Új privát üzeneted érkezett!

Laptető... :D
angyalkrisz
 
 


Krisz, Szeri-baba neve Dóra Ditta (ha nem változtattak rajta azóta) :wink: Hajrá ma este!!! Laptető meg szerencsét hoz, tudod :wink: :lol: Remélem jól viseli majd Csenge a távolléteteket, és ti is tudtok szórakozni egy jót!
Keresztszülőség: bár nem vagyok katolikus, szerintem azért biztos vannak kevésbé szigorú papok, akik megkeresztelnék simán attól, hogy evangélikus vagy... :roll:

Vivi, hát igen, örültem volna is meg nem is, ha ilyen hamar jön a tesó... Ha lehetne választani, sokkal inkább választanék nehezebb első 1-2 évet két kicsivel, mint újra átélni a hosszú várakozást, küzdelmet, könnyeket, csalódást, fájdalmat. Persze lehet azért gondolkodom ilyen "nagyvonalúan", mert nem tudom, milyen nehéz lenne a két picúrral (na azért valamennyire el tudom képzelni ha Leventét megszorzom kettővel) :lol: De hiszem, hogy ha a Jóisten úgy akarná, akkor erőt is adna, hogy felneveljem őket :wink: :lol:
Amiatt viszont rögtön megrettentem, hogy akkor mi lesz Levivel, olyan jó, hogy most csak az övé vagyok és azért még szeretnék ebből adni neki, az összebújások, a szopizások, a hancúrozások, a rengeteg játék együtt, ebből mind kevesebb jut majd neki :(

Amúgy nekem is most körül lehet pé-m, de mi most nem igazán vagyunk rajta a témán.

Kép
vickybabe
 
 


Tényleg, most, hogy írod, már én is emlékszem a névre... :oops: :)

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 

 
 

Sziasztok!

Nandorka,
jo ez a cikk a szobatisztasagrol. Hat nalunk sok minden igaz mar Attilara,de van,ami meg nem. Igy nem ketseges,nem erett ra,de majd az lesz:)Lanykeszites:azt hiszem meg talan nekem is atkuldted valamikor.En nem hinnem,hogy barmit is bevetunk,ha majd odajutunk,en a Joistenre bizom. Szivesen nevelnek meg egy fiut is:)Nekem ugy erzem,teljesen mindegy.
En ugy tudom,ha peteeres elott 1-2 nappal van egyutt a par,akkor lanyra nagyobb az esely,mert spermiumokban az X kromoszomak tovabb elnek,azaz bevarjak a petesejtet.Mivel az Y kromoszomak rovid eletuek,fiut csak a peteeres "pillanataban" lehet csinalni.
Gyonyoru Dorka haja,kitol orokolte a furtoket???
A tablaja nagyon tetszik,nem ikeas veletlenul?
Kerti partirol majd meselj,bevallalos vagy!!!Boldog nevnapot a nagyfiadnak!!!!!!(Abel,ugye?)
Cukik az allatok!Nektek sajat nincs?

Jaj jut eszembe lanyok,nem kell valakinek kisnyuszi?????Ismerosoknek esteleg?
Emelkeztek,multkor szereztem az etterembe egy nyuszit,mert meghalt a regi.De ferjem helyettese is szerzett egyet.Es lett egy fiu es egy lany nyuszko.Na azota szuletett 12 kisnyuszi!!!!!!!!!!!!Durva!!!!!
Eloszor 3(ebbol egy elpusztult),most meg 9, 1 hete kb.
Szoval az anyjuktol azt hiszem 3-4 het mulva lehet elvalasztani oket,akkor vihetokMind hofeher es gyonyoru!Ajandekba adjuk!!!
HELP!!!

Szeri,
nagyon izgi mar:))))))
Ne izgasd magad a szobatisztasagon,ez nem verseny.Mindenki elobb utobb az a lesz!!Es ki fog arra emlekezni,mondjuk 2-3 ev mulva,hogy ki mikor lett az?Es mit is szamit??? :wink:
O,biztosan veget er ez a nem korszak,csak mar nagyon reg ota tart!vagy 3 honapja.Oruletes.Neha mond igent is,vagy bologat,de az mondjuk napi 1x.
Majd aug vegen lesz ujra szulinap (a mostani torta Aposomnak semmi exra nem volt,egy sima csokitorta,kivul tejszinhabbal,csokireszelekkel megszorva),amikor sutok marcipanosat,azt majd lefotozom.5eves lesz az egyik unokatesoja Attinak..Vagy egy katica lesz vagy egy pillango,meg nem dontottem.Ocseme meg szept elejen lesz,na neki si van mar otletem:)

Krisz,
irto viccesek amikor elkezdenek beszelni.
Attilanak szoktam irni a beszolasait miota mondatokban beszel.Nagyon jokat mond,meghalunk a nevetestol.
Kedvenc szovege mostansag,amit allando jelleggel bedob:"Bocsanat,nem latta a tacsamat?":)De hat napi szinten sok-sok vicces mondat szuletik.
Orulok,hogy bevalt a torta!!!Nagyon szep lett!!Ugyes vagy nagyon!!!Parodnak tetszett?:)
En mindig ezzel a piskota recepttel sutom a tortalapokat,csak max novelem a mennyiseget mindennek,illetve ha kakaosat akarok,akkor meg 1 kanal kakao is megy bele.
Eskuvohoz jo szorakozast,hidd el,semmi baj nem lesz,Csenge szuperul ellesz!!!!Ti meg jol kikapcsolodtok.
Ugy mennek mar en is egy jo kis lagziba,de valahogy most korulottunk senki nem akar hazasodni :roll:
En katolikus vagyok,de sajnos tudom,hoyg ilyen ez a vallas.Iszonyat vaskalapos a papok tobbsege.
MOndjuk a mi papunk (aki osszeadott minket Szentendren,majd megkeresztelte Ateszt)iszonyat jo fej,fiatal,kozvelten,laza.O mas tema.O ilyeneken nem temazott.Egyedul azt kerdezte,hoyg meg vannak-e kerestelve a keresztszulok.Hogy mire,az mindegy. :wink:
De voltam erdeklodni itt is,Obudan a papnal...hat ne tudd meg.Ilyen,hogy jarjunk el mi+a 2 keresztszulo 5alkalommal (mind a negyen!!) a keresztelo elott felkeszitore.De a gyereket ne vigyuk,mert az zavarna a beszelgeteseket...???Normalis???Akkor volt Attila 3 honapos...megis hogy hagynam valakire 5x orakra??
Igy vegul ott lett megkeresztelve Attila,ahol hazasodtunk,Szentendren:)

Vivi,
szerintem isetni otlet volt ez az 5os!!!!!!!!!!Kiraly vagy!!!!
Gyonyoruek a kepek!!!A gyerkocok nagyon szepek hallod!Es Te szuperjol nezel ki!!!!!!Tetszik a csaladi kepetek nagyon.

Vicky,
nalunk is megy a klonozas tema,mert Attila is total Apaja:)De en nem banom:)
Erdekes amit irsz,hogy kevesebb ido jutna a Levivel valo hancurra,ha jonne teso.De ha belegondolsz minden tobbedik gyerek "sorsa" ez :wink: Ott mar nemcsak o van,nemcsak vele hancurozik anya :wink: Az elejetol!!

Benita,
ugye szolsz,ha valami van babaugyben???:)Vonalzodat miert vetted le?

Hoztam balatonfuredi kepeket(montazsokat raktam ossze,tudom igy kicsik a kepek,de nem volt idom kicsinyitgetni most):
Kép Kép
Na es persze kieltem a fotozasi maniamat is :
Kép Kép
Csaladiakat,meg egyebeket majd a keptarba teszek,ha odajutok szolok.

Remenyeink szerint szeptember vegen tudunk koltozni.A burkolas elobb meglesz,de a lepcso az kb szept kozepere-vegere,es muszaj ahhoz igazitanunk,addig nem tudunk menni,mert korlat nelkul lehetetlen letezni Attilaval az emeleti galeria miatt.
Ugyhogy kerem a drukkokat az elkovetkezo hetekhez,hogy minden siman menjen!!!! :wink:

na megint regenyt irtam :lol:
kovessetek a jo peldat :wink: :!:
pusz

Kép

Kép
arwen07
 
 


No, még a holnapi utazás előtt...

Arwen, édi Atti. De jó lehetett!!!
Nyuszit majd említem ismerősöknek, hátha.

Nekünk állatunk annyi van, ami magától költözik a kertünkbe: zöldgyík, fali gyík, süni, zöldike, feketerigó, énekes rigó, kenderike, varangy stb. :D Ez így ideális, nekem legalábbis. Tudom ,h ogyha lenne nekünk, bátrabbak, ötletgazdagabbak lennének, ha szembekerülnek pl. egy kutyával, de egyelőre még nem szánjuk el magunkat. Talán ha nagyobbak lesznek mind a ketten.

Köszönjük a fürtdícséreteket. Mindkét nagypapának elég hullámos haja van. Sztem az övé sem lesz göndör nagykorában, mert a tövénél nem göndör, de biztosan marad belőle egy kis hullámosság. Én mindig úgy szerettem volna olyan kellemesen hullámos hajat. Hát, most megvalósul a lányomban!

Krisz, drukk a mai napra! :wink: Sztem, ha mamával jól megvan, egy éjjel teljesen gond nélkül menni fog. Hosszabb időre én is csak 3 éves kora után fogom rábízni másra (több napra), de egy éjszaka teljesen rendben van.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Ja, a mulatság jól sikerült! :) Annyian voltak kb., mint szülinapon, sokan nyaraltak. De jó volt, h jött olyan is, aki szeretett volna együtt lenni ovisokkal, de még nincs kialakult kör, akikkel összejárnak játszani, ők is részt tudtak így venni, h nyitottan hirdettem meg. A fiam mondjuk főleg a hasonló korú barátjával játszott, ez érdekes, mert vannak pl. kislányok, akikkel nagyon jól eljátszik, ha kettesben vannak ,de ilyenkor kevésbé. Amúgy viszotn úgy bírom, és ez sztem az ovi erénye is, nem csak a mienk, h egyáltalán nincs fújolás a fiúk és a lányok közt. A kisfiam remekül játszik a legtöbb hasonló korú kislánnyal is.
Majd keresek képet is. (Bár más gyerekét nem akarom felrakni. De htáha találok jót.)
És kösz a sok ránkgondolást, pont a buli idejére (4-től) jó idő lett itt nálunk, mezítláb rohangáltak a kölkök. A medencével meg legalább nme kellett besződni. 8) Jó, ha meleg lett volna, jó buli lett volna, csak nem olyan egyszerű...

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


besződni=vesződni

Szép napokat!!!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!

Most csak pár igért kép.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipcsab 2009.09.20 12:44-kor.
csipcsab
 
 


Arwen, Csip
Tündériek a kis lurkók! :D :D :D Öröm őket nézegetni, hihetetlen, milyen gyönyörű ajándékok számunkra a gyermekek !!! :P :P :P

vonalzó:
Már régóta nincs, pontosabban előző ciklus óta: azért vettem le, hogy ne figyeljem állandóan h hol tartok. (Bár így is tudom... :( )
A helyzet nálam a következő: 3 napja barnázok úgymond, várom a pirit, kicsit meglepett, mert korábban kezdődött, de nekem már volt ilyen, és általában így indul a mensim is. Nődoki sem tudja az okát.... (picit aggaszt...)
Nem értem, hogy akkor mikor volt pé, egyáltalán volt-e, és emiatt nincs is nagyon értelme, h számolgassam a napokat :? :? :cry:
Bocs, nem vagyok túl jó passzban, gondolom emiatt, de összeszedem magam és megint a régi leszek!

Benita

Kép
benita76
 
 


Encinek nagyon boldog 2. szuletesnapot kivanunk!!!!!!!!

Kép Kép Kép Kép
© Agócs Írisz


Nandorka,
haziallat:hat igen,megertelek,persze egy kertes hazba mindig van betevedo allat:)En nagyon szeretnek kutyit es macsekot a hazba,nekem vilag eletemben volt/van a anyumeknal mindketto.
Anyoseknal es Sogornoeknel is vannak cicak,Attila imadja oket is,es Anyumeknal a kutyit-cicukat is.Csak a nagy kerdes majd,ha lesz,hogy milyen kutyi legyen,mert ezzel kapcsolatban a ferjemmel vannak meccseink:D
Orulok,hogy jo lett a buli!!!Ha id enem akarsz kepet tenni,tegyel a keptarba,csak szolj!!!!!!!!

Marietta,
szuperek a kepek!!!Aztan gyere meselni is!
Az uszogumis annyira jo Florarol!!!!Es ahol a masik kislannyal van,hat megzabalom ebben a ruhaban!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Benita,
azert mi drukkolunk akkor is,ha nem tudjuk hol tartasz :wink:
Ne legyel rossz passzban,jonni fog a baboca!!!!++++++
Lehet,hogy meg kellene nezni a barnazas okat..

Mi ma grillbulira megyunk,mar nagyon varom:)))
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arwen07 2009.08.17 17:10-kor.

Kép

Kép
arwen07
 
 


Nagyon boldog szülinapot kívánunk Encinek!

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Sziasztok!

Encinknek Nagyon Boldog Szülinapot Kívánunk!

Kép

Krisz, reméljük sikerült az este :) :wink: Az esküvőhöz megy a drukk, Csenge biztosan jól fogja viselni a külön létet :) Katolikus papok tényleg ilyen vaskalaposak, bár nálunk ez úgy működött Peti keresztelőjén, hogy Porsi (aki Peti keresztanyja és református) a keresztlevélen, mint a keresztség tanúja szerepelt. A tesóm - aki katolikus - pedig rendesen keresztszülőként. Szóval ha ez így Neked, meg a gyerkőc szüleinek megfelel, elméletileg meg kell hogy keresztelje így a gyereket, s így lehetsz Te a keresztanyja.

Vicky, hát, biztosan nem lett volna egyszerű a kettővel, de a Jó Isten úgy is tudni fogja, hogy mikor érkezzen a kis tesó :)
Mostanában én is sokat gondolkodom rajta, hogy lehet hogy mégis jó lenne egy kistesó, de nem olyan későn, mint ahogy terveztem, hanem mondjuk Peti 3 éves kora körül.
Nem tudom, hogy honnan jött a gondolat, de egyre jobban érzem, hogy jó lenne. :roll: Apa egyenlőre még nem ilyen lelkes, Ő főleg az anyagi vonzatoktól fél :roll: Vicces, hogy most kezdek el ezen gondolkozni, mikor a kiságyon, pelenkázón, s a forgón kívül Petinek mindenét eladtam. :? :oops: Na mind1, majd meglátjuk. :roll:

Arwen, kisnyusziról majd kérdezek, hátha nálunk a 3 kecske, 18 csirke és 5 kacsa mellett még elfér. De nem ígérek semmit. :roll:
Nyaralási képek szupik!! Kisfiad hihetetlen nagy kópé, látszott rajta, hogy nagyon-nagyon jól érzi magát! :) Költözéshez megy a drukk! :) Majd kérünk képeket! :)

Szeri, Krisz a szobatisztasággal tényleg ne izgassátok magatokat (mondom én, akinek még nincs ilyen megoldandó feladata :) ). Biztosan menni fog az, ha a gyekrőcök készen állnak rá. Jövő nyáron majd mi is megpróbálkozunk már vele :)

Vivi, a gyerekek nagyon édesek, a süti pedig nagyon szuper!!! Nagyon ügyes voltál! :)

Dorka, kisfiadnak utólag is Boldog Névnapot! :oops: A bulinak meg örülök, hogy jól sikerült :)

Marietta, csuda édesek vagytok! :) Flóra pedig csuda bűbájos kislány :)

Benita, lehet hogy nem is lesz Piri :) Lehet, hogy ez a kis barna beágyzódást jelez :) :wink:

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Sajna megjött szombat este... :( :( :(
Arwen
A barnázás miatt, és az emiatt elhúzódó menzi miatt voltam nődokinál, mert zavar engem is. De csak a vállát vonogatta :evil: , azt mondta, biztos a császármetszés miatt..... ( :?: :?: :?: ). Na gondoltam, többet ide sem jövök. Amúgy nem az én nődokim volt, mert gondoltam azért nem adok ki 10-12 ezret, majd hozzá csak akkor megyek, ha baba dolog állna a háttérben. Elég lesz akkor is fizetni, ne kelljen 2-szer. De lehet, h nem úszom meg, mert semmi megnyugtató választ nem kaptam a bajomra.

Encikének boldog szülinapot!!!!

Most lépek, mert Kevinnek már aludnia kellenne.... :roll: :roll:
Még jövök
Benita

Kép
benita76
 
 


Sziasztok!
Köszi mindenkinek Enci köszntését.

Krisz: lagzihoz jó szoórakozást kívánok. Biztos jó lesz kicsit kimozdulni gyerkőc nélkül, de szerintem elég gyakran eszedbe jut majd, hogy "vajon mit is csinálhat most éppen"? (magamból indultam ki)

Vicky: igazad van, inkább kis korkülönbség, mint megint a hosszas küzdelem. Nálam is ez volt az első reakciók egyike, hogy szegény ENci, neki milyen rossz lesz, mennyivel kevesebb időm jut majd Rá. Fokozatosan szoktattam magam a gondolathoz, és amire meglett Levi már nem is tűnt olyan vészesnek.

Arwen: a lépcsőhöz mennek a drukkok. Atti nagyon édi,látszik hogy élvezte a vizet.

Dorka: örülök, hogy végül jó időtök lett.

Ismeri körzületek valaki a depo provera injekciót? Amikor voltam szülés után kontrollon, ezt javasolta a dokim. Három havi adag, egy szúrással, nem kell naponta figyelni, hogy nehogy elmaradjon a gyógyszer. Szopi mellett adható, és elvileg ugyanakkora a hormontartalma mint a Cerazettenek. És nem utolsó szempont, hogy 1500 Ft a 3 havi adag, míg a gyógyszer 6000 felett van. A lényeg, hogy beadattam, de kb 1,5 hét után pecsételő vérzésem jelentkezett, ami már egy hete tart. Nem vészes, napi pár csepp, de azért mégis. Ez normális? Sosem volt semmi hasonlóm, pedig évekig szedtem harmonetet, majd szülés után jópár hónapig a cerazettet. Meddig normális ez, mikor kezdjek aggódni?
vivi79
 
 


Vivi
Én nem ismerem ezt a fajta fogamzásgátló módszert, de a google-ban rákeresve olvastam, hogy okozhat pecsételő vérzést, ami aztán elmúlik, emiatt nem kell aggódnod. Nézd meg te is ezt az oldalt (az első link, amit kiad a google kereső.)

Benita

Kép
benita76
 
 


Köszi Benita!
Igen, ezt én is olvastam, de gondoltam hátha van valamelyikőtöknek személyes tapasztalata. Felhívtam ma a dokimat is, azt mondta 10-14 nap alatt elvileg elmúlik. Lassan letelik, kíváncsi leszek.
vivi79
 
 


Sziasztok!

Tegnap reggel haza értünk! :lol:
Nagyon jó nyaralás volt ismét,46 fok volt és a tenger is 30 fokos.
Túl vagyok az első medúza csípésen és jelentem túlélhető! :wink:
Sokat vásároltunk (minden márkát hamísitanak 8)
Voltunk delfinshow-n nagyon szuper volt lehetett fotózkodni a delfinekkel nagyon érdekes bőrük van és olyan édesek.
Képeket még nem töltöttük fel de hamarosan!!

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Esztora
Fúúúú, de irigyellek!!! :P :P Biztos nagyon szuper lehetett, várjuk a képeket!
Tudod, hogy most pont dm-t hallgatok fullra....... tombol a mode a házamban...... Kevint apa elvitte mamához. :roll:

Benita

Kép
benita76
 
 


sziasztok!

Encikének utólag is nagyon-nagyon boldog 2. szülinapot!!!!!!!!!!!

Vivi, a fogigátlóhoz nem tudok hozzászólni...remélem úgy van, ahogy írtátok és hamar elmúlik a vérzés... :roll:

Esztora, irigy-irigy :oops: 8) bár az a 46 fok elég ijesztően hangzik... :shock: várjuk a képeket!!!!!!!!! :wink: 8)

Pinkiné, akkor biztos lesz még tesó Nálatok, ha már most agyaltok rajta :wink: amúgy is Ti még nagyon fiatalok vagytok, úgyhogy pár évet nyugodtan várhattok, addigra biztosan beindul a biznisz és jöhetnek az újabb manók!!! :lol:

Benita, sajnálom a pirit :( a nődoki meg, hát, érdekes...hogy lehetne köze egy több mint 2 évvel ezelőtti császárnak a mostani problémához? :shock: :roll:

Arwen, de jók a képek! Nagyon profi vagy fotózásban is! Atti meg tényleg tiszta apája, néztem az iwiwen is! :lol: Tesó témában igazad van, magam is 2. gyerek vagyok és tényleg így van, akkor már sosem vagy "egyeduralkodó". Viszont cserébe kapsz gyárilag egy nagytesót és két rutinos szülőt :lol:

Dorka, örülök,hogy jó volt a buli! Várjuk a képeket!!! Állat témában én is úgy vagyok, hogy nem akarunk sajátot. Párom nagyon ellene van, én mondjuk kutyit szeretnék, de az tény, hogy akkor lőttek a szép kertnek.. :roll:

Marietta, nagyon jók a képek! Látszik, hogy Flóri is élvezte nagyon a nyaralást! 8) :lol:

Arwen, Marietta és még aki esetleg olvassa a blogomat: levédtem jelszóval, ha küldtök emilcímet, akkor küldök meghívót :wink:
Pinkiné, Neked már elküldtem :wink: :lol:

Kép
vickybabe
 
 


Sziasztok!

Viki, küldhetek priviben mailcímet? Blog ügyben. Olyan jók ezek a blogok. Te könnyen találsz rá időt, h írj? És meg lehet vhogy örökíteni a blogot az utókornak? Miylen formátumban? Mert pl. fórumokat van, h egész egyszerűen eltüntetnek, ezzel ugye ilyesmi nem fordulhat elő? Kíváncsi lennék a blogos tapasztalataidra. Nagyon jó kis naplóféle lehet ez a gyerkőcnek is későbbre, h olvasgassa - vagy ilyenre nem gondol az emer, mikor írja?

Beni, remélem, minden rendben!!! Ha ennyire nem volt képben a doki, érdemes lenne rákérdezni máshol. Persze alkati doolog is lehet, de ha Te úgy érzed, nagyon eltér, biztos úgy van.

Marietta, szuperek a képek, irtó ari Flóra baba!

Vivi, Enci, gratulálok Nektek a szülinap alkalmából!!!

Kép

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Most nem tudok többet írni, de majd holnap. Van egy kis időnk a párommal, h beszélgessünkm és ez ritka kincs mostanában...
Jó éjt!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Beszámoló képek nélkül

Kedden érkeztünk meg Antalya-ba és innét még 150 km volt a szálloda.ahol kiderült hogy a 3/4 busz szintén itt száll meg.
Rendes volt a recepciós kaptunk egy hatalmas családi szobát 5-en.
Első nap inkább pihentünk,fürödtünk és alig vártuk hogy enni kapjunk
Másnap este elmentünk a környéken mászkálni,mivel napközben tényleg 45-46 fok volt így nem nagyon mozgolodtunk csak a medence-szoba-tenger part nyomvonalon.
3.napon irány a bazár ami nagyon komoly minden világmárka hamisítványa egy helyen és meg akarnak győzni arról hogy eredeti
Aztán Zitával befizettünk a Trója című tánc eladásra hát lányok aki erre felé jár és teheti feltétlenül nézze meg azt hiszen felejthetetlen élmény volt,találtam egy kis ízelitőt:
http://www.youtube.com/watch?v=a6wxqNVP ... re=related
(dec.11 lesz B.pesten a Fire of anatolia c. előadásuk amit megnézünk)
Vasárnap pedig a Sealanya nevű delfináriumban voltunk (ezt egyénileg szerveztük meg kicsit sok volt a 35 eur ár amit az utazási iroda kért)itt volt egy nagyon színvonalas delfin és fóka show 1 órás.Utána pedig lehetett fényképezkedni 1 delfinnel.nagyon jó képeket csináltak.

Ami nem jött be egyikőnknek sem az a kaja...
mindig volt tészta,valami szottyos zöldség és szottyos hús meg köret és rengeteg saláta (amit valljuk be kb 3.napon már nagyon utálsz.szerencsére reggel és este grilleztek valamit így nem haltunk éhen.sütik is eléggé felejthetőek (pudingot és mézet nem akarok látni jó darabig)
a parton volt ehető kaja így inkább itt ettünk délután (nem bíztunk a vacsorában...)
Beszélgettem az egyik idegen vezetővel aki mondta hogy sajnos évről évre romlik a színvonal az oroszok miatt mivel ők minden szart megesznek,ezért pl németek már nem nagyon jönnek ide.
A part gyönyörű és a víz is isteni volt ha más ételt adnának szívesen vissza mennék de így egy darabig nem vágyom vissza.(most épen Ciprust nézegetjük jővő októberre ) :wink:

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Esztora, szuper lehetett ez a nyaralás!!!
Nyunyi hogy érezte magát?
Olyan opció lenne akkor nyerő, h a kaja ne legyen benne, nem?
Delfines képeket - és a többit is - szeretettel várjuk! :wink:

Pusz, én is keresek majd képeket!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


sziasztok,

Dorka, várom az emailcímedet!!!
Blog-dolgok: ki lehet exportálni, amit szerintem időnként érdemes is megtenni, és akkor nem vész el (csak picit átalakul :lol: egyszer már exportáltam, de nem tudom, meg tudnám-e nézni... :roll: jó a felvetés, hülyét is kapnék, ha elvészne).
Én is főleg Levente miatt írom, na meg magamnak, mert olyan gyorsan telnek el ezek a hónapok, aztán jó lesz majd pár év múlva, vagy esetleg, ha jön a 2. babó, visszaolvasni, mi volt, hogy volt. :lol:
Idő-tényező: hát nehéz, van, hogy heti 1x jutok oda, hogy írjak, van, hgoy még annál is ritkábban. De annyi időt amúgy is eltöltenék a gép előtt, akkor meg ez legalább "alkotó" munka, szóval előbb írok oda, mint pl a fórumokba (na azért ide is igyekszem mindig írni, ha gép elé jutok :lol: )

Esztora, szuper lehetett a nyaralás, most már nagyon kíváncsi vagyok tényleg a képekre is!!!! Kaja :evil: jó, hogy írod, mert a páromnál a kaja-kérdés eléggé kritikus a nyaraláson :lol: ezért nem megyünk pl Tunéziába, Egyiptomba sem...akkor a törököket is kilőhetjük :roll:

Mi most apa nélkül vagyunk a hosszú hétvégén, elment haverokkal pár napra...de jöttek cserébe a nagyiék, hogy ne unatkozzunk :lol:

Kép
vickybabe
 
 


Vicky ha kritikus kérdés a kaja akkor tényleg ne menjetek (amúgy Tunézia és Egyiptom nálunk sem játszik) DE vannak olyan szállodák ahol az AL. -ben benne vannak az a'la cart éttermek is és itt azért más a helyzet.

Nyunyi jól érezte magát és olyan érdekes hogy ott 11 éjfél körül aludt el néha és itthon minden gond nélkül vissza állt.

Képek már feltöltöttük de valamiért nem nyitja meg ez a gép őket mindig ezért a laptopra is felteszem majd.

Benita éljen a dm!!
(a cd-t még mindig nem rendeltük meg.... :twisted: )

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Hello Mindenki! :)

Benita, érdekes következtetés. :roll: A 2 évvel ezelőtti császárnak mi köze lenne a mostani dolgokhoz? :roll: Ha gondolod, az én dokim tart ingyenes rendelést Zuglóban, a CSK-ban. Oda TB alapján mehetsz, s hidd el, hogy sokkal normálisabb a hozzáállása. :wink:

Vivi, én nem ismerem ezt a szurit, úgyhogy nem tudok benne segíteni :( Azóta elmúlt már a pecsételés?

Esztora, üdv újra itthon! :) Örülök, hogy jól éreztétek magatokat, a kaja meg.... :evil: Tesómék mindig a klímára panaszkodtak a szobában. Vagy túl hideg volt, vagy túl hangosan zúgott. :twisted:

Vicky, köszi a meghívót, már voltam is olvasni :) Olyan édes ez a krampusz :) S a dömpere milyen profi! :) Hiába, egy kisfiú nem tud nélküle meglenni :)
Nálunk Peti mostanában motorozik :) Na, még nem hajtja extra gyorsan, de szeret rajta ülni :)

Petim piszkosul beteg. 2 napja brutál náthás. S ráadásul hány is mellé. Tegnap este altatás közben, a vacsira megivott tejet hányta ki, ma meg délelőtt a tízórait. Láza, hasmenése nincs. Csak a torka slejmes. Szegénykém sokat köhög, s szerintem fáj is neki, mert köhögés után szokott sírni. Nagyon kis levert, folyton ölben lenne, persze csak anyánál. :roll: Annyira sajnáljuk őt. :(

Nyomjuk a C-vitamint, időnként nasivin na meg az orrszívó. Hát, az kegyetlen. Apa fogja (le) a kezét, lábát én meg a fejét tartom, mert őrjöng szegénykém. :cry: Dehát muszály.

Remélem, rajtunk kívül mindenki jól van. :)

Íme néhány kép a picinyemről :)

Kép

Kép

Kép

Kép

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Pinkiné, nagyon-nagyon gyors jobbulást Petikének!!! Mennek a gyógydrukkok!!! ++++++++++++++++ és eből nagyon sok!
Idővel majd megpróbálhatjátok a játékok orrát szívni meg h magának csinálja, nálunk beválik egyik-másik ideig-óráig,pedig amúgy Dorka is orrszívó-fóbiás.
Peti nagyon zabálnivaló a fotókon! A fürdős is nagyon édi, meg a motorors is roppant vagesz! :wink:

Viki, értem. Köszi, majd küldöm! És nem nagyon macerás exportálni? Klassz lehet. Kell hozzá érten ia géphez nagyon? No, ez jó kérdés. Még egyet kérdezek: lehet akkor úgy, h ne férhessen bárki, uyge? Én nem szívesen venném, h bárki bármikor olvashassa. Mert akkor nagyon szelektálnék. Azt hiszem. Bocs, h ennyit kérdezek, de most kezdett el érdekelni ,eddig vhogy nemigen láttam értelmét.

Vivi, remélem, elmúltak már a gondjaid. Sajnos én sem tudok Neked segíteni, nincs ilyen tapasztalatom. De ha mindenhol ezt írják, én megnyugodnék.
Írj majd, hogy vagtyok, és ha tudsz, örülünk ám a képeknek nagyon!

és akkor képek tőlem is:

Mi mindent lehet csinálni a strandon?

Kép


Így huncutkodik - ez egy jellegzetes pofi, amit akkor vág, ha bohóckodni akar. És persze nem lehet nem vele nevetni. :D

Kép

Itt pedig tesóval beszélgetünk. Többnyire ilyen aranyosak együtt.


Kép

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Viki, köszi, megkaptam és már olvasgattam is. Nagyon szuper, klassz, ahogy írod, és szép is nagyon.

Pinkiné, tudósíts majd lécci, remélem, jobban van már Petid!

Esztora, várju ka fotókat is!

Merire gondoltam ma én is. Mi lehet vele? vajon miért nem jön már?

Ragota, hogy vagytok?

Szerire is sokat gondoltam ma. Remélem, minden a legnagyobb rendben náluk is!

Ma én nagy pakolást csináltam, úgy élveztem. Elővettem a fiamnak a készletből (rokonságból, innen-onnan kapott rucik közül) egy csomó "újat". Készülünk az iskolára. Már megvan a legtöbb minden, ami kell. Sok minden nem is kell az elején itt szerencsére. :D

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Nem sikerültek a vonalzóim. Mivel kezdődik, amit be kell másolni? ELfelejtettem! HHHHEEEELLLLPPPPP! ELőre is köszi!

Arwen, házikó? Remélem, nagy szmájli lesz a válasz! :D

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!
Most csak gyorsba jövök, mert szemet szúrt Pinkiné Vonalzója. Lemaradtam valamiről? Most akkor jöhet a tesó? :wink: :D Ha igen, akkor nagyon drukkolok! :wink:

Nándorka! Azt hiszem a bbcode-ot kell beilleszteni az aláírásba. :wink: Na megnéztem a lilypie-on: kiírja a kódoknál, hogy forum signatures, és ott a 3.-at kell választani. :D

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Sziasztok!

Dorka, Petim sajna nem javul :( Tegnap este kihívtuk doktor nénit, mert nem volt hajlandó enni, viszont hányt, s sokat köhögött. :(

Diagnózis: Csúnya légcsőhurut, és középfülgyulladás. :cry: :cry: Kapjuk az antibiotikumot, dehát az éjszakánk így is horror volt. Hol a takonytól fulladt, hol a köhögéstől. S közben még 2x hányt is. :(

De reméljük, a ma éjszaka már jobb lesz. :roll:

Ja, gyerekeid nagyon édesek, Dorkán tényleg látszik a kópéság :)

Krisz, nem sok mindenről maradtál le :) Igazából nem tervezzük még a tesó babát, csak felraktam a vonalzót, hogy lássam merre is vagyok arccal.
(Bár, lehet hogy nem is kell terveznünk, 1 napja késik. Hét közepe felé tervezek tesztelni.)

Na megyek, összeütök valami gyors kaját magunknak.

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Halihó Lányok!

Köszi, Nándorka, az érdeklődésedet. Hát most egy kicsit rosszul...

Csongimat ma hagytuk ott a Anyóséknál. Elvileg 5 napra, de nem tudom, hogy fogom kibírni... Annyira hiányzik, még sosem volt nélkülem, és most 5 napra külön leszünk. túl drasztikus. Ráadásul, muszáj kihasználnom ezt a lehetőséget, és leszokunk a ciciről. tehát ma volt az utolsó szopija...talán ez akaszt ki jobban. én még nem vagyok felkészülve rá, de most már tényleg meg kell tenni. Kényelmetlen már ez a dolog, és elég Nagyfiú már a cicinélküli élethez...délben 1 órát a szájában aludt. Érzékenyek már. Lóránd mellett meg már nem lesz energiám még Őt is szoptatni, vagyis cicin elaltatni...kivagyok

Az mondtam Neki, hogy anyának fáj a cicije és doktor bácsihoz kell mennem. Ekkor lecuppant róla, és megkérdezte: "mit csináltam vele?" azt hittem megszakad a szivem, most is el kezdtem sírni. Persze mondtam Neki, hogy nem miatta van, és nem tehet róla...

Hát egy új korszak kezdődik...remélem simán átvészeljük. Le fogom ragasztani a cicimet, hogy fizikailag se tudjon vele egyelőre érintkezni. Nekem is jobb ez így, nehogy kísértésbe essek... :?

Holnap indulok reggel Zebegénybe, ott lesz 5 nap a tábor.

Milyen éjszakám lesz Nélküle...

Amúgy jól vagyunk. Lóránd (Apa még mindig nem bólintott rá, bár ma így neveztem a Kicsinket, és nem szólt, hogy ne nevezzem annak). Szóval Lóránd nagyon mocorog, megbeszéltük, hogy Ő lesz a lelki támaszom a mostani időszakban :lol:

Dokihoz majd megyünk, 7 körül.

No megyek, mert még pakolnom kell...nincs hozzá kedvem. Bánatomban úgy bezabáltam, hogy alig bírok moccanni.

Petinek jobbulást, Encinek pedig nagyon boldog Születésnapot így utólag.

Majd jelentkezem, mihelyst tudok!

Puszillak Titeket.

Ág

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Krisz, nagyon aranyos vagy! Egyelőre ezt raktam föl, aztán majd megcsinálom a képeset a lillipie-on.
Amúgy hogy vagytok?

Pinkiné új vonalzókája nekem is feltűnt! :wink: Kíváncsian várjuk a fejleménykeet!
Amúgy én is egy újabb csecsemőről álmodozom az utóbbi napokban, de lehet, h főleg hormnális hatásokra, mert nekem most jön meg éppen. De az álmodozás így is 4 év múlvára szól... 8) (Hogy majd akkor milyen jó lenne még egy.)
Petinek ezer meg millió gyógydrukk!!!!

Ragota, drukk Neked is! valahol direkt jó, h most mész el, kicist edződtök a szülésre, akkor már nem lesz neki olyan ismeretlen, h néha külön vagytok, és Te meg úgysem tudnál és nem is szívesen mennél ilyesmire, amikor megszületett a pici, és figyelni akarsz Csongira is, h ne érezze magát mellőzve. Azért annyira már nem olyan picik a 2 évesek, látod, miylen kis értelmes ő is már, mennyi mindent felfog.
A cicis sztorin nekem is majd kicsordult a könnyem. A kis drága! De ne legyen rossz érzésed, ha nem volt már jó Neked, azt ő is megérezné, és az már nem az igazi. Látod, ebből a szempontból is kapóra jön az utazás.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!

Na végre eljutottam idáig is...


Angyalkrisz, de jó pofa beszólásai vannak Csengének, nagyon édes. Balázs is nagyon sokat dumál, nem is értjük sokszor mit. És mi is jókat szoktunk nevetni néha egy-egy beszólásán.
És nagyon klassz lett a tortád! Csak így tovább!
Én nem sütöttem még tortát, nem értem rá, pedig a hétvégén is szülinap-névnapozás volt és úgy készültem, hogy na akkor most kipróbálom Arwen receptjét, de nem volt időm… Na majd egyszer…
Nagyon izgi, négy nap múlva TESZT!!!! Majd várjuk a fejleményeket!!!! Azért remélhetőleg peteéréskor belehúztatok a témába!
Lagzi, szuper! Tuti el lesz Csenge is a nagymamával. Mi már kezdetektől úgy szoktattuk Balázst (bár mondjuk én nem is tudtam sokáig szoptatni ugyebár), hogy szokjon hozzá, hogy néha mi nem vagyunk, így csecsemő kora óta szokott a szüleimnél aludni és semmi gond vele.


Vivi, Encinek nagyon-nagyon boldog születésnapot így utólag is. Bocsánat, de azóta nem voltam…
Nagyon kis aranyosak a gyerkőceid a képeken, meg a tortád is (az 5-ös) nagyon klassz lett!
Nagyrabecsüllek, amiért két gyerekkel otthon így tudsz működni. ÉN már tuti kipurcantam volna, sőt fogok is, mert azt mondták a bölcsiben, hogy a szülés után csak egy hónapot lehet Bali bölcsiben, utána nem járhat tovább. Az oviba meg csak jövő szeptembertől veszik fel, így két gyerekkel itthon öröm lesz az élet! Bár egy előnye van: nem fog hazahozni mindenféle betegséget.


Nán-dorka, igen bírom még a Ghymest, csak ritkán szoktam hallgatni.
Fiadnak boldog névnapot így utólag is! És jó lehetett a buli, ahogy leírtad! Dorkának pedig tényleg annyira édes fürtjei vannak!


Vicky, én is néha olvasom a blogodat, így jelszót kérek! Egyébként én is csodállak hogy van időd írni, de meg is értelek, hogy kell időt rászánni, ugyanis én is már erősen gondolkozok, hogy mi volt, hogy volt Balázsnál. Még jó, hogy vezettem a babanaplót, amibe csak be kell írni a dátumot, vagy pár sort, mert abból azért rémlik valami, ha újra olvasom, de egyébként már semmire nem emlékszek! Így tényleg hasznos, ha az első években írogatsz. Kicsit tartok is a második babánál hogy fogok tudni dolgokat, vagy előjön majd rutinszerűen, hogy mit hogy kell?
És jól tudjátok a lánynevünket. Csak nehogy változtassunk rajta és meglepődjetek…hi-hi…
Na jó ez csak vicc volt. Egyébként ezt azért írtam, mert rajtatok kívül nem igazán tudja senki, hogy mi lesz a neve. A család egyáltalán nem. Balázsnál akkora beleszólások voltak, hogy ezt meg akartuk úszni, így mindenkinek azt mondjuk, hogy megvan a név, de titkos.
Ha nem jön meg, akkor te is szóljál ám! Oda is mennek a drukkok! A Jóisten meg úgyis tudja, hogy mikor adja a következő gyerkőcöt.

Arwen, te nem csak tortasütésben vagy tehetséges! Úgy látom fotósnak is simán elmehetnél! Szuperek a balatonfüredi képeitek!
Jaj akartam kérdezni, hogy neked milyen típ. kengurud van? (Baby Björn?)Venni szeretnénk majd, két gyerekkel muszáj lesz, és tudom, hogy annak idején nagyon tetszett az, ami neked volt.
Drukk szeptemberre, már nemsokára itt van. Kábé akkor költöztök, amikor én szülök :lol:

Marietta, nagyon szépek vagytok! Flóra is milyen nagylány már!

Benita, ne keseredj el! Itt mindenki drukkol neked!!!! Kevint is összehoztátok, akkor a második gyerkőc is jönni fog, csak türelem!!! És hogy a dokid nem tud a barnázásra magyarázatot adni, ez érdekes…

Esztora, 46 fok??? Ne mán!!! Az durva! Hogy bírtátok? Nem égtetek meg? A beszámolód olvasva nagyon irigy vagyok! ÉN is menni akarok tenger mellé!!!!!!!!
Képeket kérünk!

Pinkiné, kitartást a betegséghez, mennek a gyógydrukkok, remélem minél hamarabb meggyógyul Peti. Olyan édes a képeken!!!!

Ragota, minden elválás nagyon nehéz. Bár én nem szoptattam sokáig, de el tudom képzelni, hogy milyen rossz lehet ez nektek! Viszont rosszabb lenne, ha közvetlen tesó érkezése előtt szoktatnád le, mert akkor összekapcsolná a két dolgot. 5 napra külön lesztek??? Hű az nekem is sok idő lenne… ha Bali nincs velünk két napig, akkor már frászt kapok a második napon, hogy mi van, hogy van vele és nagyon-nagyon hiányzik. Na de ezt is szoknia kell, mégha fájdalmas is mindkét félnek. Azért próbáld jól érezni magad, neked is jár egy kis szabadság!!! És gyere vissza, mesélj, amint tudsz!

Akkor kicsit magunkról:
Balázsnak most a gyurma a kedvence. Órákig el tud vele lenni. Vettünk tescós gyurmakészletet, vannak benne kinyomók, meg hengerlő, meg formák és nagyon élvezi. 990 Ft volt, megérte!
Ezt csak ötletként írtam le, hátha valaki kedvet kap szintén a gyurmázáshoz.
Én egyébként jól vagyok. Iszonyatos gyorsan telik az idő és még annyi mindent kell csinálnunk. A gyerekszobát se csináltuk még meg. Persze közben alig várom már, hogy itt legyen velünk tesóbaba,de ez a bő egy hónap még kell, hogy kicsit behozzam a lemaradást.

És akkor egy múlt heti pocifotó:
Kép
szerika
 
 


Szeri
Nagyon szép a pocakod! Most már tényleg nincs sok hátra! De ne izgulj, mire mész szülni, mindent el fogsz tudni rendezni, amit akarsz.... a babuci mindig tudja, mikor áll készen az anyukája. :D Gyurmázás jó ötlet, csakhogy nálunk Kevin megkóstolja és széthordja a lakásban :roll: . Mi festeni szeretünk, de csak kint a teraszon engedem. Ez a nyár teljesen átváltoztatta a játék-szokásait, persze megértem, a felnőttek is nyáron inkább kint tartózkodnak. A benti szobai játékait most kezdi újra elővenni, csak az a baj, hogy egyszerre mindent!!! :shock: :shock:

Pinki
Cukik a képek! Jobbulást Petikének! Ez a hányás nátha és légcsőhurrut esetén (a slejm miatt) nálunk is jellemző, 2 hete mi is átestünk egy ilyenen, de szinte megkönnyebbül azután, hiszen orrot fújni nem tud, és a lerakódás egyszercsak kijön. :? Viszont ilyenkor tejet és kakaót tilos adni nekik, mert azt meg végképp kihányják......

Ragota
Sok-sok erőt és energiát küldök neked az 5 napra!!!! ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++Hamar eltelik meglátod, és valóban jól látod: a kis pocaklakó fog vigaszt nyújtani és erőt adni Csongi baba hiányához.... :wink:

Nán-dorka
Olyan szépek a gyermekeid.... :) :) büszke lehetsz rájuk! És mi ez az álmodozás? Hadd haljam...... harmadikat bevállalnál? És hogyhogy csak 4 év múlva? :) Vagy vmit elértettem? Gondolom kisfiad már lázban ég a sulitól.... hát tényleg nagy dolog, egy új korszak kezdődik számára.

Krisz
Drukkolok neked.

Én most úgy néz ki, maradok Kevin babámnál tesó nélkül.... legalábbis lelkileg itt tartok. Már 2 hónapja is így jártam, hogy mikor "megadtuk az esélyt apával", tiszta pánikbeteg lettem, és iszonyatosan kétségbeestem a terhesség gondolatától.... Sajnálom, hogy ezt pont nektek kell olvasnotok, akik (többetek legalábbis) kisbabát szeretne vagy már várja is, de úgy érzem, efelől nem téveszthetlek meg benneteket. Múlt hónapban azt hittem, sikerül a babó, de vhol (talán a sors közreműködése) eltévedtem a napokban, és nem találtam el a pé napjait. Vagyis nem is tudom, mikor volt, mert 24. napra jött meg, és a 15. napon fájt a hasam... :shock: Miután megjött (és már előtte is) úgy éreztem, már babás vagyok több-több hete, ezért is jött korábban a mensi. Most viszont, hogy újra próbálkoztunk apával, utána megint tiszta beteg lettem, úgy értem teljes pánikbeteg, hiszen még enni-inni sem tudtam, és a gondolat, h terhes legyek, beleőrülök.....
Ezt gondolom, nem értitek meg, el is fogadom, ha ici-picit elítéltek, de ezt muszály tudnotok. Én igazából boldog lennék 1 gyerkőccel is, csak azt hittem magamról, h nagycsaládos leszek. Lehet, hogy pár hónap múlva v. évek múltán ez elmúlik nálam, és boldogan vállalok egy újabb terhességet, ezt is elfogadom.
De addig is -ha nem bánjátok- egy-gyermekes anyukaként jelen leszek köztetek.
Benita

Kép
benita76
 
 


Ja, és ez a terhességtől való félelem tudatta velem, hogy igazából nem vagyok kész az újabb babára. Ez gondolom mindenkinél máshogy alakul, nekem ez jutott. Most pedig végigizgulhatom a köv. mensiig, hogy megússzam....
De nektek mindvégig szurkolok!!!

Kép
benita76
 
 


Benita, elmondom, hogy vagyok én ezzel: álmodozni - majdnem - bármikor tudok még egy babáról, aztán ki tudja, mit éreznék, ha máris kopogtatna... :shock: Biztos kicsit megijednék, h hűha. De közben azt is nehéz elképzelnem, h soha többé nem lesz már mindez, ami most: kicsi gyerek, szopi, összebújás, puszilgatás, az a tipikus kisgyerekhumor, kisgyerekholmik stb. Lehet , h a másik oldalon az is riaszt, h milyen lesz nagyobbacska gyerekek szüleinek lenni. Olyasmi fantáziám van erről, h középkorú, szinte öreg leszek. Ennek lehet nálam olyan lelki oka, h mikor 8 és 10 éves voltam, először egyik, majd a másik szülőm nagyon komolyan beteg lett, sztem tudat alatt ez a bevésődés is riaszt. (Szerencsére mindketten élnek ma is, de azért ez kitörölhetetlen.)
És igen: az álmodozásarról szól, miylen jó lenne 4 év múlva még egy gyerkőc. Nem vagyok az az elsietős típus, mi? :wink: Addig dolgoznék megint, megint olyan nagy gyerekeim lennének, akiknek már más igényeik vannak, mint az állandó testi közelség (nálam már a 4 és fél évessel is így volt), és akik nagyon tudnának örülni egy csöppségnek. De azért kicsit már idős leszek akkor (38), és mivel megérintett a kromoszónarendellenesség szele (az értékek a határon voltak Dorkánál, de nem lett az), azért kicsit izgulnék. Meg a férjem sem akar többet, meg nagyon vacakul voltam a terhesség alatt - szóval minden ellene szól, de vhogy nekem jólesik arra gondolni, h esetleg még egyszer...
Hát ennyi...

Dehogy ítéllek el! A legfontosabb az, h Te mit érzel, és akkor vagy felelősségteljes anya, ha ezt veszed figyelembe.
És nem azt, h esetleg mit gondolnak mások erről. Az, h szeretjük a gyerekeket, nem csak abban nyilvánulhat meg, h a lehető legtöbbet hozzuk a világra! :wink: :wink:
És mindez még változhat is. Persze ha nem, akkor sincs semmi baj! De én a kétéves fiammal el nem tudtam volna képzelni, h jöjjön már a következő, nekem ennyi időre volt szükségem.
(És egy cseppet még így is megriadtam, amikor kiderült, h ilyen hamar sikerült a kistesó. Az ember a másodiknál már tudja, mi mindent jelent ez, az óriási boldogságon túl.)

Jó sokat írtam ,remélem, nem untattalak, ezt rövidebben nem tudtam megírni.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Nem sikerült rendesen leírni, menyi idős leszek 4 év múlva: 38.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Szeri, de jó, h jöttél!!! Hiányoztál ám!
Csodaszép kerek pocid van, és nagyon csinos vagy!
Bali nagyon ügyes, h gyurmázik. Én ritkán merem bevállalni, mert egy idő után Dorka is enné. Főleg azt a marcipánillatút! Ezért nekünk egylőre marcipángyurmázás van, de az meg hamar elfogy. SZereti még a kekszporsütit formázgatni. No persze jó vagyok, hogy fogja megtanulni, h ne egye a gyurmát, ha csupa ilyen ehető finomságot adok neki gyurmázásra. Tyúk-tojás problematika...
Balival nem néztek meg gyerekvigyázós játszóházakat? Mi holnap megyünk ismerkedni egy helyre, amit ismerősök nagyon szeretnek, heti egy délelőtt szeretném, ha ottlenne Dorka. Olyankor összeszedném magam és a háztartást meg amit még össze kell. Most 7végén is pár órát külön voltam a kölyköktől, átrendeztem dolgokat, iylesmi, és sokkal jobb anyuka voltam utána, úgy éreztem, mert kicsit mást csináltam egy időre.
No, befejezem, ma kicsit bőbeszédű vagyok... :D

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!

Hát, ez van:

Kép

Kép

Én ki vagyok akadva. Egyik szemem sír, másik nevet. :?

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Pinkiné! Jól látom, hogy ez egy zebra??????!!!!! :D Inkább örüljél, mont sírjál! :wink: De jó lenne csatlakozni hozzád.....

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


AZTAAAAAAAAAAAAAAA!!!

MI most jöttünk haza a Visegrádi wellneselésből. Jövök majd mesélni hozzászólni dolgokhoz,de ezt nem bírtam szó nélkül. :shock: :D

Pinkiné!

AZ aNNNYYYYAAAAAAAAAAAAA! :lol: Nem is tudom mit mondjak. Gratula halkan.
MOst azért halkan mosolygok magamban a férjedre gondolva hogy milyen állapotban lehet. Hisz azt mondta hogy pár év múlva talán lesz kistesó. Nem? :wink: :D

Ragota!

szopi téma. nekem is kicsordultak a könnyeim a hogy olvastalak.annyira együttérzek. sztem nálunk is ez lesz. Flóri is nagy szopis még mindig,és én is imádom.
csipcsab
 
 


Marietta, nevetni fogsz, a férjem sokkal jobban viselte a 2. baby hírét, mint Én. Még amikor csak felvetődött a gondolat, hogy mi van ha, 1 nap múlva már közölte, hogy Ő tisztára megbarátkozott a gondolattal, hogy lesz még 1 gyereke.
Én sokkal jobban kiborultam, hogy hogyan fogok boldogulni 2 ilyen pici gyerekkel. Dehát, majd csak megoldom. :)

Már beszéltem a dokimmal is. Holnap du vár a klinikán, meg akar nézni, mert ha van baba, azonnal ki kell szednie a spirált. Úgyhogy, most még emiatt is aggódhatunk.
Meg hát kezdődik elölről az egész. :roll: :oops:
Jó helyen van-e, minden rendben lesz, egészségesen fog-e születni stb.
Lányok, én erre lelkileg piszkosul nem vagyok/voltam felkészülve. Eszembe sem jutott, hogy én spirál mellett teherbe eshetek. :roll: :shock: Még jó, hogy Petinek csomó mindene megmaradt.

Azért ha már így alakult, remélem kislány van odabent :):):) Mondjuk ha fiú, akkor sem adjuk vissza :)

Max 15-20 év múlva újraépítjük a házat :):):)

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Kimaradt az előző üzenetemből, de én is gratulálok halkan! :wink: :D
Spirál mellett?? Azta! És nem veszélyes kivenni? De jó, hogy párod ilyen jól fogadta a hírt!

Szeri! Szép pocak! :wink: Már nagyon kevés van hátra!

Benita Szerintem senki sem ítél el! Mindenki máskor érik meg a következő babára! Sokáig én sem tudtam volna elképzelni... Most viszont már nagyon vágyom rá. :D

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Azta! Ezt már el is felejtettem hogy spirálod van. Akkor nagyon jönni akar ez a bébi!! :wink: :D
csipcsab
 
 


Sziasztok!

Pinkine:D
hat ez nem semmi,igy nem csodalom,hogy varatlanul ert a hir!!!
Drukkolok,hogy minden rendben legyen a spirallevetellel...ha jol sejtem ez utan a baby utan nem igy fogtok vedekezni :wink:
De ahogy Marietta is irta,ez a baba nagyon Titeket akar szuleinek!!!!Halkan gratulalok,aztan remelem nemsokara hangosan is!!!!
Petdi hogy van?Jok akepek,orult nagy kope!!!Ahogy a keritesnel all,megzabalom a kis labikoit:D
Hat nem lesz egyszeru ket picivel,az biztos,de tudod,ahova a Joisten ad nehezseget,oda erot is ad hozza!!!!Minden rendben lesz!!!

Szeri,
jo,hogy jottel!!!Gyonyoru pocid van!!!!!Es annal kevsebb idod:D
Milyen mar ez,hoyg nem mehet tobbet Bali,ha meglesz a kisteso...aaaaa...
Baby Bjorn a kengurum,igen,nagyon imadtam,masodik gyereknel talan meg ezerszer praktikusabb (vagy akar a kendo,mei tai vagy barmi,amivel magadra kotheted a picit),hisz hat a nagytesoval ugyis mindig zajlik az elet:) valamelyik nap en is pont arr agondoltam,hogy milyen jo,hogy anno megvettem,mert a masodiknal milyen jooo lesz majd.
Tescos gyurma otletet koszi,megnezem,erdekel:D Most nalunk mas slagerek vannak,de ha jon a rosszabb ido,es beszorulunk jobban a lakasba,akkor majd jo lesz:D

Esztora,
kirayl lehetett,majd hozzal kepeket!

Vicky,
irok priviben mailcimet,mindenkeppen olvasni szeretnem!Lattam a blogodon,hoyg titkos lesz,csak aztan ugy elhavazodtam,hoyg nem volt idom irni Neked...

Nandorka,
igen,lehet total tikos naplod is,amit senki sem olvashat:D
Es olyan is,amiylyn Vickye,hogy akiknek Te megengeded,azok olvassak csak.
A kepeken nagyon helyesek a gyerkoceid!!!Olyan jo,hoyg mar igy eljatszanak,a fiad meg mar tanitja sok mindenre Dorot (gondolom rosszasagra is:))
JO,hoyg mondod a ruhak eloszedeset...nekunk is van csomo a garazsban,Atti uncsitesoirol....es hetek ota tervezem,hoyg felhozom...de mindig elfelejtettem!Mert ugy 2 eves korig hoztam fel anno (mikor szuletett:)),de most meg megint kellene kutatnom a rucik utan,nehogy nekem kinoje,mielott hordhatna! :?
Remelem osszejon ez a gyerekvigyazos jatszohaz,elhiszem,hoyg kellene az a par ora minden masra....

Ragota,
gondolok Rad,remelem repulnek a napok es mielobb Csongival lehetsz!Jaj rito nehez lehet.....
A szopi meg....hu majdnem en is elbogtem magam,ahogy irtad...remelem sikerul leszoktatni,sajnos egyszer muszaj.Aztan gyere am surubben!!! :wink:

Benita,
dehogy itelunk el!Egyszeruen lelkileg meg nem vagy kesz arra,hogy jojjon a teso.

Marietta,
gyere meselni!!!

Krisz,
drukkok mennek,hogy par nap mulva Nalad is zebra legyen!:D

Lanyok,kisnyuszik kerdese megoldodott,mert a chefunk most vett egy hazat videken,hatalmas kerttel,szoval elviszi magaval az osszes nyuszit:D
Nalunk ezerrel zajlik az elet,reggel elmegyunk,es este hazaesunk,volt,hogy 10re ertunk haza,mert meg 7kor indultunk az Ikeaba:)
Atti tok jol veszi az akadalyokat,ot mindenhova visszuk,mindent velunk intez:) Hat neha marhara nem egyszeru vele...de ez van.(Anyosom nyaron a 3 uncsitesora rengeteget vigyaz,en szuleim meg dolgoznak meg,meg hat egyik sem lakik sajnos 5 percre,hogy odaugrunk es otthagyjuk Attit..:/persze amikor tudnak segitenek,csak ilyenkor erzem,hogy azert annak is van elonye,akik egy utcaban-hazban (akar) laknak...)
Kulonosen nehez,mikor a haznal dolgzunk valamit es hat neki meg minden veszelyes,de persze minden erdekeli....de azert ellavirozunk.
Hat elmondhatom,hogy az epitkezesnek ez a legnehezebb,es legintenzivebb resze....ez az utolso 2-3 honap..
Emellett meg vasarnap megint szulinapozunk,meg nevnapozunk is csaladilag,sutok Atti 5 eves unokatesojanak megint valami jo kis tortat:D Remelem jol fog sikerulni.
Szombaton meg kerti partyra megyunk baratainkhoz,akik nemreg koltoztek (ok is epitkezetek) es 4gyerkocuk van:) Jo buli lesz:) Es meg hivtak gyerekes baratokat:)
Minden hetvegre jutnak ilyen programok is:D

Kép

Kép
arwen07
 
 


Pinkiné, HŰŰŰŰŰŰŰŰ!
És én inkább nem is mondanék semmit, hallgass csak meg valakit:

"Vicky, hát, biztosan nem lett volna egyszerű a kettővel, de a Jó Isten úgy is tudni fogja, hogy mikor érkezzen a kis tesó. "

És így folytatódik:

"Mostanában én is sokat gondolkodom rajta, hogy lehet hogy mégis jó lenne egy kistesó, de nem olyan későn, mint ahogy terveztem(...) Nem tudom, hogy honnan jött a gondolat, de egyre jobban érzem, hogy jó lenne."

Puszillak!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Pinkiné!

Gyere doki után hogy mi volt!!!!!!!

Ragota!

Hogy birod? Csongi hogy bírja??

Még mindig nem tudok jönni. Képek sincsenek még fönnt. De nem felejtem mit igértem. :wink:
csipcsab
 
 


PINKINÉ, Te aztán tudsz meglepetést okozni!!! :D :D :D Majd gyere doki után, hogy mit mondott! Nagyon örülök nektek! Kell is az utánpótlás!

Angyalkrisz, várunk téged is, meg Vickyt is! Hátha Pinkiné meghozta a babaesőt! :)

Benita, én nem ítéllek el, de szerintem közülünk senki. Lehet, hogy ezért is nem jött eddig a tesó, mert ha belül nem érzed igazán, hogy szeretnéd, akkor ez kihatással lehet fizikailag is dolgokra...
Klassz, hogy elmondtad nekünk, mert így legalább nem izgulunk annyira. Kevinnel pedig tölts minél több időt, aztán úgyis érzed majd, ha jöhet a kistesó!

Arwen, ti aztán pörögtök ezerrel, mint mindig :D

Vicky, küldöm én is priviben a mélcímem és várom a jelszót.
szerika
 
 


Sziasztok!

Na, hát a doki nem látott semmit. :? Se szikhólyag, se petezsák. Valszeg még nagyon picike. Jövőhét szerdán kell visszamenni. Addig a spirált sem veszi le.

Reméljük, jövőhéten már látható lesz.

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: