Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok. Engem az érdekelne, hogy kinek milyen tünetei voltak, mielőtt megállapították az endometriózist?

Nekem borzasztó erős menstruációs fájdalmaim vannak a petefészkem környékén (nem görcsszerű, inkább éles, szúró érzés), emellett 4-5 napig pecsételő vérzésem előtte.

A neten egy doki azt írta, hogy egyértelműen el tudja képzelni a kórkép fennállását. Jövő héten megyek hozzá konzultációra.

Szerintetek? A tünetek alapján lehetséges?

köszi előre is

Vayacon
vayacon
 
 


vayacon, szia, csak beugrottam, hátha tudok segíteni :wink:
nekem endóm volt, erős menzeszgörcseim voltak ill. + magas prolaktin szint, ezek miatt nem nőttek meg rendesen a tüszők, így nem sikerült teherbeesnem.
laparoszkópiával nézték meg, hogy van-e gond, 6 endós csomót kiégettek, utána sajnos 3 hónapos hormonkezelésem volt (havonta egy injekciót kaptam) ettől olyan voltam mint egy klimaxos nő, hőhullámok, izzadás, ingerültség, minden volt, de utána a 3. inszem sikerült most van egy csodás kislányom :lol:
szóval kitartást neked, szerintem ha babát szeretnél akkor sürgesd meg a dokinál a vizsgálatokat, nekem nagyon elhúzódtak, mert nem tudtam minek mi a módja és sorrendje.
de az, hogy görcsölsz menzeszkor még nem feltétlenül van endometriózisod, szerintem, fel a fejjel!!!

Kép
Kép
piciboris
 
 


Szia Piciboris!

Köszönöm a választ. Gratulálok a gyönyörű kislányodhoz! :)

Igazad van, hogy jobb ezt minél előbb kivizsgáltatni, már csak azért is, mert tényleg szeretnénk babát már 1,5 éve. Jövő hét hétfőre már be vagyok jelentkezve Fülöp dokihoz a Róbert Károly klinikára.

Amúgy nálunk az volt a gond, hogy a férjemet rosszul diagnosztizálták az Országos Gyermekvédelmi Intézetben, kétoldali herevisszértágulatot állapítottak meg nála. Aztán kiderült, hogy nincs semmi baja.

Én meg nem tulajdonítottam jelentőséget a nagy fájdalmaimnak, mondván, hogy ha csak menstruáció alatt fáj, akkor biztos nem lehet gond. Akkor még nem tudtam erről a betegségről.
vayacon
 
 

 
 

vayacon, hát ez szép :shock: :!: mellédiagnosztizálták? gázos...

én sem ismertem az endót, amikor mondta a dokim, hogy nekem az van, és utána néztem nagyon megijedtem, kár volt mert a hormonkúra segített, ami azt bizonyította, hogy simán gyógyítható :!: fel a fejjel, nem biztos, gogy ez van neked!!!

köszi a gratut!

Kép
Kép
piciboris
 
 


Hát igen, elég gázos. Az ogyeiben 5millió/ml sejtszámot mértek. Ehhez képest két doki is úgy látta, nincs visszér, és a Forgácsban kiderült, hogy 23m/ml a sejtszám. Hát elég nonszensz, az biztos.

Ráadásul ez az egész azért nagyon gáz, mert ugye a férjem problémájára koncentráltunk, nem is törődtem a bajommal. Miközben lehet, hogy nálam van a bibi.

Köszi a biztatást, reménykedem, hogy nem ebben a betegségben szenvedek. Ugyanakkor megnyugtatna, ha valamit találnának, amivel magyarázhatók a fájdalmak meg a meddőség.
vayacon
 
 


vaya,
nagyon sajnálom, hogy így történt és persze a férjednek is nagyon rossz lehetett....amikor inszemekre vinnünk kellett reggel a katonákat, na a párom már előtte este ideges volt, hogy fél hétkor sikerül-e nekünk 'legyártani ....mert ugye fél nyolcra már a kórházban kellett lenni.....
valahogy értem azt is, hogy inkább vállalnál egy kisebb betegség-szerűt mint a bizonytalanságot én mégis szorítok, hogy ne legyen gond :!:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Sziasztok lányok!Én is csatlakozni szeretnék.Tegnap megállapították hogy valószinű endometriosis-om van de még semmi konkrétat nem mondtak de tünetem vannak.Babát szeretnénk már 4 éve és a Budai Meddőségi-be járunk.Remélem ezen tudnak segíteni és lesz majd babaám mert már nagyon elvagyok keseredve!!!!!!!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry:

Jucus

Kép
jucus1013
 
 
 


jucus :!:
laparoszkópia után derült ki, hogy endód van? vagy mi alapján mondták?

Kép
Kép
piciboris
 
 


Csak uh-t csinált a doki és a jobb petefészkem tele van cisztával.Tavaly előtt csinltak lapart kivettek a jobb oldalibol 2 cisztát és akkor nem mondtak szövettani eredményt és majd azt kell elkérnem és megmutatni ennek a dokinak.Jajj nagyon izgulok és ideges vagyok
:(

Jucus

Kép
jucus1013
 
 
 


jucus, megértelek, én is ideges lennék mégis arra kérlek te ne idegesítsd magad, majd legalább kiderül minden és lesz rá gyógymód!!! hidd el :P szerintem ha cisztáid vannak az más is lehet, nem feltétlenül endó, és lehet, hogy egy pár hetes gyógyszerkúrára felszívódnak,reménkedjünk :!: :!: de tényleg ne stresszeld magad, az csak ronthat mindenen :lol:
ezek nagy ciszták?

Kép
Kép
piciboris
 
 


Jucus, fel a fejjel. Ha kiderül, hogy endód van, legalább akkor már megtudod, mi okozza a sikertelenséget, és lehet gyógyítani. De azért drukkolok, hogy ne ez legyen!

Volt már inszemed vagy lombikod?

Drukkolok nagyon, sikerülni fog!
vayacon
 
 


Sziasztok!

Üdvözlöm az újjakat!Sajnálom,hogy endótok van mert ez egy alattomos betegség!Nekem is laparon vették észre az endót.Majd 3 hónap gnrh-s szuris kezelés,most inszemekre járunk.Ma volt az utolsó,ha ez nem sikerül akkor sajnos lombik.De csak annyit tudok mondani,hogy nem szabad feladni!!

Kép
rena85
 
 


Szia Rena!

Nagyon drukkolok, hogy sikerüljön az inszem!

Neked volt valamilyen tüneted? Hogy bírtad a gnrh kezelést? Az feltétlenül kell mindenkinek?

Én még reménykedhetek, hogy talán még sem ez a betegségem. Jövő hét hétfőn már talán valami kiderül.
vayacon
 
 


Szia Vayacon!

Köszönöm,hogy drukkolsz!
Annyi tünetem volt,hogy mikor megjött 2 napig szinte mozogni is alig bírtam a görcsöktől.Egész jól bírtam a kezelést,a hőhullámok elég elviselhetőek voltak,a hangulatom elég változatos volt de a férjem is túlélte! :lol: Van akinek gyógyszert írnak de ott sokkal több mellékhatás van.Ha valaki babát szeretne akkor inkább a szurit írják fel,legalábbis ahová én járok.
Remélem az derül ki hétfőn,hogy nincs endód!

Kép
rena85
 
 


rena én is szorítok, nekem ugyanígy volt ahogy neked, 3 hónap kezelés, utána a 3. inszem sikeült :wink: ezt kívánom neked is :!:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Piciboris!Neked is köszönöm,hogy szorítasz!Nagyon bíztató számomra a te példád mert nekem ez volt a 3. inszemem!

Kép
rena85
 
 


rena, és akkor még van esély? mostanában volt az inszemed?

Kép
Kép
piciboris
 
 


Piciboris!Tegnap volt az inszem.Van valami tanácsod,hogy tényleg sikerüljön?

Kép
rena85
 
 


Rena, és neked hol görcsölt a hasad? Mert nekem az a fura, hogy mindenki görcsökről beszél, de amit én érzek, az inkább egy szúró, éles fájdalom a jobb alhasamban. Szóval talán van remény, hogy mégsem ez. Bár nehezen tudom elképzelni, hogy ne legyen valami, mivel én is alig tudok ilyenkor mozdulni, már csomószor dolgozni sem tudtam bejönni. Mondjuk azt is olvastam, hogy eléggé eltérőek a tünetek.

Szorítok Neked! Majd írj, ha megtudod az eredményt (ami ugye csak pozitív lehet! Fogsz otthon tesztelni?
vayacon
 
 


Vayacon!Nekem az egész hasamalja görcsölt.Remélem tényleg nem endód van!Én is elég sok tünetről olvastam,szinte mindenkinél más.Köszönöm,hogy szorítasz!Igen tesztelek itthon 2 hét múlva.

Kép
rena85
 
 


Sziasztok!
Én is endos vagyok. 3 laparom volt már. Nagyon sokat szenvedtem miatta, négyes stádumú. Petefészekben ciszták, megtört petevezetők...Orvosról-orvosra jártam és bitos voltam benne,hogy nekem a legsúlyosabb az endóm a világon. Az orvosok is csóválták a fejüket műtét után,hogy mi van bennem?! És örömmel mondhatom,hogy az első lombikunk sikerült két picike babánk van.
Most a 8 hétben vagyunk! A 4. héttől a 6-ig. még okozott tüneteket az endo. azóta semmi és remélem nem is lesz.
Remélem sikerült egy kicsit biztatnom Benneteket!
nárciszka
 
 


Sziasztok!

Nárciszka!Gratulálok!Kellemes pocakosodást kívánok!Te is nagyon jó példa vagy előttünk akik még várunk a babánk érkezésére!

Kép
rena85
 
 


rena igen van 3 javaslatom:
az egyik, hogy legyetek együtt még ma is és holnapután,
másik, hogy sok fehérjét egyél, tojás, túró (simán magában ne túróscsúszaként), húúús, harmadik bár lehet, hogy kaptál, utrogesztán lenne jó, hogy jól megtapadjon a kicsike :lol: :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


nárciszka, gratulálok :!: :!: :!: ez akkor kisebb csoda :lol: :lol:
és ez a terhesség el is fogja teljesen mulasztani az endódat :lol:
hurráááá :!:

jucus?

Kép
Kép
piciboris
 
 


Piciboris!Köszönöm a tanácsokat!Mindenképpen elkapom ma apát!Inszem estéjén is elkaptam,hátha.Csak tegnap annyira fájt a két petefészkem,hogy inkább kihagytuk.Még ma is van,hogy fájnak de nem annyit,legjobban a bal fáj ahol 2 tüszőm volt a jobb kevésbé.Egy nagy zacskó túrót vettem azt eszegetem,meg csibehusit és sok tejet müzlivel. :D Kaptam utrót napi 3-at kell feltennem.Remélem sikerül,már annyira vágyunk egy picurra!

Kép
rena85
 
 


Nárciszka, én is gratulálok! És nem is csak egy csoda, hanem rögtön kettő! :lol: :lol:
vayacon
 
 


rena, na akkor még kicsit tartsál ki :lol: 8) apát ne kíméld :lol: :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Köszi Lányok!
Bizony nagy duplacsoda volt. Lázam is volt a punkció előtti éjjel (influenza) aztán az összenövések miatt kis probléma. Nem is álmodtunk róla, hogy az első sikerülhet. Akár az is segíthetett,hogy nem görcsöltem rajta.
Rena!
Jó étvágyat!
Pciboris!
Remélem én is,hogy gyógyulni fogok. Nálatok tesó?
Mintha az inszemes topicon olvastam volna?!
Vayacon!
Nálam a fájdalom minden fajtája volt. Hétfőn hogy fog kiderülni mi a baj?
nárciszka
 
 


Nárciszka, igazából még csak első konzultációra megyek. :oops: Bár én remélem, hogy meg is fognak vizsgálni. Igazából még nem biztos, hogy ki fog derülni, csak ha ki tudja tapintani. Bár tudom, hogy teljes bizonyossággal csak laparon lehet ezt megállapítani.

Hát mindenesetre egyel közelebb leszek a célhoz, hogy kiderüljön, mi okozza a meddőséget és a fájdalmaimat. Ez is valami.

Ti meddig próbálkoztatok, mire kiderült az endo?
vayacon
 
 


1,5 évig probálkoztunk, akkor kialakult egy ciszta és az miatt volt a lapar. Ott derült ki,hogy minden mindennel.
Hát tapasztalt orvos, ha éppen olyan helyen van és esetleg akkora akkor talán ki tudja tapintani. De reméljük, hogy nem ez a bajod.
Bár sok endós végül így vagy úgy teherbe esik.
nárciszka
 
 


Sziasztok lányok!

Nárciszka. olyan jó volt olvasni a történetedet!!!!!!Gratulálok!!!! :lol: :wink:

Sajna csak 2 hét múlvára kaptam idő pontot a dokihoz és akkor derül ki minden :?

Jucus

Kép
jucus1013
 
 
 


Sziasztok!
Van, akit már ismerek itt.

Nálam egy éve diagnosztizálták az endót. Inszemre készültünk, amikor is lett egy szép cisztám, amiben vér volt, így lapart rendelt a dokim. Lapar eredménye 3. fokú súlyos endó, csokicisztán kívül az egész bal oldalam teljesen érintett, minden-mindennel összeviszzaletapadava. :roll: 6 hónap gnrh következett, vagyis klimax, aztán kontrol lapar. Eredmény ugyanaz. Szurik semmit nem értek, csokiciszta visszanőtt és megint minden mindennel. November végén volt az első lombikunk, aminek úgy álltunk neki, hogy a ciszta ismét ott volt. Ennek ellenére az első lombik eredményei itt ficánkolnak a pocakomban. :lol: :lol: :lol:

Midenkinek azt kívánom, hogy így-vagy úgy, de mielőbb babásodjon!!!!

KépKép
zsófikukac
 
 


Rena!
Köszönöm, jól vagyunk, Babák szépen nőnek, egyikük kisfiú! :lol: Másik baba is valószínű, de ő nem mutatta meg egyértelműen. Nagyon drukkolok az inszemetekhez!!! :wink:

KépKép
zsófikukac
 
 


Sziasztok!

Zsófi ötlete volt, hogy leírjam nektek mi történt ma velem.
Előljáróban, volt 3 inszemem vagy 5 éve az előző párommal, kb 1,5 év múlva lapa, endo 3. stádium, gnrh, aztán 2 inszem, mégegy lapar, aztán 2 lombik, aztán még egy lapar, gnrh, még egy lombik, a 4. lombikot le kellett állítani mert nem reagáltam és most annak a ciklusnak a 36. napján vagyok...és ezt írtam reggel:


"36.cn, 37,2 voltam korán reggel.
Hát lehet, hogy nem megyek az inzulinos vv-re...legalábbis remélem...mivel ma teszteltem egy halvány pozitívat!!!
Nem is reméletem nagyon, mert bár a melleim fájnak ...na de hát...mi volt az esély erre? Csöpögtettem a wc-n ülve, néztem a folyadékot...elhagyta a helyet...semmi...mondom jó, akkor olvasok...és mikor 5 perc múlva megnéztem pozitív volt...kb fele olyan erős a csík mint a kontroll...ez 10-es teszt, ha csak a 27. napon volt pé, akkor ez még csak a 9. cn...de ki tudja mikor volt.
Drukkoljatok, hogy erősödjön és hogy jó helyen legyen és megmaradjon!!!Ma már vettem is be reggel 2 utrot...feldugni nem akartam mert már jönnöm kellett suliba.
Tegnap voltunk vásárolni, vettem 2 trendi rövidgatyát, meg 3 felsőt, 2 olyat amibe a pocim is belefér majd..."

Remélem holnap is pozitív lesz sőt még vagy 8 hónapig... :D Tesztelgetek a hétvégén és aztán irány a doki.
Sok sikert kívánok nektek ebben a néha kilátástalannak tűnő helyzetben!!!

Pusz:Krisz
vizkriszisback
 
 


Zsófikukuc gratulálok! Nagyon biztató a történeted!

Vizkriszisback, nagyon drukkolok neked, bár egyértelműen babás vagy! Szegényem, jó hosszú harc volt a tiéd, de ez bizonyítja, hogy érdemes végigcsinálni!
vayacon
 
 


Sziasztok!

Zsófi!De örülök,hogy jól vagytok!Milyen jó,hogy egyikük már meg is mutatta mi rejtőzik a pici lábai között.Remélem a másik sem szégyenlősködik sokáig és akkor már nyugodtan elkezdhettek nekik vásárolni mert akkor már lehet színek szerint beszerezni az ici-pici holmikat!Köszönöm a drukkot!

Vizkriszisback!Gratulálok!Remélem napról napra erősebb és erősebb lesz a második csíkod! :D Nem semmi,hogy min és mennyi mindenen mentél keresztül!De ezeket már elfelejtheted mert már csak pozitív dolgok fognak történni veletek!

Kép
rena85
 
 


jucus, nehogy elkeseredj, két hét múlva (már nem is annyi!!) mindent megtudunknés akkor irány darány :lol: :lol:

vizkriszisback, nem semmi a történeted asszem már olvastalak egyszer, miken mész keresztül, de ez aztán a csoda :lol: :lol: nagyon drukkolok neked és azt kívánom jó kis zebrás teszted legyen holnap is :shock: :shock: aztán pedig egy szépséges babavárós időszak :P

zsófikukac, na ez amit leírtál,....döbbenet mik vannak annyira de annyira gratulálok a két babóhoz, húúú lesz aztán nemulass, két gyerkőcöt szopiztatni, pelenkázni fürdetni, gyönyör a négyzeten :lol: :lol: :lol: további sok egészséget és szép 9 hónapot kívánok!!

Kép
Kép
piciboris
 
 


Vkrisz!
Juj!!!!! :lol: :lol: :lol: De jó!!!!!
A topic elején is olvastam rólad! Én régen Tlidi néven voltam! Meg a beültisbe is olvasgatok,jómagam száni vagyok :lol: :lol:
Naggyon jó! Láttam is a teszted! Tutti!
Na endós babaeső van!! Hajrá csajok!
9+0
nárciszka
 
 


csajok, remélem nekem a szülés óta nem újult ki ez a nyavajás endó..., szerintetek 1 év alatt kiújulhat?

Kép
Kép
piciboris
 
 


Piciboris!Remélem ha eddig nem újult ki már nem is fog!

Kép
rena85
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk a Kaáliban vv-en.

Szóval azt mondta a doki amikor bementünk, hogy :
"Látom nem akar megjönni a menstruációja...a hcg-je viszont szépen emelkedik. :D ."
Kérdem "Mennyi?"Mondta, hogy "44".És megbeszéltük, hogy valószínűleg tényleg folytatta tovább az érését az a tüszike és csak később érett be...a hőm alapján én a 27.cn-t tartom lehetségesnek.Aztmondta, hogy akkor megtámogatjuk a terhességet utroval, mondtam neki, hogy én már el is kezdtem dugdosni...azt mondta 2-2-2-t dugjak...szóval annyit is írt fel. Azt mondta, hogy ezt hívjuk fiatal terhessésnek és, hogy akkor majd 10 nap múlva uh. VV nem lesz. Asszem 3 tesztem van még, szóval sztem kétnaponta ellövöm majd őket...szóval holnap nem csinálok.
Miután kijöttünk tőle vagy 5 asszisztens volt a fogadópultnál, vigyorogtunk egymásra mindannyian mint a vadalma...hát biztos ők is jól kibeszélték már addigra a csodabogyónkat. :lol: :lol:

Sok sikert nektek!!!Sosem feladni!!! :D
vizkriszisback
 
 


Vizkriszisback!Gratulálok!Ez nagyon jó hír!

Kép
rena85
 
 


de jó krisz :!: :!: :!: nagyon szuppppi :lol: :lol: :lol: csak így tovább :!: :!:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Gondoltam rakok egy-két tesztet.
Kb 7 év után:
-előző pár 3 inszem
-mostani párom:lapar, endometriozis, kúra, 2 inszem, 1 félbehagyott lombik, lapar, 2 lombik, lapar, endom. kúra, 3.lombik, 4. félbehagyott lombik mert nem jól reagáltam...és hát ebben a ciklusban spontán babás lettem otthon!!!
Ma vagyok a 39. napon, de nem tudjuk mikor volt pé-m, lehet csak a 27. napom mert igazán akkor ment fel a hőm és a melleim is utána lettek érzékenyek...de egyéb tünetből nem tudjuk behatárolni.Mivel a 37.cn-en 44 volt a hcg-m, így az is arra utal, hogy később volt pé.

Ezek a 37, 38, 39.napon készültek...de lehet, hogy ezek csak a 10,11, 12.dpo-k.Ki tudja?
Kép Kép Kép
vizkriszisback
 
 


sziasztok4

Krisz!Nagyon szépen erősödik a második csík! :D

Kép
rena85
 
 


de jó nézni ezeket a teszteket... :lol: :lol: 7 éve megy a hercehurca, atyavilág :roll: de most aztán vigyázz magatokra krisz :lol: :lol: :lol: gondolom mindenki ezzel nyúz :wink: de hát tudod inkább ezzel mint azzal, mikor lesz már baba :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Piciboris!Tudom,hogy még korai ezt kérdeznem,de szerinted mikor érdemes tesztelni?Rendeltem 10-es érzékenységű tesztet hátha az hamarabb kimutatja.

Kép
rena85
 
 


rena, még korai szerintem, várj még kicsikét :lol: :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Piciboris!Tudom,hogy korai.De szerinted mikortól érdemes?

Kép
rena85
 
 


Köszönöm szépen lányok a kedves szavakat és bíztatásokat! Én úgy érzem, hogy még könnyen megúsztam itt sokakhoz képest! 2,5 év után sikerült, ami semmi így visszagondolva.

Nagyon szorítok mindannyiatoknak, mert csodák igenis vannak, csak hinni kell benne. :lol:

KépKép
zsófikukac
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: