Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, csatlakozni szeretnék
írok kórképet is :-) 26 éves vagyok, mindig is "érdekes" mensim volt (hosszu ciklus fájdalmas vérzés) de most pár hónapja felfedezték a kis cisztákat a petefészkeimben. A vérképem is alátámasztotta a pco-t (magas prolaktin meg lh lsh. de se túlsúlyos nem vagyok se szőrproblémáim nincsenek. talán a problémám annyiban különbözik a tiétektől h mi még nem szeretnénk babót igy van elég időm felkészülni. viszont pont ezért nem találok gyógymódot sem :-/ kaptam egy Belara nevű fogigátlót azzal, hogy ha már babát szeretnénk uccsó hónapban már kapni fogok metmorfint is, majd tabi utáni első hónapban tüszőérés serkentőt.
nagyon félek az ikerterhességtől 50 kilósan nem érzem úgy h egészségsen ki tudnám őket hordani. Látom h rengeteget tudtok a témáról ezért benneteket kérdezlek:
szóval a kérdéseim: sztetek van esélye annak h tabi után spontán teherbe essek? (mindig volt rendszeres mensim csak hosszabb kb 35-40 napos ciklussal és sztem pé-m is mert érzem a fájást)
van értelme a vajákos módszernek a tabi mellett? (azt tudom h a barátcserje erősíti a hormonotabik hatását és nekem most ez kellene mert a belararol dianera akar váltani az orvos)
szóval annak a tervnek van-e értelme h szedem a fogigátlót egy évig, mellete aviva meg jóga meg vaják majd adok magunknak 6 hónapot a spontán terhességre és ha nem hát akkor jöhet a closty...?
akinek sok apró cisztája van: visszahúzódnak ezek a fogigátló alatt?
ha tegyük fel sikerül a teherbeesés, akkor mivel emelik utána a progeszteron szintet?

köszi :-)
luludi
 
 


Szia Luludi!
Üdv köztünk!
Elvileg a metformin hatású gyógyszerek ,hatnak az anyagcserére,hormonháztartásra stb.A hosszú ciklusok alatt sokszor nincs peteérés,Én már jártam úgy...139.napon keresztül ,jártam vérvételre és még mindig nem volt Pé-m!!!!KépA spontán babának,meg persze,az a feltétele,hogy legyen peteérésed!Néztek nállad már hormontükröt?Lh-Fsh arány mennyire magas nálad?Ezekből kiderülhetne,hogy most jelenleg a ciklusok alatt van Pé-d,vagy fölösleges a fogigátló!?Kép
Bizti sokat kérdeztem....de ha még nem akarsz babát....ráérünk írogatni Kép KépKép
pusza Andi

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Hellóka!
Gyors fürdök meg ilyenek,utána vagyok!oxi?
csáó
Vendég
 

 
 

Luludi

Nálam hasonló a helyzet.Nekem azt mondta a dokim,ha a prolaktin rendben,rendeződik a többi hormon is.Most tényleg úgy néz ki,sikerült javítani az eltéréseken.
Bromocriptinen kívül mást nem szedtem,most azt is abbahagytam.
Kicsit tarok is tőle,újra rossz lesz az eredményem

Kandika
Gyönyörű a kisfiad!!!KépMensi?Teszt?

Ella
Szia!Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


még csak tanulom a fórumot a nőklapjához vagyok szokva :-)
igen néztek hormont:FSH 7, LH 37.7 (hányados 5.4 tehát marha nagy) Prolaktin 39.9 a testosteron 1.0
de amikor ez tortént akkor éreztem h valami nem ok. amúgy meg kb 3 éve voltam UH-n és ott pl nem láttak cisztákat... peteérésem tehát szerény saccolásom alapján volt mindig csak mostanában borult fel.
fogigátló: azért kell szednem h egyáltalán ne legyen tüszőérés mert azzal csak romlik a petefészkek állapota tehát most konzerválni kell. (azt mondta a doki h kár h eddig nem szedtem most nem nézne ilyen rosszul) régebben szedtem de mikor abbahagytam akkor is megjött tehát mensivel nem volt gondom...
de most kerek 1 hetet böngésztem neten és összeszedtem minden vajákos receptet. beszereztem a hozzávalókat, már cska az aviva tornás hiányzik, de tesóm megszerzi azt is....
ha jól értettem akkor az egész dolog a szénhidrát anyagcserére vezethető vissza.... annyi szerencsém van h tesóm barátja orvos és válaszol minden hüje kérdésemre....
(de ltöltöttem a létező összes hastáns, jóga és pilates videót a netről, vitaminokat vettem meg gyógyteákat, meg diéta (pedig kis ropi vagyok)
és itt szeretném felajánlani h mivel munkám miatt sokat utazok, tudok szerezni németországból barátcserjés dolgokat...még nekem is utána kell néznem, de már megtaláltam a kint forgalomban lévő barátcsere tartalmú szerek listáját :-)
bocs h ilyen hosszú lett :-)
luludi
 
 


Luludi
A hormonokat majd Kandika elemzi neked,de én éppen így voltam.Hihetetlen!
Barátcserej kivonat van a Mastodynon cseppekben.Állítólag jó.Én megvettem,de kipróbálni nem volt alkalmam,mert közben nem kell szednem semmit.Vényköteles,de ha van orvos a családban felírhatja.

KépKép

KépKép
okr
 
 


a barátcserjést még nem akartam elkezdeni mert felerősíti a hormonokat és előtte beszélni akatam az orvosommal (hétfőn megyek hozzá) de amúgy kétlem h van oylan orvos aki valóban tisztában lenne a folyamattal szal már látom magam előtt h azt mondja: "ártani biztos nem árt de lehet h használ, szedje kedves ha úgy gondolja"
kint nem kell hozzá vény, simán natur boltban hozzáférhető...meg van választék h csepp vagy bogyó...
de fontos kérdés: van akinek visszahúzódtak a cisztái?
E és C vitaminból mennyit kell megenni egy nap?
luludi
 
 


Sziasztok lányok!
Most már ráérek.Kép

KrisztaKép
Tök jó h igy beálltak az értékek!Mit szedtél?

LuludiKép
Szia.Érdemben én nem tudok neked segiteni,azt se tudom pontosan velem mi van!Kandika ebben a prof,sajna.KépA gyógyos dolgokkal bizti nem ártasz, azokat használjad sztem!

Andi!
Na mizú veled?
Ha ráérsz akkor gyere msn-reKép

Puszi
Vendég
 


Ella
Kizárólag Bromocriptint szedtem,a magas prolaktinomra.A dokim azt mondta az a bajok forrása,azt kell kezelni.

Luludi
Nálunk is csak ez a Mastodynon vényköteles.én már utánnanéztem.
Előkotortam a leleteimet
10.21
FSH:4,3 ,LH:17,78 Prolaktin:782 tesztoszteron:2,55

01.03
FSH:5,7 ,LH:7,88 Prolaktin:mérhető szint alatt Tesztoszteron:2,08

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr

és ezeket mikor mérték? nem vagyok képben még, ti is most próbálkoztok? nekem azt mondta a doki h h az fsh lh hányadosnak 2 alatt kell lenni, testosteronnak max 0.7 és progeszteronnak meg fent mert kulonben nem marad meg a magzat.
van aki csinálja ezt a vajákos receptet?
luludi
 
 


LUludi!
Biztos tudnom kéne,de nem tudom v csak más szóval!Mi az a vajákos?
Vendég
 


ja és ez a prolaktin kicsit fura nekem. az én papiromon az van h 28 alatt kell lennie. de a tied olyan magas h tuti h mas a mertekegyseg (nemet laborbol van az enyem) mert nekem 39 volt de elájult az orvos....
lehet h mér volt téma, de lelkileg hogy lehet ezt felfogni? úgy érzem magam mintha selejtes lennék :-(
luludi
 
 


Luludi
Más a mértékegység.Itt M.o-is kétféle mértékegységet használnak.
Az enyém prolaktin mIU/L 72-511 norm.
tesztoszteron nmol/L 0,22-2,9 norm.

Ella
A vajákos sztem itt a homeotherápiát jelenti

KépKép

KépKép
okr
 
 


aha ezt gondoltam mert más számaim is eltértek..
vajákos: hát nem én találtam ki, hanem itt olvastam korábbról h összegyűjtöttetek alternatív módszereket a gyügyulásra és vajákos receptnek hívtátok :-) meg a táblázatban is olvastam h van aki ennek segítségével lett babás... de ha gondoljátok bemásolom ide... (vitaminok, tornák, gyógyteák, pakolások és diéta)
luludi
 
 


Luludi
Most látom az előbbi hsz-t.Bocsi,de közben eszik a gyerek,aztán kaki,szóval zajlik az élet.

Próbálkozunk 11 hónapja lassan a babával.Most kicsit feladtam,cél,hogy a hormonok rendeződjenek.Annélkül úgysem lesz semmiKép
Lelkileg:Sejtettem,hogy nincs vmi rendben,a hosszabb ciklusokról,és az elhúzódó bővebb vérzésről.Aztán a melleim is elkeztek szörnyen fájni.
Általában azt mondogatom,hogy nem baj,ha nincs még baba,biztosan oka van.Azért szörnyen rossz,mikor a tv-től kezdve mindenhonann az dől gyereket vár ez-az.
Ezt szerintem mindenki így érzi ezeken a topikokon.

Nem vagyunk selejtesek,ne is mondj ilyet!
Szépek vagyunk,fiatalok,megmásszuk a sivatagotKépKépKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Kép
Vendég
 


:-))
cicifeszülés: nekem mióta szedem a Belara-t (5 hónapja) 2 kosarat nőtt a mellem. párom odáig van meg vissza. de én nem tudtam hasonfeküdni sem...fájnak feszülnek. 23án jöttem haza és másnap vettem E vitamint. napi 2őt veszek be és 5 nap után lement a cicim picibe. az érzékenység nem múlt el teljesen de már tudok hason aludni is...
(bemásolom amit találtam róla: E vitamin: ...más tanulmányok szerint az E-vitamin enyhíti az érszűkület miatti lábfájást, a menstruáció előtti fájdalmas emlőfeszülést és -érzékenységet...leghatásosabban a C-vitaminnal együtt alkalmazva fejti ki hatását)
luludi
 
 


A Belara fogigátló?
Ha jól értesült vagyok a fogigátlótól is fölmehet a prolaktin,na meg a stressztől.

http://www.forumcenter.hu//archive/index.php/t-715.html
Ezt néz meg,elég jó cikk.

KépKép

KépKép
okr
 
 


igen a belara az egy gyenge diane 35. szoval elsodlegesen nem fogamzasgatlo pco-sok kapják... de nem tul jo mert barnázok a tabi felétől ezért most majd váltok vszínű...
stressz: 6 havonta uj városba költözök, 3 éve nem lakok itthon, 2 másik országban vagyok, a párom sem magyar most épp ingázunk - szóval pozitív stressz de stressz. (állást is keresek márciustól) nem idegeskedek jól érzem magam bőrömben de azért kimerítő...
luludi
 
 


Szia Kriszti-Szia Luludi!
Az Én eredményeim pont ilyenek!Fsh:5,6 Lh:38,7 Prolactin 32,8.....csak Én nem is menstruáltam a Diane35-től se 1év után,1/2évig,úgy szedtem,hogy meg se jött tőle!
Én csodálom,hogy Te ilyen eredmények mellett menstruálsz rendszeressen!? Lh-Fsh 1:1 arányban kéne lennie!nagyjából!vagyis a rendszeresség feltétele és a peteérésnek!Ha megnézed bárhol az arányokat,a ciklus első,ovuláció,vagy a ciklus második felében is marad az arányuk!Vagyis mindkettő változik,nem csak az egyik!Vagyis a ciklus első fele épülő szakasz,középen a peteérés,majd a leépülés és menstruáció!Vagyis Neked melyik érték csatlakozika másikhoz?Lh-lesz olyan magas,mint az Fsh,vagy forditva?17-20 nap alatt!!?!!Prolaktinszint a ciklustól független!
A merckformintól volt már 2jó ciklusom 62 és 42napos,de most sajna 68.napon vagyok és semmi!
KépKépKépKép

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


csak Én nem is menstruáltam a Diane35-től se 1év után,1/2évig,úgy szedtem,hogy meg se jött tőle!


Kicsit módosítok:::,nem menstruáltam és kaptam a Diane35-öt,1évig szedtem...néha megjött,majd eltelt az 1év és nem jött meg...1-2-3hónap után a dokim azt mondta,szedjem a Diane35-öt megszakítás nélkül,de a következő hosszabb kimaradásnál jelentkezzek,így 3hónap ismételten nem véreztem.Nem szedtem tovább!Szóval mindig,ennyire rosszak az eredményeim és nálam ez ciklustól független a 2érték aránya marad!
Erre akartam kitérni az elöbbi hozzászólásommal!

Remélem kicsit érthetöbb voltam! KépKépKép

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Én is PCO-s vagyok.
28 napos ciklusokkal.Múlt karácsonyig volt PÉ-m.Most már az sincs.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Luludi!
Amikor először felírták a Dianét,nekem is 2 számot nőttek a melleim.A párom örömködött is erősen.Én nem annyira, mert fájtak és nem tudtam tőlük hason aludni! A 2. Diane kúrám során már nem volt ilyen hatása, viszont az azóta eltelt 7 hónap alatt sajnos jócskán összementek és ami a rosszabb, h. a régi formájukat nem nyerték vissza!!!A régen oly tökéletes félgömbök most megereszkedtek!Hát nem örülök!!!!!!!!!!! Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 



Sziasztok!
Megint fájdogál a cicimKépLehet felment a prolaktinom ????A franc egye meg!2-án még mérhető szint alatt volt.Igaz ,a bromot 2 napja nem szedem már.
Felmehet ilyen hamar??
Ráadásul a tegnapi vérzésszünet után,.ma megint barnázom.(na,jó lehet ez mástól vanKép)

KépKép

KépKép
okr
 
 


kicsit lemaradtam. szóval nekem mindig volt mensim fogigátló alatt is csak hála az égnek nem olyan erős és fájdalmas... megjött tesóm párja aki orvos, most faggatom majd leírom mit mondott.
de cicire szedjetek E vitamint nekem pár nap alatt lelappadt és végre tudok hason aludni!!
én nem dianet szedek (sosem szedtem) hanem egy olyat amiben ugyanaz van csak kevesebb. a német doki azt mondta h ha nem muszáj azt ne szedjem...
megkérdezem mégegyszer: van olyan akinek visszahúzódtak a cisztái? és: van olyan aki csinálja ezt a vajákos receptet?
luludi
 
 


Szia Andi!
Jelenleg szedek:Napi:
1 Elevit Kb. 7 hónapja
1 Premens Kb. 1 hónapja
1 Bromokriptin Kb. 7 hónapja
2x1/2 Merckformin Kb. 2 hete (korábban már próbáltam, csak a doki aki felírta nem mondta, h. fokozatosan kell elkezdeni és nagyon rosszul voltam tőle.Most fogom emelni az adagot.)
Most karácsonykor kezdtem gyanítani, h. vmi nem stimmel, 30-án elmentem UH-ra (c.10napja), aztán se PÉ, se nyálkah. vastagság.Úgyhogy jövő ciklustól stimu: Closty+ Merional szurik.
Félek.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Kriszti Remélem,hogy mástól van ám... KépKépKép
Szia Liludi
Tök jó,hogy neked,azért aránylag jó a ciklusod.Majd mesélj,miket tudtál meg!
A ciszták elvileg ürülnek menstruációknál,de ha túl kérges a burok,akkor azt csak hystero-val tudják kiégetni,vagyis műtéttel.De ha Te normálisnan menstruáltál,akkor az is előfordulhat,hogy több petesejted is ért...ami nem ürült ki...szerintem....
Belara a neve a gyógyszerednek....vissza olvastam most!Kép
Fogalmam sincs mi a vajákos recept!Kép
Rambóka!
Sajna a merckformin elég rossz közérzetet csinál az elején,de hozzá szokik a szervezeted és utána ...komolyan...észre sem veszed!Igyál sokat,ha rosszul érzed magadat!A gyógyszernek a hatása sokaknál 2-3 hónap múlva érzékelhetőek....nem kéne még legalább 1 hónap Neked?Kihez jársz-hova (doki)?Ne legyél elkeseredve a 10.napon....és mondom,a mercforminnak idő kell!Van olyan aki már az első teljes hónap után,következőben ,olyan petesejtet produkál,hogy azonnal terhes is lesz!Én pl.:3.hónaptól kezdve kezdtem el fogyni.A húsit kifejezetten utálom...de csak kb 1 hónapja.Ezt azért írom,mert nem vagyunk egyformák! Én 25.hete szedem a gyógyszert!
Igyál sokat és kezdjél el szedni,napi 1tbl 100mg-os Aspyrint (béby aspyrin) az a nyálkahártyára nagyon jó,vastagodik tőle!Cink nagyon ajánlott még!Ne legyél elkeseredve,türelem!KépKépKép
na pusza Andi

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandika
Azért olyan jó,hogy lelket tudsz önteni az emberbe!KépPuszika érte!Kép

Úgy döntöttem este ismét beveszem a bromocriptinemet.Utánnanéztem pár helyen,és nem baj az sem ha 0 a szint.
Neked is emelték a merkformin adagot időnként,mint Rambókának?

Luludi
Most pontosan én sem tudom,milyen recepre gondolsz.
A prolaktinra is más kell,van ami tüszőt csinál stb... a babát szeretnénkben ilyeneket szednek a lányok.Kimondottam PCO-ra való homeos szert nem ismerek.
Szedni egyiket sem szedem.Vettem Mastonynon cseppeket,gondoltam szedem a bromoval.már túl is adtam rajta ,mert a bromo is elég.

Rambóka
Te nem voltál rosszul a bromotól?Mert én eleinte "haldokoltam"tőle.
Mára már semmi tünet(csak el ne kiabáljam)

KépKép

KépKép
okr
 
 


Kriszti!
KépKépKép Igen a merckformint ,fokozatossan kell elkezdeni.Én 2xfél,2hét után 2x1,majd 2hét után óta 3x1-et szedek!Kép....Én úgy tudom,hogy a Bromo is ilyen!
pusza!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandika
Igen a bromot is így kell kezdeni,de ott este negyed kb 3 napig,aztán emelkedik lassan.
Nem tudtam,hogy a merckformint is így kell szedni.Te is rosszul voltál tőle?
Érdekes a húsundor.Én a terhesség első hónapjaiban voltam így vele.Olyan rossz szaga volt az ételnek ,amibe húst volt.Nem is bírtam megenni.Még a virslit semKép
Remélem hamorosan úgy hat majd a gyógyid,ahogyan azt várod!KépEnnél nagyobb adagot is szoktak írni( 3x1) ,vagy ez már a maximum?
Puszika:Kriszti

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok Csajszik!Kép

AndiKép
Bocsi h igy eltüntem,de apa itthon volt aztán...Kép
Reggel megelőször föztem,takaritottam...,de most már vagyok!jó bekajcsiztamKép

KrisztiKép
Reméljük h nem változnak az értékeid!

Üdv a többiekenek is!

Puszi lányok!
Vendég
 


Sziasztok!
Õrület ez a web oldal, jó, hogy kitalálták!
Az én történetem a következő. 2000 elején kezdtem el a fogamzásgátló tablettát szedni (UH vizsgálat nem előzte meg). 5 év megszakítás nélküli szedés után 2005 júniusában elhagytam (mert több helyen is olvastam és hallottam, hogy akár 6-12 hónap is eltelhet, amíg a ciklus újra normalizálódik). Nos júliusban nem jött meg, elmentem az orvoshoz, Norcolutot és clostit irt fel, az előbbitől megjött, a másikat szedtem aztán megint késett. Megint elmentem a dokihoz, amikor felmerült a PCO syndr valószínűsége. A tabletta előtt mindig rendszeres volt a ciklusom, ugyan nem 28 napos, de rendszeres. Csináltunk vizsgálatokat. Az LH/FSH arányom 1,6 majd 2,3 volt. Tesztoszteronom a normál felső határ közelében van. Amúgy a PCOból szinte semmi tünetem. (kivétel az UH kép és az LH/FSH aránya, ami a nőgyógyász és az endokrinológus szerint nem olyan rossz). A doki azt mondta, hogy várjunk egy pár hónapot, majd jelentkezzek megint. 3 spontán havi után megint elmentem a dokihoz, peteérésnek nyoma sem volt. Igy decemberben elkezdődött a kezelés. Clostival. A 10-14-kei UH képen megint nem volt látható peteérés. Most januárban egy hete késik a havim. Vettem terhességi tesztet, de negativ. Még várok egy pár napot aztán megint elmegyek a dokihoz. Egyébként ez az egész teljesen idegőrlő. Vagy én veszem túl mereven az egészet.Pedig még az elején vagyok. Kép Megkérdeztem a dokitól, hogy örüljek e annak, hogy a PCOból olyan kevés tünetem van? azt mondta, hogy a peteérés a fontos! Hát az nekem nincs. Kép A kérdésem felétek a következő (már aki szedett ilyet) létezik e, hogy a clostitol ennyit késsen? És mit tudtok a Merckforminról olyannak is fel írják, akinek a vércukor szintje normális? Ezt majd megkérdem a dokitól is, de kiváncsi vagyok a Ti tapasztalatotokra. Amúgy már lassan ledoktorálhatnék a PCOból, mert lassan a weben fellelhető összes infot átböngésztemKép
Előre is köszönöm a válaszokat és a türelmeteket (hogy végig olvastátok)Kép
Üdv. Mindenkinek!
AK
Vendég
 


Sziesztok!

Már egy ideje olvaslak Benneteket, és csak ámulok, hogy mennyit tudtok... Kép
Altatóorvos vagyok, de még így sem volt, és most sem könnyű eligazodni ebben a témában.
A törénetem talán szolgálhat néhány tanulsággal... meg hát jól is esik az embernek a bíztatás, úgyhogy gondoltam billentyűzetet ragadok... Az apropó az, hogy ma "ünneplem" az utóbbi tíz év első normális vérzését... Kép
Na de inkább kezdem az elején: soha nem volt normális, sosem jött 40 napnál hamarabb... mondták, majd "kialakul", a mellem sem nőtt meg igazán... mondták fiús alkat vagyok...
Aztán 23 évesen produkáltam egy 130 napos szünetet, kivizsgálás, hormonprofil, UH... talán PCO, de az UH-on nem látni, fejletlen méh... Hormonkezelések, a mellem meg a többi megnőtt ahogy kell... hát mégse fiús az alkatom... Kép mentsruálni viszont csak nem kezdtem... úgyhogy fogamzásgátló, több futamban több féle. 25 évesen laparoscopia, aminek során nem láttak cystákat, dehát ez még nem sokat jelent... akkor már végzős orvos voltam, de én is csak utólag jöttem rá, hogy felesleges volt a műtét, akkor még nem gondoltam babára. Utána további 5 év fogamzásgátló, a legtöbbnek volt valamilyen kellemetlen mellékhatása, úőgyhogy néha elegeem lett, és abbahagytam - legutóbb másfél éve. Akkor 5 hónapig nem jött meg, aztán amikor igen,akkor az elállíthatatlan vérzés miatt a műtőben kötöttem ki... Közben már jelentkeztek a PCO egyéb tünetei is: nem lettem sem szőrösebb, sem pattanásosabb, viszont evés után 3-4 órával alig éltem, leesett a vércukrom, újra enni kellett... lehetőleg cukrosat, hogy hamar hasson... szörnyű volt, napi 5-6-szor ettem, híztam 20 kilót... Persze látott diabetológus, endocrinológus... diéta, Merckformin. Nem mondták, hogy nem szabad egyszerre elkezdeni... négy hét vizes hasmenés után már nem bírtam abbahagytam, maradt több mint fél évig a cukor-tészta-édesség-kenyér- stb mentes diéta. Lefogytam, a cukrom helyreállt, a vérzésem nem... Közben Dianét szedtem, amellett jöttek szépen a megvonásos vérzések. A cukrom néha kiakadt, olyankor újra diétáztam, az segített... Így telt el 10 év...
Mostanában szeretnénk babát, így kezdtem el magam beleásni újra a témába. És amire jutottam: a ma elképzelhető (szerintem) legjobb választás a metformin. November óta szedem, a Dianét kis átfedéssel decemberben hagytam abba. A metformint NAGYON FOKOZATOSAN kell elkezdeni, én 2x1/4-del kezdtem, és még így is fájt a hasam tőle... kb. két hetente tudtam emelni, 3x1/4,3x1/2,3x3/4 és csak után a 3x1... tehát majdnem két hónap alatt. Ami még fontos: mindig csak akkor szabad emelni, ha az előző adag már nem okoz panaszt, különben romlik a helyzet, és nem bírod. Most épp egy hónapja nem szedem a Dianét, és ma megjött... hihetetlen élmény volt, 30 éves fejjel éreztem először az elmúlt néhány hétben, hogy úgy működöm, ahogy kell... Fájta a mellem előtte, meg volt féléidőben híg folyás... meg minden ami kell Kép A cukrom a metformin mellett tök jó, ehetek csokit is, sokkal kevesebb az étvágyam, és fogytam két kilót Kép
Talán tényleg elindult valami... és remélem, hogy az a kicsi ember, aki minket nézett ki magának, és most valamelyik felhőn ücsörögve arra vár, hogy megérkezhessen, értesül róla, hogy jöhet Kép

Remélem nem untattalak benneteket, és remélem, hogy egyre többen jutnak hozzá a metformin kezeléshez azok közül akiknek szükségük van rá... Kép

Már csak egy dilemma van hátra, és ez sem könnyű kérdés: ha összejön a baba folytatni kell/szabad-e a metformint? ...ez még a jövő kérdése, még én sem tudom, mit tennék, vagy mit fogok tenni...

mindenesetre én drukkolok magunknak, és mindenképp jövök még erre, jó lenne Veletek megdumálni ezeket...

Adri
andem
 
 


Szia Andem!
Gratulálok a mensidhez!Kép
Kivánom neked h minél hamarabb beköltözzön a kisbabád!Nem semmi amiken keresztülmentek,nálam még csak gyanú,majd köv.vérzésnél megyek további vizsgálatokra....de már parázok az erdménytől!
Gyere ill. gyertek dumcsizni csajok,"tök jó" h mi is bővülünk!
Kellemes estét!
Gabi
Vendég
 


Kriszti!
A mercformint elvileg 8-óránként kell bevenni,szóval a 3x1egész tablettának ,elvileg elégnek kell lenni! Kép
Én is baromi rosszul voltam,úgy éreztem ,hogy a vérnyomásom a véka feneke alatt van,mindig sok vizet ittam,hogy híguljon a véremben a dózis,és jobban lettem....és baromi lusta voltam és álmos!
Aranykavics!
A closty is nagyon sok petét eredményez,és ha hajlamos vagy PCO-ra,akkor ezeknek a gyöngyöcskék száma bizony nőni fog.Amúgy a fogi gátló után,sok nőnek van legalább fél-1évig vérzés zavara.A fogi mesterséges vérzést produkál,míg utána a szervezetednek kell hormon nélkül,tisztulni és jól működni!Szerintem adj még pár hónapot magadnak!Még spontán Pé-d is lehet KépKépKépPuregon inj.sokkal hatásosabb szokott lenni a PCO-soknál,Én azt hallottam.Én is azt használtam anno!Késhet a mensid a peteérés serkentőtől is!
Az Én vércukrom sima,pont határ érték,0,1-el több lett volna,akkor már *érték lett volna a leletemen.Inzulint ezért nem néztek,elég volt az,hogy 93óta PCO-m van és határérték a cukrom!
****pusza Andi****

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


AranykavicsKép
Az orvosok se nagyon tudják h mi ez a betegség,konkrétan mitől alakul ki stb.nem olyan régóta kezdték el ill.jöttek rá(nekem ezt mondták) h a Merckformin segit helyre rakni a dolgokat!Végül, ez is egy anyagcsere betegség mint a cukorbet. ezért sztem akkor is szedheted ha nincs baj a cukroddal.
Clostiról nem tudok semmit,de vki hátha tud segiteni ebben is!
Figyuka, ha hülyeséget irok szóljatok ám!!!Kép
Szióka
Gabi
Vendég
 


Helló Andi-ka!!!!!!Kép
Vendég
 


Adri!
Üdv köztünk!
Elöbb írtam nagyon hosszú levelet....és elszált a net-ünk!
Nekem is hosszú a kálváriám...26.hete szedem már a merckformint!Volt 2 spontán ciklusom 62,42 napra...majd most 70.napnál járok és semmi....Ja és pont ma dicsekedtem GabriELLÁnak,hogy már 7,5kg-fogyásnál tartok!
A dokim azt mondta,hogy az első +tesztnél hívjam és a gyógyszer fokozatos elvonását is megbeszéljük,vagyis a befejezését is fokozatossan kell majd!
Röviden ennyi most,mert bosszant,hogy elszállt a hosszú esszém KépKépKép
****na pusza Andi****

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Szia (K)Andi 72 Kép

Köszönöm a meghívást ebbe a topikba és a hozzászólást az esetemhez. Kép
Jó ez a lap, amióta megtaláltam derülátóbb vagyok és hiszem, hogy lesz PÉm és gyerekemKép Az tény, hogy még a családnak nem mondtuk el, mert attól tartunk, hogy pánikolni fognak. Már így is nyúznak bennünket, hogy mikor lesz már gyerek. Kép de eddig mégcsak nem is próbálkoztunk. Most januártól indul a baba programKép
De azért ez eléggé izgalmas, hogy egy ciklusban 2-szer kell vérvételre menni és egyszer hüvelyi Uhra. És időzíteni az együttléteket?!!! Na ez nem tudom, hogy fog menniKép

Andem!
Kitartást és babásodást kívánok Nektek! És gratulálok neked, hogy volt erőd ezt mind végig csinálni. Kép

Sziasztok

Kavics
Vendég
 


Kavics!
Gyere gyakran és együtt figyeljük a tüneteidet!-és kiderül,hogy mikor kell akciózni KépKépKépKépKép
***Andi***

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandi! Kép

Hát ez az... ebben nem vagyok biztos, hogy abba kell hagyni... Már Mo-on is van, aki úgy gondolja folytatni kell, és ahol régebben használják, ott nem is hagyják abba... én is bizonytalan vagyok, a különbség az, hogy nekem orvosként kellene saját magamról dönteni... Kép
andem
 
 


Adri!
Szakorvos véleményét szerintem kérd ki,ha már ott tartassz!Hisz,a cukorbetegeknek is doki mondja meg,hogy adja az inzulint stb.,ezt is tudni fogja a nőgyógyászod....ill. az a doki,aki felírta elsőként!
Én bizti szedném,míg a doki azt nem mondja,hogy csökkenteni,majd szünet!Kép
Nyugodj meg,bizti minden okés lesz!
Jó éjszakát Kép
***Andi***

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Szia Andi!Kép
Na,jobban vagy már?Voltál végül orvosnál?Gondoltam rád sokat!Kép
Képzeld megvettem a tesztet,vagyis kettőt!KépÚgy gondoltam,inkább előre bevásárolok.
Semmi extra nem volt ma velem!
Vigyázz magadra és jobbulást!!!!!
Puszi
Gabi
Vendég
 



Szia Kandi!
Már olyan rég láttalak!
Benéztem hozzád, szép álmokat!Kép

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Szia Amica!
Nagyon kedves vagy!Puszi a pocaklakódnak,megcsodáltam,ám a képét!
Vigyázz nagyon magatokra!
pusza Andi

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Szióka!
Mizújs?Jobban vagy már?
Vagyok már msn-en ha ráérsz!
Puszi
Vendég
 


Na mi újsi?
Senki nem ír ha mi sem? KépKépKépKépKép
Nekem még mindig nem jött meg!
Liludi!Milyen barátcserjés szert szedtél Te?Mit tudsz szerezni?
Na pusza Mindenkinek!
***Andi***
Gabi! Jó pihit, a mai munka után! KépKépKépKép

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Nos, a Clostylbegittől produkáltam egy 36 napos ciklust. Most éppen havizom és várom, hogy felvirradjon a harmadik nap (holnap) elmenjek vérvételre és kezdődjön a második hónapKép
Minden félét olvasok arról, hogy egészségesen kell élni. És hogy eltereljem a figyelmem az egészről, elkezdtem az "egészséges" életet. Reggelente bőséges fehérje fogyasztás, semmi kávé, holnaptól elkezdem szedni a folsavat. Kép Kiváncsian várom az e hónapi gyógyszer hatástKép
Olvastam itt a neten, hogy léteznek különböző "csoda" teák, mit tudtok ezekről, mert én így is vedelem a teát és szívesen összekötném a kellemeset a hasznossal. :D
Nem tudjátok a hagyma jót tesz? és a fokhagyma? Mert én ezeket nagyon szeretem, ja és a péksütemények?????? Kép

Üdv. Mindenkinek!!

Kavics
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: