Új privát üzeneted érkezett!

Szilvi
ahogy Milyen is írja, ezt a trombózis elkerülése végett adják, és baj lenne ha kimaradna 1 nap is akár.
Én 10 napig szúrtam, de nem vészes, nagyon pici a tű.
Az enyémet a nődokim írta fel, már nem tudom, mennyi volt, de talán 2000 körüli :?: :!: A nevét tudom: Zibor 3500 NE.
Én nem is értem, hogy ha a házidoki írja, akkor miért ennyi, vagy ha akórházban írják, akkor miért annyi :shock:
Ilyet sem hallottam még...
Na gyógyulgassál, jobbulást :!: :wink:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


Szia Betty! :D

Köszi a kérdést, gyógyulgatok. Meséltem, hogy volt azóta egy nyitott hasi műtétem is? A laparon felfedezett endometriózis okozta vese-elszorítást kellett rendbetenni, urológiai műtéttel. Most abból lábadozom. Miután engedélyt kapok a dokitól a babaprojektre, nekilátunk! Mármint, azért kell egy keveset várni, hogy regenerálódjon a hasfalam (egy olyan majdnem 20 centis vágásom van).

Abban nem egységesek az álláspontok, hogy mennyit kell várni. A saját dokimhoz a jövő héten megyek (eddig nem nagyon voltam képes mászkálni), így a neten kérdezgettem mindenféle dokikat. Volt, aki azt mondta, hogy fél évig gondolni se gondoljak babára. Volt, aki meg azt, hogy ó, hát mire megfogan, és mire akkora lesz, hogy feszítse a hasfalat, addigra már jól begyógyul, próbálkozzak csak. Majd a saját dokimra hallgatok, csak tájékozódni akartam :-)
Puszi!
Manguszta

Kép
manguszta
 
 


Gyógyszer felírása: van egy bogyó, amit állandóan szednem kell (nem nőgyógyi dolgok miatt). Múltkor nem hittem a szememnek, a 400 Ft-os gyógyszerért majdnem 2000-et kellett fizetnem. Kérdem, miért? Gyógyszerész: mert valamit nem ikszelt be a doktornő a recepten. Na kösz...

Van valami OEP-es előírás, amely szerint pl a műtéthez szükséges vizsgálatokra a háziorvos nem adhat beutalót. Lehet, hogy ez van a recepttel is? Ha a műtéthez kapcsolódik, akkor a házidoki csak teljes áron írhatja fel? Emlékszem, mit össze kellett utánajárnom, hogy a dokim végül adjon beutalót vércsoport-meghatározásra, merhogy a kórház is ott próbál spórolni, ahol tud, és ugye ha ő adja a beutalót (receptet, bármit...), annak az árát tőle vonja le az OEP. Úgyhogy egyszerűbb megpróbálni áttolni mindent a háziorvosra. Szerintem talán valami ilyesmi lehet a gyógyszered hátterében is...

Kép
manguszta
 
 

 
 

Manguszta :shock:
nem is tudtam, min mentél keresztül :shock: :o
Most csak olvasom, hogy mi van veled, te szegényke...
Hát akkor jobbulást kívánok neked :!:
Ölellek :!:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


Köszi-köszi-köszi!!! :)
Millió puszi Neked is!

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok!

Manguszta:hát én is sajnálom ami veled történt,borzalmas lehet neked ,de még jobban ,mint nekem,de mikor mütöttek?és hol?
:oops: remélem azért jobban vagy már?? :roll: sokat pihenj,és vigyázz magadra.A gyogyszert illetően meg igazad lehet,ezért van ez a huza vona,nem baj majd ma kiváncsi leszek mit mond a dokim,ha tényleg 30000ft akkor felhivom a nőgyogyim,hogy adjon tanácsot most mi legyen.

Betty:nelem clexana0,4 azt hiszem valami ilyesmi,de nem érdekes.
p.szilvi
 
 


Köszi Szilvi, édes vagy! :)

A lapart a SOTE II-n csinálták, a másik műtétet pedig az Urológiai Klinikán (ott van a SOTE II mellett). Mind a két helyről csak jót tudok mondani, orvosilag. A szobák persze elég lepukkantak, de hát arról a gazdasági helyzet tehet...

Annyira azért nem szörnyű, főleg így, hogy túl vagyok a műtéteken... Amúgy tök' mázlim volt, mert nem kellett műtét utáni injekciókat szednem, én meg pont ettől paráztam nagyon... Magadnak kell szúrnod magad, vagy lejársz a házidokihoz? És van hozzá valami önadagolós kütyü, vagy "rendes" injekciós tűvel kell?

Kép
manguszta
 
 


sziasztok
p.szilvi

Köszönöm szépen, nagyon aranyos vagy. Sikerült elintéznem mindent. Kell körzeti álltal ekg,teljes labor, ellenanyag,tüdőszürő. Szóval bármikor meg lehet csináltatni. És mensti után egy héttel kb műtét. Nekem azért lesz hisztero,átjárhatósági,lapar. Ezeket ajánlotta az orvosom, jó ha minden megvan.
Csak azt nem tudom mennyit szóktak ilyenkor....
Te mennyit adtál? Persze ha úgy érzed akkor erre nem kell válaszolni. :oops:
Kagyló

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


sziasztok csajok!

Manguszta:
Nem a házi orvos adjs be hanem a drágám,most legalább kiélheti rajtam rejtett vágyait :lol: megprobál nagyon finom lenni mert én is utálom a tűt,de muszáj,mert ráadásul mikor nyomja belém a cuccot még csip is,nem-nem adnak hozzá semmit rendes injekcios tű,de nem annyira vészes,csak feszes még a hasam és nehezen tudja beszurni,na az fáj :shock: ,de ennyi,és te hol tartasz a baba projektbe?

Kagylo:
Ezt örömmel hallom,hogy sikerült elintézned mindentmelyik korházbe kell menned?Én majd hétfőn megyek varrat szedésre és akkor adok a dokimnak 25000ft+egy üveg whiskeyt,mondjuk nekem kicsit szigoru orvosom van mármint nagyon keveset beszél és nem szereti ha valaki hisztis,és nyafog,de pont ezt szeretem benne,mert nem beszéli tele a hasam hülyeséggel,hanem csak a fontos dolgokat mondja el feleslegesen nem beszél.és a tied ki?
p.szilvi
 
 


szia p.szilvi
Sára Levente csinálja. Te,hogy vagy? Gyógyulgat a sebed? Miket vittél magaddal a kórházba,amikor befeküdtél? Pénz,ékszer,telefon stb,legyen nálam vagy nem szabad? Ruhák,betét,miket pakoltál be?
Kagyló

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Szia Kagylo!

Köszi kérdésed gyogyulgatok,most már le tudok hajolni,csak a csizma felhuzáshoz kell még egy kis segitség,hétfőn szedik ki a varratokat.Én vittem magammal:2 törölközöt,betétet:kicsit-nagyot,2 háloing,tisztálkodoszerek,én nem vittem magammal ékszert nem is lehet rajtad még fülbevaló sem,telefon volt nálam,pénz meg csak egy ezres,mert jobb félni mint megijedni,ugyhogy azt ajánlom te se vigyél sokat,mert vannak sajna loposok.mikor lesz a műtéted?melyik korházba?

Betty:mi ujs?mikor mész?
p.szilvi
 
 


Szilvi
pénteken voltam Uh-n, a cisztám ugyanúgy megven, és ugyanúgy 30mm-es, úgyhogy nem ürült pirivel.
Nem lesz beülti most ez miatt.
Ha kövi pirivel sem ürül, akkor műtét sajna.

Remélem te jól vagy már, csak gyógyulgass :wink:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


Szia Betty!hát ezt nagyon szomorúan hallom,de nem adtak gyogyot amivel kiürül?mert képzeld szegény sogornőmnek,ő is probálkozik már évek ota,elöször volt egy méhenkivüli ikerterhessége,aztán most pozi teszt volt halványan,és üres petezsák érkezett,sajna.mondjuk ő vagy 5 féle gyogyot szed.de neki most adtak elhajtot.holnap megyek varrat szedésre,mondjuk picit félek tőle,mert még mindig fáj picit,de most már jol vagyok akár az olimpiára is indulhatnék :lol:
És azt lehet tudni,mitől keletkezett neked cisztád?volt már neked?
p.szilvi
 
 


Szilvi
nem volt még soha cisztám.
Sajnálom a sógornődet, akkor Ő is jó sok mindenen keresztülment.
A gyogyiról megkérdezem majd a nőgyogyim, ha megyek hozzá.
Valószínűleg a nagy hormonadagoktól jött ki, legalábbis ezt mondják, mert hormonnal van tele.
Az olimpiára még sztem be lehet nevezni valamilyen számmal, próbáld meg :lol: :lol: :lol: :lol:
Akkor egy nagy kalappal holnapra :wink:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


Kagyló, érdemes megbeszélni a szobatársakkal, hogy egyszerre ne hagyja el mindenki a szobát, mert ez a legjobb módszer arra, hogy ne lopjanak el tőletek semmit. Ugye vannak bizonyos látogatók, vagy látogatónak álcázott lopós emberek, akik be-benyitogatnak, és ha van bent valaki, azt mondják, bocs, eltévesztettem a szobát, ha meg nem, gyorsan végigkotorják a szekrényt... Sajnos, nyócker, és a szekrények sem zárhatóak.

Sára Levente fiatal, de nagyon jó orvos, jó kezekben leszel!

Jut eszembe, esetleg érdemes nedves törlőkendőt is vinni, hátha nem lesz erőd zuhanyozni. Én vittem még olyan papír-vécéülőke letakarót is, az ülőkét nem fertőtlenítették a takarítónénik, amikor én feküdtem bent.

Praktikus tanács: érdemes a vécépapírhoz, ilyesmihez egy kis nejlonzacsit vinni, amit felakaszthatsz a kilincsre, és akkor nem kell a kuka tetejére rakni (higiénia...), mert máshova nincs nagyon lehetőség tenni a fürdőben...

Kép
manguszta
 
 


sziasztok!
Betty:
látod én nem is tudtam,hogy igy is alakulhat ciszta,és itt derül ki ,hogy mi nők mit megnem teszünk azért,hogy babánk legyenés a természet meg közbe szol,bezzeg aki meg nem akarja,az meg rögötön terhes marad,mikor voltam a felvételin a korházba,jött egy csaj,de neki nagyon sürgös volt,ugynézett ki hogy a sor elejére ment,a doki ki jött és mondta hogy 7 hetes terhes,erre ő rosszul lett,hogy azonnal vegyék el neki mert nincs rászüksége,a nővér meg aki velem foglalkozott mellette ő mondta nekem,hogy férje van a hölgynek,és ennyire nincs esze,2 gyerek után,és hogy el sem hiszem,hogy hány abortusz van egy nap,én mondtam neki,hogy nem akarok rola tudni,ugyhogy ne is mondja.kész röhej.de ez van,majd jön a mi angyalkánk is.ugye csajok?ebben az évben babásak leszünk :P :?: :!:
p.szilvi
 
 


Sziasztok
p.szilvi
Sote 2
A héten megcsináltatom a labort,elmegyek a tüdőszürésért, na és az ekg-t is elintézem. Viszont azt nem tudtam, hogy az ellenanyagra pár napot várni kell. Úgy beszéltük meg,ha megvannak a leletek, akkor el kell mennem a kórházba beszélgetni az altató orvossal. (Nem tudom mit kell megbeszélni) Ha megjött kb rá egy héttel,lesz a műtét.
Egyenlőre ennyit tudok.Pontosan időpont még nincsen lebeszélve, csak az tuti,hogy mensti után....
Tök jó,te már túl vagy mindenen. Lassan mehetsz vissza dolgozni. Szerintem azért még ne erőlködjél, csak szép ovatosan. Elolvastam egy rakás írást a méhtükrözésről is, mert az is lesz nekem, most attól rettegek,hogy átszúrják a méhemet,vagy valami olyat találnak, hogy ki kell pakolni mindent..... :oops: :roll: :(



Manguszta
Remélem meg lehet,ott majd beszélni a szobatársakkal mindent. Bízom benne!
Honnan olvastál az orvosomról? Vagy csak hallottál róla?
Eddig még szimpatikus nekem is,remélem így iy marad.
Köszönöm a tanácsokat. :wink:
Igaz a wc-re én soha nem ülők rá sehol sem.
Na akkor én nagyot tévedtem,abban voltam .........szuper szép szobák,felújított valami. Nosza,és még kulcs sincs a szekrényekhez?!Durva :evil:

kagyló

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Szia Kagyló!

Ő asszisztált az orvosomnak a laparműtétemnél (mindig ketten operálnak), és szeptemberben, amikor sajnos elvesztettem az első terhességemet, ő volt az, aki megultrahangozott. Abban a borzalmas lelkiállapotban, kedves volt és megnyugtató. Szóval, személyes élményeim is vannak vele.

Az ellenanyagszűréssel téged is a Péterfybe küldtek? Nekem azt mondták, hogy a Sote-n már nem csinálnak se vérvételt, se ellenanyagot.

Az altatóorvossal azért kell beszélni, mert ki kell tölteni egy kérdőívet: van-e szívbetegséged, altattak-e már, volt-e mellékhatása (hányás stb). Ez az orvosi protokoll része, és arra való, hogy felkészülhessenek és minél jobban odafigyelhessenek rád az altatás alatt. És nem mellesleg, ekkor van lehetőség az altatással kapcsolatos félelmek eloszlatására. Használd ki, ha van kérdésed! Ez a dolguk.

(amúgy, elég vicces: én az életem harmadik altatásánál vettem csak részt aneszteziológusi konzultáción... bár az előző kettő csak kisműtét volt, alig tartott félórát; lehet, hogy ilyen rövid idős beavatkozásnál nem is áll fenn kockázat; bár, ki tudja)

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok csajok!

Na tul vagyok a varrat szedésen ,nem fájt csak kicsit kellemetlen volt ez minden,mondta a doki,hogy következő lépés hogy megcsinálja a hormon labort,páromat meg elküldte egy szakihoz,hogy elemezze jobban a katonákat. :roll: és ha ezzel is meg vagyunk akkor megadta egy pszihologus számát,holnap kell menni hozzá.és ha ez sem segit akkor lombikot javasolt,de megbeszéltük,hogy nem megyünk arra.majd lesz valami.

Kagylo:ne félj,nem hiszem hogy bármit is ki fognak venni,te is tul leszel rajta hamar.szerintem veled is minden ok,csak az a bajod ami nekünk,hogy tul akarjuk,ennyi.Még nem megyek dolgozni,pihengetek,most nem tenne jot,mikor amugy is elvagyok nagyon keseredve. :oops:
p.szilvi
 
 


Ettől ne félj, Kagyló. Rutinszerűen végzik ezeket a beavatkozásokat, még a fiatal orvosoknak is rengeteg tapasztalatuk van és odafigyelve csinálják. Nekem pl. ki se vettek néhány endometrikus csomót, merthogy túl közel voltak az ütőerekhez, mindig mérlegelik az előny-kockázat viszonyt.

És még ha találnak is valami rosszat, nem feltétlenül távolítanak el mindent. Nemrég olvastam itt vmelyik topicban, hogy részlegesen kivettek valakiből valamit de még így is lehet gyereke, szóval nem eszik ezt annyira forrón.

A lehető legjobb kezekben vagy - az én műtétemnél pl. műtét közben hívtak egy tapasztaltabb sebészt, hogy vegye át (ez azt jelenti, hogy vannak kéznél azonnal mozgósítható még jobb szakemberek is, ha kell. És az orvosok ismerik a korlátaikat - ha nem megy, nem erőltetik presztízsből, hanem a páciensnek a legjobb megoldást keresik).

Kép
manguszta
 
 


Kagyló, még egy dolog: altatás után valószínű, hogy torokgyulladás szerű tüneteket fogsz észlelni. Ez természetes, és azzal függ össze, hogy a műtét alatt szájon át adagolják a levegőt. Kiszárad a torok, és meg is van a torokfájás. Pár nap alatt elmúlik.

Azért mondom, mert én az első műtét után azt hittem, hogy rosszul fertőtlenítették a csövet (merthogy előttem pont egy nagyon náthás lányt műtöttek és azt hittem, tőle jött át a baci, pedig nem).

Altatásból felébredve még ne igyál, kérdezd meg a nővért, hogy mikor szabad. Ha túl hamar iszik az ember, rosszul lehet és hányhat (hasi sebbel nem nagy élmény hányni...!)

Kép
manguszta
 
 


sziasztok!

Kagylo:teljesen ugy van ahogy manguszta irja,de most már én is azt mondom nem kell annyira félni,bár tudod mit nekem is ezt mondták mégis volt bennem félelem,de nem annyi,engem Betty nyugtatott,és már csak a mütőben kezdtem el pánikolni!

Manguszta:
Te hogy vagy?hol tartasz a baba projektbe?

Betty:mi ujs?minden ok?
p.szilvi
 
 


Köszi Szilvi, jól vagyok :wink:
Ugye nem is volt olyan vészes a varratszedés sem :wink:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


Sziasztok!
Jövő héten megyek nőgyógyhoz (szabin volt). Az urológusnál ma voltam a műtét utáni kontrollon. Lesz jövő héten még egy ultrahang, de ha az jó, akkor már teljesen jó vagyok. Babaügyben azt mondta, hogy akár holnaptól próbálkozhatunk, de azt szeretném, ha ebben a végső szót a nőgyógyász mondaná ki. A hasi varrat miatt még mindig nem annyira felhőtlen az élmény (egyáltalán nem rémes, már csak kényelmetlen), úgyhogy azért nem esünk még gyakran egymásnak a párommal, de legalább az egyik oldalról megvan az elvi Engedély. :lol: Azt az egy hetet meg már kibírjuk a nőgyógy vizsgálatig! :oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára manguszta 2010.02.03 18:09-kor.

Kép
manguszta
 
 


Szilvi, jobb már a hangulatod?

Kép
manguszta
 
 


sziasztok csajok!

Hát a hangulatom,nem a legjobb,de majd tul teszem magam rajta,hisz köttem van egy pozitiv példa mint Betty,és akkor majd tul leszek a nehezén.Voltunk a pszihologusnál,és mondta,hogy valoszinű nálunk leleki eredetű dolgok állnak a háttérben,a páromat hallagattuk meg elöször,hogy mi van az ő tudattalattijába,hát kerekedett :shock: a szemem rendesen,hálistennek megnyilt,ilyeneket még nem hallottam tőle,utána hozzám fordult és közölte,hogy velem négyszemközt szeretne beszélni a párom nélkül,mondtam neki,hogy nincsenek titkaim,azt mondta hogy nem baj neki igy lenne jo;igy nem ellenkeztem majd febr.17én lesz meg egy uj andrologiai vizsgálat és ha annak meg van az eredménye majd utána megyünk vissza,hozzá,hátha nem?ti tudtok ilyenről akinek segitettek ilyen téren?

Manguszta:De akkor már a varratokat ki szedték ugye?és tulajdonképpen ez a mütét miért kellett?

Kagylo:mi a helyzet?mikorra van időpontod?

Betty:igen,igazad volt nem fájt,csak kellemetlen volt,de a dokimnak ritka jo kedve volt. :D
p.szilvi
 
 


Szilvi
érdekes ez a pszichológus téma, én is elmennék szívesen, de ehez a dologhoz nem tudok igazán hozzászólni, mert nem voltam. De tuti jó :!:
Régebben voltam depis, kb. 10 éve, vagy még több, anyu el akart vinni, de akkor összeszedtem magam, és valahogy megoldódott a helyzetem.
De az depresszió volt, nem ilyen dolog...

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


Betty:

Teljesen félre érted,mi nem a depresszio miatt mentünk,illetve küldtek el hanem a görcsös akarás miatt mondta a dokim,hogy ránk fér,főleg a párom miatt,de ezt már mondtam,hogy miért?!remélem segiteni fog,ez,az egy remény maradt már csak :oops: te veled amugy minden ok?különben ez az egész lombik,hogy müködik?ha van kedved,majd ird le.kiváncsi vagyok,mit tesznek?
p.szilvi
 
 


Szia Szilvi!

Persze, már kivették a varratokat és azóta volt mégegy műtétem is. A laparműtét azért volt, mert a vesevezetéket elnyomta egy petefészek-ciszta. Furcsa felállás, de így alakult.

Aztán a laparműtét közben kiderült, hogy dehogyis ciszta, hanem tele vagyok endometrikus csomókkal, amelyek már nem aktívak, de ránőttek a vezetékre és elszorították.

Azután az is kiderült, hogy nem volt elég az endót kivenni, hanem restaurálni kell a megrongálódott vezetéket is. Ezt már urológus végezte, egy másik, nyitott hasi műtét keretében. Ebből a műtétből is felépülőben vagyok, varratok már kint vannak és már csak egy ellenőrző ultrahang van hátra a jövő héten.

Kép
manguszta
 
 


Pszichológus: igen és igen! Nagyon sokat tud segíteni. Ehhez az kell, hogy jó legyen a pszichológus (sajnos nem mindegyik jó) és te is akarj dolgozni a problémán.

Sokan félreértik a funkcióját és még akár nem is merik bevállalni. Bár csak annyira kellene, mint fogorvoshoz, vagy nőgyógyászhoz, vagy bőrgyógyászhoz restelleni járni. Nem ítélkezik, nem ad tanácsot, nem dorongol le, hanem veled mondatja ki, kibányássza belőled, hogy mi a baj. Röviden: ő hozza a technikát de a munkát neked kell elvégezni.

Érdekes, hogy a pároddal együtt kellett mennetek, de érthető, hogy miért akart 4szemközt foglalkozni veled: nem is vállalnak ismerősöket, családtagokat, még a terápia befejezése után se (mert így nem maradnak pártatlanok). Ez egy egyszemélyes műfaj. Gondolom, a párodnak ezért kellett ott lennie az elején, hogy teljes képet kapjon, bár lehet, hogy ezt nem az első alkalommal kellett volna. De eredmények nem jönnek egyhamar, nagyon kemény munka mellett is: ennek egy folyamatnak kellene lennie, így pár alkalom nem elég.

A kérdésre a válaszom: személyesen két esetet is ismerek, akiken segített a pszihológusi foglalkozás. Jobban megismerték önmagukat, eltemetett félelmek, görcsök bogozódtak ki és kerültek a helyükre. Nem is gondolták, hogy ilyesmik blokkolták őket, és nem kell óriási gondokra gondolni (tehát nem verték őket vagy alkoholisták voltak vagy ilyesmi, teljesen átlagos életű rendes családokból jöttek). Barátnőm megjegyzése: ezek a gondok a "jó kislányok" problémái, akik lelkiismeretesek, maximalisták voltak mindig... hát, van benne valami...!

Kép
manguszta
 
 


Most csak beugrottam, egy későbbi leírásban elmondom, hogy hogyan működik a dolog.
Tudom, tudom, hogy nem depi miatt mentetek, épp azért írtam, hogy ebben nem tudok segíteni, mert én régebben depi miatt kényszerültem volna rá, és nem gyerekkérdés állt a háttérben.
Szal nem értettem félre, tudom, hogy a bébi sikertelensége miatt keresitek a "lelki meddőségi" okokat is, ezért mentetek el. :wink:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


Sziasztok!

Manguszta:

Az nem semmi,hogy mennyi minden történt veled?!csoda,hogy kibirtad,le a kalapom előtted,biztos sokat szenvedtél,de az a jo benne,hogy már ott vagy az alagut végén :P Ez tényleg érdekes felállás volt!És akkor ezután ujra indul a projekt?kell gyogyot szedned?
És volt ismerösöd akiknek a pszihologus után össze jött a baba?De gondolom veletek ezenkivül,hogy helyre hoztak minden ok?ez volt a baj,hogy nem jött a bébi?
Én holnap megyek hormon laborra,mert sajan megjött 2 napja,de ezt tudtuk :lol:
p.szilvi
 
 


Hát igen, több orvos is szép előadást fog tartani belőlem :)
Az urológus azt mondta, akár ma nekiállhatunk, persze még konzultálok a nőgyógyásszal is. A hasi varrat miatt van csak kérdésem (van, aki szerint 6 hónapot várni kell, más szerint meg nosza rajta rögtön...).

Azt sajnos nem tudják biztosra, hogy ez hátráltatta-e a babát nálunk, de elég valószínű, szervi oka elvileg nincs. Mondjuk, egy gyulladt vese önmagában is a baba ellen dolgozik, tehát valszeg tényleg ez volt a baj.
Igen, az egyik lánynak összejött a baba a terápia alatt, a másiknak már volt 2 gyereke. Neki az volt a baja, hogy lebénult a stressz miatt fizikailag (persze hát a fizikoterápia is segített neki, gyógyszerek is az izmaira stb, mindez és a pszichológus terápiája együttesen tett jót).
Azt ne felejtsd, hogy igazából, nem a terápia használ, hanem te magad: a terápia csak eszköz. Megmutatják, hogyan kell, vezetnek, koordinálnak, de végiggondolnod, kimondanod, elgondolnod neked kell, és ez a jó :-)

Kép
manguszta
 
 


szia Manguszta:

Igen,igazad van ezt nekem kell nnelülről át gondolnom!És tudod mi az érdekes,hogy valhol belül azt érzem,hogy lesz,hogy terhes maradok,de hogy ez belölről mi mondatja velem nem tudom?de ezt érzem!és nem lombikkal,és nem is inszemmel fog sikerülni hanem spontán,csak tudod nálunk az a baj,hogy ezt nem csak nekem kell lehinnem hanem a páromnak is,és ez a legnagyobb baj hogy ő már nem hisz semmibe egyedül meg kevés vagyok hozzá,nem tudom,hogy mennyire olvatál vissza a történetemben de neki elöttem volt egy felesége 18 évig voltak együtt és 10 évig probálkoztak a babával,8 inszem,3 lombik,és egyik sem sikerült nem maradt szegény terhes,és most hogy velem se akar össze jönni,az már feletébb gyanus pedig nálunk sincs semm szervi oka,majd most kiváncsi leszek az andrologiai vizsgálatra,amiért potom csak 15e ft-ot kérnek nem tudom mit néznek majd neki benne de kiváncsi leszek mit mondanak!És amit még érzek,hogy nekem a hormonjaimmal nem lesz jo valami és itt lesz a baj szerintem ,de legalább arra van megoldás nem?

A ti esetetek meg tényleg tanittani valo,szerintem is lehet probálkozni,de tudod szép finoman,mint ha ujra szűz lányka lennél :D és majd akkor jo moka is lesz az együtt lét nem? :lol: és mikor beszélsz a nődokiddal?
p.szilvi
 
 


A pasiknál "katonákat" számlálnak meg a prosztatát is megvizsgálják, azt hiszem... Hát igen, hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy a pasiknak mindig összejön, dehát náluk is vannak hormonok. Az jó, ha mindent megnéznek. Hormonos problémákra van gyógymód, azt legalább helyre tudják hozni.

Elég nagy nyomás, ha a párodnak az előző házasságában nem jön össze a gyerek, bizonyosan van benne egy nagy adag félelem és ez állítólag leblokkolhatja a folyamatot... Drukkolok, hogy mindent rendben találjanak, és akkor a terápia biztosan segíteni fog mindkettőtöknek. A belső félelmek nagyon erősek, de leküzdhetőek!

Nőgyógy jövő héten csütörtökön lesz. Alig várom! :oops:

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok
Manguszta
Engem nem küldtek a péterfibe, nekem körzet álltal lesz csináltatva. Holnap megyek a laborba, a körzetim mondta, hogy pár nap az ellenanyag eredménye. EKG megvan, holnap kérem el a tüdöszürő eredményt(másolatot). Köszönöm, hogy megnyugtatsz(igaz parázok.......)
Remélem sokan lesznek körülöttema műtőben, csak nem maradok ott... :oops: :wink:
Nem vagyok egy hányos tipus, de csak kibirom majd valahogy. :( Lehet, hogy hűlye kérdés, de akkor rakják be a csövet amikor alszol, és akkor is veszik ki?! :oops: :roll:
Neked endod van? Van ismerösöm akinek sikerült a baba, mert éppen pihent az endoja.(spontán). Szóval van remény!!!!
Hihetetlen,hogy az endod keverték a cisztával... :roll:

P.szilvi
Szép lett a sebed? Hogy vagy? Meddig leszel még táppénzen? Hát most meglepődtem, hogy pszichologushoz küldtek. Miben segíthet? Nekem is ajánlották már, csak én sajnos nem hiszek benne. Végül is miért akart a párod nélkül beszélni veled?
Hú, hát ez fura, de rettenetesen kiváncsi lettem. Remélem nem akarja a férjedet hibáztatni.....?!
Időpontom még nincsen, vizsgálatokat csinálom és van még pár hét mire megjön.

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Sziasztok csajok!

Manguszta:Igen,pontosan erről van szó,amit leirtál,és sajna ezáltal bennem is van egy feszültség,de probálom lazán kezelni,ugyhogy bizok a pszihologusba,majd meglátjuk! :wink:

Kagylo:A sebem még mindig meg van,annak idő kell mig elmulik,de csak épp.hogy egy pici vágás van a köldökömtől lefele.Én nekem nem kell táppénz,mert saját vállalkozásom van igy magam ura vagyok.
A pszihologus a lelki illetve pszihés dolgokat veszi kezelésebe mert szerintem a dokim is ugy látja hogy ez már egy dupla görcsös akarás és hogy nem tudjuk együtt leküzdeni,de én tudom,hogy ugy is mi nyerünk a végén és lesz babánk! :D De egyenlőre ugy néz ki,hogy a páromnál kell elöször kutakodni a mult miatt is legalábbis én ezt vágtam le belöle.
Amikor altatnak akkor rakják be a csövet ami másik néven ha jol tudom intubáció,és akkor is veszik ki tehát abszolut nem fogsz belöle érezni semmit,legfeljebb csak annyit mikor felébredsz fáj a torkod illetve nekem olyan volt mintha egy gomboc lenne a torkomba,de egyátalán semmi fájdalommal nem járt még ez se.csak miután magamhoz tértem akkor fáj egy picit a hasam de kaptam rá fájdalom csillapitot és az is megszünt egy orán belül.Tudom,hogy könnyű mondani de hidd el én is nagyon féltem és utána rájöttem,hogy nem volt miért???bár ezt hiába mondom neked mert amikor nekem is mondták az természetes hogy félsz mert nem tudod mi történik majd veled?lehetek öszinte én tudod mitől féltem a legjobban a beöntéstől,de aztán jot röhögtem magamon miután megkaptam.igaz a hasam az olyan üres volt,ezért mondtam is a nővérnek,hogy teljesen felesleges volt adni,de ő is csak kacagott rajtam.ugyhogy nyugi.Ti miota probálkoztok?
p.szilvi
 
 


Kagyló, a pszichológus nem hibáztat! Pont ez a lényeg: nem ítélkezik. Ha igen, akkor az egy rossz szakember és ott kell hagyni!Beszéltet és kérdez.


A műtőben rengetegen lesznek: az orvosod, még egy sebész, az altatóorvos és egy vagy több műtősnő. Mindegyik csak veled foglalkozik. Szóval, nem lesz az annyira borzasztó, ne félj. Illetve félj nyugodtan, az természetes érzelem, csak ne rettegj. Izgulni lehet, sőőőt, az a kóros, ha nem izgulsz, de a gyomorgörcs egyszerűen nem éri meg. Nem olyan vészes műtét ez, hidd el!

Biztató, amit az endóról mondtál! Ilyesmit mondott a dokim is, de jó hallani, hogy másoknak sikerült! Nagyon remélem, hogy bennünket sem várat már a gólya sokáig :-)

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok
Hát irigyellek,hogy saját vállalkozásod van,így legalább nem fügsz senkítől sem.Teljesen igazad van, pontosan ezek járnak a fejemben amiket te ide leírtál. Hát a beöntésről eddig nem tudtam,de most már elégé rám ilyesztettél.Nekem nem kell semmilyen csőt bevezetni,nem akarom............ :oops: :cry: :roll: :evil:
Remélem nálad fog segíteni a pszichologus.Lehet,hogy van abban valami,hogy akkor ha megnyugszik egy nő, akkor jön majd a baba. De kérdezem én,szerinted amikor ennyire vágyunk egy kisbabára,akár szex közben,vagy lombik közben,hogy tudod kitörölni a nagyon babára vágyást?!Hiszen minden gondolatod a baba körül forog, az utcán ha meglátsz egy babát, vagy akár a családba érkezik valakinél...
Mi 2003 óta próbálkozunk,3 inszem,4 lombik,spontán bróbálkozások.Tudom ez így kigyit fura lesz neked,de nekem mindig ídő kell ahhoz,hogy a sikertelenségen átessek. Tavaly előtt volt lombikom utoljára,most csak akkor megyek ha végre túl vagyok ezen a műtéten. Addig spontánozunk,hátha csoda történik.
Manguszta
Szerintem idővel biztosan sikerül nektek is. Ha rendesen megcsináltak benned mindent, akkor bármikor lehet olyan,hogy éppen nem jön elő az endo.Ezért szókták azt mondani,hogy gyorsan teherbe kell esni. Igaz utána is elő jöhet,szülés után is,szóval kis alatomos dög. Nekem nincsen endom,csak hallottam róla.

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


sziasztok csajok!

Kagylo:Az igen te is jo sok mindenen keresztül mentél!De végülis mit mondanak miért nem jön a baba ő szerintük?miért nem elöbb a lapart csinálták meg nálad?mint a lombikot,én is ugy tudom,hogy elöbb kellenek a vizsgálatok meg a lapar aztán csak a lombik.nem értem?Bettytől már kérdeztem,de hogy müködik egy lombik?megint elölről kezdődik minden vizsgálat?hsg?hormon?stb?
A beöntéstől tényleg nem kell félni,mert inkább vicces mint félni valo,csak az benne az egyetlen kellemetlen,hogy ugy fekszel fel mintha a nögyogyinál lennél és jön a nővér hajnal 6kor és tőle kapod meg,de az egyátalán nem fáj semmi,csak picit de épp hogy kellemetlen mert amikor már ugyérzed,hogy most volt elég és szaladni kell a mosdoba akkor a nővér még rád tölt,mondjuk én mondtam neki,hogy na most volt elég mert bajban leszünk :oops: :shock: :lol: és akkor be is fejezte,de nekem pl.nem kellett csak egyszer mennem a wcére.jo tanács elöző nap 12-től ne egyél,csak ha lehet igyál joghurtot,ha nagyon éhes lennél ,én legalábbis igy csináltam,ogy nem volt mi ki jöjjön belölem :roll:
Igen,ebben a témában igazad van,hogy miközbe probálod élvezni párod minden közeledését,az lenne a jo ha törlödne a memoriád,mondjuk akkor szerintem mindegyikönknek törlödik,csak akkor mozog a gondolatod mikor végeztetek!hátha?most sikerült?ezt hivják görcsnek,pszihés dolognak.Mangusztának ebben a témában teljesen igaza van hogy a nőci csak segit nekünk a felszinre hozni a miértet!!!de a munka oroszlán része rajtunk illetev a gondolatainkon mulik!!érted te is?párod hogy áll a baba témátokhoz,mármint ennyi kudarc után?

Képzeljétek voltam ma istenhegyin én odajárok,vérvételen,szörnyű élményem volt csupán csak egy laza vérvételre menetem és nem tudták le venni,mert csak egy vénám van és az is vándorlo,5ször szurtak meg mire sikerült,már ugy fájtam mármint a karom,sajnáltam szegény csajszit aki vette mert ő is szenvedett,ráadásul mikor lekapta volna akkor ugy belém szurta hogy hangosan felkiabáltam,hogy AUUUU,erre ő ugy megijedt,hogy elugrott tölem a tű meg bennem,aztán nevettünk egy nagyot és probálkoztunk 5 percenként,annyi volt a pihenőidőm,kész röhej volt nekem,de sajna ez van .ja és meg kérdeztem tőle,ha netán babás leszek és kell járnom vérvételre mi lesz?adnak egy kanült?de csak kacagtunk mert joban vagyok ott már egykét csajjal,mintha haza járnék.... :wink:
p.szilvi
 
 



"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


p.szilvi
Hogyan is zajlik a lombik. AIDS,hepatitisz,hormonok,belgyógyász vélemény, stb.
Kapsz szurit,gyógyszereket, kb.1-2 hér,attól függ mennyire hamar érik be a tüsző. Ha már szép nagy, akkor repesztő szurit kapsz két nappal a leszívás előtt. A leszívásból nem érzel semmit sem, mert el leszel altatva. Reggeltől pár óra hosszat bent maradt ellenőrzésen, rengetek ásványvízet,húsit kell enni majd. Még ott vagy megmondják hány darabot szívtak le, másnap telefonálni kell mennyinek sikerült megmaradni és a 3.-dik napon beülti. Vagy ha tovább tenyésztik azt hiszem 5. nap, de ezt potosan nem tudom mert eddig soha nem jutottam el odáig. A beülti nem vészes felfekszel és hozzák a petikéket megtermékenyítve, lehet kérni a burokrepesztést stb. Egy óra bent fekvés és mehetsz haza (ez is válozó, mennyitfekszel bent, mert valahol pl fél óra stb).

Nálunk 3.-dik héten teszt. Röviden ennyi!
Elvileg ismeretlen eredetűnek mondják. Igaz a páromnak egy kis szerkezeti próbléma van. Nálam eddig semmit nem találtak. Hogy miért nem küldtek eddig, na ezt nem tudom megmondani neked. Volt minden féle vizsgálat de ez még nem. Mivel az utolsó lombik előtt vagyok, mostmár úgy érzem, hogy muszáj megnézetni bent is, az orvosom rá bolintott. Férjem tűri a dolgokat, de már ennyi idő után kezd az ember bele fásulni. Tudod akárhová mentem eddig mindenhol azt mondták(ahol nem mondtam, hogy lombik volt), csak próbálkozzunk. Hátha most végre találnak valamit....

Neked sem könnyű, és most vagy túl a műtéten és a vérvétellel is gond van, na látod nekem evvel szerencsém van, szépen lehet vért venni tőlem. Ha már mással nem vagyok ennyire szerncsés.
Veled most mi lesz? Baba ügyben?

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


bocsi de sötétben vagyok, és néha elütöm a betűket stb....maradt(maradsz) ilyesmikre gondolok

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Szia Kagylo:mit értesz azon,hogy a pároddal szerkezeti probléma van?ez mit jelent?Akkor neked ezért csináltak lombikot?vagy mert igy akartátok?vagy a párod miatt?ti házasok vagytok?mert én ugy tudom,hogy ha nem vagy házas nem csinálják meg?!
Igen ,tudom mit érezhet a párod,az enyém már bele betegedett,de én mondtam neki,hogy nem kell mert idén babás leszek és nagyon boldogok leszünk,és mindenki más is!
Tudod az orvosokkal néha csak annyi baj,hogy ha te nem szolsz,hogy ezt vagy azt szertnéd ők figyelembe sem veszik,mint a vérvételemnél mert mondtam nekik hogy egy éve nem lett jo a progeszteronom,meg az ösztradiolom azt mondta erre a nővér hogy a dokim azt nem izgatja,holott szerintem pont a progeszteron a lényeg mert attol függ hogy meg marad e a baba?!nem?vagy lehet valamit rosszul tudok?na mindegy.lényeg az,hogy te is meg mindenki aki itt van remélem idén babás lesz!!!!ez a legfontosabb.te mivel foglalkozol?mi a munkád?hidd el nem jo,néha hogy a magam ura vagyok sok felelőséggel jár,na meg kiadással.ja és ha megkérdezthetem,mennyibe kerül egy lombik manapság?
p.szilvi
 
 


Szilvi
látom, már akkor leírták nagyjából a lombik menetét, úgyhogy nekem nem kell :P
Remélem jól vagy már teljesen :!: :wink: Pusssz :!:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


Szia Betty!igen már nagyjábol leirták,köszi kérdésed én jol vagyok!és veled mi a helyzet?Kedves ciszád még mindig meg van? :lol: mikor kell mejnél majd megint dokihoz?
p.szilvi
 
 


sziasztok
p.szilvi
A szerkezeti azt jelenti, hogy fej,vagy farok hibás a ...
Mi évekeig próbálkoztunk, és utána döntöttünk a segítség mellett. jött az inszemináció ahol 3 után úgy döntöttem legyen lombik. Hát a doki bele is eggyezet. Férjnél vagyok. Az én párom is nehezen viselte, tudod testileg lelkileg megviseli a kapcsolatot a kudarc. Mindig újra és újra talpra kell állni. Tudod a remény hal meg utoljára.
Persze, hogy szükség van a progeszteron potlásra. De ezt tudják is potolni, álltalában lombiknál utroval,duphastonnal, és még progeszteron injekcióval is. Sokat segít!
A lombik ára változó, inszemináció olyan 30 000 ft kb. (Ezek a gyógyszer ára)Ha jól emlékszem nincsen támogatva.
A lombik változó, kit mennyire lehet stimulálni. Vagy aki 150 000-ből megussza van aki akár 300 000-ből. Itt viszont csak a gyógyszereket, injekciót kell fizetni, mert az támogatót. 5 lombikot támogat a tb. Utána már fizetni kell mindent. Nos ez már húzos lehet kb 400 000-től akár 600 000-ig. Vagy akár több is lehet.
Amikor elkeztem a lombikot azt hittem rögtön sikerül is, de sajnos ez sem mindenkinél van így. Valaki az 5 támogatottból 2-3 babát is tud szülni.

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Manguszta
Mit vittél magaddal a sotéba? Hálóink,vagy pizsama? A páromnak kell jönni most az altató orvossal beszélni? Vagy tök mindegy? Hétfőre meglesz a labor, utána hívom a dokit....
Miért nem jössz?

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Sziasztok

A helyzetem romlik: ma 16 cn.-en megjött piri...nemtudom miért, azt sem tudom, mi van... hétfőn hívom a dokit :roll:

Pussz :!:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


Betty615
Remélem nem baj ha megkérdezem,hogy neked most lombikod volt?Vagy spontán?Kicsit korai a 16.-on megjönni.
Milyen műtétre kell menned?

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: