Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok
tegnap este óta fáj a hasam, nagyon féltem a babákat :cry:

üdv. minyuu
minyuu
 
 


Minyu,
ne izgulj, ha fáj a hasad, az még jó jel is lehet, tudod, alakul ott bent minden, biztosan már kapaszkodnak a kicsik és azt érzed!

Zsebike,
nagyon szépen köszönöm a válaszod, tudtam, hogy Rád mindig lehet számítani! Hétfőn az ET utáni 14. napon voltam, és egészen pontosan akkor mértek 64,9-es HCG-t, és szombaton, tehát előtte 2 nappal kaptam meg az utolsó (4.) Choragont. A doki szerint biokémiai terhesség biztos volt, ezt meg is akartam kérdezni, hogy pontosan mit jelent. Aztán a 17.napon már csak 13,8 volt...
A dokim még nem adta fel, azt mondja, lehet, hogy csak elmértek valamit, ezért szerdán csináljunk még egy vérvételt. Azóta viszont annyi változtás történt, hogy megjött, bár nem görcsöl a hasam, ahogy szokott, szinte észrevétlenül, de mejött rendesen, most figyelem, hogy meddig tart. Szerintetek így is el kell menni vérvételre? A dokival még nem beszéltem. Ja, és a 17.napi vérvétel előtt csináltam egy tesztet is, amit negatív volt (és az ugye 25-ös HCG felett mutat valamit), tehát nem hinném, hogy ennyi véletlen játszana össze...
Te hogy vagy Zsebike? Vannak rosszulléteid? Gondolom, pihengetsz otthon! Mikor kell menned megint dokihoz?

Puszi mindenkinek: Fanni
fanny1
 
 


Szia Fanni!
Annyira közel vagytok már a babákhoz! Szerintem ezt te is érzed, drukkolok, hogy ha szerdán nem kedvező hírt kaptok, akkor tudj regenerálódni a jövő ciklusra :P .

Baba!!!!!! Hol vagy???

Minyuu! Nem lesz semmi baj! :P Sok kismamától hallottam és én is úgy emlékszem vissza, hogy gyakran olyan érzésük volt, mint ha meg akart volna jönni.... Aztán most meg kiabál a kiságyból :P Szóval fel a fejjel!

Én nem érzek most semmit. Elég aktív vagyok, jól érzem magam. Az itthoni teendőket lassacskán megcsinálom, az emlgetést elvégzik helyettem. Kicsit dolgozok, egy órácskát fekszem és olvasok. Remélem ennyi pihi elég lesz a babócáknak, azért kerülöm a hajlongást és az emelést, de nem fekszem egész nap. Holnap vezetnem is kell, mert vérvételre kell vinnem a nagylányomat, remélem nem lesz semmi gond.

Hajnóca! Egyszer, amikor az én magánéletem válságban volt, egy barátnőm azt mondta: "A dolgok mindenképpen megoldódnak, ha másként nem, akkor maguktól." :!: Azt hiszem, teljesen igaza volt. Gyakran félrevisznek bennünket azok az érzések, hogy vajon mások mit szólnak, stb., és félretesszük saját érzéseinket, vágyainkat. Kívánom, hogy hamarosan megtaláld a belső békédet és harmóniádat! :P

Üdv mindenkinek, Anikó
anikó65
 
 

 
 

Fanni!
Szomorúan olvasom. De menjél el vérvéelre mert ne adj Isten méhen kívüli akkor azt jobb ha megnézik. Mármint hog ymég van-e HCG. Mert még annál szokott lenni ilyen kavarodás.
A biokém terhesség az azt jelenti hogy elindul valami de iazából nem lesz belőle baba ami állítólag temészetes próbálkozásnál is sokszor előfordul csak akkor max késik egy két napot észre sem veszed. A Kaáliban ezért nem szeretik a túl korai vérvételt mert ha a 11. napon mondjuk valakinek 35 a HCG-je az jelenthet babát is de azt is hogy csak elindult. Remélem értelmesen írtam le.

Köszönöm én jól vagyok, most főleg hogy délután akkor a zuhi volt és kicsit hűvősebb is az idő. :) Amúgy néha van hányingerem de mondjuk egy héten egyszer. Más tünetem nincs. Jövő hét szerdán megyek dokihoz és akkor meglátjuk mi a helyzet odabent. :)

Babát én is nagyon hiányolom más fórumra se ír ahova szokott. Lehet bekerült a kórházba? Nem tudja valaki az elérhetőségét? Jó lenne tudni valamit. Miondenesetre én izgulok hoy még egybe legyenek egy kicsit.

Minyu!
Nekem még a mai napig olyan érzésem van sokszor mintha meg akarna jönni. Szóval ezen sem érdemes aggódni tudom könnyű mondani.

Anikó!
Nem lesz bajod. A lényeg ne hajolj és ne emelj és ne fürödj meleg vízben (túl melegben) amúgy minden ami jólesik belefér.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Gigi!
Én anno a Gynevac feltalálójával Dr. Lázár Erikával vitattam meg ezt a kérdést hogy hogy érdemes beadatni. Azt monta a lombikos szurikkal együtt ne menjen de előtte nyugodtan lehet. Hetente ajánlotta az egy szurit most azt számoltam ha még ma beadatod akkor sem fér bele az ötödik. szeritem most hagyad majd ha ne adj Isten ez sem sikerül akkor nekileselkdtek a szuriknak.

Hát sajnos azért vagyok ilyen jól informált mert sok mindenen menetm kereszütl az elmúlt négy évben, de ilyenkor örülök hogy tudok másnak is segíteni azzal amivel anno magamnak tudtam. :)

Puszi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok!

Remélem nem haragszotok,hogy írok egy pár sort!

Én is átmentem ezeken a dolgokon amin Ti volt 6 inszeminációm és 5 lombikom de abból csak 3-szor volt beültetés mivel a megtermékenyített sejtek nem osztódtak.Volt,hogy megjött 1 hétre ilyenkor azt mondta a doki,hogy ne menjek vérvételre csak ha elmúlt utána az ellenőrző uh-ra.
Egyébként a debreceni Kaáliba jártunk.Igazándiból nem tudták megmondani miért nem sikerült 5 évig.

Aztán végső elkeseredésemben beadattuk a Gynevacot 2004.októberében a lombik alatt kaptuk akkor az sikertelen lett és 2004.decemberében spontán teherbe estem és van egy 11 hónapos gyönyörű kislányom.

Minezt azért írtam le mert sosem szabad feladni egyszer biztosan sikerülni fog!

Az az egészben a vicc,hogy én Kazincbarcikán lakom ahol a Gynevacos Lázár drnő dolgozott és a gyerekorvos Varga főorvos úr dolgozik aki szintén benne van a Gynevacban és az itteni nőgyógyászok nem ismerik el a hatását.Nekem Debrecenben írák föl végül.

Csak ennyit szerettem volna leírni remélem nem haragszotok érte!

Kívánom,hogy mindannyiótok álma valóra váljon a közeljövőben!

Jó éjszakát!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok! Nem baj, ha picit becsatlakozom? Itt-ott jártam már a Babaneten, de nem írtam túl sokat, és ebben a topikban még nem voltam.

Én az első lombikomra készülök, és nagyon félek tőle... Nem tudom, mit tehetnék a sikerért... Nálunk semmilyen problémát, akadályt nem sikerült megállapítani, de több mint két éve nem tudok teherbe esni, amiben már 6 sikertelen inszemináció is volt.
jitter
 
 


Sziasztok, csatlakozom az előttem íróhoz. Remélem nem gond...
Nálunk is az első lombik van folyamatban, ma vagyok a 14. napon. A doki azt mondta, pénteknél előbb nem lesz leszívás. De hát az már a 17. nap! Ez normális?! Egyébként van mindkét oldalon legalább négy petesejt, a mnyh is 10-es. Holnap megyek megint uh-ra.
Biztos hülyeséget kérdezek, de nincs olyan, hogy túl későn van leszívás és már nem lehet a petesejtekkel mit kezdeni?!
Egyébként két napja még egy harmadik szurit is adok magamnak a deca és a gonal mellett.
Azt is szeretném tőletek megkérdezni, hogy én dönthetem el, mennyit szeretnék visszkapni első körben? (Feltéve, hogy többet sikerül megtermékenyíteni.) Lehet hármat is, vagy csak annak, akinek már volt sikertelen beültije? Köszi,
W.
wandrea
 
 


Andrea, a dokitól és az intézettől is függ, mennyi embriót tesznek vissza, de ált. max. 3-at. Viszont a nemzetközi tendencia az, hogy igyekeznek kevesebb, akár 1 embriót visszaültetni, hogy elkerüljék az ikerterhességet, mert az sokkal komplikáltabb lehet, mint az egy babásterhesség... Itt is ezt követik egyre inkább, de nem tuodm, hogy ott, ahová Te jársz, mi a "módi"...
jitter
 
 


Ildkikó,
azt hiszem, a többiek nevében is nagyon köszönjük, hogy megosztottad velünk a történeted, hisz a Te példád is azt mutatja, hogy mindig van remény!
Most én is nagyon gondolkozom a Gynevacon, de sajna nagyon hiányosak az infóim ezzel a szurival kapcsolatban (azaz leginkább semmit sem tudok róla), nem tudnál esetleg segíteni, hogy hol lehetne utánaolvasni? És ki írhatja fel? Előre is köszi!

Wandrea,
ne izgulj, inkább később szívják le, hogy tuti érettek legyenek! Nem tudod, mekkorák voltak az utolsó UH-n? Tudod az ember mindig a saját példájából okul: nekem valószínűleg most túl korán szívták le, hisz a 7-ből csak 2-t sikerült... Nálunk a Nyírőben nyilatkozni kell, hogy hány embriót kérsz vissza, 3 a törvényileg engedélyezett maximum, de hallottam már 4-ről is, attól függ, milyenek az embriók.. Én első alkalommal csak 2-t kértem vissza, most 3-at szerettem volna, de csak 1 lett, aki majdnem meg is maradt nekem..

Jitter,
mitől félsz igazándiból? Inkább lelkileg visel meg a dolog, vagy a szurik aggasztanak? Oszdd meg velünk a kételyeid, akkor könnyebb segíteni!

Minyuu, Anikó,
Ti hogy vagytok? És a bébik? Vigyázzatok rájuk és pihenjetek sokat!

Hajnóca,
minden rendben otthon?

Zsebike,
kívánom,hogy a szerdai vizsgálat úgy alakuljon, ahogyan szeretnéd!

Rólam annyit, hogy mivel megjött (enyhe kezdés után mint a Niagara és iszonyú görcsölések, nem hiába, a több mint 13 mm-es mnyhártyának le kell válnia...), úgyhogy nem lesz holnap vérvétel. Elkeseredve nem vagyok, mert ezalkalommal legalább beindult valami, mindig egy lépéssel közelebb vagyunk a célhoz. Sokkal nagyobb gond pillanatnyilag, hogy apát meg kell operálni még a héten a térdével, a keresztszalagja ugyanis elszakadt a balesetben, és ezt csak ma derítette ki egy másik kórházban egy másik orvos... Hát, mindig jön valami!

De fel a fejjel, pozitívan kell a dolgokhoz hozzáállni és akkor minden jóra fordul!

Puszi Nektek: Fanni
fanny1
 
 


Zsebi,
elfelejtettem valamit: Te biztosan tudod, hogy a sárgatest ciszta az felszívódik?

Köszi: Fanni
fanny1
 
 


Sziasztok lányok,

Andrea,
a leszívás test, sejt és gyógyszer függő. Igaza van Fannynak, annál jobb, minél később szívják le. A szurikkal azt szabályozzák, hogy milyen ütemben érjenek a sejtecskéid. A leszívás előtt 32-35 órával kapsz majd egy Ovitrell nevezetű tüszőrepesztőt, és utána irány a leszívás. Ha nem érnek be a sejtek, akkor nem termékenyülnek meg, túl késő csak az lehet, hogy kilökődnek, mielőtt leszívnák. De erre vigyáznak ne aggódj! :wink:

Valóban intézet függő a sejtszám, nekünk először és másodszor kettőt adtak, a harmadiknál 3-at, ha kevesebbet akartunk volna, akkor azt lehetett volna. Nem bántuk volna az ikerterhességet, így kértük a hármat.

Mi a harmadik sikertelen lombikon vagyunk túl, kérdezz nyugodtan, szívesen segítek. :wink: 8)

Jitter,
ne parázz! Ez az első, amit tehetsz. Zsebinek voltak kitűnő ötletei, leírom, hogy ne kelljen keresned:
1. Gynevac szuri, azt nem a lombikkal együtt (infó: www.gynevac.hu) :shock:
2. Méhpempő ( Herbáriában 1g pempő 30gr mézzel feloldva) Mehet lombikkal együtt. (Infó: www.magyarmez.hu vagy www.magyarmehesz.hu, de a dobozban is benne van. kb 250-350/doboz) Adagolás is benne van. :shock:
3. Este 1 pohárka vörösbor :lol:
4. Séta este 1 óra Szigorúan apával!!! :P
5. Amíg lehet hancúr, állítólag olyna hormonok szabadulnak fel, amelyek segítik a teherbe esést, és a spermafolyadéknak stimuláló hatása van (infó: www.lombikbaba.hu) :oops:
6. Éld az életed és ne azon agyalj, hogy mi lesz. :wink:

Ha az eljárással kapcsolatban van kérdésed, nosza tedd fel segítek szívesen! :wink: :wink: :wink:


Pusza
Gigi
gigi002
 
 


Sziasztok!

Üdvözlet az újaknak!!! :D

Mi is a sokadik lombikon (6 inszem és 3 lombik) vagyunk túl.
Így én is tudok egy két dolgot, de szerintem mi már rendesen kiokosítottuk egymást itt a topikban. :lol:

Nekünk az első két alkalommal 3at adtak vissza, mert mi ennyit szerettünk volna. 3.ra viszont már azt mondta az embriológus, hogy mivel sikertelenek voltak az előzőek megoldható a 4. Ekkor ezt választottuk hosz nagyobb az esély, hogy egy összejön.
Majdnem bejött, de a csöppek nem tudtak velünk maradni.
Így egy sikeres vérvétel után egy hét múlva elvetéltem. :cry:
De, .... legalább tudom, hogy lehet csak sok türelem kell még mindig. :) Eljön az én időm is, hogy anya lehessek. Vagy így vagy úgy. :)

Fanny,
inkább priviben, jó?
Szokta olvasni amiket írok! :?

Nyugodtan kérdezzetek! :D
Annál rosszabb nincs mikor magunkban örlődünk a kérdésekkel és nincs aki feleljen rá! :?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


Sziasztok csajok,
most jöttem egy újabb uh-ról, úgyhogy nagyon frissek az eredmények. Mindkét oldalon a kicsik mellett van legalább négy olyan petesejt, amivel érdemes foglalkozni (doki szerint), egyik oldalon 13-14 m-sek, a másikon 17-18. :D Van egy még nagyobb is, ami feltehetően előbb megérik, de a doki azt mondta, ahhoz nem igazítunk, mert az csak egy és a többinek még kell idő. A mnyh 10,7, az azt hiszem, nem rossz. Én mindig azt hittem, ha egy véletlenül megérik vagy kilökődik, akkor a többivel nem lehet mit kezdeni. Ez nem így van?? Feltettem azért a "nem lehet-e túl késő?" kérdést, de azt mondta, a peték biztos nem fognak megrepedni. Mitől ilyen biztos ebben? Én meg ezen parázok végig, csak tudnám miért... :? Szombaton megyek még egy uh-ra, és hétfőn lesz leszívás. Tovább már anyagilag se nagyon bírnám a sok szurit, a mai recepttel együtt már 210.000-ért váltottam ki gyogyit. Tudtam, hogy a PCO-m miatt nehezen vagyok stimulálható, de azért ennyire... Remélem, a hiperstimu messze elkerül, mert ugye a fentiből adódóan jó esélyeim vannak rá. Sajna.
Egyébként Pécsre járok, gondolom, itt ezzel egyedül vagyok :roll:
Gigi, az ovitrellt már az elején kiváltottam, gondolom, azt is én adhatom be magamnak. De még nem mondta, mikor.
Hajnoca, mi is hármat szeretnénk - ha minden rendben lesz, és egyáltalán nem bánnám az ikreket. Sőt... :D
Zsebi, ti jól vagytok? Nálad négyből tapadt meg három vagy hármat is kaptál?
Minyu, te hogy vagy? Bocsi, ti hogy vagytok?
Nagyon köszi a válaszokat, nagyon megnyugtató, hogy van kihez fordulni, ha felmerül egy-két (három-négy) kérdés...
Jók legyetek
wandrea
 
 


wandi mi most épp a pesszimista óránkat éljük:(
drukkolok neked hétfőre.
nekünk 235 e ft volt ez a lombik :shock:

üdv. minyuu
minyuu
 
 


Sziasztok! Üdv az újaknak!

Wandi!:)
Hova jártok?nyugi, biztos nem lesz semmi baj hétfőig.A tüszők mérete szerint valóban van még idejük érni.Majd ha túl leszel a leszíváson leírom az én utolsó stimum történetét, addig is nyugi!!!!!:)
Az összeg valóban elég sok, és még én panaszkodtam mindig?nekem a legtöbb 160 ezer volt.

Jitter!:)
nekem ismerősnek tűnsz, véletlenül nem találkoztunk a családineten?
a lombiktól nem kell félni,én mindig azzal nyugtatgatom magam, hogy így akár a lombik hónapjában is kismama lehetek.

Hajnóca!:)
remélem oké minden.

Zsebike?????????????? :)
Vendég
 


Sziasztok!

A baba888 család férfi tagja vagyok, Anikó kért meg hogy eloszlassam az esetleges aggodalmakat a fórumon a kivételesen hosszú kimaradásával kapcsolatban és közöljem Veletek a jó hírt:

Anna és Zsófi júli 19-én megszülettek!

Az epizód fontosabb részletei:
éjjel 3 óra körül Anikó felébresztett és mosolyogva (ijedtében vagy örömében?) megkérdezett, hogy ráérek-e (!).
Én persze hirtelen nagyon ráértem, mert azonnal tudatosult bennem hogy elfolyt a magzatvize. Rohanás a kórházba, fájásai még nem voltak. Bent ultrahang, van még bent magzatvíz, babák rendben. Hamarosan fájások kezdődtek. 9 óra előtt császárral megszülettek a drágáink, Anna 1,99kg, Zsófi 1,84kg.
Mindhárman jól vannak! A babák gyönyörűek, Anikó pedig amúgy is :) !
A császár alatt kiderült, hogy nem a magzatvíz folyt el, mert mindkét burkot repeszteni kellett, viszont a lepény már kezdett elöregedni, ezért indult be a szülés. A magzatvíznek tarott sok folyadék más volt, nyákcsapot (?) említett a doki.

Képeket próbálok feltölteni hamarosan!
Anikó majd aprólékosan beszámol mindenről,
addig is a legjobbakat Nektek!
baba888
 
 


Vikimi,
Pécsre járok, ez van a legközelebb. A doki nagyon szimpi, megbízom benne, enélkül azt hiszem, nem is menne a dolog.
Persze, hogy megpróbálok nem izgulni. Alapjában véve nyugodt vagyok (úgy gondolom), de a lombik mégse egy hétköznapi dolog. És itt nem is a fizikai és anyagi vonzatára gondolok elsősorban... :? De ezt ti már jobban tudjátok, mint én.
Jó éjt mindenkinek,
Wandrea

Baba888 család, gratulálok így ismeretlenül is, vigyázzatok a babókra :)
wandrea
 
 


Kedves Baba család!!! :D
GRATULÁLUNK a két kis Csodához!!! Sok boldogdságot , a lánykáknak pedig sok tejcsit kívánunk!!! (bár az előbbit asszem nem kell kívánni, megvan az magától is :D )
Pusziljuk Babát, és üzenem, hogy próbáljon takarékoskodni az erejével!
Tralllala, Zsófi, Luca
tralllala
 
 


Baba babás család! :lol:

Nagyon sok gratula! :) Örülök, hogy ilyen jó hírek miatt volt távol Anikó!
Így utólag is szeretnék neki nagyon boldog névnapot kívánni!!
De szerintem ez most minden szempontból megvan. :D

Annak mégjobban örülök, hogy a lánykákkal semmi gond és vigyázz rájuk Te is! :D

Várjuk a további híreket és képeket. Kívánom, hogy minden úgy alakuljon ahogy Ti szeretnétek. :)
Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


Drága Babáék!:) :)

Tiszta szívből gratulálok és nagyon sok boldogságot, jó egészséget kívánunk és minden jót amit ilyenkor lehet.Vigyázzatok nagyon a csajokra!Várjuk a képeket!
:)
Vendég
 


Baba csapat,

nagy-nagy gratula, és sok boldogságot, egészséget mindenkinek!


Hajnóca,
mizújs?


Pusza
Gigi
gigi002
 
 


Drága Baba,

tiszta szívemből gratulálok és nagyon sok boldogságot kívánok az új családnak! Vigyázzatok nagyon magatokra és nagyon várjuk majd az első sztárfotókat!

Millió puszi!

Hajnóca,
olvastam a privit, majd válaszolok, csak még nem jutottam odáig!

Fanni
fanny1
 
 


Baba csakád!
Gratulálok és nagyon jó egészséget kívánok a család aprja nagyjának. :) Remélem mielőbb hazajöhetnek a lányok a kórházból és otthon meghitt családi körben lehettek együtt.

Puszi és várjuk a képeket.

Kép

Wandera!
Fúúúúúúúúúúúú ez a stimu nagyon drágára sikeredett mitől ilyen sok. Nekem a legdrágább volt 110 ezer.
Hármat kaptunk vissza és mind a háromnak sikerült itt maradnia velünk.

Lányok!
Közérzetileg jól vgyok csak megint fokozottabban van baránázás így ezért teljes pihenőn vagyok nap fél óra internetezést engedélyeztem magamnak. Köszönöm hogy aggodtok. Küldjétek az energiákat mert nagyon félek hogy nehogy valami bja legyen én abba belepusztulnék.

Mindenkinek drukkolok aki éppen rászorul.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Gigi,
írtam még múltkor privit. Nam kaptad meg? :(

Zsebike,
fokozott pihi és tényleg csak napi félóra net. Nem beszéltél a dokival, hogy mi ez a barnázgatás?
Gondolom rendesen fészkelik magukat a gyerkőcök és ezért van. De akkor is minek ilyesztgetik ennyire anyát!? :?

Fanny,
várom a leveled. :) Akkor írj, ha tudsz. Nekem is most kicsit sok a meló. :)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


Gratulálok én is Babáéknak, sok boldogságot kívánok.

ZSebi szorítok hogy minden rendben legyen

üdv. minyuu
minyuu
 
 


Zsebi,
én is szorítok nektek. Nagy változás a szervezetednek a három babó, biztos csak egy kis időre van szüksége.. Hányadik héten vagy? Egyébként, amikor kisfiammal voltam terhes, három hónapig még megvolt rendszeresen és vérezgettem is. Sokáig nem is látta a doki, hogy mi a helyzet. Azt mondták, talán túl kicsi a baba és várjuk ki a 16. hetet. Aztán... semmi bajom egész idő alatt, két héttel túlhordtam és megszületett egy 4,30-as 63 centis óriásbaba.
Na, többen is kérdezték, úgyhogy leírom, miért (volt) ilyen drága ez a lombik:
gynasol (1 tubus), zitrocin S (1 doboz, páromnak is)
decapeptyl (10 ampulla), prednisolon (3 doboz)
gonal F 900 (2 pen), gonal F 450 (2 pen)
merional (5 ampulla), ovitrelle (1)
utrogestan (8 doboz)
A gonal-ból 225 az adagom, azért kellett ennyi. Mindez a PCO-m miatt van, ha nincs ez a nyavalyám, biztos nem kellett volna ilyen magas adag :( A többi az ehhez képest semmi - anyagilag. És persze hozzájön az Elevit, a C vitamin és a méhpempő.
Még az a jó, hogy a gyogyikon kívül másért nem kell fizetnem. Hmm, na még kb. 20.000,- utiköltség.
Annak örülök, hogy nyári szünet van és messze elkerül a stressz. Ti hogy oldjátok meg a munkahelyen? Nem is tudom, elengednének-e ilyen sűrűn uh-ra és táppénzre?!
wandrea
 
 


Sziasztok!

Üdv Babáéknak, sok-sok boldogságot a lányokkal! :P :P
Üdv az újaknak is, remélem hasznos dolgokat tudtok meg itt, nekem is sokat segített.

Röviden írok, mert ezerrel fekszem. Hétfőn délután elkezdtem barnázni, egy héttel a beültetés után. Ez nálam mindig rosszat jelentett eddig, úgyhogy teljesen bepánikoltam. Felhívtam a Kaálit, azt mondták, hogy hagyjam el az aszpirint és szedjek helyette 4X1rutascorbint és pihenjek sokat. Persze bőgtem ezerrel, de azért feküdtem, este egy deci vörösbor és pihenés. Másnap reggel teszt, negatív. Nem is tudom mit gondoltam 8 nappal a beültetés után... de hát az ember lánya már csak ilyen. Újabb sírások, fekvés és bizakodás. Ma merészkedtem csak ide a gép elé. A pöttyözés talán valamivel kevesebb, de semmi esetre semm több. Néha a cicim feszül, a kaját nem kívánom, ha wc-re megyek szédülök, a gyomrom sem az igazi. Szóval vagy megvannak a manócskák :P , vagy már az idegességtől vagyok ennyire kiborulva. Azért most kicsit bizakodó vagyok, mivel nem erősödik a vérzés, és Zsebi, Te is hasonló cipőben jársz. Szóval ezért nem írtam pár napig.
Ha jobban leszek, újra jelentkezem.

Mindenkire szeretettel gondolok az ágyból is és vigyázzatok magatokra! Anikó
anikó65
 
 


BABA család,
GRATULALOK NEKTEK ES SOK BOLDOGSAGOT KIVANOK !!! :D
Orsi
orshe
 
 


Wandrea, nem kell aggódni. Nekem is a 16. napon volt a leszívás, és nagyon jó minőségűek voltak. Nehezen stimulálható, de nem PCO-s. Így még több volt a gyógyim, mert végig Ovitrellt kaptam(8dob.).

BABA: NAGY GRATULÁCIÓ A CSALÁDNAK! :D
tina30
 
 


Sziasztok Lányok,

Baba :lol:
Én is nagyon-nagyon gratulálok nektek és sok boldogságot a babákhoz!

Nem tudjátok, hogy Baba hány hetes volt mikor megszült?

Ja, én egy volt BMC-s vagyok, 3. lombikból 14. hetes ikres babás és drukkolok mindenkinek aki még benne van nyakig :lol:
Kitartás :!: :!: :!:

Zsebi :lol:
Most látom, hogy te újabban ide irogatsz. Eltűntél a Kaális fórumról.
Remélem jól vagy és sokat pihensz. Hányadik héten jársz?


Hali
Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok,
remélem bírjátok még ezt a hőséget. Apa azt mondta, talán ez segít és így kétszer is meggondolják a babók, hogy kijöjjenek-e :wink:
Tina30, én sem aggódnék, ha hétfőn nem már a 20. cn lenne - akkor lesz csak a leszívás. Sosem volt még 34 napos ciklusom, ezért furcsállom. Holnap megyek uh-ra, majd meglátom, mit mond a doki.
Jó péntek estét mindenkinek,
Wandrea
wandrea
 
 


BABA CSALÁD! GRATULÁLUNK A LÁNYOKHOZ!

Kívánunk nagyon sok egészséget és sok-sok tejcsit.

Mindenkinek nagyon szép (és remélhetőleg egy kicsit hűvősebb) hétvégét!

Helga&Bernadett
hel29
 
 


Köszönjük a rengeteg gratulációt, nagyon kedves tőletek!!!
Még mindig csak a hím oldal vagyok, Anikó még bent van a Schöfiben.

A fejlemények azóta:
Anna először lélegeztetőn volt, maradt egy kevés víz a tüdejében, ami azóta felszívódott.
Már mindketten inkubátoron kívül vannak, sőt már infúziót sem kapnak és a melegítőágyról is lekerültek.
Anikónak rengeteg tejecskéj van, már azt kapja Zsófi is és Anna is.
Zsófi már ügyesen szopizik, ciciből is, Anna még gyakorol. Ő lustább, néha még szondával etetik, de ő is kezd belejönni. Szegényt nagyon megterhelte a légzést nehezítő folyadék a tüdejében, így később kap erőre a tesónál.
Zsófi már volt hogy 80g-ot szopizott mellből, Anna 30-40 körül ha sikerül, de egyre ügyesebb.
Elkészültek az első közös fotóik is, csak az itthoni számítógépünk most nem annyira kooperatív hogy le tudtam volna kicsinyíteni feltölthető méretre. Majd a munkahelyemen megoldom.
üdv Nektek!
baba888
 
 


Baba Család!
Nagyon szép hírek akkor így gyönyörűen fognak gyarapodni a lányzók és minél előbb lehet hazajönni. :)
Kitartás nekik és nagyon várjuk a képeket.
Anikónak külön puszit küldök nagy ügyes. :)

Wandera!
Meg szeretnélek nyugatni egy lány csinált statisztikát még anno itt a netes lányok között és megfigyelte hogy sokkal több lánynak sikerül azok közül akiknek hosszú a stimujuk. Szóval csak fel a fejjel és minden rendben lesz. :)

Viki!
nem tűntem el onnan csak mióta "beszoltak" már meggondolom mit írok le. De igazából sok zűrön megyek keresztül így nem is akarom oda azt leírni mert ugye nem mindenki nézte jó szemme. Most vagyok 9 hetes és egy napos hihi. Barnázok még mindig te nem barnáztál?
Voltam dokinál megnyugattak hogy nem a méhemből jön hát nem tudok mit tenni. Sokat kell pihennem és majd rendeződik.
Te szeded még az utrot? Vagy hoy kellett azt elhagynod?
Vigyi magadra!

Anikó!
Neked ezerrel megy a drukk így is kell nem szabad feladni harcolni kell a babákért. Hétfőn mész vérvételre vagy tesztet csinálsz?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Szia Zsebi!

Köszi a bíztatást! Hétfőn tesztet kell csinálnom, utána telefonon konzultálok a Kaálival. A barnázás minimális, de még fekszem nagyon sokat. Nekem rövid 26 napos ciklusaim szoktak lenni, szóval tegnap kellett volna megjönnie, nagyon reménykedek, hogy minden rendben van odabent. :P :P Drukkolok nektek is! Mikor mentek legközelebb UH-ra?

Minyuu!!!!! Mi újság?

Baba család! Annyira ügyesek vagytok! Ennyit szopizni ilyen fiatal kislányoknak! :P Kívánom, hogy minél előbb hazatérhessetek az otthonotokba!

Wandrea! Nagyon szorítok neked, hogy szép egyforma petéid legyenek. Hidd el, nem az számít, hogy melyik nap történik meg a beavatkozás, hanem az, hogy szép érettek legyenek a peték. Tudom persze, hogy ilyenkor az ember már türelmetlen és szeretne minél előbb túl lenni a beavatkozáson, de hidd el, minden annak az érdekében történik, hogy sikeres program legyen! Hétfőn feltétlen írj! :P

Jó 7végét mindenkinek, Anikó
anikó65
 
 


Sziasztok,
köszönöm a bíztatásokat. Nagyon jólesik, tényleg...
Ma voltam utolsó uh-n beülti előtt. A doki azt mondta, a decapeptyl miatt érnek 1szerre és az még mindig hat annyira, hogy ne repedjenek meg idő előtt - mégha már nem is adom magamnak pár napja. Két óra múlva ovitrelle és hétfőre lesz 8-9 legalább 20-as petesejtem, de a kisebbeket is leszívja (állítólag).
Zsebi, legyen igazad és tényleg segítsen ez a hosszú stimu. A doki azt mondta, ha eddig nem hiperstimuláltam, akkor jó eséllyel ezt az egy hetet is kibírom. És én mindent elhiszek, amit mond. Szóról szóra! Pont. :D
A babák jól viselkednek? Te hogy bírod? Még egy-két hét és túl vagytok a nehezén... Mikor mész uh-ra? Jaj, bocsi, hogy záporoznak a kérdések :roll: Csak olyan jó olvasni rólatok meg azokról, akik már szintén babások...
Anikó, ide persze téged is beleértelek :D csak pihenj sokat és biztos minden rendben lesz. Neked is mondta a doki, hogy igyál legalább 4 litert és egyél sok fehérjét? Én tényleg iszom mint a kacsa, na de 4 litert?! És rántott husit reggelizzek?! :lol: Najó, ez nem is hangzik olyan rosszul...
Írtad egy előző üziben, hogy aspirint szedtél. Ezt mindenkinek kell? Nekem még nem mondták, csak az utrokat váltottam ki.
Kellemes hétvégét mindenkinek,
Wandrea
wandrea
 
 


Sziasztok!

ne haragudjatok, hogy ismeretlenül írok ide, de egy páan talán emlékeznek rám egy másik topikból.

Baba :)
Nagyon gratulálok neked!

Vikimi :)
Emlékszem anno egy napon volt az első inszemünk. Mindig olvasom mi van veled és nagyon szorítok neked!!!!

Lányok Wish-l mi van. Kerestem, de nem találtam igazán, hogy mi van vele.

Mindenkinek szorítok, hinni kell, hogy egyszer sikerülni fog!

Kép

Kép
pkagi
 
 


Sziasztok!

Ma végre megcsináltam a tesztet! :P :P Van egy nagyon halvány második csík is, úgyhogy nagyon reménykedek!!! Felhívtam a Kaálit, 2 nap múlva meg kell ismételnem a tesztet és utána kapok UH időpontot. Minimális barnázás még néha-néha van, de próbálok nagyon pozitív lenni!

Olyan hihetetlen, alig merem elhinni. Ti is így voltatok vele? Szóval megyek vissza pihenni az ágyba, csak nem tudtam megállni, hogy ne írjak nektek!

Wandrea! Köszi a bíztatást, drukkolok nektek ezerrel! Én a leszívás napjától kezdve szedtem az Aspirin protekt 100-ast, ami egy kicsit felhígítja a vért, gondolom ezzel is segíti a megtapadást. Viszont vérzékenységet okozhat, és talán ettől kezdtem el barnázni, ezért kellett abbahagynom. Egyébként még kapok tapaszt és hormonpótló gyógyszert is, de azt hiszem ez mindenkinél más, van aki hüvelygolyócskát kap. Szóval fel a fejjel, és tényleg sok folyadékot igyál, az nagyon jót tesz. Nekem mondjuk bejött a napi 2 banán-turmix is!

Jitter! Szerintem jó eséllyel indultok a lombikra! Ha nem találtak semmi különösebb dolgot, ami miatt nem lehet babátok, akkor ez tutira be fog jönni Nektek! Csak türelem, már célegyenesben vagytok :P

MINYUU! Nagyon várom már a híreket, írj légyszi :P

Mindenkit üdvözlök és ha van jó tanácsotok arra, hogy mit lehet barnázás ellen tenni, akkor írjátok meg! előre is köszi, Anikó
anikó65
 
 


Anikó,
ezek fantasztikus hírek, csak továbbra is tessék ilyen pozitívnak lenni és meglátod, az a csík is erősödni fog! Szurkolok Neked továbbra is nagyon-nagyon!

Lányok,
nem tudjátok, hogy ugye a sárgatest ciszta a vetéléssel (mert hogy vmi olyasmim volt) felszívódik? Ugy nem kell izgulni miatta?

Millió puszi mindenkinek:

Fanni
fanny1
 
 


Sziasztok
Nem sikerült :cry:

üdv. minyuu
minyuu
 
 


SZiasztok.

Nagyon köszönöm a válaszokat, Fanny, Gigi, Anikó!

Vikimi, de igen, családineteltem :oops:, csak az ottani lombikoson nem bírom követni a tempót, ott nagyon sok a hozászólás... Mindig olyan rosszul érzem magam, mert nem tudom, ki hol tart, miközben én meg mondom a magamét...

Minyuu, ismeretlenül is nagyon sajnálom :(

Szóval amitől félek igazából 3 dolog: az első: a fizikai fájdalom és a kiszolgáltatottság (szurik, leszívás), a második: hogy nem sikerül, a harmadik: hogy nem egészséges baba "keletkezik"... Az első félelmemet talán le tudom küzdeni. A másodikkal együtt lehet élni, el lehet fogadni. De a harmadik............ :shock:

A Gynevac-kal kapcsolatban van valakinek bármilyen pozitív tapasztalata?
jitter
 
 


Szia Jitter!

Mi megkaptuk a Gynevac-ot mindketten és 1,5 hónap múlva terhes lettem.Előtte volt 5 lombikom ebből csak 3-szor volt beültetés(akkor is csak 1-2-1 embriót tudtak visszatenni).
Nem tudom,hhogy a Gynevacnak köszönhetem-e a kislányomat de én úgy gondolom igen.A Kaáliban azt mondta a doki,hogy a lombikhoz kapott hormonok utóhatása.Lehetséges,hogy mindkettő segített.
Holnap lesz a Fókuszban riport olyan anyukákkal akiknek segített a szuri.
Elég fájdalmas de a cél érdekében mindent.Szerintem úgy a jó ha a párod is beadatja.

Minyuu!
Nagyon sajnálom ismeretlenül is!Fel a fejjel és a következő sikerülni fog!

Ildikó

Kép
ildikó74
 
 


Köszönöm vigasztaló szavaitokat, aranyosak vagytok :)

üdv. minyuu
minyuu
 
 


Minyuu!
Nagyon sajnálom hogy nem sikerült most, de ne add fel menni kell tovább mert mindenkire vár az út végén egy baba. Ehhez kívánok nagyon sok erőt és kitartást.

Jitter!
Mi is beadattuk a párommal a gynevacot hogy konkrétan segített vagy sem nem tudom, de az tény soha semmilyen fertőszéem nem volt és a párom gyulladása is eltűnt amit addig antibiotikummal nem sikerült az orvosoknak kezelni.
Amúgy az orvosok nem igen támogatják ezt a szurit mint általában egyik alternatív módszert sem. :(

Fanni!
Igen az kitisztul semmi nem lesz belőle szépen helyreáll a rend a szervezetedben ne izgulj.

Anikó!
Tiszta szívemből gratulálok és örülöjk hogy már nem én vagyok a legfiatalabb kismami. Üdvözölek ebbe a körben. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Hát... mivel van annyi időm a lombikig, hogy belefér az 5 szuri, lehet, hogy nekimegyek... Köszi a válaszokat!
jitter
 
 


Zsebi,
köszönöm az infót, én is így gondoltam, de Tőled hallani ezt megnyugató! Na, mi újság a lurkókkal? Rumliznak odabent? Remélem, azért egy kicsit tekintettel vannak a mamira is!

Jitter,
nagyon szívesen, örülök, ha segíteni tudtam! Ha bármi kérdésed van, hívj nyugodtan. Amúgy a félelmeiddel kapcsolatban: 1.: a fizikai fájdalom az szinte elhanyagolható, a szurik egyenlőek a nullával (még egy szúnyogcsípés is jobban fáj sokszor), leszívásnál meg altatnak, utána max.egy kis hasfájásod lehet, de az is csak akkor, ha "olyan típusú vagy"? van aki meg sem érzi! 2.: látod, vagyunk itt egy páran! 3.: ezen pedig ne agyalj, sajnos spontán terhességnél is meg van a veszélye, hogy nem egészséges a baba, de így nem szabad hozzáállni a dolgokhoz, ha így nézed, akkor nem is szabadna élnünk, mert minden káros ránk nézve! Szóval csak pozitívan, OK? Előtted a lehetőség, tessék bízakodni! Amúgy most én is nagyon gondolkodom a Gynevacon, csak még nem olvastam el a honlapot!

Minyu,
nagyon-nagyon sajnálom, de hidd el, hamarosan elmúlik a szomorúság és alig várod majd, hogy újból nekivágj a következőnek!

Szép napot mindenkinek: Fanni
fanny1
 
 


Sziasztok.
Tegnap voltam leszíváson, 9 darab (fél) babót sikerült leszívni és persze apa is hozzáadta az ő felét :oops: Kész röhej volt, mármint a második rész. De szerencsére voltak sorstársak, akikkel együtt röhöghettünk a végén. Holnap kell telefonálnom, hogy mi a helyzet a sejtekkel és csütörtökön lesz beültetés. Ha minden rendben lesz. Na persze minden rendben lesz! :D

Jitter,
már én is megerősíthetem az előttem szólókat abban, hogy nem fáj, a szurik 1általán nem, és a leszívás után is inkább csak kellemetlen egy ideig.
A második félelmed pedig, mármint hogy nem sikerül - ha belegondolsz, azért mész lombikra, mert simán sem jön össze. Tehát így nézve, amióta próbálkoztok, nem jön össze. Hónapról-hónapra. Ez pedig egy plusz segítség. Csak pozitívan :lol:

Anikó,
nagyon jó hallani(olvasni) ilyen jó híreket. Csak vigyázz magatokra. Írj, ha voltál dokinál. Mikor kell visszamenned pontosan?

Minyu,
én is nagyon sajnálom. Biztosan sikerül a következő körben. Nagyon fogok (fogunk) szorítani.

Találtam egy érdekes statisztikát egy régi hvg-ben, a lombik központok 2004-es eredményességi mutatóit hasonlítja össze. Megpróbálom csatolni ide (el tudom küldeni az egész cikket is) Ha már lerágott csont", akkor bocsi,
Wandrea

Sajna nem sikerült :( de elküldöm a linket:
http://hvg.hu/hvgfriss/200607HVGFriss2213.aspx
wandrea
 
 


Minyuu!
Alig találok szavakat, nagyon sajnálom, hogy nem sikerült. Kérlek, ne adjátok fel :!: , pihenjetek egyet és vágjatok bele a következőbe. Még fiatalok vagytok, vár rátok egy (2) baba, fel a fejjel! Nagyon szorítok nektek! Ha segít neked, írd meg az érzéseidet bátran!

Wandrea!
Szuper jól megértek a sejtek :P , most már biztosan izgultok a növekedés miatt. Nekem nagyon furcsa érzés volt, hogy telefonon kellett érdeklődni, hogy halad az osztódés, mekkorák már a "gyermekeink". Emlékszem, hogy nagyon izgultam, hogy minden rendben menjen, hogy szép egyformán nőljenek, a torkomban dobogott a szívem minden egyes telefonáláskor. Pihenj, amennyit csak tudsz, és csupa pozitív dolgokra gondolj, az segít!

Nekem most már teljesen elmúlt a barnázás, holnap megint csinálok egy tesztet, remélem manócskáim rendben fejlődnek :P :P

Zsebi4 Mikor mentek orvoshoz? Neked mikor jelentkezik a barnázás? :roll: Menzes környéki időpontban, vagy pár naponta? Remélem minden rendben van, szorítok nektek.

Hajnesz, néha Te is jelentkezz!

Üdv mindenkinek, Anikó
anikó65
 
 


Anikó,
Nagyon kedves tőled, hogy eszedbe jutottam, és persze mindenkinek köszönöm, ha gondol rám, bár nem nagyon érdemlem meg, amilyen hanyag babanetező lettem mostanában... :oops:
Gondolok ám rátok sokat, néha benézek és most pont láttam, hogy az utolsó előtti sor nekem szól. :D De sajnos továbbra is romokban az életem, nem igazán találok kiutat, csak átmenetileg javul néha a hangulatom, aztán megint elkap a depi, nem igazán vagyok jó beszélgetőpartner, ezért nem is írok. De elég is a sirámaimból, a lényeg, hogy nagy megnyugvással tölt el, hogy látom, azért vannak sikeres próbálkozások is, csak ez lebegjen mindenki szeme előtt, előbb-utóbb mindenki ideje eljön!!!

Baba :D
Szívből gatulálok nektek!!! A képekre nagyon kíváncsi vagyok!
hajnesz
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: