Új privát üzeneted érkezett!

Vicky,

mikor én kérdeztem egy szakértőt kb. 1éve, akkor ő azt mondta, hogyha nem megyek vissza 2gyerek között, akkor a tgyás-gyed a korábbi bértől függetlenül maximalizálva van. azt pedig én is nagyon remélem, hogy a tgyást nem maximalizálják, mert az nagy szívás. a dolognak 2oldala van. egyrészről örül az ember, hogy ennyi ideig otthon lehet gyerkőccel és kap pénzt (nemúgy mint Angliában, lásd Aisha), másrészt viszont akinek magasabb bére van, annak több járulékot is vonnak, tehát nem értem a maximalizálás okát. hiszen akár nagyságrendekkel több járulékot is befizethetek, mégis ugyanannyit kapok, mint aki kevesebbet fizet. a régi rendszeren is teljesen ki voltam akadva. egy volt barátnőm egyéni váll., és a gyerekek között bejelentette magát 1napra :!: :!: :!: :!: a legmagasabb összegben, és 2évig kapta a max gyedet.

Kép
gota79
 
 


Sziasztok csajok!

Már elég rég voltam itt ezért gondoltam benézek.


Aki nem emlékezne annak írom le röviden hogy IR, PCO és méhsövény mellett spontán estem terhebe teljesen váratlanul.
Most 39 hetes vagyok, ha minden igaz akkor pénteken császárral a világra jön a babánk (persze ha nem gondolja meg hamarabb magát).
Húúú hát nem gondoltam volna hogy ezt is elérem hiszen 13 év után sikerült összehozni a kis babócánkat. Természetesen azt sem gondoltam hogy a terhességemet végig viszem, csak bíztam benne.
Kérlek titeket hogy drukkoljatok nekem hogy minden rendben legyen.
Nagyon izgulok most már!!!!!!

Családient.hu vonalzók
szoriagi
 
 


Szoriagi,

drukkolok! Péntek szép nap, Rebekánk akkor lesz 2éves...

Kép
gota79
 
 

 
 

Szoriagi: Mennek a drukkok péntekre.

Gota: Megnéztük a 2012-es szabályokat és az volt benne, hogy 2 éves korig jár a gyed és nincs benne, hogy maximalizálva lenne a tgyás. Remélem jövőre nem szigorítanak rajta. Elküldöm a linket, ebben a pdf-ben megtalálod az idei szabályokat:

http://www.oep.hu/pls/portal/docs/PAGE/ ... 012_01.PDF



vicky79
 
 


Sziasztok!
A dokim írt fel Merckformint, napi felet a 850 mg-osból. Negyedekkel kezdtem, ma tegnap vettem be először felet.
Viszont nekem nem említett konkrét CH diétát, vagyis nem mondta, hogy hány g CH-t vihetek be. Szerintetek kellett volna mondania?
Ti számolgatjátok a CH-t?

Masni
masnimasni
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Régen jártam itt, nem hiszem hogy emlékeztek rám :)

2 éve állapították meg nálam a PCO-t, de akkor 2 év után váratlanul sikerült spontán teherbe esnem, így nem szedtem gyógyszert és nem is diétáztam. Sajnos a 16. héten elvetéltem.

Most, mivel újra nem jött össze a baba a BMC-be jártunk, ott kaptam napi 3*500 g metet, igyekszem tartani a 180 g-os CH diétát is, és már a gyógyszer első hónapjában összejött a kisbabánk :) Most vagyok 9 hetes (ideje lenne vonalzót gyártani).

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy ti a metet a terhesség hányadig hetéig szedtétek? Fokozatosan kellett abbahagyni vagy hirtelen? Nem lett baj belőle hogy elmaradt?
A diétát továbbra is 180 g-on kel tartani? Általában úgy érzem hogy bármit meg tudnék enni ami sós (nagy könnyebbség hogy az édeset nem kívánom).

Köszi a válaszokat mindenkinek és mindenkinek jó babázást/babásodást/babaszületést kívánok.

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Vizi, gratulálok és vigyázzatok magatokra!

A diéta az attól függ, mennyire volt súlyos az IR.
A 160 vagy 180 a többségnek jó szokott lenni. Ha a terhesség alatt romlana a cukor, akkor esetleg szigorítás.
A metformint én fokozatosan hagytam abba, de nagyon szélsőséges, ki meddig szedi. 12 hét a minimum, aztán vagy 16 vagy 24 hét is. Én végig szedtem, mert akartam szedni, a dokim tudta és ráhagyta. Most a 24. hétig, a 2. cukorvizsgálatig fogom szedni valószínűleg.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Vizi,

gratulálok! én végig szedtem a metet. annyit bánok, hogy a szülés után abbahagytam.

Eclipse,

hogy vagy? hány hetes vagy most?

Szoriagi,

remélem már otthon vagytok!

Kép
gota79
 
 


Vizi: Gratula. Én a 12-15. hétig fokozatosan hagytam abba. Utána én sajnos inzulinoztam végig.



vicky79
 
 


Sziasztok Csajok!

Jó hírrel jövök ismét! :D
6 hetes kismami vagyok dobogó szívű babácskával! :D :D :D :D

puszi

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat! Az IR-em elvileg nem súlyos, de úgy gondolom, ha a dokim hagyja (mért ne hagyná), nyugodtabb lennék ha végig szedhetném a Met-et. Úgyhogy ezt fogom megbeszélni vele.

Luczus, neked is grautula! Most megint eszembe juttattad hogy kellene vonalzót gyártanom :))

Ti amikor nagyon éhesek voltatok mit ettetek amiben nem volt CH vagy csak nagyon kevés volt? Kimerültem ötletekből, de folyton csak ennék :( Most ha jön a tavasz akkor a húsos, sajtos salátákat lehet nyomatni, nem?

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Lucuzs!
Gratulálok!!! :D :D :D :D


Mindnekinek kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk!!!

Kép
mók
 
 


lucuzs gratulálok!

Mindenkinek kellemes ünnepeket!

Kép
horibol
 
 


Hali.

Lucuzs gratulálok,szuper,minden rendben lesz:)

Vizi neked is gratulálok.Én 8ik hónapig szedtem a met-et,nem diétáztam.

Kép
monyo83
 
 


Kellemes húsvétozást mindenkinek! :lol: :lol: :lol:

Vizi
Gratulálok!
Én terhesség, szoptatás alatt is szedtem folyamatosan a metformint.
Terhességnél ha abbahagyod, akkor sokkal szigorúbban kell venni a diétát! Amennyire lehet, mozogni kell... én úszni jártam terhesen is... heti 2-3 alkalommal legalább... olyan 2-3000 métereket...
A terhesség önmagában is egy IR állapot!
És az IR-nek a legnagyobb veszélye, hogy a magas inzulinszint károsítja az ereket, érszükület kialakulásához vezet!!!!!

Lucizs
Gratulálok!


Én is csatlakozom :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :oops: :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Köszi Csajok! :)

Vizi! Neked is gratula! :D

Lombikbaba!!! Csak nem? ;) :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok CSajok!

Lucuzs, itt is gratulálok!

19. hét, voltunk UH-n, minden OK és szép :D jól vagyunk

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok CSajok!

Lucuzs, itt is gratulálok!

19. hét, voltunk UH-n, minden OK és szép :D jól vagyunk

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Eclipse: Gratulálok. A neméről nincs még hír?



vicky79
 
 


Lucuzs, Lombikbaba,

gratulálok!

Kép
gota79
 
 


Vicky, fijúúú :D :D :D :D :D :D :D

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Eclipse: Gratula a kis pöcsöshöz.



vicky79
 
 


Lucuzs, Lombikbaba
Gratulálok!!!

Escilpse, Gratula a fiúcskához!

Vizi, én a 12. hét után fokozatosan leálltam a mettel. És a diétámat nem kellett szigorítani, sőt engedéllyel többet is ehettem. Nagyon alacsony volt a cukrom, és sokat fogytam is.
franci
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a gratulációkat.

Úgy látom, mindenki másképp csinálta ezt a met-diéta dolgot :)
Sajnos továbbra is nagyon éhes vagyok, így nehéz diétázni, de még nagyjából megy.
Egyelőre csak hízok (azért nem vészes, most értem el az 54 kilót). Tornázni, úszni egyelőre nem merek, kicsit még várok vele asszem. Azért még ott van az előző vetélés réme...

Lombikbaba, neked is gratula! :)

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok CSajok!
Bocs, hogy úgy eltűntem, de valamiért nem engedett be a rendszer így újra kellett regisztrálnom....

Szóval ...
LUCUZS, ECLIPSE
HATALMAS GRATULÁCIÓ mind a kettőtöknek.

Mi most kezdünk majd neki. Mert én ismét megjártam a poklok poklát.
Szóval.... hormonjaim TSH-m ismét rendben, de váltanom kellett kombinált tablettára, mert hiába volt rendben minden hormon eredményem, a középidőt valamiért a szervezetem nagyon későre tette, így a ciklus második fele nagyon rövid lett, így nem maradtam sosem terhes.
Ma voltam nődokinál és írtam az endo dokinak is. Ha mindenki bólint, akkor mehet a menet :o) Remélem lesz értelme :o)
princzike2
Budapest
 
 


Lombikbaba
NEKTEK is GRATULÁLOK!!!

Micsoda gyerekeső.

Remélem mindegyikőtök meghozza nekem a szerencsét :o) már régóta várok erre :o) (úgy 1 éve )
princzike2
Budapest
 
 


Eclipse
Hát én is arra vajazok, hogy a második lehetőleg kis fütyis legyen :o)
princzike2
Budapest
 
 


Eclipse
Gratulálok a fiúcskához! :lol: :lol: :lol:

Princzike
Hajrá!!!!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Lombikbaba gratula neked is!

Princzike hajrá kistesó!

Repül az idő Félixem fél éves lett. Eddig még nem jött meg így nem jelentkeztem a Mensben. Vagy így is érdemes? Kinek mikor jött meg szülés után??

Kép
horibol
 
 


Na végre beengedett a régi néven a rendszer :o)

Szal ma jött a válasz doki bácsitól, hogy endo szempontból is mehet a menet.
Lányok .... szerintetek inkább vágjuk megint inszembe a fejszénket (így lassan 6 hónap ismételt sikertelen próbálkozás után), vagy még mindig próbáljuk magunk összehozni.
Nem tudom mennyi esély van rá, ha már az első gyerkőc is inszemes volt.....

Kép

Kép
princzike
 
 


Pinczike: Nálunk is ez a nagy kérdés. Mi még nem kezdtünk neki, de a dokim azt mondta, hogy lehet inszem nélkül is tesó. Én reménykedem ebben. Nektek hányadik inszem sikerült? Mert azt ugye tudod, hogy nem indul újra. Nekünk már csak kettő maradt.



vicky79
 
 


Sziasztok csajok!

Nos, köszönöm azoknak akik 30-án a császár miatt gondoltak rám!
Szerencsére minden rendben zajlott.
Pénteken voltunk két hetesek, jól vagyunk, leszámítva a fáradtságot.
Szeretném nektek bemutatni a mi kis csodánkat Ádámot!!! Kép

Családient.hu vonalzók
szoriagi
 
 


Szoriagi: Gratulálok, gyönyörű szemei vannak a kisfiadnak.



vicky79
 
 


micsoda babaeső! nem nézek be pár hétig, és...

gratulálok mindenkinek, akinél ott a pocaklakó... illetve, akinél már megvan a baba (a csodaszép Ádám-baba :))

én 42. cn-on tartok, gondoltam, jövő héten bejelentkezem dokihoz... január óta nem szoptatok, volt 2 ciklusom duphastonnal... dokim remélte, beindítja a rendszert. hát nem :?

de a nyárra mindenképp szeretnénk a tesóbabát... szóval van másfél hónap, ha nincs tesó, akkor jön a closti :D

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


vizi!
én nem szedtem metet babásan. lényegében a met abbahagyása után pár nappal fogant a Muki :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Szoriagi,

tündéri kisfiad van, gratulálok, jó egészséget!

Kép
gota79
 
 


Ági, szívből gratulálok a csodaszép Ádám babához! :D :D :D :D :D Jó egészséget, sok boldogságot!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a gratulációt és a jó kívánságot!
A pocakosoknak pedig gratulálok.
Én is csak 12 hetes korig szedtem a metet, a szénhidrátot soha nem számoltam pontosan csak úgy ráérzésre. A 2. trimeszterben már szinte nem is diétáztam és nem volt semmi gond a cukorterheléssel (3 alakalommal végezték el a terhelést).

Családient.hu vonalzók
szoriagi
 
 


Sziasztok!

Jó régen jártam erre.

Lucuzs, Ircsi gratulálok!!!!!

Eclipse neked ahhoz, hogy kisfiatok lesz!

Szoriagi gratulálok, sok boldogságot!

Mi növögetünk, pár nap múlva leszünk 4 hónaposak, most értük el a 6kg-t. Továbbra is nyugodt baba, "könnyű" dolgom van.Már ügyesen nyúl a tárgyakért, és persze egyből a szájába tömi. 2 hónapja úgy nyálazik, mint a gép. Ennek ellenére foga 1 szál sem. Már hangosan, tudatosan nevet. Járunk babausziba, nagyon ügyes volt, élvezte, nem is sírt egyszer sem.

Én megvagyok, szedem a metet már teljes adagban. Szerencsére csak hányinger volt a mellékhatás a visszaszokáskor, az is kb 1 hétig. Szopi megy, már tele van a fagyasztó tejcivel. Meg eszek is minden sz@rt, amit nem kellene.

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


Én végig szedtem a metet terhesség alatt, tartottam a diétát is. Szoptatás alatt is szedem.

Próbálok képet felrakni, de nem enged. Még nem is láttátok, ég a pofám rendesen. :oops:

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


Sziasztok!
Légyszi segítsetek nekem.

Nagyon-nagyon szükségem lenne a PCOS-sel kapcsolatos egyetemi kutatásomhoz arra, hogy kb. 50-en (50 PCOS-es és 50 nem PCOS-es) kitöltsenek nekem egy 15 perces kérdőívet, ami teljesen ANONIM, tehát senki nem fogja tudni, ki töltötte ki. A kérdőív ezen a linken érhető el:
https://qtrial.qualtrics.com/SE/?SID=SV_cBKMy8so6v8uA0Q
Nagyon megköszönöm mindenkinek, aki segít nekem ebben.

Üdv.: Ági (PCOS-es sorstárs)
vizicsiko
 
 


Szti,

sérvműtéttel mi újság?

Kép
gota79
 
 


Szoriagi
Gratulálok a szépséges kisfiadhoz! Legyetek nagyon boldogok vele! :lol: :lol: :lol:

Szti
Pedig nagyon kiváncsiak vagyunk Mátéra! :oops: :wink:
(miért nem tudod feltölteni a képet?)

Vizicsiko
Kitöltöttem :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Lombikbaba: Micsoda két szép petezsák, benne meg a babucik! Gratula.



vicky79
 
 


Vizicsiko: Én is.



vicky79
 
 


Lombikbaba!!!!!

Két babóca!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Gratulálok!

Kép
mók
 
 


Sziasztok!

Lombikbaba, Szti1: Köszönöm a gratulációt és a jókívánságot!

Szti1: Hogy neked milyen szerencséd van hogy sok a tejed és nyugodt a babád!

Sajnos az én kis Ádámom nagyon sokat szenved, a pocak miatt, erőlködik tekergeti magát és erősen nyögdécsel éjjel úgy kb.5 percenként:? Elég sűrűn kell szélcsövezni szegényt(amúgy ő is nyugodt baba ha nem fáj neki semmi, nagyon sokat tűr a fájdalomnak és 99%-ban csak akkor sír ha éhes, de akkor nagyon :D :D )
Adjatok nekem légyszi valami jó bevált tippet hogy mit adjak neki hogy ne fájjon a hasa annyira.
Ja még annyit hogy nem elég a tejem ,így pótolom tápszerrel (beba1-el) Kép Ádám babám

Családient.hu vonalzók
szoriagi
 
 


szoriagi!
Áronom hasfájós volt... tényleg a szélcső minimum nobelt érdemelne. ezen kívül nekünk kizárólag a melegítés jött be (cseresznyemagpárnával). sem édesköménytea (meg sem itta), sem infacol/espumisan, sem papaverin, sem masszírozás... semmi :?
illetve ami segített, az a korai (3hónaposan kezdett) hozzátáplálás. ettől javult a legtöbbet.

lombikbaba!
:shock: :D :D :D :D :D

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

Mennyi jó hír!!!! Aztaaa!

Mi is próbálkozunk, de január óta még nem jött össze, bár annyira nem tör le, van időnk. (Most sem, meg fog jönni, már pöttyözök :oops: )

Szoriagi, hasfájás: nekünk is a meggymagpárna jött be, meg az, hogy 2 hét után leültem, és eldöntöttem: nincs hasfájás. Tudom, hihetetlenül hangzik, de olvastam, hogy délutánra a stresszhormonoktól megváltozik a teje. Aznap még nem, de másnap már segített.

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Szoriagi!
Sajna tényleg nincs tuti gyógymód,nekünk Lilla is nagyon hasfájós volt.Ő is Beba-t kapott,aztán lecseréltük,és jobb lett. Mi a Milumil HA1-et adtuk,orvosi javaslatra. Próbáljatok tápszert is cserélni. Az is számít!!!! Vagy legalábbis próbálkozni, megéri. :wink:
És kitartás!

Kép
mók
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: