Új privát üzeneted érkezett!

Jaj elolvastam mégegyszer, bocs...

Szerintem ne írass fel Clostit!Sehol nem mondták,hogy a rossz pajzsmirigy működés miatt rosszak a sejtjeim magamtól gondoltam rá és megkérdeztem a belgyógyászt.Ő mondta,hogy az éppen megérőt károsíthatja gondolom ezért is kicsi a válószínűsége a teherbe esésnek.

Szóval nem kell Closty?? Volt peteérésem, de ki tudja milyen minőségű.

Kép
babancs
 
 


Szia Babancs!

Nekem volt peteérésem és a hormonjaim is rendben volt.A sejtek minőségét szerintem csak mikroszkóp alatt látják.Én szedtem a Clostit nagyon sokáig úgyhogy 3-7 napig 2*1 aztán 8.naptól Duphaston 14-16 nap között Uh és aztán 3ampulla Choriogonin inj.Ezt csináltam pár cikluson keresztül aztán a doki azt mondta,hogy ennél többet ő nem tud mit tenni így küldött meddőségi intézetbe.Ekkor a debreceni klinikára mentünk és elkezdődött az inszemináció szintén Closti és Puregon inj 3-5-7 nap.A lombikok már a debreceni Kaáliban voltak ott nem adtak Clostit.
Nekem eléggé feszültek a petefészkeim és nem hiszem,hogy Neked akinek a petefészke tele van másodlagos tüszőkkel jót tenne.De ezt csak én gondolom nem vagyok orvos ezért kérdezd meg a nődokidat!

Azt mit jelent,hogy nem támogatja a TB a hormonvizsgálatot?Hová jársz?

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


SZTK-ban nem támogatja gyakrabban csak félévenként. Győrben az izotóp-diagnosztikán csinálják a hormonvizsgálatot. A Kááliba nem megyek el, semmi értelme most még, pláne nem otthagyni egy csomó pénzt. Idén már 3* megnézték a nőgyógy. hormonjaimat így is.

Kép
babancs
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Megjöttem és olyan csoda szép ez a Magyarország!!! Nagyon jól kikapcsolódtam!

Ildikó!
Nem azért írtam ezeket a kislányodról! Engem nagyon érdekelnek a képek és az is ha mesélsz Róla!!! Szóval nehogy félreértsd!! :D

Csalamádé!
Már a Tüű doki küldött vérvételre? vagy még a régi dokid?

Babancs!
Én még nem nagyon értem ezeket a dolgokat amiket a írsz a különböző hormonokról, de ez nagyon bonyolultan hangzik. Kitartást!
kispo
 
 


Csalamádé!
Te gondolkoztál alternatív gyógymódokon?
kispo
 
 


Kispo!

Örülök, hogy kikapcsolódtál! Én is szeretek Magyarországon pihenni.
Milyen hormonokat nem értesz? Végül is nem szedek most semmit a Propycilen kívül, és úgy tűnik, végre a viszketés is elmúlt és jól alszom (lekopogom). Meg tán azért is van ez, mert nagyon lefárasztom magam. Naponta megtanulok 40-50 oldalt, estére ég a szemem. Segítségemre szolgál a tönkölybúzás, fagyasztóban tartott szemnyugtató párnám. Azzal akkor is tudok aludni, ha a férjem olvas késő estig, vagy reggel amikor már hasamra süt a nap.

Kép
babancs
 
 


Sziasztok Lányok!

Kispo, én is örülök, hogy tudtál pihenni. És igazad van, szerintem is gyönyörű Magyarország!
A vérvételre a beutalót a házidokim adta. Muszáj volt már megnézetni a hormonértékeket, mert 2 hónapja nézték utoljára. A sima vérképem egyébként jó lett, egyedül a limfocita szám lett egy tizeddel a referenciahatár alatt (ezek szerint valamennyire mégis öli a fehérvérsejteket a Meto, de emiatt még nem aggódom, nagyon kicsi az eltérés).
A TSH, T3, T4 péntekre lesz meg. Már nagyon kiváncsi vagyok, mert mostanában elég alacsony a vérnyomásom. Hátha az alulműködés miatt... Jó lenne elhagyni a gyógyszert.
Különben Tűű dokihoz jövő héten megyek. Majd beszámolok róla részletesen mit mondott...

Kicsit félve bevallom, hogy én már két hónapja járok egy természetgyógyászhoz. Ő szerinte sokat javultam. Majd meglátjuk, igazából akkor fogok hinni benne igazán, ha eltünteti a göbömet (valamikor ősszel el akarok menni még egyszer egy ultrahangra).
Jövő héten pedig elmegyek egy homeopata orvoshoz is. Mindent ki akarok próbálni, csak elkerüljem a műtétet...februárig adtam magamnak időt a gyógyulásra...
csalamádé
 
 


Csalamádé!

Nekem az endokrinológusom mondta, hogy mindegy hogy gyógyul a beteg, csak gyógyuljon!! Ő értetlenül széttárja a karját, ha valakit a homeopata szerek meggyógyítanak. Tudom, hogy erről az az orvosok véleménye, hogy placebo - hatása akár a vízé. Én ittam ilyen homeopata cseppeket, és állítom, hogy ezekben van hatóanyag. És talán még a gyógyszerek mellékhatásaival sem bírnak.
Amúgy milyen természetgyógyászhoz jársz? Kineziológus? Én voltam kineziológusnál, az szart se ért, de az orvos-természetgyógyász segített.
Pl. tesóm mellcisztáját is kimaszírozta természetgyógyász..már önmagában a hit a gyógyulásban, a segítség elfogadása is gyógyíthat.
Szóval ne szégyelld, sőt! Büszke lehet magára, aki gyógyszer nélkül, természetes úton is képes gyógyulni! Hány rákos meggyógyul pusztán a saját akaratával, vagy valamilyen csodatevő tea segítségével.
Még mindig vallom, hogy elvileg egészségesen működő emberek vagyunk, és nem az orvosok kísérleti nyúlai. Amikor úgy éreztem, elérem azt a határt (laparos műtét), amit nem bírnék bevállalni, akkor meghátráltam. Szóval megértem Csalamádé, hogy ennyire ódzkodsz a műtéttől. Talán még van remény, és babásodhacc nélküle is. A kolléganőm veleszületett, gyerekkorban is már meglévő göbe mellett szült 3 gyereket! A lényeg, hogy ne légy pesszimista, és feledkezz meg arról, hogy beteg vagy.

Eygébként már nagyon is érzem a Propycil hatását. A jelek, amikből arra következtetek, hogy gyógyulok:

-alacsonyabb 3-4 fokkal az ébredési hőm
-szárazabb a bőrőm, kevesebb hajmosás, pattanás alig van
-mondjuk most hideg van, de már nem iazzadok annyira
-jobban alszom
-kevesebb a pulzusom, akár el is hagyhatnám a béta-blokkolót
-kevesebbet kell WC-re járnom, de...
-híztam 4 kg-ot :(
-nem remegek
-nagyobb a türelmem, kiegyensúlyozottabb vagyok
-elmúlt a fehérfolyásom (ezt lehet a teának köszönhetem).

Kép
babancs
 
 


Szia Babancs!

Köszönöm a bíztatást! Örülök, hogy szépen gyógyulsz. Biztos javulni fognak a értékeid a következő vérvételnél. A hízás miatt meg ne aggódj, majd ha meggyógyulsz szépen leugranak rólad a kilók. (Én is híztam pár kilót, de most jobban vigyázok.)

Kérdezted a természetgyógyászt. A neten találtam, a pajzsmirigyről írt cikket, ezért is fordultam hozzá (itt a cikk, ha esetleg érdekel: http://www.tgy-magazin.hu/index.phtml?id=465). Kínai orvoslást alkalmaz, talpreflexológiával és egyebekkel gyógyít. Azért hiszek a kínai több ezer éves gyógyításban, mert ők a szervezet egészét nézik, nem csak egy-egy szervet ami éppen beteg, mint a nyugatiak. Még nem írtam nektek, de pár éve van atopiás dermatitisem (ekcémám) és nem tudtak rájönni az orvosok, hogy mitől jött elő. (Úgyhogy én is vakarózok, nem csak Ti.)
Úgy gondolom, hogy valami nálam felborította az egyensúlyt. Szeretném megtalálni az okát.
csalamádé
 
 


Oké, köszi csalamádé, majd megnézem! A kínaiért amúgy is oda vagyok, de eddig csak kajából ismerem nagyjából. :lol:
Egyébként az a vicc, hogy a 155 cm-hez a 4 kg+ nem igazán láccik (vagy csak én nem látom??)
Hát drukkolok neked, hogy bejöjjön neked a természetgyógyászat!

Kép
babancs
 
 


Sziasztok!
Érdekes amiket a természetgyógyászatról irogattok!!
Csalamádé! Mit tanácsolt Neked a természetgyógyász???? Mivel bíztat?
Állítólag a szülés sokszor segíthet az ekcémán!

Babancs!
Nagyon szépen javulsz!!! Gratula! Így már sokkal könyebb higgadtan gondolkodni, nem?

Lehetne egy körkérdésem? Ti mivel foglalkoztok?
kispo
 
 


Sziasztok!

A természetgyógyász természetesen azzal bíztat, hogy ha egyensúlyba hozzuk a szervezetemet, akkor meg fogok gyógyulni és a göböm is felszívódik. Stresszmentes életmódot javasolt, ill. megtanított relaxálni is, ami nem megy még igazán. Pedig tudom, hogy nálam talán ez lenne a legfontosabb. Kispo, kérdezted, hogy mivel foglalkozom, ezért szívesen leírom az idei "stresszmentes" nyaramat: köztisztviselő vagyok, a közigazgatásban dolgozom. Mivel összevonásra kerültünk egy másik költségvetési szervvel, összesen a két helyről 200 kollégámat rúgták ki (tőlünk kb. a felét). Az egész nyár a választásoktól azzal telt, hogy azon izgultunk vajon hány embert és kiket fognak kirúgni. A végleges lista kb. 1 hónapja van meg. Én már pár hete az új helyen vagyok, új főnökökkel, új kollégákkal. És minden sokkal rosszabb.
Bocs, hogy ezzel untatlak benneteket, de az elbocsátott kollégáim ma voltak bent utoljára. A közvetlen kollégáim, főnökeim közül hetet küldtek el, őket búcsúztattuk ma. És januárban kezdődik minden elölről, jönnek az újabb elbocsátások... :(
csalamádé
 
 


Csalamádé hehe: én is kösztisztviselő vagyok, a végzettségem jogász! Nem az illetékhivatalnál vagy véletlenül? Egyik haverunk ott dolgozik, az APEH alá mennek januártól.
Kispo!

Te mivel foglalkozol?

Amúgy ami a jó hír, hogy az LH-tesztem ma pozitív lett :lol: , így talán több az esély.

Kép
babancs
 
 


Sziasztok!
Én gyógyszergyárba dolgozok analitikusként kutatásba. Biztos az állásom, mégis mindig sikerül valamin stresszelnem magam :oops: . Leginkább azt hiszem túl maximalista vagyok, vagy lelkiismeretes. Ahogy vesszük...
Akkor nektek idáig nagy szerencsétek volt hogy megmaradt a helyetek!! Januárba újra kezdik???? Újabb megszorítások lesznek???? Mi alapján szelektálnak?

Csalamádé!
Azt nem értem, hogy (bocsánat ha kötőszködök) de hogy tudja garantálni hogy nem jön vissza a pm probléma?? És mivel hozza egyensúlyba a szervezetedet??

Babancs!
Akkor ilyenkor nagyobb az esély? Van olyan ciklus hogy nincs is peteérés????????????????????????????????????? Ez a normális vagy ez nálad van így?

Ti fórumoztatok már ezen kívül? Én még sose! Emiatt egy kicsit zavarban is vagyok! Az emberek leírnak elég intim dolgokat, miközben bárki olvashatja azt. Mondjuk pont ez a topic nem is olyan durva, de ahogy beleolvastam némelyikbe...
kispo
 
 


Kispo!

Nekem hónapokig nem volt se mensim, se peteérésem. És most újra van! Már a 2. ciklusban, hogy felfedezték pm. problémát.
Szóval egy LH-teszttel igazolt peteérésnél lehet igazán az időzített sexszel próbálkozni.

Figy! Tudnál nekem abban segíteni, hogy az Elevit mellett kell pluszban folsav is, annak aki babát vár? Nézegettem az Elevit összetevőit, de nem igazán tudok rajta kiigazodni. Most szedek valamit, amiben folsav és vas van (vérszegénységre), az a neve, hogy Tardyferon Fol. Ebből 30 darabot kellett beszednem. Úgy tervezem, ha elfogy, utána kezdem az Elevitet. Azt olvastam, hogy nem szabad túlzásba vinni a vasfogyasztást, mert az sem jó, ha sok a vas. Sőt az Elevitből is napi egy szem javallott, mert bizonyított hogy a túl sok A vitamin korai magzati károsodást okoozhat. Tudsz te ebben segíteni? És Elevit mellé +ban C vitamin?
Köszi!

Kép
babancs
 
 


Babancs!
Nagyon nehezet kérdeztél!!! Én nem vagyok sajna se gyógyszerész, se orvos. Gyógyszeriparban dolgozom, de ez nagyon távol áll az én területemtől. Bocsi, de fogalmam sincs!
A C vitaminnal kapcsolatban. biztos rá van írva az Elevitre, hogy mennyi a dózis. Úgy tudom 100mg a napi szükséges bevitel. A többi úgy is távozik a vizelettel.

Csalamádé!
Mi újság? Meglettek az eredményeid??????
kispo
 
 


Kispo!

Köszi, de már választ kaptam azonnal a kérdésemre a hőmérőzős topicban! Az Elevitben elegendő C vitamin van, de kell mellette +ban Folsav is.

Kép
babancs
 
 


Sziasztok!

Én vegyésztechnikusnak tanultam de aztán a kereskedelemben dolgoztam és most Gyeden vagyok.

Pár napja gombócot érzek a torkomban.Olyan mintha meglenne akadva valami a torkomban de szinte egész nap érzem.Lehet a pajzsmirigyem?Érzem,hogy feszül a nyakam és néha fáj is.
Már jövő héten megyek vérvételre.

Babancs!
Amikor a Kaáliba jártunk ott az Elevit mellett kellett szedni a folsavat is de amikor terhes lettem csak az Elevitet szedtem.Azt olvastam,hogy az Elevitben van annyi folsav ami megakadályozza a velőcsőzáródási problémák kialakulását.C-vitamin is elég annyi amennyi az Elevitben van szerintem nem kell pluszban szedni.Úgyis eszel zöldséget és gyümölcsöt is.
Én az Elevitet a 20.hétig szedtem utána már csak a vasat és D-vitamint kellett szednem.Aztán szülés után még a maradékot beszedtem.
Gratulálok a pozitív LH-teszthez!Én mikroszkópot használtam és az az érdekes,hogy abban a hónapban amikor terhes lettem végig azt mutatta,hogy nem vagyok fogamzóképes!

Sziasztok!
Kép
Mirtill 1 éves

Kép
ildikó74
 
 


Ildikó!

Mirtill egy tündér! Olyan gyönyörű! Most volt 1 éves?

Szerintem ez a pajzsmirigyed lesz..most valamitől nekem is megduzzadt...

Ma olyan szarul ébredtem..reggel 7kor még nem volt semmi bajom. Majd visszaaludtam, és 9kor teljesen kiizzadva ébredtem. Aztán felkeltem, alig láttam a bal szememre. Most már kicsit jobb, de szörnyű volt. Fáj a hasam, meg van egy kis hányingerem is. Mi lehet ez? Mármint mi a franc lehet a szememmel? A fejem is görcsöl, de ez tuti nem migrén. Megfőztem, de most meg tanulnom kéne ezerrel..de úgy húznak a szemeim :( ..lehet, hogy elferdül a bal szemtengelyem is?

Kép
babancs
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsánat, hogy csak most jelentkezem. Szóval megvannak az eredményeim...és hát sajnos rosszak lettek. (Hüle vagyok, hogy nem vettem észre a túlműködés jeleit abból, hogy érzékeny a nyakam, szaporább megint a pulzusom). Júliusban már csak a TSH-m volt alacsony, a másik két értékem normális, most meg mind a három érték rossz lett :cry:
Hát ennyit a természetgyógyászról, aki két hete azt mondta, már jól vagyok, elhagyhatom a gyógyszert. Mindegy, legalább tudom, hogy ez a betegség nem fog magától rendbejönni.

Ildikó! Szerintem is a pajzsmirigyedtől érzed a gombócot a torkodban.
Mirtill nagyon édes kislány. Isten éltesse sokáig!

Sajnálom Babancs, hogy Te sem vagy jól. Bár lehet, hogy ez csak egy kivételes rosszullét, ami bárkivel, egészségessel is előfordulhat. Szemed hogy van? Nekem is érzékenyebb a basedow miatt, de szerencsére nem dülledt ki.

Kicsit roggyantak vagyuk most mindannyian...
csalamádé
 
 


Csalamádé!

Sajnálom, ez nem jó hír! Akkor írtak gyógyszert? Mit szedsz?

Köszi a kérdésedet, jól vagyok - csak kicsit hasfájós, meg ingerült. Ez a ciklus 1. felében nem volt jellemző. A Fertility mondjuk be sem jelölte a pé-met. Na mind1..szorgalmasan nyomatom a cickafarkfű-palástfű teát, a folsavat-vasat, a magneb6-ot, a pajzsmirigy-gyógyszert, na meg a béta-blokkolót. Ez már elég szép mennyiség.

Kép
babancs
 
 


Sziasztok!

Csalamádé!

Sajnálom,hogy rosszak lettek az eredmények!

Én is megyek a héten szerintem nekem már alulműködik.

Én régebben a cirtomfű teát ittam mert azt olvastam,hogy ez jó a pajzsmirigy túlműködésre.Dehogy a hormonokat teszi helyre azt nem tudom.Szerintem az idegességre jó mert a citromfű nyugtató hatású.Mindenesetre én ittam ha feszült a nyakam,remegett a kezem és idegbeteg voltam és használt.

Én szemüveges vagyok és amikor 2000-ben működött túl éreztem,hogy romlik a látásom.Rákérdeztem a dokinál és azt mondta,hogy a pajzsmirigy a látásélességet nem befolyásolja.Ez tényleg így van?

Babancs!
Elég szép mennyiségű gyógyszert szedsz!
A Propicyl mellett biztonságban teherbe eshetsz?Nekem amikor kiderült a túlműködés le kellett állni a babagyártással.Említette ugyan a Propicylt de nem tudom végül miért nem írta fel.Na mindegy!

Köszönjük a köszöntést az 1 éves nagylány nevében is!

Én azt vettem észre magamon,hogy általában ősszel szoktam rosszabbul érezni magam és a hormonjaim is akkor rosszak.Szerintetek lehet ebben valami?

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Csalamádé!
sajnálom! Gondolom, most ez rosszul érintett! De hátha mond holnap valamit a doki!!
A természetgyógyászt legalább kipróbáltad! Te megtettél mindent!

Ildi!
Ez érdekes, hogy neked ősszel jön ki, most nekem is ez van. De azt szokta mondani az én dokinőm, hogy a nyári meleg nem tesz neki jót!
A látásomon én is éreztem valamit, meg is nézett a szemorvosom(nekem is van szemüvegem) és azt mondta, hogy nincs semmi és ettől nem lehet. Hát nem győzött meg!!

Lányok!
Én a citromfű teáról azt hallottam, hogy vigyázni kell vele, mert valóban nyugtató hatású és eléggé rá lehet szokni!!!

Most mértem életemben először a hőmérsékletemet, szépen le is esett, meg fel is ugrott, de utána megint visszaesett a kezdeti hőm-re. Ugye ennek fent kéne maradnia? Szerintetek ez nagyon gáz???
kispo
 
 


Kispo!

Látni kéne a görbédet! Nem csináltál? Így elég nehéz véleményt mondani! Az ovuláció utáni hőfokemelkedés utáni hirtelen leesést okozhatja a beágyazódás is.
Így látatlanban elég nehéz véleményt mondani.

Ildikó!

A pm. én úgy tudom igenis kihatással van/vagy lehet a látásra! Én már szinte homályosan láttam. Igaz nem feltétlenül dioptria romlást okoz, sokkal inkább ún. tojásra hasonlító szemet, szemtengelyferdülést. Sokan észre sem veszik, és a sima látszerész sem veszi észre. Ezért is mentem szemészorvoshoz.
Egy kis cilinderrel korrigálható volt a dolog, állítólag a pm. gógyulásával idővel a szem is helyreáll.

A citromfűhöz csak annyiban tudok hozzászólni, hogy esténként - mivel annyira fel vagyok pörögve a közelgő vizsgám miatt - beszek a dm-ben kapható, laposdobozos Nervenpflege gyógyhatású nyugtatóból. Egy kicsit segít az elalvásban. Na abban van citromfű. Nemtom mennyire okoz hozzászokást, hosszútávon, vagy sokat biztos nem jó fogyasztani belőle.

Szeptember körül rosszabbul érzed magad? Lehet a megváltozott időjárás, a gyakori hidegfront az oka. Ősszel-télen a depresszió is fokozottababn megjelenhet. A hormonjainkra a hangulatunk pedig igencsak kihatással van. Én egy jó nagy adag stressznek köszönhetm a pm. túlműködést.

Kép
babancs
 
 


Sziasztok!

Lehet el kellene mennem egy szemészhez mert már elég rég voltam.

Nem tudom hozzá lehet-e szokni a citromfű teához de amit a gyereknek adok HIPP gyerekteát mindegyikben van citromfű és már 4 hónapos kortól adható.Én már elég régen ittam de korábban sokszor ittam.

Csütörtökön megyek vérvételre remélem rendben lesz mert már unom a gyógyszert.Azt hallottam,hogy a Methotyrintől is vastagodhat a nyak.Ti szoktátok mérni centivel?Én egy időben méricskéltem de már nem teszem.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Ildikó!

Amit a gyereknek adsz, az 100 %, hogy be van vizsgálva! Emiatt ne aggódj! A nagymértékű fogyasztása semminek sem jó. Én sem ihatok palástfű teából 2 bögrénél többet, mert károsíthatja a májat a túlzásba vitt fogyasztása.

Én még soha nem mértem le a nyakam körfogatát. Most viszont mintha vastagodott volna. És elég szar érzés, ha odanyúlok, hogy ilyen nagy. Na mind1 ez van, fájni nem fáj.

Szemészhez meg menjél el, nekem legalább félévente kell mennem.

Csalamádé, Kispo!

Merre vagytok? Hogy vagytok?

Kép
babancs
 
 


Itt vagyok!!!
Tegnap megállapodtam a dokimmal, hogy megyek műtétre, mert úgy tűnik magától ez már nem akar helyrerázódni. Remélem minnél előbb kapok időpontot, mert hiába lebegtetem magam előtt a célt, azért nyomaszt.
kispo
 
 


ÓÓÓ Kispo! Ez aztán a meglepetés!! Hát mégis rászántad magad? :D :lol:
A kolléganőm barátnői mind babásodtak hamarosan a műtét után!
Majd mesélj el mindent, légy szíves!

Kép
babancs
 
 


Sziasztok!

Kispo, valóban rászánod magad a műtétre? Nagyon kiváncsi vagyok melyik kórházba mész, kihez és mikor kapsz időpontot.
Azt hiszem jól teszed, én is követni foglak, de talán még várok pár hónapot.

Voltam a Tűűnél. Nagyon rendes volt, szimpatikus, jó orvos. Elküldött IR-re és koponya MRI-re. Kérdeztem, hogy mit tanácsol a pajzsmirigyemmel kapcsolatban, azt mondta, mivel ő a Szabolcs prof. tanítványa volt, nem fogja felülbírálni őt (különben a műtétet javasolja). Ami új volt, azt mondta a jodizotóp után nagyobb az esélye az alulműködésnek, mint a műtét után.

Lányok, ne nézzetek hülyének, de a héten elmentem egy homeopata orvosnőhöz is. Nem tudom miért, de bízom benne. Tetszik, hogy ő a lélek oldaláról és szintén az egész szervezetet nézve próbál gyógyítani. Szóval emiatt is akarok még várni pár hónapot...hátha.

Babancs, mikor lesz a vizsgád? Hány államvizsgád van még hátra?
csalamádé
 
 


Államvizsga???Az már régen volt :lol: Most szakvizsgázok :wink: . A mostanin kívül 1 vizsgám van még, büntetőjogból.

Kép
babancs
 
 


Ó ezer bocsánat, csak úgy emlékeztem, hogy valahol az államvizsgádról írtál. :oops:
De közben tudom, hogy jogász vagy, csak valami rövidzárlat volt. :idea:
csalamádé
 
 


Sziasztok!
Szóval a Szt Imrébe megyek, a dokinőm ajánlott valakit, akivel együtt csinálják a pajzsmirigy bizniszt. Jövő héten fogok beszélni a sebésszel, akkor kiderül hogy mikor mehetek. De remélem jó hamar. Azt írtam már, hogy a dokinőm jan 1-től nincs, tehát addigre rendezni akarjuk a dolgot. Én most nem láttam más lehetőséget és rossz volt már ez a bizonytalanság. Ha mondjuk már nem akarnék gyereket, akkor el lehetne ezzel játszadozni, de kilátástalannak láttam.

Csalamádé!
Az biztos, hogy elég erős a lelki tényezője ennek a betegségnek. Hátha mond valami használhatót a homeopata. De érdekese volt, a doktornő mesélte, hogy a betegei műtét után sokszor mondják, hogy hogy megkönnyebültek, nincs az a belső feszítő érzés, valami rég nem érzett nyugalom szállta meg őket.

Babancs!
Ezek a vizsgák ultrabrutálak!!!! Kemény vagy!
kispo
 
 


Úgy érzem, mintha kicsit visszatértek volna a pm. túlműködéses tüneteim..hőhullámomok ezerrel, meg hasmenés..ennek nem örülök.
Mitől lehet ez???

Kép
babancs
 
 


Babancs!
Mióta elkezdted a propycilt néztek hormonokat? Ha nagyon rossz én lehet hogy felhívnám a dokimat! Nem nagyon tudok okosat hozzászólni...

Ja még egy info, amit meg akartam osztani veletek! A dokim azt mondta, hogy a propycil is átmegy 10%-ban. Mert mindenhol azt írják, hogy az mennyire biztonságos!!!!!
kispo
 
 


Persze, hogy átmegy..de jóval kevésbé mint a Methotyrin vagy hogy hívják. És emiatt kell a szülés után a baba pajzsmirigyét azonnal megvizsgálni.

Kép
babancs
 
 


Sziasztok!

Nekem azt mondta a dokim,hogy a Propicylt csak egereken lett letesztelve mert ugye nem sok terhes anyuka (0)veti magát alá gyógyszer kísérletnek.Akik már szedték nem okozott gondot.Minden újszülött pajzsmirigy működését nézik nem csak azokét akiknél gond volt a terhesség alatt.

Én is érzem úgy időnként,hogy túlműködik.Nekem szerencsére nem ment a hasam és most a pulzusom sem volt szapora.
Nem voltam vérvételen mert Mirtillel gyógytornára járunk és oda kellett mennünk de jövő héten tényleg letudom.

Kispo!
Szorítok,hogy minden rendben menjen a műtétnél!Szerintem jobb az alulműködés a terhesség szempontjából mert az L-thyroxint szedheted nyugodtan mivel annak amúgy is benne kellene lenni a szervezetedben.Nekem szerencsére végig alulműködött.
A mostani túlműködés azért nem visel meg annyira mert itt van a gyerek és ez a lényeg de amikor először kiderült és 1 évig nem próbálkozhattunk az kiborított.

Remélem mindannyiótoknál hamarosan kopogtat a gólya!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!
Bp-en a Kútvölgyi úti klinikára járok a Dr. Takács Edit főorvos aszzonyhoz, nagyon rendes, minden kérdésre válaszol és elmagyarázza a dolgok menetét.
Most megyek lombikra és Propycilt szedek a pajzsmirigyemre 3x1-et (most már csak ennyit).
A Methotyrint nem lehet terhesség előtt-alatt-után szedni!

bonya


Kép


Kép
bonya
 
 


Bonya!

Üdv itt! Én is Propycilt szedek..jövő héten megyek kontrollra.
Szorítok a lombikhoz. Én a héten teszteltem és + lett. :lol: (természetes úton sikerült)

Kép
babancs
 
 


Szia Babancs!
Nagy-nagy gratula a pozitív teszthez!Ügyesek vagytok!

Többiek hová tűntetek?

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!!!

Babancs!
Először is gratula nektek!!! Vigyázz magadra!

Bonya!
Üdv itt a cspatban!

Én meg megkaptam ma az időpontomat! Okt 5! Nagyon kedves volt a sebész! Szóval ennek most nagyon örülök!
kispo
 
 


Ildikó! Kispo!

Köszi szépen!

Kispo!

Ez az időpont már nincs is olyan nagyon messze. Nagyon izgulsz? Miből áll egy ilyen műtét? Altatnak is?

Kép
babancs
 
 


Hú, Babancs micsoda hír fogad hazajövet négy napos szabadságról! Gratulálok és nagyon sok örömet kívánok a terhességhez. Fantasztikus érzés lehet!

Kispo, jó hogy ilyen közeli időpontot kaptál, legalább előbb túl leszel rajta, nem kell sokáig idegeskedned. Nagyon szorítok majd.

Ildikó, kiváncsian várom a vérvételed eredményét! Hogy érzed most túl- vagy alulműködik, esetleg beállt rendesen?

Bonya, üdv a csapatban, mióta van problémád a pajzsmirigyeddel? Hogy vették észre?

sziasztok!
csalamádé
 
 


Csalamádé!

Köszi szépen! Szerdán megyek dokihoz, a vizsga után..nemtom láccani fog-e valami? :shock:

Kép
babancs
 
 


sziasztok
Szeretném megkérdezni van-e valakinek(volt) pajzsmirigy alulmüködése?! Orvost tudnátok ajánlani? Valójában mit jelent ha kevesebb az értéknél?

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Szia Kagyló!

Először is ne ijedj meg! Nekünk itt mindannyiunknak túlműködése van, az a komolyabb, ha babát szeretnél. (Legalábbis amikor kiderült az én orvosom azt mondta, ha választani lehetne inkább az alulműködést választaná.)

A pajzsmirigyproblémát, legyen az alul- vagy túlműködés vérvétel alapján állapítják meg. Ha a TSH-d magasabb a referenciaértéknél alulműködésed van. Kapsz rá hormont (ami teljesen egyezik azzal a hormonnal, amit a pajzsmirigyed állít elő), ugyanis az alulműködés azt jelenti nem termel elég hormont a pajzsmirigyed.
Valószínű vizsgálni fogják azt is, hogy az alulműködésed autoimmun eredetű-e, ha igen, akkor Hashimoto betegséged van.

Bővebben a www.konzilium.hu oldalon olvashatsz a betegségről.

Ha gyermeket szeretnél az alulműködésre felírt hormont terhesség mellett is nyugodtan szedheted (a túlműködésre adott hormongátlót csak fenntartással lehet terhesség alatt szedni, ezért is írtam, hogy a túlműködés komolyabb).

A betegséggel endokrinológushoz kell fordulnod, minden kerületben, városban kell hogy legyen ún. pajzsmirigy ambulancia.

Jobbulást kívánok! Írj, ha bármilyen kérdésed van, megpróbálunk rá válaszolni.
szia
csalamádé
csalamádé
 
 


Babancs, voltál tegnap dokinál? Minden rendben?

Lányok, hova tüntetek?

sziasztok
csalamádé
 
 


Szia Csalamádé!

Nem voltam még most sem vérvételen mert a gyerek mellől nem olyan egyszerű.
Vele is dokihoz járunk hetente 2*és Ő fontosabb mint én.
Egyébként úgy érzem mintha megint túlműködne feszült vagyok és izzadok.A férjem szerint vastagabb a nyakam is.Tényleg elmegyek mar vmikor.

Te hogy érzed Magad?

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Csalamádé!

Köszi, tegnap voltam UH-n. A vizsgám sikerült. Utána siettünk haza, még el is tudtam csípni a nőgyógyászt.
Látott egy 6*3 mm-es petezsákot a méhemben. De közben látott valamit a petefészekben is. Valószínű, hogy a sárgatest lesz, vagy egy visszamaradt tüsző. Panasz esetén azonnal kórházba kell mennem, ha minden ok, akkor 10 nap múlva kontroll. Rendes, mert azt már a kórházban csinálja meg ingyen. Most ezért az 5 percért fizettem 7ezret. De megért ennyit.
Amúgy teljesen jól vagyok, a délelőtti hasmenéseket leszámítva. Egy hónap alatt már több mint 6 kg-ot híztam..

Kép
babancs
 
 


Szia Babancs!

Remélem minden rendben lesz és nem kell a kontrollig visszamenned a kórházba. A hízás miatt most ne aggódj. Dolgozol még? Kb. mikortól akarsz otthon maradni?

Szia Ildikó!

Ne halogasd azért sokáig a vérvételt, ha nem igazén érzed jól magad! Tényleg lehet, hogy írtad, de én nem emlékszem, mennyi gyógyszert szedsz most? Metot vagy propycilt?

Én talán egy kicsit jobban vagyok, bár az igazat megvallva nem érzek nagy különbséget. A pulzusom még mindig elég gyors, de nekem mindig is gyors volt.

sziasztok
csalamádé
 
 


Csalamádé!

4 héttel a szülés előtt már itthon maradnék.. :lol:

Kép
babancs
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: