Új privát üzeneted érkezett!


Sziasztok, benéztem ide és tetszett, amit olvastamKép(Mondjuk Rambókával már az indexen is beszélgettem errőlKép

Engem tegnap nagyon leszúrt az egyik PCO-s ismerős, hogy miért játszadozok a premenssel és a kecskerutafűvel, így csak az időt vesztegetem és soha nem lesz gyerek. Szóval jól megkaptam a magamét.

A helyzet viszont az, hogy hála ezeknek, a bogyó elhagyása óta (2005 május) most volt másodszor peteérésem (az első közvetlenül a bogyó abbahagyása után volt). Szóval működik a dolog. A pattanásaim is tökéletesen kezelhetőnek tűnnek... (napi 1 premens, 1/2 liter 3 teáskanálnyi fűvel legyártott kecskerutafűtea)

Holnap megyek 3. napi vérvételre (ld. sajna még nem jött össze a baba), aztán a 19. 21. 23. napira... bár ezekre nem tudom, miért, mert most is csak az 55. nap környékén volt PÉ-m. Na mindegy, ez kell ahhoz, hogy tovább tudjunk lépni a vizsgálatokkal.

Amiben a segítségeteket szeretném kérni:

Szükségem lenne egy korrekt nőgyógyászra, aki alkalmazza a Meckformint és akihez minden hülyeségemmel el tudok menni (ld. nem néz hülyének, ha valami számára triviálisat kérdezek) és aki nem híve a laparos és hasonló műtéteknek (Bp. please)

A másik: szükségem lenne egy jó, bejáratott és megbízható kineziológus elérhetőségéreKép

Előre is köszönök mindent!

(Ui: 30 év, kb. 6 éve diagnosztizált PCO, Diane 1/2 év, Yadine 2 év, magas trigliceridszint, magas terheléses cukor)
csakegysokadnick
 
 


Sziasztok!Kép

Csakegysokadnick:
nem tudok segíteni, mert nem Budapesten lakomKép

Rambóka: csak megpróbáltam, hogy hogyan kell bármit is küldeni.Kép Nos, a szólj hozzá cím alatt létezik egy Művelet: azon belül a melléklet feltöltése.
Arra rákattintasz, beírod a felső sorba a cikk címét,
alul pedig irja, hogy
CHOOSE arra rákkatintasz és beadja a számítógépen található összes filet. Ha scannelted, akkor is valahol jelen kell legyen a gépeden. Megkeresed, kiválasztod, rákattintasz és már csatolta is. Kép

Na most derül ki, hogy így van e? Ha megjelenik a táblázat akkor müködikKép



Kép
Vendég
 

 
 

Müködik!!!! Huráááá!!!!KépKépKép

Egy dolog nem teljesen világos a Metforminnal kapcsolatban. Mikor kell a szedését elkezdeni? A mc. hányadik napján? Mert eddig egyetlen cikkben sem írták ezt le. Mintha ez olyan természetes lenne... hogy én tudomKép
Mert már nagyon türelmetlen vagyok. Kép Főleg ha a ciklus első napjától kell elkezdeniKép Mert még csak a 12. napon vagyok, a 36 még nagyon messze vanKép

Pusssz Mindenkinek!
Vendég
 


Na akkor megpróbálom:
A cikk az Orvosi Hetilap 2005 146. évf. 21. számában jelent meg, onnan szkenneltem be. Némileg átszerkesztettem mert a táblázatok nem sikerültek, ill. kiszelektáltam a szakirodalmi hivatkozásokat, tömörítettem, remélem befér.
<!--attachment: Dr__Petr_nyi_Gyula_Orvosi_Hetilap_2005-341410.rtf*mime_msword.gif*text/richtext*37.5*Dr+%2e+Petr%e1nyi+Gyula+Orvosi+Hetilap+2005*Dr%2e+Petr%e1nyi+Gyula+Orvosi+Hetilap+2005%2ertf --><center><pre>
KépDr . Petrányi Gyula Orvosi Hetilap 2005
Dr. Petrányi Gyula Orvosi Hetilap 2005.rtf (37.5 k)</pre></center><!--/attachment-->

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Aranykavics!
BÁRMIKOR elkezdheted!
Lehetőleg csak fokozatosan, mert elsőre én is nagyon rosszul voltam, amíg a csajok fel nem világosítottak a szedésével kapcsolatban:
1. hét: 1/2 este
2. hét: 1/2 reggel, 1/2 este
3. hét: 1/2 reggel, 1 este
4. hét: 1 reggel, 1 este
5. hét: 1 reggel, 1/2 délben, 1 este
6. hét: 3X1
Én most a 2X napontánál tartok, az eleje nagyon rossz, émelygés, gyengeség, nyomorúság. Most már sokkal jobb,és rengeteget javított a ragyáimon.
Lehet h. nyárra lesz egy felesleges csadorom? Kép

Olvasd végig a cikket amit felraktam: alapmű!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka: láttad a leveleket amit az indexre felpakoltam? Optimista vagyok viszont most benéztem a Sote1-es meddőségi kp-os topikba és az nagyon lelombozott... szurkolok ezerrel, hogy nálunk csak a PCO legyen a gond....
csakegysokadnick
 
 


Sziasztok!

Kicsit beleolvastam a témába.
Én is PCO-s vagyok.
Van, égy 5 hónapos gyönyörű kisfiunk.
2 éve derült ki a PCOm a fogamzásgátló abbahagyása után, nődokim, nem mondott el róla semmit, csak közölte ne izguljak nem nagydolog, majd ha babát akarunk gyógyszert, kell szednem, otthagytam.
Egyik ismerősöm a pécsi klinikán biológus, ő ajánlott egy szuper dokit (nagyon emberséges, mindent elmesél, elmond, mi miért van, megnyugtat)
Norkolutot kellett szednem, hogy megjöjjön, majd prednisolont a clostilbegittel, egy choragon peterepesztő injekciot kaptam, és csodák csodája terhes lettem elsőre, biztos hatalmas mázlink is volt.
Ha valakit érdekel egy jó doki csak ajánlani, tudom.

DRUKOLOK nektek!!!

katus78
 
 


KatusKép
Gratulálok a kisfiadhoz!Akkor sokat nem váratott magára a kis drága!Kép
Sajnos messze lakunk egymáshoz,igy a doki kérdés felejtve.Kép
Szép napot!
Gabi
Vendég
 


Kép Sziasztok! Kép

Rambóka:
nagyon jó a cikk. Kép Holnapra rendelt vissza a nődoki, felíratom vele. Kép És jöjjön, aminek jönnie kell.KépKép
Megérdeklődtem az inzulin rezisztenciás vizsgálatot. Nem csinálnak az országban csak Budapesten!!!! és ha jól értettem azt is csak félévente??.-, úgyhogy be kell érnem egy cukor terheléses vizsgálattal. Bár kétlem, hogy az kóros eredményt fog mutatni.
Ettől a metformintól sokat várokKép Remélem, hogy a PÉ csinálás és a ciszták esetleges eltüntetése mellett a szőrzetemet és pattanásaimat is megritkítjaKép

Katus 78 gratula a kisfiadhozKép

S_Norka ha nem nagy kérés, elmeséled, hogy kb hogy alakult a te sorsod attól kezdve, hogy kiderült, hogy PCos vagy? Kb milyen gyógyszereket kaptál, milyen sorrendben? Ha nem is maximális pontossággal. Előre is kösziKép

M
Vendég
 


Kavicska,
elég hosszú, pláne, hogy csak 2 év után kaptam meg a metformint, és addig mindent csináltak velem, amit nem kellett volna.
http://www.lombikbaba.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=521&Itemid=42
Itt van a történetem, ebből elég sok minden kiderül, ha valami nem tiszta, csak kérdezz, és azt kifejtem bővebben. Kép

Norka (19+3)
s_norka
 
 


S_norka!

Mély döbbenettel és fájdalmas átéléssel olvastam soraid. Igazából nagyon nehéz ehez bármit is hozzáfűzni. Csak azok tudják milyen megjárni a pokol mélységét, akik kegyetlenül szembesülnek a gyermektelenség tudatával. Nem tudom, hogy mennyire vagy vallásos, de én úgy gondolom, hogy szeretnek OTT FENN téged (és a párodat). Kaptatok erőt az újra felálláshoz, az újra meg újra kezdéshez. Kép És kimondhatatlanul örülök a pocaklakódnakKépKépKép

A kérdésem az, hogy ki ajánlotta a Metformint? Február óta folyamatosan szedted? és szeded a terhességed alatt is?

Amúgy nagyon sok gyógyszer nevet nem ismerek amiket te kaptal. (és nagyon bízom abban, hogy nem is fogom megismerniKép )

Köszönöm a "történetet" Kép

Sziasztok!
Vendég
 


Halihó Mindenkinek!

Megkaptam a Metforminomat, Kép Mától kezdődik a programKép
Rambóka csak az nem világos, hogy hány mg-os tablettára vonatkozik a te leírásod. Mert én 1000 mgosat kaptam. Ezt kellene nekem fokozatosan felépíteni. Megpróbálom 500 mgal kezdeni esténként egy hétig. Remélem bírni fogomKép
Pussz nektek.

M
Vendég
 


Kavicska Kép

A metformint a kérésemre szó nélkül felírták a Kaáliban. A vicc, hogy teherbeesésem előtt kb. 2 héttel, valamikor szeptember elején épp elfogyott, és elfelejtettem új receptet kérni. Kép De hosszú távon ez biztosan hatott akkor már régóta, hiszen nem növesztettem volna ilyen szép kövér tüszőt, amiből lett Bogi. Így terhességem alatt sem szedtem, egyébként ez is változó ismerőseim körében, 2 lány a 7.héten hagyta abba, az egyik azonnal a + teszt után.

Még valami: első dózisnak az 500 mg is sok egyszerre! A nagy tablettát próbáld meg szétvágni négyfele (létezik ilyen speciális kés), és pár este csak ennyit vegyél be. Mindig akkor emelj, amikor már érzed, hogy nem vagy tőle rosszul.

Norka
s_norka
 
 


Sziasztok!

Megvan a cukorterheléses eredményem. Étkezés előtt 4,0, 75 gr cukor utan 2 órával 4,8.

Tegnap bevettem az 1000 mgos Metformin negyedét, egy félóra eltelte után bevettem még egy negyedet és nem voltam rosszul tőle. Lehet, hogy azon kevesek közé tartozom, akiknél nincs gastro-intestinalis mellékhatás? RemélemKép

Sziasztok!
Vendég
 


Kavicska, a cukoreredményed tök jó!

Lehet, hogy nincs inzulinrezisztencia (bár igazán pontosan ez csak az inzulinmérésből derül ki, dehát azt meg alig akarnak Mo-n csinálni), viszont nem egyszer olvastam, hogy nem rezisztens PCO-soknál is hat a metformin, talán írtam is. Az okot nem tudják.

Remélem, jól fogod bírni a gyógyit, de azért figyelmeztetlek, hogy a rosszullét nálam is 3-4 nap után jelentkezett...

Norka (19+5)
s_norka
 
 


Norka!

Mit jelent a 19+5? Már jó ideje figyelem, hogy ezt zárójelben mindig oda írodKép Talán a pocaklakóval kapcsolatos? Talán az, hogy éppen hány hetes és hány napos???? KépKép AranyosKép
Milyen területen doktorálsz?

Remélem csak nem múlok ki a gyógyszertől.Kép az szép lesz ha hétvégére kiütKép Én nagyon bízom a hatásában.Kép Bár az is lehet, hogy csak placebo hatása lesz, megnyugszom és lesz PÉmKépKépKép

Kandi!! Hogy haladsz a kezeléssel? Semmit nem tudni rólad már egy jó ideje. Kép

Gabika? Jól láttam, hogy Kecskeméten laksz? Ki a kezelőorvosod? Kecskeméti?

Csók-özön Mindenkinek!
Vendég
 


Kavics, igen, azt jelenti, vagyishogy félidősök vagyunk. Kép

Közgáz - szociológia, de ha ilyen tempóban haladok, nem fogok ledoktorálni semerre... Kép

pusz
s_norka
 
 


Katus!
Érdekelne a dokid. Pécsi?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Hi lányok!
Kavics gratula az eredményedhez!!Kép

Andikával szabadnaposak vagyunk a b.netről!
Andi Alsópáhokon egy gyógyszállóba kényezteti magát,masszázs,pezsgőfürdő stbb..és csak szombaton lesz otthon.De asszem piri még mindig nem ment hozzá,ill.kedden elég pocsékul volt a sok gyógyszertől +teától,remélem már jobban van!

Nekünk most kiesik 2 hónap a babagyártásból,mert Streptococcost és E.Colit állapitottak meg,igy gyógyszerszedés és társaival foglalkozok most.ma vagyok a 45 cn.,de még mindig semmi,ez a szenyó se akar jönni!
Ja,igen Kméten lakom,de nem ide járok orvoshoz.Miért,te erre felé laksz?

Legyetek jókKép
Puszi
Gabi
Vendég
 


Lányok!
Azon töprengek, hogy lehet el kellene mennem egy Kaális nődokihoz. Én eddig maximálisan meg vagyok elégedve a dokimmal, tisztában vagyok a tudásával és tudom, hogy szülész nőgyógyász berkekben van neve, DE!!!! Azt nem tudom, hogy mennyire jártas a meddőség kezelésésben.
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan müködik pl. a Kaáli dokikhoz való bekerülés. Van e ennek valami protokollja? Ki az a személy (doki) akit érdemes (esetleg) felkeresni. Mert én kissé bizonytalan vagyok. (részemről ez nem újdonság Kép )

Elég idegesítő, hogy egy női ciklus minimum 28 nap. Bezzeg a patkányoknál 4 nap, ott aztán gyorsan megy a kisegér gyártás. Nekem meg mindig várni kell. Kép
Én Kecskeméten lakom.

Sziasztok!
ak
Vendég
 


Kavics!Kép
Hol laksz Kecskeméten?Ki az orvosod?
Én már átmentem Ceglédre,majd kiderül h milyen lesz a dokim,egyelőre okés!
Pussz
Gabi
Vendég
 


Halihó!

Ma voltam diabetológusnál (ha már kezembe vettem a sorsomKép). Látván a cukorterheléses eredményemet, azt mondta, hogy hát hát ez igen alacsony (éhgyomri:4, 75 gr cukor után 2 órával:4,8).
És SZIGORÚAN!!!! javasolja a Merckformint. Elmondta, hogy ez a gyógyszer sem Magyarországon, sem a világon nincs törzskönyvezve a PCO kezelésére. Eddig még nem írtak le magzati károsodást, de mivel nincs törzskönyvezve ezért mindenki saját felelőségére szedi. Õ is Petrányi Gyula kutatására hivatkozott (többek között). A doktornő elmondása szerint legalább egy évig kell szedni, szóval ha nem jön meg a várva várt PÉ 3 hónapra akkor sem kell abba hagyni. Mert hosszú távon fejti ki jótékony hatását.Kép Amúgy még azt is mondta, hogy a Merckformint forgalmazó gyógyszergyár mindent megtesz annak érdekében, hogy ez a gyógyszer törzskönyvezve legyen végre.
Úgyhogy nagyon megokosodtamKép És most megosztottam veletek isKépKép

Azt nem tudom, hogy szabad e itt dokik nevét kiírniKép

Gabi mióta tudod, hogy PCO s vagy? Mióta kezelnek és miket kaptál eddig? Röviden: Mi a te történeted?
Lassan mindenkit kifaggatok, ha nem gondKép

Puszi Nektek!
Vendég
 


Halihó!

Ma voltam diabetológusnál (ha már kezembe vettem a sorsomKép). Látván a cukorterheléses eredményemet, azt mondta, hogy hát hát ez igen alacsony (éhgyomri:4, 75 gr cukor után 2 órával:4,8).
És SZIGORÚAN!!!! javasolja a Merckformint. Elmondta, hogy ez a gyógyszer sem Magyarországon, sem a világon nincs törzskönyvezve a PCO kezelésére. Eddig még nem írtak le magzati károsodást, de mivel nincs törzskönyvezve ezért mindenki saját felelőségére szedi. Õ is Petrányi Gyula kutatására hivatkozott (többek között). A doktornő elmondása szerint legalább egy évig kell szedni, szóval ha nem jön meg a várva várt PÉ 3 hónapra akkor sem kell abba hagyni. Mert hosszú távon fejti ki jótékony hatását.Kép Amúgy még azt is mondta, hogy a Merckformint forgalmazó gyógyszergyár mindent megtesz annak érdekében, hogy ez a gyógyszer törzskönyvezve legyen végre.
Úgyhogy nagyon megokosodtamKép És most megosztottam veletek isKépKép

Azt nem tudom, hogy szabad e itt dokik nevét kiírniKép

Gabi mióta tudod, hogy PCO s vagy? Mióta kezelnek és miket kaptál eddig? Röviden: Mi a te történeted?
Lassan mindenkit kifaggatok, ha nem gondKép

Puszi Nektek!
Vendég
 


Ez csodálatos, vacakol a net, azt hittem, hogy elveszett minden sor. Mégegyszer elüldtemKép
KépKép Ez az eredményeKép
Vendég
 


kavics
Nekem is elszállt már 1 üzim!Kép
elég hosszúak voltak a ciklusaim mindig:Aug.-ba keztük el a babagyártást,de nem jött meg,meghoztuk gyógyszerrel,volt hormon vizsg.lat"csak" a progezteron volt alacsony,nem volt pé.-m,sztem azóta se,de a szép két oldali petefészek cisztákat látta a doki/dec.-ben/,irt fel merckformint de nem szedtem be ,ill. elmentem másik dokihoz.Még nem nagyon jutottunk előre a kari miatt nost meg még mindig nem jött meg,azt várom.teljes vérkép stb+uh lesz majd egyelőre.itt járok még csak!

Még mindig nem árultad el h merre laksz?!
Röv9dits v a profilomba van mél cim,küld el,csak kiváncsi vagyok
Csáó
Gabi
Vendég
 


Gabika!

Valóban nagyon az elején vagy te isKép
Én az akadémia krt-hoz lakom nagyon közel. Kép

Ramboka mi a te történeted?

Espero és a te történeted?

Norka, hogy van Bogi? Honnan tudod, hogy kislány lesz? Ez amolyan anyai megérzés? És mi lesz a neve ha kisfiú lesz?


Pussz .
Vendég
 


Sziasztok!
Teljesen le vagyok törveKépKépKépA mai laborom sokkal rosszabb,mint a 3.cn-levettPedig iszom a palástfű teát.Viszont a bromot most fele annyit szedek,mint akkor.Lehet ,hogy az a gond?

FSH:4.1
LH:15,65
Progeszteron:44,39
vc:4,2
tesztoszteron:2,17
az ösztradiol is több a kelleténél(864,60),de hogy miért arról gőzöm sincs.
A prolaktin jó,még mindig kevesebb,mint az alsó határérték.(40,3)
Teljesen magam alatt vagyokKépKépKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


okrisz
Sajnálom az eredményedet!Orvos mit mondot,mit kell csinálnod?Na aggódj lesz ez még jobb is!!!!Kép

Kavics
Akkor nagyon közel lakunk egymáshoz/Lóvacska/sztem te érted!,lehet h látásból ismerjük is egymást.Kép

Ginuska
Mizújsi veled????????????????????????
Vendég
 


Ella
Most lett meg az eredmény.Orvoshoz csak jövő héten tudok menni.Az a baj,már volt jobb,és újra ez vanKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


kriszti
bizti mond majd vmi okossat!!!!

Kavics
bocsi,itt van!ella84@freemail.hu
Vendég
 


Bogi jól van, ultrahangról tudjuk a nemét, úgyhogy kisfiúban már nem is gondolkozunk. Kép

Okr, most mi vaaaan? Ez miért rossz? Ez luteális fázisos eredmény, valószínűleg volt peteérésed. Nem 21.napi eredmény ez?? Akkor ilyennek kell lennie!
s_norka
 
 


27.napi.Nálam a 21. nap még ált.nincs is p.é.(már a görbe szerint,mert most UH-ra nem járok)

Sztem az FSH-LH arány nem jó!Az,ha jól tudom,mindig állandó(kivéve az ovuláció időpontját)
Okt-ben a 44.napi laborom hasonló,arra a dokim azt mondta,hogy nem jó:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr, tévedsz.

Ez peteérés utáni napokban készült hormontükör, minden adata szerint. A progeszteron szép magas, az Lh szint szükségszerűen magas, mert a peteéréskor az felszökik igen magasra, és utána fokozatosan megy lefelé. Az LH:FSH arány meghatározására maximum a 4.napig lehet csak vért levenni, utána éppen a petefészek-működés beindulása miatt mindenféle erre vonatkozó érték torz. Sőt, még a prolaktint is csak ciklus elején jó mérni. Úgyhogy szerintem ez egy teljesen jó hormonkép, és örülhetsz, hogy van peteérésed, még ha kicsit később is!
s_norka
 
 


Egyébként ne haragudj, nem értem, nem a dokidat akarom kritizálni, de az életben nem hallottam még arról, hogy 27. napi meg 44.napi hormonlabor... Kép Ezeknek így nincs is értelmük.
s_norka
 
 


Okr !

Mi a te történeted?
Nagyon kiváncsi vagyok?
Remélem nem haragusztok, hogy így faggatlak benneteket.Kép
pussz
Vendég
 


Szóval,leírom a történetet,és egyúttal válaszolok is Norkánkának benne.

Kezdem ott,hogy a leánykám egy késői p.é. ereménye.Senki sem gondolta,hogy terhes vagyok.Mígnem az 50. cn körül pozitív lett a tesztem.
Szülés után az első mensim a 6.hét körül jelentkezett.Utánna Cerasettet szedtem,tavaly februárig.A gyógyszer szedése alatt nem menstruáltam,miután abbahagytam pedig 1 hónapig kisebb-nagyobb megszekításokkal egyfolytában.Már ekkor elkeztük a dokihoz járkálást.
Áprilisban a 3cn. vérvételének eredménye még jó volt,minden szempontból.
Júniusban volt egy vetélés gyanús mensim,alvadékos volt pár napig.UH utánna negatív.
Augustusban kezdem el a folliculometriát,kiderült a 22. napon volt pé-m(ezért a későbbi vérvétel)Szeptemberben már pé-m a 22.napon sem volt.Lett viszont egy 50 napos ciklusom,aminek a 44. napján lett labor véve,mert pecsételetem jó pár napig,és fájtak a melleim.Itt derült ki a hormoneltérés.Csináltunk menotesztet is,nehogy az legyen,mint Adánál volt,hogy terhesség miatt késik.
Azóta bromot szedek.A férjem még ebben a hónapban gyakran távol van,így az folliculometriának nem láttam értelmét,bár a dokim már decemben lehetővé tette volna.Clostyt is ígért mellé.Hát majd esetleg februárban.
Tömören ennyi

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr!
Szóval te már anyuka vagy! Kép De jó!Kép

Hiába három féle eset létezik.
1. nem tervezik a babát és venetlenül teherbe esik a nő.
2. tervezik, de több hónap próbálkozás után nagy nehezen öszzejön.
3. tervezik, kiderül, hogy valami gubanc van, vagy a női vagy a pasi részén, vagy nagyon rossz esetben mindkét félnél. És elkezdődik a várakozás!

Okr. Milyen orvos a férjed?

kavics
Vendég
 


Ortopédia-trauma rezidens.

KépKép

KépKép
okr
 
 


Kép

A párom isKép
Vendég
 


Kriszta!

Én teljesen normál prolaktin mellett szedem a bromot, mert amikor először megjelentem a mostani dokimnál, az körbetapintotta a melleimet és megnyomkodta, mire pár csepp tejszerű váladék jelent meg. Elmondta h. néha a prolaktinmolekulák összekapcsolódnak és emiatt a labor nem mutatja ki a hiperprolaktinémiát!
Viszont a tej megjelenése arra utal h. vmi nincs rendben a hormonokkal!
Nem írnád ki a laborjaid mellé a mértékegységeket?
Mert pl. a progeszteron a ciklus 21-24. napján 10-15 ng/ml (!) felett már ovulációra utal. Nálad a 44,39 mellett mi a mértékegység?
Van egy nagyon jó hormontáblázat a www. infertility.hu-n, de félő h. eltérő mértékegységekkel dolgozik, mint a labor nálatok.

Én nem értek a gyógynövényekhez és nem is nagyon hiszek bennük a bizonytalan hatóanyagtartalom ill. -tisztaság miatt.
Pl. a metforminnál ezt írja: " A középkorban diabetes kezelésére alkalmazott növény, a kecskeruta aktív hatóanyagát, a guanidint az 1900-as évek elején izolálták, azonban ez a vegyület toxikusnak bizonyult(!). 1953 után kezdtek el a terápiában jobb hatásszélességű biguanidszármazékokat alkalmazni"(ilyen pl. a metformin).
Szóval csak az a lényeg h.pl. ma már senkinek nem jutna eszébe gyűszűvirág főzettel kezelni a nagyi szívbetegségét, mert elég ha a leveleket más hónapban szedték és máris átsegítetted a másvilágra!Ehelyett a növényből azonosított HATÓanyag szintetikus és pontosan adagolt formáját használják, ez a digoxin.Ezzel is lehet ölni, de csak szándékosan!Kép
Másrészt a gyógynövények sokszor tartalmaznak a HATÓanyagon kívül egyéb anyagokat.
1: a HATÓanyag nagy dózisban sem mérgező, viszont a MELLÉKanyag igen. Ilyenkor a hatás nem javul, ha vödörszám iszod akkor sem, viszont a mellékhatások durvulnak!
2: a HATÓanyag ártalmatlan viszont SZENNYEZÕanyagot is tartalmaz.
Ilyen volt kb. 10-15 éve a kínai fogyókúrás tea ami DDT-t tartalmazott.Ez egy igen toxikus, rákkeltő anyag melyet már mindenhol máshol kivontak a forgalomból csak Kínában nem!
De ha a megélhetési növénygyűjtő( és hidd el ma MO-on egyeseknek ez az egyetlen jövedelmük!!!!)fittyet hány a gyűjtőállomás azon intelmére h. csak országúttól távol szedjen, akkor igen szép ólomtartalmat is elérhet a bio-nak hitt teád!
Szóval csak azért mondtam el mindezt, hogy gondold át h. mivel ártassz magadnak kevesebbet, ill. mivel használsz többet.
Nem tudom h. a palástfű tea mit tartalmaz és mire hatna, de én PCO-ra eddig két hatásos anyagot hallottam/olvastam: a kecskeruta származék metformint ill. a barátcserje KIVONAT (!) PreMens tablettát (más szerek is tartalmazzák csak alacsonyabb dózisban).
Nekem érdekes módon a nőgyógyászom javasolta őket!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Aranykavics
Kép

Rambóka
Így van a papíron:

Progeszteron: 44,39 nmol/L luth.5,3-86nmol/L
östradiol: 864,60 pmol/L luth:161-774 pmol/L

KépKép

KépKép
okr
 
 


Ramboka!

Amit a Fürst f. farma könyvből idéztél a kecskeruta fűvel kapcsolatban, az kissé engem is aggaszt(ott) amikor elolvastam. De ezt a gyógy(?)teát szoptatós kismamáknak is javasolják. Talán főzve mégsem toxikus? Lehet, hogy pont ezért kell forrázni? A fene tudja, de a napi 1500 mg Metformin az igaziKép Reméljük.Kép
Bár Gabika azt írta, hogy Andi rosszul volt a gyógyszerektől és a teától!. Hmm, minden esetre elgondolkodtató...:D
Jó éjt Mindenkinek!
Sziasztok!
Vendég
 


Norka
KépEmiatt gondolom úgy,hogy kevesebbnek kellene lennie az LH szintemnek.De inkább neked legyen igazad!!

Rambóka
Tudnál segíteni???Mi a kólömbség a macroprolaktaemia,és a valódi prolaktaemia között??(ez utóbbit nem tudom,pont így hívják-e mert nincs meg az a papírom,amin ezt írja lehet,hogy úgy van,hogy hyperprolaktaemia)

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr,
hát nem tudom, az egy dolog, hogy vannak itt mindenféle ábrák... nem véletlen azért, hogy valójában csak 3.napi hormontükröt szoktak csinálni, ez az alap, és a pé után 1 héttel is, de azt inkább csak a progeszteron meghatározására, hogy elég magas-e a progi, kielégítő-e a tüszőérés. Minden egyéb mérés teljességgel összehasonlíthatatlan a referenciával és megbízhatatlan, mert minden szervezet egyéni a ciklus folyamán. Ezt sok helyen olvastam, a Kaáliban külön kiemelték, hogy valós hormoneltérések meghatározására csakis a mensi 2-4.napján levett vért fogadják el... az, hogy most ennyi volt az LH szinted, egyáltalán nem következik belőle, hogy alapból is ennyi, a ciklus elején.
Szóval nem igazán értem ezt a mérésesdit, pláne így, ilyen sokadik napon, egyedül arra vonatkozóan ad infót igazán, hogy volt-e pé, vagy nem. Volt, és igen szép a progiszint is, hiszen ebben a mértékegységben már 60-tól jó terhesség esetén is!! Kép Már csk emiatt is azt gondolom, hogy súlyos gond nem lehet a prolaktinnal sem, de ez csak következtetés a részemről.
s_norka
 
 


Norka
A prolaktinom már szépen lement!
Jövő héten elmegyek az erdménnyel a dokimhoz,és meglátom,mit mond!A 3.napi vérvétel eredménye sokkal jobb FSH:5,7 LH:7,88 lett.
Köszike,hogy ennyit foglalkozol velem!Már meg is nyugodtam!

KépKép

KépKép
okr
 
 


AndikaKép
Szia!Pont akkor léptél ki msn-ből mikor beléptemKépMiújsi?Gyere dumcsizni,ha nem vagy túl fáradt!
Szióka
Vendég
 


Szia Kriszta!

Amennyiben a "luth" azt jelenti h. ciklus 2. felében volt a vérvételed akkor, ha az utána lévő határértékek a luteális fázis határértékei, akkor lehet h. volt PÉ-d. Bár erről a dokid tudna többet mondani.
Milyen kivizsgálásokon vagy túl?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka
Vérvételek,folliculometria 2 hónapon át.Ennyi.
Sajnos,pont amikor kiderült az eltérés,akkor kellett a férjemnek 3 hónapos gyakorlatot kezdeni.Így aztán elmaradt sokminden,mert vagy mentünk vele,vagy itthon voltunk a gyerekkel kettesben.
De majd most,februárban már nekifekszünk a dolognak.KépKép

A luth. a luthációs fázis akarta jelölni.Kép

A hőmérés alapján az egyik program tett p.é.-t, a másik nem.Ált. így szokott lenni.Sosem tudom,melyiknek higgyek.
Íme:
Kép
Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok!
OKriszti! Totál ,olyan a görbéd,mintha terhes lennél! KépKépKép
Velem semmi extra nem történik (na jó,voltunk 1hetet pihizni),duphastont szombaton szedtem be utoljára,bármikor megjöhetne....várok 92.nap!
"Türelem rózsát terem!"
***Andi***

kandi72
Budapest III. kerület
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: