Új privát üzeneted érkezett!

Nem tudom, mi is megpróbáltunk Barbusnál mindent, de csak a hozzátáplálás segített igazából. Azt 3 hónaposan kezdtük.



vicky79
 
 


Laptetőt küldöm hasfájás mulasztónak.



vicky79
 
 


Gota a sérvműtét megvolt márc 4-én. Nem bírta ki a 2 hetet, a Madarász (ó te jó ég, de sz@r hely) ügyeletén kötöttünk ki, azonnal megműtötték. Azóta minden oké.

Ircsi de vak vagyok. Most látom, hogy 2 baba lesz! De jóóó! Kicsinyítés miatt bénázok a képekkel.

Szoriagi kb 2 hónapig nekem sem volt tejem!! Tápszereztünk mi is, aztán vegyesen, végül már csak tejcin él. Mi is hasfájósak voltunk. Mi a GripeWater-t adtuk neki, bevált. A Mecsek tea meg nem csinált semmit, sőt, mintha attól is csak görcsölt volna a pocija.
Tápszerből mi a Milumil HA Start Optima-t kaptuk, de később átálltunk a Milumil Pregominra az én laktóz és apuka „tej”allergiája miatt. Úh az indulás nekünk sem volt fényes, de aztán ez lett belőle. Fel a fejjel, nálatok is változhat minden.

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 

 
 

Sziasztok!

Első kecskeméti PCOS klubot szervezzük.

Időpont: 2012 május 24, csütörtök, 17 óra.
Helyszín: 6000 Kecskemét, Izsáki út 5sz.
Az Izsáki úti kórház Klubtermében.

Meghívott vendég: Dr. Naszódy Péter adjunktus úr, aki egy órán át áll az érdeklődők- kérdezők rendelkezésére.

Érdeklődni a pcoskor.kecskemet@gmail.com e-mailen lehet.
ginaaa79
Kecskemét
 


Köszönöm!!!!!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Lombikbaba, gratuka a két babóhoz!

Ági, Bogim is picit hasfájós volt. Gripe Water segített. Tápiba a Beba ha-stól nagyon sokat pukizott, éjszaka is zavarta a pociját, a sima Beba-tól nincs baja. Ha HA-s tápit akarsz adni neki akkor érdemes lecserélni.
franci
 
 


Sziasztok!

Újból kérdezni jöttem :)

Kiderült hogy a 10. héten mért éhgyomri vércukrom kicsit magas, 5,5.
Azt szeretném kérdezni hogy volt valakinek ilyen? Eddig szedem a 3*500 mg Merckformint, és akkoriban még rendesen diétáztam, (sajnos most egyre kevésbé). Ez már akkor terhességi cukorbetegség? Nagyon meglepődött a doki hogy gyógyszer és diéta mellett ilyen magas lett az érték. Jövő héten megyek a belgyógyászatra egy dietetikai guru főorvoshoz, addig is várok tőletek valami biztatót :)

Gratula a sok kismamának, drukkolok mindenkiért! ;)

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Alapból szerintem nem lenne magas az 5,5, de gyógyszerrel talán tényleg kicsit magas. Nem nagyon tudlak semmi jóval biztatni, ha tényleg magas, akkor szerintem leállítják a gyógyszert, utána szigorú diéta mellett állandó cukormérés és ha az nem jó, akkor inzulin. Én a 15. héttől csináltam ezt, egész meg lehet szokni. Egyébként a diabetológus diétás szakember, neked dietetikus kell majd. De oda utalnak, ha kell. Remélem kórházba nem kell majd menned, de engem befektettek 3 napra, amíg kipróbáltuk mennyi inzulin kell.



vicky79
 
 


vizi87!

Nálam a24- heti vércukor mérésen derült ki hogy magas a cukrom, átutaltak a kórház belgyógyászához,onnan minden héten reggelis vércukormérés,és minden héten belgyógyász volt a program. A doki se hitte el,de végig borotvaélen,diétával kihúztam inzulin nélkül.
Terhes tornáztam is minden nap dvd-re,és nagyon szigorúan diétáztam. Persze azért ha inzulin lesz a vége,az se a világ vége, mert ugye a legfontosabb a picikéd!!!! :wink:

Kép
mók
 
 


szoriagi
Gratulálok!!! :o)

Vicky
hát nekünk az 5-ik szám volt a nyerő :o) Szóval van még 1 inszemes kisérlet ezek szerint :o( aztán tuti lombik..... hát nem hangzik túl jól!
De aztán most anyagi helyzetet átgondolva júniusban vissza megyek dolgozni, addig hátha spontán összejön, aztán augusztustól lehet újra próbálkozni, mivel júliusban zárva az intézmény, így már júniusban nem indít inszemet a doki.

Valahol már várom a munkát, bár azt sajnálom, hogy pont nyáron kell visszamennem.
Kisasszony hatalmas, most szerintem ismét egy korszak következik, amihez hozzá kell szokjak, mert néha a hajamat tépem az tuti :o), de imádom őt!
Küldök róla egy képet :o)

Kép

Kép

Kép
princzike
 
 


Pinczike: Gyönyörű ez a lány! Ezek a vörös fürtök! És ki fog rá vigyázni nyáron? Nálunk bölcsibe nem lehet beszoktatni nyáron.



vicky79
 
 


Vicky, Mók, köszi hogy írtatok!

Lehet nem jól írtam a doki "tisztségét" akihez küldtek, ő a belgyógyászaton a főorvos és a terhességi cukorbetegség főguruja (hogy dietetikus vagy diabetológus abba nem mennék bele mert nemtom melyik melyik :)). Szóval úgy gondolom ért hozzá. Egyikőtök sorsa sem volt túl bizató (bocsi), de a végeredmény már sokkal inkább:D És a legfontosabb a kisbabám, úgyhogy érte mindent meg fogok tenni!!

Amúgy az előzményekre való tekintettel (16 hetes tisztázatlan vetélés az előző terhességemnél), egyelőre nem tornázok, sőt feküdnöm kell a nap nagy részében. Viszont a súlyom per pillanat leszállóban úgyhogy remélem legalább ez nem probléma. ;)

Princzike, ugyanilyen vörös göndör fürtjeim voltak mint a pici lányodnak egészen addig amíg az első hajvágáson nem estem át. Azóta barna egyenes :P

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Vizi: Akkor a doki tudni fogja mit kell tenni. Egyébként én sem tornáztam, mert a félidőig dolgoztam, utána meg nyílt a méhszáj, szóval pihentem. Kitartás, ennek a babának veled kell maradnia!



vicky79
 
 


Vizi87!
Hol fogsz szülni? A belgyógyász az belgyógyász,maximum specializálódott a terhességi cukorbetegségre. Én SOTE II.-n szültem,ott így volt! Nem is küldött külön dietetikushoz,csak megszabta hogy hány gramm szénhidrátot fogyaszthatok egy nap,és azt milyen elosztással. Aztán kért tőlem étkezési naplót,és ha ott valami nem stimmelt,akkor szól hogy ezt vagy azt nem szabad. Például görögdinnyét nem ehettem még a megfelelő mennyiségben sem... :?

Kép
mók
 
 


Nekem sem kellett kimondottan dietetikushoz mennem, nálam is csak napló ellenőrzés volt. Diétás nővérkével beszéltem, mikor a terhespatológián feküdtem, de az nem a cukrom miatt volt. Csak akkor már kihasználtuk, hogy ott vagyok.



vicky79
 
 


Margitban fogok szülni.

A diétás nővérkével már összehozott a dokim, de mondta hogy ilyen esetben ő egyelőre nem javasol semmit a diétával kapcsolatban, mert a belgyógyász doki dönt a kivizsgálásról. A vérvétel már 3 hete volt, úgyhogy gondolom méricskéléssel kezdik. Holnap kiderül...

Megnéztem nektek, a dokinak van 4 végzettsége, az egyik a belgyógyász, a másik a diabetológus. A másik kettő nem releváns ebből a szempontból. ;) Azt írja, ő oktatja a diabetológiai szaknővéreket, szóval úgy tűnik nagyon ért hozzá (nem véletlen közvetlenül hozzá irányított a nődokim).

A görögdinnye-mentesség szomorú, de mivel én amúgy fagyi-függő vagyok, nekem arról a legnehezebb lemondanom :(

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Vizi: Nagyon finomak a cukormentes fagyik is.



vicky79
 
 


Vizi!
Na diabetikus fagyit ehettem!!!! :D :D :D :D
Csak tudni kell a szénhidrát tartalmát,és mondjuk uzsira... :wink: :wink: :wink: :wink:

Kép
mók
 
 


Milyen diabetikus fagyik vannak? Próbáltam keresni de csak az Algida light-ot találtam, arról meg az a hír hogy pár éve megszűnt :(
De ha a férjem megy bevásárolni mindenképp átkutattatom vele a boltban a fagyasztópultot ;)

Saját készítésű fagyin töprengek (joghurt+gyümölcs fagyasztva), de nem tudom milyen lenne. Próbáltátok?

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Én nem próbáltam házilag fagyit csinálni, de ami light és rá van írva a ch tartalma, azt eheted. És fagyikban is van light bizonyos cukrászdákban. Egyébként van a 3. kerületben diabetikus cukrászda, nem túl messze a Margit Kórháztól. :-)

http://bpex.hu/?obj=5675



vicky79
 
 


fagyi tipp :D

Sziasztok!

Én csináltam már itthon fagyit (mivel mostanában nem lehetdiétás fagyit találni, max. a norbis). Fagyasztott gyümölcs+ 1,5-es tej egyenlő arányban kb. és egy pici nyírfacukor (én ezt használom), de az édesítő vagy a méz is jó lehet. Turmixgépbe jól összeáll :D nagyon jó ;)
:lol:
segreta
 
 


Nem hangzik rosszul, csak a gyümölcsnél is vigyázni kell, hogy milyenből csinálja az ember.



vicky79
 
 


Hmm, köszi Segreta, ez jól hangzik, van a fagyasztóban meggy is, ribizli is, ezek szerintem mehetnek, ugye? Ha visszajön a meleg kipróbálom :)

Voltam a dokinál, végülis abbahagyatja velem a Met-et aminek nem örülök... Közölte hogy semmi köze nincs a meddőségi kezeléshez és amúgy attól hogy tul.képp 4 évig nem tudtam teherbeesni igazából nem is kellett volna a meddőségibe járnunk (ott írták föl ugyanis a Met-et)...

Szóval a nézőpontja nem okozott nálam osztatlan sikert, de legalább kivizsgáltat, a 16. héten AFP-vel együtt lesz cukorterhelés meg ezer más dolgot is fölírt hogy nézzenek meg. Kíváncsi leszek...

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Zitus: Ez a doki egy idióta. Szerintem több 100-an lehetünk, akinek segített a met. És hogy 4 év sikertelen próbálkozás nem oka a meddőségi kezelésnek? Akkor mikor kéne meddpségibe menni? 10 év és 3 agyvérzés után? Mindegy, nem az a dolga, hogy babát csináljon neked, hanem hogy segítsen megtartani.



vicky79
 
 


Vicky, ugyanez a véleményem :)

De nagyon remélem a saját dolgához ért...

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Kérdésem a következő lenne: mirre számítsak ha szeretnénk 2. kisbabát? Jelenleg 7 hónapja szültem és még nem jött meg. Pcom, irem, és pajzsmirigy alulmüködésem van. Kisfiam laparoscopia. Igny-punctioovarii 1. u. Chromopertubatio után sikerült. Jelenleg semmilyen gyógyszert nem szedek. Szülés ota elég gyakran fáj a hasam az ultrahang azért készült. Endokrinológushoz juliusra kaptam időpontot. Jelenleg még szoptatok 154cm magas és 56-57 kg közötti nő vagyok.Két hormon eredményem is van:
2012.01.25

Tsh: 0,17 mIU/L ref: 0,27-4,20
Ft3: 6,2 pmol/L ref: 3,1-6,8
ft4: 16,1 pmol/L ref: 12,0-22,0
Anti-thyreoid peroxidáz antitest 19,66 iu/ml ref:<34
Prolaktin: 764 mIU/L ref:102-496
PEG Prolaktin: 704 mIU/L
Visszanyerési százalék: 92%
Tesztoszteron 1,21 nmol/L ref:<2>75

2012.05.03
ösztradiol: 113,8 ng/l
tesztoszteron: 1,28 nmol/l ref: 0,69-2,80
progreszteron: 0,4 ug/l
prolaktin: 1124 mU/l ref: 72-511
LH: 5,0 U/L
FSH: 5,0 U/L
TSH: 7,05 mU/l ref: 0,27 - 4,20

2012.05.04 usg
TVS: Rendes nagy uterus. Endometrium: 11mm. B.ovarium 32x18 mm. Benne néhány 5mm-es tüsző. J. ovarium 38x20 mm.

Benne egy 19 és néhány 5mm-es tüsző. PCO nem igazolható.

Inzulinterhelésre valószínűleg szombaton megyek.

Kép
horibol
 
 


Sziasztok Csajok!

Vizi, drukkolok hogy jó legyen a cukid!
Én 2 hét múlva megyek, de a cukorterhelést Rencz doktornő nem javasolja, így csak a szokásos 30gr CH-s reggelimet eszem majd és rá 60perces vérvétel :D :D

Magunkról: nem jöttem mert nem vagyok/vagyunk jól. Amikor jött a 32 fokos kánikula kb 2 hete, megfeküdtem, jártányi erőm nem volt. Majd végigment egy vírus a családon, apa kezdte, aztán én, 2 hétig tartott, és végül jött a kiscsaj, neki a legsúlyosabban. Vírusos mandulagyulladás, batkeriális felülfertőzéssel, brutál zöld taknyos nátha fertőzött sebekkel, és egy kiadás kötőhártya gyulladás. Életében először kapott antibigyót. 4 napig KO volt szegénykém, enni egy falatot nem tudott, csak itattam hogy ki ne száradjon. Normaflore ellenére is ment a hasa.

Aztán jött még az igazi feketeleves!
Amikor visszavitte az apja

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Eclipse,

sajnálom a betegségeket! Lehet hogy késő van, de nem értem az utolsó mondatodat :oops: :oops: :oops:

Kérdésem lenne:

kedden voltam endos dokinál, mert nem jött meg. korábban 6hetes ciklusaim voltak, most már a 10. hétnél jártam. megnézett uhun, 5mm nyálkahártyát látott. tulajdonképpen norc-ot szerettem volna feliratni, de azt mondta inkább stimuláljunk. szerdán elkezdtem szedni a clostit 2x1, és most estére mintha megjött volna. szedjem tovább a clostit?

Horibol,

jól vagytok? válaszolni kérdésedre sajnos nem tudok.

Kép
gota79
 
 


gota79: sajnos február otta folyamatos húgyúti fertőzéssel küzdünk ismeretlen helyen. Tüneteket nem okoz a nem hízáson kívül de a tenyésztésben folyton benne van a Klebsiella. Februárban 5600g volt most meg 7300 doki is tanácstalan. Ha nem hízik 2 hét alatt megint sokat akkor vérvétel.

Ma reggel nekem meg talán megjött de oly annyira kevés hogy nem tudom eldönteni még magam se inkább pecsételő vérzésnek mondanám 7 hónap után először.

Kép
horibol
 
 


eclipse: sajnálom:(

Kép
horibol
 
 


Segreta, bocs, hogy beleelegyedek, de a méz diétában nem jó!

Horibol, szeretnél hamarabb endokrinológushoz menni? :-) Van egy időpontom 23-ára a Rencz doktornőhöz, de holnap majd lemondom (a Cirisben), mert most máshogy alakulnak a dolgaim. Most így nem tudom kívülről a telefonszámukat, de keress rá a neten!

Kép
manguszta
 
 


manguszta

Köszönöm szépen de Tűű doktor úrhoz járok ha megvan az inzulinterhelés megkeresem emailben.

Kép
horibol
 
 


Sziasztok!

Eszembe jutott hogy van még egy érintetlen receptem 3 doboz 500 mg-os Merckforminra (2012.03.28-as dátumú). Mivel én most fogom abbahagyni, nincs rá szükségem. Ha valakinek tudok vele segíteni, szívesen odaadom feltéve hogy ide hozzám (3. kerület) vagy a Nyugatihoz a férjemhez elmegy érte személyesen. Esetleg ha ér annyit, postázom is :)

Ha valakinek kell, írjon privit!

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Kedves Te!
igen Te, aki ezt olvasod, és bizonyára a sorstársunk vagy.
Átélted, milyen segítség nélkül ide-oda csapódni PCOS-esként, netán elhízottként? Ugye, milyen frusztráló volt?

A mai fiatalokon segíthet a PCOS Alapítvány jelöltje, Kulics Márti, aki jelenleg a 3.helyért küzd a Vodafone Főállású Angyal pályázaton. Ha összefogással elég szavazatot tudunk neki gyűjteni, 1 éven keresztül, fő állásban csak azon ügyködne, hogy minél több PCOS-es lányon, nőn segíthessen.

Neked "csak" egy 1 percnyi szavazás - nekünk óriási segítség!



http://apps.facebook.com/foallasuangyal/?showproject=3
kiscsiga123
csiga
 
 


Gota,
azért nem érthetted, mert nem tudtam befejezni a hozzászólást.
Na szóval jött a kálvária.
Molli mindig is sovány gyerek volt, minden hónapban meghízta a magáét, egyenletesen, csak nem sokat. Mindig a normál tartományban van a súlya, annak az alsó zónájában, de a pesti gyerekdokinak soha semmi baja nem volt ezzel, mert egészséges és jókedvű. Amióta azonban falura költöztünk, az itteni gyerekdoki, aki minden gyereket tápszerez, függetltenül attól hogy hány kiló, meg itt a 4-5 hónapos gyerekek zsíros kenyeret esznek, mert az a jó, szóval folyton piszkált minket, hogy sovány gyerek, sovány gyerek. A védőnő meg a háta mögött mindig mondta, hogy ne hallgassunk rá, egészséges a gyerek és minden rendben. És most ez a betegség megakasztotta a hízásban. Az jött ki, hogy 6 hét alatt nem hízott csak 4 dekát, ami biztos nem igaz, de hogy leadott akár 20-30 dekát is a betegség miatt, az biztos.
És a doktornő teljesen megőrült, magából kikelve ordított hogy éheztetjük a gyereket és feljelent minket a gyermekvédelemnél.
Na király! Az lett a vége, hogy kivettük a praxisból, és sajnos be kellett jelentkezni 15km-re arrébb Gyömrőre, ahová viszont csak átszállásos közlekedéssel lehet eljutni, úgyhogy csodás. Az új doktornéni nagyon aranyos.
Aztán hogy meggyógyult Molli, 2 hét alatt 44 dekát (!!!) hízott, tehát most már minden rendben van, csak roborálódnia kellett.
Hát ez volt. Mindeközben nekem az utolsó vizsgaidőszak a fősulin, és 25. hét.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Eclipse,

így már értem! sajnálom a betegséget, annak viszont örülök, hogy sikerült olyan dr nénit találni, akiben megbíztok, és meg vagytok vele elégedve. vidéki élet hogy tetszik? bár ti nagy természetjárók vagytok, gondolom így "otthon" érzitek magatokat.
grat a 25. héthez!

Kép
gota79
 
 


Kedves fórumozók aki esetlég még nem szavazott kérlek tegye meg, ismerősök barátok szavazata is fontos!

Tudjuk magunkról mennyire fontos egy segítő kéz a pcos-ben!!!

Segítsünk Mártinak ,hogy segíthessen!!!!!


"Ki lesz a 800. támogatónk, a mi közös ügyünkben? Kérlek szavazz rám, ha még nem tetted meg:)Köszönöm szépen!!! Van egy célom, amit Főállású Angyalként elérhetek. Ahhoz azonban, hogy Angyal lehessek, a te támogatásodra is szükségem van."Kulics Márta



http://apps.facebook.com/foallasuangyal ... t=3&ref=nf
kiscsiga123
csiga
 
 


Sziasztok!

Megvan a terhelés eredménye:
éhgyomri cukor: 4,8
2 órás cukor: 7,8

Ugyan épp határérték, de mivel diéta mellett ennyi (több mint egy éve diétázom), nem vagyok magamtól elragadtatva :(

Kérdésem a következő: mostantól reggeli után egy órával naponta kell mérnem a cukromat. Ilyenkor milyen érték a "jó"? Most ki fogom próbálni egy órával ebéd után, de nem igazán tudom mit kell várnom.

Más: kaptam vércukormérőt a kórházban, de a tesztcsíkok 2011.10 hóban lejártak. Azt mondták, még simán elhasználhatom őket. Szerintetek jó eredményt fogok kapni ezekkel vagy inkább vegyek újat?

Köszi a segítséget előre is!

@Horibol, neked mi volt a terhelésen?

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Vizi: Állítólag pontatlanabb eredményt ad a lejárt tesztcsíkkal, de szerintem a hibahatáron belül van. +-0,2 még belefér. Egyébként 7 lehet a max 1 órával az utolsó falat után. Ha nem lesz jó a cukrod, akkor sajnos inzulin lesz. Egyébként nekem is 7,8 lett 15 hetesen.



vicky79
 
 


Csajok, megvan nekem is a cukis vv! Múlt hét csütörtökön volt, nem kellett cukros löttyöt inni, csak 30gr-os CH reggeli, 0. és 60 perc.
3,9 és 4,1 :D :D :D :D :D :D
Vizi, sajnálom hogy a tied nem lett jó, nem azért írtam le a sajátomat hogy bántsalak vele. Remélem szinten tartható diétával és nem lesz szükség inzura!
Ma letettem az utolsó fősulis vizsgámat és megvan az abszolutórium! Már csak szakdogát kell írni, és államvizsgázni! De addigra már kétgyerekes anyuka leszek.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Vicky, köszi. Vacsi után 1 órával 2,2-t mértem. Ez marha alacsony, nem? Pedig 50 g CH-t ettem, tejjel a végén... Most vagy béna vagyok (ezt el lehet egyáltalán rontani???), vagy valami nem okés... Ekkora tévedés nem lehet a lejárt tesztcsík miatt, ugye?

Eclipse, dehogy bántasz :) Örülök hogy neked jó lett az eredmény!! Amúgy nekem cukros lötyi volt és 120 perces.
Ügyes vagy hogy gyerek mellett pocakkal tanulsz, de nem irigyellek. Én néha úgy érzem, soha többet nem csinálnám végig az egyetemet (pedig nagyon gyorsan ment), aztán persze ki tudja mit hoz a jövő :)
(nem akarsz vonalzót csinálni magadnak, fogalmam sincs hányadik hétben vagy :( és nem akarok mindig kérdezgetni)

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Vizi: Szerintem a lejárt tesztcsík miatt nem lehet ekkora eltérés. Nekem akkor csinálta ezt a mérőm, mikor kicsire sikeredett a vércsepp. Ilyenkor próbáld meg újra.



vicky79
 
 


Köszi Vicky ismét, a férjemnek is ez volt a tippje. Úgyhogy ma óriási vércseppet produkáltam és 6,1 lett. Jobban hangzik :)

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Vizi: Ez a reggeli utáni? Mert akkor ez nagyon jó. Mindig a reggeli vércukor a legmagasabb a nap folyamán. Talán te megúszod az inzulint. Drukkolok.



vicky79
 
 


Igen, ez a reggeli utáni. Köszi a drukkot!

Amúgy ez attól is függ, mit eszek reggelre, nem? Mondjuk ha műzlit ennék tejjel, amit ugye nem kéne reggel, akkor lehet hogy magasabb lenne az 1 órás. Vagy ez mindentől független? Bocs a hülye kérdésekért, nagyon kezdő vagyok a témában. :(
Majdnem mindig szendvicset eszek reggelire, ritkán műzlit kis vízben főzve (inkább csak melegítve). Kíváncsi leszek az után mennyi lesz.

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Vizi, igen függ attól, mit reggelizel. A szenyó jó, a műzlire figyelj mert némelyik cukros szar, meg nem jó ha van benne szárított gyümölcs. Jó tanács még hogy tejet reggelire meg vacsorára ne fogyassz, nagyon megdobja a tejcukor a cukrot. Én napközben fogyasztok tejet. REggelire a barna kenyér/zsemle sága selyemsonkával, paradicsommal, paprikával, ez jött be nagyon nekem.
(vonalzó készítéshez rettentő lusta vagyok sajnos, már más is hiányolta korábban).

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Vizi: Igen, azt jelenti, hogyha ugyanazt eszed reggelire vagy vacsorára, akkor vacsinál alacsonyabb lesz a cukrod. És bakonyi barna kenyeret ettem, vagy volkornosat, mert abból 2 szelet belefér a reggeli 30 grammba felvágottal és zöldséggel. Nekem a tejet javasolta a doki utóvacsira, hogy éjszaka ne essen le a cukrom.



vicky79
 
 


Igen, tudom hogy nem kéne tejet meg gyümölcsöt, reggelire nem is szoktam. Viszont vacsira 50 g CH van előírva, és 2 szelet házi kenyér az 40 g, amit ráteszek az nulla, miből pótoljam a maradék 10-et? A tej a legkézenfekvőbb, de azt ugye nem szabad (pedig ma is azt ittam irgum-burgum). Tippek? Reggelire jobb mert simán kijön a 40 g a két kenyérből. Elég hasonlót reggelizünk amúgy :)

Egyébként aki kismama és diétázik, nektek hogy áll össze egy nap? Nekem most kicsit megkavarták: 40-20-70-20-50. Azért 200 g, mert egyelőre egy dekát sem híztam és 21 a BMI-m, és kérdezték mennyire akarok éhen halni, én meg mondtam hogy eléggé :)

@Eclipse, És akkor hány hetes vagy most? ;)

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Vicky, most látom hogy épp előttem írtál :) Akkor most szabad tejet vacsira vagy sem?

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Nekem utóvacsira mondta a dokinénim a tejet, reggelire semmi tejtermék. Az én diétám így állt össze: 30-20-50-20-30-10 ez a 160 gr-os. A 180-asnál plusz 10 az ebédhez és az utóvacsihoz.



vicky79
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: