Új privát üzeneted érkezett!

Rik, Bromocryptint kaptam, elég ló adagban. Egyébként tanár vagyok, ami fizikailag nem túl megerőltető. Lelkileg azért voltak félelmeim, mi lesz, ha egy-egy tanítványom újszülött kistestvérét meglátom.
Ilyenkor mindig eszembe jut, hogy minekünk akik szeretnénk és mindent megteszünk egy első, második, harmadik stb. gyermekért (nem dohányzunk, nem iszunk, egészségesen élünk) nem megy ez a dolog zökkenőmentesen, ugyanakkor látok rengeteg alkoholista, dohányzó, gyermeket egyáltalán nem akaró nőt, akinek egészséges gyermeke születik (az, hogy később az értelmi, érzelmi fejlődése milyen lesz ugye, az újszölöttkorban még nem mindig látszik), és ezt kicsit igazságtalannak érzem. Sajnos azt nem minden pillanatban tudom elfogadni, hogy ennek is valami célja van és majd jön valami szép és jó az életemben.

Na befejezem a nyavalygást! A mai ebéddel betliztem egyet. Lángost csináltam, de nem kelt meg rendesen a tészta, így némelyik darab inkább csörögefánkra emlékeztetett :lol: , de a fiúknak ízlett és ez a lényeg.

Kép Kép Kép
datolya
 
 


DAtolya

Bromot én is szedtem.Egy napig. :oops: iszonyat hányingerem volt tőle,nembirtam dolgozni.Ezért inkább nem szedtem be.Végülis beállt magátol a hormonszintem,szerencsém volt. :wink:
Neked nem volt vele problémád?
Hát igen,ez a kipottyanós dolog nekem se tetszik.Volt egy munkatársam,aki 8 hós terhesen vette észre hogy terhes...MAjdnem lepadlóztunk tőle....
Lángos:A lényeg,hogy izlett a fiúknak! :wink:
Mit tanitasz?Alsósokat?
Vendég
 


Hali!

Na túl vagyunk a keresztelőn :wink: Olika nagyon szépen tűrte,Krizsikém pityergett...szegénykémet annyi új éri mostanában(kistesó,keresztelés,ovi)

A vendégek este 6-kor mentek el,annyira jól érezték magukat.Olika keresztanyja egész nap pesztrálta a kis szarost :wink: jól választottunk úgy látom :wink:
Majd rakok képeket.

Köszi csajok a köszöntéseket!!!

Datolya!

Tudom h közhely de az idő majd segít..amikor nekem el kellett vetetni egy vírusos betegség miatt a 6 hetes magzatom...hát nagyon ki voltam...neked most még szarabb de egy kicsit át tudom érezni...de idővel jobb lett....mondjuk nekem olyan pici volt még h rögtön a köv.hónapban próbálkoztunk is és itt van belőle Olika :wink: ..szal a lényeg h nem feladni és pozitívan!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 

 
 

Örülök, hogy ti jol vagytok.
Én rosszul, sokat émelygek és már többször hánytam. Szoritanak a gatyák, de itthon bő cuccban vagyok.

Várjuk a keresztelős képeket!
encike 2
 
 


Sziasztok!

Encike, sajnálom ezt a hányást, de el fog múlni. Lehet hogy már csak pár hét, az idő meg olyan gyorsan telik.

Ovikezdéssel csatlakozhatunk Panniékhoz, igaz nálunk a sírás csak az ottalváskor kezdődött. A kezdeti lelkesedés "elfogyott", de azért még reménykedem, hogy nem utálta meg végleg az ovit a lányom...

Egyébként jönnek ezek a fránya fájások sajnos már elég rendszeresen, volt olyan este, hogy órákon át tízperceseim voltak, nappal sincs 15-20 percnél nagyobb szünet. Viszont még szó se lehet szülésről, így igyekszem elterelni a figyelmemet. Dokihoz csak jövő héten megyek, remélem méhszáj tök zárt lesz.

Puszi mindenkinek!

Üdv, Nyáriorgona

Nagyfiam 6 éves
Nagylányom 3 és fél éves
És a legkisebb is megszületett!
nyáriorgona
 
 


Lehet még korai lenne szülnöd, de pihenj jo sokat!
Mi a kicsivel jövö7en kezdjük az ovit, eddig még nagyon várja, hát bizom benne.
encike 2
 
 


Gona!

Vigyázz magadra,még ne szülj nekem!!! :wink:

Krizsi ma már ott aludt az oviban mert muszáj elkezdeni valamikor...az se lett volna jó ha nagyon megszokja h ebéd után megyek érte...reggel anyu vitte be mert ez volt a kívánsága a drágámnak...kicsit sírt csak, aztán szépen bement....rátelefonáltam az óvónőre h ha nagyon-nagyon nagy gáz van alváskor ,akkor hívjanak(eddig még nem hívtak) :wink:
Hetente 1x-2x el fogom én vagy anyu hozni alvás előtt,ebben egyeztünk meg .

Encike!

Sajnálom a hányást...ez édes teher :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni,
ma beszéltem az óvónővel és azt mondta, nem volt semmi gond. Kétszer pityergett kicsit, de egyébként szépen játszott, evett stb. Ügyesen kommunikál a gyerekekkel is meg velük is. Úgyhogy a reggeli majrét leszámítva nincs "gond". Úgy megkönnyebbültem. :)

Encike,
nektek is sok sikert az ovikezdéshez! Majd mesélj róla!

Üdv, Nyáriorgona

Nagyfiam 6 éves
Nagylányom 3 és fél éves
És a legkisebb is megszületett!
nyáriorgona
 
 


Ti kiknek 3 babájuk van hogy oldottátok meg a szabikat?
Most telozott a munkáltatom, hogy hogy is akarom. Namost nekem Niki nov. 1 -jén lesz 3 éves, de emelt családit kapok rá, ami dec. 31.-ig jár. Tehát eddig gyes.
2 gyerek után jár x szabi kb. 80 nap, ezt kivenném, majd szülési szabi és ápr. 15 körül szülés.
ezzel kivédném a tp, mert ez lehuzza a gyedet.
Töröm most a fejem.
encike 2
 
 


Encike!

Az emelt családi azt jelenti hogy tovább lehetsz gyes-en??Nem is tudtam :shock:

A munkahelyedtől is függ hogy hajlandóak-e visszavenni állomáynab csak a szabi idejére...

Én egyből tp-re mentem a gyed után(így nem én igényeltem a gyes-t hanem apa)A tp több mint a gyes,apa meg meló mellettz is lehet gyes.en papíron.Szal tp után meg szülési..a gyed-em ígyis-úgyis elég szar :( már 7 éve eljöttem az első fiammal,de ez már nem izgat,nem tok mit tenni :?

Gona!

Képzeld semmi nyüszi nem volt reggel,semi sírás abszolút...önként bement a terembe Krizsi.Már az udvaron se csak a Márkkal játaszott,szal úgy nézem beszokott :wink: Ja és tegnap se volt semmi gáz,tegnap is már ott is aludt.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Igen most jobb lenne a tp, de akkor kevesebb lesz a gyedem.
Végülis szabi alatt se mondhat fel, mert védett vagyok.
encike 2
 
 


Encike,
én azt sem tudom, mi az az emelt családi?!
Én minden gyerek után kivettem a szabim, most épp táppénzen vagyok. És örülök, hogy egyáltalán van még munkaviszonyom, mert nekem is most indult a folyamatos 7. évem itthon...
Nem akarsz a gyerekeknek vonalzót csinálni, vagy csak legalább odaírni alulra, ki hány éves? Bevallom, elég nehezen tartom fejben, hogy kinek milyen kis prücske van otthon! :lol: :wink:

Panni,
nálunk is úgy néz ki fejlődik a kiscsaj. Tegnap meg ma reggel már nem volt műsor, talán tényleg beszoknak! :D

Üdv, Nyáriorgona

Nagyfiam 6 éves
Nagylányom 3 és fél éves
És a legkisebb is megszületett!
nyáriorgona
 
 


Már csináltam volnalzot, de nem fér ki mind.
Dorina 5 éves, Niki nov. lesz 3.
Holnap kezdjük az ovit a kicsivel, már alig várja.

Még nem jutottam düllőre a gyeses témában, de nyomozok.

2 napja rosszul voltam, de nagyon. Biztos éreztem ezt a hideg frontot.
encike 2
 
 


Na mi van csajok
HOL VAN MINDENKI!!!!!

Nehogy már kihalljon a topic léccccccci!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Nem engedjük!!!

Ma volt a szokatás az oviba, nagyon bejön a gyereknek. Már pénteken ott alszik.
Engem jobban megvisel, mint őt.
encike 2
 
 


Sziasztok!


Én is jelentkezem! :lol:Dolgozom,jelenleg betegen vagyok /hasmenés-hányás/ma már kicsit jobb a közérzetem,de nagyon legyengültem!Semmi extrém dologról nem tudok beszámolni!!!!

Panni!
Keresztelő képeket teszel fel????

Többiek?????
Vendég
 


Ma voltam védőnőnélés van már egy pecsétem is a fekete-fehér kiskönyvben. Már erre sincs pénz, hogy szines legyen.

Niki imádja az ovit, ma már ott is alszik!
encike 2
 
 


Encike!

Gratulálok!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Encike!

Komolyan már a kiskönyv is fekete-fehér??De gáz :(

Örülök h a lánykád szereti az ovit:)

Kriszti!

Az az igazság, hogy az unokatesóm barátnőjét kértem meg fotózni a keresztelőn és olyan béna ez a csaj,olyan sz@r képeket csinált :x
...azért abból a rossz képekből rakok fel...


Kép

Kép

Kép


Kép

Kép

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni!

Köszi,de jók ezek a képek,nagyon is!!!!Nagyon édes a fiad kis huncut mosolya van!!!!!
Vendég
 


PAnny

Hogy mekkora fiad van már!!Jesszus Pepi!!!!!!!!!!!!!!!
Nem gondolkoztok a 4.babán???

Encike

GArtula!!
Nincs már olyan szép kiskönyv,babás elejű????Ejnye!!!!!!!!!! :evil:
Jobban vagy már??

Kriszti

honnan a manóból kaptad el a bacikat?
Te,én is meg vagyok lőve.Mivel a baba nem jön nálunk,sőt!NAgyon nem akar jönni ugy látom,ezért asszem nem várok ezzel a munkahely kérdéssel.Irok privit!
Jobbulást!!

Többiek????
BAbásaink???
Vendég
 


Erika!

Erre felé járvány!Már a fiam is benne van,de gyógyulunk!!!!!! :wink:
Privit már olvasom is !!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Megvagyunk, élünk növünk, csak kevés az időnk...Tegnapelőtt dobtam egy hasast a busszon...ÜLVE!!! voltam.Olyan brutál fékezett a sofőr, hogy potyogtak az emberek a busszon. Egy néni fel sem tudott kelni, mentőt hivtak...De mielőtt aggódnátok, semmi gond, voltam dokinál, baba mozog ezerrel, csak tegnap voltak 10 percenként fájásaim és megijedtem, most pihenek....
Ditta korházban van szegényke, a terhespatológián:

Ditta irta a másik topikban, remélem nem haragszik meg, ha átmásolom:


Hogy a többiek is tudják, miről van szó......írtam, hogy 3 hete kínlódok a höhögéssel, taknyolással....az ab-ot már beszedtem, de tegnap estére olyan mértékű lett a szúrás a hátamba, hogy már menni se tudtam....Körzeti doki szerint mellhártya gyulladás gyanú.......És két napja a tüdógyógyász orvos sem hallott semmit, szerintük allergia.....Hát én még olyat nem hallottam, hogy valaki még mozgásképtelen is lesz, ha allergiás.
Szóval most mindjárt indulunk a védőnőhöz, viszem a vizeletet, mert a változatosság kedvéért a vérnyomásom is megugrott, és bedagadt a lábam....de eddig a pisi még tiszta volt.
Utána vissza a tüdőgyógyász, tüdőszűrésre. Majd ő eldönti, mi legyen....ugyanis a házidoki szerint be kéne feküdnöm a kórházba, hogy infúzióban adják az ab-ot. De én nagyon nem szeretném!

Még jó, hogy tegnap elkészítettem a kórházi táskát, és kimostam az összes bébi ruhát.......azért még nem akarok szülni!

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Márti szia!
Drukkolok,hogy minden rendbe legyen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Márti

szegénykém!Pihengess,nem lesz semmi baj!Jol van a bébike amugy?UH?

Ditta ha majd olvas minket ezek után,ill. szülés után tuti nem haragszik meg,hogy leirtad a vele történteket.
Remélem hogy emlékszik,hogy velem is ugyanez történt,csak 8 hetes terhesen.Semmi baj sem lett,szerencsére.Sőt!Okos kislányom lett az antibiotikumok ellenére is!!! :wink:
Hajrá Ditta,gyógyulást!!!
Vendég
 


Márti!

Vigyázz magadra!

És legalább a buszos volt a hibás???Ekkorát fékezni???Basszussss :x

Ditta!

Én emlékszem amit írt Rik,ő is átment hasonlókon!!Nagyon szuroklunk,nem lesz semmi baj!!Jobbulást!!!+++++++

Hétfőn megyünk 4 napra Alsópáhokra kicsit lazulni!!Anyu is jön...neki is kis pihi,meg nekünk is jó mert kicsit lesz időnk a srácoktól is.

Jó éjt!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Igen ilyen már a könyvem, régen olyan szép babás volt régen!

Dittának jobbulást!

Panny!
Jo pihenést!

Velem semmi ,már jobban vagyok, csak néha émelygek, de ez ezzel jár.
encike 2
 
 


Sziasztok!

Már nagyon rég voltam, és szégyellem is magam érte.

Csak annyi időm van a netre, hogy elolvassam a leveleim, de a válaszra általában már nem marad semmi időm.

Jól vagyunk, zajlik az életünk. Megkezdődött az ovi. Gergő első héten haza is hozta szokásos hányós-hasmenése vírusát, ami az egész családot megfertőzte, kit így, kit úgy.

Bencus szépen növöget, már hasra is fordul. Nagyon ügyi. Eszi a főzeléket, és a gyümölcsöket, mert a tej már nem lakatja jól. Éjjel rosszul alszik. Van olyan éjszaka, hogy óránként ébred. Én meg totál ki vagyok merülve néhány ilyen éjjel után. De nappal minden rendben, szépen eljátszik. Szereti, ha kizárólag vele foglalkozom, de ne csináljak semmit. Pedig néha muszáj.

Attila is dolgozik, megkezdték az őszi munkákat.


Teszek fel friss képeket, csak le kell kicsinyítenem.


Szép napot!

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Hát látom nem unatkozol!
encike 2
 
 


sziasztok gyorsan felugrottam és hozztam én is képet Bencusrol

Kép
e.andrea
 
 


sajnos nem sikerült feltöltenem :cry:

Kép
e.andrea
 
 


Hali!

Megjöttünk csütörtökön Alsópáhokról,.mint mindig most is MEGASZUPER volt:)

Majd hozok képeket!!

Üdv Brigi!Már hiányoztál...:)Édesek a srácaid!!:)

pusza,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Várjuk a képet!
encike 2
 
 


Sziasztok!

Nem vesztem el csak egy kicsit sűrű a szeptember. Igyekszem legalább néhány hsz-ra reagálni, ami megmaradt az emlékeim között.

Először is gratulálok az összes beszokott ovis nagyfiúnak és nagylánynak, na meg az édesanyjuknak is!

Panni, gratulálok a frissen keresztelt fiaidnak, örülök, hogy jól éreztétek magatokat ezen az ünnepi eseményen. Alsópáhok miatt írígy vagyok, már én is szívesen mennék, de mi csak januárra tervezzük.

Britta, nagyon helyesek, mosolygósak a fiúk!

Márti, örülök, hogy az ijedtségen kívül nem esett bajotok! Pihizz sokat!

Ditta, remélem a kórházban rendesen kikúrálnak és mire ezt írom már otthon lehetsz! Sokat gondolok Rád(tok) és drukkolok, hogy mielőbb meggyógyulj!

Tina, remélem nálatok már mindenki egészséges! Ha mégsem, akkor gyors gyógyulást kívánok!

Encike, Gona, nektek a szépen fejlődő pocaklakóhoz grarulálok! Húú, Gona, Neked már nemsokára az újszülötthöz mehet a gratula!

Rik, jól vagy? Gondolom dolgozol szorgalmasan. Petrának hogy tetszik az ovi?

Andi, az előttem szólóhoz hasonlóan én is kíváncsian várom a képeket.


Velünk minden rendben. Szabolcsnak tetszik a suli (szerencsére), bár most még csütörtök estére elfárad. Egyenlőre különórastoppot tartunk, hogy lássuk, hogy ami eddig van megy-e teljes kipurci nélkül, aztán a többire majd egy-két hónap múlva visszatérünk. Ákos szorgalmasan jár oviba, bár szívesebben lenne már iskolás, de ezt a két-három évet már féllábon is kibírja :D :wink: .
Nekem megjött a menzim 30 napra, aminek nagyon örülök, csak a kiírthatatlan bacijaim vannak meg, pedig antibiotikumot is szedtem. És ugye amíg vannak addig minimális az esélye annak, hogy szerencsésen átvészeljem az első 12 hetet. remélem hamarosan megszabadulok tőlük!
Megvolt az első vizsgám is tegnap, úgy érzem elég jól sikerült.
"Röviden" ennyit rólunk, most megyek és takarítok kicsit, mert anyukámék jönnek, hogy felköszöntsék Szabolcsot és Pétert a szülinapjukon.

Kép Kép Kép
datolya
 
 


datolya!

Mi meggyógyultunk!Örülök,hogy nálatok minden oké!Neked is jobbulást!!!!!!!
Vendég
 


Szabolcsnak és Péternek BOLDOG SZÜLINAPOT kivánok!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Köszönöm, átadom a fiúknak is a jókívánságot!

Kép Kép Kép
datolya
 
 


Sziasztok!

Végigolvastalak benneteket, de most nem reagálok külön-külön, bocs.
Csak jelzem, hogy mi is megvagyunk. Eddig nem volt betegeskedés az oviban, de most a lányom kezd taknyosodni... :(
Egyre nehezebben bírom magam, el tudnék aludni napközben is bármikor. :) Sajnos dagad a lábom, meg sokat fáj a hasam, derekam, de egyébként nem panaszkodhatok. Írom gyorsan a szakdolgozatot, hogy még szülésig befejezzem, és járok szorgalmasan iskolába, aztán szülés után passz, hogy mi lesz... :roll:

Ha van valami fejlemény, mindenképpen jelentkezem (remélem még nem mostanában lesz :lol: ), addig is mindenkinek puszi!

Üdv, Nyáriorgona

Nagyfiam 6 éves
Nagylányom 3 és fél éves
És a legkisebb is megszületett!
nyáriorgona
 
 


Sziasztok!!!
DAtolya

szia!!!!Sokszor vagy az eszembe,gondoltam,hogy jössz,ha jobban vagy!! :wink: Milyen bacid volt végülis??Azt nem irtad!!!
Fiúknak boldog szülinapot!!!!
Szerintem jól teszed hogy nemm engeded még semmi különórára.MAjd ráér még arra.
Én meg noszogatom a Rékát...de hát lusta.Pedig tesi tagozatos,és a tanárja is mondta neki,hogy kell!!!!!!VAlami sportra muszáj járni,mert megbuktatja.Hogy komolyan gondolta-e azt nem tudom...Most menjek be tesis fogadóórára?? :shock: :D


Gona

Szia!Tényleg mindjárt szülsz!!!!Mi lesz a neve??Tudjátok már???
Jobbulást a kislányodnak!!

Tina

Örülök,hogy meggyógyultatok.
Sajna most a mult héten Petra volt beteg.Hétfő estétől csüt. ig lázas volt folyamatosan.A Nurofen nem ért semmit.CSak a hűtőfürdő,de az se sokáig persze...VAlami baci a torkán...azt mondta a doki...Most itthon vagyunk holnap megyünk a dokihoz vissza,aztán szerdán már ovi,és meló van..
:evil:

PAnny

képeket kérünk,és beszámolót!!!! :wink:

Andi

ritkán jössz,és most meg képet sem látunk.Ejnye!!!!
Tessék sűrűbben errefelé kukkantani!!!!
Vendég
 


Kép

Kép
e.andrea
 
 


ö az én pici nagy fiam .Rik igérem ahogy tudok jövök bár sokat nem vagyok a gép elött :?

Kép
e.andrea
 
 


Sziasztok!

gyakran járok erre olvasgatni, de mire a végére érek, írni sajnos nincs időm. :(

Jól vagyunk, Emma szépen növöget.
Igazi jó kisbaba, eszik, alszik, mostmár egyre többet nézelődik, és próbál reagálni a körülötte lévő dolgokra.
Nagyok nagyon szeretik, a legnagyobb különösen.
Csak szegénykém ritkán van vele, mert szeptembertől kollégista. :(

Gona!
hihetetlen, hogy már a 36. hetet taposod!
Drukkolok, hogy minden rendben legyen!

Csatolok nektek néhány képet!

Kép Kép Kép

Minden jót nektek!
Vendég
 


Kép

Kép
e.andrea
 
 


nem ezt akartam még egyszer felteni Kép

Kép
e.andrea
 
 


Márti gyönyörü hajas babád van

Kép
e.andrea
 
 


Erika!

Már dolgozok,Dávid is suliba jár!Jobbulást nektek!
Vendég
 


Andi

Hasonlit Rád nagyon a picurka!!!Jó baba??Irj pár szót Róla!!!!

Mária

Emma a kis hajasbaba.NAgyon rég hallottunk felőled,és még szeretnénk is!!!!!Mesélj!!OLyan jó Rólatok hallani!!!
Mit tanul a nagyobbik fiad??

Tina

köszi!!
Nemtudod a Gyerekjóléti szolgálathoz átvennének gyerekgondozónak??nem birom itt... :cry:
Vendég
 


Kriszti

Ennyire várod a karácsonyt???????????? :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Jaaaa,nagyon!!!!! :lol: Másrészt vonalzótól nem tudok szabadulni,ezért a karácsonyost raktam fel!Munkahelyet próbáld meg,eü-s végzettséged van,ELŐNY,viszont lehet majd,hogy kérik tőled a gyermekgondozói sulit 1-2 év,én is próbáltam,ez volt a feltétel,de ha beválaltam volna,közben már dolgozhattam volna! :wink:
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: