Új privát üzeneted érkezett!

Gizi!
Nem én a tapolcai dokimhoz járok. Szurira meg Pécsre. De Szendeit mindenki nagyon dícséri. :D

KépKép
zsófikukac
 
 


Csipcsab: de igen, a dokim - szintén SOTE I-es, tesóm szült nála 3szor onnan ismerem - küldött hozzá, mert ők csinálnak PCO-study-t is, ő foglalkozik a PCOS-okkal, endo-sokkal is.
ő mondta, hogy egyelőrehagyjuk az endo-t, hátha összejön most - ma kaptam a tüzőrepit - ha nem 3 hónap múlva inszem. addig újabb apavizsgálat és hsg/lapar.

nem tudommki írta a várakozás, de az megvan, fél nap tuti, múltkoris 10 percre leugrott a szülőszobába és1,5 óra lett belőle.
de már emgszoktam, kivárom én csak történjen vmi.

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


Sziasztok!

Csipcsab, köszi szépen a válaszokat. Nekem megfogan, csak utána nem marad meg, de a legutóbbi kontroll UH-n elég sők tűsző látszott. Szóval nem ilyen jellegű a baj velem, és most már az is kiderült, hogy ápr. eljén azért vetéltem, mert bevérzett egy sárgatest, az termelt kellő mennyiségű hormont...
A sárgatest gondokra meg van gyógyszer, lehet, majd legközelebb azt szedem, és akkor megmarad a baba. Azt sajnos nem tudni, hogy az első vetélésem mi okozta, vagy tapadási probléma (ez megint sárgatest kérdése) vagy fejlődési rendellenesség.
Szerintem nagyon szerencsés vagy, hogy az első inszemed sikerült, mert ugye az sem száz százalék, ha a legjobb kisfickó a legjobb nőcivel randizik - pont ilyen sárgatest zavar lehet akkor is. de szerencsére nálad nem volt. Gondolom, nagyon várod már a babát, nem?
Jaj, én is úgy szeretném, ha már ott tartanák, ahol Te, az első terhességemnek most járnék a végén, már biztosan össze lennék pakolva, hogy menni kell a kórházba bármelyik pillanatban, és pingvinmozgásban járnék :)

Gizi! Kihez jársz az SOTE I. klinikán?
eftimea
 
 

 
 

persze, hogy rosszul írtam, az NEM termelt kellő mennyiségű hormont....
Kimaradt a nem. :(
eftimea
 
 


Timi!

Hát reméljük tényleg csak a sárgetestel van problémád arra meg ad utrot vagy duphastont. És akkor tuti megmarad a baba.
Igen tudom hogy szerencsés vagyok hogy sikerült az első inszeminációnk. Elhiheted hogy álmunkban sem gondoltuk volna. De szerencsére így alakult. Kívánom nektek is hogy mostmár mielöbb jöjjön a bébi.

Igen már nagyon várjuk a babát. De mostmár azért parázok rendesen a szüléstől. De bízom benne hogy simán fog menni minden és ügyesek leszünk mindketten. Már megvettük neki a kiságyat meg a babkocsit,meg már sok szép ruhája van,de még az apróságokat bekell mind szerezni.

Hát ha hiszed ha nem már én is pingvinmozgásba járok de nem szándékosan. Ugyanis elég sokat mászkálok sétálok a városban. De ahogy elindulok itthonról a kiscsaj kifeszíti magát teljesen, eldeformálódik a hasam és olyan érzés hogy mindjárt szétszakad rajta a bőr. Annyira nyomja ki magát. Na így sétálj vele. :lol:

Gizi!

Hát akkor drukkolok nagyon hogy ebben a 3 hónapban tuti összejöjjön. Igen tudom én is ezt a várakozást. A fél életemet elültem ott,amit akkor nagyon utáltam,de mostmár el is "felejtettem",hogy itt van a bébi a pocakomban.
Férjedhez pedig kitartást kívánok. Ismerős ám nagyon az amit leírsz. Nálunk is voltak ám ebből gondok. Ezért is vártam már az inszemet. Megváltás volt ebből a szempontból.

Kitartás csajok,és nagyon drukkolok Nektek hogy minnél hamarabb pocaklakótok legyen.

Emlékszem bennem is még nem voltam babás a többi pocakos tartotta a lelket. Mert az utóbbi időben már nagyon nehezen bírtam,és teljesen depis voltam. Aztán az egyik lány írta hogy fel a fejjel mert nemsokára majd én tartom másokban a lelket és bíztatom őket. Hát akkor nem nagyon tudtam bízni már abban 3,5 éves küzdelem után de lám mégis igaza lett. :D Így lesz ez veletek is meglátjátok. :wink:

Puszi.
csipcsab
 
 


Csipcsab: köszi :D :D :D
én is azért várom az inszemet, hogy ennek vége legye...két év hosszú volt.
ha rajtam múlt volna már egyből inszemeznénk.
de tudom, hogy kellenek a vizsgálatok még, és még nem is stimuztak eddig. na mindegy már csak két hónap, ha az endo nem kavar be.
én már csak az inszemben bízok.

és tényleg kell a pozitív példa :D :D :D :D :D
különben csak magunkat sajnálgatnánk. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


Szia CsipCsab és Többiek!

Képzelheted, már mennyire szeretném, ha a köv.baba megmaradna! Úgyhogy nagyon bízom abban, hogy csak a sárgatest űzött rossz tréfát most velünk, és legközelebb kis utro vagy más rásegítéssel már nem lesz kedve a rossz viccekhez.

Elhiszem, hogy pingvinezel :) , főleg, ha így huncotkodik a kislány. :)
Amúgy kislányt szeretettek volna? Bár azt hiszem, azok, akik sokat küzdenek azért, hogy babájuk legyen, már nem foglalkoznak azzal, hogy lány vagy fiú legyen, csak azzal, hogy szép egészséges baba legyen.

Már csak bő kéthónapod van, mindjárt a kezedben tarthatod a babátokat! :)

Tudod, az a legrosszabb, hogy mi, akik sok csúnyát látunk a nődokiknál meg a nőgyógyászatokon, mivel nem jön össze olyan simán a baba, talán jobban félünk mindentől, ami a terheséggel, szüléssel kapcsolatos. Vannak előttünk sajnos negatív, szomorú esetek is. Bár azért igyekszem a jó példákra gondolni, és eljön majd az idő, amikor én mondom egy a baba szempontjából nehézségekkel küszködő párnak, hogy sikerül majd, csak bízni kell benne és tenni, amit az orvosok tanácsolnak.
Mivel az endóm szerencsére elmúlt, eltűnt, nem gondoltam volna, hogy beleesek abba csekély százalékba, akiknek többszörös korai vetélésük van. Teljesen pozitívan álltam a dologhoz, főleg, hogy mindkétszer elsőre megfogant a kis mirmió. Most még nehéz lelkileg egy kicsit, de talán jövő ilyenkor már nekem is a kezemben lesz a kisbabánk.
eftimea
 
 


Sziasztok!
Bevezetésképpen annyit röviden, hogy párommal túl vagyunk három sikertelen ET-n. A legutóbbi januárban volt, akkor az orvosom azt mondta nem tudja mi lehet a baj. Két dolgot említett genetikai ok, vagy valami rejtett dolog, hogy ezt kideítsük kellene majd csinálnunk egy méhtükrözést. Az ET-k előtt nekem csak általáos vizsgálataim voltak és egy méhnyálka vizsgálat, aminek a pontos neét nem tudom, de az volt a lányege, hogy valamilyen folyadékkal feltöltötték a pocakom és UH-n nézte rendben van-e. rendben volt. Annyira csalódottak voltunk, hogy éreztük időre van szükségünk. Kicsit elvesztettük a bizalmukat az orvosban, még inkább az intézetben. Így felkerestünk egy genetikus orvost, aki lelket öntött belénk, azt mondta, lehet elég lesz az inszemináció is. Ennek sikere érdekében elküldött HSG vizsgálatra, bár rettentően fájt, de minkét petevezetőm átjárható. A nőgyógyász kérdezte szokott-e görcsös lenni a menstruációm. Mondtam hogy néha. Nem tudtam akkor miért kérdezi. Utólag elmondta van egy kis bevérzés a hüvelyemben és lehet hogy endometriózisom van, kellene csinálni egy laparoszkópiát. Őszintén szólva nem tudom, hogy így van-e. Párom persze egyáltalán nem akarja. Én pedig nem érzem annyira indokoltnak. Mert a görcsös menstruáció az annyira nem kézze fogható dolog. Mondjuk egy évben egyszer beveszek rá egy szem gyógyszert, de akkor is inkánn fájdalomcsillapítót, mint görcsoldót, mert én inkább fájdalomnak érzem. Szóval ilyen hosszú bevezető után az lenne a kérdésem, akinek volt, vagy van ez a betegsége, milyen tünetekkel találkozott?
katerina
 
 


Katerina!Üdv ebben a topicban is.Nekem már biztos,hogy endometriózisom van sajnos!Laporoszkópiám volt ott derült ki,hogy van ez a betegségem.Nekem nagyon erős menses fájdalmaim vannak néha alig bírok felálni.Járhat még sex közbeni fájdalmakkal.www.endometriozis.hu-n utánna tudsz olvasni a tüneteknek.Nem mindenkinél vannak meg ezek a tünetek.Én a helyedben bevállalnám a lapart mert bármi kiderülhet mivel végig néznek nálad mindent.Mi 4 éve próbálkozunk babával de ha előbb ajánlja a dokim,hogy van ez a beavatkozás akkor is biztosan vállaltam vólna,így legalább kiderült vólna előbb,hogy van ez a betegségem.Gondold át jól,és írj,hogy mit döntöttél

Kép
rena85
 
 


Katerina!
Nekem súlyos, 3-as fokú endóm van és az ég világon semmi tünetem nem volt miatta. Csak a meddősség. Illetve mikor kiderült, akkor már volt eg cisztám, ha az nem nő oda, lehet évekig küzdünk hiában. Kicsit ha visszaolvasol megtalálod a mi történetünk.
Az endó csak laparoszkópiával látszik! Én biztos bevállalnám, főleg, hog a gyanúja már felmerült!

KépKép
zsófikukac
 
 


Sziasztok!
Hát rá fogom szánni magam, de nagyon félek a vizsgálattól. Tudom, hogy altatásban csinálják, és már volt két altatásom petesejt leszívás miatt, attól nem tartok. A nem túl régi HSG viszont nekem annyira fájdalmas volt, utána annyira rosszul lettem majdnem elájultam, hogy napokig elsírtam magam ha eszembe jutott. Szóval kell gyűjtenem a lelki erőt, hogy visszamenjek a kórházba. Ráadásul nekem egy barátnőm elbeszéléséből nagyon megragadt az az emlék, hogy lapar után rettentően rosszul volt. Ti hogy viseltétek? Megjegyzem egyébként nem vagyok egyáltalán nyafogós fajta, jól tűröm a fájdalmat.
katerina
 
 


Katerina!
Nem olan borzalmas a lapar. Nekem csak azért fájt a hasam, mert volt drain csövem, de mikor azt kihúzták, már nem is fájt. Egyetlen kellemetlenség nekem az volt, hog a műtéti elpkészítés miatt nagyon legyengültem, nagyon vékony vagok, semmi tartalék nincs rajtam és az altatótól még hánytam is. Szóval alig tudtam menni, annyira legyengültem, kellett pár nap, míg visszatért belém az élet. Persze érzékeny a has, főleg, ha találnak valamit. Nekem volt sok öszenövésem, letapadásom, amit oldott a doki, ja és ciszta a petefészkemben, amit kiszedett, szóval eltelt eg kis idő, mire minden szervem visszament a helyére. De megérte, mert kiderült mi a baj! És lehet gyógyítani!

KépKép
zsófikukac
 
 


Zsófikukac
:) Igen az mindenképp megnyugtató, ha az ember biztosan tudja, hogy nincs baja, vagy ha van is, akkor orvosolható.
Jövő héten elmegyünk egy hét szabadságra, aztán páromat meggyőzöm, hogy erre szükség van és kérek egy időpontot.

Készítettem egy nyaralós vonalzót, már csak azt nem tudom, hogyan lehet itt megjeleníteni. Segítsen valaki. Köszi

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Sziasztok!

Katerina!Nekem nem nagyon volt kellemetlen,persze fájt a 3 seb de nem voltak vészesek.Miután azt mondták,hogy felkelhetek én már sétálgattam is.A párom vitte túlzásba a féltésem ő nem engedte,hogy sokmindent csináljak.Szerintem vágj bele!

Kép
rena85
 
 


Katerina!A vonalzód úgy tudod megjeleníteni,hogy belemész a segédletekbe ott kiválasztod a profilt a profilon belül az aláíráshoz bemásolod ezt a http-s sort amit ide írt a szöveg alá neked,majd alul rámész az elküld feliratra.Remélem sikerül.Ha nem akkor írj segítek.

Kép
rena85
 
 


Bocsi, hogy belepof., de katerina! A vonalzód azért nem látszik, mert az elejéről az "url" kimaradt. Másold be mégegyszer helyesen és működni fog! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!
Megbeszéltem a párommal hogy megcsináltatjuk a lapart, de még várunk egy kicsit. Júliusban sokat pihenünk meg nyaralunk :) , aztán kérek időpontot.

Na kíváncsi vagyok, most működik-e a vonalzóm.

Szép hetet Mindenkinek!

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Végre itt a vonalzóm. De teljesen hiányos szegény. :D na mindegy. majd ha lesz rá időm rendbehozom. Úgy látszik nem jól mentettem el. Köszi a segítséget!

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Katerina!Örülök,hogy sikerült meggyőznöd a párod!

Kép
rena85
 
 


Sziasztok!
Remélem nem gond, hogy kapcsolódok a témátokhoz! Rólam annyit, hogy nemrég derült ki hogy PCOS vagyok, bár a nőgyógyász csak annyit mondott az ultrahang alapján, hogy valószínűleg. Viszont megemlítette, hogy lehet hogy endometriózisom is van, a tüneteim alapján, de mivel elég fájdalmas az, amivel ezt biztosan meg tudják nézni (laparoszkópia) hogy csak akkor tegyük meg, ha már nagyon muszály.
Egyébként cirka 10-12 éve mindenhónapban begörcsölök, és elviselhetetlen fájdalmaim vannak, minden menszeszkor, de én hiába mondtam bármennyi orvosnak, hogy talán valami nagyobb baj is van.,mint amit ők gondolnak, hogy hiszti, szerintük biztos nincs semmi komoly. Persze semmilyen vizsgűálatot nem végeztek. Uhogy mikor már tényleg elviselhetetlen volt (18 éves koromban) az orvos közölte, hogy vagy szülök egy gyereket, mert hogy majd attól jobb lesz, vagy fogamzásgátlót szedek, hát az utóbbi mellett döntöttem. Azonban a múlt év elején abba kellett hagynom (most 26 éves vagyok), mert az ereim nem bírják, így a panaszaim visszajöttek. A ciklusom kb. 40 napos, és most már ott tartok, hogy állandóan fáj az alhasam. Tavaly év közepén kezdtem el járni egy szerintem egész jó orvoshoz itt Pécsen, és ő állapította meg ultrahanggal, hogy PCOS vagyok. Azonban csak annyit mondott, hogy kezdjünk el a párommal próbálkozni, mert valószínűleg nehezen fogok teherbe esni. Hát mivel mi most még nem szeretnénk babát, csak majd jövő nyáron vagy év végén szeretnénk elkezdeni próbálkozni, ezért ezt a tanácsot még nem fogadtuk meg. Úgy tűnt viszont, hogy nem okoz túl nagy problémát a PCO, mivel nem voltak túl nagy fájdalmaim (nem úgy mint a fogamzásgátló előtt) ezért azon kívül hogy mértem több hónapig a hőmet, hogy lássuk van-e peteérésem, nem foglalkoztam atémámval. Azonban most egy nap rettetnetesen begörcsöltem, azt hittem, bélelzáródásom van, és az egész alhasam lezsibbadt a fájdalomtól, és a hólyagom is rettenetesen fájt. Elmentem a körzetimhez, aki azt mondta, hogy tuti endometriózis, mert hogy az csinál ilyet. Az elmúlt 12 év alatt egy nőgyógyász sem hitte el nekem ,hogy szerintem az van, eddig egyiknek sem jutott eszébe (a mostanit kivéve) a körzetim meg rögtön levágta. Hihetetlen szerintem! Szóval antibiotikumot adott, mert a méhem nagyin megduzzadt, és elnyomta a hólyagomat, meg mindent a hasamban, és mondta, hogy menjek el a nőgyógyászhoz, sé beszéljem meg vele a következő lépéseket.
Szóval ez a rövid történetem!
A kérdésem az lenne felétek, hogy a laparoszkópia (mert tudom hogy azzal nézik meg) tényleg annyira fájdalmas? hogyan csinálják? altatásban, mint egy műtétet? vagy csak mintavétel?
Kinek csináltak már ilyet? És egyáltalán szerintetek ha ilyen régóta van endometriózisom, lehet még babaám?? Mert azt hallottam, hogy hosszú távon meddőséghez vezethet.
És még az lenne a kérdésem, hogy Pécsen ismeri- e valamelyikőtök a Dr. Drozgyik Istvánt? mert a neten őt találtam, aki foglalkozik ilyen betegségekkel. De ha van valaki köztetek pécsi, és tud egy jó szakembert ebben a témában, akkor azt is szívesen fogadnám!!
Bocsi, hogy ennyit írtam!! Remélem befogadtok engem is "sorstársnak" ebbe a topicba! Várom a válaszaitokat! :D Sziasztok!
sócska
 
 


Sócska!Üdv. közöttünk!Nyugodtan csatlakozz hozzánk!Sajnálom ami veled történt nem semmi fájdalmaid lehettek!Igen laporoszkópiával csinálják.Szerintem nem olyan vészes műtét,jó nem kellemes de túl lehet élni.Altatásban csinálják,ez egy kissebb műtét,3 apró vágást ejtenek 1 a köldökben 1 a méhnél 1 a petefészeknél,nekem a bal petefészkemnél van az eggyik vágás.Endóra sajna gyógyszer nincs de tudják kezelni.Ha még nem vészes mármint átjárhatóak a petevezetékeid vagy átjárhatóvá tudják tenni akkor nem lesz gond mert pár hónapra leállítják a ciklusod és ez elmúlasztja nagy valószinüséggel az endót.De ha nem vagy átjárható még mindíg ott a lombik lehetősége.A lényeg,hogy ne add fel!Nem ismerem a dokit én Pestre járok kezelésre.Sok infót találsz a www.endometriozis.hu oldalon.Ha van még kérdésed nyugodtan írj!

Kép
rena85
 
 


Sócska!

Engem Pécsen műtöttek a megyeiben, Török Attila. Ő a Tapolcai meddősségi vezetője, nagyon jó szakember és keni-vágja az endó témát. Pl. itt a babanet rendelőben az endós kérdésekre ő válaszol, nézd csak meg. Szerdánként rendel a megyeiben, délután. Kicsit mogorva a stílusa, de kitűnő szakember!!!!
Drozgyikot is ismerem, mert a klinikán ő adja be a szurit, amivel leállítják a ciklust!

Üdv.

KépKép
zsófikukac
 
 


Szeretettel üdvözlünk Sócska! Bár én sem vagyok itt túl régen, de nálam is felmerült az endometriózis gyanúja. Nekem volt három sikertelen lombik beülltetésem és van egy kis bevérzés a hüvelyemben. Ebből gondolta a dokim aki a HSG-t csinálta áprilisban, hogy kellene lapart csinálni. Még nem tudom mikor, de én rászántam magam. csak a kaalis dokimmal is meg kellene beszélni, mert szeptemberre van újabb időpontunk lombikra, de szerintem azt is el kell tolni, mert a párom kiskatonái jelenleg kihunyóban. Amiért írok az tulajdonképpen az, hogy azért nem biztos, hogy endód van, nekem egy barátnőm, akinek ajulásszerű görcsei szoktak lenni és nagyon nehezen esett teherbe volt szintén laparon, és neki sincsen ez a betegsége. szóval azért ne könyveld el előre magadnak. :wink:

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Sziasztok!

Lányok lenne egy kérdésem!Ez a 3 havi ciklus leállítás csontritkulást okozhat és emiatt calcium szedése javasolt.Mindeggy,hogy milyen készítményt szedek?Tegnap vettem Tovita+D3-vitamint ami csonterősítő tabletta.Szerintetek jó?Amúgy már vannak hőhullámaim nem valami kellemes!

Kép
rena85
 
 


Rena! Én erről nem tudok semmit. De hőhullámokkal kapcsolatban mindig azzal bíztatom magam, hogy úgyis szokni kell, mert ha egyszer terhes leszek, akkor legalább nem lesz újdonság :)

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Rena! :lol:

Bármilyen calcium tabletta jó!!!

Hőhullámra én remifemin pluszt szedek és nekem bevált. Igaz kell pár hét, mire hat, de megéri. Nem mondom, hogy egyáltalán nincs, de csak ritkán. Én az éjjelitől nem tudtam aludni, már nagyon kivoltam. Most újra átalszom az éjszakákat.

És az aloe vera is jó a hullámokra.

Nekem 22-én lesz kontrol műtétem, hogy elmúlt-e az endó. Kiváncsi leszek. :roll: :?: :D

KépKép
zsófikukac
 
 


Zsófi!Köszönöm szépen,hogy megírtad!A hullámok még nem olyan sokszor jönnek de ha eldurvul a helyzet kipróbálom a remifemint!Szorítok,hogy minden rendben legyen a műtéten és,remélem azt közlik veled,hogy meggyógyultál! :wink:

Kép
rena85
 
 


Úgy tűnik senkivel nem történik újdonság. Akkor ezt úgy veszem mindenkivel minden rendben. :wink:

Szép hétvégét!

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Katerina!Neked is szép hétvégét!Veled mi újság?Én hétfőn kapom meg a második szurim.

Kép
rena85
 
 


Rena!
Nálunk most csak várakozás hegyek. Jövő héten meglátjuk mi a helyzet a kiskatonákkal, Ha vannak, akkor gyorsan telefon a genetikára, ha ott azt mondják mehet a dolog, akkor a doki bácsimnak a Kaaliba, mikor legyen hisztero, meg egyáltalán hogyan tovább, beleférünk-e a szeptmebrei időpontba. Szóval ennyi. :) Semmi és mégis sok minden.

Vannak még hőhullámaid? Vagy az csak szuri utáni időszakokban van?

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Katerina!Remélem minden rendben lesz nálatok!Még vannak hullámaim,ez állítólag a kezelés utáni pár héten is előfordulhat még.De mindegy csak a cél lebeg a szemem elött!

Kép
rena85
 
 


Rena!
Kitartás. :) És igen goldolj arra mindig, hogy ha ezen túl leszel akkor már legyőztél egy nagy akadályt és jöhet a baba. :)
Jut eszembe, van neked ilyened, hogy zselés borogatás?. Gyógyszertárban mindenképp lehet kapni, ha hidegre vágysz, beteszed a fagyasztóba és nemsokára már hideg is. Ha pedig melegre, akkor a mikróba kell tenni pár percre. Sokáig tartja a hideget, meleget is. Ilyen kánikulában egyébként is jól jön egy kis hideg borogatás.
Akkor még egyszer jó hétvégét!

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Sziasztok!
Én itt még teljesen új vagyok, de a témában már sajnos nem. 2007 áprilisában endometriozis állapítiott meg Török doktor Tapolcán. " laparon vagyok túl, fél évig Gnrh injekciók, de az endometriozis nem tünt el. Most az első lombik elött állunk. Jövő hét pénteken lesz a leszívás. A stimuláció 5.-ik napjában bal petefészekben 8 db 9mm-es jobb petefészek 2db 9mmés 1 db 12mm-es tüsző. Nem igazán tudom ez mennyire normális ez a kezelés alatt. Decapetylt és Gonál-f-et szúrok. Hát most itt tarunk.
Mindenkinek sok szerencsét kívánok a várva várt babához![/url][/quote]
Vendég
 


Katerina!Köszönöm a tippet!Még nem hallottam ilyen borogatásról de ahogy leírtad nagyon hasznos mert hideget és meleget egyaránt csinálhatunk vele!

Melinda!Sajnálom,hogy nem tűnt el az endód! :(
Viszont a lombikhoz nagyon sok szerencsét kívánok!Remélem sikerül elsőre! :wink: Szorítok!Majd írd meg ha van valami fejlemény!

Kép
rena85
 
 


Melinda!
Üdv közöttünk. Szerintem szépek az eredményeid, normálisak a tüszőméretek, a számuk is megfelelő. Még a méhnyálka vastagsága a fontos.
Nekem két punkcióm volt, és három beültetésem eddig. egyik fagyibaba volt. Sok sikert, hátha sikerül elsőre! :) A pozitív hírek nagyon ránk férnek.

Ezek szerint az endo nem akadályozza a lombikos baba fogantatást. Ennek örülök nagyon. ( Már ha nem is sikerült kikezelni). Többi lányok azt írják endo legjobb ellenszere a babásodás. Hajrá, hajrá! :)

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Melinda!

Én is a Törökhöz járok Tapolcára. Én egy hét múlva kapom a 6. injekciót és akkor lesz a második laparom is.

Neked csinált előtte inszemet, vagy egyből lombikot? A gnrh után mennyivel jött meg a mensid?

Üdv.

KépKép
zsófikukac
 
 


Zsófikukac!
Nem csinálnak inszeminációt, mert nincs értelme. Rögtön lombik, de csak ha már nem lesznek hőhullámaid. Akkor kezdik meg a stimulációt. Nekem 3-ik hónapban jött csak meg a mensim, de ez változó. Remélem nem mutat endot a laparod, úgy könnyebb lenne!
Vendég
 


Melinda!

És olyat nem csinálnak, hogy rástimulálnak a gnrh-ra? Ezt nem ajánlotta a doki? Mert én úgy olvastam, hogy az sokkal jobb, nagyobb az esély és nem menstruálsz, ha sikeres.

Ha megmaradt az endó, akkor nekem is lombik lesz. Hőhullámom nincs, mert szedek remifemin pluszt és attól elmúltak. Neked mikor volt az utolsó gnrh-d? Én most kapom, szerinted akkor mikor mehetünk lombikra?

Bocs, hogy ennyi a kérdésem, de senkit nem ismerek, aki ilyen cipőben jár.

Köszi

KépKép
zsófikukac
 
 


Katerina!
Hétfőn csinálják a leszívást. A tegnapi eremények 6db 14mm-es tüsző mindkeét oldalon és 12mm endometrium. A Török nem nagyon nyilatkozik hogy jó-e ez, ugy hogy rákérdeztem, de ezt mondta normális. Pénteken kell még utolsó kontrollra mennem. Lesz következő beültetésed? Ti most hogy álltok?
Vendég
 


Katerina!
Hétfőn csinálják a leszívást. A tegnapi eremények 6db 14mm-es tüsző mindkeét oldalon és 12mm endometrium. A Török nem nagyon nyilatkozik hogy jó-e ez, ugy hogy rákérdeztem, de ezt mondta normális. Pénteken kell még utolsó kontrollra mennem. Lesz következő beültetésed? Ti most hogy álltok?
Vendég
 


Katerina!
Hétfőn csinálják a leszívást. A tegnapi eremények 6db 14mm-es tüsző mindkeét oldalon és 12mm endometrium. A Török nem nagyon nyilatkozik hogy jó-e ez, ugy hogy rákérdeztem, de ezt mondta normális. Pénteken kell még utolsó kontrollra mennem. Lesz következő beültetésed? Ti most hogy álltok?
Vendég
 


Melinda!
Nagyon szurkolok nektek!

Párom holnap visz be mintát és nagyon bízunk benne, hogy az előző nullák után lesz annyi kiskatonánk már, hogy nyugodtan indulhatunk a következő lombiknak. Elvileg szeptember van előirányozva, de sztem az már nem jön össze, mert augusztusban doki bácsi szabin lesz. És nekem még kell csináljon egy hiszterot.
Meg jövő héten megyünk vissza genetika ügyben Ceizelhez, mert van valami probléma, remélem olyan, ami nem kizáró ok.

Nagyon bizakodó vagyok, remélem az őszi babásodók között leszek én is. Te meg a nyáriak közt. :)

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Zsófi!
Márciusban volt az utolsó GnRh. Nekem nem mondott más lehetőséget a Török, kizárólag ezt. De nem igazán értem hogy rástimulálni a GnRh-ra. Első menstruációd 3-ik napján kezdődik a stimuláció, úgyhogy 1 mensit meg kell várni mindenképp. Nyugodtan kérdezz ha eszedbe jut valami.
Vendég
 


Melinda!

Akkor csinálják ezt, ha long protokolt használnak a lombikhoz. Mert akkor úgyis leállítják a saját hormonrendszert, hogy aztán még hatékonyabbab kezdjen működni. Normál esetben long protokolnál már az előző ciklusban elkezdik a szurikat.

Short protokolnál pedig a mensi 3. napján.

Nagyon szorítok, hogy sikerüljön Nektek!!!

Ti próbálkoztatok spontán is? Nekem azt mondta Török, hogy ha jó lenne a műtét eredménye, akkor otthon is sikerrel járhatnánk.

Üdv.

KépKép
zsófikukac
 
 


Zsófi!
Kössz az infót. Hát nekem nem említettek ebből semmit. Gondolom ezt látta jobbank, vagy fogalmam sincs hogy megy ez. Volt rá 1 hónapunk szúrik után hogy spontán teherbe essek. De ha nem maradt volna endó a második lapar után akkor mehetett volna spontán tovább. Nekem is így mondta a Török. Amúgy ha nem kérdezek rá valamire akkor magától nem nagyon mond el semmit. DE NAGYON JÓ DOKI!
Üdv Melinda
Vendég
 


Melinda!
Igen, ezzel egyetértek. Én mindig kiakasztom, mert egy csomót kérdezek. :lol: :oops: :lol: És nem hagyom, hogy leugasson. De tudom, hogy nagyon jó doki, csak hát a stílusa. :lol:

Nekem szt mondta, ha elmúlt, akkor inszem. 8)

Még azt nem értem, hogy ha márciusban volt a műtéted tavaly, akkor hogy - hogy olyan sokára kaptad a gnrh-t?

Engem február végén műtött és március 1-én meg is kaptam az első injekciót.

Persze tudom, az endó mindenkinél más és más és ezért a kezelés is.

Mikor lesz a leszívásod?
Üdv.

KépKép
zsófikukac
 
 


Zsófi! Tavaly júliusban volt az első lapar. Szeptemberben kezdék csak a GnRh-t. Februárig katam. (Bocs, nem márciusban) Márciusban lapar. És júni 3-án jött meg először. És nem a júniusi hanem a júliusi menstruációmnaál kezsték a stimulációt. Ma van a stimuláció 11 napja. Holnap megyek vérvétel és ultrahangra, és hétfőn lesza leszívás. Eddig így van. Nekem eléggé lassan mentek a dolgok. Mindig valami közbejött. Remélem neked gyorsabban megy, és a lapar negatív eredményt mutat!
Vendég
 


Megint lett egy nullás kiskatona eredményünk. Csorognak a könnyeim, mert nem tudom, hogyan tovább. Így nem sok esélyünk van az őszi lombikra. :(

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Sziasztok!

Katerina!Nagyon sajnálom!Nem javasolt semmit az orvosod?Remélem valamit kitalálnak.Operációval sem tudnak élő spermát venni?

Kép
rena85
 
 


Szia Rena!
Igazából jövő héten lesz személyes találka a dokival. Eddig még nem mondott semmit, mit lehet tenni. Engem is az foglalkoztat, hogy valahogy derítsék ki, hogy van-e a herékben spermium. Meg hogy egyáltalán hová tűntek. Talán valami elzáródás. Bár kár találgatni.

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: