Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csillag, ügyes vagy nagyon! Azért próbálj meg annyit pihenni, amennyit csak lehet!

Pedi, majd meglátjuk. :wink:

kati, nem féltékeny, szereti a kisöcsit, sokkal jobban viszonyul hozzá, mint ahogy én ezt gondoltam.

nika, én is drukkolok, Bogival a ti évetek lesz 2011!!!

bettike, nekem a császár másnapján csodálkoztak, hogy majdnem futok a folyosón, nem hagytam el magam, a kisfiamnak szüksége volt rám! Egy másik nő pedig alig tudott felkelni és menni, őt úgy támogatták.

Marci a héten 280 grammot hízott, már 4170-nél tartunk. 3200-ra fogyott vissza, 3280-nal jöttünk haza.
Lexi is egyre ügyesebb, majdnem minden este bilibe pisil fürcsi után, és már rengeteget beszél, vigyázni is kell, mit mond az ember előtte. :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Pedi! nem meséltem,lusta voltam. :oops: amugy jó volt 36 személyes hammer limuzinnal mentünk 1 órát, közben megállított egy rendőr, aki amúgy meg chippendél volt, nyomott egy nagy showt:) Rácalmásra mentünk, ott egy kastélyba volt a meglepi buli, kaja,pia,zenekar,tűzijáték,meglepetések.

Bettike! de jóó neked....mindjárt kezedben foghatod!!!

csillag! ügyi vagy h visszajött a tejed!

nagyon szar volt a szilveszter.fél 2kor jöttünk haza, nagy veszekedések árán....szar volt...én már nem tudom jól érezni magam:(párommal is jól összevesztünk neki meg mindig mehetnéke van.

KépKép
dike
 
 


beze! akkor nagyon ügyes Lexike!!!!

KépKép
dike
 
 

 
 

Csilagvirág: Igaz az én lányom is elsőre össze jött. Ez a pocaklakó viszont 2,5év volt. Tehát mindkettőre van példa.
DE a lényeg előbb -utóbb mindenkinek össze jön:)
csucsu2005
Halásztelek
 
 


Képzeljétek, Bencének le kellett tölteni a netről régi újévi koncertet, annyira tetszik neki, hogy itt ülünk a TV előtt, ropit eszegetünk, Ő meg ütemre mozog. :shock: Biztos hatással volt rá az, hogy mostanában Apaja többször vitte magával a színházba rövidebb próbákra.

Beze, nagyon ügyes Lexi, gratula a bilizéshez, a beszédhez és nem utolsósorban a tesóhoz való viszonyuláshoz!
A pihenés nekem sajna csak éjszaka lehetséges... Bencus végképp felhagyott a délutáni alvással és Gergő alvásigénye is jóval kevesebb, mint anno Bencéé. Éjszaka szépen alszik, de nappal csak rövid 20-30 perceket, illetve egy hosszabbat a babakocsiban... ez van...
Marci is gyönyörűen hízik! Gergőci mostanában éri el az 5000 g-ot (mi 3360 grammal jöttünk haza a kórházból).

Csucsu, én is hallottam korábban arról amit írtál a hátrahajló méhről és csodálkoztam is, hogy nekem mindig elsőre sikerült a babásodás.
SajnáLom, hogy ilyen sokat kellett várnotok a kistesóra, de a lényeg, hogy MÁR OTT VAN VELETEK!!!!!!!!!!!!!
Mesélsz egy kicsit magatokról? Mennyi idős a lánykátok?

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Beze
Én is valami hasonlóra számítok Reginél, nagyon várja, és nem hiszem gondot jelent, ha itt lesz a kistestvér. Azért ő már majdnem 4 éves.

Chamomilla
Én is 80-as vagyok.

Csillagvirág
Biztos, hogy még van 2-3 hetünk, de 5 hét már tuti nem. Szóval így izgalmas, még nem akarok szülni, azért pár hétre még szükségem van, a babaszoba sincs kész, jövő héten-hétvégén szeretném elkészíteni. Még a kisebb csomagomba is hiányoznak a cuccok, az is meg lesz talán egy hét múlva. Néhány apróságot kell még vennem, úgyhogy ha megyek a városba beszerzem.
Egyébként a görcsök, 2 napra felhagytak, de most megint sűrűsödni látszódik. Pedig még nem álltam le a cuccal. :lol: Most napi 3 magnéziumnál tartok, még nem mertem kettőre csökkenteni, talán majd holnaptól. A gynipralból meg egy fél van, és az is elfogy.

Csucsu
Üdv itt!

Mi hajnali 2-ig fent voltunk, Regit is 1.45-kor tettem ágyba. Majdnem 1 óráig tüzijátékokat néztünk, aztán még játszott, és fürdés, alvás. Délig aludtunk. :shock: Úgyhogy furi, hogy már megint este van, és sötétedik.

Csütörtökön bementünk az utolsó laboreredményért. És meglepően jó lett a vérképem. Igaz a vasam, kicsivel a határérték alatt van (bár az orvos szerint ezek az értékek nem kismamáknak vannak megadva), de nem annyira alacsony mint Reginél. Úgyhogy talán most nem kell plussza vasat szednem. A többi érték is nagyon jó, jobb mint az előző kettő laboromnál.
Vendég
 


BÚÉK mindenkinek!!!

Nekem is érdekes Szilveszterem volt, amúgy antitévés vagyok, de úgy éjfélig kapcsolgattam össze-vissza, többnyire Spektrumot néztem meg Discoveryt, közben szétdurranásig zabáltam magam. Kb ennyi 8)

hátrahajló méh nem teherbeesésnél gáz, hanem a terhességnél, nekem legalábbis úgy tanították. Hogy állítólag műtétileg ilyenkor előre kell húzni. MErt a méh eredetileg nem úgy áll mint az atlaszokban, hanem előre mindenféle hülye szögeket bezárva (antflexio és anteverzio), és ha hátrahajló, az pont a tükörképe hátrafelé és akkor hova nőne a bébi, a méh mögött a rectum van aztán a a farokcsont. na mindegy, úgysem tudom elmagyarázni :lol:

de azért itt egy kép és ott látszik miről beszélek

Kép

na megyek vissza tanulni, fúúúúúúúúúj, komolyan lefotózom mi vár rám szerdán....(csoda kéne, hogy ne bukjak meg)

pedi, köszi a szilvalé tippet, hamarosan szerintem fel fog robbanni az összes belem....jájjj

bog: már akartam kérdezni (pont a hormonoknál járok), pajzsmirigyed rendben van? Mikor nézték utoljára?
chamomilla
Pécs
 
 


mármint a kép a normális méhet ábrázolja.

brita, hajrá 80-asok :wink:
chamomilla
Pécs
 
 


beze, majd rakj képet, léccilécci 8) és gratulálok a hízáshoz!!!!
chamomilla
Pécs
 
 


Chamomilla: Köszi , hoyg leírtad . a doki azt mondta terhességben már a méh szép lassan változik azaz felveszi a jó helytartást.
Valami ilyesmit magyarázott.
Mindegy is a lényeg a pocakban a baba. Minek tanulsz?
csucsu2005
Halásztelek
 
 


csucsu, hát én nem tudom, hogy változik úgy a méh, mert ott elég erős szalagok vannak mindenfelé, amik rögzítik a méhet, valahogy úgy magyarázta a tanár, hogy ilyenkor a szalagokkal babrálnak, hogy előre fele legyen. De elképzelni sem tudom, komolyan. Számomra az is meglepő volt, hogy úgy néz ott ki belül, tök nem így képzelné az ember, hogy ott lent van és ahogy áll. Na mindegy :lol:

minek tanulok? jó kérdés....hogy megőrjítsem a családtagjaimat :lol: viccet félretéve, orvosnak....de már ezerszer megbántam, hogy belevágtam, mentem volna inkább levelező phd-ra, verem a fejem a falba, de mostmár mindegy :? az a szar, hogy ez az egyetlen szak talán, ahol nincs levelező, nincs egyéni tanrend, izgi lesz a folytatás 3 gyerekkel. ( a kicsi fiam meg azzal hergel, anya kettő baba van ott bent....asszem akkor felkötöm magam)
chamomilla
Pécs
 
 


Halihó!

Akkor jelentem nekem is hátrahajló méhem van, és anno nekem is mondták, hogy nehezebben fogok teherbe esni. Aztán az egyik barátnőm mondta, hogy neki is az van. Az első gyerek elsőre a 2. meg másodikra jött össze nekik. Szóval nem tudom. Ami a terhesség idejére vonatkozik, nekem annyit mondott a dokim, hogy feküdjek sokat hason az elején, mert a baba olyankor még pici, és nem lesz ami kimozdítsa a méhet. Előfordulhat, hogy beszorul a kismedencébe és akkor vannak gondok. Én egyébként eleve hason alvó voltam, így nálam nem volt gond.

Beze! Gratula Lexihez, nagyon ügyes kislány! Én pozitívan állok a jövő hetedhez, hátha segít! :wink:

Csillag! Az tök jó, ha Bence már most muzikális. A mi gyerekünknek nem lesz választása, musz lesz neki zenét tanulni, de szerintem nem lesz vele gond, mert most is mindig hallgatunk valamilyen zenét. :)

Brita! Jaj, de jó, hogy jó lett a véreredményed! Nyugi, Zalán meg fogja várni a szobácskáját! :wink: Kitartást Neked, már nincs sok hátra!

pedi
Kalocsa
 
 


BUEK ismet mindenkinek!

Virag, orulok a tejcsinek! Gondolom Te es Gergo meg jobban!
Bence zenesz lesz ez nem ketseg!

Pedi, Nalatok miert lesz musz a gyereknek zenet tanulni? Jol vagy ma?

Beze, ugyes nagyon Lexike! Neked drukk az eles beveteshez de nem lesz semmi gond, ugyesek vagytok Ti 3an is! :wink:

Cham, nincs a pajszimmal semmi gond!
Neked 2 gyerek odabent? Na,neeeeee! A kicsik latjak am! Faggassad csak ki mit tud a fiad! Katinak a munkahelyen mondta az egyik kislany, hogy Kati neni Neked baba van a hasadban! Es tenyleg volt, Kati is tudta mar csak ekkor meg nem mondtak senkinek!

Rita, huu,ez mar nagyon izgi! A szoba ha kesz, jonni is fog Zalan!

Kati, merre vagy ma? Fajdalmad elmult?

Nita? Nika?

Mia?
Vendég
 


sziasztok!

jelentem, még mindig be vagyok sz@rva, mert szerintem jóslóim vannak. ami még nagyon korai szerintem. kedden bemegyek a dokimhoz, hogy nézzen meg.
nem igazán fájdalmasak és rövidek, 2-3 mp-esek, de még soha ilyet nem éreztem. mondjuk közben nem keményedek.
kell keményedni a fájás közben?
ez olyan tompa és szúró és egész lent a hasam aljában érzem. nem tudom a mensihez hasonlítani, mert nekem soha nem voltak olyanok.

bocsi, hogy nem írok mindenkinek, de fekszek és nem túl kényelmes!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


kati, jaj tessék pihenni!!!! Szerintem ha nem múlik, irány a doki! A fájás az nem szúr, az olyan mensi görcsszerű és keményedik!

bog, akkor jó, ha rendben van a pajzsmirigy. De azért majd nézesd meg, állítólag 30 felett minden nőnek baja lesz vele, az igaz évekig lehet tünetmentes. De nem is baj amúgy, csak akkor gond, ha gyereket akarsz.

Ennyi hátrahajló méhet, még a végén az előreálló lesz a ritkaság! :wink: mondjuk én azt nem értem miért lenne nehezebb teherbe esni, a méhszáj ugyanott van (a hüvely végén, ugyanúgy, mintha előre fele hajolna) a spermák a méhbe mennek és onnan a petevezetőbe, ahol termékenyíti meg az addigra odavándorolt petesejtet.
chamomilla
Pécs
 
 


cham: köszi. két napja csak fekszek, szinte semmit nem csináltam. én is úgy tudom, hogy keményedni kellene, de külön van a fájdalom és külön a keményedés... :? :? :? mi lehet ez? kedden mindenképpen elmegyek a dokimhoz.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


kati: pihenj sokat továbbra is! Lehet hogy nyom vmi ideget és az szúr, sugárzik ki. A legjobbakat kívánom, vigyázz magadra és menj majd akkor dokihoz!
chamomilla
Pécs
 
 


cham: remélem igazad van, mert tényleg meg vagyok rémülve egy kicsit!!! ha már eddig "probléma mentesen" kihúztuk, akkor még legalább ezt a 4-5 hetet ki kellene!!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Kati, nyugi és szigorú pihenés!!!!!!!!!! Aztán meg tényleg irány a doki!
(Abban megerősítelek, hogy a jóslók 30-40 mp-ig tartanak és közben keményedik a poci.)

Pedi, én is örültem, hogy Bence külön kérte a komolyzenét.
Egyébként már kicsit el voltam keseredve amiatt, hogy nem örökölt zenei vénát Bencus, mert eddig csak azt láttam rajta, hogy a ritmusérzéke nagyon jó, de énekelni pl egyáltalán nem tud(ott). "csigabiga gyere ki" és társai mind mind szinte egy hangon szólaltak meg a szájából. Pár napja viszont ez is változott!
(Azért voltam elkenődve, mert nekünk a zene rendkívül fontos szerepet tölt be az életünkben, a Zuram zenész, és én is nagyon muzikális vagyok, majdnem zenész lett belőlem... van mögöttem 8 év zongoratanulás, zenei versenyek nyerése és huszonvalahány év kórusban éneklés (szólistaként)...)
Te is írtad, hogy musz lesz zenét tanulnia a gyerkőcötöknek... Ti is játszotok valamilyen hangszeren?

Bogi, Nálatok milyen volt a buli????????
Maratoni meló hétfőn indul vagy már holnap is menned kell?

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


kati

nem lehet erre az időre is van görcs,elvileg még josló ilyenkor nem lehet,korai lenne.probálj pihenni és magnézium.

beze

elhiszem h menni akartál a picihez,én is biztos megyek ha tudok.én is erős vagyok,csak képes vagyok elájulni.mikor kiszedték a mandulámat akkor is nővékével kellett volna mennem wcre de én erőszakos voltam,mentem egyedül,még oda fele nem is volt baj,hanem mikor vissza jöttem akkor ájultam el.

KépKép
bettike83
 
 


helló csajok

én az előző topic zugolvasója voltam :) és gondoltam, hogy csatlakoznék közétek, ha lehet. milla és nitacska már ismernek más topicokból, de gondoltam átszerveződöm ide, mert itt már többnyire gyakorló anyukák illetve kismamák vannak. és elkéne a segítség ebben az új világban...


ugyanis, kedden lesz egy hete, hogy pozit teszteltem. többnyire ezért sem jöttem előbb, gondoltam majd ha lesz odabent valaki. hát, most van tehát felvételre jelentkezem :)

amit rólam tudni kell.....
- közgáz egyetemista, pécs
-21 éves tündéri férjjel ellátott lány :)
-3 próbálkozás és 1,5 év házasság után hoztuk össze.
- jelenleg fellegekben járok/tam... egészen addig ameddig este barnás váladékot nem találtam a fehérneműmöm :S beparáztam, telefonáltam az ügyeletre, persze 5szörre sem vették fel, mire eszembe jutott a minden orvasi dologban jártas milla :D :P

milla tanácsára, lenyugodtam, és pihi... :)

amúgy, tüneteim nincsenek nagyon....bő,sűrű hüvelyváladék, enyhe mellfeszülés, és nyilalgató érzések a hüvely környékén. orvoshoz kb 2-3 hét múlva terveztem menni. addigra remélhetőleg, szívhang is lesz.

röviden ennyi :)

Kép
selyem
Pécs
 
 


ahhh, Virag, az semmit nem jelent, hogy Bence 2,5 evesen a csigat beszed hangon enekelte.:):) Majd 15 evesen beteszi a csigat felso C-be!:):)
Milyen jol titkoltad zenei mivoltodat! Gratula a sok nyereshez a szolistasagrol nem is beszelve. Nekem uram enekelt korusban evekig, sokszor magyaraz is itt nekem, hogy ez tenor hang, amaz meg mittomen en mi de enekelni nem hajlando nekem, mondvan, hogy neki nincs jo hangja. AAaaaa, Apukam, 8 ev korus utan, hogy lenne maaa` hangod! A repedt fazeke is szebb, mint a Tied!
Buli lapos volt de en megneztem egy uveg bor feneket, ma meg szenvedtem de kegyetlenul. Eloszor nem tudtam mi bajom, fejem faj vagy csak almos vagyok. Aztan rajottem almos vagyok de nem akartam aludni. Most meg mar nem vagyok almos.:):) Koszi kerdesed, holnap kezdodik a vagta! DE elvileg nem kell mennem egyelore csak hetfon mert nincs ram budget! :shock: nabammeg, jokor talaljak ki, hogy nincs is ram bebudgetolva penzecske! Szoval az, hogy mi lesz a maratoni munkaval...ugy latszik semmi. Nem baj, keresek masik allast mert a hetvegi 2 napi munka ez nem gyere be!

Selyem, Isten hozott!:):) Halk gratula es nagy drukk szall Feled!
Egyetemen mikor vegzel? Es 21 eves vagy? Ez komoly? Banyek, akkor en mar el is mentem nyugdijaba! :lol:
Vendég
 


Kati, gyere irjal, hogy vagy! En itten idegben vagyok! Azota Rad gondolok miota olvastam, hogy szursz. Nyugi, minden oke, erzem, hogy csak valami Bogi fele akcio. Ideget nyom vagy hasonlo. Azert irjal legy szi, hogy jol vagy! Puszi!
Vendég
 


Szia Bettike!

Neked is drukkolok!! Nem fogsz elajulni ne aggodj, nem lesz ra idod! :wink: A kisfiad korul fog jarni az agyad, azt sem fogod tudni mi az, hogy ajulni, rosszul lenni! Nem vagy Te az a fajta csaj aki ne "pattana" ki az agybol, ajulasrol vagy hasonlorol meg aztan szo sem lesz! :wink:
Vendég
 


Pedi, gyere, irjal mar Te is, hogy vagy, mi van Veled!

Nika!!

Nita!!
Vendég
 


Cham, majd megnezetem akkor megint ha haza jutok. Hacsak addig babas nem leszek de en most errol mar se beszelni se gondolni nem akarok.
Jo tanulast!
Vendég
 


Es akkor most mar gyertek elo es irjatok mert velem van tele a topik. Valaki csak ebren van meg!
Vendég
 


bogi ha te nyugdíjba mész akkor én már a koporsómra keresek szöget te vén banya:):):)

selyem üdv köztünk érezd jól magad és gratula a babóhoz:)

cham én is kb 34 évesen megnézettem mert apunál van csökkent pajzsmirigy de minden rnedben volt.igaz azóta eltelt pár év :) mondjuk mikor terhes voltam akkor is néztek tsh-t ha jól tudom az a pajzsmirigy hormon:)

nika70
Salgótarján
 
 


én amúgy elkezdtem amai nappal fogyózni :) tornáztam is duci tréningeztem 30 perc meg 6 után nem ettem (mondjuk éhes is vagyok ez így nem lesz jó de majd holnapra kitalálom.annyit biztosan hogy édesség nagyon nagyon minimálisra állítom mert amúgy édesszájú vagyok :) ez lesz a legnehezebb de ha sikerül már nyert ügyem lesz.nem akarok éhezve hanem kicsit kevesebbet eszem és tornázom.lassan de biztosan szeretnék leadni.ki tudja talán a baba is könnyebben összejön :)

nika70
Salgótarján
 
 


Nika: Hajrá fogyúkura. Ha fogysz az csak jót tesz a babának.
E vitamint szedsz?, mert állítólag az nagyon segit a babásodásban. Sőt a párod is szedje.

Selyem: Üdv köztünk. Én elmennék hamarabb dokihoz mint 2-3hét. Ha barnázol az még nem gáz. De lehet kellene egy kis támogatás a babának.
Szerintem pihenj sokat és menj el dokihoz.
Legalább megnyugszol ha egy szakember mondja minden rendben.
Gratulálok a kis életkédhez:)
csucsu2005
Halásztelek
 
 


És én is elmegyek nyugdíjba :)
csucsu2005
Halásztelek
 
 


sziasztok!

selyem, üdv itt is!!! mi is találkoztunk már!!! halkan gratulálok.

bogi: édes vagy, hogy aggódsz. jól esik! és mindenkitől.
én is bogikámra gyanakszom. meg arra, hogy átváltottam másik magnéziumra, mert figyelmetlen voltam és nincs itthon a dokim által írt fajta. majd csak holnap reggel lesz. :oops: :oops: :oops:

egyébként az éjszaka jól telt. nincs görcs. kopp-kopp. bogikám aktív.


csillag: szupi, hogy ti is ennyire zenéltek!!!

most be kell mennünk kecskemétre, de dél kötül jövünk is haza.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Csajok, azt hiszem én is beférek a nyugdíjas klubotokba... Ugye mehetek? :mrgreen:

Bogi, szóval nem férsz be a budget-be.... hmmmmm.... milyen bunkóság beígérni, aztán meg jól félreállítani...

Kati, örülök, hogy jobban vagy! Pihizz ma is nagyon sokat!

Nika, hajrá fogyókúra! Én is csökkenteni akarom az édesség adagomat, mert nagyon gááááááz mennyiséget tömök magamba nap, mint nap. Csak nekem is nehéz leállnom róla, mert annnnnnnyira szeretem!!!!!!!!!!!!!!!
Amúgy szerintem is jót tesz baba-ügyben, ha sikerül egy kicsit fogynod, úgyhogy megint csak HAJRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! MENNI FOG!

Selyem, üdv köztünk. Én is arra buzdítanálak, hogy most menj el orvoshoz, de sürgősen! Én elvesztettem egy babát... pont ilyen barnázgatással kezdődött a dolog. Aztán Gergőnél pont ugyanígy indult a terhességem, csak akkor már azonnal elmentem a dokimhoz és kezdtük a progeszteron pótlást, így megmaradt és egészségesen megszületett a kisfiam. Lehet, hogy Neked is csak egy ilyen kicsi segítségre van szükséged...

Bettike, sajnos benne van a pakliban, hogy most is rád jön egy kis gyengeség a csaszi után... Velem is megtörtént mindkét szülésem után, hogy nem tudtam a saját lábamon visszamenni az első pisilés után a szobámba... egy hajszálon és a nővérkék lélekjelenlétén múlt, hogy nem lett belőle ájulás... (ha nem jött volna velem a nővérke biztosan elterülök...) DE UTÁNA MÁR SIKERÜLT EGYEDÜL ELLÁTNOM MAGAM ÉS GERGŐT IS!!!!!!!!!!!!! Szóval ne az lebegjen a szemed előtt, hogy egyszer már elájultál, hanem az, hogy ha meg is történne, Te akkor is erős vagy és a következő pisilés már zökkenőmentes lesz! de tudod mit? Inkább azt mondom, hogy mindjárt az első wc-vizit zökkenőmentes lesz! Puszillak!!!!!!!!!!!!!!!!

A zenei múltamról tényleg nem sokat beszéltem..., de van...
Gergőn viszont már most látom, hogy rettenetesen tetszik neki a zene és az is ha énekelek neki!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


kata és bettike mindjárt megszülnek :O :O sok sikert!!! milyen érzés, izgultok? babaszoba? mennyit költöttetek a babára?

nika: sok sikert a fogyihoz. szerintem az elején 6 után megengedhetsz magadnak gyümölcsöt. és az édességeket, nasit tüntesd el a házból.. :) legalábbis nekem csak így ment a nasiról való leszokás. és eljutottam odáig, hogy karácsonykor kb 2-3 sütit ettem és a felhalmozódott több tonna édességet mind elajándékoztam :) büszke is vagyok magamra. és annak is örülök, hogy egyáltalán nem kívánom az édességet, viszont a zöldséget és gyümölcsöket annál inkább.

nekem annó úgy sikerült lefogynom, hogy este egy tál teljes kiőrlésű műzlit ettem egy almával vagy bármilyen más gyümivel. a reggeli az bőséges volt tápanyagokban, rozsos cuccok, tojás, tej, egy kis hús... 10óraira egy piritós vagy valami tejberizs, gyümi. az ebéd: leves, és egy maroknyi(!) bármilyen kaja.
szerintem a lényeg, hogy ne vackokkal etessük a testünket és picivel kevesebbet együnk...attól már lehet fogyni. és akkor a tornáról még szó sem esett...imádok futni.....és remélem tavasszal még nem lesz hozzá nagy a pocim..

csucsu: köszi a jótanácsot, lehet megfogadom...igaziból csak a szívhang miatt akartam akkor menni dokihoz. mert annak nincs értelme, hogy 2 hét múlva visszaküldjön, mert nem lát semmit. szerintem ma tesztelek egyet, szeretnék egy atom kétcsíkosat végül is ma már 19dpo-n vagyok!

Kép
selyem
Pécs
 
 


csillagvirág:neked milyen volt? nekem csak az a kis izé volt, azóta meg tényleg semmi. lehet a héten el kéne látogatnom az sztk-ba .... :s hogy zajlik ez? :oops:

Kép
selyem
Pécs
 
 


csillag,bogi

aranyosak vagytok h bátoritotok,jól esik :)

nálam inkább a vérvesteség lehet az ájulás oka,meg h nem igen ehetek mert lemegy a vércukor és emiatt most is sűrűn rosszúl vagyok,de most ezen előre nem agyalok,nem lesz baj,ha meg lesz is,egy ájulás nem a világvége :D

selyem

jó érzés,izgalmas :) jó kérdés mennyit költöttünk,nem tudom pontosan.

KépKép
bettike83
 
 


Sziasztok!!!!!!!

mi 31-én átjöttün a gyerekekkel anyuékhoz.még mindígitt vagyunk.jó volt a szilveszter...
elméletileg ma megyünk haza ha api értünk jön..


Virág ilyenkor gyon nőne mint a gombák:)
Barninál is hamar el tettem az 56-kat...
most már 74-80-as rucik kellenek devn már 86 -os rucija is:)

Ped,Kati sajnálom hogy ennyire rossz de kitartást!!!!:):)

Nika ahogy Virág is írjaszép a szeptember:):)
Barnika kb ilyen tájt foganhatott vagy picit később már nem emlékszem:)

Kati nekem anno Máténál volt ilyen.kaptamvalami gyógyszert hogy elmúljon.már nem emlékszem mert az akkori doki receptre írta fel....
de menj dokihoz nehoy elkezdj kinyílni.ez nem ijesztgetés akar lenni csak féltelek!!!!
nekem ugyan ez volt

Selyem üdv a csapatba:):)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


selyem köszike:)

édesszájú vagyok de a párom és a gyerek miatt van itthon édesség és nem is akarok teljesen lemondani róla de ami mennyiséget én ettem édességből az elég brutál volt.szóval ő miattuk maradnak de én nem eszem.meg tudom állni még ha nehéz is lesz de menni fog :) sok erőt kapok két ismerős fogyózó csajtól meg a párom is segít szóval menni fog.egyenlőre a cél nyár elejére kb 15 kg. nem akarom gyorsan mert nem akarom hogy vissza is jöjjön szóval nekem havi 4-5 kg elég lesz.lassan de biztosan szeretném :)

nika70
Salgótarján
 
 


Nika: Kitartást a fogyókurához. Sikerülni fog!! Pláne ha párod is segit neked.
csucsu2005
Halásztelek
 
 


Kati
Ezek már lehetnek jósló fájások is, bár első terhességnél ez még korai lenne. Lehet erősebb, fájdalmas keményedés.
Én most már ott tartok, hogy olyan erős fájásaim vannak, persze csak napi max 3-4, hogy 1-2 percig is eltart, és elég erős.

Bettike
A gyengeség mindenkit útolér a szülés után, kevés kivétellel. Azért akárhogy szülsz, megterhelő a szervezetednek, egy igazi kihívás. Én is majdnem elájultam az első mosdóból visszajövet után. Szülés után volt 3-4 órával, de már annyira kellett pisilnem, muszály volt mennem, és pont nem volt nővér a közelben, persze jól letoltak, hogy miért mentem egyedül, de hát a szükség.... Drukkolok, hogy minden simán menjen.
Vendég
 


Kati! örülök h jobb a helyzet!

nika! drukk a fogyókúrához!

selyem! üdv itt, én is mennék dokihoz minél előbb:))) gratulálok!

KépKép
dike
 
 


bettike: szerintem ne restelj majd segítséget kérni a nővérektől, hisz ezért vannak ott. de ne is gondolj sokat a dologra, mert szerintem pszichésen is sokat tehetsz ellene.
legyen nálad szőlőcukor és szülés után lehet egyet-kettőt bekapni.
holnap mikor mész? szerintem ma már nem alszol, holnap pedig pláne.

selyem: egyet értek, hogy a barnázás nem játék. én is elvesztettem egy mákocskámat, mert csak barnáztam...
ha nincs is szívhang, akkor írnak fel progit és két hét múlva lesz...
nem tudom, hogy hol tartunk árban a babaszobával.
az biztos, hogy szét kell nézni rendesen.

rita: neked már csak egy hetet kell egyben maradnod és minden szuper lesz.
mikor kezded az nst-t?

csillag: képzeld, ahogy jöttünk ma haza kecskemltről, beültünk ebédelni oda, ahol az esküvőnk volt. ez egy vidéki csárda. élőben játszik egy cigány zenekar. bogi alig hagyott enni. annyira ugrabugrált, amikor szólt a muzsika. édes volt.
komoly zenét én is szoktam hallgatni és sokat énekelni neki és szerintem szereti, mert mindig kidugja valamijét olyankor. én is tanultam zenét. sajnos a párom kevésbé muzikális, de rám fog hasonlítani... :lol:

nika: ne sűrgesd, tényleg jobb lassan fogyni. bár én 2009-ben ledobtam 10 kilót. nekem főleg a combom volt kritikus pont. jártam heti három spinningre és így sikerült, de sajnos most észervettem, hogy a belső combom újra összeér. de majd előttem a tavasz...
kitartás neked!!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


dike: aztaaaaa, te is a 16.hetet kezded!!!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Selyem, nekem úgy volt a barnázás kerek 6 hetesen, hogy egy pötty volt a WC papíron, másnap megint ugyanez, utána 2 napig semmi, majd megint egy pötty és a köv. napon jött több alvadt vér. De akkor még élt a baba, volt szívhangja is... aztán 7+2 napos voltam amikor elment (addigra jobban véreztem) és másnap műtöttek.
A mostani terhességem is ugyanígy indult, de itt kaptam progeszteron pótlást (utrogestan-t), ennek ellenére végig az első trimeszterben volt barnázgatásom egészen addig, amíg a méhlepény el nem kezdte a hormontermelést. Utána minden problémám megszűnt. Bár orvos nem vagyok, de úgy gondolom, hogy a pótlással együtt is nagyon a határon lehetett a progiszintem, emiatt volt még így is a barnázás.

Nika, nagyon jó a hozzáállásod a fogyókúrához! Így kell ezt csinálni, szépen lassan kell megszabadulni a kilóktól és akkor kisebb az esély arra, hogy visszakússzanak! Én nagyon drukkolok, hogy sikerüljön elérned a kitűzött célt!

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Sziasztok!

Csucsu, Selyem üdv köztünk! Gratulálok Nektek:)

Csucsu mekkora a Kislányod? Lehet, hogy írtad már, csak nekem kimaradt :)

Selyem, szerintem is mindenképpen menj el dokihoz, még akkor is, ha csak egy kicsit barnáztál, és azóta nincs is semmi!
Cham is Pécsen lakik :) Én pedig Pécs mellett :)
Közgázra járnak volt osztálytársaim!


Virág, örülök, hogy a tejecskével minden rendben van! De azért próbálj meg minél többet pihenni!

Nika kívánok neked sok erőt, kitartást a fogyókúrához, én tudom, hogy milyen nehezen megy! Tavaly óta sikerült nekem is 10 kg-tól megszabadulnom! Tudom, hogy nem sok, de ezért is sokat szenvedtem, hogy lemenjen! Tényleg próbáljátok meg az E-vitamint! Én is szedtem, de pont elfogyott már pár hete minden bogyóm, amikor összejött a Baba!

Nita bárányhimlőből meggyógyultatok?? Nem emlékszem rá, hogy írtad e!?

Bettike, rád nagyon sokat gondolok mostanában! Annyira örülök, hogy már itt tartasz, Ti is sokat vártatok erre a Fiúcskára, de hamarosan magadhoz ölelheted! Várjuk a híreket! Sok erőt kívánok Neked!

Kati Te is pihenj sokat, kíméld magad, és ha nem vagy jól, menj el dokihoz! Mész fotózásra???

Bogi, Ti hogy álltok a költözéssel?

Pedi Ti mentek fotózásra? Hogy vagytok?

Beze Te is olyan szupi anyuka vagy, mint Virág, nagyon ügyes leszel a férjed nélkül is!

Rita a férjed bent lesz a szüléskor?

Dike a héten kell menned a vérvételre?

Velünk minden rendben van!
Már csak egy hét és elhagyhatom az utro-t! :)
Ma még dolgoztam, de jövő szombatig szabin vagyok!
Sütöttem kiflit, annyira szép és finom lett.
A szilveszteri buli nem volt annyira jó, mint előző évben, mondjuk elég fáradt is voltam, úgyhogy fél 1 körül haza is jöttünk!

Kép
Kép

Moncsi
monalux
 
 


jaj lányok olyan aranyosak vagytok,köszönöm mindekinek aki gondol rám,és velem lessz kedden hacsak lelkiekben is,de biztos jó hatással lesz rám.

katinak üzenek ha bármi van,de császár után mindenképpen.legalább tudjatok mi a helyzet.
hogy mikor van a műtét azt nem tudom még sajnos,doki nem mondta végülis.holnap reggel 9kor lessz az utolsó nstm és utánna van randim vele.De gondolom már haza sem enged utánna,majd a párom elhozza utánnam a cuccokat.

KépKép
bettike83
 
 


mona: már az éves szabidat eszed ki, hogy utána februárban eljössz?
én még szeretnék elmenni fotózásra. a férjem nem, de én nélküle is lehet, hogy megyek.

betti: nagyon-nagyon várom és megtisztelő, hogy engem bízol meg!!! szerdán vagy csütörtökön mennem kell vérvételre!!! majd lehet, hogy bekukkantok hozzátok!
éjjel-nappal, bármikor írhatsz, amikor csak gondolod.

csillag: a történeted kísértetiesen hasonlít a miénkhez, csak az én angyalkám magától ment, nem kellett műteni.

kedden mindenképpen elmegyek dokihoz, mert sajnos a folyásom is sokkal több lett. még nem "színesedik", de a 13.hét körül is így kezdődött. ez akkora szemétség, hogy pont most a végére nyalok be mindent.
kicsit most lekileg ki vagyok bukva...pedig tényleg nem vagyok egy nyöszörgős, nyápic pics@...
még öt hetet kérek a Jó Istentől, hogy minden rendben legyen!!!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


mai kép rólam:

Kép

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Sziasztok!

Nika! Szerintem is nagyon jó ötlet ez a fogyókúra. Anno az egyik barátnőm is így lett kismami, elkezdte a 90napos fogyókúrát, de rögtön az első hónapban terhes maradt. Már az is nagy dolog, hogy most ezzel leszel inkább elfoglalva! Szóval, hajrá! :wink:

Kati! Az a legbiztosabb, ha lát a dokid, és Te is megnyugszol! Azért én azt mondom, hogy adjon a jó Isten inkább még minimum 7 hetet Nektek, mert azért a 36.hét még koraszülöttnek számít! Arról nem beszélve, hogy pont a 38. hét kezdeténél van február 14-e! :wink:

Bogárka! Drukkolok, hogy találj tényleg vmi normális melót, mert ezek jól kib..nak mindig veled! Egyébként ari vagy, hogy hiányoltál. Tegnap este átsétáltunk anyósékhoz, ott vacsiztunk, aminek egész éjszaka "ittam a levét". Nagyon szarul aludtam, ezerszer fordultam meg, többször voltam is fent, volt hogy alig tudtam visszaaludni és a babócám is rettentően aktív volt. Persze, engem ez zavar a legkevésbé, hisz imádom, amikor mozog, meg akkor is ha nem. :D
Sajnos a keményedéseim nekem is sűrűsödtek az utóbbi két napban, így most kicsit több magnerotot szedek.

Mona! Akkor jövő héten Te is pihenhetsz végre egy picikét. Milyen kiflit sütöttél? Még nem tudom, megyek-e fotózásra, ha megyek is, tuti csak egyedül, mert Zoli úgysem jön el velem. Ha megyek, mindenképpen Januárban.

Dike! Neked most kell menni AFP-re, hihetetlen, hogy mennyire rohan az idő.

Csillag! Én is 8évig zongoráztam, és ált.suliban és gimiben is énekkaros voltam. Sőt, énekből érettségiztem. :) Igazából nem fogjuk mi sem ráerőltetni a gyerkőcre a zenét, de mindketten nagyon szeretnénk ha járna zenesuliba és sportolna is vmit. Mindkét dolog hatalmas önfegyelemre tanít, és szerintem kell is a suli mellett vmi hobbi, kikapcsolódás.

Selyem! Üdv köztünk! Én is csak azt tudom mondani, amit a többiek, irány a doki!

Bettike! Megkérdezhetem, hogy miért pont kedden lesz a műtét? Mert attól, hogy faros a babád, csak meg lehetett volna várni, hogy Ő szeressen kibújni és úgy csaszi, nem? Bocs, nem akarlak így az uccsó napon ilyen kérdésekkel hergelni, nem ez a célom, csak én valahogy nem értem ezeket a programozott dolgokat, vagy nagyon ellene vagyok. Persze, Neked is jobb már tudom, hogy hamarabb túl leszel rajta. Most egy picit irigy is vagyok, hogy már csak pár nap és találkozhatsz a kisfiatokkal. De tudom, hogy nekem is nagyon gyorsan el fog menni ez a maradék két hónap.

pedi
Kalocsa
 
 


sziasztok ti mit tudtok a barátcserjéröl??
brigi22
Zádorfalva
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: