Új privát üzeneted érkezett!

Nekem is sárga volt Barbus, de ő is úgy aludt mindig, mint a lőtt nyúl. :) Mondjuk ő 2480-ról 2 év alatt is csak. 10200 gr lett.



vicky79
 
 


Pont az irányítószámom oldalán van laptetőm! Amit pici Máténak küldök, hogy hamar elmúljon a pocakfájása.



vicky79
 
 


Sziasztok!

Gota,
sok-sok gyógypuszi Rebusnak!
Gyors felépülést kívánok!
Bizony, nagyon rohan az idő, Lelle is mindjárt 1éves lesz!Egy kis tündérke! :)
Tesón jelenleg még nem gondolkodunk, mert most az elsődleges dolog, hogy lefogyjak, és rendesebb ciklusaim legyenek!Legalább 20kiló felesleg van rajtam(már kevesebb :D )!És ezt mindenképpen le szeretném dolgozni még az előtt, hogy babát vállalnánk!
Végre tudom tartani a diétát is, úgyhogy nagyon büszke vagyok magamra! :)
Hát, hogy lehet-e spontán tesó? Én már azt mondom, hogy ezen a világon bármi megtörténhet! :)
De ha nem jönne majd a tesó, amikor szeretnénk, akkor tuti, hogy hamar elmegyek majd orvoshoz, hogy megnézessem, minden rendben van-e!
T is gondolkodtok tesón?Mesélj! :)

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 

 
 

Sziasztok!

Kedzek kilenni. :D 2napja megy a nem ébresztős dolog. Nagyon sokat alszik Máté.
Tegnap 18,45kor evett, aztán 8körül elaludt, és 23,30kor már felkeltettem, így 0,00kor evett megint.
Ma is 9,45kor evett, 11 körül elalvás, és most már 15óra, de még nem evett! az 5 óra evés nélkül. Jó ez neki?
Mellem lassan kipukkan. :o Mivel ritkábban eszik, tegnap már tudtam is eltenni tejcit. A végén napi 4 étkezése lesz. :shock:
Arról nem is beszélve, hogy nappal sokat rakjuk hason aludni a hasfájás miatt. De hiába alszik sokat, én nem tudok, belül stresszelek a hülye bölcsőhalál miatt, pedig légzésfigyelőnk is van. Kb fél óránként megyek megnézni, lélegzik-e.

Ma írok az MM-be, mert a diétát annyira nem bírom tartani, hogy napi 3 kakaós csiga a minimum, 1 zacskó Győri Keksz, nápolyi, stb. Most is megettem majdnem 1 egész doboz piskóta tallért, arra az ebédet (tészta+pöri), majd egy 1/2 doboz vaniliás karika. És nem is az a bajom, hogy megeszem, hanem rosszul is vagyok tőle, hipózások vannak. Oké, hogy mellé eszik az ember, de sztem ez már nagyon messze van tőle.

Gota oké, utána járok, hová kell vinni. Milyen dokit kell keresni ezügyben?

Vicky köszi a pocak mulasztót. :wink: Sógórnő kislánya 2 évesen 8kg volt, pedig ő rendes súllyal született, ő sem nagyon akart enni. Remélem Barbusnál lesz változás szépen lassan. Bölcsit hogy bírja? Te a munkát, vezetést?

Etike meg is jött? Nem semmi. Hamarabb letelik az 1 év. ;) Jó olvasni, hogy más sem eszik 3 óránként és az is normális dolog.

Melinda kitartás a fogyihoz, látom nagyon szépen haladsz.

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


Szia Lucuzs és mindenki!

Hát sajna nem volt babóca,meg jött!! :-(

Most leszek a ciklusom felénél 14.-én hát nem görcsölünk a témán,mert akkor tutira nem jön össze! Egyébként fájdogál a cicim 2 napja.
A sor útjai kifürkészhetetlen, egyszer csak mikor ott lesz az ideje biztos sikerülni fog.
Lehet, hogy tudat alatt Én blokkolom az egészet,mert jelenleg sajnos állásom nincs és bizonytalan most az anyagi megélhetésünk is és lehet, hogy ez miatt is késik a gólya.
Bízok benne, hogy hamarosan minden a helyére áll és lesz jól fizető állásom, és akkor nyugodt szívvel jöhet a gólya. Már alig várom, hogy minden rendben legyen végre!! Nagyon rossz, hogy várok várok és még mindig csak várok, de tudom el jő a megfelelő idő!! :-)

Hát dióhéjban ennyi!!

Üdv.
Juli
julio75
Kecskemét
 
 


szti!
Szoptatás alatt én nem híztam,pedig sok mindent megettem. A baj akkor volt amikor a szopi abba maradt,akkor rohantak fel rám a kilók!!! De azért érdeklődj!!!!

Kép
mók
 
 


Szti,

elsősorban szerintem a körzeti dokival és védőnővel beszéld meg. gyereksebészt is fel lehet keresni, de szerintem ez dokifüggő dolog. ha olyan a sebész, akkor szerintem mindenféleképpen műteni akar, ha pedig normális, akkor felajánlhat más módszert is. anyukám mondta, hogy a hugom csecsemő korában haskötőt hordott. ilyenkor külön rossz a hasfájósság, hiszen a sírás nem túlságosan használ.

Meli,

egyenlőre nem gondolkodunk kistesóban. március 1től már szabin leszek. így ha akarok gyedet kapni, akkor legalább 2évet kell dolgoznom. korábban gondolkodtunk abban is, hogy bevállalni a 2őt egymás után, de letettünk róla, anyagiak miatt. most látom igazán, hogy mennyire is igaza volt Ranitának, mikor megfogalmazta itt a véleményét. most úgy érzem, ha eljutunk odáig, sokkal jobban fogok vágyni a 2. gyerekre. hiszen már tudom, hogy milyen csodálatos érzés anyának lenni, karjaidba fogni az újszülött gyermekedet, akinek te vagy a mindene. Remélem előbb vagy utóbb mindenki meg fogja tapasztalni ezt. Meli, ezzel kapcsolatosan kiváncsi vagyok a te véleményedre is. igazam van, vagy csak én érzem így? nem tudom egyértelműen kimondani azt (még ha valójában így is van), hogy nem bánnám, nem lennék nagyon szomorú ha nem sikerülne egy újabb baba, ha már van egy...

Kép
gota79
 
 


szti: Ne stresszeld magad, a légzésfigyelő mellett szerintem nem tud megfulladni a gyerek. Ezek inkább akkor is jeleznek, mikor nem kéne, olyat én még nem hallaottam, hogy ne jelzett volna, mikor baj volt. Olyan viszont volt az ismeretségi körömben, akinek nem volt és baj is lett belőle. Én úgy voltam vele, hogy inkább legyen feleslegesen, mint hogy ezen ostorozzam magam amíg élek. De nálatok nem lesz baj, vagy voltak légzéskimaradésai Máténak? Mert akkor megértem ha aggódsz, de pihenned kell, mert tényleg fejre fogsz állni. Az 5 óra soknak tűnik két étkezés között, de ha bemész hozzá és azt látod, hogy kicsit nyugtalanabbul vagy felületesebben alszik, akkor talán nyugodtan megpiszkálhatod. Hátha van kedve egy kis cicirágáshoz. De én nem költöttem fel Barbust. Nálunk még a akórházban volt első nap, hogy 6 órát aludt. Gondolom ő is kifáradt a szülésben, tejem meg még nem sok volt. Nem problémáztak vele sokat. Egyébként alakulunk, köszönöm kérdésed. Barbus egész jól el van a bölcsiben, bár tegnap megharapták valami játék miatt. Mondjuk ő is csépeli a többieket, szóval ezen annyira nem lepődtem meg. :) Nekem a meló és a vezetés is egész jól megy, bár most furcsa volt 2 hét után megint dolgozni jönni. Már egész megszoktam. Én még taknyos vagyok, de egyébként ennyi bajom van csak.

gota: Mi is a pénz miatt várunk a tesóval, de miért is kéne 2 évet dolgozni? Most úgy van a törvény, hogy jogosult vagy a gyedre, ha biztosított voltál a szülés előtt 2 évig. De az előző gyerek gyed-e is beleszámít! Én most a 180 napot próbálom összegyűjteni, mert akkor kapok majd rendes tgyást meg gyedet, ha a szülés előtt van 180 bedolgozott napom, mert ha ez meg van, akkor ebből számolják az átlagbért. Ha nincs meg, akkor a minimálbértől függ, az meg nekem kevés. Ebbe beleszámít a hétvége és a szabi is, de a betegszabi vagy a táppénz nem. szóval szerintem nem kell 2 teljes bedolgozott év. Én úgy számoltam, hogyha tavaly augusztusban kezdtem dolgozni, akkor idén augusztus-szeptemben környékén már nekikezdhetünk próbálkozni. Aztán majd meglátjuk mikor jön a tesó. 2 inszemünk maradt. Eddig teljesen elzárkóztam tőle, hogy újra nekivágjak, de most már nem zárkózom el annyira. Csak előtte megteszem majd mindent, hogy ne kelljen a szuri.



vicky79
 
 


gota: ez egy egész jó cikk a térítésekről.

http://hodmami.hu/gyes-gyed-szabalyok-2012/

Ebben már van szó a ledolgozott munkaidőről, de itt is csak 365 napot ír a gyed igényléshez. Pedig aki egymás után szüli a gyerekeket, annak nem lesz a kettő között munkaviszonya, mégis jogosult a gyedre, legalábbis én így tudom. De ez alapján a cikk alapján akkor maradhatsz otthon a tesó 2 éves koráig, ha van bedolgozott 2 éved. Te is emiatt mondtad a 2 évet? Most már megint nem értem a dolgot.

http://berkalkulator2012.hu/csaladi-ado ... -2012.html



vicky79
 
 


Sziasztok!

Gota,
érdekes dolgok ezek!
Én most úgy vagyok vele, hogy annyira sokat vártunk Lellére, megérdemli, hogy minden figyelmünket CSAK Ő kapja!Legalább az első években.Viszont én biztos vagyok benne, hogy szeretnék majd babá(ka)t.De még nem most! És még nem tudom elképzelni, hogy tényleg lehet-e annyira akarni a másodikat, mint az elsőt!
Emlékszem, annó, mikor mi kezdtünk ide járni, valahogy nehéz volt elhinni, hogy ha valakinek már van egy gyereke, hogy akarhatja ennyire a másodikat!De lehet, 1-2év, és mi is így leszünk majd! :))))Ezt nem tudhatjuk! :)

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


melinda: Szerintem én nem fogok annyira görcsösen akarni tesót Barbusnak, mint ahogy őérte kínlódtunk. Ha lesz lesz, ha nem nem. De lehet, hogy majd jövőre mást mondok.



vicky79
 
 


Vicky,

én a 2. cikkből azt szűröm le, amit mondtam: 2év munkaviszony kell ahhoz, hogy újra 2évig kapd a gyedet. ha lett volna egymás után a 2gyerek, akkor nem, de mivel visszamentünk dolgozni, így kell.

Kép
gota79
 
 


Szti, Mátét kelts fel napközben 3 óránként enni, ha eléri a 4 kg akkor lehet nyújtani az időt, 3,5-4 órára. Nehogy most kezdje el felcserélni a nappalt az éjszakával. Éjszaka viszont hagyd aludni, 4-5 óra múlva biztos jelezni fog.
Szerintem 4 óránként egy gyereknek ennie kell. Különben majd rádszáll a védőnő hogy nem hízik a gyerkőc. A gyakori mellretétel segít a tejcsinek is.
Kajálás: én nem is foglalkozom a diétával. Álmosan, éhesen nem lehet szoptatni. Álmosságot nem tudjuk csillapítani, de az éhségünket igen. Amúgy én is annyit eszem mint te, majd szopi után ledolgozom inkább, de ha nem ettem nem volt elég tejem se. Egyszer egy vacsora kimaradt, másnap meg is látszódott.

Bogit a sárgaság és a súlya miatt kellett kelteni, Gergőt mindenért: korababa, pici súly, sárga, vashiány... 5 hétig éjszaka is kelteni kellett 3 hóránként.
franci
 
 


Sziasztok!

Koszi a tippeket. Ugy nez ki, hoy Mate 3 orakat alszik, 1,5et van fent, 30-40 perc szopi. Ez az atlag, de persze vannak jobb, rosszabb napok.
Ma megyunk has, koponya, csipo uh-ra.
Jaaj, de bonyolult ez a gyes, gyed rendszer.
Mar sikerult nekem is aludnom, mikozben Mate hason szundikal. Fejlodok :D

Vicky mik tortennek a bolcsiben! :o :) Jo, hogy o is megvedi magat. Mi is igy voltunk a legzesfigyelovel.

Gota koszi a tippet. Mondjuk a korzeti doki mondta a koldokservet. Este rakerdezek a gyerekgyogyasznal is.

Mok oke, figyelek szopi vegen.

Franci Mate mar majdnem 4,5kg, azert mertem valtason gondolkodni. :D

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


Gota: Majd rákérdezek valami szakértőnél, de én biztosan nem várok két évet, hogy nekikezdjünk a tesónak. Szerintem idén év végén mi belevágunk. Max nem maradok a tesóval otthon 3 évig (tgyás+2 év), Barbus is 20 hónaposan ment bölcsibe. Mondjuk szerintem a 2 bedolgozott év ahhoz kell, hogy a gyes is beleférjen. De nekem az már nem fér bele, mert túl kevés.



vicky79
 
 


szti!
az újszülött osztályon is csak 5óra után keltik fel a babákat enni, hogy tuti ki ne száradjanak. egy majd 2hós babának semmi baja nem lesz, ha akár 6-7 órán keresztül sem eszik. alvó gyereket ne ébressz ha kedves az életed :!: :lol:
na, most legyél okos ;)
(halkan súgom: csak érzéssel :D ahogy az ösztöneid diktálják :))

mók!
dettó... ahogy ritkult a cicizés, jöttek a kilók. pedig az első 3 hónapban tök jól lefigytam. baba előtti súlyomból is még egy 3-4 kilót... most meg akkora vagyok, mint félidősen :(

én 31én végre (új) ciklust kezdtem némi duphaston segítségével... 13án úgy görcsöltem, hogy elkönyveltem: tán még ovum is volt :)
20ától újra 10 nap duphaston... de tesztet már vettem... sose lehet tudni :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


CSajok,
ma délután óriási pozitívat teszteltem!!!!!!!!
ááááááá

Végre-végre!!!
Gratulálok!!!Vigyázz magatokra!!!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandi,
nem mondod?????????????????????????
Hatalmas gratula!!!+++++++
Mikor jöhetett össze a kistesó?
Dokihoz mikor mész?

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Meli! Én is majdnem gratuláltam Kandinak, de aztán leesett, hogy ez válasz Eclipse beírására. :lol: :lol: :lol:

szóval Kandi! hogy is van ez????

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Én is elcsodálkoztam!

Kandi, köszi szépen, nagyon ari vagy!
Tulajdonképpen még nem is kezdtünk el ráhajtani a kistesóra, Molli szopizott, metet nem szedtem, szigorú diétát nem tartottam, bár ésszel ettem. Mindezek mellett, amint Molli elhagyta a szopit, kövi hónapban megfogant a kistesó.
Ma töltöttem a 12. hetet, kedden uh.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Holnaptól megint szedem a metet. Remelem nem lesznek olyan mellekhatasok, mint anno. Vagy ne is remenykedjek? :D

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


Sziasztok!

Nálunk ez történ azóta.

1. Az 1 hónapos kontrollon mondta a gyerekorvos, hogy van Máténak 1 kis köldöksérve, de nem kell vele foglalkozni, majd kinövi.

2. Pont tegnap 1 hete, hogy voltunk a fizetős csípő, koponya, hasi uh-n. Csak nem jutottam ide leírni. Kiakadtam a dokira, seggfej volt. kettőt nem szólt az emberhez, odaadta a szla-t és mondta, hogy minden oké, ami a papírra le van írva! aztán elkezdtek öltözni, ott álltak kabátban mögöttem 2m-re, és néztek! olyan ideges voltam, hogy alig bírtam begombolni mátét!!!! pedig direkt telefonáltam délelőtt, és ők mondták, hogy menjek! mindezt 10ezerért! rákérdeztem a köldöksérvre, szte nincs is, mert ahogy kinéz, ennyi erővel minden gyerek az lenne.

3. Szombaton észrevettem, hogy a jobb csípőcsontja és a kukija között van 1 nagy dudor. Figyletük, hol lejjebb apadt, hol visszajött. Úgyis megyünk 2 hós kontrollra, majd szólok.

4. Tegnap megvolt a 2 hós vizsgálat. Direkt megkérdeztem a köldöksérvvelmi van. Gyerekorvos szerint VAN!, de továbbra sem kell vele csinálni semmit, kinövi.
Mutatom neki a dudort. Jajj-jajj! Egyből beutaló a Bethesda gyerekkórházba, mert ez bizony lágyéksérv, és elég előre haladott, majd a kórházban megmondják, hogy figyelni kell-e vagy műtét.
Itthon megnéztem a rendelést, hogy jutok el kocsival, mert akkor ma elmentünk volna. Főnököt is hívtam, hogy beugrok majd a céghez gyerek mutatásra.

5. Aztán este felébredt, 8tól sikított (mint a malackák vágás előtt) egyfolytában szopi alatt is, na biztos az oltás. Rohadt kúpot nem tudtam beadni, lázmérés. Sikítás fejhangon tovább, anyóst hívtuk, hatha bénák vagyunk. Küzdünk, anyós beszél hozzá, én fogom a lázmérőt. majd észrevesszük, hogy a sérve teljesen lement a zacsijába (mintha 1 virsli lett volna a lágyéktól a zacsi feléig), kőkemény, és a kuki is teljesen félre áll tőle. Azonnal kórházba, mire felöltöztunk, falfehér volt szegényke. Kocsiba elaludt. Doki néni visszanyomta neki, persze sikított végig. Mihelyst eléri az 5kg-t azonnali műtét altatásban, 1éjszakát bent kell lennie. Kiderult, hogy 2hetet mindenképp várni kell az oltás miatt. Nincs értelme nézegetni, várni a csodára, mert már olyan fázisban van, hogy hiába húzódik vissza, nem fog ott maradni. Uh fasza 2het ele nezunk. Remelem addig szegenyke keveset fog szenvedni.
Köldöksérvet direkt megkérdeztem tőle is. És VAN! Viszont a gyerekek 2 éves koráig nem kell vele foglalkozni, kinövik.

6. nem tudom, hogy lehet, hogy szerda este 7kor a gyerekgyógyász szerint minden oké, szombaton meg ez van. uh-n biztos kellett volna látszania nem? ennyire sietett vagy mi? direkt azért mentünk hozzá, mert gyerekgyógyász. sima radiológus is meg tudta volna nézni. Lehet, semmi köze hozzá, de rohadt gyanús! B...a meg! :D

7. Hétfőn kell visszamenni, ha vmi nagy gáz van, akkor irány megint a kórház v az ügyelet. Az 5kg-t az altatás miatt kell kivárni, de gondolom, ha addig vmi nagy gáz lenne (de nem lesz), csak csinálnak vele vmit. Úh ez van. Épp mondtam a barátomank, hogy eddig semmi baja nem volt, még szörcsögés sem, erre rögtön 1 ilyennel nyit! Ejnye-bejnye.

A metet is elfelejtettem bevenni este, viszont jól bezabáltam minden hülyeséget.

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


Szti
Nyugi! Állj me egy pillanatra, vegyél néhány nagy levegőt!
Lágyéksérv nagyon gyakori a kisbabáknál (kisfiúknál) Kb. 15 perces a műtét.
Ha az 5 kg elérése előtt kizáródik a sérv, és azonnal operálni kell, simán el lehet altatni... (nekem a legkisebb baba, akit altattam 45 deka volt...)

UH: lehet, hogy a lágyéki részt nem is vizsgálták... mit írtak le?

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Szti: Ezek nagyon nem jó hírek. Remélem hamar túl lesztek a dolgon.



vicky79
 
 


Lombikbaba azóta mondták mások is, hogyha gáz van, 5kg alatt is altatnak. Tudsz vmit arról, hogy az oltással mi a helyzet? Mert ugye szerdán kapta meg a 2 hósat, és azt mondta a doki nő, hogy akkor viszont 2 hetet várni kell függetlenül a súlytól. Köszi. Papírt megnézem majd

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


Szti,

sajnálom a sérv dolgokat! Rebekával előtt műtöttek egy kisfiút lágyéksérv miatt, 3év körül lehetett, du 2kor már a folyosón szaladgált. ha bent kell maradni, próbáljatok külön szobát (VIP, alapítványi) kérni. nekünk nagyon jól jött. egyrészről külön voltatok, más gyerek, ha esetleg sírt, nem zavar titeket, és lehet nyugodtan pihenni. másrészről nem tudom nálatok hogy van, de itt csak a vip szobához volt külön fürdő, mikró, hűtő, stb... én a 2ágyat összetoltam, és együtt aludtunk.

nálunk semmi különös, annyi, hogy majdnem sikerült kórházba kerülnöm. nagy valószínűséggel gyógyszertúladagolásom volt. mivel múlt héten ideges voltam a műtét miatt, nagyon kijött az aranyerem. csak lidocain krémmel tudtam csillapítani. 1hétig használtam. tegnapelőtt reggelre piros pöttyös lett a mellkasom, majd másnap reggelre teljesen belobbant az egész testem. elmentem bőrgyógyászhoz, be akart utalni a kórházba, de nem volt hely. írt fel rázókeveréket, gyógyszert. szerencsére reggelre elkezdett visszahúzódni, így meg tudtam beszélni a kórházban, hogy ne kelljen befeküdni.

Kép
gota79
 
 


Sziasztok Csajok!

Jó kis kihaltság van megint!

Gota, Szti sajnálom a történteket, remélem azóta már minden rendeződött és mindenki jól van!

Mivel kismama vagyok, írok.
14+3-on voltam a glükózterhelésen, jó lett :D
Nem jutottam be a Mensbe, mert viszonylag régen voltam ott vérvételen, így nem tudtam hogy ma már 3 héttel előre kell oda is időpontot kérni.
A G1 intézetben voltam OGTT-n.

0' 4,2
120' 6,6

Rencz ritának gyorsan elküldtem távkonzira, és azt válaszolta, hogy ez kiváló, met elhagyható, diéta maradjon, OGTT-t nem kell megismételni, 24. héten a szokásos reggelimet vigyem (30gr CH), és azt elfogyasztva csak egy 60 perces vércukrot nézzenek.
:D :D :D :D :D :D :D

Babócával minden rendben, összes laborom, jombi tesztem stb jó lett, jól vagyunk. Nem híztam még egy dekát sem.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


eclipse: Ezek nagyon jó hírek! Tudjátok esetleg már a baba nemét? Nevek? (Bár lehet, hogy ezeket már kérdeztük?)



vicky79
 
 


Vicky, nem tudjuk még, csak a 12. heti genetikai uhn voltam, azóta nem, ott még sejtés sem volt. Mollit láttuk 16 hetesen, de most legközelebb csak a 19. hetire megyek szerintem, így türelmes vagyok. Ősmagyar neveket szeretnénk, lánynak tetszik az Emőke Hajna/ Hajnal, ha fiú akkor Csaba mint az apukája és Árpád vagy Levente :)

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok!

Jól eltűnt mindenki!Merre vagytok Lányok??????
Nincs senki, aki babát szeretne?????Vagy csak írna magáról?

Eclipse,
gratulálok a szép eredményekhez! :)
Nagyon szép neveken gondolkodtatok! :)

Vicky,
Barbusnak mikor szeretnétek kistesót?

Gota,
és nálatok?Mikor indul újra a project?

Juli,
te hogy állsz?Mesélj, hogy alakul a ciklusod?

Drukk minden próbálkozónak!

Puszi!

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Igen, elég nagy a csend mostanság... Eclipse-n kívül van még kismamánk? le vagyok maradva...

Meli,

2év múlva, ha minden jól megy. majd meglátjuk hogy állunk anyagilag. Március 05-től szabin vagyok, majd jún 1 körül kell ténylegesen munkába állnom. mivel én majd szeretném tesóbabánál is igénybe venni a 2év gyedet, legalább annyit kell dolgoznom. persze ha addig nem változtatnak valamit...
Ti?

Kép
gota79
 
 


Meli: Mi szerintem szeptemberben kezdjük a tesó projektet. Augusztusban lesz már egy bedolgozott évem. Remélem azért majd én is kihasználhatom a gyedet, bár most sem voltam itthon a 2 éves koráig, csak 20 hónapig.

Gota: Én ebben a "dolgozz 2 évet, hogy 2 évig otthon maradhass" dologban csak azt nem értem, hogy aki egy percet sem dolgozik a két gyerek között az simán maradhat otthon a kicsi 2 éves koráig, mi meg gürizzünk 2 évet. Én úgy gondolom ha simán sikerül nálunk a tesó és esetleg táppénzre kellene jönnöm akkor is megy a biztosítotti időm. Remélem azért nem kell majd sokkal hamarabb beadnom a bölcsibe a tesót. Ti akkor mikor kezditek a bölcsit? Csak mert nyárra nem igazán veszik már be a gyerekeket nálunk, mert jön a szünet.



vicky79
 
 


Lellének boldog szülinapot!



vicky79
 
 


Hali.

Lellének nagyon boldog 1.szülinapot:)

Szti,ezt még olvasni is szörnyü volt nemhogy átélni....Szegény babuci..

Gota.a kenőcstől lett tuladagolásod?még jó hogy ennyivel megusztad.

Eclipse.szuper hirek.

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a köszöntéseket! :)

Monyó,
Noémiről raksz majd fel friss képet?Biztos nagyon nagylány már! :)
Ti tesót nem terveztek?

Szti,
hogy vagytok?Remélem már minden rendben van!

Vicky,
én sem értem, hogy miért kell 2évet ledolgozni, ha valaki nem azonnal szüli a 2.babáját!Szemétség!De a táppénz tuti bele számít még, nekem is úgy számolták kis a gyedemet még annó!

Gota,
hát, még nem tervezünk tesót!Először szeretnék lefogyni, mert a következő terhességemet már nem szeretném túlsúllyal kezdeni!Remélem sikerül őszre legkésöbb elérnem a kívánt súlyt, és akkor szerintem télen majd belevágunk a tesóprojectbe!Aztán ki tudja majd, hogy mennyi ideig fog tartani...........

Ja, és egy kicsit dicsekszek is! :P Mióta tényleg számolom a ch-ot, amit megeszek, és helyesen táplálkozom, úgy néz ki, hogy helyreállt a ciklusom!Ami nekem szinte nem is volt!32napos ciklust zártam, 17.napi pé-vel!Úgyhogy nagyon örülök neki!
És tényleg, a 3as kezelés hozta meg a sikert! :))))))))

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Meli: Gratula a ciklusodhoz. Én kíváncsi leszek az én szervezetem mit fog produkálni gyógyszer nélkül.



vicky79
 
 


Vicky,

maradhatsz simán akár 3évig is otthon, csak gyedet nem kapsz végig, csak a bedolgozott ideig. utána csak gyes.
Rebeka 04.02-án kezdi a bölcsit, ma beszéltem le. elivleg már kezdtük volna, de hörghurutja van. hétfőn én megyek allergiavizsgálatra, így utána héten kezdjük. még a héten megyek be megbeszélni a részleteket.

Meli,

boldog 1. születésnapot Lellének! megünnepeltétek? ciklushoz grat, hajrá fogyás!

Monyó,

nagy valószínűséggel a krém volt a hibás. hétfőn megyek allergiavizsgálatra, akkor nézik meg, hogy allergiás lettem e rá.

Szti,

hogy vagytok?

Kép
gota79
 
 


Gota: Oké, csak azt nem értem, hogy azok hogy kaphatnak végig gyedet, akik nem dolgoztak a két gyerek között. Igaz, hogy náluk a tgyás meg a gyed alapja az, ami az első gyereknél is volt, de állítólag nekik végig jár. Majd kiderül, most a 2010 fegruári fórumon soknál jön a tesó. Leteszteljük rajtuk a rendszert. Egyébként már nem emlékszem, ez a 2 év úgy van, hogy a tgyás után annyit maradhatsz gyeden, amennyit dolgoztál, vagy azzal együtt?



vicky79
 
 


Meli.

Tesótéma,még semmit nemtudok,hol szeretnék hol nem.

Te is rakhatnál a lányodról képet.Szülinapot ünnepeltétek vagy majd hétvégén?

Gota.Milyen érzés tudni hogy megy a lányod bölcsibe?Nem rossz?
Nóci majd két év múlva indulóvodába, de ha belegondolok nem jó érzés kerülget...

Vicky,gota hogy álltok a szobatisztaság kérdéssel?probálkoztok ?

Kép
monyo83
 
 


Monyo: Hát nem nagyon próbálkozunk még a szobatisztasággal. Majd lassan elkezdjük. Annyi van vele, hogy néha letolja a gatyát-harisnyát és pelussal ráül a bilire. Ha leveszem róla, akkor már nem akar ráülni a bilire. Egy eset volt, amikor hajlandó volt levenni a pelust, akkor állva a bili mellé pisilt állva. Gondolom a bölcsiben látja, hogy a fiúk így pisilnek. Több a fiú, mint a lány. Remélem ott majd utánozza a többieket.



vicky79
 
 


Vicky,

tgyással együtt 2év. valóban úgy van, hogyha egyből bevállalod tesót, akkor újra jár teljes időszakra, annyi, hogy a tgyásnak is van maximuma.

Monyó,

hát elég rossz érzés. mondtam is neki, hogy milyen rossz lesz, napi 4-5órát lehetünk együtt tartalmasan :cry: :cry: :cry: :cry:
Szobatisztaság: Rebeka már 2hónapja szobatiszta. alváshoz kap pelust, de néha már az is üres, akár az éjszakai is. a kaka már legalább fél éve csak bilibe megy. sőt olyan kis ügyes, hogy a pisit sokáig tartani is tudja. volt hogy mentünk boltokba, és már az elején szólt hogy pisi. mondtam neki, hogy tartsa. volt pelus, gondoltam, ha bemegy, bemegy. de kibírta. mostmár ha megyünk valahova, akkor sem adok rá.

Kép
gota79
 
 


Gota: Rebeka nagyon ügyes ezzel a szobatisztasággal. Egyébként ezt a tgyás maximalizálást nem vonták vissza? A fórumosok azt mondták, hogy az lesz a tgyásuk alapja, ami az előző gyerkőccel volt. Az a lényeg, hogy egy napot ne dolozz a két gyerek között, max táppénzen lehetsz. Ha dolgozol, akkor a minimálbérhez van kötve a tgyás és a gyed alapja. Muszáj leszek utána nézni ezeknek a dolgoknak, mert most már nagyon keveredik a fejemben a régi szabály és az új. Vagy amit eltöröltek. Nekem az kell, hogy a tgyásom jó legyen és ne annyi legyen a max, mint a gyednél. Nekem az a fele pénzem.



vicky79
 
 


Sziasztok, lányok!
A véleményeteket szeretném kérni a következő eredményemmel kapcsolatban?
Ez mennyire durva?

Glucose 4,6 mmol/L 3,8 - 6,0
60 perces glucose 7,3 mmol/L
120 perces glucose 4,7 mmol/L

Inzulin 5,6 mIU/L 3,0 - 25,0
Inzulin 60 perc 38,6 mIU/L
Inzulin 120 perc 23,3 mIU/L

Még nem látta orvos, 1 hét múlva megyek, de kíváncsi vagyok, nagyon...

Masni
masnimasni
Budapest XI. kerület
 
 


Masni: Én nem látom annyira katasztrófálisnak. Nem tudom ilyen értékre szoktak-e már gyógyszert adni.



vicky79
 
 


Vicky, köszi a gyors választ!
A 23. napi progeszteronom alacsony, a tesztoszteronom magas volt. Azt mondta az orvos, hogy ha beigazolódik az IR, ad gyógyszert (Merckformin), és a hormonokat rendezni fogja. A ciklus elejei eredményeim sajnos még nincsenek meg, de azt mondta a doki, hogy valami fordított arányban ( :?: ) van, mint kéne, és az is IR-re utal.
De ha nem kapok gyógyszert, akkor mitől lesz ez jobb?

Tudom, ne menjek ennyire a dolgok elé, de annyira kíváncsi vagyok, és persze türelmetlen is...
Megpróbálom betenni a hőgörbémet is, hátha tudtok mondani arra is valami okosat.

http://www.ciklus.hu/images/diagramok/a ... 60800_.png

Köszi!

Masni
masnimasni
Budapest XI. kerület
 
 


Még annyi, hogy szerintem március 6-án volt pé-m, ha volt.

Masni
masnimasni
Budapest XI. kerület
 
 


Masni: Az FSH/LH arányt szokták nézni az aránynál és nekem is rendberakta a tesztoszteronomat is. Legalábbis abból kiindulva, hogy terhes lettem. Nekem mondjuk gyógyszerrel sem lett pé-m, csak stimulációval. Nekem sokkal rosszabb eredményeim voltak ennél. Lehet hogy fog adni gyógyszert de talán kevesebbet. Majd figyelj a fokozatos bevezetésre.



vicky79
 
 


Nagyon köszi!!!
Szerdán megyek orvoshoz, és szerintem újra jövök tanácsért.
Nagyon köszi!

Masni
masnimasni
Budapest XI. kerület
 
 


Vicky,

nem tudom melyik az új szabály, amit én írtam, az kb. 1éve volt. akkor kérdeztem rá valamilyen hivatalos fórumon, illetve a melóhelyen a bérszámfejtésen. akkor azt mondták, hogyha tp-re mennék, akkor az lenne a gyed, tgyás alapja. bár most rémlik valami, hogy csak 186 nap kell...

Kép
gota79
 
 


Gota: A tgyás és a gyed alapjához 180 bedolgozott nap kell, amibe a hétvége és a szabadság beleszámít, de a betegszabi és a táppénz nem. Én is ezt próbálom összeszedni. Ahhoz, hogy gyedre legyél jogosult 365 naptári napnak kell biztosítottnak lennie, de ebbe beleszámít a gyed és a gyes is. Nekem az a része nem tiszta, hogy azzal mi van, hogy annyit lehetsz utána otthon gyeden, amennyit dolgoztál. Mármint az nem tiszta, hogy amennyit dolgoztál, vagy amennyi biztosítotti időd volt? Mert akkor ebbe is beleszámít a gyed-gyes, hiszen ez alatt fizetés nélküli szabadságon vagy. Ha egyáltalán nem dolgozik az ember a két gyerek között, akkor tuti maradna 2 éves koráig gyeden és a tgyás-gyed alapja a szerződéses bér. Akkor is ez van, ha táppénzre mész a két gyerek között. Állítólag a szabit nem jó kivenni, mert akkor nem lesz meg a 180 nap és akkor meg a minimálbérhez kötik a tgyást és a gyedet is. Amit még nem tudok, hogy a tgyás maximalizálva lett-e, mert ezt is akarták a gyed maximumában. Hát nekem az nagyon nem lenne jó. Ez is abban a szabályban volt, amiben az, hogy csak 2 éves korig maradhat az ember gyesen. Szóval én már nem tudok semmit, mamd valami szakértőt megkérdezek. Mondjuk ha szeptemberben kezdjük el a babaprojektet és esetleg annyira szerencsések leszünk, hogy rögtön sikerül, akkor is szeretnék jó sokáig dolglzni és még összejön az a fél év, ami esetleg hiányzik. De nekem ugye augusztusban már meg lesz az egy évem. Húúú, jó hosszú lett, de örülök, hogy van kivel beszélni erről, mert a másik fórumban sokan nem mennek vissza a két gyerek között és ők ezeken nem is gondolkoznak.



vicky79
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: