Új privát üzeneted érkezett!

Jeni!

Ez szuper hír! Akkor ez azt is jelenti, hogy nemsokára kezdhettek, nem? Ne aggódj, te is fogsz még panaszkodni a szülés előtt, hogy itt fáj, meg ott fáj :P

Erika! Én is Boldog Névnapot Kívánok!
nyusziful76
 
 


Nyuszifül!

Nem, ez még sajnos nem azt jelenti, csak azt, hogy van munkahelyem. :) :cry: Sajnos a lakással rengeteg a teendőnk /többek között a gyerekszoba/, és anyagilag is utol kell érni magunkat.

Bár már ott tartanék, hogy itt fáj, meg ott fáj! :roll:

Jeni99
jeni99
 
 


Sziasztok

köszönöm szépen a köszöntést

Jenni
gratulálok az új munkahelyhez, hát nem lessz könnyű. Hallgathatod majd apuci elbeszéléseit. De nagyon remélem, hogy nem kell sokáig hallgatnod!

Sziasztok

Erika
erika13
 
 

 
 

Erika!

Köszi, talán jó helyem lesz. :)
Egyébként apuci szerintem nem vágta magát földhöz a baba miatt. :( Én a helyében nem is a földön járnék, hanem lepkehálóval kellene elkapni. :)

Jeni99
jeni99
 
 


Jeni!

Azért a munkahely mégiscsak egy lépéssel közelebb visz a célhoz :) Majd meglesz a lakás is! Ilyenkor az ember hegyeket képes megmozgatni! Annak idején mi is vártunk még a babaprojektel (így utólag persze felesleges volt), mert 35m2-en laktunk és még a kiságyat sem sikerült volna elhelyezni. Aztán mire rendeződtek a lakásproblémáink, addigra kiderült ez a problémánk.. :(

Ha apuci már most sem lelkes, mi lesz vele, ha megszületik a gyerek és csak sokasodnak a teendők :? Hát tényleg nagyon rossz olyan embereket hallgatni, akik tehernek érzik a babákat. :(
nyusziful76
 
 


Sziasztok

Szép napokat mindenkinek

Erika
erika13
 
 


Sziasztok!

Jeni! Milyen az új munkahely?
Bocsi, de el vagyok nagyon havazva. A héten megyünk donort választani! Hát, nagyon szeretnék már túl lenni rajta,mármint a választáson. :roll:

De összességében már nagyon-nagyon várjuk, hogy elkezdjük az inszemeket, a páromnak is vannak olyan megjegyzései, amiből arra következtetek, hogy már szeretné, ha nőne a pocakom :P

Szép napot nektek!
nyusziful76
 
 


Sziasztok!

Még nem merem elkiabálni, de nagyon jó helyem van.:)

Nyuszifül!

Kívánom, hogy a legjobb donort sikerüljön kiválasztani, és mostanában ne keljen a KRIO-ba mennetek.

Sziasztok

Jeni99
jeni99
 
 


Sziasztok

Mindenkinek nagyon és még szebb napokat

Nyuszifül
jó választást

Jenni
örülök nagyon, hogy tetszik az új munkahely

Erika
erika13
 
 


Sziasztok!

Jeni! Én is örülök, hogy jó a munkahelyed. Kívánom, hogy jó kis nyugis (babavárós :) ) hely legyen!

A választásról majd beszámolok, de lehet, hogy csak két hét múlva, mert jövő héten elutazok. Nem nagyon szeretek rágondolni, szeretnék már túlleni rajta. Persze ennyi erővel a Kálit is megkérhettük volna. Csak hiszek a női megérzésekben...

Lenne még egy kérdésem: A párotok szülei tudnak a problémátokról? Hogyan fogadták? Erika! Hogy fogadták a kisfiatokat?

Szép napot nektek!

Nyusziful
nyusziful76
 
 


Sziasztok

Nyuszifül
a férjemnek már csak az anyukája él, de ő nem tudja. Azért sem mondtuk el neki mert ennél sokkal de sokkal kisebb dolgokon is ki tud akadni, (pl. volt olyan hogy -még együtt laktunk- azért nem aludt éjszakákon át mert azon idegeskedett és gondolkodott, hogy én miért nem eszem meg az ő téli uborkáját) hát szerintem ezek után senki nem mondana el neki egy ilyen kényes dolgot, mert hát nem is tudom mi lenne akkor most.

Azt szeretném megkérdezni tőled Nyuszifül, ha jól emlékszem akkor a Te férjed is a profhoz járt. Hogy ő neki csináltatott e -hormonvérvizsgálatot (FSH, LH, Tesztoszteron, Prolaktin)
-ondó kémiai teszt (neutrális alfa glukozidás
-genetikai vizsgálat -ot?
Bocs hogy ilyeneket kérdezek de nagyon érdekelne.

Sziasztok Erika
erika13
 
 


Sziasztok!

Nálunk is sajnos csak az Anyósom él, de mi elmondtuk neki a rossz hírt. A műtét után meséltük el neki, ő pedig elsírta magát. Azóta úgyérzem, hogy jobban szeret mint elötte, mert tudja, hogy nem kis dolgot teszek azért, hogy babánk legyen. Drukkol a mielöbbi kezdésért, és nagyon várja az unokája megszületését.:)

Jeni99
jeni99
 
 


Sziasztok!

Erika! Még a biopszia előtt csináltak mindenféle vizsgálatot, amiből gyakorlatilag nem derült ki semmi az okokat nézve. Illetve csak az, hogy sem hormonálisan, sem genetikailag nincs probléma. A prof. azt mondta, hogy ezt azért is a biopszia előtt kell csinálni, hogy lássák, hogy egyáltalán van-e értelme szegényt megvágni. Mert azt hiszem, ha a kromoszómákban való valamilyen eltérés okozza, akkor nem is érdemes biopsziát csinálni, mert nem fognak semmit találni. Az persze, hogy genetikailag nincs probléma, nem azt jelenti, hogy nem lehet öröklőtt (generációkon keresztül lappangó) a dolog. A prof. azt mondta, hogy a genetikai vizsgálat eredményeiből csak annyit lát,hogy a férjem férfi :) Hát, mondtam, neki, hogy ezt én mindenféle orvosi vizsgálat nélkül is megmondhattam volna :D

Az anyós-após kérdés: szerencsére nálunk mindketten élnek még. Mi még az elején elmondtuk nekik (meg persze az én szüleimnek is). Eléggé megrázta őket a dolog, szegény anyósom rögtön elkezdte magában keresni a hibát, hogy mit nem vett észre vajon, aminek ez a szövődménye lehet. (Mert mondta a doki, hogy az öröklött tényezők mellett még a terhesség alatti események is szóba jöhetnek, különösen úgy, hogy születés után semilyen betegség nem volt, amiből ez következhetne. ) Mi csak a nagyszülőknek nem mondtuk el, meg a szélesebb családnak, hasonló okokból, mint amit Erika leírt.

Jeni! Egyébként anyósomon én is ezt érzem, mint, amit te leírtál. Addig is a gyerekének tekintett, de azóta még inkább, mert azt hitte, hogy a fia össze fog omlani ettől a dologtól, ehhez képest azt mondta, hogy azt látja rajta, hogy borzasztóan szerelmes és tele van energiával :oops:

Nálunk a tágabb család az érzékenyebb téma (mindkettőnké), mert mindig volt egy olyan érzésem, hogy amikor rákérdeztek, hogy mikor szeretnénk gyereket, akkor az is benne volt a kérdésben, hogy rólam azt gondolják, hogy én a munkámnak élek, sokat utazgatok és vagy nem is akarok igazán gyereket, vagy a sok rohangálás miatt nem jön össze. Holott épp azért vállalok be most kicsit többet, hogy eltereljem a figyelmemet kicsit erről a dologról. Nekik csak annyit mondtunk, hogy lombikozni fogunk, ebből persze mindenki rögtön alapnak érezte, hogy nálam van probléma, de ez már igazán lényegtelen, nem világosítottuk fel őket.

remélem átmegy, mert nem akarnám az egészet újra írni...
nyusziful76
 
 


Ja, még azt szerettem volna leírni nektek, hogy a férjemet leginkább az elejétől kezdve az zavarta, hogy nem tudják megmondani egyértelműen az okát. No emiatt mi aztán eléggé körbejártuk ezt a témát, voltunk pszichológusnál és lehet, hogy a Czeizelhez is elmegyünk öröklődéssel kapcsolatos véleményt kérni.

A pszichológus nem tudta kizárni, hogy akár pszichés oka is lehet a dolognak, de azt mondta, hogy ez annyira esetleges és olyan bizonytalan az, hogy egy kezelésnek lesz-e eredménye, és az komoly anyagi és energiabefektetést igényelne a páromtól, ráadásul hosszú távon (egy-egy kezelés akár évekig is eltarthat) hogy ő nem igazán javasolja, hogy erre tegyünk fel mindent, de persze nekünk kell eldönteni. Ő javasolta, hogy ha az okokat kutatjuk, akkor esetleg keressük fel Czeizelt mert genetikában, öröklődésben talán ő tud valamit mondani. Ha esetleg elmegyünk hozzá, majd leírom, hogy mit mondott, hátha számotokra is érdekes.

Emellett a férjem mindenféle természetgyógyászati dolgot is kipróbált (hát ehhez neki már nagy elszántság kellett, mert amúgy borzasztóan racionalista), akupunktúra, kineziológia, Aviva torna, de végül mindenki széttárta a kezét, hogy igazából sajnálják, de nem tudnak mit mondani. Ezeket csak azért írtam le, mert az embernek ilyenkor sokminden eszébe jut, hogy merre kéne/lehetne elindulni, de a mi tapasztalataink alapján úgy gondolom, hogy felesleges erre pénzt és energiát áldozni. Mondjuk egy szempontból jó volt, hogy a párom úgy érezte, hogy most már tényleg mindent megtett és ez segített neki elfogadni a dolgot.

Szép napot nektek: nyusziful
nyusziful76
 
 


ja bocs, ez már tényleg az utolsó. Még akartam kérdezni, hogy nálatok találtak-e valami konkrét okot?
nyusziful76
 
 


Sziasztok

Nyuszifül
csak azért kérdeztem, hogy nálatok hogy csinálta a prof a kivizsgálást, mert tegnap tudtam meg, hogy kellett volna csinálnia genetikai vizsgálatot, hormonvizsgálatot stb.
Ehez képest az én páromnak mindössze a KRIO-ban volt egy spermavizsgálata + kézi vizsgálat, és már ott közölte vele, hogy műtét, és a Rózsikával már lehet is egyeztetni az időpontot. És még a műtét előtt persze amit szoktak - vérvétel, vizelet, Ekg, mellkasröntgen. De semmi több, csak ezért akartam tudni hogy nálatok hogy folyt a kivizsgálás. És a szövettan eredményhírdetésekor mondta hogy génhiba, és hogy csak donorral. De hát akkor úgylátszik hogy még kellettek volna vizsgálatok, de már mindegy. Mert a párom nem megy vissza ez ügyben egy orvoshoz sem.
Most sajna én is teljes letargiában vagyok mert tegnap is hangosan kijelentette hogy neki elég 1 gyerek, pedig én úgy szeretném még 1x megpróbálni, nem többszőr csak 1x. És vagy sikerül vagy nem. De ő eddig mindig kategórikusan kijelentette, hogy nem. Na mindegy majd lessz valami, végülis annyira szomorkodni valóm nincs ügyebár, mivel nekem már van 1 fiacskám. De én úgy szeretném még megpróbálni. Na mindegy.
Remélem nagyon, hogy Ti megtaláljátok a megfelelő embereteket!

Remélem, hogy majd megírod, hogy hogy sikerült a dolog.

Mindenkinek szép napokat

Erika
erika13
 
 


Erika!

Hát ez elég furcsán hangzik, hogy nálatok nem csináltak előzetesen vérből genetikai vizsgálatot. Ez összesen egy vérvételt jelentett, amit elküldtek genetikai és hormonvizsgálatra.

Ha tényleg genetikai (kromoszómaeltérés) a problémátok, akkor még az is lehet, hogy szegény párodat feleslegesen macerálták. :( Mindegy, erről jobb, ha nem is tud, ráadásul ez a végeredményen nem változtat. Nekünk azt mondta a prof., hogy tulajdonképpen felesleges az okok után kutatni, mert a helyzet szempontjából teljesen mindegy, és több, mint 160 oka lehet összesen, aminek a 90%-a öröklött, de legalábbi születés előtti. Na ezen a párom kicsit kiakadt, mert ő azért ettől függetlenül kíváncsi volt, hogy mi lehet az oka.

Hát elhiszem, hogy nehéz helyzet, hogy a párod nem akar több babát, te pedig szeretnél, de lehet, hogy csak idő kell még neki. Még elég pici a fiatok, van még időtök eldönteni. Én a helyedben időnként azért meg-meg próbálnám felhozni a dolgot. Ebben a helyzetben muszály türelmesnek lennünk velük, mégha néha nehéz is. Remélem az én párom sem gondolja meg magát az első baba után, mert most még mindig több gyereket akar, de aztán ki tudja.

Sziasztok:
nyusziful
nyusziful76
 
 


Sziasztok

Szép jó reggelt Mindenkinek, szebbet mint itt nálunk az égbólt, mert az elégé boróngós

Erika
erika13
 
 


Sziasztok

Mi van veletek?

Erika
erika13
 
 


sziasztok!
kulfoldon vagyok a heten, csak bekoszontem. jovo heten jelentkezem es mindent leirok a valasztasrol. szep napot nektek.
nyusziful76
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy ilyen sokáig nem írtam, de amióta van munkám, átestem a ló túloldalára, semmire sincs időm. :D

Az a helyzet, hogy nálunk semmilyen okot sem tudtak mondani a problémánkra, csak annyit közöltek, hogy a páromnak korai érési gátlása van. :cry: Azt, hogy mióta, mitől, milyen okból, nem tudni.

Lányok, hallottatok arról, hogy már őssejtből is csinálnak spermiumot?

Engem is érdekelne, hogy Czeilzeléknél mit mondanak erre a témára, mi is elmentünk volna, csak nem találtam meg az elérhetőségét. Nyuszifül, ha bármit megtudsz légyszi írd meg!!!!!!
Előre is köszi.

Sziasztok

Jeni99
jeni99
 
 


Szia Jenni

Hol olvastad hogy őssejtből is csinálnak spermiumot?
azért abban is van valami jó hogy ennyit dolgozol nem? Legalább egy kicsit eltereli a figyelmedet nem?
Én még nem nagyon hallottam semmit Czeizelékről, csak egyszer de akkor is csak annyit hogy pénzéhesek. Nem tudom, de lehet hogy egy próbát megér.

Szia Erika
erika13
 
 


Erika!

Megvoltam róla győzödve, hogy válaszoltam, de elszált valahol, vagy nem tudom. :D

Az ősejtes cikket, a www.lombikbaba.com-on találod.

A munkámat nagyon élvezem, és nem zavar, hogy nem érek rá semmire. A gondolatomat meg nemnagyon tudom elterelni, mert a főnököméknek 2 hetes a babájuk.

Szia

Jeni99
jeni99
 
 


Szia Jenni

Igen már olvastam ezt a cikket. Csak az a baj vele hogy ha fiú születik mindenféle képpen magyarázkodni kell egyszer. Vagy azért hogy donorral fogant, vagy azért mert nagy valószínűséggel ősem fog tudni természetes úton utódokat nemzeni. Mert máshol levan írva (már nem tudom hogy hol olvastam és hallottam) hogy ez fiú ágon örökletes. Hát sajna én így nem tudom hogy mi a jobb, idővel azt elmagyarázni, hogy miért donor, vagy azt hogy ezért nem lehet neki természetes utón gyermeke. Egyik sem jó. De sajna ez még nagyon de nagyon gyerek cipőben jár. Szerintem talán mire a mi gyerekeink felnőttek lesznek addigra fogják csak tudni úgy megoldani a dolgot, hogy embereken is alkalmazzák.
Na mindegy, én már kezdek beletörődni, mert nincs más megoldás. Én már internet setítségével jó néhány orvost megkérdeztem akik ezzel a problémával foglalkoznak, ill. olyat is aki szépen leírta a könyvől is a szöveget nekem és aztán lefordította az én nyelvemre. És sajna mindegyik csak azt mondta, hogy sajnos ez van ezzel ma még nem tudnak mit csinálni. Sajnos mi már 5-10 évig sem tudunk várni. Úgyhogy elkell fogani az elfogadhatatlant.

Nagyon örülök hogy tetszik a munkád. Ha jól emlékszem akkor egy állatos boltban dolgozol ügye? És ott milyen állatok vannak. Minden elismerésem a tiéd. Mert én bizony nem dolgoznék ilyen helyen mert én csak 1-2 állatot merek megfogni, a többit csak megnézem aztán kész.

Hát szép vasárnapot kívánok nektek

Sziasztok

Erika
erika13
 
 


Sziasztok!

Újra itthon. Azt hiszem a levelezést látva lesz mit bepótolnom, úgyhogy már kezdem is.

Jeni! Örülök, hogy tetszik a munkád! El tudom képzelni, hogy kisállatok között jobb dolgozni, mint idióta kollégákkal :D Persze a főnököt ott sem tudod kikerülni :?

Czeizelékről, meg a témáról: Nekünk ugyanazt mondták, mint Jeniéknek. Sajnos az őssejtes cikket nem tudom megnyitni, de azt is mondták, hogy a spermiumok 10 szintes érési folyamaton mennek keresztül (ebből a páromé a 4-et éri el) és kb a 7-től már tudnak ICSI-vel lombikot csinálni, mert az már az öröklődő genetikai állományt tartalmazza, csak még nem tudnak mozogni a fiúk és kijönni. Erről beszél a cikk?

Hát igen, az öröklődést nekünk is mondta Papp prof és akkor el is bizonytalanodtam, hogy most akkor melyik megoldást is szeretném jobban, a donor, vagy az ICSI... De persze, ha lehetett volna, akkor megcsináltuk volna a lombikot.

Czeizelhez csak azért mentünk volna, mert több orvos szerint is ma Magyarországon ő az első számú genetikus, és hátha tud mondani valamit az okáról (lappangó öröklődés, stb..) Egyelőre mi sem tudtunk hozzá elérhetőséget, de ha lesz, akkor közzéteszem.

folyt. köv a donorválasztásról....
nyusziful76
 
 


Szóval kiválasztottuk. Sajnos az a módszer, amit Kovács doki ajánlott, hogy olyan donort válasszunk, akinek minél több mitája van, az nem működött, mert a legtöbb 2 minta volt és az első számú választásunknak pedig csak egy volt.

Összességében kicsit meg voltunk lepődve, hogy mennyire kicsi a választék, azt mondták, hogy egyszerre kb. 30-40 donornak vannak elérhető mintái náluk. A mi feltételeinknek kb. 5-6 felelt meg, de azok is persze egy-egy szempont alapján azért kilógtak, de azért nagy általánosságban stimmelt. Aztán persze rájöttünk, hogy felesleges pont olyat keresnünk, mint a férjem, mert hát ugyanolyan csakis az ő mintája lehetne.... :( Végül azt választottuk (elsősorban szimpátia alapján), akinek a külső jegyek mellett legszimpatikusabbak voltak az egyéb bejegyzései (foglalkozás, hobbi, horoszkóp). Leírom, hogy milyen adatokat tartalmaznak az adatlapok, hogy aki esetleg csak olvas minket az is lássa, hogy mire számíthat:

Adatlap: születési adatok, testsúly, magasság, testalkat, hajszín, hajforma (göndör, hullámos, egyenes) szemszín, szemöldök szín és sűrűség, fejforma, orrforma, szájforma, állforma, orr-száj közötti távolság, szőrösség, vércsoport, iskolai végzettség, foglalkozás, hobbi, horoszkóp

Hátnagyjából ennyi. De végül azt választottuk, amit legelsőnek ők felhozta,hogy szigorúan véve ki felel meg a feltételeinknek. Aztán, mikor kicsit lazítottunk a feltételeken, akkor hoztak még 5-6-ot, amiből kettőt tudtunk kizárni, a többi köztes volt.

Erika, neked még írok valamit. A többiről inkább kérdezzetek, mert elég sokat kérdeztünk és beszélgettünk, hátha olyan dologra is rákérdeztünk, amit titeket is érdekel.

folyt köv Erikának a testvér kérdésről!
nyusziful76
 
 


Erika!

Megkérdeztük a testvér dolgot és a következőket mondták: Akiknek van már babájuk egy donortól, azok kérhetik, hogy ugyanattól a donortól legyen a testvér, akkor is, ha annak a donornak már van 4 terhessége!!! A probléma csak abból adódhat, hogy a donorokat semmi sem kötelezi arra, hogy mintát adjanak, tehát előfordulhat, hogy 1. nem találják meg a donort (csak egy telefonszámuk van hozzájuk); 2. a donor nem tud, vagy nem akar több mintát adni. De a lehetőség adott, de legalábbis nem kizárt és szerintem mindenképpen érdemes megpróbálni. Ha megvan a donorotok kódja (gondolom ennek valahol akkor is meg kell lennie, ha nem ti választottatok), akkor akár telefonon is meg lehet kérdezni, hogy van-e annak a donornak mintája vagy el tudják-e érni.

Csak ezért gondoltam, hogy ezt leírom neked, mert lehet, hogy ez a párod számára is egy kicsit más fényben tűnteti fel a dolgot, bár tudom, hogy írtad, hogy a pénz miatt sem szeretné. Én azért a helyedben telefonon megkérdezném a Kriót, hogy legalább megtudjátok, mi a helyzet. Ha van még a donorotoktól minta, akkor azt akár azonnal meg is vehetitek (tudom, hogy ezt könnyű mondani, csak hát 28e Ft-ról van szó) és akkor használjátok fel, amikor akarjátok. Bocs, hogy így belebeszélek, nem is ismerjük egymást annyira, hogy én itt tanácsokat osztogassak, csak annyira feldobódtam, hogy azért nem kizárt, hogy ez a dolog működik...

Sziasztok, további szép napot!

nyusziful
nyusziful76
 
 


Sziasztok

Nyuszifül
nagyon de nagyon köszi szépen az információkat, most a párom ha minen igaz akkor az igen felé hajlik, úgyhogy ha totál igent mond akkor felhívom a KRIOT- hogy ilyenkor mi a teendő, mert ennyi pénzt megér hogy legalább ők vérszerinti tesók legyenek ha sikerül a dolog.

Akkor nektek megvan az apajelölt? Mikor mentek a Kaáliba hogy induljon a babaprojekt?

Mindenkinek szép napot

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika!

Ez nagyon jó hír! Ha "igen felé hajlik", akkor előbb-utóbb lesz abból igen is, meglátod! Ilyen helzetben türelmesnek kell lennünk velük :wink:

Hát igen, a jövő héten kezdünk. Igyekszem elterelni a figyelmemet, hogy ne ezzel foglalkozzak folyamatosan, de látod nem megy, ma délelőtt még csak a neten lógtam, pedig a munkám is egy hét elmaradásban van :oops: Csúnya túlóráknak nézek elébe :x

Az apajelölt egyébként már régóta megvan: ő a párom. És most már a donort is kiválasztottuk. :) Bocs, de egyszerűen nem tudom apának hívni, egymás között legfeljebb genetikai apának hívjuk, mert egyébként semmi köze nincs és nem is lesz hozzánk. És a párommal is szeretném minél jobban tudatosítani, hogy őt tekintem apának. Egyébként általában is azt tekintem egy gyerek apjának, aki jelen van az életében és törődik vele, neveli. Márpedig a mi férjeink már a fogantatás előtt többet tesznek a gyerekeinkkért, mint a többi férfi és erre büszkékis lehetnek! lehet, hogy furán hangzik, de én tényleg így gondolom.

na most már tényleg húzok melózni....
nyusziful76
 
 


Sziasztok

Nyuszifül
igazad van, én is csak genetikai donor (apaként) gondoltam rá, perszehogy a párjaink a babucikák édesapucikája, mivel hogy ők akrják őket és nem más.
Ha jól emlékszem akkor nektek inszem lesz ügye?
De a napján nem fogsz dolgozni ügye? Hanem pihenni fogsz!
Fogsz te még dolgozni az életben eleget
A főnököd hogy áll a dologhoz? Nem fogja zavarni hogy orvoshoz kell majd járkálnod?

Hát nem is zavarlak tovább. További jó munkát. Azért ne sokat túlorázz, pihenj is sokat szükséged lessz rá.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Helló!

Ebédszünet! :wink:

Igen, inszem lesz, még stimulálni sem fognak, legalábbis az első néhány alkalommal. Úgy tervezem, hogy kiveszek néhány napot (a napját és utána). Csak nehéz úgy előre tervezni, hogy még a pontos napját sem tudom és nem tudok mit mondani a kollégámnak, aki helyettesítene.

Az előtte lévő UH-kat reggelre igyekszem időzíteni és utána be tudok jönni "dolgozni". A napját viszont mindenképpen szeretném otthon tölteni (mármint a beavatkozás után), de a többit még nem tudom, hogy sikerül-e. Persze nem fogom magam agyondolgozni :) A baj csak az, hogy a munka megvár, sőt szaporodik :evil:

A főnököm egyébként rendes volt, mikor mondtam neki, hogy lombikozunk (tudom, hogy a miénk nem is klasszikus lombik, de hát most egy férfinek magyarázzam az inszeminációt, meg a problémánkat úgy egyáltalán :oops: , szóval a "lombik" egyszerűbb volt és nem kérdezett). Csak annyit mondtam, hogy majd kezelésekre és vizsgálatokra kell járnom, de összefüggően várhatóan nem fogok sokat hiányozni, legalábbis egyelőre :lol:

Megértő volt, sőt bíztatott (3 gyereke van), hogy bármilyen nehézkesen is indul a dolog, ez mindent megér, és nagyon drukkol, hogy sikerüljön. Bizonyám, ilyen főnök is van a világon!!! Szóval én sem akarom túlfeszíteni a húrt a hiányzásaimmal, persze ha nem jön össze idén, akkor biztos, hogy jobban visszaveszek a tempóból, de most inkább a figyelemelterelésre koncentrálok :)

Ráadásul van egy kolléganőm, aki szintén lombikozik (ők a klasszikus leszívós beültetőset csinálják), úgyhogy tudta a főnököm, hogy ez mivel jár, meg azt is, hogy kötelessége elengedni a vizsgálatokra! Na persze ez a közszféra....hát, legalább valami előnye is van.

A munkát nem viszem túlzásba (mint ahogy az a mai teljesítményemen is látszik :oops: ), de ami van, azt meg kell csinálnom, mert más sajnos nem fogja megtenni helyettem. Na jó, ennyit a munkáról, most már nem csak beszélek róla, hanem nekiállok és ezennel megígérem (főleg persze magamnak), hogy ma már nem nézek be. :roll:

A holnapi viszont látásra!
nyusziful76
 
 


Sziasztok

Szia Nyuszifül
hát tényleg rendes főnököd van, remélem, hogy nektek fog sikerülni az inszem, habár mikor nekem volt a leszívás, akkor ott volt olyan akinek inszeme volt, és már nagyon örült neki, hogy a 6. és végre kezdődhet a lombik, mert sokak szerint a lombik biztosabb befutó. De nagyon remélem, hogy ti a sikeres inszemesek közé fogtok tartozni!

Sziasztok

További jó munkát mindenkinek

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika!

Igen, én is tudom, hogy az inszemnél kisebb a siker esélye. Csak abban bízom, amit Kovács doki is mondott, hogy az inszem leginkább azért alacsony hatékányságú (alkalmankként kb. 10%), mert alapból akkor kerül rá sor, ha a férj spermiumszámával van probléma, így a használt anyag eleve rosszabb minőségű/kevesebb. A donorinszemnél viszont az átlagnál jobb minőségű "anyagot" használnak, ezért a siker esélye állítólag megegyezik egy normál ciklusban, normál körülmények között történő próbálkozással, tehát kb 20-25%. A doki azt mondta, hogy elég jó esélyünk van rá, hogy legfeljebb 6 inszemből összejön és ő javasolja is végigcsinálni a 6-ot.

Most én is így gondolom, aztán majd meglátjuk, lehet, hogy nem lesz hozzá türelmem, meg a lombiknak tényleg nagyobb a siker esélye. Csak hát így, hogy nálam minden rendben, nem szívesen gondolok arra, hogy teletömjenek hormoninjekciókkal. Legalábbis egyelőre. De azért nem úgy készülök az inszemekre sem, hogy ez aztán biztosan sikerrel jár, csak remélem :)
nyusziful76
 
 


Sziasztok

szép jó reggelt mindenkinek

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Nyuszifül! Köszi, hogy írtál és átirányítottál ebbe a topicba.

Az én férjemnek eddig egy spermavizsgálata volt, akkor mondták, hogy egyáltalán nincs spermája, csak néhány előalak látható. Azóta voltunk urológusnál, mindent rendben talált, nincs elzáródás v. herevisszér. Megvan a hormon vizsgálat is (vérből), negatív. Voltunk Czeizelnél is genetikai vizsgálaton (vérből), de semmi kromoszóma eltérése nincsen.
Okt. elején lesz ismét sperma vizsgálat, aztán andrológus. Papp prof-ot ajánlották. Neki magánrendelése is van?
Mennyire drasztikus beavatkozás ez a here biopszia? A párom nagyon fél tőle, meg főleg a diagnózistól, hogy esetleg nem lehet saját babánk.
princess
 
 


Sziasztok

Üdv közöttünk princess
szerintem ti még reménykedhettek - hogy találtak előalakokat az ondóban,
Papp proff nak van magánrendelése a KRIO intézetben, Ill ő van ha a Bp-i Kaáliban is
KRIO cím: 1155 Bp. Ivánka u. 21
Tel:416-7453
telefonon kell időpontot kérni, hogy mikor mehettek
arra a párod készüljön fel hogyha elmegy hozzá, hogy a tényeket szárazon, tényként közli, ne számítson tőle túl sok emberségre, de egyébként nagy tudású, az országban szerintem talán a legjobb, legalábbis a kórházban a rendelőjénél van egy andrológus plakát, és a sok külföldi mellett ő van rajta egyedül magyar. És mint az ő betege a kórházban így a bánásmód is talán más, mivel a prof betege
A műtét: lehet kérni helyi érzéstelenítést, gerinc érzéstelenítést, vagy altatást, Nem egy leányálom a párom szerint, neki helyi érzéstelenítésben csinálták. Tudok olyat is akinek többszőr is megcsinálták. A műtét alatt viszont nagyon rendes volt a prof. és utána is. Rendesen meglepődtem, hogy milyen emberséges, és segítőkész. És nem olyan mint a legelső alkalommal volt a férjem számára. A műtét alatt mindig mondta neki hogy mit fog csinálni, és fog e fájni. Egyébként 3 nap kórház, mondjuk hétfőn befekszik - kedd műtét - és szerdán mehet is haza. Kb. ha jól emlékszem akkor 2 hét múlva van szövettani eredmény. (Ja és a műtét után fecske alsót kell hordani - már aznap a műtét után fel kell venni)
Szerintem a férjed ne izguljon a műtét miatt szerintem ha már az ondóban is találtak előalakokat akkor szerintem nagy a remény rá, hogy a biopsziával találnak olyat is amivel ha máshogy nem de lombikkal bizti tudnak babát csinálni.

Remélem, hogy tudtam segíteni, és nem rettentettelek el tőle benneteket,

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Szia Princess!

Örülök, hogy idetaláltál, bár annak nem, hogy nektek is ilyen problémátok van.

Amit Erika leírt Papp profról és a biopsziáról azt én is meg tudom erősíteni. Nekünk több nőgyógyász és a pszichológus is azt mondta, hogy ha valaki ma Magyarországon segíthet rajtunk, az ő.

Magától a beavatkozástól tényleg nem kell félnie, bár a napján azért a férjem azt mondta, hogy "olyan, mintha jól t*kön rúgták volna" . És hát biztos nem kellemes egy férfinek, hogy belevágnak a férfiasságába, akármilyen kicsi is a vágás. A férjem is helyi érzéstelenítést kért, mert annak van a legkisebb kockázata. A műtét után aztán hamar rendbe jött, ő már harmadnap dolgozni akart menni, de erről azért lebeszéltem. :roll:

Szerintem is jók az esélyeitek, ha már az ondóban is találtak valamit, de erről a prof biztosan többet tud mondani.

Sok szerencsét nektek!

Üdv: nyusziful
nyusziful76
 
 


Sziasztok!

Erika és Nyuszifül!

Nagyon örültem a részletes beszámolónak. Az ismételt sperma vizsgálat után be is fogunk jelentkezni a Krio-ba, Papp prof. magánrendelésére.
Szerintem az én párom majd az altatást szeretné, de megpróbálom lebeszélni róla. Tényleg kisebb a kockázata a helyi érzéstelenítésnek.
Olvastam egy cikkben, hogy ez a spermátlanság fiú ágon öröklődik. Mit gondoltok, ez akkor is így van, ha a genetikai vizsgálat nem mutat kromoszóma rendellenességet?

Üdv: Princess
princess
 
 


Sziasztok

Princess
én úgy tudom, hogy igen öröklődik sajna a dolog, legalábbis eddig bármit olvastam ez volt az eredmény
a KRIO-ban is végeznek sperma vizsgálatot, aminek az eredményét meg is mondja a prof a férjednek, és azt is hogy hogyan tovább, esetleges gyógyszeres - injekciós kezelés, vagy esetleg rögtön műtét, mi 2004 szeptemberében voltunk a KRIO-ban és ott rögtön mikor a férjem sorra került a profnál - csinált kézi vizsgálatot ahol minden ok -volt, és már mondta is a sperma vizsgálat eredményét, és hogy műtét, és ott már meg is lehetett beszélni az asszisztensnővel (Rózsikával ha jól emlékeszem) az időpontot, stb.
a KRIO-ban spermavizsgálat: számítógépes és mikroszkópos spermavizsgálat: spermaszám, spermaalakok, mozgás, Makler kamrás számlálás, pH, térfogat, elfolyosodást vizsgálnak
orvosi andrológiai vizsgálat és spermavizsgálat 2004-ben 10000Ft-volt.

Szerintem is jobb a helyi érzéstelenítés, végülis kb. max fél óra a beavatkozás, az én párom lábon ment fel, és ágyon hozták le. Szerintem simán túl éli, persze ha esetleg többszőr is meg kell csinálni a műtétet akkor már lehet hogy jobb az altatás, de hát ezt úgyis a párod dönti majd el.

Egy nagy kalappal nektek!

Remélem hogy azért jössz még ide közénk és leírod majd hogy mi minden történt veletek.

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

A férjemnek tavasszal volt a KRIO-ban a második spermavizsgálata és ha jól emlékszem akkor is 10 e volt, de lehet, hogy 1-2 ezerrel több. Egyébként nálunk is úgy zajlott, mint Erikáéknál, kivéve, hogy nekünk az első találkozáskor Papp proffal Rózsika (aszisztens) vette le a vért a hormon és genetikai vizsgálathoz, amit a Szabolcs utcába küldtek (Princess, ez nektek ezek szerint már megvan). És amikor megvolt annak az eredménye, akkor mentünk vissza időpontért a biopsziára.

Az öröklődésről szintén azt hallottam, mint Erika. De azért azt gondolom, hogy 20-30 évvel ezelőtt, mikor mi születtünk még sehol sem voltak ezek a lehetőségek, amik most vannak, és szerintem 20-30 év múlva, mikor a mi gyerekeink idáig jutnak már megint lesznek újabb lehetőségek. Persze nehéz úgy nevelni valakit, hogy tudod, hogy lesz ilyen problémája, de hát akkor tényleg az a választásunk (már aki egyáltalán választhat), hogy ezt akarod inkább kezelni a vérszerinti gyerekeddel, vagy azt, hogy egy donornak köszönhetően született, de várhatóan kiemelkedő spermaeredményei lesznek. Szerintem ha valakinek van lehetősége a választásra, akkor inkább mégiscsak a vérszerinti gyerek mellett dönt, nekünk nem volt....

Sziasztok! Szép estét nektek!
nyusziful
nyusziful76
 
 


Sziasztok!

Erről a Krio-ról most hallottam először, Tőletek.
Mi a Czeizelhez mentünk sperma vizsgálatra, főleg azért, mert nem ott kellett mintát adni, hanem vinni is lehetett itthonról, csak az volt a fontos, hogy három órán belül odaérjünk. 10 e volt az első találkozó, a második állítólag 5 e lesz. A genetikai (vérből) vizsgálatért külön kellett fizetni, 20 e.
Látom, Ti már nagyon otthon vagytok a sperma problémában, nem győzöm olvasni a sok infot. Nyuszifül! Nagyon örülök, hogy ide irányítottál.
A Ti párotok hogy viseli, hogy vele van ’probléma’? Az enyém nagyon rosszul, folyton azt hallom, hogy egy ’selejtes’ férfihoz mentem feleségül. Én próbálom nagyon optimistának mutatni magamat, nehogy azt érezze, hibáztatom valamiért. Egyébként sem hibáztatom, bárkivel előfordulhat, csak arra azért nem számítottunk, hogy mi is gyarapítjuk a meddőséggel küzdők táborát.

Üdv: Princess
princess
 
 


Szia Princess!

Hát igen, senki sem erről álmodik, hogy ilyen problémái legyenek, de hát másnak meg más problémái vannak. Nem nagyon lehet ezzel mit kezdeni, mint elfogadni, persze ehhez is idő kell.

Ami a reakciónkat, lelki állapotunkat illeti, mi most már egészen belenyugodtunk a helyzetbe és igyekszünk kihozni belőle, amit lehet. Én amíg nem tudtunk a gondunkról biztos voltam benne, hogy ha van is probléma, az biztosan velem van, mert a párom mióta együtt vagyunk még beteg sem volt soha, nekem meg azért néha előjönnek nyavalyáim. Hát ehhez képest mintha leforráztak volna minket a hírrel.

Aztán összeszedtük magunkat. Én úgy éreztem, hogy itt most nekem kell erőt öntenem a férjembe és biztosítanom arról, hogy ez a kapcsolatunkon, az én érzelmeimen semmit sem változtat, és akárhogy is alakul, azt vele akarom végigcsinálni. Ez mondjuk nem esett nehezemre, mert ez volt az egyetlen dolog, amiben az elejétől fogva biztos voltam.

Hogy ő hogy fogadta? Hát, belül azért biztos rosszul, viszont ezerszel jobban, mint én fogadtam volna, ha megtudom, hogy nálam van probléma. Egyszerűen az számára, számomra és a környezetünk számára sem volt soha kérdés, hogy ez az egész az ő "emberi értékén", a "fontosságán" számomra, a barátaink és a családunk számára semmit nem változtat. Ezt mindenki így kezelte és kezeli a mai napig és szerintem ez számít neki a legtöbbet. És az is eszünkbe jutott, hogy ez szerencsére nem egy betegség hanem egy állapot, amitől még megöregedhetünk együtt és láthatjuk a KÖZÖS! gyerekeinket felnőni. És persze azt sem zárjuk ki, hogy ez még változni fog, bár a tudomány mai állása szerint nem fog, de hát attól még...

Ami még segített neki szeintem, hogy azóta a mi kapcsolatunk nagyon-nagyon szorossá vált, olyanok vagyunk együtt, mintha épp most tombolna köztünk az első szerelem, sokkal jobban figyelünk egymásra és ez az állapot azért nagyon jó :oops: :lol: .

De persze ehhez nekünk is idő kellett. Amíg a vizsgálatok tartottak, addig mindig csak a következő lépéssel voltunk elfoglalva és nem gondolkodtunk arról, hogy mi lesz azután. Társaságba is csak ritkán kívánkoztunk. Aztán amikor kialakult a végső diagnózis, akkor már inkább megnyugodtunk, hogy nem kell többet kórházakba járni és eredményekre várni, és bízni abban a hajszálnyi reménysugárban, amit az orvosok bíztatása ellenére az első spermavizsgálat óta láttunk, hogy nagyon-nagyon kicsi az esélye, hogy ebből közös gyerek lesz. Mert szerintem jobb tudni a rossz hírt, mint bizonytalanságban lenni és csak várni és várni...

Bocs, hogy így kijött belőlem, de nagyon örülök,hogy már túlvagyunk ezen a szakaszon és most már "csak" a megvalósítás sikere miatt kell "izgulni". Úgyhogy pontosan tudom,hogy ez most nektek - a férjednek és neked sem - könnyű időszak és most nagyon fontos, hogy szorosan összetartsatok. De bízz benne, hogy egyszer vége lesz és így, vagy úgy, nektek is lesz gyereketek! Szorítok nektek, hogy renben legyen a biopszia!

nyusziful
nyusziful76
 
 


Ja és hogy valami használhatót is írjak, a Krió-ról a www.krio.hu oldalon találsz infókat, azt hiszem az árak is fent vannak de arról mi is tudunk infókat adni.
nyusziful76
 
 


Jeni!

A lombikbaba.hu oldalon vannak cikkek a Nyírőről. Oda jártok, nem? Sajnos nem túl rózsás képet fest az ottani meddőségi központról...

Üdv: nyusziful
nyusziful76
 
 


Sziasztok

Princess
Teljesen egyetértek a hogyan fogadta a párunk a dolgot Nyuszifüllel, az én férjem mikor kiléptünk a KRIO-ból szegény elsírta magát, és azt mondta, hogy cseréljem le, én meg mondtam neki, hogy honnan tudod, hogy nincs e gond velem is, és amúgy is senkinek nincs a homlokára írva, hogy mi baja. Szerencsére azóta nem mondott ilyet. Még a szövettani eredmény közlése után sem. De sajna mi olyan jól összetalálkoztunk, hogy én sem úsztam meg. Nekem a petevezetékeimmel volt gond, amit műtétileg megoldottak.
Végülis már kezdünk beletörődni, mivelhogy nincs más, ez van, ezt kell szeretni, ezt osztotta ránk a sors. Én mondtam neki még, hogy végülis a gyerek egy kapcsolatban a hab a tortán. Mi már 1-et kaptunk, de nagyon remélem, hogy jövőre még legalább 1-et de ha lehet akkor 2-öt szeretnék kapni, neki elég lenne 1-is. De hát úgyis mint eddig is Ember tervez Isten végez.

Én is azt mondom mint Nyuszifül hogy jobb tudni a rosszat, mint hogy úgy járjunk mint néhányan, hogy állítólag semmi bajuk és mégsem sikerül az 5 lombik sem (mert állítólag ilyen téren nem kompatibilisek) akkor már ez is jobb, mint a tudatlanság.

Hát mindenkinek jó éjjszakát, szép álmokat!

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Olvastam én is a cikket.
Igen oda jártam a Nyírőbe, de én ezek után is maximálisan megbízok a dokimban. A leírtakról különösebben nem tudok, és nem is akarok mondani semmit. Vereczkey Attila szakértelme számomra kétségtelen, és még csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogyha valakire ráakarják húzni a vizeslepedőt, akkor azt meg is teszik.

Jeni99
jeni99
 
 


Sziasztok

Mindenkinek szép napot!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Nem nagy a mozgás itt mostanság, remélem azért mert mindenki már a hétvégi pihenőjét tölti :wink:

Jeni! Az a legfontosabb, hogy megbízz a dokiban! Én nem sokat tudok más helyekről, mint ahova mi járunk, így a Nyírőről sem. Így nem tudok és nem is akarok ítélkezni. Csak felkaptam a fejem, hogy hogyan történhet ilyesmi, ha megtörtént. Nincs semmi bajom azzal, ha mondjuk egy plasztikai sebész halálra keresi magát a mellplasztikákból, mert akinek ez a legfontosabb, az fizesse meg az árát, de hogy valaki azoktól csaljon ki pénzt, akik egyébként is vagyonokat költenek lombikkezelésre, az azért nagyon durva volna. És sajnos nem esik nagyon nehezemre elképzelni, hogy vannak ilyen orvosok. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy VA ilyen, mert hát nekem aztán fogalmam sincs róla, hogy igaz, vagy nem, amit leírtak, csak úgy általában ítélem el a dolgot.

Princess! Jelentkezz, ha van valami fejlemény nálatok! Ha nincs, persze akkor is szívesen látunk.

Jó hétvégét mindenkinek!

nyusziful
nyusziful76
 
 


Sziasztok

Mindenkinek nagyon szép hétvégét kívánok!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: