Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Üdv. mindenkinek, új vagyok itt és segítséget szeretnék kérni.
2005 decemberben állapított meg a nődokim PCO-t. Január 31-re van kiírva a laparoszkópiás műtétem és nagyon be vagyok sz..va. Olvastam erről a metformin dologról és nagy nehezen rávettem a körzeti dokimat, hogy küldjön el terheléses vércukor vizsgálatra. Meg is történt most hétfőn és igenis van inzulinrezisztencia. Persze sem a diabetológus, sem a nődokim nem ismeri el az összefüggést a pco és eközött. Tudnátok valami jó dokit ajánlani, aki véleményezné a leleteimet és nem kőkorszaki módszerekkel gyógyit.
Előre is nagyon köszönöm!
E.

Kép

Képurl]
espero
 
 


Espero!
Most szeretnél babát? Én a laparoszkopiáról sok rosszat hallottam és általában nem azt szokták először ajánlani ..... én a helyedben először mással próbálkoznék. Ha babát szeretnél van gyógyszeres kezelés aminek igenis része lehet a metformin, ha meg nem, akkor meg általában Diane-t írnak fel, annak szedése alatt is felszívódnak a ciszták. Én is épp jó doki keresőben vagyok, szóval talán a többiek tudnak segíteni.
ppg
 
 


Ppg (vagy inkább a Gerda meszólítás a megfelelő? :-)
Tavaly ilyenkor hagytam abba a fogigátlót (Yadine), pont azért, hogy legyen ideje kitisztulnia a szervezetemnek, mielőtt akciózunk, de azóta nagyon össze-vissza jön meg. Most indultunk volna élesben,tulajdonképpen szerencsés vagyok, hogy még így az elején kiderült és nem évekig tartó sikertelen próbálkozás után kell megtudnom, hogy mi a bibi. A baba jöhet bármikor, kivárjuk!Kép Csak abban nem vagyok biztos, hogy a lapar az egyetlen megoldás. Nagyon szeretem a nődokimat, jó szakember, eddig meg voltam elégedve vele, de most elbizonytalanodtam, és szeretném más orvos véleményét is hallani. Főleg azok után, hogy mennyi pozitív dolgot hallani a metforminos kezelésről. Szóval akinek van ötlete, szóljon!
E.

Kép

Képurl]
espero
 
 

 
 

Espero, írtam neked az NLCafén privit! Van dokiötlet!
s_norka
 
 


Hello.
en a IIes noi klinikan voltam Varbiro Szabolcsnal. minden kerdesemre valaszolt, nagyon keszseges volt, nem eroltetett ram semmit, es o is a metmorfint ajanlotta es minden szukseges vizsgalatot megcsinalt. sztem keresd meg mielott felvagnanak!!!
luludi
 
 


Sziasztok!
Holnap megyek Uh-ra,ma a.napon vagyok és semmi.Holnap okosabb leszek...na de csak a saját petefészkeimet illetően KépKépKépKép
***pusza Andi***

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Halika!
Hazaértem!!!
Jössz msn-re?Kép
Vendég
 


Csajok!

Most lehet h. megköveztek, de engem személy szerint mindig megüt a guta, amikor azt olvasom h. vmely nőtársam gondosan kivárt 2-6-8 stb. hónapot a tabletta abbahagyása után h. "kitisztuljon a szervezete".A mai korszerű fogigátlók nagyon hamar kiürülnek, már EGY tabletta kihagyása is elég lehet a nemkívánt terhesség létrejöttéhez ( de furcsa ez a szó ezen a topicon!).
A kutatások szerint a PCO-sok teherbeesési esélyei a Diane v. a fogigátló abbahagyását követően a legnagyobb.
Akkor mi a fenére várnánk?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!
Nekem anno a dokim ,azt mondta,hogy a Diane közben is teherbe lehet esni,és akkor semmi gond....csak,hát más hormont kell tovább szedni!Na és Én?Anyukám 3 hónapig szedte a fogigátlót,mert azt mondták....kézi vizsgálattal 72-ben,hogy nem terhes,nyugodjon meg!Mástól nő a cicije és van hányingere!KépKépKépKépés rá 6hónapra kibújtam....azóta is lelkiismeret furdalása van,hogy Én ezért lettem ennyire hormon-káoszos!KépKépKép

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Gabi!
Bocsika,de nem volt jó eddig a gépünk,pedig akartam jönni...már fel akartalak hívni telcsin!Kép

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


ez igy nem telejesen igaz sztem. sok no nem a kiurulesre var hanem a normalis rendszeres mensire aminek a hianyat a tabinak tudjak be. es ugy gonddoljak h akkor fog visszaallni ha kiurul a tabi. namost diane utan kifejezetten ellenzik a teherbe esest!!! ott varni kell. nekem az orvosom is szamba ragta h diane utana yadine (vagy belara) es csak utana babo. diane utan rogton semmikeppen.
luludi
 
 


Sziasztok!
Attól is függ a milyen fogigátlót szed valaki.Pl a háromfázisú gyógyik kifejezetten jók a nehezen teherbe eső,és cikluszavarral küszdőknek.1 évi szedés után szinte rögtön terhesek tudnak tőle lenni.A kislányom is így fogant,igaz 4 hónapra a gyógyi után.
Az egyfázisúval már nem vagyok ennyire kibékülve.Meg vagyok róla győződve,hogy a mostani cikluszavaraim ennek tudhatük be(egyrészt)Uis mielőtt szedtem volna (szülés után)már volt mensim.szedés közben semmi.Miután abbahagytam több mint egy hónapig folyamatosan pecsételgettem.
Ezzel csak azt akartam írni,hogy nem mindegy mit szedsz!!!

Kandika
Szegény anyukád!Kép
Egyik ismerősömnek így lettek ikrei,fogigátló mellett!Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


en pl belara mellett is mensi elott 10 nappal elkezdek barnazni es igy megy vegig mensiig. most valtok yadinera ha ez sem jon be akkor diane. pedig azt nem szeretnek szedni :-(
luludi
 
 


Hát nekem a legjobb a Tri-regol volt.Amellett sem barnázás,sem patti,sem hízás.Utánna pedig hónapokig normál ciklusom volt!

Amiket te írsz sztem alacsony hormontartalmúak,és egyfázisúak ugye?Kivéve a Diane,mert az más kategória.Ha jól tudom!

KépKép

KépKép
okr
 
 


nem. a belaraban es a yadineban ugyanaz a hatoanyag mint a dianeban csak azokban 35 helyett 0.30 mg van. meg az adalekanyag mas. ezert kaptam ezt most. (de szedtem triregolt is az se volt jobb :-( midnen mellett barnazok. meg beletaposnak a libidomba :-( es mind 1fazisu.
luludi
 
 


Hát,nem vagyunk egyformák!Nekem a Tri-regol bevált.Még bonusként szép melleim is lettek tőleKépKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Na gyerekek ez mostmár igazán érdekes!
Ahány nőgyógyász annyifélét mond, hülyítik a nőket össze- vissza.
ELVILEG a Diane fogigátlóként is funkcionál, tehát NEM eshetsz mellette teherbe!
Diane abbahagyása után MAGASABB a teherbeesés esélye, és SEMMIFÉLE káros hatása nincs a magzatra (abbahagyása után!)!
Ezt nem ÉN mondom ezek külföldi kutatási eredmények.Akkor derítették ki a PCO-mat amikor az államvizsgámat írtam, így a MEDLINE nevü nemzetközi internetes tudományos könyvtárban az államvizsga témám mellett a PCO-ról is elolvastam a fellelhető cikkeket! Sajnos nem tudtam kinyomtatni, mert az egyetemi könyvtárban se a CD írót, se a nyomtatót nem használhattuk Kép
A metformint is ott találtam meg, itthon hallani sem akartak róla, hülyének néztek.Elég sok küzdelembe került mire sikerült elintéznem h. felírják!
Mikor fogunk eljutni odáig h. a dokik ne a már 10 évvel ezelőtt is elavult dolgokat szajkózzák, anélkül h. utánanéznének, hol is áll ma a tudomány!
A metforminra is azt mondják sokaknak h. nem lehet terhesség alatt szedni, holott a nemzetközi szakirodalom már 2002-ben azzal volt tele h. ELSÕDLEGES SZER a PCO kezelésében!
Ne értsetek félre nem veletek veszekszem és nem is okoskodni akarok! Magam is orvos vagyok és igyekszem naprakész lenni a magam szakterületén, EZÉRT dühít annyira h. a 21. században 19. századi kezeléseknek és tévhiteknek lehetünk szenvedő alanyai!Van ahol még mindig végzik az ékrezekciót? Attól félek igen (és még jó ha laparban és nem teljes feltárásban h. a doki jobban lásson!!!!)!
Na most jól kidühöngtem magam!
Bocs! Elnézést mindenkitől, senkit nem akartam megbántani!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka
Az ékrezekciót hogy érted?Méhnyak?Vagy?

Engem nem bántottál meg az tuti!Egyébként is ma virágos jó kedvem van!Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Helló lányokKép
Dumcsi party van ma is?Kép

AndiKép
Nincs semmi gázKépJa, Boldog névnapot anyósodnak!!!
Holnapra szoritok neked a dokihoz.Kép
Nati fiú hogy van?Ma hol aludt?
Az elkeseredésem teljes,de jó a kedvem.Kép
SziókaKép

Rambóka Kép
Nem vagy egyedül,már én is annyi mindet hallottam h már azt se tudom mi van!Úgy hogy az lesz a legegyszerűbb ha mindet kipróbálunkKép
Fogigátlóról annyit,h még egyszer nem kezdeném el szedni!Sztem akár milyen kevés benne a hormon az akkor is felforgatja a szervezetet.

Jó éjszakát MindenkinekKép
Vendég
 


Kandika
Holnap várunk a hírekkel!!!!!!!!!!!!!!Drukk+++++++++++++++++++++++++++++++++

Jó éjt mindenkinek!!!!!!!!

KépKép

KépKép
okr
 
 


hali, na sztem nekem az orvosom nem azert mondta a dianes dolgot h karos hatasa van neki hanem azert mert olyan szinten akadalyozza a sajat hormontermelest hogy veteles a vege. es csak ugy lehet megtartani a babot ha mellette potoljak folyamatosan a progeszteront pl.
tehat nekem azt mondta h 1 ev diane fel ev yadine uccso honapban elkezdeni a metmorfint es elsoben a clostit. ez a gyerek titka. na ebbol csak a dianvel meg a cclostival nem ertettem egyet. szoval jo lenne csak yadine meg aztan closti nelkul par honap a vajakos modszerrel. en legalabbis most meg igy tervezem...aztan majd meglatom addig mit olvasok :-)
luludi
 
 


Na lenyugodtam!
Látjátok ez a fogigátló dolog is azt mutatja h. nem vagyunk egyformák és nem reagálunk egyformán a hormonokra, ezért nem is lehet minket "egy kaptafára" kezelni.
Én anno Marvelonról tértem át Mercilonra, majd egy kis Diane a ragyákra, utána Triregol a hízás és a libidócsökkenés ellen, majd fejfájás miatt Yadine( mindezt röpke 15 év alatt).
Aztán amikor ismételten előjött a migrénem a neurológus a fejfájásambulancián azt mondta nem tudja mitől van, de mivel csak a tabletta szedési szünetekben jelentkezik, inkább hagyjam abba a bogyót nehogy vmi nagyobb baj legyen.
Abbahagytam rá két hónapra ragyák tömkelege jelent meg. UH: PCO!
Mivel nyár közepe volt én meg már nem mertem csador nélkül kimenni az utcára, (és mivel nem hagytak alternatívát) beleegyeztem a Diane-ba.
Féltem tőle mert a korábbi 3 hónapos szedése alatt 3-4 kilót híztam tőle, ezzel szemben a 2. kúra (6 hónap) alatt tartottam a súlyomat. Viszont míg az első kúra "felpumpálta" a melleimet, a második sajnos éppen ellentétes hatással bírt Kép.
Nekem mindegyik bogyó alatt normális ciklusom volt, eleinte nem okoztak semmilyen problémát, sőt örültem, mert kislány koromban borzalmas menstruációs görcseim voltak, ami a tablettaszedéssel teljesen megszűnt.
Aztán az utóbbi 5 évben kezdett feltűnni vmi furcsa: szeretem a párom, nagyon jól megvagyunk, 10 éve élünk együtt, de vhogy NEM JUT ESZEMBE A SZEX.Megkérdeztem a dokit h. okozhatja-e a fogigátló? Válasz:az biztos nem, ez teljesen természetes 10 év után. Hát én nem éreztem természetesnek!!!( azóta olvastam egy angliai kutatást mely szerint a nők 10-20 %- nál IGENIS OKOZ ilyen problémát a fogigátlók szedése!!!!!)
Akkor váltottam dokit, majd tablettát Triregolra a köv. doki tanácsa alapján.
Akkor jelentkezett a migrén menstruáció alatt.
Megkérdeztem lehet-e a fogigátlótól? A választ azt hiszem sejtitek!
Új doki, Yadine, 3 hónap nyugalom után sajnos visszatért a migrén. Akkor abbahagytam a tablettaszedést és úgy döntöttem jöjjön inkább a baba!
Hát nem az jött, hanem a pattik, majd a diagnózis!Kép
Az h. én a 15 év alatt többször jeleztem a dokiknak h. tabl. ellenére a pattik állandóan jelen vannak( igaz nem olyan mértékben mint most), és hogy néha annyira fájnak a petefészkeim h. nem tudok hason feküdni, egyikből sem váltott ki komoly érdeklődést, csak gyógyszert váltottak, hormonális kivizsgálás fel sem merült!
A kedvencem egyébként az volt amikor a tabletta abbahagyását követően elmentem a dokimhoz (aki akkor már 2 éve ismert), a rettenetes gyulladt, gennyes ragyákkal az arcomon, a hátamon, a hasamon, és a vállamon, h. most már tenni kéne vmit, mert már nem szívesen mutatkozom emberek közt!
Tudjátok mit mondott?
MAJD KINÖVI!!!!!!!!!!!!!!!
30 évesen!?
Erre írt egy papírt UH-ra, annyi állt rajta: PCO?
Az UH-os doki meg visszaírta h. PCO-s jellegű ováriumok. Mondom: az mi?
Válasz: majd a dokim elmagyarázza!
Mondom: Lehet nekem ettől gyerekem?
Vmi olyasmit vettett oda h. ne nagyon bízzak benne!
Felhívtam a dokimat, aki annyit mondott, h. " ne izguljon, majd egy kis Clostyval megstimuláljuk"
Na ekkor borult ki a bili nálam, és vettem a kezembe az irányítást, mert láttam h. a problémám rajtam kívül senkit nem érdekel és csak én tudom megkeresni a válaszokat a felmerülő kérdésekre.
Azóta nem bízom egy nőgy.-ban sem teljesen és mindent megpróbálok visszaellenőrizni.Ha sikerül!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka
Sikerült felhúzni magam,de nem rajtad hanem...
MEgirtam egy hosszú levelet,de úgy döntöttem h nem küldöm el,mert nem szeretnék "csúnyákat"mondani.
Azért annyit,h rendesen meg van a véleményem az orvosokról.
Csak irok egy pl.h egy orvosnak szerintem milyenek kellene lenni-e,ő egy élő példa és ha nem járnék hozzá nem hiném el!
Főorvos hatalmas nagy tudása van,Emberileg egy uri ember,nála nem én mondom meg mit szeretnék,hanem elmondja milyen vizsgálat mik a lehetőségek,mikor várható javulás stb...1 ft-ot nem fogad el,mikor először voltunk nála megkérdeztük mivel tartoozunk és szó szerint megsértődött.kb. ennyi
Vendég
 


Olyan rossz, hogy en csak a munkahelyemen tudok netezni, igy soha senki nem beszelget velem Kép
Minden esetre elolvasva a tegnap esti diskurzust, hat igen .... Eddig meg voltam gyozodve, hogy velem van a hiba, hogy egy orvosban sem bizok, a barátom mondta is, hogy ezt igy nem lehet, de ezek szerint nem vagyok egyedül. Es az egyszeruen nevetseges, hogy mi kepesek avgyunk utana nezni az Interneten es pikk pakk kepbe tudunk kerul affelol, hogy mik is lehetnek a gyogymodok mig egy orvos konyorgesre sem hajlando. Komolyan mondom, lehet jobb lenne ha rendelkezesunkre bocsatananak egy rendelo felszerelve, gyorsabb es nagyobb sikereket tudnank elerni babak teren. Es ez az orszag ebbol a szempontbol nagyon, de nagyon rossz. Mi keszulunk ki Ausztraliaba egy evre es hat ott is utana neztem a dolgoknak, ki tudja meddig maradunk a vegen es kepzeljetek ott van egy PCO szovetseg, ami mindenben segit. Ezen tulmenoen ott az alap kezeles a metforminnal kezdodik, PCO-ra szakosodott orvosok tomkelege.... hat errol ennyit.
Luludi!
A sok utana olvasas utan en is erre a tippre jutottam, mint a Te orvosod, kiegészítve a metforminnal fogigatlo elhagyasa utan. A closty nem biztos hogy rossz, az egyik barátnomnek szinten PCO-s most volt vele peteerese. Na es persze a vajakos solgok minden mennyisegbenKép, az artani nem art legfeljebb nem hasznal

A fogamazasgatlokrol meg annyit en sem szednem ujra az tuti, viszont most nem akarom kockaztatni, hogy romoljon a petefeszkem allapota. Na mindegy ha majd kislanyom lesz, annak tuti nem ajanlom
ppg
 
 


Lányok, én is csak annyit mondanék, teljesen egyetértek Rambókával.
Nem vagyok orvos, de annyit azért tudok, hogy más azért az antiandrogén Diane35, meg más a tényleges fogamzásgátlásra használt 3 fázisú gyógyi. Nálam is fogigátlózás után romlott el minden, de ez azért más téma, és ma már tényleg nem kell utána várni a teherbeeséssel. De a Diane hatásmechanizmusa tényleg valami olyasmi, hogy lenyomja az androgén-túltermelődést (mintha kozmetikázna, tehát nem úgy, alapból hat, mint a metformin), az LH:FSH arány valamelyest kiegyenlítődik, és abbahagyása után a petefészek - mintha nagytakarítás után volna - elkezd dolgozni, és 1-2-3 hónapig van pé. Ha van. Utána már nincsen, mert kezd minden visszaromlani. Úgyhogy ha valaki hónapokat vár a Diane után, megint lecsúszik a babáról.
De pont a módszer esetlegessége miatt, ezt én nem tartom No.1. megoldásnak.
s_norka
 
 


Okr, az ékrezekció az, amikor a petefészket elkezdik meghámozni.... látványnak is brutális... (nyitott hasi műtét, kőkorszak).
A mai laparban alkalmazott "drilling" ennél finomabb valamivel, csupán beégetik a petefészket, hogy a cisztákat eltüntessék, de a petefészkeket sokszor öregíti, az FSH szint nőhet (nálam nőtt), szövődmények alakulhatnak ki (nálam is kialakultak, szalagos összenövések és egyéb finomságok).
Rambóka, az ékrezekciót a SOTE-n még 3 éve is alkalmazták Kép, a laparos drillinget pedig mindenütt, ahol hálapénzt remél az orvos. sajnos.
s_norka
 
 


Azt a mindenit, itt aztán van pörgés.Kép
S_norka, Luludi, köszönöm a dokijavaslatokat, megpróbálok időpontot szerezni.
Rambóka, ha tudtam volna, hogy mi vár rám, biztos, hogy Yadine után egyből próbálkozunk, de hát mostmár eső után köpönyeg.....
Egyébként nálam is a fogigátló után jöttek elő a problémák: pattanások, öszze-vissza mensi. Sőt, nekem 2002-ben már nézték egyszer ultrahanggal a petefészkemet és akkor nem voltak ciszták. A doki ezt azzal magyarázta, hogy akkor még nem voltak ilyen modern gépek. Szerintem viszont a fogigátló kavart be. Na mindegy, most már a gyógyulásra koncentrálok inkább. Hétfőig adtam magamnak haladékot a műtét lemondására. Ideges vagyok, mint mindig, amikor döntést kell hozni, ezért is örülök, hogy itt sorstársakra leltem.
E.

Kép

Képurl]
espero
 
 


jo akkor en is kitalalok. vilag eletemben gorcsos hosszu mensim volt hosszu ciklussal. 20evesen kezdtem szexelni es akkor kaptam fogigatlot. egyiket a masik utan, mert alalndoan verezgettem toluk, libido nulla, meg hasonlo tunetek. ezt tuzdeltuk tablettamentes szunetekkel. kb 6 orvosnal jartam, olyan is volt aki clostit szedetett velem pedig hol voltam meg a babasodastol! aztan nemetorszagba koltoztem es elegem lett mindebbol (de mekkora marha voltam h nem hamarabb!!!!!) es kifogtam egy jo orvost. elotte SOHA nem neztek hormont (csak UH-t de ott nem lattak semmit) es ott egybol volt diagnozis. azota szedem a belarat de ettol is verzek ezert lesz yadine, hetfon kezdem. ha ez sem akkor diane. meg mostmar csinalom a szenhidratdietat attol meg tok zizi vagyok, ehes almos stb...
luludi
 
 


az elobb kuldtem egy hosszu levelet es nem jelent meg :-( ez elofordul?
luludi
 
 


na! 10 perccel kesobb. kafa
luludi
 
 


Sziasztok lányok!

Van egy ilyen közmondás, hogy "holló hollónak nem vájja szemét!".Kép Szóval én is orvos vagyok. És az a szent meggyőződésem, hogy bármilyen betegség kezeléséről legyen szó az orvosok két táborra szakadnak: 1 akik azt állítják, hogy "igy van", a másik csapat pedig azt, hogy "nem igy van, hanem másképp van". Én egy dolgot tudok, hogy gyereket szeretnék. Kép Nagyon! Nekem az anyai ösztönöm már kb 3 éve megvan, csak mindig elodáztuk a gyerek vállalást, mert még nem dolgoztam. Most pedig itt lenne a lehetőség. És nincs pete!
Én nem akarok évekig várni! Azt hiszem ezzel ti is maximálisan egyetértetek, mert ha jól értettem nagyon sokan közöttetek megjárták már a maguk idegtépő és fájdalmas kálváriáját. Bár én még "nagyon az elején" vagyok csak 2005 júniusától tart. Bár a kezelést csak decemberben kezdtük el. Elég sok angol cikket is olvastam már a metforminról. És csak azt támasztja alá, amit ti mondtatok.
Csak azt nem értem, hogy miért kell a metformint csak "végső " esetben használni, ha egyszer "árt " a babának, akkor végső esetben is ártani fog!(mert ugye a doki ezt mondta) Én holnap megyek nőgyógyászhoz és kifaggatom, aztán annak függvényében felkeresek egy lombikcentrum beli orvost pl. Kaáli és döntök.
Amúgy a metformint felírhatnám magamnak pro familia-s receptre.
Köszönöm, hogy hozzászóltatok a keddi irományomhoz mivel tegnap ügyeltem megint lemaradtam a csevegesről. Kép

Irjatok!!

PusziKép Kép Kép
Vendég
 


hELLÓ LÁNYOKKép

AndiKép
Merre jársz?Tükön ülök várom a hireket!!!Kép

Most túl sokat nem tudok irni,de este majd jövök még,vagyis 10 körül.

Kavics milyen orvos vagy?
Pussz
Gabi
Vendég
 


Sziasztok!
Kaptam Duphastont,mától 10napig/3!ha megjön a 16.naptól kezdve ismét 10napig....és a 3.hónapban ismét a 16.naptól..szóval hízókúra indul!Amúgy a dokim is megjegyezte,hogy látszik,hogy sokat fogytam!KépMéhnyálkahártyám,olyan nagy....mintha tegnap múlt volna el a havim,2...3mm!
Merckformint továbbra is 3 x egészet kell szednem...és valószínű,hogy Én leszek az az egy,akinél kell az 1-1/2 1év,hogy rendszeres ciklust produkálhassak!Kép
3 hónap múlva kell jelentkeznem,akkor megbeszéljük a továbbiakat!
***Andi***

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Aranykavics!
Nem csak VÉGSÕ esetben!!!!
És NEM ÁRT a babának!!!!
Mind a kettő elavult tévhit.
Sőt folyamatosan kell szedni a 12. hétig h. a PCO-sokra sajnos oly jellemző vetélési hajlandóságot is kivédje.
Ez az egyetlen szer ami ténylegesen a PCO okát kezeli: az inzulinrezisztenciát szünteti meg.
(Fürst féle Farmakológia Tk. 2001 kiadás 819. o. Az a röhej h. én is csak ma vettem elő, neked megvan még? Kép )
a "nem orvosoknak" Kép leírom magyarul:segíti az inzulinnak a sejteken lévő receptorához való kötődését, ezáltal a cukor bejutását a sejtekbe,a májban fokozzák a cukorfelhasználást, csökkentik a cukor felszívódását a bélből.Tehát 3 úton dolgozik azon h. ne emelkedjen a vércukorszintünk, az ugyanis ismételt inzulinmennyiség vérbejutását váltja ki és ez a PCO tényleges oka. A többit már csak Dr. Petrányi Gyula, az említett ciprusi doki tudná érthetően elmagyarázni. Vmi olyasmi h. a magas inzulinszint fokozza a mellékvese és a petefészek androgén ( férfi-) hormon termelését, ez pedig cukor- és zsíranyagcsere zavarokat okoz.
( Orvosi Hetilap 2005 146. évf. 21. szám. Nagyon fontos cikk, ha tudjátok szerezzétek meg, v. vki mesélje el h. hogy tudom közkinccsé tenni, szkennerem van, de számítástechnikából alkezdő vagyok !)

Nekem is sürgős lenne a dolog, mert szeptemberben lejár a rezidensi időszakom és jó lenne még addig teherbeesni! Kép
Egyébként tényleg, milyen doki vagy?
Én fogorvos. (csak halkan hördüljetek! Kép Kép Kép )

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


na akkor orvosok :-) lecci magyarazzatok el nekem hohgy mi tortenik akkor ha a szenhidrat bevitelt mondjuk napi 50-100 gr-ra csokkenti valaki? (semmi cukor liszt krumpli, rizs teszta etc) mi zajlik le bent?
luludi
 
 


megint csak 2 oras kesessel ment el amit irtam es kint meg mindig az van h ramboka az utolso...
luludi
 
 


Sziasztok!

Andi
Akkor most már elindul a babás lavina nálad!!Remélem így lesz,és nagyon drukkolok!!!!!!!!KépKépEnnyi jó gyógyinak már hatnia kell!
MéhnyhKép

Norka
Köszi az infot,így már értem!Kép

Ella
Vettem teát.Nem volt könnyű.Gyógyszertárban is kértem,de úgy néztek rám,mint aki Kínából jött,és oroszul beszélKépKépAztán a sokadik helyn végre megtaláltam.Reggel iszom,keserűnKép


Vércukor:Én állandóan hypozok,ha nem eszem reggelre.Legkésőbb 9-re jön a hányinger,szédülés,majd kis fekete pontok.
Ált.3,4 körül van a vércukrom,nem siránkozom ezen,csak érdeklődöm.Hozzáértők véleménye szerint ez gond?Persze ez addig volt kellemetlen míg dolgoztam,mert nem mindig volt időm reggelizni korán.

Még egy dolog.Olvastam,hogy ezen tünetegyüttes(PCO)férfiaknál is jelentkezhet,és öröklődik is.No persze a ffinál nem az ováriummal lesz gondKép,itt inkább a szénhidrát intolerancia a vezető tünet,és a hízás.Ennek a dolognak az örökletes vonzata érdekelne inkább,mivel lányom van.Erről tudtok vmit?

Puszika,és jó éjt:Kriszti

KépKép

KépKép
okr
 
 


ja es szerettem volna felajanlani h ha van nemetul cikk akkor szivesen leforditom (angolt is). tovabba ha van beszkennelve azt begepelem esetleg... (vagy tobben megoszthatjuk.)
luludi
 
 


Jó reggelt,

nem tudom, erre a Petrányi-cikkre gondolt-e Rambóka, de amikor csináltuk a www.lombikbaba.hu oldalon a PCOS menüpontot, ezt is elérhetővé tettük (Amit a PCOS-ról 2005-ben tudni érdemes):
http://www.lombikbaba.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=477&Itemid=77

Luludi, én bár nem vagyok orvos, de a szénhidrát-csökkentett diéta hogy mivel jár, kicsit jobban képben lehetsz http://www.lombikbaba.hu/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=23 &id=52&Itemid=77 alatt található PCOS és diéta témájú írásokkal. Végülis sokat segíthet, hiszen az alacsony glikémiás indexű kajákkal lenyomod az amúgy is magas inzulint, és ezzel beavatkozol a hormontermelődésbe - kevesebb androgén és társai termelődik. Viszont a sejtjeid inzulinérzékenysége ettől még nem nő, tehát a metformin eggyel visszább lép a folyamatban a hatását tekintve (mert az növeli). De a kecskeruta-fű viszont hasonlít a metformin hatóanyagához!! És szintén ugyanitt Almodo cikkében is meg lehet találni, meg az étrendkiegészítősben, hogy mik azok a természetes anyagok, amelyek növelik a sejtek inzulinérzékenységét, így jelentősen segíthetnek.

Okr, ha éhgyomri vércukor ennyi, az nem gáz, de persze a hipoglikémiát nem szereti az emberi szervezet... Kép Akkor van baj, ha a terheléses is ennyi. Nekem sajnos ennyi, és ez összefüggésben van a magas inzulinnal. Terhesen most havonta-másfél havonta járok terheléses cukorellenőrzésre...

Norka (18+6)
s_norka
 
 


Sziasztok!

Most jöttem a nőgyógyásztól. És mit talált?, úgy tűnik volt eredménye a clostynak. Azért fájt a ciklus 26-ik napján a jobb petefészkem, mert egy 35x35x42 mm-es ciszta nőtt, sőt a doki szerint ez már "összeesett".
A laborjaim továbbra is nagyon érdekesek. A tesztoszteronom 3,57 (2,9 a felső határ).
Megkérdeztem a dokit a Metforminról. Azt mondta, hogy JÓ!!!! Szerinte nálam is el kellene kezdeni, ezért jövő héten el kell mennem egy terheléses cukor és inzulin vizsgálatra, hogy lássuk az eredményét.
Ami a "cisztácskámat" illeti, azt kérdeztem, hogy mi legyen vele? Jövő héten megint kell mennem UHra. Ebbe a hónapban kezelést már nem kaphatok, de azt mondta a doki, hogy jövő hónaptól (cisztától függően) igen.
Na lányok ez itt a kérdés: mi van akkor, ha ekkora ciszta nő, ami elvileg csökkenő tendenciát mutat?. A doki most először vetette fel a drilling technikát, hogy ez is egy igen jó lehetőség. Brrr. Én még várnék vele.
Egyszóval várni kell. Tiszta dilis a szervezetem. Kép

Amúgy tegnap vettem kecskeruta fű teát. Azt nekem senki nem mondta, hogy az ilyen sz... Rettenet az íze. Tettem bele cukrot és citromot, valamivel jobb, de még így is szinte ihatatlan. De azért nyelemKép

Én reumatológus rezidens vagyok. Fiatal, pályakezdőKép

Kb ennyi rólam. Kép
Legközelebb csak vasárnap este leszek. Kép

S_Norka : Te vagy az igéret, hogy lesz gyerekemKép

Rambóka: Én is szeretnék a rezidens képzés alatt babát. KépKép Kettőt is. Eddig azért izgultam, hogy mikor lesz szakvizsgám, mert a gyes idő sokat elvesz és kitolja az egész képzést. De amióta ez a helyzet velem, teljesen átértékelődött az életem. Kép
Úgyhogy hajrá lányok!! Babásodást Mindenkinek!Kép

Sziasztok!Kép

Aranykavics
Vendég
 


Norka
A terheléses eredményem is ennyi volt terhesen.Sőtt,az éhgyomri vércukor több volt,mint a terhelés utáni.( a terhelést úgy értem,cukros víz után 2 órával)Mondjuk én azt hittem ez így szuper,de ezek szerint mégsem??

Aranykavics
Én is elkezdtem ma a kecskerutát.Nekem nem volt borzasztó,pedig cukort sem tettem bele,csak úgy keserűn ittam.Egyébként hidegen ,vagy langyosan ihatóbb!Kép
A cickához képest pedig üdítő!Kép

Kedves doktorok:Az én párom is rezidens,és a hócipőm tele van már a sok gyakorlatával(neki is )


Dokihoz nem jutottam el,mert az emeltszintű érettségim után kajtattam,meg a gyerek fogára való chamomilla ch 15 után róttam a gyógyszertárakat.

Puszóka:Kriszti

KépKép

KépKép
okr
 
 


Hello lányok!
Bementem egy gyógynövényboltba, ahol közölte velem a nagyon kedves eladó, hogy a kecskeruta csak gyógyszertárban kapható, mert bizonyos gyógynövények tartása bírságot von maga, és többek között a kecskeruta is olyan. ?! Az utamba esett egy bioélelmiszer bolt is, ahol az eladó a raktárból hozta ki nekem, kicsit régies a csomagolása, egy öreg néni van rajta, olyan boszorkányos az egész. De ha ez kell, hát ez kell, lenyeljük! Szó szerint.Kép
Tegnap reggel egy utolsó próbálkozást tettem a nődokimnál, de azt mondta, hogy a PCO vele(m)született betegség, és a petefészek kérgének megvastagodásával jár, és ha a hormonháztartás helyre is jön mindenféle praktikákkal, gyógyszerrel, a kéreg akkor is átjárhatatlan lesz, erre megoldás a műtét. Erről mi a véleményetek?
Mindenesetre utána felhivtam a Norka által javasolt dokit és jövő csütörtökre kaptam időpontot. Nagyon kiváncsi vagyok, hogy ő mint mond majd.
Mindenkinek jó hétvégét!
Üdv. E.

Kép

Képurl]
espero
 
 


Espero
Engem a patikában néztek hülyének,de a biopatikában kaptam.Az enyémen is öreg nénike vanKép

A műtéthez hozzászólni nem tudok.A másik dokit azért még kérdezd meg,ő mit javasol.

Amúgy a kecskeruta teából mennyit lehet egy nap meginni?

KépKép

KépKép
okr
 
 


Espero, jajistenem, nem mondok erre inkább semmit... Kép Remélem a javasolt doki beválik, ő mégiscsak országos hírű. A lapart tényleg felejtsd el a csudába.

Kecskerutát valóban kevés helyen kapni, de 1 éve még abban a naaaagy bioboltban, ami a Bazilikával csaknem szemben van, egy sarkon, ott lehetett.
Kecskerutát tényleg nem kéne ízesíteni... napi 2 csésze mehet éhgyomorra, zsupsz, becsapni, oszt jól van! Ez semmi a lombikos szurikhoz képest...

Okr, hát nem jó. Gondolj csak bele: terhelés után a cukor egy picit megemelkedik, aztán az inzulin is megemelkedik, és az "lenyomja" a cukrot, 2 órával terhelés után a kezdeti szint közelébe. De normális esetben a terheléses cukor mindig picit nagyobb, mint az éhgyomri. Na most, pl. az én eredményem: éhgyomri: 4.5, a terheléses (2 órás): 3.6. Mit jelent ez? Mivel inzulinrezisztens vagyok, a sejtjeim érzéketlenek az inzulinra. Terhelnek (vagy eszem vmit), és a szervezetem bepörög, túl sok inzulint termel. A nagyon sok inzulin túlzottan lenyomja a cukrot, ezért lesz nagyon alacsony. Valójában ez egy inzulinrezisztenciára utaló jelenség. Ha párhuzamosan néznék az inzulint, az biztosan magas értékeket mutatott volna.
A következő fázis, kezeletlenség esetén, hogy a szervezet inzulintermelése kifullad (hosszú évek során), elfogy az inzulin, a cukor pedig szép lassan az egekbe szökik. És kész a cukorbetegség.
A metformin beszabályozza az inzulintermelődést, így a cukor sem ingadozik ennyire.
s_norka
 
 


Espero, csak annyit: a petefészek nem egy rohadt dinnye, aminek állandó a kérge és pucolni kell... Kép Ha minden rendbejön, a benne levő kis ciszták fokozatosan felszívódnak és ami a lényeg, nem termelődnek helyettük újak. Magyarul megszépül magától. Kép
s_norka
 
 


Norka!

Látom lassan te is ledoktorálhatnál PCO-ból.Te nem vagy doki? Kép Kép

Csak mert olyan pontosan leírtad a postprandiális hypoglikémia folyamatát.

Tudod évekkel ezelőtt jártam belgyógyásznál is amiatt h. állandóan rosszul vagyok, ált. kaja után 1-2 órával: gyengeség, kézremegés, szédülés.
Azt mondta CSAK hypoglikémia, ne egyek annyi cukrot!!!
Egy szót nem szólt az inzulinrezisztenciáról!
Már az egyetemen került elő a postprandiális (étkezés utáni) hypoglikémia, mint az inzulinrezisztencia és a 2. típusú diabetes kezdeti tünete.
Érdekes h. a belgy. ezt elfelejtette megemlíteni!
Akkor visszafogtam a cukorfogyasztást egy kicsit.Csak az a baj h. nekem premenstruációs csokizabálási rohamaim vannak! Ti nem szoktatok így lenni?
Másik kérdésem a szurikkal kapcsolatos.
Jövő hónapban Merionallal próbálkozunk. Kapta már vki közületek? Milyen mellékhatásokat okoz?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Lányok!

Most ezzel bebizonyodott számomra,vmint a ffiaknál való előfordulás,mint az örökletesség.
Apukám is így volt fiatalabb éveiben,ma cukorbeteg,és júniustól inzulinos.Persze tudom,a hajlam öröklődik,de ez sztem több ennél.
Húúúú,de beparáztam,mert mi van ,ha a lányom örökli????KépKép

Norka,Rambóka
vcukor,remegé étk. után stb-nálam detto.
Előkerestem a terhes eredményem vércukor:éhgy.3,6
terhelésre:3,5

KépKép

KépKép
okr
 
 


Jó estét.

Rambóka, én elzárkózom mindenféle hormonozástól azok után, amin átmentem 2-3 év alatt. Meggyőződésem, hogy nincsen erre szüksége PCO-snak, maximum akkor, ha nem reagál sem a metforminos kezelésre (ami ritka), sem a klomifenre. Merionalt én is kaptam, inszeminációk előtt. Nőtt tőle tüszőm (sok kellett hozzá, alkalmanként 5-8 ampulla), de nem mentünk vele semmire. Szerintem a PCOS-t már nem így kell "megerőszakolni". Bocs, hogy ilyen vaskalapos vagyok. Kép

Egyébként doktorálok, de nem orvosi területen. Kép
s_norka
 
 


Megüt a guta amikor eltűnik a gondosan begépelt hsz.-om!!!!!!!!!!
Naszóval:
Norka!
Az a Petrányi cikk csak az Orvosi Hetilapban jelent meg, de ha elmondjátok hogy kell akkor közkinccsé teszem.
Hormonokról annyit h. életemben először nem akar megjönni.Valszeg beszart a tudatalattim a szuriktól. Kép Vagy a karácsonyi zabálás rontott A PCO-mon.
Mielött elkezdenétek örömködni:negatívat teszteltem! Kép Kép Kép
Ha pár napon belül nem jön meg magától, akkor mehetek Norcolutért! Kép
Kriszta!
Apáról leányra, leányról fiúra öröklődik.
Ffiaknál ún. metabolikusX szindrómát okoz: hastáji elhízás, magasvérnyomás, cukorbetegség. Apámnál még csak az első 2 van meg.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Szia Andi!Kép
Bocsika, de nem tudtam ma jönni,du.elmentünk itthonról és nem rég értünk haza,most meg már hulla vagyok.Képtök jó volt ez a mai nap!
Holnap majd pótóljuk!ok?
Jó éjszakát, szép álmokat!
Remélem veled is minden ok!Kép
Puszi
Ui.:A másikba nem engedte h beirjak,vmiért!
Gabi
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: