Új privát üzeneted érkezett!

[Kedves idelátogatok! 2 gyermekes anyuka vagyok, a fiaim a legjobb dolog az életemben ami történhetett velem. Tudom sokan a fejüket fogják rázni ,ha elolvassák a témámat,de nem nekik nyitottam ezt az oldalt. Szeretném összeszedni azokat a családokat akik vállalnának 3. babát, ha megválaszthatnák a kicsi nemét. Tavaly nyáron a kormány inditott egy sms kampányt ebben a témában,több mint 80% ban igennel szavaztunk,de azota sem történik semmi. Szeretnék valamit tenni ebben az ügyben, de jó lenne tudni, hogy más is szeretné e, ha megválasztható lenne a baba neme. Kérlek benneteket, akit nem érdekel ez a téma, vagy negativ véleménye van, kiméljen meg, kaptam már éppen elég támadást. Elöre is köszönöm a hozzászólásokat!
édes virág
 
 


Szia, én nem vagyok a célcsoprtban azza még nincs egy gyerekem se, csak láttam a címet és benéztem. Nem értem ennek a módját? hogyan lehet ezt véghezvinni? genetikai vizsgálattal az első hetekben és akkor ha nem a megfelelő akkor elvenni? vagy hogyan máshogy? csak mert sosem hallottam erről. én pl. nem kaptam ilyen sms-t. Mi ez a dolog kicsit konkrétabban.
krumplis pogácsa
 
 


Pogi,
szerintem Virág a spermák súlyuk alapján történő szétválogatására gondolt. A lányok nehezebbek, így viszonylag nagy biztonsággal (nem 100%!!!) szétválogathaóak egy centrifugális eljárással. Az óhajtott nemet pedig egyszerűen beinszeminálják a hölgynek.
Én nem vagyok ellene, sok országban működik. De mióta beteg vagyok, hálát adok az égnek ha még gyerekem születhet, nagyon nem érdekel milyen nemű.
Vendég
 

 
 

Kedves krumplis pogácsa! Ez egy nagyon egyszerű eljárás, minden féle hormonkezeléstől mentes. Mi felkerestük Czeizel professzort és ő mondta el a lényegét! 96%osan szét tudják választani az apa örökitő anyagát aszerint, hogy fiú vagy lány legyen. Ezeket a spermiumokat egy egyszerű fecskendőhöz hasonlitható eszközzel 2 perc alatt bejutatják az anya szervezetébe. Ez kb. 25-30 ezer forintba kerül. Hollandiába, ahol ez egy teljesen legális beavatkozás, kb. 2.5-3.millió forintba. Nagyon sokan vagyunk akik vállalnák a 3 babát, ha biztosak lennének a nemében. Tudjuk, hogy fogy a magyar, bevezették a babakötvényt, hogy majd több gyereket vállalnak a családok. Nem hiszem, hogy 40 ezer forintért valaki vállal egy gyereket, de valószinűleg ez felkeltené a családok érdeklődését! Jelentkezzetek és kitalálunk valamit!
édes virág
 
 


Jaaa! hú, már megállt bennem az ütő!! :-)
Mondjuk én is Áfonya cipőjében járok, annak is örülök ha csak egy gyerekem lesz ezzel PCOS-el. Ez nagyon érdekes sose tuttam hogy igy meg lehet különböztetni. És mi van ha mégis a másik lesz belőle? azért megtartjátok ugye? lécci mondd hogy megtartjátok!
És miért támadtak miatta? Nem mondom, ha abortuszról lenne szó, és is támadnálak, de ez gyakorlatilag egy kimazsolázott inszem, nem? Mondjuk nekem csak az az egy bajom van az inszemmel meg a lombikkal is, főleg a lombikkal, hogy természetes úton nem biztos, hogy pont az a matyika ért volna célba, nem biztos ő a legmegfelelőbb, és folyamatosan félnék hogy esetleg emiatt fejlődési rendellenességei lennének a babámnak. Most ezzel nem kritizálok senkit, ez csak az én fóbiám, ugyhogy ha (de nem lesz ilyen!!!) ilyesmire kerülne sor, akkor inkább lemondanék róla. Lombikról mindenképp. Sajna van rossz példa a családban rá, egy nagyon beteg kisfiú és ezt mondta a doki hogy emiatt amit leírtam. Innen a fóbia. Bár az inszem azért más, ugyhogy az még belefér.
krumplis pogácsa
 
 


hja! most olvastuk egy francia lapban, hogy Indiában törvény tiltja hogy az UH-on megmondják az anyának a baba nemét, mert ha lány, akkor az anyák megölik! Mi meg mit nem adnánk egy kislányért, mi? Ugy szeretnék egy Jankát magamnak :-)
krumplis pogácsa
 
 


Sziasztok!

Én egy 3lányos anyuka vagyok. A mai napig szeretnék egy édi kisfiút, de én nem ilyen mesterséges módok között. Ez nekem nagyon odacsinált természetellenes dolog. Maradjon csak meg a mesterséges rész azok számára, akiknek másmilyen módon nem lehet gyermeke. Ti csak azért vállalnátok a 3. babát, hogy más nemű legyen? Nekünk azért lett, mert szerettünk volna. Reménykedtünk, hogy fiú lesz, de semmilyen beavatkozást ilyen téren nem engedtem volna meg magamnak. Én inkább maradok a természetes módszereknél, mint pl. a Jónás-féle módszer, hátha egyszer még... De ha nem akkor is imádom a lányaimat.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


krumplis pogácsának: Hát persze, hogy megtartanánk, ez csak természetes!!!
kerekes97.nek:nem azért vállalnánk a 3. babát, hogy más nemű legyen, hanem csak akkor vállalnánk 3. babaát , ha kislány lenne. Nem akarlak megbántani, de neked van 3 lányod, ugyhogy nemigen tudod mit érez egy nő aki vágyik 1 kislányra . Imádom a fiaimat, azt szoktam mondani hogy ez már szerelem. nem gondolom, sőt eszembe sem jut, hogy egy kislányt jobban tudnék szeretni, mert ennél jobban nem lehet, de nagyon sok mindenre hajlando lennék egy kicsi lányért. Hidd el nekkem, nagyon sokan vagyunk ezzel igy. Czeizel azt mondta, hogy hetente 5-6 pár keresi fel ezzel a problémával, és nagyon bántja, hogy nem tud segiteni. Én nem bántok senkit, kérek mindenkit, hogy más se tegye. A Jónás módszert én is ismerem, csak sajnos anyukám nem emlékszik pontosan, hogy hány órakkor születtem, és ehez ez is kellene. Én is maradnék a természetes módszereknél, de ha igy nagyobb az esély, hogy lányom lesz, akkor miért ne ezt probálnám meg???? Sajnos ezen nem kell gondolkodnom, nem legális!
édes virág
 
 


Virág,
ha minden hozzászólást, véleményt támadásnak veszel és akként reagálod le, egy idő után marha egyedül fogsz maradni!!!
Vendég
 


áfonyaaa !

Szerintem édes virág nem támadott ezzel. Egyszerűen csak minden vágya, álma, hogy megtapasztalja, hogy milyen egy cserfes kislány. Csak próbálja megértetcni, hogy ez nem lenne kötelező. Aki ellene van, annak nem is kell róla tudnia. Az eljárás engedélyezésével jóval megnövekedhetne a nagycsaládosok száma. Az én környezetemben legalább 6 ilyen család van aki gondolkodás nélkül be vállalná a harmadikat. Így a bizonytalanra azonban nem. Gondoljatok bele ez már 6 kis csemete lenne. Úgy gondolom, hogyha édes virág olyan nagyon, nagyon gazdag lenne, akkor nem kellene meg gondolnia, hogy hogy hány gyermeket szüljön, de így igen. A mai világban aki három gyermeket szül az előtt megemelem a kalapom, hiszen az borzasztóan nagy felelősség.
Szami
szami1108
 
 


Szami,
akkor ezek szerint félreolvastam Virág hozzászólását Kerekesnek.
Ha így van bocsánat érte. Ez az ügy nem ér meg haragot. :)
Vendég
 


áfonyaa !

Semmi gond. !!! Kívánok neked sok kis manót. Azért olvasgast ezt a topicot és ha van valami jó ötleted, hogy mit csináljuk, hova forduljunk kérlek írj. Köszönöm !!

Szami !
szami1108
 
 


Édes Virág!

Már bocs, hogy én is reagálom a válaszodat, de igenis tudom milyen az, ha valaki mást szeretne. Mint írtad nem tudhatom milyen érzés az, ha valaki vágyik egy kislányra. Ezt nem tudhatom, mert nakem 3 van. De te meg azt értsd meg, hogy én viszont az nem tudom milyen egy kisfiú anyukájának lenni, mivel nekem ezidáig nem adatott meg. Az érzés hasonlatos, csak más nemben.
Egyébként te azt írtad, hogy csak akkor vállalnád, ha ténylegesen kislány foganna. Én úgy vállaltam a harmadikat, hogy HÁTHA fiú lesz, mert mi szerettünk volna 3. babát is. Szerintem azért megoszlanak a mai világban azok, akik a második azonos nemű után csak azért vállalna még egyet hogy másik nemű gyermeke legyen. Sokan vannak olyanok, akik azt mondják ez így volt természetes. És sokan vagyunk olyanok, akik azt mondjuk, nem azért szülünk 3,4,stb gyereket, mert az ellenkező nemre hajtunk, hanem mert szeretnénk még gyermeket.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Szami!

Bocsi, de én kicsit támadásnak vettem azt a bizonyos hozzászólási hangnemet. Higgyétek el az én vágyam is a mai napig egy kisfiú.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Zsuzsa !

És élnél a lehetőséggel?
Szami
szami1108
 
 


Igazatok van lányok! Ezennel mindenkitől bocsánatot kérek! Kicsit belelovaltam magam! Ne haragudjatok, csak már annyian bántottak emiatt, hogy mindent támadásnak veszek, kicsit érzékeny vagyok és tulreagáltam a dolgot! Mégegyszer ellnézést kérek tőletek!
szami1108! Köszönöm, hogy mellém álltál, bár teljesen igazuk volt a lányoknak, kicsit nyersre sikeredtem!
Kereke 97! Fantasztikus dolog fius anyukának lenni, ahogy gondolom lányosnak is. Nekem az a problémám, hogy az uram azt mondta, csak akkor lesz "hármaska", ha valaki garantálja nekünk, hogy kislány lesz! Én bevállalnám spontán is, de ő sajnos nem! Hát ez az én nagy szivfájdalmam, de itt van nekem az én 2 kis " energiavámpirom", akik megédesitik a mindennapjaimat! Pár év múlva biztos lenyugszok majd, de most még úgy szertném, ha valaki tudna nekem segiteni!
Mégegyszer bocs csajok!
édes virág
 
 


Virág,
tudom milyen mikor védened kell az álláspontod mindenkivel vagy majdnem mindenkivel szemben. Nagyon kimerítő, rohadt érzés! Szívemből kívánom hogy megtaláld a megoldást!
Vendég
 


Sziasztok!

Nem nagyon értem, tegnap nyílt egy másik topic is ebben a témában én ott is leírtam a véleményem, itt is megteszem.
Teljesen megértem édes virágot, és szerintem közös megegyezéssel fejezzük be ezt, hogy mindenki azt bizonygatja,hogy mennyire imádja az éppen adott nemű gyerekét. Ez szerintem természetes és nem is ezt vonja senki kétségbe. Másról van szó!
Van akiben erősebb a vágy van aki csak vágyakozik ellenkező nemű gyermekre. Nekem két nagy fiam van, és hazudnék ha azt mondanám, hogy sima ügy volt, mikor a második is fiú lett. Meg lehet kövezni, lehet ócsárólni, de bizony 8-9 hónapba telt amíg túltettem magam azon hogy nem kislány lett. Mondhatta nekem akárki, hogy milyen gyönyörű, aranyos, okos stb engem ez marhára nem érdekelt, egyszerűen kitolásnak éreztem a sorstól. Természetesen a gyerekkel nem éreztettem, megtettem én minden, de közben úgy fájt a lelkem, hogy szinte fizikai fájdalmat éreztem. És ez nem azért van mert az ember így akarja, egyszerűen jön és kész. A gyerekorvos mondta mindig ( ő viszont nagyon fiú párti volt)hogy meglátja anyuka, ez a gyerek lesz a kedvence! És úgy is lett olyan szerelemben élünk, hogy az ritka. Most készülünk (41 évesen) egy harmadik babára. Azért nem előbb mert (sok egyéb mellett) az én férjem is mindig azt mondta,hogy majd ha biztos hogy lány lesz, lehet hogy ez csak kibúvó volt, mert őt ez a téma soha nem érintette. Most már őszintén én is úgy vagyok vele, hogy teljesen mindegy hogy mi lesz csak legyen. A fiúkat imádom, értek a nyelvükön, amikor kamaszodnak szerintem sokkal könnyebb velük mint a lányokkal, ha kislány lesz akkor meg meg lesz az az öröm, hogy két fiú után egy lány is van! De pontosan azért, mert 17 évvel ezelőtt mikor a második fiam született megéltem azt a csalódottságot, teljesen együtt tudok érezni azokkal, akik mindent megtennének egy ellenkező nemű babáért. A módszer kérdésén szerintem kár vitába keveredni, mert legálisan nincs ilyen módszer, a természetes módszerek meg mindenkinek rendelkezésére állnak. Sok párt ismerek, akik a peteérés pontos idejét ismerve próbálkoztak adott nemú babát összehozni. Ilyen tekintetben döntetlen, mert vagy összejön vagy nem.
Ennyit tudtam elmondani, és talán örülök is hogy ezt egyszer leírtam (közel sem olyan vehemensen, amilyen érzelmek dúltak bennem, anno!)
Üdv:Fanny
fanny01
 
 


Fanny

Én nyitottam a másik topicot. Bocsánat, nen láttam, hogy ez már akkor meg volt. El is olvastam amit írtál, és személy szerint engem nagyon megérintet őszinteséged.
Remélem, hogy ősszejön egy kislány. Tudasd velünk. Nagyon szurkolok. Én még várok 2-3 évet, addig meg mindent megteszek, hogy valamit előre mozdítsak az ügyben. (bár virággal kevesek vagyunk, ezért is nyitottuk a topicot, hogy minél többen mellénk álljanak) Ha valamit megtudunk, akkor rögtön írunk a topicban, és hátha nem késő még neked sem.......,


Szami
szami1108
 
 


Szami!

Mint már előzőleg leírtam, én nem mennék bele semmilyen mesterséges dologba, csak a természetes dolog érdekel. Márcsak azért is, mert belegondolok a férjem helyzetébe. Őt is kitenném egy procedúrának, ami neki sem esne jól. Ezt csak abból feltételezem, amit olyan ismerősimtől halottam, akik csak beültetés útján lettek terhesek. Tudták, hogy a sok másik pár is emiatt van a vizsgálatokon, de mégis megalázónak érezték. Egy másik ellenérv: a szervezetünk tudja, hogy melyik nemű (x vagy y) kis sejt az életképesebb a fogantatás során, de szerintem annál nagyobb csalódás volna, ha mesterségesen szétválasztva azt a bizonyos nemű babát beültetve mégis vetélés volna az eredmény. Nálam azt mondta a dokim, hogy valószínűleg a lány vagyis x sejtek életképesebbek, így lettek lányaim, pedig mindhárom különböző peteérési periódusban fogant.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Zsuzsa !

Bocsi, ha félreértettelek. De azért úgy gondolom, hogy valamelyest érdekel téged ez a téma hiszen felkerested ezt a topicot., aminek a címe is arról szól, hogy "fogjunk össze hogy megválaszthassuk harmadik gyermekünk nemét".

Szami
szami1108
 
 


Kedves Őszinte Hozzászólók! Jó látni, hogy nem vagyok egyedül. Néha már lelkiismeretfurdalásom volt a fiaimmal szemben, pedig tudom, hogy a kislányt sem tudnám jobban szerteni, de akkor is vágyom rá. Talán nálam is alábhagy ez az érzés, de mikor? Már a kisebbik manóm is 2 éves és még mindennap eszembe jut ez a téma! Szerintetek kihez kellene ebben az ügyben fordulni? Tudna valaki segiteni?
édes virág
 
 


Édes Virág!
Hát bizony akkor Te pont abban az időszakban vagy amikor még nagyon nagy különbség van a fúk és lányok között (öltöztetés!!! játék módja, játékok típusa, stb. nekem még az is fájt, hogy nagy ünnepekkor sokkal kevesebb fajta játékból lehetett a fiúknak választani) de ahogy nőttek ezeknek a jelentősége egyre csökkent és ma már csak az előnyeit látom annak hogy fiaim vannak.
Türelem és Te biztos sokkal fiatalabb vagy nálam, neked még sok időd van egy kislányhoz.
Fanny
fanny01
 
 


Kedves fanny01!

Türelem az van, most a 2 fiu mellett ugysem vállalnánk egy harmadikat. 2 és 4 évesek, majd talán 3 év mulva. Remélem igazad van és sok időm van még egy kislányhoz! 29 éves vagyok, nem érzem, hogy lemaradtam volna valamiről!
édes virág
 
 


sziasztok !

nem érdekel ez a téma senkit sem? Ez nagyon furcsa ! Pedig szerintem nagyon sokakat érint.
Szami
szami1108
 
 


Sziasztok

Szerintem nagyon sok család vállalna harmadik gyermeket, ha megválaszthatná a baba nemét. A babakötvény jó dolog, de nem hiszem, hogy bárkit is gyermekvállalásra ösztönöz, azonban a harmadik baba nemének megválasztása sokat javíthatna a népesség gyarapodásában.

Kép
Szilvia & Marcell
szilviab
 
 


szasztok... kicsit unatkoztam ezért beleolvastam a topikba...

Nekem erről egy film ugrik be: Gattaca

Mindenkinek a figyelmébe ajánlanám... engem ez a film megijesztett azóta is tartok a beavatkozástól a természet törvényeibe...

Ja... egyébként nekem teljesen mindegy, hogy fiú vagy lány... se érveket se ellenérveket nem tudok felsorolni...

Indiában, Kínában érthető okai vannak a szelekciónak... meg is van az eredménye... alig lesznek nők a szelekció miatt...

Európában nem igazán félnek ettől mert nagyjából kiegyensúlyozottan válogatnának a szülők... viszont mi jogon játszik Istent az ember? Szerintem olyan nemű baba születik amilyennek születnie kell... és nem véletlen, hogy valakinek csak fiai, valakinek csak lányai születnek :)

Én speciel abszolut nem tenném nemfüggővé az x. gyereket... mert vagy akarjuk vagy nem. A gyerek az gyerek :) Egy lányt lehet, hogy szebben lehet öltöztetni és kényeztetni lehet... de még belegondolni is rossz mi lesz egy olyan kislányból aki csak azért született meg, hogy az anyuka végre babázhasson...

Ez a véleményem... ahogy én látom a kérdéset...

Mindamellett én sem értem miért tiltják... mindenkinek szíve-joga eldönteni mit kezd a testével.... (csak ezeket a szegényeket sajnálom akiknek ezután igen komoly elvárásoknak kell majd megfelelniük... ha lány, legyen tündibündi, fodros-bodros, ha fiú akkor pedig kemény, nem nyafka stb. ... grrr....)
Vendég
 


Kedves Csakegy!

A Gattaca kicsit másról szól... én úgy emlékszem, hogy ott a hibás géneket szelektálták és az volt a baj, ha valaki természetes úton esett teherbe, tehát hibás utódot is szülhet, hiszen nincs kiszűrve! Itt ilyesmiről szó sincs!

Én is vállalnék még egy gyereket, ha biztosan lány lenne, de én még a 90%-os esélyt is bevállalnám:) A 3. gyereknél is úgy indultunk, hogy ha lány akkor nagyon fogunk örülni, ha fiú, akkor meg imádni... A lányzó nekem még mindig álmom, nem adtam fel. Mindensetre van még időm... bármire. Akár fiú, akár lány... de azért ott van az az érzés, hogy milyen jó is volt barbizni, meg a babának házat építeni. Autózni sose szerettem, se szerelni, nincs is ézékem hozzá, házikó helyett, most szerszámos ládánk van, meg rendőrautó, daruskocsi... De hát 3 fiú mellet mit várok? :lol:

Kedves Édes Virág!
Ha van bármi aláírni való, vagy sms-ni kell, kérlek értesíts valahogy, mert én a mostani sms akcióról is lemaradtam. Erről most hallok először!

sasha@fw.hu

Kép
sasha
 
 


Hát... nekem arról a filmről az ugrik be, hogy először csak a nemet lehet megválasztani (mondjuk az még inszemmel is megy ami azért nem gáz)... aztán jönnek a gének... csak a kékszemű szőke baba jöhet... aztán az akinek nincs esély a rákra, szívinfarktusra (ez is elfogadható DE... nehogy Gattaca legyen a dologból)... aztán az, aki pont 180 centi....

A filmben nem az a lényeg, hogy hibás géneket szelektálnak, hanem, hogy mindent előre ki lehetett válogatni... ha adott volt 4 embrio, egyik kékszemű, 10% szívinfarktusra hajlamos és egy alacsony barna aki mondjuk 80% aszthmás akkor a szülők kiválaszthatták, hogy melyik legyen... minél tökéletesebb, annál jobb... (na de mi a jobb... 10% esély az infarktusra vagy 80% esély, hogy aszthmás lesz)

A természetes úton fogant gyerekek pedig nem lettek kiszelektálva... ők olyanok voltak amilyenek...

A slusszpoént nem lövöm le mert szerintem nagyon jó film...

(De tényleg megértem ha valaki ki akarja választani a baba nemét és nem értem itt miért tilos ami máshol engedélyezett.... )

(Bocsi... visszatérve a betegségekhez... a férjem apukájának volt egy durva izületi betegsége amibe tönkrement ... és sajnos a férjeméknél is megcsinálták utána a génvizsgálatot... és sajnos kiderült, hogy a férjemben is otta bűnös gén... SAJNOS kiderült... azért sajnos, mert ez az egész gyerekkorára rányomta a bélyegét... és később majdnem belehalt... na nem az izületi betegségbe... az soha nem volt neki és nem is lesz... hanem abba, hogy ennek "köszönhetően" az egész család egész életében beteg gyerekként kezelte... ami miatt aszthmás lett, majd magas lett a vérnyomása... és meg volt róla győződve, hogy ő biztos, hogy fiatalon fog meghalni... mert ő BETEG... merta gének megmondták... aztán rákos lett... 29 évesen... aztán rájött, hogy álljunk csak meg... ez baromság... neki nincs és nem is lesz izületi betegsége... azóta is jól van. Én nem fogom megcsináltatni a tesztet a gyerekeinknél. Minek.

Ja igen. Ez a betegség a fiúknál durvább lefolyású. Akkor most szelektáljunk és csak lányunk szülessen?

A genetikus is megmondta, hogy több kell ahhoz, mint egy gén, hogy valakinél előjöjjön...

Szép kis dilemma... nem?

Na szóval ez az az eset egyébként amikor szerintem talán még itthon is ki lehet találni valamit... és ebből precedenst csinálni... és így elkezdeni az engedélyeztetést...

(egyébként én nem szelektáltatnék de rentgetegen igen)
Vendég
 


Kedves Csakegy!
Értem a dilemmádat és a miérteket.
A pároddal történteket sajnálom, szerencsére felépült... ugye?
Ma is lehet nemet választani engedélyezetten, ugyanis vannak olyan betegségek (sajnos egyet se tudnék felsorolni, de talán van aki igen) ami csak fiú, vagy csak lány oldalon öröklődnek és ezek a gének nagyon nagy galibát okoznak. Nem csak úgy,hogy lehet, hogy izületi betegsége lesz, hanemsokkal komolyabbakról van szó. Ezekben az esetekben van rá mód, hogy csak azt a nemű gyereket adják vissza az anyának amelyik nem örökli azt a hibás gént, vagy géncsoportot.
Én személy szerint nem mennék bele abba, hogy kiderítsék, van-e valami genetikai betegsége a fiaimnak, melytől majd idő előtt el kell menjenek. Utálnék rettegni, hogy jajj, akár már holnap meghalhat, hiszen addig millió boldog perc várhat ránk. Szomorú, hogy a párodnak "betegen" kellett végigélnie a gyerekkorát.
A kormány felelőssége a törvényeket meghozni és ahogy most tíltja a nemek választását, úgy tílthatja a gének megválasztását is. Ha valaha ilyen előfordul az csak az engedélyező kormány hibája lesz!
Az az eljárás meg nem tűnik túl erős beavatkozásnak, ahogy az X és Y kromoszómával rendelkező spermákat szétválasztják. Így is maradhat benne Y kromoszómájú sperma, és ha így is fiam születne esetleg, akkor biztos lehetek benne, hogy az nem véletlen és én személy szerint örülni fogok, hogy a temészet végül így is, úgy is kinyílvánítja a bölcsességét. Számomra az annyit jelentene, hogy a lányaim nem lettek volna életképesek.

Kép
sasha
 
 


sasha: persze, teljesen rendben van és az összes olyan baja elmúlt amit anno anyukája "erőltetett rá"... pl. aszthma... meg az otthoni stressz miatt kialakult magas vérnyomás...

Soha nem volt olyan egészséges, mint most....

Csak talán pont emiatt is félek nagyon attól, ha valakinek előre leosztják, hogy mire lesz hajlamos stb.

Ja... ami még iszonyú gáz - és bennem rentgeteg erkölcsi dilemmázós kérdést vet fel. A férjem egyik kollégája vérzékeny. Ezt ugyebár a fiúk öröklik, a lányok pedig hordozzáka gént és adják tovább a gyerekeiknek. Na ilyenkor mit csináljon a pár. Éljen a mának és válasszon egy lányt... aki majd aztán megint parázhat, mert ő is át fogja adni a géneket a gyerekeinek... vagy kockáztassák meg, hogy amilyen nemű gyerek jön olyan jön... és ki tudja mi történik majd....

Szerintem ez nagyon durva :(

Szóval amikor genetikai okokból lehet megválogatni a gyerek nemét az sem egyszerű eset... mert lehet, hogy adott nemű gyerek nem lesz beteg de attól még hordozza a végzetes gént...

Egyébként meg szerintem ha valaki hajlandó vállalni a nem-megválasztással kapcsolatos összes költséget és tényleg csak egyéni "hóbort" miatt szeretne biztos lenni a következő gyereke nemében (tehát semmi TB támogatást nem igényel) akkor nem tudom mi a bajuk vele...

A Czeizel féle módszer egyébként nem játszik be? (Ld. csak peteérés napján szexelni, hogy fiú legyen - akár UH-val is követve a peteérést- és kizárólag az azt megelőző napokban, hogy lány legyen...)
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy ismét mozog a topic!
Kedves sasha!
Végre egy ember, aki komolyan is gondolja amit akar!
Természetesen azonnal szólok, ha van valami! Most pillanatnyilag pihen az ügyem, de nem vagyok elfelejtve.
Dobrev Klára üzent , hogy foglalkozni fog velem. Személyesen találkoztam vele még márciusban. Felvetettem neki a dolgot és teljesen pozitívan állt az ügyhöz!
Nyáron írtam neki, türelmet kért( az már nincs), megígérte, hogy foglalkozni fog a dologgal.
Czeizellel is felvettem a kapcsolatot. Januárban voltunk nálla, nagyon jó fej. Nagyon támogatná a baba nemének a megválasztását( a harmadiktól).
Szerintem vagyunk egy páran, akik szeretnénk ezt a dolgot!
Ígérem neked, hogy irok az e.mail címedre ha van valami hírem!
édes virág
 
 


Sziasztok lányok asszonyok!

Csatlakozhatok hozzátok?
Bár ennyi hozzászólást nem tudtam vissza olvasni, nagyon érdekel a témátok.
Magamról annyit, hogy kislányom születését követően 11 évet kellett várnunk a következő babára.
Mindenféle módszert kipróbáltunk, mivel semmi szervi problémát, elváltozást nem találtak az orvosok egyikünknél sem. Folyamatosan jártunk uh-ra, vérvételre, hogy pontosan meglehessen állapítani a peteérést, ami sem nekem sem a pénztárcámnak nem tett jót, mivel magán dokihoz jártam.
De sajnos ez sem hozott segítséget. Kezdtünk bele nyugodni, hogy nekünk csak egy gyermeket szánt a sors, utolsó szalmaszálként kipróbáltunk egy ismerősöm által javasolt dolgot,amivel kapcsolatban kikértem az orvosom véleményét nagyon rendes volt, mert mikor megkérdeztem a véleményét, mondhatta volna, hogy nagy hülyeség, de nem tette. Azt mondta 99% megbízhatóságú. Amivel otthon nyugodt körülmények között tudod megállapítani, hogy van-e peteérésed, tüszőrepedésed, fogamzó képes vagy, vagy sem. Segítségével egy hónapon belül kismama lettem. ", ráadásul kisfiú, amit szerettünk volna az első kislány után. A baba nemét is valamilyen szinten befolyásolni lehet vele, a biológiát alapul véve. Ez elég rég volt, mert a baba most töltötte az első évét, azóta is fogi gátlóként használom minden gond nélkül.

Ha valakit érdekel, szívesen írok róla bővebben, csak nem akartalak benneteket untatni, bár így is hosszura sikerült.

Sziasztok

stöpszli
stöpszli
 
 


Szia!

Örülük, hogy csatlakoztál. Természetesen érdekel a módszered, nagyon is! Szerintem sokan lennénk, akik szívesen olvasnánk erről. Remélem hamarosan válaszolsz! Addig is nagyon köszi!!

édes virág
édes virág
 
 


Szia Édes Virág!

Amit mi használtunka baba nemével kapcsolatban, az a biológia, ide bamásolom:
Leírom szóról szóra, amit az "irodalom" ír a BABA NEMÉNEK MEGHATÁROZÁSA címen.
" Orvosi szempontból is hasznos a használata, hiszen általa kimutatható a peteérés és a tüszőrepedés, ha mégsem sikerül a teherbe esés, akkor a meddőség okát máshol kell keresnünk.
Ezen kívül a várva várt gyermek nemének előzetes meghatározásában is segítségünkre lehet. Ha tudjuk ugyanis a peteérés és a tüszőrepedés időpontját, az együttlét időzítésével még erre is lehet befolyásunk. A megfigyelések ugyanis azt mutatják, hogy a spermiumok közül a férfi nemet meghatározó (Y kromoszómát tartalmazó”egyedek "egyedek" gyorsabbak és élettartalmuk rövidebb, míg az X kromoszómát tartalmazók lassabbak, de hosszabb életűek. Így ha az együttlét időpontját a tüszőrepedés megtörténte előtt 1-2 nappal előbb időzítjük a lánygyermek valószínűsége a nagyobb, míg, ha azt a tüszőrepedés stádiumában időzítjük fiúgyermek fogantatásának valószínűsége növekszik. Persze mindez nem nyújt, 100%-os eredményt, de a nem meghatározásának valószínűségét mindenképpen megnöveli!

Na ez az irodalom, saját tapasztalat: nekem bejött!!
Ami segített benne az a mini mikroszkóp. Bárhol bármikor használhatod, ahányszor csak akarod, megtudhatod, hogy terméketlen vagy termékeny időszakban vagy-e, ezen belül tüszőrepedésed, peteérésed van-e.
Ez nem a gyógyszertárba kapható PG/53, annál komolyabb, részletesebben mutatja a ciklusod. Nem csak két képet tudsz megkülönböztetni vele, mint a PG/53-mal, hanem legalább hármat ezek tüszőrepedés, peteérés, fogamzóképpes és fogamzóképtelen időszak.

Ha érdekel kérdezz, szívesen írok róla.
Szia
Stöpszli
stöpszli
 
 


Szia!

Már nagyon vártam, hogy jelentkez!!
Ez a mini mikroszkóp tulajdonképpen mi? Hol lehet beszerezni?
Azt mondod, hogy pontosan megmutatja, hogy mikor van a tüszőrepedés? Ennek tudatában lehet fiú vagy lány babát " csinálni"?
Kicsit nyersen fogalmaztam, de a lényeg benne van! Előre is köszi!
édes virág
édes virág
 
 


Szia Édes Virág!

Megpróbálok neked érthetően válaszolni.
Lehet egyszerübb, ha a saját esetünket felhasználva mesélem el.
Mi az első kislányunk után kisfiút szerettünk volna, és ennek érdekében az együttlétünket a tüszőrepedés idejére tettük.
Semmi kép sem a tüszőrepedés elött, hanem után, ha fiút szeretnél, ha kislányt akkor a tüszőrepedés elött kell elkapni Apucit.
Ha érdekel, írj, és priviben elküldöm, hogy hol lehet beszerezni. és mennyiért, meg egy két érdekességet.

Szia
Stöpszli
stöpszli
 
 


Szia Stöpszli!


Nagyon, nagyon érdekel!!! Kislányt szeretnénk, két fiúnk van!
Nagyon várom, hogy jelentkezz! Előre is köszönöm!

Szia
édes virág
édes virág
 
 


Szia Édes Virág!

Valami miatt nem tudok pü-t írni.
Írj egy e-mail címet és arra elküldök mindent.

Szia
Stöpszli
stöpszli
 
 


Kedves Stöpszli!



Előre is köszönöm: fekeeva@mail.globonet.hu

Szia: édes virág
édes virág
 
 


Szia Édes Virág!

Most küldtem el neked az E-mail címedre.
Bocs, de előbb nem tudtam válaszolni.

Szia
Stöpszli
stöpszli
 
 


Szia Stöpszli!

Megkaptam az üziket! Azt nem tudom, hogy nekem sikerűlt e elküldeni az e.mailt. Csak annyit ír ki a gépem, hogy Stöpszli és nem tudom ennyi elég e az e.mailhoz. Remélem!!
Ha nem akkor itt köszönök meg mindent!
Üdvözlettel: édes virág
édes virág
 
 


sziasztok.

Belekotyogok egy picit.
nagyon jó és érdekes dolgokról beszélgettek itt.én stöpszli írásához szeretnék hozzászólni.van 3elég régi könyvem hasonló témában és azok is pont erről szólnak-(igaz még kismikroszkóp nélkül),de a lényeg,hogy hatásosak...úgy ahogy azt stöpszli is írta.én csak utólag tudom,mert visszanézve a megfelelő nemű babám született.este voltunk együtt és másnap reggel volt peteérésem -és mivel nagyon közel esett a dolog a peteéréshez-így fiú lett.
De az 1%-hoz is hozzá tudok szólni,mert a kislányom egy váratlan 2.peteéréskor fogant (addig én is fogamzásgátlóként használtam ezt a módszert)de hát az 1%...

az eredeti témához annyit,hogy én is sok olyan anyukát ismizek,aki e módszerrel vállalna 3.babát.mindenkinek szíve joga lenne eldönteni,hogy akarná e...mert ugye ha lehetne,akkor sem lenne kötelező..a mai világban meg sajna nem lehet a végtelenségig próbálkozni.férjem keresztapjának minden vágya egy kisfiú volt-de...7lánya született :)
a privát véleményem szerint én is megpróbálnám befolyásolni a baba nemét,de természetes módszerekkel,ha egynemű gyermekeim lennének,de ismét itt a de...nem tudom,hogy így gondolkoznék-e ha még nem lenne csak fiam,v csak lányom

sziasztok

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Cleo 27

Általában azok az emberek akiknek fiúk és lányuk is van azok úgy gondolják, hogy baromság a nemek megválasztása. Nekik ez nem fontos. Nagyon ritka az olyan ember mint te vagy, aki lazán felválalja, hogy igen, ha két azonos nemű gyerekem lenne, akkor mindent megtennék egy harmaik gyermekért. Nekem is két fiam van, akiket imádok, de annyira jó lenne egy kiskány, de tutira nem fogom bevállalni úgy,hogy vagy-vagy. A mai világban......,
Az a baj, hogy esélyt sem látok arra, hogy a kormány egyáltalán csak elgondolkodjon róla. Pedig most, hogy a beültetések számát is visszavette 5 -ről 2-re ezzel is jóval kevesebb gyerek fog születni. Modjuk ezt a döntését felháborítónak tartom. Ők azzal indokolják, hogy csak Magyarországon támogatnak 5 beültetést, de könyörgöm csak Magyarországon ilyen baromi kevés az emberek átlagjövedelme. Megint a gazadagoké a világ..



Nagyon örülök, hogy végre olyan ember is van aki úgy tud ebben a témában nyilatkozni, hogy van egy fia és egy lánya és nem kaparja a falat, hogy milyen dolog az, hogy
szami1108
 
 


Sziasztok!


Most jutottam odáig, hogy segítséget kérjek!
Alláírásgyűjtést szervezek a 3. baba nemének a megválasztásáról!
Ha tudtok nekem ötleteket adni, megköszönöm! Hogyan kell egy ilyen alláírásgyűjtést elindítani itt a neten!!!
Előre is köszönöm! Ha valakik csatlakozni szeretne, légyszi írjon!!!
Köszi:

édes virág
édes virág
 
 


Édes Virág,

Azt sajnos nem tudom, hogy mi a módja az aláírásgyűjtésnek, de ha elkezded, én biztos aláírom.

Magamról csak annyit, hogy 33 éves vagyok, 2 fiam van (8 és 6 )
3. babát szeretnénk ha kislány lenne. Egyenlőre csak házi praktikákat tudunk bevetni ennek érdekében.

Judy5 :P
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Szia judy5!

Örülök, hogy ismét rámtalált valaki
Ha tudsz valamit, vagy hallasz, légyszi ide írj! Megigérem,. hogy minden új infot megosztok veletek! Az a baj, hogy mindenhol süket fülekre találok! Ha van kedved beszélgetni, 10 után szoktam chatelni! (este)
Legnagyobb álmom egy kislány, próbálok mindent elkövetni, de túl kevesen vagyunk!
Szia, remélem hamarosan beszélhetünk! :lol:
édes virág
 
 


Sziasztok !

Én is aláírnám azt a papírt!!!! :wink:

Orsi

KépKépKépKép
*orsi*
 
 


Édes Virág,

Sajna otthon nincs net, csak a melóhelyröl tudok csatlakozni.

Nekem is nagy vágyam egy kislány, és mindent megtennék annak érdekében hogy összejöjjön. Akárhányszor vásásrolni megyek a fiaimnak, mindig vágyakozva nézem a szebbnél szebb kisruhákat, kiscipőket és elképzelem, hogy milyen csinosan öltöztetném fel a kiscsajcit, ha lenne.

Persze a reményt nem adom fel, még belefér a koromba. Azt mondtam apának, hogy addig próbálkozunk amig össze nem jön.

Amugy a dokim azt mondta, hogy elég egyszerűen szét tudják választani az x és y kromoszómákat egymástól, és nem is kerülne olyan nagy összegbe. Szóval ő is emellett lenne.
Persze amíg Mo-on még azokat az embereket is megbámulják akik egy kicsit mások mint a többiek addig ne várjunk csodát.

Judy5
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Szia!
Mi voltunk Czeiztelnél!
Ez egy centrifuga, amivel szétválasztják a z x és y kromoszómájú hímivarsejteket! Ezt egy fecskendővel A 14. napon egy 2 perces beavatkozással felküldik anyának! Ennyi az egész, csak sajnos kishazánkban ezt nem engedélyezik!
Czeizel szerint 20000.el több gyerek születne M.o.on, ha ez engedélyezett lenne!!
Nem tudom, mit lehetne tenni! Beszéltem már személyesen Dobrev Klárával is, igért ezt-azt aztán nem lett az egészből semmi!
Tudod, a remény hal meg utoljára! Bizok a jövőben!
Ha van kedved majd írj!

Szia:
édes virág
édes virág
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: