Új privát üzeneted érkezett!

Eszter! Én dolgozni akartam, de nem tudtam volna a munkából félnapot hiányozni. Igy azután táppénzre mentem, azt meg egyszerüen nem indokoltam meg. Miért tartona bárkire is hogy miért vagyok beteg. Ha mégis kérdi valaki, akkor udvarisan azt mondom, hogy nem akarok róla beszélni.

Karmen
karmen
 


Sziasztok!

36 évesek múltunk. Van egy 5 és féléves fiunk, aki Closty... segítséggel született. Nálam minden rendben, páromnál 2 éve nincs haviciklus. Szedte, szurkálták, MR, stb. BMC-be járunk.


Most petesejt-donort keresünk!
Spermabank tudtommal van! Mit tudtok létezik-e petesejt bank, ahol nem csak sajáthoz, hanem máséhoz is hozzá lehet jutni?
Illetve ötleteket várunk!


köszi
Névtelen
 


Kedves Névtelen! Sajnos mostanában olvastam a www.infertility.hu-n ahol egy meddõségi orvos válaszol, hogy petesejt donor nem létezik, nincs is meg ennek a jogi háttere Mo-n még, a másik hogy a petesejteket nem lehet fagyasztani ugy mint a spermát, károsodhatnak. Javaslom keresd meg ott a cikket, rákeresve a petesejt donorra.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 

 
 

Sziasztok!
Most vagyok itt elõször. Azt hallottam, hogy Budapesten létezik spermabank, ahová ambíciózus fiatal férfiakat várnak, hogy örökítõ anyagot vegyenek tõlük, azok számára, akiket a sors megfosztott a saját gyermek örömétõl. Ha valaki netán tudja ezen spermabank címét, esetleg azt, hogy melyik klinikán mûködik, legyen szíves és írja meg nekem...

nagaarum@freemail.hu
Névtelen
 


Angliaban leteznek petesejt donorok, persze ez a magyar parokon nem segit.Kép
Névtelen
 


Én már többször is gondoltam rá, hogy jó érzés lenne igy segiteni másokon, persze ha fizetnék a kezelést. Elég drágák a gyógyszerek. De Mo. sajna nem lehet még.

Karmen
karmen
 


Karmen, igen, nagyon jo erzes lehet segiteni. A cikkben amit olvastam, mindket fel megszolalt, vagyis a donor es az is aki kapta a petesejtet. Nagyon meghato es tanulsagos volt. Az en szemem is konybelabadt.
Névtelen
 


Bocs rosszul irtam, egy donor es nem az, akinek a petesejtje segitsegevel megszuletett a kislanya. Azt hiszem a donorok kilete titkos, de nem biztos, hogy jol emlekszem.
Névtelen
 


Névtelen! Én is bármit megtennék már hogy legyen gyermekünk, igy átérezem azt, amikor valaki tudja hogy nem lehet. Nekem legalább még van remény sajátra a lombikkal. Akinek nincs petesejtje annak szörnyû lehet tudni. Azt nem tudom, hogy pl. ha valaki emellett dönt, akkor kint nyugaton megcsinálják-e neki, ha fizeti a kezelést. Persze erre sajnos az átlagnak nincs lehetõsége az árak miatt Kép
Amugy én szivesen segitenék igy, bár utálom a szurikat, de nem olyan nagy áldozat.
karmen
 


Karmen, szoritok, hogy minel elobb teljesuljon a vagyad!

Amiota megszuletett a kislanyom tudom milyen nagy kincs egy gyermek. Igy en is nagyon megertem es aterzem, milyen borzalmas csapas akinek (pl.Mo-on) semmi eselye egy sajat gyermekre.
Elvileg szerintem lehetseges egy kulfoldi kezeles, de ahhoz attol tartok, mar milliomosnak sem eleg lenni!Kép
Névtelen
 


Szia Névtelen! Ez a baj, hogy ha nincs elég pénzed akkor sok mindenre nincs esély. Hát beteg van, akit csak külföndön tudnak megmenteni, v. kezelni. Ha itthoni kezelésrõl van szó, én pl.többször is gondolok arra, mi van
ha nem tudom tovább fizetni a lombik szurikat? Nem hiszem hogy jó ezen gondolkodni és stresszelni, de sajna nem tudom kiverni a fejembõl. Hiába mondja a doki nyugalom és ne is gondoljak ilyenre, hiszem ez a realitás!

Köszi én is remélem hogy most sikerül a lombik.

Karmen
karmen
 


Udv mindenkinek, aki ide teved.
En most vagyok itt eloszor, de mar a tematol is erosebb a szivveresem. Hasonlo a tortenetem, nekem elsore sikerult a beultetes, mindharom embrio beagyazodott. 31 hetig hordtam oket, allitolag csupa has voltam, burokrepedes miatt szulettek meg a babak korabban. Mindharman 9-es apgarral, egessegesen. Sajnos a kislanyom az intenziven valamilyen fertozest kapott és meghalt. Ezt azota sem tudtam kiheverni. A ket fiuval pedig vegigcsinaltunk minden koraszulottseggel jaro problemat. Hala Istennek egeszsegesen keveredtunk ki belole, gyonyoruek, okosak es jovo heten lesznek ketevesek. Raadas ajandekkent iden szuletett egy babank, csak ugy spontan. Azert irtam ezt meg, hogy biztassak mindenkit, akkor is van remeny, ha az orvosok esetleg mast mondanak es akkor is tortennek bajok, ha erre a legkevesbe szamitunk. Kitartast mindenkinek
Ildi
Névtelen
 


Ildi, erre nem is lehet mit irni, a siras folytogat, ahogy olvasom, mi tortent a kislanykaddal. Kiheverni talan sose fogod ezt a szornyuseget, de a ket kisfiucska es az "uj" kisbabacska vigaszt nyujthat Neked, akikhez teljes szivvel gratulalok es sok boldogsagot kivanok!

szeretettel

Maci
Maci
 


Ildi! Én gratulálok az egészséges babáitokhoz, nekünk a 2. kisérlet is sikertelen lett, most várakozás van. De ez valóban biztat amit irtál.

Karmen
karmen
 


Sziasztok!

Nekünk a lombikprogramot a Dévai Klinikán csinálták, ami elsõre sikerült kisfiam 2001 november 08.-án született. Elõtte azonban eltelt 8 év, sokmindenkinél megfordultunk, de sikerre it találtunk. Aki most kezdi ajánlani tudom ezt a klinikát, mert jó szakemberek dolgoznak ott.

Üdv: Kata
skata
 
 


Szia Kata!

Tudnál nekem egy kicsit bõvebben írni a klinikáról? Nem ismerem õket, de most szeretnénk elmenni egy konzultációra. A Kaáliban volt már egy próbálkozásunk, de az sajnos nem sikerül.

köszi, Andi
Névtelen
 


Sziasztok!

Eloszor vagyok itt es mielott kerdeznek szeretnek irni egy par sort magunkrol. 33 eves multam, ferjem 34 mult. Nincs meg babank, de szeretnenk. Nekem par eve volt egy mutetem
amiutan megtudtam hogy ha babat szeretnenk akkor a lombik
eljaras a jarhato ut. Egyik petevezetekemet kivettek, masik
pedig az orvos szerint nem mukodokepes.
Szeretnek beszelgetni egy anyukaval, aki hasonlo problema miatt a lombikbebi utat valasztotta es sikerrel jart es persze szivesen megosztana velem a tapasztalatait.

remenyteljes koszonettel,
mekkelek
mekkelek
 


Sziasztok!
Török Zsolt vagyok és 31 évesen lehettem apa a lombikprogram révén.
Feleségemmel több éven keresztül vártuk, hogy mikor lesz végre nekünk is gyermekünk. Aztán elmentük a Kaáli Intézetbe. Az inszemináció nem sikerült, de a lombik már elsõre.
3 gyönyörû kislányunk született. Anna, Virág és Erika 2 éves lelki és - nekünk sok - anyagi megpróbáltatás után fogantak meg. Aztán az orovosok állítottak döntés elé: "Szeretnénk-e mind a három magzat kifejlõdését és késõbbi megszületését?" A dilemma - a sok veszély, és a rengeteg rizikó faktor felsorolása alapján - jogosan indított bennünk érzelmi viharokat.
Nem szégyenlem éjszakákat sírtam át, és végóül jól döntöttünk: nem tudjuk, hogy így egészségben, biztonságban lesznek-e Õk és édesanyjuk, nem tudjuk mibõl tudjuk felenvelni Õket, DE VÁLLALTUK.
Ma már 7 hónaposak és egészségesek, és rengeteg örömet okoztak már eddig is. 3-as ikrek. Kicsit nehéz, de jó. Nagyon.
Most Mi szeretnénk segíteni másoknak is.
- Sokba került az egész "project", hiába ingyenes a beültetés.
- Lehet, hogy nem lett volna szükség erre, ha a feleségem fiatal korában nem a legolcsóbb, hanem a legjobb fogamzásgátlót szedi.
- és még számos gond, amit kérlek írjatok le Ti is.
De KÉRLEK benneteket, hogy ne csak a gondokat írjátok le, hanem, hogy milyen módon lehetne segíteni azokon.
Pl.: kapjanak nagyobb támogatást a jó minõségû fogamzásgátlók is!, vagy jobb felvilágosításra volna szükség, vagy a nõgyógyászokat is tovább kellene képezni, vagy legyen több meddõségi központ, ...

Várom tehát a javasltaitokat.
Próbáljunk meg közösen segíteni egymáson és az utánunk jövõ generációkon. A törvények módosításával, a költségvetési támogatások növelésével, a képzés-felvilágosítás beindításával, ....
A topicot is használhatjuk, de irhattok a közvetlen emailemre is: progressive@agria.hu
Üdvözlettel és köszönettel:
Török Zsolt
torvenyhozo
 


Szia Zsolti!

Én túl vagyok a 2. sikertelen lombikon. Nekem a legföbb gondot az injekciók megvásárlása okozza, sajnos hiába van 50% támogatás rajtuk, a magas árak miatt ez is kevés. Akkor még nem is emlitettem a vitaminokat, egyéb gyógyszereket.
Még most sem tudom a 3. kisérletre összejön-e annyi pénz ami kellene.

Szerintem a mai fogamzásgátlók alacsony hormontartalmú készitmények, mint amit a mi generációnk is szedett. Az ezzel kapcsolatos felvetésedre válaszolva a megoldást én nem a drágább fogamzásgátlók árának támogatásában látnám, hanem a nõknek kellene olyan felvilágositó programokat inditani, ami a kondom használatára ösztönözné öket. Ami hormonkészitmény az mindig is ártani fog, hiába a jobb minõség. Aki ilyeneket szed, azok közül sokaknak hosszabb távon meg is lesz a neg. hatása.
Én 2 évig szedtem ilyen gyógyszert, nem is ez az oka annak hogy csak lombikkal lehet gyermekünk. Nekünk nem volt inszem.

Több barátnömmel elbeszélgetve szerintem nagyon hasznos lenne ha a meddöségi központokban olyan pszichológusok müködnének, akik pont ezeket a sikertelen párokkal beszélgetnének. Igen nagy lelki erö kell egy-egy kudarc után. Sajnos nem tudok róla, hogy ilyen lenne bárhol is.

Gratulálok a 3 egészséges babához!

Karmen
karmen
 


Szia Zsolti!

Én túl vagyok a 2. sikertelen lombikon. Nekem a legföbb gondot az injekciók megvásárlása okozza, sajnos hiába van 50% támogatás rajtuk, a magas árak miatt ez is kevés. Akkor még nem is emlitettem a vitaminokat, egyéb gyógyszereket.
Még most sem tudom a 3. kisérletre összejön-e annyi pénz ami kellene.

Szerintem a mai fogamzásgátlók alacsony hormontartalmú készitmények, mint amit a mi generációnk is szedett. Az ezzel kapcsolatos felvetésedre válaszolva a megoldást én nem a drágább fogamzásgátlók árának támogatásában látnám, hanem a nõknek kellene olyan felvilágositó programokat inditani, ami a kondom használatára ösztönözné öket. Ami hormonkészitmény az mindig is ártani fog, hiába a jobb minõség. Aki ilyeneket szed, azok közül sokaknak hosszabb távon meg is lesz a neg. hatása.
Én 2 évig szedtem ilyen gyógyszert, nem is ez az oka annak hogy csak lombikkal lehet gyermekünk. Nekünk nem volt inszem.

Több barátnömmel elbeszélgetve szerintem nagyon hasznos lenne ha a meddöségi központokban olyan pszichológusok müködnének, akik pont ezeket a sikertelen párokkal beszélgetnének. Igen nagy lelki erö kell egy-egy kudarc után. Sajnos nem tudok róla, hogy ilyen lenne bárhol is.

Gratulálok a 3 egészséges babához!

Karmen
karmen
 


Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni attól, akinek van ebben tapasztalata, hogy a Kaáli Intézetben hogyan és mit fogadnak el az orvosok/nõvérek köszönetképpen. Azért kérdem, mert úgy tudom, hogy semmit. De én szeretném mindenképpen megköszönni az önzetlen segítségüket.
Köszönöm:
Sára
Névtelen
 


Sziasztok!

9.-en irtam ezt a kis bemutatkozolevelet amit alul olvashattok es meg mindig remenyteljesen varom hogy valaszt kapjak. Szivesen beszelgetnek olyasvalakivel is aki eppen most megy at a lombikbebi programon.

Udvozlettel,
mekkelek (Katalin)


"Sziasztok!

Eloszor vagyok itt es mielott kerdeznek szeretnek irni egy par sort magunkrol. 33 eves multam, ferjem 34 mult. Nincs meg babank, de szeretnenk. Nekem par eve volt egy mutetem
amiutan megtudtam hogy ha babat szeretnenk akkor a lombik
eljaras a jarhato ut. Egyik petevezetekemet kivettek, masik
pedig az orvos szerint nem mukodokepes.
Szeretnek beszelgetni egy anyukaval, aki hasonlo problema miatt a lombikbebi utat valasztotta es sikerrel jart es persze szivesen megosztana velem a tapasztalatait.

remenyteljes koszonettel,
mekkelek "
mekkelek
 


Sziasztok!

Mi is lombik elõtt állunk, közvetlenül. Párommal 32 évesek vagyunk, 5 éve házasok, több mint egy éve szeretnénk kisbabát. Tavaly májusban fogtunk neki a kivizsgálásoknak (dokimnak hála, aki nem küldött el azzal, hogy menjek vissza egy év múlva), a HSG-m OK lett, hormonjaim rendben, és kiderült, hogy a páromnál a gond. Hiába magas a spermaszáma és jó minden egyéb paramétere, sajnos nagyon lassúak, igy a 3. kontrollvizsgálat eredménye (és egy 70.000.- Ft-os injekciókúra) után az andrológus a Kaáliba utalt bennünket (a vizsgálatokat Szegeden a Nõi Klinikán végezték). Most ott tartunk, hogy ha minden jól megy, akkor pénteken kezdem kapni az injekciókat, kedden kell mennem UH-ra, hogy megnézze a doki a tüszõk növekedését, és megállapitsa az injekció további adagját. A punkció után táppénzen leszek, egészen addig, amig ki nem derül az eredmény, ami remélhetõleg pozitiv lesz.

KARMENKép
igazad van, a pszichológus tényleg jó ötlet, hiszen egy sikertelen kisérlet után nagyon nehéz továbblépni, ebben nagy segitség lenne egy szakember.

SÁRAKép
mivel pénzt nem fogadnak el, szerintem ajándékkosár, esetleg könyv (mûvészeti album v. utikönyv), esetleg egy nagy torta, ha helybéli vagy, ettõl jobb ötlet most nem jut az eszembe. Én ezek közül valamelyiket gondoltam, majd.

MEKKELEKKép
ha sikeres lombikosokkal szeretném beszélni, lehet, hogy a "Friss kismamák" között hamarabb szerencsével jársz.

ZSOLTKép
hát igen, talán legfontosabb a felvilágositás lenne, hogy az embernek ne kelljen titkolnia, hogy lombik-programra jár, hiszen ha azt vesszük, ez is egyfajta "betegség" (hirtelen nem találok jobb szót rá), és ahogy nem titkoljuk, hogy fogorvoshoz megyünk, vagy vakbélmûtétünk volt, szerintem ezt sem kéne. Az már más tészta, hogy a munkáltatók hogyan állnak ehhez, hiszen vannak sokan olyanok, akik azért titkolják, hogy nehogy emiatt küldjék el õket. Mert amig meg lehet azt csinálni, hogy a várandós nõ kevesebb fizetésemelést kap, csak azért, mert úgyis elmegy szülni, addig ebben az országban bármi lehetséges, sajnos. Mert akárhonnan nézzük, nagyon sokan küzdünk ezzel a problémával, elég csak egy hétfõ reggel bemenni a Kaáli Intézetbe, és megszámolni, hogy hányan várakoznak. És a telefon is nagyon sûrûn csörög. Ezek ellenére még mindig ez az a hely, ahol a legemberségesebb bánásmódban volt/van részünk, ami sokat segit abban, hogy másképp vegye az ember az akadályokat.

Na, nem filozolfágatok tovább, mindenkinek sok sikert kivánok a programhoz. Ha van hirem, akkor valami úton jelentkezem.

Üdv,

KnéRita
knérita
 
 


MEKKELEK
szeretném=szeretnél
knérita
 
 


Kedves babavárók!
35 ill. 38 évesek vagyunk. A párommal 7 lombikon "mentünk át". Semmilyen szervi akadálya nem volt a terhességnek... És mégsem. Éveken át a remény és a kilátástalanság között libikókáztunk. Aztán döntöttünk. Adoptáltunk egy meseszép újszülütt babát, aki most kétéves és gyönyörû. De ehhez kellett az az út, amit bejártunk. Az orvosi beavatkozásból elegünk lett. A kistestvért is inkább adoptálni szeretnénk, ha spontán módon nem sikerül. Én azt mondom, aki igazán gyereket akar, és nem adja fel, így-vagy úgy sikerül.
mese
 


Sára! Én amikor elsõ alkalommal mentem az intézetbe pont jött egy pár (szép kis 2 pici ikrekkel) és egy nagy ajándékkosár volt náluk. Azt adták oda a dokinak, meg egy kisebbet a növéreknek. Ha azt gondolod hogy többet akarsz adni, akkor még a kosárban mindig eldughatsz egy boritékot pénzzel. De gondolom ilyen gyógyszerárak mellett csak egy szerényebb köszönömre futja legtöbbünknek.

Mekkelek! Sajna nekem se volt még sikeres, Rita ötlete jobb.

Mese! Sajnálom hogy nektek nem sikerült, nekem is mindig összeszorul a szivem ha ilyet olvasok, mert lehet hogy mi is igy járunk. Az adoptálástól én se ijednék meg, ha nincs más megoldás hogy gyerekünk legyen. Engem nagyon érdekelne hogy mennyi idö volt amióta elinditottátok a folyamatot és mire a pici babát a karodban tartottad?

Mi 3,5 éve szeretnénk már a babát. Nálunk több baj is van. nekem endom volt, 2x operáltak, most is van egy kisebb. A bal odal elzárodott a jobb majdnem. A férjemnek olyan kevés a spermaszáma hogy egyböl lombikra küldtek. Én 32 vagyok a férjem 30 éves. Sajnos nem lehet megmagyarázni miért nem tapad meg valakinél a másiknak miért sikerül.

Engem amugy nagyon felháborit a klinikán hogy az UH-ra behivnak több nöt is egyszerre, igaz a függöny mögött állnak, de ha valakit ismerek végighallgatja a bajaimat, Rita téged nem zavart? Másik hogy nem értem ugy általában az intézményeket, hogy a babáért harcoló nöket miért teszik egy szobába az abortuszos nõkkel? Nekem majd megszakadt a szivem amikor a 9 ágyból 4en arra jöttek, másik nap is ennyien.

Török Zsoltnak ezt nem irtam, de szerintem ez is nagy probléma mert lelkileg ez is sokakat nagyon meg tud viselni, én még aránylag jól el tudtam fogadni. De fájt.

Karmen
karmen
 


Sziaszttok!

A mi babánk is Kaális. Nekünk elsõre összejött.
Sára, amikor mi vittük a kislányunkat megmutatni a Kaáliba, az orvosunknak ajándékkosarat és tortát vittünk, a nõvéreknek meg süteményt és virágot. Na, és természetesen, egy friss képet az orvosnak.

Babuci
Névtelen
 


Kedves Rita es Karmen!

Koszonom hogy valaszoltatok Kép, meg fogom nezni a friss kismamak oldalat.

Kedves Babuci!

Olvasom hogy nektek elsore sikerult. Gratulalok! Kép
Szeretnem megkerdezni hogy kerdezhetek-e toletek
kerdeseket a lombikbebi programmal kapcsolatban.
Ha igen akkor nagyon szivesen megadnam az e-mail cimemet vagy ha gondoljatok talalkozhatnank egy cset oldalon.
Ha nem, azt is megertem mert nem mindenki szeret beszelni
reszletekrol.

Koszonettel,
mekkelek (Katalin)
mekkelek
 


Kedves Rita!

Most olvastam ferjemnek a torteneteteket es mindketten drukkolunk nektek hogy elsore osszejojjon. Kép

mekkelek
mekkelek
 


Szia Mekkelek!

Szivesem fogadom,hogyha van kérbésed a lombikon mi történt és milyen kérdéseket tetek fel.Megadom az e- cimemet.marta auerhamer@enternet.hu.Írj nyugottan.

Szia babuci.
Névtelen
 


Mekkelek!

A javíttot e-cimem marta.auerhammer@enternet.hu
Névtelen
 


Sziasztok!

Akinek sikerült, gratulálunk, akinek folyamatban van, sok sikert kívánunk!
Mi pedig segítséget szeretnénk kérni. Évek óta tartó kísérleteink nem hozták meg a várva várt eredményt. Egyetlen utolsó lehetõségként petesejt donort keresünk. A jogszabály szerint van lehetõség itthon is, amennyiben az önkéntes donort mi visszük. Mivel ez nálunk családon belül nem oldható meg, ezért fordulunk kéréssel e lap olvasóihoz is. 35 év alatti, egészséges, szülésen már átesett nõt keresünk aki vállalná az ezzel járó nem kevés kényelmetlenséget. Természetesen minden költséget mi állunk.
"Aki hallja adja át!"

Üdvözlettel: Gabi és élete párja
Gabi
 


Szia Gabi! Kivánom járjatok sikerrel, én gondolkodtam már rajta szivesen segitenék igy valakinek, de nekem azt mondták Mo. erre nincs lehetöség, a törvény erröl ugyanis nem rendelkezik egyértelmûen.

Nekem sajna most a lombik alatt is csak kevés (3) petesejt lett, ha szültem már én szeretnék hozzátok hasonlókon majd segiteni. Remélem más is gondolkodik igy és ti sikerrel jártok!!

Amugy nekem lassan kezdödik a 3. lombik, remélem most nagyobb szerencsével.

Karmen
karmen
 


sziasztok!

Nekünk a 2. lombik lett sikeres. Ha valakit érdekel a felkészülés rá, vagy bármi hasonló a lombik módszerrel, akkor javaslom a www.kaali.org oldalt. Petesejtadományozásról is van benne cikk, ha jól emléxem.
Névtelen
 


Sziasztok!

Van valaki közöttetek aki ismerõs a Szegedi Kaáli intézetben? Mi 3 éve próbálkozunk már babaügyben, s most, újabb sikertelen hónap után a lombikprogramot ajánlotta a nögyógyim.
Nekünk Szeged lenne a legközelebb.

Tundi
Tundi
 


Tundi!

Mi a Pesti Kaáliba voltunk de szerintem a Szegedi is van olyan olyan jó. Ha kell itt van a telefonszám 06 62 423 623. Remélem sok sikerrel jártok ugy mint mi nekünk a van egy 9 ho. kislányunk szoritok nektek.

Márti
Névtelen
 


SZiasztok!

Mi 5 és fél éve próbálkozunk, túl 3 lombikon sikertelenül. Eddig a Kaáliba jártunk, most gondolkodunk a váltáson. A János Kórházat szemeltük ki. Felmerült ezügyben egy kellemetlen kérdés. A Kaáli Intézetben nem fogadnak el hálapénzt, de nem tudjuk, mi a helyzet másutt. Tudna valaki ezzel kapcsolatban tanácsot adni?

Mónika
Névtelen
 


SZiasztok!

Mi 5 és fél éve próbálkozunk, túl 3 lombikon, sikertelenül. Eddig a Kaáliba jártunk, most gondolkodunk a váltáson. A János Kórházat szemeltük ki. Felmerült ezügyben egy kellemetlen kérdés. A Kaáli Intézetben nem fogadnak el hálapénzt, de nem tudjuk, mi a helyzet másutt. Tudna valaki ezzel kapcsolatban tanácsot adni?

Csuti
Névtelen
 


Sziasztok!

Szerintem lehet,hogy seholse fogadnak el hálapénzt elég drága igyis.Nekünk bevált a Kaáli és az ismerösöknek is.

Babuci
Névtelen
 


Tundi! Én oda járok, most lesz a 3. próbálkozás. A dokit válaszd ha mentek, sokkal jobb mint a doktornõ!

Csuti! Én is gondolkodtam a János Korházon, azután mesélte egy lány, hogy elment a Konchoz, aki azt mondta, hogy hónapokat kell várni hogy bejussanak a betegek, de ha elmegy hozzá magánba akkor hamarabb bekerül.
Olyan gyogyszer kapott töle, hogy nem lehet azóta se stimulálni, ill. csak nehezen, mert túl sokáig kapta (átment végül a Kaáliba mert végül Konc kijelentette, hogy nem tud vele mit kezdeni)
Érdeklödj másoktól is, nekem ezt mondta és maradok a Kaáliban itt a dokimmal megbeszéltül erösebb kezelést fog adni, szóval mindenben meg tudtunk állapodni, maradok nála.

Ja és ebböl azt is leszürtem, hogy a Konc eléggé szeret a saját zsebére dolgozni.

Karmen
karmen
 


Sziasztok!

Köszi az infokat Konc dokirol. Újabb kérdésem van, hallott-e valaki Dr Forgach Vince Lombik Centrumáról. Ez valahol a XX. kerületben van , egy pici magánklinika, de ugzanúgz Tb támogatással megy, mint a Kaáli. HA valai járt már ott, kérem, irjon róla!
Kösz,
Csuti
Névtelen
 


Kedves Csuti!

Tiszta, õszinte szívvel tudom neked ajánlani Forgács Tanár urat és csapatát. Én ott olyan emberekkel találkoztam akiket megismerve több vagyok és tudom, hogy úgy is lehet (sõt csak úgy érdemes csinálni) ahogyan õk teszik. Fantasztikusak. Igazi hivatástudattal, szeretettel, szakmai maximummal és nem futószalagon!!! (nekem ez nagyon fontos volt/van) Odafigyelnek a lelkemre is.
Cinigó vagyok a medd-lomb fórumról.
A decemberi akciónkból (ez már a 4. lombik volt) 8 hetes 4 napos állapotos vagyok, méghozzá ikrekkel.
Nekik köszönhetem, az õ szeretetüknek, empátiájuknak, kedvességüknek... ha rajtuk múlna már 20 gyerekem lenne...
Nem kívánom, hogy olyan "puncsos" legyél ott mint én/mi... hosszú volt a 4 lombik és nagyon megterhelõ minden szempontból, de a segítségükkel SIKERÜLT átvészelni a nehéz idõket és végre émelygek, hányingerem van és tudom KIK okozzák...
Kívánom, hogy mielõbb sikerüljön a gyermekáldás, akár náluk akár máshol. Több helyen jártam, de amikor elõször találkoztunk, akkor eldönöttem: nekem ez a csapat kell! Ha életem végéig járok oda, akkor is. Mert õk mindent és szó szerint MINDENT megtesznek.
Sok sikert!
Cinigó
Cinigó
 


SZia Cinigó,

Gratulálok a terhességedhez, és kivánom, hogy minden simán menjen. Bejelentkezem Forgách doktorhoz egy konzultációra.

Csuti
Névtelen
 


Sziasztok!

Karmen,
Miután elöször bejelentkeztél mennyi idöre kaptál idöpontot, magyarul, ha kb. február végén szeretnék menni, akkor már most be kell jelentkeznem, vagy már el is késtem?

Tundi
tundi
 


Tundi! Idopont ugy emlékszek 2 hétre volt, mert mire mentem addigra kellett csináltatni egy AIDS és HIV szürést is. De lehet hogy ezt az elbeszélgetés után kellett már. Szerintem már most kérj idöpontot akkor biztos lesz amikor neked jó.

Cinigó! Én is gratulálok, hány baba tapadt meg? 2 v. 3?

Mi is nagyon örülnénk ikreknek.
Ja lányok, a barátnömet most elküdték lombikra a Dévai intézatbe. Milyen, tudtok véleményt irni? És mivel ez magán igy minden alkalommal kell majd fizetni? (ugye a Kaáliban csak a beszélgetés és a vizsgálat diját kellett fizetni)

Karmen
karmen
 


Karmen!

2 baba van a pocimban és tényleg nagyon bízunk benne, hogy minden rendben lesz. Vigyázok magunkra, a párom is vigyáz ránk ennél többet nem lehet tenni.
Nagyon boldogok vagyunk és reméljük maradunk is... és nem lesz semmi baj.
Kívánom, hogy Neked is mielõbb sikerüljön!
Cinigó
Cinigó
 


Karmen!

AKaáliba csak a beszélgetesekért és a vizsgálatokért kell fizetni.

Márti
Névtelen
 


Gabi!
Kérek mailt, most úgy néz ki donor leszek. Ha sikerül a párnak, (van már donoruk, de nincs minden rendben) szívesen felvenném veled is a kapcsolatot! Ha tudok segítek!
Bobek
Bobek
 


Márti! Igen én is igy irtam, csak azt kérdezem a Dévaiban is igy van?

Bobek! Akkor Mo. ezt mégis lehet? Itt engedték hogy donor legyél, mert irtam ha összejön végre a baba én is szeretnék másoknak igy segiteni. De eddig azt mondták Mo. erre nincs lehetõség.

Karmen
karmen
 


Karmen!
1997-es a törvény.
Még nem biztos semmi, kell egy jó csomó vizsgálat is. És lehet fagyasztani is a petesejtet.
bobek
bobek
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: