Új privát üzeneted érkezett!

rena, hát akkor csak előre a következő hónapba :wink:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Még nem adom fel ezt a hónapot mert szerdára nem várom a mensit.Hátha két csíkos lesz a tesztem! :?

Kép
rena85
 
 


Rena, csak most tudtam ránézni a netre, sok volt a program. Sajnálom a - tesztet, de amíg nem jön meg, ne add fel. Ha mégis megjönne, akkor meg megyünk tovább az úton. Fel a fejjel!

Krisz, képzeld, én is 11.12-én születtem. :wink:
vayacon
 
 

 
 

Vayakon!Köszönöm!Nem adom fel semmiképpen ha nem jött össze megyünk tovább lombikra!

Kép
rena85
 
 


rena ne is add fel isten ments :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: és várom majd az új, jó híreidet :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Boris!Aranyos vagy!

Kép
rena85
 
 


Vayacon
Tényleg? :D
Mondjuk én lehet később fogok, mert sztem vagy 2 héttel később volt a pé és én még csak 4+4-en vagyok kb...de majd kiderül holnap uh-n.
Szombati tesztem:

Kép

Rena
Tényleg fel a fejjel!!!Látod neked is volt már minden ami csak lehet és erre a sok görcsölés után spontán lettem terhes. :D

Kép
vizkriszisback
 
 


Krisz, de szép a teszted, olyan jó nézni, sok erőt és reményt ad. Már nagyon várom, hogy nekem is legyen egy ilyen. :lol: :lol:
vayacon
 
 


Sziasztok!Hogy vagytok?

Mostmár biztos a lombik mert a tesztem még ma is negatív volt.

Kép
rena85
 
 


rena, nagyon vacak érzés ez, átérzem, de ami jó benne, hogy jön a lombik és az tutttti lesz :lol: :lol: akkor most hogyan tovább?

csajok kicsit megint elment a kedvem a tesóprojekttől...

többiek??

Kép
Kép
piciboris
 
 


Boris!Még nem tudom,hogy mire kell mennem,milyen vizsgálatra meg ilyesmi.Ha megjött felhívom a dokim és megkérdezem,hogy hogyan tovább.Mi történt?Miért ment el a kedved?

Kép
rena85
 
 


rena :P jól van, akkor beindunak az események nálad :lol:
Lujzinak volt egy hisztije, nem vett levegőt, elszürkült, a párommal majdnem azt hittük, meghal.....
ezek után arra gondoltunk,még egy másodiknál ugyan ezt megélni?????beszélj rá a tesóra.... mert nagyon elkenődtem...

Kép
Kép
piciboris
 
 


Piciboris
Az egyik kolleganőm lehet, hogy terhes, vannak gyanújelei...de nem tervezték.Ő igázan nem akart 2. babót mert azt mondja lehet, hogy nem bírja ezt idegileg...de mivel a minap az egyik osztályban meghalt egy lány bátyja autóbalesetben...most a kolléganőm arra gondolt, hogy talán mégis jobb ha két gyerkőc van...neadjisten történik vmi.Tudom ez nem valami vidám nézőpont, de is az.
:?
Sztem a gyerekeknek jó ha van testvérük, nekem is van 3. :D

Íme a sztárfotó a baócánkról :D :
A doki 5-6 hetesre sacolta, úgyhogy meg is változtattam a vonalzóm az általam valószínű fogantatási idő szerintire.
Amúgy 10mm-es petezsák, benne babó, szikhólyag és pulzált...de ez még nem a szívverés.
Kép

Rena
Sok sikert nektek is!!! :D

Kép
vizkriszisback
 
 


krisz, köszi amit írtál :lol: hát képzeld nekem is eszembe jutott ez, hogy miért is lenne jó mégis a 2. ......a páromnak nem mertem elmondani.... :roll: van benne valami az tuti.
itt voltak a szüleim, és jóanyám azt mondta, legyünk együtt, bízzuk magunkat a sorsra...ez is tetszik :lol:
hogy vagy? hányingered nincs?
gratula a babókához :!: :!: :!: :!: jajj olyan jók ezek az uh képek, egy kicsike élet ott 'szuszog a pocidban, olyan csodás a terhesség, annyira élveztem :lol:

többiek?

Kép
Kép
piciboris
 
 


Piciboris
Hányinger nemigazán.
Éhség, álmosság, hidegrázás, híg széklet...ezek vannak...ja meg a mellfájás.

Akkor hajrá tesóbaba, csak semmi görcs! :D

Kép
vizkriszisback
 
 


sziasztok4

Krisz!Gratulálok a sztárfotóhoz!Nagyon édes a babád!

Boris!Szerintem vállaljatok másodikat mert legalább lesz kivel játszania a kislányodnak!Elhiszem,hogy megijedtetek én is frászt kaptam volna,de ez ne tántorítson el.Lehet,hogy ez többé elő sem fordul!Hajrá kistesó!

Kép
rena85
 
 


köszi csajok, hát még van pár nap a középidőmig.....összeszedem magam :shock: :wink:

Kép
Kép
piciboris
 
 


krisz nekem a fáradtság volt a legerősebb, du. 4 után már csak feküdtem...de elmúlt úgy a 4. hónap táján :lol: :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy nem jöttem, sok volt a meló.

Krisz, gratula a csodaszép babóhoz!

Boris, szerintem titkon szeretnéd te azt a második babát, csak félsz tőle. A kislányodnak nagyon jó lesz, ha lesz egy tesója. Sok mindent meg lehet tanulni, ha az embernek van egy testvérkéje, türelmet, megértést.. Ráadásul lesz kivel játszani, ha épp nem lesznek ott a kis barátai, így nem fog unatkozni sem. :wink:

Jaj, lányok, én úgy elkezdtem reménykedni, nekem mindig mensi előtt 4-5 napig pecsételő vérzésem szokott lenni, most is voltak vmi foltok, de nagyon kis mennyiségben nem is vérzés szerű. Viszont tök aggódom, mert a műtét miatt csináltattam mellkasröntgent. Mi lesz, ha véletlenül összejött a baba, nem lesz baja tőle? Jaj, úgy félek, nyugtassatok meg. Olyan buta vagyok, mensi után kellett volna megcsináltatni.

Nem is tudom, hogy mit szeretnék: ha összejött volna-e a baba vagy sem. A röngten miatt szét fogom izgulni magam, ha mégis. :cry:

Szerintetek mikor csináljak tesztet? Amúgy nem nagyon érzek semmit, mintha lett volna egy kis pociszurkálás, meg minimális mellfeszülés, de ezek szoktak lenni mensi előtt is.
vayacon
 
 


ja azt nem írtam, hogy elvileg ma kell megjönnie
vayacon
 
 


Vayacon
Mi a mai helyzet??? :D

Már van egy kis hányinerem, de inkább du- és este. :?

Kép
vizkriszisback
 
 


Szia Krisz!

Hát sajnos pénteken megjött. Fura, mert most sokkal kisebb mennyiségben, mint szokott, azért volt kevesebb a pecsét is. Néztem azért egy tesztet a műtét miatt, de negatív.

Nem baj, majd a műtét után összejön, legalábbis nagyon remélem.

Csütörtökön lesz a műtét, már picit izgulok, de nem félek. Nagyon megbízom a dokiban, szerintem jó munkát fog csinálni. :wink:
vayacon
 
 


Sziasztok!

Vayacon!Sajnálom,hogy megjött!De reméljük,hogy a műtét után hamar kismami leszel!Szorítok,hogy minden rendben legyen a műtéten!

Kép
rena85
 
 


vayacon, ari vagy :lol: :lol:
hát a röntgen tényleg nem jó a babónak, de majd a lapar után minden rendbe jön és hamar jön az egészséges, szépséges csöppség, én ezt kívánom neked!!!!!

rena, mindjárt szülinapos leszel? hányadik lesz?

krisz, sajnálom a hányingert, talán nem fog erősödni...

Kép
Kép
piciboris
 
 


Boris!Igen nemsokára szülinapom lesz a 24.
Veletek mi újság kistesó ügyben?Akkor bevállaljátok?

Kép
rena85
 
 


de jó neked :lol: :lol: még csak 24 :shock: na én 37 vagyok.....
durva....
kistesó............, hát még nem tudom, pedig ha szeretnénk, akkor hamarosan rá kéne 'mozdulni...

Kép
Kép
piciboris
 
 


Rena
Hogy ez az endo ilyen korai életkorban támad már. :(
Pedig sokáig azt mondták, hogy azért van mert a mai nők már később szülnek...stb.
Mondjuk én 32 vagyok és már 6 évvel ezelőtt voltak jelei az endomnak, de végül csak kb 3 éve műtöttek először...de akkor már 3. stádiumú volt. :(

Vayacon
Sok sikert a műtéthez.Ha jól rendbetesznek, biztos jön a babó is hamarosan. :D

Kép
vizkriszisback
 
 


Sziasztok!

Krisz!Igen sajnos elég korán megtámadott ez a kis szemét betegség!De vannak olyan lányok akiket még korábban megtámadott már 14-15 éves koruk óta tudják,hogy endójuk van.Sajnos!

Kép
rena85
 
 


rena, és nekem meg tuti, hogy már kb 23 éves koromtól volt endóm, mert attól kezdve nem estem teherbe, igaz 'természetes módon védekeztünk, de az sem 100%-os, be kellett volna csúsznia éólegalább egyszer 10 év alatt...

na ma megnéztem az ovutesztet, halvány még a csík, úgyhogy összeszedem magam és szerintem hamarosan rágyúrunk... :oops: :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Boris!Hajrá!Gyúrjatok rá!

Kép
rena85
 
 


Hát nagyon rejtélyes betegség ez az endó az biztos. Nekem kb két éve vannak tüneteim, bár nálam még 100 százalék, hogy tényleg ebben a betegségben szenvedek.

Viszont képzeljétek, most kb 1,5 napig volt meg, ilyet még sosem tapasztaltam. Szerintetek ez normális? De rendesen megjött, úgyhogy nem hiszem, hogy terhes lennék. Mindenesetre műtét előtt azért majd csinálok még egy tesztet, nehogy véletlenül ott legyen a baba. (Mármint egyébként örülnék :wink: )

Krisz, nagyon bízok Fülöp dokiban, remélem, sikerrel járunk :lol:

Boris, tessék csak gyúrni a babára, szerintem a kislányod is drukkol titokban, hogy összejöjjön. :lol: :wink:
vayacon
 
 


én amúgy 31 vagyok :oops:
vayacon
 
 


vayacon, neked is jó, én szívesen visszatekerném a koromat akár 31-re is :lol: :lol: egészen másképp csinálnék mindent :shock:
neked viszont tényleg szurkolok, hogy mégsem endó legyen, sőt annak leginkább, hogy tesztelj egy ++++++-vat és ne kelljen a lapar :!: :!: :!: :!: :!:

rena, megpróbáljuk 8) :wink:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Vayacon!Remélem pozitívat tesztelsz,mert ez a kis ideig tartó mensi gyanus!

Kép
rena85
 
 


teszteltem, de sajna negatív lett. :cry: De mondjuk sejtettem, hogy az lesz, nem éreztem terhesnek magam

úgyhogy jöjjön aminek jönnie kell. ha talál valamit a doki és meggyógyítja már csak azért is megéri hogy elmúljon az alhasi fájdalmam. persze az sem utolsó szempont h utána jöhet a baba ha tényleg ez volta baj :wink:
vayacon
 
 


vayacon, sajnálom, hogy így alakult, de te nagyon pozitívan állsz hozzá, így tuti a siker :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


csajok tüszőrepinél lehetnek erős szúrós fájdalmak ott lennt a hasimban?? nagyon kellemetlen ahogy ülök itt...

Kép
Kép
piciboris
 
 


Boris, aranyos vagy, tényleg próbálok pozitív lenni. :lol:

Igen, fájhat a tűszőrepi. Nekem nem szokott, de sokan mondják, hogy érzik.

Még azt akartam kérdezni tőled, ha nem vagyok indiszkrét, hogy mi az, amit másképp csinálnál, ha 31 lennél? :wink:

A fotód mostani? Mert sokkal fiatalabbnak látszol.
vayacon
 
 


vayacon, kedves vagy, igen mostani a fotó, köszi jól esik ha fiatalabbnak látsz :lol:
eleve, már akkor elkezdtem volna a babaprojektet és nem vártam volna, sőt hamarabb belevágnék a mai fejemmel....., aztán jobban az irányításom alá vettem volna az egészet, nálam az volt, hogy az első orvos 1,5 évig csak hormongyógyszerrel tömött, váltottam, a máodik megcsinálta a lapart aminél kiderült az endóm, ezek után már én kerestem olyan dokit aki azonnal inszemezett......
piciboris
 
 


Boris, neked a műtét után mikor jött össze a baba? Az inszemre miért volt szükség, nem lett volna esélye a spontánnak? Az inszem rögtön sikerült, mennyi idővel csinálták a műtét után? Bocs a sok kérdésért. :oops: Csak készülök lelkiekben, ha tényleg endót találnak.

Ha viszont nem lesz endó, lehet, mi is rögtön belekezdünk az inszembe itt a RK Klinikán. Mire oda jutunk, már majdnem 2 éve próbálkozunk mi is.

Neked milyen súlyos volt az endód? Volt valami tünete?
vayacon
 
 


vayacon, az endóm 2-es volt, a laparon 5 csomót égettek le, párat a jobb petefészkemről a többit a hasüregből. utána 3 hónapos hormonkezelést kaptam (havi egy injekciót adnak, akinek rosszabb a helyzet annak 6 hónapos kezelést adnak), ez a hormonkezelés arról szólt, hogy szinte teljesen leállították vele a nemi hormonokat amitől ciklusom nem volt, olyan lettem mint egy klimaxos. utána meg kellett várnom az első 2 menzeszt majd lehetett spontán próbálkozni, na a 3 hónap után mentünk a 3. dokihoz és kértük, hogy legyen inszem mert a korom miatt nem akarunk várni, a 3. sikerült is :lol: :lol:

jajj és volt tünete, erős menzeszgörcsök, hosszú menzesz és persze a terméketlenség...kicsi tüszők miatt nem tudtam megtermékenyülni..

szurkolok, hogy nálad ne ez legyen :!:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Boris, és a hormonvizsgálat mindenkinek kell, ha endó? Mintha azt olvastam volna, hogy a Fülöp doki eléggé ellene van, mivel hogy utána ugyanúgy visszajöhet ez a betegség.

Hát jó lenne, ha megúsznám, és mégsem ez a betegség lenne nálam. Ugyanakkor annak is örülnék, ha megtalálnák a fájdalmam okát, mert nem akarok egész életemben ezzel szenvedni, meg attól rettegni, mennyire fog fájni az éppen soron következő menszeszem.
vayacon
 
 


vayacon, hormonvizsgálat=3 hónapos injekciókúra? mert ha pl. 2. fokozatú endója van valakinek akkor tutira kelleni fog a hormonkezelés. persze, visszajöhet sajnos bármikor, viszont a hormonkezelés utáni nterhesség a legjobb gyógymód, mert a terhesség alatt az endó nem fejlődik vissza sőt!!

de persze én is szorítok, hogy ne ez legyen a baj, hanem valami szimpla dolog, csütörtökön mész?

Kép
Kép
piciboris
 
 


igen bocsi hormonkezelést akartam írni. aha, csütörtökön lesz a műtét. hát kezdek már izgulni, remélem, jól alakulnak majd a dolgok
vayacon
 
 


Én ismertem olyan lányt, akit Miskolcon műtöttek...egy alma nagyságú cisztát a méhe mögül és nem kapott kezelést utána. :shock: Spontánoznak azóta is, de ennek már vagy 2 éve. Egyszer teherbe is esett, de elment a baba az 5-6 hét körül. (De beteg is volt, vitamint se szedett, se progipótlót..ki tudja nincs-e azzal gondja, sose nézték).

Én 2x is kaptam 6 hónapig szurit...de nem tuti, hogy segített...inkább csak akkor segít jobban ha ki tudnak venni minden endos cuccot vagy közel mind.

Ismerek olyat is akinek a szurikúra alatt is fejlődött az endoja veszettül, hiába vették ki az endos cisztákat, a 6. hónap végére megint tele volt...na de ennek a lánynak az első lombikja, így rástimuzva az aktív endometriózisra SIKERÜLT és most ikreket vár! :lol:

Szóval nem vagyunk egyformák...a betegség sem az...

Kép
vizkriszisback
 
 


hát nem egyszerű ez a betegség, az biztos. de a legrosszabb ez a bizonytalanság, már jó lenne túl lenni a műtéten, és megtudni, mi a helyzet. nagyon izgulok. én szeretném megúszni a hormonkezelést, de tudom, hogy ez nem választás kérdése. Hát azért remélem, mégis valami egyszerűbb dolgot találnak nálam. Szorítsatok nekem plíz. :oops:
vayacon
 
 


vayacon, nagyon szorítok, előre ne keseredj el, nem is biztos, hogy van baj :!: :!: :wink:

Kép
Kép
piciboris
 
 


vayacon, hogy vagy????

Kép
Kép
piciboris
 
 


Sziasztok!

Vayacon!Remélem jó híreket kaptál a műtét után.Gyorsan gyógyulj meg!Jobbulást!

Kép
rena85
 
 


Sziasztok lányok!

Hát hivatalosan is közétek tartozom, tényleg endóm volt. Három helyen is talált a doki, a bal petefészkemen bevérzés volt, a jobbon tokképződés, a méhfalon meg göbök.

Igazából örülök is meg nem is, mert legalább megvan az oka, mért nem jött össze eddig a baba. Egyelőre nem mondta a doki, hogy hogyan tovább, de állítólag nagyon ellene van a hormonkezelésnek. Ő a mielőbbi babásodást tartja a legjobb megoldásnak. :wink:

Hát remélem tényleg nem lesz rá szükség, és mielőbb összejön a baba. Nagyon bízom a dokiban, profinak tűnt. Képzeljétek az egyik lánynak el volt záródva mindkét petevezetéke, korábban azt mondták, csak lombikkal lehet babája, és mindkettőt megnyitotta.

Nagyon kulturált körülmények között voltam, a nővérek is kedvesek voltak. Jó volt a társaság is, két lánnyal voltam egy szobában, sokat nevettünk, ez is sokat segített.
vayacon
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: