Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Lyndee: jó nagy baba volt Arnika!!! Most tudom csak igazán értékelni, hogy milyen ügyesen megszülted, ráadásul gátvédelemmel!!! Tényleg minden elismerésem!!!

Egyébként már mi is a 62-es ruhákat hordjuk, bár lehet, csak azért mert összementek... :lol: :lol: :lol: :lol:

Tényleg jó lenne, ha tabatinak lánya lenne... 8) :lol: :lol:

A köldökcsonk szerencsére már 8 napos korában leesett, nemvolt vele gond, nagyon szép kis köldöke van :)!

Tényleg rám hasonlít? Hát nem tudom, még most olyan nehéz ezt eldönteni szerintem, de azért jólesik... :wink: !

Nekünk jövő héten lesz az első jelenés a gyerekorvosnál, eddig ő jött hozzánk, de most menni kell tanácsadásra. Már úgy várom.. Olyan jó kimozdulni a Picúrral. Tényleg Ti mikor mentetek ki sétálni először Arnival? Én még csak szokatom a levegőhöz, de most olyan szépen süt a nap, gondolkodom rajta, hogy kiviszem egy pár percre sétálni. Szerinted nem túl korai még?

Kép

Veronika:
Kép
amy81
 
 


Lyndee, Amy!

Aranyosak vagytok, bár nekünk mindegy, hogy fiú, vagy lány, de praktikussági okok miatt lehetne lány, így lenne elég udvarlója. :lol: Bár ha nagyon meg kéne mondani mit szeretnénk, akkor lányt. Apa ismerősei fiút jósolnak az enyémek meg lányt. vajon miért? :lol: Anyósomék lányt szeretnének, ami nem csoda, hisz nekik két fiúk volt. Anyuméknak mindegy szerintem. Megérzésem nincs, meg nem is szokott bejönni sosem. :lol: Viszont nagyon aktív baba, már esténként apucit is rugdossa, úgy alszunk el. :D

Na jó, akkor ruhákból tényleg csak párat veszünk, vagyis van már pár 56os (egy 54es is van) meg pár 62es is, úgyhogy így jó lesz szerintem. Nem tudom, még lehet hogy kapunk is ismerőstől, akkor viszont már nem veszek többet ezekből a méretekből. Hálózsák is van 2 nyári meg egy melegebb. Nyári fürdőlepedő, meg takaró is. Kiskesztyű, kiszokni, még cérnasapi kell. Cipője is van, de azt úgysem használom majd, max keresztelőre, mert pont olyan szép kis fehér alkalmi. :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Amy:Nálunk úgy volt hogy 2 hetes korában mondta a védőnő hogy szoktassam a levegőhöz.Én úgy csináltam hogy felöltöztettem és odaálltam vele az ajtóba(családi háznál érvényes,egyébként nyitott ablak is jó).Először 5 perccel indítottunk majd minden nap megnöveltem 5 perccel és így a 4-5.napon kivihettem.
Akkor is fokozatosan hozzászokatni.
Szerintem mehetsz vele nyugodtan.
Nekem azt tanácsolta a védőnő hogy -5fok alatt és nyirkos időben inkább ne vigyem ki.

hamar leesett a köldökcsonkotok.Nekünk a hazahozatal után még 2 héttel esett csak le :?

tabati:az jó lenne ha kiscsaj lenne és 06.30-án születne mert én is akkor születtem és én is lány vagyok :lol:
Egyébként szerintem az 54-es ruhák nem fognak nagyon kelleni ha 3kg fölötti babád lesz.
Megvan már hogy mi lesz a neve?
Kelengyét mikor vásároltok?

KépKép
lyndee
 
 

 
 

Lyndee!

Mirjam, vagy Noé lesz. :D

Azt a pici ruhát meg véletlen vettem, ha nem lesz jó, hát akkor elrakom emlékbe, vagy majd odaadom egy olyan ismerősnek, akinek picuri lesz a babája. Én normál babára számítok, mert férjem is meg én is 3600al születtünk.

A kelengyét hogy érted? A kelengye nem az, amit összevásárolgatsz a babának? :oops: Szóval nekem van egy kelengyelistám, hogy miből kb. menyi ruha kell, meg takaró, ilyesmik.

Érdekelne az is, hogy vajon mikor alszik a picurom, mert én állandóan érzem a mozgolódást még éjjel is szoktam. :shock: Vagy lehet, hogy álmában is rúgkapál? :shock: Bár nem bánom, mert legalább tudom, hogy minden rendben van. :)

Ezzel a levegőztetéssel gondolom nekem nem lesz gond nyáron. Én talán már két hetesen vihetem messzebbre is...nem csak az ajtóig 5 percre...nem?

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Lyndee: akkor azt hiszem jól csinálom... :D

Vagy kiviszem a teraszra, vagy rányitom az ablakot (természetesen beöltöztetve...), tegnap már 15-20 percig levegőzött ilyen módon... Azt hiszem, hogy akkor, ha ma nem esik a hó, akkor megejtjük az első sétánkat... Juj de nagyon várom már!!!

Tabati: nagyon szép neveket választottatok!!!!
Szerintem a picikék álmukban is simán mozgolódnak a pocakban, én mindig örültem, amikor éreztem, hogy mozog...
Babaszoba alakulgat már?

Kép

Veronika:
Kép
amy81
 
 


tabati:kelengyére én mindent értek ami kell a babának,nem csak ruhák hanem a sok apróságok,cumi,cumisüveg,lázmérő,vízhőmérő...stb.Bár még nagyon ráértek vásárolgatni.
Szép neveket választottatok!Különlegesek!
És apás szülést terveztek?
Egyébként én 3200gr voltam a párom pedig 3800gr.Arni meg 4200lett :shock: ....soha nem lehet tudni.
Ne bánd hogy sokat mozog,mert a vége felé nagyon be tudnak lustulni és az embert a frász kerülgeti amikor egy napig szinte alig érzel mocit.Nst-n nem is birtuk felébreszteni :lol:


Amy:jó csinálod,szerintem már simán kimehettek.Csak először ,még ne sokáig,de jövőhéten már elmehettek akár fél órára is. :wink:


Anda jelentkezz!!!!!!!

Kinga??????

Csucsu??????

KépKép
lyndee
 
 


Tényleg úgy tűnik, hogy hárman maradtunk... :?

Na hivatalosan is megvolt az első sétánk! Felavattuk a babakocsit! Nagyon jó volt, Picuri is élvezte, végig aludt... :lol: :lol:

Átsétáltunk Anyuékhoz, kb 10 perc volt oda, meg annyi vissza is...
Olyan furcsa volt, de nagyon jó érzés ám!!!

Én a kelengye vásárlást is annyira élveztem... Kispapám már kevésbé.... 8) :lol:

Kép

Veronika:
Kép
amy81
 
 


Sziasztok!

Vicces, hogy pont mi hárman... :lol: Mármint ha a topic címét nézzük. :lol: De remélem azért visszaszállingóznak a többiek is szép lassan. Kinga már nagyon jöhetne, és én Szilvire is gondolok többször, hogy hátha elkezdték már a következő inszemet...be van jelölve iwiwen, de nem akarom zaklatni, biztos oka volt, hogy ide már nem akart jönni...

Amy!

babaszoba nem lesz egyelőre, mert így is anyóséknál vagyunk, van egy szobánk oszt annyi. Ez nem gáz, jól elvagyunk. Van egy dolgozószoba, amit szükség esetén ki lehet majd alakítani gyerekszobának, de remélem addigra mire ez szükséges lenne már költözhetünk át a saját kis fészkünkbe. Ott viszont csinálunk majd csodálatos gyerekszobát, már alig várom és van sok-sok ötletem. :wink:

Lyndee!

Eddig még csak a babakocsi, a babakád (anuéktól, amiben mi is fürödtünk a tesómmal :D ) egy kisszekrény (szintén anyuéktól) meg pár ruha van amiket írtam. Hétvégén kaptunk egy téli anorákot (vagy mi az ami úgy egyben van, de dzseki anyagú :oops: ), olyan picinek tűnik, de rá van írva, hogy 6-9. Gondolom ez azt jelenti, hogy 9 hónaposig még jó. Hát elvileg akkor jónak kell lennie még télen, de tényleg picinek tűnik. Majd meglátjuk... Ha nem jó, max. elrakjuk egy következő esetlegesen téli babának. :wink:
Már nagyon nézelődöm amúgy, főleg használt cuccokat veszünk, csak még várok, mert van egy kisgyerekes baráti párunk, akik valószínűleg nem terveznek több babát, hozzájuk megyünk nemsokára látogatóba és hátha csurran cseppen valami. 3 babaágyuk volt, úgyhogy ideges lennék, ha vennénk egyet, közben meg ők szívesen adják. Persze rákérdezni nem merek, meg nem is erőltetem, megvesszük mi, de ha kapunk elfogadjuk. Utána aztán megindul a vásárolgatás. :wink: vaterán meg teszveszen nézelődöm nagyon, olyan jó holmikat lehet kapni. :D

Babaméret!

Azért olyan jó lenne, ha meg lehetne már most saccolni..... Én már úgy találkoznék vele, néha rámjön, hogy legyen már július! :roll: Pedig élvezem a várandósságot is, mondjuk jó lenne ha már jönne a tavasz, akkor büszkén mennék az utcán is a nagy pocimmal, most kabátban még nem látszik. Ja! És nem mellesleg az is szól a tavasz mellett, hogy lassan azért - hiába nem látszik- nem lesz már jó rám a télikabát. :oops: Én már nagyon érzem, hogy feszül rajtam, el tudnék képzelni kényelmesebb viseletet is. :roll: De most is esik a hó, és ez azért tetszik, bármennyire is várom a tavaszt. :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Hello kismamik.

Én vagyok, csak mostanában nem tudok mit írni magamról, így inkább olvasgatok és irigyellek benneteket :)

Velem még mindig semmi nem történt, már 31 napja volt a műtétem és már kicsit idegesít hogy miért nem jön meg. :(

Timi
titimee
 
 


Timi!

A doki mit mondott, mennyi az az idő amikor már meg kellene jönnie?

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Tabati: jó kérdés. a ciklusaim régebben 31 és 35 nap közöttiek voltak. de az utóbbi időben clostiztam, ami levitte 27 napra. úgyhogy még várok aztán, ha a héten sem jön meg akkor mehetek vissza a dokihoz :(

Timi
titimee
 
 


Akkor szerintem is jól teszed, ha vársz még, mert ilyenkor aztán hosszabb is lehet talán, bár nem tudom. De ha a dokihoz visszamész, akkor ő biztos megnyugtat, szerintem azt mondja ő is, hogy türelmeen várakozz. Nekem régebben olyan is volt, hogy kimaradt mensi. Jó, elég rég, de úgy ok nélkül, szóval neked most még ok is lenne rá.

Kép
Kép
tabati
 
 


titimee:kitartás,biztosan később jön majd meg.ez ilyenkor természetes.kell egy bizonyos idő mire minden visszarendeződik! :wink:


Mi holnap megyünk oltásra,drukkoljatok,hogy ne viseljen meg bennünket nagyon!

KépKép
lyndee
 
 


Lyndee!

Megy a drukk az oltáshoz! ;)

Kép
Kép
tabati
 
 


megvolt az oltás.köszi a drukkokat!

szegényt annyira sajnáltam,sírt is picit de mikor már öltöztettem már megnyugodott.kicsit aluszékonyabb a kúptól,remélem az éjszakát is jól átvészeljük.

ma nagyon jó idő volt,remélem jön a tavasz :D

KépKép
lyndee
 
 


Lyndee
akkor átestetek a tűzkeresztségen, az oltást illetően. :? Miért kellett kúp? belázasodott?

Titi
nekem is volt párszor (általában 1szer egy évben, elhúzódó ciklusom. mikor Máté fogant, előtte is kb. 2 hónappal. meg tavaly is, 41 napra jött meg asszem, már épp dokihoz akartam menni, mikor mégis megjött.)

Még adós voltam egy szülinapos képpel. (ma küldte át a tesóm.)
Kép

Kép

Kép
syrynx
 
 


syrynx:de jó hogy jelentkeztél!Nagyon szép kisfiad van :D


A kúp azért kellett mert mondta a védőnő hogy adjak neki oltás után attól függetlenül hogy lázas e vagy sem.De nem lett lázas,éjszaka kicsit nyűgösebben aludt és ma is többször sírdogált.Remélem holnapra túl leszünk rajta :cry:

KépKép
lyndee
 
 


Sziasztok!

Lyndee!

Mi a helyzet? Túlvagytok az oltás okozta kicsi nyűglődésen? :wink:

Timi!

Megjött végre, vagy még várat magára? :roll:

Mellesleg hiába van már melegebb még mindig azt a fránya télikabátot kell hordanom, szó szerint jön szét a cipzárja, nem bírja már a kiképzést... :roll:

Csütörtökön mentem dokihoz időpontra, de helyettes doki volt, mert akihez járok szabadságra ment. Érdekes, hogy ezt nem tudta a múlt hónapban... Ő meg csak nézett rám, hogyha nincs panaszom, akkor miért jöttem, mert ezen a héten már van a dokim. Én meg dühös voltam, hogy elcaplattam oda és mondtam, ha már itt vagyok vizsgáljon meg. Minden oké, zárt a méhszájam, a méhem már a köldökömnél van. :D Uh-t meg nem csinált (szerintem nem volt kedve, mert én nem szóltam rá semmit, mégis mondta, hogy elég csak négyszer a várandósság alatt stb. ) Aztán meg ő is elkezdte mondani, hogy ahol lakom ott is van terhesgondozás, miért járok be a kórházba stb. :evil: Érdekes, az itteni sztks dokinak is, meg ennek a tök ismeretlen helyettes dokinak is problémája van ezzel, csak annak a dokinak nincs akihez járok, akire ez az egész tartozik. Majd ha őt zavarja, akkor biztosan meg fogja mondani, hogy járjak a magánrendelésére. Ha meg nem, akkor meg mit problémáznak már ezen? :shock: :evil:

MIndegy 2 hét múlva megyek a cukorterhelésesre. Megpróbálom nem stresszelni előre magam... Nem a löttyel van bajom, mégcsak nem is az éhgyomorral, hanem a koránkeléssel :oops: :lol: és az utána való 2 órás várakozással. :? Közben megint beirattam magam, remélhetőleg akkor már nem lesz szabadságon a dokim, úgyhogy legalább azzal is megy az idő két vérvétel között. :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati:köszi,már túl vagyunk rajta.csak az a két nap volt kicsit nyűgösebb és most már újra a régi Arni :D
átléptük a 6kilót,6150gramm volt szombaton.
A legújabb hogy felfedezte a hangját és nagyokat kiabál,olyan édes :D

ne félj a cukorterheléstől,hamar eltelik az a két óra.És vizet ihatsz közben csak enni nem szabad.
Én a helyedben máskor be sem mennék ha tudom hogy nem az a doki rendel.Biztosan az a bajuk hogy nem hozzájuk jársz,vagy azt hiszik hogy a dokid a kórházban fogad magán úton.

Kinga,jelentkezz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KépKép
lyndee
 
 


Lyndee!

Én is túlléptem már a 6 kilót... :oops: :lol:

Sajnos csak a kórházban derült ki, hogy szabadságon van, ha meg már ott voltam. Amúgy a vizsgálat alatt kedves volt, csak utána kezdett el szövegelni... :evil:

Igen, olyan jó lenne már hírt hallani Kingáról! :roll: Elég nehézkes lehet ez a költözés...

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok! Csak röviden tudok írni: beköltöztünk, megvagyunk, ha nem fog esni az eső hétvégén ássuk az alapot. Visszaolvasni nem tudtam, de ígére bepótolom, csak most elég béna internetünk van, tök lassú meg mindig lefagy. Remélem mindenki jól van.
Sok puszi nektek!
Kinga

Kép
németh
 
 


De jó hallani rólad Kinga!! :D Na majd remélem tudsz jönni ha lesz rendes neted! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Hú, csajok, 2 napja nem kapcsoltam be a gépet!!!!!!!! bőven elég a gép előtt ülni a munkahelyen. :( :evil: Kinga én is épp ma gondoltam rád! Csepelen a posta közelében szálltam fel a buszra. a nagy parkba jártatok játszózni? a templomhoz? Tényleg Máténak hogy tetszik az új környezet? kezdi megszokni? gyerekes családok vannak a közeletekben?hogy-hogy alapot ástok? kibővítitek a házat?

Hétfőn volt Apa Mátéval egészséges rendelésen, Máté 91 cm és 13,6 kg!!!!!!!!! :lol: és rettentően virgonc. esténként futja a köreit a szobában, apjával kergetőznek. ficánkol mint egy kis delfin. iszonyat, hogy mi energia van bennük! de az a jó! :wink:

Én se igazán olvastam vissza. :oops: de majd bepótolom valamelyik este. (az elmúlt két hétvégét vidéken töltöttük, egyik alkalommal vittük Mátét is, másodszor viszont nem. akkor szülinapi buliba voltunk meghívva. vállalkozó család... egy szép kastélyban volt a buli, 30-an voltunk.

Timi
rendeződött a mesód?

Lyndee, gratula a 6 kg-hoz. (Máté 4 hónaposan volt 6 kg, pedig 3,9 -kgvel született. :shock: ) képet mikor teszel??????

Kép

Kép
syrynx
 
 


hahó!


Kinga:de jó már hallani rólad!Remélem mielőbb elrendeződtök és lesz hamarosan jó netetek! :wink:
Majd ha lesz időd írj bővebben hogy milyen az új hely!


syrynx:Elhiszem hogy a munka után nem éppen gép elé kívánkozol,de azért néha írj!
Ma olyan szép idő volt,most már jön a tavasz és akkor Mátéd a szabadban is szaladgálhat :D

Már akartam tenni új képet de még eddig nem volt időm,a hétvégén pedig megyünk nőnapot köszönteni a mamákhoz és akkor készülnek újak.Szerintem a jövőhéten rakok majd fel :wink:

Amy:mizujs?ha vannak új képek a kis Vendiről szívesen vesszük :lol:

KépKép
lyndee
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is csak azért a pici mellett kevesebb az időm...
Hétfőn töltjük a hat hetet, kíváncsi vagyok mennyit fog mutatni a mérleg, 5 hetesen 4610g volt, 5 hét alatt sikeresen produkált 1600g hízást... :shock: 8) :lol:
Ha így folytatja nekünk is meglesz a kiló 2 hónaposan... :wink: :lol:
Egyébként minden ok velünk, szerencsére sok tejem van, egy kismama még visz is el tőlem, mert már a fagyóba sem fér...
Mostanában érzem, hogy talán kezd beállni a kereslet-kínálat vonal.. :lol:

Csütörtökön voltam nőgyogyinál a 6 hetes kontrollon, szerencsére minden rendben volt, Apa is zöld utat kapott, aminek meglehetősen örült... :lol: :lol: :lol:
Mindkét petefészkem tele van méretes tüszőkkel, úgyhogy komolyan el kell gondolkoznunk valami fogamzásgátláson, hacsak nem szeretnénk idejekorán kistesót Vendi babának... :lol:

Na, akkor a képek:
Kép

Kép

Kép

Kép

Na, ennyi volt a szabadság, ébredezik a Kisember... Megyek, lányok, ahogy tudok jövök!!!

Kép

Veronika:
Kép
amy81
 
 


Amy:nagyon szépek vagytok!hatalmasat nőtt Vendi baba!nagyon szép formás :D

KépKép
lyndee
 
 


Lyndee: köszönjük szépen! Hát szerencsére van is mitől nőnie... :)
Hozz Te is képet minél hamarabb Arniról! Nagyon kíváncsi vagyok rá, ő már biztos igazi nagyfiú!!! :lol:

Kép

Veronika:
Kép
amy81
 
 


Kép

Kép

Kép


Boldog Nőnapot Kíván minden csajnak a kisfiam!!!

KépKép
lyndee
 
 


Amy
most nézem, hogy 5 nappal fiatalabb a fiad, a Tesóm lányánál! :wink:
honnan tudja a doki a tüszőket? csinált ultrahangot? nekem nem volt ultrahang a 6 hetes konrollon (pedig császárral szültem. :roll: ) csak kézzel vizsgált meg. Nagyon édik a képek! köszi :lol: (picit irigyellek a sok tejért. nekem éppen hogy csak volt. 6 hóig szoptattam, de mellé kevés tápi is kellett. hiába fejtem, nem jött soha két cseppnél több, szopi után. :shock: )

Lyndee
köszi a nőnapi képeket! puszi az aranyos kis fiacskádnak.

Mi tegnap-meg ma Mátéval kertészkedtünk 1-1 órát. Hiába fújt a szél, jól felöltöztünk. aranyosan segített. magyarázott közben ezerrel. szépen beszél már, ragoz, múlt időt kezdi mondani pl. Anyu volt tegnap este vele (nőnap alkalmából a Párommal mulatni voltunk.) azt mondja evett joghurtot, és Máté odaállt elé ezzel: "kérek ebből". teljesen korrektül. :wink: kis drágám. :lol:

Kép

Kép
syrynx
 
 


syrynx: aranyos lehet Máté ahogy beszélget,ilyenkor meg lehet őket zabálni!
nekem sem volt a 6 hetes kontrolon Uh.Csak kézzel vizsgált .De én örültem volna ha néz egy UH-t is... :?
Nekem is van tejem rendesen,viszont én kb két hete nem fejek.Meguntam bevallom őszintén a lustaságom miatt.És persze jobb helyette leülni egy kicsit a gép elé :lol:
Szerintetek baj hogy már nem fejek?
Vagy meddig kell fejni?ameddig a baba szopik?
A fagyasztó nekünk is tele van de már nem látom értelmét hogy többet elrakjak!


Amy:te is fejed a melled mindig?

KépKép
lyndee
 
 


Sziasztok!

Syrynx: Nekem csinált uht a doki... De jó is, mert így legalább tudom, hogy tényleg vigyázni kell, nem mondhatom, h amíg szoptatok úgysem lehet baba.. Egyébként nem fájt egyáltalán, pedig én is tartottam tőle az elején...

Lyndee: Arni baba gyönyörű!!! Már olyan nagyfiú!!! :D
Fejés: nekem muszáj fejnem legalább az etetések előtt, mert annyira betelik, hogy tiszta kemény, nem tud ráharapni a gyerek a bimbóra. Eddig mindig mellszívót használtam, most viszont csak kézzel fejek egy kicsit (ez minimum 50ml), hogy tudjon belőle enni a drágám. Mivel mindig csak egy ciciből eszik, (azt sem tudja kiszopni, van annyi benne), így azért 6 óra alatt rendesen megtelik mindig... Estére meg még jobban, éjszaka meg akkor is kelnem kell fejni, ha a gyerek alszik, mert különben megőrülök, annyira fáj...
Meg azért engem megnyugtat, hogy van tejcsi a fagyóban, bármi van... Persze annyit nem tudok elrakni, h akármi lenne, 6 hós koráig azzal etessem, de egy-egy etetésre jó lesz.
Mondjuk pont most kezdem érezni, hogy mintha kezdene beállni valami normális mennyiség, ami elég a kicsinek, de nem lesz még 2-300ml amit le tudok fejni... Eddig ennyiket fejtem naponta... és nem direkt, hanem tényleg csak azért, hogy tudjon enni a gyerek...
:shock:

Kép

Veronika:
Kép
amy81
 
 


Sziasztok!

Köszi az érdeklődést, végülis a múlt hétfőn megjött /40 napra/. aznap délutánra a kórházba kellett volna mennem, hogy kivizsgáljanak újra, mert nagy fájdalmaim voltak. Szerdán megyek kontrollra, megbeszéljük a dokival, hogy mikortól próbálkozhatunk újra...

Syrynx: nagyon aranyos Máté. szép kék szeme van :)

Lányok: tök jó ennyi aranyos baba képet nézegetni. lyndee köszi a nőnapi köszöntést. adj egy puszit a nevemben Arninak :D

tabati: mikor kapunk pocakfotót?

Timi
titimee
 
 


Timi!

Na látod kár volt aggódni, viszont sajnálom, hogy úgy görcsöltél... :roll:

Pocakfotó majd pénteken készül profi fotóssal, úgyhogy remélem jók lesznek. :wink: Tényleg még meg is kell beszélnem, hogy vigyek e cd-t vagy ilyesmi...jó, hogy kérdezted eszembe sem jutott volna... :shock: Szóval ha azonnal rárakja valamire, akkor már a hétvégén felrakok nektek, de ha csak e-.mailban kapom meg akkor később. :wink:

Lyndee, Amy!

Nagyon édesek a babák. Én is én is babáznék már!!! :oops: :D

Arninál a vastag kék sapis tetszik a legjobban, de a törölközős is jó, micsoda arcot vág !!! :lol: Amúgy kiskoromban tesómnak is volt ilyen képe! :lol: Vendinél meg a fülbefogós vetekszik a pofinyomós alvóssal, bár szerintem egyszerűen csak a szája tetszik nagyon, ahogy alapból mindig olyan durcis neki. :lol:

Amy!

Mi nem fogunk védekezni szülés után sem, mert eldöntöttük, hogy bármikor jöhet a következő (remélem akkor sem fogom másként gondolni, szóval hogy jó élmény lesz a szülés a körülményekhez képest :roll: ) Úgyhogy nekem nőhetnek szépen a petécskéim, és jövök újra reménykedni a lányokhoz! :wink:

Lyndee!

Én ugyan nem értek hozzá, mert ugye tapasztalat még nuku, de amit olvastam erről a fejésről, nem gáz ha nem fejsz. ha nem fájnak a melleid és van elég tejed, akkor Arni valószínűleg kitermeli magának azt a mennyiséget ami elég neki.

Syrynx!

Máté édes lehet, ahogy így formálja a szavakat. :D Ezt az időszakot is nagyon várom már. :oops:

Egy másik topicban mesélte egy lány, hogy a kislánya hajnalban átment hozzájuk a nagyágyba. Ő megkérdezte tőle, hogy mi történt, hogy átjött, valami baj van esetleg? Erre a kislány: egyszer csak arra ébredtem, hogy már nem alszom :lol: :lol: Annyira cuki lehetett!!!! :D

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati:várjuk a pocifotót nagyon.már kivi vagyok én is! :wink:


az az igazság hogy vissza fogok térni a fejéshez mert csökkeni kezdett a tejem...hogy most ettől e azt nem tudom,de ez így nem lesz jó :roll:

KépKép
lyndee
 
 


hahó merre vagytok? :shock:

KépKép
lyndee
 
 


Sziasztok!

Lyndee én itt vagyok :)
Múlt héten voltam dokinál minden rendben van, megjött a szövettani eredmény is. Valószinűsíthető hogy valami vírust kaptam, mert genetikai rendellenességet nem találtak.
úgyhogy próbálkozunk újra.

Tabati: merre vannak azok a pocakfotók? :)

Timi
titimee
 
 


Titimee:drukkolok hogy mielőbb babásodj!
Nekem is a műtét utáni harmadik hónapban sikerült Arni.Most volt márc.13-án egy éve hogy utoljára megjött :lol:

Tabati:csak nincs vmi baj?

Kinga,syrynx,amy????????????

KépKép
lyndee
 
 


csucsu,te is jelentkezzzz!!!!!

KépKép
lyndee
 
 


Sziasztok!

Vagyunk mi is, csak amikor napközben alszik Vendi baba, akkor kell mindent megcsinálnom (takarítás, főzés, mosás, stb) így aztán kevés időm marad netezni.

Timi: én is nagyon drukkolok!!!! Biztos, hogy hamarosan babás leszel!!!

Lyndee: gratulálok a 3 hónapos nagyfiadhoz!!! :lol: :lol: :lol:

Tabati: most nézem, hogy már 25 hetes vagy... Úristen, hogy repül az idő... Tényleg, hol vannak azok a beígért pocifotók??? :D

Kép

Veronika:
Kép
amy81
 
 


Sziasztok!

Húhh, bocsánat :oops: élek még, csak elkapott a takonykór és csúnyán köhögök is. Most meg épp a fejem is megfájdult, de azért már javulófélben vagyok, csak nem volt kedvem írni. :( Viszont leírom a tegnapi napom! :wink:

Megjártam a terheléses vércukorvizsgálatot. Lányok, komolyan mondom, hogy nem is volt gáz. Egyáltalán nem. Összekeverte nekem is 3dl vízzel és a citromot én adagolhattam. Mondta, hogy próbáljam meg minél hamarabb meginni. Sok citrommal tényleg nem volt gáz és amikor éreztem, hogy már nincs benne citrom, nyomtam még hozzá. Amúgy meg a cukornak porcukor íze volt.

Dokinál is minden rendben ment. Méhszáj még mindig 3000, babu is szépen fejlődik, viszont még farfekvéses, de doki kihangsúlyozta, hogy még, gondolom elég ideje, meg helye van még hogy megforduljon.

Viszont kaptam kúpot (vagyis inkább valami golyót) mert nagyon folyok, de erre sem mondta, hogy baj lenne.

És a többi jó hír! Elmentem utána vásárolgatni. Vettem pár rugit, meg kisgatyát, végre sikerült kissapkát is találnom. És a boltban rámfogták, hogy kisfiút érzek titkon, mert a legöbb ruci inkább fiús, mint lányos. Szerintem meg unisex...

Éééééés Licitáltam!!!! Megvan a kiságy, a kenguru, és egy kiságyra rakható pelenkázófeltét. Lehet hétvégén megyünk értük. Sikeres napom volt!!!

Ma kellett volna mennem tornázni, de inkább kihagytam, és jól tettem az időjárás is elég furi. :roll:

Ja! A képek még nem készültek el, sok dolga van a fotósnak (retusál ezerrel) egy csoportképet tudok felrakni, én vagyok a bal szélső. :wink:

http://www.molnarfoto.com/2009/kismamak/1.jpg

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati: nagyon csini vagy :) Tök jó hogy túl vagy a terheléses cukor vizsgálaton és hogy nem is volt olyan rossz. Én is csak rosszakat hallottam róla :)

Lyndee: már 3 hónapos Arni? hogy repül az idő :D

Timi
titimee
 
 


amy: köszi, ránkfér a drukkolás :) Hétfőn lesz az évfordulónk. szép kis ajándék lenne, ha akkor jönne össze a baba :)

Timi
titimee
 
 


Timi!

Az jó ha nem találtak semmit, akkor minden oké! :wink: Már próbálkoztok is, vagy megvárod még a mensit?

Lyndee!

Akkor beindult a fejés újra? (milyen mellszívód van kézi vagy elektromos?)

Amy!

Rossz a vonalzóm, majd átigazítom, mert júlisu 2re vagyok kiírva, ugyanis én mindig variáltam aszerint, hogy az uh gép mit mondott. De most felvilágosított a doki, hogy mensi szerint számolunk... :oops:

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati: már megvártuk, most újra próbálkozunk...

Timi
titimee
 
 


Sziasztok!


tabati:Szép vagy a képen és csini is.Kik a többi kismamik?
Mikor lesz meg a cukorterhelés eredménye?

Kézi mellszívóm van nekem az vált be,próbáltam már elektrtomosat is de az annyira fájt és a tej pedig nem jött.De kinek mi válik be.De már nem fejek egyáltalán.
Akkor elkezdtem az urticát szedni és elzáródott egy tejcsatornám,szépen begombócosodott és fájt.
Kádba be,melegvíz,masszázs,ezt háromszor mire Arni ki tudta szívni.
De aztán rájöttem hogy felesleges volt szednem bármit is mert tej az van csak Arni nem eszik már úgy ahogy régebben.

Még ráér megfordulni kismanód!Nekem a 28.héten még faros volt a 4d-s vizsgálaton,majd két hét múlva már rendben volt.


Amy:Ti is hamarosan két hónaposak lesztek,mehettek oltásra!

Titimee:előbb jön a babó mint gondolnád!Jönnek a gólyák hamarosan :wink:

KépKép
lyndee
 
 


Timi!

Húha akkor ez már izgi! :wink:

Lyndee!

A júniusi topicban volt egy találkozó, csak ennyien voltunk és fotózkodtunk az egyik lány férje fotós ő csinált egyéni képeket is.

Akkor jó, mert én is kézi akarok venni, csak rá akartak beszélni a gépire, merthogy az hatásosabb. De barátnőm is kézit használt és 50 ezer forintot még keresett is tejleadással (tényleg Amy, te nem akarsz leadni tejet? ) Pedig az elején problémája volt, de annyira bevált neki a mellszívó, hogy azóta is alig tudja apasztani. Neki is volt egy időszaka amikor sírva ült a kádban meleg vízben és maszírozta a melleit. :roll:


Igen, nem is aggódtam a faros fekvés miat, szerintem még rengeteg helye is lehet neki, néha úgy érzem, mintha keresztben feküdne, úgyhogy lehet, hogy a dokinál épp farral volt, de máskor szerintem szokott máshogy is lenni. Bár biztos nem avgyok benne... :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati
örülök, hogy minden ok. :lol: nagyon jó a csoportkép! kik a többiek? barátnők, ismerősök? (bocsi kicsit lemaradtam, nem olvastam vissza teljesen. :oops: )

Titimee
drukk, ehhez a hónaphoz! és gratula a 8 évhez!!!!!!!! :lol: hogy ünnepeltek? elutaztok valahova? vagy egy meghitt vacsi? ilyesmi lesz? mi épp a felénél tartunk. ápr. 30-án lesz 4 éve, hogy megismerkedtünk.

Lyndee
jó, hogy visszaállt a tejci. (nekem sajnos végig kevésvolt, de így is kihúztuk 5 -5,5 hónapig.) tejcsatornaelzáródás nem lehetett kellemes. lázzal is járhat, ha eldurvul. annakidején szólt a nődokim, ha gond lenne menjek hozzá. (de nem kellett szerencsére.)

Mi jól vagyunk. Én dolgozok ezerrel. Máté növöget, dumál hogy alig lehet leállítani. Már kezdi a mondókákat visszamondani. Ma kertészkedtünk, buzgón segített. 8) viszont mérges vagyok, mert a kardvirághagymák és az egyéb gumók (dália) nagy része tönkrement. Apa letakarta nejlonos cuccal, meg rossz rongyokkal. a nejlon volt a baj, bepossadtak. na mindegy. tanulság. :evil:

Kép

Kép
syrynx
 
 


Sziasztok!
Na megint jelentkezem! Internet továbbra sem jó, de igyekszem. Nem olvastam vissza (szerintem nem is fogok már), de nagyjából átpörgettem, a lényeg, hogy mindenki jól van. Tabati nagyon szép kismama vagy!
Elkezdtük az építekzést, de lehet, hogy ezt már írtam, holnap öntik be a szerelőbetont. Ja, Syrynx: vadi új házat építünk, most albérletben lakunk itt Üllőn, amíg felépül a new ház.
Nagyon kevés időm van egyébként, mindig van mit csinálni, teljesen más, mint a lakásban. És végre úgy néz ki, hogy itt a jó idő is!
Na most mennem kell, jók legyetek!
Puszi

Kép
németh
 
 


Hú Kinga ez nagyon jó lehet. énis szeretnék egyszer egy olyan házat ami az én ízlésem szerint készül. Mi egy régi parasztházban lakunk. Nekem ez volt az egyik nagy álmom :) csak sajna nem mi építettük.

Syrynx: köszi. leszerveztem egy 3 napos meglepetés utat. Oda megyünk, ahol először töltöttünk el egy hétvégét kettesben :) (Egerben) Pezsgővel várnak és a nászutas lakosztályt foglaltattam le :)

"Termesztessz" zöldségeket is? :)
Én beszereztem a hétvégén a zöldséges kerthez a vetőmagokat. Még várok egy két hetet az elültetéssel,. Egyébként én nem szoktam palántázni őket, az már túl macerás :). Nem vagyok nagy kertész. a virágok nem maradnak meg a földben, valszeg a kutyám is tesz érte.

Timi
titimee
 
 


Sziasztok!

Tabati: Nagyon csinos vagy!!! Én úgy sajnálom, hogy nem jutottam el pocakosan fotóshoz... :cry: , na majd tesóbabával... :D
Gondoltam rá, hogy adok le tejet, csak elég sok vizsgálatot kellene hozzá megcsináltatni, és ahhoz meg lusta disznó vagyok... :oops:
Egy ismerős hordta el tőlem a tejet vagy 4 hétig, most meg már azért nem annyira vészesen sok a tejcsi, amit lefejek megy a fagyóba... Egyébként nekem Aventes kézi mellszívóm van, nagyon bevált és könnyű használni is sztem.... Egyébként sokat fejek kézzel, ha nincs kedvem elővenni a szívót, vagy épp nem steril...

Lyndee: ne is mondd, keddhez egy hétre megyünk oltásra, és már előre félek.. mármint, hogy fájni fog Vendinek, én meg abba belehalok... :cry: :cry: :cry: Tényleg, ti a rota elleni oltást beadattátok Arninak?

Kinga: de jó, hogy jelentkeztél... Nem irigyellek az építkezés miatt, de a vége annyira jó, amikor tényleg úgy néz ki a ház, ahogy ti szerettétek volna...

Timi: Gratula az évfordulóhoz!!! De jól hangzik a meglepi út... Bizti nagyon romantikus lesz... :D. Úúúúúúúú most látom, hogy pont ma van a nagy nap!!! Akkor már bizti Egerben vagytok!!!

Syrynx: jó is az, amikor már a gyerkőc is besegít a kerti munkákban... télen már a havat is fogja lapátolni... :lol: :wink:

Kép

Veronika:
Kép
amy81
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: