Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Karmen
Szerdán megyek dokihoz. A Kaáliban azt mondták, hogy így nem tudnak stimulálni. (a ciszta miat) És nem lombik, hanem inszemináció lesz, ha egyszer eljutok odaáig, mert a petvezetékek átjárhatók, elvileg minden rendben, csak a páromnak kevés a katonája. :(((
Most visszaállatm a rendszeres sportra, és leszoktam a kávéról.
Remélem segít valamit. Mindenesetre már jobban érzem magam a mozgástól.
Nagyon szépes a babáid!
:D
h-boglarka
 
 


Charlott! Prolaktinnal elég a nödoki, ha tényleg az magas, de szerintem a nödokitól kérj egy beutalot friss hormonprofilra. Ez érdekes mert nálunk addig el sem kezdik a lombikot amig ezt nem nézik meg. Én voltam endokr. is de más miatt, mert nekem 1-2 évente kell kontroll, eddig szerencsére sose volt bajom de mindig visszarendelnek, gyanuval. Hát inkább elmegyek és nyugodt vagyok utána

Bogi! Köszönöm, büszke vagyok rájuk elmondhatom. Igaz nem adta könnyen a sors, lehet ezért is. stimulálni nem igaz, mert én 4x voltam és lehetett, csak nehezebb, több gyogyszer kell, ennyi. De én értelmetlennek tartottam megint fél év kezelést, mert ha jo esetben el is mult volna endo, ami nem ugy volt legutobb, ha nem sikerül a lombik (ami igy is történt) akkor 3 hónap szünet alatt endo megint visszajöhet, inkább vállaltam a több gyogyszert nem sokkal több kellett igy kiadásban inkább ez érte meg mint fél évet várjak és lehet feleslegesen. Nálam az endo csak a terhesség/szoptatás alatt mult el, 14 hónapra jött meg a szoptatáskor utána mégis visszajött az endom, pedig igy volt 9+14 hónap vérzés nélkül, még az sem volt elég hogy ne ujuljon ki:(
nekünk is kevés volt, 1-2 millio mégis spontán teherbe estem, de erre valoban kicsi esély volt, 4 év kellett hozzá, de a remény nálatok is ott van, csak feladni nem szabad! Mozgás lelkileg nekem is sokat segitett, érdekes hogy utána 2 hónappal lettem terhes Orsival.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Elég kihalt lett ez a topik.
Voltam szerdán dokinál. Donaval nevű gyógyszert írt. Lehet, hogy rosszul írtam le a nevét. Majd menstruáció első napján kell elkezdenem. Azt mondtam hogy még nagyon az elején elcsíptülk az endometriózist. Majd meglátjuk!
Amúgy gyógyszerezés közben van valamilyen kontroll, Uh vagy ilyesmi?

Üdv mindenkinek
h-boglarka
 
 

 
 

Bogi! Én ezt kaptam elöször a mütét után, akkor a kura végén nem volt endo, a Deca szuri után igen. Ez nem jelenti azt hogy a szuri rossz lenne, szerintem kevesen járnak ugy. A gyógyszer mellékhatása nekem ugyanolyan rémes volt mint a szuri, csak annyi hogy szurira havonta kellett menni ezt meg naponta szedni, macerásabb, néha nem emlékeztem bevettem-e már.
Nekem csak a végén volt kontroll

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!
Régóta olvaslak Titeket, sok okos dolgot tudtam meg :)
Lenne egy kérdésem, remélem tudtok segíteni.
Két éve szeretnénk babát a férjemmel. Voltunk vizsgálaton, sajna a kiskatonák kevesen voltak és lustik, illetve a nőgyógyász hüvelyi uh-al és saját kezű vizsgálattal endometriózisos göböket, hegeket állapított meg. Hozzáteszem, nagyon fájt amikor vizsgált, és célirányosan "nyúlkált", mondván "Ugye itt fáj?"
Egyébként a mensim 1.5 éve úgy jön meg, hogy 4 napig barnázok (van, hogy 6) utána kb. 2 napig tart, majd megint barna pár napig. Szerintem vmi nem ok, de a dokik semmit nem mondanak.
Szeretném, ha Ti válaszolnátok, hátha van vkinek hasonló tapasztalata. Előre is köszi :)

Angi
angi81
 
 


Sziasztok

Karmen
Milyen mellékhatásokat észleltél? Kicsit félek ezektől! Amúgy van egy kb. 30 mm cizstám is. Szerintem megint egy csoki ciszta. Remélem összemegy!

Angi

Én is barnázok menzi előtt és után is. Baromira tudom utálni! De nekem semmi sem fáj! Találtak egy cisztát a bal petefészkemben, mert mi is babával próbálkozunk, de ebből nem tudtak nemmit megállapítani. Úgy tudom, hogy csak laparoszkópiával lehet biztosan diagnosztizálni. Anyukámnak is endometriózisa volt, és három gyermeke lett mindenféle kezelés nélkül.

Mindent bele!
:D
h-boglarka
 
 


Bogi! nagyon erös höhullámok voltak, megviselt rendesen. Egyik percben szakadt rólam a viz, kellemetlen volt hogy annyira izzadtam, aztán pár perc mulva meg majd megfagytam. Nekem csak ennyi, de ez is elég volt hónapokig. Kolleganömmel akkor vesztünk nagyon össze, évekre, mert ha melegem volt télen is ablakot tártam, ha fáztam akkor meg fütöttem nagyon, elhiszem más nem tudta ezt elviselni
Nekem barnázás nem volt, söt semmi gyanu nem volt endora sosem, csak UH és lapar mutatta ki

ANgi! Én is endo mellett lettem terhes mindkétszer, de az igaz hogy igy nehezebb

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Gondoltam én is írok ide, hiszen nekem is endometriózisom volt.
Remélem valóban csak múltidőben fogok ezután beszélni róla. Nekem 2 sikertelen lombik után alakult ki a túlstimulálás miatt. A bal petefészkemben volt egy csokiciszta, amivel 2004-ben operálta először. Akkor csak leszívták a tartalmát, aztán 2005-ben ki is vették (de csak a cisztát)! Ez volt 2005 májusában, augusztusban már terhes is voltam a fiammal. Nekem sem volt egyébb tünetem, csak annyi, hogy kimaradt a mensim. Először azt hittem terhes vagyok, de az UH egyértelműen kimutatta a cisztát.
Szülés után 6 hónappal voltam újra kontrollon és teljesen rendben voltam, most tervezzük "összehozni" a kistesót. Remélem hamar összejön és nem lesz semmi baj.
Amikor kiderült, hogy endometriózisom van, kétségbe estem, hogy nekem nem lesz gyerekem, és akkor felvettem a kapcsolatot egypár emberkével, akinek hasonló betegsége volt.... Volt aki endometriózis mellett lett már x-szer terhes, pedig nem is akarta! Tehát nem kell arra gondolni, hogy itt a vég! Minden lehet, csak akarni kell! Én akartam a gyógyulást és a babát is, hát a műtét után 2 hónappal meglett az eredménye!
Mindenkinek kiatrtást kívánok, aki hasonló cipőben jár!!!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!
Köszi az infót Mindenkinek. Ezek szerint csak laparral lehet diagnosztizálni? A doki pedig nagyon meggyőző volt.
Mindegy, lelkesen próbálkozunk, aztán meglátjuk mi lesz.
Köszi mégegyszer, mindenkinek mielőbbi babásodást :D

Angi
angi81
 
 


Angi! UH-al gyanithatják de a pontos diagnozishoz valoban kell a lapar.

Andy! Gratulálok a babádhoz! Azért az akarás nem ilyen egyszerü, én mindig hittem hogy meggyógyulok, söt évekig hittem na most sikerül a baba, mégis várni kellett rá 4 évet. Jo lenne ha csak gondolni kellene erre és ugy alakulna

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Van egy ca-125 nevű vérvizsgálat is, ami alátámaszthatja az endot. Barátnőmnek a műtét előtt 136 volt.
Nekem eddig még nem volt ilyen, most megcsináltattam és 29 lett...ami negatív mert 35-ig az. :D
vizkriszisback
 
 


Nem jelentkeztem egy ideje.
Ezek történtek. Nem volt cisztaleszívás a múltkor. Indult az első lombik...2 doboz szuri(gonal f) sem hatott rám...lehet, hogy a deca miatt. Felfüggesztettük a kezelést. Utána nem tudtunk indulni mert a doki látott 2 cisztaszerűséget a bal petefészkemben, így nem indultunk egy mégegyszer.Ezután csináltatam a ca-125-öt, hogy megnyugodjak. Menzikor volt uh...már csak egy cisztaszerűséget látott a doki. Most spontánozunk, 18 cn-en uh, ha lesz ciszta leszívja...ha nem nem. Kapok vmi gyógyit pár napig és indul a 2. nekifutás...ami még az elsőnek számít majd asszem.
vizkriszisback
 
 


Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy a ca125 vérvételre kitől kell beutalót kérni?
Kétes eset vagyok, a műtét után a doki szerint endometriózisom van, a labor viszont cáfolta.
Szeretném megcsináltatni ezt a vv-t, hátha többet tudunk utána.
katinka40
 
 


Sziasztok!

Új vagyok itt, nekem kis segítségre lenne szükségem.
2007. novemberben endometriózissal műtöttek, jobb oldali petevezeték nagy nyomással átjárható. Bal oldalon egy évvel korábban eltávolították a petefészkemet.
Jelenleg GnRh szurikat kapok/3 db/, kérdésem lenne mi következik ezután.
Kisbabánk már csak lombikakl lehet, ha ezzel kapcsolatban tudtok valami okosat ondani, megköszönném.
takzsu
Szekszárd
 
 


Takzsu mit szeretnél tudni?
NEkem endo műtétem volt 3 hónap pihi után fogtunk bele, sajna az első nem sikerült de most majd a 2. biztos fog:)

Kitaláltad már melyik intézménybe mész (meddőségi )?
madrin
 
 


Szia takzsu!

Engem 2007. majusaban mutottek laparral, a bal petefeszkembol tavolitottak el egy cisztat meg sok picit a hasfalrol, mindket petevezeto atjarhato, de valoszinuleg a bal nem aktiv.
3 gnrH szurit laptam, oktoberben visszatert a ciklusom es most varjuk a csodat (a hormonkezeles annyira legyongitette a szerbezetek, hogy folyton beteg vagyok...). Azt ajanlom, szedjel vitaminokat (foleg a tel miatt is), foleg Ca-t amit en nem szedtem, rengeteg fogam romlott el rohamosan...
Engem viszont az erdekel, hogy miert lehet csak lombikkal babad, nekem ezt senki sem mondta.

Zsuvi
zsuvi
 
 


Szia,

én szerencsére megúsztam ezt a havi injekciót én Orgametrillt kaptam, bár ettől elég szarul voltam de kibírtam, közben szedtem Ca-t mert elvileg ugye klimaxos állapotot hoznak létre...Az meg csontritkulást okozhat,na mindegy.
NEkem azért ajánlották a lombikot mert a dokim azt mondta hoyg nem esélytelen az inszem főleg mert hoyg a páromnál semmi gond ninc.
Dehogy kevesebb az endosoknál az esély mint másoknál,mármint az inszem sikeressége.
Nem akarta a doki a szerveztemet lemeríteni inszemekkel + már nem vagyok tini sajna így időm se nagyon van már próbálkozni.
Én belementem volna az inszembe is mert ez a lombikozás se annyira jó :(
Elég megerőltető minden szempontból.
madrin
 
 


Sziasztok! :lol:

Látom nincs erre nagy élet, de azért írok.

Nekem szerdán volt laparom, mert a bal petefészkemben volt egy 5 cm-es ciszta. Sajnos a doki sejtése beigazolódott, endometriózisom van, a ciszta csokisziszta volt. Elég kiterjedt, 3. fokú, érinti a hashártyámat is. Amit tudott leszedett, most azt mondta 6 hónap kúra következik, de azt még nem tudom gyógyszer vagy injekció-e. Holnap megyek varratszedésre, gondolom akkor megmondja.
Ja és nekünk is azt mondta, hogy 6 hónap után lombik, mert így van esélem mihamarabb tehes lenni és teljesen meggyógyulni. Mindehhez 23 éves vagyok, bár nem hiszem, hogy ez a hülye betegség tekintettel lenne a korra.

Végülis mi örülünk is, mert legalább kiderült, hogy miért nem esek teherbe, eddig minden doki, csak széttárta a karját, hogy tökéletesek az eredményeink és hazaküldtek huncutkodni! :lol: :oops: Szó szerint ezt mondták! :lol:

Ha nem jön most a ciszta további évek teltek volna el sikertelenül.

És az a lényeg, hog meg fogok gógyulni! Úgy ahogy Ti is!

Sok sikert kívánok mindenkinek! :D

KépKép
zsófikukac
 
 


Szia ZSófi!

Nagyon tetszik a pozitív hozzáállásod! :)

A betegség tényleg nincs tekintettel a korra.
Én 27 vagyok és három éve küzdök vele.
Két IV. fokozatú endo műtét után akartuk mi is a lombik programot.
A lombik előtti vizsgálatok végére újra lett egy kisebb cisztám, ami miatt nem lehetett a lombikot sem kezdeni. De mire a gyógyszeres kezelés elkezdődött volna, spontán terhes lettem, aminek az eredménye egy gyönyörű 3 hónapos kisfiú. :)
Szóval azért endo mellett is van esély.
De ha mégsem menne, akkor hajá lombik!!

Kép
bodzi
 
 


Bodzi!

Köszönöm, hogy írtál! Pont azért vagyok ilyen optimista, mert olvastalak Téged is! :lol: Gratulálok a kisfiadhoz! :lol: Pedig a IV. fokú nem semmi, nekem "csak" III.-as. Most kezdődik majd a gyógyszeres kezelés, lombik csak utána. Persze a spontánnak is nagyon örülnénk, csak ugye kezelés alatt elég nehéz. :lol:

Nagyon szorítok Neked, hogy múljon el az endó, hiszen most van rá esélyed, hogy terhes voltál. Szoptatsz még?

KépKép
zsófikukac
 
 


Szia Zsófi!

Bocsi, mostanság nem jártam erre :)
Szóval szerencsére szoptatok még, igyekszem is sokáig kitolni, addig sem jön vissza az endo. Szooptatás után pedig nekivágunk szerintem ketteskének. (Hiába már tisztára optimista lettem :) )

Neked sok kitartást, nem egyszerű, tudom.

Kép
bodzi
 
 


Sziasztok!

Én a clostis topikba szoktam írni. Igaz, most nem szedem, mert laparom lesz nekem is.
Viszont most 10. napja vérzek. Rendes piros... Volt köztetek olyan, akinek endoja an, és hasonló problémája volt??? Félek, hogy ez a hosszú vérzés az endo tünete...

Köszi előre is. És drukk mindenkinek!

Szilvi
szilvia80
 
 


Sziasztok!

Én is megosztanám veletek a gyógyulásom és teherbeeséséem sikersztoriát, csak hogy akinek eddig nem jött össze, az is lássa, hogy mindig van remény. Én is endós voltam, két cisztám is volt, egyszer baloldali, rá egy évvel jobboldali, mindkettőnél a hasamat vágták, mert nagyok voltak, majd fél év injekció kúra következett. Ezután kiderült hogy nincs igazi peteérésem, erre Clostilbegytet kaptam, erre nem történt semmi, majd 6 hónappal később következett az átjárhatósági vizsgálat. Ekkor már több mint egyéve próbálkoztunk a babával, mire kiderült hogy újabb ciszta látszik a jobb oldalon, de közben spontán terhes lettem, így az felszívódott. Most 4 hónapos a kislányom, és csak remélni tudom, hogy a betegségem már a múltté. A terhességem is és a szülésem is normálisan zajlott. Mindenkinek hasonló sikert kívánok, nagyon drukkolok nektek, és kitartás!!!!
liv81
 
 


Sziasztok!

Szilvi,
sajnos én nem tudok segíteni.
Endom ellenére sosem volt ilyen hosszú menzim.

Liv,
mintha szórol szóra engem írtál volna le. Azzal a különbséggel csak, hogy az én négy hónaposom kisfiú :lol:

Kép
bodzi
 
 


Sziasztok!
Végzős pszichológia szakos hallgató vagyok, és a segítségeteket szeretném kérni! Dolgozatom témája a meddőség, lelki háttere, következményei (nagyvonalakban). Ha időtök engedi és kedvetek is van hozzá, kitöltenétek nekem egy kérdőívcsomagot? Elektronikus formában tudnám elküldeni, ill. ide is feltöltöm. Nagyon köszönöm, nagy segítség lenne!
Eszter kerdiovcsomag
turieszt
 
 


Liv!
Köszi a történeted, az ilyenek adnak erőt!!!! :lol: Gratulálok a kislányodhoz!!! :lol:

Szilvi!
Nekem mindig inkább kevés volt a mensim, viszont elhúzodott, pecsételéssel együtt majdnem egy hét volt. Mikor lesz a laparod?

KépKép
zsófikukac
 
 


Zsófi!

E hónap 19.-én lesz a műtét. Úgy néz ki, múlóban van a vérzésem. Már csak barnás van... Most nagyon boldog vagyok! Majdnem gyógy kaprást kellett csinálni! Na azt nem szerettem volna!

Ti mióta próbálkoztok?
szilvia80
 
 


Szilvi!

Másfél éve. Nekem febr. 13-án volt a laprom, ott derült ki, hogy endóm van. :cry:
De legalább kiderült és lehet rajta segíteni!
Remélem Nálad mindent rendben találnak, mert ez egy nagyon geci kis betegség! Miért lesz laparod?

KépKép
zsófikukac
 
 


Sziasztok!

Végzős pszichológia szakos hallgató vagyok, és a segítségeteket szeretném kérni! Dolgozatom témája a meddőség, lelki háttere, következményei (nagyvonalakban). Olyan nőket keresek, akik még sajnálatos módon küzdenek a problémával. Ha időtök engedi és kedvetek is van hozzá, kitöltenétek nekem egy kérdőívcsomagot? Elektronikus formában tudnám elküldeni, és nagyon leköteleznétek, ha páran kitöltenétek nekem. Amennyiben érdekel, írjatok a "turiesztKUKACgmailPONTcom"-ra (a spamok elkerülése miatt irtam igy). Nagyon köszönöm, nagy segítség lenne!

Eszter
turieszt
 
 


Sziasztok!

Nekem 1997-ben diagnosztizálták először az endometriosist az egyik petefészekben. Volt lapar, madj Danoval kúra. Aztán két évig tünetmentes voltam, pedig az ajánlott antibébit se szedtem. És akkoriban még nem akartam gyereket, társam se volt, meg semmi, egyetemre jártam. Aztán 2000-ben újra előjött az endo. Ekkor a SOTE. I. klinikára mentem vele. Fél évig kaptam GnRh kezelést, volt egy kontroll lapar, azóta - mondhatni bő 7 éve - tünetmentes vagyok. pedig megint nem szedtem az antibébit, undorodom tőle.
először tavaly ősszel, valamit nemrég elvetéltem, korai vetélés, spontán.
Arra vagyok kíváncsi, tudtok-e olyasmiről, ha valaki elvileg gyógyult az endóból, de csak évekkel a kezelések után akar babát, akkor a volt endónak, lehet-e szerepe a vetélésekben?
eftimea
 
 


Szia!

Én úgy tudom, hogy endósoknál nagyobb a vetélés aránya, főleg, ha van endó a méhen belül is. :? Többet sajnos én sem tudok róla. De biztos nem jött vissza Neked, hiszen sikerült kétszer is megfogannia a babának.

Sok sikert kívánok!

Zsófi

KépKép
zsófikukac
 
 


Szia Zsófi, egyelőre nem látni, hogy visszajött volna, igazad van, és az utolsó laparom óta, aminek sok éve, csak 2-szer volt fájdalmas menses, de akkor tényleg nagyon stresszes voltam , így azt a két alkalmat betudtam annak.

De akkor miért nem marad meg? Más endós nő meg tud szülni. Képzelheted, milyen mérges vagyok. Egyszer már azt hittem, túl vagyok a nehezén, probléma megoldva, kipipálva sok évi küzdelem után, és most nézhetek, illetve nézhetünk elébe a nőgyógyászati tortúrának - megint.

te milyen kezelést kapsz? GnRH?
eftimea
 
 


Szia Timi!

Igen Gnrh. :cry:

És nem lehet, hogy nem endó, hanem egyszerűen csak kevés volt a progi szinted és ezért nem sikerült? Lehet elég lenne utró vagy valami progipotló. Erről nem beszéltél a dokiddal?

KépKép
zsófikukac
 
 


Szia Zsófi!

Na most lesz majd kontroll uh-m 2 hét múlva, akkor megnézik, mi van odabent. Ennek függvényében lesz majd javaslat vagy vizsgálat.

De, az utrogesztánról esett szó. bár amikor ősszel terhes voltam, és elkezdtem vérezgetni, azonnal, értsd: aznap, a vérezgetéshez képest 2 órával szaladtunk a klinikára, ahol kaptam utrot, de nem tudott segíteni, pár óra múlva már a mentő vitt vissza a kórházba. Akkor nem mondták, meg az azt követő vizsgálatokon sem, hogy hamarabb kell majd az utro, pl. a terhesség elejétől, vagyis a menses elmaradakor azonnal menjek dokihoz. Persze első vetélésekkor mindig az van: van ilyen. A másodk vetéléskor már több eshetőség kerül szóba, mert az már tényleg jelezhet olyasmit, amit vagy terhesség előtt kell kezelni, vagy terhesség altt azonnal.

mondjuk arra nem gyanakszom, hogy kiújult volna az endóm, de az lehet, hogy az endó mögött állhat alacsony ösztrogén szint, s emiatt nem sikerül megmaradnia a babának. Persze annyi mindent lehet az endóról, kialakulásáról meg egyéb körülményeiről olvasni, de egyelőre semmi sem tuti. Én örülök annak, hogy az felszívódott nálam, de ki tudja, miért alakult ki, lehet, eleve a kialakulás oka okozza azt, hogy nem sikerül kihordanom a terhessésgeket. Persze az is előfordulhat, hogy az apukával van a baj, végülis egyre megy, melyikünk miatt nem jön össze.

Nekem a GnRh azért kérdés, mert azt olvastam, nincs követéses statisztika arról, hogy a GnRh kezelt nőkkel mi lett évek múltán. Csak olyan, hogy rögtön (néhány hónapon belül) a GnRh után a többségük (amúgy az is elenyésző többség csak sajnos) teherbe tudott esni, és szülni is.
eftimea
 
 


Hát az én dokim javasolta a Gnrh-t én meg azt csinálom, amit mond, mert egy kitűnő szakember, meddősségis, de az endót is vágja nagyon. Muszáj megbíznom benne és csinálnom, amit mond, különben nincs értelme. Azért kell 6 hónapig a Gnrh, mert elég kiterjedt volt az endóm és most megpróbálja a maradékot is visszaszorítani, hogy pár hónp után ne jöjjön újra elő. Aztán 5. szuri után lapar, annak az eredméynétől függ, hogy lombik kell-e.

Szorítok neked, hogy kiderüljön mi okozza a bajt és tudjanak rajta segíteni!!!

KépKép
zsófikukac
 
 


Szia Zsófi!

nálam is így volt, előbb GnRh, aztán kontroll lapar. Csak nekem akkor nem volt párom, így nem terveztem babát.
de az endó elmúlt, ami azért nagy szó, bevallom, mert én akkoriban, pontosabban a GnRh előtt minden menseskor elájulta, akkora erősségű fájdalmaim voltak.
Amúgy én is úgy voltam vele, mint te, a doki tudja, nem viccel, amikor a GnRh-t javasolja. én is elfogadtam. És tényleg jobban vagyok, cska ugye a baba nem marad meg bennem, de ennek amúgy ezer egyéb oka lehet.

neked hol van az endód? Nekem a bal petefészekben és kismedencében volt.
és ki az orvosod? Cssak nem Szendihez jársz Te is ezzel?
eftimea
 
 


Szia Timi!

Én Tapocára járok a dr. török Attilához, ő is műtött, Pécsen. Szurira is Pécsre kell mennem, mert a Dunántúl oda tartozik.
Nekem bal petefészkemben volt csokiciszta, és a hasüregbe több helyen endósziget, petevezető megtörve, letapadva, az egész bal oldalamat érintette, a jobb viszont teljesen rendben van. :)

Egy szobatársamnak hiszterót is csinált és megállapította, hogy a méhében is endó van, ezért nem maradt meg a lombik. Nálad volt hiszteró?

KépKép
zsófikukac
 
 


Szia Zsófi!

Nem volt nálam a méhben endó, legalábbis nem mondták, és a papírjaimon se találtam erre utaló dolgot. Nekem is bal petefészekben volt a endós ciszta. Szerencsére a petevezetékben nem volt elváltozás, és a jobb oldalon én is teljesen rendben voltam.

Te jól vagy a GnRH-tól? Sokan panaszkodnak, hogy rossz a közérzetük a kezelés alatt, nekem azonban semmi bajom nem volt. Sőt bizonyos értelemben még különösen kellemesnek is találtam: nem volt menstruáció, és nem volt fájdalom.

Amúgy nálad hogy derült ki, hpogy endometriosisod van? Nekem egyszer csak elkezdett fájdalom társulni a menseshez, ami hónapról hónapra erősebb lett, és egyszer fogtam magam, elmentem a nőgyógyászatra, hogy nézzenek már meg, mert biztosan nem normális, hogy így fáj a hasam meg a kismedencém menstruációkor, ha amúgy előtte 11 évig még spárgába is lementem menses alatt. Szóval én babázni akartam még akkor, hanem csak fájdalmaim lettek váratlanul.
eftimea
 
 


Opsz: babázni nem akartam még akkor
Kimaradt a nem szó az előző bejegyzés ominózus mondatából.


Persze az a legidegesítőbb, hogy egyszer már azt gondoltam, pontot tehetek a nőgyógyászati gondjaim végére, ugye endóka elmúlt, és most, hogy évekkel később babáznék, megint tortúrának nézek elébe... Utálatos dolog, de hát mit tegyek...
eftimea
 
 


Sziasztok!

Timi!

Most látom/olvasom hogy Te is a Szendeihez jársz. Én is hozzá jártam az endó miatt,és én is Gnrh kezelést kaptam. Aztán kaptunk a férjemmel 6 hónapot hogy hátha összejön így a bébi,de nem sikerült. Ezután vissza hozzá. És Ő hozta nekünk össze a bébit aki mostmár nem is olyan sokára itt lesz velünk. :D

Drukkolok Neked is. Meg persze mindenkinek.

Kitartás csajok!!!
csipcsab
 
 


Timi!

Tapolcán vette észre a csokicisztát a dokim és gondolta, hogy endó lesz, mert az a meddősséget is megmagyarázza. Sajnos bejött neki.

Én elég rosszul viselem a Gnrh-t. Hőhullámaim vannak és ami a legrosszabb, hogy nem tudok aludni. Már hulla vagyok. És sajnos az az előnyöm sem volt eddig, hogy nem menstruálok, mert az első után megjött. És most is szúrogat a hasam. :roll:

KépKép
zsófikukac
 
 


Sziasztok!

Csipcsab!
Hogy hozta nektek össze Szendei a kisbabát?
Nem tudtál teherbe esni , vagy mint én, mindig elvetéltél?

ZSófi:
Hú, sajnálom, hogy ennyire megvisel téged. Ha jól látom a vonalzódon, nemrég kezdted el, ugye még jó 4 hónap hátra van. Lehet, hamarosan megszokod és jobban leszel. Nekem tényleg semmit bajom nem volt. De nálam mindig minden fordítva van, a terhességek alatt pl. nem volt székrekedésem, se puffadásom, pedig amúgy ezek nálam elfőfordulnak, sőt a terhesség sokat javult az anyagcserémen. Aztán nekem rosszulléteim se voltak, csak kávé undor, mellfeszülés, vagyis csak a kisebb kellemetlenségek. Mondhatni, terhesen jobban éreztem magam, mint amúgy. Nálam biztos van valami gubanc, ha minden fordítva működik.
eftimea
 
 


Timi!

Te nem szoktál írni az endometriózis.hu-ra? Olyan ismerős vagy. mármint, amit leírtál. ott is írta egy lány, hogy fordítva működik. Hát Te sem vagy egy egyszerű eset. Kiváncsi vagyok, hogy mit mondanak majd a kontrolon. Szendei mit szólt a két vetéléshez? Ilyenkor már néznek genetikát is, nem?

KépKép
zsófikukac
 
 


Timi!

Nekünk a szendei inszemmel hozta össze a bébit. Mi 3,5 évet küzdöttünk hogy végre teherbe tudjak esni. Mert egyszerűen sehogy nem ment. Ez az első terhességem. Biztos tud Neked is segíteni hogy megmaradjon a baba.

Sűrűn kell járnod hozzá?

Én úgy voltam Vele,hogy nagyon jó szakembernek tartom,de a stílusával nem egészen voltam megelégedve. Mondjuk tudom hogy nem nekem szólt a viselkedése,ő alapból ilyen ugye. Aztán volt pillanat mikor jól eltudtunk dumcsizni. DE kész voltam attól is hogy állandóan több órát kell ott üldögélni. Gondolom még most is úgy van nem?

Te most fogsz újra belekezdeni a vizsgálatokba?
csipcsab
 
 


Szia Zsófi!

De, szoktam ott is fórumozni :)))

A doki most beutalta a párom andrológiára. Majd most megy oda vizsgálatra. Márha rászánja magát.... :(


Csipcsab!

Én kb. 8 éve járok a dokihoz kisebb-nagyobb megszakításokkal, de a helyzet nem változott. Tudom, hogy sokan nem szeretik a stílusát, a beszédmódját, nekem azonban nincs ezekkel bajom. Csak a várakozással. időpont 9 óra, és lehet, délután jutok be ... na ezt nem bírom. Ha sokat sztrájkol még a BKV, akkor a sztrájk napjára kérek időpontot, a múltkor akkor voltam, és nem kellett várnom :)
No meg az zavar még, hogy sokszor nincs. Konferencia, szabi, konferencia, szabi, most meg beteg is volt.
hú, most látom, te már nagyon a végéhez közeledsz a terhességnek. Az első terhességemmel most járnám a végét, április végén-május elején szültem volna a papír szerint... :( A másodikkal meg november végén...

nekem hamarosna lesz egy kontroll ultahangom, és annak függvényében drül ki, velem mit kell, kell-e valamit is csinálni. de közben a férjemnek is kéne vizsgáltra menni, csak nehezen szánja rá magát, a kis "beszari".

Azt nem tudjátok, akkor mit lehet tenni, ha az apukával van a gond? én más spermáját biztosan nem hordom ki, szóval nekem spermadonor nem kell, különben mi értelme az egésznek. Nekem a baba arról szól, hogy én és a párom legyünk valakiben. Jó, jó, ez talán naiv és kislányos, de hát egy ismeretlen pasitól nekem nem kell semmi akkor sem.
Szóval fel lehet tuningolni az apukát, hogy mégis csak ő legyen az apuka?

Az inszem a beültetés? Ebben nem vagyok járatos.
eftimea
 
 


Timi!

Az inszem az amikor rásegítenek a peteérésedre hogy több tüsződ legyen. Követik uh-val és mikor megfelelő méretüek akkor kapsz egy tüszőrepesztő szurit. És rá 1 max 2 napra inszem. Az úgy zajlik hogy inszem elött leadja a párod a az "anyagot",ők szétválogatják hogy csak a legjobbakat kapd vissza. Te be a műtőbe ,fel az ágyra,jön a doki és felrak a méhedbe egy katétert és azon keresztül juttatják fel a kisfickókat. Utána fekszel még ott kb 5-10 percet és mehetsz haza. Egyáltalán nem fáj.

Ha pedig a párodnál van a gond akkor se izgulj. Nekik is tudnak segíteni. Ők is ugyanúgy szedhetik a clostilbegytet mert a szurit is amit mi kapunk peteérlelésre. Ezzel nekik is tudják növelni a spermaszámot. Úgyhogy ne izgulj. Minden oké lesz.

Azért jó lenne ha rászánná magát és megnézetné,mert őt akkor egyből kilehetne zárni baj ügyileg.

Nekem szerencsére nem problémázott a férjem ezen. Ő mondta amit neki kell megtennie azt megteszi.
Szerencsém van vele. Sok helyen olvastam már hogy egyáltalán nem akarnak elmenni a vizsgálatra,szegény párjuk meg már túlvan minden vizsgálaton. Pedig ez nekik nem is fájdalmas és még külön is vannak egy szobába nem úgy mint mi hogy kivagyunk terítve a dokinak.
csipcsab
 
 


Szia Csipcsab!

De miért kell a peteérésre rásegíteni? Annál is kell, aki úgy jár, mint én, hogy mindig elvetél?


Írod: kiválogatják a kisfickókat, hogy csak a legjobbak találkozzanak a nőcikkel. Ezt akkor is alkalmazzák, ha a pasi spermáival van valami? Vagy olyan nincs, hogy egy pasiban van jó meg rossz sperma? De akkor minek válogatnak???


Sajnos én is azok közé tartozom, akinek a párjukat nógatni kell. Persze, mondani mondja, hogy elmegy a vizsgálatra, de ha nem nógatom naponta, akkor 3 hónap múlva is ott tartunk még, hogy a telszám azon a helyen van az asztalán, ahova én tettem, csak jól beporosodva :? Olyan szégyenlős, olyan cikinek érez minden ilyesmit, de hát ez van. amikor megismerkedtünk, én azonnal mondtam neki, gyerek szempontjából, nem biztos, hogy könnyű eset leszek - ugye az endó miatt. De az most nics szerencsére. az is valami.

clostilbegy - ez mi?

Bocs, ha sokat kérdezek, de én csak az endóban vagyok járatos, a többiben nem. A lombikról se tudok sokat, de nem is nagyon szeretném, ha odáig fajulna a dolog.
eftimea
 
 


Kukac, Csipcsab Ti is Szendeihez jártok?

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


Gizi! :D

Helló. Kukac nem oda jár de én hozzá jártam.
Csak nem Te is oda jársz hozzá??? :D :shock:

Puszika.
csipcsab
 
 


Timi!

Bocsi hogy csak most de szarakodott a netünk. Még most se az igazi. :x

Nekem azért segítettek rá a peteérésre mert nekem nem igazán akart magától lenni vagy csak nagyon ritkán. De attól hogy Neked van attól tuti neked is adnak majd vmit amitől több lesz. Mert így nagyobb esélyed van hogy a több közül legalább az egyik megfogan. Nekem az inszemnél 9 tüszőm volt mert olyan jól reagáltam a clostilbegytre meg a szurira amit adnom kellett magamnak. És ebből a 9-ből lett 1 bébi aki most itt lapul a pocimban és rosszalkodik. :lol:

Akármennyi kisfickója van a párodnak azok közül szedik ki a lehető legjobbakat.(legegészségesebbeket) Amennyit csak tudnak.

Clostilbegyt= peteérés serkentő gyógyszer. Ezt szokták a pasiknak is adni sperma növelésére ha olyan gond bóvan náluk és nem olyan vészes a helyzet.

Semmi gond kérdezz csak nyugodtan. Én is azért tudom mert sokáig benne voltam ebben.

Remélem minden kérdésedre érthetően válaszoltam.

Szép napot. :D
csipcsab
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: