Új privát üzeneted érkezett!

Tiza :P
Az éves szabadság jár a kismamának. Vagy kiveszi, vagy nem.
Ha nem veszi ki az éves szabiját, akkor sem veszik el, mert a Gyes-ről visszatérve ki kell adni az összes addig járó szabit.
Szülési szabadságra el lehet menni:
- vagy a várható szülés ideje előtti 28 nappal,
- vagy a szülés napjától.
ez szabadon választott.

Én úgy szoktam javasolni a kismamáknak (és én is így fogom csinálni), hogy először mindenki vegye ki az éves szabadságát, azután pedig vagy menjen el táppénzre a szülésig, illetve ha előbb veszi ki a szülési szabadságig.
Érthető?

Kép
Kép
szilva069
 
 


Szilcsike :)
Teljesen érthető. Én is így tudtam, mert már egyszer utánanéztem, de a könyvelő más dolgokat mondott.
Köszi

Kép
Kép
tiza
 
 


Tiza :)
Szilcsinek igaza van. Nem kell elkezdeni a szülés előtt a szülési szabit, csak választható. És a rendes szabi halmozódik, és munkábaálláskor azzal kezdhetsz.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 

 
 

Szilcsi :)
És ugye azt is megcsinálhatom, hogy pl én július 7-re vagyok kiírva. Júniusban elkezdem kivenni a szabijaimat és csak július 1-től megyek el szülési szabadságra, ill. ahogy elfogy a rendes szabim. Persze ha július 1-ig nem szülök meg.

Kép
Kép
tiza
 
 


Tiza :P
Naná! Én is így fogom csinálni :P

Kép
Kép
szilva069
 
 


Tiza
Én az összes évi szabimat kiveszem, és csak utána megyek vagy szülésire, vagy szülni :-)

Kép
Kép
szilva069
 
 


Szilcsi :)
Így járunk a legjobban. Persze ez a munkáltatónak annyira nem buli, de kit érdekel, ha jár. Szerintem én már úgysem fogok itt dolgozni többet, mert szeretnénk még legalább egy bébit összehozni és több év múlva már nem hiszem, hogy visszavesznek. Főleg, hogy a főnököm, aki nagyon kedvel és eddig mindig kivételezett velem végleg elmegy nyugdíjba.

Kép
Kép
tiza
 
 


Tiza :)
Én viszont 6 hónap múlva visszamegyek dolgozni 4 órába.
Szívesen maradnék itthon még jó darabig, de mérlegeltünk, és így döntöttünk. Az építkezés miatt nagy hitel van rajtunk.
Remélem nem döntöttünk rosszul.
Kicsit félek is tőle, de remélem meg tudjuk majd oldani.
Ráadásul bevállaltam azt is, hogy míg itthon leszek a babával a béreket és a munkaügyet azért folyamatosan csinálni fogom, csak az itthoni gépemen.
Nekem nagyon rendesek a főnökeim, úgyhogy bízom benne, hogy menni fog :-)

A munkáltatónak igazából tök mind1, mivel a szabit előbb vagy utóbb úgyis ki kell fizetnie, úgyhogy nem okozol nekik semmi kárt :-)
Szóval ti már titkon gyúrtok a kistesóra?????
Hát az biztos, hogy mi sem fogunk többé védekezni :twisted:
Ha jönni akar kistesó jön, ha nem akkor nem. Én már nem fogok parázni többé ezen ha kiscsávó rendeben megszületik.

Kép
Kép
szilva069
 
 


sziasztok!

szép estét mindenkinek!

köszönöm mindenkinek az aranyos szavakat!

boboka!
mondjuk elég régi gépe van a dokinak és azt is mondta hogy végülis belebeszélheté hogy ott van a szívverés de azt mondta hogy mire legközelebb megyek tutira látni fogja és ne aggódjak mert szépen növöget és nincs itt semmi gond!!!

hát próbálok nyugodt maradni!!! a rosszulléteim megvannak meg én is nagyon álomkóros vagyok!!!!

susy!
nagyon szurkolok péntekre bizti minden rendben lesz!!!!

többiek!
vigyázzatok magatokra!!!

tündi23
 
 


Szilcsi, Tiza
Én április végéig dolgozom, egész május szabi, majd táppénz a szülés napjáig, és csak a szülés napjától tgyás. Szerintem így jövünk ki a legjobban
Engem is kérdeztek, mikor akarok visszajönni, mondtam, hogy 2 éves koráig itthon leszek. Azt nem tettem hozzá, hogy remélm, mire Zalán 2 éves lesz, már útban van/ megszületik a kistesó :D
Csajok, én is úgy reménykedem, hogy felszabadulunk, és nem kell ekkora küzdelem a következővel.
Szóval most lehet, hogy 3-4 év itthon, remélem jól fogom bírni :)

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma :P
Biztos, hogy számítani fog, hogy annyira már nem fogjuk magunkat stresszelni. Lesz ahogy lesz. Ezek szerint neked is édes pihenés következik 1 hónap múlva :P
Én csak az utolsó hónapot tervezem itthon tölteni, illetve gyanítom az uccsó időkben is be kell majd menjek néhányszor. De nem baj, egyenlőre jól bírom a munkát.

Kép
Kép
szilva069
 
 


tündi!
köszönöm a biztatást! remélem én is jó hírekkel jövök majd péntek este. :)
Mikor mész legközelebb uh-ra? Tuti minden okés lesz veletek!

boboka!
te se látogatod sürün a wc-t, pipi miatt?
Pedig általában ez jellemzö a terhességre, de nekem sincs most még késztetésem, hogy pisilni rohangáljak. Furi :roll:
susy75
 
 


Mona
Milyen doki ez?? Nekem minden alkalommal volt vizsgálat, ahol a méhszájat és a méh helyzetét is megnézte a doki. Szerintem gyorsan keress más dokit vagy kérdezz rá!!

Barbi
Sajnálom a csíkokat, de nem kell szégyellned. Sajnos, van aki hajlamos a csíkosodásra. Nekem a cicim lett csíkos. :( Amúgy majd el fognak halványodni. Esetleg egy bőrgyógyászt kérdezz meg, nincs-e krém, ami esetleg halványítaná.
A legfontosabb, hogy a férjed elfogadjon így. A többieket meg tojd le!! Nekem meg klassz amorf alamkom lett. Addig nem is vettem észre, míg egy nagy tükörbe, ami az egész alakomat mutatja, nem néztem bele. Hát, nem kellett volna. :? De ez van. Gábort nem zavarja, így engem sem. Annyira. :)

Szilcsike
Ha esetleg még nem unod a név témát, akkor nekem van egy táblázatom (másik gépen), amiben benne van egy csomó név. Majd elküldöm Neked. Egyenként üljetek le elé, nézzétek végig őket és 1-től 5-ig értékeljétek (elég, ha azokat, amik szóba jöhetnek, nem kell mindegyiket). Egyikőtök se nézze meg, a másik mire hány pontot adott. Az egyik oszlopban az Excel összesíti az adott pontokat, így meg tudjátok nézni, melyik név kapta a legtöbb pontot - azaz melyik, ami mindkettőtöknek tetszik. Így máris megvan a baba neve. Még anno a neten találtam. Valaki, akinek ugyanilyen gondja volt, így oldotta meg a kérdést. :)
Maryvel kapcsolatban: remélem, nem lesz szükség vérátömlesztésre. Én nem vagyok a híve. Nekem is akartak szülés után adni, mert annyira szar volt a vérképem. De anyukám laboros és azt mondta nem kérjem. Mondjuk a doki sem favorizálta a dolgot (főleg, mióta kiderült, hogy van AIDS, ugyanis ki tudja, mi van más vérében, ami esetleg még nem mutatható ki), de neki kötelessége felajánlani. Minden vizitkor a vizitelő dokik majd elájultak, hogy milyen a vérképem, és mindegyik megkérdezte, nem kérek-e vért. Nem kértem. Jó lenne, ha Mary mégis valahogy tudna vasat szedni (C vitaminnal!!), mert azzal tök jól rendbe lehet hozni. Nekem szülés után volt gondom a WC-n, és a Gábor hozott vmi porfélét, amit vízzel higítva kellett meginni. A gyógyszertárban esetleg kérdezzen rá. Most nem jut eszembe a neve. Hátha az segít.

Lányok!
Valaki tervezi, hogy kér epidurálist? Írjatok már az érzéseitekről a szüléssel kapcsolatban!! Olyan kíváncsi vagyok! :) No, meg pocis képet sem raktatok fel, meg bababirodalmast sem. :( :(

Susy
Ne izgulj! Nálam sem volt a pisis tünet. Valamikor a 2. trimeszterben volt 1-2 hét, amikor éjjel is ki kellett mennem. Ennyi.

Tiza
Nem mentek szülésfelkészítőre? 4D??

Timi
Megvan már az eredmény???

Wish
Valaki majd megírja ide nekünk, ha Balázs megérkezett???
gtünde
 
 


Szilcsike
Igen, sírt. Mert nem volt velem. :)
gtünde
 
 


Kép
Kép
gtünde
 
 


Fici 25 hetes:
Kép

Fici 33 hetes:
Kép
gtünde
 
 


Sziasztok!

Írhatok én is ugye, hiszen anyuka is vagyok. :wink: :D

Tüncsi :)
Igen, én úgy tervezem! :lol: Volt már altatásos császárom is, meg ébrenlevős is. Most az ébrenlevőst fogom választani. (Csak előbb essek má' megint teherbe! :shock: )

Na, csóközön Mamik éa Kismamik, megyek oktatni a jövő nemzedékét!

Kép
Vendég
 


Emma, Szilcsi :)
Hát ez az otthonmaradni, visszamenni dolgozni nagy dilemma. Ha vissza akarnék jönni fél év múlva, valszeg megtehetném, mert a főnököm nagyon rendi és mindent megtenne ez ügyben. Én viszont nem azért küzdöttem ennyit, hogy ne legyek ott az első szavaknál v. lépéseknél. A férjem tudna vele foglalkozni, de a végén még azt hinné a babó, hogy ő az anyukája. És már írtam, hogy nagyon hamar szeretnék újra teherbeesni. Szóval szerintem minimum 3-4 évig otthon kell maradnom. Utána nagyon nehéz lesz elhelyezkedni, mert itt Pécsen egyáltalán nincsenek állások és addigra a jelenlegi munkámban is elfelejtenek. De ez most nem érdekel. Élvezem a terhességet és nem foglalkozom ilyen gondokkal, és reménykedem benne, hogy majd jól tűröm az otthonlétet.

Tüncsi :)
4D-re csak a 29. hét körül akarunk menni. Szülésre felkészítőt azt hiszem kihagyom, valahogy egyáltalán nem érdekel. Az epidurálist majd a helyszínen eldöntöm, meg kikérem a doki véleményét is.

Kép
Kép
tiza
 
 


Szilva :D egyenlőre jó a jövő hét kedd, de addig úgyis írunk vagy beszélünk egymással.

Tiza, Emma, Szilva :D én pont fordítva csinálom az egészet,én tp-en maradok a szülésig és majd ha vissza mennék dolgozni akkor veszem ki a szabimat(mondjuk én azért csinálom így,mert nem akartam megszakítani a folytonos tp-met,ne kérdezétek hogy miért :? ,de én már szept. óta itthon vagyok)

Tündi :D , én sajnos nem udok felrakni képet,mert az a fránya fényképezőgép miért ne a finishbe romlott volna el :( ,most próbálok egy másikat szerezni hogy ha Balázs előbb érkezne apa azért tudja fotozni.

Aranyosak vagyotok, hogy vigasztaltok bízom benne hogy az idő egy kicsit megszépíti a hátsomat :oops: ,de tényleg olyan mintha szabálytalanul ráfestettek volna vöröses-lillás csíkokat,mindegy ez van ezt kell elfogadni!!!
Én is most gondolkodom hogy mégegyszer utoljára elkénne menni jövő héten 4d-re,22 héten voltam utóljára.

Barbi

Képbabafalva.hu vonalzó
zbarbi
 
 


Tüncsi :P
Köszi, küldd el azt az excell táblázatot :P
Érdekes, számomra a 25 hetes sztárfotó Ficikéről sokkal jobban kivehető :P
Mary esete azé még nehezebb lehet a 2 babóval, de bízom benne én is, hogy segíteni fog neki ez a vénás izé.

Tiza :P
Hát nekem sincs ám semmi kedvem ilyen hamar visszajönni dógozni, dehát a ház részlet egyszerűen rákényszerít minket.
Anyósom fog majd vigyázni addig a picire :P
Szerintem meg fogjuk oldani. Végülis kocsival csak 10 percre lakom a munkahelyemtől...

Barbi :P
Persze hogy táppénzen vagy a szülésig, hiszen te sokkal előbb elmentél már pihenni :P Ebben az esetben én is így csinálnám!
Melyik kórházban fogsz szülni??????
Ha eljössz a találkozóra, majd én jól lefotózlak ok?!
És jól felteszem majd a többieknek a topicba!
Én meg azon gondolkodom, hogy egyáltalán elmenjek-e még 1x majd 4D-re. A 18 héten voltam összekötve a genetikával, és akkor láttam kiscsákót. Most már az is elég számomra, hogy folyamatosan érzem a mocorgását :P

Kép
Kép
szilva069
 
 


Gyugyi :P
Én szeretnék majd kérdezni tőled a császáros szüléssel kapcsolatban!!!!!!

Kép
Kép
szilva069
 
 


Tüncsi
Az a [url]neves táblázat[/url]engem isérdekelne! Bár 90%ra megvan, de azért nem bánnám, ha még gyszer nekifutnánk. Van még egy pici hiányérzetem, mert volt 3-4 nevünk, de aztán egyre inkább Zalánnak szólítjuk a kicsikét, de jó lenne, ha mindketten biztosak lennénk benne, hogy ez a tutti. Szívesen megkérdezném őt is, mit szól hozzá :) meg ha ránézek majd, vajon illik-e rá a neve :?:
[url]Érzéstelenítés[/url] hát ölég rosszul bírom a fájdalmat, de vannak paráim az epiduráltól is... nehéz ügy... Nagon örülnék ha végig tudnám csinálni természetesen és minden kemikália nélkül, de kicsi rá az esély. Majd próbálkozom, de ha nem bírom, kérek eda-t

Tiza
Akkor ugyanúgy gondoljuk! Én is szeretném végigélni az összes fázist a lépésektől át az összes első szóig/mondatig. Aztán kb. 1 éves kora körül nagyon örülnénk, ha megfoganna a kistesó. Ha magától nem megy, megyünk a kis fagyibabákért. :D
Én nekem is csak minimális az esélye sajnos, hogy 4 év múlva visszamehetek a mostani helyemre. Esetleg, ha nagyon mázlim van, akkortájt vki elmegy szülni a kolléganők közül. De nekem nagy álmom, hogy csak 6 órás munkát vállaljak míg a gyerkőcök 5-6 évesek, és ezen a helyen ez nem megy hosszú távon (1 hónapig engedték a kisgyerekeseknek, mikor visszajöttek, utána nem)

Szilcsi
Az biztos, hogy nagyon jó érezni a mocorgást, megnyugtató :D
4 D időpontja nekem is nagy kérdés, segítsetek. Dokimhoz 24 meg 28 hetesen megyek, szóval 26 vagy 29-30. hétre gondoltam. Szerintetek?

Kép
Kép
emma1976
 
 


Szilcsi :)
Ha lenne kire hagyni a babát (a férjemet erre nem tartom alkalmasnak), és lehetőség lenne egy 4 órás állásra én is visszajönnék. Kicsit félek az otthonléttől, még nem tudom hogyan fogom viselni.

Barbi :)
A csíkok biztos, hogy nem maradnak lilák, majd kifehérednek és elhalványodnak. Meg vannak olyan krémek, amik ugyan nem tüntetik el, de azért sokat javítanak a helyzeten. Egyébként én egyszer 20 éves korom körül hirtelen sokat híztam és még hirtelenebbül lefogytam, aminek következtében csíkos lett a combom meg a fenekem, de mára szinte nem is látszik, pedig nem kentem semmivel.

Kép
Kép
tiza
 
 


Emma :P
Hát én inkább a későbbi időpontot választanám.
Ha megyünk, akkor mi a 32. hét körül fogunk menni 4 D-re.

Kép
Kép
szilva069
 
 


Tiza :P
Érdekes, mert én nem félnék az otthonléttől :P
Szerintem lesz elég dolgod a babával :twisted:
És különben is az ember tervez, aztán az esetek többségében úgysem úgy alakulnak a dolgok.
Az a fő, hogy a baba már ott lapul a pocakunkban, a többi meg majd kialakul.

Kép
Kép
szilva069
 
 


Tündi :)
Megnéztem a videókat. Kicsi csúcsfejnek szép kerek fejecskéje lett végül. Nagyon kis édes egyébként. És milyen hajlékony! :D
Ja, a táblába beírhatod, az utolsó oszlopba nyugodtan, hogy az 5. lombik sikerült.
Ha elküldöd priviben a telcsiszámodat, akkor küldök neked SMS-t, ha megszületett Balázs. Ha jól nézem, ebből a topikből senkinek nincs meg a száma még :)

Barbi :)
A csíkokkal én is úgy jártam, mint Tiza. Kamaszkoromban nagyon hirtelen meghíztam és iszonyú csíkos lett a hasam, a combom, a fenekem, a karom és a mellem is. Szóval kb minden. Mostanra kihalványultak és nem nagyon lehet őket látni, azaz a hasamon lévők most pirosabbak lettek egy kicsit. Nagyon szépen el fognak halványulni meglátod.

Emma:)
Mi a 30. héten voltunk 4D-n, és akkor remekül látszott minden. Van 4d-s UH-ok topik a "Várandósság" alatt, ott be tudod lőni, hogy mekkora korban mi és hogy látszik. Meg van egy UH képtár a babanet főoldaról is. Itt vannak linkek:
http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... 6&start=50
http://www.babanet.hu/ultrahang.php?t=fejl

Gyugyi :)
Császáros szülés engem is érdekelne, mert erős a gyanúm, hogy Balázs még mindig haránt fekszik.

A 31. heti ultrahangon még úgy volt, és azóta is ugyanúgy érzem a kis dudorjait, mint akkor. Jövő héten megyek megint ultrahangra, akkor kiderül, de azért elkezdtem barátkozni a császár gondolatával.
Nagyon-nagyon szeretném temészetes úton megszülni, de egyelőre minden noszogatás ellenére tartja a pozícióját.

Nekem erősködtek a cégnél, hogy vegyem ki az szülés elöttre eső szabijaimat + ami tavalyról maradt, mivel tavaly júniustól táppénzen voltam. Így két hetet szabin voltam és utánna folytattam a táppénzt. Szerintem semmi értele nem volt, de annyiszor elmondták, hogy inkább rájuk hagytam és kivettem, mint még egyszer meghallgassam. Mondjuk jól jött az a kis pluszpénz.:) Tgyásra én a szüléstől fogok csak menni.

Engem valószínűleg visszavesz a majd a munkahelyem, a kérdés inkább az, hogy milyen feltételekkel. A mostani visszatérő kismamákkal nagyon humánusak és adnak 4-6 órás munkát is, ha azt kéri az ember, de hát sok víz folyik még le a Dunán, mire én is visszamegyek (meg elöttem még kb 10 másik kismama :? ), pláne, hogy remélem kistesó is lesz majd valahogy. Mondjuk nálunk bedolgozást is lehet vállani, ha éppen van olyan munka, úgyhogy ha nagyon unatkoznék, azt is lehet csinálni :)

wish
 
 


Szilcsi :)
A lényeg tényleg a babó. Én elég hajlamos vagyok a depire, már egy hosszabb szabi alatt is szokott jelentkezni, ezért félek egy kicsit, de elhatároztam, hogy mivel nyári baba amint lehet, megyünk a szabadba, felvisszük a kertbe stb, nem fogunk otthon begyepesedni. Na, aztán az élet majd lehet, hogy jól közbeszól, tervezni tényleg könnyű.

Kép
Kép
tiza
 
 


Wish :)
Nekem nem írtál semmit :(

Kép
Kép
szilva069
 
 


Wish
De jó munkahelyed van! Megkérdezhetem hol dolgozol?
Köszi, annyira tutti a képetek, hogy akkor én is a 30. hét körül megyek majd

Tiza
Engem nagyon megnyugtatott a hétvégén egy örökmozgó csajszi! 8 hónapos a lánya, és azt mondta 1 napot sem unatkozott eddig, és repülnek a napok, sokkal inkább, mint mikor dolgozott (pedig imádja a munkáját) Jó volt ezt hallani, hiszen nekem is 10 éve kezdődött a munkásélet, és 2 hétnél több szünet sosem volt eddig...

Kép
Kép
emma1976
 
 


Szilcsike :)
Deeeee, írtam neked egy egész kisregényt a lombikról. Priviben elküldtem :)

Emma :)
Egy vezetési és informatikai tanácsadással foglalkozó cégnél dolgozom. Tényleg jó munkahely, bár baromi sokat kell dolgozni. Általában nem 8 óra egy nap, hanem inkább 10-12, ezért is jó, ha kaphat az ember 4-6 órás munkát.

wish
 
 


Emma :)
Én is ebben bízom.

Wish :)
Az előbb nem vettem észre, hogy írtál. Mivel az iwiwen visszajelöltél (remélem rájöttél ki vagyok, a Tiza az Izabellából van), ott megvan a telcsiszámom. A 20. héten nálunk is még haránt feküdt a bébi, de ott megnyugtattak, hogy még fordulhat. Most egy kicsit reménykedek, hogy változott a helyzet, mert máshol érzem a rugdosódást. Majd kiderül. Tényleg szupi mhelyed van. Egyébként nekem sem olyan rossz, a főnököm nagyon rendi és kedvel engem, de ő sajnos hamar elmegy nyugdíjba. Max egy évig marad még. A többieket már nem annyira kedvelem, mert elég irigyek rám. Már ki vagyok akadva a könyvelőcsajra, mert egyfolytában agyal ezen a szabadságon meg szülési szabadságon, hogy ki dönti el (mármint a munkáltató vagy én), hogy mikor vehetem ki stb. A jogászunk pedig nincs semmiben képben és utálja a kismamákat, ezért tőle nem is kérdezek.

Kép
Kép
tiza
 
 


Tiza :)
Mikor megvan a baba, már minden átértékelődik, és lehet, nem is szeretnél már dolgozni :lol: Én pl. amennyire szerettem dolgozni, míg nem volt gyerekem, annyira nem szeretek most :oops:
Én is 5 órában helyezkedtem el 1 éve, majd később is részmunkaidőt szeretnék vállalni.
El lehet ezt azt előre tervezni, de az élet közbeszól.

Szilcsi :)
A kényszer nagy úr. Ha sok a hitel, sajnos hamar vissza kell menni dolgozni, én is visszamentem, mikor Dorka 1 éves lett, na de Domcsinál már el sem tudtam képzelni, hogy ezt megtegyem. Mikor ott a baba, nagyon nehéz mellőle elszabadulni. Mégha az anyós is vigyázz rá. Hátha lesz más lehetőség pénzre, és nem kell ilyen korán visszamenned. Én sem tudom, hogy jövünk ki a kis pénzünkből 5-en, de majd ügyeskedem :lol:

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Tiza
Nálunk meg az a gáz, hogy 76/77es korosztány a hasonló munkakört csinálók 80%a, és mindenki mostanában megy szülni! Jelenleg is 3an vagyunk kismamik. Szóval nem sikerült a jó elosztás a téren, hanem sokan nagyjából egyidőben mennek el, és majd egyszerre akarunk visszamenni... Szerintem jobb felkészülni arra, hogy nem megy vissza az ember, nehogy akkor essünk pofára, mikor bejelentkezünk, hogy itt vagyunk és jönnénk. Egyébként a mai mo-i helyzetben szerintem kevés az a cég, aki egyáltalán azt garantálja, hogy ugyanilyen formában létezni fog 3-4 év múlva, nemhogy azt, hogy bármikor visszavesz. 2 lány jött vissza az utóbbi 3 évben gyedről, szóltak nekik, hogy vagy most, vagy soha, az egyik 1 a másik másfél éves babó mellől jött vissza, pedig nem gy tervezték...

Kép
Kép
emma1976
 
 


Tiza :)
Ez a könyvelő csaj egy hülye!
Az éves szabadságod mindenképpen jár, esetleg abba köthet bele, hogy csak időarányosan adja ki (de én ezzel nem szoktam foglalkozni, és egyébként sem néz ennek utána senki).
Mondd meg Annek a gyökérnek, hogy
A KISMAMA DÖNTI EL, HOGY MIKORTÓL MEGY TERHESSÉGI GYERMEKÁGYI SEGÉLYRE, ILLETVE, HOGY KIVESZI-E EGYÁLTALÁN A SZÜLÉSI SZABADSÁGOT!!!!!!

Nelli :)
Hát szerintem muszáj lesz dógoznom, vagy beszereznem egy színes fénymásolót, hogy néhány bankót sokszorosítsak vele :twisted:

Wish :P
Jóvan, megkaptam :P Azt hittem megfeledkeztél rólam :twisted:

Kép
Kép
szilva069
 
 


Lányok!
Apropó, azt nektek mondta a doki az UH-nál, hogy hogyan fekszik a baba???
És mi az a haránt fekvés?
Nekem soha nem említette, hogy hogyan is helyezkedik el.
Különben ilyenkor még nem fejjel lefele van ugye?

Kép
Kép
szilva069
 
 


Tiza :)
Felírtam a számodat :)
Az semmit nem jelent, hogy a 20. héten hogy feküdt, akkor még sok helyük van forgolódni :)
Nekem a 4 uh-on a 30. héten farosan feküdt, a kórházin a 31. héten meg keresztbe, és azóta ugyanúgy érzem.
Nyilván minál nagyobb, annál szűkösebb megfordulnia, de állítólag még az utolsó héten is befordulhatnak. Szóval én most nagyon várom az UH-ot, aztán lehet, hogy fenekelés lesz a dologból, ha nem fordul be :twisted:

Szilva :)
Nálunk rá szokták írni az UH leletre, hogy milyen a fekvése.
Meg abból is ki lehet következtetni, amikor már nagyobb, hogy hol van az UH fej és mit mutat olyankor a képernyő :)
Nekem feküdt mindenhogy eleinte :)

Emma :)
Remélem jól fog alakulni a munkahelyed és akkor tudsz majd visszameni dolgozni, amikor szeretnél.

wish
 
 


Szilcsi :)
Szerintem még korai az elhelyezkedéséből bármire következtetni, majd a vége fele. Nekem nem szokta mondani a doki.

Nem tudjátok még biztosra, hogy a kórházaknál az állandó vagy az ideiglenes lakcímet nézik-e?

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Szilcsi :) Wish :)
Kérdezzetek bátran! Jó régen volt, de mintha tegnap történt volna.... :)
Vendég
 


Emma :)
Én sem hiszem, hogy visszavesznek, pedig most mindenki úgy beszél. Viszont látom a most gyeses kismamákhoz való hozzáállást, hát egyáltalán nem tetszik.

Szilcsi :)
Köszi. Egyébként nem ő fogja eldönteni és ha a munkáltatónak van is beleszólása a főnököm úgy fogja csinálni, ahogy azt én kérem, csak ezt még a kis gyökér nem tudja.
Nekem mondta a doki, hogy hogyan fekszik és az uh-s papíron is rajtavan. A védőnő viszont megnyugtatott, hogy még addig százszor megfordulhat. Azt hiszem még az utolsó hetekben szoktak "fejreállni".

Wish :)
Tudom, hogy még sokat forgolódnak, meg érzem is. Néha olyan ramzuri van bent és egyszer innen érzem, máskor meg teljesen máshonnan.

Kép
Kép
tiza
 
 


Szerintem sem számít semmit ilyentájt, hogy fekszik! Rengeteg helye van még, és állandóan változik a helyzete. Szerintem a 36.-37. hétig nem gond, ha nem áll be fejjel lefelé... vagy rosszul tudom?
Wish, Barbi ti, akik a legközelebb vagytok a szüléshez, mi a véleményetek a fájdalomcsillapításról?

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma :)
Nekem anno mondták, hogy a fájdalom ott "kezdődik", amikor nem tudsz tőle megszólalni. Mosolyogtam...Igazuk lett. :roll:
Nem is tudom, hogy lehet kiabálni közben...nekem a lélegzetem is elakadt, nem hogy megszólaljak.
Szóval azt akartam kihozni belőle, hogy én biza' kértem volna fájdalomcsillapítót, dupla adagot, de izibe'! :lol: Csak nem lehetett, mert nem tudták még, hogy kell-e a császár. Ha meg azt bekötik, akkor nem lehet a császárost bekötni (?). Egy biztos: a baba nem marad bent. :wink:
Vendég
 


Emma :) Tiza :P
Én úgy olvastam, hogy előre kell eldöntened, hogy kérsz-e fájdalomcsillapítót, epit, vagy spinálist, mert közben már nem kérheted. Azt ne kérdezzétek miért nem?

Gyugyi :)
Úgy általában is írhatnál a császáros szülésről, hogy hogyan zajlik, meg közben milyen, meg utána. A babát szerinted lehet-e egyből szoptatni, vagy elviszik és csak másnap kapod meg???
És hát az is kérdéses elöttem, hogy merjem-e bevállalni a fárdalomcsillapítósat, mert mikor műtötték a lábamat, az epi utáni napokban eszméletlen fejfájás gyötört. Olyan, amit azt hittem el sem lehet viselni! Szóval kicsit félek a főfájástól, viszont kiscsákó születését sem szeretném végigaludni :twisted:

Félek attól is, ha egyből nem tudom szoptatni, mert elviszik, és adnak neki cumiból teát meg tápszert, akkor hogy fogom tudni rászktatni a szopira????

Szóval számtalan kérdés van bennem....

Kép
Kép
szilva069
 
 


Szilcsi :)
Az előre nem azt jelenti, hogy 3 hónapra előre. A sógornőm pl nem akart kérni, de ott a kórházban kért és alá kellett írnia valami hozzájárulást. Azt mondta, hogy abban a pillanatban még a halálos ítéletét is aláírta volna, csak enyhüljön a fájdalom. Azt hiszem az elején még eldöntheted, utána már nem lehet kérni, valami ilyen rémlik. Persze még nem voltam ebben a helyzetben. Bennem is száz kérdés van és bizonytalanság. Pl egy csomó mindenről nem tudom, hogy hasznos-e v. csak jó pénzéért rá akarják sózni a leendő szülőkre. Még az ég világon semmit nem vettünk, csak beszélünk róla, de már most sem értünk egyet mindenben a férjemmel.

Kép
Kép
tiza
 
 


Tiza :)
No én is úgy gondoltam, hogy a vajúdáskor/elött kell eldöntened, hogy hogyan akarsz szülni. Közben nem lehet már, amikor igazán tudod milyen fájdalommal is jár a szülés.

Óóóóó nálunk is van nemegyetértés Szilárddal :twisted:
Mi már megvettük a babakocsit, de mire kiötlöttük, hogy milyen is lenne jó???? hát az nem volt egyszerű. Jó néhány utunkba került, mire kicsit tisztába jöttünk a fajtákkal. Most a hordozóban "utazunk". Mondjuk ezt a férjemre bízom.
Következő a kiságy téma lesz :P

Kép
Kép
szilva069
 
 


Császár:
Történt egyszer réges-régen, úgy 1994. áprilisában....... :D
Szóval az úgy volt, hogy kicsi lányom nem bírta a gyűrődést és a szívhang "leesett" 70 alá. :?
(tárgyalás :lol: ) Betoltak a műtőbe, át kellett másznom a műtőasztalra. Ott adták be a gerincembe az érzéstelenítőt. Én dönthettem, hogy aludni akarok-e, vagy ébren lenni. Ki lehet bírni, bár akkor már 6 órája vajúdtam igencsak intenzíven. A legnehezebb volt nyugodtan ülni, amíg belém böktek hátulról. Közben meg jöttek a fájások...Na, kb. 3 fájás és nem éreztem semmit. Az valami csodálatos volt!!!!! Elfeküdtem, kikötötték a kezemet, rámkapcsoltak kütyüket, elém akasztottak egy zöld rongyot. Mindenki kedves volt, mosolyogtak, bíztattak. És nem fájt semmim!!!!!! Aztán jöttek az álarcosok feltartott kezekkel, csak a szemük látszott. A szemüvegéről felismertem a dokimat. :wink: Sokan voltak....Szólt valaki, hogy fél perc és kint van a baba. :shock: Ekkor éreztem, hogy a kisasszony igencsak kepeszt a gyomromban. Szóltam is, hogy a gyerek kirúgja az ebédemet. Mire ők: "Igen, igen, menekül...!" De a dokik győztek, nem tudott elbújni. Annyit hallottam, hogy "Szívást, szívást, még, még....." Aztán semmi....Na, itt volt az a pillanat, hogy megijedtem. Az anesztes,gondolom ő állt a fejemnél, nyugtatgatott, hogy mindjárt visszahozzák, csak rendbeszedik. Na, köszi. :? (Utólag kiderült, hogy amikor lerakták a "pucolós asztalra", akkor kezdett el nyöszörögni. Ezt apa mesélte, ő ott volt vele végig. :) ) A dokik meg közben elkezdték az igazi melót. Legalább fél órát foltozgattak. A lányomat egy csecsemős odahozta a fejemhez. Pólyában volt, hosszú ujjait mozgatta. Én nyúltam volna felé, de ki voltam kötve....Közelebb hozta és megérinthettem. Aztán elvitték.....2 napot töltöttem a postop-on. :(
A fiamnál altattak, mert nem volt idő beadni a gerincérzéstelenítőt, olyan rossz állapotban volt. Berohantak velem a műtőbe (szó szerint) és egy percen belül aludtam. :shock: Egy ember emelt, a másik húzta az egyik lábamra a steril "zoknit", a másik a másik lábamra, közben a negyedik belebökte a kezembe a tűt, az ötödik elém tette a maszkot.......Ennyi. A következő emlékem a fájdalom. Felébredni arra, hogy 20 perce vágták félbe a hasadat és éppen most fejezték be az összevarrásodat... Nem volt kellemes. A fiamat nem is láttam :( Annyira kellett sietni, hogy a pontos születését sem tudom. Fél 10 és 10 között. Du fél négykor lehoztak egy gyereket és odarakták az ágyamra.... De szörnyű ezt most így leírni...Akkor nem tűnt ilyen borzasztónak. Szóval ő volt az én kicsi, gyűrötthomlokú fiam. :) Vele csak egy éjszakát voltam a postop-on.
De nyugi, úgy tudom, ma már akit nem altatnak, azt nem viszik el, maradhat a szülészeten a babájával együtt!!!!
Ha a postpo is érdekel, arról is tudok mesélni. Csak szóljatok. :wink: Bár így is teleírtam az oldalt :oops:

Puszi!!!

(Keresek régi képeket. Pill)
Vendég
 


Gyugyi :)
Húúúúúúú azt hittem "kellemesebb" dolog ez a császár-szülés.
Szegény, jó sokat szenvedtél, és ráadásul mindkét gyerkőcnél.
Ezek szerint te az érzéstelenítéses szülésre szavazol ugye?
Mi az a postop?????? Különben meg igen, érdekel!
A műtét után fáj a varrat, és meddig?

Kép
Kép
szilva069
 
 


Andit megviselte, sokat sírt....
Kép

Gábor nyugis gyerek volt
Kép

Első éjszakánk :D
Kép
Vendég
 


Gyugyi :)
Engem is érdekelne, hogy műtét után mennyire volt gáz a mozgás, meddig fájt a seb, meg ilyesmi.
Szegénykém, biztos jobb lett volna, ha egyből láthatod a fiadat. Azért jó, hogy ha lehet gerincérzéstelenítést csinálnak.

Szilva :)
Nekünk azt mondták (Margit), hogy lehet kérni edát bármikor, de ha márnagyon előrehaladott a szülés, akkor lehet hogy már nem kötik be, mert kb 20 perc, mire hat.
Azt is mondták, hogy edá-nál nem fájhat a fej. Előfordul, hogy mégis fáj utána, ha véletlenül rosszul bökik, de akkor azonnal szóljunk, mert adnak valami infúzót amitől emúlik.
A császárhoz, ha mégis az kell új kanült szúrnak.

Emma :)
Fogalmam sincs. Egyelőre el sem tudom képzelni mennyire fog fájni.
Van egy listám az eddig átélt durva fájdalmaimról:
1. Hiperstimus görcs - azt hittem ott halok meg, ha ilyen vagy ennél rosszabb akkor egyértelműen EDA
2. Epehólyaggyulladásos epegörcs - na ez is durva volt, ilyen fájdalomnál is kérnék. Ezt is 2 órát bírtam otthon, aztán mentük az ügyeletre.
3. Mensis görcsök - Ebből is volt nekem olyan durva, hogy csak feküdtem az ágyon és potyogtak a könnyeim. Viszont ezt azt hiszem el tudám viselni.
4. Vakbél gyulladás- ez is nagyon szar volt, de ezt is el tudnám viseleni fájdalomcsillapítás nékül.
Aztán azt hiszem attól is függ majd, hogy milyen gyors az egész folyamat. Egész más 10 órát vajúdni, mint 4-et, nem?

wish
 
 


Szilcsi :)
Igen, én az érzéstelenítést javaslom.
A postop, az operáció utáni megfigyelőterem. :lol: Szar hely. Mindenki nyög, jajgat, hányik :lol: (Jelentem én tök jól voltam, mutogattak is, mint a bazári majmot. Én voltam a "mintabeteg" :lol: )
Érzéstelenítés után azért jobb, mert nem érzed rögtön a fájdalmat. Sőt, semmit nem érzel. :wink: Nekem kirántották a katéteremet, mert elakadt a műtőasztalban, amikor leszedtek onnan. Na jó, voltam vagy 80kg, de akkor is. :shock: De mindegy volt, mert nem éreztem. Fokozatosan tér vissza. Érdekes. Akkor nyugodtam meg, mikor már a lábujjaimat tudtam mozgatni. Ez órák kérdése...
A hasamra homokzsákokat tettek mind a kétszer. Nekem kimondottam kellemes volt. Mármint Gáborral, amikor éreztem. :D Andinál remegtem egész testemben. Mellékhatás. :? Kértem koktélt. Adtak. Nagggyon finom!!! Vénásan persze. :wink: Tanács: rengeteget kell inni!!! 2 liter keserű tea után ihattam ízesítettet. Persze, ha nem hánytam ki. De mondom, én tök jól voltam, semmi fejfájás, semmi hányinger.
A legnehezebb, mikor először fel kell állni. Ill. ülni. Nővérke mellettem készenlétben, hátha ájulok. Andival borzalmasan fájt az egész hasam. Két kézzel kellett tartanom a bendőmet, mert úgy éreztem, kiszakad az egész belsőm, ha nem tartom. Szerintem pokoli izomlázam volt. Legalábbis olyan fájdalmat éreztem. Ez volt kb. 3 nap, aztán elmúlt. 24 órát volt bent a katéter, szigorúan ellenőrizték az első pisit. Csak akkor mehettem fel a szülészetre a gyerekemhez, ha -bocsi- volt kaki. Ott állt a nővér és sk. leellenőrizte azt is. Megvolt, mehettem fel a kiscsajhoz. :)
Gáborral altattak, itt volt igazán fontos az ivás. Őt nem szabadott szoptatnom 24 órán át, az altató miatt. De hamarabb talpraálltam. Nem fájt a hasam, úgy mint az elsőnél. De volt ridikülöm. A hasamból lógott ki a cső, a végén a zacsi, benne az anyag. Vállra kellett akasztani, amikor sétáltattak. :roll: Az első felülélés ráadásul szét is csúszott a cucc, mert persze, hogy nem passzolt a hasamból kilógó cső mérete, meg a ridikül csövének mérete. Ragtapasszal volt összeeszkábálva, az meg szétesett. Spriccelt a vérem, volt nagy riadalom, mire rájöttek, hogy csak a cső jött szét. :lol: :lol: Na arról már nem is beszélve, hogy másnap az egész a kezemben maradt. Kijött a hasamból. Magától. Szobatársam futott a nővérkéért. Hála Istennek, úgyis utálatos volt. :wink: Ja, és a kakit nem kellett megvárni, másnap felengedtek. De ott szólni kellett, hogy megvolt a dolog. Meg is nézték.
Varratszedés nem votl, mert elfutó varratot tett belém a dokim. A szobatársamat kapcsozták is... Hát az fáj. Először a kapcsokat szedték ki neki, aztán pár nap múlva a varratokat is. Nekem annyi volt az egész, hogy az egyok "plombát" levágta a doki, a másikat megfogta és kihúzta az egészet. Semmit nem éreztem. Mindjárt lefotózom, mert elkértem emlékbe. :D Akkor érthetőbb lesz.
Ha van még kérdés, ne kíméljetek! :lol:
Vendég
 


Tiza :) Szilcsi :)
Egyet nem értés... Nekem szerencsére a férjemmel nem volt ilyen, inkább a leendő nagyszülők akartak mindenfélére rábeszélni. Persze tiszta jószéndékból, de hát ha nekem más az elképzelésem, akkor inkább hagyjanak.
Szóval nekem a végső érv mindig az volt, de mivel én fogom a legtöbbet használni, akkor legyen már olyan, amilyet én gondolok jónak és nem ők.
Perszemi sok mindent kaptunk, így vásárolni nem sok mindent kellett. ez pnzügyileg nagyon jó volt, de imádtam volna válogatni Balázsnak a cuccokat :) Persze azért így is vettem ezt-azt :)

wish
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: