Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok :D

Tegnap már írtam egy hosszút, de a felénél elszállt a gép, így nagyon morci lettem :twisted:
Talán most sikerül :D

Szóval vasárnap este sikeresen hazaértünk a Balatonról, Kristóf nagyon-nagyon élvezte, mondhatni egész nap fürödtünk, csak aludni mentünk be :lol:
Annyi volt a rossz, hogy a társaság fordított életet élt, mint mi, mikor ők még aludtak délelőtt, mi már fürödtünk, mire pedig ők értek le a partra, mi mentünk fel aludni :? Így jóformán mindig csak kettesben pancsiztam Titóval, ami írtóra fárasztó volt, úgy megviselt ez az 1 hét, mint itthon 1 hónap, pedig az se piskóta, de mindegy, nem panaszkodom, Titó nagyon élvezte minden percét, és nekem csak ez számít :lol: :lol:
Kapott rendes úszógumit, nagyon édi volt benne, abszolút nem fél a mélyebb víztől, úgy kellett már rászólnom, hogy ejnye, vigyázni kéne már, mert úszógumi nélkül is simán begyalogolt a nyakig érő vízbe :shock:
A part is igazi gyerekbarát módon volt kialakítva, homok mindenhol, Titó locsolókannával és vödörrel hordta a sok vizet :lol: Nagyon tündéri volt :lol:
Úgyhogy megérte elmenni, bár én szenvedtem, nem is kicsit, főleg az emlékek miatt, ugyanitt voltunk ugyanis 3 éve, 8 hetes pocak-Kristóffal a hasamban, boldogan, most meg ugye csak ketten Titóval... :cry: Persze nagyon sok örömet okozott Titó, jó volt látni, ahogy örül ennek az egésznek, de értitek biztos, ketten azért nem volt az igazi... :cry:
Képek is készültek, rengeteg, csak az a baj, hogy nincs Photoshop-om, így nem tudom lekicsinyíteni, eredeti méretben pedig túl nagy, nem engedi feltenni :( , de majd intézkedem, hogy legyen és előbb vagy utóbb jönnek a képek :D


Tündi
Annyira jó, hogy Rolival minden ilyen nagyon jól alakul :lol: Szuper kissrác, adj neki egy nagy cuppanós puszit a nevemben :lol:

Szopi ügyben 100%-osan egyetértek mindenkivel.
Még annyit fűznék hozzá, hogy én már abban se nagyon hiszek, hogy az anyatejes babák egészségesebbek lennének.
Hisz Kristóf 6 hónapos koráig KIZÁRÓLAG anyatejet kapott, de még további 2 hónapig, azaz 8 hónapos koráig fő tápláléka az anyatej volt, utána kezdett csak tápit kapni, de másfél éves koráig mindezek ellenére még szopizott, bár csekély mennyiséget.
Mégis, tudjátok, hogy ősztől tavaszig zsinórban beteg, ha egyetlen baci van a levegőben, az Titót megtalálja.
És hasonló eset egy másik topikban egy lánynak a Kristóffal egykorú fia, aki közel 2 éves koráig szopizott, soha életében nem kapott tápit, de az a kisfiú szintén zsinórban beteg, még Kristófnál is többet, és!, tejallergiás, holott ugye anyatejen élt.
Ellenben egy másik lánynak a kisfia, aki az első perctől kezdve tápszeren élt, kicsattan az egészségtől, 2-3 náthától eltekintve az a gyerek soha semmilyen betegséget nem kapott még el, 2-és fél éve alatt, tökéletes, gyönyörű, egészséges kisfiú.
Úgyhogy én ezért nem hiszek benne.
Éshát tényleg, az anyatejbe átmehet minden amit megeszünk, minden "méreg", minden "E", a tápszerről meg legalább tudjuk, miből van. Ne értsetek félre, én is szopi-párti vagyok, hisz különben miért szopizott volna Titó másfél évig, és ha lesz még egyszer valaha kistesó, őt is szopiztatni akarom majd, én mindent megteszek majd, hogy legyen elég saját tejcsi, de, ha nem, egyáltalán nem gáz a tápszer.
Sőt, én az anyatejgyűjtőből hozott tejcsivel is meg voltam elégedve, 8 hónapig hoztuk onnan a tejcsit, mégis egyetlen egyszer, úgy, ahogy Judit is írta, húsvét után fájdult meg csak a pocakja tőle Titónak, soha többet, se előtte, se utána, szóval én totál meg voltam elégedve vele :D

De ha már így belejöttem, én a cumi-cumisüveg mizériával se értek egyet. Már akkor se értettem egyet, amikor még Titó nem volt meg és még csak dolgoztam a babák között.
Kristóf is pl. már a kórházban cumit kapott, sőt, 2 naposan én kértem neki cumisüvegből anyatejet, mert pici volt, sárgult és tartottam, nehogy kékfény alá kerüljön, hisz ismertem az ottani szokásokat. Mégis, mindezek ellenére 3.napra Titó már 40-50 gr-okat szopizott, és mire hazajöttünk, 100gr tejcsi lecsúszott :lol:
Oké, 2 hét után a kutya-ügy miatt, biztos sokan emlékeztek még rá, megcsappant a tejcsimennyiségem, ezért is kellett a pótlás, mégpedig cumisüvegből (minden etetéskor, először cici, utána cumisüvegezés), és a cumizás is ment kb. 3-4 hónapos koráig (ekkor magától hagyta el), mindezek ellenére, mint írtam, másfél évig szopizott, cicifüggő volt, imádott szopizni, másfél évesen se ő hagyta abba, hanem én szoktattam le szépen lassan.
Szóval szerintem többségében babafüggő ez a dolog. Amelyik gyerek akar szopizni, az fog is, cumi vagy bármi más ellenére is, amelyik pedig nem, az úgyse fog, mégha az anyjának rengeteg teje van és tudna is szoptatni, lásd Judit Andrisa.
Az anyának persze nem szabad feladni, fejni-fejni, próbálkozni rendületlenül, de nem mindenáron. Nem attól lesz valaki jó anya, hogy éjjel-nappal fej, fagyaszt, sterilizál, közben zombi a kialvatlanságtól, a gyerekkel és a férjével ingerült a fáradtságtól. Nem. Akkor inkább kapjon pótlást, tápit vagy anyatejet, kinek mi a szimpatikus. Szerintem.

Judit
A kilókról jutott még eszembe. Ne izgasd magad ezen! Örülj, hogy ilyen férjed van :lol:
Én lefogytam 18kg-ot, több hónapos fogyókúrával, és látod, mégis elhagyott a férjem... Nem a kg-ok számítanak, hanem az érzelmek. Ha szeretünk valakit, mindenhogy szeretjük, ducin is, vékonyan is, mindenhogy. A te férjed olyannak szeret, amilyen vagy, és ennek örülj! :lol:
Én itt vagyok 53kg-osan, mégis egyedül... :( Inkább lennék 70kg, de lenne egy férjem, aki szeret... :?


Hú, kicsit nagyon sok lettem :shock: , bocsi :oops:


Móni

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Csak nagyon gyorsan szeretnek valamit megirni, ami meg eszembe jutott:

Draga Tundi!
Igazan nagyon orulok, hogy Roli elerte a 2kg-t!!! Nagyon ugyes! Drukkolok, hogy mielobb hazamehessen hozzatok.
Neked irnam, ami eszembe jutott
- nem minden babavizet lehet forralas nelkul adni: Humana igen, narancssarga kupakos, azt hiszem Gyemant a neve, regen Norbis volt, azt forralni kell. Mini betukkel van a cimkejen
-vegyel vizforralot. Imadom!!!! Este lefekves elott felrakom forralni a vizet, es ejszaka amikor meg kellett, akkor meg meleg volt. Most azt fogom csinalni, hogy felforralom a vizet, es termoszba rakom, igy reggel, csak osszerazom a tapival :) Igy nem kell mikrozni
- fejvedot ajanlom ne csak a feje kore vard, mert mi mind a ket kicsinel megjartuk. Megvettettem Jezuskaval a draga Brendonosat, es hat mar le is szerelhettem. Hamar elkezdenek forgolodni, es arra mennek, ahol nics racsvedo. Be is akadt mind ketto keze-laba :( Szoval varratam egy olyat, ami korbeer, es mindenhol lefedi a racsokat.

Bocsanat, ha leterhellek a sok hulyesegemmel, de gondoltam talan segitek.

Ja, amikor anyueknal vagyunk Pecsen 3naponta kell tisztitani a vizforralot, mert annyira vizkoves a viz. Erdemesebb utananezni nincs-e specibb vizforralo, amit egyszeru takaritani, mert az olcsokat eleg nehez. Tapasztalat, nekunk ilyen van :(

Jo ejt!

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Sziasztok!

Judit!
Nekünk Philipsz vízforraló van, és viszonylag könnyű takarítani, pedig több szűrő is van benne, de én a DM-es kis zacsis vízkőoldót használom, azzal kiforralom, hagyom benne állni, vmikor ecetet is teszek hozzá, ha nagyon köves lenne, majd egymás után 3x forralok benne vizet, közte többször öblítem.
Jana vizet első használatkor, vagyis felnyitás után nem kell forralni, csak utánna.Az Óbudai gyémántnak magas az ásványianyag, és sótartalma.Én is adtam ezt Emilinek, amitől csak szomjasab lett szegény.Nagyon fontos, hogy ne csak aza ásványianyagtart. léegyen alacsny, hanem a só is!Ezt mondta a gyerekdoki is.
Nekünk nincs fejvédő, mert Emili játszan vele, meg tépkedné :lol:
Eddig az ágyvégére volt terítve a türcsije, de le kellett vennem, mert lehúzza mostmár, és játszik vele alvás helyett :twisted:

Móni!
Örülök, hogy jó volt a Balcsinál, de elhiszem, hogy rádtörtek az emlékek. :(
Mi is arra voltunk most nyaralni, ahol tvaly is voltunk, 5 hetes pocakkal. :D
Én is szopipárti vagyok, bár nekünk nem ment sokáig,de valóban, több olyan ismerősömis van, akinek a gyereke 1 évig szopott, amjd tejallergiás lett, meg asztmás, stb.És betegesek.Emilinek most van az első takonykórja, de ezt is tőlem kapta el :(

Tündi!
Nme hangzott még el a bűvös mondat a dokitól?

Képzeljétekl megvolt a 3. átaludt éjszakánk is! :D Este fél 9-től, reggel 6ig!Ami furcsa, az,hogy 10 naponta követik egymást ezek az éjjelek. :roll: Néztem a naptárban.Nem értem, de legalább tudom, hogy 10 nap múlva megint alhatok! :wink: :lol: 8)

Szép napot!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 

 
 

Sziasztok!

Móni
Nagyon örülök, hogy újra itt vagy! :) Annak is, hogy Kristófank sikerült kikapcsolódnia, jól éreznie magát, és hogy ez rád is jó hatással volt, hisz ahogy írtad, az a fontos számodra, hogy neki a legjobb legyen. te megteszel mindent! :) Emlékek.... sajnos még sokáig rádtörnek, de napról napra jobban fogod viselni, mígnem egy nap már fájni sem fog! Csak olyan ügyesen tovább, mint mielőtt elutaztatok! Képeket várom, ha sikerül megoldani a technikai részét :)

Panka
Gratula az újabb éjszakai alváshoz! Lesz az gyakrabban is mint 10 naponta :)
Neeem, még nem hangzot el a bűvös mondat sajnos, de ami késik, nem múlik, mint tudjuk :)

Judit
Megvarrtam ma a fejvédőt végre, de most jól feladtad a leckét, hogy körbe legyen a kiságyon :( Roli már az inkubátorban is rendszerint elfordult, elmászott :), akkor mi lesz itthon? Viszont ezt sem votl könnyű megvarrnom, úgyhogy egyenlőre marad az eredeti elképzelés, aztán ha kevés, majd kreatívkodok :)

Hát megmondom őszintén, amióta megjelent, azóta gondolkodom, hogy mire lehet használni a vízforralót :lol: Ti megadtátok a választ :lol: Számomra is jó ötletnek tűnik, hisz gondolom, gyorsabban forralja a vizet, mintha edényben a gázon forralnám, és mégsem kell mikróznom a baba kajáját. Szuper! Na igen, pécsi víz nagyon gáz, de ez van. A teafőzőt is 2-3 hetente ecetezem, még egy vízforraló mellé nem fog problémát okozni :) És ha ez műxik, akkor meg tök mindegy, hogy milyen bébivizet veszek, amit kell forralni vagy nem, mert úgyis felforralom, és ha ebben meleg marad még jó darabig, akkor ez egy rendkívül praktikus megoldás, nem is kívánhatnék jobbat :)
Na most akkor melyik az a bébivíz, amiben nem túl sok a só meg egyebek, de elég sok benne az, aminek soknak kell lenni? :lol: Szóval értitek. Mert már kezdek ebben a káoszban elveszni :)
Ez a hét eléggé zsúfoltra sikerült nálunk. Tegnapi napot kivéve nem mentem be délelőtt Rolihoz, csak délután a párommal, így egy kicsit utolérem magam itthon, már amennyi időm marad két fejés között és rendrakás, bevásárlás, főzés, szóval a szokásos dolgok mellett. Volt takarítás, hűtőleolvasztás kitisztítással, varrás, ez még lesz is, gyantázás, 6 hetes kontroll, na meg megrendeltük a fotelágyat :) Párom belement, hoyg eladjuk a két régi heverőt, így olyan lesz a babaszoba, amilyet már régen elterveztem, nagyon örülök neki :)
Voltam tegnap a dokimnál, azt mondta minden rendben, szép és szépen gyógyul a sebem. KÉrdezte, hogy akarok védekezni, mondom sehogy :) De jó 1 évig nem kéne teherbe esnem. Én többet nem akarok fogigátlót szedni, endó meg tej miatt. Rizikós a számomra mindkét szempontból. Eszembe jutott a spirál, meg kéne próbálni, ha bejön, akkor jó, ha nem, akkor így jártam.

Babanet albumot frissíteném, de sajnos képtelenség. Már írtam Apának, hogy nézzék meg hol a hiba, remélem, hamarosan megoldják, és tudok Roliról újabb képeket felrakni.

Roli ma 2120 gr!!! Szaturáció a régi, kell neki az oxigén. Cumisüvegből nem kaphat enni, így nem is szoptathatom, megkérdeztem a dokit. Sejtettem, hogy ezt fogja válaszolni, na de a baba érdekei az elsők. Amúgy jól van, többnyire. Annyira nagy a spórolás az eg.ügyben állítólag, hogy a tuti jó tápszert le kellett cserélni előre gyártott üveges szarra, amit utálnak a babák, többet buknak és hánynak, és brutális székleteket ürítenek. Csókoltatom a miniszter asszonyt...! Beteg, fejletlen babákon kell ám spórolni! Szegényeknek nem elég a bajuk, hogy anyjuk a közelükbe sem mehet hetekig, hónapokig, hogy egyiket ezzel, másikat azzal műtik, hogy szeretet ölelés és pusziról fogalmuk sincs, hoyg sírnak sokat mert a nővér nem tud mindenkivel úgy foglalkozni, mintha otthon egyedül csak ő lenne, és sorolhatnám még.... Ettől az új tápszertől Roli hasfájós lett. Tegnap pl. mikor ott voltunk délután, kaja után nem tudott elaludni, csak sírdogált, és nem tudtuk megnyugtatni. Korábban kaja után beájult, és következő kajáig aludt! Most meg nem, többet látjuk sírni, mint mosolyogni meg aludni. Nem alszik, fogy az energiája, nem erősödik úgy, és fáj a hasa. A nővér tegnap megmasszírozta a pociját, az jót tett neki, de csak sokára aludt el. Nekünk meg el kellett jönni, mert későig nem maradhatunk vele :( És így otthagyni.... Hát nem tudjátok elképzelni! Ma szerencsére simán elaludt délután kaja után, és csak néztük, milyen nyugodtan és édesen aludt! Olyan megnyugtató volt! Még mosolygott is álmában :) Nagyon kis tündér :) Agyonpuszilgatjuk amikor ébren van, mert sokan küldenek neki puszit, a miénknek már nem is jut hely :lol:
Vannak ám sztorik a kórházban, húúú ne tudjátok meg! 26. héten született kisbaba 730 gr-mal Rolival egy napon, 27. héten született baba 900 gr-mal június elején, ők még zárt inkubátorban vannak, irtó picik, de csodálatos, hogy belőlük is életerős baba lesz, csak még néhány hónap kell. Akkor egy babát nemrég adtak haza, 3 hónapos elmúlt, hasi sérvvel született, születése óta kórházban volt. Anyukája lemondott róla, amikor megtudta, milyen beteg a baba. Aztán mégis meglátogatta. KÖzben megoperálták a babát, kivezették a végbelét hasfalra, de újabb operációhoz még nagyon pici, de közben anyuka meggondolta magát és kell neki a baba. Így most hazavihette, de neki kell ápolni, cserélni a zsákot, ami nem egyszerű eset, még hónapokig, hosszú ideig. Persze a lényeg, hogy hazavitte! Jó lett a dolog vége, csak mégis szomorú... Tényleg jó, hogy minderre már csak mi, szülők fogunk emlékezni, és Roli biztosan nem. Mi meg igyekszünk majd arra emlékezni, hogy Roli milyen remekül gyarapszik, erősödik, hogy csomó apró figyelmesség fontos nekünk és jól esik, hogy bár mogorva, de megbízható, jó orvos felügyeli az állapotát, és így tovább...

Jó éjszakát!

Tündi
tündi30
 
 


Csak egy pillanatra ugrottam be.

Tündi
Azt nemlehetne,hogy a gyerekorvos felírná nektek receptre azt a tápit, ami eddig bevált Rolinak, ti megvennétek és azt kapná bent a kórházban?
Nálunk ez megoldható volt.


Móni

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Van kb. 3 percem...

Tündi,
nagyszerű, hogy ilyen szépen hízik Roli! :) Ez a tápszerváltás szörnyű, nem megoldható, amit Babus javasolt? Szerintem nagyon jó ötlet! Drukkolok, hogy javuljon Roli szaturációja, és végre hazamehessetek!

Anyatej téma: szerintem jobb azért az anyatej, végül is te meg tudod válogatni, hogy mit eszel, viszont azt nem tudod befolyásolni, hogy mit evett a tehén, akinek a tejéből a tápszert csinálták.

Cumisüveg mizéria: létezik, hogy van baj belőle. Vannak olyan babák, akiknek nem kavar be, másoknak meg igen. Mérlegelni kell, hogy vállalja-e az ember a kockázatot. A barátnőm kisfiát 9 napig tömték a koraszülött osztályon, és ugyanennyibe tellett, amíg rászoktatta a cicire otthon, addig sokat szenvedtek.

Egészség anyatej és tápszer szempontjából: egy-egy példa alapján szintén nem lehet általánosítani, egyénfüggő is a dolog. És azt már sosem lehet megnézni, hogy pl. Kristóf milyen lett volna, ha tápszert kap (lehet, hogy sokkal rosszabb...), és fordítva. Szerintem csak statisztikailag nagy minta alapján lehet konzekvenciákat levonni, és az alapján szokták mondani, hogy jobb az anyatej.

Ennek ellenére én nem vagyok tápszerellenes egyáltalán, sőt, tök jó, hogy van, mert így sokkal normálisabb ennivalót kapnak azok a babák, akiket nem tud szoptatni az anyukájuk, mint x évvel ezelőtt. Szóval éljen a tápszeripar, de én azért szoptatáspárti vagyok! :) És emiatt mérges a rossz tanácsokat adó védőnőkre/orvosokra, akik miatt rengeteg anyuka nem tud szoptatni, és emiatt csalódott lesz. (Persze azt is tudom, hogy vannak, akik tényleg nem tudnak szoptatni, de szerintem jelentősebb azoknak a száma, akik a megfelelő tájékoztatás és támogatás hiánya miatt kerülnek ilyen helyzetbe.) (Timika, szerintem mi nagyon hasonlóan gondolkodunk. :wink: )

Mi jól vagyunk, Bercikém irtó nyűgös mostanában, tutira a frontok miatt. A két másik is tud borzasztóan viselkedni, szintén a frontokra fogom. Még jó, hogy van mire fogni! :wink: :D

Mennem kell, nagyon nyafog Berci.

Kóbor
kóbor
 
 


Tündi!
Szerencsére igazad lett, ma megint átaludta az ájszakát!Talán kezdi megtanulni a házirendet :lol:
Sajnálom, hogy még nem vihetitek haza Rolit, de már nem sok van hátra!Addigra elkészül a szobácskája is :wink:
Szerintem is próbáld meg felíratni a régi tápit!
Én is dolgoztamkoraszülött osztályon, és bizony vannak nagyon szomorú esetek. :( Egyszer hoztak egy babát, akiről lemondottaz anyja, csak úgy, mert éppen nem ér rá babázni :twisted: Én voltam az első, aki megfürdette, megetette! :D Nagyon jó érzés volt, ő volt az én kisbabám, és mikor elmentemhaza, jól kitanítottam a többieket, hogy mint kell vele bánni,mit szeret, stb. :D Még a férjem is bejött megnézni :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 




SZiasztok :lol: :lol:

Már ezer éve nem irtam :oops: :oops:
Velünk nincs semmi különös, talán azért :cry:
Lányok, azért kérhetek egy kis drukkot :!:
Szerdán kellenne NEM megjönnie.
De már csütörtök óta mensisen görcsöl a hasam+fáj a cicim :roll:
Nem tudom,hogy most mi van,ez lehet annak a jele is,hogy meg akar jönni.de azért is ha terhes vagyok.
Mert Viktóriával a legeslegelején ugyan ezek a tüneteim voltak :shock:
De jó is lenne ha babás lennék :lol:

Tündi :)

Szépen hizik Roli,nem sokára haza is vihetitek majd őt :lol:

Babus :lol:

Köszönöm a multkor biztatást,nagyon jól esett,KÖSZÖNÖM

Ezvicc :lol:

Örülök,hogy jelentkeztél,és hallottunk rólad.

Nicol :lol:

Te hol tartasz?
megy a drukk neked is.

Panka :D

Örülök az átaludt éjszakának :lol:
Nekem Viktória 3 hónapos korától alukálta végig az éjszakát.
De szerencsére most sincs az alvókájával baj max annyi ,hogy a reggeli fél6 kelést tehetné át 8-ra :lol: :lol:

Sziasztok,további kellemes 7végét

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok :D

Íme a Balcsis képek:

Kedvenc képem:
Kép

Parton:
Kép
Kép

Úszom:
Kép

Kacaj a tó közepén:
Kép

Hordom a vizet rendületlenül:
Kép

Kép

Rohanás a vízben: Kép

Matracon megpihenve:
Kép

Badacsonyban, a kikötőben:
Kép

Kisautóban:
Kép

Végül Titó, csak úgy:
Kép

Kidőlve, a nap végén :lol: :
Kép

Kép
babus2005
 
 


Kicsit rengeteg lett :oops: , bocsi :oops: , de annyi jó kép készült :D

Edina
Drukkolok nagyon :D
Majd ha összejön, beszélünk msn-en :D


Móni

Kép
babus2005
 
 


Mármint a beszélgetés jön össze, hogy mindketten fent leszünk msn-en :D Félreérthető voltam :D
babus2005
 
 


Edina
Nagyon drukkolok!!!!!!! :)

Móni
Nagyon jók a képek!! :) Nekem a kikötős tetszik a legjobban, ahogy a napszemüvegben csücsül, hát nagyon édes :) Amúgy hatalmas már Kristóf, jó húsban van :), mintha 4-5 éves lenne :) És szerencsére most is vidám, mosolygós, nevetős kisfiú! :)

Tápszer bevitel nem valószínű hogy lehetséges, sem technikailag, sem orvosilag, hisz a koraszülöttek spéci tápszert kapnak.
Rolika szobáját mégsem pakolásszuk most be, megvárjuk, míg megjön a fotelágy, ha addig nem jöhet haza Roli. Ha meg igen, akkor megoldjuk a heverőkkel ideiglenesen. De a végleges berendezésről majd lesz kép :)
Ja, és ma 2220 gr!!! :lol:

Na megyek fejni, aztán lefekszem, nap végére tök kidőlök :)

Jó éjt, szép álmokat! :)

Tündi
tündi30
 
 


Tündi
Köszi :D

Tápszert azért szerintem megkérdezhetnéd. Akármilyen spéci tápszer is, a kórház is gyógyszertárból kapja. Ha pedig te vállalod, hogy megveszed, miért ne írná fel a doki? Legalábbis szerintem.
Nálunk a kórházban ez simán működött. Ha az anyukának külön igényei voltak, hát vegye meg saját költségére. Ha nem volt jó a kórházi popsikrém, hozzon be, amilyet akar. Ha homeós bogyót akart adatni a babájának, hát vegye meg, hozza be és mi beadtuk.


Móni

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Edinka!
Emilim már 4 napja alukál éjjel, de a fél6-6 óra az nála is játszik.De egyelőre elégedett vagyxok azzal is, hogy nem kell éjjel kelni! :D
Drukkolok hogy pocakos legyél! :wink:

Tündi!
Örülök, hogy szépen gyarapszik Roli!Én sem értem etzt a tápis dolgot, ha megveszed, akkor nejkik nem mindegy, hogy mit adnak neki?Erőszakoskodni kell!Csak a kisfiadra gondolj, és légy anyatigris! :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Móni!
Majdnem kihagytalak. :oops:
Nagyon tetszeneke a képek!!Tényleg nagyfiú már aKristóf!Látszik, hogy jól érezte magát. 8)
Hogy vagytok egyébként?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Nagyon régen jártam erre, gondoltam beugrom megnézem kivel mi van, megnézem hogy Tündiékkel mi a helyzet, de már az első hozzászólásnál megállt bennem az ütő :(

Koraszülött baba? Tündi, nem is tudom mit írjak... Még nem olvastam vissza hogy mi történt, hogy mikor és mennyivel született Roli, de ahogy látom már több mint 2 kg, akkor lassan gondolom mehettek haza.
(én elég közelről vagyok érintett koraszülés témakörben, nővérem gyerekei 24. hétre születtek 600-730 gr-mal)

Babus, elhagyott feleség? Amikor legutoljára voltam, akkor arról volt szó, hogy a következő gyerkőcöt tervezitek... :( Ennyi mindenről lemaradtam???

Mi minden történt még amíg nem jártam erre? :(

Dorka

Kép
szdorka
 
 


Mea, nálatok is???? :( :( :( :( :(
Mi van ezekkel a pasikkal, és a kapcsolatokkal???

Kép
szdorka
 
 


Sziasztok :D

Tündi
NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT :lol:
Gondolom az idei az egyik legboldogabb :D

Kép



Dorka
Ez így is volt...de sajnos a pasiknak idővel elmegy az eszük... :(

Panka
Ahogy eddig... Rosszul... Magányosan...Reménytelenül és kilátástalanul. Mind érzelmileg, mind anyagilag.
Titó szerencsére boldognak tűnik, bár, hogy legbelül mit érez és mit gondol, talán sose tudom meg.
Mindenesetre nekem jelenleg csak ő számít, az, hogy neki jó legyen. Csak ő maradt nekem, és mindent próbálok megadni neki, csakhogy mosolyogni lássam...
De sajnálom őt borzasztóan, nagyon-nagyon szereti az apját, hiányolja folyton, mindig emlegeti, naponta ha 30-szor nem, egyszer sem...és ettől különösen nehéz ez...
Kicsi még, de nem hülye. Nem érti a dolgokat pontosan, de annyit igen, hogy apa valamiért nincs, és anyának ez rossz és anya sokat sír.
Látom rajta, hogy fél, engem is elveszít. Olvastam 2 cikket is arról, hogy a gyerekek ilyenkor magukat hibáztatják, mert számukra apa és anya csak tökéletes lehet, egyedül magukat okolják, amiért egyik vagy másik szülő elment. Attól tartanak, rosszat csináltak, amiért haragszik rá apa.
És érdekes, mert Titó is azóta majdhogynem egy angyal (kivéve ha nem). Nem verekszik, jól viselkedik, olyan nagyfiús lett. Komoly és nagyon okos. És még jobban ragaszkodik hozzám. Valahogy más, nehéz megfogalmazni, de más. Szerintem attól tart, engem is elveszíthet, ami persze hülyeség, nekem, de neki szerintem közel sem az.
De az egyetlen vigaszom, hogy legalább látszatra boldog és kiegyensúlyozott, vidám és sokat fejlődik, minden tekintetben. Nem hányogat, nem fejlődött vissza a szobatisztaságban. Okos, értelmes. És nem akarom fényezni magam, de az, hogy ez így van, szerintem, egyedül rajtam múlott...
Nem könnyű egy gyereknek egyedül mindent megadni. Egész napom azzal telik, hogy az ő napját változatossá és boldoggá tegyem. Balatoni nyaralás, itthon zenebölcsi, hol egyik kis barátjához, hol másikhoz megyünk, hol állatkert, hol a Mátra, délelőtt-délután mindig viszem valahová, és mindezt úgy, hogy anyagilag nullán vagyok. És mindemellett még álljak helyt itthon, legyen rend, tisztaság, este kaja, fürdetés, altatás, és ne essek össze. Úgy, hogy a stressztől napi 4-5 órákat alszom és már a kávéra is rászoktam, én, aki világ életemben utáltam. És másnap reggel, mikor Titó ébred, úgy mosolyogjak, mintha minden a legnagyobb rendben lenne és újra felkerekedünk és megyünk valahová, mindegy hová, csak el...Nehéz...nagyon...De van Titó, és ő erőt ad...miatta muszály.
Bocsi a lekizésért. Most megint jól megbőgettem magam...
:cry:


Móni

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Tundi!
Boldog szulinapot, nem tudtam, hogy ma van, de annal nagyobb szeretettel kivanom a legjobbakat!

Babus!
Annyira sajnallak, es sajnalom a kisfiadat is. Ezek a pasik nem normalisak. Biztos, hogy erzik, hogy ha baj van velunk. Nalunk nagy csaladi viszaj volt, es ugy bogtem mint a csuda, erre Attika ugy, hogy ram sem nezett, csak epreszkedett az orra alatt azt mondta: Anuci mi a baj? Mit cinasz? Mondom: sirok edesem. Mire O: Bocanat, ne hajagudj. Szoval tenyleg mindent magukra vesznek, magukat hibaztatjak, azt hiszik ok tettek valamit. Mekkora egy szemet a ferjed, hogy kepes volt ennek kitenni Titeket!
A szomszedasszonyomat is elhagyta a ferje ket picivel: 4 es 2 evesek Hihetetlenek a mai ferfiak.
Egy anyuka babauszason (csak fel fullel hallottam, de jot nevettem rajta) azt mondta megegyszer szuletne leszbikus lenne, mert annyira elege van a mai ferfiakbol :)

Na rohanok rendet tenni, mert a fiuk vegre egyszerre alszanak :)

Tundi!
Gratula a nagy gyarapodashoz!!!!!

pusz

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Tündi!
Úgylátom jeles nap a mai:Nagyon sok boldog születésnapot kívánok!És hogy az ajándékodat(Rolit :wink: ) mielőbb hazavihessétek! :D

Móni!
Hát én is majdnem sírtam amiket írtál azon. :( Nagyo n szomorú tényleg, hogy egy kisgyereknek ilyeneket kelljen átélnie.Sajna tényleg azt hiszik, hogy ők a hibásak, ők még máshogy gondolkoznak,mint mi felnőttek.
De nagyon ügyesen veszed az akadályokat, le a kalappal előtted!Elhiszem, hogy nagyon nehéz, de nincs más, ki kell tartani!
Szüleid mit mondanak erről az egészről?És anyósod?
Kitartást, és sok erőt kívánok!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok

Panka
Anyumék nagyon kivannak. Anyósomék szintúgy, dehát a fiúk a fiúk marad.

Tündi
Nagyon eltűntél! Remélem nincs semmi gond Rolival!


Móni


Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Először is:
Tündi!
Boldog Szülinapot! Nagyon szépen gyarapszik a kicsi Roli. Most lehet akkora, amekora a lányom volt szülés után.

Babus!
Nagyon jó képeket csináltál. Nagyon ari Kristóf rajtuk :lol: . Sajnálom, hogy még mindig nagyon szarul érzed magad. :(

Edinka!
Hát nekem most kezd megjönni, de ebben a hónapban nem is nagyon hajtottuk a témát, mert munkahelyet váltottam és csak Szeptembertől tudnak ott bejelenteni. Bejelentett munkahely pedig a babaprojecthez nemárt. Nameg kétszer is voltunk pár napot Tihanyban és ott meg összezárva párom szüleivel nem nagyon tudunk mit csinálni.

Szdorka!
Olyan ritkán jársz felénk! Gyere sűrűbben. :D

Panka!
Gratulálok az átaludt éjszakákhoz! :lol: Így legalább te is többet pihensz.

Judit!
Még az is lehet hogy Tihanyban megint találkozunk, :D anyosom nagyon győzköd minket hogy menjünk majd le, mert jövőhéten munkaszünet van a cégnél ahol jelenleg gályázok. Jó lenne mgint látni a kis Attit. :lol:

Mi jól vagyunk. Sokat melózom. Vivi egy kis tündér, egy rossz szavam se lehet rá. Már nagyon szépen szótfogad. Balatonról majd teszek fel képeket.

Nicol

Kép
[/url]
fnikol
 
 




Lányok :lol: :lol: :lol:

Nem jött még meg,remélem elkerül a piri 9 hónapig :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
jaj,drukkoljatok.
Péntek reggel akarok csak tesztelni :shock: :lol:

Kép

Kép
edinka
 
 


Edinka!
NAGYON SZORITOK!!! Olyan izgi, eszembe jutott amikor Andrissal lettem varandos. De regen is volt :)

Niki!
GYERTEK!!!!!!!
A gyerekek biztos nagyon orulnenek.

puszi
Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Edinka!
Akkor drukkolok, holnap reggel benézek! :D Juj, de izgi...! :wink:

Móni!
Hát igen, az ember nem tagadja meg a gyerekét.De ők sem tudnak rá hatni?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Edinka, nagyon drukkolok! Érdemes lesz holnap benézni!!!

Ezvicc, a vonalzódat nem lenne kedved frissíteni? :wink:

Kép
szdorka
 
 


Panka
Lehetetlen rá hatni.

Lányok, találtam egy tök jó videót, nézzétek meg :D , egyszerre szuper és egyszerre hátborzongató :lol: , szerintem :lol: :
http://www.indavideo.hu/video/EGY_UJ_ELET


Móni

Kép
babus2005
 
 


em hiszitek el mi tortent ma.
Andris leesett az agyunkrol. Igen, egyedul hagytam. (10evet oregedtem a mai napon) Keresztbe tettem a nagy agyunkon, jobbrol egy paplan, balrol egy paplan. Majd kirohantam Attikaval a konyhaba, kivettem a hutobol a cumisuveget, betettem a mikroba 30mp, es mikor kivettem hallottam egy puffanast, majd hatalmas orditas. A szivem osszeszorult, rohanas, feltem a latvanytol, hogy mi var rank. Hanyatt fekudt a parkettan. Szerencsere semmi nem volt, az agyunk csak kb 30-40cm magas. De el sem tudom kepzelni 1,5perc alatt, hogy kerult a foldre. Sosem bocsatom meg magamnak.

HALA ISTENNEK SEMMI BAJA!!!!

Hivtam a vedononket, aki kozolte, hogy azonnal menjunk a keruleti rendelobe. Mar fel oraja gyalogoltunk mikor racsorogtem a doki neninkre (azert nem hivtam hamarabb, mert tudtam, hogy csak este lesz rendelese) Erre mondta, hogy forduljunk vissza, nincs ertelme oda menni, menjunk a Heim Palba. Akkor mar bogtem. Ujabb fel ora a semmiert. Hazaerve hivtam a Heim Palt mire kozoltek, hogy hozzajuk ne is menjunk nem fogadnak, menjunk a Madaraszba. Hat aki ismeri Pestet, az tudja, hogy a 20.kertol a Madarasz iszonyat messze van. Apucik persze epp ma egy fontos targyalason kellett reszt vegyen. Vegul sikerult ellognia annyi idore, hogy elvigyen minket. Kocsival is 45perc volt az ut. Majd ott maradtam Andriskaval egy babahordozoval, Attika babakocsival, orias taskaval (pakoltam, hatha bent kell maradni), es egy autos ulessel, mert taxival jottunk haza. Szerencsere a taskat es az autosulest lepasszoltuk, de meg igy is majd megdoglottem. Szoval be a dokihoz, onnan rontgen, majd vissza a dokihoz. Aztan jott a taxi. Attika olyan hiszteriat levagott, nem akart beszallni. Mar a pasi is kikeszult. Rolam patakokban folyt a viz. Uvoltott, mint a sakal, mindenki minket nezett. Persze Andriska is uvoltott vegig. Ez az egesz cirkusz kb.de.10-11tol este 3ig
Total kesz vagyok.
Megjott Attim igy atveszi a kicsiket, megyek aludni.
Egyre tobbszor van olyan gondolatom, hogy rossz anya vagyok :(
Nyugtatott a doki, hogy massal is elofordul, sot 1honapos baba volt elottunk, aki szinten leesett. ez nekem nem vigasz.

Szebb napot!

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


AMUGY ROHEJ, HOGY 1 KORHAZ VAN EGESZ PESTRE.
SZERINTETEK NEM?

HOL NORMALIS, HOGY 1,5ORAT KELL UTAZNI EGY GYEREK SEBESZERT?

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Móni!
Megnéztem.Jó volt. 8)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Judit!
Óh, nagyon sajnálom a történteket, meg a kórházasdit is.Tudom milyen messze van egymástól a 2 kórház.De a legfőbb, hogy nincs semmi baja!!!Ezért nem vagy rossz anya, szerintem majdnem mindenkivel előfordul 1x, hogy leesik vhonnan a gyereke.Még a leggondosabb odafigyeléssel is.Én is otthagytam az ágyunkba minap, ott aludt el.Mikor hallom, hogy gagyarászik, bementem hozzá, és az ágy közepéről kimászott a szélére, a takarót félrelökte, és még meg is fordult háttal, mint ahogy letettem!Már az ágy szélét markolta,mikor beértem.Szép sunyin elmászott, nem szólt, hogy felébredt. :wink: Úgyhogy neki még egy nagy franciaágy sem elég terep a kúszáshoz.:-)
Szóval szerintem ne aggódj, biztosan gondoskodó, szerető Anyuka vagy!Én már csak aföldre teszem Emilit, onna lentebb már csak nem esik. :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Edinka,
itt ülök a tűkön, de látom, ti nem keltek korán (mi fél hatkor...). :D Drukkhegyek mennek!!!
Kóbor

Judit,
örülök, hogy nincs Andrisnak baja! Nekem is esett le mindkét idősebbem az ágyról, a legidősebb négy hósan az álló apja karjából is kiugrott (így jó magasról esett). Nem vagy rossz anya! Szerintem ez egyszer sokaknál előfordul, mintegy jelzésképpen, hogy alábecsültük a babánk helyváltoztató képességét, ebből tanul az ember.
Kórházi macera rémes!

Kóbor
kóbor
 
 


jó reggelt.

Kóbor én is korán keltem 5-kor már teszteltem.
De sajnos negativ lett :cry: :cry:
Mensim még sehol,nem tudom most mi van........ :cry:

Kép

Kép
edinka
 
 


Edinka!
Ugy sajnalom, pedig csak miattad neztem most be :) Hatha, nem lehet, hogy meg nem mutatta ki?

Pankaa!
Tennem en is a foldre, de akkor meg az Atti taposna meg. Igy is a nagy szeretetevel neha olyanokat csinal, hogy a hajam egnek all :)

Csajok (Pankaa-Kobor)
Koszi a nyugtatast, allitolag engem is elejtettek kiskoromban (batyam ejtett le) Ma mar sokkal nyugodtabban, higgadtabban latom a dolgot. Igazabol a vedono, doki neni ijesztett ram nagyon.

Kepzeljetek, ma delutan, teljesen egyedul megyek 2napra pihizni . Attival lesznek a gyerekek. Juliusban volt 4napos bicajturan, es akkor ajanlotta fel, hogy nezzek ki en is valamit. Vegre alhatok, olvashatok. Ezer eve vagyom egy ilyen hetvegere. ugy erzem szuksegem van egy kis feltoltodesre, suru volt az elmult egy ev :)

Mindenkinek szep hetveget!

Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Sziasztok!

Jaj de drágák vagytok! Köszönöm szépen a szülinapi jókívánságokat! :) Szégyenlem is magam :oops: , amiért nem jöttem már pár napja, de mindjárt mesélek, kicsit nehéz hetem volt eddig.

Dorka :)
De jó hogy jelentkeztél! Hogy vagytok?
Igen, a kisfiam koraszülött, 32. héten született (június 27-én), 41 centivel, 1360 gr-mal. Sajnos a legrosszabb időben, így a tüdeje nincs is rendben. Szépen gyarapszik, de vannak azért kisebb problémák. Nagyon várjuk haza, de még hetekig eltarthat :cry:

Móni
Hát basszus, fogalmam sincs, hogy csinálod, de újfent minden tiszteletem a tiéd! Hihetetlen egy csajszi vagy! Le a kalappal!
Jó a videó!

Judit
Én is megijedtem volna, de szerencsére semmi gond, ez a lényeg! Ettől mért lennél rossz anya? Ne viccelj, Ezvicc! :lol:
Szuper jó lesz az a hétvégéd, amikor egyedül lehetsz! Tudod, már mikor, és hova mész? Pécset kerüld el, ha egy kis magányra vágysz :lol:

Mesélek, hosszú lesz.
Rolika a hét elején alig hízott, 3 napig napi 10-20 gr-okat. Persze nem mindig egyenletes a hízása, de tegnap nem hogy hízott, hanem esett 40 gr-ot a súlya. Így miután már elérte a 2300 gr-ot, tegnap 2260 volt :( Ennek több okát látom. 1. szerintem már rég kevés neki az 50, nem lakik jól, 2-2,5 óránként enne, nem 3 óránként, amit a nővéreknek be kell tartaniuk. Felébred korábban, hogy éhes, elkezd sírni, kaját még nem kaphat, és kajára jól kifárad. Egyébként tápszer probléma megoldódott, elfogyott a pocsék tápszer, újra a régit kapja már 2 napja. És az adagját már vagy 1,5 hete nem emelték. Szegénykém mitől hízna akkor? :( Másrészt elkezdték 3 napja a gyógyszeres kezelését a tüdejének, ennek köszönhetően többet, jobban eszik cumisüvegből. Ami tök jó, mert nagyon ügyes, de persze még mindig nagyon elfárad benne, és nem biztos, hogy azért alszi kel utána mert jóllakott, hanem mert elfáradt. Szóval hiába eszik jól, sokkal több energiát használ el, így persze, hogy nem hízik :( Kicsit aggaszt már ez a helyzet.
Tegnap délelőtt mikor bementem egy cumi volt az ágyában. Kérdezem a nővéreket, hogy mért van ott? Hát mert nem tudták megnyugtatni (kaja előtti jelzés hogy éhes, nagyon keservesen tud síni), és cumit adtak neki. Annyira eldurrant az agyam! Igen nehéz volt tűrtőztetni magam, de szépen megkértem őket, hogy NE cumiztassák a babát! Én még szoptatni szeretném, nem akarom a cumira rászoktatni. Nem cumival kell átverni, hanem ÉHES! A k....a életbe! Én tudom, hogy ők nem adhatnak neki előbb kaját, nem várhatom el hogy tartogassák és ne is tegyék! És azt sem lehet, hogy a babák össze-vissza esznek, képtelenség lenne követni, hogy melyik baba mikor, mennyit evett, és gyógyszerk miatt ugye ez nem mindegy. Szóval nem kicsit patthelyzet. Én meg nem lehetek bent nála folyamatosan hogy megnyugtassam. Már kezdek megint kikészülni ettől a helyzettől. Itthon sokkal jobb lenne már neki, nem éheztetném még 1 órán át, nem méregetném hogy most 50-et ehet csak, stb. De sajnos nem jöhet még haza, ez van. Áááá, ne tudjátok meg, milyen nehéz már ez az álapot! De én nem mondhatom a doktornőnek hogy talán emelni kéne a kaja adagját, mert az én kisfiam biológiai órája nem 3 óránként jelez. Jó ideje többet látjuk sírni, meg komolyan, mint nevetni. Pedig olyan mosolygós, boldog baba volt. Most meg úgy érzem, csupa szenvedés már ott neki :(
Hétfőn volt vérvétele, vashiányos a baba, de nem annyira, hogy emelték volna a vas adagját. Tegnap délután kiderült, hogy hasi sérve is lett, ami koraszülött babáknál gyakoribb. Talán még visszahúzódik, ha nem, akkor majd egyszercsak műtét vár rá. Még ez is... :cry: Szegénykének még mennyi mindent kell kiállnia?!?!?!??!?
És akkor egyik nap a nővér rám szólt hogy mossak kezet (fertőtleníteni kell mielőtt a babához nyúlunk), pedig csak odaléptem az ágyához megnézni, hogy alszik-e vagy ébren van (mindig így szoktuk). MOndom neki, tudom a rendet természetesen. Könyörgöm, 6 hete oda járok, gondolja, hogy kézmosás nélkül elkezdem taperolni a kisfiamat? Ugyanez a nővér tegnap beszólt, mert jóval etetés előtt mentem, 4-5 között szoktam odaérni, és 5-6 között van kaja. Szóval mondja, hogy nekem nem mondták, hoyg jobb lenen etetésre mennem? Mondom mért, most nem mehetek be? MOdnja de, persze bejöhet, csak az orvosok szokták kérni. MOndom én 6 hete ide járok, de még senki nem szólt, hogy ne ilyenkor jöjjek. Leszarom, hogy más szülők mikor mennek be, de. 10-18 óráig van látogatás, és amúgy is ott szoktam maradni 6-fél 7-ig. És azért megyek előbb, mert hátha kaja előtt még tisztába tudom tenni, bár mostanában ehhez nem tuidok elég korán menni. De mindegy, ha alszik, akkor csak ülök csendben és nézem, ha meg sír, megnyugtatom. Nem értem, mért zavarna bárkit, ha én ott vagyok a kisfiamnál 1,5-2 órát délután. Húúúú, nagyon kész voltam. Ugyanez a nővér tegnap délután rendkívül készségesen, segítőkészen megengedte, hoyg most először én etessem meg Rolit cumisüvegből, ott volt velem, segített, elmondta mire figyeljek, stb. Aztán amikor látta hogy minden oké, ment a többi babát etetni, közben beszélgettünk. Szóval irtó jó volt etetni Rolit, olyan éhes volt már, hogy majdnem az egész adagját egy húzásra megette, és amikor közben büfiztetni akartam, sírással tiltakozott, és követelte a továbi kaját. Annyira drága volt, annyira édes, annyira szeretem és imádom és hiányzik....! Nálam mindig megnyugszik, amikor sír, ha nem is azonnal, de már erősen érzi, hogy én vagyok vele, hogy én tartom. Sajnos szgény férjem 3 napja csak a digitális képeken látta, mert nem ér haza a melójából, és nem tud bemenni hozzá. Ez is nehéz, mert annyira szeretném, meg ő is, hogy lássa, ő is közelebbi kapcsolatot tudjon kialakítani a babával, de így egyenlőre lehetetlen. Nagyon hiányzik neki is :(
Bocs a szófosásért, de van még :)
Szerda óta Roli kapja azt a bizonyos gyógyszert, amit valamiért szteroidként emlegetnek, oradexon a neve, erős gyulladáscsökkentő, és ettől várjuk, hoyg helyrehozza a tüdejét. A doktornő végre érthetően elmondta hogy mi is a baja a tüdejének. A lényeg, hogy a koraszülött tüdő hajlamosab ba gyulladásra. Rolinál ez fellépett, a kötőszövetek gyulladásban vannak, így kisebb felüleetn tud az oxigén felszívódni, ezért kell neki a plusz oxigén. Na ez a gyógyszer ezt a gyulladást húzza le. A hatás már érezhető abban is, hogy töbször, többet eszik cumisüvegből, ritkábban riaszt a gép, hogy esik a szaturációja, sőt, volt hogy el is votl véletlenül zárva az oxigénje, és nem volt gond. Ezt a gyógyszert 10-14 napig kúraszerűen kapja, közben viszgálják többször a lehetséges mellékhatások miatt. Mér legyen valami egyszerű, ami Roli állapotát befolyásolja... :(
Aztán anyósom csinálja a fesztivált. Volt egy nem éppen fer lépése, a férjem szóvá tette neki, és most persze vérig vannak sértődve. No comment. HIányzott ez még nekem a héten marhára.
Ja és már csak egy valami, szerdán megjött a menzim. Múlt heti kontroll után 3-4 napig barnázgattam, vérezgettem, aztán elmúlt. Szerdán meg enyhe vérzésem lett, ami azóta is enyhe, de szerintem ez menzi, bár nekem sokkal erősebb szokott lenni. Most kíváncsi vagyok, milyen lesz, meddig tart, beáll-e a ciklusom már, vagy mi lesz. Gondoltam, hogy hamar meg fog jönni, ennyire kevés tej mellett....

Na, egyenlőre befejezem a panasznapot, ha valami fejlemény még lesz, írok. Addig is írjatok ti is!!!!

Köszi hogy leírhattam a bánataimat! :)

Puszi

Tündi
tündi30
 
 


Edinka!
Sajnálom! :( De tényleg lehet, hogy korai volt a teszt?Vagy nem túl érzékeny? :roll:

EzVicc!
Ja, igen az már akkor más tészta, ha a nagytesó tapossa a kicsit.
Jó pihenést Neked!Én is tartok egy kis "szabit" a jövő7 utáni 7en anyáéknál leszek, ő majd pesztrálja Emilit, ha még aludhatnékom van reggel. :wink:

Tündi!
Fel vagyok háborodva! :x Roli a TE GYEREKED!!!!!!!Nem az Ő tulajdonuk, amit a kezedbe adnak, ha akarnak!Jogod van hozzá!Menj be amikor csak akarsz, látogatási időn belül, jogod van hozzá!Ne hagyd magad, beszélj a dokival ha kell.Mond el neki, nyugodtan, hogy te úgy látod kevés neki a kaja, meg hogy tőled jobban elfogadja, és TE RAGASZKODSZ HOZZÁ!!!, hogy bent lehess.Tudom, hogy akkor minden anyuka verné a palávert, ezért nem akarják megengedni, de mégsincs ott minden anyuka, nem tudnák meg.És ha te úgy látod, hogy kell emelni az adagját, nyugodtan tedd szóvá, és minent, amit most leírtál!
A cumit is mond meg, hogy te nem szeretnéd, és igenis tartsák tiszteletben!Ha probléma nekik a megnyugtatása, akkor engedjenek be hozzá többször, érvelj azzal, hogy ez a gyerek érdeke elsősorban!
Anyósoddal most próbálj ne foglalkozni. :wink:
Menis nekem is hamar jött, én sem szoptattam sokáig.Eleinte csak kisebb vérzés volt, hol elmúlt, hol jött, de már beállt rendesen.
Még mindig nem tudni mikor engedik haza?De gondolom ha már nem kell neki az oxigén.Elhiszem, hogy nagyon nehéz, és már ki vagy bukva, de kitartás!Én azt az 5 napot is alig bírtam a klinikán.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Pankaa
Nem azt mondta a nővér, hogy nem mehetek be, csak hogy nem így szokták. Ez szerintem azért van, mert amelyik babát már lehet rendesen etetni, az anyukák bemehetnek etetni. Ezért ők abban az időben mennek. Rolinál ez felemás helyzet, hisz kap is enni szájon át meg nem is. De én is úgy gondolom, hogy továbbra is akkor megyek, amikor ÉN akarok, vagy amikor a férjemmel tudok, mert az ő melója nem úgy jön ki, hogy na hopp, etetésre odaérünk. Ezt egyébként azért írtam csak le, mert bosszantott a dolog, elég nekem Rolika állapota, kezelése, a sérvével kapcsolatos várható dolgok, és ez me ga cumi igazán betöltötték az ta bizonyos poharat. Az az igazság, hogy fáradt vagyok, illetve idegileg megint kész, és már mindenre érzékenyen reagálok. Lehet, hogy normál esetben ezt meg sem hallottam volna.
Anyósomékkal nem is foglalkozok most, ők a legutolsók a sorban jelenleg, akik miatt idegeskedek.
Még mindig nem tudni mikor engedik haza, lehet hogy még bentléte alatt megcsinálják a műtétet is, de ezt majd sebész dönti el. Ha rendbejött a tüdeje, akkor meg kell tanulnia rendesen az evést, csak ezután adják haza. Talán szeptember is lesz :cry: :cry: :cry:

Voltam ma is Rolinál délelőtt. Húúúú, már minden alkalommal görcsben van a gyomrom, amikor megyek be, hogy na ma megint mivel találom szemben magam.
Roli hason az ágyában és égtelenűl sír. Mondja a nővér, hogy reggeli etetésnél ő kapott előszőr, többet is kapott, és azóta mégis egyfolytában sír.
3 órája!!!!!! :!: !!!!!!!!!!!! :!: !!!!!!!!!!! :!: !!!!!! :evil: :twisted: :cry:
Áááá nem voltam ideges! Gyors kézmosás, fertőtlenítés, és már vettem is ki. De akkor már annyira kivolt szegényke, iszonyatosan sajnáltam! Nem tudtam megnyugtatni, csak pillanatokra. Szerencsére éppen kaja idő volt, de előtte még jött a tisztába rakás. Ahogy a karomban feküdt, éreztem, hoyg rakja tele a pelenkát tisztességesen. Megkérdeztem, tisztába rakhattam. Jött a meglepi. A pelenkába egyáltalán NEM volt kaki, csak pisilt! Tehát tele voltak a belei levegővel, sokat és nagyokat pukizott, feltételezem, nem kicsit nyomta a gyomrát, beleit hason fekve reggel óta. Tisztába rakás után mindjárt elkezdtem etetni, 20 ml-t olyan gyorsan megevett, hogy szerintem 30-ig nem tudtam volna elszámolni. És a sok sírás meg ezután úgy el is fáradt, hogy nem evett többet az üvegből, elaludt a karomban, a vállamon is míg büfizés volt. Kis idő múlva leraktam hanyatt fektetve, és aludt tovább édesen, hang nélkül! Így jöttem el.
Amúgy mára megint szépen hízott, 2310 gr. Volt vérvétele, a doktornővel is sokat beszéltem. Azt mondta, a vérvétel nem mutat semmi elváltozást (már a szteroid miatt), minden rendben. A sérvét valószínüleg meg fogják műteni majd valamikor. Na ettől már előre rettegek, altatás, és ugye előtte nem kaphat a baba enni nem tudom meddig. Ha hazaadják közben, kicsit sem fogok ezidőtájt kiborulni, áááá! Na a doktornő mondta, hogy ha ezt a krónikus gyulladást helyrehozza a gyógyszer, akkor ez nem fog kiújulni. Viszont fogékonyabb lehet megfázásra, vírusokra, fertőzésekre a tüdeje. Tehát sokkal jobban kell majd figyelni rá, mint egyébként kellene. Asztmára is kicsit hajlamosabb lehet, mindez 1-2, illetve néhány éves koráig kb.
Egyébként azért marad a 3 óránkénti kaja neki, mert 2 óránként nem bírna cumisüvegezni, csak szondán kaphatná, de pont az a cél, hogy a szondás evésről szokjon le ahogy a tüdeje javul. Tényleg totál 21-es csapdája, és tehetetlennek érzem magam :( Nem lehetek ott minden evésnél hogy megnyugtassam, elaltassam :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Most fejés, aztán megyek etetni a kisfiamat!

Tündi
tündi30
 
 


Tündi!
Értem én, de én is felháborodok rajta, úgy mint Te. :wink:
A sérve súlyos?mármint műteni kell?Mert szokták spéci tapasszal s leragasztani(ha köldöksérve van), néha ez is elég.
Nagyon sajnálom, hogy ezeken kell keresztül mennetek.Megértem, hogy tehetetlennek érzed magad, hisz sokszor az is vagy.Nem tehetsz semmit. :( Nem megoldható, hogy te is befeküdj a kórházba Rolival?A Madarászban a koraosztályon ott alhat egy pár anyuka.Igaz inkább aki szoptat. :?
Sok erőt!!! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Edinka,
nagyon sajnálom a negatív tesztet! :( Nem lehet, hogy korai volt?

Judit,
nálunk ezért van kölcsönben pihenőszék, mert félek, hogy Csabi valami rosszat tenne Bercivel, amíg én pl. vécén ülök. Így viszont beleteszem Bercit, és viszem magammal. :) Most akkor bevallom, hogy én egyáltalán nem vittem dokihoz a gyerekeket, amikor leestek, ugyanis nagyon hamar abbahagyták a sírást (tehát inkább megijedtek, mint fájt valamijük), és utána inkább figyeltem őket, hogy nincs-e agyrázkódásuk. Jó pihenést! :)

Tündi,
ez borzalmas, amit át kell élnetek, én nem tudom, hogyan bírnám. :cry: Annyira sajnálom Rolit, képtelen ez a helyzet az etetésekkel. Egyszerűen nem értem, olyan, mintha a koraszülött osztályon nem tudnák, mi lenne a legjobb Rolinak. Nem hiszem el, hogy nem lenne megoldható, hogy az anyukák legalább nappal egész nap ott lehessenek, és gondozhassák a gyereküket, hiszen a babáknak is sokkal jobb lenne, az anyukáknak, és a nővéreknek is, hiszen jóval kevesebb feladatuk lenne. És mivel minden anyuka csak a saját gyerekére figyelne, etethetné gyakrabban is, és lejegyezhetné, hogy mikor mennyit evett (biztos, hogy nem bírná a két óránkénti etetést, honnan tudják, ha nem próbálták?). Én amúgy úgy tudom, azok a babák sokkal jobban gyarapodnak és fejlődnek, akiket az anyjuk karban tarthat, pláne ha megoldható, hogy meztelen mellkasra csak pelenkában lévő babát. De gondolom, ez ott nem lehetséges (a Schöpfiben anno az ismerősöm a 30 hétre született babájánál simán csinálhatott ilyet, sőt bátorították, és tényleg hamar haza is mentek). Na mindegy, feleslegesen irkálok én itt ilyeneket, csak fájdítom jobban a szíved, ne haragudj, csak annyira dühít ez a helyzet, hogy így kell szenvednie Rolinak! De a lényeg az, hogy minél hamarabb hazamehessetek, és elfeledtessétek Rolival ezt a nehéz időszakot. Borzasztóan drukkolok! A sérv milyen, köldök vagy lágyék? A köldöksérvet tényleg nem muszáj megműteni, a lányomnak is volt, és elmúlt magától (ragasztgattuk egy rövid ideig). Sokat gondolok rátok, és nagyon drukkolok, hogy minél hamarabb vége legyen ennek a helyzetnek!

Kóbor
kóbor
 
 


Tündi
Annyira sajnálom ezt a sok mindent, amin keresztülmentek. Na meg ez a műtét is, ez már tényleg nem hiányzott. Elhiszem, hogy kivagy.
De biztos a kimerültség is rátesz még.
Kitartás, hamarosan otthon lesz veletek és minden jóra fordul!!!
:)

Most okoskodhatnék szakmai szemmel, hisz ugye pont beteg és koraszülött babák között dolgoztam, ellenben ugye nekem is van gyerekem, így pontosan látom mind a két oldalt.
Egy biztos, a kajamennyiség korlátozása azért néha nem hülyeség. Ezeknek a pinduri babáknak néha hatalmas étvágyuk van, viszont a bélműködésük még nem olyan tökéletes, többet akarnának, mint amennyit elbírnak, sőt, nálunk volt baba, aki a kajamennyiség emelésére kifejezetten rosszul reagált, pl. ejtegette a szaturációját, stb., hisz a feszülő, tele pocak akadályozza a légzést is.
Lehet Roli is a több kaja miatt sírt, hisz írtad, többet kapott reggel, mégis sírt utána, éshogy mekkorákat pukizott.
A hasonfekvés egyébként tényleg jó pocakfájásra, kimondottan ajánlják hasfájós babáknak.
Na meg biztonsági szempontból sem utolsó, ha egy nagyon síró, pláne beteg baba egyfolytában sír, pláne teli hassal, én is hasra fektetném, mert ne adj' Isten a sok sírástól büfizik, hány egyet háton, a nővér meg ugye nem tud folyton mellette lenni, és megvan a baj, még egészséges babánál is, betegnél, koraszülöttnél meg pláne. Nálunk a főnővér kimondottan kérte, hogy minden babát hason fektessünk.

Arról, hogy az anyukának pedig joga van ott lenni, teljesen egyetértek veled. Roli a te fiad, mellette a helyed!!!

Írtam még valamit, de inkább visszatöröltem...szintén nővér szemmel, az anya ott-létét, de inkább nem.

Na húzok megküzdeni az éjszakával. Nagy meccs lesz...2 óra elalvás, utána 4, max. 5 óra alvás, utána virrasztás. Mindezt dupla homeós altatós tablettával (Sedatif PC). Mi lenne nélküle?


Móni

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a sok vígasztalást, együttérzést, olyan jólesik!

Rolinak nem köldöksérve van, hanem rendes lágyéksérve, hasi sérve, nem tudom, a kettő ugyanaz-e. A lényeg hogy a heréi fölött közvetlen van a kidudorodás, olyan, mintha még nem szálltak volna le a heréi a zacsiba. De ez megtörtént. A műtétre valószínüleg azért lesz szükség, mert egyrészt a sok sírástól, erőlködéstől még nőhet a sérv, másrészt nem jó, hogy nyomja a heréket. Szóval kicsi az esély rá, hogy magától visszahúzódjon :(

Pankaa
Semmiképp nem lehet a babával ott aludnom, hisz intenzív osztály, csak kiságyak és inkubátorok vannak, tele gépekkel, csövekkel, stb.

Kóbor
Sajnos a kórház nem kívánságműsor :( Főleg azoknál a babáknál, ahol gyógyszerezés is van, mint Rolinál is. ÉS ahogy Móni írta, a kaja adag biztos nem véletlen annyi amennyi. Azért nem próbálják a 2 óránkénti cumisüveges etetést Rolinál, mert a 3 óránkéntiba is annyira elfárad, hogy már kaja közben képes elaludni. Nagyon kapkodja a levegőt, ilyenkor percekig is eltart, mire picit pihentebb, és szorosan összezárja a száját, nem fogadja el a cumit. Ezt most látom rajta legjobban, hogy már 3-szor én etettem. Amúgy ügyes és nagyon igényli ő a szájon át kaját, azóta kevesebbet "eszi" a saját öklét (ami megjegyzem irtó édes :)), de még nem elég erős ahhoz, hogy több terhelést kapjon. Beteg tüdő ennyit tud - most még. De lesz ez jobb is, ez biztos! Csak idő.....
Az meg végképp nem megoldható, hogy pelenkában a babát a meztelen mellkasomra tegyem.

Móni
Nem okoskodás, ha leírod a szakmai véleményedet és tapasztalataidat, sőt, segítesz vele, úgyhogy bátran! Ha nem értek egyet, úgyis szólok :)
Persze gondoltam én, hogy a kaja adag valamiért ki van számolva, csak hát Rolinak kevéske néha, vagy sok neki 3 órát várnia rá. Na ezt a szenvedését viselem elég nehezen.
Akartam írni még neked, hogy pelenkát, popsitörlőt, popsikenőcsöt, fürdetőkrémet mi is viszünk be, és azt használják.
Hogy sikerült a tegnap esti altalás?

A tegnap délutáni etetés jó példa volt arra, hogy Roli kaja után több időt igényel a büfire. Nagyon szépen megette az 50 ml tejét! Volt közben büfi is, és már bealudt volna, sőt, a vállamon el is aludt, vagy inkább csak szendergett. Letettem az ágyába. Elkezdett néha-néha sírdogálni, lábát felhúzta, kezével hadonászott, végül megint jött a sírás. Felvettem újra a vállamra, és egy hatalmasat büfizett! Na ez volt a baja! És mindez már a kaja után 15-20 perccel. Ezután ismét letettem az ágyába, és békésen, mozdulatlanul aludt tovább! Szóval erre nagyon kell figyelnem majd itthon is, hogy nála a kaja nem 15 perc, vagy mit tudom én mennyi, hanem több időt kell hagyni a büfire. Na már most kérjem meg a nővéreket, hogy kaja után tovább várjanak a büfijére? De mindig Roli kap előszőr enni, mert sír, és rajta kívül van még jó pár baba, akik szintén éhesek. Na igen, de azért mindig mindent erre sem lehet fogni... Megint patthelyzet :(

Szép hétvégét nektek! Már amennyire ilyen pocsék időben szép lehet!

Tündi
tündi30
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy így eltűntem, benyeltünk egy tuti kis hányós -hasmenéses vírust, de szerencsére már jól vagyunk!!!

Tündi :) Nagyon örülök, hogy beszéltünk telefonon és hogy Tibit végre személyesen is láthattuk. Jó lenne majd veletek is valamikor találkozni, ha rendeződnek a dolgok (tudom, ez nem mostabnában lesz).
Nagyon sajnálom, hogy úgy néz ki, meg kell műteni Rolit :cry: :cry: :cry:

Kóbor :) Azt kell mondanom, mi tényleg olvasunk egymás gondolataiban :lol: :wink: Mikor olvastam amit tegnap írt Tündi, hogy 3 órája sírt már Roli és semmi, olyan ideges lettem, mintha Kristóffal történt volna. Szóval egyszerűen nem értem ezt az országot, hogy ITT bakker nem működik semmi, ami nyugaton normális. Nem értem, miért kell korlátozni a szülő látogatási idejét (az ok, hogy mást nem engednek be, de legalább ők lehetnének ott a gyerekükkel, akinek ugye személyiségi jogai is vannak és az ET11 szerint joga van hozzá, hogy az egyik szülője mindig vele legyen), ha ennyire le vannak strapálva, hogy 3 óráig nincs idejük megnézni, hogy miért bömbizik az a szerencsétlen gyerek, akkor megtehetné ezt az anyja. Szal no comment, szar az egész és itt nem csak a pénzről, hanem a mentalitásról van szó. :evil: :evil: :evil:

Judit :) Kristóf is esett már le a francia ágyunkról, ezért te még egyáltalán nem vagy rossz anya!!!! Remélem jót fog neked tenni a kis kikapcsolódás!

Babus :) Nagyon vagány Kristóf a képeken, olyan nagyfiú már!! Kerestelek azóta msn-en, de nem láttalak :(

Edinka :) Drukkolok!!!

Dorka :) Jó, hogy újra jelentkeztél, írjál magatokról + képeket is kérünk :D

Pár kép Kristófról:


Kép
Kép
Kép
Kép

KépKép

KépKép
timika
 
 


Sziasztok

Tündi
Olvastam a másik topikban, amit írtál.
Hát ezen már én is kiakadtam. Almát a tápiba???? Ilyet én se hallottam még.
És erre mit mondott a dokinéni? Miért kell?
Tényleg iszonyúan sajnállak téged is és Rolit is, nagyon nem lehet könnyű. Látni sírni, és elmenni úgy, hogy sír...borzasztó lehet. Tényleg a legrosszabb, a tehetetlenség. Szeretnél segíteni, de nem tudsz.
Azért 6 hetes, több mint 2 kilós babának tényleg kevés az a 8-szor 50ml. Már elég rég nem dolgozom, de nekem úgy rémlik, ekkora babáknak volt, hogy 80-100ml is lecsúszott. Ezeknek a kis törpéknek, iszonyú étvágyuk tud lenni, sokkal éhenkórászabbak, mint a "rendes" újszülöttek. És oké, hogy korlátozzuk a mennyiséget, mert fáj a hasa, meghát beteg, meg kicsi, hisz pont ezt írtam én is a múltkor, na de azért 50ml? Pláne almával?????? Mi a fenének alma? Még a mi gyerekkorunkban se adtak ennyi idősen almát?!
Tényleg nem tudok mit írjak. Kitartás!!!


Timika
Nagyon helyes Kristófotok:D
A talicskás kép külön tetszik :D Na meg az alvós :D Meg mind :lol:


Móni

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Timika
Nagyon aranyos Kristóf, nekem a sapkás képei tetszenek a legjobban :)
Nyaralás eldöntve?

Móni
Talán olvastad azt is, hogy miért kapott almát, és miért az 50 ml. Sokkal nyugodtabb vagyok így, hogy tudom az okokat. Ez nagyon sokat számít. Már tegnap sem és ma sem voltam kiborulva, igaz, tegnap még inkább a belenyugvás miatt.
Hogy vagy?

Rolika ma 2430 gr. Délelőtt is meg délután is édes volt, kis sírás, de kaja után szépen elaludt nálam, le tudtam tenni. Újabban kaja közben kakil, így kaja után még tisztába kell tenni, addig sírdogál, de utána megnyugszik :) Meg az is van pár napja, hogy nem alszik el rögtön, hanem nézelődik, hallgatja a hangomat ahogy beszélek hozzá, és néz rám, figyel. Ma délután a macival szemezett, a nővér odafektette mellé. Úgyhogy fogok neki venni valami kis szép szines játékot, amit elnézegethet, ha nem vagyok ott és nem akar aludni. Most kezdi érdekelni a külvilág, a környezete, kellene vele többet foglalkozni, de jelenleg ugye ez nem egyszerű. Ma délután a nővér 4 órakor adott neki 20 ml előételt, ezután 5-kor benyomta a 60 ml kajáját is, szóval étvágya az tényleg van tisztességesen :)
Albumot végre tudtam frissíteni, van benne sok új kép :)

Puszi

Tündi
tündi30
 
 


Tündi
A történet folytatását csak most olvastam.
50ml-t értem. Ezért írtam is még a múltkor, hogy ez a kajamennyiség-korlátozás nem hülyeség, ettől függetlenül azért kicsit kevésnek tűnik, dehát a dokik tudják.
Almát még mindig furcsállom, de azt is ők tudják.
A lényeg, hogy jobban vagytok, nyugodtabbak vagytok, te is, Roli is :D :D

És hogy én hogy vagyok?
Változatlanul. Közben volt egy nagy beszélgetésünk, részleteket csak azért nem írok le ide, mert van egy illető, akire nem tartozik és jobb is ha nem tud róla. Sejtitek ki az.
Ha érdekel és van rá időd, energiád, priviben megírom.

Edina
Mi újság?

Mea
Rég jelentkeztél.
Veletek mi a helyzet? Még mindig külön?
Livi hogy viseli? Nem hiányolja nagyon az apját? Titó már kórosan...:cry:


Megyek, mert Titókám náthás, nózija folyik ezerrel, amitől ugye alig alszik, na meg ugye ettől én se. Bár én eddig se aludtam...


Móni

Kép
babus2005
 
 


Tündi
A lényeg:
Megnéztem a képeket :D Csoda aranyos Rolika :D És gyönyörű szemei vannak :D :D A hason fekve nézős kép nagyon tetszik :D Persze mind :D

Móni
babus2005
 
 


Tündi!
Én is megnéztem a képeket, nagyon kis aranyos Roli, szépen fejlődik!A hason alvós képen szerintem tiszta apja. :wink:
Vegyél neki vmi zenélős felhúzós játékot, szép zsíneset!Biztos tetszeni fog neki a hangja.

Móni!
A beszélgetés eredményes volt legalább?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Panka
Nem lettem okosabb. Amit mondott, eddig is tudtam.

Móni

Kép
babus2005
 
 



Kép
babus2005
 
 


Móni
Érdekel igen, jöhet priviben! Minden érdekel, ami veled történik :)
Almát Roli tegnap is kapott, csak azt nem értem, mért utólag rajzolják be a lázlapjára, mert tegnap nem volt ott, ma reggelre meg ott volt. Na mindegy. Én már a kákán is csomót keresek valszeg :(
Közben már biztos, hogy ebben a gyümölcs kérdésben van ráció. Tesóm kórházban dolgozik (nem Pécs), és megkérdezte az ottani koraszülöttes orvost. Náluk még ezt nem alkalmazzák, de utánanézett, mert érdekelte szakmailag az eset, és megerősítette a tesómnak, hogy valóban van értelme a gyümölcsnek. Úgyhogy újabb megnyugvás :) Az 50 milijét meg 2 napon belül emelniük kell, ha valóság ez a 21 napos korlátozás.

Pankaa
Nem hiszed el, de tényleg tiszta férjem Roli :) Kiskorában pont így nézett ki, csak a férjem nem votl koraszülött, tehát picit teltebb az arca, kerekebb a fejecskéje, de egy az egyben Roli és apukája :) Majd rakok fel én is ilyen összehasonlítós képet róluk :)

Köszönjük a dícséreteket :) Roli ma 2480 gr! A végén tényleg 3 kilósan jöhet haza :(
Na vettem neki ma játékot :lol: Plüsst nem akartam, mert azt csak zacsiban lehet a sterilitás miatt, úgyhogy vettem babakönyvet, tudjátok biztos, ez a szivacsbetétes, szép szines 4 lapos, állatfigurás. Meg egy szines, szintén ez a belül szivacs, kívül a puha műanyag dobókocka, ezen különböző képek vannak. Szerintem ezekkel majd el lesz, nézegetheti :) Gondolkodtam csörgőn, vagy felhúzós, zenélő "izén", de a nővérek nem biztos hogy állandóan fel fogják neki húzni hogy zenéljen, a csörgőt meg ő nem tudja rázni, azon kívül itthon várja a macis zenélő forgója, na meg hang ingerek érik rendesen, a babasírás, gépek sípolása, csipogása. Szineket viszont nem sokat lát, a nővérek fehérben, mi zöld köpenyben, szóval ezen a téren sokkal ingerszegényebb. Délután be is visszük neki, kíváncsi vagyok, mit fog reagálni rá :)

Tündi
tündi30
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: