Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
ma reggel egy kicsit barnáztam, tényleg minimálisan, de azt hittem elájulok, úgy megijedtem :( ez gondolom, nem jó hír... a dokit nem akartam felhívni, mert azóta semmi jel. Csak be vagyok tojva :cry:
Volt már, aki így járt közületek? Megjönnie egyébként csak hétfőn kellene.
wandrea
 
 


Hajnóca :)

Látom nem egyszerű az életed. De remélem megoldod! :)

Itt a törvény szövege:

2005. évi LVII. törvény

a Munka Törvénykönyvéről szóló 1992. évi XXII. törvény módosításáról

1. § A Munka Törvénykönyvéről szóló 1992. évi XXII. törvény (a továbbiakban: Mt.) 90. §-a (1) bekezdésének d) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[90. § (1) A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:]

„d) a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés, a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság [138. § (1) bekezdés],”

2. § Az Mt. 107. §-a a következő új i) ponttal egészül ki, egyúttal a jelenlegi h) pont végén lévő írásjel pontosvesszőre változik:

[107. § Mentesül a munkavállaló a munkavégzési kötelezettsége alól]

„i) a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés teljes időtartamára.”

3. § E törvény a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba.

wish
 
 


Andi :)
Sajnos csak azt tudom mondani, hogy bármit jelenthet. Zsebinek is volt, attól hogy az utro kimarta a méhszájat és terhes volt mellette, de éppen úgy jelentheti azt is, hogy meg akar jönni.
Várj még egy pár napot és csinálj egy tesztet.
Drukkolok!

wish
 
 

 
 

Wish,
most lehet, hogy gagyit kérdezek... de úgy emlékszem, még nem írtad itt: egy babát vártok vagy többet? :roll:
wandrea
 
 


Wandrea!

Úgy tudom, hogy az esetek 30%-ában előfordul barnázás abban az időszakban, amikor a mesinek kellene jelentkeznie. Mindenesetre feküdj sokat, pihenj és csak pozitív dolgokra gondolj!


Nem tűntem el teljesen, olvasgatlak benneteket és mindenkinek nagyon drukkolok. Nekem most a vetélés után tüdőgyulladásom lett, remélem hamar rendbe jövök.

Puszi minden babásnak és leendő babásnak, Anikó
anikó65
 
 


Andi :)
Egy petezsák van, ami egy babát jelent. Kivéve ha egypetéjü ikrek, de azért erre kicsi az esély :)

wish
 
 


Wish,

NAGYON-NAGYON GRATULÁLOK!!!! PIHENJ SOKAT! PUSZILOM A POCAKODAT! :P

Baba,
Neked is nagyon gratulálok a Kislányaidhoz, rettentő cukik :D
a babaszoba is aranyos, legyetek nagyon boldogok benne!!!


Zsebi,
Hol vagy? Mi van Veletek? Hogy érzed magad? Sokat gondolok ám Rád!

sok puszi
Dzsúd
dzsúd
 
 


Wish :)
juhéjjjjj :) ez aztán a jó hír!!!! Gratulálok!!! remélem most már sokkal többet fogsz jelentkezni...

mikor lesz a kövtekező UH?

Dzsúd :)
ezer éve nem hallottunk rólad sem! mizu a kölkökkel? képeket is tehetnél már fel!!!

Baba :)
gyönyörűek a lánykák, gratulálok még egyszer!!! most vettem csak észre,h csömöri vagy! mi is :) majd ha már csavarogtok összefuthatnánk!


az én kis bitangjaim jól vannak, már másznak mindketten, Zsófi ugrómászást produkál, Luca csúszómászást, de mindketten elérik, amit akarnak. persze általában ugyanazt a játékot akarják, úgyhogy soxor bunyóznak :) sebaj, jövőre a játszótéren simán meg fogják tudni védeni magukat a nagyobb gyerekektől is :)
kedden megyünk Tátrába, már úúúúgy várom!!! csak az a baj, hogy már Luca is jóval 6 kg fölött van, nem tudom, hogy fogom bírni cipelni egész nap...
majd keresek néhány képet is.

puszi mindenkinek!!!
tralllala
 
 


Dzsúd,
de rég láttunk, hogy vagytok? Képek...? :shock:

Trallala,
apám, és ezt csak most mondod :?: :!: Csömörön meyik részen laktok? Mi a Kossuth Lajos utcában, ez a felső templomnál van.
A szülés előtt két nappal ismerkedtem meg egy szintén ikres csömöri lánnyal, Andinak hívják.
A Tátrába gondolom túrázni mentek, a csajokat a hátatokon viszitek beülőben?
De jó lenne találkozni! Tegnap raktam ki őket először levegőzni, jövő hétre már jó időt mondanak, kiszokunk a szabadba szépen. Ti mikor jöttök haza?
baba888
 
 


nem tudja valaki hol vannak dzsúd tanácsai a beültetés utánra?újra elolvasnám!
amúgy csütörtökön megvolt a beültetés,két embrió!6-8 sejt, a fotót elhoztuk.remélem egy fiú egy lány!2 nap feküdtem, most már csak lazán várakozom.nagyon izgulok.kerüljem a stresszt, a férjemnek elsejétől lehet hogy nincs állása.jó mi?de most ezen se filózok,csak sikerüljön,nagyon reménykedem!!!!!
szorítsatok,én is mindenkinek szorítok!
lola29
 
 


jaa még egyet el kell mondanom,olyan rossz álmom volt,6 órakor fel is riadtam.mentem elevitért a gyógyszertárba,mert bennem volt hogy keddre elfogy.
jött a tesóm is,és abortuszszerű gyógyszert vett.nagyon veszekedtünk, mert ugye én meg mennyit küzdök.olyan rossz volt!tiszta stresszesen ébredtem.
biztos azért mert sok minden kavarog bennem.az elmúlt hónapok izgulása,stb.pedig az egész család annyira izgul,és imádkozik értem,olyan aranyosak!mikor bennt vagyok a kaáliba,kikapcsolom a telómat.mikor hívom őket,már halálra izgulták magukat,és ezerszer kerestek!!!!
lola29
 
 


megvannak a jótanácsok!69.o.nekem a hajolgatás elkerülése a a legnehezebb.mióta erre figyelek,azóta mindig lelesik valami,és ha valami rumli körülöttem, megőrülök tőle!!!a férjemnek mindenért könyörögni kell,nem veszi észre a kuplerájt,megszokta hogy itthon SEMMIT nem csinál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lola29
 
 


Lola :)
Én hajolgattam. Szerintem nem azon múlik a siker, hogy néha lehajolsz vagy nem.

wish
 
 


Lola,
én szinte minden éjjel valami baromságot álmodok a beültetés óta. Azt hittem, csak az én fejemben van ilyen zűr :roll:
Szorítok, hogy minden rendben legyen. Mikor kell visszamenned?
Én holnap beugrok a régi dokimhoz, mert nem bírom ki még 1,5 hétig. Most már két napja barnázok, le vagyok törve mint a bili füle, de titokban azért reménykedem. Csak nagyon nehéz...
Tényleg lehet, hogy az utrotól nem jön meg??!! Két (régi) inszemes mondta, akikkel a kórházban feküdtem. A barátnőm viszont, akinek épp a negyedik beültije volt velem egy időben, azt mondja, neki mind a háromszor megjött a gyogyik ellenére is.

Wish,
jól vagytok?
wandrea
 
 


Wish,
köszönöm az infót.

Bocs, hogy most nem reagálok senkinek, de nem vagyok ma sem a toppon.

Úgy néz ki a dolog, hogy közös albiba költözöm a férjemmel. :?
Adok magamnak :!: (még)egy lehetőságet, hogy helyrehozzam a házasságomat. Vagy bejön, vagy nem. :? Ha nem akkor legalább kipipálhatom, hogy megpróbáltam. Aztán majd akkor meglátjuk a többit.
Remélem sikerül okosan és ügyesen megoldanom a problémát. :)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


LÁNYOK!
köszi a jótanácsokat,és hogy gondoltok rám.az az igazság, hogy 10 napot gondoltam itthon lenni, de már mennék melózni, de nem merek.naponta egy órát kocsikázok a 23 éves autómmal+ a nyolc óra meló,munkanélküliekkel fogllakozom, inkább várok egy hetet.ti otthon szoktatok maradni?
most már egy kicsit uncsi!!!!!!!!!!!!!!!
Wandrea!
örülök,hogy más is hasonló gondokkal küzd mint én-rossz álmok.nekem ez csak most fordult elő.
én úgy tudom az utro visszatarthatja a mensit.nekem eddig a két inszemnél sajna úgy volt,negatív teszt,abbahagytam, meg is jött.én is filózom, hogy lesz, mert nekem 19. napra lett a beülti, és volt már olyan, hogy 21. napra megjött!
Wish!
köszi!jó hogy ezt írod!nekem a doki azt mondta 2 napot feküdjek feltett lábbal, aztán tőle a holdra is mehetek!szó szerint! csak azért az mebernem benne vasn, hogy mindent megtett e a babáért!
lola29
 
 


Lola,
itt Pécsen is azt mondták, beülti után a három óra fekvés szigorúan betartandó (oldalt illetve félhason), aznap túlnyomórészt fekvés, aztán pihenő üzemmód, de nem szigorú fekvés a már fent említett rossz alhasi vérellátásra tekintettel. Nálam a stresszmentes dolog megoldható, mert még nyári szünetem van - szerintem, azért még egy hetet maradj otthon, ha tudsz.
Csajok,
ti szedtek még valamit az utron kívül? Én szedem a Prednizolont a stimu kezdete óta, még kb. egy hétig. Elevit, folsav és méhpempő - de hát ezek ugye nem gyogyik.
wandrea
 
 


Wandrea!
nekem a győri kaáliba egy órát kellett hanyatt feküdni,a beavatkozás után meg olyan hülye voltam, ültem fel az ágyon, úgy szóltak rám.azonnal le,és át kellett csusszannia a tolóágyra.azt se tudtam mit csinálok.aztán 1 órát ültünk a váróba a zárójelentésért,aztán 3 óra út hazafele.majd feküdtem két napot.
én csak az utrot és az elevitet szedem.
egyismerősömnek azt mondták a pesti kaáliba az alatt az egy óra alatt minden eldől.
lola29
 
 


Andi :)
Köszi megvagyok. Mikor hogy. Néha fejfájósan, néha émelygősen :) De sokat pihenek és jól elvagyok.
Tesztet nem csináltál?

Lola :)
Nálunk negyed órát kell pihenni transzfer után és utánna könnyű életmód javasolt. Én első nap feküdtem csak, utánna tettem-vettem.

wish
 
 


Hajnóca,
miket nem hallok????? Ezt nem mondhatod komolyan!!! Hány esélyt adsz még?

Csajok, most egy kicsit irigyellek benneteket. Mi csak novemberben ugrunk neki a következőnek, de már alig várom. Igaz, akkor már suli (meló), meg fősuli meg ami kell, de nem bánom, a környezetemben egyre többen babásak, most már nekem kell következnem. Szorítok mindannyiótoknak!

Pusza
Gigi
gigi002
 
 


Gigi,
ezt az esélyt magamnak adom!!
Azért, hogy ha nem jön be a dolog a férjemmel akkor tiszta lappal kezdhetem a következő kapcsolatomat. Ez a lényeg. :!:
Ne úgy szeretnék elkezdeni vmit, hogy a múltat nem zártam le. Ezt Ricsi is így gondolja. Ma is kérdeztem tőle, hogy miért döntöttem így? És ugyanazt mondta amit én is gondolok, hogy addig nem tudja ő sem beleélni magát a közös életünkbe amíg nincs lerendezve a dolog.
Bocs, ha nem éretsz velem egyett, de most ebben a pillanatban vmiért könnyebb elengednem a szívszerelmemet és lerendezni a 'múltat". Nem tudom, hogy miért. A többi meg a jövő dolga.

A hétvégén a férjemmel ketten megyünk nyaralni, horvátországba. Sajnos Ricsi 'nem akar" jönni. :cry: Pedig akkor nem érzeném valahogy úgy a dolgot, hogy meg kell felelnem a 'feleség és házasság" szerepének. Ha jönne akkor 3 barát menne nyaralni és még talán mindenki jólérezné magát.
Mondtam a férjemnek, hogy nem ott szeretném elkezdeni a 'kapcsolat" alakítást hanem itton. Ha itthon nem megy, akkor nem megy. Úgyérzem, hogy nem egy nyaralás élményeivel kell boldognak lenni a másikkal, hanem itthon a hétköznapokban. Ha működik, akkor működik. Ha nem, akkor annyi.

Röviden ennyi.
Bocsi, de .... segít apum is. Vigyáz rám! Őtölle kaptam a 'sugallatot" is. (Megkérdeztem tőle, hogy jól döntöttem-e. Az volt a 'válasz", hogy tiszta lappal kezdjem az újat.)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


Wish,
csináltam tesztet, kettőt is. Mindkettő negatív, ma pedig óramű pontossággal meg is jött. Azt hittem, pénteken már egyszer kibőgtem magam, de ez megint ugyanolyan szar...
Kaptam jövő hétre időpontot 9. napos uh-ra, mivel van még két fagyi babánk. Talán nagyobb szerencsénk lesz.
Ma elmegyek a régi dokimhoz, ha már előre bejelentkeztem hozzá... A hiperstimu óta érzem a petefészkeimet, éjjel is fel kell kelnem pisilni és reggelente tiszta víz vagyok (nem tudom, honnan jön, de víz). Biztos van valami kis bibi, jobb ha megnézi mielőtt újabb projektbe kezdünk.


Lola, neked a fagyibabák előtt hányszor kellett menned uh-ra? Jövő héttől dolgoznom kell, nem tudom, hogy tudok elkéretőzni. Csak a beülti után akartam táppénzre menni.
Szorítok neked, hogy összejöjjön és mindenkinek, aki ilyen cipőben jár...
Wandrea
wandrea
 
 


Wandrea!
hát nem tudok mit mondani, nagyon sajnálom,ez neked hányadik volt, az első?nekem kellett menni a 10 nap,aztán 14. nap, aztán 16. nap, aztán 19. nap volt a beülti!
ne keseredj el!!!!!
tudod a lombik előbb utóbb mindenkinek sikerül!!!!!!!
lola29
 
 


Andi !
Sajnálom, hogy nem sikerült. De ha kiszomorkodtad magad, akkor tovább előre!
Tök jó, hogy vannak fagyibabáitok, nem kell kihagyni hónapokat. És ki tudja, lehet, hogy belőlük lesz a pocaklakó!

wish
 
 


Wish, Lola,
Nagyon köszönöm a kedves szavakat, kicsit jobban is érzem magam. Végül is elmentem dokihoz és azt mondta, adjunk neki még egy pár napot, mert még mindig 16-os a mnyh és lát egy kis 2mm-es fekete pontot, ami csücsül szépen középen. Még folytassam az utrot és vasárnap menjek vissza, feltéve hogy nem jön meg rendesen. Ő szerinte ugyanis ez még mindig nem rendes vérzés :roll: A víz tényleg a petefészkekből jön, be vannak durranva és van bennük jó néhány nagy tüsző - valszínű a stimu utóhatásaként.
Azt is mondta, hogy nem lehet kapni Gynevac-ot, de egy gyogyigyáros ismerősétől szerez a hétvégén és mindenképpen javasolja nekem is. Már tíz évvel ezelőtt is sokat írt fel, csak most jó pár évig nem lehetett.
Igen, az első lombikunk volt. Tudom, ne törjek le - próbálkozom, tényleg. De aki már volt ilyen helyzetben, az biztos tudja, hogy nagy a csalódás. Én nem is tudnám elhinni, hogy valaki csak simán túlteszi magát a dolgon.
A fagyibabáknak persze örülök :) de talán most nem lesz még rájuk szükség. Olyan jó lenne hinni ebben...
Vigyázzatok magatokra és a babókra :)
wandrea
 
 


Wandrea,
remélem igaza lesz a dokidnak, nagyon drukkolok! Amúgy a Gynevacról csak annyit, hogy én a múlt szerdán simán ki tudtam váltani a gyógyszertárban, bár már ott is tudják, hogy kivonják a forgalomból.. Mi mindketten fogjuk kapni.
Puszi minden babásnak és leendő babásnak!
fanny1
 
 


Hajnóca,
nem nem értek veled egyet, csak elcsodálkoztam. Hiszem, hogy a legjobb döntést hoztad, és semmiképp nem vitatkoznék vele. Ha ezt súgja a szíved, tégy így. Nyílván nem lenne felhőtlen az öröm Ricsivel együtt, ha nem adod meg ezt magadnak. Tiszta szívemből kívánom, hogy találd meg végre a boldogságod.

Wandrea,
ne keseredj el, de tényleg! :roll: Hány olyan eset van - itt is olvastam valakitől - amikor van mensi és mégis van baba. Ha pedig nincs, akkor még előtted a lehetőség. Persze tudom ilyenkor nehéz átlendülni, - nekem már 3-szor kellett a 3 sikertelen beülti után - de gondolj Zsebire meg a többiekre, akiknek 3.-4.-5. lombikra sikerült :wink: . Egyszer biztosan Neked is fog, talán nincs még itt az ideje.
Vagy mégis , és az a fekete pötty egy babó :wink: :wink: :wink:

Kitartás!!!!

Pusza
Gigi
gigi002
 
 


Gigi,
köszi, hogy még mindig kitartasz mellettem. :)
Úgyérzem tiszta lappal kell indulnom egy új kapcsolatba, ha nem akarok oda - vissza táncolni.

Wandrea,
addig bízz amíg tényleg azt nem mondja a doki, hogy nincs ott senki. Ő tudja mit kell látni. :)
Kívánom, hogy csak egy rossz álom legyen utólag mindaz amin most keresztülmentek.
Persze nehéz elfogadni a dolgokat, de erősnek kell lenni. Nagyon kell a társaság főleg ebben az időben.
Mindenféle téren. Akár az ember párjáról van szó, akár csak a barátokról.
Beszélgessetek, sokat!!
Nálam valószínű, hogy ez volt az egyik probléma. :( Nem beszélgettünk eleget. Nem ismertük meg egymás érzéseit. Akár ebben a helyzetben, akár másikban. :(

Fanny,
feltudnál iratni két receptet, ha megkérlek? Sajnos az én háziorvosom és az egyik ismerősöm orvosa nem akarja felírni.
Szeretném magam bebiztosítani.
Megtennéd nekem? Atöbbit majd akkor, ha sikerülne elintézni.
Előre is köszi.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


Hajnóca,
az a baj, hogy nekem sem a háziorvosom, hanem a céges doki írta fel múlt héten, aki egy hónapban egyszer jön, és ez majd legközelebb csak szeptember közepe felé lesz esedékes, amikor én valószínűleg szabin leszek. Illetve nem tudom, hogy mennyire írna fel még egyszer, mert egy pár hete nagyon megszigorították a gyógyszerek felírásának szabályait, és most már tőlem is minden adatot elkért és ráírt a receptre, ezt lefénymásolta, mert azonnal jelenteni kell mindent a TB-nek. Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni.

Puszi: Fanni
fanny1
 
 


Fanny,
azért köszi. Akkor megpróbálom a céges dokit, mert úgyis kell mennem hozzá. :(

Képzeljétek kb egy hete fáj a bal csipőmön a bőr. Néha ég, szúr, fáj. Ha finoman nyúlok oda nem fáj, de ha véletlen vmi miatt hirtelen mozdulatot kell tennem - pl az ágyon fekve pozíciót váltani - akkor sz@r. :cry:
Olyan, mint amikor van egy friss műtött sebe az embernek és véletlen vmivel 'megkarcolod". Kb úgy fáj. Ja és érzéketlen a bőr, de leginkább az alsó réteg az amit nem érzek. Persze a fenti sem olyan amilyennek lennie kellene. :(
Nem tudom, hogy megfázott volna vagy beütöttem volna vagy mi okozza, de lassan már minden mozdulatomat meg kell fontolni.
Szóval doki lesz mindenképpen. :cry:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


Wandrea, dehát most lehet kapni Gynevacot!!! Én is felírattam, és már 2-t meg is kaptam... Remélem, jó valamire :D De azt is nagyon remélem, hogy neked nem is lesz rá szükséged!!!!

Én 24-ikén megyek megbeszélni, hogy hogy legyen ez a lombik dolog. Ha az első nem sikerül, kell kihagyni időt a második előtt?
jitter
 
 


Jitter,
mindenképpen szoktak hagyni - legalábbis Nyírő - Scöpis lombiknál - 2 hónapot és a 3.ban kezdődik a hercehurca. :lol:
Nekem így volt.
A lombikos menzi után egy hónap szünet, majd fogamzásgátló a menzesztő. Aztán a következő menzinél már szurik, bogyik, UHk. :)

Te kivel irattad fel? Valahonnan szeretnék szerezni, mert hátha szükségem lesz rá. De ... sajnos - ezekszerint - olyan orvosokkal vagyok körülvéve akik nem akarják felírni nekem. :cry:
Igaz még Kósadokit nem is kérdeztem. :? Lehet, hogy vele kellett volna kezdenem?
Na mindegy.

Most egy jó ideig csak segítő és apoló társatok leszek a topikban! :( :D Egyenlőre nem tervezek gyereket vállalni ilyen labilis helyzetre. De a szívem szakad meg, hogy 'le kell, hogy mondjak" akár egy időre is arról, hogy gyermekem lehessen.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


Andi :)
Ezek szerint még nincs elveszve semmi. De jó. Drukkolok, hogy nőjön az a kis pontocska :)

Hajnóca :)
Csak ügyesen! A legfontosabb,hogy boldog legyél :)

wish
 
 


Hajnóca, köszi a választ!

A Gynevacot nekem se írták fel, végül egy kedves ismerősöm, aki amúgy háziorvos, felírta és beszerezte nekem. Én azt javaslom, hogy ha máshogy nem megy, menj el Lázár Erika dr-nőhöz, aki ezzel foglalkozik! www.gynevac.hu -- itt sztem megtalálod az elérhetőségét is!
jitter
 
 


Jitter,
köszi. Akkor 'bepróbálkozok" nála. :lol: Nem akartam ennyire kihasználni. Mondjuk az előző (3. lombiknál) email kapcsolatban voltam vele.
Megpróbálom hátha felírhat nekem.

Wish,
neked is köszi a bíztató szavakat. Megpróbálok az lenni. :D
Amúgy veletek mizujs?
Mikor mentek UHra?

Írtam Dr. Lázár Erikának. Hátha.... :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!
Na, én is felírattam a Gynevacot a házidokimmal, mindjárt a férjemnek is. A pláne az, hogy még sose hallott róla, én mondtam el neki, mire is jó. Fél órát keresgélt valami könyvben, de nem találta, erre felhívta a gyogyitárat, hogy van-e nekik és hogy felírhatja-e. Kész röhej, de legalább megvan. Most nem tudom, mikor adassuk be. Várjuk ki a fagyibabák beültetését vagy menjen párhuzamosan? Ti hogy csináltátok?
Azért írom a fagyibabákat, mert ma még erősebben vérzek. Gondolom a szín csak a sok bogyótól más :cry:
Voltam cukorterheléses vérvételen, teljes vérképen és inzulin mérésen. Külön kellett csinálni, mert össze-vissza beutalóval tudták csak elintézni. Azt hittem, egy rosz filmben vagyok... A belgyógyászaton az eredmények kiértékelésére időpontot akartak adni decemberre. Na, erre már tényleg elröhögtem magam. Persze kínomban. Úgyhogy elő kellett adnom, hogy jó egy hét múlva beültire mennék és igen fontos lenne az eredményeket tudni. Anyu azt mondta, menjek magán, ott ha pénzért is, de legalább előbb sorra kerülök. Remélem igaza van...
Jitter,
nálunk azért nem kell várni, mert van fagyibabánk. Egyébként azt mondta a doki, hogy két stimu között kell három hónap, mire a női szervezet kiheveri ezt a lórugásnyi hormont.
Hajnóca,
miért kell fogigátlót szedni? Nekem nem kellett a stimu előtt :roll:
A Gynevacot urológus is feírhatja, ha ez nálad egyszerűbb?!
Jó nyaralást így előre is, kívánom neked, hogy olyan legye, amilyennek szeretnéd :)
Gigi,
próbálok nem elkeseredni. Csak még nem megy, biztosan jobb lesz néhány nap múlva... Lehet, hogy tőlem olvastad régebben a mensi dolgot. Az első terhességem alatt három hónapig megjött. De ez most egész más... Sajnos.
Wish,
azért köszi. Ez tiszta olyan, mint a hullámvasút. Egyszer örülsz és bizakodsz, egyszer úgy érzed, mindennek vége. És te ezt már nem egyszer végig csináltad. Úgy örülök, hogy neked és Zsebinek most sikerült - próbálok mindig a sikeres lombikos kismamákra gondolni és arra, hogy valamikor én is egy leszek közülük :)

Csajok,
hallottatok már olyanról, hogy kétszer szívtak le valakinek egy stimu után petesejteket? Lehet, hogy hülyeséget kérdezek :oops:
De a doki az uh-n azt mondta, rengeteg érett tüsző csücsül a petefészkeimben, mert az még látszólag dolgozik ezerrel.
wandrea
 
 


Nekem is fogigátlós lesz a stimum, ha 1x odáig eljutok :?

Wandrea, a Családineten olvastam, hogy egy lánynak a győri Kaáliban azt mondta a dokija, hogy a Gynevac után ki kell hagyni 1-2 hónapot a lombik előtt... Nem tudom, igaz-e, de talán érdemes a dokidat megkérdezni, ha 1x odáig jutnak a dolgok...
jitter
 
 


Wandi,
nekem ez a 'protokoll". Gondolom azért, hogy arra az időre leállítsuk a petesejtek növekedését és a gyogyis, szuris időszakban annál több termelődhessen. Legalábbis nekem ez a logika jutott eszembe. :lol:

Képzeljétek megvettem életem első digitális fényképezőjét. Egy Kodak Z650-es kis gépet. 1G kártyával 60EFtért.!!! :D
Nagggyon tutttti!!! :lol: 8)
Jó, hogy egyedül vettem, de a férjem segítségével! Igaz hitelből, de legalább fogom tudni, hogy a pénzemet mire költöttem. :wink:
Olyan jó érzés!! Most egy kis boldogságot csempésztem az életembe. :lol: :D

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


Hajnóca,
klassz, hogy újra pozitívnak olvaslak. Sok-sok boldogságos pillanatod legyen, amit elfotózhatsz! :wink:

A Gynevacot szerintem nem ajánlják együtt a babókkal, szóval meg kell várni, míg lejár. Mi is arra várunk.
Utána nem kell szerintem kihagyni, sőt, nekem még 2 ampullám van, és novemberben próbálkozunk a fagyi babákkal, és addig még emlékeztetőt is kapok. Apa is. :oops:

Wandrea,
nem gondolom, hogy kétszer szívják le, egyszer is elég megterhelő a szervezetnek. Maximum hiperstimu miatt lefagyasztják és a kövi ciklusban teszik csak vissza.

Jitter,
a TB miatt is kell a 3 hónap, ha Te fizeted akkor az orvos dönthet. A két beülti között el kell telnie a 3 hónapnak, különben nem fiezetik ki az intézetnek.

Pusza
Gigi
gigi002
 
 


Bocsi Hajnóca,

helyesen: LEFOTÓZHATSZ :oops: :oops: :oops:
(Nem Freudi elírás, marha korán van!)
Pusza
Gigi
gigi002
 
 


Gigi,
semmi baj. Értettem, hogy hogy gondolod. :)

Fura volt, hogy nem kell bele filmet venni!! :lol:
Olyan szupi kis gép. Majd töltök fel képeket. Ricsiről és a férjemről is. Csak, hogy tudjátok ki, hogy néz ki. :)

Most ti hol is tartotok? Sajnos egy kicsit el vagyok magammal foglalva és lemaradtam. :?
Ja meg sokan jöttetek újak. :wink: Nem baj, csak néha tyúkeszem van.

Zsebike!
Mi van veletek? Nekem nagyon nem tetszik, hogy nem jelentkezel!! :roll:
Remélem csak a géped rosszalkodik!! :wink:

Vikimi, Hajnesz, Nina és a többiek:
Veletek mizu?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


sziasztok!
ha van fagyibaba akkor is 3 hónapot kell várni?
andi!
mi van veled?szorítok!van még remény?
lola29
 
 


Sziasztok!
Ide még nem írtam, de olvasgatlak benneteket szorgalmasan.

Lola!
Azt hiszem, pár napja írtam neked pü-t. Átment?
Nekem az első beülti februárban volt, nem jött össze.
Maradt 4 fagyibabám, őket ültették vissza (3 maradt belőlük) áprilisban. Csak egy rendes mensit kellett megvárni. VISZONT! Ezt nem fizeti a tb, a felolvasztást, transzfert, uh-okat, vérvételeket ki kellett fizetni. 57 ezer volt + gyógyszerek. Azért döntöttünk így, mert nem akartam júniusig várni, illetve "elhasználni" még egy lehetőséget az 5 tb-sből.
(Ez azért lényegesen olcsóbb így, mintha a simut, leszívást, stb-t kellene fizetni.)
Ha minden jól megy hamarosan kezdődik az új akció.
backa
 
 


Lola,
már biztos, hogy nem sikerült, mert tegnap rendesen megjött. Valószínűleg két napig csak az utro tartotta vissza. De! :lol:
Jövő hétre kaptam időpontot a 9. napra uh-ra, és két héten belül visszakapom a fagyasztott embriókat. Tehát nem kell hónapo(ka)t kihagyni. Hacsak nincs valami gáz velem, de erre nem is akarok gondolni. Na, meg ha túlélik a kicsik a gyötrelmeket. Nagyon bízom benne.

Backa,
itt Pécsen nem kell fizetni a felolvasztásért meg egyébként egy vizsgálatért, uh-ért, beavatkozásért sem. A fagyasztott beülti nem is számít tb által támogatott projektnek, csak a stimulált ciklusok, ha leszívással és beültivel végződnek. Te kaális vagy?!

Gigi,
végül is tegnap apával úgy beszéltük meg, hogy ezt a fagyisat végigcsináljuk Gynevac nélkül, és ha nem jön össze - de össze fog :D - utána úgyis ki kell hagyni néhány hónapot, akkor lesz rá időnk. Apa azt mondta, ha most sikerül, akkor a Gynevacot beadjuk a kutyának, hátha ő is hasas lesz... csak az a baj, hogy fiú :lol:
wandrea
 
 


Szia Wandrea!
Épp kezdtelek volna sajnálni, de látom nem kell! :)
Ügyes vagy, nagyon bírom az ilyen hozzáállást! A babádnak úgyis egy vidám anyuci kell! Egy depisnél én sem ágyazódnék be! :D
De látom Apa is rendesen sorbaállt humorérzékért!
Igen, a győri Kaáliba járok. Itt mindenért fizetni kell, sajna! :(
Van pár ismim, aki Tapolcára jár, ott sem fizetősek a vizsgálatok.
A Gynevacról sokat hallom, hogy milyen jó, de azt is, hogy lombik előtt közvetlenül, ill. lombikkal párhuzamosan nem javasolják.
backa
 
 


Mennyi fagyibabád van? Állítólag kb 80 %-uk éli túl a fagyit. Nekem 4- ből 3 bírta ki. Szegény 4. meg nem osztódott tovább.
A statisztikában olvastam, hogy a fagyis beültinél magasabb a teherbeesési ráta. Sok oka lehet, de azért bíztató. Akkor én is terhes lettem, de 5 hetes körül elhalt :(
Hétfőn megyek inzulin-kontrollra, ha oké, akkor szerintem jó két hét múlva kezdek. Izgulok.
backa
 
 


Sziasztok!
Mi még egyben. 37. héten.
Remélem mindenki rendben van és kipihentétek magatokat a nyáron. Babásodjatok!
Nekem a derekam és a csípőm nagyon fáj, nem tudok sokat leülni a géphez.
tina30
 
 


Backa,
te is PCO-s vagy? Én is voltam tegnap vérvételen, majd kihánytam a cukros vizet... Ez valami undorító. Nagyon rendes volt a belgyogyis, a decemberi - normál!! - időpont helyett a beültire való tekintettel behívott jövő héten este ügyeletre. Nagyon rendes tőle, pedig nem is ismer, csak telefonon beszéltünk ma. Én nem szedek rá semmit, mert "friss" műtét után vagyok, de hát sosem lehet tudni, mitől nem akartak megtapadni a babók...
Nekünk csak kettő van lefagyasztva, majd elválik, túlélik-e. Már 11-12 sejtesek voltak 3 napra, remélem szívósak és bírják a gyűrődést :roll:
Barátnőm is fagyis babával - eggyel - lett terhes, de sajnos nála is korán elhalt a baba.
Én örülök, hogy Pécs van hozzánk legközelebb, és itt mindennel meg vagyok elégedve. Többet már biztos nem is tudtam volna ráfordítani, így is csak 230-nál álltam meg (eddig). Na, ez most kicsit morbid, de ebből spóroltam 3 doboz utrot :cry: tényleg rossz vicc... azért szívesen elhasználtam volna őket...
wandrea
 
 


Szia Tina,
én megfogadom a tanácsod és minél előbb követlek :lol:
Csak kitartás és pihenj sokat. Egy-két hét és visszasírod ezt a nyugis időszakot :wink:
wandrea
 
 


csajok!!
csak kapkodom a fejem,annyit írtok nekem, pedig minden nap netezem.tök jó!!!olyan jó a sorstársakkal dumcsizni!
Backa!helló!tényleg ,hol olvastad hogy a fagyinak nagyobb az esélye,mert én pont az ellenkezőjét olvastam a győri doki írta a neten, nem a kőrösi.tök el voltam kenődve emiatt.hát ennek most nagyon örülök!én is győrbe járok kőrösihez!
te kihez?lehet hogy már találkoztunk személyesen?
wandrea!
két hét múlva újra beülti?hihetetlen!!!!és kell érte fizetni?fel a fejjel!én is eszkimókat nevelgetek!
Backa !mi az a pü?privát üzenet?hol kell megnézni?mert azt írja, hogy nincs nekem ilyen.nem publikus amit írtál?
lola29
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: