehez logikusan gondolkodni.
Marcsikaaaa hat ... na nem kiabalom el meg, de remelem es kivanom h egeszseges, eros, es tobben legyenek, ahogy ahitottad, milyan franko lenne :)))) majd irj am mikor mesz a dokihoz. Mit szedtel amugy? Mar elfelejtettem :)
Ecsibe megy a szoritaaaas :) mar 99%ban biztos vagyok, h az uh-sra megyek, neztem is egy klinikat, de meg mire vegzek a duphastonnal, meg mire megjon, aztan onnan kb 10 nap, hat van egy honapom... nalam minden olyan sokaig tart.
Hjajj de jo volt mar egy pozi tesztet latni :)
7andrea7
Görögország
 
 


@sjucus13:


Köszönöm Jucus! Hihetetlennek tűnik az egész. Már látok magam előtt 4 pozitív tesztet, de olyan felfoghatatlan. Szerintem majd a doki után fog tényleg "leesni", hogy jaaaa, tényleg baba van. Reggel csináltam 3 különböző tesztet, egy gyógyszertári 10-est, egy vaterás 15-öst, és egy x-epil 25-ös tesztet. Már az x-epil is mutatja. Még egyik sem olyan erős, mint a kontroll csík, de gondolom ez teljesen normális, hiszen holnap van a nem várt napja. Teszt bőven van itthon, majd nézegetem, hogy szépen erősödik-e napról napra.


@7andrea7:


Köszönöm szépen a jókívánságodat! Jaj, bizony, milyen jó lenne, ha ketten lennének. Reméljük így is lesz, ugyanis én 10 éve azt mondogatom, hogy ikreket szeretnék. Bízom a vonzás törvényében, és remélem bevonzottam őket. Ha nem, az sem baj, egy babának is ugyanúgy fogunk örülni!
Decembertől egy teljes hónapig az Inofolicot szedtem, naponta kétszer, aztán rátaláltam a hasonmásokra, így legközelebb már olyat vettem, de hatóanyaban ugyanaz. Azt a mai napig iszom, igaz, a hétvégéken elfelejtem inni, de hétközben is csak reggelente iszom. Január 2. hétében kezdtem el inni reggel éhgyomorra a dió és csalánteát, egyik nap ezt, másik nap azt. Este ittam szurokfűteát és erdei szederlevél teát. Aztán ezek valahogy elmaradtak, max heti kétszer iszom a szurokfüvet. Februárban ezek mellé elkezdtem szedni a Premens kapszulát, amit azóta is szedek. Viszont azt nem tudom, hogy vajon azt még most is szedjem? Vagy hagyjam abba? Gondolom a doki majd tud választ adni a kérdésemre.


@ecsibe:


Hamarosan érdeklődhetsz a pici pöttyök felől. Majd írj, várjuk a hétvégi vakáció eredményét.

Túl vagyok a vérvételen. Hamarosan hívom a dokit, hogy mikor tud fogadni. Elvileg ma van a magánrendelőben, de kérdés, hogy tud-e adni nekem mára még időpontot.


Lilypie Pregnancy tickers
marcsika86
 
 


@marcsika86: A premens tablettát ne szedd tovább, terhesség, szoptatás alatt nem szabad. De nyugi, az, hogy eddig szedted nem befolyásolja a kicsi pötty fejlődését, viszont most már hagyni kell megváltozni a hormonháztartást. A premens abban segít, hogy egy ciklus alatt a lehető legideálisabb legyen a hormonok szintje a szervezetben, viszont a terhesség alatt ez teljesen megváltozik, teljesen más arányokra lesz szükség. Ugyanígy szoptatás alatt, a prolaktin szintnek az egekben kell lenni a tejtermeléshez, a premens meg pont hogy csökkenti. ;-)

Lilypie Pregnancy tickers
sjucus13
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: