Új privát üzeneted érkezett!

Helló!!
Holnap megyünk a párommal Hajdúszoboszlóra :lol: !
Már nagyon várom:)))
Hát nekem nem akar megjönni..az utolsó szuri óta 9hét telt el, ha ebből levesszük a 4-t, akkor is 5 hét. Kedden megyem megint UH-ra, de nem tudom, mit fognak látni. Bizonyára semmit. Pedig babát gyártani mentünk volna eredetileg :oops: meg áztatni magam
De kikapcsolódásnak sem lesz rossz
tlidi!
Nekem nem volt semmi de semmi panaszom, úgyhogy nem is akartam még 3szurit, mert attól nem lesz sokkal jobb.És ezt utólag a dokim is megmondta
na puszi, mindenkinek jó pihenést, és sok vizet :twisted:
ebba
 
 


Ebba!

Irigy-irigy az út miatt. De jó lesz Nektek!!
Örülj neki hogy még nem jött meg minnél tovább elmarad annál jobban gyógyulsz!!!!!
Nekem is mikor abbamaradt a szurizás az volt junius vége július eleje és csak szeptember vége felé jött meg.
Kellemes kikapcsolódást kívánok. :wink:
csipcsab
 
 


Sziasztok!
Nekem is sokáig tartott a szuri után, hogy megjöjjön...már nem emlékszem de több mint 2 hónap. Pedig mi is pont Hszoboszlór mentünk nászútra a 6. héten...hogy hátha...volt is pé-m az uh szerint, kettő is érett...de nem lett belőle semmi és meg se jött..ezután öt héttel voltam uh-n , ott is volt kettő..az sem jött össze..de utána 2 héttel megjött. Utána nem jött össze egyszer vagy kétszer, utána egy inszem, egy hó szünet, mégegy inszem, mégegy hó szünet, most szünet a ciszta miatt..és remélem majd jöhet a lombik.

Ebba
Nektek sok sikert!!!

Most írták a beülti előtti utáni érzésekbe, hoyg egyes IVF-hez szükséges hormongyógyszerek támogatását felvitték 25-ről 70%-ra ápr 5-től!!! :lol: De hogy melyiket azt nem tudni egyenlőre.
vizkriszisback
 
 

 
 

Nellibaba
Mi is szedtünk MAcát de nem a forever-est...mindketten...most épp azon őrlődök, hogy venni kellene megint. Az csak 4000 ft...tudom, hogy nincsenek benne plusz q10 meg ilyenek...de sok már... Ettünk méhpempőt is már. :D
vizkriszisback
 
 


KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK MINDENKINEK!!!!
csipcsab
 
 


sziasztok!
boldog húsvétot :)
azt szeretném megkérdezni,hogy ismeri-e valaki Szillert, vagy Szendeit a Sote I-ről? előre is köszi
kokor
 
 


Kokor!

Sajnálom hogy nem tudok segíteni de én nem ismerem egyiket se!
De biztos lesz olyan aki igen.
csipcsab
 
 


köszi:)
kokor
 
 


Szép jó reggelt!!!
A hétvégén jól kikirándultuk magunk. :) Egyéb hír nincs. :D Hőm:
Kép
vizkriszisback
 
 


Helló!!
Nagyon jó volt Szoboszlón, az idő remek volt, minden-minden szupi.
Tegnap erre mentem volna UH-ra,hogy megnézzék, van-e pé-m és a dokim nem volt bent, szerintetek foglalkoztak velem??egy nyanvadt beutalót nem írt senki....így majd össze pisiltem magam a semmiért...sikítani tudtam volna:(
ebba
 
 


Sziasztok csajok!

CSak most jutottam géphez...egy gyors beszámoló:

Talán jobb a helyzet most mint volt 1 hete...de azért még nem felhőtlen.
14.nap uh:
Volt egy 18mm-es domináns tüsző és 9 mm-es nyh. Eddig jó.
Volt viszont vmi 13 mm-es képlet, ami az endos kórképem miatt valószínűleg csokiciszta...ill volt vmi 20 mm-es vmi a petefészkemből lóg ki kocsányon de a doki szerint ezzel nem kell foglalkozni.
Lényeg:ha meglesz a pé, vagyis eltűnik a most 18mm-es tüsző, akkor minden rendben...ez a cél...sztem ez teljesíthető.
Jövő hét szerda 21. nap megint uh és vérvétel.

Ja és azt mondta a doki, hogy előrehajló méhem van ezen megdöbbentem, mert eddig mindenki azt mondta, hogy hátrahajló. Hát vki téved.

Kérdeztem a csökkenő gyógyszerárakról..álllítólag igazak a pletykák...csak még nem működik a rendszer:még a patikák nem kapták meg az utasítást. Reméljük mire odakerülünk olcsóbb lesz a lombik.

Most olvastam:

Legújabb információink szerint 2007. április 16-tól érvényesek az új árak.

Az árcsökkenéssel érintett gyógyszerek a következők:


"Az emelt indikációhoz kötött támogatási kategóriába tartozó betegségcsoportok, indikációs területek és a felírásra jogosultak köre

Emelt, indikációhoz kötött támogatással rendelheti
Eü 70 százalékos támogatási kategória

Bizonyítottan meddő nők in vitro fertilizációs kezeléséhez a meddőség kezelésére kijelölt intézmény szülész-nőgyógyász szakorvosa az alábbi gyógyszereket*:

GONAL-F 75 NE (5.5 MCG) POR ÉS OLDÓSZER OLDATOS INJEKCIÓHOZ/POR TART. INJ. ÜVEG
GONAL-F 300 NE/0.5 ML (22 MIKROGRAMM/0.5 ML) OLDATOS INJEKCIÓ ELŐRE TÖLTÖT INJEKCIÓS TOLLBAN
GONAL-F 450 NE/0.75 ML (33 MIKROGRAMM/0.75 ML) OLDATOS INJEKCIÓ ELŐRE TÖLTÖTT INJEKCIÓS TOLLBAN
GONAL-F 900 NE/1.5 ML (66 MIKROGRAMM/1.5 ML) OLDATOS INJEKCIÓ ELŐRE TÖLTÖTT INJEKCIÓS TOLLBAN
LUVERIS 75 NE POR ÉS OLDÓSZER OLDATOS INJEKCIÓHOZ
OVITRELLE 250 MIKROGRAMM/0.5 ML OLDATOS INJEKCIÓ ELŐRETÖLTÖTT FECSKENDŐBEN
MENOPUR injekció 10 porampulla+10 oldószerampulla
MENOPUR injekció 5 porampulla+5 oldószer ampulla
PUREGON 300 NE/0.36ML OLDATOS INJEKCIÓ/ÜVEG 1patron+6tű
FOSTIMON HP 75 NE POR INJEKCIÓ-HOZ 1 porampulla
FOSTIMON HP 75 NE POR INJEKCIÓ-HOZ 10 porampulla
MERIONAL 75 NE POR INJEKCIÓHOZ 10x
MERIONAL 75 NE POR INJEKCIÓHOZ 1x"

puszi
vizkriszisback
 
 


Mindenik! gyanu van csak UH hogy csokiciszta, biztosat csak laparral tudnak mondani, ill. megállapitani. Remélem neked nem az lesz!

köszönjük a gratuláciokat! Remélem én is mondhatom ezt itt mielöbb másoknak!

Vizkris! köszi a pontos infot, tölem is sokan kérdezték már, én nem találtam meg, mely gyógyszerek lesznek ezek. Viszont tegnap irattam fel nem kötelezö védöoltást Norbinak, akkor mondja a dokinéni, hogy ilyen esetben amikor beadja el kell kérni a betegtöl 2e ft-ot a beadásért. Egyböl az jutott eszembe lombiknál milyen sok szuri van, ott is? Vagy erre nem terjed majd ki a rendelet?

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok csajok! :D


Mere jártok? Senkinek semmi híre?

Nekem végre felment a hőm, remélem minden rendben lesz odabent és indulhat a lombik a ciklus után. Még mindig nyomoma haspréseket bár nem tudom mennyit segítenek a ciszták felszámolásában... :?
Kép
vizkriszisback
 
 


Remélem az a múltkori 13mm-es valószínűleg csokicisztám eltűnik a 21. napra.
vizkriszisback
 
 


sziasztok!

Most járok először itt, a Kaális pároknál szoktam néha megjelenni.
nem tudom, helyre tudja-e tenii a fejemben valaki a káoszt. Elolvastam az endometrozis.hu-t, de nem találom a választ.
2 sikertelen lombik után most elmentem laparoszkópiára.
Megállaította a dokim, hogy endóm van a méhem és a hólyagom között. és a hsaüregben egy kis ciszta. Ő szerintem ez semmilyen gondot nem okoz, mert mindkettő olyan helyen van, hogy nem zavar. Az átjárhatósági jó, a méhtükrözés szintén.
A Kaális dokim pedig megkérdezte, hogy kiszedték-e, majd azt mondta, hogy a lombik ettől még mehet, csak erősebb gyógyszerek kellenek, de a spontánnak kicsi így az esélye.
Miért? És akkor a nőgyógyászom (akit nagyon szeretek) ilyen tudatlan a témában? Mi az igazság? Mitől baj az endó? Tényleg meg kéne műteni?
Ha valakinek van alaposabb infója a dologról, megköszönném..
Zsófia
zsofian
 
 


Zsófia! Igaza van a Kaális dokinak. Nehezebb lesz valoszinüleg a stimulálás és lehet hogy a petesejt fala vastag lesz és kell AH is.
Ha lombik lesz szerintem nem kell a mütét, nekem igy ment végig mind. Persze több gyógyszer kellett, de mütét után is (2x volt) visszajött mindig az endo. AMugy meg fogadd el nem minden nödoki meddöségi szakember, a Kaálisok viszont igen, igy ne a dokidat hibáztasd ha nem ért hozzá, de amit a hozzáértö mond azt hidd el. Remélve hogy tényleg ért hozzá, ritka a pancser.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen!
Köszönm az infókat, nem hibáztatom a dokimat, csak nem értettem.
És miért okoz problémát az endó? Termel valamit, ami bezavar? Vagy miért?
zsofian
 
 


Sziasztok!
TEgnap megvolt az uh.
A csokiciszta? vagy mi még ott van...az a cisztikus képlet ami pedig a petefészkem külsején csücsül szintén megvan, talán nőtt is picit. A tüszőm megrepedt, bevérzett. Másik petefészek okés. Jövő hét kedd 27. nap uh és ha a doki úgydönt, akkor kisműtét:altatásban megpróbálja leszívni a cisztát. Remélem sikerül...akkor jöhet a lombik...amúgy így nem. Sztem akkor pedig lapar lenne. :(

Most rohanok tovább...hát nem túl jó...de majd megoldódik így vagy úgy. :)
vizkriszisback
 
 


Helló!
Még mindig nincs peteérésem, és a dokim a Káliba irányított. Szuri, vagy mi az, amivel újra beindítják?
puszi
ebba
 
 


Sziasztok!

Karmen, gratulálok!

Tlidi, igen voltam a POTE-n, másfél hét múlva ott fognak műteni. Igy döntöttem. 4 különböző orvos ugyanazt mondta, hogy ki kell ezt szedni. Egyenlőre csak annyit tudok, hogy a bal petefészkemen van egy 3-4 cm-es ciszta (ciklustól függően változik a mérete ugyebár). Peteéréseim állitólag vannak. Legalábbis a jobb petefészken biztos.
Ebba,
neked a szurikúra előtt vagy még azelőtt voltak rendes peteéréseid? Mert én attól tartok, hogy a mútét utáni szurikúra leállitja és majd utána azzal is problémám lesz, pedig azzal legalább eddig nem volt.
Köszi a válszt,

Üdv. mindenkinek!

Zsuvi
zsuvi
 
 


Zsofian! Gátolja a peteérést meg legtöbbször összenövéseket okoz, emiatt meddöség lesz belöle. Amellett a petesejt fala néha tul vastag endo miatt, lombiknál ezért is csinálnak AH-t ilyen esetben

Zsuvi! Köszönöm szépen. Én is több orvost megkerestem a mütét elött, ez a biztos. Remélem minden simán megy nálad is!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Hali!

Zsuvi
Neked az milyen ciszta a petefészkeden? Nekem is csücsül rajta valami 2-3 centis. Talán kedden megpróbálják leszívni...majd akkor kiderül.
vizkriszisback
 
 


Vizkriszisback,
nekem csokicisztám van, ezt UH-on mind a négy doki egyértelműen állitotta, igy gondolom tuti hogy az van.
Szóbajött egy nálam is a leszivás gondolata "alulról", de aztán azt mondta a doki, attól tart, hogy úgy nem tudja szépen kihámozni és biztosabb, hogyha lapparal szedi ki, mert akkor jobban hozzáfér és mindent meg tud nézni. Nekem nem volt még átjárhatóságim, úgyhogy ezúttal azt is megcsinálják és orvosolják ha kell.
Valószinűleg neked másmilyen lehet.

Zsuvi
zsuvi
 
 


Zsuvi
Értem. Nekem volt már laparom tavaly, meg közben átjárhatósági is...azt is túléltem. :) Te is gyorsan túlleszel rajta, aztán jöhet a babó!!!
vizkriszisback
 
 


Vizikrisz szia!

A multi-maca készítményben van q10 enzim is és a pár mindkét tagjának kell szednie és ezzel már 128 flp-s baba született:) Szóval én csak bíztatni tudlak nincsen itt a katalógusom de nagyker áron kb 4-5000 ft. ( ez nagyker ár én ezen tudom beszerezni és ezen adom tovább is )


Betudja állítani a petesejt érést és volt már rá példa, hogy 0 sperimum számról normálisra állította be az értéket. Én csak javasolni tudom.

puszika moni0511@freemail.hu
nellibaba
 
 


Sziasztok!!! :)

Remélem Piri hamarosan itt van....ugyanis indul a lombik!!! A hőm már a béka segge alatt.

Nem volt mit leszívni uh-n ma. A tüszőrepedés után nem maradt semmi a tüszőből. A kis esetleg csokiciszta ott van a petefészkemben, illetve az is megvan ami a petefészkemen csücsül...de nem is azt akarta megszúrni. Szóval indulunk. A jobb petefészkem teljesen tökéletes...meglátjuk. Kiváltottuk a szurikat, meg egyéb gyógyikat...és pár nap múlva szúrunk. Amikor majd punkció lesz, megpróbálja a csokicisztát eltüntetni ha még ott lesz.
Kaptam Gonal F-et, Decapeptyl-t, Medrolt, Kálium R-t, Aspirin protect-et, E vitamint. Egy doboz Gonal F most csak 15 ezer, 37 volt a támogatás csökkentése előtt, a Deca 10,7 ezer most.

pusz
vizkriszisback
 
 


Helló!
Most nem olvasom vissza, de te vizkriszis is lombikolsz??Eredetileg hova jáérsz?Ill. A Miskolciban kezdtél?
Mármint a nagyh ír, hogy ma a kaáliban azt mondták, hogy lombik...
most nézegetem az aktuális oldalakat, meg holnap megyek a beutalókért, amiket a kaális doki kér.
Meséljetek lombikosok mindent!!!
köszi puszi
Zita
ebba
 
 


Ma 1.cn. Holnap kezdjük a szurikat. Egyből a Debreceni Kaáliban kezdtem mert Debrecenbe jártam az endo miatt is, ugyanott csinálták a két inszemet is a meddőségin...de a lombikot már csak a Kaáli csinálja.

Ebba
Sok sikert!!! Te hova jársz majd?
Én még kezső vagyok a témában, most kérdeztem a beülti előtti utániban, hogy hogy is kellene szurizni pontosan...mert két fajta szuri is van egy nap...blablabla :?
vizkriszisback
 
 


Helló lánok!
Még el sem kezdtük a dolgokat, de a vizsgálatok eddig 28E ft-ba kerültek....csak egyre lesz pénzünk:(
el vagyok kenődve.....
most csak ennyire telt tőlem:(((
ebba
 
 


Ebba
Ne keseredj! Nekünk is csak egyre lesz pénzünk egyenlőre de nem is kell több! :D
28 ezer??? A KAaliban csináltattad/tatod a vizsgálatokat? Mi nem ott csináltuk amit lehetett. Most szerintem, hogy lementek a gyógyszerárak...egy lombik átlagára 80-100...úgyhogy örülhetünk, hogy olcsóbban megússzuk mint mások 2 hónapja...akkor még több mint másfélszer ennyi volt. Csak sikerüljön!!! :D
vizkriszisback
 
 


Kaáli regisztráció: 12000
HIV/Hepatitis vérvétel 6000/fő=12000
Nőgyógyásznál citológia 6000. Ezt a drága kórházátalakítás miatt kellett magán úton csináltatni,mert nem jutottam be:(
ebba
 
 


Ebba
Hát igen...ezek nekünk is voltak.Eléggé kiakasztó, hogy az aids, hepa szűrésért csak azért kell fizetni mert lombikhoz kell...amúgy ingyenes. :shock: Mikor kezdtek???
vizkriszisback
 
 


Na, már pozitívabban állok a dolgokhoz, átértékeltem életem, mert sztem csak így megy...

Krisz!
Amint megjöttek az eredmények, péntekre kérek időpontot a Kaáliba sztem:)
mindenkinek jó pihenést kívánok!!!!
ebba
 
 


Ebba
CSak is így lehet:POZITÍVAN. :D Mindig a dolgok jó oldalát kell nézni. A rossz dolgok akár akarjuk akár nem , megtörténnek velünk, de csak rajtunk múlik hogy dolgozzuk fel őket. Ha még mi is kesergünk, stresszelünk csak a saját életünk tesszük még rosszabbá. Minden csak hozzáállás kérdése. Nálam például mindig félig tele van a pohár. :D

Kellemes hétvégét mindnekinek!!!
vizkriszisback
 
 


Ebba! a vérvételt a HIV-re hol csinálták? Mert ha a Kaáli adta a beutalot akkor fizetni kell érte, de ha a háziorvos akkor ingyenes, legalábbis 1 éve még igy volt! Rákszürést is mondhattad volna hogy elmész tb alapon v. viszel igazolást ha 1 éven belüli hogy jo volt. Kár hogy elöre nem kérdezted ezeket elmondtam volna akkor. Igy tényleg sokat fizettetek. Amugy olyan sok barátnöm elsöre lett terhes, szerintem itt a lényeg hogy hiszel benne, nem adod fel! Ha igen, akkor bele se kezdjetek!
Feladni sosem szabad. Nekem a mostani terhességben 1/1000 esélyt adtak hogy megmarad a baba, mégsem hittem el hogy velem az megtörténhet! És nekem lett igazam, de hiszem is hogy csak azért mert én annyira hittem benne

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen

Mi háziorvosi beutalóval mentünk azt ANTSZ-be...mégis fizettünk.
Megmondom miért: mert rajta volt a férjem papírján, hogy lombikhoz kell. :( Először engem szúrtak, nekem még csak 300 ft fizitdíjat mondott, aztán a férjem lebuktatott minket a beutalójával és mindkettőnknek fizetnie kellett.
Szóval aki még előtte van a szűrésnek, legyen cseles! :D
vizkriszisback
 
 


Karmen
Miért volt 1/1000-hez az esély??? :shock:
vizkriszisback
 
 


Mi sem kaális beutalóval mentünk, de mind1:(
A citológiám már több,mint 1éves, és a miskolci kórházban kivárni egy ilyet képtelenség, ezért kellett menni a magán útra, így meg egy hét és kész. Pénteken már kérek is időpontot, ill. péntekre! Nem mindegy:)
Mit fognak mondani, vagy csinálni??
pussz
ebba
 
 


Vizikrisz! Mert annyira véreztem, ömlött mintha pisiltem volna 15x fél nap alatt, hogy ha a baba életben marad akkor is azt mondták ha sürgösen nem javul a helyzet elveszik.
Vérvétel. Nekünk a lombikos vérvétel beutalon látták volna miért kell, de a háziorvos itt egy szabvány vérvétel kérö lapot tölt ki, arra nem irja rá az indokot,azt hiszem ilyet adott, szoval nem emlékszem rajta lett volna hogy lombikhoz kellett.

Ebba! mire gondolsz? A Kaális konzultácion? Én egy listával mentem hogy amiket a doki elmond utána feltegyem a kérdéseimet, nagyon türelmes most, mindenre válaszolt és minden elmagyarázott. Erröl szol ez, hogy megbeszélitek mire számitsatok, mi fog történni, kérdezzetek amit akartok. Plána ennyi pénzért:)

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Még új vagyok ezen a fórumon. Tanácsot kérnék tőletek.
tavaly decemberben találtak a bal petefészkemben egy 3 cm- es cisztát, amit februárban laparoszkópiás műteéttel eltávolítottak. Ekkor már majd egy éve próbálkoztam teherbe esni. A szövettani eredmény biztossá tette, hogy endometriózisom van. Sajnos édesanyámnak szintén ilyen problémája volt. A Kaáli Intézethez fordultunk segíségért. Sajnos páromnál is vanak problémák, így még nem kerülhetett sor a megtermékenyítésre. Múlt héten pénteken az átjárhatósági vizsgálaton a doki ismét talált egy cisztát ott, ahonnan az előzőt kivették.
Most a nem Kaális nőgyógyászom gyógyszeres kezelést javasol. 6 hónap időtartamra, hogy a ciszták visszhúzodjanak.

Igazából attól is félek, hogy megint szabdaljanak, de attól is, hogy gyógyszereket szedjek. Nektek milyen tapasztalaitok vannak ezel kapcsolatban?

Olvastam természetes módszerekről is, de hogy pontos mik ezek nem találtam.

Segítséget előre is köszönöm!

Üdv. Bogi
h-boglarka
 
 


Helló!
Ma voltam a miskolci kaáliban, és képzeljétek, már csütörtökre adtak is időpontot :lol:
Szerintem akkor már felírják a szurit, de nem tudom.
Kíváncsi vagyok
Bogi. Több dokit is kérdezz meg. Nekem 6 dekapeptilt adtak Debrecenben.
ebba
 
 


Sziasztok!
Túléltem a lapart, de nem volt egy gyaloggalopp. A narkózistól kb. 8-szor hánytam egész műtét utáni éjszakáig (akkor már epét) és úgy legyengültem, hogy 6 napig tartott még lábbraállitottak. De mostmár azért jól vagyok, csak gyenge. Volt egy nagy cisztám a bal petefészkemben amit leszivtak, meg hátul a hasfalon több pici amit leégettek. 3 hónapos szurikúrát kell kapnom hogy elsorvadjanak, szeptembertől pedig spontán próbálkozhatunk. Remélem sikerül.

Bogi,
nekem februárban vették észre az endós cisztát, 4 dokinál voltam és mindegyik azt mondta, hogy ki kell szedni, utána hormonblokkoló injekciók legalább 3 hónapig. Nem tudom neked miért nem adtak. Magunktól a hormonoktól én is félek, de a doki azt mondta ez még egyrészt jót is tesz, mert visszatartja a hormonjaid, utána pedig majd robbanásszerűen kezdenek dolgozni. Kérdés csak az, hogy ugyabár ki hogy viseli magát a készitményt...

Üdv mindenkinek.

Zsuvi
zsuvi
 
 


Sziasztok

Köszi Zsuvi, amit írtál

Az a helyzet, hogy javasolták, hogy azonnal essek teherbe, amit szeretnénk is, de hát nem sikerült. :(
Páromnál is vannak problémák, mint utólag kiderült.
Nekem a dokim azt mondja, hogy 6 nónapos kezelés kell, mert a három hónapos nem sokat ér! Mert én is 3 hónapról hallottam, és rá is kérdeztem. Majd jövő héten megyek hozzá, akor beszéljük meg milyen gyógyszer, vagy injekció kerül szóba.

Ha valakinek van tapasztalata ezekel a hormonokkal kapcsolatban légyszi írjon!

Bogi
h-boglarka
 
 


Szia Bogi!

Hasonlóan jártam én is, mint Te.
a meddőségi kivizsgáláson találtak újra cisztát nálam és az én dokim is a szurikat javasolta.
Szerencsére én az utolsó pillanatban a szurik előtt teherbe estem spontán, de ha nem sikerült volna, akkor én végigcsináltam volna a kúrát.
Szóval szerintem vállald be, mert így esélyed van a ciszták visszaszorítására, anélkül meg csak tovább nőnek és a végén ismét nem úszod meg a műtétet...
Én egyszer már kaptam 6 hónapig ilyen szurikúrát és semmi bajom nem volt tőle. Jobb, mint egy műtét :)

Kép
bodzi
 
 


Sziasztok!

Köszi bodzi!

Ez megnyugtató! mIlyen szurit kaptál? én utána menyi időn belül újult ki a cisztád?


Üdv: Bogi
h-boglarka
 
 


Én Zoladexet kaptam anno, de a befejezése után már a második hónapban visszajött a dög :(
Sajnos ez egy ilyen dolog. Ezért nem szabad halogatni a döntéseket.

Kép
bodzi
 
 


Bogi! Jol mondták kell a 6 hónapos kezelés. Bár nekem egyszer segitett, másodszorra ugyanott volt a végén az endo. De ha lombikra mentek akkor endoval is lehet, én igy lettem terhes endo mellett amugy mindkétszer, annyi hogy lehet hogy nektek akkor kell majd AH is, de ezt tudni fogják ök. Meg nehezebb lesz a stimulácio, én valszeg nem birnék ezért fél évet megint várni, nekem is mondták nem vállaltam az ujabb kezelést, ha ugyis kellett a lombik. Nekem nem volt csak erös höhullámom az endos gyógyszerektöl, nagyon nehéz volt elviselni hogy egyszer majd megfagytam, pár perc mulva meg szakadt rólam a viz. Én Decapeptilt kaptam amugy,

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyen vagyok-e?

Olyan problémám van, hogy ma a mellbimbómból tej folyt ki. 3 sikertelen lombikon vagyok túl, gondolom terhes nem lehetek.
Magas prolaktin szintet találtam problémának.

Kihez lehet ezzel a problémával fordulni?

KépKép
charlott
 
 


Charlott! A nödokid tud rá/irhat fel gyógyszert, valszeg Bromocriptint fog szedetni veled, egészen a terhesség 12. hetéig kell majd szedni, különben vetélést okozhat ha hamarabb abbahagyod és magas lesz megint a prolaktinod. AZért ez érdekes mert a lombik elött kötelezö a hormonprofil és kezelik ha kell a beteget. Neked nem is csináltak ilyet? Ha igen mennyi volt akkor a prolaktinod? Egy tipp saját tapasztalatbol. Ha mégis kell szedned a ezt a gyógyszert akkor fokozatosan szoktasd magadat hozzá, negyed szemmel kezd és ugy emeld a meghatározott adagig, mert gyakori (én is igy jártam) az erös szédülés, hányinger különben. Amikor megszokod már semmi bajod sem lesz töle

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen: most akartam dokit váltani, mert a lombikos doki nem nagyon vizsgált. Akkor endro dokihoz vagy nőgyógyászhoz érdemes menni?

KépKép
charlott
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: