Új privát üzeneted érkezett!

Pinkiné, és ha ott van tényleg a babó, akkor nem gond, hogy fent van a spirál??? Erre mondott valamit a doki? (remélem tudja mit csinál...)
CSináltál újabb tesztet is?
szerika
 
 


Pinkiné!

Hát én is csatlakozom Szerihez hogy remélem tudja mit csinál a dokid! :?
Remélem minden a legnagyobb rendben lesz. Azt kívánom.

Nem tudom hogy igaz e (nem értek hozzá) de azt hallottam hogy a spirál mellett fogant babót nem lehet megtartani?! :roll: MIért? A spirál is úgy működik hogy hormont bocsát ki a szervezetbe? VAgy ez hogy gátolja a teherbeesést?
csipcsab
 
 


Jó reggelt!

Szeri, Marietta édesek vagytok, hogy aggódtok de a doki azt mondta, hogy ez a baba még annyira pici (már ha van) hogy a spirál semmilyen problémát nem tud neki okozni.

Marietta, spirálból több féle van, van olyan ami hormont bocsát ki a méhben, s ezáltal megakadályozza a peteérést. Van olyan, ami csak a beágyazódást akadályozza meg. Ilyen van nekem. :roll: (Hiába, jól végezte a dolgát :) ) Én is olvastam ilyen rémhíreket, de a dokim azt mondta, hogy a mai spirálok már olyan könnyű anyagból készülnek, hogy semmiféle magzatfejlődési problémát nem okoznak. Ha van köztük egy kell távolság, a doki leveszi a spirált, ha nincs, s egymás mellett vannak, akkor is kihordható a terhesség, s a spirál majd magától távozik szüléskor.
Úgyhogy meg lehet tartani a spirál mellett fogant babát. Még a tesóm is így fogant, 32 évvel ezelőtt :) :wink: De azért titkon remélem, hogy nálunk kislány van, s azért ilyen kis szégyenlős, már most. :)

Ma már kicsit optimistábban fogom fel, mint tegnap. Akkor eléggé ki voltam borulva. Peti 16. dpon már jóval erősebb tesztet produkált du.-i pisiből, reggeliből meg végképp. De erről a babáról fogalmam sincs, mikor fogant. :roll: Arra sem emlékszem, mikor voltunk utoljára együtt Apával. :oops: Az epekőműtét, aztán jött más is. :oops: :? Abban biztos vagyok, hogy múlthét vasárnap kellett volna megjönnie, de előtte csütörtök-pénteken jött egy rózsaszínes vérzés, ami 1 napig tartott. Gondolom, akkor ágyazódhatott be. Ha meg azt nézzük, akkor még 1 hetes sincs s akkor érhető, hogy a Klinika gagyi 2D uh-ján miért nem látszik. Egyszer voltunk ott még Petivel, a 35-36 hét tájékán, s emlékszem, kaptunk a kukacáról egy fotót. Hát az egészből annyi látszott, hogy egy nagy fekete kupac közepén egy fehér elmosódott folt. Semmit nem lehetett kivenni belőle.
Úgyhogy most abban reménykedem, hogy ott van ez a babó, csak ezen az ósdi készüléken nem látszik semmi. :roll:

Szeretnék hétvége felé még egy tesztet csinálni, de Apa szerint felesleges. :roll: Mert hogy akkor már igazán kibírhatom még szerdáig, akkor úgyis lesz uh. Hát, lehet, hogy azért valahogy, sutyiban megcsinálom :)

Na megyek, most ébredt fel gyerekem. Hajnalban 1/2 6-6-ig dobrézolt, az istennek nem akart aludni.
Én is rosszul aludtam, mert hogy folyton rémképeim voltak. :( Most már tényleg nagyon szeretném, ha ez a baba ott lenne :)

Ja és találkoztunk a szülésznőnkkel is :) csuda kedves volt, már egyből gratulálni akart :) Reméljük, lesz is mihez :)

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 

 
 

Pinkiné!

Megnyugtató amit írtál! :D Csak nyugodtan csinálj még tesztet ha te ettől nyugodtabb vagy. Max nem mondod a párodnak. :oops: Ők férfiak mindent olyan másképp látnak reagálnak le mint mi.

Nyugi! HA így van ez az egész spirál dolog akkor tuti minden rendben lesz és egészséges babó fog születni!!!

Szerintem is korán volt még az uh. :wink:
csipcsab
 
 


sziasztok,

Pinkiné, én tutira nem bírnám ki teszt nélkül szerdáig... :oops: :roll: Mondjuk én Levivel is 2 naponta nyomattam a teszteket a 8. hétig, amíg el nem jutottam az 1. uh-ra :lol: :wink:

Szeri, tényleg nagyon csini a pocid! Hát tény, hogy nem kicsi! Mi 12-én jövünk haza a nyaralásból, akkor nem sokkal utána már jön is Dóra baba :lol: :lol: :lol: :wink:

Benita, nem ítélünk el, dehogy! Én is ilyesmit éreztem, mikor volt az a halovány zebrás tesztem, rögtön lelkifurdalásom lett, hogy mi lesz "szegény" LEventével, úgy éreztem, mintha becsapnám őt...nem tudom, ez az érzés később halványodni fog-e vagy erősödni, ahogy egyre jobban kötődünk Vele egymáshoz...na majd kiderül.

Amúgy nekem tegnap megjött, 28 napra, mint régen, úgyhogy lehet helyre áll a ciklusom végre megint.

Arwen, hú, nem lehet egyszerű, de tök jó, hogy Attit mindenhová viszitek magatokkal! Nálunk is ez van és lesz is, mert nagyon messze lakik mindegyik nagyszülő. Jó bulizást a hétvégére és kitartást a finishez!!!!

Marietta, szuperjók a képek, gyönyörűek vagytok!!!!!

Ágota, elhiszem, hogy nehéz döntés volt, de tényleg jobb most, mint a szülés előtt közvetlenül elválasztani...

5 nap :shock: egyelőre én még azt sem tudom elképzelni, hogy egyetlen estét távol töltsek, ma hivatalos voltam este egy buliba, de nem megyek szerintem, nincs szívem itt hagyni, 8 hónapja minden este én altatom, szóval megértem az érzéseidet...

Remélem jól sikerül azért, végül is Csongor már nagyfiú! :lol: és gondolom jól elvan a nagyikkal, akikre bíztad!

Kép
vickybabe
 
 


Szeri, Arwen, Vicky, Nán-dorka, és mindenki aki olvasott:
Köszönöm, h megértetek, és írásaitokban azt olvasom, ami az igazság: még nem vagyok kész lelkileg egy újabb babára... És ez nem bűn, majd eljön az én időm is!
Pinki
Igazán örülök neked, biztos minden rendben van, nem kell izgulnod! Szorítok neked! Sztem is korai volt az uh!

Benita

Kép
benita76
 
 


Bocs: megértettetek..... :oops:

Kép
benita76
 
 


Akartam volna írni, de nyúz a lány. Jó, már elég sokat elvolt magában és bátyóval, most már elég volt neki.
Tegnap voltunk osztálytársas találkozón, mondjuk ott is rajtam lógott...

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!

Hát, a ma délelőtti teszt full negatív. :? Most nem tudom hogy azért, mert már nincs ott semmi vagy azért, mert elnéztem, s nem rápisiltem, hanem pisibe mártottam. Nem tudom. :? Igazából, most már próbálok nem is rágondolni, hogy ne érjen nagy csalódás. :roll:

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Pinkine,
hmmmm ez erdekes...amugy az uh egyertelmuen korai volt.
Nekem ez a spiral fennhagyas meredek...marmint biztosan igy van orvosilag,de ha elkepzelem...hu.
Ha nem lenne baba,akkor hogy lehetett volna + a teszt multkor?Es azota sem jott meg,nem??

Kép

Kép
arwen07
 
 


Arwen, nem még mindig nem jött meg. :roll: Néha ugyan görcsölget a pocim, s azt hiszem, hogy majd most, de nem. 5 nap késésnél tartunk.

Ma reggel fogmosáskor megvolt az első öklendezés. :? Meg néha napközben szédelgek. Az egyetlen étel, amit jó étvággyal megeszek, az meg a hideg gyümölcsleves. Semmi más nem esik jól. Csak nem merem erre fogni, mert ha meg tényleg nincs baba, s az első 2 teszt hamis pozitív volt, akkor meg jó hülyét csinálok magamból. Mondjuk már így is. :oops:
1-2 nagyon jó barátnőmnek már elmondtam, hogy valszeg megint terhes vagyok, nektek is "dicsekedtem", aztán tessék. Jól pofára esek. :oops: :oops:

Mind1, legkésőbb szerdán minden kiderül. Addig is, igyekszem úgy élni a napjaimat, mintha nem lenne baba. Legfeljebb kellemesen csalódom. Bár, kétlem. Petinél azért ilyenkor már piszkosul egyértelmű pozitív tesztjeim voltak. Mondjuk róla tudtam, mikor fogant.

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Pinkine,
hat igen,ez olyan rossz,hoyg nem tudod most mi van.....emlekszem Attinal az elso par teszt negativ volt,es orak mulva meg 2 csik...na akkor en sem tudtam,hoyg mi a fene van....amugy kidobtad ezt a tesztet???Mert lehet,hoyg ott is ez van,hoyg kesobb 2 csikos lett,nem??Mindenestere azert eleg sok jel mutat arra,hoyg baba van.De persze megertem,hoyg nem eled bele magad....na remelem par nap es okosabb(ak) leszel(unk)!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
arwen07
 
 


Pinkiné, dehogy csinálsz húlyét magadból - ilyet nem szeretnénk hallani! Ilyesmivel ne is foglalkozz. Ismerjük mind ezeket az érzéseket, h na most, van-e ott benn vki vagy nincs, a sok reményt meg jaj-mégsem-et. Aki meg nem ismeri, az azért ne szóljon semmit, mert nem tudhatja, milyen az!!!
Nekem volt extrahalvány tesztem, emlékszem jól, pedig több 7 évvel ezelőtt volt, a fiamnál. Ugyanitt ültem, mint most. Megpróbáltam kapargatni a halvány csíknál, hátha akkor többet elárul - akkor meg nem tudtam, nem a kapargatást látom-e halvány csíknak...
És még hosszan mesélhetnénk ezekről az érzésekről...

Amúgy sok teszt a reggeli vizeletből tudja a legjobban kimutatni, próbáld esetleg legközelebb így, ha amúgy is csinálod.

Persze, érthető, h nem éled bele magad. Mennek a drukkok, mindenesetre!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Én egy sokkal kisebb izgalommal néztem most szembe, de azért elmesélem Nektek. Sütit akartam sütni, erre kiderül, h nincs tojás, a fiúk mindet elhasználták rántottához. Pedig 4 kellett volna hozzá. Kefírt raktam bele helyette és most várom az eredményt. Pontosabban már kész van, és melegen nagyon jó, de azért még izgulok, hátha hidegen ér vmi meglepetés... :roll:

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Pinkine
Ne add fel, nekem az egyik barátnőm is így járt: a tesztre nem rácseppentett, hanem össze-vissza sikerült neki, tehát mintha belemártotta volna (az egész olyan lett :o ). Halvány lett neki, de nem volt egyértelmű emiatt.... és most 12 hetes!

Nán-dorka
Milyen lett a süti??? Nem semmi, hogy éjnek-évadján sütsz.....
:wink:

Benita

Kép
benita76
 
 


Sziasztok!

Mensi még mindig sehol.

Kezdek arra gondolni, hogy az a negatív teszt hamis volt. Ma vacsi után (csirkepörki nokedlivel) majdnem hánytam. Úgy látszik, ez a gyerek sem szereti a húst. :roll:
Délelőtt, jöttünk fel Petivel az udvarról, s miközben ölben hoztam fel az emeletre, ugyanúgy húzódott a méhem, mint mikor Petivel terhesen nehezebbet emeltem. Emellett folyton álmos vagyok. :? S hát - mint mindannyian tudjátok - gyerek mellett nehezen kivitelezhető az alvás. Most az szoktam csinálni, hogy délelőtt nem megyünk le az udvarra, hanem megpróbálok mindent megcsinálni amit kell, s amíg alszik, én is ledőlök :) Aztán délután, ebéd után pedig lemegyünk uzsonnáig az udvarra. :)

Csajok, elég nagy dilemmában vagyok. :roll: Idáig mindig úgy csináltuk, hogy este fürdés, majd vacsi (cumisüvegből tejcsi), alvás. Na már most, mióta Petinek vannak fogai, mossuk őket. Viszont fogmosás után megyünk vacsizni, ami a fogak szempontjából nem túl jó. :?
Most azon gondolkodom, hogy átalakítom a sorrendet úgy, hogy vacsi, fürdés, alvás.
Ti hogy csináljátok?

Krisz, láttam a vonalzódat, ezek szerint megjött? :( Remélem nem, s ha már babás vagyok, csatlakozol hozzám :)

Ja képzeljétek, Petinek jön a bal fölső rágófoga. Már az egyik csücske majdnem áttörte az ínyét. Sírni nem nagyon sír, de szegénykémnek piszkosul kiütéses a feneke. :oops: Sírni, szerencsére nem sír miatta. Kenem sudocremmel, s igyekszem sűrűn cserélni a pelusát. Remélem, hamar elmúlik neki.

Na, megyek aludni.

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Pinkiné, hát, ez enyhén szólva gyanús... :wink: Hurráhajrá, mondom, de persze csak halkan...

Nálunk a lefekvés előtt ez az utolsó, amit csinálunk, a fogmosás. (Mondjuk a lányom ezután még szopizik, de majd ha elhagyja, akkor úgy lesz, mint a bátyjánál, h akkor egész éjszaka tiszták a fogai. Az anyatejtől nem féltem a fogait, a fiúnak sem lett tőle gondja. De legjobb lesz, ha tényleg nem eszik semmit már fogmosás után.)

Holnap, vasárnap 10.30-tól Ghymes gyerekkoncert Újpesten. Kicsit későn szólok, de hátha mégsem. http://www.ghymes.hu/hu/koncertek.php

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Benita, de kedves vagy, h érdeklődsz. Kösz, tök jó lett, talán még jobb is, mint tojással. Ez egy extra gyors süti, de 2 helyen is örömet okoztam vele, anyósoméknak és a fiam sulijában is, no meg a kölyköknek is, ezért már megérte. :D

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk az esküvőről. Jó volt nagyon kikapcsolódni, és táncoltunk is sokat, viszont nagyon hiányzott Csenge. Úgyhogy 2kor feküdtünk le, és 6kor keltettem apát, hogy menjünk már haza.... Csenge nagyon jól elvolt a mamával, állítólag semmi sírás nem volt, és rendben elaludt este (attól féltünk a legjobban).

Pinkiné! Biztos ott van babuci! :wink: Hibás volt szerintem a teszt.

Ja én közben 28. napon csináltam tesztet, negatív lett. Viszont most a 30. napon vagyok, és még nem jött meg. Csakhát ugye nekem a bromo óta nem pontos a menzi. Volt azóta egy 26 napos, egy 28 napos ciklus, azt hittem most lesz 30, de még semmi. Pedig tegnap fájdogált poci, azt hittem megjön... A 28. napi negatív teszt után biztosra vettem hogy nincs baba, úgyhogy a lagziban ittam is. Nem kis lelkiismeretfurdalásom lesz, ha mégsem jön meg... :oops: :roll:
Ja és közben megint kijött a gombám, úgyhogy pénteken megjártam a nőgyógyászt. Írt fel kúpot, és gyógyszert. Mondjuk neki mondtam hogy nem védekeztünk, azt mondta, ha mégis baba van, akkor is lehet ezeket használni. :roll:
Szóval meglátjuk mi lesz.... :?

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Sziasztok!

Krisz, örülök hogy jól éreztétek magatokat a lagzin! :) A babóhoz meg drukk! :) Biztosan nem is fog megjönni egy darabig.

Nem úgy, mint nálam. :roll: Ma du. elindult egy kis vérzés, gyorsan felhívtam a dokimat, beküldött a klinikára az ügyeletre.
Csináltak uh-ot, terhes tesztet (amiért nekem kellett a nagyvárad térről a pongrácz útra elmenni :roll: ) s mindkettő negatív.
Az ügyeletes doki szerint felszívódott a babó, úgyhogy most már bármikor megjöhet.
A dokim azért szerdán a megbeszélt időpontban szeretne látni, úgyhogy elmegyek. Hacsak addig el nem önt az áldás. Mert akkor nem megyek. :?

Úgyhogy nálunk ennyi.
Kicsit el vagyunk kenődve, de úgy voltunk vele, hogy ha babás vagyok annak is örülünk, ha nem, annak is. :roll: Tudom, hülyén hangzik (s talán kegyetlenül) de tényleg nem terveztük ezt a babát, s lelkileg nem is voltunk rá felkészülve. Lehet, hogy ezt Ő is megérezte, ezért nem maradt velünk? :roll:

Úgyhogy folyik tovább a kis életünk a megszokott mederben :) Peti elveszi minden napom, percem, én meg igyekszem kiélvezni a pillanatokat.
Tavasszal beíratjuk a helyi bölcsibe, aztán beszoktatás után megyek vissza dolgozni.

Na megyek, mert Apa már reklamál hogy menjek velük játszani :)

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Krisz, örülök, h jól sikerült a lagzi. Ne legyen lelkifurid, nem hiszem, h olyan irdatlan mennyiséget ittál, h az árthatna.
Drukkok mennek, h ez a ciklus jó sok napos legyen... :wink: +++

Pinkiné, igazad van, azt kell elfogadni ilyen esetben, ami jön. De abban nem hiszek, h megérezte a baba, és meggondolta magát. Hanem ennek így kellett lennie, talán azért, h felvillantsa előttetek, milyen lenne, ha... Fontos tapasztalat pl. a férjed reakciója, nem? Lehet, h ezután már bátrabban mer majd egy kistesóban gondolkodni, megbarátkozott a gondolattal.
Mindenesetre drukkok mennek +++, h harmonikusan kerüljetek ki ebből a helyzetből, akárhogy is legyen.

Mi meg holnap kezdjük a sulit. Kicsit izgulok, de megpróbálom feldolgozni ezt, nehogy szükségtelenül átragasszam a gyerekre. Ez is Waldorf, úgyhogy nem attól félek, h bénának érzi majd magát, meg hirtelen sokat követelnek tőle, hanem inkább az nehéz, h másik városban van, hozni-vinni kell, mégis eltávolodik nagyon (nem mintha az oviba bármikor érte kellett volna menni napközben, de az helyben volt). Meg csupa új gyerek, a fiúk eléggé erőteljes személyiségek, nem olyan kis bohóckodós szelídek, mint az ovistársak voltak. Féltem őt a konforntációktól, pedig ezt már neki kell megoldani. (Volz múltkor vita, és féltem, h kívülreked a társaságon. De lehet, h neki ez a módszere, nem veti magát alá. Én nem iylen voltam, azt hiszem.)
Most már veszett fejsze nyele, de persze ilyenkor eszembe jut, h mit kellett volna másképp... H lehet, h tőlem veszi ezt az időnkénti heveskedést, mikor amúgy barátságos. De én sem bújhatok ki a bőrömből, ha olyan vagyok, h néha kijövök a sodromból, ilyen vagyok. Senki sem tökéletes, ugye? :roll:

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Pinki
Sajnálom, h így alakult. Abban igaza van Nán-dorkának, h ennek így kellett lennie, mert ez tény, ez egy logikus következtetés - és ezt mindenki tudja. Viszont én hiszek abban, h valahol, csak egy ici-picit nem akarja, vagy nem tervezi egy anya a babát, ezt ő megérezHETI, és emiatt megesik, h nem is marad meg. De ugyebár ez nem minden esetben alakul így, hiszen akkor nem kerülne sor arra a sok csúnya abortuszra :o :o ( :shock: :!: :!: ), hiszen "megoldódna" a nemkívánt babák sorsa...
De én is ennek tudom be első babám elvesztését, hisz olyannyira nem akartam, mint kellett volna. Persze mindenki másban hisz, és kereshetjük az ezernyi magyarázatot, okokat, és úgy gondolom, mindenki a saját megnyugtatására, beletörődésére megtalálja a megfelelő választ..... de folytathatnám.
Mindenesetre ügyes vagy, h túlléptél rajta, jól teszed, hiszen még előtted a lehetőség!!!

Krisz
Jó hosszú ciklust neked!!!!! :P :P :P

Benita

Kép
benita76
 
 


Azt, hogy mit kellett volna másképp, soha nem lehet firtatni. Ezt minden anya, minden egyes évben, vagy minden egyes gyermek esetében mérlegelhetné.... Egy gyermek -függetlenül attól, h mennyi idős, milyen nemű, hányadik gyermek- attól tökéletes, ami! Attól a visszafogottságtól, attól a hevességtől, játékosságtól, félelemtől, bátorságtól, szétszórtságától...... és még sorolhatnám. Nem szabad azt nézni, h én milyen voltam, vagy hogy más gyermek milyen, hisz minden ember más. És hidd el minden gyermek a saját, ráruházott tulajdonságával, természetével boldogul az élet minden egyes "ugródeszkáján". Persze egy anya mindig félti gyermekét és aggódik miatta, de legyen előtted, hogy a te szüleid is átélték már ezt, és szépen felnőttél.... :wink: Biztos ügyes lesz a kisfiad az iskolában, és meg fog tudni oldani minden, ami adódik. :D

Benita

Kép
benita76
 
 


Jaj, lemaradt a címzett!! :shock: Ezt Nán-dorkának írtam. :lol:

Kép
benita76
 
 


Sziasztok!
Végre ideértem a gép elé. Egyik gyerkőc sem alszik, nem tudok velük ma mit kezdeni. Enci mesét néz, most a Teletubbies a nagy kedvenc, Levi pedig az ágyon nézelődik. Mindkettő álmos, de mégsem akarnak aludni.
Végigolvastam nagyjából amit írtatok, de nem tudom mennyi időm lesz reagálni.

Pinkiné: nem is tudom mit mondjak. Ez olyan rossz érzés, amikor kicsit már beleéled Magad, aztán mégis semmi. Akkor inkább jött volna meg időben, hogy remény se legyen, nem?
No de itt a következő hónap, új esélyekkel. Talán majd most.

Angyalka: örülök, hogy jól éreztétek magatokat a lagziban. Encinél nekem is volt egy 28, majd egy 30 napos ciklusom. Aztán a következőnél 32-re számítottam, de mivel nem történt semmi, a 34. napkon teszteltem. És + lett. Remélem Nálad is így lesz.

Arwen, Szeri: kengurum nekem is van (pierre cardin), már 2x használtuk is Levinek. Nem káros még neki? Elvan benne szó nélkül, de attól félek még nem jó a gerincének.

Szeri: milyen szép nagy a pocid, és hogy fogy az időd. Gyorsan telt, igaz? Sokkal másabb, mint az első babánál.

Ágota: gondolok Rád, kitartás. Édi lehet Csongi, remélem jól viseli Ő is a különlétet, és Te is. Apa milyen nevet szeretne? Miért nem tetszik Neki a Lóránt?

Dorka: sulikezdéshez sok sikert. Biztosan jól fogja érezni magát a Nagyfiad. Talán már mondtam máskor is, de én is hasonlóan érzek a terhességgel, és kicsike bébivel mint Te. Levi ugyan még kicsi, de már most sajnálom, hogy többet nem várok babát, és nem lesz Picurkám, aki bújik hozzám, szopizik, stb.
Nem teszed közzé a gyors sütid receptjét? Én ha hamar akarok valamit, mindig muffint sütök. Jó lenne egy kis változatosság.

Benita: miért ítélne el bárki? Mindenkinek saját joga eldönteni, hogy hány gyerkőcöt szeretne, és mikor. Ha Te így érzed, senkinek nincs beleszólása. Idővel változhat is a hozzáállásod.

Közben mindkét Bébikém elaludt. Enci mesenézés közben, Levit meg elkezdtem újra szoptatni, (kb 1/2 órája evett utoljára), és beájult.

Pecsételőm nem múlott el egykönnyen, átalakult kb 2 hét után mensivé, de már szerencsére vége. Nem tudom ez most rendes ciklus volt-e, vagy csak a szuri miatt, de majd eldől kb 1 hónap múlva.

Megyek, kihasználom míg alszanak, kicsit takarítok, pakolok, stb.
vivi79
 
 


Szeri! Nagyon boldog névnapot kívánunk!

Még mindig nem jött meg rendesen, de mintha kezdődne egy kis barnázás.... Úgyhogy szerintem legkésőbb holnap megjön. Mindenesetre ez a ciklus most extra hosszúra sikeredett. 26, 28, most 32 napos, mi lesz következő hónapban, 34-36? Szuper... :?

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Szeri, sok-sok boldogságot kívánok neved napja alkalmából!
Kép

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Bocsi hogy még mindig nem értem ide de szinte egy szabad percem nincs. Délelött mászkálunk ebédig utána evés Flórinak alvás nekem meg a háztartás. De vhogy csak jövök vmikor.

MA megvettem az első komoly őszi sportcipőjét. Hogy ez a gyerek hogy tud örülni mindennek amit kap. Nagyon jó érzés hogy ilyen.
Meg találtam egy nagyon jó turit ahol csak márkás gyerekruhákat árulnak nagyon jó áron(gucci,mark&spencer.stb...) Vettem is neki jó pár melegítőt melegebb nadrágot. Nagyon szépek. Ő meg boldog. :D



Szeri!

Kicsit megkésve de NAgyon Boldog Névnapot Kívánunk!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipcsab 2009.09.20 12:42-kor.
csipcsab
 
 


Sziasztok!

Jelentem, jókedvűen tértünk haza az első iskolai napról. A gyerek még maradni akart, igaz, a barátokkal az udvaron, de ez is szuper.
Majd mesélek még.
Puszik!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!

Szeri,
nagyon-nagyon boldog nevnapot kivanok en is
,
kicsit megkesve,de sajnos elobb nem tudtam jonni.
Egy kep,anyosomek kertjebol,Neked:D

Kép

Pinkine,
sokat gondoltam Rad! Azert most jol megfordult veletek a vilag :wink:
Vacsi-nalunk kakao,vacsi,majd furdes es a fogmosas.Azutan mar semmi.A fogmosas az utolso.Mi a kezdetektol igy csinaljuk. Persze mikor meg szopizott ejjel,az mas.

Nandorka,
kepzelem menniy elmennyel tert haza ma a Nagyfiad:) Nalunk is ma ment elsobe a kozepso uncsitesoja Attinak:D Es ma mar lett baratja is:)

Vivi,
elvileg ilyen 3 hos kortol mar lehet kenguruzni,azt hiszem kendozni sokkal korabban is. En Attit ilyen 3-4 hosan tettem bele eloszor,de nagyon bantam,hogy nem talaltam ki elobb valamit,mert mas vilag,mint nagy babakocsival kozlekedni.Majd tesonal majd biztosan kiokoskodom valamit,amit icipici kortol lehet, gondolok itt mei tai-ra, vagy ergo-ra, ezek nagyon jok,es kesobb haton is lehet vele hordozni (kendovel is,csak az nekem bonyi :oops: ezek meg pofonegyszeruek :wink: )
Remelem nem kell majd allandoan ezzel a pecsetelessel kuzdened a szuri miatt :?

Krisz,
MIVANMIVANMIVAN????????????????????????????????? :lol:
remelem a barnazas nem erosodott be es meg nem jott meg :wink:

Marietta,
Florad gyonyoruuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!Es az anyukajarol sem mondhatok mast :wink:
Attim is igy tud orulni mindennek,halali. Az uj rucit is egybol fel kell venni,ha 40 fokban veszunk egy pulcsit,akkor is..... :wink: :roll:

Mi haladunk a haznal,tok faradtak vagyunk,Attila korankelo,raadasul neha ejjel is atmaszkal (tegnap ejjel 2x kisertuk vissza)..elmeny.
De azert elvezunk mindent :lol: :lol:
Hetvegen megint unnepeltunk,csinaltam egy jo kis tortat a kis unokatesonak :lol:
Es nagyon nem varom,hogy jojjon a rossz ido.. :(

Kép

Kép
arwen07
 
 


Akartam írni rendesen, de úúúúgy fáj a fejem. Nem tudom , h időjárásváltozás lesz vagy mi vagy csak izgultam ma és azért.

Arwen, szuper, h jól halad a ház, kitartás, ha meglesz, a szépítgetés már szimplán öröm lesz.
Rossz idő: én is kibírnám még nyári idővel egy darabig.
És ha visszakíséritekl Attit, elalszik rögtön?
Mutizhatsz ám tortát, hadd gyönyörködjünk!

Marietta, csodaszépek vagytok, nagyon ari ez a lány most is!

Pinkiné, hogy vagytok?

És többiek?
Puszkák mindenkinek!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Jelentem megvagyunk de egy hányós hasmenős vonult át a családon és engem kapott el a legjobban :twisted:
tegnap meg fogorvosnál voltam :wink:

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Sziasztok!

Megbolondult a ciklusom.... Tegnapi tesztem nega. :( Viszont még mindig nem jött meg rendesen. (33. nap) 2-3 napja rózsaszínes folyás, de nem erősödik. :shock: Úgyhogy nem tudom most mi van... :? Volt már valamelyikőtöknek ilyen? Mivel most már tuti nincs baba, már nagyon szeretném hogy beinduljon rendesen. Merthogy úgy tűnik nem múlik a viszketésem attól amit felírt, úgyhogy vissza kell mennem, viszont így nem tudok...
Hétvégén keresztelő. Reméltem addigra elmúlik menzi...
Tegnap voltunk az állatkertben. Nagyon élvezte Csenge. :D Megetette a tevéket is. :D Az állatsimogatóba bementek apával , de elkövették azt a hibát, hogy elővették a zoocsemegét, ezért letámadták őket az állatok. :lol: Nagyon jó idő volt tegnap, pont kirándulóidő. :D

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Sziasztok!

Szeri Drága! Utólag is Boldog Névnapot Kívánunk Neked!

Marietta, nagyon gyönyörűségesek vagytok mind a ketten! :) Az a kis csajos cipő, pedig csuda menő :)

Dorka, csuda jó hogy Fiacskád ennyire élvezte az első napot! :) Reméljük minden napja ilyen lesz! :)

Vivi, nem hiszem, hogy a köv. hónapban ezt végig csináljuk. Ez a babó sem volt betervezve. :roll: A doki szerint a spirált kombinálnunk kellene naptár módszerrel+óvszerrel. Remek. :roll: Csak tudnám, akkor minek rakattam fel spirált, ha még 2 féle módon védekezzünk mellé. :?

Arwen, hajrá, hajrá építkezés! :) Tudjátok már mikor költözhettek? Gondolom, nagyon várjátok már.
Atti keléseihez sok erőt. Nálunk is Peti mostanában kel 3x éjjel, minimum. De hát jön a két fölső rágó foga, azzal szenvedünk. Szegénykémnek hétvégén a feneke volt pecsenye piros, az elmúlt, erre tegnap fosott. Adtam neki Normaflore-t, attól jobb lett. De lassan csak kibújnak. :roll:

Krisz, nekem az előző és a mostani ciklus is ugyanilyen volt. Most 10 napot késett (ma indult el rendesen, mikor kontrollra kéne menni. Szerintetek? :evil: :evil: ). De előtte vasárnap óta ment a barnázás, rózsaszínezés. Aztán ma reggelre láttam, hogy végre elindul.
Hormonpanelt csinált a dokid? Abból biztosan látná, hogy mi van.
Nega tesztet pedig nagyon sajnálom. :cry:

Na megyek, neki látok a napnak. Bár, sok dolgom nincs.
Illetve 12-14 között kontrollra kéne mennem a Klinikára, dehát Peti 13 órakor megy aludni, mert reggel 8-kor kelt. Szóval fogalmam sincs, hogy fogok odaérni. Meg hát reggelre meg is jött, nem vagyok benne biztos, hogy a dokinak ott nyúlkálnia kéne. Majd felhívom, hogy mi legyen.

Képzeljétek, este végre eljutok fodrászhoz! :) Meg kozmetikushoz is! :) Lesz szemöldököm ehelyett a két busman szőrcsomó helyett :) Már nagyon várom! :)

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


KÉPEK A KÉPTÁRBAN!!!!!!!! :lol:

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


sziasztok,
mi is jelen, jól vagyunk, Levi pörög ezerrel, négykézláb bejárja a házat, imádom!!!
Most apa szabin van, így igyekszem keveset gépezni, inkább együtt vagyunk. Szombaton meg végre indulunk nyaralni! 8) Picit félek azért, milyen lesz a Picúrral, meg hogy mennyi cuccunk lesz. De azért nagyon várom, remélem jó lesz...

Esztora, megnéztem, szuperek a képek! Nyunyi nagyon nagy fiú, csak lestem, olyan rég "láttuk" már!!!!

Pinkiné, hát ha megjött, akkor lehet tényleg fölösleges menned...sajnálom :(

Krisz, sajnálom a nega tesztet. De hidd el, jönni fog a tesóbaba hamarosan, pontosan akkor, amikor itt lesz az ideje!!!!

Ágota, mi zu? Hogy sikerült a távollét Csonginak???? Hogy vagytok?

Szeri, utólag is nagyon-nagyon boldog névnapot!!!!!!!!!!!!!!!

MArietta, csudaszépek vagytok!!!!!!!!

Dorka, örülök, hogy jól telt az első sulis nap! :wink: :lol:

Arwen, hú, elhiszem, milyen fáradtak vagytok...az éjszakai kelések meg az építkezés egyszerre...De pár év múlva, az új ház teraszán majd milyen nosztalgiával gondoltok ezekre az időkre :wink: :lol:

Vivi, olyan ügyes vagy, hogy ilyen jól bírod a két picivel! Én házimunkát csak a szükséges minimum szinten végzek, mióta L. megszületett (pl. főzni csak vasár- és ünnepnapokon :lol: :wink: ). Levid is mindjárt 3 hónapos!!! KÉpet kérünk a kisdruszánkról!!!!!!!!!!!!!!

Puszi mindenkinek!

[/b]

Kép
vickybabe
 
 


Vicky köszi! :lol:
Ne félj semmi gond nem lesz!!!a legjobb döntésünk volt hogy már tavaly is nyaraltunk Nyucsival.Ami nehézség hogy tényleg minden esetre készülni kell.nekem az idei kézi poggyászomban bili is szerepelt :wink:

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Csak egy gyors köszöntés!

Szeri, utólag is boldog Névnapot!

Krisz, jajj, ugyan már, az a teszt lehet még pozitív is, lehet, nem pont félidőben fogant...valakinek csak hetekel utána mutatta ki...

Pinkiné, ajajajajajaj, örülök, hogy ilyen jól fogadtátok, és tényleg szuper Apa hozzáállása!!!!!

Jelentem, nagyon szuperül jött ki minden!

Csonga nagyon ügyes volt! Azóta nincs cici, végigalussza az éjszakát, nem is kéri!!! Megdöbbentően könnyedén ment. Még ragasztom a cicimet, de már nem nézegeti. Eddig kérte, hogy mutassam meg, most már semmi.
Olyan büszke vagyok Rá! Nagyon okos a Nagyfiam!

A különlét úgy sikerült, hogy 3 nap után odamentem, mert nem bírtam tovább (bevallom, ezt azért így is terveztem), sok lett volna így elsőre. Nagyon boldog volt. Az altatás nem volt könnyű Anyóséknak, de olyan nagy gáz sem. A délutánit csak kocsiban tudták megoldani.

No de majd mesélek bővebben!

Puszi Nektek!

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Most nézem, hogy a vonalzómon olyan, mintha Csongi nézné, ahogy a Tesóka gyarapszik :)

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Ragota, de jóóóóó!
Éjszaka: akkor ez most tényleg így kellett, hogy legyen!
Csongi tényleg olyan, mintha a tesót sasolná! Biztos figyelgeti is a maga módján, akár úgy, h mi nem is tudunk róla.
(Az én fiam ma olyan bömbölést állított le Dorkánál valami fán lévő vízilókkal, amiket együtt figyeltek /fantáziajáték/, amit én hiába próbálnék, szinte akárhogy. Csoda ez is ,a tesók viszonya.)

Viki, drukkok, de sztem is tuti jó lesz. Aztán az is van, h kevés az a dolog, amit nem tud az ember szükésg esetén beszerezni. Ne izgulj, jól fog menni minden!!!

Esztora, kézi poggyászos bili nagyon aranyos sztori! :lol:

Pinkiné, mi lett aztán? Dokit elérted telón? Remélem, minden rendben!

Krisz, drukkolok. Remélem, jó jel ez a szokatlan ciklus...
Állatkert: rutinosak lesztek majd nemsoká ti is. Mi "oocsemegével" (Doró mondja így) csakis rácson át etetünk. Volt pár ijesztő élmény, mire erre rájöttünk... :? :)

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!

Hát nekem az éjszaka megjött rendesen. De most már szinte örültem neki. Mert ez a bizonytalanság szörnyű volt. Több napos alig vérzés... És mintha a viszketés is múlna azzal, hogy megjött. Mondjuk baromira fáj a hasam. :? Még sosem volt ilyen hosszú ciklusom (34 nap ) :shock: .

Ragota! Örülök, hogy ilyen jól sikerült ez az 5 nap. És hogy vége a cicizésnek. Biztos egy kicsit megkönnyebbültél. :wink:

Pinkiné! Elmentél végül a dokihoz? Egyébként tegnap írtam netes dokinak, hogy most vajon mi volt ez nálam. Azt mondta, hogy valószínű még a bromo hatása. Mondjuk az én dokim is mondta, hogy pár hónapig lehet, hogy nem lesz tőle peteérésem. :?

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Sziasztok Csajok!


Köszönöm a köszöntéseket, aranyosak vagytok.

Csak ennyire tudtam beugrani, bocsika :oops: :oops: :oops:

Annyi dolgunk/dolgom van... ahogy tudok jövök és írok bővebben...

Pussszzz
szerika
 
 


Ragota
Örülök, h ilyen "könnyedén" ment Csongi nélkül, és h cici sincs már, és ezzel egyszerre új korszaka kezdődött.

Krisz
Nekem hasonló már hónapok óta a mensim, 3-4 nap csak alig valami (ez idegesítő :evil: ), aztán elindul, és a végén szintén több napig csak maszatol!!!! Ezáltal 10 napig is elhúzódik :x :x , csak tudnám mi az oka! Sajnálom egyébként, h nem sikerült a babó, de inkább jöjjön meg, minthogy izguljál a pecsétek miatt terhesség esetén, nem? Te miért szedtél bromo-t?

Csip
Cuki a kislányod! Büszke lehetsz rá! :P

Dorka
Jó, h ilyen szuperul tetszik a suli a fiadnak, csak így tovább! Reméljük a tanulás is tetszik majd neki.... :?

Szeri
Lassan számolhatod vissza a napokat...... berendezkedtél már? Készen állsz, ha hirtelen menni kell?

Benita

Kép
benita76
 
 


Krisz, hát igen, az egyik legrosszabb a bizonytalanság. Remélem, rendeződik, h ne kelljen sokszor még ilyet megélned.

Benita, ez kellemetlen lehet, ahogy leírod. Nálad lehet tudni, mi az oka?
Aranyos a fiam, sokszor a tanulási témákat (dátum, napok, hónapok gyakorlása) mondja úgy el, h "játszottunk", mert játékba ágyazva van a tanulási tartalom, és amikor úgy kezdi, h "megtanultuk", akkor olyasmi sül ki belőle, h a facsengő hangjára lehet elővenni a tízórait. :)
Kérdezte a nagymamája tőlem, h ma már tanultak-e valamit vagy még csak játszottak. Hát, igen, tanultak is, meg játszottak is. Persze lesz olyan, h vmit akkor is meg kell csinálni, amikor nem szeretné, de jó esetben az iskola is olyan dolgokat kínál, aminek a gyerek örül és amire vágyik. Egy egészséges gyerek szeretne megtanulni írni és olvasni és számolni. Nekem a Wladorfról való gondolkodás mindig egész addig viszi a gondolkodásomat, h alapvető vélekedésünket bolygatja meg a téma: miért végzi az ember a feladatát, amit végez, azért-e, mert ostorral álltak és állnak mögötte vagy alapvetően is szívesen csinálná ezeket. Nekem sincsenek erre kész válaszaim, de remélem, kiderül majd az elkövetkező években, h az "ostorra" tényleg nincs szükség.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!

Nandorka,
hat vagy elalszik egybol,vagy atjon kb 10 perc mulva ujra:) De ha arra gondolsz,hogy mi egybol kijovunk-e a szobabol,akkor a valaszom igen.Nalunk nincs altatas semmifele formaban,lefektetem az agyba,melleulok,betakargatom,megpuszilgatom,megsimizem,joejt kivanok es kijovok.Minden fektetes igy megy,de ejszaka ha atjon,akkor csak visszakiserjuk,befekszik,es kijovok.Tok neman,nem beszelgetunk,semmi.Az a tapasztalatom,hogy ilyenkor felkomaban van,ha beszelek hozza,vagy barmi,csak jobban felebred.
Valtozo,van,hoyg 5x atjon ejjel,de van,hoyg reggelig alszik.De rajottem,hogy mi okozza ezt az uj hobbit,jon a 17.foga.... :roll:
Nagyon kivancsi vagyok,hogy mik lesznek a W.sulival a tapasztalataid,pont most iratta at az egyik baratunk a 4.-es fiat "normal" suliba a W-bol,mert nem tud sem irni,sem olvasni.... :roll: Egyebkent okos gyerek,csak egyszeruen semmi kovetelmeny nincs. Es sajnos a kornyezetemben voltak problemak a W sulival masoknal is (ahol lakni fogunk, a szomszed utcaban van egy 12osztalyos Wsuli,sok gyerek jar oda a kornyekrol) asszem nekem a W tul laza.. :roll: Szoval nagyon kivancsi vagyok,hoyg Nalatok hogy valik majd be,remelem maximalisan!
Ezt a tortat csinaltam mult heten (Atti 5eves lanyunokatesojanak) :lol:
Kép
Most vasarnapra megint keszulok egy tortaval,Ocsem szulije...de ez most irto bonyolult lesz...nem tudom,hogy tudom kivitelezni..Liverpool fc cimere.. :roll: JOl kitalaltam.. :? Belul meg tejszines-malnas lesz :wink:

Benita,
ez tenyleg idegesito lehet,hogy ilyen elhuzodo a mensid...de miert lehet ez??

Krisz,
ez a hosszabb ciklus tuti meg a bromo eredmenye.Ne aggodj,jonni fog a baba nemsokara!!!

Pinkine,
terveink szerint honap vegen (szept vegen) koltozunk.Bar akkor meg sok hianyossag lesz,de majd alakul minden menet kozben.

Vicky,
jo nyaralast Nektek!!!Szuper lesz,hidd el:)Nekunk isteni volt a tavalyi Horvatorszag,pedig akkor Atti is kicsi volt meg.(11hos)
Edi lehet Levi,ahogy maszkal:)

Ago,
orulok,hogy jol sikerult a tavollet,es Csongid ilyen ugyesen viselte!!Szuper,hogy nincs cicizes!!!!

Esztora,
mindjart nezem a keptarat!Virust sajnalom..:(

Szeri,,
sokat gondolok ratok!!!HOgy halad a babaszoba?:)Ha lesz idod meselj,hoyg vagytok a utolso napokban?:)

Kép

Kép
arwen07
 
 


Mi holnap megyünk az Orczy-kertbe Alma-koncertre, állítólag jó. csak lehet, h az eső beleszól, meg kell még tudnom, szabadtéri-e.

Esztora, tényleg, hogy van Nyunyika?

Arwen, megint gyönyörű tortát készítettél! A kislány el volt ragadtatva, ugye?

Majd mesélek, persze. Nem ismerem a körülményeket, de attól tartok, ha vki negyedikes korára nem tanult meg írni-olvasni, ott vmi gond van. És fejlesztésre lett volna/lenne szüksége. Az én ismerőseim waldorfos gyereke negyedikes korában hosszú könyveket olvasott. És nem csak egy ilyen gyereket ismerek. De rengeteg dologtól függ, az tuti. A gyerekhez és a szülők felfogásához is jó, ha passzol az iskola. Mi ehhez a felfogáshoz tudunk lojálisak lenni, és ez fontos.

Fogacskák nálunk is mindig tudattak magukról... Sajnos azonban még most is előfordul ébredés, pedig mind a 20 kijött. De sokkal-sokkal ritkábban.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Arwen, de izgi, akkor már nemsoká ott lesztek! Mutizol majd a házról képeket a galériában? Nem baj, ha félkész.

Jaj, Doró nyügis lett mostanában, de azért abba is bírja hagyni a sírást, csak nem szeretem hallgatni, de néha ki kell bírni.

"Nagyon szeretem a babákat" - mondja Dorka. Téynleg, ezért most össze is jövünk "igazi" babákkal, h ne csak a műanyag babákat halmozhassa el gyengédséggel. :D

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Nandorka,
hat nekem is fura ez,hogy nem olvasott negyedikeskent,de amenniyre en ismerem ot,nem egy buta gyerek...csodalkoztam rendesen,mikor mondtak.De nem tudom teljesen a hatteret.
Mas a szellemiseg az teny,ezek a csaladok egytol egyig teljesen azonosultak ezzel,nagyon is. En ugy latom nem ez volt a gond. Persze gyerekfuggo is,nyilvan,mert van,amelyik gyereknek "semmi sem jo"..nem akar tanulni es kesz.Annak meg mindegy a modszer.
W oviban erosen gondolkodom. De el kell mennem szemelyesen most mar a kornyekbeli ovikba a haznal,hogy korulnezzek. Kivancsi vagyok. :)
Ja majd rakok kepeket,igen-igen,csak mindig elfelejtem,meg mar nem marad idom toltogetni..

Hisztikkel-dackorszakkal hogy alltok?
Nalunk vannak tok kemeny napok es igazan szuperek is.
Az a nehez,amikor valamit intezni kell(ez meg mindennapos) es pont hisztis napja van...az durva.

Kép

Kép
arwen07
 
 


Arwen
Nagyon tetszenek a tortáid, ismét nagyot alkottál! Biztos tuti siker lesz a következő is! Éjjeli mászkálás nálunk is hasonló, van mikor 4-5-ször, de tegnap éjjel pl. reggelig aludt Kevin. Lehet, hogy nálunk is fogzási probléma lehet??? :shock: :shock: Milyen butus vagyok, h nem veszem észre..... persze feltűnt h más a nevetése.... mintha több fogacska rajzolódna ki a szájában :lol: :lol: :lol: bár én már csak ilyen vagyok, mikor még a szájába kellett nyúkálni, hogy hol jön a fogacska (mert még egy sem volt), akkor mindig bent matattam, de most hogy már sorra jönnek, nem figyelek rá naponta. Jézus, ez már gáz!!!! :shock: :shock:
Örülök, h hamarosan költöztök terveitek szerint, kíváncsian várjuk a fotókat!!!

Ezt a mensi-problémát igyekszem kideríteni, mihelyst lesz egy kis "borravalóm"! De sztem némi gyógyszerrel rendezhető az állapot, legalábbis remélem semmi komoly...

Benita

Kép
benita76
 
 


Arwen megnézted a képeket :wink: ?
Ismét szenzációs tortát alkottál.
Hiszti nálunk is változó,extra jelenet elég ritka de a törököknél folyton nyekergett mondjuk érthető volt a 46 fokban :shock:
Ma pl paradicsomot tettünk el(több mint 20 l lett ) és nagyon nehezen viselte hogy "senki" nem foglalkozik vele 100%-ban.

Régebben is akartam már dicsekedni hogy milyen ügyes szobatisztaság terén.már csak alváshoz használunk pelust.útközben még soha nem volt baleset itthon azért néha előfordul :lol:

Nándorka Nyunyi jól van köszi,rajta a legkevésbé jött ki ez a nyavalya.

Bridzsi

Kép
esztora
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: