Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Azért indítottam ezt a témát, mert a többi topikban már olyan sokan vannak, hogy nehéz bekapcsolódni a beszélgetésekbe. Próbálkoztam, de elvesztettem a fonalat.

Ágota vagyok, 28 éves és a párommal most kezdünk neki a babaprojektnek.

Ha bárkinek kérdése van, félelme, beszélgessünk róla, hátha meg tudjuk nyugtatni egymást :D

A cél, hogy talán sikerül egy "klubot" összehoznunk, hogy a későbbiek során, kb. azonos korú csemetéinkkel össze tudjunk jönni, megvitatni a nehézségeket, problémákat, akár élőben is!
Nem mellesleg barátokra lelni!

Várom a csatlakozókat! :P

Puszi

Ágota

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Szia Ragota!

Nálunk már beindult egy pár hónapja a projekt, de eddig még nem sikerült. Már van 3 gyerekünk, de mind nehezen jött össze. Most reménykedem, hogy a hőm nem fog leesni a végén, bár az igazi csoda lenne, ha most terhes lennék, mert nem sokat voltunk együtt a párommal a műszakozása és a gyerkőcök miatt. Állandóan ez a babás dolog jár a fejemben. Szinte már ekörül forog a napom. Kezdek kórosan babásodásért küzdeni. ... HA-ha De ki nem??? hA egy nő akar babát, mindent megtesz, nem???

Lehet, hogy furán hangzik, de mi 5 gyerkőcöt szeretnénk. Félre ne értsetek, nem vagyunk milliomosok. Én személy szerint nem bánnám az ikreket sem, bár segítségem nem sok van, csak anyósomék, de ők meg már idősek. Mindegy.. magunk miatt szeretnénk még sgereket, és mások véleményére, ha az ellentmondó, ritkán adok. Persze elgondolkodtat, és ha van benne igazság, megszoktam fogadni a jó tanácsokat, de egyébként elégé céltudatos és önfejű vagyok az életemmel kapcsolatban..
Olvastam egy hozzászólást a régiekből: Egy másik topikból idemásolok valamit:

"Hőmérőzni ébredés után kell, a hődet mérheted a hüvelyben vagy a végbélben az tuti pontos.(Nincs olyan, hogy vmennyinek lennie kell. Egy ovulációs ciklusban a ciklus első felében a hőd jóval alacsonyabb mint a 2. felében. A hőemelkedés a peteérés után 1 max 2 nappal következik be amiatt, hogy megemelkedik a progeszteron szinted. Az emelkedés után a ciklus végéig fenn marad a hő, csak közvetlenül a nyálkahártya leválása előtt megy le. Ha terhes vagy nem megy le.Termékeny napok leginkább a hőemelkedés előtti napok.A hőemelkedés után a teherbeesés lehetőségének mértéke a nullával egyenértékű. (Kivéve persze a csodákat.) "

Nekem most az a problémám, hogy általában hosszabb szokott lenni a ciklusom, és úgy számolom most is holnaptól számítva egy héten belül várható az ovulációm, de az LH teszt eddig nem mutat semmit, és ráadásul, már a hőm 4-5 napja fenn van. Csak a 11. és a 15. napon voltunk együtt, szóval szerintem, nem vagyok babás, de azért nagyon reménykedem, mert a topicos idézet szerint elvileg már ne reménykedjek a hőm miatt, hogy ebben a hóban összejön valami, hacsak eddig nem jött össze. Viszont a 11. napot korainak tartom, a 15. napon pedig a teszt nem mutatott ovulációra utaló jeleket. Szóval, izgulok, és reménykedem.

Kivánom, hogy nektek mihamarabb sikerüljön, és ne kelljen hónapokat, esetleg éveket várnotok. Puszi:KAta
szdkata1
 
 


Szia Ragota!

Nálunk már beindult egy pár hónapja a projekt, de eddig még nem sikerült. Már van 3 gyerekünk, de mind nehezen jött össze. Most reménykedem, hogy a hőm nem fog leesni a végén, bár az igazi csoda lenne, ha most terhes lennék, mert nem sokat voltunk együtt a párommal a műszakozása és a gyerkőcök miatt. Állandóan ez a babás dolog jár a fejemben. Szinte már ekörül forog a napom. Kezdek kórosan babásodásért küzdeni. ... HA-ha De ki nem??? hA egy nő akar babát, mindent megtesz, nem???

Lehet, hogy furán hangzik, de mi 5 gyerkőcöt szeretnénk. Félre ne értsetek, nem vagyunk milliomosok. Én személy szerint nem bánnám az ikreket sem, bár segítségem nem sok van, csak anyósomék, de ők meg már idősek. Mindegy.. magunk miatt szeretnénk még sgereket, és mások véleményére, ha az ellentmondó, ritkán adok. Persze elgondolkodtat, és ha van benne igazság, megszoktam fogadni a jó tanácsokat, de egyébként elégé céltudatos és önfejű vagyok az életemmel kapcsolatban..
Olvastam egy hozzászólást a régiekből: Egy másik topikból idemásolok valamit:

"Hőmérőzni ébredés után kell, a hődet mérheted a hüvelyben vagy a végbélben az tuti pontos.(Nincs olyan, hogy vmennyinek lennie kell. Egy ovulációs ciklusban a ciklus első felében a hőd jóval alacsonyabb mint a 2. felében. A hőemelkedés a peteérés után 1 max 2 nappal következik be amiatt, hogy megemelkedik a progeszteron szinted. Az emelkedés után a ciklus végéig fenn marad a hő, csak közvetlenül a nyálkahártya leválása előtt megy le. Ha terhes vagy nem megy le.Termékeny napok leginkább a hőemelkedés előtti napok.A hőemelkedés után a teherbeesés lehetőségének mértéke a nullával egyenértékű. (Kivéve persze a csodákat.) "

Nekem most az a problémám, hogy általában hosszabb szokott lenni a ciklusom, és úgy számolom most is holnaptól számítva egy héten belül várható az ovulációm, de az LH teszt eddig nem mutat semmit, és ráadásul, már a hőm 4-5 napja fenn van. Csak a 11. és a 15. napon voltunk együtt, szóval szerintem, nem vagyok babás, de azért nagyon reménykedem, mert a topicos idézet szerint elvileg már ne reménykedjek a hőm miatt, hogy ebben a hóban összejön valami, hacsak eddig nem jött össze. Viszont a 11. napot korainak tartom, a 15. napon pedig a teszt nem mutatott ovulációra utaló jeleket. Szóval, izgulok, és reménykedem.

Kivánom, hogy nektek mihamarabb sikerüljön, és ne kelljen hónapokat, esetleg éveket várnotok. Puszi:KAta
szdkata1
 
 

 
 

Szia Ragota!

Nálunk már beindult egy pár hónapja a projekt, de eddig még nem sikerült. Már van 3 gyerekünk, de mind nehezen jött össze. Most reménykedem, hogy a hőm nem fog leesni a végén, bár az igazi csoda lenne, ha most terhes lennék, mert nem sokat voltunk együtt a párommal a műszakozása és a gyerkőcök miatt. Állandóan ez a babás dolog jár a fejemben. Szinte már ekörül forog a napom. Kezdek kórosan babásodásért küzdeni. ... HA-ha De ki nem??? hA egy nő akar babát, mindent megtesz, nem???

Lehet, hogy furán hangzik, de mi 5 gyerkőcöt szeretnénk. Félre ne értsetek, nem vagyunk milliomosok. Én személy szerint nem bánnám az ikreket sem, bár segítségem nem sok van, csak anyósomék, de ők meg már idősek. Mindegy.. magunk miatt szeretnénk még sgereket, és mások véleményére, ha az ellentmondó, ritkán adok. Persze elgondolkodtat, és ha van benne igazság, megszoktam fogadni a jó tanácsokat, de egyébként elégé céltudatos és önfejű vagyok az életemmel kapcsolatban..
Olvastam egy hozzászólást a régiekből: Egy másik topikból idemásolok valamit:

"Hőmérőzni ébredés után kell, a hődet mérheted a hüvelyben vagy a végbélben az tuti pontos.(Nincs olyan, hogy vmennyinek lennie kell. Egy ovulációs ciklusban a ciklus első felében a hőd jóval alacsonyabb mint a 2. felében. A hőemelkedés a peteérés után 1 max 2 nappal következik be amiatt, hogy megemelkedik a progeszteron szinted. Az emelkedés után a ciklus végéig fenn marad a hő, csak közvetlenül a nyálkahártya leválása előtt megy le. Ha terhes vagy nem megy le.Termékeny napok leginkább a hőemelkedés előtti napok.A hőemelkedés után a teherbeesés lehetőségének mértéke a nullával egyenértékű. (Kivéve persze a csodákat.) "

Nekem most az a problémám, hogy általában hosszabb szokott lenni a ciklusom, és úgy számolom most is holnaptól számítva egy héten belül várható az ovulációm, de az LH teszt eddig nem mutat semmit, és ráadásul, már a hőm 4-5 napja fenn van. Csak a 11. és a 15. napon voltunk együtt, szóval szerintem, nem vagyok babás, de azért nagyon reménykedem, mert a topicos idézet szerint elvileg már ne reménykedjek a hőm miatt, hogy ebben a hóban összejön valami, hacsak eddig nem jött össze. Viszont a 11. napot korainak tartom, a 15. napon pedig a teszt nem mutatott ovulációra utaló jeleket. Szóval, izgulok, és reménykedem.

Kivánom, hogy nektek mihamarabb sikerüljön, és ne kelljen hónapokat, esetleg éveket várnotok. Puszi:KAta
szdkata1
 
 


Szia Ragota!

Nálunk már beindult egy pár hónapja a projekt, de eddig még nem sikerült. Már van 3 gyerekünk, de mind nehezen jött össze. Most reménykedem, hogy a hőm nem fog leesni a végén, bár az igazi csoda lenne, ha most terhes lennék, mert nem sokat voltunk együtt a párommal a műszakozása és a gyerkőcök miatt. Állandóan ez a babás dolog jár a fejemben. Szinte már ekörül forog a napom. Kezdek kórosan babásodásért küzdeni. ... HA-ha De ki nem??? hA egy nő akar babát, mindent megtesz, nem???

Lehet, hogy furán hangzik, de mi 5 gyerkőcöt szeretnénk. Félre ne értsetek, nem vagyunk milliomosok. Én személy szerint nem bánnám az ikreket sem, bár segítségem nem sok van, csak anyósomék, de ők meg már idősek. Mindegy.. magunk miatt szeretnénk még sgereket, és mások véleményére, ha az ellentmondó, ritkán adok. Persze elgondolkodtat, és ha van benne igazság, megszoktam fogadni a jó tanácsokat, de egyébként elégé céltudatos és önfejű vagyok az életemmel kapcsolatban..
Olvastam egy hozzászólást a régiekből: Egy másik topikból idemásolok valamit:

"Hőmérőzni ébredés után kell, a hődet mérheted a hüvelyben vagy a végbélben az tuti pontos.(Nincs olyan, hogy vmennyinek lennie kell. Egy ovulációs ciklusban a ciklus első felében a hőd jóval alacsonyabb mint a 2. felében. A hőemelkedés a peteérés után 1 max 2 nappal következik be amiatt, hogy megemelkedik a progeszteron szinted. Az emelkedés után a ciklus végéig fenn marad a hő, csak közvetlenül a nyálkahártya leválása előtt megy le. Ha terhes vagy nem megy le.Termékeny napok leginkább a hőemelkedés előtti napok.A hőemelkedés után a teherbeesés lehetőségének mértéke a nullával egyenértékű. (Kivéve persze a csodákat.) "

Nekem most az a problémám, hogy általában hosszabb szokott lenni a ciklusom, és úgy számolom most is holnaptól számítva egy héten belül várható az ovulációm, de az LH teszt eddig nem mutat semmit, és ráadásul, már a hőm 4-5 napja fenn van. Csak a 11. és a 15. napon voltunk együtt, szóval szerintem, nem vagyok babás, de azért nagyon reménykedem, mert a topicos idézet szerint elvileg már ne reménykedjek a hőm miatt, hogy ebben a hóban összejön valami, hacsak eddig nem jött össze. Viszont a 11. napot korainak tartom, a 15. napon pedig a teszt nem mutatott ovulációra utaló jeleket. Szóval, izgulok, és reménykedem.

Kivánom, hogy nektek mihamarabb sikerüljön, és ne kelljen hónapokat, esetleg éveket várnotok. Puszi:KAta
szdkata1
 
 


Bocs az ezer küldésért, de meghülyült a gépem. Hogy kell kitörölni???
szdkata1
 
 


Szia Kata! :P

Örülök, hogy írtál. A sok ablak nem tűntethető el, de sebaj :-)

Aranyos vagy, köszi a jókívánságokat!

Hát én azt hiszem, nem fogok hőmérőzni. Akkor jön a gyerek, amikor jönni akar. Persze lehet, hogy pár hónap próbálkozás után nem ezt fogom mondani, hanem mindent megteszek a "pontosításért".

Emellett tanulok asztrológiát, és bár kezdő vagyok, azt tényleg megtanultam, hogy semmi sem történik véletlenül, mindennek megvan az oka.

Éppen ezért egyelőre nem hőmérőzöm, beoltatni sem oltatom be magam különféle ellenszerekkel (bár nem volt egyetlen gyermekbetegségem sem a mumszon kívül :-(). Vitamint azért szedek, de persze nem is ezen múlik, hogy a gyereked egészséges lesz -e vagy sem.

Az is benne van pl. a horoszkópodban, hogy csak mesterségesen lehet gyereked, vagy csak akkor lehet gyerek, amikor nem akarod.
Érdekes, az egyik topikban írták, milyen igazságtalan a sors, valakinek most lesz a 7. abortusza, valaki pedig belegebed, akkor sem jön össze. Na ő a tipikus esete ennek! Valószínű, amikor majd tervezi a gyermekáldást, az istenért nem fog összejönni.

Erre van egy szép történetem, majd legközelebb elmesélem.

Szóval próbálkozzatok, és ha jönnie kell, úgyis jön.
De fogadd el azt is, ha csak 3 lesz. Az is nagy ajándék az élettől.
Hidd el, mihelyst belenyugodsz ebbe, máris össze fog jönni a dolog :lol:

Pusza

Ágota

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Ragota!

A Jónás módszerről hallottál?
Az a holdállással van kapcsolatban.


Egy nőnek az astrológia szerint egy hónapban csak egy esélye van, függetlenül az ovuláció időpontjától???

Kata
szdkata1
 
 


Sziasztok!

Belépnék én is a klubba :)

Ágota,
sok sikert Nektek a próbálkozáshoz!

Kata,
nahát öt gyerek! :)
Nagyon szép dolog manapság ennyi lurkóra vállalkozni.
De kívánom, hogy sikerüljön. Mindenesetre a 3 gyerkőc is szép eredmény.

Rólam:
25 éves vagyok, most júliusban kezdtünk el próbálkozni kedvesemmel. Szóval még friss ez a dolog nekem is, csak az első hónapon vagyunk túl.
Jó lenne minél hamarabb már a terhes gondjainkat megosztani itt nem :)
bodzi
 
 


Dejódejó!

Örülök, hogy csatlakoztatok! :P

Bizony, Bodzi, nemsokára, remélem a pocakosodásról beszélgetünk majd :-)

Kata:

az én véleményem szerint ez nem így van.
Ezzel kapcsolatban voltam egy asztrológiai előadáson. A lényege az, hogy valóban akkor vagy a legtermékenyebb egész életed során, amikor az aktuális Hold és Nap állás (illetve az egymástól mért távolságuk) megegyezik a születésedkor fennálló Nap-Hold távolsággal, DE emellett ennek egybe kell esnie a középidőddel (14. nap)! Ez kb. 2-3 évente jön össze!!!!
DE EZ NEM azt jelenti, hogy máskor nem eshetsz teherbe, csak ekkor van a legnagyobb esély rá. Ezt azoknak érdemes kiszámoltatni, akiknek naon nem jön össze a bébi! Sok sikeres együttműködésről hallottam ezzel kapcsolatban!

Klubtag tehát már: Kata, Bodzi, Ágota :P

Pusza

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Van egy oljan érzésem, hogy nekem ebben a hónapban még nem jött össze a dolog... de sebaj, majd legközelebb.

Ha Ti is szeretnétek ilyen menzesznaptárt, akkor menjetek a a www.lilypie.com címre.
Ha valakinek nem megy, segítek.

Pusza

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Sziasztok remélem nem bánjátok ha csatlakozom hozzátok, rólam annyit , hogy július 1-jén vot az esküvőnk és elkezdtünk próbálkozni , bár kíváncsi vagyok erre a hőmérőzés dologra kérlek segítsetek hogy kell mikor vannak a termékeny napok a hő fennt van vagy ha lent van? :lol:
erzsebet0312
 
 


Üdv. Erzsébet!

Örülünk, hogy csatlakoztál!
Gratula az esküvőhöz! :lol:

A hőmérőzéssel kapcsolatban Kata említett pár dolgot, Ő talán tud segíteni Neked ebben.

Én még nem vetem be ezt a tudományos módszert, legalábbis egyelőre nem, és remélem nem is lesz rá szükség.
Ráadásul, ha jól értem, ez tapasztalati megoldás. Pár hőmérőzés után derül ki, Neked személy szerint milyenek a hőmérséklet-ingadozásaid, melyik napon megy fel, és melyik még a felmenetel előtti nap :-) elég bonyolultnak hangzik, de lehet, hogy csak addig, míg ki nem próbálod.

Pusza

Ágota

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Sziasztok!

Megcsináltam a vonalzom, de a BBc kódokat hova kell bemásolni. Nem találok a profilban ilyen helyet.

Ma sajnos megint lejjebb ment a hőm 5 napnyi plató után, és bár elvileg ma ovulálok, nem érzek semmit, az LH tesztem is negatív. Lehet, hogy ennek a hónapnak lőttek. Majd kiderül. Lehet, hogy hülyén hangzik, de jó lenne , ha betölteném a 91. napot terhesen ebben az évben, mert a zsebemben maradna 144 Eft, amit a 3 gyerekre vettünk fel adókedvezményként, ha már úgyis szeretnénk gyereket.....

Nekünk most ez a 7 próbálkozásunk. Jó lenne, ha nem lenne megint több, mint egy év. Szurkolok nektek is, jó lenne kismamaklubbot nyitni... HA-ha-ha

puszi: kata
[url=http://lilypie.com]Kép[/url
szdkata1
 
 


Hahó,

Kata, mi az az LH teszt?

Ma megyek nődokihoz, kivizsgáltatom magam.

Valaki hallott már az intimtornáról? azt olvastam érdemes elmenni a próbálkozások ideje alatt, sokat segít. Miért? egyáltalán mi ez?

Jó lenne már télleg egy kismama klub, próbálkozók klubja helyett... :D

pusszancs

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Ja, Kata, az aláírás rovatba kell bemásolnod kompletten. De a BBcode-ot kapcsold be.

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Sziasztok!

Üdv, Erzsébet :)
Szintén gratula a lagzihoz.

Nos a hőmérőzzéssel kapcsolatban a hőmérős topicból másolok neked:
"Hőmérőzni ébredés után kell, a hődet mérheted a hüvelyben vagy a végbélben az tuti pontos.(Nincs olyan, hogy vmennyinek lennie kell. Egy ovulációs ciklusban a ciklus első felében a hőd jóval alacsonyabb mint a 2. felében. A hőemelkedés a peteérés után 1 max 2 nappal következik be amiatt, hogy megemelkedik a progeszteron szinted. Az emelkedés után a ciklus végéig fenn marad a hő, csak közvetlenül a nyálkahártya leválása előtt megy le. Ha terhes vagy nem megy le.Termékeny napok leginkább a hőemelkedés előtti napok.A hőemelkedés után a teherbeesés lehetőségének mértéke a nullával egyenértékű. (Kivéve persze a csodákat.) "

Csak annyit tennék hozzá, hogy én szájban mérem nyelv alatt.

Ágota,
én is most nézegetem ezeket az intim tornás dolgokat, ha találsz valami jót szólj, mert engem is nagyon édekel.
Illetve, amit még találtam, az a Luna-jóga. arról is sok jót írnak, én azt szeretném kipróbálni. Csak sajna, amit eddig találtam, az hétfőn öttől van, én meg hatig dolgozom...
bodzi
 
 


Oksa Bodzi!

Keressünk valamit, és mehetünk együtt, mit szólsz??? :-)

utánanézek a Luna-jógának én is.

de nézd meg a Kriston Andreahonlapját: http://www.intimtorna.hu/szules.swf
erről hallottam jókat.

Pusza

KépKép
KépKép
ragota
 
 



KépKép
KépKép
ragota
 
 


Agota,
persze én mindenben benne vagyok :)
Ha találunk valami jót, szívesen megyek.

Megnézem majd a honlapokat, amiket linkeltél, csak most rengeteg a meló :(
Amúgy én meg ezt néztem:
www.aranybuddha.com


Majd még délután jövök!
bodzi
 
 


Hali,

én is azt olvasgattam. Mindkettő szimpinek tűnik. Válassz Te. Bár a Kriston Andreát naon ajánlják, szakemberek.

Húúú, jó sűrűek lesznek a napjaim szeptembertől. Járni fogok numerológiára, reikire, shiatsura (japán masszázsra) és emellett jön az asztrológia 2. év.
Nem tudom hogy fog beleférni az intimtorna, de muszáj!!! Járok hastáncra, de asszem, terhesen azt nem feltétlenül jó űzni.
A kolléganőmmel megbeszéltük, hogy járni fogunk salsazni.

Na ehhez szükségem lenne egy 10 napos hétre. :shock:

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Ágota,
húú, tényleg jó sűrű program :)
Na majd este szétnézek a neten, ha nyugim lesz és kinézünk valamit.

Amúgy a salsát csak ajánlani tudom, bár én elfogult vagyok, ugyanis kb. 10 éve járok táncolni.
Eddig latin-amerikaira jártam csak, a salsába nemrég kóstoltam bele és mindent üt :) IMÁDOM. Szóval azt mindenképp tedd bele a napirendbe :)
bodzi
 
 


Téllllleg?

Én is imádok táncolni. 2 éve jártam salsázni, egy fél évet, már egészen jól ment, középhaladó szintig tornáztam fel magam. Nem is az órák voltak jók, hanem a szombat esti partyk! :twisted: Csak a partnerem sajnos nem tudott járni többet, pedig vele annyira jól ment. No meg aztán jött egy pasi...szerelem, és csak Ő volt, nem létezett más.

Sajnálom, hogy nem folytattam, pedig én is imádom.
Hova jársz? Milyen szinten vagy?
Én az Arany10-be jártam José Reyhez. nagyon jó volt velük. Brühühü.

Most belekóstoltam a hastáncba. Az is nagyon jó, azt is szeretem.
Minden táncot szeretek, amiben a csípőt kell mozgatni :-)

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Hű, de beindultatok. Alig bírom visszaolvasni. Az LH teszt az ovuláció közeledtét jelzi, a legjobb a babymark állítólag, kb 5 tesz (5-10 napra elegendő, utóbbi ha hosszában kettévágod), és a Rossmannban kapni kb 2700 Ft-ért. Ez akkor hasznos, ha nem tudod pontosan , mikor szokott peteérésed lenni, vagy rendszertelen a menszi, és a hőgörbe mellett megerősítésre vársz. Este kell a tesztet elvégezni vizeletből.

Az intim torna pedig olyan torna, ami a belső, lenti izmaidat tornáztatja meg. Főleg szülés után szokták végezni, hogy a sex megint élvezetes lehessen a kitágulás után is. AMÚGY A SEX SZEMPONTJÁBÓL , ÉS INKOTENCIA ELLEN IS AJÁNLANI SZOKTÁK.

Most mennem kell. Pusz mindenkinek, hajrá kismamásodjunk együtt...: kata
szdkata1
 
 


Ok, de az aláírás szót nem találom a profilomnál, vagy nem jó helyen keresek?

Egyenként beszúrogatni meg macerás.
A BBc kódom be van kapcsolva.

segítsetek. Köszi
szdkata1
 
 


Hol vagytok?

A hőmérőzésről csak annyit tudok, amit fenn is idéztetek. Egyébként a ciklus közepe táján, a várható menszi előtti 14. napon van ovuláció, amit előző nap egy hő esés, majd aznap hő emelkedés követ. Ez sokszor 0,4 fokkal magasabb a bázishőnél. Ha a hő 16 napig nem megy le ezután, akkor valszeg baba van. Menszi előtt egy nappal le szokott esni a hő.

Üdv: Kata
szdkata1
 
 


Jó reggelt!

Ágota,
most épp semmilyen táncsuliba nem járok, és épp keresőben vagyok.
A régi suliban már nem jók a viszonyok sajna :(
Most valami kubai salsás helyet keresek.

Kata,
én sajna tök béna vagyok ehhez az aláírásosdihoz, úgyhogy nem tudok segíteni.

Erzsébet,
merre vagy?
bodzi
 
 


Sziasztok!

Előszőr is sok sikert és aranyos társakat kívánok ehez a topikhoz!
Én máshova írogatok,de ha nem bánjátok néha benézek.


Ágota!
Azta szeretném kérdezni,mert nagyon kiváncsi lennék rá,hogy miből lehet tudni kinek lehet mesterséges úton gyermeke?
Elég a születési ídő?Vagy más is kell hozzá?
Engem érdekel és szerintem sokunkat!?

Köszi!

Odry
odry
 
 


Sziasztok!

Pont keresgettem a PCO-ról, mert gyanús,hogy PCO-m van, és ide pottyantam.
Én a Schleffer Ödönnél jártam. Tudtok róla vmit?
Eddig másik dokinál voltam, ő azt mondta a 8,3-as FSH-mra és a 10-es LH-mra, hogy nem PCO. (1/1 aránnyál ez nagyobb az LH javára..)
Nem tudom,hogy hormonszint alapján mikortól bezsélünk PCO-ról.
Egyébként minden más értékem jó volt múltkor. Egyedüli tünetem a mens. elmaradása.
Jöv. héten megyek megint hormonvizsgálatra...kíváncsi vagyok,hogy mi lesz az eredmény.

Egyébként ajánlom kúraként is, antibiotikumik mellé meg kötelező (csak a dokik nem mondják...)a normaflore-t. Inni kell, kis ampullákban van, de teljesen rendben tartja a normál bélflórát.
üdv
dimet
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, hogy mennyire jó, hogy beleszólok, én tegnap előtt csináltam tesztet és pozitív lett. Nagyon örültünk neki, de azért még nem éljük bele magunkat teljesen.

Én az LH tesztet használtam. Sajnos a beszerzéssel voltak komoly problémáim, mert hiánycikk errefelé. Úgy látszik mindenki babát szeretne :) A babymarktot is próbáltam (Rossman) és a Coraxot is (dm), mindkettő ugyanazt az eredményt mutatta. TUlajdonképpen félúton elfogyott az egyik és elkezdtem használni a másikat, de még igy keverve is beváltak :) Továbbá cickafarkfű teát ittam, ami szépen beállította a ciklusomat.

Végül mindezek ellenére a 4. hónapban jött össze a baba. Én már teljesen kétségbe voltam esve, hogy valami baj van velünk, pedig az 1 év próbálkozás normális.
adrienna
 
 


Sziasztok!

Én a PCO-s fórumba írogatok, de idén május körül kezdtük a babaprojektet. Én is épp most tervezem, hogy veszek Babymarkot.
Több hónapos vérzéskimaradás után a héten spontán megjött a mensim. Ez nagy szó, mert pajzsmirigy-túlműködésem van.
Szóval csinálom a hőgörbét, meg ha leesik a hőm, tesztelek az LH-teszttel.
2 hónapon át ittam az aloe verát, nemtom mennyit segített. Na meg palástfűteát. Amikor elkezdtem a teát, rá 2-3 napra lett pé-m a 22. ciklusnapon. A palástfű megemeli a progeszteron szintet.
A PCO-ra való gyógyszer nekem nem jött be, meg aztán időközben kiderült, hogy a pajzsmirigy-túlműködés okozza a policisztát a petefészkemben. Most már tök jól vagyok, azt leszámítva, hogy még van 2 vizsgám.
Bocs, hogy bepofátlankodtam, de nézegetném a tanácsaitokat, ötleteiteket.

Kép
babancs
 
 


Üdv Minden látogatónak és újonnan castlakozónak. Adrienna: Hát remélem , hogy gratulálhatunk. De jó lenne. Te lennél a topicban az első zebránk (két csíkosunk). Szeretnék hamarosan csatlakozni a zebracsapathoz. Hajrá lányok!!

Egyébként PCO ügyben sajnos nem tudok hozzászólni, még nem voltam kivizsgáláson, de nálam amúgy is elég összetett a dolog. Sok tünetem megegyezik a PCO-val, de remélem nem vagyok az. Cisztát még nem mutattak i,remélem nem is fognak. A prolaktin szintem magas, sokszor nincs peteérésem, rendszertelenek a ciklusaim, most a 7. hónapnál tartunk próbálkozás terén, egyre türelmetlenebb vagyok. Nekünk, bár hülyén hangzik de 144 Eft-unk is múlhat azon, hogy októberig terhes leszek-e, egyszóval a terhességem 91. napját még ebben az évben kellene ünnepelnem....(gyerekek adókedvezménye miatt).

Az LH teszt most olvastam, hogy nem mindenkinek jön be, nem tudom miért. Remélem nálam is csaka teszt nem működött, jó lenne már babás csíkot csinálni. Ma megint fenn van a hőm, már a 12. naptól szinte minden nap 37,1 (kiv tegnap előtt 36,9), Jó lenne, ha nem is menne már le, peteérésem már úgysem valószínű, ma bagyok a 19. napon (bár a ciklusaim néha hosszabbak, de a hőemelkedés állítólag már nem túl biztató: vagy van már baba vagy már nem is lesz).

Szóval szurkoljatok, mert annyit idegeskedem a lakásfelújításunk miatt, hogy minden nap úgy érzem, most fpg meglátogatni a kis manócsapat (piroska). Pedig még 2 hét hátra van.

Adrienna: Te megérezted a terhességet??? Volt vagy van valami tüneted a fogamzás, illetve a pos teszt óta.???

Puszi Mindenkinek: Kata
szdkata1
 
 


Szdkata!

Magas a prolaktinszinted? És szedsz rá gyógyszert? Magas prolaktinszint mellett nem nagyon lehet teherbeesni. Clostylbegitet nem szedsz? (ha a peteérésed nincs rendben)

Kép
babancs
 
 


Sziasztok:)

Csatlakozok hozzátok igy babagyártás kellős közepén, fogjunk össze:)
Hőmérözéssel most próbálkozok kiváncsi leszek az eredményre, kb 1 hét és kiderül:)
Nekem 21 napos a mensesem, juniusban a nöcsócsászom irt fel Chlostibegy tablettát de szerintem felesleges volt mert rákövetkező mensesem 17 napra jelentkezett, úgyhogy nem hosszabbodott meg a dolog.
De érdekes mert 3 éve nem szedek fogamzásgátlót és rendszeresen 21 napra jött meg, ezért nem értettem a doki gyógyszererzési "mániáját". :roll:
lukrecia75
 
 


Sziasztok!

Azt szeretném mindenkinek elmondani, hogy én majd 6 évig szedtem megszakítás nélkül fogamzásgátló tablettát és nagyon féltem, hogy mi lesz majd utána. Decemberben hagytam abba és rögtön elkezdtem cickafarfű teát inni (nálunk a munkahelyemen erre esküszik az összes kismama), ami beállitotta a ciclusomat 26-27 napra. Májusban kezdtünk próbálkozni és most 4 hónap elteltével augusztusban jött össze. Én rettentően el voltam keseredve az első sikertelen hónapn után, mert úgy gondoltam, hogy akinek ennyire szabályosan jön meg az tuti 1-2-re teherbe esik, na ez nem igy van. Elmentem egy homeopátiás orvoshoz, aki azt mondta, hogy a férfi hormon kicsit túlteng a szervezetemben és adott cseppecskéket. Rá másfél hónapra zebra :) Most olyanokat ad, ami megerősíti a baba helyzetét, nehogy valami baj legyen. Szóval reménykedem.

Szdkata: nem is tudom, a mensi várható időpontja előtt egy héttel, pár nappal azt éreztem, hogy picit görcsöl a hasam, fel vagyok puffadva és picit fájt a derekam. Olyan érzés volt mintha másnap meg akart volna jönni. Betegnek éreztem magam és hőemelkedésem lett 37,1-37,2. Most már tudom, hogy ez normális dolog. Jelenleg kisebb alhasi szurkáláson kívűl semmilyen tünetem sincs.

Bocsánat a kimerítő szónoklatért :oops: Nagyon szurkolok ám mindenkinek!!

Puszi
adrienna
 
 


Adrienna: hasonló tüneteim nekem is vannak, de korainak tartom, hogy a 11. nap után már hőemelkedésem legyen baba miatt.

Clostylbegitet szedek , ez volt az első hónapom, de szeptembertől új dokit keresek.

Babancs: A prolaktinszintem re még nem kaptam bogyót, csak a védőnő mondta, hogy valszeg az van, mert még mindig van pár csepp tejem, de már febr óta nem szoptatok.

Most nagyon reménykedem, hogy összejött mégis a hó elején, de nem sok reményem van.

Szurkoljatok lányok, én is szorítok nektek!!!

Adrienna: vigyázz magatokra!! Már nagyon irigyellek...:) :)
szdkata1
 
 


Még egy tipp azoknak akik fogamzásgátlót szedtek. A nők lapja orvosa írásaiban olvastam, hogy a fogamzás gátlók abbahagyását követően minnél hamarabb el kell kezdeni próbálkozni, mert az azt követő hónapok termékenyebbek lehetnek, mint esetleg később, vagyis nem tartja indokoltnak a 3 hós kihagyást. Úgyhogy aki eddig fogigátlót szedett, lehet, hogy hamarabb lehet terhes????

Ti az aloe vera gélből a berry-t isszátok, vagy a simát??? mennyiért veszítek a literes flakont???
szdkata1
 
 


Ez tuti így van szdkata!

A PCO-s topicban egy lány 2* is közvetlenül a Diane35 elhagyása után esett teherbe, mivel akkor még van peteérés!
Hülyeség bármennyi időt is várni a tabletta elhagyása után. A fogamzásgátlót azért kell minden nap bevenni, mert ha elhagyjuk, 1 nap alatt már kiürül a szervezetből és nem véd.



A tejcsorgás a magas prolaktinszintre utal. Javaslom, kérj egy hormontükrtöt, vetess vért. Szorítok neked, hogy babás légy!

Kép
babancs
 
 


Köszi babancs.

Nem tudod a mastodynon cseppet recept nélkül is lehet kapni???


Köszi-köszi :) :)
szdkata1
 
 


Nekem recept nélkül adták, de neten mintha azt olvastam volna, hogy vényköteles. Homeopata csepp.

Kép
babancs
 
 


Én is hallottam már sok helyen, hogy a fogamzásgátló után nem kell várni és hogy tényleg hamarabb sikerülhet a baba.

Szdkata: miután elkezdtem szedni a homeopatias szereket, középidőben megéreztem a pé-t, mert fájogatott a hasam stb. Nem lehet, hogy te is valami hasonlót érzel?

Hajrá mindenkinek, jó lenne jó híreket hallani.
adrienna
 
 


Jó reggelt!

Adrienna,
nagy gratula, én is irigykedek.
De remélem, hamarosan sokan követünk.

Kata,
én a Berryt iszom, a forever livingesektől kb. 6000 Ft egy flaska.

Lukrécia,
hajrá neked is, várjuk egy hét múlva az eredményt :)

Babancs, üdv Neked is!
bodzi
 
 


Sziasztok!

babancs: akkor megkérdezem a gyógyitárban. Köszi, bár ma azt mondta nekem egy lány, hogy csak vényre adják...???

Adrienna: nagyon reménykedem hogy azt éreztem, de most már nem tudom mit érzek ,mert közben előjött a krónikus bélgyulladásom. Ebben a hónapban már nincs több esélyem, úgyhogy nagyon. nagyon reménykedem. Szorítsatok! 4-én szeretnék tezstelni, ha addig elkerülnek a manók...

Bodzy: én is azt szeretnék venni. Csak lenne egy kis pénzem. Ebben a hónapban kidobtam a babymarkra, inkább berry-t vettem volna....


Ma sajna jól leforráztam magam, úgyhogy alig csináltam valamit egész nap. Apa is el lesz tiltva egyidőre, bár a munka miatt itthon sincs nagyon.

20-án volt 41, de akkor is dolgozni ment éjszakára. Alig ünnepeltünk.

Van olyan köztetek, aki trombózis megelőzésére valami orvosságot szed, esetleg Chron beteg?

Mindenkinek jó babásodást: Kata
szdkata1
 
 


Sziasztok!

Jó lenne, ha gyakrabban tudnánk írni egymásnak, vagy csak kizárólag a gyerekprojekt témáról szeretnétek itt társalogni. Gondoltam, a napi történések is érdekesek lehetnek, és a gondolatainkat is megoszthatnánk egymással néha, mint a barátnők...????:):)

A hőgörbém szerint, mint utánnaolvastam, tényleg volt ebben a hónapban tűszőrepedésem, mostmár csak abban kell bíznom, hogy meg is termékenyült. A hőm még mindig fenn, szerencsére. Ha így marad 4.-éig,akkor lehet esélyem egy pozitív tesztre. Nálam ez azért nagy szó, mert egyébként nem mindig van peteérésem.

A hasam már mindentől fáj, mint említettem. A beleim még nem jöttek rendbe teljesen, és kissé olyan érzésem van, mintha ma akarna megjönni, de ezt ilyenkor nehéz szelektálni.

Nálatok mizus???

Kata
KépKép
szdkata1
 
 


Kép

Remélem most látszanak a kislányaim.

Kata
KépKép
szdkata1
 
 


Na ezt jól eltoltam, ekkora lett a kép, te jó ég....

Bocs, de erre nem számítottam, lehet ezt valahogy utólag módosítani???

Kata

Kata
KépKép
szdkata1
 
 


Sziasztok!

Kata,
nagyon aranyosak a lányok!
szurkolok Neked, hogy 04.-én jöjjön a zebra:)

Ágota, merre vagy?

Kép
bodzi
 
 


SZIASZTOK CSAJOK!!!!!!!!!!

Bocsánat, hogy eltűntem, de pénteken és hétfőn is szabin voltam. Otthon pedig még egyelőre nincs netem. Pedig már nagyon kiváncsi voltam, mit írtatok!

Bodzi: az Arany10-ben van a Salsa de Cuba (salsa tropical), én oda jártam, és naon szerettem, és feltehetőleg szeptembertől oda is megyek vissza. Ha gondolod, gyere Te is. Intimtorna?

Kata, nagyon szépek a lányok! Gratula és szorítok 4-re.

Én asszem, nem estem teherbe.
Ellenben voltam a nődokinál. Rákérdeztem a rubeola és bárányhimlőoltásra. Azt mondta, felejtsem el, vagy várjak még egy évet utána. Ugyanis addig bolyong a szervzetben a vírus, és pontosan az oltás miatt kapja el a gyerek.
Csinált citológiát. pár nap múlva jön az eredmény.

Te jó ég, milyen PCO-ról beszélgettek? Asszem Bodzi, mi még ehhez nagyon kezdők vagyunk.
A doki azt javasolta, az első 6 hónapba ne számolgassak, csak élvezzem a védekezés nélküli szexet a párommal :twisted:

Adrienn! Gratulálok! Te vagy az első 'zebrás' :-) ez aranyos.

Odry! Mivel még kezdő vagyok, én magam sajna nem tudom megállapítani (bár azt tudom, hogy az Uránusszal kapcsolatos)
Mindenesetre, ha naon nem jön össze a baba, érdemes elmenni Kaló Jenőhöz. Holnap behozom a számát. Ő kifejezetten ezzel foglalkozik. Asztrológus.
Én ki tudtam számolni magamnak, mikor jön össze a középidőm és a megfelelő Hold-Nap állás. December 4-én 17: 25kor :roll:
A páromat lefoglaltam aznapra :-)
De persze, lehetséges, hogy előbb is sikerül, de a legnagyobb esélyem akkor van

lehet addig boldogítalak még Benneteket :-)

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Ágota,

csak hogy megjöttél :)
Az intimtornával még nem volt időm foglalkozni sajna.
Te jutottál valamire?

Sokan mondják, hogy ne akarja görcsösen az ember és akkor biztosan sikerül a teherbe esés. De ezt olyan könnyű mondani és nehéz megvalósítani. Mikor olyan jó lenne már a kis babóca. :)

Azért én bízom benne, hogy december előtt összejön Neked is a baba!

Kép
bodzi
 
 


Áááá, én sem jutottam még semmire.
Most próbálom még csak összeszedni magam.

Köszi a jókívánságot.

Hát azért kellenek a tervek, az egyéb tervek, mint pl. a tánc, a torna. Hogy az embernek legyen más célja is, és élvezze a mindennapokat gyerek nélkül is. Nehéz az, ha minden nap a csalódásról szól, na most sem, most sem...

Ha gondoljátok, kitalálhatunk valami közös programot hetente egyszer, vagy kéthetente. Ez lehet sport, vagy bármi. Akár ping-pongozás is (azt naon szeretem), ez legalább nem megerőltető sport, ha valakinek időközben öszejön a dolog.

na mit szóltok?

Ha van ötlet még, várjuk!

puszmák

KépKép
KépKép
ragota
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: