Új privát üzeneted érkezett!

Baba!

Szerintem meg fogod Őt találni! Ezek jelek,nem lehet véletlen! És tiszta szívből drukkolok Neked!

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

Üdv, az újaknak!

Baba! Szerintem teljesen érthető,hogy valaki 3 fiú után kislányra vágyik. És fordítva.
Mindannyiunkban van elképzelés vagy vágy a születendő gyermekünk nemét illetően, ez teljesen rendjén van. Akkor van a gond, ha megszületett babát azért nem szeretik, mert nem az lett, amit vártak.
Ismerek a környezetemben ilyen családot.

Én első babának kislányt szerettem volna. Fiú lett. Imádom a mai napig. Sőt büszke voltam, hogy lám nekem fiam lett!!
A másodiknak már fiút szerettem volna. Mondván, hogy egyforma ruha, játék, jobban elvannak ketten, én meg már fiús anyuka vagyok.
Lány lett. Boldog vagyok, hogy nem választhattam meg és nem tehettem azért, hogy mik legyenek.
Így imádom őket, ahogy vannak.
A harmadiknál már teljesen mindegy volt. A férjem szeretett volna kislányt, és bejött neki.
A 4.? Akit a Jóisten nekünk küld. Csak egészséges legyen!!!

Szerintem nem a korod játszik szerepet, én is 36 voltam amikor Gina fogant. Szerencsére elsőre sikerült, és nem volt semmi gondom a terhesség alatt.
Remélem nálad is hamar rendeződik a helyzet.

Márti!
Az én dokim is az ÁEK ban rendel, dr. Kazár Tibor. Mindkét nagyot nála szültem, akkor még a Corvin( BM) kórházban volt, aztán elköltöztünk és nekem nagyon messze lett.
De a 4.-et lehet, hogy már nála szülöm.

Nagyon szépek a gyerekeid, Kamilla meg egy kis tünemény!

Sziasztok, Judit

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy betolakodom! Az AVKF óvodapedagógus szakán vagyok végzős hallgató, egy 8 hónapos kislány és egy 2 és fél éves kisfiú Anyukája.

Óvodás gyermekek Anyukáitól kérnék segítséget.
A szakdolgozatom témája az Egészséges életmódra nevelés az óvodában. Kutatást kell végeznem, ehhez állítottam össze egy kérdőívet.

A kérdőív kitöltésében kérem a segítségeteket.
Akinek lenne egy kis ideje arra, hogy ezt megtegye, kérem jelezzen az alábbi e-mail címen és küldöm a kérdőívet: zina81@citromail.hu

Természetesen név nélkül, teljes titoktartásban.
(A végén egy statisztika készül belőle)

Előre is köszönök minden segítséget!
További szép napot mindenkinek!!!! :P

Üdv.: Bea
vbea81
 
 

 
 

Bea!

Én is óvónő vagyok,meg most már fejlesztőpedagógus is. Nekem küldheted a kérdőívet,itt megtalálod a nevemnél az e-mail-címememet! Sok sikert a szakdolgozathoz!

Yusz!

Volt alkalmam megismerni a dokidat,amikr Kamillát szültem,ugyanis Ő volt az ügyeletvezető a szülőszobán,mikor szülni mentünk és a dokim kérésére az ügyeletes doki után Ő is megvizsgált. Nagyon jófej volt!
Köszi a dícséretet!

Márti
borossné becz márta
 
 


Baba!

Megértem a vágyadat,főleg ha még ennyit álmodsz is róla...de sztem nem szabad e köré az álom köré építened mindent mert ha netán(Isten ne adja!)nem sikerül akkor nagyon összetörhetsz lelkileg és az se neked ,se a családodnak nem jó!!

Egyébként én is vágyom egy lányra(azt nem mondanán hogy csak lányra és nem gyerekre)csak én azt vallom h semmilyen mesterséges beavatkozást nem tennék ez ügyben...boldog vok úgy amit Isten ad,ha 4 fiút ad akkor velük vok boldog,ha 4.-nek kislányt ad akkor úgy leszek boldog...én a SOTE II-n szültem Olikát ahol az ország összes problámás esete megtalálható..láttam 23-25 vagy épp 26 hétre született babákat...vírusfertőzés által okozott koraszülésekből megmaradt testileg-szellemileg károsodott babákat..akkor ott azt mondtam,dehogy választok én hogy milyen nemű legyen..Istenem,csak egészséges legyen és ennyi...sajna ott azok az anyukák ,nem hogy a baba neméről nem dönthetnek de sajnos arról sem h élteben marad-e egyátalán a babájuk vagy nem...
Egyébként ha nektek már 4 éve nem sikerül a baba akkor már indokolt is a beültetés,nem?De ha jól tudom a nemmegválasztás Magyarországon nem lehetséges legálisan...nálad esetleg volt rá mód??
Ja és elfelejtettem megkérdezni hogy akkor inszem volt vagy lombik?mikor tesztelhetsz?A napokban,ugye?
Drukkolok nektek!!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny!

Én úgy vagyok vele, hogy jó lenne a fiú, mert
1. a koedukált közösséget jobban preferálnám családon belül is
2. a változatosság gyönyörködtet, biztos másabb egy fiú, érdekes lenne
De ennyi. Ha viszont csak fiaim lennének, az lehet, hogy más képet festene. Ott talán jobban vágynék egy lányra, hiszen nő vagyok, és a gimis naplómat is a leendő lányomnak címeztem :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Márti invitálására csatlakoznék :)

Még csak a második babámat várom, de legalább négy gyereket szeretnénk. 26 éves vagyok amúgy, és igyekszem visszaolvasni :)
Vendég
 


sziasztok,

Húúú lányok, annyit írtatok, hogy mire végigolvastam, elfelejtettem az elejét. :lol: :lol: :lol:

Márti,
Csodaszépek a gyerkőceid. :lol: :lol: Igazi kis férfiak abban a kockás mellényben. Nagyon tetszenek, Kis hercegnő meg nagyon nőcis. :lol: :lol:
Baba,
Üdv köztünk. Elolvastam a történetedet, hát nem semmi amin keresztül mentél.Én nagyon meg tudlak érteni, azért egy kislány teljesen más. Én nagyon szerencsés voltam, hogy 3. -ra sikerült a kislány. Meglátod nektek is összejön hamarosan. Én sem vagyok most képben, hogy akkor most inszem volt vagy lombik nálatok??Mikor akarsz tesztelni?? :lol: :lol:
Gira,
Hogy te milyen fiatal vagy!! :shock: :shock: És már van 3 gyerkőc. Nekd nem kell aggódnod hogy a 4. babánál hány éves leszel. :lol: :lol:
Yusz,
Örülök, hogy gyerkőcök jobban vannak.
Melinda lányodnak így utólag is BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK!

Ma felhúztam magam. Bementem a bankba, hogy megkérdezzem, mit lehet tenni, mert hogy nagyon felment a hitelünk és már nagyon nehezen jövünk ki.
Lehetőségek:
- futamidőt nem tudnak hosszabbítani, mert a max-ra vettük fel,
25 évre
- a hiteleket egy hitellé összevonni nem tudjuk, mert minden támogatást igénybe vettünk, amit lehetett(állami támogatás, szocpol. lakástakarék)
- kérhetünk 3 vagy 6 hónap haladékot, de utána egy összegben ki kell fizetni+ráteszik a halasztott összeg 2%-át. :shock: :shock:

Ekkor már eléggé ideges voltam. Utána megkérdeztem, hogy ha eladjuk a lakást, mert már abszolut nem tudjuk fizetni, mennyit kell visszafizetnünk. A nő megnézte, majd kinyögte, hogy 7 205 000 ft-ot, 6 300 000 ft-ot vettünk fel. :roll: :roll:
2 és fél év alatt nem hogy csökkent volna a tőkerész, de a hülye válság miatt még majd 1 millával emelkedett.
Na gondolhatjátok milyen jó kedvem lett ezek után. :evil: :evil:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy!

Ez elképesztő :shock: Sajnálom :(

Panndi!

Üdv köztünk! Írj magatokról egy kicsit!
Vendég
 


Judy!

Akkor ezek szerint devizahitelt vetettek fel,igaz?Sajnálom....csak történik már valami...nekünk hál'istennek a háthitel forintalapú(igaz h egy minimálisan magasabb a kamat mint a devizánál de laglább így most nincs gáz..de a kocsihitelünk nekünk is svájci frank alapú és szép lassan kúszik fel a részlet :(

Panndi!

Üdv,köztünk!!

Gira!

Miért lenne már egy lány mint egy fiú..vagy mondhatnám úgy is hogy miért lenne más egy fiú mint egy lány??,Én ezt soha nem értettem..sztem egyikre se szabad és lehet mondnai hogy jobb vagy rosszabb..teljesen egyenértékű..ezért sem értem hogy miért írod h ha csak fiaid lennének megértenéd hogy valaki annyira lányt akar,de te hogy csak lányaid vannak annyira nem akarod görcsösen a fiút....tényleg nem akarok kötözködni :wink: csak ez nekem fura...hívő ember lévén én ezt így el se tudom képzelni!!Számomra minden gyerek egyforma értékű,legyen az fiú vagy lány!!!Hisz mindenek más a személyisége... :wink:

Na Krizsinek végre lefagyasztotta a dokinő a szemölcsit a kezén...hát mit mondjak alig bírtuk apával ketten lefgoni szegényt :( ..remélem sikerül elsőre és nem kell többet menni.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny,
Igen sajna devizaalapú, akkor az volt a kedvezőbb. Most már bánom mint a kutya, hogy nem ft alapút vettünk fel.
Hát szerintem csak rosszabb lesz a helyzet. :cry: :cry:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Hát sok különlegességet nem tudok :) 24 évesen szültem Zsófit, ő is, és Fruzsi is három hónap alatt költözött be a hasamba, Dunakeszin élünk, és nagyon élvezem az anyaságot :) Mindig is négy (+1-2) gyereket akartam, és szerencsére a férjem is :) Kis korkülönbséget akartunk mindig is, remélem bejön a továbbiakban is.
Vendég
 


Judy!

És nem lehet átváltani a meglévő devizahitelt forintalapúra??Állítólag Gyurcsány "apánk"ezt is javasolta a bankoknak mint a bajba jutott hiteltartozók megsegítése..szal ezt nem ajánlották fel??

Panndi!

Dunakeszi?Na az itt van elég közel Gödöllőhöz :wink:
Hogy viseled az újabb babucit a pociban?Gondolom már nem szoptatsz,vagy igen?

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny,
Sajnos nem lehet mert mi a fészekrakót vettük fel, ahhoz egy csomó támogatás járt, így nem engedélyezik az átváltást.
Ha sima lakáshitelünk lenne, akkor lehetséges lenne, de így nem.

Meséltem apunak, azt mondta "megoldjuk" nem tudom mire gondolt, de jól jönne egy kis segítség. :oops: :oops:

De bunkó vagyok, Panndi, örülök, hogy csatlakoztál.
Nagyon édi kis Zsófikád van, és szemtelenül fiatal vagy.(irigy-irigy)
:lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Húúúúú.....
Ez már-már követhetetlen számomra....

Üdvözlet az újonnan csatlakozóknak!

A kis korülönbség szerintem is jó, bár én - egyelőre - nem tudom hogy boldogulnék több gyerekkel. Szóval csendesen drukkolok a háttérből, hogy mindenkinek teljesüljön a vágya.
Én is egyre többet gondolok a 4.-re, de érzem, hogy még nem készültem fel rá.

Judy!
Ámulok és bámulok. Nem Te mondtad, hogy nagyon nehéz volt 2 kicsivel? Látom a visszaszámlálós vonalzót is levetted. :wink:

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske,
Mi van veletek?Ritkán jössz.

Igazából ez nem jelent semmit, mármint a vonalzóm, csak így nyomon tudom követni a ciklusomat, ami nagyon pocsék jelenleg. Soha nem volt 31 napos ciklusom, és betett nekem 9 nappal ezelőttre egy pé-t ami tutira nem volt, de ha volt is nem akkor, mert vizsgáltam magam és tudom mikor voltam termékeny. A lényeg hogy szerintem nem is volt igazi pé-em.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy!
OK, értem. Remélem nem bántottalak meg a hozzászólással, nem annak szántam.

Nincs semmi különös velünk, este már ritkán jutok ide, mert fáradt vagyok. Ha pedig nappal akarom bekapcsolni a gépet, akkor vérre megy a küzdelem az egérért a fiúkkal. :D

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Panndi!

Szia itt is! :lol:

Judy!

Jaj,sajnálom! Akik pár éve vették fel a svájci frank alapút,most nagyon rosszul jártak. Van nekem is egy 3 gyerekes barátnőm,akik most nem tudják,mit kezdjenek,a barátnőmnek már enélkül is vissza kellett menni dolgozni a 2 éves legkisebb mellől,a férje szobafestő és hol van munkája,hol nincs...Nehéz ügy. Remélem azért kijöttök belőle!

Lányok!

Úgy néz ki,tavasszal összejön a pénz a nagy családi autóra! Kinek milyen ötlete van? Mi egyenlőre kisbuszban gondolkodunk,lehet Transporter vagy Caravelle lesz a nyerő. Mindenképp használtat szeretnénk,úgy 5 év körülit!

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

Judy!
Nekem is hasonló a helyzetem, 3,5 millát vettem fel anno, hogy a volt férjemet kivásároljam a lakásból. Abból a lakásból, amit a saját pénzemen vettem.
Ezek is magyar törvények, házasság alatt szerzett vagyon, ugye....Na, mindegy.
Kiszámoltam a CHF mostani állasa alapján, hogy 4,1 milla körül tartok és 3 éve fizetem már.

Nem érdemes forint alapúra most átváltani, mert értelem szerűen a jelenlegi tartozást fogják figyelembe venni. Az meg jócskán több, mint amit felvettünk.

Szerintem várni kell. Valami azt súgja, hogy nem hagyhatják a forintot tovább esni és feltornázzák a gazdaságot valamivel.
Még ebben az évben. Csak addig kell kihúzni.

Jelentős változás akkor állna be, ha bevezetnék az eurót. Ahogy 2008-ra ígérték.
De ehhez sok feltételnek kellene teljesülni, amire ugye ügyes kis országunk még nem képes.

Köszönöm Meluskám nevében a köszöntést!

Szia Panndi!
Üdv, közöttünk.
A húgomék is Dunakeszin laknak egy ikerházban. Neki is 3 gyerkőce van.

Judit

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Panny!

Nem azt írtam, hogy megérteném, hogy valaki lányt akar, csak azt, hogy TALÁN. Ezt azért írom ilyen bizonytalanra, mert fogalmam sincs, milyen egy fiú. De még annyira se, mint amennyire másnak, ugyanis 8 évig (10-18 éves koromig) leányiskolába jártam. Ebben éltem, ezt szoktam meg, ezért gondolom, hogy hiányozna a lány - mint jól ismert közeg. De az is lehet, hogy nem így lenne, ha megismerném, milyen egy fiú ;) Lehet akkor meg nem vágynék hisztis lányokra :lol: Általában mindig megmagyarázom, hogy miért jó nekem :wink:


Boeske!
Úgy látom, hogy kb. ugyanúgy jöttek a gyerekeid, mint az enyémek, csak te már túl vagy a bűvös nehezén. Jaj, de jó Neked :D
Vendég
 


Sziasztok!
Inszemen vagyok túl. Ma vagyok a 11. dpo-n de tesztelni sajnos nem tudok, mert kétnaponta pregnyl szurival kell bökni magam és az hcg tartalmú. Magyarországon a nemek megvállasztását valóban tiltják, de azért az esélyek növelhetők. A kiskatonákat táptalajjal centrizik inszem elött és leválogatják. Ezt úgy kell érteni, hogy az életképtelen, rossz minőség a centri után nem tud felúszni a kémcsőbe, a lányok nagyok és nehezebbek a fiúknál ezért a középső szinten helyezkednek el, és a fiúk fürgébbek, kissebbek ezért a tetején vannak.
Persze ez nem 100%-os válogatás, de az esélyek igy nőnek a lányokra. Én Soproni vagyok, ausztriában ezt csinálják.
Tőlem is megkérdezték.
Jövő hét szerdán kell mennem uhu-ra, remélem lesz petezsákocskám.
baba1973
 
 


Baba!

Én nem értem ha a lányok vannak középen és a fiúk felül akkor miért van nagyobb esély a láynokra??Komolyan nem értem..Ráadásul még a lányok lassúbban is,nem?!
Ja, vagy a fiúk épp hogy a kémcső végébe kerülnek??Aha....mostmár értem...így van akkor,ugye?

A barátnőmnek négy beültetése is volt már(a 4.sikerült)és most vannak egy újabb procedúra elején...volt h én adtam be neki a szurit :wink: ..na szóval ő mondta h nekik a Kaáliba azt mondta a prof h a dokik maguk látják h lombiknál melyik spermával engedik össze a petesejete,úgy értem látják a nemét...igaz h nem mondhatják meg és kérni sem lehet de sztem pl ha valakinek van már pl 2 fia akkor tuti törekednek a dokik si h lány spermár válassanak..persze alapjában véve attól teszik függéve a kiválasztást hogy melyik a legegészségesebb és a legtöbb sejtes.

Remélem sikerült az inszem!Nem érzel még semmit?
Gondolom pihizel otthon...

Judy!

Sajnálom a hitelt...én is nagyon remélem h hamarosan lesz valami kiút ebből a válságból..bár ha ezek a Gyurcsányék tovább garázdálkodnak akkor annál később :(
Valahol azt olvastam egy elemzőtől h még tavasszal lesz egy mélypont amit az emberek is nagyon megérzenek, de utána egyre jobb lesz,de csak nagyon lassan..szal pár hónapot kell kihúzni remélem!! :wink:

Gira!

Jól van naaa :wink: éretelek én :wink:
Amúgy meg a srácok is nagyon jó fejek tudnak ám lenni,én csak tanusíthatom :wink: :wink: :wink:
Ja és a lányok közt is van hisztis,az tuti..a szomszéd kiscsaj is az,de még így is ő Márk menyasszonya :wink:

Márti!

Hát a kocsit nekünk is le kéne cserélni és már mi is sokat nézegetjük a neten meg az utakon a kocsikat h mi kéne..egyenlőre ami tetszik az rohadt drága :? :( ami meg viszonylag olcsó az vagy nagyon gagyi vagy nem tetszik...
Nekünk most Citröen Berlingo van..ez 3 gyerekkel nagyon tuti,tágasmeg minden..de később már kicsi lesz..sajnáli fogom mert nagyon szeretem.Ja azért az nem jó benne h anyum már nem fér be ha mennénk együtt...

A férjem is valami kisbuszra gondolt de azok elég húzósak...ja mert mi nem nagyon akarunk használtat,senki nem ért hozzá a családban és ráköltehetnénk a gyatyát...bár abban igazad van h egy 5 éves még nem olyan lestrapált lehet...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Baba!

Bocs az értetlenségemért, de tényleg csak a kíváncsiság hajt.
Az első 3 gyermeked természetes uton fogant ugye?
Mi történhetett, hogy a 4.re már beavatkozás kell?
Gondolom ennek utánajárnak a dokik!
Lehet, hogy írtad és én figyelmetlenül olvastam.

Nem akartam tolakodó lenni, ne haragudj. Csak tényleg érdekel.

A válsággal kapcsolatban, ha tavasszal lesz még rosszabb, akkor azt el sem tudom képzelni!! Ennél rosszabb? Rengeteg családot tett tönkre már így is. Szörnyű!!

Érdekesség a nemekkel kapcsolatban, hogy nálam a fiam és a lányom is egyforma volt viselkedésre. A lányom sem babázott, hiába vettem meg neki a szebbnél szebb babákat.
Ugyanúgy verekedtek, rosszalkodtak, vagy sírtak, ha bajuk volt.
Változás csak kamasz korban következett be, most már a fiamon tényleg érezhető, hogy fiú. Nagyon mély hang, komoly beszéd, 43-as láb stb...
A lányom most kezd nőiesedni, cicisedni, divatos ruhákat hordani és adni a külsejére. Mostanra különültek el a nemek.
Eddig két gyermekem volt, most lányom és fiam.

Kíváncsi vagyok Ginus mennyire lesz lányos. Hiszen nincs körülötte kisgyerek, aki példát adhatna. Saját magának kell kibontakozni.

Judit

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Panni!

Ja,a nagybátyám autószerelő! Semmit nem veszek meg,amíg Ő nem látta! :lol:

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

Yusz!
Van egy 71mm-es miomám a méhszájjam felett, és mellette egy 2 0mm-eres, ezeket nem lehet eltávolítani. Ezek nem engedik a megtapadást, mert 90%- ban a tapadási felületbe ezek is belelógnak. Mivel a beágyazódás végén még 3-4 napot a méhben osztódnak utána ágyazódnak be, igy a méhbolyhok a mioma fele terelik. Az inszem nálam írányított. Amikor kiszabadul a tüsző az adott petefészek elé juttatják a katonákat, közben uhu-val figyelik, ezzel ugye nyerünk 2-3 napot, mert azonnal taliznak és osztódni tudnak, és igy mire a méhembe érnek túl vannak az osztódáson, azonnal van eséjük megtapadni. A méhbe jutáskor természetszerüleg mindenkinél igy van nem érzi a sejtecske, hogy megérkezett, ezért a méh tetejéig evickél, és nekem ott nincs mioma, onnan lebegne le normál esetbenosztódás közben a nekem a miomás felületre, de mivel már az osztódás megtörtént a méhem felső egészséges felületén próbál megtapadni.
Húú! Lehet, hogy zavaros voltam.
Az osztrák doki ezt konyhanyelven valahogy igy magyarázta el.
Nem bírom tovább, ma muszáj lesz elmennem uhura, mert olyan izgatott vagyok, péntek óta egyre erőssebb bennem az érzés, hogy sikerült!
Keresek egy rendelőt ahol tudnak fogadni.
baba1973
 
 


Sziasztok!

Jaj, Baba nagyon szorítok neked!!!
Egyáltalán nem voltál zavaros, így már érthető a dolog.

Ha van híred, írj mert drukkolok!

Már én is nagyon várom, hogy próbálkozhassunk babaügyben. Tegnap pont erről beszélgettünk a párommal, hogy mikor kellene kezdeni, mennyi legyen a gyerekek közott, hová tennénk a kiságyat, ha még idén nem építkeznénk, stb...
Szóval már ő is egyre inkább szeretné.
A családban még titkoljuk, nem szeretném, ha jönnének a támadások.
Anyámnak Ginánál is az volt a véleménye, hogy öreg vagyok már és beteg gyerekm lesz.
Persze rettegett tőle nem pedig megjósolta, de akkor is idegesítő volt a vészmadárkodása.
Egy újabb babánál el sem tudom képzelni mit fog produkálni.

Szép napot,sziasztok!

Judit

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!
Nem bírtam tovább és elmentem uhu-ra!
5mm-es szabályos petezsák ábrázolódik a 21mm-es nyálkahártyába.
Úgy örülök!!!!

Kép
baba1973
 
 


Baba!

Nagy -nagy Gratula!!Vigyázz magadra,pihizz amikor csak tudsz!!!

Yusz!

Sajna én is sok helyről hallottam már ilyen véleményeket másoknál, mint a te anyukád :( ...de biztos csak a félelem beszél belőle és amikor ott lesz a pici akkor meg nagyon fog örülni!!!

Judy??

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Nálunk tombol az influenza,alig kapok levegőt,ne legyetek betegek! Már több mint 1 hete valakinek biztos 39 feletti lázat mérek! És ott a végtagfájdalom,torokfájás,nátha,csak legyünk már túl rajta!
Kamilla még tartja magát,hiába,sokat véd az anyatej!

Baba!

Nagyon örülök! :lol: :lol: :lol: Őszintén remélem,hogy úgy alakul,ahogy szeretnéd!

Yusz!

Én meg sem fogom mondeni,csak ha már a pocakomban lesz és uh-on is látta a dokim! De az még odébb van! :lol:

Márti
borossné becz márta
 
 


sziasztok,

Baba,
ÓRIÁSI GRATULA A KIS PETEZSÁKOCSKÁHOZ!
De jó lenne, ha már mi is ott tartanánk!! :lol: :lol:
Márti,
Jobbulást nektek, remélem hamar kilábaltok az influenzából.
Én is rettegek, hogy elkapjuk, főleg, hogy egyedül vagyok velük.
De remélem nem lesz semmi gond, és elkerülnek a bacik minket.
Yusz,
Teljesen megértelek, szerintem én el sem merném mondani, anyu megint kapna egy agyérgörcsöt. Én megfogadtam, hogy nem fogok senkinek semmit mondani, majd észreveszik a pocakomon.Minél később veszik észre annál kevesebb megjegyzést kell elviselnem. :lol: :lol:

Hétvégén meg volt egy jó kis vitánk apával. Barbika nem igen hagyta aludni,állandóan rugdalta, és nagyon kiakadt.Azt mondta találjak ki valamit, mert ő ezt így már nem bírja, hogy hazajön hétvégére pihenni és akkor még aludni sem tud. :roll: :roll:
Most töröm a fejem, hogy mit csináljak. :?: :?:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Először is vbea81 !!
Én szívesen töltenék ki kérdőívet, de nem tudom, megfelelek-e, nekem majd csak fél év múlva lesz óvodás a rosszcsontom. :D
Mindenesetre örülnék, ha töltögethetnék, biztos érdekes, és tudom, milyen segítség, én voltam kérdezőbiztos anno. :oops:

Kedves Többiek pedig:
Bocs a betolakodásért, de nem véletlen olvasgatlak Benneteket...
Irigylem rendesen a határozottságotokat, hogy 4 tüneményt szeretnétek. :lol: :lol: :lol: :lol:
Én is hasonlóan gondolom most, csak én még nem vagyok ennyire biztos magamban, és nem tudom, a 3. után mennyire leszek. :roll: Talán a nemétől is függ majd...

Kép
Kép
babamacc
 
 


Miért nem jeleníti meg a vonalzóimat??? :twisted:
Húúúú, de kezdő vagyok!!!!!!! :oops: :oops:
Valaki segítene?

Kép
Kép
babamacc
 
 


Üdv.Babamacc!

Sztem rossz kódot másoltál be az aláírásba...

Összehasonlítottam az én szintén Babafalvás vonalzóimmal..szal nekem a babafalva.hu után nincs portal meg modules szavak és utána is más számok meg adatok vannak..szal sztem valami nem stimmel a tiéiddel...nekem sokkal rövidebb
bemásolom ide példának nekedKép[/url]

Márti!

Jobbulást neketek!Már nálunk is fertőz az oviban az influenza...mi eddig megúsztuk.Nyomatom a srácoknak a vitamint ezerrel!!.

Judy!

Esetleg nem akarod külön szobába tenni Barbikát?Vagy legalább külön ágyba?

Látom már nagyon várod te is a következő picit lelkiekben :wink:

Panni
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára panny 2009.02.02 20:56-kor.

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


na most látom h nem lehet csak a címet bemásolni...

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny!
Köszi a segítséget, aranyos vagy! :lol:
Végre sikerült... :oops:

Kép
Kép
babamacc
 
 


*Csak egy Anya?** ***

*Egy nőtől, aki éppen a jogosítványát akarta megújítani a megyei
hivatalban ***

*a hivatalnok hölgy megkérdezte, hogy mi a foglalkozása.***

*A nő hezitált, nem igazán tudta, hogyan határozza meg a munkáját. ***

*Úgy értem -magyarázta a hivatalnok- van munkája, vagy csak ...? ***

*''Persze, hogy van munkám,"- csattant fel a nő, ***

*''Anya vagyok." ***

*''Az anyaság nem számít foglalkozásnak, a háztartásbeli a megfelelő
szó!"-***

*hangsúlyozta a hivatalnok.*** ****

*Egészen addig a napig nem is jutott eszembe a történet, amíg
egyszercsak ***

*ugyanebbe a szituációba nem kerültem a polgármesteri hivatalban. ***

*A hivatalnok láthatóan egy karrierista hölgy volt, kiegyensúlyozott, ***

*hatékony és megszállottja az olyan fontosnak hangzó címeknek, mint: ***

*"Hivatali Vallató" vagy ''Városi Nyilvántartó". ***

*''Mi a foglalkozása?"-kérdezte. ***

*Mi késztetett rá, hogy ezt válaszoljam, nem tudom, csak úgy kibuktak
belőlem a szavak. ***

*''Tudományos munkatárs vagyok a gyermekfejlődés és emberi kapcsolatok
területén.''*** ****

*A hivatalnok megdermedt, a golyóstoll megállt a kezében ***

*és úgy nézett rám, mint aki rosszul hall. ***

*Megismételtem lassan, kihangsúlyozva a fontos szavakat. ***

*Majd csodálattal néztem, amint a kijelentésemet ***

*fekete nyomtatott betűkkel a hivatalos nyomtatványra írta. ***

*''Megkérdezhetem,"-kezdte a hivatalnok érdeklődéssel-***

*"Pontosan mit csinál ezen a területen?"*** ****

*Hűvösen, minden izgatottság nélkül a hangomban, hallottam magam
válaszolni:***

*"Továbbképző kutatómunkát végzek, ***

*(amit az anyák nem) ***

*laboratóriumban és terepen, ***

*(általában úgy mondom a házban és a házon kívül). ***

*A főnökömnek dolgozom (az Úrnak elsősorban, aztán az egész családnak), ***

*szereztem már négy elismerést (mind lány). ***

*Természetesen ez a munka az egyik legelhivatottabb a földön, ***

*(akar valaki ellentmondani?) ***

*és gyakran napi 14 órát dolgozom (a 24 közelebb áll a valósághoz). ***

*De a munkám több kihívást tartogat, mint a legtöbb átlagos karrier***

*és az elismerés sokkal kielégítőbb, mint pusztán a pénz.'' ***

*A hivatalnok egyre növekvő elismeréssel töltötte ki a nyomtatványomat, ***

*felállt és személyesen kísért az ajtóhoz. ***

*Amint ráhajtottam a kocsifelhajtónkra, a csodálatos új karrieremben
elmerülve, ***

* szaladtak elém a laborasszisztenseim: 13, 7 és 3 évesek. ***

*Az emeletről hallottam a gyermekfejlődési programunk ***

*új kísérleti modelljét (6 hónapos kisbabánkat), ***

*amint egy új hangmintát tesztelt. *** ****

*Úgy éreztem, csapást mértem a bürokráciára! ***

*Úgy tűntem fel előttük, mint aki sokkal előkelőbb és nélkülözhetetlenebb***

*az emberiség számára, mint "csak egy másik Anya''. ***

* Anyaság! ***

*Micsoda nagyszerű karrier! ***

*Különösen, ha egy cím is van az ajtón. ***

*Akkor a Nagymamák***

*"Vezető tudományos munkatársak a gyermekfejlődés és emberi kapcsolatok
területén '',***

*és a Dédnagymamák ***

*''Ügyvezető tudományos munkatársak"? ***

*Szerintem igen!!! ***

*És hiszem, hogy a nagynénik***

*"Tudományos munkatárs-helyettesek!

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny!

De jó,hogy betetted ide! Olvastam már,a férjem kinyomtatta egyszer,de nagyon jó újra elolvasni! Köszi!

Márti
borossné becz márta
 
 


sziasztok,

Tudom, hogy keveset jövök, akkor is panaszkodok, de sajna gondokkal küzdünk és tényleg nincs jó kedvem.

Most is csak a panaszaimat tudom leírni, ne hari, tudom, hogy unjátok már, de olyan jó ezt kiírni.

Ismételten felment 7 000 ft-val a hitelünk, most már sajnos azon a ponton vagyunk, hogy nem tudjuk fizetni. És állítólag ez nem a vége.

Most azon gondolkodunk, hogy kiadjuk albérletbe és addig visszamegyünk anyuhoz, a felső szint totál üres(ott laktunk mi), van 4 szoba+fürdő, wc+konyha, amit anno mi alakítottunk ki.
Persze semmi kedvem hozzá, mert sok probléma volt az együttlakásból, de sajna nem lesz más lehetőségünk.

Mindenképpen ismerősnek szeretném kiadni a lakást, ami viszont nem lesz könnyű.

Na, most megint jól kipanaszkodtam magam. :cry: :cry:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy!

Nagyon sajnálom :(

Hát én nagyon remélem h már nem lesz rosszabb..mert már mi is nagyon a végét járjuk :(

Az jó ha megtudjátok így oldani átmenetileg anyudékhoz költözéssel a krízist!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Judy!

De sajnálom! Nem tudok mit írni! 3 gyerekkel oda-vissza költözni,nagyon gáz. De kell,hogy jöjjön jobb is! Nekünk fortint alapú a hitel szerencsére(anyukám,mint bankfiókvezető óvott a devizahiteltől),most jönne jól,ha elfogadnák a FIDESZ javaslatát,az Állam átvállalná a hitelt és akkor Neked az Államnak kéne fizetni-tulajdonképp bérleti díjként a havi törlesztőt,ami viszont így alacsonyabb lenne! Emberek ezrein lehetne ezzel segíteni!

Márti
borossné becz márta
 
 


sziasztok,

Hát igen,a hátam közepére kívánom a költözködést, na meg ki tudja milyen albérlőt fogunk ki.

Az otthonlakástól is félek, mert anyukám rettenetesen fúrta a kapcsolatunkat, és eléggé szarul éltünk amíg otthon voltunk. Nem kevés melóba tellett mire helyrehoztuk a házasságunkat, és rettegek attól, hogy ez ismét megismétlődhet. De más ötletem meg nincs.

Hétvégén hazajön a párom és leülünk megbeszélni a dolgot. Bár szerintem még várunk 1 max 2 hónapot, és ha költözünk is csak utána. Nem akarom elkapkodni a dolgot. :roll: :roll:

Márti,
Tényleg jó lenne ha végre kitalálnának valamit a nagykutyák, mert ez már nem állapot. :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Lányok,
Bevittem a kiságyat a gyerekszobába és letettem a lányomat, mert hulla fáradt. Az előbb elaludt a cicin, letettem és felkelt. Ezután vittem át az ágyat a kisszobába, de ott meg üvölt mint a sakál. Valahogy be kell szoktatnom, csak nagyon sajnálom. Szerintetek hagyjam sírni?? Lesz valami lelki baja, ha hagyom ordítani. Annyira sajnálom. Anya-anyázik egyfolytában. :cry: :cry: :cry:

De muszáj lesz, mert apa már nagyon mérges.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Judy!

Én sem tudok mást írni, csak azt, hogy nagyon sajnálom a helyzeteteket. Tudod, picit az enyém is hasonló, csak én még tudom fizetni. Egyenlőre.

Elemzők szerint május körül lesz a mélypont, aztán a 3. negyedévre már javul a helyzet.
Addig meg muszály valahogy kitartani. Rengeteg ember van ebben a helyzetben, a kormány ezt nem hagyhatja hosszú távon.

Gondolj arra, hogy szeretnél egy negyedik babát, muszály, hogy javuljanak a körülmények.

Tudom, picit naivan hangzik amit írok, de én nálam bevált, hogy nehéz helyzetben a jó dolgokra koncentrálok és szinte magamba programozom az optimizmust.

Csak halkan merem megkérdezni, hogy nem kicsi még a lánykád ahhoz, hogy egyedül aludjon? Vagy a fiúkkal teszed egy szobába?

Ha igen, akkor a srácok talán le tudják kötni a figyelmét amíg el nem alszik.
De szerintem jó sok idő kell amíg átszokik. Mindenesetre sokáig ne hagyd, hogy sírjon, hiszen tőled vár vigaszt, azt meg kell kapnia.
Majd rájön arra is, hogy nem kell félni.

Nálunk nőuralom van, és általában az van amit én mondok, így a párom nem merne bepróbálkozni ilyen javaslattal.
De az is igaz, hogy ő sosem ébred fel Ginára, nagyon jó az alvókája.
Ha netán mégis felkelne, akkor ki szokta venni a kiságyból és dajkálja amíg meg nem nyugszik.
Volt olyan reggel, hogy nem tudtam felkelni, mert a kislány egész éjjel cirkuszolt. Akkor a párom az ügyeletes, amíg ki nem pihenem magam.
De ha összejönne az építkezés idén (amit már nem hiszek, látva mi megy az gazdaságban), akkor rögtön a kisszobájába fogom szoktatni.

Baba! Gratulálok a kis porontykezdeményhez!

Szép napot, sziasztok!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Judy!
A nem-alvással kapcolatban: én már mindent kipróbáltam Andrissal. Aludt külön szobában, a testvérivel, velünk. Semmi nem segít. Fél éves kora óta nem aludt át egy éjszakát sem.
Most esténként berakom a kiságyába, ha ébred éjfél-1 óra körül, magam mellé veszem, vagy átköltözöm vele a kisszobába egy külön ágyba. Így legalább a többiek tudnak pihenni. Aztán ha ébred, mindig visszaaltatgatom. Kb. 3-4-szer egy éjszaka. Kíváncsi leszek, mikor fog végre aludni.
A többi fiam sem valami nagy alvó, de Andris.... Még rajtuk is túltesz...

Na akkor ebéd...

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Tudjátok, nekem nem is az a bajom, hogy felkel éjjel, a fene bánja, keljen nyugodtan, kap cicit és utána szunya, csak legalább a kiságyában aludna és ne rugdalná apát. Engem nem zavar a rugdosás, én mindent elnézek neki, de a párom nem tud pihizni.

Mi is próbáltuk már a fiukhoz tenni, de ott sincs el. Ha rácsokat lát ordít. :lol: :lol:
Ezért vagyok tanácstalan.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Hát, igen. Gina sem alussza át az éjszakát. De szerencsére a saját ágyában alszik.
A járókában ő sem viseli el a rácsokat. Csak a kiságyban.

Próbáld meg ha van valami kedvenc alvókája oda tenni mellé. Vagy egy pólódat, amin érzi az anyaszagot.
Gina például a pelenka csücskét szorongatja így altatja el magát.

Judy, írtad, hogy a párod nincs otthon hétköznap. Akkor kellene a kisasszonyt az ágyába szoktatni. Leteszed este és semmi esetre sem veszed ki. Kivéve, ha szopizik. Utána vissza az ágyába! És hagyd, hogy sírjon! Legfeljebb pár napod rá megy, de szerintem meg fogja szokni. Mire hétvégén hazamegy a párod, addigra már talán megszokja Barbika az egyedül alvást.

Nem könnyű az biztos. De kitartással meg lehet oldani. Márcsak azért is, mert a 4. baba úgyis ki fogja túrni.... :lol:

Na, megyek mert megy a hiszti... :twisted:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Judy4

Ilyen nagy babánál nagyon neház az átszoktatás az tuti..csak kitartást tudok neked javasolni,de én azon a párton vok h nem hagynám sírni!Tul.képp az egész szituban ő az aki egyátalán nem tehet róla h ti felnőttek a nagyágyba szoktattátok(ami mellesleg neki nagyon jó érzés :wink: )szal most meg hírtelen ki az ágyból,de még a szobából is...gondold el h ez milyen nehéz neki :?
Csakis fokozatosan szabad sztem...és ne hagyd sírni, mert nem érti majd h most egyik napról a másikra miért van ez,miért lett kirakva és még a sírására se mész..szal neked kell most sztem feláldoznod magad és akár éjjeleket is ringatni a szobájában és ki-be tenni a kiságyba..aztán egyszer csak megszokja...de egyik napról a másikra ezt nem lehet elvárni egyátalán!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Azt kell mondjam sajna(remélem nem veszed zokon)h ezt ti"rontottátok"el ha ezt elrontásnak lehet nevezni...sztem nem az amúgy,mert sok gyerek csak együtt a szülövel tud nyugodtan aludni egy jó darabig..persze megértem a férjed szempontjait is a fáradtsága miatt....de anno ő is belement h kicsiként ott aludjon Barbika,nem?!

Nálunk is volt egy másfél-2 éves időszak amikor Márk csakis köztünk akart aludni..aztán szépen átszokott a szobájába .

Én azért sem hagytam soha sírni őket,mert nem hinném h kiegyensúlyozott lelkivilága lesz annak a babának akinek sírva kell esetleg elaludni ha épp nem mennek a sírására..és ez nem csak az én agyament észjárásom,kutatások bizonyítják h azok a gyerekek később az iskolában is jobban teljesítenek és kiegyensúlyozotabbak leszenk akiket nem hagynak sokáig sírni és felveszik őket.

Jó persze azért akadt/akad h épp ne sem tufok menni valami miatt és előfordult pár perces sírás..én a több 10 perces,esetleg órákig tartó sírásra gondolok...van persze amikor csak hiszti,de sztem azt meg lehet különböztetni..akkor még szinte könny se nagyon jön a ravaszkák szeméből :wink:


Yusz!

Atya ég :shock: még májusig ez lesz...hát tényleg nem lehet csakis egy nagy adag optimizmussal kibirni ezt az időszakot..egyébként én is ezt a technikát alkalmazom :wink:

Boeske!

Szal Andris ilyen rossz alvócska?! :wink:

Hát akkor én össze tehetem a kezem mert Olika 12 órákat alszik egyhuzamba a kiságyában éjjel :wink: :) :wink: :)

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny,
Egyáltalán nem veszem zokon amit írtál. Tisztában vagyok vele, hogy "én " rontottam el. Apa sokszor mondta, hogy tegyem vissza az ágyba, de nekem olyan jó volt érezni a közelségét, főleg, hogy kislány,minden percet együtt akartam vele tölteni. Na most iszon a levét. :lol: :lol:

Én sem hagyom sírni, sajnálom nagyon, na meg amikor Bazsit szültem hallgattam az öregekre "hagy sírjon, erősödik a tüdeje", szegénykém minden alvás előtt ordított, persze aztán megtanult elaludni egyedül, de tényleg sokkal labilisabb és nehezebben tanul mint Dani, aki viszont 1 évig köztünk aludt és soha nem hagytam sírni. Annyi volt a különbség, hogy őt simán át tudtam tenni Bazsi mellé a kisszobába, szépen elgagyorogtak egymással. Barbi egyáltalán nem marad el a kiságyban, még akkor sem, ha a fiúkhoz teszem be.

Szóval marad az, hogy veszek egy ágyat és azon alszunk Barbival, hogy apa tudjon aludni. Csak az a baj, hogy nincs rá píízzemm :lol: :lol:
Aztán reménykedek, hogy esetleg később elalszik az ágyon a fiúk szobájában.

A lényeg, hogy jól elszúrtam. :lol: :lol:

Kaptam ma egy jó hírt is, anyu összerakta az adómat és jár vissza 266 000 ft. :lol: :lol: Ezt egy az egyben beteszem a 2 hitelkártyára, így azokat nullára tudom futtatni, ez havi szinten kb 20 000 ft megtakarítást jelent.
UPC-t is visszamondjuk, mert 12 500 ft havonta a tv meg a net, helyette a digi-t fogom kérni, ami kb 6000ft lesz, így ott is lesz 6000 megtakarítás. Nagyon máson nem tudok spórolni. Van még egy személyi kölcsönöm is, amit 5 évre vettem fel, esetleg azt tudom még 2 évvel hosszabbíttatni, így kb 10 000 ft-al fizetek kevesebbet havi szinten. Persze hosszabb távon többet fizetek vissza, de most mi mást tudok tenni. Aztán ha esetleg csurran cseppen valahonnan píízz, akkor kifizetem egy összegben a személyit is.
Erre jutottam a mai nap folyamán, egész nap agyaltam és számolgattam. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy!

Na látod milyen ügyes vagy h kiokoskodtad a megoldást...mindkét témában..szal sztem a külön ágy neked meg Barbikának jó ötlet addig míg egyedül megtanul elaludni...és a pénz dolog is klassz...ez az adós lóvé most nagyon jókor jött!...és utána meg már reméljük rendeződik ez a szarság valahogy...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Tény, hogy nem könnyű ezekre a picurokra ráeröltetni az akaratunkat.
Nekem is az a bajom, hogy minden kis sírásra felkapom és babusgatom. Valahogy ösztönszerűen ez jön.

Ginust a járókába nem tudom beszoktatni. Olyan keservesen sír, hogy inkább nem megyek a dolgomra és vele játszom, kiveszem.
Meg viszem magammal takarítás közben is.
De megszakad a szívem, ahogy ott áll a rácsokat fogva és sír.

Szóval könnyen mondom, hogy hagyd sírni, amikor én sem tudom megtenni... :lol:

Judy!
De ha megveszed a különágyat, azért apát ne hanyagold el!! :oops:
Barbikát meg majd kitúrja a kistesó és akkor biztos átszokik a saját ágyába. :lol:

Jaj lányok olyan szép idő van, mintha tavasz lenne már! Ma biztos nagyot sétálunk Ginával.
Jöhetne már a tavasz, akkor a kedvem is sokkal jobb szokott lenni.
Valahogy az akadályokat is jobban átvészelem.

Szép napot, sziasztok!

Judit

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: